VOAL

VOAL

HOROSKOPI E MËRKURË 19 KORRIK 2017

July 19, 2017
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 29 NËNTOR 2023

Horoskopi i Dashit

Deshë, a mendoni se dashuria është pak në ekuilibër kohët e fundit? Ndoshta është koha të reflektoni për atë që dëshironi vërtet. Puna shkon me ulje-ngritje, por mos u shqetësoni: energjia juaj do t’ju ndihmojë të kapërceni pengesat. Financat nuk janë në krye, ndaj kini parasysh shpenzimet tuaja! Në përgjithësi, mund të ndiheni sikur jeni në një karamele emocionale. Përdorni kreativitetin tuaj për të gjetur ekuilibrin dhe mbani mend: të bëni një pushim herë pas here është gjithashtu e mirë për shpirtin.

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Demit

Hej Dema, duket se kohët e fundit universi po luan me zaret me ju. Mos u shqetësoni shumë nëse mendoni se gjërat mund të jenë më mirë në dashuri, fokusohuni në atë që mund të përmirësoni. Në punë, qëndroni të qetë dhe vazhdoni pa u stresuar shumë. Fat? Epo, nuk është saktësisht epoka juaj e artë, por ju e dini se çfarë thonë: pas shiut vjen gjithmonë dielli. Kujdesuni për financat tuaja dhe përpiquni të ruani energjinë tuaj!

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Binjakëve

Pra, Binjakë, duket sikur ekuilibri i brendshëm po luan fshehurazi me ju kohët e fundit, a? Mos u shqetësoni shumë për financat, nuk është koha për të fituar lotarinë, por nuk është as koha për të shpallur falimentimin. Dashuria? Mund t’ju japë disa dhimbje koke: mbani sytë hapur dhe përpiquni të mos pengoni ndjenjat tuaja. Në zyrë ose ku punoni mund të ndjeni nevojën për një ndryshim peizazhi, mendoni me kujdes përpara se të bëni lëvizje të rrezikshme. Dhe hej, përpiquni t’i rimbusni ato bateri energjie!

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 4
Energjia: 2

Horoskopi i Gaforres

Përshëndetje Gaforre, duket se kjo periudhë është paksa e vështirë për ju. Në disa fusha situata është mjaft premtuese, ndërsa në të tjera mund t’ju duhet të merrni parasysh disa telashe. Mos lejoni që luhatjet e vogla t’ju shpërqendrojnë shumë, përqendrohuni në aftësinë tuaj për t’u përshtatur dhe për të kërkuar ekuilibrin e brendshëm për të lundruar më mirë në ulje-ngritjet.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 1
Energjia: 5

Horoskopi i Luanit

Hej, Luanël! Le ta dëgjojmë, mund të ndiheni sikur diçka në dashuri po përpiqet të ngrihet, ndoshta është koha të rishikoni strategjitë tuaja të miqësisë? Në punë duket se keni vendosmërinë e duhur për të përballuar sfida të reja. Pavarësisht kësaj, qindarkat mund të jenë pak të trembur për t’u paraqitur. Mbani energjinë tuaj të lartë, do t’ju duhet shumë përpjekje, veçanërisht kur bëhet fjalë për financat tuaja!

Dashuria: 2
Puna: 4
Fat: 3
Financat: 1
Energjia: 5

Horoskopi i Virgjëreshës

Hej Virgjëresha, duket sikur qielli ka disa sfida për ju, por asgjë të pakapërcyeshme. Në fushën e dashurisë mund të ndiheni paksa statikë, ndërsa jeni në punë… le të themi se ka ardhur koha të përveshni mëngët! Fati nuk është saktësisht në anën tuaj për momentin, ndaj kini kujdes për hapat e ardhshëm. A kërkojnë financat vëmendje dhe energji shtesë? Mund të jetë më mirë, përpiquni të pushoni kur të mundeni.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Peshores

Hej Peshore, duket sikur universi ka vendosur të luajë ping-pong me fatin tuaj. Jini të përgatitur për një lloj slitë emocionale dhe mbani një sy në financat tuaja, mund të ketë disa lëkundje përpara. Dashuria është një fushë e minuar tani, kështu që vazhdoni me kujdes. Në punë? Epo, le të themi se nuk është koha për rreziqe të panevojshme. Relaksohuni dhe përpiquni të mbani energjinë tuaj.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Akrepit

Akrepë, ka disa emocione interesante që qarkullojnë. Nuk është se yjet ju dëshirojnë të sëmurë, por mund të ndjeni pak tension në dashuri dhe financa. Në punë, megjithatë, duket se ka një farë stabiliteti, nuk ka slitë për ju atje! Energjia juaj? Epo, le të themi se nuk do të vraponi maratonë së shpejti. Mbani një sy në ekuilibrin tuaj të brendshëm: merrni momentet tuaja zen.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Shigjetarit

Hej Shigjetarë, duket sikur qielli ka një përzierje lajmesh për ju. Jo gjithçka janë trëndafila dhe lule, por jo vetëm retë në horizont. Ju këshilloj të mbani sytë hapur në dashuri, mund të ketë disa pengesa. Në punë gjërat mbeten të qëndrueshme, asnjë lajm nuk është lajm i mirë! Energjia juaj luhatet, ndaj mundohuni ta menaxhoni sa më mirë. Duke folur për financat… epo, le të themi se mund të ia vlen të shtrëngoni rripin për momentin.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Bricjapit

Bricjapë, po ndjeni disa dridhje të përziera kohët e fundit, apo jo? Mund të jetë koha t’i kushtoni vëmendje financave tuaja, t’i mbani nën kontroll. Në dashuri dhe punë ka sfida që kërkojnë durim. Fati nuk është në të mirën e tij, por dijeni se energjia luhatet: përdorni atë me mençuri kur ju paraqitet.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Ujorit

Pra, Ujori, tingëllon sikur ka disa emocione interesante për ju. Mund të vëreni ndryshime në ekuilibrin dhe energjinë tuaj të brendshme – mund të jetë pak lart e poshtë, kështu që merrni kohën tuaj për të rimbushur bateritë tuaja. Për sa i përket financave dhe punës… le të themi se ka ardhur koha t’i kushtoni vëmendje detajeve. Dashuria? Epo, mos prisni fishekzjarre çdo ditë, por ka mundësi nëse jeni të gatshëm të punoni në të.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Peshqve

Peshq, duket se yjet janë pak kapriçioz së fundmi. Ju mund të mendoni se në disa fusha të jetës jeni në një xhiro të çuditshme. Ndërsa dashuria mund t’ju japë disa dhimbje koke të papritura, në horizont shfaqen xixëllime të gjeniut të pastër krijues. Shëndeti është një slitë rul: kujdesuni për veten! Në punë qëndroni të qetë dhe ecni përpara me vendosmëri por pa nxitim. Mos harroni, ekuilibri i brendshëm rafinohet në ujërat e qeta.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 2

blank

HOROSKOPI E MARTË 28 NËNTOR 2023

Horoskopi i Dashit

Deshë, duket sikur ka disa ulje-ngritje në udhëtimin tuaj astral. Në dashuri mund të ndiheni sikur jeni në një karusel, me shkëndija momentale dhe më pas… asgjë. Në punë, qëndroni në rrugën e duhur edhe nëse universi nuk duket se po vozitë përkrah jush. Fat? Është si mot i çmendur: sillni një ombrellë! Financat po kërcejnë harresë, kujdes mos u ulni shumë. Po energjia juaj? Mund të jetë koha e duhur për atë pushim shtesë për kafe.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Demit

Hej Dema, duket se yjet kanë një përzierje drite për ju. Nuk është realisht koha për të synuar xhekpotin, por nuk është koha as të mbylleni në shtëpi. Disa gjëra po shkojnë mjaft mirë, ndërsa të tjerat… le të themi se mund të jetë e dobishme të mbani në dorë një busull emocionale. A mund të kërkojë dashuria pak më shumë durim se zakonisht dhe në punë? Mbaje atë kokë të vështirë në avantazhin tënd!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 4
Energjia: 3

Horoskopi i Binjakëve

Kështu, Binjakë, duket se yjet kanë vendosur të luajnë ping-pong me jetën tuaj së fundmi. Ka disa emocione pozitive në lidhje me dashurinë, ndoshta një flakë e re në horizont ose një entuziazëm i rinovuar në marrëdhëniet ekzistuese. Por kujdes me financat, mund të ketë një ose dy shpenzime të papritura që do t’ju detyrojnë të shtrëngoni rripin. Um… me energji, le të themi se nuk është koha për të vrapuar në maratonë, bëni pushimet tuaja.

Dashuria: 4
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 1
Energjia: 3

Horoskopi i Gaforres

Hej Gaforre, duket sikur po vijnë disa turbulenca në frontin tuaj shëndetësor, ndaj mos e neglizhoni. Nga ana tjetër, yjet sugjerojnë se mund të jeni në një fazë krijuese mjaft interesante, përdorni këtë valë për t’u shprehur. Në dashuri dhe karrierë… epo, le të themi se është koha të përveshni mëngët dhe të punoni shumë pa pritur mrekulli nga qielli.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 5

Horoskopi i Luanit

Të dashur Luanë, kohët e fundit mund të ndiheni sikur jeni në një slitë emocionale. Mos harroni se dashuria mund të jetë e ndërlikuar, por mos lejoni që turbulencat e vogla t’ju largojnë nga tabloja e madhe. Në punë, është koha të qëndroni të qetë dhe të vazhdoni me kujdes. Energjia juaj duket se luhatet më shumë se zakonisht, përpiquni të mbani një ritëm të qëndrueshëm. Dhe tregohuni të kujdesshëm me financat, mund të keni disa surpriza.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Virgjëreshës

Hej Virgjëresha, duket se kohët e fundit kozmosi ka vendosur të luajë ping-pong me energjitë tuaja. Puna mund të paraqesë disa sfida të papritura, por mos lejoni që kjo t’ju demoralizojë. Në planin financiar, ndoshta ka ardhur koha të tregoheni pak më të kujdesshëm me blerjet impulsive. Në dashuri… epo, le të themi se universi ka pasur kohë më të mira për zemrat e vetmuara dhe pasionante.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Peshores

Pra, Peshore, duket sikur po kaloni një kohë… le të themi “interesante”. Përputhshmëria me të tjerët është pak e tillë, ndaj mos prisni serenata nën ballkon. Përshtatshmëria? Ju jeni pak a shumë atje, mund të jetë më keq. Në punë mund të ndjeni nevojën për një pauzë ekstra të gjatë kafeje, merrni nëse keni nevojë! Për sa i përket shëndetit dhe financave, pa alarm, por kini një sy si buxhetin ashtu edhe peshoren (po, lojë e fjalëve). Mbani mend: ndonjëherë edhe energjia kalon në modalitetin e kursimit të energjisë.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 2

Horoskopi i Akrepit

Hej, Akrepë! Duket sikur yjet duan të shkaktojnë zemërim. Prisni disa goditje financiare dhe mbani një profil të ulët për të shmangur pengesat. Në dashuri, mund ta gjeni veten duke lundruar në ujëra të qeta, por mos e humbni vigjilencën. Fat? Do të jetë si ruleta ruse: përgatituni për më të mirën dhe shpresoni për më të keqen. Ka sfida për t’u përballur në punë, përdorni energjinë tuaj me mençuri!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Shigjetarit

Hej Shigjetarë, duket sikur yjet po luajnë pak me ju kohët e fundit. Në dashuri mund ta gjeni veten në një karusel me ulje-ngritje, ndaj mbajeni fort! Në punë, përpiquni të mos i humbni qëndrimet tuaja: ka ditë më të mira në horizont. Fat? Epo, është si moti në pranverë: i paparashikueshëm. Mbani gjithashtu një sy në financat tuaja, menaxhoni ato me mençuri për të shmangur surprizat e padëshiruara. Energjia luhatet, por mbani mend se ngadalësimi herë pas here ndihmon për të rikalibruar.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Bricjapit

Përshëndetje Bricjapë! Pra, pa u rrahur shumë rreth shkurret, tingëllon sikur ka disa sfida përpara për ju. Jo çdo gjë është perfekte, por mos u shqetësoni shumë. Në dashuri mund të gjeni disa pengesa, ndërsa në punë gjërat janë mjaft neutrale – pa maja apo rënie katastrofike. Fat? Epo, le të themi se nuk është asi juaj në vrimë për momentin. Në planin financiar jeni duke ecur në litar: kujdes të mos e mbiekuilibroni veten! Energjia luhatet: menaxhojeni me mençuri.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Ujorit

Hej Ujorë, duket se kohët e fundit yjet janë pak me temperament. Ju mund të ndjeni dashurinë në ajër, por karriera juaj nuk është në të mirën e saj. Energjitë tuaja janë mesatare, kështu që asgjë nuk është shumë rraskapitëse për ju. Nga pikëpamja financiare, mund të ketë disa lëkundje dhe fat… mirë le të themi se nuk duhet të mbështeteni vetëm tek kjo!

Dashuria: 4
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Peshqve

Peshq, duket se yjet kanë në pritje për ju disa ulje-ngritje. Disa valë mund të trazojnë detin tuaj emocional, por mbani mend: jo të gjitha stuhitë dëmtojnë. Në sferën emocionale dhe ekonomike ka sinjale kontradiktore, lundroni me kujdes. Energjia vjen në faza të alternuara, kështu që dëgjoni trupin tuaj përpara se të kaloni në maratonat e jetës. Në punë? Ju mund të ndiheni sikur po notoni kundër rrymës, por aftësia juaj për t’u përshtatur do t’ju ndihmojë të gjeni rrymën e duhur.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 3

blank

HOROSKOPI I JAVËS 27 NËNTOR – 3 DHJETOR 2023

Horoskopi i Dashit

Përshëndetje Deshë, duket sikur yjet kanë në pritje disa ulje dhe ngritje për ju. Në dashuri mund të gjeni disa lëkundje, ndërsa në punë nuk ju mungojnë energjitë por kujdes që të mos digjni të gjitha burimet tuaja. Pasuri? Epo, le të themi se është më mirë të mos mbështetemi vetëm në këtë. Financat kërkojnë një sy kritik dhe maturi. Duke folur energjikisht ju jeni një bombë, por përpiquni të ruani ekuilibrin.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 5

 

Horoskopi i Demit

Pra, Dema, duket se kjo periudhë është paksa slitë. Pajtueshmëria dhe dashuria janë në një moment delikat, merrni kohën tuaj përpara se të bëni lëvizje të rrezikshme. Mund të ketë ndryshime në punë: qëndroni vigjilentë. Fati nuk është në anën tuaj, ndaj është më mirë të shmangni rreziqet e panevojshme, sidomos në financat. Energjia luhatet, përpiquni të gjeni ekuilibrin me aktivitete relaksuese.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 1
Energjia: 3

Horoskopi i Binjakëve

Hej, Binjakët! Në këtë moment të jetës suaj mund të ndiheni pak… si të them, jashtë fazës? Nuk është e mirë për financat tuaja dhe shëndeti juaj mund t’ju shkaktojë disa dhimbje koke. Por, e dini çfarë? Jeni plot energji krijuese që do t’ju bëjë të dalloheni në punë. Dhe në dashuri? Mund të ketë disa surpriza, jo të gjitha të këndshme, por hej, aventura është pjesë e lojës!

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 1
Energjia: 5

Horoskopi i Gaforres

Hej, Gaforre! Duket se kohët e fundit ekuilibri i brendshëm është paksa i zbehur. Nuk është më e mira, por hej, nuk mund të qëndroni gjithmonë në krye. Nga ana tjetër, energjia juaj është e ngarkuar mjaftueshëm për të përballuar atë që vjen. Dashuria? Epo, le të themi se mund të ketë disa surpriza gjatë rrugës (merreni në mënyrë filozofike). Në punë, mbajini sytë hapur, mund të gjeni disa mundësi interesante për të kapur!

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Luanit

Hej Luanë, duket se kohët e fundit yjet kanë vendosur disa guralecë në këpucën tuaj, veçanërisht në vendin e punës. Ju mund të ndiheni sikur jeni në një sharrë emocionale, ndaj përpiquni të mos humbni ekuilibrin. Lajmi i mirë? Njëfarë fati mund të trokasë në derën tuaj kur nuk e prisni. Në dashuri, mbani mend: komunikimi është gjithçka!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Virgjëreshës

Hej, Virgjëresha! Duket se universi ka përgatitur një përzierje magjepsëse për ju. Në financë mund të ndjeni nevojën për të shtrënguar rripin, por mos u dëshpëroni, sfidat janë thjesht mundësi të maskuara. Dashuria është… epo, le të themi aq komplekse sa një serial televiziv me shumë kthesa të plota. Në punë? Jini gati për të luajtur të gjitha letrat tuaja më të mira. Dhe mbani mend: edhe nëse fati duket se ka shkuar me pushime pa ju paralajmëruar, ju ende keni energji për të kursyer!

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 1
Energjia: 5

Horoskopi i Peshores

Peshore, kjo mund të mos jetë epoka juaj e artë për sa i përket financave dhe shëndetit, ndaj mbajini larg teprimeve dhe kini kujdes nga shpenzimet e panevojshme. Në dashuri, megjithatë, duket se ka një dritë në fund të tunelit. Ka sfida në punë, por asgjë nuk mund ta përballoni me diplomacinë tuaj të zakonshme. Energjia luhatet, përpiquni të ruani një ekuilibër.

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 1
Energjia: 3

Horoskopi i Shigjetarit

Pra, Shigjetar, duket se qielli ju ka vënë në një situatë paksa luhatëse së fundmi. Në planin e dashurisë mund të gjeni disa pengesa, ndërsa në punë gjërat shkojnë me autopilot. Fati nuk është saktësisht në anën tuaj, ndaj mos u mbështetni te Lady Luck për kthesa të mëdha. Financat janë të qëndrueshme, asnjë slitë për ju! Dhe energjia? Mund të jetë më mirë por mund të jetë edhe më keq.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 2

Horoskopi i Bricjapit

Hej, Bricjap! Duket se yjet kanë qenë pak lart e poshtë për ju kohët e fundit. Prisni disa pengesa në punë dhe tregohuni të kujdesshëm me financat. Fat? Nuk është gjëja jote tani. Por dashuria mund t’ju sjellë disa surpriza të këndshme, ndaj mos e mbyllni veten. Po energjia juaj? Le të themi se keni pasur më mirë, por asgjë që nuk mund të përmirësohet me një pushim të mirë!

Dashuria: 4
Puna: 1
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 2

Horoskopi i Ujorit

Hej Ujori, më duket se financat mund t’ju shkaktojnë dhimbje koke, por mos e shqetësoni shumë trurin. Dashuria duket premtuese, ndoshta është koha për t’u hapur pak më shumë. Energjia juaj luhatet si pritja Wi-Fi: është aty, por ndonjëherë zhduket. Në punë, mbani ritmin dhe do të shihni përparim të ngadaltë por të sigurt. Mos harroni se fati i vërtetë është ai që ndërtoni me duart tuaja të vogla.

Dashuria: 4
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 1
Energjia: 3

Horoskopi i Peshqve

Pra, Peshq, duket sikur universi po luan me ty së fundmi. Ndërsa disa gjëra bien në vend si një enigmë e përsosur, të tjera mund t’ju bëjnë të ngrini hundën lart. Dashuria dhe karriera janë në një luhatje të ngritjeve dhe uljeve, por mbani mend: fati është një rrotë që nuk ndalet kurrë së rrotulluari. Mbani ekuilibrin tuaj të brendshëm legjendar për të lundruar në këto ujëra të rrëmujshëm.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 1
Energjia: 3

blank

HOROSKOPI E HËNË 27 NËNTOR 2023

DASHI **

Familja kërkon dialog, por prania e veshëve kureshtarë komplikon gjithçka. Më mirë të mos flasim për interesa personale para të tjerëve! Priten disa surpriza të këndshme në fushën financiare, por mos u lidhni shumë me letrat aktuale.

DEMI***

Numëroni në favoret e Hënës për të jetuar ditën e parë të javës me stil. Askush nuk do t’ju ndalojë të jetoni marrëdhënien tuaj romantike me intensitet. Në fushën profesionale, idetë e minutës së fundit nuk ka gjasa të jenë më të mirat.

BINJAKËT***

Besoni partnerit tuaj për të rifituar ekuilibrin emocional që keni humbur kohët e fundit. Qetësia e marrëdhënies suaj mund t’ju ndihmojë vetëm të kundërshtoni uljet dhe ngritjet në humorin tuaj që ju kanë penguar të realizoni projektet tuaja.

GAFORRJA **

Lëreni mënjanë drojën dhe hutimin tuaj dhe deklarojuni personit për të cilin keni rënë kokë e këmbë dhe që ju ngroh zemrën: ai nuk pret asgjë tjetër! Kur përballeni me një intervistë pune, ji vetvetja: do të jetë arma fituese!

LUANI **

Sheshi në shenjë, Hëna nga sot në Demi ju ngarkon me tension dhe nervozizëm. Mos lejoni që të mbingarkoheni nga problemet e rreme: përpiquni të jeni objektiv në vlerësimet tuaja. Situata sentimentale do mbetet konfuze dhe do jetë e vështirë për ta rikthyer në rrugën e duhur.

VIRGJËRESHA**

Ju mund të shikoni miqësi të gëzueshme dhe marrëdhënie romantike në horizont, të cilat janë shumë të rëndësishme për të ardhmen tuaj! Do të keni ide të reja dhe interesante për rritjen tuaj profesionale: kërkoni aleatë të rinj për t’i vënë ato në praktikë.

PESHORJA **

Në dashuri, një zhgënjim i vogël do të testojë ndjenjat tuaja: është koha e duhur për të rishqyrtuar të gjithë historinë dhe për të kuptuar se sa rëndësi ka për ju. Në punë, mos e lini veten të lëndoheni nga njerëz që nuk respektojnë dhe shikoni të ardhmen me qetësi!

AKREPI **

Sigurohuni që edhe të tjerët të gjejnë pak hapësirë ​​dhe disponueshmëri për të shprehur shijet e tyre, veçanërisht nëse diskutojmë zgjedhje që lidhen me një aktivitet të përbashkët. Dikush do të kundërshtojë hapur zgjedhjen tuaj.

SHIGJETARI***

Dielli shkëlqen në punë, duke ju ofruar mundësi të shkëlqyera për të kapur shpejt. Retë në pamje, megjithatë, në çështjet e zemrës, ku Afërdita do të nënkuptojë tension dhe xhelozi. Gjithçka do zgjidhet me një darkë romantike, ndoshta e ndjekur nga një natë pasioni.

BRICJAPI**

Ndër planetët e paktë që ju mbështesin hapur, Mërkuri garanton mbarëvajtjen e çështjeve profesionale dhe ju jep siguri.
Afërdita e pafavorshme ju bën të paaftë për të përmbushur nevojat e partnerit tuaj. Për beqarët do ketë histori të shkurtra dhe të pakërkueshme.

UJORI**

Fati duket se troket në derën tuaj dhe ju fton të guxoni pak. Kërkoni këshilla nga një ekspert se si t’i investoni paratë tuaja: ajo që mbillni sot do të japë fryte të mira në të ardhmen. Në mbrëmje, sidomos për ata që janë vetëm, do ketë një takim të bukur.

PESHK **

Nëse dëshironi të shmangni shqetësimet e pakëndshme në punë, jini të saktë, të përpiktë dhe të organizuar si kurrë më parë. Disa përleshje të vogla mes jush dhe të dashurit tuaj mund të mos dëmtojnë aspak dhe t’ju detyrojnë të rrisni vëmendjen ndaj njëri-tjetrit.

blank

HOROSKOPI E DIEL 26 NËNTOR 2023

GAFORRJA*

E diela e pabesë për dashurinë. Mos merrni asgjë si të mirëqenë, kushtojini vëmendje shenjës më të vogël të tensionit në jetën e çiftit tuaj. Kështu do të jeni në gjendje të veproni menjëherë për të kapërcyer disa konflikte me personin që doni në fillim.

LUANI **

Nën mbrojtjen e Hënës, pozitiv në pjesën më të madhe të ditës, humori juaj do jetë i shkëlqyer dhe do ndiheni plot jetë dhe dëshirë për të bërë. Shmangni angazhimet formale, edhe me koston e shpikjes së ndonjë justifikimi. Marrëdhëniet emocionale do ju japin shumë.

VIRGJËRESHA**

Falë disa shikimeve të zjarrta do të arrini të tërhiqni vëmendjen e personit që ju intereson. Kini kujdes të mos tregoheni shumë i përkushtuar; ju mund të jepni një imazh të vetes që nuk korrespondon me realitetin. Në mbrëmje, ndiqni intuitat tuaja.

PESHORJA***

E diela e jashtëzakonshme, si përsa i përket gjendjes fizike, ashtu edhe për mundësitë e suksesit që arrini në çdo sektor. Nëse keni një zemër të lirë, ndjeshmëria juaj mund t’ju çojë në zgjedhjen e personit të duhur.

AKREPI***

Prano një propozim udhëtimi, qoftë për dashuri apo një frymë të pastër aventure: mos u përmba! Yjet sinjalizojnë se gjatë një ndërrimi, rrjedha e jetës suaj do të marrë një drejtim të mrekullueshëm. Sukseset sportive.

SHIGJETARI **

Premton të jetë një ditë e vështirë, e cila megjithatë t’ju sjellë shpërblime të mundshme: do të këshillohet të kufizoni sa më shumë angazhimet tuaja dhe të siguroheni që të mos lodheni shumë. Gjithashtu duhet të shmangni diskutimet e panevojshme.

BRICJAPI**

Marrëdhënia juaj romantike nuk mund të kapërcejë një moment krize; thuajse duket se mungon një synim i vendosur nga të dyja palët për të zgjidhur këtë situatë. Mos u dekurajoni por përpiquni t’i sqaroni gjërat në mënyrë objektive.

UJORI**

Në fushën private ju presin situata intriguese me seksin e kundërt nëse jeni beqarë, apo nëse e doni aventurën dhe rrezikun. Udhëtoni, përpiquni të shpëtoni nga monotonia e gjithçkaje që është shumë e njohur dhe e zakonshme.

PESHQIT**

Dëgjoni yjet që ju këshillojnë të relaksoheni dhe të lini të qetë shqetësimet e vjetra, sidomos në familje. Për më tepër, kundërshtimi i Marsit do t’ju bëjë paksa të papritur me miqtë dhe kërkuesit. Përpiquni të gjeni përsëri qetësinë.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 25 NËNTOR 2023

DASHI***

Do të jeni shumë simpatikë dhe joshës. Falë gjendjes suaj të qetë shpirtërore, do të përjetoni emocione intensive me partnerin tuaj të zakonshëm. Do të argëtoheni në shoqërinë e miqve, do të bëni njohje interesante dhe do të zbuloni një person që do ju duket shumë tërheqës.

DEMI**

Në momentet më të vështira të ditës, strehohu tek vetja! Duke reflektuar me qetësi, do të arrini të fitoni qartësi brenda vetes dhe të gjeni zgjidhje për të zgjidhur sa më mirë situatat e ndryshme që krijohen.

BINJAKËT**

Njerëzit rreth jush do të përpiqen t’ju shpërqendrojnë nga mendimet e ëmbla dhe do t’ju katapultojnë në realitetin e ashpër. Mundohuni të gjeni një rrugë të mesme brenda së cilës mund të shpreheni lirshëm me partnerin dhe të dashurit tuaj!

GAFORRJA***

Hëna nuk do jua bëjë shumë të thjeshtë ditën, por do ju bëjë më tërheqëse aspektet që lidhen me jetën në çift. Drejtoni axhendën tuaj dhe përkushtojuni aktiviteteve që ju tërheqin më shumë: më në fund do të ndiheni të shpërblyer.

LUANI **

Hëna në shesh mund të prishë një projekt të shumëpritur dhe të bëjë që humori juaj të luhatet. Në dashuri do të keni përshtypjen se nuk jeni të kënaqur me marrëdhënien tuaj romantike, por do të jetë vetëm një re kalimtare.

VIRGJËRESHA***

Ju pret një ditë plot tension, përpiquni të mos humbisni asnjë mundësi. Mundohuni ta përjetoni dashurinë si lojë dhe pa angazhim, të paktën derisa të ndiheni të sigurt për atë që dëshironi.

PESHORJA*

Marrëdhëniet private dhe ato të punës do bëhen të tensionuara. Yjet sot nuk do ju bëjnë diplomatë dhe të matur në deklaratat tuaja. Kini kujdes të mos i shprehni shumë lehtë gjykimet e rënda: dikush mund të ofendohet.

AKREPI **

Të mërzitur nga rutina e zakonshme, sot do të dëshironit të thyeni të gjithë zinxhirët që ju mbajnë të lidhur me një jetë që nuk ju kënaq plotësisht. Përpiquni të krijoni pak hapësirë ​​për veten tuaj dhe të gjeni stimuj të rinj që do të sjellin pak entuziazëm.

SHIGJETARI***

Në dashuri situata po ndryshon dhe, nëse personi që ju do ka kaluar një periudhë mbylljeje personale, do t’ju duhet të lehtësoni jetën tuaj të përditshme duke propozuar ritme të reja. Ndryshimi sjell energji pozitive për një çift që dëshiron të ecë krah për krah!

BRICJAPI**

Do të ndiheni pak të shqetësuar nga humori i keq. Nuk ka keqkuptime. Mbani në mend se ajo që mbetet pa u thënë do të jetë një burim keqkuptimi. Afërdita në një aspekt disonant do t’ju japë vibracione telurike të cilat rrezikojnë, ashtu si një tërmet, të tronditin marrëdhëniet.

UJORI**

Sot do të gjendeni në një situatë të çuditshme. Nga njëra anë, partneri do t’ju vështirësojë jetën, me kërkesa dhe ankesa të mërzitshme. Nga ana tjetër, sugjerime të ëmbla dashurie do ju vijnë nga një person i panjohur. Mundohuni të mos bëni asnjë konfuzion dhe qëndroni të qetë.

PESHQIT*

Do të jeni mjaft nervozë dhe të tensionuar; përpiquni t’i përdorni energjitë tuaja mendore vetëm për të mbrojtur një kauzë të drejtë, përndryshe kini kujdes që të mos shfrytëzoni asnjë justifikim për të shfryrë. Të zemërohesh me armiqtë e rremë nuk është kurrë një zgjidhje e vlefshme për problemet.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 24 NËNTOR 2023

Horoskopi i Dashit

Ah, Deshë! Kjo është një kohë kur mund të ndiheni sikur po ecni në një litar të hollë: ekuilibri juaj i brendshëm ju tregon këtë. Por mos u shqetësoni shumë, aventurizmi juaj do t’ju çojë në situata që të tjerët i kanë të vështira. Kini kujdes me financat, por kjo fushë duket pak e rrëshqitshme. Dashuria dhe puna? Një përzierje uljesh dhe ngritjesh, por asgjë që nuk mund ta përballoni me atë energji luftëtare.

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 1
Energjia: 4

Horoskopi i Demit

Të dashur Dema, duket se yjet kanë pak ulje-ngritje për ju së fundmi. Energjia juaj mund të luhatet, ndaj është koha ta përdorni me mençuri. Në dashuri mund të ketë disa surpriza, mbajini sytë hapur. Në planin financiar, kini kujdes se ku i vendosni këmbët (dhe qindarkat). Në punë? Bëni atë që mundeni pa u stresuar shumë.

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Binjakëve

Përshëndetje, Binjakë! Dëgjoni këtu, mund të ndiheni pak si një anije në shkëmbinj kur bëhet fjalë për financat, lundroni me kujdes. Dashuria? Nuk janë të gjitha rrezet e diellit dhe trëndafilat, por nuk janë të gjitha gjembat, le të themi se jeni në një fazë “le të shohim se çfarë ndodh”. Puna ka uljet dhe ngritjet e saj, ndaj përgatituni për çdo rast. Mos harroni të relaksoheni pak, energjia juaj duket më shumë si një slitë rule sesa një shëtitje e qetë në park.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 1
Energjia: 3

Horoskopi i Gaforres

Përshëndetje Gaforre, disa gurë dashurie mund të vijnë në rrugën tuaj, kështu që mbani sytë hapur dhe zemrën tuaj të kujdesshme. Në punë, mund të ndjeni presion, por mbani mend se çdo sfidë është një mundësi për t’u rritur. Pasuria ju shikon me një buzëqeshje të paqartë: mos i besoni verbërisht fatit! Financat janë të qëndrueshme – asgjë spektakolare, por mund të jeni të qetë. Dhe energjia? Mund të lëkundet, prandaj dëgjoni trupin tuaj dhe pushoni kur është e nevojshme.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 4
Energjia: 2

Horoskopi i Luanit

Hej, Luanë! Vendosni thonjtë tuaj të pushojnë dhe dëgjoni me kujdes: Mund të përballeni me disa sfida në fushën e financave dhe shëndetit. Nga ana tjetër, energjia juaj duket e pandalshme! Në dashuri? Epo, mund të ketë një tronditje emocionale.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 1
Energjia: 5

Horoskopi i Virgjëreshës

Hej, Virgjëresha! Shikoni, nivelet tuaja të përshtatshmërisë po kulmojnë. Kjo mund të jetë një kohë e mirë për të vënë në provë fleksibilitetin tuaj legjendar. Për sa i përket shëndetit, kini kujdes që të mos injoroni mirëqenien tuaj, mund t’ju duhet të bëni disa zgjedhje të rëndësishme. Në dashuri dhe në punë… mirë, le të themi se gjërat po ecin përpara pa shumë tronditje, por mbajini sytë hapur!

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 4
Energjia: 5

Horoskopi i Peshores

Hej Peshore, duket se universi ka vendosur të luajë ping-pong me fatin tuaj: prisni disa kërcime të paparashikueshme. Në dashuri mund ta gjeni veten në një xhiro emocionale, prandaj prisni! Për sa i përket punës, le të themi se nuk është koha për të kërcyer nëpër rrathë. Financat tuaja? Epo, më mirë mbani një sy në ndryshimin në derrkuc. Dhe kur bëhet fjalë për energjinë, me siguri do të ndiheni pak si një smartphone me 20%… mos harroni të “rimbusheni”!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Akrepit

Akrepë, duket sikur universi po ju hedh disa kthesa. Energjia juaj mund të jetë në një slitë rul dhe fati juaj është… mirë, le të themi kapriçioz. Dashuria dhe puna kërkojnë vëmendje, por mos u dëshpëroni për financat, keni më shumë kontroll sesa mendoni. Mbani atë ekuilibër të brendshëm të famshëm!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 4
Energjia: 2

Horoskopi i Shigjetarit

Hej, Shigjetarë! Mund të jetë një periudhë ulje-ngritjesh, me disa surpriza përsa i përket karrierës dhe energjive të luhatshme. Financat duken të qëndrueshme por pa lajme të mëdha. Dashuria është një sharrë që kërkon durim, ndërsa fat… epo, le të themi se mund të dëshironi të kryqëzoni gishtat më shpesh!

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Bricjapit

Të dashur Bricjapë, duket se ekuilibri i brendshëm është duke kërcyer një tango me fat të keq. Ndërsa për financat ka një dritë në fund të tunelit, dashuria është si moti: e pasigurt. Karriera juaj është e ngadaltë dhe mund të përdorni pak më shumë nga energjina juaj. Mbajeni fort, sepse ulje-ngritjet emocionale janë rendi i ditës.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 4
Energjia: 2

Horoskopi i Ujorit

Hej Ujorë, duket sikur yjet kanë vënë pak erëza në rrugën tuaj, a? Përshtatshmëria juaj është në rritje, ndaj përfitoni nga situatat e lëngshme. Në punë mund të hasni disa pengesa por asgjë që nuk mund ta kapërceni me pak mençuri. Kini kujdes me financat: kjo ndjenjë e fatit ndonjëherë mund të jetë mashtruese! Eshte dashuri? Epo, le të themi se mund të ketë ditë më të mira… Por mbani mend, shëndeti është një prioritet dhe duket se po vazhdon.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 1
Energjia: 4

Horoskopi i Peshqve

Përshëndetje Peshq, duket se yjet kanë përgatitur disa sfida për ju. Nuk është koha për të marrë rreziqe në dashuri apo financa, mirë? Mbajeni atë që keni dhe ecni me kujdes. Në punë, mund të ketë një kthesë të papritur, kini kujdes! Energjia juaj luhatet: përpiquni ta mbani atë me disa ushtrime.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

blank

HOROSKOPI E ENJTE 23 NËNTOR 2023

Horoskopi i Dashit

Hej Deshë, duket se yjet janë pak me temperament kohët e fundit. Ju mund të zbuloni se disa gjëra shkojnë çuditërisht mirë pa ndonjë arsye të dukshme, ndërsa të tjerat… epo, le të themi se do të keni disa sfida për t’u përballur. Mos harroni: fati luhatet dhe dashuria mund t’ju lërë në pezull. Në punë? Mbajeni profilin tuaj të ulët. Energjia juaj do të jetë një burim i çmuar, përdorni atë me mençuri!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 5

Horoskopi i Demit

Përshëndetje Dema, duket sikur universi ka disa ulje dhe ngritje në pritje për ju. Bëhuni gati për një fazë dashurie jo tamam ëndërrimtare, por mund të ketë disa surpriza pozitive në punë. Fati është si moti: i paparashikueshëm. Financat… epo, le të themi se është më mirë të mbani një sy në shpenzimet tuaja. Energjisë? Do të jetë si vrapim mendor.

Dashuria: 2
Puna: 4
Fat: 3
Financat: 1
Energjia: 3

Horoskopi i Binjakëve

Dëgjoni këtu, Binjakë, duket sikur universi po hedh zare për ty! Disa gjëra mund të mos shkojnë ashtu siç keni shpresuar në dashuri dhe financa, por hej, ju jeni mjaftueshëm të zgjuar për t’ia dalë mbanë. Energjia? Ajo lëkundet pak, ndaj kini kujdes që të mos digjen qiriu nga të dyja anët. Ka ulje-ngritje në punë, por asgjë që nuk mund ta përballoni me atë gëlltitjen tuaj të vogël.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Gaforres

Përshëndetje, Gaforre! Shiko, duket sikur dashuria është në ngërç, mos u frikësoni, është vetëm e përkohshme. Ka disa pasiguri në punë, por ju jeni mjaftueshëm elastik për t’i përballuar ato. Fati nuk është në të mirën e tij, kështu që është më mirë të mos mbështeteni në erërat e favorshme. Financat? Unë do të thoja stabile: asnjë slitë për ty! Dhe energjia… le të themi se mund të ndiheni më energjik pasi dëgjoni këngën tuaj të preferuar.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 2

Horoskopi i Luanit

Luanë, me të vërtetë duket se ka disa ulje-ngritje në këtë periudhë. Ju mund të ndiheni sikur jeni në një slitë në planin financiar, kështu që mbajeni fort! Dashuria është një fushë e minuar: vazhdoni me kujdes. Përsa i përket karrierës, mos prisni ende ndonjë trofe në panel. Shëndeti ju buzëqesh, ndaj përfitoni nga rasti për të rimbushur bateritë tuaja. Dhe për energjinë… epo, le të themi se nuk do të jesh luani i zakonshëm që vrumbullon.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 4
Energjia: 2

Horoskopi i Virgjëreshës

Përshëndetje Virgjëresha, duket se në këtë periudhë ekuilibri i brendshëm është paksa si Wi-Fi: herë pas here i paqëndrueshëm. Por mos u shqetësoni shumë, karriera juaj mund të marrë një nxitje të papritur! Përsa i përket dashurisë… epo, ndoshta është më mirë të fokusoheni te financat që po tregojnë shenja pozitive. Dhe nëse ndjeni se energjia juaj po bie, mbani mend se herë pas here duhet të shkëputeni nga priza për të rimbushur.

Dashuria: 2
Puna: 4
Fat: 3
Financat: 4
Energjia: 2

Horoskopi i Peshores

Dëgjoni, Peshore, duket sikur universi ka hedhur zarin dhe… mirë, le të themi se nuk është koha për të bërë plane për Vegasin. Në dashuri ka disa re në horizont, ndaj mbajeni gati ombrellën emocionale. Në punë mund të ndiheni si një lloj brejtësi në rrotë – vraponi por nuk arrini askund? Pasuria po ju shkel syrin, por mos prisni një deklaratë dashurie. Financat janë të qëndrueshme: pa jaht, por as petë të çastit për darkë. Energjia luhatet si pritja Wi-Fi në bodrum.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Akrepit

Hej Akrepë, duket sikur universi ka vënë në lëvizje një përzierje të bukur uljesh dhe ngritjesh për ju. Nuk janë të gjitha rrezet e diellit dhe trëndafilat, por nuk janë të gjitha edhe lotët. Në dashuri mund të ndjeni disa lëkundje, ndërsa jeni në punë… le të themi se keni pasur ditë më të mira. Në planin financiar, bëni kujdes me shpenzimet impulsive, jo gjithmonë fati troket dy herë në të njëjtën derë. Energjisë? Luhatni më shumë se zakonisht – gjeni ekuilibrin tuaj.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Shigjetarit

Hej, Shigjetarë! Ju mund të ndiheni sikur universi po ju dërgon sinjale të përziera kohët e fundit. Ndoshta ka ardhur koha të ngadalësoni pak dhe të mos i detyroni gjërat, sidomos në fushën financiare. Në punë qëndroni të qetë, do ketë ditë më të mira. Dashuria? E komplikuar por jo katastrofike. Energjia juaj luhatet, përpiquni ta menaxhoni me mençuri.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 1
Energjia: 3

Horoskopi i Bricjapit

Bricjapë, duket se ekuilibri juaj i brendshëm është paksa i lëkundur së fundmi, apo jo? Por jo gjithçka është gri: ka një shkëndijë krijimtarie gati për të shpërthyer. Kini kujdes për financat tuaja, megjithatë, ato mund t’ju shkaktojnë dhimbje koke nëse nuk jeni të kujdesshëm. Dashuria? Epo, le të themi se mund të jetë më e shkëlqyeshme. Mos harroni të mbani një sy në energjinë tuaj dhe të përdorni intuitën tuaj si një busull.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 1
Energjia: 3

Horoskopi i Ujorit

Hej, Ujorë! Duket se yjet janë pak të prapë së fundmi. Nuk është koha për të bërë investime të mëdha, por energjia juaj po shpërthen kudo. Në dashuri mund të gjeni disa pengesa, por asgjë që nuk mund ta përballoni me guximin tuaj tipik. Në punë megjithatë… mirë, le të themi se ka vend për përmirësim.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 5

Horoskopi i Peshqve

Hej Peshq, duket sikur yjet janë krah për krah me ju në disa gjëra dhe ju sfidojnë në disa të tjera. Ju mund të ndiheni sikur po lundroni në ujëra të trazuar, por mbani mend: edhe rryma më e fortë qetësohet përfundimisht. Bëhuni gati për një valë të papritur të fatit të mirë, ndërsa jeni në frontin e financave… mirë, le të mbajmë gishtin e madh.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 5
Financat: 2
Energjia: 3

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 22 NËNTOR 2023

Horoskopi i Dashit

Deshë, duket sikur universi është paksa i trazuar për ju. Ju mund të zbuloni se energjia juaj është si një slitë me rul, me ngritje dhe ulje të paparashikueshme. Në punë, mund të ketë disa sfida interesante në horizont, përballuni me to! Në dashuri… epo, le të themi se gjërat janë të komplikuara. Përmbahuni fort dhe përdorni durimin e famshëm që keni (thjesht shaka!). Kur bëhet fjalë për financat, mbani nën kontroll shpenzimet impulsive.

“Askush nuk është një ishull i tërë për veten e tij.” John Donne

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 1
Energjia: 5

 

Horoskopi i Demit

Pra, Dema, duket se mund të prisni pak një slitë emocionale gjatë kësaj kohe yjore. Nuk është gjithçka rozë, por as katastrofa në horizont. Dashuria ka uljet dhe ngritjet e saj – këshilla është të mos i detyroni gjërat dhe t’i lini ato të zhvillohen natyrshëm. Në planin e punës mund të ndjeni presion, ndaj merrni kohën tuaj me çdo vendim. Fat? Mund të kthehet në favorin tuaj nëse i luani letrat siç duhet.

“Lavdia më e madhe nuk është të mos biesh kurrë, por të ngrihesh përsëri çdo herë.” Konfuci

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Binjakëve

Përshëndetje, Binjakë! Duket se disa aspekte po funksionojnë në favorin tuaj. Mbani sytë hapur për mundësitë e karrierës dhe jini gati për disa sfida shëndetësore. Jeta juaj shoqërore mund të jetë pak lart e poshtë, por intuita është aleati juaj. Mos harroni: fati vjen dhe shkon, ndaj menaxhoni mirë financat tuaja.

“Jeta është ajo që ndodh ndërsa je i zënë duke bërë plane të tjera.” John Lennon

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Gaforres

Dëgjo, Gaforre, duket sikur Admirali Fat nuk është në anën tënde kohët e fundit. Por hej, jo gjithçka është gri: ju keni aftësi komunikimi që mund të befasojnë shumë! Megjithatë, kushtojini vëmendje shëndetit dhe financave tuaja, ju rekomandoj t’i menaxhoni me kujdes. Dashuria? Mund t’ju shkaktojë djegie nëse nuk jeni të kujdesshëm.

Ka të bësh apo të mos bësh, nuk ka të provosh ose mos të provosh.
Mjeshtër Yoda

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Luanit

Hej, Luanë! Rreth e rrotull duket se financat po kalojnë një periudhë ulje-ngritjesh. Dashuria mund t’ju japë disa dhimbje koke, por ju e dini se si ta trajtoni atë. Në punë, qëndroni të qetë, energjia luhatet, ndaj përdorni atë shkëndijë kur ta keni. Fat? Mos llogarisni shumë në këtë.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 4
Energjia: 3

Horoskopi i Virgjëreshës

Përshëndetje Virgjëresha, duket sikur po kaloni një moment energjie jo saktësisht të lartë, por hej, ka ditë të tilla. Mund të ketë sfida të papritura në punë, qëndroni atje dhe përdorni atë këmbëngulje! Financat? Për momentin mund t’ju duhet të shtrëngoni rripin. Në dashuri dhe fat nuk është saktësisht koha për fishekzjarre, mbajini pritshmëritë realiste.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 1

Horoskopi i Peshores

Peshore, duket se dashuria po vepron, a? Merreni filozofikisht dhe mos i detyroni gjërat. Në punë mund të ndiheni pak të lodhur, përpiquni të qëndroni të fokusuar. Fati po përgjon, por mos prisni dushe të arta. Financat janë të qëndrueshme, ndaj merrni frymë dhe planifikoni për një periudhë afatgjatë. Energjia luhatet: gjeni ritmin tuaj.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Akrepit

Akrepë, mund të ndiheni sikur jeni në një slitë emocionale, por mbani mend se çdo zbritje i paraprin një ngjitjeje. Financat duket se kanë luhatje, ndaj kujdes nga investimet me rrezik. Sigurisht, dashuria ka uljet dhe ngritjet e saj, por mos lejoni që keqkuptimet e vogla të shkatërrojnë atë që keni ndërtuar. Ka tension në ajër në punë: merrni hapësirën tuaj për të reflektuar përpara se të veproni.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Shigjetarit

Hej Shigjetarë, duket sikur do të ngasësh një valë mjaft të përzier. Jo çdo ditë është një shtrat me trëndafila, por mos u dëshpëroni shumë nëse gjërat në dashuri dhe në punë nuk shkojnë sipas planit. Fati është një rrotë rrotulluese, kështu që së shpejti mund të gjeni disa surpriza pozitive. Financat tuaja? Epo, le të themi se është më mirë të mbani një sy në portofolin tuaj. Dhe mos harroni t’i rimbushni ato energji!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Bricjapit

Bricjapë, yjet sugjerojnë se është koha për të qenë të kujdesshëm me financat tuaja – mund të ketë sfida përpara. Kur bëhet fjalë për dashurinë, mbajini pritshmëritë tuaja të ulëta, jo gjithçka shkon siç shpresohet. Në punë pritet stabilitet por pa maja të veçanta. Energjia juaj duket se luhatet – përpiquni të gjeni një ekuilibër për të mbajtur veten në krye.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Ujorit

Hej Ujorë, duket sikur universi ka disa ulje dhe ngritje në pritje për ju. Energjia juaj është si një slitë rul kohët e fundit, um… ndoshta është koha për të parë përpara se të hidheni në aventura. Në dashuri ka paqartësi, por asgjë që nuk mund të menaxhohet me atë prekjen tuaj të veçantë. Në punë? Vëreni kreativitetin në lëvizje! Dhe mbani mend: ndonjëherë edhe fati duhet të shtyhet.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 5

Horoskopi i Peshqve

Hej, Peshq! Dëgjo, mund të ndihesh pak sikur je në mëshirën e dallgëve këtë herë. Jo çdo gjë shkon siç duhet, por hej, nuk është gjithmonë stuhi. Ka disa pamje qetësie në horizont që mund të ia vlen të priten. Qëndroni fort dhe lundroni me kujdes ujërat e trazuar të jetës së përditshme.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 5

blank

HOROSKOPI E MARTË 21 NËNTOR 2023

DASHI***

Me spontaneitet të përkryer dhe të papërmbajtshëm, do të jeni në gjendje të shprehni më shumë sensualitet dhe më shumë shkathtësi në dëshirat tuaja për dashuri; të gjitha për gëzimin e personit që doni dhe për një qetësi të rizbuluar në çift. Lajm për beqarët e paduruar që presin shpirtin binjak!

DEMI**

Hëna në treshe, e favorshme për shenjën tuaj, do t’ju bëjë të ecni me kokën lart dhe t’ju bindë se jeni më të mirët. Idetë e reja do të vijnë vazhdimisht dhe më në fund do të gjeni njerëz të gatshëm t’i realizojnë ato me ju!

BINJAKËT**

Keqkuptimet me të tjerët, ngjarjet e paparashikuara gjatë udhëtimit, ndjenja e shqetësimit dhe melankolia e pabazuar janë rezultat i kalimit të Hënës në kuadraturë. Pakënaqësia dhe tensionet do të zhvillohen në të gjitha frontet, por mos u dorëzoni! Sqarohuni menjëherë me një bisedë.

GAFORRJA **

Shmangni së munduari partnerin tuaj me skenat tuaja të pabaza të xhelozisë: nëse keni dyshime për besnikërinë e tij, flisni drejtpërdrejt me të. Pasi gjithçka të sqarohet, do të mund t’i përkushtohesh më lehtë vetes dhe angazhimeve.

LUANI***

Planetët në një pozicion të butë do t’ju japin një ditë vërtet të këndshme. Koha do të kalojë shpejt së bashku me njerëz që do t’ju gëzojnë. Ju do të jeni në gjendje të realizoni një ëndërr të vjetër pa u munduar.

VIRGJËRESHA**

Dita është sfiduese: yjet duken të pafavorshëm, duke ju bërë sipërfaqësorë, të prirur për lojëra fati dhe pa takt. Nuk përjashtohen hapat e gabuar në punë dhe zhgënjimet në jetën private. Eliminoni të gjitha pretendimet tuaja dhe qëndroni të qetë në çdo situatë të vështirë.

PESHORJA***

Hëna në fushën e gjashtë sinjalizon një ditë produktive në punë dhe plot kontakte! Disa debate me partnerin do ju lënë një shije të keqe në gojë por do të jenë absolutisht të zgjidhshme me pak vullnet të mirë nga të dy dhe falë Venusit.

AKREPI **

Luani zgjuar nëse disa nga kundërshtarët tuaj ju testojnë: shtrëngoni dhëmbët dhe në një kohë të shkurtër do të keni një mundësi të mirë për ta kompensuar atë. Disa nga të moshuarit do të duhet të pësojnë zhgënjim nga një mik.

SHIGJETARI***

Disa pengesa në mjedisin familjar mund t’ju bëjnë në humor të errët. Kur bëhet fjalë për kontratat dhe transaksionet financiare, mos u udhëhiqni nga intuita. Ditët e ardhshme premtojnë mrekulli dhe vendi i zbrazët në zemrën tuaj do të mbushet sa më shpejt që të jetë e mundur.

BRICJAPI**

Në punë, gjithçka është në emër të ndryshimit: shumë situata, të cilat kanë ndenjur prej disa kohësh, papritur do të fillojnë të ecin pozitivisht. Në dashuri, megjithatë, gjithçka do të ndërlikohet: vendosni nëse do ta përqendroni vëmendjen te partneri juaj historik apo do të hapeni për gjëra të reja.

UJORI***

Do të demonstroni se keni aftësi të mira organizative për të zbatuar një projekt që do të vlerësohet dhe mbështetet nga përgjegjësit. Diçka e veçantë do të ndodhë edhe në jetën tuaj të dashurisë. Do të jetë një dashuri e re, një aventurë apo një entuziazëm i ri për partnerin tuaj.

PESHQIT **

Prania e Saturnit në një aspekt harmonik në shenjën tuaj po zbut karakterin tuaj, por mbi të gjitha po ju ndihmon të ndërtoni një strukturë solide në të cilën të pozicionoheni. Pak nga pak po i vendosni të gjitha pjesët e jetës tuaj në vend!

blank

HOROSKOPI I JAVËS 20-26 NËNTOR 2023

Horoskopi i Dashit

Hej Deshë, duket se kjo periudhë është paksa e luhatshme për ju. Energjia juaj mund të jetë kulmore ose në një nivel më të ulët të të gjitha kohërave, nuk ka asnjë në mes. Në dashuri gjërat bëhen interesante; mund të ketë disa tronditje. Në punë ju këshilloj të jeni të kujdesshëm: shmangni lëvizjet e nxituara dhe konsideroni me kujdes çdo vendim. Financat? Epo, kujdes portofolin! Mos harroni: aventura është joshëse, por ekuilibri i brendshëm ia vlen peshën e saj në ar.

“Jo të gjithë ata që enden janë të humbur.” – J.R.R. Tolkien

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 2
Energjia: 5

 

Horoskopi i Demit

Dema, duket se ka disa sfida përpara, por mos kini frikë. Ndoshta financat tuaja nuk po kërcejnë tarantelën ashtu siç do të dëshironit, dhe energjia juaj mund të jetë pak e dobët – kujdesuni për veten! Në frontin e dashurisë, mund të ketë ndonjë shkëndijë interesante ose qetësi të këndshme. Nga ana e punës? Epo, vazhdoni pa e tepruar dhe do të shihni përparim.

“Suksesi është pengesa nga dështimi në dështim pa humbur entuziazmin.” Winston Churchill

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 1
Energjia: 2

 

Horoskopi i Binjakëve

Hej, Binjakë! Shikoni, duket sikur dashuria ka ardhur në rritje kohët e fundit, apo jo? Mund të jetë koha për t’i marrë gjërat në duart tuaja. Në punë, megjithatë, mund të gjeni disa surpriza që do t’ju bëjnë të reflektoni për rrugën tuaj profesionale. Fati… mirë, nuk është saktësisht epoka juaj e artë, por nuk është as diçka për t’u hedhur. Kontrolloni me kujdes flukset tuaja financiare dhe përpiquni të mbani energjinë tuaj të lartë!

“Nuk mund të kthehesh pas dhe të ndryshosh fillimin, por mund të fillosh aty ku je dhe të ndryshosh fundin.” C.S. Lewis

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 4

 

Horoskopi i Gaforres

Hej Gaforre, duket sikur era po kthehet pak në favorin tuaj në disa zona, ndërsa në të tjera… epo, le të themi se mund të jetë më mirë. Aftësia juaj për t’iu përshtatur situatave do të jetë e dobishme për ju dhe do të ndjeni një përparim shpirtëror. Në planin financiar, mbani sytë hapur dhe mos kafshoni më shumë se sa mund të përtypni. Nga pikëpamja energjike jeni në një mesatare të mirë; përdorni atë për të balancuar zona të tjera.

“Suksesi është të flesh çdo natë me shpirtin tënd të qetë.” – Paulo Coelho

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Luanit

Të dashur Luanë, duket se universi ka vendosur të përziejë kartat për ju. Disa fusha të jetës suaj po vibrojnë me energji pozitive, ndërsa të tjerat… epo, le të themi se mund t’ju duhet të vendosni pak më shumë durim dhe elasticitet. Qëndroni të qetë edhe nëse disa ditë mund të duken si një rrugë me pengesa; Gjithmonë ka diçka për të mësuar në kaos.

“Nuk mund të kthehesh pas dhe të ndryshosh fillimin, por mund të fillosh aty ku je dhe të ndryshosh fundin.” C.S. Lewis

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 1
Energjia: 5

Horoskopi i Virgjëreshës

Hej, Virgjëresha! Kohët e fundit mund të ndiheni pak sikur po ecni në një litar të ngushtë. Ndoshta ka ardhur koha t’i hidhni një sy financave tuaja, të cilat duket se kanë nevojë për më shumë vëmendje ndaj detajeve. Në dashuri, gjërat mund të jenë më mirë; por hej, mos u dëshpëro! Energjia juaj e punës po ecën mjaft mirë, kështu që kjo është për t’ju ngushëlluar.

“Edhe në mes të dimrit zbulova një verë të pathyeshme brenda meje.” Albert Camus

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 1
Energjia: 4

Horoskopi i Peshores

Hej Peshore, shikoni, duket sikur dashuria mund t’ju sjellë disa telashe. Di si t’i trajtosh me mençuri valët emocionale, mirë? Në punë, megjithatë, mund ta gjeni erën në velat tuaja. Kujdes financat tuaja! Po energjia juaj? Epo, le të themi se nuk do të jetë në krye. Mbani mend: peshorja është fjala kyçe.

“Lavdia më e madhe nuk është të mos biesh kurrë, por të ngrihesh sa herë që biesh.” Konfuci

Dashuria: 2
Puna: 4
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 2

Horoskopi i Akrepit

Akrep, duket sikur aventura nuk është gjëja jote këto ditë, apo jo? Ndërsa energjia juaj mund të jetë pak e ndrydhur, mbajeni kokën lart sepse mund të keni disa surpriza të këndshme financiare. Dashuria? Epo, le të themi se është më mirë nëse përqendroheni tek vetja për momentin. Sa i përket punës, bëni më të mirën tuaj dhe do të shihni disa vezullime drite në horizont.

“Edhe në humnerën më të thellë ka gjithmonë një yll për të ndjekur.” Anonim

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 5
Financat: 5
Energjia: 2

Horoskopi i Shigjetarit

Hej Shigjetarë, duket sikur do të vijnë disa ulje-ngritje. Në disa zona ju jeni në kreshtën e valës, ndërsa në të tjera mund të ndiheni sikur po vozitni kundër rrymës. Vetëm mos harroni të mbani në dorë shpirtin tuaj aventuresk; do t’ju duhet. Dhe sa për financat… mirë, le t’i mbajmë sytë hapur, mirë?

“Jeta është ajo që ndodh ndërsa je i zënë duke bërë plane të tjera.” John Lennon

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 1
Energjia: 5

Horoskopi i Bricjapit

Përshëndetje Bricjapë, duket se yjet janë pak kapriçiozë kohët e fundit. A jeni gati për të lundruar në ulje-ngritje? Dëgjoni, jo çdo gjë do të jetë perfekte, por ka disa surpriza të këndshme për ju. Në dashuri mund të ketë disa tronditje, ndaj mbajeni fort. Në punë, megjithatë, mund të gjeni momente lavdie – shijoni ato! Energjia jote luhatet si bursa, por kur je zgjuar… je me të vërtetë i ngritur!

“Nuk është ajo që ne shikojmë ajo që ka rëndësi, është ajo që ne shohim.” Henry David Thoreau

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 5

Horoskopi i Ujorit

Dëgjoni këtu, Ujorë. Duket se dashuria po vepron, ndaj mos prisni ndonjë fishekzjarre të madhe për momentin. Në punë, mund të ndiheni sikur po vozitni kundër grurit; prit! Fati juaj është paksa i luhatshëm: merreni filozofikisht. Financat? Epo, le të themi se do të ishte më mirë të mbani një sy në portofolin tuaj tani për tani. Dhe energjia… keni pasur ditë më të mira, por mos u frikësoni!

“Bëhu ndryshimi që dëshiron të shohësh në botë.” – Mahatma Gandhi

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 1
Energjia: 2

Horoskopi i Peshqve

Peshq, duket sikur ka disa ulje dhe ngritje përpara për ju. Nëse ndiheni sikur energjia juaj është në një slitë, nuk jeni vetëm. Mund të jetë koha për t’i kushtuar vëmendje shëndetit tuaj; mbajeni atë shkallë të brendshme të balancuar! Në punë, mbani sytë hapur: mundësitë e maskuara mund të jenë duke trokitur në derë.

Mos planifikoni për sukses, arrijeni atë hap pas hapi.
Anonim

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 1

blank

HOROSKOPI E HËNË 20 NËNTOR 2023

DASHI **

Hëna treçerkëshe do t’ju sjellë bukuri, miqësi dhe hijeshi. Është turp që xhelozia do të ketë një dorë në të: nëse nuk e bëni çështje shteti dhe shmangni shfaqjen e supozimeve tuaja të pasakta përreth, do të jetë një ditë e bukur plot kreativitet.

DEMI**

Sot Jupiteri do ju mbrojë dhe do ju japë logjikë dhe mendjemprehtësi nëse duhet të merrni vendime të rëndësishme në punë. Megjithatë, kushtojini vëmendje sferës familjare: disa keqkuptime rrezikojnë të krijojnë përçarje të thella me ata që doni.

BINJAKËT***

Nëse ndiheni të pavendosur, përpiquni të përqendroheni në peshimin e të mirat dhe të këqijat e të gjitha situatave me të cilat përballeni. Me pak durim do ta gjeni gjithmonë rrugëdaljen. Këshillat e të tjerëve mund të jenë të dobishme, por mos lejoni që ato të ndikojnë tek ju.

GAFORRJA***

Yjet parashikojnë një ditë shumë konstruktive, të gjallë dhe për këtë arsye të përshtatshme për histori të reja dashurie dhe kontakte të kënaqshme njerëzore. Do të jetë e lehtë të biesh në dashuri, të gjesh një mik të ri dhe të kesh sukses në fushën profesionale.

LUAN***

Dita kërkon një angazhim të caktuar, por shpërblimet do jenë të kënaqshme. Financat tuaja do të rriten: falë të ardhurave dhe shpenzimeve të reja që do të mund të shmangni, llogaria juaj bankare do të bëhet më e konsiderueshme. Do të jeni në harmoni me të dashurin tuaj.

VIRGJËRESHA **

Në fushën profesionale dhe ekonomike do të keni më shumë kënaqësi sesa pritej. Disa ngjarje do të kthehen në favorin tuaj: fokusohuni në kohën. Çështjet materiale kanë pak lidhje me dashurinë, është më mirë t’i mbani jashtë për të mos dëmtuar marrëveshjen.

PESHORJA **

Shumë ide të reja shkëlqyese dhe një këmbëngulje e pazakontë për t’i vënë ato në praktikë do të pushtojnë mendimet tuaja gjatë gjithë ditës. Nuk bëhet fjalë për planet për të përmirësuar karrierën apo financat tuaja, por për mënyrën se si të realizoni një fantazi romantike.

AKREPI***

Yjet ju bëjnë më entuziastë se zakonisht dhe nëse keni një biznes komercial apo përfaqësues, do të përfitoni edhe nga pikëpamja financiare. Në dashuri, mbajeni tundimin për të nisur veten në një aventurë intriguese: mund të jetë e rrezikshme!

SHIGJETARI **

Falë Mërkurit, do të keni aftësitë diplomatike të nevojshme për të garantuar mbështetjen e atyre që kanë rëndësi dhe kështu nuk do ta keni të vështirë të arrini qëllimet tuaja. Kujdes me paratë: përpiquni të mos shpenzoni shumë.

BRICJAPI**

Nëse disa aspekte të jetës private ju bëjnë ende të pakënaqur, do të gjeni kompensim të shkëlqyer në punë, veçanërisht nëse arrini të kapërceni dembelizmin që shpesh ju bën të humbisni çdo mundësi për përmirësim.

UJORI***

Entuziazmi do të jetë i lartë, sidomos gjatë mbrëmjes dhe energjia do të jetë e disponueshme në sasi të mëdha. Përveç mbështetjes së planetëve, do të keni atë të njerëzve të rëndësishëm që do të thonë fjalë të mira për ju. Për dashurinë, do të jetë një ditë magjike.

PESHQIT **

Ju keni të bëni me një marrëveshje që duket se është përtej mundësive tuaja. Luaj lojën, mbaj nën kontroll kuriozitetin dhe mund të ndodhë një mrekulli e vogël! Vetëm kushtojini vëmendje detyrave të zakonshme që po i neglizhoni pak.


Send this to a friend