VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Mitsotakis dhe një analizë e raporteve aktuale shqiptaro-greke – Nga RAFAEL FLOQI

By | August 10, 2019
blank

Komentet

blank

Del në dritë historia e rrobaqepëseve të Aushvicit- Kush e drejtonte sallonin e modës ku gratë e burgosura realizonin veshje për elitën naziste

Kur lexoi për një ‘studio rrobaqepësie’ në Aushvic, historiania Lucy Adlington u përpoq të zbulonte më shumë rreth të burgosurve të kampit të shfarrosjes të punësuar si rrobaqepëse.

Duke folur nga Londra, Lucy Adlington përshkruan se si ajo po shfletonte dokumentet arkivore të viteve 1930 dhe 1940 për të mësuar se si ishte për gratë gjatë luftës. “Kam hasur në një referencë për një sallon mode nëAushvic, por kishte shumë pak informacion,” thotë ajo.

Adlington u nis për të kërkuar të dhëna për të mësuar më shumë rreth ish-rrobaqepësve. Në këtë proces, ajo zbuloi histori frymëzuese të rezistencës dhe mbijetesës. Gjetjet e autores dhe historianes tani janë duke u botuar në një libër të ri të titulluar “Rrobaqepëset e Aushvicit”, publikuar më 28 shtator.

‘Studio e nivelit të lartë të Rrobaqepësisë’

Në fund të viteve 1930 dhe në fillim të viteve 1940, Hedwig Höss, gruaja e komandantit nazist të kampit të vdekjes Aushvic, drejtoi një sallon mode në Aushvic që punësonte gra të burgosura. I njohur si “Obere Nähstube”, ose “studio e nivelit të lartë të rrobaqepësisë”, salloni krijoi dhe përshtati veshje të nivelit të lartë për elitën naziste.

Historiani Lucy Adlington e quan atë një “anomali të tmerrshme”, që qëndronte në kundërshtim të ashpër me mizoritë e kryera nga nazistët kundër 1.3 milion të burgosurve në kampin e vdekjes.

Nazistët e kishin kuptuar gjithmonë fuqinë e veshjeve, nga uniformat në modën e lartë, vëren Adlington. Magda Goebbels, gruaja e ministrit të propagandës së Hitlerit, Joseph Goebbels, nuk iu shmang veshjes së krijimeve hebreje.

“Çfarë diferencimi: Ju jeni veshur me lecka të ndyra dhe këto gra po vijnë duke thënë E dashur, më bëj një fustan të ri “,” thotë Adlington për DW.

Gjetja e rrobaqepëseve

Fillimisht, historiania kishte vetëm një listë me emrat e parë të rrobaqepëseve: Irene, Renee, Bracha, Hunya, Mimi, e kështu me radhë. Përpjekja për të gjetur emrat dhe mbiemrat e grave në regjistrime është e ndërlikuar, shpjegon ajo.

Shumë gra u bënë me pseudonime ose ndryshuan emrat kur u martuan më vonë. Disa gra hebreje gjithashtu morën emra hebraikë pas luftës.

Në 2017, Adlington i përfytyroi këto gra në një roman të titulluar “Shiriti i Kuq” (botuar në gjermanisht në korrik 2021 si “Das Rote Band der Hoffnung”).

Rrëfimi i saj trillues për rrobaqepësit tregon historinë e katër grave të reja, Rose, Ella, Marta dhe Carla, të cilat qepin rroba në dyqanin e veshjeve në kampin e përqendrimit Aushvic-Birkenau si një mjet mbijetese në një mjedis armiqësor.

“Unë nuk kisha informacion të mjaftueshëm, kështu që imagjinova se si do të ishte një grua e re që qepte në Aushvic për gruan e komandantit,” tregoi autorja. “Dhe kur doli ky roman, njerëzit filluan të kontaktojnë me mua për të më thënë: “Në fakt, ajo ishte tezja ime, ajo ishte nëna ime, ajo ishte gjyshja ime”.

Adlington së shpejti pati një “ndjenjë të fortë se historia nuk është varrosur; është jeta e njerëzve”, tha ajo.

Studiuesja filloi të kontaktonte me familjet e rrobaqepëseve të Aushvicit dhe në vitin 2019 ajo takoi në San Francisko një rrobaqepëse të mbijetuar, Bracha Kohut, e cila ishte 98 vjeç.

“Kjo ishte një lidhje e mahnitshme,” tha ajo. “Dhe unë po e shikoj duke menduar, kjo është e njëjta grua përvojat e së cilës kam lexuar. Unë jam duke u përpjekur të kuptoj se si ajo, në një moshë kaq të re, mundi ta durojë atë traumë.”

Rezistenca e fshehur e rrobaqepëseve

Për shumë të burgosur, puna në studion e rrobaqepësisë ishte një mënyrë për të mbijetuar. Rrobaqepësja drejtuese ishte një grua e quajtur Marta, e cila me qëllim krijoi sallonin e modës si një parajsë.

“Ajo donte të shpëtonte sa më shumë gra që të mundte. Pra, po, ata kishin rroba të pastra. Ata kishin mundësinë për të larë. Dhe siç tha një grua, ata kishin punë domethënëse,” thotë Adlington.

59168281 404
59168281 404

“Pra, në vend që të trajtoheshin më keq se kafshët…si skllevër që u traumatizuan duke ndërtuar dhomat e gazit që do t’i vrisnin ata dhe familjet e tyre, ata në fakt kishin diçka të bukur për të bërë. Unë mendoj se kjo duhet të ketë qenë e jashtëzakonshme për vetëvlerësimin e tyre.”

Por gratë në studion e rrobaqepësisë nuk bënin vetëm veshje të bukura dhe nuk ofronin kohën e tyre. Shumë ndihmuan fshehurazi lëvizjet e rezistencës duke përdorur pozicionet e tyre relativisht të privilegjuara për të komunikuar me njerëzit jashtë kampit.

“Ato mblodhën ilaçe dhe i shpërndanë ato. Ato vodhën gjithçka që mundën…dhe unë mendoj se më e rëndësishmja është se ato e mbajtën lart moralin,” thotë autorja.

59168263 404
59168263 404

“Ato ishin në gjendje të hynin në gazeta dhe të dëgjonin fshehurazi radiot në mënyrë që të mund të thoshin,” shikoni, aleatët kanë pushtuar Francën. Fitorja po vjen, qëndro aty “.

Shefja e rrobaqepësisë Marta gjithashtu po përgatitej të ikte nga Aushvici për t’i treguar botës së jashtme për mizoritë e nazistëve, shton Adlington.

Një punë dashurie

Ndërsa Adlington ishte në gjendje të fliste me Bracha Kuhot dhe familjet e rrobaqepësve të tjerë për librin e saj, ajo nuk ka qenë në gjendje të gjejë gjurmë të veshjeve që ishin përshtatur nga këto gra.

“Në dijeninë time, asnjë veshje nuk dihet nëse ka mbijetuar nga ky sallon mode. Kishte një libër porosish në sallon që një dëshmitar thotë se kishte emrat e nazistëve të nivelit më të lartë në Berlin në të, kështu që klientët nga Berlini porositnin rrobat e tyre nga Aushvic. Por urdhrat nuk kishin mbijetuar,” tha autorja për DW.

Sidoqoftë, Adlington, një koleksioniste e rrobave të cilësisë së lartë, tha se njëra prej rrobaqepëseve që i mbijetuan Aushvicit më vonë i qepi një kostum mëndafshi mbesës së saj.

“Mbesa e saj më dërgoi kostumin. Kështu që unë kam një kostum të bërë nga një prej rrobaqepëseve dhe më bën të qaj sa herë që e shoh. Është kaq e bukur të mendosh se çfarë duhej të bëje në kampe për të mbijetuar kjo grua e quajtur Hunya,” tha Adlington, e cila përsëriste se puna e tyre ishte në thelb punë skllevërish.

“Por kjo veshje që ajo bëri për mbesën e saj ishte e qepur me dashuri.”/DW

blank

Karta e bankës ishte sinjali që çoi në gjurmët e biznesmenit Pecorelli

Aktivizimi i kartës së bankës ishte sinjali që çoi në gjurmët e biznesmenit italian Davide Pecorelli, pas 8 muajsh nga zhdukja e tij.

Mësohet se Pecorelli i kishte marrë të gjitha masat për të bërë një jetë të dytë, pasi kishte ndryshuar identitetin dhe siguruar dokumente rumune.

Por mbetja pa para do të bënte që 45-vjeçari të drejtohej në bankomat për të tërhequr të hollat që i duheshin.

Bashkëpuntori i tij shqiptar u raportoi hetuesve për aktivizimn e kartës.

Në 12 shtator, për herë të parë në tetë muaj, karta e kreditit e Davide Pecorelli u aktivizua.

Ishte shoqëruesi shqiptar (i ndihmuar nga avokati Giancarlo Viti), banues në Lama di San Giustino, i cili raportoi alarmin e bankës tek hetuesit. Për hetuesit e celularit në Perugia ishte dëshmi se sipërmarrësi ombriano-toskan mund të ishte gjallë dhe tashmë ishte kthyer në Itali.

Pecorelli kishte dokumente të rreme.

Ai i dha në hotelin Giglio të Mërkurën në mbrëmje dhe u siguroi atyre të merrnin me qira gomone. Ai po ashtu kishte fshehur një patentë shoferi të vërtetë. Policia pyjore e ishullit kreu një kontroll në dhomën e hotelit, sekuestroi dokumentin e falsifikuar dhe objekte të tjera. Se si arriti në Itali nga Shqipëria është ende një mister.

Anija e Pecorelli e gjeti veten në vështirësi të Premten pasdite në brigjet e Giglio. Varka e patrullës e shpëtoi atë.

Ai dukej si i braktisur: flokë shumë të hollë, të rrëmujshëm, të gjatë.

Ai i tha ushtrisë se ai ishte Davide Pecorelli dhe se ai donte të fliste me prokurorin e Perugia, i cili kishte hetuar zhdukjen e tij që nga janari.

Dje në mëngjes, ushtria e shoqëroi në Piombino dhe e identifikoi.

Të hënën pasdite një seancë është caktuar para zëvendës prokurorit Giuseppe Petrazzini.

blank

Lulzim Basha i bën dëm opozitës dhe gjithë veprimit opozitar – Nga Ylli Manjani

Ja pra dëmi që sjell një opozitë që nuk e beson askush që është opozitë!

Megjithë përpjekjet ekzibicioniste të qeverisë dhe mjeshtrave të propagandës që ajo ka, për të tërhequr vemendjen me qese në xhep; me fjalime idiote në Parlament; me vendime gjasme antiluks dhe njëkohësisht me lajme mbi makinën super luks të Ramës, prap qeveria nuk bëhet më lajm…

S’ka sesi, sepse të gjithë e dinë se këto janë muhabete kot. Sepse asgjë nuk ndryshon. Sepse qeveria ka në borderonë e saj opozitën.

Njësoj si kur hyjnë si kur dalin nga Parlamenti. Si opozita e kërpëratës si e Lulzim Bashës. Asnjë dallim

Edhe sikur të thotë mrekullira, kjo opozitë ska më pikë kredoje publike. Aq më tepër kur njëri i bie gozhdës e tjetri patkoit… Zaten kur Luli i merr vendimet vetë, pa pyetur njeri ska se si të ketë një opozitë të bashkuar. Përkundrazi…

Mbi të gjitha kur opozita shantazhohet, qetësia e atij që keqqeveris nuk është më as lajm.

Dëm e shkuar dëmit, i bën tashmë personalisht Lulzim Basha opozitës dhe gjithë veprimit opozitar.

Luli tashmë është monument i rëndësisë së veçantë që ruhet nga qeveria dhe mbështetet nga propanda e saj.

blank

Kosovë – Vonesat e asfaltimit prodhuan rrugë të dobëta

Veturat kalojnë pranë një rruge të prishur pas rreshjeve të shiut në Mazgit në janar të vitit 2021.

 

Shkëlqim Hysenaj

Në shumë raste, ndërtimi i rrugëve në Kosovë është proces që stërzgjatet me vite dhe që në fund nuk i përafrohet projektit fillestar.

Kjo gjetje rezulton në një raport të Zyrës Kombëtare të Auditimit, zyrë kjo që ka audituar 11 projekte rrugore në Prishtinë, Prizren, Ferizaj dhe Malishevë.

Ndonëse ishte paraparë që rruga Llapqevë – Ujëvarat e Mirushës në Malishevë, të përfundonte brenda 120 ditësh, ajo rezulton se nuk ishte përfunduar as pas 1,339 ditësh.

“Në lidhje me ndërtimin e rrugës Llapqevë – Ujëvarat e Mirushës, me gjatësi 3.1 kilometra dhe gjerësi 6 metra, rruga nuk kishte përfunduar ende, deri në qershor të vitit 2021, kur është kryer ky auditim, edhe pse kishin kaluar 42 muaj nga nënshkrimi i kontratës, ndërsa ishte paraparë të zgjaste 120 ditë pune”, thuhet në raportin e publikuar më 30 gusht.

Një rrugë tjetër, në këtë rast e mbështetur nga Ministria e Infrastrukturës, që parashihte të lidhte fshatrat e Komunës së Skenderajt me ato të Istogut, e njohur si rruga Vojnik – Osojan, ndonëse filloi në vitin 2016, nuk ka përfunduar ende.

Kjo rrugë me gjatësi 3.6 kilometra dhe me gjerësi 6 metra, në fazën fillestare ishte paraparë të kryhej për 155 ditë.

Në këtë segment të rrugës punimet kishin vazhduar deri në qershor të vitit 2017, kur edhe ishin ndërprerë pa afat.

“Shkak që kjo rrugë të realizohet vetëm pjesërisht ishin problemet pronësore meqë kjo rrugë ishte rrugë tërësisht e re dhe ishte paraparë që e gjithë traseja të kalonte nëpër prona private, të cilat nuk ishin shpronësuar para nënshkrimit të kontratës”, thuhet në raport.

Për 90 ditë punë efektive ishte paraparë që të përfundonin punimet në rrugën rajonale Rahovec – Suharekë me gjatësi 12.35 kilometra dhe gjerësi 6.8 metra, por ato nuk kishin përfunduar as pas dy vjetësh.

Sipas gjetjeve të Auditorit, nga dita e parë e fillimit të punimeve për rehabilitimin e kësaj rruge, kishin kaluar më shumë se 1,000 ditë kalendarike ose 33 muaj dhe ende punimet nuk ishin përfunduar.

Raporti po ashtu përmend edhe disa projekte që janë zvarritur dhe ndërtimi i të cilave është pezulluar për afat të pacaktuar.

Bazuar në gjetjet e këtij auditimi, rezulton se ndërtimi i rrugëve lokale dhe rajonale, përcillet me vështirësi të shumta, duke filluar nga mungesa e analizës kosto-përfitime, planifikimi joadekuat i aktiviteteve, buxhetimi i pamjaftueshëm, problemet me shpronësime si dhe problemet me hartimin e projekteve kryesore si dhe paqartësi sa i përket referimit në standarde të ndërtimit të rrugëve.

Për këtë arsye, ndërtimi i rrugëve është karakterizuar me vonesa deri në tre vjet, e disa kishin mbetur pa përfunduar edhe pesë vjet pas fillimit të tyre.

Pak gjoba për kompanitë që shkelin kontratat

Qëndrim Arifi, hulumtues i lartë pranë organizatës INPO, që monitoron fushën e prokurimit publik, thotë se është vështirë të gjendet ndonjë projekt infrastrukturor në Kosovë i cili është kryer sipas kritereve dhe në afat optimal kohor.

Ai thotë se institucionet, qoftë lokale, qoftë qendrore, dështojnë qysh në fillim të nisjes së tenderëve dhe përcakimit të kritereve.

“Lëshimet jo gjithherë ndodhin nga panjohuria lidhur me punën e caktuar apo projektin e caktuar. Lëshimet zanafillën e kanë qysh në inicim të procedurës”, thotë Arifi për Radion Evropa e Lirë.

Airifi thotë se ka mungesë të madhe të stafit të kualifikuar e që janë persona përgjegjës nëpër komuna për të vendosur se kush është fitues i kontratave si dhe që kanë përgjegjësinë e monitorimit të zbatimit të projekteve.

“Nuk kemi një menaxhim kualitativ, e them për faktin se jo gjithherë si menaxher kontratash dhe si komision mbikëqyrës, caktohen njerëz kompetentë, njerëz të fushës dhe e dyta është fakti se komunat ballafaqohen me mungesë të stafit adekuat, i cili do të mund të menaxhonte një kontratë”, shprehet ai.

Arifi thotë se në bazë të monitorimit që kanë kryer në projekte infrastrukturore, pavarësisht se kompanitë kanë bërë shkarje nga projektet fillestare si dhe në rast të dështimeve në zbatim të projektit, ndaj tyre nuk janë shqiptuar dënime.

Shqiptimi i dënimeve për shkak të punimeve të dobëta si dhe për vonesa të paarsyeshme në përfundimin e projekteve, është i paraparë me ligj, por sipas Arifit, kjo nuk gjen zbatim në praktikë.

Radio Evropa e Lirë ka provuar që të flasë me zëvendësministrin e Ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Hysen Durimishi, i cili javëve të fundit është marrë në veçanti me cilësinë e asfaltit në rrugët e Kosovës, por, ai nuk i është përgjigjur interesimit të REL-it.

Kush është fajtor për cilësinë e dobët?

Ndërtimi i rrugëve në Kosovë, sidomos atyre lokale, për Naser Kabashin, profesor në Fakultetin e Ndërtimtarisë dhe Arkitekturës, kryhet pa një analizë të mirëfilltë si dhe me mungesë të madhe të monitorimit të zbatimit të projekteve.

Profesor Kabashi thotë se rrugët në Kosovë kanë një cilësi të dobët pasi sipas tij, qysh në fazën fillestare janë të përfshirë njerëz jokompetentë që vendosin për dhënien e tenderëve.

Një aspekt tjetër negativ që ndikon në realizimin e dobët të projekteve infrastrukture, sipas profesorit Kabashi, është edhe fakti që synohet çmimi më i lirë e jo cilësia.

“Në procesin e vlerësimit të dokumenteve tenderuese ose të aplikantëve, duhet të jenë njerëzit që janë profesionistë sepse çfarë jemi duke bërë tani? Tanimë e kemi lëshuar nivelin dhe shohim vetëm një qasje, shohim vetëm çmimin dhe nuk e analizojmë anën teknike që kontraktuesit e ofrojnë në momentin e aplikimit”, thotë Kabashi.

Profesori Kabashi thotë se për të pasur rrugë më cilësore, duhet që institucionet të kujdesen qysh në fazën fillestare që të përgatisin më mirë dokumentacionin tenderues.

Sipas tij, duhet të rritet edhe kontrolli laboratorik i asfaltit që shtrohet në rrugët e Kosovës.

“Mbikëqyrja e asfaltit duhet të jetë permanente prej momentit të përgatitjes së bazës së rrugës, deri në momentin e përfundimit të asfaltit”, thotë ai.

Sipas të dhënave zyrtare, ndërtimi i rrugëve në Kosovë merr një pjesë të konsiderueshme të shpenzimeve për investime kapitale.

Gjatë periudhës 2017-2019, vetëm në ndërtimin dhe përmirësimin e rrugëve rajonale dhe lokale ishin shpenzuar mbi 343 milionë euro.

blank

Esiona Konomi: Rama me makinë 500 mijë dollarëshe, gazetarja: Ku e more GMC-në

Ja si shkruan gazetarja Esiona Konomi në rrjetin social:
“Meqë jemi në ditën e qeverisë modeste dhe me etikë të lartë, a mund të përgjigjet kryeministri:
-A është blerë makina që ai po përdor së fundmi me fonde nga buxheti i shtetit? 🤔
-Kush është zonja E. Hoxhallari dhe a ia ka dhënë ajo makinën në përdorim kreut të qeverisë? 🤔
-Nëse nuk ka lidhje me këtë zonjë, a mund të shpjegojë z. Rama se e kujt është makina e sa kushton ajo? 🤔
-Pse ju desh kryeministrit një makinëne re? Çfarë elementësh sigurie ka ky automjet? 🤔
(Pyetjet ia kam drejtuar prej ditësh edhe zyrtarisht qeverisë).”

Më poshtë është reagimi i syri.net

Teksa u kërkoi ministrave të tij që të heqin dorë nga lukset e pushtetit, vetë shefi I qeverisë, Edi Rama prej dy muajsh po lëviz me një automjet super luksoz. Mjeti tip GMC, kushton përafërsisht 500 mijë dollarë dhe zakonisht përdoret nga trafikantet meksikanë të drogës.

Nga SYRI TV

Kryeministri Edi Rama, gjatë mbledhjes së parë të këtij mandati, i porositi ministrat e tij që të heqin dorë nga pushimet jashtë shtetit, udhëtimet në biznes klas, etj, dhe u kërkoi atyre që të respektojnë kodin etik të përcaktuara prej tij. Por në ndryshim nga çfarë u kërkoi vartësve të tij, kryeministri u shfaq me makinën e tipit ‘GMC Custom Luxury Vehicle’ me të cilën shefi i qeverisë po lëviz gjatë dy muajve të fundit.

Makina e Ramës e cila kushton përafërsisht 500 mijë dollarë, ka dy ndenjëse VIP me mbështetëse këmbësh, sediljet janë italiane, rimeso me dru arre origjinale. Tavani është i ndriçuar dhe është i gjithi me lekurë kastori.

Makina nga brenda duket si avion privat luksi. Kjo makinë shihet shumë në rrugët e Meksikës me të cilat lëvizin njerëzit e kartelit të drogës për komoditet dhe mbrojtje nga atentatet.

 

blank

blank

Anketë: Angela Merkel, më e preferuar se Macron për të drejtuar Evropën

Mijëra qytetarë të BE e vlerësojnë Gjermaninë si përfaqësuese të besueshme të interesave të tyre. Evropianët, madje edhe francezët do ta preferonin Merkelin si lidere përpara presidentit Macron, shkruan Auron Dodi.

Nga Deutsche Welle

Kandidatët për kancelarë në zgjedhjet parlamentare këtë vit në Gjermani mund të ëndërrojnë për kuotat e mbështetjes të kancelares Merkel. Në fund të 16 vjetëve qeverisje Angela Merkel merr vlerësime maksimale jo vetëm në Gjermani, por në shumicën e shteteve të Bashkimit Evropian.

Në 12 shtete të BE kancelarja Merkel vlerësohet si personalitet drejtues, që ruajti unitetin e BE dhe përballoi me sukses kriza të ndryshme.

Është konkludim i një studimi të gjerë, të bazuar në sondazhe, të Këshillit Evropian për Marrëdhënie të Jashtme (ECFR), qendër kërkimore e Brukselit.

Në të konstatohet se”Angela Merkeli mishëron një Gjermani të fortë dhe stabël. Dhe është pozicionuar si spirancë e Evropës, në më shumë se një dekadë krizash.”

Dihet se në katër mandatet e Merkelit si kancelare ka pasur disa kriza të mëdha. Kujtojmë krizën e eurozonës në 2008/2009; krizën e refugjatëve në 2015-ën; referendumin e Brexitit në 2016 dhe pandeminë e Covid-it, dy vitet e fundit. Merkeli çmohet veçanërisht për aftësinë e saj për kompromis dhe për të krijuar konsensus.

Pa Merkelin, në botë do të kishte pasur më shumë konflikt, konkludojnë p.sh. 33 përqind e spanjollëve, 30% e holandezëve dhe 28% e portugezëve.

Më mirë Merkeli apo Macroni për të drejtuar Evropën?

Midis Merkelit dhe Macronit, qytetarët evropianë preferojnë qartë Merkelin. Merkelin e përfytyrojnë p.sh. për postin e një presidenteje të Evropës (post hipotetik), 41% e të anketuarve në Evropë, përballë 14 përqind, që preferojnë presidentin e Francës, Emanuel Macron.

Autorët e studimit shpjegojnë se “me stilin e saj teknokratik të drejtimit ajo zgjon më shumë besim, se Macroni me fjalimet e tij vizionare”.

Si lidere të Evropës Merkelin e preferojnë madje edhe 32% e francezëve, në një kohë që presidentin e tyre e shohin në këtë rol vetëm 20% e francezëve.

Për Merkelin si lidere të Evropës janë edhe 42 përqind e gjermanëve, që i japin 15% Macronit. Në sondazh morën pjesë 16.247 evropianë.

Gjermania ka përfituar nga imazhi pozitiv i Merkelit

Qeverisja e Merkelit rezulton se i ka qetësuar frikërat në Evropë nga një Gjermani shumë e fortë. Merkeli e ka pozicionuar Gjermaninë si një fuqi bashkuese. Kjo mbështetet nga fakti që Gjermaninë e vlerësojnë jo vetëm qytetarët e shteteve që e duan politikën financiare të kursimeve, por edhe shtetet në jug, kritike ndaj kësaj politike. Simpati në vendet kritike ndaj Gjermanisë, Merkeli siguroi sidomos me dakordimin historik për të hyrë në borxhe të përbashkëta i gjithë BE, që të financohet programi i rindërtimit prej 750 miliardë eurosh të ekonomive nga Covid-19.

Shumica e qytetarëve, si në veri, ashtu edhe në jug të Evropës, si në Lindje, ashtu edhe në Perëndim thanë më tej se kanë besim që interesat e tyre t’i përfaqësojë në shumë fusha Gjermania.

Lidershipin ekonomik gjerman e mbështesin edhe 45% e spanjollëve në jug të Evropës dhe 50% e hungarezëve në lindje. Gjermaninë e shohin si lidere, në mbrojtje të të drejtave të njeriut, 35% e evropianëve.

Por në pikëpamje gjeopolitike, si përfaqësuese të evropianëve p.sh. përballë SHBA apo Kinës, Gjermaninë e përfytyrojnë më pak evropianë: nga 22 deri 20 përqind. Për të avancuar në këtë drejtim, sipas studimit, Gjermania duhet të ecë në rrugë krejt të reja. Por një fillim radikal të ri nuk e premton asnjëri nga kandidatët aktualë për kancelarë të Gjermanisë. Një fillim radikal të ri nuk e kërkojnë aktualisht as shumica e gjermanëve.

blank

Spanja në alarm: Po përdoren shumë armët nga bandat shqiptare për ‘arin jeshil’

Presidenti i gjyqtarëve të Tarragona paralajmëroi për zgjerimin e një “krimi të organizuar dhe të rrezikshëm”, i cili po çon që nga vrasjet, në rrëmbime dhe korrupsion. 

“Ne jemi shumë të shqetësuar për të ashtuquajturin” ari jeshil “, i cili gjeneron një rritje shumë të konsiderueshme të krimeve të drogës. Dhe në gjysmën e tyre përdoren armë zjarri.”  Në këtë mënyrë, kryetari i Gjykatës së Krahinës Tarragona, Joan Perarnau, po shpjegonte rritjen e konsiderueshme që po bëjnë plantacionet e marihuanës në Tarragonë dhe në pjesë të tjera të Katalonjës.

Dhe ato që dikur ishin plantacione private, tani janë në pronësi të “krimit të organizuar dhe të rrezikshëm”, “i cili gjeneron vrasje të shumta, rrëmbime dhe trafikim njerëzish.

Magjistrati theksoi se shumë prej këtyre bandave të organizuara përbëhen nga kosovarë, shqiptarë, suedezë dhe afrikano -veriorë. Ata janë pjesë e një sektori “që gjeneron shuma të mëdha parash”.

Dhe po vërehet se ka filluar të ndikojë në korrupsionin e nëpunësve civilë,” tha magjistrati në një takim të Bordit Krahinor të Seguretat e Tarragona, në të cilin merrnin pjesë krerët e tre organeve të sigurisë – Mossos d’Esquadra , Policia Civile dhe Garda Kombëtare  – si dhe gjithashtu ata përgjegjës në Policinë Gjyqësore – agjentët e ngarkuar me hetimet – dhe kryeprokurori.

Vitin e kaluar, në Katalonjë kishte më shumë se njëqind grabitje për drogë dhe shtatë vrasje. “Gjysma e këtyre lidhen drejtpërdrejt me këtë lloj krimi.” Ai theksoi gjithashtu se megjithëse nuk është një krim që gjeneron alarm të madh shoqëror,  mund të çojë në konflikte me qytetarët e tjerë: “Ata po elektrizojnë dyert me rrezikun që ai sjell. Ata po vendosin gjithashtu kurthe për të mos hyrë në plantacione. ‘

Disa plantacione mund të gjenden nëpër shtëpi – të cilat ata zakonisht i zënë – në një magazinë industriale të braktisur ose të pushtuar, madje edhe jashtë, ua marrin me qira tokën pronarëve pa i vënë në dijeni të destinacionit përfundimtar të tokës së tyre.

Perarnau pranoi se, pas shumë vitesh, ishte shumë e rëndësishme që të kishte një takim si ky për të përcaktuar kriteret, “sepse ka pasur dyfishime në hetimet në gjykata të ndryshme” sepse kishte më shumë se një forcë policore pas të njëjtit komplot. “Dhe kjo –  ndikon në efektivitetin e hetimit policor dhe gjyqësor.”

Kreu i gjyqtarëve të Tarragona kujtoi se Tarragona “ishte një pikë kalimi për marihuanën dhe kokainën dhe tani është bërë një prodhues në shkallë të gjerë” të drogës së fundi, duke e bërë Kataloninë eksportuesin kryesor në Evropë.

Dhe sipas zonave ku prodhohet më shumë, rajoni Maresme erdhi i pari, i ndjekur nga Gironès – zona më e afërt me Francën – dhe pastaj vinte Tarragona, Cam i ndjekur veçanërisht nga Delta de l’Ebre.

blank

Biznesmeni i zhdukur në Pukë gjendet në gomonen e mbytur në Livorno

Biznesmeni italian që u zhduk në muajin shkurt nga fshati Gjegjan i Pukës, është gjetur sipas mediave italiane në brigjet e Livornos pranë një gomoneje të mbytur.

“Burri – pa dokumente – tha se quhej David Pecorelli te karabinierët që e shpëtuan, e ushqyen dhe e çuan në një kazermë dhe menjëherë telefonoi gruan e tij në telefon. Sot në mëngjes ai do të sillet në tokë dhe tashmë ka njoftuar se dëshiron të paraqitet në Prokurorinë Publike të Perugia për të bërë deklarata.

Pecorelli, 45 vjeç, ish -gjyqtar futbolli, një sipërmarrës i cili kohët e fundit e kishte gjetur veten në vështirësi ekonomike dhe do të ketë shumë për t’u thënë hetuesve.”

Pecorelli kishte marrë në shkurt një makinë me qera në Rinas dhe shkoi në Pukë për arsye të panjohura. Atje, makina e tij u gjet e djegur dhe brenda kishte eshtra njeriu që nuk u bë e mundur të identifikoheshin asnjëherë. As Policia shqiptare dhe as ajo italiane dhe hetuesit nuk i lidhën këto eshtra me të Davide Pecorellit.

Pecorelli në vendin tonë ka bashkëjetuar me një grua shqiptare nga Vlora të quajtur Jonida Likaj. Gazetari italian Fabrizio Paladino, në një intervistë që ka dhënë ka treguar se aktivitetet e parukerisë dhe të kozmetikës, Pecorelli i kishte vendosur në emër të bashkëjetueses shqiptare Jonida Likaj.

blank

Berisha dhe parashuta me vrima, që Rama i ka dhënë Bashës! – Nga Ylli Manjani

Për cilindo që i ka sytë n’ballë e mendt n’kokë, problemi nuk është Saliu. Edhe sikur që tani ta ndërpresë turin e takimeve të tij publike me demokratët, Ai e kreu misionin e tij.

Ai dëshmoi se humbësi kronik Lulzim Basha, është ai që duket. Çdo iluzion tjetër që ishte krijuar edhe nga ideja që Saliu e mbështet dështakun, tashmë ra.

Të gjitha ata që Lulin e shihnin me rezerva, sot kanë të drejtë. Saliu, përveç rezultateve humbës të zgjedhjeve, u dha të të drejtë.

Pra PD e Lulit ka marrë rrugën e humnerës. I vetmi që ka një parashutë me vrima është Luli. Një parashutë që ja ka dhënë Rama, për t’i krijuar idenë se Ai do shpëtojë…

Pra Berisha e bëri të veten. Me vonesë pak, por e bëri. Ndaj ska si të jetë më problemi i PD. Ndoshta nuk është as zgjidhja e saj, por drejtimin për në humnerë e ka marrë Luli.

Ndaj problemi është Luli, i cili përveç se humbës kronik është edhe fasadë që legjitimon monizmin politik. Fasadë që e bën keqqeverisjen abuzive, si një gjë normale…

Kështu që zhvendosja e fokusit nga Luli te Berisha i bën nder fasadës, dështimit dhe monizmit.

Zaten shihni mediat e punëmbaruarit e saj qeveritarë që vijojnë të shkumëzojnë kundër Berishës. Në fakt janë të njëjtët që kanë vite që shkumëzojnë kundër tij.

Nga ana tjetër, pse PD zyrtare e ka problem Berishën?!

A pretendojnë se përfaqësojnë partinë, atëherë pse kanë frikë Saliun?!

A janë të zotë e të bindur se janë në rrugë të mbarë, ç’punë po u prish një pensionist, që bën opozitë në mënyrën e tij?!

Kaq hall e kanë “qytetarin dixhital”?!

D.m.th Berisha jo sot në pension, po edhe kur të mos jetë më në këtë jetë, do ta kenë hall…. Kaq të pazotë e të pashpresë janë.

Megjithatë sa më shumë merren me Berishën aq më shumë provojnë veten, se nuk janë për këtë punë. Aq më shumë të drejtë i japin Atij.

blank

Biznesmeni Pecorelli u gjet i gjallë në Itali, kockat në makinën e djegur në Pukë u morën nga një varrezë

Davide Pecorelli është gjetur gjallë në Toscana të Italisë pas 9 muajsh hetime që nga gjetja e makinës së tij të djegur në Pukë. Por këtu nisin një seri telashesh për biznesmenin italian i cili duket se ka inskenuar çdo gjë duke futur policitë e dy vendeve në “qorrsokak” pas muajsh hetime për zhdukje dhe vrasje.

ABC raporton se tashmë ai do të hetohet nga autoritetet shqiptare për mashtrim. Në lidhje me këtë fakt pritet të dërgohet një letër-porosi mes palëve ose vetë 45-vjeçari do të udhëtojnë drejt Shqipërisë për të dhënë sqarime.

Ndërkohë mësohet se kockat e gjetura në makinën e djegur, të cilat u hetuan fillimisht si të Pecorellit, janë marrë nga një varrezë e vjetër për të bindur policinë dhe të afërmit se ai ka vdekur.

Shkak i këtij inskenimi gati-gati kinematografik dyshohet të jenë bërë borxhet që kishte Pecorelli në Itali ku disa nga bizneset e tij kishin falimentuar dhe synonte që përmes kësaj skeme të përfitonte siguracionet e jetës.

Vitet e fundit ai lëvizte mes Italisë dhe Shqipërisë, ku ishte lidhur me një grua shqiptare më të cilën kishte edhe një fëmijë. Ndërkohë mediat italiane bënë me dije mëngjesin e sotëm, se ai ka folur në telefon me ish-gruan pasi u gjet në brigjet e Livornos në një gomone , në anën e kundër të shtetit shqiptar prej ku kishte humbur gjurmët 9 muaj më parë.

Kjo duket të qenë pjesë e strategjisë së tij për t’u larguar prej hetuesve të cilët prej kohësh po hetonin në disa pista për “vrasjen”.

Prokuroria shqiptare i kishte dërguar Romës një listë me emrat e biznesmenëve apo edhe personave të tjerë që Davide kishte takuar në Shqipëri, ku merrej me tregtimin e makinave të shtrenjta me vlerë dhjetëra mijëra euro për qendrat e bukurisë.

blank

IBNA: Brukseli ka rezerva në lidhje me nismën rajonale “Ballkani i Hapur”

VOAL –Independent Balkan News Agency  (ibna) bën të ditur se Brukseli ka rezerva në lidhje me nismën rajonale “Ballkani i Hapur”, sipas mediave bullgare.

Nënvizohet më tej se Brukseli ka një pikëpamje negative për nismën “Mini Schengen” ose “Ballkani i Hapur” të udhëheqësve të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Serbisë dhe Shqipërisë dhe e konsideron atë për të minuar integrimin evropian të rajonit.

Komisioni Evropian e konsideron nismën e Edi Ramës, Aleksandar Vuçiqit dhe Zoran Zaevit krejtësisht të papajtueshme me nismën për zhvillimin rajonal me Bosnjë dhe Hercegovinën, Malin e Zi dhe Kosovën, thanë burimet diplomatike në Bruksel, shkruan ibna.

Komisioni Evropian konsideron se kjo nismë nuk duhet të mbështetet sepse zvogëlon partneritetin strategjik të BE -së me Ballkanin dhe i hap rrugën SHBA -së si partneri i vetëm strategjik me vendet e Ballkanit. BE do të ndërmarrë hapa për të minimizuar nismën, thanë burimet diplomatike, raportuan mediat bullgare./Ibna

blank

Brussels has reservations about the regional “Open Balkans” initiative

Brussels has reservations about the regional “Open Balkans” initiative, according to Bulgarian media.

They note that Brussels has a negative view of the “Min Schengen” or “Open Balkans” initiative of the leaders of the Republic of North Macedonia, Serbia and Albania and considers it to undermine the European integration of the region.

The European Commission considers the initiative of Edi Rama, Aleksandar Vučić and Zoran Zaev to be completely incompatible with the regional development initiative with Bosnia and Herzegovina, Montenegro and Kosovo, diplomatic sources in Brussels said.

The European Commission considers that this initiative should not be supported because it reduces the EU’s strategic partnership with the Balkans and opens the way for the US as the only strategic partner with the Balkan countries. The EU will take steps to minimise the initiative, diplomatic sources said, Bulgarian media reported./ibna


blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
Send this to a friend