Ashtu siç ishte paralajmëruar, PD vijon nga puna për realizimin e kërkesës së tyre për ngritjen e një Komisioni Hetimor për çështjen ‘McGonigal’ që është bërë ‘mollë sherri’ mes qeverisë dhe opozitës.

Ditën e sotme, nënkryetari i PD-së, Luçiano Boçi dhe deputetja Albana Vokshi dorëzuan në Kryesinë e Kuvendit kërkesën për ngritjen e këtij komisioni.

Në këtë komision hetimor, është paralajmëruar të hetohet lidhja e kryeministrit Rama me ish zyrtarin e FBI-së të arrestuar, Charles McGonigal.bw