VOAL

VOAL

Flirti me futbollistin i lëndoi ndjenjat e ministres Nikolla

June 28, 2016

Komentet

Këndi i humorit: Një djalë e pyet nënën e tij

Një djalë e pyet nënën e tij: “Mami, pse ata zotërinj po i prekin cicat e lopës?”
Dhe nëna përgjigjet: “sepse duan ta blejnë”

Dhe djali thotë: “atëherë babi do të blejë një kamariere”.

Këndi i humorit: Roza sheh që dielli është i mrekullueshëm ndaj vendos të dalë për të bërë pazar

Roza sheh që dielli është i mrekullueshëm ndaj vendos të dalë për të bërë pazar. Sapo del jashtë, sheh nga dera e përparme një zonjë me çizme, pallto dhe çadër.

Sapo kalon qoshen e rrugës, fillon stuhia.

Javën tjetër binte shi me gjyma, Roza e sheh se është keq por vendos të bëjë pazar gjithsesi. Sapo del jashtë, sheh zonjën e javës së kaluar me syze dielli, bluzë dhe pantofla duke dalë nga dera e përparme.

Sapo kalon qoshen e rrugës, del një diell verbues.

Në atë moment, e intriguar, Roza ndalon zonjën dhe i thotë:

– Më falni zonjë, por a mund të më shpjegoni si e dini kaq saktë si do të jetë moti?

– Unë kam një metodë shumë të thjeshtë. Para se të dal, shikoj burrin tim që fle lakuriq dhe, nëse anon djathtas, është mot i mirë, nëse anon majtas, është mot i keq.

– … Dhe nëse ai qëndron drejt?

– Nëse ai qëndron drejt… as që dal fare nga shtëpia…

Këndi i humorit: Një vajzë thërret në telefon gjinekologun e saj

Një vajzë thërret në telefon gjinekologun e saj:
“Më falni doktor, a nuk i lashë mbathjet tek ti?”
Dhe doktori: “Jo, zonjushe!”
Dhe ajo: “Ok, me sa duket i kam lënë tek dentisti!”

Këndi i humorit: Po bisedojnë Roza dhe Nikolla

Po bisedojnë Roza dhe Nikolla:
Roza: -50 vjet më parë jetohej më mirë!
Nikolla: -Ishe ti në jetë 50 vjet më parë?
Roza: -Jo…
Nikolla: – Ja pse jetohej më mirë!

Këndi i humorit: Një profesor i madh universiteti që jep filozofinë

Një profesor i madh universiteti që jep filozofinë, siç e ka zakon tash e 20 vjet, mbërrin në klasë dhe shkruan në dërrasën e zezë.
SA TË KAM DASHUR TY
NUK KAM DASHUR KURRË NË JETË!
Me një zë të trishtuar si gjithmonë,
pyet studentët e tij.
Çfarë kam shkruar?
Të gjithë janë në siklet dhe heshtin.
Hajde, thotë mësuesi, lexohet lehtë.
Një vajzë ngrihet dhe lexon:
SA TË KAM DASHUR TY
NUK KAM DASHUR KURRË NË JETË!
Mirë, thotë profesori.
Mbrëmë ftova një grua në darkë e cila mundi të më bënte të ndjeja këto fjalë thellë në zemrën time.
Ne u takuam për 2 muaj.
Shpirtrat tanë dridheshin së bashku, gjithçka ishte e mrekullueshme.
Dje doja t’i kërkoja të martohej me mua.
E çova në darkë.
Gjithçka ishte përrallore.
Ajo ishte përrallore.
Ndjeva që zëri më kapej në fyt.
Nxora fletoren, grisa një copë dhe, siç bënim kur ishim fëmijë, i shkrova:
SA TË KAM DASHUR TY
NUK KAM DASHUR KURRË NË JETË!

Si një fëmijë, prisja të shihja një buzëqeshje në buzët e saj të bukura.
Fytyra e saj u zbraz.
Ajo filloi të qajë.
Ajo kërkoi falje sepse nuk mundi ta mbante veten dhe u largua.
E pabesueshme, e ndoqa.
Doja, duhej të dija pse ai reagim.
Në fund ajo u përgjigj:
Ju jeni një profesor i shkëlqyer i filozofisë.
Unë jam një profesore e nderuar e letërsisë.
Si mund ta bëje atë gabim?
Nuk mund ta besoj, NUK MUND!
Mund t’i kisha shpjeguar se e kisha bërë me vetëdije vetëm për të pretenduar se ishim përsëri fëmijë.
Për t’i treguar asaj se dashuria që ndjej për të është e aftë të më transportojë në atë kohë kur nuk mund të dalloja një O nga një U.
Por në atë moment e kuptova.
Të duash nuk do të thotë që të jesh i përkryer.
Të duash nuk është gjithmonë gjëja e duhur.
Ajo po kërkonte një dashuri të përkryer.
Nuk do ta kisha bërë kurrë të lumtur.
Nuk fola asnjë fjalë.

Këndi i humorit: Gazetari në Kombinat, për një hetim mbi papunësinë, interviston një grup të rinjsh

Gazetari në Kombinat, për një hetim mbi papunësinë, interviston një grup të rinjsh.
– “Si e ke emrin dhe me çfarë merresh?”
– “Unë quhem Turi dhe jam i papunë!”
– “Po ti tjetri?”
– “Unë quhem Titi dhe jam ndihmës i Turit!!”
– “Ah… po ju të tjerët çfarë punësh bëni?”
– “Eeeh çfarë bëjmë, nuk bëjmë asgjë… Atë që bëjnë Turi dhe Titi!!!”

Këndi i humorit: Tani shkon në spital për të vizituar mikun e tij Tuni, i cili duhet të operohet

Tani shkon në spital për të vizituar mikun e tij Tuni, i cili duhet të operohet.
– Tuni, çfarë ndodhi? E shoh se je i shqetësuar, çfarë tha doktori? eshte serioze?
Tuni: – Jo, doktori nuk tha gjë, foli infermierja dhe tha: “Mos u shqetëso, është një operacion shumë i thjeshtë, zgjat një orë dhe gjithçka mbaron.”
Tani: – Epo atëherë pse e keni atë fytyrë funerali?
Tuni: – Sepse infermierja nuk më fliste mua, po fliste me kirurgun.

Këndi i humorit: I shoqi vëren se prej disa kohësh gruaja e tij i shton palltot dhe bizhuteritë

I shoqi vëren se prej disa kohësh gruaja e tij i shton palltot dhe bizhuteritë. Një ditë ndërsa ajo është në dush ai i thotë:
– Roza, nga vijnë gjithë këto para?
– Nikollë, herë pas here unë luaj me bileta llotarie dhe herë pas here fitoj. Meqë ra fjala, kam blerë një pallto të bukur edhe për ty, shiko në gardërobë. Je i lumtur??
– Ah zemër… çfarë bukurie…
Pasi mbaron dushi, Roza del krejtësisht e zhveshur dhe i afrohet sobës për t’u tharë.
Nikolla shqetësohet – Oh Roza, kujdes, mos u afro shumë pranë sobës, do të na e djegësh biletën e llotarisë!!!…

Këndi i humorit: I kërkon mjekut recetë për vjehrrën

I kërkon mjekut recetë për vjehrrën:

– Doktor, a mund të përshkruani një pilulë gjumi për vjehrrën time?
– Pse vjehrra juaj vuan nga pagjumësia gjatë natës?
– Jo, jo, vjehrra natën fle shumë mirë, pilula e gjumit është për ditën.

Këndi i humorit: Nata e parë e martesës

Nata e parë e martesës. Ajo del nga dushi e veshur me rrobabanjo, ai thotë:
– E dashur, hiqe petkun dhe më lër të të shikoj, ne jemi martuar tani!
Ajo e heq dhe ai habitet: – Dashuri, je e bukur. Ndalo aty dhe do të të bëj një foto.
– Pse po më bën foto, i dashur?
– Kështu që unë mund të të marr gjithmonë me vete e dashur.
Menjëherë më pas ai shkon të bëjë dush dhe del me rrobabanjo dhe ajo thotë:
– E dashur, hiqe petkun dhe më lër të të shikoj, ne jemi martuar tani!
Ai e heq dhe ajo i thotë me habi: – Prit, ndalo këtu dhe do të të bëj një foto.
– Pse po më bën foto, e dashur?
– Epo, sepse kështu mund të bëj një zoom…

Këndi i humorit: Tani i ankohet Tunit

Tani i ankohet Tunit:

Tani- E gjeta gruan time në shtrat me një anglez.
Tuni- Çfarë i tha atij?
Tani– Çfarë i thashë? Asgjë, unë nuk di anglisht!!!

Këndi i humorit: Një zonjë e bukur shkon te mjeku i familjes

Një zonjë e bukur shkon te mjeku i familjes, me sy të nxirë dhe me trup të mavijosur. Në fund ajo detyrohet të pranojë se ka qenë i shoqi që e ka trajtuar kështu.
Atëherë doktori i thotë: “Epo, unë mendoja se burri juaj ishte me shërbim në një qytet të largët!”
Ajo: “Po… edhe unë ashtu mendoja…”


Send this to a friend
slot garansi kekalahan pkv games depo 50 bonus 50 depo 25 bonus 25 depo 25 bonus 25 slot depo 10k depo 50 bonus 50 depo 25 bonus 25 depo 20 bonus 20 depo 10 bonus 10 slot garansi kekalahan bonus new member slot77 judi slot triofus mpo bandarqq pkv games dominoqq slot depo 5k bonus new member depo 25 bonus 25 depo 50 bonus 50 pkv games bandarqq dominoqq pkv games dominoqq bandarqq bandarqq dominoqq pkv games depo 25 bonus 25 judi slot triofus pkv games dominoqq bandarqq bocoran slot jarwo mpo pkv games bandarqq dominoqq bandarqq dominoqq pkv games poker qq dominoqq bandarqq pkv games pkv games pkv dominoqq slot depo 5k bandarqq poker qq pkv games dominoqq bandarqq slot depo 5k liga99 priaqq liga99 slot pulsa 5000 pkv dominoqq bandarqq depo 100 bonus 100 pkv games dominoqq bandarqq slot depo 5k depo 25 bonus 25 pkv games dominoqq bandarqq depo 50 bonus 50 bonus new member slot garansi kekalahan poker qq slot77 parlay judi bola pg soft mpo demo slot pragmatic depo 25 bonus 25 slot77 depo 50 bonus 50 https://i9saude.app.br/slot-depo-5k/ slot depo 5k depo 25 bonus 25 liga99 priaqq liga99 priaqq depo 25 bonus 25 slot depo 5k liga99 priaqq halubet76 slot garansi kekalahan bonus new member slot depo 10k pkv games dominoqq bandarqq robopragma slot depo 15k mpo deposit pulsa tanpa potongan liga99 priaqq cafeqq ayahqq bandarqq pkv games dominoqq pkv games bandarqq dominoqq slot depo 5k depo 25 bonus 25 depo 25 bonus 25 liga99 ayahqq cafeqq dominoqq bandarqq judi bola judi bola euro slot77 poker qq parlay slot77 dominoqq pkv games bandarqq dominoqq liga99 priaqq priaqq halubet76 priaqq liga99 bandarqq dominoqq pkv games pkv games dominoqq bandarqq