VOAL

VOAL

HOROSKOPI E PREMTE 17 JANAR 2020

January 17, 2020
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 28 JANAR 2023

Dashi

Kjo ditë ofron emocione të bukura ndaj mos u përmbaheni në dashuri. Në punë ka ende nevojë për t’u përkushtuar dhe për të dhënë shumë, por kënaqësitë janë afër.

 

Demi

Kini kujdes sepse kjo ditë sjell disa dyshime dashurie. Megjithatë, përpiquni të pastroni kokën dhe të bëni zërin tuaj të dëgjohet në punë, tregojuni të gjithëve se kush jeni.

 

Binjakët

Këta yje ju nxisin t’i përkushtoheni pak më shumë dashurisë që keni mbajtur kohët e fundit. Në punë ndiheni pak të humbur, por e vetmja gjë që duhet të bëni është të rifitoni vetëbesimin.

Gaforrja

Beqarët e shenjës do mund të rikthehen në lojë të dashuruar dhe do të përpiqen të gjejnë një shpirt të ri binjak. Në punë ngrihuni në këmbë dhe nëse dikush tenton t’ju shkelë, reagoni.

 

Luani

Në dashuri do të bëni një kërcim në cilësi, mos kini frikë prej saj. Në punë, është më mirë të prisni pak përpara se të merrni vendime shumë të nxituara.

 

Virgjëresha

Këtë ditë do të ishte më mirë të mos tregoheni shumë kokëfortë në dashuri, hapuni pak më shumë për të dëgjuar njëri-tjetrin. Në punë duhet të përqendroheni, kjo është një ditë e rëndësishme.

 

Peshorja

Në dashuri kushtojini vëmendje sot sepse yjet flasin për zënka të mundshme, Në punë? Ju vërtet mund të bëni një ndryshim sot, angazhohuni.

 

Akrepi

Kjo nuk është dita ideale për dashurinë, keni ndjesi të çuditshme nga partneri. Në punë keni nevojë për pak më shumë qetësi dhe butësi.

 

Shigjetari

Këtë ditë do të ishte më mirë të mos e teproni dhe t’i përkushtoheni më shumë kujdesit për veten tuaj. Në punë, puna e palodhur do të shpërblehet, por mos harroni t’i jepni hapësirë ​​edhe ndjenjave tuaja.

 

Bricjapi

Në dashuri duhet të mbani këmbët në tokë dhe të analizoni situatën në mënyrë objektive. Gjithçka është ende në punë tani për tani, por mos i humbisni synimet për t’u arritur.

 

Ujori

Sot do të përshkoheni nga një dozë e mirë energjie, shfrytëzojeni për të bërë diçka të bukur me partnerin. Në punë gjithçka po shkon mirë, vazhdoni kështu.

 

Peshqit

Këtë ditë ka vetëm një gjë që nuk duhet të bëni, ajo është të shtypni emocionet tuaja. Hapni një dialog me partnerin tuaj dhe në sferën profesionale, tërhiqeni pak nga priza, lodhja e akumuluar është shumë.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 27 JANAR 2023

Dashi

Ka diçka sot për të zgjidhur në dashuri ndaj mos kini frikë të përballeni me biseda të vështira. Në punë do arrini të merrni diçka më shumë se zakonisht dhe ndoshta edhe një konfirmim të këndshëm.

Demi

Sot mund të ketë diskutime në dashuri, ndaj kini kujdes me fjalët tuaja. Për sa i përket sferës profesionale, kënaqësitë vijnë, kushtojini vëmendje vetëm disa kolegëve nga Luani apo Peshorja.

Binjakët

Kushtojini vëmendje maksimale në dashuri sepse yjet sot nuk janë në anën tuaj dhe mbi të gjitha disponimi është paksa i ulët. Nga ana profesionale, megjithatë, të gjitha përpjekjet do të shpërblehen.

Gaforrja

Për dashurinë nuk është një periudhë e jashtëzakonshme, ndoshta ka pak inat ndaj partnerit, por herët a vonë do t’ju duhet të përballeni edhe me biseda të vështira. Në punë, nga ana tjetër, pavarësisht lodhjes, është një kohë e mirë.

 

Luani

Kjo ditë nis me shumë lodhje që do ta derdhni si në dashuri ashtu edhe në punë. Ndjenjat janë lënë disi mënjanë për shkak të shumë angazhimeve profesionale të cilat tani janë qendra e ditëve tuaja, por të paktën në fundjavë, përpiquni të arrini.

 

Virgjëresha

Deri në fund të muajit të ardhshëm do të vijnë kënaqësi dhe madje disa dashuri të reja. Sot ka pak nervozizëm, sidomos në orët e para të ditës, më pas gjërat do të përmirësohen.

 

Peshorja

Ditë e bukur për të rikuperuar pak energji dhe pozitivitet. Dashuria bëhet sërish harmonike dhe puna të jep kënaqësi të madhe.

 

Akrepi

Prisni një kënaqësi të madhe në dashuri dhe për zemrat e vetmuara gjithashtu një takim interesant. Përfitoni nga favori i yjeve dhe merrni një moment për të rimbushur bateritë në punë.

 

Shigjetari

 

Duhet të keni pak qartësi në zemrën tuaj sepse ka ende një konfuzion. Është një moment me fat në punë ndaj prisni rikonfirmime të mira.

 

Bricjapi

Kjo Venus është e bukur dhe sjell shumë emocione në jetën tuaj. Ka ende shumë pasiguri në punë, tani për tani, duhet të jeni të duruar dhe të përpiqeni të jepni më të mirën.

 

Ujori

Tregohuni të kujdesshëm në dashuri sepse sot mund të ketë ndonjë konfrontim. Në punë, nga ana tjetër, është një periudhë e favorshme, më në fund të gjitha përpjekjet tuaja do të japin rezultat.

 

Peshqit

Nëse në çift ka pasur probleme kjo është dita e duhur për t’u rikuperuar. Për sa i përket punës, është një periudhë paksa e sheshtë por koha për të shkëlqyer do të vijë së shpejti.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 26 JANAR 2023

Dashi

Dita e sotme nis me një dozë të mirë pozitiviteti që duhet ta derdhni në sferën sentimentale. Në punë jeni në një situatë disi komplekse me kaq shumë gjëra për të bërë dhe disa pengesa për të menaxhuar.

Demi

Një moment shumë interesant vjen për dashurinë, ndaj përkushtojuni më shumë partnerit ose kërkimit të tij. Ka ndryshime në punë.

Binjakët

Në dashuri vjen koha për të marrë vendime të rëndësishme dhe në punë njësoj, do t’ju duhet të bëni zgjedhje dhe të mos e lini veten të rrëmbeheni nga të tjerët.

Gaforrja

Qielli i sotëm flet për dashurinë ndaj emocionet janë dritë jeshile. Për sa i përket punës, ka shumë mundësi të reja rritjeje, përfitoni prej tyre.

Luani

Kjo ditë sjell pak shqetësim të brendshëm, kini kujdes. Nuk ndiheni në fuqi të plotë por mos e humbni fokusin në punë sepse do të ketë një mënyrë për të bërë diçka më shumë.

Virgjëresha

Në dashuri vjen koha për të qenë më e qartë me partnerin dhe në punë, nga ana tjetër vijnë konfirmime të bukura që do t’ju japin shumë kënaqësi.

Peshorja

Përballoni pa frikë diskutimet e dashurisë, janë e vetmja mënyrë që çifti të piqet. Në punë duhet t’i kushtoni vëmendje parave dhe gjithashtu nervozizmit.

Akrepi

Ka shumë pasion në dashuri, përfitoni nga kjo ditë për të pasur pak më shumë intimitet me partnerin. Në punë duhet të vlerësoni me kujdes çdo propozim përpara se ta pranoni.

 

Shigjetari

Në dashuri kini kujdes të mos bëni gabime, përpiquni të jeni më të arsyeshëm. Gjithçka po shkon mirë në punë dhe do të ketë edhe një mënyrë për të rritur fitimet.

Bricjapi

Ky qiell është i bukur për dashurinë që do t’ju japë mundësinë të përjetoni emocione pa shumë mendime. Ka ende disa pengesa në punë, duhet të fillojmë të marrim vendime të rëndësishme.

Ujori

Sot nuk po ndiheni në fuqi, kështu që është më mirë të mbani një profil të ulët si në dashuri ashtu edhe në punë. Në nivel profesional ka disa ndryshime, por do të duhet paksa të mësoheni.

Peshqit

Ki kujdes sepse ka pasur një rënie në dashuri, por mos u shqetëso. Në punë do ju duhet të përballeni me disa diskutime por mundohuni ta bëni me kokën lart.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 25 JANAR 2023

Dashi

Kini kujdes sepse sot do ju pushtojnë disa dyshime në dashuri, ndoshta duhet ende të kuptoni nëse keni vërtet ndjenja për partnerin apo jo. Në nivel pune, kënaqësi të mëdha vijnë pas një periudhe përpjekjeje.

Demi

Sot do të jetë e nevojshme t’i përballoni problemet në çift me kthjelltësi dhe pa u kapur nga emocionet. Në punë kujdes nga çdo keqkuptim me kolegët.

Binjakët

Sot dashuria do t’ju ndriçojë ditën duke ju dhënë emocione të bukura. Në punë mund të shpërqendroheni lehtësisht, por përpiquni të mos e humbni shumë përqendrimin.

Gaforrja

Sot ndiheni veçanërisht emocional dhe keni një dëshirë dhe nevojë të madhe për dashuri. Përsa i përket punës, kushtojini vëmendje fjalëve, dikush mund të ofendohet dhe të ndikohet në harmoninë e ekipit.

Luani

Kjo ditë fillon paksa me lëvizje të ngadalta, por dashuria e të dashurve do t’ju bëjë të ktheheni plot energji. Në punë keni gjithmonë shumë gjëra për të bërë, por përpiquni të shijoni edhe pak kohë të lirë.

 

Virgjëresha

Në dashuri është më mirë të kini kujdes me fjalët sot, rrezikoni një sherr të fortë. Në punë mos u nervozoni nëse të tjerët nuk do t’ju dëgjojnë, për këtë herë është më mirë ta lini të shkojë.

 

Peshorja

Këtë ditë duhet të shkëputeni nga gjithçka dhe të përpiqeni të rimbushni bateritë tuaja. Në dashuri keni nevojë për një prani më të madhe dhe puna po ju merr gjithë kohën që keni në dispozicion.

Akrepi

Sot keni një nevojë të fortë për ndryshim, kështu që kënaqni nevojën tuaj si në dashuri ashtu edhe në punë. Mundohuni të ndryshoni zakonet tuaja dhe do të shihni që humori juaj do të rritet sërish.

 

Shigjetari

Sot ka pak humor të keq, sidomos në jetën private. Megjithatë, përpiquni të sqaroni se çfarë nuk shkon me partnerin tuaj dhe në punë lëreni veten të frymëzoheni nga krijimtaria juaj.

Bricjapi

Sot duhet t’i japim pak më shumë hapësirë ​​dashurisë dhe kultivimit të dashurive më të dashura. Është një kohë e vështirë në punë por duhet të shtrëngoni dhëmbët.

Ujori

Tregohuni të kujdesshëm në dashuri sepse dikush do të përpiqet të vendosë këmbët mbi ju. Rebel. Dhe në punë, ka shumë për të bërë, kështu që bëni pak më shumë përpjekje.

Peshqit

Kjo është një ditë e zbulimeve të dashura, ndaj mos kini frikë të flisni me partnerin tuaj dhe të tregoni se si ndiheni. Në punë është koha optimale dhe filloni të bëni plane të sakta për të ardhmen.

blank

Filmi “Everything Everywhere All at Once” fiton 11 nominime për çmimet Oscar

RFE/RL

Filmi “Everything Everywhere All At Once” është renditur të krye të nominimeve për çmimet Oscar, përkatësisht 11, duke nisur kështu garën për çmimet që ndan Akademia e Shkencave dhe Arteve të Shteteve të Bashkuara.

I dyti, me më shumti nominime – nëntë të tillë – është renditur filmi gjerman “All Quiet on the Western Front”, sikur edhe komedia e zezë irlandeze, “The Banshees of Inisherin”.

Të nominuar në kategorinë kryesore janë edhe filmat: “Top Gun: Maverick” dhe “Avatar: The Way of Water”, të cilët besohet u kanë ndihmuar njerëzve të kthehen nëpër kinema, pas pandemisë së koronavirusit.

Filmi më i nominuar “Everything Everywhere All At Once” portretizon një familje imigrante kinezo-amerikane që i nënshtrohet një kontrolli tatimor dhe më pas përfshihet në sfida tjera shumëdimensionale.

Ky prodhim është komentuar shumë kur është transmetuar për herë të parë, dhe ka arritur të fitojë mbi 100 milionë dollarë në gjithë botën.

Fituesit do të bëhen publikë në një ceremoni që do të organizohet më 12 mars, të cilën do ta udhëheqë komediani, Jimmy Kimmel.

Fituesit do të votohen nga mbi 10.000 aktorë, producentë, drejtorë dhe njohës të filmit, të cilët janë pjesë e Akademisë e Shkencave dhe Arteve në SHBA.

blank

HOROSKOPI E MARTË 24 JANAR 2023

Dashi

Momentet e lodhjes intensive nuk mund të përjashtohen. Megjithatë, shpirti është i gëzuar, sepse ju e dini se keni të drejtë dhe bëni atë që është e nevojshme.

 

Demi

Mprehni sytë dhe intuitën: gjatë ditës do të ketë takime emocionuese në vendet më të ndryshme.

 

Binjakët

Filloni të ecni në drejtimin e duhur për të nisur rrugëtimin tuaj personal drejt lumturisë autentike.

Gaforrja

Yjet ju ftojnë të mos hiqni dorë nga miqësitë që mund të kthehen në diçka më shumë, nga frika se mos refuzoheni. Nxirr guximin.

 

Luani

Yjet ju mbështesin në zakonet tuaja të reja dhe qëllimet e mira: një dietë, një trajtim, një pasion i ri do t’ju japë diçka më shumë.

 

Virgjëresha

Situata në punë po nxehet: ndiheni pak nervoz, por e dini se po luftoni për gjërat e duhura.

Peshorja

Nëse keni një punë të qëndrueshme dhe të sigurt, shmangni prishjen e saj për shkak të padurimin tuaj të përkohshëm me një punë ose një koleg.

 

Akrepi

Më në fund ndjeni sërish pasionin për të bërë atë që doni. Ndoshta edhe puna do të goditet nga kjo valë entuziazmi?

 

Shigjetari

Dita është e përshtatshme për t’u përballur me situata komplekse burokratike. Nëse ju duhet të zgjidhni një mosmarrëveshje, do të keni duart e duhura.

 

Bricjapi

Yjet mbrojnë zgjedhjet tuaja, megjithatë disa rezultate varen ekskluzivisht nga sa jeni të përkushtuar dhe sa vleni.

 

Ujori

Nuk është absolutisht e gabuar të bëni kërkesa të drejtpërdrejta në fushën e dashurisë, sepse jeni të mbështetur nga pasioni dhe energjia e aftë për të bërë këdo të kapitullojë.

Peshqit

Nëse zemra juaj është e lirë për një kohë të gjatë, në horizont bie në sy një ndjenjë e re: mos lejoni që gjërat të ndodhin vetë, lërini ngjarjet të kthehen në favorin tuaj.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 23-29 JANAR 2023

Dashi

– Dashuria: mos u ktheni sërish në tensionet e vjetra. Jeta juaj po ndryshon, në nivel dashurie, dhe ka nga ata që do të jenë të gatshëm t’i japin një pushim dhe të rebelohen. Puna: kjo javë do të sjellë frytet e para të mira të vitit. Mundësi më të mëdha për t’u vetëpunësuar. Fat: ★★★★

Demi

– Dashuria: do ju duhet të mbani nën kontroll disa vështirësi. Nga data 27 Afërdita do të bëhet sërish aktive, ndaj mos ushqeni emocionet tuaja. Puna: Mund të vijë një punë e rëndësishme. Megjithatë, nuk do të duhet të anashkaloni asnjë detaj! Fat: ★★★★

Binjakët

– Dashuria: po i jepni pak hapësirë ​​dashurisë dhe kjo mund të varet edhe nga puna. Nuk do të duhet të hezitoni përballë personit që ju pëlqen. Puna: këto ditë do të jenë thelbësore për të ardhmen. Besoni njerëzit e duhur. Do t’ju duhet të merreni me çështje të caktuara ekonomike ose ligjore. Fat: ★★★

Gaforrja

– Dashuria: do të duhet të prisni deri në datën 27 për të parë një përmirësim në sferën sentimentale. Kujdes nga xhelozia. Ata që janë ndarë do të mund të vazhdojnë këtë javë. Puna: Hiqni qafe turbullirat e brendshme që vazhdojnë që nga viti i kaluar. Së shpejti do të keni mundësinë të rinovoni një marrëveshje, ndërkohë mos e helmoni gjakun tuaj. Fat: ★★★★

Luani

– Dashuria: ndoshta disa njerëz të zemrës suaj kanë kontraktuar vështirësi dhe ju keni vrapuar në ndihmë. Një javë që ju gjen viktima të një situate të komplikuar. Puna: dëshira për të hequr një problem nga shpina. Ndoshta dikush ka luajtur pis? Ndaloni të shpenzoni para! Fat: ★★★

Virgjëresha

– Dashuria: do t’ju ​​duhet të vendosni limite në punën tuaj, edhe sepse do të rrezikojë t’ju ​​prishë ëndrrën për dashurinë. Kujdes për shpenzimet e shtëpisë dhe mos diskutoni për para. Puna: Para se të vijë shkurti do të keni shumë për t’u kujdesur. Të vetëpunësuarit do të jenë mjaft të suksesshëm! Një tregues i vlefshëm do të arrijë të shtunën. Fat: ★★★★

Peshorja

– Dashuria: jeni në mes të një kapitulli të ri në jetën tuaj. 2022 u mbyll me pasiguri të brendshme. Jeni vërtet të dashuruar? E diela interesante. Puna: pak dëshirë për t’u përkushtuar. Kujdes nga kundërshtimi i Jupiterit. Fat: ★★★★★

Akrepi

– Dashuria: javë që ju gjen të lodhur. Ju ka zhgënjyer një person? Qëndroni larg krahasimeve dhe mos i përfundoni marrëdhëniet. Puna: do të jeni më pak të prirur për të punuar. Mund të keni të bëni me një situatë të lodhshme ose të dhimbshme. Problemet me paratë për t’u rregulluar. Fat: ★★★

Shigjetari

– Dashuria: do të jetë një javë shumë e rëndësishme për marrëdhëniet: brenda ose jashtë! Diskutimet mes të martës dhe të mërkurës, veçanërisht me Peshqit dhe Virgjëreshën. Probleme që përfshijnë fëmijët, por ju do t’ia dilni. Puna: ata që synojnë të ndryshojnë do të duhet të veprojnë menjëherë sepse Jupiteri do të jetë në një aspekt të favorshëm. Fat: ★★★★

Bricjapi

– Dashuria: periudha në të cilën mendoni për çështjet e punës dhe të parave. Nëse doni të tërheqni fat, atëherë duhet të jeni më dashamirës ndaj tij. Takime të rëndësishme me Akrepin dhe Peshqit. Besoni një Dashi dhe jo një Shigjetari! Puna: nuk do t’ju duhet ta hidhni në peshqir. Hakmarrja e shumëpritur është gati për të mbërritur. Fat: ★★★

Ujori

– Dashuria: mund të shfaqet një dashuri shumë e dëshiruar. Deri në datën 27, shfrytëzojeni Venusin në shenjën tuaj dhe trajtoni disa çështje. Puna: pasiguritë në lidhje me paratë. Keni shpenzuar shumë muajt e fundit, ndoshta për shtëpinë. Mund të rinovoni një marrëveshje gjatë javës. Fat: ★★★★★

Peshqit

– Dashuria: e ardhme pozitive. Nga e premtja Venusi do të jetë në shtëpinë tuaj dhe do të jeni të privilegjuar. Puna: mundësitë do të jenë të shumta. Do të jeni më bindës dhe tërheqës në punën tuaj. Fundjava do të ofrojë shumë më tepër, ndaj nëse duhet të takoni dikë, atëherë bëjeni në fund të javës. Fat: ★★★★★

 

blank

HOROSKOPI E HËNË 23 JANAR 2023

Dashi

Bukur kjo e hënë për të jetuar dashurinë në maksimum dhe për të bërë plane për të ardhmen. Për sa i përket punës, gjithçka po shkon mirë pavarësisht shumë gjërave për të bërë dhe stresit.

Demi

Në këtë ditë do të mund të kontrolloni forcën e marrëdhënies suaj. Hapuni me partnerin sepse është dita e duhur për ta bërë. Projektet e reja vijnë në punë.

Binjakët

Ditë e bukur për ndjenjat dhe për sa i përket punës, bëni kujdes të mos ju kaplojnë shumë ankthet përndryshe rrezikoni të bëni gabime vetëm për shkak të nervozizmit.

Gaforrja

Bëni kujdes në dashuri sepse mund të ketë pak probleme me partnerin. Në punë mund të ketë keqkuptime me kolegët.

Luani

Kjo periudhë nuk është ideale për dashurinë por mos u kapni nga humori i keq. Në punë ka një lodhje të fortë, përpiquni të merrni më shumë kohë për të rimbushur bateritë.

Virgjëresha

Në dashuri duhet të sqaroni disa gjëra që nuk shkojnë bashkë me partnerin dhe në punë vijnë lajme interesante.

Peshorja

Kjo është një ditë për t’u përdorur për të bërë plane të rëndësishme për të ardhmen e marrëdhënies tuaj. Në punë do mund të përballeni më mirë me vështirësitë.

Akrepi

Në dashuri ka shumë lodhje dhe shumë keqkuptime me partnerin. Në punë duhet të bëni zgjedhje.

 

Shigjetari

Në dashuri do t’ju duhet të merrni një vendim, sepse mbajtja e dy njohjeve nuk është më e qëndrueshme. Në punë tregohuni ambiciozë sepse yjet po ju buzëqeshin.

Bricjapi

Në dashuri ka disa vështirësi, duhet të kuptoni nëse ia vlen të ndiqni lidhjen tuaj apo jo. Në punë duhet të keni durim, nuk është moment rozë.

Ujori

Në dashuri duhet të bëni zgjedhje radikale dhe për sa i përket punës prisni lajme të mira dhe ndoshta edhe një promovim.

Peshqit

Kjo është një periudhë e bukur për të përjetuar dashurinë në 360 gradë dhe për të qenë i përqëndruar në punë, kjo është koha e duhur për të bërë një kërcim të madh në cilësi.

 

blank

HOROSKOPI E DIEL 22 JANAR 2023

Dashi

Partnerët e të gjitha llojeve mund të bëjnë presion! Konsideroni t’i trajtoni gjërat vetë në këtë kohë.

 

Demi

Një koleg ose mik mund të dalë qëllimisht për të prishur planet tuaja të frutdhënëse.

 

Binjakët

Ndoshta qëllimet tuaja të mira nuk përputhen saktësisht me përpjekjet tuaja aktuale.

 

Gaforrja

Ajo që dëshironi të bëni dhe çfarë duhet të bëni janë dy gjëra shumë të ndryshme tani. Ju mund t’i vendosni nevojat tuaja përpara dhe në qendër.

 

Luani

Përgjegjësitë tuaja do të merren parasysh. Përfundoni punët tuaja përpara se të niseni në ndonjë lundrim kënaqësie.

 

Virgjëresha

Një çështje profesionale ose një çështje tjetër sfiduese mund të kërkojë vëmendjen tuaj.

 

Peshorja

Sa më pak të përpiqeni të kontrolloni ngjarjet aktuale, aq më shumë mund të kënaqeni. Ky qiell mund të përkthehet në diçka absolutisht të adhurueshme.

 

Akrepi

Mundësitë për frymëzim këtu janë të pafundme! Mos mendoni për atë që po krijoni, lëreni të ndodhë.

 

Shigjetari

Nëse jeni të prirur artistikisht, lëreni Muzën tuaj të luajë, sepse mund të prodhoni diçka absolutisht të mrekullueshme.

 

Bricjapi

Një problem i lidhur me shtëpinë mund të pengojë jetën tuaj shoqërore. Ftesa e njerëzve mund ta zgjidhë problemin.

 

Ujori

Pavarësisht se sa keni shpresuar të takoni bandën tuaj, diçka në të cilën jetoni ka të ngjarë të kërkojë vëmendjen tuaj.

 

Peshqit

Një anëtar i familjes ose një shok dhome mund të shkaktojë ndonjë dramë, ose ndoshta ju keni shumë çështje të ngutshme për të menduar për t’u larguar nga shtëpia.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 21 JANAR 2023

Dashi

Ruajtja e ndjenjës së përgjegjësisë kur bëhet fjalë për financat tuaja është thelbësore. Mund të ketë një konfuzion rreth parave në javët në vijim.

 

Demi

Mos i lini gjërat rastësisë! Bëni një pikë për të kaluar nëpër llogaritë tuaja me një krehër me dhëmbë të imët.

 

Binjakët

Ju mund të humbisni disa akuza të rëndësishme që do t’ju çojnë në një territor të vështirë. Është më mirë të jesh i sigurt sesa të vjen keq.

 

Gaforrja

Kujdes – mund të silleni si dem në një dyqan porcelani. Era ndryshon në mënyrë të paparashikueshme.

 

Luani

Është shumë e lehtë të thuash gjënë e gabuar para se të kuptosh se po e humbisni shenjën. Sa më shumë të regjistroheni, aq më shumë gabime mund të ndodhin.

 

Virgjëresha

Jini shumë vigjilentë për të menduar para se të flisni dhe jini të kujdesshëm kur bëni premtime që nuk jeni plotësisht të sigurt se mund t’i mbani.

 

Peshorja

Mos u tronditni nëse bota duket se është kthyer përmbys! Të gjitha llojet e ngjarjeve me kokë poshtë janë në horizont!

 

Akrepi

Mënyra më e mirë për të përdorur këtë qiell do të ishte të përqendroheni në shëndetin tuaj mendor duke medituar mbi çdo zakon të vjetër që duhet lënë në të kaluarën.

 

Shigjetari

Puna në këtë qiell duhet t’ju ndihmojë të ndiheni shumë më mirë brenda disa javësh.

 

Bricjapi

Edhe nëse jeni një rrjetëzues i talentuar, ndoshta do ta humbisni gjuhën tuaj të argjendtë tani për tani.

 

Ujori

Nëse nuk mund të gjeni gjuhën e përbashkët, konsideroni të fluturoni vetëm për javët e ardhshme ose, të paktën, jepni njerëzve hapësirën për të biseduar me ju sipas kushteve të tyre.

 

Peshqit

Duke qenë në të njëjtën faqe me të gjithë të tjerët, mund të ndjeheni sikur kërkoni një gjilpërë në një kashtë. Mos i ngarkoni me pritshmëri të mëdha.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 18 JANAR 2023

Dashi

 

Në dashuri Hëna është në anën tuaj, sot është një mundësi e mirë për të deklaruar ndjenjat tuaja dhe për të qenë të suksesshëm. Hëna gjithashtu ju jep vitalitet dhe optimizëm.

 

Demi

 

Do të jetë një ditë rikuperimi dhe risi, mund të ketë një udhëtim të madh ose një lëvizje në horizont. Dashi mund të dalë një person interesant për dashurinë, kushtojini vëmendje njerëzve që ju rrethojnë pasi mund të ketë surpriza.

 

Binjakët

 

Jeni të hutuar dhe të lodhur, prisni të premten datë 20 për të marrë vendime të rëndësishme, yjet do të kthehen në favorin tuaj. Në dashuri shmangni të qenit shumë debatues dhe përpiquni të gjeni një marrëveshje me qetësi dhe komunikim.

 

Gaforrja

Kini kujdes të mos e lini veten të pushtuar nga krenaria, mësoni ta lini mënjanë për të qenë me njerëzit që i doni vërtet. Mundohuni të mos stresoheni shumë në punë dhe merrni kohë për të pushuar.

 

Luani

Marrëdhëniet pozitive me Dashin dhe Shigjetarin, për ju ata janë shoqëruesit më të mirë në dashuri. Tregohuni të kujdesshëm me aranzhimet e punës dhe mos lejoni që ato t’ju mposhtin. Ju këshilloj që të bëni një vizitë për të parandaluar ndonjë problem shëndetësor.

 

Virgjëresha

Do të jetë një ditë shumë e ngarkuar dhe nuk do të keni shumë kohë për t’iu përkushtuar dashurisë. Kushtojini vëmendje sëmundjeve të vogla të trupit dhe mbajini gjithmonë nën kontroll.

 

Peshorja

Do të jetë një periudhë magjike për ju sepse në fund të muajit mund të takoni dashurinë e jetës suaj. Do të ndiheni të lodhur, nëse mundeni, hiqni dorë nga disa angazhime dhe pushoni pak.

 

Akrepit

Jeni në një fazë rikuperimi, merrni kohën tuaj. Në dashuri ka një periudhë interesante, por shmangni marrjen e vendimeve të rëndësishme përpara të premtes së datës 27.

 

Shigjetari

Do të ndiheni pak më pak të lodhur se dje. Kini kujdes që të mos mbyteni nga puna, sepse keni tendencën të harroni dashurinë. Lini vend për miqësi të reja, ato do t’ju befasojnë sepse mund të jenë lidhje për jetën.

 

Bricjapi

Sot jeni nervozë, por yjet ju ndihmojnë. Nëse doni t’i thoni diçka partnerit tuaj, t’i rrëfeni një sekret apo të bëni një zbulim intim, sot është dita e duhur.

 

Ujori

Hëna është në anën tuaj dhe ju jep energji të mirë, kujdes nga sëmundjet sezonale sepse një grip i mirë është afër jush.

 

Peshqit

Jeni pak nervozë, por deri në mbrëmje gjithçka do të qetësohet. Yjet ju sjellin disa momente paqëndrueshmërie, por nuk do të jetë asgjë serioze. Përdorni këto pasiguri për t’u rritur.

blank

HOROSKOPI E MARTË 17 JANAR 2023

Dashi:

Dashuria ju pret me surpriza të mëdha, kushtojini vëmendje takimeve që do të keni këto ditë sepse mund të gjeni partnerin e duhur. Keni nevojë për pak pushim, por sigurisht që jeni më mirë se në fund të vitit 2022. Mundohuni ta rrethoni veten me pozitivitet.

 

Demi:

Qëndroni larg Luanit dhe Ujorit në dashuri, nuk jeni vërtet të pajtueshëm. Stresi do të pushtojë. Ka një atmosferë ndryshimi në vendin e punës: ajo që keni pritur dhe dëshironi për një kohë të gjatë mund të vijë.

 

Binjakët:

Në punë do t’ju duhet kohë për të vendosur, mos u nxitoni. Nuk do të jetë dita më e mirë në dashuri, ju u zgjuat me një  damar polemik që nuk do t’ju bëjë të pëlqyeshëm në sytë e të tjerëve.

 

Gaforrja:

Do të jetë një ditë e bukur për emocionet tuaja, do të ndjeni një ndjenjë të madhe dashurie. Do të ketë disa probleme të vogla në marrëdhënie, por do të shihni që gjithçka do të shkojë për mirë. Jeni në një situatë rikuperimi, dita e punës do të jetë e mirë.

 

Luani:

Nuk do të jetë një ditë e mirë, ndaloni atë që mundeni dhe shtyjeni për momente më të mira sepse yjet nuk janë në anën tuaj. Do të vijë një ofertë interesante për punë, por bëni kujdes që të mos ju kaplojnë zemërimi dhe ankthi.

 

Virgjëresha:

Puna do ecë mirë dhe do lindin projekte të reja. Disa probleme do të vijnë në dashuri, është mirë të përballeni me të menjëherë para se të rritet dhe të bëhet e pakapërcyeshme.

Peshorja:

Një ndryshim i madh do të vijë në punë, jini gati. Do të vijë edhe një takim interesant në dashuri, mbajini sytë mbyllur sepse personi që do të doni është më afër se sa mendoni.

 

Akrepi:

Hëna është në anën tuaj dhe ju jep kurajo të madhe, dilni përpara dhe ndiqni instinktet tuaja. Do të jetë një kohë shumë produktive në punë.

 

Shigjetari:

Hëna është gati të hyjë në shenjën tuaj, ndaj jini të kujdesshëm. Jeni të zënë në punë dhe ju presin projekte të reja të mëdha. Lini vend për miqësi të reja, ato do t’ju befasojnë sepse mund të jenë lidhje për jetën.

 

Bricjapi:

Mos humb kohë me ata që nuk të kuptojnë, vazhdo. Si në punë ashtu edhe në dashuri. Nëse keni pasur ndonjë grindje, gjithçka do të zgjidhet sot.

 

Ujori:

Kujdes nga të lindurit në shenjën e Akrepit, do t’jua bëjnë ditën të vështirë. Mos lejoni që këmbët tuaja të qëndrojnë mbi kokën tuaj. Për ju është një moment tranzicioni, krizat kanë kaluar dhe ju presin surpriza të reja.

Peshqit:

Hëna është ende e favorshme, dilni përpara nëse nuk keni pasur ende guxim. Do të shihni që do të shkojë mirë dhe jeta do ju mahnitë. Vlerësoni mirë punën, ndoshta keni nevojë për një situatë që ju jep më shumë qetësi.


Send this to a friend