VOAL

VOAL

Këndi i humorit: Mësuesja sjell rezultatet e provimeve në klasë

February 13, 2021
blank

Komentet

blank

Këndi i humorit: E vërteta dhe gënjeshtra u takuan një ditë*

Gënjeshtra i thotë të Vërtetës: “Sot është një ditë e mrekullueshme!”
E Vërteta shikon drejt qiellit dhe psherëtin, sepse dita është vërtet e bukur. Ato kalojnë shumë kohë së bashku, duke arritur përfundimisht pranë një pusi.
Gënjeshtra i thotë të Vërtetës: “Uji është shumë i bukur, le të bëjmë banjë bashkë!”
E Vërteta, edhe një herë dyshuese, vëren ujin dhe zbulon se ai është vërtet shumë i bukur. Zhvishen dhe fillojnë të lahen.

Befas, Gënjeshtra del nga uji, vesh rrobat e së Vërtetës dhe ikën.
E Vërteta e furishme del nga pusi dhe ndjek Gënjeshtrën për t’i kthyer rrobat. Por Bota, duke parë të vërtetën e zhveshur, shikon larg, me zemërim dhe përbuzje. E Vërteta e gjorë kthehet në pus dhe zhduket përgjithmonë, duke fshehur turpin e saj.
Që atëherë, Gënjeshtra udhëton nëpër botë, e veshur si e Vërteta, duke kënaqur nevojat e shoqërisë, sepse Bota, në çdo rast, nuk ka dëshirë të takojë të Vërtetën lakuriq.

Kështu edhe sot njerëzit preferojnë të pranojnë gënjeshtra të maskuara si të vërteta dhe jo të vërteta lakuriq.

 

*Nga një legjendë e shekullit të 19

blank

Këndi i humorit: Gruaja shoqëron burrin te mjeku

Gruaja shoqëron burrin te mjeku. Pas një shqyrtimi të hollësishëm, mjeku e merr gruan mënjanë dhe i thotë:
-Burri juaj ka depresion shumë të rëndë, për shkak të stresit të tepërt profesional dhe familjar. Nëse nuk bëni atë që ju them, burri juaj do të vdesë.
Këtu janë rekomandimet e mia për ta rikthyer shëndetin e burrit tuaj:
1. Çdo herë përgatitini atij një mëngjes të shëndetshëm dhe të bollshëm.
2. E lini të pushojë shpesh.
3. Gjatë gjithë ditës, jini të dashur dhe mos e mërzitni atë, sigurohuni që ai të jetë gjithmonë në humor të mirë.
4. Përgatitni ushqime të mira të nxehta në mbrëmje, darka të shijshme dhe romantike.
5. Asnjëherë mos e ngarkoni me punët e shtëpisë, kjo mund të shkaktojë pasoja të rënda për shkak të stresit.
6. Vishni të brendshme speciale, blini vajra të parfumuar dhe bëni masazhe relaksuese.
7. Nxiteni të shikojë sporte në televizor ose diçka që i jep humor të mirë dhe bëni dashuri me të të paktën dy herë në javë. Nuk ka rëndësi se si dhe kur, gjëja e rëndësishme është ta bëni atë.

Nëse ju mund t’i bëni të gjitha këto për të paktën një vit, do të ulë stresin e tij dhe burri juaj do të jetë në gjendje të rikuperojë shëndetin e tij dhe nuk do të rrezikojë më.

Gruaja tund kokën gjatë gjithë kohës që flet doktori, pastaj shkon aty ku ishte i shoqi. Duke u kthyer në shtëpi ai, me dyshime, pyet gruan e tij:

– Pra, çfarë tha ai?

Gruaja përgjigjet me një shprehje të trishtuar dhe melankolike:

– Ai tha se nuk ke shërim… do të vdesësh!!!

blank

Këndi i humorit: Kolini mbërrin në Parajsë dhe mirëpritet nga Shën Pjetri

Kolini mbërrin në Parajsë dhe mirëpritet nga Shën Pjetri:
– Më thuaj, Kolin, sa herë e ke tradhtuar gruan tënde?
– Asnjëherë, as edhe një herë, të betohem!
– Epo, atëherë ju e meritoni këtë Ferrari, merrni atë dhe vraponi në kohën e lirë nëpër rrugët e Parajsës!
Një tjetër i ndjerë mbërrin në parajsë:
– Sa herë e keni tradhtuar gruan tuaj?
– Disa herë… gjashtë apo shtatë herë.
– Epo atëherë merrni këtë Panda dhe kaloni nëpër rrugët e Parajsës!
Një tjetër i ndjerë, e njëjta pyetje:
– Epo… ndoshta rreth njëzet herë gjithsej!
– Mirë, merre këtë skuter dhe futu në Parajsë!
Pas disa ditësh San Pietro kryqëzohet me Nikolën dhe e sheh i dëshpëruar, e ndalon dhe i thotë:
– Po ti Nikola, a nuk je i lumtur? Megjithatë ju udhëtoni me një Ferrari!
– Po, në fakt isha shumë i lumtur, por sot në mëngjes në një semafor pashë gruan time duke u rrotulluar… me një skuter

blank

Këndi i humorit: Postieri i bie ziles

Postieri i bie ziles, zonja del nga dushi dhe shkon drejt derës krejtësisht e zhveshur.

Postieri shikon nga vrima e çelësit dhe sapo dëgjon “Kush është?” ai thotë “Vogëlush kaçurrel, thuaji mamasë tënde se ka ardhur posta!!!”

blank

Këndi i humorit: Nënë e bijë hanë mëngjes në bar

Nënë e bijë hanë mëngjes në bar me qumësht, kafe, kapuçino dhe briosh.
– Mami, ti je e bardhë si qumështi, babi i zi si kafeja, unë pse nuk jam brunetë si kapuçino?
– Sepse ti je briosh, zemra ime…

blank

Këndi i humorit: Një polic po e gëlqeros zyrën, hyn komandanti dhe i thotë

Një polic po e gëlqeros zyrën, hyn komandanti dhe i thotë:
-Mirëmëngjesi, çfarë je duke bërë?
-Po i jap zyrës një gëlqerosje!
-Po pse nuk i shtron disa gazeta në dysheme dhe nën shkallë!
-Nuk ka nevojë të shtroj gazeta, komandant, sepse më mjafton shtatlartësia ime!!!

blank

Këndi i humorit: -Mbrëmë pashë ëndërr sikur isha në Kubë, – thotë Toni!

-Mbrëmë pashë ëndërr sikur isha në Kubë, – thotë Toni!
-Mbrëmë pashë në ëndërr se isha me dy gra, – thotë Koli.
-Oh, dhe pse nuk më thirre?- e pyet Toni.
-Të telefonova, por ti ishe në Kubë, – përgjigjet Koli.

blank

Këndi i humorit: Nikolla vjen në shtëpi pas një vizite te mjekja dhe thotë

Nikolla vjen në shtëpi pas një vizite te mjekja dhe thotë:
– Roza, doktoresha tha se kam vetëm një ditë jetë, kjo është dita ime e fundit e jetës, nuk do të zgjohem nesër në mëngjes. Dua të të kem për vete gjithë natën për herë të fundit..
Kështu që ata shkojnë në shtrat dhe e bëjnë atë 2, 3, 4 herë. Në fund, të rraskapitur, ata ndalojnë dhe pinë një cigare, por sapo mbarojnë, ai përsëri thotë:
– Roza, kjo është dita ime e fundit e jetës, dua të të kem gjithë natën pranë vetes për herë të fundit.
Dhe pastaj fillojnë përsëri 3, 4, 5 herë përsëri. Pastaj edhe një herë, të rraskapitur, pinë përsëri një cigare. Menjëherë më pas ai përsëri:
– Roza, kjo është dita ime e fundit e jetës, dua të të kem gjithë natën pranë vetes për herë të fundit.
– Oh po, kaq mjafton, oh… do Zoti, ti nesër nuk zgjohesh, ndërsa mua më duhet të zgjohem prapë!!!

blank

Këndi i humorit: Toni, një burrë i pashëm, shkon te mjeku për të kontrolluar fytin

Toni, një burrë i pashëm, shkon te mjeku për të kontrolluar fytin, sepse ka një zë të ngjirur dhe të vrazhdë.
Doktori i thotë:  “Uumm fytin e ke mirë, edhe bajamet, me pak fjalë problemin e ka fakti që ke tre testikuj, nëse do zë normal duhet të heqësh njërin. Është e qartë se ju do të humbisni një pjesë të fuqisë mashkullore.”
Toni përgjigjet: “Jo, nuk mund të flasim as për këtë. Falë kësaj “anomalie” jam në gjendje të kënaq çdo ditë të dashurat dhe femrat vrapojnë pas meje pikërisht për këtë arsye”
Kalojnë disa muaj, Toni kthehet te mjeku dhe thotë se është i gatshëm të heqë dorë nga testiku i tretë, zëri i tij i ngjirur dhe i vrazhdë i shkakton shumë probleme në punën e tij si shitës.
Pasi kryhet operacioni, zëri bëhet i lartë dhe i qartë, gjithçka është në rregull.
Kalojnë disa muaj Tonino kthehet te doktori: “Doktor, gjërat po shkojnë mirë në punë, por me gratë është një fatkeqësi e madhe, kështu që e mendova, do të doja të ktheja përsëri testikun e tretë”
Doktori, me një zë të ngjirur dhe të vrazhdë, i përgjigjet: “Tashmë çfarë ka ndodhur, ka ndodhur dhe nuk mund të ndryshojë më!!!…”

blank

Këndi i humorit: Gënjeshtrat e grave

 

-Aahh!… po… aahh!… më pëlqen
-Të gjitha paratë i përdora për ushqime.
-Unë shkoj në palestër vetëm për të tonifikuar muskujt e mi.
-Nuk flas kurrë me mikeshat e mia se si je ti në shtrat.
– Kam qenë vetëm dy minuta në telefon.
-Unë nuk bëj rrëmujë ndërsa ti fle.
-Prindërit e mi të kanë në sy të mirë.
-Unë nuk e parkova makinën në atë mënyrë.
-Më intereson ti dhe jo llogaria jote bankare.
-Unë e di shumë mirë se si të reagoj kur përballem me ngjarje të papritura.
-Nuk do ta pranoja kurrë rolin e dashnores.
-I urrej romanet romantike plot lot.
-Tek parukeri kam shpenzuar vetëm 20 euro.
-Unë e kam zakon të vishem hollë vetëm sepse më shqetëson vapa.
-Ishte e mrekullueshme…
-Nuk do të doja kurrë gjoks si të Pamela Anderson.
-Kjo shtatzëni ishte aksidentale.
-Duhet të dalim sonte dhe nuk kam çfarë të vesh.

blank

Këndi i humorit: Vjen një telefonatë

Vjen një telefonatë:

-Mirëmëngjes zonjë, po ju thërrasim për t’ju thënë që burri juaj është goditur nga rrufeja…
-Sepse po bie shi?
-Po…
-Oh, Zot, po rrobat e mia!!!…

blank

Këndi i humorit: Çifti i porsamartuar është në natën e parë të martesës

Çifti i porsamartuar është në natën e parë të martesës.
– I dashur, ngadalë, për mua është hera e parë…
– Si hera e parë? Ti kishe shtatë burra para meje.
– Po, por i pari ishte shitës dhe më thoshte vazhdimisht se duhet të prisja gjëra të mëdha në të ardhmen dhe ndërkohë asgjë. I dyti ishte një programues, ai kurrë nuk e mbaroi pjesën dhe asgjë nuk funksionoi. I treti ishte një inxhinier, ai tha se për të bërë gjithçka siç duhet, duhej të bënte dy ose tre vjet kërkime. I katërti ishte punonjës publik dhe, sipas sindikatës, nuk ishte puna e tij. I pesti, një ekonomist, kaloi ditë duke pritur koniunkturën e tregut. I gjashti ishte një gjinekolog që ishte mësuar ta shikonte, ta kontrollonte dhe kaq. I shtati ishte koleksionist i pullave të postës dhe nuk gjeti kohë për mua.
– Po çfarë të bën të mendosh se me mua do të jetë ndryshe?
– Ti je politikan me profesion, kështu që… ti nuk ke punë tjetër!!!


Send this to a friend