VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E MARTË 23 SHKURT 2021

By | February 23, 2021
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 21 PRILL 2021

Dashi
Nëse keni vuajtur nga një sëmundje, thjesht të qenit pozitivë do të jetë kundërpërgjigjja më e mirë ndaj problemeve tuaja. Investimi në një pronë tuajën, do të provojë të jetë fitimprurës më vonë. Do të jetë një ditë aktive në jetën tuaj shoqërore.
Demi
Sot, biznesmenët e kësaj shenje duhet të shmangin njerëzit që kërkojnë ndihmë financiare. Një zhvillim i rëndësishëm në jetën tuaj profesionale, do të sjellë gëzim për ju dhe familjen tuaj. Ditë e bukur për jetën tuaj të dashurisë.
Binjaket
Puna krijuese do t’ju mbajë të relaksuar. Do të diskutoni çështje financiare me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj dhe do të bëni plane për të ardhmen. Ndihma e anëtarëve të tjerë të familjes do të shërbejë për disa nga përgjegjësitë tuaja.
Gaforrja
Do ta keni të vështirë të përqendroheni në punë, pasi nuk do të ndiheni mirë nga ana shëndetësore. Investimet e bëra sot do të rrisin prosperitetin dhe sigurinë tuaj financiare. Nëse keni shqetësime në mendje, bisedoni me të afërmit ose miqtë e ngushtë, pasi kjo do t’ju ndihmojë të lehtësoni ngarkesën tuaj.
Luani
Mos e neglizhoni jetën tuaj shoqërore. Do të jetë një ditë emocionuese për romancën. Planifikoni diçka të veçantë për mbrëmjen dhe përpiquni ta bëni atë sa më romantike. Mund të ketë ngritje në detyrë ose përfitime monetare për punonjësit e kësaj shenje zodiakale.
Virgjëresha
Përgjegjësitë e familjes do të rriten, duke shtuar shqetësimet në mendjen tuaj. Ruajeni shoqërinë me njerëz të ditur dhe mësoni nga përvojat e tyre. Partneri/partnerja juaj dëshiron të kalojë pak kohë vetëm me ju, por nuk do të jeni në gjendje ta përmbushni dëshirën e tij/saj.
Peshorja
Merrni pjesë në aktivitete shoqërore për ta mbajtur veten në humor. Një anëtar i familjes ka gjasa të krijojë probleme për një gjë të parëndësishme. Sot do ta kuptoni që dashuria pushton gjithçka.
Akrepi
Bëni diçka që do t’ju ndihmojë të afroheni më shumë me qëllimet tuaja. Sot, do të jeni krenarë për fëmijët tuaj. Situata në jetën tuaj të dashurisë do të jetë disi e paparashikueshme. Një çështje në jetën tuaj në çift, mund të ftojë mosmiratimin e të tjerëve.
Shigjetari
Jini të vëmendshëm, pasi dikush mund të përpiqet t’ju nënshtrojë. Mund të ketë një rritje të përkohshme të stresit dhe tensionit në jetën tuaj. Një marrëveshje e re financiare mund të finalizohet.
Bricjapi
Do të jetë një ditë shumë e mirë nga pikëpamja shëndetësore. Çdo problem i vazhdueshëm financiar ka gjasa të zgjidhet përmes ndihmës së dhënë nga prindërit tuaj. Ditë e bukur në jetën tuaj të dashurisë.
Ujori
Natyra juaj fëminore do të dalë në sipërfaqe dhe do të jeni në humor të mirë. Gjykata do të marrë vendime në favorin tuaj sot nëse keni qenë të përfshirë në një çështje financiare. Një zakon i juaji mund ta bezdisë të dashurin tuaj sot.
Peshqit
Nëse do të përballeni me një problem sot, do ta rregulloni lehtë kur të ktheheni. Shmangni thashethemet me njerëzit, pasi kjo do të përfundojë duke konsumuar shumë kohë të vlefshme. Njerëzit përreth jush mund të bëjnë diçka që do ta bëjë partnerin/partneren tuaj të xhelozohet.

blank

HOROSKOPI E MARTË 20 PRILL 2021

Dashi
Sot do të keni kohën dhe prirjen për të bërë gjëra që do të përmirësojnë paraqitjen tuaj fizike. Nëse keni marrë hua nga dikush, duhet patjetër t’ia ktheni sot. Në përgjithësi, kjo do të jetë një ditë e dobishme, por dikush që mendoni se mund t’i besoni, mund t’ju zhgënjejë.
Demi
Një ribashkim me një mik të vjetër do t’ju ndriçojë shpirtin. Një fqinj mund t’ju kërkojë hua sot. Bëni kujdes të mos nisni një debat me dikë me të cilin jetoni. Kontrolloni pasionet ose mund të rrezikoni harmoninë në jetën tuaj të dashurisë.
Binjakët
Ka gjasa të merreni me aktivitete që përmirësojnë aftësinë tuaj fizike. Shqetësimet në lidhje me paratë mund të zgjidhen sot dhe ju do të shijoni një stabilitet relativ financiar. Etja juaj për njohuri do t’ju ndihmojë të krijoni miq të rinj.
Gaforrja
Marrëdhënia juaj romantike do të vuajë sot. Partneri/partnerja juaj mund të duket se kujdeset më shumë për nevojat e prindërve të tij/saj, në krahasim me familjen tuaj. Eprori juaj në punë, do të impresionohet nga cilësia e punës suaj.
Luani
Natyra juaj e mirë do të sjellë lumturi për të tjerët sot. Gjendja juaj financiare nuk duket të jetë e favorshme, prandaj do ta keni të vështirë të kurseni para. Ju mund të mos jeni dakord me gjithçka që thonë anëtarët e familjes suaj, por mësohuni të dëgjoni përvojat e tyre.
Virgjëresha
Mbani nën kontroll emocionet dhe impulsivitetin. Mundësitë e reja për të bërë para do të jenë fitimprurëse. Mos e neglizhoni jetën tuaj shoqërore. Merrni pak kohë nga orari juaj i zënë dhe dilni në një shëtitje me familjen tuaj.
Peshorja
Angazhohuni në disa punë krijuese. Ju duhet një formë e stimulimit mendor për ta mbajtur veten të zënë. Kjo do të jetë një ditë e përsosur për të blerë artikuj që do të rriten në vlerë. Shmangni ndarjen e çështjeve personale me të njohurit e rastit.
Akrepi
Shëndeti juaj do të jetë perfekt sot. Sjellja juaj e pafajshme do të luajë një rol kryesor në zgjidhjen e një problemi familjar. Partneri/partnerja juaj mund të mërzitet nga diçka që do thoni. Pranoji gabimet e tua dhe kërkoni të falur.
Shigjetari
Partneri/partnerja juaj do t’ju befasojë me diçka vërtet të bukur sot. Ditë e mbarë për biznesmenët e kësaj shenje, pasi mund të kenë disa fitime të papritura. Në mes të jetës suaj të ngarkuar, do të merrni kohë për të kaluar me fëmijët tuaj. Kjo do t’ju bëjë të mendoni për gjërat që po humbisni.
Bricjapi
Do të ketë shumë pak pengesa në planet tuaja dhe kjo duket se është një ditë e arritjeve të mëdha. Kujdes kolegët që kanë tendencë t’ju vënë në pozitë të vështirë, nëse nuk marrin atë që duan. Do të jetë një ditë e bukur në jetën tuaj martesore.
Ujori
Besnikëria dhe shpirti pozitiv i bashkëshortit/bashkëshortes suaj do t’ju zbukurojë ditën. Dikush afër jush do të dëshirojë të kalojë më shumë kohë me ju, por nuk do të jeni në gjendje t’i përmbushni dëshirat e tyre. Sa i përket aspektit profesional, nuk parashikohen ndryshime.
Peshqit
Miqtë mund t’ju prezantojnë me një person të veçantë sot. Një arritje e së kaluarës në punë, mund t’ju sjellë njohje të reja. Duke parë performancën tuaj, ka gjasa të merrni një promovim.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 19-25 PRILL 2021

Dashi

Pesë yje për Dashin. Hëna nuk është më në shenjën tuaj, por nuk ju mungon pasioni dhe ditët do të jenë interesante në dashuri. Ata që kanë filluar një lidhje të re tani janë të lumtur, por ka edhe nga ata që janë duke kërkuar emocione të reja. Thjesht përpiquni të ndryshoni qëndrimin tuaj, sepse nëse gjithmonë mendoni për të kaluarën, nuk do të ecni para: jini në dispozicion dhe mos u jepni hapësirë ​​historive të pamundura. Në punë, keni një dëshirë të madhe për hakmarrje, për t’u rishfaqur. Diçka arrihet, edhe nëse është vonë. Por mos ki frikë: lajme të mëdha po vijnë!

Demi

Pesë yje për Demin. Dielli dhe Mërkuri do të jenë në shenjë nga e hëna dhe Venusi tashmë është në anën tuaj, kështu që një lajm i mirë për dashurinë. Nëse ka një person që të pëlqen, afrohu tani. Ata që kanë përjetuar momente të pasigurta, tani do të gjejnë përgjigje. Lajme të mëdha që vijnë në sferën sentimentale. Në punë, moment pozitiv, do të shpërbleheni për gjithçka keni bërë në dy vitet e fundit. Nëse keni filluar një punë ose një bashkëpunim, mos u shqetësoni, do të rikonfirmohet!

Binjakët

Pesë yje për Binjakët. Një horoskop i rëndësishëm për ata që duan të bëjnë njohje të reja, edhe sepse Venusi do të jetë në anën tuaj nga fillimi i majit. Gjithashtu kjo do të ndihmojë beqarët. Thjesht përpiquni të mos zemëroheni nëse ka pengesa, takimet e reja do t’ju bëjnë edhe më të apasionuar. Në punë, yje janë shkëlqyeshëm: ka nga ata që, edhe pa dashur, do të duhet të bëjnë ndryshime, por atëherë gjithçka do të shkojë në mënyrën e duhur. Pas të martës do të ketë ditë intensive, guxim!

Gaforrja

Katër yje për shenjën e Gaforres. Muajin e kaluar u përballët me një krizë, tani mund të merrni frymë lehtësimi në dashuri. Shumë paqartësi do të kapërcehen nga e hëna dhe e premtja. Gjithashtu mund të vijnë një mundësi e mirë për t’u kapur, kush e di. Emocionet luajnë një rol kryesor në jetën tuaj. Në punë, një periudhë pozitive, sigurisht më e mirë se ajo që ndodhi në fund të Marsit. Tani doni të ndryshoni, të bëni diçka ndryshe: kush e di, mbase do të vijnë ndonjë lajm i mirë!

Luani

Tre yje për Luanin. Dyshime të vogla në dashuri. Duhet të keni besim 100% për të lënë veten të shkojë. Sidoqoftë, mos i nënvlerësoni takimet e ditëve të fundit dhe përpiquni të kuptoni se ndoshta puna mund të marrë kohë, duke lënë më pak hapësirë ​​për ndjenjat. Në punë, ka shumë konfuzion, prandaj më mirë të shtyni projektet. Jeni pak i lirshëm në fillim të javës, por mund të jeni më shumë gjatë fundjavës. Ruani qetësinë dhe do të shihni që ambicia juaj herët a vonë do të shpërblehet!

Virgjëresha

Pesë yje për shenjën e Virgjëreshës. Ditë shumë interesante në dashuri, favorizohen takime të reja. Mundohuni të mos mendoni shumë dhe lëreni veten të shkojë, le të mbizotërojë instinkti. Ndjesi të shkëlqyera edhe në fundjavë. Në punë, keni filluar të shihni rezultatet e para. Në fillim të javës mund të merrni një vendim të rëndësishëm: Dielli, Mërkuri dhe Venusi janë në anën tuaj, ato do t’ju ndihmojnë ta mbani situatën nën kontroll!

Peshorja

Pesë yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshores. Po rifitoni dëshirën për ta lënë veten të shkojë në dashuri. Përpiquni të bëni diçka edhe për veten tuaj. Mund të jetoni momente të bukura me një person të lindur nën shenjën e Luanit ose Binjakëve: qëndroni me këmbët tuaja në tokë dhe nëse doni të njihni një person, ndiqni instinktet më rregullisht. Në punë, takimet janë të rëndësishme, edhe nëse ka pasur probleme në fund të Marsit (pengesa ose përfundimi i një kontrate). Formuloni  ide të reja dhe marrëveshje të reja pa frikë, hajde!

Akrepi

Tre yje për shenjën e Akrepit. Venusi fillon një tranzit në opozitë. Do të keni një qëndrim më kritik ndaj dashurisë. Dëshironi të qëndroni vetëm për një kohë, veçanërisht kushtojini vëmendje ditëve nga e marta në të enjte. Në punë, rreth mesit të javës mund të ketë një moment pavendosmërie. Mundohuni të harroni të kaluarën dhe të gjitha problemet e saj!

Shigjetari

Katër yje për shenjën e Shigjetarit. Nëse kohët e fundit keni mbyllur një lidhje dashurie, tani zemra juaj mund të jetë e zënë. Shumë menduan se dashuria ishte e tepërt, jo e rëndësishme, sepse ishin shumë të zënë me punë. Ditët që do të vijnë janë pozitive dhe do t’ju ndihmojnë të gjeni pasionin e duhur. Në punë, disa lajme të mira mund të vijnë në gjysmën e dytë të javës. Është mirë të mbani mend se ka shumë shpenzime dhe ka nga ata që po mendojnë për një transferim, kush e di!

Bricjapi

Pesë yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapit. Afërdita do të fillojë një tranzit shumë të bukur. Mundohuni të besoni në dashuri dhe në takime të reja, gjeni kohë për veten tuaj. I përkushtoheni shumë gjërave praktike dhe më pak atyre sentimentale, por ka ardhur koha të kërkoni situata të reja pozitive. Të Premten do të ketë mundësi të mira. Qielli i fundjavës është premtues. Në punë, kjo është një kohë e rëndësishme për të tronditur biznesin tuaj. Nëse jeni të pakënaqur, pjesa e dytë e javës do t’ju sjellë në një përballje, prandaj është më mirë të flisni dhe të sqaroheni.

Ujori

Tre yje për Ujorin. Me të vërtetë nuk doni ta lini veten të dashurojë ose, ndoshta, nuk mund ta kuptoni një person. Nëse keni kaluar një ndarje, mund të mos ju duket sikur dashuroheni përsëri. Tani, është më mirë të presësh dhe të mos biesh në polemika, të cilat mund t’ju shoqërojnë veçanërisht të mërkurën. Në punë, yjet ju drejtojnë të jeni shumë argumentues. Nëse jeni të stresuar, nuk doni të shkoni në punë. Do të jeni nën presion, veçanërisht të mërkurën. Përpiquni të kuptoni se çfarë po ndodh. Do të jetë e mundur të zgjidhni një problem në një kohë të shkurtër!

Peshqit

Katër yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshqve. Venusi është në anën tuaj dhe tani doni të lejoni një person në jetën tuaj, veçanërisht pas muajve të vështirë. Keni nevojë për seriozitet dhe përkushtim, por duhet t’i jepni një marrëdhënieje kohën, që ajo të evoluojë. Takime të preferuara, ato pas së enjtes interesante. Në punë, yjet ju buzëqeshin: Mërkuri ka qenë në tranzit të favorshëm që nga e hëna dhe do të sjellë më shumë qartësi në jetën tuaj. Nga ana tjetër, Jupiteri do të jetë në shenjën tuaj në qershor dhe korrik: do të jeni në gjendje të zhvilloni një projekt, i cili mund të ngrihet në fund të vitit 2021.

blank

HOROSKOPI 19 PRIL 2021

Dashi

Një e papritur financiare mund të vijë në rrugën tuaj sot. Pavarësisht nëse është një bonus i papritur, dhuratë, apo një divident i befasishëm i aksioneve, investoni paratë me mençuri. Keni shpenzuar shumë para së fundmi dhe do të ishte mirë që të filloni të plotësoni llogarinë bankare.

Demi

Qëndrimi brenda nuk mund të jetë gjëja më e mirë sot. Ju mund të ndjeni dhimbje muskulore për të cilat nuk mund të gjeni ndonjë arsye. Ato mund të jenë rezultat i pasivitetit sesa i ndonjë mosfunksionimi. Dilni jashtë për një shëtitje ose vrapim në park. Argëtohuni!

Binjaket

Ju dukeni shkëlqyeshëm, karriera juaj po shkon mirë dhe jeta juaj familjare është në harmoni. A mund të ketë diçka më shumë në jetë? Ju mund të merrni lajme për më shumë sukses në punë Keni shumë për të festuar.

Gaforrja

Keni shumë për të festuar, veçanërisht në lidhje me dashurinë. Sot mund të merrni një mesazh nga i dashuri juaj që ju bën të lumtur. Sa i përket aspektit financiar, ai paraqitet në formë të mirë gjë që ju bën të bëni blerjet që dëshironi.

Luani

Ka shumë punë për të bërë sot, dhe shumica e saj përqendrohet në financa. Pavarësisht nëse jeni duke punuar në buxhet ose investime, ju me lehtësi do ta përfundoni detyrën. Avancimi i favorshëm në karrierë ka të ngjarë të ndodhë sot.

Virgjeresha

Sot mund të jesh i sigurt me disa informacione që përfundimisht do të rezultojnë në përfitime financiare. Një investim do të ecë mirë nëse tregoni vullnetin e duhur. Në dashuri nuk do të jeni shumë i përmbushur.

Peshorja

Prisni të merrni disa lajme të shkëlqyera sot. Përgjigjuni telefonit tuaj dhe kontrolloni emailin gjatë gjithë ditës, sepse kurrë nuk e dini kur do të vijë. Indikacionet sugjerojnë që suksesi në të gjitha aspektet e jetës tuaj po vjen.

Akrepi

Natyra juaj optimiste ju ka shërbyer mirë. Kjo cilësi ju bën një menaxher të shkëlqyeshëm pasi ju mund të motivoni dhe frymëzoni bashkëpunëtorët. Sot ju mund të njiheni për aftësitë tuaja drejtuese.

Shigjetari

Do të zgjoheni duke u ndjerë të lumtur dhe entuziast, Intuita juaj ju tregon se do të arrini gjithçka në të cilën vendosni fokusin. Pavarësisht nga qëllimet tuaja në karrierë, arsim, apo romancë do të keni sukses.

Bricjapi

Keni arritur një sukses të jashtëzakonshëm kohët e fundit dhe kjo prirje do të vazhdojë. Nëse ky udhëtim është një shpërblim për veten tuaj për të gjithë punën tuaj të vështirë, ju e meritoni atë!

Ujori

Suksesi do t’ju karakterizojë sot. Të gjitha llojet e ndryshimeve dhe të papriturave priten për ju. Ju mund të merrni informacion nga një partner biznesi që ndryshon rrënjësisht planet tuaja afatshkurtra. Një udhëtim parashikohet për ju.

Peshqit

Edhe nëse nuk e konsideroni veten veçanërisht të mirë me numrat, ju do të bëni një punë të shkëlqyeshme me financat. Ju jeni të ndërgjegjshëm për atë doni të arrini në jetë. Suksesi vjen me shumë përpjekje.

blank

HOROSKOPI E DIEL 18 PRILL 2021

Dashi
Përdoreni kohën dhe energjinë e tyre në mënyrë produktive. Do të jeni në qendër të vëmendjes në një takim shoqëror që do të merrni pjesë sot. Mos dyshoni në besnikërinë e të dashurit/dashurës suaj.
Demi
Vazhdoni të shijoni jetën në maksimum. Aftësia për të ndihmuar ata që kanë nevojë do t’ju sjellë respekt. Disa nga qëllimet tuaja për këtë ditë mund të mos realizohen për shkak të shëndetit të dobët të bashkëshortit/bashkëshortes suaj.
Binjakët
Do të shijoni një kohë të lirë relaksuese. Do të dilni nga shtëpia duke menduar pozitivisht, por një incident i vogël mund të dëmtojë disponimin tuaj më vonë. Një marrëdhënie e re do të provojë të jetë e gjatë dhe mjaft e dobishme në të ardhmen.
Gaforrja
Ka gjasa të shëroheni nga një sëmundja që ju ka munduar prej kohësh. Asgjë nuk është e pamundur për ju, për sa kohë që keni vullnetin për të kapërcyer pengesat tuaja. Aktivitetet në natyrë do të ndikojnë pozitivisht në mendjen tuaj.
Luani
Presioni në punë dhe mosmarrëveshjet në shtëpi mund t’ju shkaktojnë stress. Miqtë do t’ju zbukurojnë ditën, pasi mund të planifikojnë diçka emocionuese për mbrëmjen. Mungesa e dikujt që është i dashur për ju, mund t’ju fusë në mendime.
Virgjëresha
Për ta bërë ditën më të këndshme sot, merrni pak kohë për veten tuaj. Ka gjasa të shpenzoni më shumë para seç mund ta kishit menduar sot nën shoqërinë e partnerit/partneres suaj. Mund t’ju marrë malli për dikë që është i veçantë në jetën tuaj sot.
Peshorja
Dikush që mund t’i keni dhënë para hua mund të hasë në vështirësia për t’jua kthyer. Një mosmarrëveshje mund të shkaktojë një përçarje të përkohshme mes jush dhe prindërve tuaj. Duhet t’i kushtoni vëmendje këshillave të tyre. Mos e ngatërroni pranimin e këshillave të mira me të qenurit i nënshtruar.
Akrepi
Dëshirat tuaja do të përmbushen, ndërsa bekimet dhe fati do t’ju vijnë në rrugën tuaj. Puna e vështirë së fundmi do të fillojë të sjellë rezultate. Partneri/parnerja juaj do të jetë në humor mjaft të mirë sot.
Shigjetari
Disa persona të kësaj shenje mund të përballen me shqetësime në shikim. Nëse është e mundur, shmangni ekspozimin ndaj rrezeve të forta të diellit për periudha të gjata. Investimet në një pronë tuajën do të provojë të jetë fitimprurëse më vonë.
Bricjapi
Mund të ketë fitime monetare sot, nëse do të jeni të gatshëm të bëni një punë të vështirë që mund t’ju kërkohet. Punët në pritje të shtëpisë do të marrin pak nga koha juaj e lirë. Fuqia e dashurisë do t’ju japë më shumë forcë për të dashuruar.
Ujori
Problemet tuaja personale mund t’ju shkaktojnë stres. Ka gjasa të fitoni përmes burimeve të papritura. Ju dhe bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund të merrni një lajm mjaft të mirë sot.
Peshqit
Bëni kujdes të mos e lini pas dore veten kur bëhet fjalë për çështje shëndetësore. Do të jetë një ditë e vështirë nëse dilni në përfundime dhe bëni zgjedhje impulsive. Nuk përjashtohet mundësia e një udhëtimi, ku mund të takoni dikë që do t’ju mbetet në mendje.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 17 PRILL 2021

Dashi
Nëse sot duhet të përballeni me ndonjë zhgënjim, përpiquni të mos e lejoni atë t’ju zhysë në dëshpërim. Mund të merrni një letër ose telefonatë që sjell lajme më pak se të favorshme. Ndoshta dikush që shpresonit të shihnit nuk do të jetë në gjendje ta bëjë këtë.
Demi
Ju mund të shqetësoheni për gjendjen tuaj financiare sot. Nëse keni përjetuar një vonesë në marrjen e disa fondeve që prisni, kjo mund të shtojë shqetësimin tuaj. Mund të dëshironi ta trajtoni këtë drejtpërdrejt duke shqyrtuar situatën tuaj.
Binjakët
Një ngjarje e papritur mund të bëjë që të ndaheni përkohësisht nga partneri juaj sot. Konfuzioni në lidhje me incidentin dhe rolin e bashkëshortit tuaj mund t’ju mundojë. Mund të dyshoni në motivet e tij/saj. Nëse është kështu, sqarohuni.
Gaforrja
Sot mund të keni dhimbje fyti dhe simptoma të buta ftohjeje. Kjo mund të ndikojë në aftësinë tuaj për të punuar. Mos harroni të kujdeseni dhe të mos e injoroni shëndetin tuaj. Kjo mund të bëjë të gjithë ndryshimin.
Luani
Kaloni ca kohë cilësore me partnerin tuaj sot. Ndoshta ai/ajo është pak xheloz për miqtë tuaj ose ndihet i lënë mënjanë. Ndoshta keni marrë ftesa kohët e fundit që janë vetëm për ju. Mund të jetë një ide e mirë ta refuzoni një në favor të të qenit me partnerin tuaj.
Virgjëresha
Mund të dëshironi të merrni një ditë pushim nga detyrimet tuaja, ndoshta për t’u kujdesur për projektet krijuese të papërfunduara. Ka shumë mundësi që kjo të mos jetë e mundur. Shqetësimet në lidhje me çështjet e punës mund ta mbajnë mendjen tuaj të zënë dhe t’ju tërheqin vëmendjen nga detyra në fjalë.
Peshorja
Ndoshta po mendoni për miqtë dhe familjen që jetojnë larg. Ju mund të ndiheni pak nostalgjik, për të mos thënë i mërzitur, duke menduar për kohët e shkuara. Merrni parasysh të bëni disa telefonata për t’iu kundërvënë këtyre ndjenjave.
Akrepi
Çështjet e parave mund të ngatërrohen pak sot. Mund të ketë një vonesë të papritur në marrjen e disa parave. Deklarata juaj e bankës mund t’ju ketë hutuar. Nëse e shihni që nuk jeni të sigurt për gjendjen tuaj financiare, bëni një analizë se çfarë po ndodh.
Shigjetari
Ju mund të keni nevojë për siguri sot. Problemet me miqtë ose një partner romantik mund t’ju bëjnë të ndiheni të pasigurt dhe të bllokuar emocionalisht. Ju mund ta shihni situatën si më serioze sesa të tjerët. Ndoshta një keqkuptim ka shkaktuar dilemë.
Bricjapi
Sot mund të ndiheni jo shumë mirë, madje mund të keni dhimbje fyti. Nëse është kështu, merrni parasysh të shkoni te mjeku. Ky mund të jetë një zhvillim veçanërisht i padëshiruar, pasi ju largon nga disa aktivitete. Nëse veproni shpejt, e tejkaloni shpejt.
Ujori
Ju mund të ndiheni të vetmuar dhe të pasigurt për shkak të mungesës së kontaktit me një mik të ngushtë ose partner romantik. Ju mund të pyesni veten nëse personi ju ka harruar apo thjesht nuk interesohet më. Merrni kohë të përpiqeni të lidheni me këtë person.
Peshqit
Përgjegjësitë e punës mund të rëndojnë në mendjen tuaj deri në pikën kur ato ndërhyjnë në harmoninë e jetës suaj në shtëpi. Kjo mund të shkaktojë ndonjë konflikt të brendshëm. Vendosni prioritetet sipas rëndësisë. Atëherë mund të kaloni kohë me familjen tuaj pa u shqetësuar.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 16 PRILL 2021

Dashi
Krijimtaria juaj është në nivelin më të lartë të të gjitha kohërave, prandaj përfitoni prej saj. Kjo do të ishte një ditë ideale për të pikturuar ose shkruar. Ju do të jeni të kënaqur me rezultatet.
Demi
Sigurohuni që perfeksionizmi juaj të mos pengojë nxitjet tuaja krijuese. Tani për tani, mos u shqetësoni për produktin përfundimtar. Nëse ju pëlqen procesi krijues, rezultati përfundimtar do të pasqyrojë gëzimin tuaj.
Binjakët
Kjo ditë parashikohet të jetë e mbushur me emocion dhe sentimentalizma. Nëse jeni në një lidhje, parashikohet të kaloni shumë kohë me partnerin.
Gaforrja
Vetëbesimi juaj është në një pikë të ulët këto ditë, dhe kjo po ju bën veçanërisht delikatë. Është e mundur që një përballje e fundit me një mik të ngushtë t’ju shqetësojë për shëndetin e përgjithshëm të marrëdhënies.
Luani
Ju mund të ndjeni pak zhgënjim për paaftësinë tuaj për të arritur një moment të rëndësishëm në karrierën tuaj. Mos harroni, në fund të fundit, koha që ju duhet për të arritur një qëllim ka më pak rëndësi sesa fakti që e arrini atë.
Virgjëresha
Ndonjëherë mund të jeni shumë pasivë dhe t’i lini të tjerët t’ju shkelin. Mungesa juaj e egos është e admirueshme. Pse i lini të tjerët të marrin merita për idetë tuaja? Mbrojini të drejtat tuaja dhe mbrohuni kundër një personi jo etik.
Peshorja
Një i njohuri juaj mund të përhapë thashetheme të pabazuara. Mos merrni asgjë që dëgjoni sot me vlerë nominale. Nëse situata nuk do të ishte aq zhgënjyese, do të ishte komike. Me paratë gjërat shkojnë mirë sot.
Akrepi
Një mik i vjetër mund të bëhet diçka më shumë sot. Mund të jetë që gjithmonë ka pasur një shkëndijë të caktuar midis jush, por ju nuk keni qenë në gjendje ta pranoni atë deri tani. Sidoqoftë, sigurohuni që është koha e duhur.
Shigjetari
Ju sot mund të jeni të irrituar. Një takim romantik i parashikuar mund të shtyhet ose anulohet. Nuk ka asnjë arsye për ta konsideruar atë një pengesë të madhe në marrëdhënie. Nëse ndieni dyshim dhe pasiguri, ka të ngjarë për arsye të tjera.
Bricjapi
Ju mund të ndiheni paksa jo në humor sot për shkak të një zhgënjimi. Mund të jetë që një mik ose koleg nuk ju mbështet më ose ndoshta një figurë autoriteti ka treguar ngjyrat e tij ose të saj të vërteta.
Ujori
Ju ka të ngjarë të ndryshoni mendje për diçka që ka qenë e rëndësishme për ju. Konfuzioni mund të dominojë mendimet tuaja sot. Mos prisni të merrni ndonjë përgjigje konkrete deri në fund të ditës. Kjo është një situatë që do të zgjidhet vetëm me kohën.
Peshqit
Romanca është në ajër sot. Mjerisht, duket se bie shi mbi të gjithë përveç teje. Mos u shqetëso. Koha juaj do të vijë. Mundohuni ta përqendroni pasionin tuaj në një përpjekje krijuese.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 15 PRILL 2021

Dashi

Sot do të kaloni një ditë të ngjeshur në punë, ndaj këshilloheni ta merrni me qetësi në mënyrë që ta kaloni pa stres. Sa i përket aspektit financiar, gjasat janë që të merrni disa informacione interesante.

Demi

Ju jeni të pashoq, kur bëhet fjalë për aftësinë tuaj për të bindur të tjerët t’i shohin gjërat në këndvështrimin tuaj. Do t’i habisni të gjithë në aspektin profesional, por në dashuri gjërat nuk do të ecin sipas planeve.

Binjakët

Mos u befasoni nëse merrni disa lajme interesante në aspektin profesional. Çfarëdo që të jetë, ju jeni i sigurt që të keni sukses. Nga pikëpamja e biznesit, kjo është koha më e mbarë për ju.

Gaforrja

Ju keni një mendje të shpejtë, të cilën nuk po e përdorni në kapacitetin tuaj të plotë. Mendja juaj ka nevojë për hapësirë për t’u zgjatur dhe rritur. Nëse sfidat e reja nuk vijnë në rrugën tuaj, mund t’ju duhet të krijoni disa artificialisht.

Luani

Një ditë pushimi është shumë e rëndësishme për ju. Mundohuni të pushoni pak. Kaloni kohë me një libër të mirë. Dilni me miqtë vetëm nëse vërtet keni nevojë. Ju nuk duhet të bëni asnjë punë. Trupi dhe shpirti juaj dëshirojnë vetëm pushim.

Virgjëresha

Me energjitë e sotme planetare, mund të prisni shumë kontakte me miqtë. Në fakt, pikërisht kur keni menduar se nuk do të merrni pjesë në ndonjë festë, do të merrni një ftesë interesante. Ka të ngjarë të takoni një person shumë interesant.

Peshorja

Keni një intelekt të mprehtë dhe fuqi të pashembullta bindëse. Të gjitha shenjat tregojnë se karriera juaj po ngrihet lart. Karriera dhe suksesi financiar janë shumë të garantuara me konfigurimin e sotëm planetar.

Akrepi

Fuqitë tuaja mendore duhet të jenë veçanërisht të mprehta sot. Edhe aftësitë tuaja komunikuese janë jashtëzakonisht të mprehta. Shfrytëzoni maksimalisht këtë rritje të fuqisë intelektuale duke filluar çdo projekt të ri që keni menduar.

Shigjetari

Krijimtaria juaj do të jetë e lartë sot, duke ju frymëzuar për t’u marrë me art. Sot do të gjeni mbështetje edhe tek ata persona të cilët nuk kanë qenë shumë miqësorë me ju. Sa i përket aspektit financiar, gjithçka do të shkojë mbarë.

Bricjapi

Ju jeni kapur pas energjive introspektive në lojë dhe nuk mund të jeni shumë bashkëpunues. Madje mund të dëshironi të kaloni kohë në aktivitete më të vetmuara. Dëgjoni veten. Ka të ngjarë të jeni në prag të një zbulimi të madh të vetvetes.

Ujori

Dita e sotme tregon se ju mund të prisni të bëni një hap në karrierën tuaj. Intelekti dhe aftësitë tuaja komunikuese ju kanë shërbyer mirë gjatë muajve të kaluar, duke i hapur rrugën përparimit. Mund të angazhoheni për disa projekte të reja.

Peshqit

Nëse keni menduar për një karrierë në shkrim ose mësimdhënie, kjo është një ditë ideale për të vënë në lëvizje disa plane. Imagjinata dhe frymëzimi juaj janë të theksuar. Ky kombinim ju garanton sukses në fushën profesionale sot.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 14 PRILL 2021

Dashi

Librat që mund të keni marrë si dhuratë do t’ju bëjnë të mendoni thellë për çështje shpirtërore ose filozofike sot. Mendja juaj është më e shpejtë se zakonisht, kështu që ndoshta mund të kuptoni disa ide mjaft komplekse. Ana juaj praktike do t’ju qartësojë shumë gjëra.

Demi

Niveli juaj i energjisë fizike dhe mendore është i lartë sot. Kohët e fundit mund ta keni tepruar me ushqimin dhe pijen, dhe kështu mund ta kaloni pjesën më të madhe të ditës duke punuar në palestër. Në fund të ditës do të ndiheni mirë me veten.

Binjakët

Një kujtim, ëndërr, vizion ose meditim mund të shkaktojë një nxitje energjie shpirtërore. Si rezultat, ju mund të dëshironi të shënoni përvojat tuaja në mënyrë që të mos i harroni ato. Vazhdoni studimet dhe meditimet tuaja dhe do të vazhdoni të rriteni për një kohë të pacaktuar.

Gaforrja

Një mesazh nga një mik mund t’jua bëjë ditën të bukur. Lajmi i mirë mund të përfshijë udhëtime, para ose një marrëdhënie dashurie. Mund të ekzistojë gjithashtu një çështje intelektuale që ju dëshironi ta rishikoni. Një ditë e ngarkuar dhe stimuluese është pa dyshim përpara.

Luani

Energjia planetare të lë me një gjendje shpirtërore interesante. Shumë mundësi të ndryshme janë hapur për ju kohët e fundit dhe po përpiqeni të kuptoni se cila është më e përshtatshme tani. Në aspektin sentimental do të merrni disa lajme pozitive.

Virgjëresha

Disa biseda për udhëtime në vende të largëta dhe ekzotike mund të dalin në sipërfaqe sot. Po mendoni të largoheni për ca kohë? Nëse është kështu, ju mund të dëgjoni atë që miqtë tuaj kanë për të thënë. Sigurisht që do të ishte kënaqësi sikur të gjithë të shkonit së bashku.

Peshorja

Çështjet e karrierës mund të vendosen në pritje për disa ditë. Ju dëshironi të përmirësoni situatën tuaj financiare dhe një numër mundësish janë shfaqur. Mos i mendoni shumë tani. Nuk doni të neglizhoni njerëzit tuaj të dashur. Relaksohuni dhe shijoni shoqërinë e tyre sot.

Akrepi

Shumë ide interesante kanë ardhur në rrugën tuaj, aq sa mendja juaj po rrotullohet me shpejtësi. Disa nga ato që keni dëgjuar mund të jenë aq radikale, saqë do të duhet pak kohë për t’i kuptuar. Sa u përket parave, do të keni një raport shumë pozitiv.

Shigjetari

I keni besuar një personi që e keni njohur së fundmi dhe tashmë jeni të zhgënjyer nga sjellja e tij jo shumë korrekte. Mos e ndërlikoni më tej situatën. Mos e prishni ditën dhe pranoni çdo pasojë. Në aspektin profesional mund të merrni ngritjen në detyrë për të cilën keni punuar.

Bricjapi

Këtë mëngjes mund të zgjoheni nga një ëndërr me shumë ide të reja frymëzuese. Mos u habitni nëse stili juaj ndryshon pak. Nëse prej kohësh keni qenë në kërkim të një pune, gjasat janë që fati të jetë me ju.

Ujori

Humori juaj është shumë pozitiv dhe do të ketë ndikim te personat që keni përreth. Sa i përket aspektit profesional, do të ndiheni jo shumë i plotësuar, kjo për shkak të ndonjë veprimi që mund t’ju duket i padrejtë.

Peshqit

Fëmijët mund të jenë një pjesë e rëndësishme e ditës suaj sot. Kjo ndoshta do të jetë po aq argëtuese për ju aq sa për vogëlushët. Nëse kohët e fundit keni bërë ndonjë investim që nuk ka dhënë rezultat, mos hiqni dorë. Premisat janë të mira.

blank

HOROSKOPI E MARTË 13 PRILL 2021

Dashi
Sot mund të shqetësoheni për të ardhmen tuaj dhe të fëmijëve tuaj dhe këtë çështje mund ta shtroni për diskutim mes miqsh. Dikush do t’ju jape disa leksione pozitive mbi këtë çështje. Në aspektin sentimental do të merrni disa lajme pozitive.
Demi
Sot kjo ditë do të paraqesë jo vetëm një vazhdim, por edhe një intensifikim të energjive të forta që ju kanë shtyrë drejt zbulimit të vetvetes. Mundohuni të merrni pjesë në detyrë. Nëse jeni të sinqertë, shpërblimet do të tejkalojnë çdo problem.
Binjakët
Sot duhet t’i bëni vetes shumë pyetje të rëndësishme. Universi po ju shtyn në udhëtimin tuaj të vetë-zbulimit. Nëse ju rezistoni, nuk do të jeni në humor shumë të mirë. Mundohuni të dëgjoni veten intuitivisht. Me siguri do të zbuloni se tashmë i keni përgjigjet.
Gaforrja
Nëse ndiheni të pavlerësuar nga njerëzit përreth jush, provoni të shkoni diku tjetër. Shkoni atje ku e dini që jeni të vlerësuar, ku historitë tuaja do të bëjnë njerëzit të qeshin, ku ndiheni si në shtëpinë tuaj. Dijeni se nëse qëndroni atje ku jeni, asgjë që provoni nuk do të funksionojë.
Luani
Ju mund të jeni në një situatë të pakëndshme me miqtë sot. Mund të ketë thashetheme rreth një shoku të përbashkët dhe do të tundoheni t’i bashkoheni bisedave. Mos harroni se njerëzit me të cilët po bëni thashetheme mund të flasin për ju më vonë.
Virgjëresha
Një mik apo koleg i ngushtë mund të marrë mirënjohje për punë të mira sot. Ju jeni të kënaqur me suksesin e mikut tuaj dhe mirënjohës për fatin tuaj të mirë. Duket se edhe ju keni arritur një qëllim afatgjatë. Buzëqeshja juaj i thotë të gjitha.

Peshorja
Ju mund të keni dëgjuar një histori për një mik kohët e fundit dhe thjesht po vdisni për ta ndarë atë me të tjerët. Bëni kujdes! Ju mund të dëmtoni reputacionin e dikujt pa qënë e nevojshme. Mendoni se si do të ndiheshit nëse shfaqja do të ishte në kurrizin tuaj.
Akrepi
Eshtë e mundshme që ju të merrni një letër ose telefonatë duke ju paralajmëruar për lajme të mira financiare. Tregoni kujdes që të merrni të gjitha faktet përpara se të arrini në ndonjë konkluzion.
Shigjetari
Sot të gjitha përpjekjet tuaja të fundit mund të shpërblehen. Mos u habitni nëse sot do të jeni në qendër të vëmendjes. Kjo ka të ngjarë t’i japë besimit tuaj një nxitje të madhe dhe t’ju bëjë të konsideroni mënyra të tjera për të përparuar karrierën tuaj.
Bricjapi
Ju jeni jashtëzakonisht bindës, duke e bërë praktikisht të pamundur që dikush t’ju thotë jo. Të gjitha shenjat tregojnë se do të jeni të suksesshëm me gjithçka që ndërmerrni. Përfitoni nga kjo kohë positive për të bërë ndonjë investim.
Ujori
Kjo është një ditë e mirë për ta kaluar me familjen tuaj. Mundohuni të largoni punët nga rruga sa më shpejt të jetë e mundur dhe të caktoni diçka argëtuese për pasdite. Çfarëdo që të vendosni, ngrohtësia dhe dashuria do të jenë me ju.
Peshqit
Sot do të merrni disa lajme pozitive në fushën e financave. Nëse keni pak kohë, një dhuratë monetare mund t’ju ndihmojë të ndiheni më të lidhur me partnerin. Në aspektin profesional, sot mund të përballeni me ndonjë sfidë të pakëndshme.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 12-18 PRILL 2021

Dashi

Po nuk u treguat të matur dhe të logjikshëm gjërat mund të marrin tatëpjetën këtë javë. Nëse jeni në një lidhje duhet të tregoheni më të përgjegjshëm dhe në asnjë mënyrë nuk duhet të hidhni hapa të nxituara. Kujdes edhe nga disa provokime të partnerit. Ju beqarët do keni një periudhe të mbushur me njohje të reja, por ata nuk do preferojnë ende të hedhin hapa. Buxhetin mbajeni gjithë kohës nën kontroll pasi shumë shpejt do keni nevojë jetike për para. Për shëndetin do kujdeseni mjaft dhe gjendja do vazhdoje të mbetet e stabilizuar. Në punë nuk do jeni shumë energjike ditët e para të javës, por pas të enjtes shumë gjera do ndryshojnë. Mos u dorëzoni lehtësisht.

Demi

Javë e zakonshme dhe pa probleme serioze. Ju të dashuruarit nuk duhet te bëni asgjë që nuk i pëlqen partnerit tuaj sepse mund të keni probleme serioze me të. Merreni çdo gjë shtruar dhe mendoni për të dy palët. Ju beqarët nuk do mendoni shumë për jetën sentimentale sepse do jeni të zënë me punë dhe angazhime të tjera. Buxheti nuk do jetë aspak i keq nëse shpenzoni me kursim dhe maturi. Po u treguat të pamatur situata do marrë tatëpjetën. Shëndeti duhet pasur më në kujdes se asnjëherë më parë. Do keni dhimbje barku, probleme me stomakun dhe kapsllëkun. Në punë do jeni të duruar dhe këmbëngulës. Mund të lodheni paksa, por në fund do arrini atje ku e keni planifikuar.

Binjakët

Këtë javë klima do jetë goxha e tendosur për ju dhe shpesh do bëheni nervozë. Shumë here do ju duket sikur nuk do i arrini dot qëllimet dhe kjo do ju stresojë pamasë. Ju të dashuruarit do jetoni në një klimë të qetë dhe pa emocionet që keni ëndërruar gjithmonë. Në shumë momente do ju duket sikur kurrë më gjërat nuk do lulëzojnë. Ju beqarët do jeni më sensualë dhe ka mundësi të kaloni edhe ditë të lumtura. Financat nuk do jenë të shkëlqyera dhe kjo do ju mërzitë goxha. Me shëndetin duhet të jeni më vigjilentë dhe të kujdeseni për çdo shqetësim para se gjendja të përkeqësohet. Në punë nuk do ua vënë veshin për ato që do kërkoni dhe asgjë nuk do iu ecë si keni dashur.

Gaforrja

Gjatë kësaj jave do i përkushtoheni më tepër jetës tuaj sentimentale për shkak të një konflikti apo një shqetësimi që do ekzistojë. Do ngrini disa pikëpyetje qe nuk do ju lejojë të merrni frymë lirisht. Do keni diskutime goxha të gjata me partnerin dhe do vendosni pikat mbi “i” për disa çështje delikate. Ju beqarët do realizoni takime mbresëlënëse që ditët e para dhe gjatë gjithë javës do përjetoni emocione të këndshme. Financat do varen nga mënyra sesi ju do i menaxhoni. Po nuk kryet çmenduri gjendja do mbetet e kënaqshme. Shëndeti nuk do ketë aspak probleme dhe vështirësi, përkundrazi do jeni energjike dhe dinamike. Në pune do keni ide shumë të mira sesi të arrini atje ku keni dëshiruar. Do lodheni e do mundoheni paksa, por rezultatet do ua mbushin zemrën me gëzim.

Luani

Mungesa e durimit dhe qartësisë do nxitë tensionet gjatë kësaj jave. Mosmarrëveshjet me të gjithë do jenë të herëpashershme. Mundohuni të ndryshoni sjellje. Nëse jeni në një lidhje, do ndiheni të përhumbur dhe nuk do dini çfarë të bëni gjatë tre ditëve te para. Debatet do jenë pa mbarim. Ju beqarët do realizoni takime me shumice, por do fiksoheni pas një personi që nuk vlen për ju. Financat do jenë të vështira dhe delikate ditët e para. Mos kryeni shpenzime të pamenduara. Gjendja shëndetësore herë do jete e mirë e herë me disa probleme të vogla. Mundohuni të mos e teproni me lodhjen dhe të konsumoni ushqime të shëndetshme. Në punë duhet patjetër të bashkëpunoni me kolegët sepse përndryshe vetë nuk mund të arrini asgjëkund.

Virgjëresha

Edhe sikur ta kishin programuar kjo javë nuk do kishte qenë më ë mirë sesa do jetë. Asgjë dhe askush nuk do mund t’ua ndryshojë projektet dhe do ja dilni në gjithçka. Nëse jeni në një lidhje afatgjate do keni ditë të qeta dhe pa probleme. Në fundjavë do përjetoni më shumë kënaqësi dhe emocione. Ju beqarët do keni njohje të reja, por prej tyre do ketë veçse mundësi për aventura, asgjë më shumë sesa aq. Financat do jenë të trazuara kështu që mirë është të shmangni shpenzimet e tejskajshme edhe për gjëra të domosdoshme. Po ecët me plane nuk do keni vështirësi. Gjendja shëndetësore do lerë për të dëshiruar. Mund të ndiheni pa fuqi dhe mund të keni edhe ndonjë problem me frymëmarrjen. Në punë herë do keni arritje dhe herë do mërziteni sepse nuk do ja dilni dot mbanë. Mire është që të mos dorëzoheni asnjë çast.

Peshorja

Falënderojini gjithë kohës yjet këtë javë sepse ato do ju përkëdhelin. Do jetë Marsi ai që do e mbrojë në çdo moment jetën tuaj në çift këtë jave. Priten vetëm momente të bukura dhe tejet emocionuese, kështu që mos u shqetësoni. Ju beqarët do jeni shumë të izoluar dhe kjo nuk do iu lejojë të keni njohje të reja. Nuk do jetë periudhe me fat për ju. Buxheti nuk do jetë aspak i keq. Do jeni të kujdesshëm me shpenzimet që do kryeni dhe do i menaxhoni me maturi paratë që do ju mbeten. Sipas Dritare.net, shëndeti do jetë disi më i mirë se më parë. Kujdesi që keni treguar kohët e fundit do japë rezultatet e veta. Në punë duhet t’i hidhni hapat me qetësi dhe maturi, pasi po nxituat situata mund të dalë jashtë kontrollit.

Akrepi

Kjo javë nuk ka për të qenë perfekte. Nuk do jeni shumë të frymëzuar dhe në shumë momente nuk do dini çfarë të bëni. Që nga e mërkura mund të shtihet padurimi dhe nervoziteti. Nëse jeni në një lidhje nuk do i kushtoni vëmendjen e duhur partnerit dhe për pasojë mund të keni ndonjë mosmarrëveshje të vogël. Sqarojeni arsyen pa arritur që gjendja të përkeqësohet. Ju beqarët nuk do e gjeni dot princin tuaj të kaltër, megjithatë do ja kaloni mirë pranë personave të familjes. Për planin financiar do jetë javë e rëndësishme sepse do merrni një trashëgimi të majme falë se cilës do i zgjidhni problemet. Gjendja shëndetësore do lerë për të dëshiruar. Në punë dëgjojini gjithmonë këshillat e kolegëve më të vjetër, por vendimet merrini vetë pasi të keni reflektuar me kujdes.

Shigjetari

Yjet do ju favorizojnë gjithë kohës këtë javë. Ambienti në jetën tuaj në çift do jetë shumë i këndshëm. Në çdo moment do përjetoni emocione dhe kënaqësi të pafundme. Ju beqarët do jeni të arsyeshëm dhe nuk do rendni me sy mbyllur drejt çdo personi. Në këtë mënyrë do shmangni edhe zhgënjimet. Tek financat yjet do ndikojnë negativisht dhe gjendja mund të ketë goxha tronditje. Nuk do jeni të zotet ta kontrolloni veten dhe të ulni shpenzimet. Shëndeti për fat të mirë nuk do jetë problematik. Do keni mbrojtje të mirë imunitare dhe nuk do prekeni aspak nga virozat e stinës. Në punë duhet të bëni më shumë durim dhe nuk duhet të dorëzoheni lehtësisht.

Bricjapi

Kjo do jetë me të vërtetë një javë fantastike dhe e mbushur me alegri. Ju që jeni në një lidhje mund të vendosni edhe data për fejesa, martesa apo edhe zgjerim në familjeje. Më e rëndësishmja është që do përjetoni emocione pozitive. Ju beqarët që nuk besoni në dashuri me shikim të parë, këtë javë do surprizoheni pa masë. Në planin financiar duhet t’i rregulloni patjetër disa probleme urgjente sepse po i latë pas dore situata mund të ndërlikohet edhe me tepër. Shëndeti herë pas here mund të ketë shqetësime të vogla që do vijnë si pasojë e lodhjes së tejskajshme. Në punë do jeni profesioniste të vërtetë dhe do arrini majat.

Ujori

Javë e paqëndrueshme pritet të vijë dhe do gjendeni përballë shumë vështirësive. Jeta në çift nuk do jetë ashtu si ju e keni ëndërruar megjithatë nuk do mungojnë tërësisht çastet e këndshme. Ditët me diell do jenë e mërkura dhe e shtuna ose e diela. Ju beqarët do keni disa takime mjaft interesante, por nuk do jeni gati për të filluar lidhje serioze. Buxheti nuk do jetë në gjendjen më të mirë të mundshme, por ju do dini si t’i menaxhoni dhe do e mbani gjendjen të stabilizuar. Shëndeti do jetë edhe më i mirë nga sa e kishit menduar. Nuk do ju mungojë energjia dhe alegria në çdo çast. Në punë do provoni eksperienca të reja dhe do ja dilni me sukses. Jeta familjare do jetë e njëjtë.

Peshqit

Kjo javë do jetë shumë emocionuese. Gjithçka do fillojë me qetësi për ju që jeni në një lidhje, por pas të mërkurës pasioni do rikthehet në mënyrë të vrullshëm. Do ndiheni aq mirë saqë me zor do e besoni se jeni në realitet. Ju beqarët nuk duhet të bëjnë sakrifica ekstreme vetëm për të ndryshuar statusin. Me thjeshtësi dhe një komunikim të mirë ata mund të arrijnë çdo gjë që dëshirojnë. Buxheti do jetë aq i mirë saqë mund t’i kryeni pa frikë edhe investimet e mëdha që keni menduar. Shëndeti do jetë goxha i mirë. Do jeni në forme të shkëlqyer fizike dhe morale. Në punë do bashkëpunoni me disa kolegë dhe do arrini majat.

blank

HOROSKOPI E HËNË 12 PRILL 2021

Dashi
Kurseni energjitë, nëse duhet të bëni një udhëtim të gjatë. Do të zbuloni se jeni në gjendje të përballoni lodhjen e një orari rraskapitës. Sigurohuni që çdo investim që bëni, të bëhet me shumë kujdes. Tregohuni të duruar për të shmangur dëmtimin e ndjenjave të anëtarëve të familjes tuaj.
Demi
Pa shoqërinë e të dashurit/dashurës suaj mund të ndiheni të humbur. Partnerët e biznesit do t’ju mbështesin dhe do t’ju ndihmojnë të përfundoni detyrat në pritje. Gjeni më shumë kohë për aktivitete fizike.
Binjakët
Sjellja e fëmijëve tuaj mund të mos ketë miratimin tuaj dhe kjo mund t’ju zemërojë. Tregohuni të përmbajtur, përndryshe situate vetëm sa do të vështirësohet. Ata që mund të kenë vënë një bast, ka gjasa të pësojnë humbje.
Gaforrja

Jeta juaj në çift do të jetë e paqtë. Regjistrohuni në programe afatshkurtra që do t’ju ndihmojnë të mësoni teknologjitë dhe aftësitë më të fundit. Nëse jeni të zhgënjyer për financat, shumë shpejt do të gjeni zgjidhje për to.
Luani
Të qenit i vrazhdë me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj, do të provokojë një reagim të fortë prej tij/saj. Ju duhet ta kuptoni se mosrespektimi dhe marrja e dikujt si shembull mund të rrezikojë rëndë një marrëdhënie. Mos investoni në ndërmarrje të përbashkëta gjatë ditës së sotme.
Virgjëresha
Veprimi vendimtar nga ana juaj do të ndihmojë në zgjidhjen e një problemi të gjatë. Nëse jeni duke udhëtuar, kujdesuni posaçërisht për gjërat tuaja me vlerë. Jeta juaj në çift do të jetë e lumtur dhe harmonike.
Peshorja
Jepini më shumë përparësi shëndetit tuaj sesa jetës shoqërore. Paratë që keni investuar, për të ndërtuar një të ardhme më të ndritur, do të nisin të sjellin përfitime. Vlerësoni arritjet e bashkëshortit/bashkëshortes suaj dhe gëzohuni për suksesin dhe fatin e tyre të mire.
Akrepi
Praktikimi i meditimit do t’ju bëjë të ndiheni mjaft energjik. Ju duket se e dini saktësisht se çfarë njerëzit kanë nevojë dhe duan nga ju. Sjellja juaj kokëfortë mund të ofendojë miqtë dhe familjen tuaj.
Shigjetari
Do të shijoni një kohë të lirë relaksuese. Ju mund të grindeni me partnerin/partneren tuaj vetëm për të provuar se keni të drejtë. Sidoqoftë, ai/ajo do t’ju qetësojë përmes arsyes.
Bricjapi
Mos lejoni që paqëndrueshmëria të jetë një arsye për mosmarrëveshje në jetën tuaj martesore. Bëni më të mirën tuaj për të shmangur shqetësimet e panevojshme. Qëndrimi juaj dominues do të sjellë kritika nga kolegët tuaj.
Ujori
Do të jeni shumë aktiv gjatë ditës së sotme. Do të ndiheni të fortë dhe të shëndetshëm. Do të pushtoheni nga kujtime të lumtura nga e kaluara. Ju keni aftësinë për të arritur shumë, ndaj ndiqni mundësitë që ju vijnë përpara.
Peshqit
Xhelozia do t’ju sjellë trishtim. Do keni fuqinë për të ndryshuar situatën. Disa prej jush mund të bëjnë blerje të rëndësishme për shtëpinë. Sa i përket jetës profesionale, nuk parashikohen ndryshime të veçanta.


blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
Send this to a friend