VOAL

VOAL

HOROSKOPI I JAVËS – 23-29 MAJ 2022

May 23, 2022
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI I MUAJIT KORRIK 2022

Dashi

 

Gjatë këtij muaji nuk do ju ndodhin gjëra të këqija, por mirë do jetë të mendoni të hiqni disa para mënjanë për të siguruar edhe të ardhmen. Në këtë plan do keni vështirësitë më të mëdha. Silluni mirë edhe me partnerin tuaj sidomos nga java e dytë e në vijim. Mundohuni ta surprizoni atë si dhe t’ia shprehni ndjenjat. I dashuri i zemrës tuaj do ketë nevojë jetike për mbështetje dhe ngrohtësi. Ju beqaret më në fund do besoni në dashuri pasi të njihen me persona fantastike. Zemra do ju rrahe pafund rreth datës 8 ose 9. Shëndeti nuk do jetë në gjendjen më të mirë. Mund të keni shqetësime muskulore të cilat duhen trajtuar sa me pare. Për punën do jete muaj aktiv dhe i mbushur me risi. Me pak më shume kurajë dhe këmbëngulje do arrini majat

Demi

 

Këtë muaj do e keni fatin në dorën tuaj, por thjesht duhet të përfitoni dhe të bëni më të mirën. Nëse keni një lidhje mundohuni të jeni sa më realistë dhe pse jo të provoni edhe gjëra të reja me partnerin. Java e fundit ka për të qene më emocionuesja. Ju beqarët nuk do jeni aspak ne humor deri në datën 18, me pas mund te keni ndonjë flirt të vogël.. Shëndeti herë do jetë i mirë dhe herë nervozizmi do ju pushtojë. Konsumoni më shume ushqime që përmbajnë vitamina. Buxheti do varet tërësisht nga mënyra sesi ju do i menaxhoni paratë që do keni nëpër duar. Investimet mos i lini kurrsesi për në datat 13 ose 25 sepse do jenë ditë pa fat. Nëse jeni në kërkim të një pune, yjet do ju ndihmojnë dhe mund ta gjeni më idealen pas javës së parë.

Binjakët

 

Këtë muaj debatet dhe problemet do jene aq të mëdha saqë mund të mendoni të largoheni përfundimisht nga gjithçka. Për të dashuruarit do jetë një periudhë e paqëndrueshme. Mund të keni zënka të forta, por njëkohësisht do kaloni edhe momente pasionante. Ditët do jenë të turbullta. Nëse jeni beqarë vetëm pas javës së dyte mund të mendoni për gjëra serioze sepse deri atë kohë do keni veçse joshje dhe mundësi për aventura. Shëndeti do vijë javë pas jave duke u përmirësuar falë përkudjesit që do keni për veten. Nëse doni që gjendja financiare të jetë e mirë vazhdoni të shpenzoni me maturi dhe mos prisni të pasuroheni. Në punë do ju duhet më tepër përkushtim dhe përpjekje për të arritur atje ku keni dashur.

Gaforrja

 

Gjatë këtij muaji do ju pushtojë një ndjenjë dyshimi që nuk do ju lejojë të jetoni të qetë. Jeta në çift nuk do jetë gjithë kohës e mirë kështu që kujdes me çdo hap që do hidhni. Dijeni qe me kokëfortësi e me inat nuk keni për të arritur askund. Ju beqarët do endeni sa andej këndej dhe vetëm javën e fundit do mund të takoni persona që mund t’iu përshtaten. Shëndeti do ketë disa shqetësime të vogla, por që do kalojnë shpejt falë edhe përkujdesjes së familjarëve tuaj. Për financat do jetë muaj me fat. Gjendja do përmirësohet ndjeshëm në një mënyrë të habitshme. Në punë do merrni komplimente dhe shpërblime për gjithçka që keni arritur. Bravo për iniciativat dhe këmbënguljen.

Luani

 

Sipas parashikimeve ky muaj do jetë i ndarë në disa pjesë. Javët e para mund të kenë vështirësi dhe do jenë të mbushura me mërzitje, ndërkohë që pas datës 15 gjërat do normalizohen. Nëse jeni në një lidhje, javën e parë do keni debate të forta, por me pas do i kuptoni gabimet dhe do bëni të pamundur për t’i zgjidhur. Do dashuroheni me më tepër pasion. Ju beqarët më në fund do e takoni këtë muaj princin tuaj të kaltër dhe çdo gjë do jetë shumë më ndryshe. Gjendja shëndetësore do lerë për të dëshiruar. Duke mos u ushqyer si duhet mund të keni probleme akoma më të mëdha. Financat do jenë të kënaqshme nëse dini si t’i menaxhoni. Do ju duhet fillimisht të bëni disa sakrifica, por do ja vlejë. Në punë duhet të jeni gjithë kohës vigjilente dhe të përfitoni nga çdo propozim që do ju bëhet.

Virgjëresha

 

Gjatë këtij muaji gjërat do vazhdojnë t’iu ecin si më parë dhe do keni ende shumë për të bërë për të fituar besimin e të tjerëve dhe për ta normalizuar jetën. Nëse jeni në një lidhje dhe nuk e ruani dot vetëkontrollin do keni probleme e mosmarrëveshje të mëdha me partnerin. Po u treguat të logjikshëm dhe bashkëpunues gjithçka do ecë më së miri. Nëse jeni beqarë do keni plot mundësi për takime e lidhje, por po u nxituat të bëni zgjedhje do gaboni. Shëndeti do jetë shumë i mirë, megjithatë mirë do jetë të limitoni sa të mundni duhanin dhe ushqimin e yndyrshëm. Me financat mund të keni tronditje deri në momentin që të vendosni disa kufizime e të mos bëni investime të pamenduara. Në punë do jeni kërkues ndaj vetes dhe keni për të arritur majat e suksesit.

Peshorja

 

Muaj shumë më pozitiv do jetë ky për të gjithë sidomos pas datës 8. Komunikimi në çift do jetë shumë herë më i mirë, prandaj ju të dashuruarit do mund t’i zgjidhni edhe problemet që ju kanë munduar në të shkuarën. Ju beqarët do jeni më të motivuar për ta kërkuar dashurinë e madhe dhe do bëni të pamundurën për ta gjetur. Java më me fat do jetë e dyta. Shëndeti nuk do jetë ashtu si do kishit dashur. Mund të keni probleme me tretjen e ushqimit dhe mund të prekeni edhe nga ndonjë infeksion urinar. Plani financiar ka për të qene më i mirë për shkak të një trashëgimie të shumëpritur. Në punë, po nuk u treguat të logjikshëm dhe po u nxituat do keni probleme serioze.

Akrepi

 

E shkuara do rikthehet këtë muaj dhe kjo gjë mund të shkaktojë pështjellim dhe probleme. Mos ripërsëritni gabimet sepse më pas nuk do e ngrini dot më kokën. Marrëdhënia me partnerin do jetë shumë e paqëndrueshme. Herë do dashuroheni si e ndjeni dhe do keni dëshirë të qëndroni pranë njeri-tjetrit e herë do debatoni ashpër për gjëra elementare. Nëse jeni beqarë do e gjeni personin e duhur, por në ditët e fundit të muajit. Shëndeti do lërë për të dëshiruar. Mund të keni goxha shqetësime sidomos nga dhëmbët. Financat fatmirësisht do përmirësohen dhe kjo do jetë ajo çka do ju qetësojë. Në punë do ju dalin vështirësi të njëpasnjëshme në çdo moment. Nuk do ndiheni të qetë gjatë zhvillimit të projekteve që keni nisur prandaj kërkoni ndihmë pa qenë vonë.

Shigjetari

 

Bëni kujdes gjatë këtij muaji sepse yjet nuk parashikojnë një periudhë pozitive. Mund të bëni gjëra të gabuara dhe do përballeni me të papritura të pakëndshme. Kujdes me xhelozinë nëse keni një lidhje pasi ajo mund ta shkatërrojë gjithçka keni ndërtuar. Pranoni të flisni hapur me partnerin edhe për dyshimet me te vogla. Ju beqarët nuk duhet të ndikoheni nga familjaret për të bërë një zgjedhje, por duhet të njiheni fillimisht vetë e të reflektoni çfarë do bëni. Shëndeti për fat nuk do jetë i keq. Pas javës së parë madje do keni edhe më shumë energji se me parë. Financat duhen pasur më tepër në vëmendje. Mos i shpërdoroni paratë sepse keni për t’u penduar gjithë jetën. Në punë do keni mbështetjen e shefave dhe do i zbatoni pa frikë planet e bëra më herët.

Bricjapi

 

Shumë njerëz do mundohen t’iu bëjnë keq gjatë këtij muaji dhe do ua vështirësojnë gjithcka. Mos i besoni askujt dhe veproni sipas mendjes tuaj kurdoherë. Disa vështirësi që keni pasur në jetën tuaj në çift do mund të zgjidhen. Do ndiheni më mirë se më parë dhe do kaloni çaste harmonike. Ju beqarët nuk do jeni me shumë fat, megjithatë mirë është t’i bëni gjithë kohës sytë katër sepse ndonjëherë ka persona që kalojnë aq shpejt saqë nuk mund t’i dallosh. Që shëndeti mos ketë shqetësime serioze duhet patjetër të çlodheni herë pas here dhe të ushqeheni në mënyrë të ekuilibruar. Financat po nuk i mbajtët nën kontroll do dobësohen ndjeshëm. Në punë do lumturoheni pafund pas atyre që do arrini. Ja ka vlejtur i gjithë mundi dhe sakrificat që keni bërë.

Ujori

 

Do jeni të pasigurt dhe të paqartë sot prandaj mund të keni vështirësi. Edhe komunikimi do lërë për të dëshiruar. Tek ju të dashuruarit do jenë të shumtë personat që do ndërhyjnë dhe do mundohen t’ua prishin harmonin. Mos e lejoni këtë gjë në asnjë mënyrë sepse vështirë të riktheni normalitetin. Nëse jeni beqarë më mirë të pranoni të dilni me disa persona ne mënyrë që të njiheni me ta. Nëse qëndroni në vend nuk ka për t’iu rënë princi i kaltër nga qielli. Shëndeti do ketë shqetësime. Bëni një kontroll sa më parë në mënyrë që ta kapni problemin pa u ndërlikuar. Gjendja e financave do jetë delikate vetëm ditët e para sepse pas datës 9 do ndryshojë tërësisht situata. Në punë thoni atë që mendoni sepse keni për të marrë vlerësime.

Peshqit

 

Në tërësi ky do jetë një muaj i mirë. Do arrihen të shuhen zjarret dhe optimizmi do ju bëjë t’i shihni gjërat ndryshe. Nëse jeni në një lidhje do kaloni një periudhë të begatë. Mirë do jetë t’i shprehin sa më shumë ato që ndieni sepse partneri do jetë në humorin e duhur për t’ua plotësuar dëshirat. Ju beqarët ka mundësi të fiksoheni pas një personi i cili sapo është shkëputur nga dikush. Kujdes sepse flaka e dashurisë nuk mund të shuhet brenda disa ditësh. Gjendja shëndetësore do jetë e kënaqshme. Do keni rezistence të mire fizike dhe morale. Buxheti do lërë për të dëshiruar. Shpenzoni me maturi sepse në të kundërt keni për të mbetur vetëm. Jeta profesionale do ketë vetëm përmirësime dhe do ndiheni me fat gjatë gjithë kohës.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 1 KORRIK 2022

Dashi

 

Gjatë kësaj dite do ju konkretizohen shumë nga ëndrrat që keni pasur. Durimi dhe besimi tek vetja do ju ndihmojnë mjaft. Më në fund, pas shumë përpjekjesh, ju të dashuruarit do arrini të rikrijoni një ambient të ngrohtë dhe harmonik. Do jeni më të qetë dhe buzëqeshja do iu rikthehet. Nëse jeni beqarë do keni një ditë më të favorshme pasi do realizoni takimet tuaja të ëndrrave. Në punë do jeni shumë profesionistë dhe sado të mundohen t’iu ndalin, ju do arrini atje ku dëshironi. Buxheti në tërësi ka për të qenë i mirë, por kjo nuk do të thotë që ju të mbyllni sytë dhe të shpenzoni pa menduar aspak.

Demi

 

Dëgjojeni zërin tuaj të brendshëm gjatë kësaj dite dhe keni për të ecur në rrugën e duhur. Nëse keni një lidhje mundohuni të mos e lini shumë pas dore atë që keni në krah sepse ai mund të mërzitet dhe mund të kërkojë dikë tjetër. Ju beqarët do keni një ditë të jashtëzakonshme. Më në fund ju do vendosin ta çoni më tej një njohje të kohëve të fundit dhe kënaqësia do jetë e madhe. Në punë mos merrni përgjegjësinë e detyrave të kolegeve që janë me pushime sepse nuk do arrini dot t’i realizoni. Kështu do krijoni dhe një opinion të keq për veten. Buxheti nuk do jetë i keq, megjithatë çdo hap hidheni me kujdes në mënyrë që të mos përballeni me të papritura.

Binjakët

 

Mërkuri do ua bëjë gjërat shumë më të vështira sot dhe shpesh nuk do dini si të veproni. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë e mbushur me turbullira. Nuk do ndiheni aspak të qetë dhe në disa momente ngritja e tepërt e zërit do e nxehë tej mase atmosferën. Ju beqarët nuk do jeni aspak në humor për të kërkuar dashurinë e madhe dhe do mbeteni me të njëjtin status. Në punë do e keni programin shumë të ngjeshur dhe mund të ndiheni disi konfuzë. Organizohuni si duhet sepse ashtu gjërat do jenë më të lehta. Buxheti do influencohet pozitivisht nga yjet dhe do jetë i kënaqshëm.

Gaforrja

 

Mos flisni pa menduar dhe pa logjikuar gjatë kësaj dite sepse keni për të pasur pasoja të rënda. Për ju që keni një lidhje çdo gjë do ecë ashtu si e kishit planifikuar. Komunikimi do jetë i kënaqshëm dhe për këtë do ju kenë zili të gjithë. Nëse jeni beqarë nuk do ndiheni të lirë të bëni atë që do ndieni dhe ka mundësi të mbeteni sërish vetëm. Në punë matini mirë fjalët që do thoni sepse përndryshe gjithçka do ju bëhet më e vështirë dhe rrugëdalja do jetë e largët. Me shpenzimet do jeni goxha impulsivë dhe ka mundësi të bëni gabime të pafalshme e me pasoja tek e ardhmja.

Luani

 

 

Gjatë kësaj dite do jeni më të vendosur se kurrë që t’i bëni gjërat si duhet. Do planifikoni gjithçka e më pas do veproni. Jeta sentimentale për ju që keni një lidhje do jetë me shumë gjallëri dhe alegri. Rutina nuk do ketë vend tek ju dhe do ndiheni përgjithësisht mjaft mire. Beqaret do kërkojnë vetëm emocione te forta dhe do jene gati edhe për lidhje afatshkurtra. Për ta e rëndësishme është te mos ndihen vetëm dhe te buzëqeshin gjithmonë. Në punë mos u mundoni të kopjoni kolegët, por bëni atë që dini. Po i treguat edhe me të duruar dhe më këmbëngulës keni për të dalë të fituar. Për të menaxhuar me kujdes financat duhet t’iu besoni këshillave të familjareve.

Virgjëresha

 

Gjatë kësaj dite nuk do ju shkoni dot gjërave deri në fund dhe shpesh do ju duket sikur do mbyteni në një det pa ujë. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë goxha delikate. Shpeshherë do keni debate edhe për gjëra elementare dhe pa ndonjë rëndësi të madhe. Ju beqarëve, edhe sikur vetmia t’iu rëndojë shume, mirë është të mos fillojnë një lidhje vetëm sa për sytë e botës. Çdo hap që do hidhni duhet ta ndieni. Në punë, nëse keni ndërmend të hidhni hapa, bëjini mirë planet në mënyrë që nesër të mos pendoheni për asgjë. Sektori i financave do konsolidohet ndjeshëm.

Peshorja

 

Gjatë kësaj dite nuk do jeni më nervozë, përkundrazi do ndiheni më të sigurt për çdo gjë. Për ju të dashuruarit kjo e sotmja ka për të qenë e jashtëzakonshme. Kënaqësitë dhe emocionet do jenë aq të forta saqë në disa momente do ju duket sikur jeni nëpër ëndrra. Ju beqarëve do ju rrahë zemra më fort nga sa e kishit menduar dhe do filloni një lidhje të begatë. Në punë, rreziku për të bërë gabime do jetë shumë i madh kështu që për çdo hap që do hidhni mendohuni mirë. Nuk do ketë më kthim mbrapa. Financat do jenë gjithë kohës të mbrojtura kështu që nuk do keni për çfarë të qaheni.

Akrepi

 

Entuziazmi dhe alegria do ju pushtojnë gjithë kohës sot dhe gjithçka do ju duket më optimiste. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e kënaqshme. Do merreni vesh për çdo gjë me atë që keni në krah dhe mund të merrni edhe disa vendime për të ardhmen së bashku. Ju beqarët duhet të bëni kujdes sepse disa persona intrigantë do mundohen t’iu joshin e më pas do i lëndojnë. Në punë do i shtoni dozat e imagjinatës dhe keni për ta parë se sa mirë do ju ece gjithçka. Po vazhduat kështu do merrni edhe një post të ri. Saturni do ju ndihmojë të riorganizoni buxhetin dhe gjendja do normalizohet.

Shigjetari

 

Mundohuni ta kontrolloni sa më shumë veten gjatë kësaj dite sepse përndryshe situata do ju dalë jashtë kontrollit. Juve që jeni në një lidhje mos i nxirrni partnerit inatet e vjetra sepse do vuani më shumë vetë. Merrini gjërat me qetësi dhe optimizëm dhe keni për ta parë sa mirë do ju ecin gjërat. Ju beqarët do bëni mirë të mos shpërqendroheni shumë, por ta kërkoni personin e ëndrrave në rrethin tuaj shoqëror ose profesional. Në planin profesional do jeni shumë të paduruar dhe mund të inatoseni për gjënë më të vogël. Kontrollohuni sepse shumë shpejt do futeni në telashe të mëdha. Financat do jenë të mira se më parë.

Bricjapi

 

Tregoni më shumë besim dhe jeta do ju shpërblejë gjatë kësaj dite. Reflektimi do jetë gjithashtu pikë e vyer. Nëse jeni në një lidhje dhe kohet e fundit keni pasur zhgënjime nga partneri juaj, sot gjërat do fillojnë të normalizohen ndjeshëm dhe buzëqeshja do iu rikthehet. Ju beqarët do jeni më pak në ankth dhe ka mundësi që me qetësi të gjeni një person fiks për ta. Për një pjesë gjërat do ndryshojnë menjëherë. Në punë do merrni një tjetër orientim dhe gjërat do ju ecin më mirë nga sa kishit menduar. Për financat duhet të përkujdeseni më tepër se më parë sepse gjendja ka për të qenë me të vërtetë delikate.

Ujori

 

Ka mundësi që Hëna dhe Marsi t’iu vënë nën trysni gjatë kësaj dite. Shpesh do jeni në mëdyshje për hapat që duhet të hidhni. Për ju të dashuruarit e sotmja nuk do jetë shumë e mirë. Do ndiheni shpesh si të përhumbur dhe aspak në humorin e duhur. Ju beqarët do jeni joshës pafund dhe do arrini ta bëni për vete secilin person që do pëlqeni. Në punë mundohuni të mos i vononi detyrat që iu janë dhënë sepse përveçse do merrni kritika, do mbeteni edhe shumë më mbrapa nga kolegët tuaj. Shumë gjëra do ndryshojnë për mirë për ju. Në planin financiar nuk do i keni idetë shumë të qarta dhe mund të bëni edhe gabime.

Peshqit

 

Mërkuri do ua bëjë gjërat shumë më të lehta sot. Ju do jeni edhe më të vetëpërmbajtur dhe nuk do reagoni pa u menduar. Ju të dashuruarit do jeni akoma më tolerantë dhe marrëdhënia me partnerin do vijë duke u përmirësuar. Nëse vazhdoni me këtë mënyrë sjelljeje shumë shpejt do merrni edhe një vendim të rëndësishëm. Ju beqarët do keni vetëm dashuriçka kalimtare dhe pa ndonjë të ardhme. Në punë duhet të jeni pak më të duruar që të dilni më të fituar. Çdo gjë do varet prej jush. Në planin financiar do dini si t’i kryeni me kujdes e maturi shpenzimet kështu që gjendja do mbetet e mirë.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 30 QERSHOR 2022

Dashi

Besimi juaj është i lartë sot, duke i bërë marrëdhëniet me të tjerët pak më të lehta se normalisht. Kjo është një kohë e mirë për të bërë telefonata dhe për të kontaktuar me njerëz me të cilët nuk keni biseduar për një kohë të gjatë. Këto marrëdhënie janë jetike për përparimet e ardhshme.

Demi

Dita nuk fillon derisa të kthjelloni mendimet dhe të bëni një bilanc të disa çështjeve personale në pritje, Kuptoni se ka një rrugë për të gjithë. Lëre agresionin tuaj sot. Është i fuqishëm, por nuk do të bëjë ndonjë të mirë. Mbajeni fuqinë tuaj të fshehtë.

blank

 

Binjakët

Sot mund të jetë një ditë disi e vështirë për ju. Instinktivisht, do të dëshironi të shpëtoni nga situata dhe të eksploroni lirinë tuaj, por diçka do t’ju pengojë. Kujdesuni për faturat në tryezën tuaj dhe përballuni me rrëmujën në dhomën e gjumit.

blank

 

Gaforrja

Bota është e hapur për ju sot. Përfitoni nga të gjitha gjërat e shkëlqyera që ofrohen. Ju mund të mos e kuptoni, por ju keni një klub besnik të tifozëve në krahë. Gjërat që thoni dhe bëni ndikojnë tek të tjerët. Kjo është një ditë fantastike për të marrë përgjegjësinë dhe për të udhëhequr të tjerët.

blank

 

 

blank

 

Luani

Thoni mendimin tuaj sot, Luan, por mos u ofendoni nëse duket se askush nuk po ju dëgjon. Mos e shtyni këndvështrimin tuaj. Përqendrohuni në qëllimet dhe aspiratat tuaja dhe mos ngurroni t’i çoni ato në kufi.

blank

 

Virgjëresha

Nxirre kokën nga retë sot, kthehu në Tokë për pak. Ka disa gjëra për të cilat duhet të kujdeseni këtu. Detyrat e zakonshme dhe punët rutinë nuk do të jenë të dhimbshme pasi të vendosni t’i kryeni ato. Ju do të jeni në gjendje të arrini shumë.

blank

 

Peshorja

Jini me këmbë në tokë dhe shijoni ditën. Do të zbuloni se sa më shumë të ngadalësoni dhe të përvetësoni një qëndrim të kujdesshëm, të ndjeshëm, pranues, aq më shumë gjëra do të rrjedhin natyrshëm në rrugën tuaj. Kjo nuk është një ditë për të luftuar.

blank

 

Akrepi

Sot është një ditë fantastike për ju, ndaj kënaquni plotësisht. Emocionet tuaja do të jenë të qëndrueshme dhe do të zbuloni se keni një ndjenjë shumë të gjerë të mirëqenies. Vetëbesimi juaj është i fortë dhe duhet ta përdorni këtë në avantazhin tuaj.

blank

 

Shigjetari

Sot është një ditë e mirë për ju që thjesht të përfundoni gjërat. Kujdesuni për ato detyra të bezdisshme që janë krijuar për një kohë. Ju keni një mundësi të madhe për të arritur jo pak. Kontribuoni në këtë prirje duke u marrë seriozisht në lidhje me detyrat në fjalë.

blank

 

Bricjapi

Emocionet tuaja mund të duken pak të turbullta sot dhe mund të mos e kuptoni arsyen, Ndani mendimet tuaja me të tjerët dhe do të kuptoni se duke folur për këtë do t’ju ndihmojë të zgjidhni vorbullën e ndjenjave. Nëse keni nevojë, kaloni gjërat në marshin e dytë për pak më shumë fuqi.

Ujori

Ju do t’i merrni të gjitha sot. Mund të mos ndiheni veçanërisht të fuqishëm dhe në fakt, disa rreth jush mund të përpiqen t’ju bëjnë të ndiheni të paaftë. Kuptoni se ky është një trend kalimtar dhe së shpejti do të ktheheni te vetja juaj e vërtetë.

Peshqit

Sot është një ditë për të shkëlqyer, ndaj sigurohuni që të jepni gjithçka. Merrni mirënjohjen që meritoni për gjithçka që bëni. Mundohuni të mos bini në keqardhje për veten. Bëhuni vetvetja dhe njerëzit natyrisht do të ndjekin drejtimin tuaj. Tani është një kohë e shkëlqyer për të bërë disa plane për të ardhmen.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 29 QERSHOR 2022

Dashi

Do t’ju duket sikur po shkoni në betejë dhe jo në vendin e punës. Do të ndiheni në mosmarrëveshje me njerëzit me të cilët jeni në kontakt. Përpiquni t’i merrni gjërat me qetësi dhe gjithçka do të zgjidhet.

Demi

Besimi juaj do të shpërblehet. Njerëzit nuk do të kenë besim në një udhëheqës që është i lëkundur dhe hezitues. Demonstroni se jeni një udhëheqës i mirë duke qenë të sigurt për veten tuaj. Mbajeni kokën lart dhe do të keni respekt të madh.

 

Binjaket

Sot do të ndiheni jashtë ekuilibrit me njerëzit në zyrën tuaj. Duket se të gjithë po operojnë nën një gjatësi vale të ndryshme, duke e bërë të vështirë për ty lidhjen me njerëzit ashtu siç duhet. Kjo nuk është dita për të detyruar një përpjekje ekipore.

 

Gaforrja

Njerëzit janë paksa të nxituar rreth zyrës sot, kështu që vazhdoni me kujdes. Nëse dikush ju fërkon në mënyrë të gabuar, përpiquni të mos e sulmoni këtë person shumë ashpër. Prirja juaj mund të jetë ta bëni këtë, edhe pa e kuptuar. Mbani komentet lënduese për veten tuaj.

 

Luani

Jeni gati për të marrë drejtimin e një projekti të caktuar në punë, por për fat të keq, duket se të njëjtën ide ka edhe një nga kolegët tuaj. Ndarja e rolit të lidershipit nuk do të jetë aq e lehtë, ndaj mos u shqetësoni. Gjeni një zgjidhje tjetër.

 

Virgjeresha

Një nivel më i lartë i intuitës dhe frymëzimit se zakonisht për ju, mund të rrisë talentin tuaj artistik. Deri në fund të ditës, ju mund të keni kaluar shumicën e kohës tuaj të lirë vetëm, por do të jeni shumë të kënaqur me rezultatet.

blank

Peshorja

Ecja përpara është fraza kryesore e sotme. Ju duhet të ndiheni shumë optimistë dhe të emocionuar për qëllimet që i keni vendosur vetes. Ju ndoshta jeni të sigurt se do t’i arrini ato dhe gjithçka do të shkojë mirë.

 

Akrepi

Frymëzimi është fjala kyçe për ditën. Ju mund të ndiheni shumë të motivuar për të vazhduar me ato që të tjerët i konsiderojnë ëndrra të pamundura. Ka më shumë gjasa t’i konsideroni me kujdes të gjitha rastet në mënyrë që t’i bëni ato të funksionojnë.

 

Shigjetari

Një kuptim i shtuar i kulturave të largëta, si dhe kurioziteti për njerëzit që jetojnë atje, mund t’ju nxisin të mësoni më tej për ato vende. Ka të ngjarë të kanalizoni shumë energji në aktivitete intelektuale sot dhe të frymëzoni të tjerët të bëjnë të njëjtën gjë.

 

Bricjapi

Mundësia për të rritur të ardhurat mund t’ju nxisë të kanalizoni më shumë energji dhe frymëzim në çështjet e karrierës dhe biznesit. Disa ëndrra të gjalla dhe intensive mund të zbulojnë shumë për ju dhe motivimet tuaja, të cilat mund të rrisin vetëdijen tuaj dhe të bëjnë gjithçka më të lehtë për ju.

Ujori

Dëshira për udhëtim mund t’ju nxise sot, ndoshta për të vizituar një mik që jeton larg. Një mik mund të ketë nevojë për një vesh dashamirës. Duke qenë se jeni veçanërisht i ndjeshëm ndaj të tjerëve tani, jeni gati të dëgjoni një histori të trishtuar. Përndryshe, dita juaj duhet të shkojë mirë.

Peshqit

Sot mund të dëgjoni për mundësitë për të rritur të ardhurat tuaja, qoftë përmes punësimit tuaj aktual, një pune të re, ose ndoshta një projekti tuajin. Ka të ngjarë të kanalizoni shumë energji dhe frymëzim për këtë qëllim. Të tjerët mund të dëshirojnë t’ju ndihmojnë.

blank

HOROSKOPI E MARTË 28 QERSHOR 2022

Dashi

Nëse jeni gati për një projekt të ri pune, flisni. Punëdhënësit tuaj mund të mos i kuptojnë aftësitë tuaja të plota sepse jeni duke u fshehur në sfond. Programoni një takim virtual nëse është e nevojshme me shefin tuaj dhe kërkoni më shumë përgjegjësi.

Demi

Opozita juaj sot po merr përforcime nga kampet e tjera. Ju duhet të bëni të njëjtën gjë. Qëndrimi ulur dhe duke u mbështetur në gatishmërinë tuaj të vjetër përfundimisht do të çojë në rënien tuaj. Në vend të kësaj, ju duhet të jeni më proaktivë dhe veçanërisht fleksibël në mënyrë që të vazhdoni.

 

Binjaket

Mundohuni të mos anashkaloni gjërat sot. Njerëz të tjerë mund të vijnë tek ju me idetë e tyre “të shkëlqyera” për t’u marrë në konsideratë. Me shumë mundësi, nuk keni kohë për këtë. Duhet të përqendroheni në gjëra të tjera. Sigurohuni që të keni prioritete në mënyrë që të mos mbeteni prapa.

blank

Gaforrja

Lidhja që keni pritur do të vijë sot. Ju keni çdo arsye për të qenë optimistë në lidhje me një projekt për të cilin keni punuar ose një marrëveshje që keni shpresuar. Suksesi është në rrugën e tij sot. urime.

 

Luani

Disa fakte befasuese mund të dalin në dritë, veçanërisht nën ndikimin e konfigurimit të sotëm astral. Këto mund të ndryshojnë perceptimin tuaj për atë që është e mundur brenda një marrëdhënieje të caktuar të ngushtë, ose ndoshta një marrëdhënie romantike.

blank

Virgjeresha

Ndikimet planetare të sotme mund t’ju sjellin njohuritë e nevojshme për t’ju ndihmuar të dini se çfarë të bëni në lidhje me një marrëdhënie të caktuar romantike. Ju mund të keni pyetur veten se pse ai person i veçantë duket të ketë qenë i pavëmendshëm ndaj hijeshive tuaja dhe tani mund ta zbuloni arsyen.

blank

Peshorja

Nëse po bëni një festë, mund të keni një surprizë, me energjitë planetare të sotme. Së pari, dikush për të cilin mendonit se ishte mjaft i afërt mund të tregojë ngjyrat e tij të vërteta, ndërsa dikush tjetër të cilit nuk i kishit kushtuar shumë vëmendje mund të ngrihet papritur shumë lart në vlerësimet tuaja.

blank

Akrepi

Aspekti aktual në lojë tregon se mund të jetë më mirë të bëni një pushim nga partneri juaj aktual dhe të shfrytëzoni këtë mundësi për të dalë vetëm dhe për të bërë të gjitha gjërat që ju bëjnë të ndiheni të rimbushur. Ju të dy keni nevojë për pak hapësirë për t’u rikthyer në kontakt me veten.

blank

Shigjetari

Ndonjëherë gjërat ndodhin në mënyra shumë të habitshme me energjitë planetare si kjo e sotme. Më vonë, kur shikoni prapa në këtë incident dhe se si filloi, mund të duket si një aksident fati shumë i çuditshëm, por i lumtur, dhe megjithatë ju merrni gjithashtu përshtypjen se nuk ishte rastësi.

blank

Bricjapi

Mos kini frikë të shprehni mendimet tuaja sot. Me shumë mundësi, do të përballeni me kundërshtime, por kjo nuk është asgjë për t’u frikësuar. Përparimi mund të bëhet për ju në këtë pikë vetëm nëse qëndroni me besimet tuaja dhe me atë që e dini se është e vërtetë në zemrën tuaj.

Ujori

Sot ka një betejë të vjetër kundër të resë. Ndoshta një punonjës i ri ka hyrë në vendin e punës dhe po trondit mjedisin me idetë e tij radikale. Në fillim mund ta keni të vështirë të përshtateni. Sfida juaj sot është të jeni më fleksibël.

Peshqit

Puna që keni bërë kohët e fundit më në fund po jep rezultat. E gjithë disiplina intensive që keni pasur në një projekt do të përballet me një njohje të madhe sot. Idetë që keni zhvilluar po u shpërndahen njerëzve që kanë nevojë t’i dëgjojnë ato.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 27 QERSHOR – 3 KORRIK 2022

Dashi

 

Priten goxha vështirësi këtë javë dhe shpesh do ndiheni si të hutuar. Nëse keni një lidhje do konfliktoheni ashpër me atë që keni në krah dhe marrëdhënia mes jush sa do vijë e do përkeqësohet. Ju beqarët do jeni shumë të paduruar dhe ka rrezik të hidheni në krahët e personave të papërshtatshëm. Financat do përmirësohen furishëm dhe vetë do habiteni për ato që do ju ndodhin. Gjithçka do ndryshojë falë një trashëgimie që do merrni. Shëndeti do jetë më i mire së një javë më parë. Do ndiheni më të qetë dhe nuk do keni aspak shqetësime. Në punë do jeni gjithë kohës të frymëzuar dhe do ndiheni gati për të ndërmarrë sfida të reja.

Demi

 

Javë e zakonshme dhe pa probleme serioze. Ju të dashuruarit nuk duhet te bëni asgjë që nuk i pëlqen partnerit tuaj sepse mund të keni probleme serioze me të. Merreni çdo gjë shtruar dhe mendoni për të dy palët. Ju beqarët nuk do mendoni shumë për jetën sentimentale sepse do jeni të zënë me punë dhe angazhime të tjera. Buxheti nuk do jetë aspak i keq nëse shpenzoni me kursim dhe maturi. Po u treguat të pamatur situata do marrë tatëpjetën. Shëndeti duhet pasur më në kujdes se asnjëherë më parë. Do keni dhimbje barku, shpine dhe koke. Në punë do jeni të duruar dhe këmbëngulës. Mund të lodheni paksa, por në fund do arrini atje ku e keni planifikuar.

Binjakët

 

Këtë javë do jeni të gatshëm të bëni edhe ndryshime për të mirën e të gjithëve. Do e lini pas frikën dhe druajtjen. Nëse jeni në një lidhje do kërkoni një jetë të qete dhe harmonike dhe do bëni çmos që ta arrini. Kënaqësia dhe mirëqenia duken në horizont. Ju beqarët jeni mërzitur aq shumë vetëm sa do mendoni edhe të martoheni pa dashuri. Mos u nxitoni, kësaj jave do keni një takim shumë të rëndësishëm. Saturni do ju ndihmojë të jeni të matur me shpenzimet dhe situata financiare do përmirësohet goxha. Kujdes me shëndetin. Neptuni do ketë ndikim të keq tek ju dhe mund të keni probleme me kolitin, diarre, dhimbje koke apo edhe probleme me gjumin. Në punë do jeni dinamikë dhe plot entuziazëm. Do i arrini objektivat që i keni venë vetes.

Gaforrja

 

Atmosfera do ngrohet kësaj jave për ju dhe gjërat do ecin në rrugën më të mirë të mundshme. Nëse keni një lidhje jo shume te qëndrueshme, këtë periudhë gjërat do fillojnë të ndryshojnë për mirë. Do jeni më afër partnerit tuaj të dashur. Dashuria do iu pushtojë edhe ju beqarët megjithatë mirë është të mos i shkëpusni këmbët nga toka. Shpenzime te tepruara mos kryeni sepse do jetë një jave delikate për sa iu përket financave. Urani dhe Neptuni do e mbrojnë shëndetin tuaj. Bëni vetëm pak kujdes me nervozitetin dhe çdo gjë do shkojë më së miri. Për sa i përket jetës profesionale do jetë javë ideale. Do i keni të gjitha kushtet e nevojshme për të arritur atje ku dëshironi.

Luani

 

Këtë javë gjërat do marrin më shumë kuptim dhe do ndiheni më të plotësuar. Marrëdhënia në çift do shkojë mirë në përgjithësi. Tensioni do te ulet dhe do filloni t’i shfrytëzoni prioritetet e të qenit ne një lidhje. Ju beqaret që kërkoni dashuritë e mëdha do keni shumë fat këtë javë. Do filloni të mendoni edhe për një lidhje serioze. Falë mbështetjes së Merkurit ju do keni fat edhe në planin financiar. Megjithatë nuk duhet absolutisht të rrezikoni shumë. Shëndeti pritet të jetë i mirë, por për të mos pasur probleme konsumoni sa me shumë vitamina, merruni me aktivitet fizik dhe mbrohuni nga djersitja. Në punë gjërat do shkojnë mirë dhe nuk do gjendeni aspak në vështirësi.

Virgjëresha

 

Venusi do ketë ndikimin më të madh këtë javë dhe do jeni më të ndërgjegjshëm për të komunikuar e për t’u shprehur. Planetët do iu shtyjnë t’i jepni më shumë ngjyra jetës suaj në çift. Në ndonjë moment mund të ketë edhe debate të vogla, por që do kalojnë pa u kuptuar shumë. Ju beqarët do udhëhiqeni nga një energji shumë e madhe dhe nga pasioni. Do dashuroni në çmenduri sepse do gjeni edhe personin e duhur. Në planin financiar reagoni mirë para se të veproni sepse situata nuk paraqitet shumë e favorshme. Në përgjithësi shëndeti do jetë i mirë. Kujdes duhet të bëni vetëm me ushqimin e tepruar. Ruajeni veten edhe nga infeksionet. Në punë do merrni shumë kënaqësi dhe ato që prisnit do iu realizohen.

Peshorja

 

Të mbështetur nga planetët do kaloni një javë të mbushur me pasion. Monotonia nuk do ketë më vend në jetën tuaj në çift. Shprehini edhe më tepër ndjenja dhe mundohuni të largoni idetë e këqija. Për ju beqarët priten aventura të reja. Të pushtuar nga euforia nuk do dini se ku të ndaleni. Kujdes sepse mund të lëndoheni vetë. Financat nuk do jenë të shkëlqyera, por gjithsesi nëse bëni pak kujdes me shpenzimet situata do jetë e mirë. Shëndeti do ketë disa probleme të vogla, por që lidhen përgjithësisht me ndonjë virozë. Mundohuni të kujdeseni pak më shumë. Jeta profesionale do jetë e qëndrueshme dhe do mund ta konsolidoni më tepër pozicionin tuaj.

Akrepi

 

Javë shumë e paqëndrueshme ka për të qenë kjo për të gjithë. Do keni ditë ekstremist pozitive, por edhe ditë kur nuk do jeni me humor të mirë, kur do doni të qëndroni në qetësi e të reflektoni. Nëse keni një lidhje do ju duhet t’i mendoni me kujdes gjërat që do thoni sepse përndryshe lidhja mund të marrë tatëpjetën. Ju beqarët do njiheni me persona të shumtë, por asnjë nuk do ua mbushë plotësisht mendjen. Financat ne tërësi do jenë të mira. Hëna madje mund të sjellë edhe një surprizë nga mesi i javës. Shëndeti në tërësi do jetë i kënaqshëm. Do ndiheni në formë të mirë fizike. Gjithsesi bëni kujdes nëse keni për të bërë rrugë të gjata. Në punë do i mbani premtimet dhe fjalët e dhëna kështu që do gëzoni mbështetjen e të gjithëve.

Shigjetari

 

Këtë javë duhet të tregoheni shumë më të kujdesshëm për shëndetin. Mund të keni probleme nervore dhe probleme me stomakun. Ata që janë në një lidhje duhet t’i shprehin sa më shumë ndjenjat dhe kanë për të pasur një javë shume te kënaqshme. Beqarëve nuk do ju mungojnë aspak mundësitë për të realizuar takime te veçanta sidomos ditën e mërkurë dhe te shtunë. Mirë është që t’i kushtojnë pak më tepër rëndësi paraqitjes. Financat do jenë të turbullta në çdo moment dhe nuk do dini çfarë të bëni për ta ndryshuar situatën. Në rastin më të keq kërkoni hua nga të afërmit. Gjendja shëndetësore nuk do jetë e mirë. Në punë tregohuni me autoritarë atje ku ju takon dhe zgjidhini me diplomaci të gjitha problemet që do ju dalin. Kujdes nga intrigat e disa mive të supozuar.

Bricjapi

 

Asgjë nuk do ju shkojë ashtu si e kishit menduar gjatë kësaj jave. Për ju të dashuruarit kjo periudhë herë pas here do këtë turbullira. Ndonjëherë debatet do jenë përtej të imagjinueshmes. Mundohuni të reflektoni para se të flisni dhe të mos nxitoheni për asgjë. Ju beqarët më mirë të mos pranoni asnjë ftesë sepse më shumë do lëndohen sesa do gëzoheni. Financat do varen tërësisht nga ju kështu që kujdes me menaxhimin e tyre. Shëndeti do ketë probleme të vogla. Nëse mbani dietë mundohuni të mos zbatoni rregulla shumë strikte sepse do keni edhe shqetësime. Në punë merrni edhe mendimet e kolegëve para se të kryeni ndonjë projekt të madh.

Ujori

 

Asnjë fushë nuk do kalojë krizë këtë javë, përkundrazi optimizmi do mbizotërojë. Për ju të dashuruarit do jetë periudhë e begatë dhe e mbushur me emocione. Pranë partnerit do ndiheni më mirë se asnjëherë më parë. Ju beqarëve do ju plotësohen ëndrrat më të bukura dhe e gjithë jeta do ju marrë një tjetër rrjedhë. Për asnjë moment nuk do ndihen vetëm dhe zemra do iu përmbushet. Në planin financiar do iu gjeni shpejt zgjidhje problemeve dhe do jeni më të qetë. Edhe shëndeti do jetë i qëndrueshëm dhe nuk do keni shqetësime. Në punë do jeni të kujdesshëm, diplomatë dhe gati për të provuar edhe sfida të reja. Më të privilegjuarit do jeni nëse punoni në aktivitete private.

Peshqit

 

Gjatë kësaj jave do i përkushtoheni më tepër jetës tuaj sentimentale. Do keni diskutime goxha të gjata me partnerin dhe do vendosni pikat mbi “i” për disa çështje delikate. Ju beqarët do realizoni takime mbresëlënëse që ditët e para dhe gjatë gjithë javës do përjetoni emocione të këndshme. Shëndeti nuk do ketë aspak probleme dhe vështirësi, përkundrazi do jeni energjike dhe dinamike. Financat do varen nga mënyra sesi ju do i menaxhoni. Po nuk kryet çmenduri gjendja do mbetet e kënaqshme. Në pune do keni ide shumë të mira sesi të arrini atje ku keni dëshiruar. Do lodheni e do mundoheni paksa, por rezultatet do ua mbushin zemrën me gëzim.

blank

HOROSKOPI E HËNË 27 QERSHOR 2022

Dashi

Mos lejoni që natyra serioze e pjesës së parë të ditës t’ju shqetësojë. Energjia e përgjithshme bëhet më e lehtë dhe optimiste ndërsa dita kalon. Përdoreni këtë në avantazhin tuaj. Të ngecesh në një rrugë sot do të ketë efekte anësore shumë sfiduese.

Demi

Ngjarjet dhe atmosfera e përgjithshme rreth vendit të punës nuk janë në favorin tuaj sot. Mundohuni të shtyni çdo takim apo vendim të rëndësishëm për një kohë tjetër. Nuk jeni në gjendjen tuaj më të mirë, ndaj qëndroni larg rrezikut. Besoni se kjo është taktika më e mirë.

Binjaket

Mund të bëni plane të forta gjatë mëngjesit, por përpjekja për t’i zbatuar këto plane pasdite do të jetë më e lehtë të thuash sesa të bësh. Ngjarjet e papritura në fund të ditës do të krijojnë një rrëmujë të madhe. Jini të gatshëm të përshtateni.

Gaforrja

Energjia aktuale astrale mund ta bëjë partnerin tuaj aktual mjaft të vështirë për t’u kuptuar. Ai mund të duket se është në humor edhe më të egër se zakonisht, gjë që mund t’ju bëjë të pyesni veten se si do t’i qaseni në lidhje me një ide të caktuar të rëndësishme.

Luani

Ndonjëherë të duash një tjetër është e lehtë dhe argëtuese, dhe në raste të tjera kërkon më shumë përpjekje, veçanërisht kur ai nuk është në sjelljen e tij më të mirë. Shtrirja aktuale planetare ju sjell të kuptoni se pavarësisht se keni kaluar vështirësi, ju ende e doni atë.

Virgjeresha

Konfigurimi aktual qiellor mund t’ju bëjë të ndiheni nervoz për komunikimin me njerëz të rinj. Nuk është aq shumë vetë akti, por më shumë me kë do të flisni. Ekziston një person i veçantë me të cilin dëshiron dëshpërimisht të flasësh.

Peshorja

Ndonjëherë ne kemi nevojë të marrim seriozisht veten dhe marrëdhëniet tona. Aspekti aktual në lojë ju inkurajon të bëni pikërisht këtë sot. Edhe pse askush nuk mund t’ju akuzojë se po mashtroni, në të kaluarën nuk i keni treguar as personit në jetën tuaj se sa të përkushtuar jeni.

Akrepi

Konfigurimi aktual planetar ju ndihmon të ndiheni më të qetë në lidhje me një marrëdhënie që ka qenë diçka si një xhiro me slitë deri në këtë pikë. Një minutë duket se është ndezur, dhe minutën tjetër duket se është i fikur. Kjo ju ka lënë të ndiheni konfuz.

Shigjetari

Merrni parasysh pjesën tuaj të enigmës dhe se si po kontribuon drejt një tërësie më të madhe. Pyesni veten nëse ky qëllim më i madh është me të vërtetë diçka që ju e mbështesni personalisht. Nëse jo, atëherë është koha për të bërë disa ndryshime të mëdha në karrierë. Mos kini frikë.

Bricjapi

Mos jini konformist sot – veçanërisht në lidhje me punën. Detyra juaj është të dalloheni nga të gjithë të tjerët në vend që të humbni në tufë. Tregojuni të tjerëve se keni ide dhe procedura unike që duhen njohur dhe zbatuar.

Ujori

Ka një shqetësim brenda jush sot që mund të përpiqeni ta largoni. Ju duhet të kuptoni se ky trazim i energjisë rënduese brenda jush po ju ndihmon në fakt të jeni më proaktivë në lidhje me jetën tuaj të punës dhe karrierës. Përqafojeni këtë energji.

Peshqit

Nëse ka ndonjë detyrë që keni sot që kërkon forcë, përqendrim dhe disiplinë, sigurohuni që t’i trajtoni ato gjatë pjesës së parë të ditës suaj. Ngjarjet sporadike dhe të rastësishme të pasdites ka të ngjarë t’ju largojnë ekuilibrin.

blank

HOROSKOPI E DIEL 26 QERSHOR 2022

Dashi

Përmirësoni aftësitë tuaja teknike sot. Kërkojini dikujt për një mësim të shpejtë në kompjuter që do t’ju ndihmojë të kuptoni pak më mirë një program të ri. Nuk ka kuptim të qëndroni në epokat e errëta kur njerëzit e tjerë kanë njohuritë që ju nevojiten.
Demi

Sot mund të lindë një debat mes jush dhe një kolegu, shefi ose klienti. Sigurohuni që ta keni të drejtë axhendën tuaj. Mendoni vetëm për qëllimet tuaja personale apo po mendoni më shumë për qëllimet kolektive? Përgjigja juaj duhet të jetë kjo e fundit.

Binjaket

Mendësia juaj do të fiksohet në një pikë sot, duke e bërë të vështirë për të tjerët që t’ju lëkundin në çdo drejtim. Kini kujdes këtu. Duke pasur një qëndrim shumë të ngurtë do t’ju futë në telashe. Jini të gatshëm të ndryshoni sipas zhvillimeve rreth jush.

Gaforrja

Ju keni mundësinë të bëni përparime të mëdha në punën tuaj sot duke bashkuar pjesë të ndryshme të enigmës. Ju keni aftësinë unike për të mbushur hendekun midis njerëzve të ndryshëm dhe për t’i bërë ata të shohin potencialin e tyre kur punojnë së bashku.

Luani

Me të dëgjuar një ide mjaft të largët, reagimi juaj do të jetë ta shpërfillni atë dhe të vazhdoni me qasjen tuaj të zakonshme. Mos nxitoni të votoni kundër këtij koncepti të ri. Kjo ide e re e shkëlqyer mund të jetë më e zbatueshme për ju sesa mendoni.

Virgjeresha

Puna me të tjerët do të jetë jashtëzakonisht e dobishme sot. Bashkohuni me një ekip mendimtarësh që nuk kanë frikë të shprehin idetë e tyre radikale. Kështu arrihet ndryshimi pozitiv. Ju keni potencialin për të bërë hapa të mëdhenj nën ndikimin e tyre.

Peshorja

Dilni nga rutina juaj aktuale. Tani për tani, ju jeni duke mbetur prapa sepse nuk jeni të gatshëm të shikoni përpara dhe të integroni ide të reja në regjimin tuaj të punës. Përveç kësaj, mos kini frikë nga teknologjia e re dhe përparimet teknike. Ata do t’ju ndihmojnë.

Akrepi

Mendimi juaj është në shënjestër. Sigurohuni që t’i shkruani idetë tuaja në vend që t’i lini ato të humbasin. Mendja juaj ka një potencial të jashtëzakonshëm. Përdorni pasurinë e mrekullueshme të burimeve të ruajtura në kokën tuaj. Mos i shtypni idetë tuaja

Shigjetari

Lajme të rëndësishme do t’ju vijnë përmes kompjuterit. Nëse jeni duke kërkuar për një punë të re, shikoni në internet. Mundësia që keni pritur është postuar në një faqe interneti. Thjesht duhet të merrni kohë për ta gjetur atë. Teknologjia e re do t’ju çojë drejt qëllimeve tuaja.

Bricjapi

Fjalët tuaja do të kenë fuqi më të madhe sot dhe do të keni aftësinë të ndikoni shumë njerëz me informacionin që ndani me të tjerët. Mos mbani asnjë sekret nga njerëzit. Informacioni që keni është i vlefshëm, ndaj komunikoni atë që dini.
Ujori

Jini të hapur ndaj ideve të reja. Konceptet e fundit do t’i shtojnë një fuqi të madhe qëllimeve tuaja të karrierës. Mbani linjat e komunikimit të hapura në vend që të mbyllni dhe të supozoni se dini gjithçka që duhet të dini për fushën në të cilën po punoni.
Peshqit

Dikush po përdor njohuritë e tij ose të saj për të luajtur një lojë pushteti me ju. Ai ose ajo po tregohet dhe po përpiqet t’ju kontrollojë përmes përdorimit të fjalëve të fantazisë dhe ideve që ju shkojnë drejt e në kokë. Merrni vetëm faktet që ju nevojiten dhe vazhdoni përpara.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 25 QERSHOR 2022

Dashi

Dita e sotme shënon pikën më të ulët të muajit për ju sa i përket karrierës. Ka të ngjarë të ndiheni të rënduar dhe të plogësht. Do të keni ndjenjën se po lëvizni me frenat emergjente të ndezura.
Demi

Sot duket se ka një konflikt të vështirë interesi për sa i përket punës. Taktikat konservatore të dikujt po ju ngadalësojnë. Në vend që të punoni për këtë, mendoni të ngadalësoni ritmin tuaj. Merrni kohën tuaj.

Binjaket

Vendosja e qëllimit është e rëndësishme. Nëse nuk keni synime në mendjen tuaj si afatshkurtër ashtu edhe afatgjatë atëherë si e dini nëse jeni në rrugën e duhur? Sigurohuni që të keni një plan të përcaktuar dhe se jeni duke punuar me vetëdije drejt qëllimeve tuaja.

Gaforrja

Fërkimi në lidhje me punën do jetë një gjë e zakonshme për ju sot. Sidoqoftë, në përpjekje për të ruajtur paqen, mund të kafshoni gjuhën tuaj dhe të mbani zemërimin tuaj brenda. Kjo nuk është një taktikë e shëndetshme.

Luani

Humori juaj i mprehtë dhe sarkastik ka të ngjarë të lehtësojë stresin e një situate të vështirë pune. Mos kini frikë të lini komentet tuaja të fluturojnë. Bërja e kësaj do të nxisë shoqërinë më të mirë mes kolegëve tuaj. Kënaquni me njerëzit me të cilët ndërveproni çdo ditë.

Virgjeresha

Merrni një qasje më konservatore ndaj punës tuaj dhe të gjitha çështjeve të karrierës sot. Do të fitoni më shumë respekt nga kolegët dhe punëdhënësit kur të zbuloni anën tuaj të qëndrueshme, të bazuar dhe praktike. Nuk ka nevojë për këmbanat dhe bilbilat.

Peshorja

Dita e sotme shënon fillimin e një cikli të ri rritjeje për ju në lidhje me punën dhe karrierën tuaj. Kjo është një kohë e mirë për të fshirë zakonet dhe modelet e vjetra që nuk ju shërbejnë më. Filloni rishtas me një qëndrim të ri dhe qasje pozitive.

Akrepi

Mos u mundoni të trajtoni gjithçka menjëherë. Mësimi i sotëm për ju është të jeni të durueshëm. Qasuni detyrave dhe qëllimeve hap pas hapi. Mos harroni se Roma nuk u ndërtua brenda një dite. E njëjta gjë vlen edhe për perandorinë tuaj personale. Merreni ngadalë dhe vazhdoni me kujdes.

Shigjetari

Ju jeni të shtyrë për të kryer një sasi të madhe pune sot. Qëndrueshmëria juaj është e fortë dhe ndiheni më të motivuar se zakonisht. Ju keni aftësinë për të arritur një status të lartë dhe do të njiheni për arritjet tuaja.

Bricjapi

Përpjekjet tuaja në botën e karrierës do të përballen me rezistencë të madhe sot nëse nuk jeni plotësisht të përgatitur dhe nuk i keni të gjitha faktet tuaja të drejta. Njerëz të tjerë do të duan përgjigje të qëndrueshme. Një prezantim i nxituar dhe i përciptë nuk do ta shesë idenë tuaj.
Ujori

Ecja përpara me projektet sot do të jetë shumë më e lehtë nga sa mund ta kishit pritur. Nëse jeni në treg për një punë të re, sot është një kohë e mirë për ju që të dilni atje dhe të kërkoni. Diçka me siguri do t’ju vijë në rrugën tuaj. Fati është në anën tuaj.
Peshqit

Qëndrueshmëria do të fitojë garën sot. Mos i shpërfillni detajet për të nxituar në projektin e radhës. Është më mirë të merrni kohën tuaj dhe t’i qaseni punës tuaj me kujdes. Duke bërë këtë do të fitoni shumë lavdërime dhe mirënjohje.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 24 QERSHOR 2022

Dashi

Nuk është koha për të qenë të fshehtë në lidhje me një projekt karriere për të cilin po punoni. Ndoshta keni frikë se dikush mund të përpiqet të vjedhë idenë tuaj të fundit. Ndaloni së qeni kaq paranojak dhe veproni me besim.
Demi

Konsideroni zgjerimin në të gjitha frontet. Çfarëdo që jeni duke punuar, cilido qoftë investimi juaj, cilado qoftë puna juaj aktuale, zgjerojeni atë. Përqafoni më shumë, investoni më shumë dhe punoni më shumë. Suksesi do të vijë në rrugën tuaj shumë shpejt.

Binjakët

Durimi dhe këmbëngulja juaj do të vihen në provë. Njohja nga figurat e autoritetit nuk do të jetë e lehtë, ndaj mos prisni shumë prej tyre. Sa i përket aspektit sentimental sot mund të keni shumë fat.

Gaforrja

Jeni në një periudhë rritjeje sa i përket karrierës. Në përgjithësi, ju jeni në ngritje. Përditshmëria mund të ketë uljet dhe ngritjet e saj, por kur tërhiqeni dhe shikoni situatën tuaj, do bëni përparim të rëndësishëm drejt qëllimeve më të mëdha.

Luani

Nuk ka gjasa të fitoni asnjë debat sot, pavarësisht nëse keni apo jo të drejtë, ndaj as mos u shqetësoni të përfshiheni. Shanset janë kundër jush në këtë aspekt. Prisni një kohë më të favorshme për të bërë ndonjë lëvizje të madhe.

Virgjëresha

Çështjet financiare janë në favorin tuaj. Kjo është një kohë e mirë për të kërkuar një rritje rroge ose një promovim. Nuk do të ishte keq të blini një biletë lotarie. Fati juaj është mjaft i fortë dhe ju keni mundësinë të përfitoni nga ky fat në mënyrë monetare.

Peshorja

Jeni në prag të diçkaje të madhe, por ndiheni sikur jo të gjitha pjesët janë në vendin e tyre. Ato nuk janë, kështu që duroni. Është më mirë të prisni derisa gjithçka të jetë në vend të përsosur përpara se të bëni lëvizjen tuaj.

Akrepi

Merrni parasysh të ndiqni një rrugë të re pune. Diçka ka të ngjarë të ndezë interesin tuaj në momentin aktual. Mos e hidhni mënjanë këtë ide. Këtu ka potencial të madh për sukses të madh. Mos qëndroni të mbërthyer në një situatë që nuk është as tërheqëse.

Shigjetari

Nëse karriera juaj aktuale duket se po shkatërrohet tani, mos luftoni shumë për këtë. Ky është një mesazh nga universi se kjo rrugë e veçantë nuk është e juaja për tu marrë në momentin aktual. Lërini gjërat të shkërmoqen në mënyrë që të ndërtoheni më të fortë se më parë.

Bricjapi

Ju keni aftësinë për të punuar dy herë më shpejt se zakonisht. Prirja juaj mund të jetë të uleni duarkryq dhe të relaksoheni pasi kur në fakt bëni punë, jeni dy herë më efikas. Rezistojini këtij tundimi dhe përpiquni të shkoni përtej asaj që pritet prej jush.
Ujori

Sot është një ditë pushimi për ju në lidhje me karrierën tuaj. Mos u lodhni. Është thjesht një nga ato ditë. Asgjë nuk duket se po shkon siç duhet, por kjo nuk do të thotë se jeni të dënuar përgjithmonë. Jini të qetë me veten dhe jini të durueshëm. Gjërat do të përmirësohen.
Peshqit

Ka të ngjarë të jeni jashtëzakonisht të shqetësuar sot, duke e bërë të vështirë për ju të përqendroheni në ndonjë gjë. Mendimet tuaja gravitojnë natyrshëm drejt barit më të gjelbër në anën tjetër. Bëni më të mirën për të qëndruar të përqendruar dhe besoni se jeni në rrugën e duhur.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 23 QERSHOR 2022

Dashi

Situatat e punës mund të ecin jashtëzakonisht mirë, por mos u kapni duke menduar se gjërat do të ecin gjithmonë kaq mirë për ju. Ekziston një rrymë vështirësish që mund të dalin në sipërfaqe në çdo kohë. Qëndroni të vetëdijshëm.
Demi

Jeni të lumtur të lini të tjerët të bëjnë punën sot dhe kjo është diçka e mirë. Delegoni sa më shumë që të jetë e mundur te të tjerët. Ju jeni më mirë sot si dirigjent i grupit sesa si një nga lojtarët.

Binjakët

Sot mund të përballeni me disa kundërshtime. Mos mendoni për asnjë minutë se do të jeni në gjendje ta shmangni këtë situatë. Ju gjithashtu mund të ngriheni dhe të përballeni me situatën në vend që të përpiqeni të fshiheni dhe të pretendoni se nuk kishit asnjë lidhje me të.

Gaforrja

Sot do të keni një hapësirë të konsiderueshme frymëmarrje, ndaj përfitoni prej saj. Vlerësoni situatën tuaj pa u kapur nga drama që ju rrethon. Vetëm kjo kohë do të jetë jashtëzakonisht e vlefshme në lidhje me efikasitetin tuaj të përgjithshëm.

Luani

Bëni një hap aventuresk përpara sot. Mos kini frikë të shfrytëzoni një shans. Rreziku i madh sjell shpërblim të madh. Për momentin mund të mos ndiheni se jeni në një terren krejtësisht të qëndrueshëm me karrierën tuaj, por kjo është mirë. Merrni frymë thellë dhe mos hiqni dorë.

Virgjëresha

Një objektiv që i keni vënë vetes rreth tre muaj më parë po përballet me kundërshtime të vështira. Mos e hidhni ende poshtë. Në vend të kësaj, përdorni këtë kohë të vështirë për të modifikuar planin tuaj dhe për të dalë me një qasje më realiste për ëndrrën tuaj.

Peshorja

Jeni gati për të ecur përpara por ndiheni sikur njerëzit përreth jush janë ende një hap prapa. Ndoshta tregu që dëshironi të synoni është një hap prapa. Mos u shqetësoni. Kjo është mundësia juaj për të dhënë shembullin. Ecni përpara me besim.

Akrepi

Nëse jeni duke kërkuar për një punë të re, sot është një ditë e mirë për ju që të dilni atje. Bëni disa telefonata. Dërgoni CV-në tuaj me email tek punëdhënësit për të cilët dëshironi të punoni. Takohuni me një mik për drekë, nëse është e mundur. Në përgjithësi, ju duhet të ndërveproni me të tjerët.

Shigjetari

Struktura e rutinës suaj të përditshme të punës mund të vihet nën kritika sot. Ndoshta një punëdhënës nuk e miraton qasjen tuaj. Përpiquni të arrini një kompromis duke mbajtur parasysh se puna juaj më e mirë bëhet kur jeni vetëm. Synoni për pavarësi.

Bricjapi

Mund të mos jeni të frymëzuar për të bërë shumë punë sot, por në përgjithësi, shpirti juaj në lidhje me punën do të jetë pozitiv. Kjo është një ditë më e mirë për ju për të komunikuar me klientët, bashkëpunëtorët ose punëdhënësit e mundshëm.
Ujori

Sigurohuni që të keni kontrollin e punës tuaj në vend që të lejoni që puna juaj të marrë kontrollin mbi ju. A po punoni me vetëdije drejt një qëllimi më të madh karriere, apo thjesht po kaloni lëvizjet e një pune të përditshme për të paguar faturat? Ti vendos.
Peshqit

Njerëzit po punojnë me qëllime të ndryshme për përpjekjet tuaja. Nga ana profesionale, veprimet e pakujdesshme të dikujt po ju vështirësojnë kryerjen e detyrës. Ndoshta informacioni nuk është shpërndarë me saktësi. Qasuni problemit me një qëndrim të mirë.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 22 QERSHOR 2022

Dashi

Mendoni përsëri për një citim ose një lloj mësimi që keni dëgjuar nga dikush afër jush. Fjalët e tyre mund të mos kenë pasur kuptim atëherë, por tani ju keni filluar ta vlerësoni këtë grimcë mençurie. Dëgjoni këshillën e këtij shpirti të ditur.

Demi

Qëllimet e karrierës që dëshironi të arrini nuk do t’ju dorëzohen në një pjatë argjendi. Nëse vërtet dëshironi që ëndrrat tuaja të realizohen, duhet të punoni për to. Tani është koha për të bërë punën në vend që të uleni dhe të prisni për një mrekulli.

blank

Binjakët

Ju ndiheni të bllokuar në lidhje me situatën tuaj aktuale të karrierës. Ju dëshironi lirinë, por ky koncept duket si një ëndërr e largët që mund të mos realizohet kurrë. Qëndroni atje dhe mos u shqetësoni. Puna që po bëni tani së shpejti do të çojë në lirinë që kërkoni.

blank

Gaforrja

Një përpjekje e vogël do t’ju bëjë shumë në këtë moment. Mos e nënvlerësoni fuqinë tuaj për të arritur atë që është më e rëndësishme për ju në lidhje me karrierën tuaj. Rrethanat rreth jush janë në favorin tuaj ndaj përfitoni nga kjo kohë e favorshme.

blank

Luani

Mos i kaloni kufijtë tuaj sot. Për t’u siguruar që nuk e bëni këtë, merrni kohë për t’i rregulluar gjërat me një bashkëpunëtor dhe/ose punëdhënës. Sigurohuni që të gjithë të jenë të qartë se cilat janë pritshmëritë. Të bësh këtë do të ndihmojë në parandalimin e një konfrontimi të keq.

blank

Virgjëresha

Në përgjithësi, ju jeni duke operuar në një kohë shumë dekurajuese në lidhje me karrierën tuaj, dhe mund të jetë e vështirë për ju të mbani mjekrën lart gjatë gjithë kësaj. Jini të qetë me veten në vend që të prisni shumë. Do të vijë koha juaj. Jini të durueshëm.

blank

Peshorja

Një zhvendosje fantastike mendore ndodh për ju sot, duke hapur derën për mundësi të reja fantastike në lidhje me karrierën tuaj. Ciklet në jetën tuaj që duket se kanë lëvizur prapa, më në fund po ecin përsëri përpara. Ecni përpara me besim.

blank

Akrepi

Sigurohuni që po punoni me të mirën e aftësive tuaja dhe se po i përmbushni pritjet dhe përgjegjësitë tuaja. Shqyrtoni këtë koncept në lidhje me punën tuaj aktuale, si dhe qëllimet tuaja të përgjithshme të karrierës gjatë gjithë jetës. Të dyja janë çelësi i suksesit.

blank

Shigjetari

Ju dhe partneri juaj mund të vlerësoni një ditë jashtë në fshat, mes paqes dhe harmonisë së natyrës, ku mund të përshtateni me ritme më natyrale. Kjo është veçanërisht e rëndësishme nëse të dy keni qenë vërtet të zënë në punë. Aspekti aktual në lojë tregon se një pushim do t’ju mundësojë të ndiheni edhe më afër njëri-tjetrit.

 

Bricjapi

Sot është një ditë e mirë për të forcuar veten tuaj në punë, në mënyrë që të jeni më të përgatitur për t’u përballur me sfidat e ardhshme. Merrni mjete shtesë për kutinë tuaj të veglave. Mësoni nga mjeshtrit që janë të gatshëm të ndajnë truket e tyre të tregtisë me ju.

Ujori

Projektet që kanë ngecur në një rrugë të vështirë më në fund do të fillojnë të ecin përsëri përpara. Sot do të ndjeni një ndjesi më të madhe disipline që do t’ju ndihmojë të përfundoni çdo detyrë që ju mundon prej shumë kohësh.

Peshqit

Kjo është një kohë përmbushjeje për ju, por në të njëjtën kohë, shënon një periudhë fatkeqësie. Ju mund të jeni nën një vëzhgim të ashpër nga të tjerët, por në përgjithësi, ju po punoni drejt ëndrrës suaj dhe kjo është më e rëndësishmja. Mbajeni të gjallë këtë ëndërr!


Send this to a friend