VOAL

VOAL

Këndi i humorit: Beni ishte i sëmurë rëndë

February 13, 2016

Komentet

Këndi i humorit: Nikolla dhe Roza po udhëtojnë në autostradë me 70 km/h

Nikolla dhe Roza po udhëtojnë në autostradë me 70 km/h. Nikolla është në timon, Roza e shikon dhe i thotë:
– Kolin, kemi 20 vite të martuar, por tani jam ngopur dhe dua divorcin!

Nikolla hesht por ngadalë rrit shpejtësinë në 80 km/h. Ajo vazhdon:
– Edhe une te them qe jam ne lidhje me Tonin, shokun tend me te mire dhe te siguroj qe me ben shume te lumtur ne shtrat… eshte shume me i mire se ti.

Nikolla mbetet i qetë, por vazhdon të përshpejtojë. Ajo thotë:
– Unë dua edhe shtëpinë!

Burri përshpejton përsëri dhe makina tani po udhëton me 100 km/h. Gruaja vazhdon:
– Padyshim që do të marr edhe kujdestarinë e fëmijëve!

Nikolla vazhdon të ngasë më shpejt. Tani është afër 130 km/h. Ajo thotë:
– Dua gjithashtu makinën, llogarinë e përbashkët bankare dhe kartat e kreditit që lidhen me të…

Burri sheh një urë dhe ngadalë fillon të drejtohet drejt një shtylle mbështetëse. Ajo vazhdon:
– Me pak fjalë, nuk thua asgjë të mërzitshme. A ka ndonjë gjë që dëshironi të kishit?

– Jo, jo, kam gjithçka që më duhet!
– Çfarë do të thotë kjo ? Ndoshta nuk e kuptove që nuk po të lë asgjë? Çfarë do të thotë se keni gjithçka që ju nevojitet?

Burri me qetësi:
– E thjeshtë! Kam të vetmin airbag që funksionon…

Këndi i humorit: Vogëlushi i thotë babait

Vogëlushi i thotë babait:
-Babi, babi, a e dije ti që në disa vende nuk e njeh gruan tënde derisa të martohesh?

Babai i përgjigjet:
-Biri im, kjo ndodh në të gjitha vendet!

Këndi i humorit: Përfiton nga mungesa e gruas për ta çuar në shtrat shërbëtoren e bukur

I zoti i shtëpisë përfiton nga mungesa e gruas për ta çuar në shtrat shërbëtoren e bukur.

Në fund të “tour de force” ai thotë:

– Më duhet të rrëfej se je shumë më mirë në shtrat se gruaja ime!

– Po e di, të gjithë dashnorët e saj më kanë thënë tashmë!!!…

Këndi i humorit: Një nënë hyn në dhomën e vajzës së saj dhe e gjen një letër në krevat

Një nënë hyn në dhomën e vajzës së saj dhe e gjen një letër në krevat. E shqetësuar, ajo e hap letrën dhe lexon:

– E dashur nënë, më vjen shumë keq, por më duhet të të them se do të largohem me të dashurin tim të ri. Gjeta dashurinë e vërtetë, duhet ta shihni, ai është shumë i lezetshëm me të gjitha tatuazhet, piercing-et, rrobat shumëngjyrëshe, mjekrën dhe flokët shumë të gjatë. Por nuk është e gjitha mami, unë pres një fëmijë dhe Bikila thotë se do të jemi mirë në kasollen në mes të pyllit, unë, ai dhe të vegjlit tanë. Po ai dëshiron të ketë shumë fëmijë dhe kjo është edhe dëshira ime.

Për të siguruar jetesën, vendosëm të bëhem fermerë dhe gjithashtu të rritnim marihuanë, zbuluam se nuk dëmton kështu që do ta kultivojmë edhe për miqtë tanë që do të jenë në gjendje të ndalojnë marrjen e kokainës dhe hashashit. Ndërkohë shpresoj që shkenca të gjejë një kurë për SIDA-n që Bikila të shërohet, i gjori që e meriton.

Me pak fjalë, mami, mos u shqetëso për mua, tani jam 14 vjeçe dhe mund të kujdesem për veten. Shpresoj të vij dhe t’ju vizitoj së shpejti për të takuar nipërit tuaj. Fëmija juaj i vogël i adhurueshëm.

PS: gjithë marrëzi mami! Thjesht doja t’ju bëja të kuptoni se ka gjëra më të këqija në jetë sesa fletë-deklarata që lashë në komodinën pranë shtratit

Këndi i humorit: Një çift vendos të kalojë pushimet në një plazh të Karaibeve

Një çift vendos të kalojë pushimet në një plazh të Karaibeve, në të njëjtin hotel ku kanë kaluar muajin e mjaltit 20 vjet më parë. Megjithatë, për shkak të problemeve në punë, gruaja nuk mund ta shoqërojë menjëherë burrin e saj: do t’i bashkohej disa ditë më vonë.

Kur burri mbërrin, ai hyn në dhomën e hotelit dhe sheh që ka një kompjuter me akses në internet. Më pas ai vendos t’i dërgojë një email gruas së tij, por ai shkruan gabimisht një letër në adresë dhe, pa e kuptuar, e dërgon në një adresë tjetër.

Email-i u mor nga një e ve që po kthehej nga funerali i burrit të saj dhe e cila vendosi të shihte mesazhet e marra. Djali i saj, duke hyrë në shtëpi pak më vonë, sheh nënën e tij të humbur para kompjuterit dhe në video shikon emailin që ajo lexonte:

“E dashur gura, kam arritur. Gjithçka në rregull. Ti ndoshta do të habitesh kur të marrësh email, por tani edhe këtu ka kompjuterë dhe është e mundur të dërgosh mesazhe te të dashurit. Sapo mbërrita, u sigurova që gjithçka të ishte në rregull edhe për ty kur të mbërrish të premten e ardhshme… Unë me të vërtetë dua të të shoh përsëri dhe shpresoj që udhëtimi yt të jetë po aq i qetë sa i imi.

P.S. Mos sillni shumë rroba, se këtu është vapë si ferr!”.

Këndi i humorit: Nëna e çon vajzën e saj 14 vjeçare te mjeku e shqetësuar pasi vogëlushja vjell shumë

Nëna e çon vajzën e saj 14 vjeçare te mjeku e shqetësuar pasi vogëlushja vjell shumë.

– Të lutem doktor, shiko çfarë ka vajza ime, jam shumë e shqetësuar.

Doktori e ekzaminon dhe më pas i thotë: – Vogëlushja juaj do të lindë një vogëlush, është shtatzënë!

Nëna: – Doktor, është e pamundur, vogëlushja ime është e virgjër! A nuk është kështu, bija ime?!

Vajza: – Sigurisht, mami, jam e virgjër!!

Mjeku ngrihet, hap perdet, hap dritaren dhe mbetet i palëvizshëm duke skanuar qiellin.

Kur nëna e saj e indinjuar e pyet: – Doktor, çfarë po bën?!

Doktori thotë: – Herën e fundit që ndodhi kjo, një yll që shkëlqeu në qiell, u shfaqën tre mbretër hyjnorë dhe historia e botës ndryshoi plotësisht. Nuk dua ta humbas këtë shfaqje për asnjë arsye!!!

Këndi i humorit: Bimi, një fshatar i pagdhendur, do të shkojë në Tiranë për të takuar vajzën e tij

Bimi, një fshatar i pagdhendur, do të shkojë në Tiranë për të takuar vajzën e tij. Miqtë e tij nuk humbasin asnjë rast për ta tallur dhe duke qenë se e dinë se ai ka frikë nga fluturimi, e bëjnë të besojë se mjetet e transportit publik fluturojnë në Tiranë.
Bimi është pak mosbesues, dhe sapo arrin në Tiranë preferon të marrë një taksi dhe thotë:
– Më ço në Rruga Budi!
– Në çfarë lartësie?- e pyet taksisti.
– Aooo mos u ngrit nga toka se do ta copëtoj fytyrën, ta dish!!!…

Këndi i humorit: Njëherë e një kohë ishte një plak i urtë i ulur në buzë të një oazi në hyrje të një qyteti në Lindjen e Mesme

Njëherë e një kohë ishte një plak i urtë i ulur në buzë të një oazi në hyrje të një qyteti në Lindjen e Mesme.
Një i ri iu afrua dhe e pyeti:
“Nuk kam qenë kurrë në këto anë. Si janë banorët e këtij qyteti?”
Burri u përgjigj me një pyetje:
“Si ishin njerëzit në qytetin nga keni ardhur?”
“Egoist dhe i keq. Prandaj isha i lumtur që u largova prej atje”.
“Kështu janë banorët e këtij qyteti!”, u përgjigj plaku i urtë.

Menjëherë pas kësaj, një tjetër i ri iu afrua burrit dhe i bëri të njëjtën pyetje:
“Sapo mbërrita në këtë vend. Si janë banorët e këtij qyteti?”
Burri u përgjigj përsëri me të njëjtën pyetje:
“Si ishin banorët e qytetit nga vini?”.
“Ishin të mirë, bujarë, mikpritës, të ndershëm. Kisha shumë miq dhe e kisha shumë të vështirë t’i lija!”.
“Kështu janë edhe banorët e këtij qyteti!”, u përgjigj plaku i urtë.
Një tregtar që kishte marrë devetë e tij në ujë kishte dëgjuar bisedat dhe kur i riu i dytë u largua, ai iu drejtua plakut me qortim:
“Si mund të jepni dy përgjigje krejtësisht të ndryshme për të njëjtën pyetje të bërë nga dy njerëz?

“Biri im,” u përgjigj i urti, “secili mbart në zemrën e tij atë që është.
Kushdo që nuk ka gjetur asgjë të mirë në të kaluarën, nuk do të gjejë asgjë të mirë as këtu.
Përkundrazi, ai që kishte miq besnikë në qytetin tjetër, këtu do të gjejë edhe miq të mirë dhe besnikë.
Sepse, e shihni, çdo qenie njerëzore priret të shohë tek të tjerët atë që ka në zemrën e tij.”

Në jetë gjen gjithmonë atë që pret të gjesh… sepse të gjithë projektojnë nga jashtë atë që qëndron brenda vetes së tyre.

Këndi i humorit: Një nënë shikon djalin e saj 18 vjeç dhe i thotë të shoqit

Një nënë shikon djalin e saj 18 vjeç dhe i thotë të shoqit:

-Ky djalë nuk na ngjan as ty, as mua!

Burri:

-E di… nuk të kujtohet kur ka lindur në maternitet? Kur pelena e tij ishte krejt e lagur dhe ti më the shko ndërroje… unë atë gjë bëra!!!

Këndi i humorit: Nënë e bijë hanë mëngjes në bar me qumësht, kafe, kapuçino dhe brioshë

Nënë e bijë hanë mëngjes në bar me qumësht, kafe, kapuçino dhe brioshë.
– Mami, ti je i bardhë si qumështi, babi i zi si kafeja, si nuk jam unë brune si kapuçino?
– Sepse ti je brioshe, dashuria ime!!!

Këndi i humorit: Bisedë e shkurtër e burrit me gruan

Bisedë e shkurtër e burrit me gruan:
Ai: -Të shikoj në sy dhe lexoj që më do!!!…
AJO: -Analfabet!!!

Këndi i humorit: Ezopi – Bretkosa dhe Akrepi

 

Një akrep duhej të kalonte një lumë, por duke mos ditur të notonte, ai kërkoi ndihmë një bretkosë që ishte afër. Kështu, me një zë të ëmbël dhe bindës, ai i tha: “Të lutem, më lër të hip në shpinë dhe të më çosh në bregun tjetër”. Bretkosa u përgjigj: “Jeni i çmendur! Pra, sapo të jemi në ujë, do të më thumboni dhe do të më vrisni!”

“Dhe pse do ta bëja këtë?” e nxiti akrepin “Nëse të thumboja, do të vdisje dhe unë, duke mos ditur të notoj, do të mbytem!” Bretkosa u mendua për një çast dhe, e bindur për urtësinë e kundërshtimit të akrepit, e ngarkoi në shpinë dhe së bashku hynë në ujë. Në gjysmë të rrugës bretkosa ndjeu një dhimbje të fortë që vinte nga shpina dhe kuptoi se ishte pickuar nga akrepi.

Ndërsa të dy ishin gati të vdisnin, bretkosa e pyeti të ftuarin e çmendur arsyen e gjestit të çmendur. “Sepse unë jam akrep…” ai u përgjigj: “Është natyra ime!” Edhe pse akrepi është i vetëdijshëm se duke thumbuar bretkosën edhe ai do të mbytet, ai nuk mund ta ndihmojë veten kur “zëri” i brendshëm i thotë se ai është një kafshë që thumbon të tjerët nga natyra e tij.

 


Send this to a friend