VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E MËRKURË 28 TETOR 2020

By | October 28, 2020

Komentet

HOROSKOPI I JAVËS 30 NËNTOR – 6 DHJETOR 2020

Dashi

 

Këtë javë do jetë jeta profesionale ajo që do ju shqetësojë më shumë. Do ju duket shpesh sikur nuk do kuptoheni nga shefat dhe nga ana tjetër nuk do i dëgjoni aspak këshillat që do iu jepen. Nëse jeni në një lidhje nuk duhet ta teproni me kërkesat sepse partneri do ndihet keq kur të mos ua plotësojë dot të gjitha. Tregohuni realistë dhe gjërat kanë për t’iu ecur për mrekulli. Ju beqarët mire do jetë të mos luani shumë me zjarrin nëse nuk doni të digjen keq. Po i morët gjërat shtruar gjithçka do ju ecë më mirë. Shëndeti nuk do jetë i keq. Çlodhuni sa të mundni dhe shmangni qëndrimin jashtë. Financat do jenë në një gjendje delikate kështu që duhet të shmangni çdo lloj shpenzimi të tepruar. Në punë do jeni tejet të ngarkuar dhe në disa momente nuk do dini çfarë të bëni më pare. Ecni me plane.

Demi

 

Këtë javë klima do jetë goxha e tendosur për ju dhe shpesh do bëheni nervozë. Shumë here do ju duket sikur nuk do i arrini dot qëllimet dhe kjo do ju stresojë pamasë. Ju të dashuruarit do jetoni në një klimë të qetë dhe pa emocionet që keni ëndërruar gjithmonë. Në shumë momente do ju duket sikur kurrë më gjërat nuk do lulëzojnë. Ju beqarët do jeni më sensualë dhe ka mundësi të kaloni edhe ditë të lumtura. Me shëndetin duhet të jeni më vigjilentë dhe të kujdeseni për çdo shqetësim para se gjendja të përkeqësohet. Financat nuk do jenë të shkëlqyera dhe kjo do ju mërzitë goxha. Në punë nuk do ua vënë veshin për ato që do kërkoni dhe asgjë nuk do iu ecë si keni dashur.

Binjakët

 

Gjatë kësaj jave do i përkushtoheni më tepër jetës tuaj sentimentale për shkak të një konflikti apo një shqetësimi që do ekzistojë. Do ngrini disa pikëpyetje qe nuk do ju lejojë të merrni frymë lirisht. Do keni diskutime goxha të gjata me partnerin dhe do vendosni pikat mbi “i” për disa çështje delikate. Ju beqarët do realizoni takime mbresëlënëse që ditët e para dhe gjatë gjithë javës do përjetoni emocione të këndshme. Shëndeti nuk do ketë aspak probleme dhe vështirësi, përkundrazi do jeni energjike dhe dinamike. Financat do varen nga mënyra sesi ju do i menaxhoni. Po nuk kryet çmenduri gjendja do mbetet e kënaqshme. Në pune do keni ide shumë të mira sesi të arrini atje ku keni dëshiruar. Do lodheni e do mundoheni paksa, por rezultatet do ua mbushin zemrën me gëzim.

Gaforrja

 

Asgjë nuk do ju shkojë ashtu si e kishit menduar gjatë kësaj jave. Ju të dashuruarit do keni një periudhë të mbushur me lumturi dhe emocione pa fund. Partneri do iu surprizojë gjatë gjithë kohës dhe do iu bëjë shpeshherë të ndiheni si në ëndërr. Ju beqarët jo vetëm që do keni takime, por ato shumë shpejt do shndërrohen në lidhje serioze ose martesa. Lodhja do ndikojë së tepërmi tek shëndeti. Nga ana tjetër mbrohuni edhe nga i ftohti, i cili nuk është i zakonshëm. Në planin financiar mos prisni përmirësime të mëdha, por gëzohuni me situatën e qëndrueshme që do ekzistojë. Në planin profesional, planetët do jenë në anën tuaj dhe do iu sjellin fat. Mund t’iu bëhen edhe disa propozime të papritura, por mjaft interesante.

Luani

 

Nëse nuk bëni më të mirën nga vetja për të ruajtur qetësinë këtë javë gjërat do bëhen më delikate. Nëse keni një lidhje, jeta juaj do mbrohet nga të gjithë planetët. Dielli do sjellë ngrohtësinë dhe do iu nxitë të tregoheni më mirëkuptues me njëri-tjetrin. Për ju beqarët do jetë periudhë e favorshme për takime interesante. Mos kërkoni menjëherë të krijoni lidhje serioze, por merrini gjërat shtruar. Shëndeti do ketë disa shqetësime. Mos hani më tepër sesa duhet sepse stomaku juaj do jetë i ndjeshëm dhe do keni dhimbje. Në planin financiar do iu duhet të merrni disa vendime me të vërtetë të vështira, prandaj bëni kujdes. Në punë mundohuni të ndryshoni rutinën dhe të provoni përvoja të reja. Me pak mundim do arrini atje ku dëshironi.

Virgjëresha

 

Do ndiheni si të rilindur gjatë kësaj jave dhe rrahjet e zemrës do shtohen edhe më shumë. Nëse keni një lidhje, marrëdhënia me partnerin do jetë më e mirë. Nuk do i mbani inat njëri-tjetrit dhe do dini të kërkoni falje. Ju beqarët duhet të dilni nëpër takime, por nuk duhet t’i pranoni sa hap e mbyll sytë propozimet që do iu bëhen. Shëndeti nuk do jetë i keq, gjithsesi yjet këshillojnë të bëni pak më tepër kujdes me ushqimet. Nëse keni pasur probleme me qarkullimin e gjakut do keni përmirësime. Paratë do jenë shqetësimi juaj më i madh. Situata nuk do jetë e qëndrueshme prandaj duhen marrë masa edhe më strikte. Nëse puna në të cilën jeni nuk iu përmbush dhe nuk ndiheni rehat, kërkoni diçka tjetër. Java do jetë e përshtatshme.

Peshorja

 

Javë e paqëndrueshme pritet të vijë dhe do gjendeni përballë shumë vështirësive. Për ju që jeni në një lidhje qetësia, harmonia dhe besimi tek njeri-tjetri do jenë pikat më të forta. Nuk do keni aspak mosmarrëveshje. Ju beqarët do realizoni një takim mbresëlënës dhe deri në fund të javës do mund të filloni një lidhje të qëndrueshme. Shëndeti do jetë edhe më i mirë nga sa e kishit menduar. Nuk do ju mungojë energjia dhe hareja në çdo çast. Buxheti nuk do jetë në gjendjen më të mirë të mundshme, por ju do dini si t’i menaxhoni dhe do e mbani gjendjen të stabilizuar. Në punë do provoni eksperienca të reja dhe do ja dilni me sukses. Po tentove gjithmonë e arrin atë që dëshiron.

Akrepi

 

Kjo javë do jetë shumë emocionuese. Gjithçka do fillojë me qetësi për ju që jeni në një lidhje, por pas të mërkurës pasioni do rikthehet në mënyrë të vrullshëm. Do ndiheni aq mirë saqë me zor do e besoni se jeni në realitet. Ju beqarët nuk duhet të bëjnë sakrifica ekstreme vetëm për të ndryshuar statusin. Me thjeshtësi dhe një komunikim të mirë ata mund të arrijnë çdo gjë që dëshirojnë. Shëndeti do jetë goxha i mirë. Do jeni ne forme të shkëlqyer fizike dhe morale. Buxheti do jetë aq i mirë saqë mund t’i kryeni pa frikë edhe investimet e mëdha që keni menduar. Në punë do bashkëpunoni me disa kolegë dhe do arrini majat.

Shigjetari

 

Kjo do jetë një javë e mbushur me çaste të lumtura dhe me gëzim të pafund. Ju që jeni në një lidhje ka rrezik ta kaloni partnerin në plan të dytë duke u marrë fillimisht me disa probleme familjare. Flisni sa më hapur me të dhe shpjegojani me kujdes situatën. Ju beqarët do keni disa probleme dhe nuk do e keni shumë mendjen për të flirtuar me. Gjendja shëndetësore ka për të qenë disa herë më e mirë se më parë. Nuk do i keni as shqetësimet nga stomaku dhe nga shtylla kurrizore. Buxhetin do e keni gjithë kohës nën kujdes kështu që për asnjë çast nuk do ju dalin probleme. Në punë do arrini shumë lart për shkak të durimit, këmbënguljes dhe vendosmërisë tuaj.

Bricjapi

 

Gjatë kësaj jave planetët do ju ndihmojnë të kuptoni edhe më mirë aftësitë që keni. Ju të dashuruarit, edhe pse do keni disa mosmarrëveshje me partnerin në ditët e para të javës, duhet të keni kurajën t’i përballoni ato. Klima do fillojë të ngrohet pak nga pak nga fundi i javës. Ju beqarët do keni mundësi të shumta për aventura emocionuese. Përfitoni nëse kjo është ajo që dëshironi. Në sektorin e shëndetit gjërat do shkojnë më së miri. Do keni rezistencë të mirë dhe nuk pritet as shqetësimi më i vogël. Në planin financiar ka ardhur koha të tregoheni të kursyer nëse doni që financat mos kenë tronditje të mëdha. Në pune do jetë periudhë e favorshme për plotësimin e disa prej objektivave. Do e dini mirë ku të orientoheni dhe do arrini atë që keni programuar prej kohësh.

Ujori

 

Kjo ka për të qenë një javë pozitive për të gjithë. Ju që jeni në një lidhje do e surprizoni partnerin me sjelljen tuaj shembullore. Do kujdeseni më tepër për të dhe do ia plotësoni dëshirat. Ai do ndihet mirë edhe pse do i duket çudi ky ndryshim i menjëhershëm. Ju beqarët më në fund do përjetoni emocionet e të qenit në një lidhje. Shëndeti nuk do jetë aspak problematik edhe pse lodhja do bëjë të veten. Flini me tepër dhe do keni më shumë energji . Mjedisi yjor nuk do jetë aq i përshtatshëm për sektorin e financave. Mos shpenzoni më shumë sesa ua mban xhepi sepse do keni probleme të mëdha më vonë. Në jetën profesionale do jeni plot vullnet dhe dëshirë për të ecur përpara. Inteligjenca dhe kujdesi që keni do iu çojë atje ku dëshironi.

Peshqit

 

Kjo javë nuk do jetë perfekte për ju, megjithatë planetët do ju ndihmojnë të merrni frymë më lirisht. Nëse keni një lidhje, marrëdhënia me partnerin nuk do jetë e kënaqshme. Do tregoheni shumë kërkues dhe kritikues njëkohësisht, çka nuk do i pëlqejë aspak atij që keni në krah. Ju beqarët nuk duhet të ecni me sy mbyllur dhe të shohin nga do iu çojë rruga sepse do përballeni me zhgënjime. Fizikisht do ndiheni mirë, megjithatë disa ushtrime fizike dhe pak më tepër kujdes me ushqimin do iu ndihmonte të kishit energji më tepër. Financat do jenë të qëndrueshme nëse shpenzoni vetëm për gjerat e nevojshme dhe nuk e teproni me gjërat e panevojshme. Në planin profesional do keni fat me shumicë dhe do jeni më të suksesshmit nga kolegët. Shefat do iu japin edhe mundësi të shprehni mendimet që keni mbi një temë delikate.

HOROSKOPI E HËNË 30 DHJETOR 2020

Dashi

Sot shënohet fillimi i një faze të re në jetën tuaj. Papritmas pikëpamja juaj do të jetë shumë më pozitive. Ju e kuptoni që gjërat janë të mundshme dhe se jeni të aftë! Fillimi i aventurave të reja dhe trajtimi i sfidave të reja ndihet emocionuese.

Demi

Diçka e re po nis mes jush dhe një personi interesant, por mos nxitoni në këtë marrëdhënie. Ju duhet ta merrni gjithçka ngadalë nëse nuk doni ta ngatërroni kokën tuaj. Para se gjërat të thellohen, duhet të kaloni më shumë kohë vetëm.

Binjaket

Pavarësisht nëse jeni të përgatitur ose jo, më në fund do të përballeni me sfidën të cilën e keni kërkuar! Pastroni mendjen dhe përqendrohuni në qëndrimin e freskët. Përmbushja e të gjitha dëshirave tuaja është e mundur në jetë vetëm nëse i merrni gjërat ngadalë dhe me fokusim.

Gaforrja

Më në fund mund t’i jepni fund përplasjeve që keni pasur me një figurë autoriteti nëse thjesht dorëzoheni dhe bini dakord t’i lini ata të jenë bosi! Qëllimet tuaja nuk ndryshojnë prandaj përqendrohuni në fushat për të cilat bini dakord. Dorëzohuni dhe jepini vetes një pauzë.

Luani

Kjo mund të jetë një nga ato ditë kur çfarëdo që të bëni do të jetë kënaqësi. Ju mund të keni një kohë të mirë duke bërë gjithçka nëse qëndroni optimistë! Ju keni të drejtë të keni fat të mirë pa asnjë presion, kështu që pikërisht këtë do të keni. Largoni gjërat e këqija nga jeta juaj.

Virgjeresha

Mos i merrni gjërat shumë seriozisht tani. Gjithçka në cilën jeni përzier tani duhet të bëjë një rrugë të gjatë para se të finalizohet, kështu që ndihuni të lirë të lehtësoheni dhe të tërhiqeni nga puna për pak. Bërja e kësaj do t’ju ndihmojë të qëndroni me shpirt optimist dhe të qeshur, gjë që do t’i bëjë gjërat shumë më të lehta.

Peshorja

Dhënia e një ndihme dikujt është diçka që duhet të bësh sepse është gjëja e duhur për të bërë, jo sepse dëshiron që njerëzit të të shohin si vetëmohues. Gjeni një mënyrë tjetër për të promovuar veten. Reklama juaj më e mirë është të jeni vetëm vetvetja.

Akrepi

Pavarësisht nëse keni të bëni me një ndryshim të madh apo të vogël të jetës, sot është dita për të filluar ta bëni atë të ndodhë. Yjet po favorizojnë shumë fillimet e reja. Përdorni energjinë tuaj në maksimum dhe nxirrni gjërat në drejtimin e duhur sa më shpejt që të mundeni.

Shigjetari

Kënaquni me faktin që sot mund të bëni gjithçka që dëshironi të bëni, sa herë që dëshironi. Kjo liri është e paçmuar dhe është diçka që duhet ta shijoni me vetëdije më shpesh.

Bricjapi

Qëllimi që i keni vënë vetes është jashtëzakonisht i arritshëm nëse këmbëngulni. Humbja është gjithmonë në xhep kështu që nuk ka pse të shqetësoheni. Nëse përqendroheni dhe i përmbaheni planeve tuaja të vendosura me kujdes, gjithçka do të shkojë mirë.

Ujori

Papritmas rutina juaj e përditshme do të ndihet ngushëlluese, jo e mërzitshme. Ky është një lajm i mirë sepse nuk duket sikur do të ketë shumë ndryshime në javët e ardhshme. Modelet e jetës suaj po bashkohen për të formuar një pamje shumë interesante dhe ju do të jeni mjaft të kënaqur për ta jetuar atë.

Peshqit

Ju keni një mendje shumë të mprehtë. Përdoreni atë për të prerë negativitetin që dikush do të lëshojë sot drejt jush. Në aspektin profesional, do t’ju duhet të përballeni me disa pengesa artificiale që nuk duhet të ishin aty.

HOROSKOPI E DIEL 29 NËNTOR 2020

Dashi
Mos u varni nga fati. Ju duhet të rifilloni stërvitjen dhe të kryeni aktivitete që do të jenë të mira për shëndetin tuaj. Kontrolloni shpenzimet pasi do të jetë një nga problemet ëe mund të përballeni me partnerin/partneren tuaj.
Demi
Joga dhe meditimi do t’ju ndihmojnë të mbani trupin në formën dhe të ndiheni mirë psikologjikisht. Sigurohuni që çdo investim që bëni të bëhet me mençuri. Bëni kujdes me çështjet personale. Mos i tregoni ato në publik pasi mund t’ju dëmtohet reputacioni.
Binjakët
Ekziston mundësia që sot të mblidhni një borxh të vjetër. Do të ndjeni dashurinë përreth jush. Do të jetë një ditë e shkëlqyeshme për aktivitetet shoqërore, si dhe ato fetare.
Gaforrja
Humori i bashkëshortit/bashkëshortes suaj do t’ju zbukurojë ditën. Do të jetë një ditë plot energji dhe parashikohen fitime të papritura. Mund të përballeni me një çështje që do të kërkojë vëmendjen tuaj të menjëhershme.
Luani
Përfitoni nga koha e lirë për të ndihmuar një anëtar të familjes për një çështje të rëndësishme. Falja e partnerit/partneres suaj lidhur me një gabim të së kaluarës do të ketë një efekt të fortë pozitiv në marrëdhënien tuaj. Kompetencat tuaja profesionale mund të vihen në provë.
Virgjëresha
Një udhëtim i shkurtër për të vizituar një mik apo të afërm, do të jetë një pushim relaksues nga rutina juaj e përditshme. Hapat e guximshëm do të sillnin shpërblime të favorshme. Përgjithësisht do të jetë një nga ato ditë kur gjërat nuk do të lëvizin ashtu siç dëshiron
Peshorja
Mos i detyroni njerëzit të bëjnë gjëra për ju. Pozicioni juaj financiar do të përmirësohet përmes fitimeve të papritura. Një lajm i mirë i papritur në lidhje me fëmijët, do t’ju sjellë lumturi.
Akrepi
Personaliteti do t’ju ndihmojnë të krijoni disa miq të rinj. Përpiquni ta kuptoni dhe të tregoheni të duruar me partnerin/partneren tuaj sot për shkak të gjendjes së tij/saj të paqëdrueshme emocionalisht. Mbështetja e vlefshme nga një mik do t’ju ndihmojë në çështjet profesionale.
Shigjetari
Shmangni përballjet e panevojshme, pasi kjo vetëm do t’ju shkaktojë stres. Kjo mund të mos jetë një ditë shumë fitimprurëse, daj kontrolloni gjendjen e parave dhe kufizoni shpenzimet. Sjellja e çrregullt e partnerit/partneres suaj mund t’ju prishë romancën.
Bricjapi
Një lajm i papritur mund t’ju ndriçojë ditën. Jeta në çift do të marrë një kthesë të bukur sot. Disa persona të kësaj shenje do të përjetojnë ndjenjën e të qenit i dashuruar.
Ujori
Do të jetë një ditë përgjithësisht e bukur dhe e mbushur me argëtim. Nëse dilni për të bërë pazar, beni kujdes me blerjet e panevojshme. Mund të ndiheni të neglizhuar nga partneri/partnerja dhe kjo mund të bëjë që të rivlerësoni marrëdhënien tuaj.
Peshqit
Vetëm ju e dini se çfarë është më e mira për ju, ndaj tregohuni të fortë, të vendosur dhe të gatshëm të jetoni rezultatet. Jini origjinal në pamjen dhe sjelljen tuaj kur dilni me personin e zemrës. Disa persona të kësaj shenje do të harrojnë disa ankesa nga e kaluara dhe do të çmojnë të tashmen.

HOROSKOPI E SHTUNË 28 NËNTOR 2020

Dashi
Jepini përparësi shëndetit sot. Entuziazmi do të sjellë rezultate të favorshme dhe do të lehtësojë tensionet e brendshme. Një udhëtim i papritur, për disa persona të kësaj shenje do të jetë stresues.

Demi
Do të dukeni shumë tërheqës para të tjerëve sot. Dëshirat tuaja do të përmbushen, teksa fati do të vijë në rrugën tuaj. Anëtarët e familjes do të mbështesin pikëpamjet tuaja. Sot mund të rijetoni disa kujtime emocionuese.

Binjakët
Një lajm i mirë i papritur nga të afërmit që ndodhen larg vendit, do të sjellë lumturi për të gjithë familjen. Ju dëshironi të arrini shumë gjatë kësaj fundjave, por mund të zhgënjeheni nëse lejoni zvarritje të kota.

Gaforrja
Teknikat tuaja të komunikimit dhe aftësitë e punës do të jenë mbresëlënëse. Miqtë tuaj do të jenë mbështetësit më të mirë. “Kambanat” e dasmës mund të bien për disa, ndërsa për disa të tjerë romanca është ajo që do t’i mbajë në humor të mirë.

Luani
Mundohuni të kontrolloni shpenzimet dhe të blini vetëm artikujt thelbësorë. Miqtë dhe bashkëshorti do t’ju bëjnë të ndiheni komodë dhe do t’i falin lumturi ditës suaj. Bëni kujdes në punë.

Virgjëresha
Mos u tregoni dominues në qëndrimet tuaja me anëtarët e familjes. Ndryshimi i qëndrimit do t’u sjellë atyre shumë gëzim. Mund të gjendeni në një situatë emocionuese pranë një personi të veçantë.

Peshorja
Mbani dietën tuaj nën kontroll dhe ushtrohuni fizikisht për të qëndruar në formë. Investimet në pasuri të paluajtshme do të provojnë të jenë fitimprurëse. Do të shpenzoni kohë për të qëndruar pranë partner/it/es suaj.

Akrepi
Do të jetë një ditë e mbarë në aspektin profesional. Do të shfaqni aftësitë tuaja më të mira. Ka gjasa t’ju jepet një mundësi e re promovimi.

Shigjetari
Vizita e një miku të vjetër do ta zbukurojë mbrëmjen tuaj. Së bashku do të rijetoni kujtimet e vjetra. Dëgjoni këshillat e dhëna nga të tjerët, në mënyrë që të përfitoni plotësisht nga të gjitha mundësitë që ju vijnë sot.

Bricjapi
Mos hezitoni të shijoni disa nga gjërat më të mira në jetë. Dita do të jetë plot lumturi, pasi bashkëshorti/ja juaj do të bëjë përpjekje maksimale për t’ju sjellë gëzim. Dita do të jetë e mbarë edhe në aspektin financiar.

Ujori
Nëse keni probleme shëndetësore, shqetësimi i tepërt vetëm mund ta përkeqësojë situatën. Kushtojini kohë të mjaftueshme familjes, bëjini të kuptojnë se kujdeseni për ta. Nëse jeni të martuar, sot do të dashuroheni përsëri me bashkëshortin/en tuaj.

Peshqit
Parashikohet një rritje në të ardhurat tuaja nga një investim i kaluar. Çështjet e taksave dhe sigurimeve do të kenë nevojë për vëmendje. Sot partneri/ja do t’jua shprehë hapur ndjenjat, më shumë se çdo herë tjetër.

HOROSKOPI E PREMTE 27 NËNTOR 2020

Dashi
Është koha të përqendroheni në rrugën që synoni të ndiqni. Nëse harxhoni kohë me shqetësimin se çfarë mendojnë të tjerët, do të humbisni momentin. Mos mendoni vetëm për nesër, sepse rrezikoni të humbisni të sotmen.
Demi
Ka shumë keqkuptime që po ndodhin në jetën tuaj kohët e fundit, dhe kjo mund t’ju pengojë të afroheni me dikë. Mos harroni se nuk ka asgjë të keqe të bëni një pushim nga njerëzit që po ju trajtojnë në mënyrën e gabuar.
Binjakët
Modestia juaj nuk do t’ju sjellë asgjë të mirë, prandaj hiqni dorë sot dhe hidhuni në qendër të vëmendjes. E vetmja gjë që duhet të bëni është të krijoni kontakte të reja. Ju jeni duke projektuar një energji të parezistueshme dhe duhet ta shfrytëzoni atë në mënyrë më efektive.
Gaforrja
Deklarata juaj bankare mund të mos jetë aq e shëndetshme sa dikur, por kjo nuk do të thotë që nuk mund të jeni aq të lumtur sa dikur. Ju nuk duhet ta lejoni çështjen e parave të kontrollojë gjendjen tuaj shpirtërore dhe të filloni të kuptoni se jeni kaq me fat në shumë aspekte.
Luani
Mënyra më e mirë për t’iu qasur një problemi sot është arsimi. Mësojeni veten duke hulumtuar çdo aspekt të forcave dhe njerëzve përreth jush. Kur ta dini se çfarë i motivon ata, do të dini si t’i motivoni, dhe fuqia do të jetë në duart tuaja.
Virgjëresha
Shtresat e shumta të personalitetit tuaj ju bëjnë një person më të pasur, më të evoluar, por secila shtresë nuk po merr vëmendjen e duhur. Është koha të riorganizoni elementët e vetes dhe të sillni disa nga aspektet që janë thellë nën sipërfaqe deri në majë.
Peshorja
Një valë e madhe krijimtarie do t’ju godasë sot. Ky mund të jetë fillimi i një periudhe shumë produktive. Përqendrohuni në prodhim. Sasia është më e rëndësishme tani. Rezistojini tundimit për të kufizuar veten, sepse ideja më e mirë do të krijojë një plan tjetër.
Akrepi
Kur ishte hera e fundit që keni pasur ndonjë argëtim të modës së vjetër? Ka ardhur koha të punoni shumë për të kaluar një kohë të mirë në jetën tuaj. Bëni gjithçka që duhet për të pasur të qeshura sot. Argëtimi me disa nga problemet që keni, është mënyra më e mirë për t’i përballuar.
Shigjetari
Kjo nuk është dita më e mirë për t’u përpjekur ta shtyni një marrëdhënie në një nivel më të thellë. Ju dini diçka që ata nuk e dinë, por nëse e përdorni këtë sekret për t’u lidhur me dikë, nuk do t’ju dalë mirë. Nëse doni të afroheni me dikë, duhet të jeni besnikë ndaj asaj.
Bricjapi
Diçka e madhe po vjen, dhe mund të vijë para se të jeni plotësisht gati për të. Përgatitja është tema e madhe për ju sot, dhe do të ishte mirë të kontrollonit dy herë financat tuaja. Kërkoni mundësi për të udhëtuar. Gjërat do të fillojnë të bëhen emocionuese.
Ujori
Ju keni energji dhe shkëlqim për të zhvilluar biseda unike me njerëz nga të gjitha sferat e jetës, dhe aftësia juaj për të dëgjuar atë që njerëzit thonë është shumë për t’u vlerësuar. Popullariteti juaj do t’ju kujtojë se sa i vlefshëm jeni për njerëzit e tjerë dhe do t’ju lërë të buzëqeshur gjatë gjithë ditës.
Peshqit
Vendosja e të gjitha shpresave tuaja te një person nuk është një ide e mençur tani, prandaj përpiquni të jeni realistë për pritshmëritë tuaja. Ky person mund të mos jetë i aftë t’ju japë atë që ju dëshironi. Gjërat po funksionojnë mirë në aspektin profesional, prandaj relaksohuni.

HOROSKOPI E ENJTE 26 NËNTOR 2020

Dashi

Ju nuk mund të jeni gjithmonë drejtues, dhe është e rëndësishme të mësoni se si të tërhiqeni dhe t’ia dorëzoni kontrollin dikujt tjetër kur situata e kërkon këtë. Sot, sigurohuni që të dini se kur duhet t’i shfaqni idetë tuaja dhe kur të kafshoni gjuhën duke mos thënë asgjë.

Demi

Shmangni gjithçka që edhe nga distanca duket si një luftë për pushtet sot. Ka disa ego të mëdha të përfshira në betejë, dhe disa prej tyre pëlqejnë të bëjnë lojë të pistë. Konsideroni se çfarë është më e mira për ju, duke mos menduar se çfarë mendojnë të tjerët.

Binjakët

Përqendrohuni në kuptimin e emocioneve tuaja dhe mos harroni të përpiqeni të kuptoni pse dikush tjetër po vepron në mënyrë kaq të çuditshme. Duhet të keni një këndvështrim të ri në lidhje me një mik të vështirë. Ju nuk po u bëni asnjë favor, duke u ofruar këshilla që ata kurrë nuk do t’i ndjekin.

Gaforrja

Dëgjoni me veshët hapur sot, sepse diçka që dikush do të thotë mund të jetë shumë e dobishme për ju. Ose do të sigurojë një të dhënë të rëndësishme për zgjidhjen e një misteri, ose do t’ju ofrojë një mundësi për të filluar një bisedë me dikë. Njerëzit janë të etur për të bërë një bisedë të zgjuar me një person të zgjuar si ju.

Luani

Përfshirja në disa konflikte mund të duket sot e pakapërcyeshme, por nuk është. Bëni një pushim herët gjatë ditës dhe prisni që gjërat të çlirohen nga negativiteti. Një kompromis mund të garantohet, prandaj jini të gatshëm të jepni pak më shumë se gjithë të tjerët. Gatishmëria juaj për të qenë fleksibël do të kujtohet për mirë.

Virgjëresha

Të shohësh të gjitha anët e një personi mund të jetë një zgjim i vrazhdë nga një gjendje ëndrre, por duhet të zgjohesh dikur. Mundohuni të jeni më mendjehapur se kush është ai në të vërtetë dhe do të shihni të gjithë personin, jo vetëm qenien e idealizuar që keni krijuar. Kjo do të jetë një përvojë e mirë, jo zhgënjyese.

Peshorja

Një valë bujarie ju godet sot, dhe ju do të jeni edhe dhurues, edhe marrës. Do të dëshironi të ndani të gjitha lajmet tuaja të mira dhe të jepni të gjithë afeksionin dhe dashurinë që mund të dhuroni, por gjithashtu do të jeni gati të merrni dhuratat për të cilat keni punuar kaq shumë.

Akrepi

Keni nevojë për më shumë emocion në jetën tuaj, prandaj përfshihuni në një debat argëtues. Asnjëherë nuk është ide e keqe të përzihen gjërat në jetën tuaj, por sot duhet të ndiheni të lirë të përfshiheni pak në diskutime. Do të kënaqeni kur të dëgjoni se çfarë thonë njerëzit e tjerë.

Shigjetari

Ju mund të merrni një dhuratë të bukur, megjithëse nuk do të jetë diçka materiale. Dikush do t’ju japë dhuratën e mirëkuptimit. Një bisedë në dukje e pafajshme do të mbjellë një ide në kokën tuaj që do ta zbatoni shumë shpejt. Në dashuri, jeni i favorizuar sot.

Bricjapi

E gjithë disiplina që i keni imponuar vetes mund të fillojë të shpërblehet në një mënyrë të madhe tani. Ka një vijë përfundimi mbresëlënëse, dhe ka shumë të ngjarë ta kaloni atë deri në fund të ditës! Bëhuni gati që disa njerëz t’ju ofrojnë mbështetje në ndonjë projekt.

Ujori

Shtyjeni marrëdhënien tuaj më të re duke parashtruar më shumë pyetje. Dhe më e rëndësishmja, shtyjeni veten që të merrni një sfidë të re. Kjo është koha e përkryer për t’u ushtruar më shumë, për të filluar një plan të ri dietik, ose për të lënë pas një zakon të keq.

Peshqit

Sot, mund ta gjeni veten duke menduar të bëni gjëra që nuk do t’i kishit ëndërruar kurrë para disa vitesh. Duket sikur ambiciet tuaja të shëndetshme po bëhen edhe më të shëndetshme, dhe ky është një zhvillim shumë pozitiv për ju dhe familjen tuaj. Me situatën financiare do t’ju duhet të tregoni kujdes.

HOROSKOPI E MËRKURË 25 NËNTOR 2020

Dashi
Ju duhet të rregulloni kohën tuaj të lirë! Orët tuaja shtesë janë të ndara këtu dhe atje gjatë gjithë ditës. Por nëse ju duhet disa minuta për t’i rirregulluar ato, do të jeni në gjendje t’i merrni vetes një copë të madhe kohe që mund ta plotësoni me argëtimin që keni dëshiruar!

Demi
Koha është shumë e rëndësishme tani. Veproni shumë shpejt dhe do të ecni përpara me disa projekte. Ju duhet të jeni në gjendje t’i kushtoni vëmendje ndryshimeve në qëndrimet e njerëzve përreth jush në mënyrë që të kuptoni se kur duhet të bëni lëvizjen tuaj. Dëgjoni më shumë sesa flisni.

Binjakët
Eshtë kënaqësi të kesh gjithmonë plane, por mund të rrezikosh të humbasësh veten në të gjithë zhurmën e krijuar. Ju duhet të jeni të sinqertë me veten dhe me njerëzit që kujdesen për ju. Dhe nëse keni nevojë të bëni gjëra për veten tuaj pa marrë parasysh nevojat e të tjerëve, atëherë duhet ta bëni këtë.

Gaforrja
Energjia juaj po lëkundet sot, prandaj nuk është diçka e zgjuar që të angazhoheni për ndonjë gjë tani. Ju nuk do të jeni aq i besueshëm sa jeni zakonisht, dhe mund të zhgënjeni miqtë tuaj. Zgjidhni aktivitete që ju mundësojnë të bëni një pushim sa herë që ju nevojitet.

Luani
Koha ju mungon tani dhe ju nuk keni luksin të jeni në gjendje të prisni që njerëzit e tjerë të zbulojnë se çfarë ide të mrekullueshme keni. Eshtë koha për vetë-promovim! Kur shihni një person me ndikim, duhet të bëni që ata t’ju dëgjojnë, natyrisht në mënyrën më të mirë, më simpatike!

Virgjeresha
Të bësh hulumtime mund të mos jetë ideja juaj për argëtim, por sa argëtim do të ishte nëse përfundonit duke marrë një vendim të gabuar, të shtrenjtë? Merrni kohë sot për të kuptuar më mirë opsionet dhe situatën tuaj. Lexoni më shumë dhe kontrolloni në internet për të parë se çfarë mund të zbuloni.

Peshorja
Ju jeni mjaft i zgjuar për të njohur kufijtë tuaj, kështu që kur të pranoni që po i afroheni me shpejtësi njërit prej tyre, ndaloni! Shikoni përreth dhe kërkoni ndihmë. Nëse vazhdoni dhe i thoni vetes që thjesht do të merreni me të, po luani një lojë të rrezikshme. Me kujdes duhet të tregoni me paratë.

Akrepi
Fuqia juaj e vullnetit mund të testohet herët sot, por nuk do ta keni problem ta kaloni këtë provë! Ju keni një zotërim të mirë të asaj që po ndodh dhe e dini se sa të larta janë shanset, kështu që nuk ka asnjë mënyrë që t’i nënshtroheni tundimit tani.

Shigjetari
Ndonjëherë, të qenit i sinqertë mund të jetë diçka simpatike. Ju do të dini se si të përdorni sasinë e duhur të diplomacisë pa dëmtuar mesazhin tuaj. Ju mund t’i bëni njerëzit të kuptojnë se kanë gabuar pa i bërë të ndihen sikur i akuzoni për ndonjë gjë.

Bricjapi
Rezervuari juaj i energjisë mund të fillojë të boshatiset, por mos kini frikë. Nëse jeni i përfshirë në ndonjë lloj konkursi që kërkon qëndrueshmëri fizike ose aftësi mendore, do të dilni shumë mirë. Në dashuri mund të keni surpriza të këndshme.

Ujori
Sot, e vetmja pyetje që duhet t’i bëni vetes është se ku po shkoni me profesionin tuaj? Njohja e të gjitha përgjigjeve nuk është gjithmonë e këshillueshme.
Mund t’ju ndalojë të argëtoheni, dhe mund t’ju ndalojë të shihni gjërat në një dritë të re. Kurseni energjinë tuaj dhe mos u përpiqni të kuptoni pse gjërat po ndodhin ashtu siç po ndodhin sot.

Peshqit
Në të gjitha aktivitetet tuaja sot, entuziazmi juaj do të dalë në sipërfaqe. Kjo energji e lehtë, pozitive është ngjitëse dhe do të përhapet tek të gjithë njerëzit tuaj. Kështu që edhe pa e kuptuar, do të bëheni një lloj drejtuesi. Ju i bëni ata të lumtur, ata ju bëjnë të lumtur.

HOROSKOPI E MARTË 24 NËNTOR 2020

Dashi

Edhe pse nuk ka pengesa në rrugën tuaj tani, sërish nuk po ecni përpara me një projekt. Ndoshta nuk keni kohë, para ose nuk keni mbështetje të mjaftueshme. Cilido qoftë justifikimi, ai është thjesht një justifikim. Bëhuni krijues dhe plotësojini vendet bosh vetë.

Demi

Nëse sot përpiqeni t’i shpjegoni dikujt diçka konfuze, mund ta gjeni veten në një situatë të ndërlikuar. Ka shumë paqartësi në gjërat me të cilat jeni duke u marrë tani, prandaj kini durim. Me kalimin e kohës, njerëzit do t’i kuptojnë më mirë qëllimet tuaja dhe do të jenë të etur t’ju ndihmojnë që t’i realizoni ato.

Binjakët

Shfaqja e agresivitetit do t’ju bëjë më shumë dëm sesa dobi tani. Mundohuni shumë të jeni më të butë, veçanërisht me miqtë dhe anëtarët e familjes, të cilët mund të mos e kuptojnë se po kaloni disa probleme tani. Lajmi i mirë është që ju do të jeni pranë një personi që gjithmonë ju ndihmon të buzëqeshni.

Gaforrja

Ju nuk duhet të flisni ose të veproni shumë shpejt sot. Jo vetëm që të tjerët do t’i interpretojnë keq qëllimet tuaja, por ata mund të mendojnë se nuk po i dëgjoni. Besimi ndonjëherë mund të duket si arrogancë. Njihni audiencën tuaj. Mundohuni t’i dëgjoni më shumë njerëzit rreth jush.

Luani

Tensioni që po ndjeni tani do të zhduket plotësisht nëse i jepni vetes pak kohë për të menduar rreth asaj që po kaloni. Nuk ka asnjë arsye për panik apo shqetësim. Merrni frymë thellë dhe do të ndjeni pozitivitetin duke u rikthyer. Dhe, sapo të ndodhë kjo, do të filloni të ndjeni një farë entuziazmi për atë që po bëni tani.

Virgjëresha

Zgjedhja ndonjëherë mund të jetë e vështirë, por sot do të jetë interesante të shqyrtoni mundësitë tuaja dhe të kuptoni se cila është më e mira për ju. Është një ditë e mirë për të marrë një kthesë të papritur, gjithashtu. Në mes të rutinës suaj të zakonshme, duhet të zgjidhni të bëni diçka që askush nuk e pret.

Peshorja

Ju do të jeni si një rreze dielli kudo që të shkoni. Askush nuk mund të trishtohet kur ju ka pranë. Është një ditë e shkëlqyer për të folur me njerëz të tjerë, prandaj përpiquni të organizoni një bisedë në grup edhe nëse është virtual. Njerëzit nuk duan thjesht të kalojnë kohën me ju; ata kanë nevojë të kalojnë kohën me ju.

Akrepi

Përqafimi i ideve dhe projekteve të reja për ju duket shumë argëtues tani, por jo të gjithë të tjerët ndajnë etjen tuaj për inovacion sot. Shumë njerëz po tregohen tepër të kujdesshëm tani, dhe ata mund të mos jenë të gatshëm të rrezikojnë.

Shigjetari

Pretendimi se një problem thjesht do të zhduket një ditë, nuk është një zgjidhje. Vetëm do t’ju shkaktojë më shumë stres. Ashtu si heqja e një fashe, sa më shpejt që të merreni me të, aq më pak dhimbje do të ndjeni. E vetmja gjë që mund të bëni është ta filloni gjithçka me kushtet e tua, gjë që është një avantazh.

Bricjapi

Kujdesuni që t’i bëni në kohë të gjitha pagesat e faturave. Kështu ju mund t’i kurseni vetes shumë dhimbje koke dhe shqetësime më vonë. Përpiquni ta shikoni gjithçka nga një pikëpamje krejtësisht të re. Në aspektin financiar, jo gjithçka do të shkojë sipas parashikimeve.

Ujori

Një person i bezdisshëm nuk e kupton që po shtyp një nga butonat tuaj më të mëdhenj, prandaj përpiquni të mos zemëroheni shumë me ta. Ka shumë gjëra që po ndodhin tani midis jush dhe komunikimi mund të mos përmirësohet së shpejti.

Peshqit

Mos harroni se jeni një lider për personat që keni përreth. Ata ndjejnë se mund të kenë besim te ju. Kjo do të rrisë përgjegjësinë që të mos i zhgënjeni. Mos harroni se para se të jeni një lider, jeni një njeri me nevojat dhe dobësitë tuaja.

HOROSKOPI I JAVËS 23-29 NËNTOR 2020

Dashi

Sipas horoskopit, java do të jetë shumë pozitive në dashuri. Venusi është përsëri aktiv, por do të duhet të bëni pjesën tuaj. Nëse po mendoni për dikë të largët ose që nuk ju përgjigjet me ndjenjat tuaja, do të jetë e vështirë të gjeni qetësi. Beqarët do të mund të takojnë njerëz të rinj. Në punë, nuk duhet ta teproni. Këto janë ditët e fundit që janë paksa kritike. Nga mesi i dhjetorit Jupiteri do të bëhet i favorshëm dhe do t’i japë një impuls të ri profesionit tuaj. 2021 do të jetë një vit plot kënaqësi!

Demi

Ju duhet të përpiqeni të menaxhoni më mirë xhelozinë tuaj. A jeni vërtet të sigurt se po dilni me personin e duhur? Këto ditë keni shumë gjëra për të menduar, shumë vështirësi për të kapërcyer. Bëni kujdes! Shmangni grindjet, veçanërisht gjatë fundjavës që vjen. Edhe në punë do të nevojitet shumë kujdes. Në kohët e fundit, shpenzimet kanë tejkaluar shumë të ardhurat. Kushtojini vëmendje të madhe një çështje të caktuar juridike, qoftë kjo në lidhje me një grindje, një gjobë apo një mosmarrëveshje të hapur.

Binjakët

Në dashuri mund të jetoni një histori të re dashurie, nëse doni ta lini veten të lirë. Yjet janë shumë premtues! Mos i nënvlerësoni njerëzit që keni takuar muajin e fundit. Ndjenjë e bukur me Luanin. Fundjava mund t’ju sjellë lajme të mrekullueshme. Në punë keni gjetur optimizëm dhe besim më të madh. Ndoshta duhet të rishikoni disa bashkëpunime. Eshtë koha të vendosni se cilat projekte do të dëshironi të filloni nga mesi i dhjetorit e tutje.

Gaforrja

Po riktheheni në krye! Shumë shpejt Jupiteri dhe Saturni nuk do të jenë më në opozitë dhe do të jeni në gjendje të përjetoni dashuri, me më shumë harmoni dhe lehtësi. Fundjava do të jetë shumë premtuese, falë një Hëne të bukur. Edhe beqarët më të thekur do të duan të rikthehen në lojë dhe të rigjejnë një mirëqenie të brendshme. Në punë, duhet të filloni të mendoni për të ardhmen me më shumë besim. 2021 do të jetë një vit shumë fitimprurës.

Luani

Sipas horoskopit, java do të kërkojë që ju të jeni të kujdesshëm. Në dashuri, nëse nuk jeni të kujdesshëm, do të rrezikoni të shkarkoni tensionin e shkaktuar nga puna në marrëdhëniet në çift. Këto ditë ju jeni shumë debatues, kritikë dhe të heshtur. Nëse dëshironi, mund të jetoni një histori më pak kërkuese, një flirtim intensiv, por jetëshkurtër. Në punë do të duhet të bëni shumë kujdes: mos u besoni të gjithëve! Ju duhet të kurseni disa para, veçanërisht nëse keni ndonjë çështje ligjore në pritje.

Virgjëresha

Me Venusin përsëri aktiv, dashuria mund të kthehet në modë. Nëse jeni vetëm, mund të dilni në pah. Do të ketë mundësi të shkëlqyera për të takuar një person interesant, por duhet të përpiqeni të hiqni dorë nga mbrojtjet tuaja. Ju keni jetuar disa muaj shumë të lodhshëm dhe të komplikuar në punë. Sidoqoftë, keni aftësinë të ngriheni lart dhe të ndërtoni diçka të rëndësishme. Kujdes shpenzimet! Ka disa llogari për t’u rishikuar.

Peshorja

Premton të jetë një javë shumë intriguese nga pikëpamja sentimentale. Ju mund të përjetoni emocione shumë të bukura, por do të duhet të lini mënjanë mosbesimin tuaj natyror ndaj të tjerëve. Oferta të mira për zemrat e vetmuara. Në punë ndjeni erën e ndryshimit që po fryn. Pika e vërtetë e kthesës do të vijë në fund të vitit, por ndërkohë duhet të përqendroheni në projekte të reja, në ndërtimin e një roli të ri profesional.

Akrepi

Dashuria do të shkojë fort mirë, falë pranisë së Venusit në shenjën tuaj. Ju do të rizbuloni një ndjenjë. Disa miqësi të rastit mund të bëhen më kuptimplota. Në punë duhet të përfitoni nga këta yje shumë të rëndësishëm për të mbyllur një marrëveshje të mirë, një marrëveshje të rëndësishme në funksion të vitit 2021. E rëndësishme është të mos bëni zgjedhje të nxituara!

Shigjetari

Siç tregohet nga horoskopi, java do të jetë shumë stimuluese. Dielli do të kalojë nëpër qiellin tuaj: premton të jetë një periudhë plot emocione të këndshme në dashuri! Në punë ka nga ata që presin konfirmim. Dikush mund të ndiejë dëshirën për të ndryshuar rolet ose shoqërinë. Për fat të mirë, nga dhjetori Jupiteri do të jetë i favorshëm dhe do t’ju ofrojë mundësi të reja.

Bricjapi

Po kaloni shumë mirë. Në dashuri, Venusi i favorshëm do të lehtësojë çiftet dhe takimet e reja. Nëse kohët e fundit keni përjetuar momente të komplikuara me partnerin tuaj, tani e tutje mund të rikrijoni harmoninë në marrëdhënie. E mërkura do të jetë e vetmja ditë që është paksa kritike për ndjenjat: jini të kujdesshëm! Një kohë shumë me fat ju pret në punë. Në vitin 2021 do të jeni në gjendje të arrini shumë suksese, madje edhe më shumë nëse punoni në kontakt me publikun.

Ujori

Në dashuri do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, veçanërisht me Luanin dhe Akrepin. Mundohuni të frenoni nervozizmin tuaj dhe mos e ndiqni atë shumë, pasi kjo mund t’ju bëjë të vini në dyshim marrëdhënien. Tani për tani, beqarët duhet të hidhen në ndonjë histori jo shumë kërkuese dhe të mos presin ndonjë gjë më serioze. Në punë duhet të mendoni qetësisht dhe qartë. Mbani anën tuaj më rebele në kontroll dhe mendoni mirë para se të hidhni poshtë, vite të tëra aktiviteti.

Peshqit

Fillimi i javës i favorshëm për ndjenjat dhe marrëdhëniet ndërpersonale, falë Hënës në shenjë. Përfitoni prej tij, për t’u vetëshpallur para një personi, nëse ju pëlqen për një kohë të gjatë. Në fakt, shumë të lindur në shenjën e Peshqve e kanë kokën diku tjetër dhe mendojnë pak për ndjenjat. Në punë ka ditë padurimi dhe pakënaqësie të madhe. Mundohuni ta kundërshtoni këtë gjendje shpirtërore dhe mos u zemëroni shumë!

HOROSKOPI E HËNË 23 NËNTOR 2020

Dashi
Shoqëria e të afërmve me humor do të lehtësojë gjendjen tuaj emocionale dhe do të thyejë monotoninë e rutinës së përditshme. Ekziston mundësia të keni përfitime financiare nga ana e nënës suaj apo një i afërm i saj. Lidhja juaj në çift mund t’ju ngjallë emocione të veçanta sot.

Demi
Nuk përjashtohet mundësia e dhimbjeve të trupit apo problemeve me stresin. Gjatë gjysmës së fundit të ditës do të preferoni të relaksoheni dhe të kaloni kohë me familjarët tuaj. Bëni kujdes të mos bëni komente të ashpra nëse nxiteni gjatë një debati.

Binjakët
Mund të bini në dashuri me shikim të parë. Sot do të jeni plot ide të mira dhe opsionet me të cilat mund të përballeni do të tejkalojnë pritshmëritë tuaja. Partneri/partnerja juaj do të bëjë një përpjekje të veçantë për t’ju bërë të lumtur sot. Shmangni ekzagjerimin në lidhje me përvojat tuaja, vetëm për tu dukur interesant.

Gaforrja
Mund të shfaqet një problem i papritur lidhur me paratë, ndaj bëni kujdes me shpenzimet. Mundohuni të surprizoni partnerin/partneren tuaj, duke lënë mënjanë disa çështje të tjera. Personi i zemrës suaj do të jetë mjaft romantik sot.

Luani
Disa persona të kësaj shenje mund të marrin një vendim të rëndësishëm sot, çfarë mund t’ju bëjë të ndiheni të tensionuar. E vetmja gjë që ju nevojitet është të rrisni besimin në veten tuaj. Ekziston mundësia të bëni realizoni një udhëtim të shkurtër, por shumë romantik.

Virgjëresha

Partneri/partnerja juaj do të mërzitet nëse neglizhoni t’i kushtoni vëmendjen e duhur sot. Shmangni qëndrimin në të njëjtin ambient me persona që mund të përpiqen të dëmtojnë reputacionin tuaj. Tregoni të vërtetën lidhur me një problem që jeni përballur së fundmi, pasi dikush mund t’ju vërë në provë.

Peshorja
Mos e mbingarkoni veten dhe mos harroni të gjeni kohë për tu relaksuar. Një burim i ri i të ardhurave në jetën tuaj, mund të gjenerohet përmes dikujt që njihni. Do të jeni plot energji sot, ndaj ka gjasa të bëni një organizim të veçantë në mbrëmje. Mund të merrni një kritikë të ashpër për një gabim tuajin nga një figurë mashkullore autoritare në jetën tuaj.

Akrepi
Një ditë shumë e mirë nga pikëpamja shëndetësore. Miqtë do t’ju zbukurojnë ditën, pasi mund të planifikojnë diçka emocionuese për mbrëmjen. Çështjet personale do të jenë nën kontroll.

Shigjetari
Pesimizmi vetëm sa do të pengojë përparimin e planeve tuaja. Kujtoni që shqetësimi i panevojshëm mund të ndikojë në aftësinë tuaj të vendimmarrjes. Mund të humbisni diçka ose mund t’ju vjedhin nëse jeni të pakujdesshëm me gjërat tuaja sot.

Bricjapi
Beqarët e kësaj shenje mund të takojnë sot një person mjaft të veçantë. Komunikimi do të jetë pika juaj e fortë sot. Jeta martesore do të jetë në kulmin e saj. Një anëtar i familjes mund t’ju kritikojë, gjë që do të dëmtojë thellë ndjenjat tuaja.

Ujori
Nënat e ardhshme të kësaj shenje duhet të jenë të vëmendshme. Shqetësimet në lidhje me paratë mund të zgjidhen sot dhe do të keni një stabilitet relativ financiar. Përdorni kohën tuaj të lirë për të përfunduar detyrat e lëna përgjysmë.

Peshqit
Kjo mund të mos jetë një ditë shumë fitimprurëse, ndaj kontrolloni situatën tuaj financiare dhe kufizoni shpenzimet. Ekziston mundësia që një miqësi e juaja të prishet sot.

HOROSKOPI E DIEL 22 NËNTOR 2020

Dashi

Eksplorimi i mënyrave që njerëzit e tjerë zgjedhin për të jetuar dhe shpenzuar paratë e tyre mund t’ju bëjë të ndiheni më të sigurt në zgjedhjet tuaja dhe t’ju japë disa ide të reja. Të kalosh më shumë kohë duke ndjekur zhvillimet në art do t’ju frymëzojë për të nesërmen.

Demi

Bëni kujdes me njerëzit që keni përreth. Dikush me të cilin duhet të merreni mund të ketë një ego shumë të ndjeshme. Kur ata bëjnë diçka që nuk ju pëlqen ose që nuk është në përputhje me standardet tuaja, tregoni pak më shumë takt në mënyrën tuaj të reagimit.

Binjaket

Nuk ka asgjë të keqe të ndryshoni mendim mbi një çështje të caktuar! Mbajtja e të njëjtit mendim përgjithmonë nuk flet mirë për fleksibilitetin ose inteligjencën tuaj. Nëse dalin në dritë fakte të reja ose një situatë evoluon, është e natyrshme të rishikoni atë që mendoni dhe si ndiheni.

Gaforrja

Duhet të tregoheni pak më diplomatik me njerëzit, por nganjëherë thjesht nuk keni energjinë ose kohën për të parë gjërat nga shumë këndvështrime të ndryshme. Të jesh lojtar i ekipit nuk do të thotë që duhet të sakrifikosh inteligjencën ose aftësitë e të menduarit kritik. Bëni atë që dini se është lëvizja inteligjente, jo ajo më e popullarizuara.

Luani

Ju njihni shumë njerëz që me të vërtetë kujdesen për ju, prandaj pse nuk mbështeteni tek ata pak më shumë sukses? Ata mund të luajnë një rol jetësor për t’ju ndihmuar në kthimin e pikëpamjes tuaj pesimiste në një më pozitive. Jo vetëm që do t’ju ndihmojnë të shihni gotën si gjysmë të mbushur, por gjithashtu mund t’ju ndihmojnë të kuptoni më shumë mbi aspektin profesional.

Virgjeresha

Kaloni një mbrëmje të bukur me bashkëshortin. Disa çështje të pazgjidhura kanë nevojë për më shumë komunikim mes jush. Në aspektin financiar mund të ndjeni disa pasiguri që vijnë nga aspekti planetar, por gjithçka do të jetë stabël falë punës tuaj.

Peshorja

Asnjëherë nuk është vonë për të bërë një përshtypje të mirë, të paktën jo tani, kur rreth jush ka një energji të fortë bujarie. Kjo është një kohë e shkëlqyeshme për të qetësuar disa grindje të vjetra dhe për të kërkuar falje për gabimet e së kaluarës. Askush nuk është perfekt, kështu që ata do ta kuptojnë.

Akrepi

Ankesat e vazhdueshme të një bashkëpunëtori ose shoku kanë filluar të ju shkaktojnë nervozizëm nervat. Nëse nuk e trajtoni këtë situatë ballë për ballë, ajo vetëm do të rritet dhe do të bëhet një pengesë më e madhe mes jush. Lajmi i mirë është që sa më shpejt ta zhvilloni bisedën, aq më shpejt çështja mund të zgjidhet.

Shigjetari

Sensi juaj i humorit ka të ngjarë të jetë mjeti më efektiv për të ndezur një shkëndijë të vogël gëzimi, prandaj mos kini frikë të qeshni. Ajo do të sjellë pozitivitet ne grupin tuaj shoqëror. Edhe pse aspekti ekonomik nuk është i kënaqshëm, ju do të ndiheni i plotësuar.

Bricjapi

Të gjithë meritojnë ca kohë vetëm një herë në një kohë, dhe koha juaj mund të jetë sot. Ju keni lëvizur kaq shpejt pa qenë të vetëdijshëm për këtë. Cila është arsyeja e nxitimit tuaj? Relaksimi është ngjitës, ndaj përhapeni kudo. Në dashuri do të merrni surpriza të këndshme.

Ujori

Filloni të dëgjoni më nga afër këshillat që ju japin miqtë dhe familja. Jini të përgatitur për të dëgjuar gjëra që nuk janë saktësisht të rehatshme. Por shumë herë e vërteta nuk është gjithmonë ajo që duam të dëgjojmë. Na bën të gjithëve mirë pak më shumë sinqeritet.

Peshqit

E panjohura do të shkaktojë frikë në zemrën tuaj. Sapo ta njihni ajo bëhet më e rehatshme. Në çështjet e dashurisë do të përballeni me disa surpriza jo shumë të këndshme që vijnë si pasojë e xhelozive të pakuptimta.

HOROSKOPI E SHTUNË 21 NËNTOR 2020

Dashi
Mundohuni të shmangni stresin e udhëtimeve në distanca të gjata. Natyra gazmore e anëtarëve të familjes do të lehtësojë atmosferën në shtëpi. Ndërhyrja e një personi të tretë mund të shkaktojë komplikime në jetën tuaj personale.

Demi
Ekziston mundësia të inatosni partnerin/en tuaj, për shkak se keni ndërhyrë në punët e tij/saj. Tensionet e lidhura me punën do të dominojnë në mendjen tuaj, duke ju tërhequr vëmendjen nga çështjet që lidhen me familjen dhe miqtë.

Binjakët
Bëni kujdes teksa udhëtoni me makinë. Ata që janë të angazhuar në biznes në bashkëpunim me miqtë ose të afërmit, duhet të jenë të kujdesshëm sot, përndryshe mund të pësojnë humbje financiare. Humori juaj i mirë do t’u bëjë përshtypje njerëzve rreth jush.

Gaforrja
Përpiquni të mendoni vetëm pozitivisht. Çdo problem i vazhdueshëm financiar ka të ngjarë të zgjidhet, përmes ndihmës së dhënë nga prindërit tuaj. Dita mund të fillojë me lajme të mira nga një mik apo i afërm i ngushtë.

Luani
Meditimi dhe joga duhet të praktikohen për përfitime shpirtërore si dhe fizike. Mendohuni dy herë para se të ndani informacione konfidenciale me bashkëshortin/en tuaj. Ndoshta kjo duhet të shmanget sot, pasi ata padashur mund t’ia tregojnë këtë dikujt tjetër.

Virgjëresha
Mbani nën kontroll peshën trupore. Financiarisht, do të qëndroni të fortë. Grindjet me një fqinj mund t’ju prishin humorin.

Peshorja
Do të jeni në gjendje mjaft të mirë shëndetësore. Mundohuni të kontrolloni shpenzimet dhe të blini vetëm artikujt thelbësorë sot. Zgjidhja e çdo problemi që keni me anëtarët e tjerë të familjes, do t’ju ndihmojë të përmbushni qëllimet tuaja. Do të jetë një ditë e mbarë në aspektin e dashurisë.

Akrepi
Do të jetë një ditë e bukur, e mbushur me lumturi. Megjithatë, mund të ketë një humbje të mundshme financiare, ndaj tregohuni vigjilentë gjatë kryerjes së transaksioneve financiare ose nënshkrimit të dokumenteve të rëndësishme. Nëse do të keni mundësi të gjeni pak kohë për veten, pavarësisht nga rutina juaj e zënë, shfrytëzojeni maksimalisht për të bërë diçka të këndshme.

Shigjetari
Fëmijët mund të shkaktojnë pak zhgënjim në shkollë për shkak të mungesës së interesit për të studiuar. Puna në zyrë do të marrë ritëm, pasi kolegët dhe eprori juaj do bashkëpunojnë plotësisht me ju. Do të keni dëshirë të qëndroni vetëm, larg shpërqendrimeve.

Bricjapi
Mos u tregoni të ashpër ndaj gabimeve të vogla. Fitimet monetare do të vijnë nga burime të ndryshme. Pavarësisht shumë konflikteve, jeta juaj në çift do të jetë e lumtur.

Ujori
Duke u nxituar, mund të prishni një marrëdhënie të rëndësishme. Merrni parasysh pasojat e sjelljes suaj përpara se të veproni me impulsivitet. Përpiquni të shmangni situatat potencialisht të vështira.

Peshqit
Mos lejoni asnjë zhgënjim në jetën tuaj të dashurisë që t’ju dekurajojë. Të lindurit e kësaj shenje mund të preferojnë të kalojnë më shumë kohë vetëm sot. Ka gjasa që partneri/ja juaj që mos ju kushtojë sot vëmendjen e duhur.


Send this to a friend