VOAL

VOAL

HOROSKOPI E SHTUNË 16 JANAR 2021

January 15, 2021

Komentet

HOROSKOPI E MËRKURË 24 PRILL 2024

DASHI***

Gjatë një takimi pune, do të mund të kombinoni idetë origjinale dhe sensin praktik me dialektikën që do t’ju japë Marsi. Nuk do të ketë njeri që do të kundërshtojë mendimet tuaja. Cilësia kryesore e marrëdhënies suaj të dashurisë do të jetë romanca.

DEMI***

Dielli dhe Jupiteri sot do ju japin një forcë të veçantë krijuese dhe një bukuri joshëse. Vendosni të bëni diçka shumë të rëndësishme si për shembull të bëni një test sfidues profesional ose të deklaroni hapur ndjenjat tuaja.

BINJAKËT**

Nëse besoni vërtet në projektin tuaj, duhet të gjeni guximin për të sfiduar botën për ta çuar përpara. Sot do të keni forcën e nevojshme për të kapërcyer dyshimet dhe frikën. Shfrytëzojeni këtë mundësi për t’i treguar partnerit gjërat që nuk po shkojnë mirë në marrëdhënien tuaj.

GAFORRJA**

Sot do të jetë e mençur të lini mënjanë dashurinë dhe të përqendroheni në jetën praktike. Drita jeshile për intervistat e punës dhe testet më të kërkuara të studimit. Ju mund të mbështeteni në një mendje të pastër, intuitë të fortë dhe një aftësi të thellë për t’u përqendruar.

LUANI***

Me fleksibilitetin tuaj të madh do të demonstroni një aftësi të paimagjinueshme dhe të jashtëzakonshme për t’u përshtatur me rrethana disi të pazakonta. Do të keni entuziazëm në dashuri dhe energji emocionale në rikuperim në një atmosferë xhelozie ironike dhe të pabazë.

VIRGJËRESHA**

Ju dëshironi ndryshime. Besojuni miqve tuaj përpara se të merrni një vendim: entuziazmi është i mirë, por nxitimi i tepërt mund të shkaktojë gabime në gjykim, nga të cilat do të ishte e vështirë të tërhiqesh. Ata që ju duan do t’ju mbështesin dhe do t’ju inkurajojnë në mënyrën e duhur.

PESHORJA **

Mos lejoni që një thashetheme e bezdisshme t’ju prishë ditën, edhe nëse në fund të fundit nuk keni bërë asgjë për ta shmangur atë. Silluni mirë dhe mbi të gjitha mos jini shumë në dispozicion të mikut më të mirë të partnerit tuaj.

AKREPI***

Hëna në shenjën tuaj do të sjellë shumë aspekte pozitive dhe vitalizuese, të cilat do t’ju mbushin me dëshirën për t’i bërë. Nuk do të mungojë imagjinata për të gjetur mënyrën më të mirë për të arritur atje ku dëshironi. Priten mundësi të mira në të gjitha fushat, por duhet të keni gjithmonë besim.

SHIGJETARI***

Marrëdhënia në çift do rrjedhë e rrjedhshme, por jo monotone, përkundrazi do jetë shumë e gjallë dhe konstruktive. Do të keni një fat të papritur në një nismë në fushën ekonomike apo të punës. Zotëroni shpenzimet impulsive!

BRICJAPI**

Si familje, trajtojini problemet një nga një, pa u zhgënjyer: do të arrini në fund të çdo gjëje. Për t’u larguar nga rutina, përpiquni të keni përvoja interesante ndoshta në fusha që janë ende të panjohura. Në dashuri do t’ju duhet të përshtateni me një ndryshim.

UJORI**

Edhe nëse dita nuk fillon në mënyrën më të mirë, nuk duhet të dekurajoheni. Me një sasi të mjaftueshme vullneti të mirë dhe pak më shumë besim në veten tuaj, do të jeni në gjendje ta ktheni çdo ngjarje në favorin tuaj.

PESHQIT **

Neptuni do të stimulojë aftësitë tuaja mendore dhe idetë novatore do të gjejnë konsensus. Do të keni mundësinë të zgjeroni interesat tuaja kulturore dhe të përditësoni veten sipas nevojave të tregjeve të reja të internetit dhe komunikimit në përgjithësi.

HOROSKOPI E MARTË 23 PRILL 2024

DASHI**

Diçka e re do të hyjë në ditën tuaj. Mund të takoni njerëz krejtësisht të jashtëzakonshëm të destinuar të ndryshojnë mënyrën se si mendoni për jetën tuaj! Do të favorizohen udhëtimet, provimet shkollore dhe vendimet e rëndësishme në fushën profesionale.

DEMI**

Qielli do të jetë pak i zymtë ndaj jush: do të ndiheni të lodhur dhe do të jetë e vështirë t’i bëni njerëzit përreth jush t’ju kuptojnë. Merreni lehtë dhe përpiquni të shtyni angazhimet më pak urgjente!

BINJAKËT*

Mbështetuni në sensin e shëndoshë, shmangni ndryshimet e papritura, çdo diskutim me kolegët apo bashkëpunëtorët për të mos tërhequr vëmendjen e padëshiruar. Kujdesuni për punët tuaja me përpikëri, duke marrë parasysh Mërkurin armiqësor.

GAFORRJA***

Në kohën më të mirë, një person joshës dhe bindës do t’ju prezantohet duke ju shpjeguar planet e tij, por ju duhet të distancoheni për të mos u mashtruar. Dita, me astralitetet e saj të bukura, fton qartësi dhe transparencë.

LUANI **

Sot duhet të menaxhoni me shumë diplomaci marrëdhëniet e punës dhe familjare, për të mos krijuar argumente të panevojshme. Mos u përpiqni ta detyroni anëtarin e familjes tuaj t’ju thotë se çfarë duan të mbajnë për vete, veçanërisht nëse kjo përfshin çështje personale.

VIRGJËRESHA***

Diçka e veçantë do të ndodhë edhe në jetën tuaj të dashurisë. Do të jetë një dashuri e re ose entuziazmi i rizbuluar për një partner që ende arrin të ndezë sensualitetin tuaj ose ndoshta thjesht ëndrrën e një nate emocionuese.

PESHORJA***

Energjia do të jetë e lartë dhe entuziazmi deri në qiell. Dinamik dhe aktiv, do të ngjallni shumë simpati rreth jush dhe do të bëni miq të rinj. Nëse jeni të dashuruar, mund të mbështeteni në bashkëfajësinë e kësaj dite për të rinovuar dialogun me partnerin.

AKREPI **

Lajme të reja interesante do të vijnë në lidhje me paratë, apo ndoshta edhe kursime për një shpenzim të pashmangshëm. Ndërkohë, do të jetë e udhës të përmirësoni diçka brenda mureve të shtëpisë, pasi harmonia në çift është thelbësore!

SHIGJETARI **

Mos i besoni shumë vetes, por jepini kredi edhe atyre që ju rrethojnë. Mundësia për të përjetuar zhgënjim do të jetë veçanërisht e madhe në këtë ditë. Do të ishte e dobishme për të përmirësuar realizmin dhe për të mbajtur një tepricë euforie.

BRICJAPI**

Do të dëshironi rezultate të menjëhershme, por patjetër do të duhet të keni durim. Të paktën, mos u nervozoni, përndryshe rrezikoni të prishni qëllimet që keni arritur tashmë. Në dashuri do të arrini të kapërceni barrierat e ndrojtjes.

UJORI**

Sot aspiratat tuaja nuk do të favorizohen. Kufizoni punën tuaj në atë që është rreptësisht e nevojshme dhe shmangni çdo konflikt. Jini pajtues me ata që ju duan dhe me të gjithë anëtarët e familjes suaj dhe shtyni vendimet e rrezikshme për një kohë të pacaktuar.

PESHQIT **

Yjet bien dakord për t’ju mbështetur, veçanërisht nëpërmjet miqve dhe të njohurve: mundësitë dhe propozimet e mira mund të vijnë prej tyre, ndoshta kur të keni humbur shpresat. Me forcë të plotë, ju do të jepni imazhin e joshësve të përsosur.

HOROSKOPI I JAVËS 22-28 PRILL 2024

Horoskopi i Dashit

Deshë të dashur, duket se yjet janë pak kapriçiozë së fundmi. Mund të ndiheni energjikë, por me fat të luhatshëm. Në dashuri ka sfida, ndoshta është koha të reflektoni për atë që dëshironi vërtet. Në punë mundohuni të ruani ekuilibrin pa u stërmbushur nga presionet e jashtme. Financat tuaja kërkojnë vëmendje, shmangni shpenzimet e panevojshme dhe blerjet impulsive.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Demit

Dema, duket se kjo periudhë është mjaft e ndryshueshme për ju. Energjia dhe shpirti juaj aventuresk janë në formë të shkëlqyer, ndaj prisni disa momente mjaft emocionuese në horizont. Nga ana tjetër, financat mund të jenë paksa të paqëndrueshme, ndaj më mirë kini parasysh investimet dhe shpenzimet tuaja! Në punë ka sfida por asgjë nuk mund ta kapërceni me pak përkushtim.

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 4
Financat: 2
Energjia: 5

Horoskopi i Binjakëve

Hej, Binjakë! Do të duket si një kohë për ty. Dashuria mund të lëkundet pak, ndaj bëhuni gati për disa surpriza. Në punë gjërat mbeten të qëndrueshme, por përpiquni të mos relaksoheni shumë. Financat duhet t’i kushtoni vëmendje, ndoshta është koha të mendoni më shumë për të ardhmen. Energjia juaj duket në gjendje të mirë: përdorni atë për të ecur përpara me projektet tuaja!

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Gaforres

Të dashur Gaforre, duket se kjo periudhë është paksa slitë për ju! Energjia juaj është mjaft e ulët, kështu që mund të jetë e mençur t’i merrni gjërat ngadalë. Në dashuri ka sfida për të përballuar, por mos u dëshpëroni, çdo re ka argjend të gjallë. Në punë, qëndroni të qetë dhe vazhdoni me kujdes. Financat? Ato mund të përmirësohen nëse trajtohen me kujdes.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 1

Horoskopi i Luanit

Përshëndetje Luanë, duket se fati juaj është pak i paqëndrueshëm kohët e fundit. Në punë gjërat mund të jenë më mirë, por nuk ka asgjë për t’u shqetësuar. Dashuria është në një fazë paqësore, ndaj shijoni qetësinë. Financat kërkojnë vëmendje: përpiquni të shmangni shpenzimet e panevojshme! Energjia juaj luhatet, ndaj dëgjoni trupin tuaj dhe pushoni kur është e nevojshme.

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Virgjëreshës

Të dashur Virgjëreshë, duket se në këtë periudhë aftësia juaj për t’u përshtatur me situatat e reja nuk është në maksimumin e saj. Megjithatë, aftësitë tuaja komunikuese janë në gjendje të mirë, gjë që mund t’ju ndihmojë në marrëdhëniet personale dhe profesionale. Karriera është pak lart e poshtë, ndaj merrni vendime me kujdes. Mos e nënvlerësoni rëndësinë e mbajtjes së një ekuilibri të brendshëm për të përmirësuar shëndetin tuaj të përgjithshëm.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Peshores

Të dashur Peshore, duket sikur energjia juaj është pakësuar kohët e fundit, apo jo? Mos u shqetësoni shumë, kjo u ndodh të gjithëve. Në punë mund të ndiheni sikur po vozitni kundër rrymës, por mos lejoni që kjo t’ju demoralizojë. Dashuria dhe financat janë në një fazë ulje-ngritjesh: merreni filozofikisht! Mos harroni, aventura mund të presë për kohë më të mira.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 1

Horoskopi i Akrepit

Të dashur Akrepë, duket se kjo periudhë është paksa lart e poshtë për ju. Në punë mund të gjeni disa sfida më shumë se zakonisht, por asgjë që nuk mund ta përballoni me angazhimin tuaj të zakonshëm. Në dashuri gjërat duket se ecin mjaft qetë, shijoni qetësinë. Fati nuk është në maksimumin e tij, ndaj është më mirë të shmangni kumarin apo investimet e rrezikshme tani. Energjia juaj është e mirë: përdorni atë për t’u fokusuar në atë që ka vërtet rëndësi.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Shigjetarit

Shigjetarë, duket se financat tuaja mund të kenë një lëkundje të vogël në periudhën e ardhshme, ndërsa energjia dhe fati nuk janë kostumi juaj i fortë për momentin. Në frontin e dashurisë dhe punës, ka sinjale të përziera me disa sfida për t’u përballur, por asgjë e pakapërcyeshme.

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 1
Energjia: 2

Horoskopi i Bricjapit

Hej Bricjapë, duket se mund të hasni disa pengesa financiare, kështu që mbani një sy në çantën tuaj. Në dashuri, gjërat janë pak të pasigurta, mund të ndiheni sikur po ecni mbi akull të hollë. Në punë? Mund të jetë koha për të nxitur pak më shumë për të marrë atë që dëshironi. Energjia juaj është e ndryshueshme, por ka tendencë të ulët: merrni momentet tuaja për t’u rimbushur.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 1
Energjia: 3

Horoskopi i Ujorit

Të dashur Ujorë, duket sikur energjia juaj është paksa lart e poshtë kohët e fundit, ndaj përpiquni të ruani ekuilibrin. Në planin financiar mund të keni disa surpriza të vogla, asgjë madhore veçse t’i merrni ato në mënyrë filozofike. Në dashuri, ndoshta është koha të reflektoni për atë që dëshironi vërtet.

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 4
Financat: 2
Energjia: 2

Horoskopi i Peshqve

Të dashur Peshq, duket sikur fati juaj është paksa lart e poshtë kohët e fundit, apo jo? Megjithatë, ja disa lajme interesante: shpirti juaj aventurier është në qiell! Përfitoni prej tij. Në punë gjërat mund të jenë më mirë, por mbani ekuilibrin dhe gjithçka do të funksionojë. Mos harroni të kujdeseni për shëndetin tuaj, mos e injoroni atë.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 5

HOROSKOPI E HËNË 22 PRILL 2024

Horoskopi i Dashit

Hej Deshë, duket sikur ka disa ulje dhe ngritje përpara për ju. Dashuria mund të mos jetë në formë të mirë, por hej, nuk është gjithmonë dielli dhe ylberi. Në punë, le të themi se mund të hasni disa sfida shtesë, asgjë që nuk mund ta përballoni me pak guxim. Fati? Ai mund t’ju tërheqë disa hile të papritura, jini gati t’i bllokoni ato! Financat e qëndrueshme do ju lejojnë të flini të qetë. Dhe energjia? Do të jetë superfuqia juaj sekrete këtë periudhë.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 4
Energjia: 5

Horoskopi i Demit

Përshëndetje Dema! Kjo periudhë premton të jetë interesante. Në dashuri mund të ndiheni pak të mbingarkuar, por kjo është një fazë kalimtare. Në punë gjërat duken mjaft të qëndrueshme: asgjë e bujshme, por as probleme të mëdha në horizont. Energjia juaj luhatet dhe kjo mund të reflektojë në financat tuaja, kini kujdes të mos kafshoni më shumë sesa mund të përtypni! Mos harroni se çdo moment qetësie është gjithashtu një mundësi për të rimbushur bateritë tuaja.

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Binjakëve

Të dashur Binjakë, duket se do të vijnë disa ulje-ngritje. Dashuria mund të mos jetë në formë të mirë, por në punë po shfaqni shenja premtuese. Financat tuaja kërkojnë vëmendje, ndaj monitoroni nga afër shpenzimet tuaja. Energjia juaj luhatet, ndaj dëgjoni trupin tuaj dhe pushoni kur është e nevojshme për të ruajtur ekuilibrin.

Dashuria: 2
Puna: 4
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Gaforres

Ah, të dashur Gaforre, kjo periudhë të duket si një slitë rrotulluese. Në disa zona do të ndiheni sikur po lundroni plot me vela, ndërsa në disa të tjera mund të hasni në disa shkëmbinj. Energjia juaj luhatet shumë dhe mund t’ju ndikojë si në punë ashtu edhe në marrëdhëniet personale. Vëzhgoni financat, nuk është koha për të bërë shpenzime të mëdha.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Luanit

Luanë, këtë herë duket se universi ka përgatitur disa ulje-ngritje për ju. Jo çdo gjë shkon siç shpresohet, veçanërisht financiarisht ku mund të ndjeni majë. Megjithatë, energjia juaj mbetet e fortë, duke ju lejuar të përballeni me sfida me një farë mase. Në dashuri gjërat janë më mirë se zakonisht, ndaj është koha ta shijoni pak. Në punë… epo, le të themi se ka ditë më të mira.

Dashuria: 4
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 1
Energjia: 4

Horoskopi i Virgjëreshës

Të dashur Virgjëreshë, duket se keni disa sfida për t’u përballur në lidhje me ekuilibrin e brendshëm dhe shëndetin këtë herë. Megjithatë, gjërat mund të shkojnë çuditërisht mirë në punë. Edhe nëse nuk është koha më e mirë për dashuri apo financa, energjia juaj mbetet konstante, duke ju lejuar të lundroni nëpër stuhi të vogla me lehtësi.

Dashuria: 2
Puna: 4
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Peshores

Peshore të dashur, duket se kjo periudhë është paksa slitë për ju! Energjia juaj kalon në çati, por kini kujdes të mos e teproni me aventura të reja. Në punë ka sfida që do ju vënë në provë, ndërsa në dashuri mund të ndiheni pak më të paqëndrueshëm se zakonisht. Në planin financiar qëndroni të qetë, nuk është koha për investime të guximshme.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 5

Horoskopi i Akrepit

Të dashur Akrepë, duket se aventurieri juaj është në kulmin e tij! Mund të ndiheni të shtyrë për të eksploruar horizonte të reja. Megjithatë, në dashuri gjërat mund të mos jenë aq emocionuese, ndaj merrni kohën tuaj dhe mos detyroni asgjë. Karriera juaj tregon shenja stabiliteti, por pa tronditje të mëdha, mbani fokusin tuaj dhe do të shihni përparim. Financiarisht, mund të jetë një kohë për të planifikuar dhe jo për të shpenzuar në mënyrë impulsive.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 5

Horoskopi i Shigjetarit

Përshëndetje Shigjetarë! Kjo periudhë vjen me ulje-ngritje, apo jo? Mund të ndjeni pak presion në punë, por asgjë që nuk mund ta përballoni. Në dashuri, gjërat duken mjaft të qëndrueshme, ndaj merrni frymë lehtë. Financat tuaja? Epo, le të themi se është koha për të qenë të kujdesshëm me blerjet impulsive. Energjia luhatet: përpiquni të mbani një ekuilibër të mirë midis aktivitetit dhe pushimit.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Bricjapit

Të dashur Bricjapë, duket se ka paqëndrueshmëri në shëndetin tuaj kohët e fundit, kështu që mund të jetë e mençur të tregoheni të kujdesshëm. Në planin financiar gjërat duken më të qëndrueshme dhe ndoshta ka edhe një surprizë të vogël në rrugë! Dashuria nuk është në maksimumin e saj, por energjia juaj është e mirë për t’u marrë me atë që vjen. Mos harroni të balanconi punën dhe pushimin!

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Ujorit

Të dashur Ujorë, duket sikur energjia juaj është paksa lart e poshtë kohët e fundit, apo jo? Mos harroni të balanconi punën dhe relaksimin për të qëndruar në formë. Në planin financiar, mund të keni disa sfida për të përballuar, por asgjë që nuk mund të trajtohet me pak kujdes. Në një nivel emocional, ndoshta ndiheni pak të mbingarkuar, merrni kohën tuaj për t’u qetësuar.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Peshqve

Të dashur Peshq, duket se fati nuk është në anën tuaj këtë periudhë, por mos u frikësoni! Nga ana tjetër, aftësitë tuaja sociale po shkëlqejnë si kurrë më parë. Karriera juaj mund të kërkojë pak më shumë përkushtim se zakonisht dhe në planin financiar… le të themi se është më mirë të mbani një sy te llogaritë. Dashuria? Mund të ketë disa surpriza, ndaj qëndroni të hapur ndaj mundësive të reja!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

HOROSKOPI E DIEL 21 PRILL 2024

DASHI **

Do të jeni më të prirur ndaj reflektimit sesa veprimit të drejtpërdrejtë, duke mos pasur vitalitetin e bollshëm që zakonisht karakterizon mënyrën tuaj të të bërit të gjërave. Mos u shqetësoni: është një hap fiziologjik! Shfrytëzojeni rastin për të qartësuar idetë tuaja për objektivat tuaja të ardhshme!

DEMI***

Nëse dëshironi ta kaloni të dielën sa më mirë dhe të rimbusheni plotësisht, mos qëndroni në divan në shtëpi; Dielli dhe Jupiteri sugjerojnë të organizoni një shëtitje me miqtë, por vetëm ata me të cilët ndiheni shumë rehat.

BINJAKËT**

Ditën e sotme dashuria, ndjenjat, marrëdhëniet që kanë nisur së fundmi dhe ato që deri tani kanë qenë paksa të paqëndrueshme do të jenë mirë. Kushtojini vëmendjen maksimale detajeve të marrëdhënies tuaj në çift dhe pikave të dobëta të saj në nivel dialektik.

GAFORRJA**

Do të jeni të prirur për të shpëtuar nga rutina e zakonshme dhe për të kërkuar aventura të reja. Lëreni mënjanë ndjeshmërinë tuaj dhe përpiquni të adresoni qartë çdo keqkuptim me njerëzit e tjerë: jo të gjithë mund të mendojnë si ju!

LUANI***

Ju po përballeni me një ditë vërtet pozitive. Ju do të jeni në gjendje të nxirrni ide të shkëlqyera dhe fituese nga kapelja juaj që do t’ju lejojnë të dalloheni. Përveç kësaj, do të argëtoheni me miqtë dhe do të kaloni momente të këndshme me të dashurin tuaj.

VIRGJËRESHA**

“Dinamizmi” do të jetë kryefjala e kësaj dite, e cila do të përfitojë gjithashtu nga vitaliteti juaj i madh dhe vullneti juaj i jashtëzakonshëm. Do të keni mundësi të përdorni pikat tuaja të forta për projekte konkrete dhe të arritshme. Debat i shkurtër me partnerin tuaj.

PESHORJAI***

Kuriozë dhe entuziastë për gjithçka, vështirë se kthehesh për të parë prapa, por duhet të mendosh për gjërat që ke bërë dhe përjetuar për të mos rënë në të njëjtat gabime. Dita do jetë e bukur për të dalë, për të pritur miq dhe për të folur për dashurinë.

AKREPI **

Do të prireni të flisni shumë në vend që të dëgjoni, por duhet ta ktheni me mençuri këtë prirje. Në dashuri, mos prisni të pamundurën: nuk është e mundur që lidhja juaj të ecë gjithmonë me shpejtësi! Pranoni edhe momentet e lodhjes.

SHIGJETARI*

Hëna në Virgjëreshë do t’ju sjellë një kohë të vështirë: do t’ju duhet të tregoni të gjithë durimin tuaj dhe të tregoni aftësi në arritjen e qëllimeve tuaja. Lërini mënjanë betejat dhe konfuzionin për të gjetur një vend për të rigjeneruar dhe relaksuar.

BRICJAPI*

Merrni pushime dhe shkëputuni përkohësisht nga angazhimet tuaja për t’u përtuar pak. Në dashuri, shmangni teprimet: mungesa e respektit ndaj të dashurit tuaj do të rrezikonte t’ju shkaktonte një krizë.

UJORI**

Ikja nga realiteti nuk është kurrë një ide e mirë: është më mirë ta kesh atë para vetes, për të zbuluar se në fund nuk është aq e keqe sa kishe frikë. Nëse e vendosni mendjen tuaj, mund të zgjidhni shumë çështje! Do të ishte më mirë të mos ndiqnim ëndrrat e paarritshme.

PESHQIT **

Shmangni të kapeni nga dëshira për të kryer një sërë procedurash profesionale sot dhe shtyjeni atë për nesër; përkundrazi, pranoni ftesa nga miqtë dhe dilni të shpërqendroheni, ju duhet. Neptuni do ju japë mundësinë të kaloni një të diel të pazakontë.

HOROSKOPI E SHTUNË 20 PRILL 2024

DASHI **

Jeni të emocionuar dhe keni një dëshirë të madhe për të qenë mes njerëzve dhe ndoshta edhe për të gjetur stimuj të rinj, interesa që mund t’ju japin një emocion kënaqësie. Nëse jeni në një lidhje në çift, ndërhyni me vendosmëri dhe ndjeshmëri.

DEMI***

Do të kuptoni që marrëdhënia në çift është më solide se kurrë, falë zyrave të mira të Diellit, Jupiterit dhe Uranit. Nëse jeni beqarë, mund ta shihni dashurinë të lulëzojë nga një miqësi e thjeshtë. Edhe sfera profesionale do të jetë e mbrojtur mirë nga tranzitet astrale.

BINJAKËT**

Merrni idetë pozitive që do t’ju ofrohen sot, edhe nëse janë pak më ndryshe nga ato që prisnit. Ju gjithashtu mund të përfitoni nga mundësitë reale, në vend që të kërkoni përgjithmonë dikë ose diçka që mund të mos arrijë kurrë.

GAFORRJA***

Sot do të jeni në gjendje të tregoni pjesën më të sigurt, më të vendosur dhe më të guximshme të personalitetit tuaj. Nuk duhet të jetë e vështirë të bindësh të tjerët për arsyet e tua të mira. Kushtojini vëmendje asaj që të afërmit dhe miqtë do të përpiqen të nënkuptojnë për partnerin tuaj.

LUANI***

Fati ju përgatit për orë të pakujdesshme për fundjavën e gjatë që po vjen, në të cilën do të jeni më të ndritur dhe më ekstrovert se kurrë. Nëse dëshironi të kaloni një mbrëmje ndryshe nga zakonisht, pranoni ftesën e dikujt që sapo keni takuar: do të jetë një surprizë e këndshme!

VIRGJËRESHA**

Një aventurë transgresive është ajo që mund të rezervojë për ju kjo ditë në mes të prillit. Mos u dorëzoni para dëshirës për t’u dhënë pas një digresioni dashuror nëse nuk ka më shumë se arsye të vlefshme. Ëndrra për një pikë kthese përfundimtare në një situatë të pasigurt nuk duhet të kënaqet.

PESHORJA***

Yjet do t’ju gëzojnë, duke iu dhënë thellësi ndjenjave tuaja, të cilat do të dridhen me përfshirje më të madhe. Nga ana tjetër, do të keni konkretitet dhe vendosmëri, mjaftueshëm për të bërë progres të dukshëm.

AKREPI **

Mos prisni shumë nga jeta dhe rrethanat. Sekreti i lumturisë qëndron, të paktën për momentin, në të dish të jesh i kënaqur. Falë Hënës në trinë do të jeni në gjendje të ngadalësoni ritmin e punës, të reflektoni dhe t’i kushtoni pak kohë pushimit dhe sportit.

SHIGJETARI **

Do të ketë disa fërkime mes jush dhe partnerit tuaj për shkak të Hënës në shesh dhe nervozizmit tuaj në rritje që do të krijojë probleme të pashmangshme. Edhe në shtëpi atmosfera nuk do jetë më e mira për shkak të një sërë ngjarjesh të papritura me të cilat mund të përballeni vetëm me diplomaci.

BRICJAPI***

Sektori profesional do ecë mirë, sidomos për ata që punojnë në kontakt me publikun. Sot do të jeni më të ndritur dhe më të relaksuar se zakonisht dhe shitja do të bëhet lojë fëmijësh. Ata që kërkojnë dashuri duhet të japin dorëheqjen: sot do të jetë “thjesht” një aventurë e shkëlqyer!

UJORI**

Yjet do jenë në anën tuaj dhe do ju ndihmojnë të realizoni një nga ëndrrat e shumta që keni mbajtur të mbyllur në një sirtar prej disa kohësh. Shmangni të këndoni për suksesin tuaj nga çatitë: mund të nxisni xhelozinë e atyre që nuk po ecin aq mirë.

PESHQIT*

Kushdo që është pranë jush do të kërkojë një konsideratë më të madhe, deri në kryerjen e protagonizmit të tepruar. Shmangni tundimin për ta kënaqur atë me gënjeshtra ose premtime që nuk keni ndërmend t’i mbani: përpjekjet tuaja do të kishin vërtet këmbë të shkurtra.

HOROSKOPI E PREMTE 19 PRILL 2024

Horoskopi i Dashit

Të dashur Deshë, duket sikur energjia juaj po rritet në qiell, ndaj përfitoni nga kjo nxitje për të përballuar sfida të reja. Në punë ka mundësi që mund të mos duken në shikim të parë, vlerësojini me kujdes. Në planin financiar, kushtojini vëmendje detajeve: një shpërqendrim i vogël mund t’ju kushtojë shtrenjtë. Në dashuri dhe marrëdhënie shoqërore, periudha është pak lart e poshtë: merrni kohë për të reflektuar për atë që dëshironi vërtet.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 5

Horoskopi i Demit

Të dashur Dema, duket se dashuria nuk është realisht pika juaj e fortë në këtë periudhë, ndërsa në punë mund të hasni disa sfida interesante. Mbani një sy në financat tuaja, mund të ketë disa surpriza. Sa për fatin… epo, le të themi se është pak i luhatshëm. Nga ana tjetër, sigurisht që nuk ju mungon energjia!

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Binjakëve

Të dashur Binjakë, duket si një periudhë mjaft e ekuilibruar për ju. Mund të vini re disa sfida në financat dhe karrierën tuaj që do të kërkojnë vëmendje. Dashuria dhe energjia janë në një fazë neutrale, asgjë shumë emocionuese, por as shqetësuese. Përdoreni këtë kohë për të balancuar jetën tuaj shoqërore me kujdesin personal.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Gaforres

Të dashur Gaforre, duket se kjo periudhë ka përgatitur për ju një lloj slitë emocionale dhe të situatës. Energjia juaj luhatet shumë, gjë që mund të ndikojë si në karrierën tuaj ashtu edhe në marrëdhëniet tuaja personale. Në planin financiar, mbani një qasje të kujdesshme, nuk është koha për kumar. Në dashuri, mund të ndiheni pak konfuz, por mos harroni të komunikoni qartë për të shmangur keqkuptimet.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Luanit

Përshëndetje Luanë! Kjo periudhë duket të jetë një përzierje interesante për ju. Në dashuri mund të gjeni disa sfida, por asgjë që nuk mund ta përballoni me karizmin tuaj të zakonshëm. Në punë gjërat duken të qëndrueshme, qëndroni të fokusuar dhe gjithçka do të jetë mirë. Fati mund të mos jetë gjithmonë në anën tuaj, ndaj shmangni baste të mëdha. Financat tuaja kërkojnë vëmendje: planifikoni mirë shpenzimet e ardhshme. Energjia? Do të jeni mesatarisht të ngarkuar, aq sa për të përballuar rutinën e përditshme.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Virgjëreshës

Të dashur Virgjëresha, kjo periudhë duket se është një përzierje ulje-ngritjesh për ju. Aftësia juaj për t’u përshtatur me situatat mund të vihet në provë, por do të keni energji për të përballuar sfidat. Kujdes me financat, mund të ketë luhatje të papritura. Në dashuri ju këshilloj të ruani komunikim të hapur dhe të sinqertë.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Peshores

Peshore të dashur, duket se kjo periudhë ju sjell një sasi të mjaftueshme aventure dhe energjie të konsiderueshme për të përballuar përvoja të reja. Sidoqoftë, mund të ndiheni paksa të ekuilibruar nga brenda dhe shëndeti juaj mund të kërkojë më shumë vëmendje se zakonisht. Në dashuri gjërat po shkojnë mjaft mirë, por në punë ka disa sfida për të kapërcyer. Mbajeni intuitën tuaj të lartë dhe përpiquni ta balanconi më mirë kohën tuaj.

Dashuria: 4
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Akrepit

Akrepë, duket sikur shpirti juaj aventuresk është në më të mirën e tij kohët e fundit, shfrytëzojeni për të eksploruar horizonte të reja. Në dashuri, mund të ndiheni pak në gardh, ndaj gjeni kohë për të kuptuar se çfarë dëshironi në të vërtetë. Në punë gjërat janë të qëndrueshme por mos lejoni që rutina t’ju shkatërrojë. Financat tuaja kanë nevojë për menaxhim më të kujdesshëm në kohët e ardhshme dhe përpiquni të mbani energjinë tuaj të lartë!

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 3
Financat: 2

Energjia: 5

Horoskopi i Shigjetarit

Të dashur Shigjetarë, jeta juaj e dashurisë duket mjaft e qëndrueshme për momentin, ndërsa financat tuaja mund të shfaqin disa luhatje. Në punë ju presin sfida, por jeni në gjendje t’i përballoni me energji. Fati nuk është saktësisht në anën tuaj kohët e fundit, kështu që është më mirë të vazhdoni me kujdes kur merrni vendime të rëndësishme.

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Bricjapit

Përshëndetje, Bricjapë! Duket sikur energjia juaj është paksa lart e poshtë kohët e fundit, apo jo? Për financat mos u shqetësoni shumë, në horizont ka shenja të një stabilizimi të lehtë. Në frontin e dashurisë, mund të ketë disa sfida për të përballuar, por asgjë që nuk mund ta përballoni me pragmatizmin tuaj të zakonshëm. Në punë qëndroni të qetë dhe ecni përpara me vendosmëri.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 2

Horoskopi i Ujorit

Të dashur Ujorë, aventurieri juaj mund t’ju çojë në vende të reja dhe interesante, por kini kujdes të mos lini pas dore ekuilibrin tuaj të brendshëm. Në dashuri ka sfida që kërkojnë reflektim të thellë. Në punë gjërat duken të qëndrueshme, ndoshta ka ardhur koha të shtyni pak më shumë? Energjia juaj luhatet, ndaj dëgjoni trupin tuaj. Financat? Ata mund të përmirësohen me menaxhim të kujdesshëm.

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Peshqve

Hej Peshq, duket se kjo periudhë do të ketë ulje-ngritje për ju në një mënyrë mjaft të paparashikueshme. Në dashuri, gjërat mund të mos shkojnë ashtu siç shpresohet, ndaj mbajeni veten të hapur ndaj mundësive të reja. Gjithsesi në punë situata është më e qëndrueshme, por mos e humbni vigjilencën. Energjia juaj luhatet: përpiquni të gjeni një ekuilibër për të menaxhuar më mirë ditët tuaja.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 2

HOROSKOPI E ENJTE 18 PRILL 2024

Horoskopi i Dashit

Hej Deshë, shikoni, tani mund të duket sikur universi po të tërheq paksa shumë fort bishtin. Përshtatshmëria dhe ekuilibri juaj i brendshëm janë testuar, por mos lejoni që kjo të dëmtojë krijimtarinë tuaj të lindur. Në dashuri gjërat janë më të mira nga sa mendoni, mjafton pak durim dhe do të shihni që gjithçka do të qartësohet. Në punë… le të themi se është koha të përveshni mëngët! Dhe sa i përket financave, mbani një sy në investimet tuaja.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 5

Horoskopi i Demit

Kështu, Dema, duket se yjet kanë vendosur t’ju japin pak kohë në disa fusha, por mos i ngrini shumë shpresat. Në dashuri mund të hasni disa pengesa, ndaj mbani një profil të ulët dhe shmangni pritshmëritë e mëdha. Në punë ka sinjale të përziera, mund të ketë ditë të mërzitshme ose ndoshta një surprizë të vogël pozitive (por jo fishekzjarre). Fati? Mos u mbështetni shumë shpesh te Lady Luck. Me financat, menaxhoni çdo qindarkë me kujdes dhe energji… mirë, përpiquni ta mbani në krye me pushim të mirë!

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Binjakëve

Hej Binjakë, duket sikur universi ka përgatitur një përzierje surprizash për ju. Disa aspekte të jetës suaj mund të mos jenë aq të shkëlqyera, por hej, gjithmonë ka vend për pak rreshtim argjendi. Mos u stresoni shumë nëse disa gjëra shkojnë keq, përqendrohuni në atë që shkon mirë dhe punoni prej andej. Mbani mend: fati është i pakapshëm dhe financat… mirë, mbani një sy në portofolin tuaj!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Gaforres

Hej Gaforre, me sa duket ka disa valë të përziera që të vijnë. Përputhshmëria mund t’ju mashtrojë, ndaj mos prisni të jeni mirë me të gjithë. Përshtatshmëria është në një litar të ngushtë, por ju dini si të kërceni mbi të. Kujdes për shëndetin dhe financat: mund të ketë disa tronditje të lehta. Por hej, nuk ju mungon kurrë intuita dhe ndoshta kjo do t’ju drejtojë drejt zgjedhjeve çuditërisht të mençura këtë kthesë.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Luanit

Hej, Luanë! Duket se yjet janë pak kapriçiozë kohët e fundit. Në fushën e dashurisë mund të përjetoni disa lëkundje emocionale, por asgjë të pakapërcyeshme. Në punë, kini kujdes që të mos tërhiqeni në rryma kundërproduktive, mbani kokën mbi supe. Fati juaj duket si një rrotë Ferris: tani jeni në krye, tani e gjeni veten poshtë në tokë, merreni filozofikisht! Financat? Kontrolli dhe maturia do të jenë mantrat tuaja për t’i lundruar pa probleme. Dhe energjia… le të themi se do të keni nevojë për suplemente ose një filxhan kafe të mirë.

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 4
Energjia: 1

Horoskopi i Virgjëreshës

Hej Virgjëresha, duket sikur je gati të lundrosh në disa ujëra pak të trazuar. Në dashuri mund të hasni disa pengesa, por asgjë të pakapërcyeshme. Në punë ka sfida por edhe mundësi të fshehura, mbajini sytë hapur! Fati nuk është me të vërtetë në anën tuaj, ndaj bëni kujdes me vendimet e nxituara. Financat kërkojnë maturi dhe menaxhim të kujdesshëm të kursimeve. Energjia luhatet: dëgjoni trupin tuaj dhe jepini vetes pushim kur është e nevojshme.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 2

Horoskopi i Peshores

Hej, Peshore! Kohët e fundit, dashuria mund t’ju duket si një fushë e minuar dhe dridhjet në punë nuk janë saktësisht të denjë për ovacione. Por, a e dini çfarë? Ju mund të gjeni një copë të vogël ari të papritur në portofolin tuaj. Energjia juaj luhatet si marrja e Wi-Fi: ndonjëherë plot, ndonjëherë… epo, le ta themi kështu, ideale për një sy gjumë. Mos harroni të kërkoni zërin tuaj të brendshëm, mund të jetë më afër se sa mendoni.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 4
Financat: 5
Energjia: 3

Horoskopi i Akrepit

Hej Akrepë, duket sikur universi ka disa ulje dhe ngritje në pritje për ju. Ndërsa disa fusha të jetës suaj mund të ndjejnë peshën e yjeve kapriçioz, të tjerët do t’ju befasojnë këndshëm me një prekje të fatit të pakërkuar. Mbani mend, secila fazë ka arsyen e saj të ekzistencës, merreni ashtu siç vjen dhe përdorni atë qëndrueshmëri të famshme për të cilën jeni njohur.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 5

Horoskopi i Shigjetarit

Hej, Shigjetarë! Kjo është një nga ato periudha ku jeta duket se jep e merr me një ekuilibër pothuajse poetik. Në dashuri ka sfida por edhe mirëkuptime të thella, në punë mund të ndjeni peshën e rutinës, por ka vend për fitore të vogla personale. Fati? Mos u mbështetni te Lady Luck, përkundrazi ndërtoni rrugën tuaj ditë pas dite. Financat tuaja kanë nevojë për vëmendje, ndaj mos u bëni pazar. Mbani veten të ngarkuar me energji pozitive sepse do t’ju duhet.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Bricjapit

Pra, Bricjapë, duket se yjet kanë në pritje për ju disa ulje-ngritje. Në fushën e dashurisë mund të gjeni disa lëkundje, por asgjë që do t’ju bëjë të humbni ekuilibrin – ju jeni të vdekshëm, apo jo? Në punë bëhuni gati për sfida, disa të drejtuara drejt suksesit, të tjerat… epo, le të themi interesante. Fati duket se është si një rrotë rulete kohët e fundit: rrotullo dhe rrotullo dhe shiko se ku do të mbërrijë. Financat janë të qëndrueshme, pa jaht por as ramen në çdo vakt! Energjia luhatet: dozoje mirë!

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 4
Energjia: 3

Horoskopi i Ujorit

Përshëndetje Ujorë! Kjo është një kohë me ulje dhe ngritje, ndaj mos lejoni që gjërat e vogla t’ju rrëzojnë. Ndoshta në dashuri ka sfida, por asgjë që nuk mund ta përballoni me vendosmërinë tuaj të zakonshme. Në punë? Ju mund të ndiheni sikur po vozitni kundër valës, por këmbëngulja shpërblehet, më besoni. Financat duken të qëndrueshme, asgjë e bujshme, por më mirë kështu sesa një slitë ekonomike! Energjia luhatet: shfrytëzoni momentet tuaja për të rimbushur bateritë tuaja.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 4
Energjia: 3

Horoskopi i Peshqve

Miq Peshq, duket sikur po përjetoni një periudhë ulje-ngritjesh. Ju mund të ndiheni sikur jeni në një varkë të vogël në mes të oqeanit, por mbani mend: edhe detet më të trazuara qetësohen përfundimisht. Përputhshmëria juaj me të tjerët mund të testohet, përdorni intuitën tuaj për të lundruar në këto ujëra të turbullta. Për sa i përket shëndetit, kujdesuni për veten pa lënë pas dore aspektet mendore dhe emocionale.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 2

HOROSKOPI E MËRKURË 17 PRILL 2024

DASHI **

Është e vërtetë që keni reputacionin e punëtorëve të palodhur, por sot do të jeni shumë më të prirur për të shijuar jetën, për t’u argëtuar, për të takuar miq dhe për të lënë mënjanë angazhimet tuaja të zakonshme. Në sferën private gjithçka do të jetë mirë.

DEMI**

Mirëkuptimi fizik me partnerin tuaj është i mirë, por ai mendor do të lërë për të dëshiruar pa mundësi mirëkuptimi. Rekomandohet një periudhë reflektimi për të dy. Favorizohen blerjet e pasurive të paluajtshme.

BINJAKËT**

Mos jini naiv kur merreni me situata. Euforia mund t’ju bëjë të nënvlerësoni angazhimet tuaja. Në sferën emocionale, kushtojini vëmendje partnerit që duhet të vuajë mungesat tuaja, qoftë edhe ato mendore.

GAFORRJA***

Do të jeni të gjallë, luftarakë dhe plot jetë. Ju do të jeni në gjendje të ngrohni zemrën edhe të partnerit më të ftohtë apo më të shqetësuar. Gjatë mëngjesit do të keni mundësinë të shfrytëzoni një mundësi zhvillimi profesional të lidhur me teknologjitë e reja!

LUANI**

Kjo e mërkurë është e përshtatshme për meditim, për introspeksion serioz që nuk mund ta shtyni më. Të ndalosh për të vlerësuar situatën është, të paktën një herë në muaj, një sjellje e mençur e mbështetur nga kalimi i Hënës!

VIRGJËRESHA***

Në fushën e dashurisë, zgjidhni qëllimin tuaj dhe vazhdoni me vendosmëri: do të arrini në shenjë, pavarësisht nëse është një aventurë e re apo rikthimi i shkëlqimit në jetën tuaj në çift. Nuk do ju mungojnë idetë dhe imagjinata ndaj ndaloni së fantazuari dhe nisuni punës.

PESHORJA***

Do të keni mundësi të jashtëzakonshme për të promovuar imazhin tuaj. Do të theksoni shprehjen intelektuale dhe krijuese dhe rëndësinë e kontakteve sociale për të përmirësuar pozicionin tuaj. Në çdo rrethanë do të dini si ta bëni veten të mirëpritur.

AKREPI **

Disa debate me tjetrin priten në pjesën e parë të ditës, veçanërisht nëse punoni në të njëjtin vend. Gjithçka do të bëhet e qartë gjatë mbrëmjes, kur partneri juaj, më romantik se kurrë, do t’ju deklarojë dashurinë e tij.

SHIGJETARI **

Yjet zbulojnë aspektet më të buta dhe sentimentale të jetës. Klima favorizon dashurinë dhe dashurinë familjare: nëse mund t’i bashkoni të dyja, do të jeni njerëzit më të lumtur në Tokë. Megjithatë, nëse jeni në një marrëdhënie klandestine, kini kujdes nga sytë kureshtarë.

BRICJAPI***

Falë Hënës së mbarë në sekstil, gjithçka që mund të duket gri në fillim do të marrë së shpejti tone qetësuese dhe të ndritshme. Gjithçka që duhet të bëni është të shprehni dëshirat tuaja dhe do ta keni të lehtë t’i shihni ato të përmbushura plotësisht.

UJORI**

Lajmet që prisni nuk po vijnë, të paktën për sot; do t’ju duhet të prisni më gjatë dhe për shkak të kësaj ndoshta mund ta humbni pak durimin. Mundohuni të mendoni për diçka tjetër! Nëse nuk e takoni partnerin, vështirë se do ta kuptoni karakterin e tij.

PESHQIT **

Nëse partneri juaj ju lë pas dore, mos bëni një tragjedi, por zbuloni arsyen: mund të jetë faji juaj. Përdorni të gjitha armët joshëse që keni në përpjekje për të tërhequr vëmendjen e tij me ato lojëra që vetëm ju dini t’i luani.

HOROSKOPI E MARTË 16 PRILL 2024

Horoskopi i Dashit

Përshëndetje Deshë! Duket se yjet janë pak me temperament kohët e fundit, apo jo? Mos prisni shumë nga fusha sentimentale në këtë periudhë, ndoshta është më mirë të përqendroheni te vetja. Në punë mund të keni disa lëkundje, por asgjë që nuk mund ta përballoni me shpirtin tuaj luftarak. Fati ju shikon nga larg, ndoshta dërgon një sinjal herë pas here. Financat janë të qëndrueshme, por kini parasysh humbjet e energjisë – energjia juaj duket se po kërcen tani.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 2

Horoskopi i Demit

Pra, Dema, dëgjoni këtë. Në dashuri dukeni pak lart e poshtë, mos prisni fishekzjarre çdo ditë por mos prisni as heshtje të akullta. Në punë, fryn një erë e lehtë ndryshimi që mund të jetë freskuese dhe e bezdisshme. Fati? Nuk është Shën Bernardi juaj i besueshëm për momentin, më mirë të mos llogarisni shumë në këtë. Financat varen në balancë si një artist trapezi: kujdes nga ato blerje impulsive! Dhe energjia… le të themi se mund të dëshironi të merrni parasysh atë rutine që grumbullon pluhur në qoshe.

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Binjakëve

Hej, Binjakë! Duket se kur bëhet fjalë për dashurinë, yjet sugjerojnë pak qetësi, mund të mos jetë një periudhë fishekzjarre. Në punë ka sinjale të përziera, mbajini sytë hapur dhe përdorni zgjuarsinë. Fati është tallës, herë duket se ka shpatullën tuaj dhe herë të tjera kthehet nga ana tjetër. Financat? Tiller i qëndrueshëm për të shmangur valët e padëshiruara. Dhe energjia… le të themi se keni parë ditë më të mira, por edhe më të këqija.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 3
Energjia: 2

Horoskopi i Gaforres

Përshëndetje Gaforre, duket sikur yjet kanë një periudhë mjaft neutrale për ju, me pak sfida aty-këtu. Energjia juaj mund të lëkundet si një anije në det të hapur, ndaj bëni kujdes që të mos mbyteni nga dallgët. Për sa i përket dashurisë, ju sugjeroj t’i mbani këmbët të vendosura fort në tokë dhe të mos prisni fishekzjarre çdo ditë. Në punë mund të ndjeni nevojën për një pushim, merrni nëse mundeni! Dhe hej, nga ana financiare: mbase është koha e duhur për të shmangur shpenzimet.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Luanit

Luanë, duket sikur gjërat janë paksa në ekuilibër kohët e fundit, apo jo? Ju mund të ndiheni sikur po ecni në një litar të ngushtë në disa aspekte të jetës. Dashuria mund të paraqesë disa sfida, por mos e lini t’ju dekurajojë shumë. Në punë bëni kujdes që të mos humbni ekuilibrin, qëndroni të fokusuar dhe gjithçka do të shkojë mirë. Financat… mirë, mbani një sy në kursimet tuaja. Energjia juaj luhatet më shumë se një sinjal i paqëndrueshëm Wi-Fi, ndërsa fati luan me ju fshehurazi.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Virgjëreshës

Hej Virgjëresha, duket se yjet kanë disa ulje-ngritje për ju. Aftësia juaj për t’u përshtatur mund të testohet, por mbani mend se çdo re ka një argjend të gjallë. Në dashuri prisni disa tronditje, ndoshta nuk është koha e duhur për pritshmëri shumë të guximshme. Qëndroni të qetë në punë, sfidat e vogla mund të kthehen në mundësi të mëdha nëse trajtohen me mençuri. Për sa i përket financave, eh… më mirë kini një sy në atë portofol! Energjia luhatet: bëni pushime kur mundeni.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Peshores

Pra, Peshore, duket se kjo periudhë është si një nga ato seriale që nuk di t’i duash apo t’i urresh. Në dashuri mund ta gjeni veten duke kaluar disa ulje-ngritje, asgjë dramatike, por jini gati për disa slitë të vogla emocionale. Në punë? Epo, le të themi se është koha e duhur për të mbajtur sytë hapur, ka mundësi të fshehura edhe në detajet më të vogla. Fatmirësisht, kohët e fundit fati ju bën shumë shpesh. Financat janë të qëndrueshme, por shmangni blerjet impulsive për të qenë në anën e sigurt. Energjia luhatet: mos harroni të pushoni!

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Akrepit

Akrepë, duket se yjet po luajnë pak me ty së fundmi. Në dashuri mund të ketë sfida për t’u përballur, jo gjithçka shkon ashtu siç dëshironi, por mos u frikësoni. Në punë ka shenja stabiliteti, ndaj merrni frymë dhe ecni përpara me besim. Fat… mirë, le të themi se është më mirë të mos llogarisni shumë në Lady Luck në këtë periudhë. Financat janë një fushë e minuar: kujdes ku shkelni! Energjia luhatet më shumë se disponimi i një diva para debutimit.

Dashuria: 2
Puna: 4
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Shigjetarit

Hej Shigjetarë, duket sikur universi ka një përzierje surprizash për ju! Disa aspekte janë të hapura, ndërsa të tjera… mirë, le të themi se mund të dëshironi t’i mbani sytë hapur. Energjia juaj ka qenë në një slitë rul kohët e fundit dhe kjo reflektohet kudo në jetën tuaj. A ka sinjale kontradiktore në dashuri dhe në punë? Mund të jetë koha për të përmirësuar CV-në tuaj. Në planin financiar nuk jeni të prishur, por ndoshta shmangni nxitimin në shitje.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 5

Horoskopi i Bricjapit

Hej Bricjapë, duket sikur universi ka vendosur të mos të japë dorën në dashuri, a? Mund të gjeni disa pengesa gjatë rrugës. Nga pikëpamja e punës, ka njëfarë stabiliteti, por jo fishekzjarre. Financat janë në një vijë të mirë midis “uh-oh” dhe “ok”, kështu që kushtojini vëmendje detajeve! Fati duket se po fle këtë raund, por ne jemi në anën e energjisë: ju keni vendosmërinë e duhur për të përballuar rutinën.

Dashuria: 1
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Ujorit

Hej Ujorë, duket sikur ka disa ulje-ngritje në horizont. Dëgjoni, mund të ndiheni sikur universi po ju teston profesionalisht, por mos u shqetësoni shumë. Emocionalisht gjërat janë shumë, nuk duket dramë, por as zemra kudo. Financat tuaja? Epo, ata mund të jenë më të qëndrueshëm, kini kujdes se ku i hidhni paratë tuaja! Energjia është një lloj yo-yo kohët e fundit, kështu që dëgjoni trupin tuaj kur thotë “pauzë”. Fati luan fshehurazi: varet nga ju që ta gjeni!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Peshqve

Hej Peshq, yjet sugjerojnë një reflektim të vogël për pajtueshmërinë tuaj me të tjerët. Nga pamja e tij, mund ta gjeni veten duke u përballur me disa sfida kur bëhet fjalë për përshtatshmërinë dhe shëndetin. Nuk është më e mira, e di. Nga ana tjetër, duket sikur keni një lloj prekjeje magjike kur bëhet fjalë për financat tuaja, kushedi se çfarë është duke gatuar! Dhe ndërsa jeni atje duke notuar në rrjedhën e sipërme në karrierën tuaj, mbani mend se energjia juaj nuk është e pafundme, merrni momentet tuaja për të rimbushur bateritë tuaja.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 5
Energjia: 3

HOROSKOPI I JAVËS 15-21 PRILL 2024

Horoskopi i Dashit

Hej Deshë, duket sikur ka disa sfida që ju vijnë, por mos e mundni veten. Energjia juaj luhatet dhe mund të ndiheni pak nën mot. Në dashuri gjërat po shkojnë më mirë se sa pritej ndërsa jeni në punë… le të themi se duhet të përveshni mëngët! Financat tuaja janë një sharrë: monitorojini mirë. Po, diçka në shpirtin tuaj kërkon ekuilibër, dëgjojeni!

Dashuria: 4
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 3
Energjia: 2

Horoskopi i Demit

Hej Dema, duket se yjet kanë pak ulje-ngritje për ju. Dashuria mund t’ju ikë nëse nuk jeni të kujdesshëm, ndërsa në punë ka të ngjarë të ndiheni sikur jeni në një xhiro: ndonjëherë lart, ndonjëherë … jo aq shumë. Fati ka vendosur të luajë fshehurazi me ju, le të shpresojmë që ajo të jetë e mirë për t’ju kërkuar. Financat tuaja? Asgjë që nuk mund ta trajtoni me pak kujdes. Dhe energjia? Epo, ju keni pasur ditë më të mira, por kafeja nuk mund të rregullojë asgjë.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 4
Energjia: 2

Horoskopi i Binjakëve

Hej Binjakë, duket se universi ka në pritje për ju disa ulje-ngritje! Pajtueshmëria juaj po shkëlqen me dikë të afërt, ndërsa fati mund t’ju mashtrojë. Ka sfida në punë, por asgjë që nuk mund ta përballoni. Kushtojini vëmendje shëndetit tuaj: bëni një pushim nëse keni nevojë. Në aspektin financiar, kini kujdes se ku i vendosni këmbët (dhe paratë). Mos harroni, çelësi është të ruani ekuilibrin!

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi Gaforres

Hej Gaforre, duket se yjet kanë pak ulje-ngritje për ju. Në dashuri mund të keni disa tronditje, por mos u dëshpëroni. Në punë, gjithçka që shkëlqen nuk është flori, por as hekuri i vjetër. Pasuria ju bën syrin me maturi, përfitoni prej tij pa pritur Hënën. Tregohuni të kujdesshëm me financat tuaja: pa blerje të pakujdesshme! Energjisë? Mund të jetë më mirë, ndaj dozoje mirë që të mos ndihesh i shkurtër.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 1
Energjia: 2

Horoskopi i Luanit

Hej Luanë, duket se yjet kanë një mesazh të përzier për ju. Ndërsa disa aspekte të jetës suaj mund të ecin pa probleme, të tjerat kërkojnë pak më shumë durim. Mbani sytë hapur për disa mundësi të papritura dhe përpiquni të ruani ekuilibrin kur bëhet fjalë për shëndetin tuaj fizik dhe emocional. Fati mund të jetë i pakapshëm këtë herë, ndaj kini kujdes të mos mbështeteni shumë tek zonja me sy të lidhur!

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Virgjëreshës

Hej Virgjëreshë, duket sikur universi ka përgatitur një përzierje interesante për ju. Nuk është koha për të qenë të turpshëm, ka shenja të vogla që mund të çojnë në gjëra të mëdha nëse qëndroni vigjilentë. Në punë, ndoshta jo gjithçka shkon ashtu siç dëshironi, por duroni. Dashuria? E komplikuar, por kush kërkon gjen! Kushtojini vëmendje shëndetit dhe financave tuaja: një vështrim i kujdesshëm mund të shmangë dhimbjet e kokës në të ardhmen.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 1
Energjia: 3

Horoskopi i Peshores

Pra, Peshore, duket se yjet kanë planifikuar disa ulje dhe ngritje për ju. Në sferën e dashurisë mund të gjeni disa pengesa për të kapërcyer, në punë, megjithatë ka sfida që kërkojnë prekjen tuaj të ekuilibruar. Fati nuk është saktësisht në anën tuaj, por as kundër tij: varet nga ju që ta luani mirë. Financat… le të themi se është më mirë t’i kushtoni vëmendje shpenzimeve tuaja. Energjisë? Mund të jetë një slitë emocionale, ndaj përpiquni të ruani ekuilibrin e brendshëm.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Akrepit

Akrepë, duket sikur qielli po luan me ju pak zare. Përputhshmëria juaj mund të testohet, ndaj kini kujdes për njohje të reja. Në fushën e punës, ka sfida që do t’ju kërkojnë të nxirrni në pah atë kreativitet të fshehur. Dashuria? Mund t’ju japë njëfarë kënaqësie, por pa e ekzagjeruar, mbani një profil të ulët. Edhe financat kërkojnë menaxhim të kujdesshëm: është më mirë të shmangni shpenzimet e çmendura! Për sa i përket shëndetit dhe energjisë… le të themi se mund të ndjeni nevojën për të kaluar disa mbrëmje relaksuese.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 1
Energjia: 3

Horoskopi i Shigjetarit

Hej Shigjetarë, duket sikur kozmosi ka disa ulje dhe ngritje në pritje për ju. Në dashuri mund të hasni disa pengesa, por asgjë që nuk mund të kapërcehet me një dozë të mirë durimi. Në punë gjërat duken të qëndrueshme mesatarisht, ndaj mos u frikësoni. Fat? Epo, mund të dalë më mirë, por mbani mend se ndonjëherë nuk duhet shumë për ta kthyer situatën. Financat kërkojnë vëmendje: kujdes shpenzimet! Energjia luhatet: përpiquni të dëgjoni trupin tuaj.

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Bricjapit

Hej Bricjapë, duket sikur ka një lloj lëkundjeje kozmike me të cilën keni lëvizur kohët e fundit. Ndërsa disa fusha të jetës suaj janë pak të lëkundshme, të tjera tregojnë shenja premtuese. Mos lejoni që pengesat e vogla t’ju shkatërrojnë rrjedhën, përkundrazi përqendrohuni në pikat e forta që dalin ngadalë.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 5

Horoskopi i Ujorit

Hej Ujorë, duket sikur universi po luan zare me ju! Disa aspekte janë pak të çuditshme, ndërsa të tjerët ju befasojnë këndshëm. Nuk është koha për të bërë baste të mëdha në dashuri apo financa, por mund të gjeni surpriza pozitive në ekuilibrin dhe energjinë tuaj të brendshme. Puna dhe shoqëria? Hm, ka pasur ditë më të mira.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Peshqve

Hej Peshq, duket se yjet kanë një mesazh të përzier për ju. Ndonëse disa gjëra mund të mos shkojnë ashtu siç do të dëshironit, të tjerat do t’ju befasojnë në një mënyrë pozitive. Mos harroni të mbani sytë hapur dhe zemrën tuaj të gatshme për çdo mundësi, mund të ketë një kthesë të papritur në horizont.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 1
Energjia: 5

HOROSKOPI E HËNË 15 PRILL 2024

DASHI***

Dielli ndriçon shenjën tuaj, duke i sjellë dikujt një ditëlindje të lumtur. Në dashuri, hidhuni pas një ftese, jini spontan dhe reagoni me impuls, nëse doni të kërkoni viktima. Sot një kënaqësi në fushën profesionale do ta përfundojë punën.

DEMI**

Jupiteri në shenjën tuaj do ju çojë drejt shoqërimit, kontakteve të reja, të cilat do krijojnë mundësi intriguese dhe do ju bëjnë të harroni periudhat e gjata të vetmisë. Dëgjoni këshillat e mençura të një shoku nëse doni të bëni realitet një ëndërr shumë interesante.

BINJAKËT**

Ndiqni shqisën tuaj të gjashtë, e cila sot do t’ju udhëheqë të sigurt në rrugën më të mirë dhe do të mund t’i përfundoni të gjitha detyrat tuaja pa shumë përpjekje. Më në fund, mund t’i kushtoni pak kohë një aktiviteti që nxit interesin tuaj.

GAFORRJA**

Me Hënën në shenjën tuaj, duhet t’ju pëlqejë gjithçka në këtë ditë të rëndësishme, e cila do t’ju presë një takim të pazakontë dhe jo pa një ndjenjë të caktuar. Potenciali i mbrëmjes do të jetë gjithashtu shumë i këndshëm, në emër të shkeljes së shëndetshme.

LUANI **

Guximi dhe impulset në dashuri do t’ju bëjnë të ëndërroni dhe do t’ju tërheqin të gjithë vëmendjen, ndërsa për detyrat e tjera do të mbeten vetëm thërrime. Përballoni ditën e punës me qartësi dhe vendim dhe do të arrini të mbyllni një negociatë apo kontratë interesante.

VIRGJËRESHA***

Do të ketë një kthesë përfundimtare në profesion që do t’ju lejojë të arrini qëllimet që keni vendosur dhe për të cilat keni punuar shumë. Në planin e zemrës nuk do të ketë ndonjë lajm të madh, por do të keni gjithçka që ju nevojitet për t’u ndjerë mirë.

PESHORJA**

Do të merrni një fitore të vogël, për të cilën keni punuar shumë për ta arritur, në një çështje pune ose biznesi: nëse nuk doni të ngjallni xhelozinë e kolegëve, shmangni shfaqjet. Një shqetësim sentimental do të reduktohet.

AKREPI***

Përballë një mundësie të re, mos e lini veten të ndikoheni nga frika dhe shqetësimet. Përveshni mëngët, është koha për t’u zënë: aksionet janë të larta dhe ia vlen pak përpjekje! Partneri do ju kuptojë duke ju qenë pranë në mënyrën më të mirë.

SHIGJETARI***

Mos harroni rëndësinë e gjesteve të vogla dashurie, të tilla si një puthje ose një përkëdhelje. Pa dyshim që personi i afërt do t’i vlerësojë shumë. Disa rregullime të vogla në shtëpi ose në zyrë do të jenë të mjaftueshme për të krijuar një mjedis më të favorshëm për ju.

BRICJAPI**

Do të keni një mori angazhimesh, madje të këndshme, por jo më pak të lodhshme dhe në fund do të mbeteni të kënaqur me rezultatet e arritura. Në historitë tuaja të dashurisë ka shumë racionalitet, sepse keni frikë të jetoni dita-ditës dhe dëshironi të planifikoni të ardhmen.

UJORI***

Momentet e ëmbla dhe intriguese shumohen. Edhe nëse e keni humbur besimin tek i dashuri juaj, sot do ta kuptoni se e keni gabuar dhe do ta lini veten të mbaheni sërish në krahët e tij. Trajtojeni veten me një udhëtim të shkurtër ose një shëtitje romantike së bashku.

PESHQIT **

Sot situata aktuale e punës nuk do ju kënaqë dhe do përpiqeni të gjeni mundësi që i përshtaten më shumë personalitetit tuaj. Nëse prej disa kohësh po kërkoni një partner ideal, gjatë kësaj mbrëmje do të keni mundësinë të tregoni një njohje të re.


Send this to a friend