VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E MARTË 28 SHTATOR 2021

By | September 28, 2021
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 23 TETOR 2021

Dashi
Nëse jeni duke punuar, të tjerët do të gjejnë mënyra për t’ju shpërqendruar dhe nuk do të jetë e lehtë të qëndroni të fokusuar. Aspekti qiellor i ditës do të bëjë që të ndiheni të kënaqur plotësisht në shoqërinë e partnerit. Çfarë nate për të kujtuar!

Demi
Ju keni një shans për të treguar se brenda jush ka një fëmijë të vogël që pret të dalë dhe të argëtohet. Të gjithë duhet të harrojnë seriozitetin e jetës për një kohë, të qetësojnë disiplinat e tyre në mënyrë që të jenë në gjendje të kuptojnë pse ato janë kaq të nevojshme në radhë të parë.

Binjakët
Njerëzit mund të kenë një mundësi të mrekullueshme për të qeshur dhe argëtuar sot. Ju keni një shans për të bashkëvepruar me dikë mjaft të mrekullueshëm, i cili është jashtëzakonisht i këndshëm. Ia vlen të provoni, pasi nuk do të pendoheni për këtë ndërveprim dhe do të përfitoni nga shumë aspekte të kohës suaj së bashku.

Gaforrja
Nëse do të dilni në një festë, vishuni me ato rroba që keni dashur gjithmonë të vishni, por kurrë nuk keni guxuar. A keni menduar të punoni drejt një karriere si shkrimtar apo mësues? Nëse po, kjo është dita për të filluar. Ndoshta ju duhet të uleni dhe të filloni të shkruani, ose të ndiqni disa kurse për të përmirësuar aftësitë tuaja.

Luani
Të qenit pranë të tjerëve duhet të jetë veçanërisht e këndshme për ju sot. Shumica e njerëzve duhet të jenë miqësorë dhe ju do të kënaqeni me shoqërinë e tyre. Ana negative është se aftësitë tuaja psikike janë të mprehta, kështu që mund të merrni disa ndjenja shqetësuese nga ata me të cilët flisni. Ka të ngjarë të zbuloni se shumë buzëqeshje fshehin trazira brenda.

Virgjëresha
Një grup me të cilin keni qenë i përfshirë mund të marrë vlerësimin për punën e mirë që ju mund të keni udhëhequr. Një mik mund të marrë një lloj mirënjohjeje publike që reflekton mbi ju. Objektivat afatgjata mund të mblidhen papritur për ju, duke përfunduar një muaj pune të palodhur, duke ju sjellë sukses dhe mirënjohje.

Peshorja
Aspektet aktuale tregojnë sukses. Kjo mund të lidhet me jetën tuaj romantike, ose me një projekt krijues për të cilin keni punuar për një kohë të gjatë. Cilado qoftë ajo, vjen pikërisht në kohën e përsosur kur entuziazmi dhe optimizmi juaj janë në kulm. Ju do të jeni në gjendje të përfitoni sa më shumë nga aktivitetet që vijnë në rrugën tuaj.

Akrepi
Dita e sotme mund të shënojë një moment historik për ju në formën e njohjes publike. Mendimi juaj i qartë dhe i shpejtë dhe aftësitë tuaja të vëzhgimit u kanë lënë përshtypje të tjerëve dhe ju mund të korrni përfitimet e punës suaj të palodhur. Këto ngjarje mund t’ju inkurajojnë të kërkoni metoda të tjera për të avancuar karrierën tuaj.

Shigjetari
Një letër ose telefonatë në lidhje me ndryshimet e mundshme pozitive në situatën tuaj financiare mund t’ju shqetësojë për të ardhmen. Prakticiteti juaj duhet t’ju mundësojë ta përballoni atë në mënyrë objektive dhe efikase. Nuk ka nevojë për t’u shqetësuar. Mendoni pak dhe merrni vendimin tuaj kur gjithçka të përfundojë.

Bricjapi
Nëse keni një projekt për t’ia paraqitur dikujt, kjo është dita për ta bërë atë, ose të paktën hartoni strategjinë tuaj. Suksesi tregohet fuqishëm për çdo projekt që filloni sot. Kozmosi insiston që nëse nuk keni ndonjë gjë të veçantë për të bërë, duhet të gjeni diçka. Në aspektin profesional do të ndiheni në formë të mirë.

Ujori
Sot konfigurimi astral ju lejon të keni aventura të mëdha romantike. Do t’ju pëlqejë e gjithë loja për t’i bërë të tjerët të ndihen mirë, ndërkohë që dukeni mjaft mirë vetë. Mund të shkoni në ekstreme, por jini të sigurt se dikush do t’ju dojë për këtë përgjithmonë.

Peshqit
Dita ju jep mundësinë për të hetuar të gjitha llojet e gjërave, që normalisht nuk mund t’i eksploroni. Ju hapen dyer që mund të kenë mbetur më parë të mbyllura fort. Nuk do t’ju duhet as të trokitni, sepse të tjerët thjesht e dinë se ju keni atë që ata duan. Ju madje mund t’ju duhet të bëni një zgjedhje.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 22 TETOR 2021

Dashi

Të qenit iniciatorë dhe entuziastë do të sjellë rezultate të favorshme dhe do të lehtësojë tensionet në familje. Marrëdhënia juaj në çift do të marrë një kthesë të papritur. Një udhëtim do t’ju falë pafund kënaqësi. Nëse jeni të martuar, sot do të dashuroheni përsëri me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj.

Demi

Fillimi i ditës mund të jetë i mirë, por do të ketë shpenzime në mbrëmje, të cilat do t’ju shqetësojnë. Punoni në koordinim të ngushtë për të sjellë harmoni në shtëpinë tuaj. Jeta juaj romantike mund të jetë mjaft e ndërlikuar sot.

Binjakët

Mos u bëni të ashpër me veten për gabime të vogla. Do të prekeni nga dashuria e vëllait ose motrës. Shmangni humbjen e durimit për çështje të vogla, pasi kjo do të dëmtojë vetëm interesat tuaja.

Gaforrja

Nëse dëshironi të bëni një jetë të qetë dhe të mbani një standard të qëndrueshëm jetese, atëherë duhet të jeni të vëmendshëm në lidhje me financat tuaja. Një familjar i juaji do të irritohet shumë me veprimet tuaja të fundit sot. Shmangni veprimet që partneri/partnerja juaj mund ta konsiderojë të pakëndshëm.

Luani

Sjellja juaj do të vlerësohet. Personat që kanë marrë kredi, sot mund të kenë vështirësi për të kryer shlyerjen. Një vizitë nga një i afërm mund të pushtojë mbrëmjen tuaj. Do të jeni në humor të mirë, ndaj sigurohuni që të bëni plane të veçanta për ju dhe të dashurin/dashurën tuaj.

Virgjëresha

Ndihma e vëllait apo motrës do të çojë në përfitime monetare për ju, sot. Punët në shtëpi do të marrin shumë nga koha juaj. Mos lejoni që ndonjë zhgënjim në jetën tuaj të dashurisë t’ju dekurajojë.

Peshorja

Sot do të jeni plot energji, çfarëdo që të bëni, do të jeni në gjendje ta bëni në gjysmën e kohës që merrni zakonisht. Sot, mos jini dominues në qëndrimin tuaj me anëtarët e familjes. Punoni në bashkëpunim të ngushtë me ta për të pasur edhe më shumë përfitime. Ndryshimi i qëndrimit tuaj do t’u sjellë atyre shumë gëzim. Kujtimet romantike do të pushtojnë mendimet tuaja.

Akrepi

Dëgjimi i muzikës suaj të preferuar do t’ju ngrejë humorin dhe nivelin e energjisë. Përdorni atë që keni përpara se të nxitoni për të blerë diçka të re. Kjo do të jetë një ditë e mbarë për të filluar një sipërmarrje të re familjare.

Shigjetari

Shmangni përfshirjen në ndonjë marrëveshje të dyshimtë. I/e dashura juaj mund të presë që të bëni një përpjekje të veçantë për ta sot. Nëse ikni nga një situatë, ajo do t’ju ndjekë nga pas, ndaj përpiquni të përballeni me të.

Bricjapi

Jeta juaj në familje do të jetë e qetë dhe tërheqëse. Do të jetë një ditë emocionuese në marrëdhënien në çift. Planifikoni diçka të veçantë për mbrëmjen dhe përpiquni ta bëni atë sa më romantike të jetë e mundur.

Ujori

Kaloni pak kohë me miqtë e ngushtë në mënyrë që të relaksoheni. Do të jeni plot energji sot, kështu që organizoni një festë ose një takim shoqëror. Ditë e mbarë për finalizimin e një marrëveshje të rëndësishme biznesi.

Peshqit

Ditë e përsosur për të bërë diçka emocionuese dhe argëtuese me miqtë. Dashuria juaj do të jetë e palëkundur. Ata që kanë qenë shumë të zënë ditët e fundit, më në fund do të gëzojnë pak kohë të lirë.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 21 TETOR 2021

Dashi
Shfaqni guxim dhe forcë përballë çdo fatkeqësie që mund të përballeni. Një qëndrim optimist, pozitiv do t’ju lejojë të arrini sukses. Edhe pse askujt nuk i pëlqen të japë hua, ka gjasa që sot të duhet ta bëni një gjë të tillë. Teksa vazhdoni rutinën tuaj të zakonshme, mund të hasni dikë nga e kaluara juaj me të cilin keni pasur dallime.
Demi
Kjo do të jetë një ditë e dobishme për të bërë gjëra që përmirësojnë shëndetin tuaj. Talentet tuaja krijuese do të jenë shumë fitimprurëse nëse përdoren në mënyrë të duhur. Kjo do të jetë një ditë e mirë për t’i dhënë pak nga koha juaj tjerëve. Do të jetë një ditë e mahnitshme në jetën tuaj në çift.
Binjakët
Nëse nuk keni qenë mirë, ka shanse që të shëroheni nga sëmundja juaj. Do të keni pasoja negative në drejtime të ndryshme nëse përpiqeni të kujdeseni për kërkesat e të gjithëve. Çrregullimet emocionale mund t’ju shqetësojnë.
Gaforrja
Ka gjasa të përfshiheni në një formë të aktivitetit në natyrë që do t’ju ndihmojë të përmirësoni aftësinë tuaj fizike. Sot mund të debatoni me partnerin/partneren tuaj për çështje të lidhura me paratë. Sidoqoftë, do të rregulloni gjithçka me qetësinë suaj.
Luani
Do të jeni mirë me shëndet. Personat e kësaj shenje që kanë interesa biznesi jashtë shtetit ka gjasa të përfitojnë financiarisht sot. Disa persona pranë jush do të përpiqen të përfitojnë padrejtësisht nga sjellja juaj shumë bujare.
Virgjëresha
Kjo do të jetë një ditë e mirë për të provuar dhe hequr dorë nga zakonet e varësisë. Këshillat nga prind mund të jenë të dobishme në vendin e punës. Miqtë dhe të afërmit do t’ju zgjasin dorën në një moment të vështirë. Jeta juaj e dashurisë do të jetë plot emocione sot.
Peshorja
Një udhëtim i papritur mund të rezultojë rraskapitës. Një masazh do të jetë relaksues dhe do t’ju çlirojë nga stresi sot. Nuk do të keni nevojë të shpenzoni paratë tuaja, pasi një i moshuar në shtëpi mund t’ju ndihmojë me financat tuaja. Ndarja e problemeve me anëtarët e familjes tuaj, do të lehtësojë përgjegjësitë tuaja.
Akrepi
Filloni ditën me disa ushtrime fizike. Mos investoni në ndërmarrje të përbashkëta gjatë këtyre ditëve. Dikush mund t’ju bëjë një kompliment të veçantë sot. Ju duhet të mësoni t’i jepni kohë marrëdhënieve dhe njerëzve në jetën tuaj të cilët i vlerësoni më shumë.
Shigjetari
Edhe pse të ardhurat tuaja do të jenë të qëndrueshme sot, një rritje e shpenzimeve do ta bëjë të vështirë për ju të kurseni shumë. Ju mund të krijoni një miqësi të re gjatë ditës së sotme. Ju mund të hasni një anë të ashpër dhe të guximshme të partnerit/partneres suaj sot, e cila mund t’ju bëjë të mos ndiheni mirë.
Bricjapi
Mos i humbni energjitë tuaja duke u grindur pa nevojë me të tjerët. Kujtojini vetes se nuk fitoni asgjë me të vërtetë duke u sjellë në këtë mënyrë. Ka gjasa të keni një forcim të pozicionit tuaj financiar.
Ujori
Programet e fitnesit dhe humbjes në peshë do t’ju ndihmojnë të jeni në formë më të mirë. Shijoni një ditë të qetë me anëtarët e familjes. Sot, do të jeni në gjendje të kaloni më shumë kohë me të dashurin/dashurën tuaj dhe t’i shprehni ndjenjat. Mund të merrni një vendim i rëndësishëm me familjen dhe kjo është koha e duhur për ta bërë këtë.
Peshqit
Do të duhet të zgjidhni një problem që rëndon në mendjen tuaj. Mos u dorëzoni ndaj kërkesave të panevojshme të të dashurit tuaj. Nëse thjesht shmangni një situatë të tillë, ajo do t’ju ndjekë në mënyrën më të keqe të mundshme. Mos lejoni që aktivitetet joproduktive t’ju marrin kohën tuaj, përkundrazi përpiquni të fitoni aftësi dhe njohuri të reja që mund t’i përdorni në aspektin tuaj profesional.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 20 TETOR 2021

Dashi
Në fillim të ditës mund të merrni një lajm të keq, i cili mund t’ju prishë gjithë ditën. Prandaj, përpiquni të ruani qetësinë. Do të diskutoni çështje financiare me bashkëshortin/bashkëshorten dhe do të bëni plane për ditët në vijim. Miqtë dhe të afërmit do të kërkojnë më shumë vëmendje.
Demi
Një plan për të udhëtuar mund të shtyhet për shkak të një çështjeje të lidhur me shëndetin në familje. Aspekti i dashurisë do të jetë plot energji. Do të keni pak kohë të lirë dhe duhet ta përdorni këtë në mënyrë produktive.
Binjakët
Shmangni një dietë me kalori të lartë dhe jini të përkushtuar ndaj ushtrimeve fizike. Do të kaloni kohë të gëzueshme me familjen dhe miqtë. Shigjetat e Kupidit po nxitojnë drejt jush, për të shpërndarë dashuri në jetën tuaj.
Gaforrja
Do të shpëtoni nga tensionet e vazhdueshme. Sot do të zotëroni një shumë të arsyeshme parash, me të cilat do të mund të zgjidhni disa probleme financiare. Një mik i ngushtë do t’ju surprizojë me diçka që do t’ju ngrejë humorin.
Luani
Sot do të keni kohën dhe prirjen për të bërë gjëra që do të përmirësojnë shëndetin tuaj. Sot puna do jetë stresuese dhe e lodhshme, por shoqëria e miqve do t’ju ngrejë humorin dhe do t’ju bëjë të ndiheni të relaksuar. Tregohuni të vëmendshëm rreth asaj çfarë ndodh rreth jush, dikush mund të marrë merita për punën e bërë nga ju sot.
Virgjëresha
Dikush po ju vëzhgon fshehurazi dhe ju konsideron si një model. Mund të shqetësoheni nga turmat e mëdha, tubimet dhe kaosi, duke ju bërë të përpiqeni të krijoni kohë dhe hapësirë për veten tuaj. Mund të ketë disa mosmarrëveshje të vogla mes jush dhe bashkëshortit/bashkëshortes suaj.
Peshorja
Ju mund ta keni të vështirë të kontrolloni emocionet tuaja. Sjellja juaj e pazakontë do të bëjë konfuzë njerëzit përreth jush. Një familjar mund të reagojë ashpër ndaj situatave në lidhje me financat, duke shkaktuar një tension të pakëndshëm në shtëpinë tuaj. Jeta juaj e dashurisë do të marrë një kthesë të bukur sot.
Akrepi
Një ndryshim mendimi mund të shfaqet sot mes jush dhe partnerit/partneres suaj. Do të keni vështirësi në përpjekjen për ta bërë partnerin/partneren të shohë këndvështrimin tuaj. Mund të jetë e vështirë gjatë ditës së sotme të gjesh kohë për veten.
Shigjetari
Shmangni vetëmjekimin, pasi ka mundësi që kjo t’ju sjellë probleme. Mos ndërmerrni asnjë hap, ose mos u përfshini në ndonjë veprim që mbart rrezikun e humbjes financiare. Kërkoni këshillën e një personi me përvojë paraprakisht. Punët në shtëpi do t’ju lodhin pamasë gjatë ditës së sotme. Rrethanat e jetës suaj të dashurisë mund të mos kenë mosmiratimin e të tjerëve.
Bricjapi
Shmangni sjelljet impulsive në takimet shoqërore. Dita e duhur për t’iu përkushtuar veten duke bërë atë çfarë ju pëlqen më shumë. Mos u dorëzoni ndaj kërkesave emocionale të të dashurit/dashurës suaj.
Ujori
Përpiquni të jeni më optimistë. Nëse doni të sillni ndryshime, duhet të keni një plan konkret drejt të cilit mund të punoni. Në mëngjes mund të pësoni një humbje financiare, që do të ndikojë negativisht në pjesën tjetër të ditës.
Peshqit
Sot mund të përjetoni dhimbje trupore, ose mund të keni ndonjë shqetësim tjetër shëndetësor. Investimet e reja mund të jenë produktive. Partneri/partnerja juaj mund të kërkojë t’i qëndroni pranë gjatë gjithë ditës.

blank

HOROSKOPI E MARTË 19 TETOR 2021

Dashi
Fëmijët mund të kërkojnë ndihmën tuaj për të përfunduar projektet shkollore. Sot do të kuptoni që dashuria pushton gjithçka. Ndiqni instinktin tuaj para se të angazhoheni në ndonjë partneritet të ri. Disa prej jush do të ndërmarrin një udhëtim të largët, i cili do të jetë i vrullshëm, por shumë shpërblyes.
Demi
Sot mund t’ju duhet të përballeni me disa tensione dhe dallime mendimesh, që do t’ju bëjnë të ndiheni të irrituar dhe të shqetësuar. Një anëtar i familjes ose bashkëshorti/bashkëshortja do t’ju japë mbështetje maksimale. Një romancë e re do t’ju ngrejë humorin dhe do t’ju bëjë të ndiheni krejtësisht ndryshe.
Binjakët
Të kalosh një mbrëmje me miqtë do të jetë e këndshme, por bëni kujdes, pasi konsumimi i tepërt i ushqimit dhe pijeve mund t’ju bëjë të ndiheni keq! Gjykata do të marrë vendime në favorin tuaj sot, nëse jeni përfshirë në një çështje që lidhet me paratë. Madje, kjo do t’ju sjellë edhe përfitime financiare.
Gaforrja
Miqtë tuaj do të jenë mbështetës dhe do t’ju mbajnë në një humor të mirë. Sot do të jeni në gjendje të kurseni para. Ndjenjat romantike do të jenë reciproke sot. Nëse besoni se koha është para, atëherë bëni të gjitha përpjekjet për ta përdorur kohën tuaj në mënyrë produktive dhe për të arritur potencialin tuaj më të lartë.
Luani
Vullneti juaj mund të shpërblehet sot, pasi do përballeni me një situatë shumë të ndërlikuar. Jini të kujdesshëm gjatë marrjes së vendimeve emocionale. Përgjegjësitë familjare do të rriten, duke ju shtuar shqetësimet. Do të ketë emocione mjaft pozitive në jetën tuaj të dashurisë.
Virgjëresha
Miqtë do t’ju prezantojnë me një person të veçantë, i cili do të ketë ndikim të jashtëzakonshëm në mendimet tuaja. Mund t’ju duhet të bëni një diskutim rreth investimeve financiare dhe kursimeve me anëtarët e tjerë të familjes sot. Këshillat e tyre do të jenë të dobishme për të përmirësuar gjendjen tuaj financiare.
Peshorja
Mund t’ju duhet të përgjigjeni për mungesën e vëmendjes ndaj të dashurit/dashurës suaj. Detyrat e reja të ndërmarra nuk do të përmbushin pritshmëritë. Ju do të jeni në gjendje të përfundoni shumicën e detyrave tuaja në kohë.
Akrepi
Luani sipas rregullave dhe mos i kaloni kufijtë. Jini bujarë në qasjen tuaj për të zgjidhur çështjet personale, por bëni kujdes me gjuhën e përdorur për të parandaluar dëmtimin e atyre që ju duan dhe kujdesen për ju. Një mesazh i keqkomunikuar mund të rezultojë që kjo të bëhet një ditë e mërzitshme për ju.
Shigjetari
Edhe pse do të hasni probleme me paratë gjatë ditës, ka gjasa që situata të ndryshojë në mbrëmje. Mirëkuptimi me bashkëshortin/bashkëshorten do të sjellë paqe dhe lumturi në shtëpi. Ndikimet romantike në jetën tuaj do të jenë të forta sot.
Bricjapi
Dilni për një shëtitje të gjatë, për ta mbajtur veten në formë. Kushtojini kohën e duhur familjes suaj, lërini ata të ndiejnë se kujdeseni për ta. Çdo ankesë ose mëri që keni në lidhje me marrëdhënien tuaj në çift do të zhduket në këtë ditë të gëzueshme. Probleme të reja mund të shfaqen për ju në vendin e punës, veçanërisht nëse nuk i trajtoni gjërat në mënyrë diplomatike.
Ujori
Sot nuk do të jeni në gjendje të përmbushni asnjë nga premtimet tuaja, çfarë mund ta mërzisin partnerin/partneren tuaj. Shefi juaj nuk do t’i dëgjojë justifikimet, ndaj qëndroni në krye të të gjitha angazhimeve që lidhen me punën. Aftësitë tuaja komunikuese do të jenë mjaft të mira.
Peshqit
Zgjidhja e çdo problemi që keni me anëtarët e tjerë të familjes do t’ju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja. Disa persona të kësaj shenje mund të nisin një punë me kohë të pjesshme. Pas një debati të nxehtë gjatë ditës, do të kaloni një mbrëmje të mrekullueshme me bashkëshortin/bashkëshorten.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 18-24 TETOR 2021

Dashi

 

Për fatin tuaj të mirë gjithçka do stabilizohet këtë javë. Ambienti në jetën tuaj në çift do jetë më i ngrohtë. E mërkura, e enjtja dhe e shtuna janë ditët ideale për të marrë edhe disa vendime ose për të bërë plane afatgjata. Ju beqarët do keni plot njohje, por nuk pritet të nisë ndonjë lidhje e jashtëzakonshme që do ju bëjë të drithëroheni. Buxheti do jetë më i ekuilibruar kështu që mund të përfitoni të hiqni edhe ndonjë para mënjanë. Për shëndet të mirë, duhet të keni kujdes me higjienën, duhet të flini më tepër dhe të ushqeheni në mënyrë të ekuilibruar. Në punë do jeni shumë të përqendruar dhe do arrini të gjitha objektivat që do i vini vetes.

Demi

 

Kjo do jetë me të vërtetë një javë fantastike dhe e mbushur me alegri. Ju që jeni në një lidhje mund të vendosni edhe data për fejesa, martesa apo edhe zgjerim në familjeje. Më e rëndësishmja është që do përjetoni emocione pozitive. Ju beqarët që nuk besoni në dashuri me shikim të parë, këtë javë do surprizoheni pa masë. Në planin financiar duhet t’i rregulloni patjetër disa probleme urgjente sepse po i latë pas dore situata mund të ndërlikohet edhe me tepër. Shëndeti herë pas here mund të ketë shqetësime të vogla që do vijnë si pasojë e lodhjes së tejskajshme. Sipas Dritare.net, në punë do jeni profesioniste të vërtetë dhe do arrini majat. Asgjë dhe askush nuk do ju ndalojë dot.

Binjakët

 

Klima yjore do ngrohet edhe më shumë gjatë kësaj jave. Pas të martës do fillojë një etape shumë më e bukur dhe me emocionuese për të gjithë. Edhe për ju beqarët do jetë një jave e këndshme dhe e mbushur me takime mbresëlënëse. Do ndiheni shumë mirë dhe të lumtur për zgjedhjet që do bëni. Financat do përmirësohen në mënyrë të jashtëzakonshme dhe do ngeleni të habitur edhe vetë. Shfrytëzojeni rastin për të hequr edhe disa para mënjanë. Shëndetin mos e lini shumë pas dore sepse situata mund të ndërlikohet në atë gradë sa nuk do dini çfarë të bëni më pas. Në punë do jeni shumë profesioniste, kërkues ndaj vetes dhe këmbëngulës.

Gaforrja

 

Me bekimin e yjeve, jeta juaj do jetë edhe më harmonike gjatë kësaj jave. Do dilni më shumë, do argëtoheni dhe do përjetoni ndjesi të paimagjinueshme ju të dashuruarit. Nëse jeni beqarë do jeni në kërkim të lidhjeve serioze dhe të rafinuara, çka nuk do ju mundësohet dot këtë periudhë. Sektori i financave do jetë tej mase i privilegjuar dhe situata do ketë përmirësime të konsiderueshme. Gjendja shëndetësore ka për të qenë shumë më e mirë se më parë dhe do e rifitoni energjinë e humbur. Në punë do ketë probleme, sfida, por edhe arritje të mëdha. Bëhuni gati për ndryshime të mëdha.

Luani

 

Merrini gjërat me qetësi këtë javë dhe merrni iniciativa. Ju të dashuruarit, të nxitur nga Merkuri, do keni kurajën të flisni edhe për tema delikate me atë që keni në krah. Do ndiheni shumë më të qetë pasi të keni sqaruar gjithçka. Lidhja do konsolidohet edhe më tepër. Ju beqarët duhet të prisni edhe pak kohë për të pasur ndryshimet e mëdha që keni ëndërruar. Në planin financiar nuk pritet të keni as problemin më të vogël pasi së fundmi keni ditur t’i menaxhoni me përpikëri të ardhurat tuaja. Shëndeti duhet pasur më tepër nën kujdes. Shmangni duhanin, kafen dhe alkoolin. Në punë do i kaloni një e nga një të gjitha pengesat dhe do i arrini më në fund objektivat që i kishit vënë vetes.

Virgjëresha

 

Sado të mundoheni të ruani qetësinë absolute këtë javë nuk do ja dilni dot. Nëse jeni në një lidhje do keni konflikte të shumta me partnerin tuaj dhe marrëdhënia në çift do ketë tronditje. Asnjeri prej jush nuk do tolerojë dhe nuk do hapë rrugë. Nëse jeni beqarë do jeni shumë të shpërqendruar dhe nuk do e keni mendjen të krijojnë një lidhje. Do i neglizhojnë edhe mundësitë e mira që do iu jepen. Financat do dobësohen të mërkurë sepse do ju duhet të shpenzoni për disa gjëra me rëndësi. Gjendja shëndetësore do varet nga mënyra sesi do ushqeheni dhe se sa do flini. Jeta profesionale do jetë më e bekuar. Do jeni të bindur për hapat që duhet të hidhni dhe suksesi do jetë i garantuar.

Peshorja

 

Këtë javë nuk duhet të kërkoni më shumë sesa do jepni sepse vetëm sa do lëndoheni. Ju të dashuruarit duhet patjetër të bëni ndryshime në jetën tuaj sepse kështu si është situata mund të mërziteni pamase. Flisni hapur me atë që keni në krah dhe shprehini dëshirat një e nga një. Ju beqarët do keni një javë të mbushur me njohje të reja dhe emocione. Do e ndryshoni edhe perceptimin që kishit për dashurinë. Në planin financiar duhet ta shtrëngoni fort rripin sepse po filluan problemet keni për të pasur vështirësi akoma më të mëdha. Shëndeti nuk do jetë i mirë. Shpesh mund të keni shqetësime dhe probleme që as nuk i kishit imagjinuar ndonjëherë. Për punën ka për të qenë një periudhe e favorshme. Do bëni disa zgjedhje me rëndësi të madhe të cilat do ua ndryshojnë përgjithmonë të ardhmen.

Akrepi

 

Gjatë kësaj jave do ju realizohen të gjitha ëndrrat dhe do i shihni gjërat me një sy tjetër. Nëse keni një lidhje jeta juaj nuk do jetë shumë e mirë. Shpeshherë do jeni nën tension dhe do keni debate të forta me partnerin. Mos u nxitoni në asnjë mënyrë për të marre vendime të menjëhershme. Ju beqarët gjithashtu duhet të bëni kujdes pasi personat që do takoni nuk janë bërë posaçërisht për ju. Bëni edhe pak më shumë durim. Gjendja e financave do jetë goxha më e mirë dhe do arrini të kryeni edhe disa investime me interes të madh. Edhe shëndeti ka për të qenë i mirë në tërësi, pavarësisht se nuk do mungojë herë pas here ndonjë dhimbje koke apo barku. Në punë do keni sukses të garantuar dhe përveç vlerësimeve do merrni edhe shpërblime.

Shigjetari

 

Nëse doni që gjërat t’iu ecin mirë këtë javë duhet t’i pranoni gabimet dhe të mundoheni t’i ndreqni. Për ju të dashuruarit do jetë periudhë mjaft sensuale dhe e bukur. Gjithçka që keni dashur do ju realizohet më së miri. Ju beqarët duhet të tregoheni shumë të kujdesshëm dhe nuk duhet kurrsesi të pranoni të dilni me persona fanatikë dhe xheloze. Do vuani në të ardhmen. Me financat do jeni më të organizuar dhe më të arsyeshëm. Nuk do ndodhë asgjë e papritur po bëtë kujdes. Shëndeti do jetë goxha i mirë. Do keni imunitet të fortë dhe nuk do prekeni nga asgjë. Në punë do jeni mjaft profesionistë dhe do i habisni që të gjithë me ato që do arrini. Vazhdoni në këtë rrugë dhe keni për ta parë se ku do arrini.

Bricjapi

 

Dielli do e bekojë jetën tuaj këtë javë dhe do iu japë energji të pashtershme. Jeta juaj në çift do jetë e mbushur me emocione të forta, por ato do jenë si pozitive ashtu edhe negative. Ju beqarët do kenë më shumë fat se asnjëherë më parë dhe çdo gjë do ju ndryshojë brenda pak orësh. Edhe në planin financiar do jeni me fat. Do arrini t’i kryeni një e nga një të gjitha shpenzimet e domosdoshme dhe mund të hiqni edhe disa para mënjanë. Shëndeti nuk do jetë problematik, megjithatë mirë do jetë të bëni kujdes nga ndryshimet e motit. Në punë do i keni të gjithë planetët në krah kështu që keni për të arritur më shumë nga sa mendonit. Po mundët ndihmojini pak edhe kolegët.

Ujori

 

Kjo do jetë një javë vendimtare për ju. Nëse jeni në një lidhje dhe keni pasur probleme dhe mosmarrëveshje në çift gjërat do fillojnë të ndryshojnë. Ju beqarët duhet të jeni më të kujdesshëm dhe nuk duhet të besoni verbërisht tek fjalët e bukura që do ju thonë disa persona. Klima yjore do jetë e përshtatshme që ju të përmirësoni gjendjen financiare. Shfrytëzojeni këtë mundësi që iu jepet sepse jo gjithmonë do gjendeni në situata të tilla. Shëndeti gjithashtu do jetë i shkëlqyer. Do keni energjinë që do ju nevojitet. Në punë klima do jetë e trazuar ditët e para, por do ambientoheni dhe do dini çfarë hapash të hidhni.

Peshqit

 

Do ndiheni shumë të përhumbur gjatë kësaj jave dhe nuk do përqendroheni tek gjërat thelbësore. Ndonjëherë do harroni edhe disa detaje të rëndësishme. Nëse doni që gjithçka të kthehet në favorin tuaj bëni plane dhe reflektoni me kujdes para se të veproni. Ata që janë në një lidhje mund të kenë edhe debate me personin që kanë në krah, por do i kalojnë shpejt të gjitha. Ju beqarët do jeni tërheqës dhe do merrni propozime pa fund. Që nga e mërkura mund ta ndryshoni edhe statusin. Në planin financiar do e dini mirë çfarë hapash të hidhni dhe gjendja do mbetet e kënaqshme. Shëndeti do jetë shumë herë më i mirë dhe nervoziteti do kalojë që ditët e para. Po u kujdeset më tepër për ushqimin do jeni në një gjendje akoma më të kënaqshme. Në punë do jeni produktive, por do ju duhet më shumë reflektim e përqendrim për të arritur me shpejt atje ku keni dashur.

blank

HOROSKOPI E HËNË 18 TETOR 2021

Dashi

Çdo gjë që bëni për muajt e ardhshëm do të ketë një avantazh të fortë krijues. Sot fillon një cikël që do të nxjerrë në pah natyrën tuaj artistike. Sa i përket aspektit sentimental, mund të kaloni një ditë pranë partnerit.

Demi

Sot do të ndikoheni lehtësisht nga opinionet e njerëzve të tjerë. Ju do të mendoni një gjë me një person të caktuar dhe do të besoni një gjë krejtësisht të ndryshme kur jeni rreth dikujt me pikëpamjen e kundërt. Tregoni vendosmëri.

Binjaket

Përfundimi i një projekti aktual dhe fillimi krejtësisht i ri mund të tingëllojë si një ide e mirë, por nuk është kështu. Këmbëngulni. Filloni një prirje e re që do të vazhdojë për dy muajt e ardhshëm dhe do të zbuloni se mund ta ktheni një projekt të dështuar në një të suksesshëm.

Gaforrja

Një trend i ri fillon sot që do të ketë një efekt të thellë gjatë dy muajve të ardhshëm. Në përgjithësi, veprimet tuaja do të jenë më ëndërrimtare dhe më imagjinative. Përdoreni këtë periudhë në avantazhin tuaj.

Luani

Sot është dita e hapjes në një betejë dy mujore që do të keni me dikë në vendin e punës, ose ndoshta edhe një betejë që do ta ndjeni brenda vetes. Sido që të jetë, duhet të jeni të përgatitur për një përplasje që do të trondisë mënyrën tuaj të të menduarit.

Virgjeresha

Sot, do të zbuloni se jeni më të pavendosur se zakonisht. Ndoshta nuk e kishit menduar se kjo do të ishte e mundur. Të paktën, duke qenë të vetëdijshëm për të, do të jeni më mirë në gjendje që të merreni me të në mënyrë të shëndetshme.

Peshorja

Ka një ajër eksitimi për arratisjet tuaja romantike sot. Edhe pse mund ta keni njohur partnerin tuaj për shumë kohë, ju ndiheni sikur sapo jeni takuar. Shijoni këtë skenar të mrekullueshëm dhe shtrydhni çdo moment romantik prej tij.

Akrepi

Brenda jush po krijohet një shqetësim i jashtëzakonshëm. Fatkeqësisht, kjo do të jetë e vështirë të tronditet – veçanërisht gjatë ditës së sotme. Energjia juaj është e shpërndarë dhe e rastësishme. Kur jeni në dyshim, ndiqni intuitën tuaj. Do të të shpëtojë.

Shigjetari

Një ndjenjë e fortë dashurie për dikë nga larg mund t’ju godasë sot. Ky mund të jetë dikush me të cilin jeni përfshirë profesionalisht. Mos e shtyni. Lërini gjërat të zhvillohen ashtu siç duan. Marrëdhënia mund të jetë e qëndrueshme nëse jeni të kujdesshëm!

Bricjapi

Dashuria dhe pasioni mund të jenë në mendjen tuaj. Nëse nuk jeni aktualisht të përfshirë, mund të tërhiqeni nga dikush që njihni përmes biznesit, kështu që këshillohet pak kujdes. Ju mund të mos merrni atë që dëshironi sot, por mund të krijoni një potencial të ri për nesër!

Ujori

Nëse jeni beqarë, sot mund të dëshironi një partner romantik. Nëse jeni të lidhur, mund të mendoni ta bëni angazhimin tuaj më të përhershëm. Nëse jeni të martuar, fëmijët mund të jenë në mendjen tuaj. Cilado qoftë situata juaj do të merrni përgjigjen që dëshironi!

Peshqit

Energjia juaj fizike bëhet e ngadaltë sot, dhe për fat të keq, ky trend do të vazhdojë gjatë muajve të ardhshëm. Do të ketë raste kur ndiheni të fortë, por në përgjithësi, mund të ndiheni sikur po përpiqeni të vraponi me një pengesë përpara.

blank

HOROSKOPI E DIEL 17 TETOR 2021

Dashi
Një mik i vjetër mund t’ju kërkojë ndihmë financiare sot. Nipërit dhe mbesat do të jenë një burim kënaqësie e jashtëzakonshme për gjyshërit e kësaj shenje zodiakale. Partneri juaj do t’ju befasojë me diçka vërtet të bukur. Përqendrohuni në punë dhe në përparësitë tuaja.
Demi
Përpiquni të shmangni udhëtimet me distanca të gjata sot. Ata që ende nuk kanë marrë pagat e tyre mund të fillojnë të shqetësohen për çështjen e parave dhe mund të jenë të prirur për të kërkuar kredi. Përpiquni më shumë për harmoninë në familjen tuaj.
Binjakët
Natyra juaj gazmore do të sjellë lumturi për të tjerët sot. Do të jetë një ditë emocionuese për lidhjen tuaj në çift. Planifikoni diçka të veçantë në mbrëmje dhe përpiquni ta bëni atë sa më romantike të jetë e mundur. Ndërsa plotësoni nevojat e familjes, mos harroni të merreni me veten.
Gaforrja
Çrregullimet emocionale mund t’ju shqetësojnë. Mos nënshkruani asnjë dokument biznesi/ligjor pa e lexuar mirë. Përpiquni të krijoni sa më shumë kontakte me miq të rinj. Nuk përjashtohet mundësia e një situate të vështirë në aspektin profesional.
Luani
Një lajm i mirë i papritur gjatë ditës do të sjellë lumturi për të gjithë familjen. Mos i neglizhoni kërkesat e partnerit, pasi mund të krijohen probleme në marrëdhënien tuaj.
Virgjëresha
Mund të përballeni me një dilemë, e cila nuk do t’ju lejojë të përqendroheni në punë. Dikush afër jush do të dëshirojë që të kaloni kohë me të, por për shkak të mungesës së kohës, nuk do të jeni në gjendje ta përmbushni këtë. Kjo mund t’ju shqetësojë të dyve.
Peshorja
Mos ndrydhni ndjenjat dhe presionin brenda jush. Ndarja e problemeve tuaja me një person të besuar do t’ju ndihmojë. Shmangni ngritjen e çështjeve të diskutueshme, nëse sot jeni në një takim. Do të jetë një ditë e mbarë për biznesmenët.
Akrepi
Merrni parasysh pasojat e sjelljes suaj para se të veproni sot. Nëse është e mundur, shmangni situatat e komplikuara. Jeta juaj e dashurisë mund të marrë një kthesë magjike, thjesht përkushtohuni ndaj partnerit tuaj.
Shigjetari
Duhet të keni më shumë besim te vetja para se të filloni ndonjë projekt të ri. Mund të ndjeni një mungesë vëmendjeje nga bashkëshorti juaj, por në fund të ditës do të kuptoni se ai ishte të zënë duke bërë rregullime në përfitimin tuaj.
Bricjapi
Sjellja juaj do të vlerësohet sot. Jini të durueshëm dhe mirëkuptues me të dashurit tuaj. Këshillohuni me bashkëshortin përpara se të bëni ndonjë plan të rëndësishëm për ditën, për të shmangur çdo problem të mundshëm mes jush.
Ujori
Puna krijuese do t’ju qetësojë pa masë. Besimi juaj do të ketë një ndikim pozitiv në jetën profesionale. Kjo do t’ju mundësojë të bindni të tjerët të shohin këndvështrimin tuaj dhe t’ju mbështesin idetë.
Peshqit
Do të shihni një anë të re, të mrekullueshme të partnerit tuaj. Ditë mjaft romantike për çiftet e martuara. Përpiquni më shumë për të përmirësuar efikasitetin në vendin e punës.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 16 TETOR 2021

Dashi
Sot mund të merreni me shumë punë të minutës së fundit. Ju mund të thirreni për të gjykuar një mosmarrëveshje midis kolegëve, të afërmve ose fqinjëve. Në varësi të natyrës së grindjes, mund të jeni në gjendje të ndërmjetësoni një armëpushim të përkohshëm.
Demi
A po përjetoni një dhimbje koke sot? A jeni i shqetësuar se e keni tepruar pak me festat dhe alkoolin? Mos u mërzit. Së shpejti do të ktheheni në rrugën e duhur. Paraja do të fillojë të rrjedhë përsëri dhe mënyra juaj e jetesës do të ndryshojë për mirë.
Binjakët
Aspektet planetare të sotme mund t’ju kenë shkaktuar ethe të vogla. Nëse keni dëshirë të largoheni për një kohë të caktuar, bëjeni këtë. Provoni një eksperiencë të re. Ndoshta sot keni nevojë për një pushim nga rutina juaj e përditshme.
Gaforrja
Në rregull, festa ka mbaruar. Ka ardhur koha për të hequr dorë nga kënaqësitë “mëkatare”, shampanja, tartufet me çokollatë dhe kush e di çfarë tjetër. Hidhini një sy shtëpisë tuaj dhe bëhuni serioz në lidhje me rregullimin e gjërave. Një kontroll realiteti është i nevojshëm.
Luani
Ju mund të jeni duke përjetuar një hapje të mrekullueshme ndaj ideve të reja dhe planeve madhështore. Ju jeni duke shijuar një imagjinatë aktive dhe intuita juaj është e mprehtë. Besoni në vetëdijen dhe besimin tuaj. Nëse një mik me një qëndrim negativ përpiqet t’ju largojë nga planet tuaja, mbajeni atë në perspektivë.
Virgjëresha
Nëse ndiheni të shqetësuar sot, mos u mërzisni. Përdorni energjinë tuaj për të bërë diçka fizike. Shkoni për një shëtitje ose luani tenis. Çdo gjë që ju ndihmon të çlironi energjinë e tepërt do t’ju bëjë mirë. Është e rëndësishme që t’u kushtoni vëmendje sinjaleve të trupit tuaj. Duke bërë një gjumë të mire natën, do të ndiheni të freskuar nesër.
Peshorja
Ju mund t’i trullosni me energjinë tuaj. Aktualisht po mendoni për një udhëtim të gjatë jashtë vendit. Nëse keni organizuar një dalje sot me të dashurin tuaj, mund të mos shkojë sipas planit. Shpirti juaj sipërmarrës është mjaft i fortë, pavarësisht nëse jeni apo jo në të vërtetë në punë.
Akrepi
Kjo do të jetë një ditë e mirë për të ndjekur disa interesa të reja. Ndoshta kohët e fundit keni zbuluar një libër që hap zona të reja për ju. Nëse ëndrrat kohët e fundit ju kanë trazuar gjumin, përpiquni të kujtoni ndjenjën e përgjithshme që keni pasur dhe reflektoni për këtë për një kohë. Me siguri do të kuptoni se është vetëm një mbetje emocionale.
Shigjetari
A jeni lodhur me gjithçka përreth jush tani? Po fantazoni që të dilni nga dera dhe të mos ktheheni? Vazhdoni vetëm për sot! Ju ndoshta keni nevojë për një pushim nga gjithçka që ju rrethon. Familja juaj do të jetë e lumtur të kalojë kohë me ju.
Bricjapi
Gjërat kryesore që duhet të bëni sot janë të pushoni dhe të shijoni ditën tuaj. Ju mund të ndiheni pak të shqetësuar dhe po mendoni për një udhëtim pune, që nuk ju emocionon. Qëndroni vigjilentë, sepse sot mund të merrni një mesazh të rëndësishëm nga dikush larg.
Ujori
Libidoja juaj mund të jetë në shpejtësi të lartë sot dhe ju jeni gati për dashuri. Dukeni dhe ndiheni shkëlqyeshëm. Mundohuni të bëni më të mirën për të arritur atë që doni. Nëse nuk është e mundur të mblidheni këtë mbrëmje, shihni nëse mund të planifikoni së shpejti një interlud romantik.
Peshqit
Kjo është një ditë kur mund të kuptoni se çfarë ju ka munguar në një lidhje të caktuar. Ju vini re se ndërsa në sipërfaqe gjithçka duket mirë, ekziston një mungesë e veçantë e pasionit të vërtetë. Tani ju duhet të vendosni se çfarë të bëni në lidhje me aspektin profesional.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 15 TETOR 2021

Dashi
Ju jeni të prirur të ndiheni mjaft të tensionuar sot dhe ta fajësoni atë për mërzinë dhe pakënaqësinë me jetën tuaj të tanishme. Ju mund të kaloni një pjesë të madhe të mëngjesit duke ëndërruar, duke formuluar plane për të shpëtuar nga ajo që shihni si një rutinë. Ndërsa e bëni këtë, mund të zbuloni një ide jo vetëm tërheqëse, por edhe të zbatueshme.
Demi
A mendoni se jeni gati të shpërtheni? Tensioni mund të jetë shtuar gjatë javës dhe tani mund të mos ketë rrugëdalje për të. Nëse nuk jeni të kujdesshëm, mund ta konfliktoheni me ata që janë më afër jush. Shkoni për një stërvitje, ose bëni ndonjë punë shtëpie. Merruni me çdo lloj aktiviteti fizik dhe merrni endorfinat që të ndiheni mirë përsëri.
Binjakët
Ju keni një mundësi sot për të folur me dikë për mënyrën se si ndiheni sot. Problemi është se keni pasur frikë të kapërceni një vijë që duket se është vendosur dhe që në fakt po ju shkakton pak shqetësim. Ju duhet të flisni për këtë, pavarësisht nga rezultati, të paktën për paqen tuaj mendore.
Gaforrja
Ju keni shumë nevojë që për një periudhë kohe të qëndroni vetëm. Kjo është ndoshta një ide e mirë. Keni kaluar shumë kohë duke dëgjuar njerëzit e tjerë dhe këshillat e tyre për problemin tuaj aktual në marrëdhënie, por nuk e keni dëgjuar vërtet veten, nevojat dhe dëshirat tuaja.
Luani
Pozicioni i planetëve tregon se marrëdhëniet mund të jenë duke kaluar nëpër një pjesë ngjitëse. Nga njëra anë, partneri juaj duket se dëshiron më shumë liri. Nga ana tjetër, ai nuk do që t’ju japë të njëjtat privilegje. Mund të ketë pak grindje në lidhje me atë se kush lejon kë, të bëjë çfarë. Por përpiquni të mos e përfundoni ditën me një notë të keqe.
Virgjëresha
Nëse është e mundur, shoqërimi me të tjerët në një atmosferë të lehtë dhe të relaksuar do t’ju sjellë kënaqësinë më të madhe nga kjo ditë. Të folurit për punën dhe të qenit në gjendje të qeshni me veten dhe ngjarjet e javës do të ndihmojë në shërimin e çdo stresi të akumuluar.
Peshorja
Ndihma për të tjerët është çelësi për të ndihmuar veten përfundimisht. Bëni vepra të mira. Merrni kohë për të ndihmuar të tjerët pa kërkuar asgjë në këmbim. Karma e mirë që ndërtoni për veten tuaj përmes këtij procesi do të jetë jashtëzakonisht e vlefshme në javët në vazhdim. Në dashuri do të merrni vlerësimin e nevojshëm.
Akrepi
Natyra juaj shpirtërore theksohet edhe pse jeni duke kaluar një periudhë mjaft të ashpër në përgjithësi. Të jesh në gjendje të mbash një sens humori për gjithçka, përfshirë situatën tënde të punës, është veçanërisht e rëndësishme në këtë kohë të vështirë. Në lidhje me paratë do të merrni lajme pozitive.
Shigjetari
Njerëzit e tjerë ka të ngjarë të përpiqen t’ju flasin për një skemë madhështore që po përgatisin. Mos u mashtroni. Nuk ka shumë gjasa që kjo ide e madhe të materializohet siç ishte planifikuar. Kjo është një ditë ku kërkimi për romancë mund të jetë pak e vështirë.
Bricjapi
Një grua, ndoshta nëna juaj, mund t’ju vizitojë sot. Ajo mund të mos jetë në një humor të shkëlqyeshëm, kështu që është mirë të ruani qetësinë. Nëse jo, mund ta vendosni veten përballë ndonjë qortimi. Zbuteni situatën duke e inkurajuar atë të flasë për atë që e shqetëson vërtet.
Ujori
Jini përzgjedhës me kë ndani sekretet tuaja. Të tjerët do të duan informacionin që keni, por kjo nuk do të thotë që ju duhet t’ua jepni atyre. Kjo është e rëndësishme nëse e gjeni veten në punë apo jo. Thashethemet e çdo lloji do të çojnë në telashe. Në dashuri fokusohuni më shumë te partneri.
Peshqit
Vrulli me të cilin keni vepruar gjatë gjithë javës arrin kulmin sot, pavarësisht nëse jeni në punë apo jo. Pavarësisht se ku jeni, stresi nga çështjet e lidhura me punën është ende me ju. Bëni çmos që ky stres të mos ju prishë fundjavën.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 14 TETOR 2021

Dashi
Kjo mund të jetë një nga ato ditë në të cilën nuk ju pëlqen të bëni asgjë dhe nuk mund ta detyroni veten. Mos ndjeni asnjë faj për këtë. Të gjithëve na duhen ditë të tilla. Merreni me qetësi, relaksohuni dhe nesër do të jeni përsëri vetja juaj.

Demi
Konceptet shpirtërore mund të duken të pakapshme dhe të pakuptueshme sot. Bisedat duhet të hedhin dritë mbi atë që është e paqartë për ju. Pyesni miqtë sepse mund të merrni informacionin e nevojshëm.

Binjakët
Kjo është një ditë e përsosur për ju që të flisni seriozisht me partnerin tuaj për të ardhmen e marrëdhënies tuaj. Ekziston një ndjenjë e fuqishme e respektit dhe harmonisë reciproke mes jush, dhe kjo mund t’ju bëjë që të dy të doni t’i çoni gjërat një hap më tej.

Gaforrja
Një partner romantik mund të duket se është më i shqetësuar me biznesin sesa me ju tani. Disa vendime duhet të merren, dhe partneri juaj mund të preokupohet gjatë pjesës më të madhe të mbrëmjes. Pasioni për ju vazhdon të jetë i fortë, por tani për tani është vënë në plan të dytë.

Luani
Me shumë mundësi ndiheni të fortë, të shëndetshëm dhe energjikë. Ju mund të jeni të prirur për të marrë detyra të mëdha, disa prej të cilave janë më të përshtatshme për tre persona sesa një. Bej kujdes. Ju mund të merrni më shumë sesa mund të përballoni. Forca dhe energjia që ndjeni tani mund të venitet nën një ngarkesë shumë të rëndë.

Virgjëresha
Sot mund të jeni të fiksuar pas romancës. Nëse përpiqeni të planifikoni një takim intim me një partner, mos u habitni nëse ka pengesa. Ju mund të duhet të prisni deri nesër! Në aspektin financiar, do të ndiheni në formë pozitive.

Peshorja
Familja juaj mund të jetë një vend i lumtur sonte. Ushqimi i mirë dhe bisedat e gjalla ngrenë atmosferën ndërsa vizitorët dhe anëtarët e familjes gëzojnë shoqërinë e njëri -tjetrit. Sa i përket aspektit profesional, gjate ditës mund të dalë ndonjë punë ekstra.

Akrepi
Pavarësisht nëse jeni gati për të hyrë në një lidhje, ose thjesht jeni duke e lënë atë, aspekti planetar i ditës tregon se kjo është një kohë e shkëlqyeshme për diskutim mbi çdo çështje të rëndësishme. Eshtë gjithashtu një kohë pozitive për komunikim në përgjithësi, veçanërisht nëse jeni ende në kërkim të romancës.

Shigjetari
Kjo mund të jetë një kohë kur mendoni se nuk është e drejtë për ju të vendoseni përsëri në një marrëdhënie të qëndrueshme me askënd, pasi keni qenë shumë të përfshirë tashmë për një kohë të gjatë. Konfigurimi astral tregon se të paktën sot, ju jeni më shumë se të lumtur të flirtoni nga agimi deri në muzg.

Bricjapi
Nëse ju dhe i dashuri juaj keni nevojë për ndonjë justifikim për t’u argëtuar, atëherë dita e bukur përpara ju jep mundësinë e përsosur për të pasur një aventurë duke dalë diku. Sido që të jetë, do të kaloni një kohë të mrekullueshme, dhe gjithashtu do të forconi lidhjen tuaj intime.

Ujori
Kjo është një ditë e shkëlqyeshme për marrëdhëniet, por jo veçanërisht premtuese në rrugën e pasionit. Romanca është plotësisht e mundur, nëse takoni dikë të veçantë. Por ju mund të duhet të prisni derisa marrëdhënia të thellohet para se të ndodhë ndonjë gjë më emocionuese.

Peshqit
Një ndarje e përkohshme mes jush dhe partnerit tuaj mund të bëjë që ju të përjetoni ndjenja të përziera. Mund të të duhet pak kohë për veten! Pasiguria juaj mund të shfaqet gjatë ditës. Përqendrohuni në projektet tuaja dhe shijoni paqen dhe qetësinë.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 13 TETOR 2021

Dashi
Anëtarët e familjes mund të kenë shumë gjëra në mendje sot dhe t’ju kërkojnë më shumë ndihmë sesa jeni gati për të dhënë. Sigurohuni që të qëndroni të qetë dhe të fokusuar në mënyrë që të vendosni se cilat vështirësi janë më urgjente dhe duhet të trajtohen së pari. Mos kini frikë t’u tregoni të tjerëve vendimin tuaj.

Demi
Sot mund të kaloni kohë duke ndihmuar një të afërm ose një fqinj që të përgatitet për një udhëtim. Ose më shumë se një person mund t’ju kërkojë këshilla për çështje biznesi, dokumente ligjore, investime, detyra shtëpie ose shqetësime të tjera intelektuale. Nëse nuk bëhet gjithçka sot, mund t’i bëni nesër.

Binjakët
Sigurohuni që ju të mbështetni kolegët tuaj duke ndjekur zotimet tuaja. Nëse nuk jeni në gjendje të qëndroni së bashku në këtë mënyrë të thjeshtë, po qëlloni veten dhe kolegët tuaj në këmbë. Së bashku, ju jeni të fortë. Të ndarë, ju jeni të dobët.

Gaforrja
Të tjerët do të jenë të lumtur të ndjekin shembullin tuaj. Ju keni më shumë fuqi sesa mendoni se keni, kështu që mos kini frikë ta përdorni atë. Njerëzit ju kërkojnë drejtimin, prandaj qëndroni krenarë dhe tregoni se keni aftësinë për të marrë kontrollin dhe për të ofruar drejtim solid.

Luani
Përgjegjësitë mund të rëndojnë në mendjen tuaj sot. Ndoshta i keni premtuar dikujt ndihmë, por nuk keni kohë dhe energji për ta arritur atë tani. Mos kini frikë t’i tregoni personit të vërtetën. ju mund të bëni diçka që krijon një situatë fitoreje. Pak zgjuarsi është gjithçka që duhet!

Virgjëresha
Një shpërthim i jashtëzakonshëm i energjisë krijuese në lidhje me një projekt të dashur mund t’ju godasë sot. Frymëzimi mund të shpërthejë dhe ju do të dëshironi ta ktheni sa më shumë atë në realitet fizik. Sa i përket aspektit sentimental dita do të jetë e mbushur me emocion.

Peshorja
Jeta juaj e dashurisë shkëlqen shumë sot. Eshtë një kohë e mirë për të njohur njerëzit, veçanërisht nëse jeni duke kërkuar romancë, pasi të tjerët janë shumë të hapur dhe shumë më të përshtatshëm tani.

Akrepi
Shumë punë për të kryer? Shumë telefonata për të bërë? Merrni kohë për t’u çlodhur. Shkoni në kinema dhe harroni gjithçka për një kohë. Nuk ia vlen të çmendesh për asgjë dhe askënd. Kur t’i merrni gjërat me qetësi do të kapni suksesin.

Shigjetari
Kjo ditë sjell me vete mundësinë për të bërë diçka të veçantë për të dashurin tuaj. Nëse të dy keni qenë nën një presion të madh kohët e fundit, atëherë shfrytëzoni sa më shumë këtë energji të mrekullueshme për të provuar dhe shijuar një kohë cilësore së bashku.

Bricjapi
Jeta nuk ka të bëjë vetëm me punën, dhe ndonjëherë është e nevojshme të rifitoni një ndjenjë ekuilibri nëse nuk keni qenë në gjendje të kaloni kohë të mjaftueshme me të dashurin tuaj. Kjo është një kohë e shkëlqyeshme për të lënë mënjanë detyrat tuaja dhe për t’u përqendruar në shijimin e një hapësire së bashku.

Ujori
Dita e sotme sjell një ndjenjë optimizmi në jetë dhe marrëdhënie. Nëse jeni ndjerë nën presion kohët e fundit nga ngjarjet që dukeshin jashtë kontrollit tuaj, atëherë përdorni energjinë pozitive në ajër për t’u çlodhur, për të harruar shqetësimet. Çfarëdo që të bëni, bëjeni së bashku me partnerin.

Peshqit
Do të ndiheni të pavendosur, dhe kjo do t’ju bëjë nervoz pasi ju më mirë do të merrnit një vendim sesa të uleni në harresë. Rezistojini tundimit për të vepruar pa u menduar më parë. Sa i përket aspektit profesional përpiquni t’i kushtoni më shumë vetes tuaj. Puna është gjithmonë aty.


blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
Send this to a friend