VOAL

VOAL

HOROSKOPI E MARTË 24 KORRIK 2018

July 24, 2018
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI I MUAJTI QERSHOR 2023

Dashi

Gjatë javëve të ardhshme nuk do të mungojnë gjërat për të bërë dhe ndonjëherë do të keni vështirësi për të mbajtur gjithçka nën kontroll. Megjithatë, përpiquni të mos i dorëzoheni nervozizmit, por vazhdoni me qetësi dhe në fund të gjitha nyjet do të kthehen në shtëpi. Mos u mundoni t’ua impononi të tjerëve vizionin tuaj për gjërat, por tregohuni të hapur dhe të kuptueshëm edhe në lidhje me nevojat e njerëzve të tjerë. Jini të durueshëm dhe do të shihni që ngadalë çdo pjesë e jetës suaj do të përshtatet në mënyrë të përkryer.

Demi

Në muajin qershor do të shfaqet një sharm intrigues në shenjën tuaj duke ju bërë të parezistueshëm! Mos qëndroni brenda dhe nëse jeni të interesuar për dikë, mos hezitoni t’i tregoni atij interesin tuaj. Gjatë kësaj kohe mund të mbështeteni në miqësi të forta që do t’ju kujtojnë se sa me fat jeni që jeni në gjendje të mbështeteni në dashurinë e njerëzve që ju interesojnë. Organizoni një darkë të këndshme së bashku, në fund të fundit, komoditeti është shumë i rëndësishëm për ju, ashtu si ushqimi i mirë. Të mira janë edhe projektet e reja, nismat tuaja do të japin fryte.

 

Binjakët

Qershori do t’ju japë më shumë forcë dhe dëshirë për të shprehur lirshëm atë që mendoni se do të ndihet. Jeni të ngopur me kufizimet sociale dhe gjatë këtyre javëve durimi juaj është në grindje. Do t’ju duhet të merrni vendime, të përpiqeni t’i shikoni gjërat nga një këndvështrim tjetër dhe të hidhni hap pas hapi. Në dashuri, lëreni veten të udhëhiqeni nga ndjesitë dhe vendosni një gur të bukur në të kaluarën.

 

Gaforrja

 

Një energji dhe dëshirë e bukur për të bërë do të përgjojnë në shenjën tuaj në qershor! Mos e humbisni këtë moment pozitiv, por jini të zënë dhe jini të hapur, mundësitë interesante të punës do t’ju lejojnë të vini veten në linjë dhe të përjetoni veten edhe në role të ndryshme nga zakonisht. Punoni shumë dhe mendoni për qëllimin, rezultatet nuk do të vonojnë. Në dashuri gjërat do të ecin pa shumë pengesa, pse nuk organizoni një qëndrim relaksues me partnerin?

Luani

Në muajin qershor do t’ju duhet të përballeni me disa sfida, por me energjinë e duhur dhe mbështetjen e njerëzve që ju interesojnë, përfundimisht do të dilni fitimtarë. Mundohuni të mos i jepni rrugë tensionit, por shikoni gjërat nga një këndvështrim tjetër dhe rrethohuni me njerëz pozitivë. Për të lehtësuar stresin dhe për të rimbushur energjinë tuaj të brendshme, përkushtojuni aktiviteteve ujore, trupi dhe shpirti do të përfitojnë!

Virgjëresha

Gjatë këtyre javëve të nxehta do të keni mundësinë të vendosni në rregull aspekte të ndryshme të jetës suaj dhe të kuptoni se cilat janë nevojat tuaja reale tani. Brenda ju ndjeni një dëshirë të fortë për të ndërtuar diçka të rëndësishme me gjysmën tuaj të ëmbël dhe muaji qershor mund të jetë një pararojë e lajmeve emocionuese. Në punë, biznesi ecën pa shumë pengesa, por kujdes të mos shpenzoni shumë.

Peshorja

Muaji qershor do t’ju shohë veçanërisht të fortë dhe të vendosur, duke ju dhënë përshtypjen se jeni në gjendje të kapërceni çdo pengesë që ju del përpara. Të tjerët do t’ju shikojnë në një këndvështrim tjetër dhe do të jenë të lumtur të bashkohen me rrethin tuaj. Në punë nuk mungojnë gjërat për të bërë por nëse punoni fort në fund rezultatet dhe kënaqësitë nuk do të vonojnë. Kini kujdes të mos nxisni polemika të panevojshme, para se të ekspozoheni numëroni deri në dhjetë, përndryshe rrezikoni të dëmtoni ndjeshmërinë e një personi të dashur.

Akrepi

Një periudhë disi e ngarkuar për të lindurit e shenjës që në muajin qershor do të ndjejnë nevojën e fortë për t’iu përkushtuar punës më krijuese dhe intelektuale. Njohuritë tuaja mund t’ju hapin shtigje të papritura, duke ju dhënë mundësinë të përfshiheni. Në qershor, do të rizbuloni gjithashtu vlerën e familjes dhe do të dëshironi të kaloni më shumë kohë me të dashurit tuaj.

Shigjetari

Një muaj interesant për të lindurit e kësaj shenje që do të mund të eksperimentojnë me role të ndryshme nga të zakonshmet. Jeni një vërshim idesh dhe përkthyes të pavarur do të mund të llogarisin në një sërë mundësish interesante. Sidoqoftë, përpiquni t’i mbani këmbët në tokë dhe mos u mundoni në mbylljen e një marrëveshjeje. Epo dashuri, nëse keni personin e duhur pranë jush, më në fund mund të rizbuloni anën më të ëmbël dhe më romantike të jetës.

Bricjapi

Në muajin qershor, një zhavor dhe energji e mirë do të përgjojnë në shenjën tuaj, duke ju dhënë mundësinë për të fituar një sfidë. Ju dëshironi të përfshiheni, të provoni vlerën tuaj para të tjerëve dhe nuk do të mungojnë mundësitë për ta bërë këtë! Mos u shqetësoni për mendimet e të tjerëve, por punoni shumë për të arritur qëllimet tuaja, në fund do të dilni fitues. Megjithatë, mos harroni të mos e teproni dhe të përpiqeni ta shkëputni nga priza, edhe ju duhet të pushoni dhe të rimbusni bateritë tuaja.

 

Ujori

Muaji Qershor do të jetë veçanërisht interesant për krijuesit që do të jenë në gjendje të nisin bashkëpunime interesante. Keni shumë ide në mendje dhe me organizimin e duhur mund të fitoni disa sfida interesante. Megjithatë, lodhja – për shkak të një ritmi veçanërisht të vrullshëm – mund të ndihet, përpiquni të mos e teproni dhe, nëse është e nevojshme, kërkoni ndihmën e një personi të besuar. Epo dashuri, emocionet interesante mund ta bëjnë zemrën tuaj të rrahë përsëri!

Peshqit

Në muajin qershor do të jeni padyshim më lozonjarë dhe shakatarë, simpatia juaj do ju vendosë në një dritë tjetër dhe do të ketë shumë njerëz që do të duan të jenë pjesë e rrethit tuaj. Marrëdhëniet ndërpersonale, ndjeshmëria dhe ndjeshmëria juaj do t’ju bëjnë bashkëbiseduesin ideal, si dhe një shpatull të çmuar për të qarë. Edhe dashuria njeh një moment vërtet magjik, ndaj nëse keni dikë në zemër, mos hezitoni të hidheni!

blank

HOROSKOPI E ENJTE 1 QERSHOR 2023

Dashi: më në fund planetët janë aktivë dhe pozitivë, ndaj nuk keni pse të keni frikë dhe nga dita e 7-të do të ketë edhe emocione të reja. Kohët e fundit jeni pak i lodhur dhe më pak i vëmendshëm ndaj detajeve, ndoshta ka ndonjë tension që po ndodh? Në punë duhet të luftoni për të marrë atë që dëshironi, veçanërisht nëse keni një kontratë të përkohshme. Sot nuk do të jetë një ditë e lehtë, ndaj këshilla ime është të jeni të kujdesshëm në çdo gjë.

Demi: kujdes sepse duke filluar nga dita e 5-të, Afërdita dhe Marsi do të jenë në një aspekt kritik dhe do të jeni pak jotolerantë ndaj gjithçkaje dhe ndaj të gjithëve. Jeni shumë i zënë për shkak të punës, ju këshilloj që në çdo rast të jeni shumë të kujdesshëm me kolegët. Tregohuni të kujdesshëm në çdo gjë sepse sot është një ditë jashtë formës, ndaj bëni pak kujdes dhe mos e teproni.

Binjakët: një lajm i mirë për ata që janë në çift sepse gjërat po shkojnë shumë mirë, ata që janë beqarë në vend të kësaj mund të gjejnë personin e duhur, vetëm nëse do të angazhoheshin për të takuar njerëz të rinj. Pasdite kini kujdes që të mos lodheni shumë. Në vendin e punës, nëse jeni në kërkim të eksperiencave të para, yjet janë në anën tuaj, ndaj përkushtohuni në punë! Në këtë periudhë jeni të mbushur me mendime dhe gjithashtu keni pak ankthe të performancës.

Gaforrja: për fat të keq nuk do të mund të zgjidhni të gjitha problemet tuaja, por do të mund të përjetoni akoma një moment qetësie. Duhet të dëgjoni më shumë veten dhe t’u jepni hapësirë ​​nevojave tuaja më intime. Në punë ju pret një periudhë shumë e rëndësishme, ndaj shfrytëzojeni sa më shumë. Kohët e fundit e keni lënë paksa veten, kujdesuni më shumë për pamjen tuaj fizike.

 

Luani: çiftet që janë në krizë mund të rikuperojnë lidhjen e tyre sepse ky është një moment mjaft i favorshëm. Nga dita e 5-të Afërdita do të hyjë në shenjën tuaj dhe do të jetë në anën tuaj për shumë muaj. Në punë do jeni shumë të zënë sepse do keni shumë gjëra për të bërë, por ka ardhur koha për të bërë disa ndryshime të rëndësishme. Mos u shqetësoni shumë edhe sepse Hëna e kundërt sjell më shumë stres.

Virgjëresha: sot është një ditë e favorshme në të cilën mund të takoni edhe njerëz të rinj, keni shumë energji pozitive dhe ndiheni, në fakt, jeni në humor të shkëlqyer. Në punë realizoni projektet tuaja pa frikë, mund të fitoni një sfidë të mirë. Për sa i përket shëndetit tuaj, duhet të kontrolloni gjendjen e dhëmbëve tuaj.

Peshorja: sot është një ditë vërtet emocionuese dhe falë kalimit aktiv të Venusit, dashuria mund të jetë sërish pozitive. Megjithatë, jini të kujdesshëm, pasi mund të ketë ende çështje ligjore ose parash për t’u zgjidhur. Në vendin e punës, nëse keni nevojë të rinovoni një marrëveshje, brenda pak ditësh mund të merrni një propozim vërtet interesant. Gjithashtu është ditë e mirë për shëndetin tuaj sepse po përjetoni një situatë më të mirë astrologjike.

Akrepi: sot është një ditë që lë për të dëshiruar sepse në disa marrëdhënie ende nuk është e mundur të zgjidhni problemet. Nga ana tjetër, ata që kanë përgjegjësi të rëndësishme nuk ndihen aspak të ndihmuar. Në punë, ju rekomandoj t’i mbani paratë nën kontroll, sepse keni bërë shumë blerje kohët e fundit. Do të keni një mbrëmje shumë të lodhshme.

Shigjetari: sot mund të vendosni pak rregull në sferën tuaj private dhe gjithçka që do të lindë në orët e ardhshme favorizohet nga yjet. Në këtë muaj qielli është shumë pasionant. Në punë do bëni lëvizje të rëndësishme, mos kini frikë të bëni propozime të reja sepse do të pranohen me entuziazëm. Për sa i përket shëndetit, kini kujdes pasi mund të përjetoni shqetësime në stomak.

Bricjapi: Venusi në kundërshtim ju bën të keni ende tensione për të zgjidhur. Në punë përpiquni t’i merrni gjërat ngadalë, organizoni takime të reja dhe bëni propozime për ardhjen e javës së ardhshme. Lajm i mirë për shëndetin tuaj sepse yjet janë në anën tuaj, por kujdes mos e teproni.

Ujori: duhet të përpiqeni t’u jepni hapësirë ​​njerëzve të duhur, në vend që të jeni kokëfortë me ata që nuk e meritojnë aspak vëmendjen tuaj. Sot mund të keni atraksione fatale dhe dikush mund të bëjë zgjedhje vendimtare lidhur me ndryshime shumë të rëndësishme. Në punë, vijnë disa lajme që mund të çojnë në një ndryshim karriere. Jeni paksa shumë të stresuar, ndaloni herë pas here dhe jepini vetes pak pushim.

Peshqit: mund të përjetoni disa keqkuptime me partnerin, por mos u shqetësoni, këto janë gjëra që do t’i kapërceni brenda pak ditësh. Në çdo rast, këshilla ime është të thoni gjithmonë atë që nuk shkon, përderisa mbani gjakftohtësinë tuaj. Në punë do të ishte më mirë t’i shtyni të gjitha vendimet për javën e ardhshme. Në këtë periudhë jeni paksa shumë të shqetësuar, shmangni të bëni gjithçka me nxitim.
blank

HOROSKOPI E MËRKURË 31 MAJ 2023

Dashi

Disa mund të presin një përfitim financiar. Ndihma në frontin e shtëpisë do të vlerësohet shumë. Diçka që arrini në punë ka të ngjarë të lavdërohet në raund.

 

Demi

Udhëtarët e rrugës me siguri do të kalojnë. Kjo është një kohë e favorshme për të regjistruar një pronë në emrin tuaj.

 

Binjakët

Pjesëmarrja në një funksion apo ngjarje shoqërore është e mundur dhe do të jetë jashtëzakonisht emocionuese. Sugjerimi juaj për një mbrëmje ekskluzive ka të ngjarë të pranohet nga partneri!

 

Gaforrja

Kjo është koha për ta bërë jetën tuaj në shtëpi emocionuese. Dikush mund t’ju motivojë të tundni një këmbë për të qëndruar të shëndetshëm.

 

Luani

Paratë e shpenzuara mirë mund t’ju sjellin kënaqësi të brendshme. Një përgjegjësi e re në frontin profesional ka të ngjarë të vijë me më shumë fuqi dhe përfitime. Disa prej jush mund të vijnë së shpejti për të udhëhequr ekipin tuaj.

 

Virgjëresha

Ka një shans të mirë që disa prej jush të blejnë pronë. Kjo është një ditë e mirë për të takuar njerëz në rrethin tuaj shoqëror. Prisni një kohë të mirë në planin romantik me partnerin tuaj.

 

Peshorja

Ju mund të merrni diçka që dëshironi në prioritet. Qartësia e vizionit dhe qëndrueshmëria ka të ngjarë t’ju afrojnë me qëllimet tuaja profesionale.

 

Akrepi

Shanset janë që do të jeni në humor të mirë gjatë gjithë ditës, pasi e gjeni veten në formë dhe energjike. Një situatë emocionuese mund të zhvillohet në frontin e shtëpisë dhe të japë kënaqësi të pamasë.

 

Shigjetari

Do të kurseni kohë duke zgjedhur mënyrën e duhur të transportit. Sot e gjeni partnerin në humor të mirë, ndaj mos e humbisni rastin!

 

Bricjapi

Do t’ju besohet një projekt prestigjioz ose një detyrë pune. Ata që kërkojnë një ngritje ose promovim nuk do të zhgënjehen. Ka të ngjarë të bëheni qendra e tërheqjes në një mbledhje shoqërore.

 

Ujori

Reputacioni juaj do të përmirësohet në planin profesional. Nisma juaj në planin romantik ka të ngjarë të sjellë rezultate emocionuese.

 

Peshqit

Tensionet familjare, që kishin luajtur në mendjen tuaj, zhduken dhe qetësia do të përshkojë frontin e brendshëm.

blank

HOROSKOPI E MARTË 30 MAJ 2023

Dashi

Sot është një ditë e bukur por edhe mjaft e lodhshme nga pikëpamja e punës. Mundohuni të mos e humbni të gjithë energjinë pas angazhimeve tuaja profesionale dhe kushtojini pak kohë vetes dhe për të gjetur ekuilibrin tuaj.

 

Demi

Në këtë ditë do të mund të demonstroni të gjithë vlerën tuaj në punë dhe do të jeni shumë të lumtur për këtë. Jeta private po ecën mirë dhe kjo ju jep një dritë dhe energji të bukur.

 

Binjakët

Ditë e bukur që ju lejon të arrini shumë në punë. Nga pikëpamja sentimentale, përveç pak tensioni, pjesa tjetër po ecën në mënyrën më të mirë të mundshme.

 

Gaforrja
Bëhuni gati sepse do të vijë një moment i mirë mirëqenieje dhe relaksi pas kaq shumë përpjekjesh në punë. Edhe dashuria kthehet për të dhënë emocione të bukura, përpiquni t’i kushtoni më shumë kohë dhe vëmendje partnerit tuaj.

 

Luani

Dita e sotme do jetë paksa stresuese dhe e vështirë për t’u menaxhuar, por duhet të shtrëngoni dhëmbët. Ka shumë gjëra për të rregulluar, por pak nga pak do të bëni gjithçka. Në dashuri keni nevojë për më shumë vëmendje.

 

Virgjëresha

Sot në punë do jeni të detyruar të bashkëpunoni me të tjerët edhe nëse prireni të jeni njerëz shumë të pavarur. Në dashuri është një moment paksa delikat, duhet të keni durim.

 

Peshorja

Sot jeni plot energji dhe dëshirë për të bërë dhe në punë do jeni shumë produktivë pavarësisht disa pengesave të vogla për të kapërcyer. Në dashuri kthehet qetësia.

 

Akrepi

Sot do të jeni plot energji pozitive dhe dëshirë për ta bërë këtë, përpiquni të mos qëndroni brenda. Në dashuri do arrini të kuptoni nëse keni apo jo personin e duhur pranë jush.

 

Shigjetari

Kjo është dita e përsosur për të reflektuar mbi lëvizjet tuaja të ardhshme në dashuri, por edhe në punë. Lajme të mira dhe kënaqësi janë rrugës, bëhuni gati.

 

Bricjapi

Në dashuri po kaloni mirë dhe më në fund po filloni të ndjeni sërish emocione që nuk i keni ndjerë prej kohësh. Në punë ka ardhur koha për të pasur kënaqësi të mëdha.

 

Ujori

Ju jeni gjithmonë në kërkim të risive dhe ndryshimeve, por tani do t’ju duhet të prisni edhe pak përpara se t’i shihni ato të realizohen. Mundohuni të mos jeni shumë agresivë në dashuri.

 

Peshqit

Sot jeni plot energji dhe dëshirë për të bërë. Në punë do arrini të arrini gjithnjë e më shumë, ndaj vazhdoni të punoni shumë. Ne dashuri? Gjeni pak qetësi dhe intimitet me partnerin tuaj.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 29 MAJ – 4 QERSHOR 2023

Dashi – Dashuria: do të keni disa diskutime për t’u marrë, pasi do të kërkoni shpjegime. E marta 30/5 do të jetë dita më delikate! Puna: me yje aq të çrregullt sa më mirë të mos u lini vend situatave të paqarta. Fat: ★★★

Demi – Dashuria: nëse diçka nuk është në rregull, atëherë merreni me të menjëherë. Do të jetë një javë rishikimesh dhe pritjesh, kini kujdes nga inatet e vjetra me një ish. Puna: në këto ditë do të keni një intuitë të vlefshme dhe shumë përgjegjësi. Fat: ★★★★

Binjakët – Dashuria: përpiquni të rivendosni paqen pas stuhisë së përjetuar. Së shpejti Venusi do të jetë sërish i favorshëm dhe pasioni do të qetësohet. Puna: marrëveshjet që duhen rishikuar, veçanërisht nëse jeni një profesionist i pavarur. Ju mund të dështoni një provim. Fat: ★★★

Gaforrja – Dashuria: javë fantastike për të folur për dashurinë dhe për të bërë takime të reja. Polemikat e panevojshme me një Bricjap dhe një Dash, shmangini ato! Puna: Jupiteri i favorshëm ju fton të shfrytëzoni mundësitë më të mira për të ardhura dhe përparim në karrierë. Projektet me Peshqit. Fat: ★★★

Luani – Dashuria: duhet të shijoni një miqësi të re sepse nga qershori mund të evoluojë në diçka më të veçantë. Mund të refuzoni një propozim dashurie. Puna: tensione të vogla për të kapërcyer. Mundohuni të mos i trazoni shumë gjërat dhe bëni llogaritë. Fat: ★★★

Virgjëresha – Dashuria: do u jepni pak hapësirë ​​ndjenjave për shkak të punës. Do të jeni në ankth, por do t’ju duhet të qëndroni larg tensioneve. Marrëdhënia mes prindërve dhe fëmijëve do të prishet, kujdes! Puna: do të duhet të presim kohë më të mira. Fat: ★★★

Peshorja – Dashuria: Jupiteri është i favorshëm dhe situata juaj nuk mund të bëjë gjë tjetër veçse të përmirësohet. Megjithatë, ju duket se keni paragjykime në zemrën tuaj. Dikush ju ka vënë në sy! Puna: stabilizoni situatën financiare. Gjatë javës Jupiteri nuk do ju shqetësojë më dhe do mund të bëni zgjedhje të rëndësishme. Fat: ★★★★★

Akrepi – Dashuria: javë e vlefshme për të rikuperuar një ndjenjë ose për të bërë një marrëveshje. Puna: favorizohet tregtia. Ju do të jeni në gjendje të rinovoni një marrëveshje dhe të pohoni veten. Fat: ★★★★

Shigjetari – Dashuria: dëshira për të dashuruar. Zemrat e vetmuara mund të bëjnë një ndeshje të mirë dhe të kenë dashuri me shikim të parë. Puna: javë e mbushur me interesa, ide dhe risi. Risi! Fat: ★★★★

Bricjapi – Dashuria: favorizohet situata juaj sentimentale. Gjithçka në familje do jetë e menaxhueshme dhe ata që janë në një lidhje mund ta zyrtarizojnë. Puna: do ndiheni shumë të fortë dhe me ndihmën e Jupiterit do të arrini të diversifikoni apo ndryshoni partnerët. Fat: ★★★★★

Ujori – Dashuria: ndoshta nuk doni dashuri, vetëm shoqëri? Priten tensione. Puna: kujdes maksimal në qasjen financiare. Qershori do të sjellë dyshime me vete. Fat: ★★★★

Peshqit – Dashuria: nuk do të keni frikë të bini në dashuri, lëreni veten. Kjo do të jetë një javë e mirë. Çiftet janë gati të zgjerojnë familjen ose të zhvendosin shtëpinë. Nëse e keni gabim, kërkoni falje. Puna: koha për të korrur atë që keni mbjellë. Një sqarim i frytshëm po vjen. Fat: ★★★★★

blank

HOROSKOPI E HËNË 29 MAJ 2023

Dashi

Kjo ditë ju sheh shumë të pasigurt dhe dyshues, sidomos në dashuri. Kini shumë kujdes që të mos e hidhni poshtë një histori vetëm për shkak të një stresi të akumuluar. Në punë kërkoni më shumë ndershmëri dhe qartësi.

 

Demi

Ky qiell flet për një nervozizëm të vogël që mund të vijë, por që do të duhet të jeni të mirë në shmangien sa më shumë. Mundohuni të relaksoheni dhe mos e merrni veten shumë seriozisht. Kënaqësia vjen në punë.

 

Binjakët

Ju jeni plot dëshirë për të bërë dhe dëshironi të zgjeroni edhe më shumë gamën tuaj të veprimit. Megjithatë, përpiquni të mos mendoni vetëm për punën dhe kushtojini pak më shumë kohë partnerit tuaj.

 

Gaforrja
Dashuria është paksa e komplikuar sot dhe mund të ketë zënka me partnerin, kujdes. Nëse në çift ka probleme, është më mirë të qetësoheni pak para se të ndizni zjarre shumë të mëdha për t’i shuar. Në punë, është koha për të marrë një moment për të pushuar.

 

Luani

Ky qiell është i bukur për të hedhur themele të mira për një të ardhme rozë pune. Vazhdoni me angazhimin tuaj të zakonshëm, por përpiquni të mos e lini pas dore dashurinë. Kujdes nga paratë.

 

Virgjëresha

Kjo ditë ju sheh veçanërisht ambiciozë në punë. Përdoreni këtë ditë për të përfituar më shumë. Në dashuri, ka ardhur koha të jeni pak më romantike.

 

Peshorja

Kjo javë nis mirë, por humori juaj do të jetë paksa kërcimtar. Mundohuni të shmangni zënkat me partnerin dhe në punë është më mirë të mos e zvarritni.

 

Akrepi

Rutina po ju fik, por përpiquni të rebeloheni dhe të mos humbisni humorin tuaj të mirë. Në dashuri mund të gjeni lumturinë.

 

Shigjetari

Ju keni një epsh të madh endacak, kështu që lëreni veten të shkoni dhe përfitoni nga kjo shtysë. Në punë ka shumë përgjegjësi por edhe kënaqësi.

 

Bricjapi

Kjo e hënë fillon pak si poshtë. Keni ndjesinë e të qenit vetëm. Mundohuni të gjeni forcën tuaj të brendshme dhe një ekuilibër që keni humbur kohët e fundit.

 

Ujori

Ju mendoni se nuk jeni më të kënaqur me jetën tuaj, kështu që veproni në përputhje me rrethanat dhe filloni ta ndryshoni atë. E ardhmja është në duart tuaja, thjesht bëni zgjedhje të menduara që ju bëjnë të lumtur.

 

Peshqit

Kini kujdes sepse kohët e fundit jeni mbushur me mendime negative. Mundohuni të rizbuloni njëfarë optimizmi dhe të hiqni dorë nga polemikat ose kritikat nga të tjerët. Ju jeni të fortë dhe të mirë në atë që bëni, mos harroni kurrë këtë.

blank

HOROSKOPI E DIEL 28 MAJ 2023

Dashi

Takimet e reja janë të favorizuara këtë të diel, ndaj nëse jeni beqarë, përpiquni të dilni nga shtëpia dhe të jeni mes njerëzve. Në frontin e punës, përpiquni të jeni më pak të ngurtë dhe argumentues.

 

Demi

Dita e sotme do ju shtyjë të bëni zgjedhje dashurie, veçanërisht nëse jeni të pavendosur mes dy personave. Në punë do ketë të reja.

 

Binjakët

Yjet e sotëm shpërblejnë dashurinë, kështu që emocionet janë dritë jeshile. Dhe marrëdhëniet e sapolindura janë gjithashtu të favorizuara. Në punë do ketë një mënyrë për të pasur një kënaqësi të madhe.

 

Gaforrja
Në dashuri mund të ketë pak tension, kujdes. Nëse ka diçka që nuk ju shkon, bisedoni me partnerin dhe shmangni heshtjet. Në punë ka pak nervozizëm dhe stres por do ketë një mënyrë për tu rikuperuar.

 

Luani

Sot jeni shumë me fat dhe të etur për të dashuruar. Afinitet i mirë me shenjën e peshkut pavarësisht dallimeve në karakter. Në punë, pas kaq shumë përpjekjesh, vijnë kënaqësitë.

 

Virgjëresha

Sot merrni shumë nga partneri juaj, veçanërisht nëse keni pranë jush personin e duhur. Në punë duhet të kujdeseni pak më shumë për marrëdhënien me kolegët.

 

Peshorja

Ka ardhur koha për t’u bërë serioz në dashuri, ndaj nëse ju pëlqen dikush, deklarohuni. Në punë duhet të futeni pak më shumë në lojë pa frikë.

 

Akrepi

Sot jeni plot dëshirë për ta bërë këtë, organizoni disa udhëtime në natyrë në shoqërinë e miqve. Në punë së shpejti do arrini të vini në dorë projekte të rëndësishme.

 

Shigjetari

Ka ardhur koha për të bërë hapa të mëdhenj përpara nga pikëpamja sentimentale dhe lajme të mira po vijnë në punë. Vazhdoni me përpjekjet tuaja të zakonshme.

 

Bricjapi

Ata që janë në një lidhje për një kohë të gjatë mund të ndihen paksa të kafazit dhe me mungesë stimujsh, por përpiquni të mos hidhni gjithçka për një ndjesi kalimtare. Në punë është koha për kënaqësi.

 

Ujori

Kjo ditë ju sheh duke u përballur me njohje të reja, veçanërisht nëse jeni beqarë. Në punë, megjithatë, ka ende njëfarë pavendosmërie, por do të duhet të përpiqeni të kuptoni se çfarë dëshironi në të vërtetë.

 

Peshqit

Sot është një ditë ideale për dashurinë ndaj mos e kaloni të mbyllur në shtëpi. Në punë ka shumë gjëra për të bërë dhe stresi po ashtu, por shumë shpejt gjërat do të ndryshojnë.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 27 MAJ 2023

Dashi

Ditët e fundit ka një rënie të vogël nga pikëpamja fizike dhe mendore ndaj bëni kujdes. Stresi ishte i madh dhe po ashtu edhe gjërat për të bërë, por tani ka ardhur koha të kujdeseni më mirë për veten. Mundohuni të mos e neglizhoni edhe dashurinë.

 

Demi

Sot jeni më pozitivë se zakonisht, ndaj përfitoni nga ky favor i yjeve për të organizuar diçka të këndshme dhe për të kaluar më shumë kohë me partnerin tuaj. Sa i përket punës, përparimi i vërtetë do të vijë pas disa ditësh, kështu që shtrëngoni dhëmbët dhe vazhdoni kështu.

 

Binjakët

Përpiquni t’i kushtoni pak më shumë kohë dhe vëmendje dashurisë, pavarësisht nëse jeni në një lidhje për një kohë të gjatë apo së fundmi. Beqarët mund të mbështeten në takime të rëndësishme. Në punë gjithçka po shkon mirë.

 

Gaforrja

Duhet të gjeni pak më shumë qetësi në jetën tuaj, ndaj shmangni stresin dhe kushtojini më shumë kohë mirëqenies suaj. Diçka shkoi keq në dashuri, por tani është koha për t’u rikthyer në lojë. Mos ndërmerrni asnjë hap të rrezikshëm në punë.

 

Luani

Orët e ardhshme mund t’ju çojnë në shumë diskutime me partnerin tuaj, ndaj kushtojini vëmendje. Në punë, përpiquni të mbani një profil të ulët.

 

Virgjëresha

Pas ditëve të vështira po bëni gjithçka për të gjetur sërish pak qetësi. Mundohuni të lini pas vetes problemet sentimentale dhe ato të punës.

 

Peshorja

Ju po përjetoni një moment shqetësimi këto ditë, nuk ndiheni në formë dhe kjo ju bën veçanërisht nervoz. Mundohuni të gjeni pak qetësi dhe shijoni një ditë relaksi totale për të rimbushur bateritë tuaja.

 

Akrepi

Këtë fundjavë prisni lajme të mira nga të gjitha këndvështrimet. Është një kohë me fat dhe madje ndryshimet, nëse përballeni me qëndrimin e duhur, do të sjellin vetëm kënaqësi në jetën tuaj.

 

Shigjetari

E bukur kjo fundjavë që ju sheh të fortë. Në dashuri duhet të jeni më të sinqertë dhe ta tregoni ashtu siç është, edhe me rrezikun e debatit. Duhet të bëni gjithçka për të kuptuar nëse personi pranë jush është i duhuri.

 

Bricjapi

Jeni duke kërkuar lajme dhe rrugë të reja nga pikëpamja e punës, por duhet të bëni zgjedhje të arsyetuara dhe jo vetëm me nxitim. Mundohuni të kuptoni se çfarë dëshironi me të vërtetë edhe në dashuri.

 

Ujori

Sot jeni me pak humor, ndaj bëni kujdes. Është pak konfuze, por përpiquni të mos humbisni dhe gjeni menjëherë vullnetin për të bërë.

 

Peshqit

Një fundjavë disi dembele ju pret pas një jave veçanërisht të ngarkuar. Përfitoni nga këto ditë për të rikuperuar pak energji sepse yjet janë gjithmonë në anën tuaj.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 26 MAJ 2023

Dashi

Sot jeni duke u përballur me emocione të mëdha, ndaj përpiquni të shfrytëzoni sa më shumë ndikimin e mirë të yjeve. Në punë ka pak shpërqendrim dhe nuk ka dëshirë për të bërë asgjë, por duhet të gjeni një motiv për të vazhduar. Nuk është koha për t’u dorëzuar.

 

Demi

Vjen një mëngjes paksa nervoz por tashmë pasdite humori do jetë sërish i lartë ndaj shmangni zënkat me partnerin në orët e para të ditës. Në punë çdo gjë shkon ashtu siç duhet, edhe nëse ka pak pakënaqësi brenda jush.

 

Binjakët

Kohët e fundit e keni lënë pak pas dore dashurinë por më në fund pasioni po rikthehet për të dominuar jetën tuaj. Për sa i përket punës po provoni se vleni shumë, vazhdoni kështu.

 

Gaforrja
Përpiquni t’i kushtoni më shumë kohë partnerit që e keni lënë pak pas dore së fundmi. Shfrytëzoni sa më shumë fundjavën për të gjetur pak intimitet. Ka një lajm të mirë në punë.

 

Luani

Kohët e fundit keni qenë shumë të menduar dhe të shqetësuar, veçanërisht për çështjet e punës, por përpiquni të gjeni pak qetësi dhe shkëputeni për pak. Dashuria duhet të rizbulohet dhe të kujdeset pak më shumë.

 

Virgjëresha

Nëse jeni në dyshim në dashuri, ndiqni instinktet tuaja që do t’ju tregojnë se çfarë të bëni. Në punë, vazhdoni të punoni fort sepse është koha për të hedhur themelet për një të ardhme të rëndësishme.

 

Peshorja

Ka disa mendime më shumë se zakonisht në kokën tuaj, ndaj bëni kujdes sepse humori i keq mund të përhapet në jetën tuaj private. Në punë, vazhdoni me vendosmërinë tuaj të zakonshme.

 

Akrepi

Ka ardhur koha të shijoni më shumë të tashmen pa menduar shumë për të kaluarën. Dashuria mund të japë shumë, të hapet më shumë. Në punë, kujdes nga disa kolegë të djallëzuar.

 

Shigjetari

Mirë për takime të reja që mund të zgjojnë shumë pasion tek ju. Në punë, nga ana tjetër, ka pak lodhje dhe një rutinë që si zakonisht ju shtrëngon pak.

 

Bricjapi

Qielli i sotëm ju sheh paksa të shqetësuar mbi të gjitha për jetën private. Dashuria nuk po shkon ashtu siç dëshironi dhe kjo ju bën nervoz por duhet të mendoni më mirë për zgjedhjet tuaja. Nga ana tjetër, në punë gjërat janë më të mira.

 

Ujori

Përpiquni të mos nervozoheni shumë sot në dashuri, sepse mund të shkaktoni grindje të rrezikshme. Nga ana tjetër në punë ka ardhur koha për kënaqësi dhe propozime të reja.

 

Peshqit

Ka ardhur koha të jemi më konkret dhe më pak ëndërrimtar. Në punë çdo gjë po shkon mirë ndaj vazhdoni me organizatën tuaj dhe rezultatet do të vijnë. Në dashuri duhet të përpiqeni të rizbuloni të gjithë bukurinë e të qenit i dashuruar.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 25 MAJ 2023

Dashi

Bëhuni gati të përjetoni një nga shumë ditët e emocioneve të mëdha. Dashuria kthehet te protagonisti i jetës suaj dhe duhet të shijoni çdo moment të kësaj periudhe fatlume. Në punë do ketë mundësi të reja për të zgjedhur.

 

Demi

Kjo ditë ju shtyn të deklaroheni nëse ka dikë që ju intereson. Dashuria është e favorizuar. Në punë mund të ketë disa ndryshime por jo domosdoshmërisht negative. Ju vetëm do të duhet të mësoheni me disa gjëra të reja.

 

Binjakët

Ky moment është i shkëlqyer për çiftet që do të mund të rizbulojnë pak pasion ndaj organizoni diçka të këndshme për fundjavën. Në punë, mirë për marrëdhëniet me kolegët dhe përpiquni të lini pas ankthet e zakonshme.

 

Gaforrja
Kujdes në dashuri sepse mund të ketë fërkime me partnerin, mos bini në provokime. Një rikuperim i mirë vjen në punë, ndaj kini besim në aftësitë tuaja.

 

Luani

Yjet ju shpërblejnë si në dashuri ashtu edhe në punë. Ata që janë bashkë me shenjën e zjarrit janë të favorizuar dhe nga pikëpamja e punës është koha për të qenë të guximshëm dhe madje të rrezikoni për të marrë më shumë.

 

Virgjëresha

Nëse jeni ende beqarë, mos u shqetësoni sepse ka mundësi të mira për të njohur njerëz të rinj. Në punë ka të reja dhe mundësi për t’u kapur.

 

Peshorja

Në dashuri duhet të përpiqeni të qëndroni shumë të qetë dhe pa u nervozuar. Në punë gjërat janë pak më mirë se ditët e fundit, edhe nëse lajmet e vërteta do të vijnë në qershor.

 

Akrepi

Dita e sotme ju shtyn të bëni zgjedhje në dashuri, veçanërisht nëse jetoni në dy marrëdhënie paralele. Në punë, jini të kënaqur me qëllimet tuaja dhe mos mendoni gjithmonë dhe vetëm për të kaluarën.

 

Shigjetari

Yjet favorizojnë ndjenjat dhe ua lënë vendin emocioneve të bukura. Në punë mbërrijnë projekte të reja që do t’ju japin stimujt e rinj që keni kërkuar.

 

Bricjapi

Ka ardhur koha t’i kushtoni më shumë kohë dashurisë dhe në punë do t’ju duhet të merrni vendime, por ta bëni këtë me kokën tuaj dhe jo vetëm me zemrën tuaj. Duhet të jemi më racionalë.

 

Ujori

Në dashuri sot ka pak nervozizëm ndaj kushtojini vëmendje toneve që përdorni me partnerin. Në punë duhet të kuptoni se çfarë doni të bëni dhe ku.

 

Peshqit

Përpiquni të flisni më shumë me partnerin tuaj, veçanërisht nëse ka diçka që nuk shkon dhe nëse ndiheni të lënë pas dore. Në punë, pas një jave të ngarkuar, do të vijë një fundjavë më relaksuese.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 24 MAJ 2023

Dashi

Dita e sotme fillon me një lajm të mirë nga pikëpamja sentimentale, ndaj jepeni veten. Është një kohë e shkëlqyer në punë dhe do të arrini të merrni ato përgjigje që keni pritur prej kohësh.

 

Demi

Sot do të arrini të kapërceni disa pengesa që ju kishin bllokuar në dashuri, ndaj mos u shqetësoni më nëse gjërat kanë qenë më të ndërlikuara nga sa pritej. Në punë është një moment shumë i rëndësishëm dhe kontaktet janë të favorizuara.

 

Binjakët

Bëhuni gati sepse emocionet e bukura ju vijnë, ndaj nëse jeni në kërkim të dashurisë, mos u mbyllni në shtëpi. Mund të ketë disa përplasje të vogla në punë, kështu që mbani një sy dhe përgatituni të provoni vlerën tuaj.

 

Gaforrja

Kujdes në dashuri sepse sot jeni pak nervozë. I gjithë faji i një hëne të djallëzuar dhe Venusit që nuk po ndihmon shumë. Në punë është më mirë të ruani qetësinë sepse kënaqësitë janë afër.

 

Luani

Këta yje flasin për emocione të forta dhe dashuri që më në fund mund të lulëzojnë, ndaj shijoni këtë moment fati. Në punë dita do jetë e ngarkuar por produktive, vazhdoni kështu.

 

Virgjëresha

Ka ardhur koha të bëni zgjedhje në dashuri dhe të kuptoni se kë dëshironi në të vërtetë në krah. Ka shumë për të bërë në punë, por gjithçka që duhet të bëni është të organizoheni mirë dhe gjithçka do të shkojë mirë.

 

Peshorja

Në dashuri duhet të ruani qetësinë maksimale, sepse sot rrezikon të debatoni me partnerin. Në punë ka shumë gjëra të reja që vijnë muajin e ardhshëm.

 

Akrepi

Ka pak nervozizëm në ajër, ndaj tregohuni shumë të kujdesshëm në dashuri dhe në marrëdhëniet me të tjerët. Puna do t’ju japë një kënaqësi të madhe.

 

Shigjetari

Në dashuri ka ardhur koha për të kompensuar terrenin e humbur ditët e fundit. Për sa i përket sferës profesionale, lajme të rëndësishme dhe mundësi për t’u kapur janë pranë.

 

Bricjapi

Një periudhë e mirë rikuperimi po vjen që jeta juaj e dashurisë të bëhet më e qetë. Në punë kujdes nga çdo keqkuptim me kolegët.

 

Ujori

Hëna sot ju bën veçanërisht të qetë dhe të gatshëm për të përjetuar emocionet në maksimum, pavarësisht nëse jeni çift apo beqar dhe po përballeni me takime të reja. Në punë, bëni veten të numëroni më shumë.

 

Peshqit

Në dashuri ka diçka që duket se po vendos pak tension në jetën bashkëshortore. Mundohuni të flisni me partnerin tuaj për këtë. Në punë vazhdoni të angazhoheni ashtu siç po bëni tashmë sepse rezultatet nuk do të vonojnë.

blank

HOROSKOPI E MARTË 23 MAJ 2023

Dashi

Rikthehet një dëshirë e fortë për të dashuruar dhe për t’u rikthyer në lojë në një lidhje të re, ndaj përfitoni nga favori i yjeve për t’i dhënë shtysë të re jetës suaj dashurie. Në punë, është më mirë të tregoheni më tepër diplomatikë sot.

 

Demi

Ka ardhur koha të përfshiheni pak më shumë në dashuri dhe të kapërceni një krizë që ju ka munduar pak deri tani. Nga pikëpamja e punës, nxirrni jashtë gjithë shpirtin tuaj të sakrificës.

 

Binjakët

Dashuria nuk po shkon shumë mirë dhe ju ndjeni një distancë të fortë nga partneri. Mundohuni të kuptoni se cilat janë problemet në marrëdhënien tuaj dhe veproni në përputhje me rrethanat. Në punë, ka ardhur koha për t’u treguar të tjerëve vlerën tuaj.

 

Gaforrja
Sot 23 maj 2023 vjen pak qetësi në jetën bashkëshortore, shfrytëzojeni për të kaluar pak kohë cilësore me partnerin. Në punë është më mirë të afirmohet dhe të vendosë kushtet e veta.

 

Luani

Qetësia i kthehet jetës bashkëshortore dhe edhe beqarët do kenë shanse më të mira për të gjetur një shpirt binjak. Në punë, vazhdoni të punoni ashtu siç mundeni.

 

Virgjëresha

Kujdes nga kjo hënë e keqe që ju bën pak grindavec sot. Marrëdhëniet me të tjerët nuk do shkojnë shumë mirë dhe ndryshime të mëdha janë në ajër në punë.

 

Peshorja

Në dashuri përpiquni të jeni sa më të qetë sepse nuk është koha ideale për shpërthime apo zënka të kota. Jo çdo gjë po shkon mirë në punë, por duhet të keni durim.

 

Akrepi

Kjo ditë sjell shumë lajme në dashuri, por përpiquni të mësoni nga gabimet e së shkuarës. Në punë ka disa pengesa, por përpiquni t’i përjetoni vështirësitë me shkëputje.

 

Shigjetari

Në dashuri keni nevojë për vëmendje maksimale sepse mund të ketë disa probleme me partnerin. Në punë, nëse ka dyshime, tregohuni të durueshëm sepse do të duhet kohë për të gjetur zgjidhje.

 

Bricjapi

Dashuria kërkon vëmendje maksimale dhe nëse jeni në lidhje me disa persona në të njëjtën kohë do t’ju duhet të bëni zgjedhje. Në punë përfitoni nga ky moment me fat.

 

Ujori

Lajmet e mira dhe mundësitë për të përjetuar emocione të forta vijnë në dashuri. Në punë mund të ketë pengesa për të kapërcyer por asgjë shumë serioze.

 

Peshqit

Yjet e sotëm ju japin mundësi të mrekullueshme për të përjetuar emocione të forta. Në punë, kushtojini vëmendje çështjeve me para edhe nëse gjërat do të fillojnë të ecin më mirë nga fundi i muajit.


Send this to a friend