VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E MARTË 22 SHTATOR 2020

By | September 22, 2020

Komentet

HOROSKOPI E PREMTE 23 TETOR 2020

Dashi

Do të çliroheni nga disa ndjesi si dyshimi, lakmia apo xhelozia. Mos investoni në ndërmarrje të përbashkëta dhe skema të dyshimta financiare. Mund të kaloni momente të bukura duke vizituar disa të afërm me të cilët keni kohë që nuk takoheni.

Demi

Do të keni fitime monetare që do t’ju ndihmojnë të krijoni qëndrueshmëri financiare. Do të jetë një ditë përgjithësisht e qetë si në aspektin profesional, ashtu edhe atë personal. Kur dy njerëz janë të dashuruar, ata mund të ndihen sikur e gjithë bota është e mbushur me gëzim. Sot mund të ndiheni pikërisht kështu.

Binjakët

Mungesa e vullnetit mund të ndikojë që të bëheni viktimë e rrethanave. Financat tuaja mund të përmirësohen gjatë ditës. Njohuritë dhe humori juaj do u bëjë përshtypje njerëzve rreth jush.

Gaforrja

Do të përpiqeni maksimalisht për të kapërcyer një problem të vështirë. Ekziston mundësia të keni një përmirësim të gjendjes financiare. Përveç plotësimit të nevojave tuaja si individ, rekomandohet të angazhoheni edhe në çështje të tjera që mund t’i vijë në ndihmë mikut apo mikeshës suaj.

Luani

Do të ndiheni në humor të mirë gjatë ditës së sotme. Përpiquni të kontrolloni shpenzimet sa më shumë të mundeni. Do të jetë një ditë kur do të keni vëmendjen që dëshironi.

Virgjëresha

Ekziston mundësia të përballeni me tension në punë, çka mund t’ju shkaktojë ankth. Ka gjasa t’ju duhet të merrni një vendim të rëndësishëm në aspektin profesional. Mund të merrni një ftesë të veçantë nga dikush pranë jush për në mbrëmje.

Peshorja

Një trup i fortë dhe një mendje e fortë janë parakushte për përparimin shpirtëror. Sot do të jeni në gjendje të kurseni një shumë të mirë parash. Mos e neglizhoni jetën tuaj shoqërore. Nuk përjashtohet mundësia e një ndryshimi të papritur të humorit në jetën tuaj romantike.

Akrepi

Ditë e mrekullueshme për të bërë gjëra që do t’ju bëjnë të ndiheni mirë me veten. Ekziston mundësia që një prej kolegëve t’ju sjellë shqetësim. Sa i përket marrëdhënies në çift, disa persona të kësaj shenje mund të përjetojnë momente të paharrueshme.

Shigjetari

Mendohuni dy herë para se të ndani informacione konfidenciale me bashkëshortin/en. Marrëdhënia juaj romantike ka gjasa të përballet me një ngërç. Bëni kujdes nëse duhet të nënshkruani ndonjë dokument ligjor gjatë ditës së sotme.

Bricjapi

Meditimi do t’ju mbushë me energji. Aktivitetet me miqtë do t’ju bëjnë të harroni problemet e ditës. Një moment i veçantë me partnerin/en do t’ju ngrejë humorin.

Ujori

Situata në familje mund të mos jetë aq normale apo e qëndrueshme sa mendoni. Sot, ekziston mundësia e një grindjeje apo mosmarrëveshjeje brenda familjes. Në këtë rast, harroni gjithçka dhe përpiquni të qetësoni situatën.

Peshqit

Do të jetë përgjithësisht një ditë e mbarë. Do të mendoni vazhdimisht disa momente nga e kaluara. Rekomandohet të mos ndani çdo ndjesi tuajën me të tjerët.

HOROSKOPI E ENJTE 22 TETOR 2020

Dashi

Siç paralajmëron horoskopi, do të keni nevojë për durim, nëse keni disa shqetësime të brendshme. Ka nga ata që po punojnë shumë për një projekt të komplikuar dhe nga ata që, nga ana tjetër, po përballen me një çështje ligjore ose financiare. Shqetësimi juaj do të shfaqet gjithashtu në një nivel fizik: ju e keni shkruar në fytyrë lodhjen e këtyre ditëve! Ju do të duhet të shtrëngoni dhëmbët deri në mes të dhjetorit, kohë pas së cilës do të vijë përparimi i vërtetë.

Demi

E enjtja do të jetë një ditë premtuese. Si person i mirë racional dhe praktik, këto ditë keni tendencë të dëshironi të fuqizoni ata që ju rrethojnë, ata që ju duan. Ju po kërkoni konfirmim dhe ju bezdis të humbni kohë me marrëdhënie të padobishme që nuk çojnë askund. Në orët e ardhshme do të keni mundësinë të vini në praktikë disa nga idetë tuaja.

Binjakët

Këtë të enjte dhe, aq më tepër nga java tjetër kur Venusi të kthehet i favorshëm, do të duhet të kompensoni kohën e humbur në dashuri. Ju presin tre ditë shumë aktive. Nëse java juaj filloi në këmbë të gabuar, ju do të jeni në gjendje të shëroheni mirë gjatë fundjavës, veçanërisht në marrëdhënien tuaj.

Gaforrja

Sipas parashikimeve astrologjike, do të ndiheni shumë të lodhur. Në këtë periudhë keni shumë dyshime, pendime për disa zgjedhje të bëra në një nivel pune dhe sentimental. Tani për tani, ju duhet vetëm pak më shumë qetësi, për t’i lejuar vetes atë lehtësi që nuk e keni ndier për një kohë të gjatë. Do të ketë shumë Gaforre që në nëntor do të vendosin t’i japin fund shumë situatave që nuk janë më të nevojshme.

Luani

Siç ju rekomandon horoskopi, nuk duhet të merrni mbi vete pesha të reja të panevojshme. Në këtë moment mund të thuash të hiqni dorë prej disa detyrave ose situatave të cilat, me kalimin e kohës, do të të rëndonin shumë! Në fund të tetorit, dashuria do të rikthehet për t’u bërë protagonistja absolute e jetës tuaj në nëntor.

Virgjëresha

Këtë të enjte do të keni Hënën, Venusin, Jupiterin dhe Saturnin në favor: premton të jetë një ditë me shumë fat. Eshtë e vështirë të mos merrni konfirmim ose kënaqësi të mirë në këtë moment me një qiell kaq bujar! Dhe në ditët në vijim do të shkojë edhe më mirë, veçanërisht në lidhje me marrëdhëniet. Ju duhet të përfshiheni, të dilni, të takoni njerëz të rinj, por mos qëndroni pa lëvizur.

Peshorja

Siç tregon horoskopi, do të jeni paksa të zemëruar dhe nervozë, sepse ka probleme ekonomike ose burokratike për t’u zgjidhur. Ju do të duhet të rishikoni me kujdes llogaritë dhe dokumentet! Ju jeni diplomatë personalisht, por në këtë periudhë është vërtet shumë e vështirë të buzëqeshësh me dhëmbët shtrënguar. Në nëntor,, do të jetë pothuajse e pamundur të shmangen debatet. Dikush do të mendojë edhe t’i japë fund një marrëdhënieje.

Akrepi

Sipas parashikimeve, e enjtja do të jetë një ditë interesante, por nga e premtja pasdite do shfaqet një farë acarimi. Dikush do të ndihet i shqetësuar për një anëtar të familjes. Dikush tjetër do të bëhet më kritik dhe më jotolerant ndaj disa marrëdhënieve që në kohët e fundit kanë qenë më shumë burim tensioni se gjithçka tjetër! Yjet ju nxisin të mos merrni vendime drastike këto ditë.

Shigjetari

Siç tregohet nga horoskopi, do jeni të rënë nga humori, mund të keni një rënie të vogël fizike, mbase keni pasur shumë gjëra për të bërë në ditët e fundit. Për fat të mirë do të keni yje shumë intrigues gjatë fundjavës! Nga 28 tetori në dashuri do të keni mundësinë të rikuperoni, të thoni hapur atë që mendoni dhe ndjeni. Kushdo që po ndjek një histori me pak bindje, përfundimisht do të duhet të marrë një vendim përfundimtar.

Bricjapi

Do të keni një forcë të madhe, falë Hënës, Jupiterit dhe Saturnit të favorshëm. Do të jetë një ditë interesante, sepse do të keni mundësinë të përballeni me të gjitha situatat që nuk funksionojnë më në jetën tuaj. Ka ende shumë probleme personale dhe të punës, por tani ndieni se keni energjinë e nevojshme dhe sigurinë absolute për të qenë në gjendje t’i kapërceni të gjitha këto!

Ujori

Siç parashikon horoskopi, do të jetë një ditë interesante, edhe pse mund të keni trazirë të brendshme dhe disa madje edhe shumë lodhje dhe konfuzion. Në orët e ardhshme sigurisht që nuk do t’ju mungojë një kapacitet i mirë për veprim dhe reagim ndaj situatave. Në dashuri mund të filloni të rikuperoni nga fundi i tetorit.

Peshqit

Sipas parashikimeve astrologjike, do të jetë një ditë shumë më e mirë se në të kaluarën. Shqetësimi i së hënës dhe të martës më në fund ka kaluar, por duhet të përpiqeni shumë që të mos mendoni vazhdimisht për gjithçka keni dhënë dhe marrë në kohët e fundit, sepse gjithmonë do të dilni të dëshpëruar! Nëse në dashuri po përjetoni një periudhë rishikimi, përpiquni të ndryshoni mënyrën tuaj të të bërit të gjërave, mënyrën tuaj të shfaqjes së dashurisë, pa pritur që personi tjetër të ndryshojë.

HOROSKOPI E MËRKURË 21 TETOR 2020

Dashi

Siç rekomandohet nga horoskopi të mërkurën dhe të enjten, do t’ju duhet të bëni kujdes të jashtëzakonshëm në marrëdhëniet ndërpersonale dhe me formën tuaj fizike. Hëna do të jetë në opozitë do të zgjojë ato kundërshtime planetare që ju kanë shqetësuar deri tani dhe që nuk do të zhduken para mesit të dhjetorit. Bëni kujdes!

Demi

Këtë të mërkurë dhe të enjte do të keni Hënën në një aspekt të favorshëm: suksesi i projekteve tuaja do të garantohet! Me yje si këta ju duhet të filloni të lëvizni, duke e vendosur veten në pah. Dhe kjo do të jetë edhe më e vërtetë për ata që kërkojnë horizonte të reja, rrugë të reja për të ndjekur. Gjëja e rëndësishme do të jetë të veproni deri në fund të Nëntorit.

Binjakët

Siç tregon horoskopi, do të gjeni pak më shumë energji dhe e enjtja do të jetë edhe më mirë. Ju do të jeni në gjendje të lini pas vetes stresin e fortë që keni përjetuar në dy ditët e para të javës dhe të vazhdoni angazhimet tuaja, me më shumë forcë. Nëse ka debate për t’u përballur në familje ose në dashuri, duhet të përfitoni nga fundjava, sepse yjet do t’ju ofrojnë një dozë të mirë force dhe pozitiviteti. Ka ardhur koha ta vendosni dashurinë në plan të parë!

Gaforrja

Sipas parashikimeve astrologjike, kjo e mërkurë dhe e enjte do të jenë dy ditë shumë kritike. Mundohuni të jeni të kujdesshëm! Tundimi do të jetë të tërhiqeni në vetvete. Fakti është, ju mund të keni hyrë në një situatë ose marrëdhënie kohët e fundit që ju bën të ndjeni parehati. Sidoqoftë, përpiquni të mos shfryni zemërimin tek tjetri. Ndoshta e juaja ishte një mënyrë për të provuar veten.

Luani

Siç ju inkurajon të bëni horoskopi, duhet të përpiqeni të racionalizoni idetë që keni në kokë dhe të lini mënjanë krenarinë tuaj! Nëse doni të rriteni, të arrini më shumë në një nivel profesional, duhet të keni parasysh se sa më shumë që kërkoni sukses, aq më shumë përgjegjësi dhe detyra keni mbi supe. Dhe gjëja e fundit që ju nevojitet tani do të jetë të merrni përsipër barrë të tjera, kryesisht të padobishme.

Virgjëresha

Të mërkurën dhe të enjten do të rikuperoni vendosmërinë e humbur në dy ditët e para të javës. Në 48 orët e ardhshme do të keni energji për të kursyer, një motivim të mirë dhe mundësinë për të zgjidhur disa probleme. Disa madje mund të marrin lajme të mira. Mos harroni të bëni vend edhe për dashurinë!

Peshorja

Siç parashikohet nga horoskopi, e mërkura dhe e enjtja do të jenë dy ditë disi të lodhshme. Nuk do të shkojë mirë, as në dashuri dhe as në punë. Ju duhet të shmangni grindjet dhe t’i kushtoni vëmendje të veçantë formës fizike. Për fat të mirë, në fund të muajit Hëna do të ulet në shenjën tuaj dhe do t’ju japë mbështetje!

Akrepi

Sipas parashikimeve, nesër dhe të enjten do të keni shumë vitalitet. Në këtë periudhë ju keni një aftësi të madhe për të vepruar, dëshirën për t’u përfshirë dhe gatishmërinë për të reaguar ndaj situatave. Sidoqoftë, do të duhet të bëni mirë llogaritë tuaja: nuk është koha më e mirë për të filluar një rrugë të re në karrierë, veçanërisht nëse nuk ka garanci. Shtrëngoni dhëmbët, edhe nëse puna nuk po ju jep gjithçka që dëshironi!

Shigjetari

Ashtu siç këshillon të bëni nesër horoskopi, do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm me shpenzimet tuaja. Në përgjithësi nuk jeni shumë të lidhur me paratë, ose të paktën jeni në varësi të asaj se sa mirë ju bën të ndiheni. Ndonjëherë, megjithatë, ndodh që të kurseni shumë dhe më pas t’i shpenzoni të gjitha së bashku! Në orët e ardhshme, mund të atakoheni nga disa dyshime në lidhje me paratë. Në dashuri, mund të lini pas tensionet dhe problemet e fillimit të vitit dhe të përgatiteni për një fund shumë më stimulues të muajit.

Bricjapi

Hëna do të vijë në shenjën tuaj: nuk do ju mungojë fati dhe gjallëria! Ju jeni një nga ato shenja që po revolucionarizon një pjesë apo edhe tërë ekzistencën e saj. Në këtë periudhë jeni duke rishikuar shumë njerëz ose situata, keni mbyllur shumë marrëdhënie të padobishme dhe tani ndiheni të gatshëm për të marrë rrugë të reja.

Ujori

Siç parashikon horoskopi, në ditët në vijim mund të ndjeni një shqetësim përreth jush, veçanërisht nëse ata që ju duan nuk ndajnë të njëjtën dëshirë për ndryshim. Deri më 11 shkurt 2021 do të ketë shumë Ujorë që do të kthejnë jetën e tyre përmbys, fizikisht përmes një transferimi, ose profesionalisht, mbase duke filluar një projekt të ri.

Peshqit

Sipas parashikimeve astrologjike, do të rikuperoni tokën e humbur ditët e fundit. Ju nuk keni një qiell të keq kur bëhet fjalë për marrëdhëniet, por gjërat patjetër do të përmirësohen në nëntor, falë një tranziti të favorshëm të Venusit. Në dashuri, ata që mendojnë për disa njerëz në të njëjtën kohë mund të kenë pasur edhe disa probleme, shqetësime dhe tani janë penduar për zgjedhjet e bëra.

HOROSKOPI E MARTË 20 TETOR 2020

Dashi

Siç parashikon horoskopi, Hëna do të jetë në formë të shkëlqyer: edhe nëse problemet nuk do të largohen në asnjë moment, tani e tutje ju mund t’i zgjidhni ato më lehtë. Një lajm interesant do të mbërrijë në punë deri në pranverën e ardhshme. Përfitoni nga ky moment për t’u organizuar, për të zgjidhur llogaritë dhe çështjet e papaguara. Buzëqeshni! Ju po dilni nga një periudhë shumë e lodhshme prej dy vitesh.

Demi

E marta do të jetë një ditë në rrezik konfliktesh: jini shumë të kujdesshëm! Në përgjithësi, ju po përjetoni një periudhë të një force të madhe, por ndonjëherë provokimet që vijnë nga mjedisi përreth ju bëjnë shumë nervozë, ato ju prishin qetësinë. Nëse ka probleme në familje, përpiquni t’i zgjidhni ato deri të shtunën dhe përpiquni të frenoni xhelozinë tuaj, përndryshe do të përkeqësoni situatën.

Binjakët

Siç tregon horoskopi, do të tronditeni pak, mbase edhe do jeni nervozë. Këto ditë shpesh jeni të zemëruar, sepse përgjigjet e rëndësishme nuk vijnë, as edhe informacione që keni pritur për një kohë të gjatë. Edhe nëse gjithçka duket e bllokuar, përpiquni të jeni të duruar!

Gaforrja

Sipas parashikimeve astrologjike, këtë të martë dhe deri në fund të vitit shpesh do të përjetoni konflikte të brendshme. Ka shumë të lindur në Gaforre që këto ditë e akuzojnë veten e tyre se kanë bërë zgjedhje të gabuara, e qortojnë veten e tyre për kënaqjen e njerëzve që nuk i meritonin. Ju duhet të filloni të përkëdhelni më shumë veten! Pse të mos ndryshoni diçka në punën tuaj? Kur një derë është e mbyllur, një derë tjetër hapet …

Luani

Duhet të përvishni mëngët dhe të përdorni këto yje për të arritur gjithçka që dëshironi. Ju jeni një shenjë shumë ambicioze që pëlqen të duket. Sidoqoftë, në funksion të vitit 2021, i cili do të jetë një vit mjaft delikat, do të duhet të rrezikoni vetëm në masën që të jeni gati të ndërmerrni rreziqe, madje edhe të mëdha. Viti i ardhshëm do t’ju kërkojë kujdes. Kushtojini vëmendje financave tuaja!

Virgjëresha

Ju do të jeni nën presion nesër. Ju mbeteni një nga shenjat më të forta të këtij 2020, por java juaj patjetër që ka filluar në këmbë të gabuar. Ju do të jeni shumë të shqetësuar, dikush madje edhe nervoz në një masë të tillë që mund të kenë siklete të vogla fizike, ndoshta në stomak. Në orët e ardhshme bëni shumë kujdes, madje edhe në marrëdhëniet me të tjerët!

Peshorja

Siç tregohet nga horoskopi, do të keni shumë forcë, por deri të mërkurën mund të përjetoni një rënie të vogël të energjisë. Kjo do të varet nga fakti se jo gjithçka shkon normalisht siç dëshironi. Në fakt, shumë të lindur në Peshore do të detyrohen të vlerësojnë disa shkurtime ose të rishikojnë zgjedhjet e caktuara që kanë bërë. Sa më afër mesit të dhjetorit, aq më mirë do të shkojnë gjërat.

Akrepi

Sipas parashikimeve astrologjike, të martën dita do të fillojë mirë, veçanërisht nga pikëpamja sentimentale. Do të ketë një mirëkuptim të veçantë me Ujorin dhe Peshoren. Dikush mund të ndihet pak nën presion, sepse po përjeton ditë të ngazëllyer: ka shumë gjëra për të menaxhuar, shumë projekte për të ardhmen, por ju po përparoni mirë! Bëni kujdes me shpenzimet tuaja.

Shigjetari

Do të duhet të përpiqeni të drejtoni agjitacionin tuaj të thellë, energjinë që ndjeni, për disa ndoshta do të jetë edhe zemërim, drejt një qëllimi të rëndësishëm në të ardhmen. Tani mund të lini pas vetes tensionet e pjesës së parë të vitit dhe t’i përkushtoheni plotësisht një projekti në vazhdim për të cilin ju interesoni shumë.

Bricjapi

Do të keni ende një dëshirë të madhe për t’u dalluar, për ta arritur atë që doni. Në këtë periudhë mund të luftoni shumë, sepse po dilni nga binarët tuaj të zakonshëm, por gjithashtu po rriteni shumë! Ka të ngjarë që në këtë periudhë të keni prishur disa nga vlerat tuaja të referencës. Në punë, disa projekte kanë filluar të stabilizohen, por do të duhet ende durim para se gjithçka të jetë e qartë.

Ujori

Siç përshkruan horoskopi, do të jetë një ditë e re shumë e veçantë. Ndërsa nga njëra anë ka emocione të veçanta për t’u përjetuar plotësisht, nga ana tjetër ka ende shumë hutime për t’u kapërcyer. Yjet ju inkurajojnë të mblidhni të gjithë forcën tuaj dhe ta shprehni atë! Në fund të tetorit, Venusi do të kthehet i favorshëm: marrëdhëniet që po shfaqen do të kenë një të ardhme të rëndësishme.

Peshqit

Sipas parashikimeve astrale, do të ndjeni një shqetësim të thellë dhe do të luftoni ta fshihni atë nga personat që ju rrethojnë. Ju nuk jeni në formë të shkëlqyer, por duhet të përpiqeni të reagoni. Përveç mendimeve të përditshme, ato që lidhen me jetën tuaj personale, këto ditë edhe rrethanat e jashtme janë sjellë për të përkeqësuar gjendjen tuaj shpirtërore. Ndonjëherë është e mjaftueshme për të lexuar lajme negative që morali juaj të bjerë shumë. Bëhuni të fortë!

HOROSKOPI I JAVËS 19-25 TETOR 2020

Dashi

Sipas horoskopit, këtë javë do të duhet të punoni shumë për të rigjetur mirëkuptimin në çift. Nëse është e nevojshme, do të duhet të sqaroni gjithçka që nuk po funksionon midis jush dhe partnerit tuaj, duke kërkuar zgjidhje konkrete dhe duke qenë të kujdesshëm që të mos bini në akuza. Marrëdhëniet me Gaforren dhe Bricjapin do të përmirësohen! Në punë, duhet të distancoheni nga ata që ju shkaktojnë ankth ose probleme. Ditët e para të javës do të jenë të mira për të propozuar idetë tuaja.

Demi

Do të jenë ditë shumë premtuese për dashuri, sidomos nga e Mërkura e tutje. Ata që janë vetëm duhet të përfshihen pa menduar shumë, ndërsa çiftet që kanë provuar ndonjë hezitim do të gjejnë një mënyrë për t’u rilidhur. Në punë, mos u nervozoni nëse ka një pengesë ose një vonesë të vogël. Në gjysmën e dytë të javës, mund të vijnë mundësi të reja që nuk duhet t’i humbni.

Binjakët

Në këtë moment, mund të lindin disa dyshime në dashuri. Kushdo që sapo ka filluar një marrëdhënie të re nuk do të jetë plotësisht i sigurt. Çiftet afatgjata mund të ndjehen pak të mërzitur, të lodhur. Asgjë edhe aq shqetësuese! Do të mjaftojë pak durim dhe përkushtim dhe gjërat do të shkojnë në vend. Tetori është një muaj i rëndësishëm për punën, por problemet personale mund të largojnë vëmendjen nga pjesa tjetër.

Gaforrja

Ju do të keni yje veçanërisht bujare, nëse vendosni ta mbyllni me të kaluarën tuaj, të përfshiheni në një marrëdhënie të re. Kini kujdes për Shigjetarin dhe Ujorin, sepse ata mund t’ju japin disa momente tensioni! Çiftet afatgjata duhet t’u kushtojnë vëmendje ditëve të martë dhe të enjte; pjesa tjetër e javës do të jetë e qetë. Në punë do të duhet të jeni të gatshëm dhe të përgjegjshëm dhe mund të arrini shumë.

Luani

Sipas horoskopit, java e re do të jetë shumë e mirë në dashuri. Ju nuk do të keni momente të mëdha tensioni, por as nuk do të keni emocione të forta. Kjo sepse do të zhyteni shumë në çështjet profesionale ose personale. Mund të ketë një problem për t’u zgjidhur: ruajeni qetësinë. Disa mundësi të reja mund të paraqiten gjatë kësaj jave, por do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, edhe me shpenzimet.

Virgjëresha

Me Venusin në shenjën tuaj do të jeni karizmatikë dhe magjepsës si kurrë më parë. Bëni një përpjekje të hiqni dorë nga kufizimet që i vendosni vetes! Keni nevojë për të kompensuar kohën e humbur. Në frontin e biznesit, do të keni shanse të shkëlqyera të dilni dhe të jeni të suksesshëm. Kush do të ndeshë një problem për t’u zgjidhur, një moment mjaft të komplikuar, do të jetë në gjendje të ketë një ndërhyrje të jashtme të papritur, por patjetër shpëtuese.

Peshorja

Bëhuni gati, sepse nga java tjetër Venusi do të vijë në shenjën tuaj. Nëse nuk përmbaheni për shkak të frikës ose pasigurisë, do të keni mundësi të arta për të sjellë ose rikthyer dashurinë në jetën tuaj. Edhe në punë më në fund do të keni një qiell më të favorshëm. Përvishni mëngët dhe merruni me punë, qoftë edhe për të kundërshtuar ndikimin e kundërt të Marsit.

Akrepi

Vazhdon të jetë një kohë shumë interesante për dashurinë. Mos përfitoni nga karizma që do t’ju duhet e të hidheni në marrëdhënie të pamundura ose, edhe më keq, në histori të shumta në të njëjtën kohë! Edhe në punë do keni yje shumë bujarë. Përballë disa vështirësive, shmangni grindjet për gjithçka ose dorëzimin ndaj tundimit për të hedhur gjithçka në erë.

Shigjetari

Sipas horoskopit, javën e ardhshme do të duhet të përpiqeni të sqaroni ndjenjat tuaja. Çfarë dëshironi vërtet? Dikush mund të ketë filluar një histori të re dhe tashmë është plot dyshime. Personi tjetër mund të jetë kthyer edhe në një barrë që ju doni ta hiqni qafe. Mundohuni të mos premtoni dete dhe male kur nuk jeni të bindur! Edhe ata që jetojnë një lidhje më të qëndrueshme do të duhet të përpiqen të mos bëjnë polemikë me partnerin. Në punë, nëse një projekt ka pësuar ndonjë vonesë ose ngadalësim, do të jetë në gjendje të rikuperohet deri në fund të këtij viti.

Bricjapi

Premton të jetë një javë madhështore për dashurinë. Beqarët do kenë më shumë mundësi për të takuar persona të këndshëm. Nëse jeni të interesuar për një person, duhet të bëni një hap përpara: yjet do t’ju ndihmojnë! Nëse jeni çift, do të duhet të përfitoni nga ditët në vijim për të rikuperuar mirëkuptimin e humbur në ditët e kaluara. Në punë do të keni Jupiterin dhe Saturnin në pamje të shkëlqyer: shfrytëzoni rastin për të rregulluar ato marrëdhënie paksa të çala.

Ujori

Ju duhet të merrni ca kohë për të reflektuar mbi marrëdhënien tuaj në çift, për të pastruar kokën dhe ndoshta të bëni plane të reja me partnerin. Ndonjëherë dëshironi të jeni në qendër të vëmendjes së partnerit, madje do të dëshironit të shihnit xhelozi ndaj jush. Herë të tjera ju mungon ajri, doni më shumë liri. Në punë nuk është koha të bëni zgjedhje të rrezikshme!

Peshqit

Venusi në aspektin e kundërt mund të sjellë ndonjë nervozizëm, në mos edhe zemërim. Ka nga ata që do t’i ankohen partnerit të tyre për gjithçka, të cilët do të mendojnë të hakmerren përmes disa shkeljeve. Beqarët nuk do të ndiejnë dëshirën për të takuar njerëz të rinj. Sidoqoftë, në punë, propozimet e reja mund të vijnë. Janë për t’u marrë në konsideratë.

HOROSKOPI E HËNË 18 TETOR 2020

Dashi

Siç parashikon horoskopi, do të jetë një ditë madhështore për atë që ka të bëjë me dashurinë. Nëse diçka e bukur ka lindur në shtator, tani e tutje ajo do të mbrohet në çdo mënyrë. Në punë, megjithatë, ju vazhdoni të zvarrisni problemet pas problemeve që nga fillimi i vitit.

Demi

Kjo e hënë dhe e martë do të jenë dy ditë të favorshme për ata që duan të rikuperojnë një lidhje në çift, të gjejnë harmoni me partnerin e tyre pas disa ditësh kontraste. Yjet do ju inkurajojnë të merrni vendime të rëndësishme. Në punë duhet të bëni atë që është rreptësisht e nevojshme dhe asgjë më shumë. Shtyni debatet për një herë tjetër.

Binjakët

Siç tregon horoskopi, e hëna dhe e marta do të jenë dy ditë të këqija. Ju mund të ndiheni shumë të zemëruar – prisni për të mërkurën para se të bëni zgjedhje ose të përfshiheni në debate. Në ndërkohë, përpiquni të qëndroni të qetë. Në punë, ata që duan të kërkojnë një punë të re do të mbështeten nga yjet, edhe pse lodhja fillon të ndihet gjithnjë e më shumë.

Gaforrja

Sipas parashikimeve astrologjike, Venusi do të jetë akoma në aspektin harmonik dhe do të mbështesë, në veçanti, çiftet e forta, ato afatgjata. Në punë, dikush mund të ndihet i pamotivuar për të bërë gjithmonë të njëjtat aktivitete. Ata që janë të rinj do të duhet të punojnë shumë për të ndërtuar një bazë të qëndrueshme ekonomike.

Luani

Duhet të filloni të sqaroni marrëdhënien tuaj si çift, të kuptoni se ku është. Mos i lini vend historive të dëmshme! Gjatë ditës në punë, pak nervozizëm mund të dalë në sipërfaqe. Nëse nuk jeni të kujdesshëm, do të rrezikoni të grindeni me ndonjë bashkëpunëtor ose një epror.

Virgjëresha

Do të jetë një ditë mjaft e qetë. Në dashuri nuk do të ketë probleme të mëdha, por polemika mund të lindin në mbrëmje. Bëni kujdes! Në frontin e punës, mundësi të reja janë gati të mbërrijnë për t’u kapur në ajër. Bëhuni gati!

Peshorja

Siç parashikohet nga horoskopi, Hëna do të jetë në aspektin harmonik: përveç marrjes së një doze të mirë energjie shtesë, mund të keni disa takime të reja. Në punë, mund të keni një mundësi të artë që do t’ju lejojë të tregoni cilësitë tuaja: përfitoni nga ajo! Do të keni ide për të mos u nënvlerësuar.

Akrepi

Sipas parashikimeve astrologjike, do të jetë një ditë shumë e favorshme në dashuri. Ndjenjat do të lulëzojnë! Në punë duhet të përpiqeni të mos humbni mundësitë që do ju trokasin në derë, edhe pse jo gjithmonë do të varet nga ju.

Shigjetari

Ju duhet të përpiqeni të jeni më racionalë dhe të ekuilibruar, sepse këto ditë dukeni intolerantë ndaj gjithçkaje dhe të gjithëve. Në punë, dikush mund të ndjehet i sikletosur nga ajo që bën. Nëse është kështu, kjo do të thotë që duhet të përvishni mëngët dhe të gjeni mënyra të reja, më të kënaqshme.

Bricjapi

Mund të ndiheni pak të pakënaqur nga pikëpamja e punës. Edhe nëse jo gjithçka shkon siç dëshironi, përpiquni të mos projektoni nervozizmin tuaj në marrëdhënie. Nëse po kaloni disa ndryshime të mëdha në karrierë, armatosuni me shumë dinakëri dhe mendje të shëndoshë.

Ujori

Falë Hënës në një aspekt të favorshëm, ju mund të përfshiheni dhe të takoni njerëz të rinj. Për më tepër, e hëna do të jetë dita e duhur për të filluar zgjidhjen e atyre problemeve të marrëdhënieve që kishin lindur në të kaluarën. Në punë, do të fillojë një fazë më premtuese që do të lërë gjurmë në jetën tuaj.

Peshqit

Sipas parashikimeve astrale, do të duhet të bëni shumë kujdes, sepse do të jeni shumë të lodhur dhe të shqetësuar. Çiftet që kanë përjetuar konflikte në ditët e fundit do të duhet të përpiqen shumë për të qenë të qetë. Në punë përpiquni të jeni të duruar dhe mos humbni durimin për gjithçka! Mundësi të reja në horizont!

HOROSKOPI E DIEL 18 TETOR 2020

Dashi
Shmangni të qenit pesimist për problemet tuaja. Kjo vetëm do t’ju parandalojë të shihni mundësitë pozitive që ju dalin përpara. Sot, ju mund të shpenzoni para për riparimin e një pajisjeje elektronike. Bashkëshorti/bashkëshortja dhe fëmijët do t’ju kushtojnë shumë kujdes dhe vëmendje sot.
Demi
Shmangni përballjet me një person për të cilin mendoni se është egoist. Eksploroni mundësi të reja investimi që vijnë në rrugën tuaj, por angazhohuni vetëm pasi të keni studiuar qëndrueshmërinë e këtyre projekteve. Kjo do të jetë një ditë përgjithësisht e mbarë për ju.
Binjakët
Mos i detyroni njerëzit të bëjnë gjëra për ju. Dikush që njihni mund t’ju kërkojë një hua ose favor të madh sot. Ndihma për ta mund t’ju vërë në një pozitë të vështirë.
Gaforrja
Ekziston mundësia që sot të shpenzoni më shumë para se ditët e tjera. Bëni kujdes nga ato që thoni, pasi mund të dëmtoni ndjenjat e një të afërmi të moshuar. Ndonjëherë, qetësia është mënyra më e mirë për të reaguar ndaj një situate.
Luani
Do të jetë një ditë e bukur dhe do të merrni të gjithë vëmendjen që dëshironi. Do të keni shumë gjëra në mendje sot dhe do të keni probleme në vendosjen e prioriteteve. Mos u dorëzoni menjëherë para kërkesa të partnerit/partneres suaj.
Virgjëresha
Disa persona të kësaj shenje do ta kalojnë ditën duke u kënaqur dhe duke qenë në harmoni në të gjitha sferat e jetës. Rrethanat do të jenë të përshtatshme për të arritur sukses në biznes. Mos bëni eksperimente me marrëdhëniet në dashuri.
Peshorja
Mbani emocionet tuaja nën kontroll kur negocioni marrëveshje biznesi. Ekziston mundësia të irritoheni për një çështje të caktuar. Madje mund të reagoni edhe me agresivitet. Rekomandohet të nisni të zbatoni planet që keni bërë për të arritur qëllimet tuaja në të ardhmen.
Akrepi
Nuk është dita e duhur për të ngritur një çështje që mund të hapë shumë diskutim, madje mund të çojë edhe në shqetësim. Ju mund të ndërmerrni një udhëtim të shkurtër dhe mjaft të ëmbël romantik. Një problem që ju ka shqetësuar së fundmi mund të zgjidhet.
Shigjetari
Një ditë e mbarë për të lindurit e kësaj shenje. Yjet ju favozirojnë në familje, në punë dhe në dashuri. Shfrytëzojeni këtë shans për të nisur një biznes që mund t’ju sjellë të ardhura.
Bricjapi
Sot do të jeni plot energji dhe duhet ta përdorni atë për të përfunduar detyrat në pritje. Bashkëpunëtorët tuaj do të bezdisen nëse shmangni dhënien e përgjigjeve të drejtpërdrejta për pyetjet e tyre. Çdo punë vullnetare që mund të bëni sot do t’ju falë një ndjenjë të madhe kënaqësie.
Ujori
Mos ekzagjeroni me planet tuaja pasi nuk mund t’i realizoni ato. Do të keni më shumë kohë për veten tuaj sot, pavarësisht rutinës së përditshme. Ushtrimet e lehta si vrapimi ose ecja do t’ju bëjnë të ndiheni të lehtësuar.
Peshqit
Nëse jeni duke kërkuar punë mos neglizhoni të aplikoni së shpejti. Në dashuri mund të lindë një problem ose një krisje besimi në çift.

HOROSKOPI E SHTUNË 17 TETOR 2020

Dashi
Një mik i vjetër mund t’ju kërkojë ndihmë financiare sot. Nipërit dhe mbesat do të jenë një burim kënaqësie e jashtëzakonshme për gjyshërit e kësaj shenje zodiakale. Partneri juaj do t’ju befasojë me diçka vërtet të bukur. Përqendrohuni në punë dhe në përparësitë tuaja.

Demi
Përpiquni të shmangni udhëtimet me distanca të gjata sot. Ata që ende nuk kanë marrë pagat e tyre mund të fillojnë të shqetësohen për çështjen e parave dhe mund të jenë të prirur për të kërkuar kredi. Përpiquni më shumë për harmoninë në familjen tuaj.

Binjakët
Natyra juaj gazmore do të sjellë lumturi për të tjerët sot. Do të jetë një ditë emocionuese për lidhjen tuaj në çift. Planifikoni diçka të veçantë në mbrëmje dhe përpiquni ta bëni atë sa më romantike të jetë e mundur. Ndërsa plotësoni nevojat e familjes, mos harroni të merreni me veten.

Gaforrja
Çrregullimet emocionale mund t’ju shqetësojnë. Mos nënshkruani asnjë dokument biznesi/ligjor pa e lexuar mirë. Përpiquni të krijoni sa më shumë kontakte me miq të rinj. Nuk përjashtohet mundësia e një situate të vështirë në aspektin profesional.

Luani
Një lajm i mirë i papritur gjatë ditës do të sjellë lumturi për të gjithë familjen. Mos i neglizhoni kërkesat e partnerit, pasi mund të krijohen probleme në marrëdhënien tuaj.

Virgjëresha
Mund të përballeni me një dilemë, e cila nuk do t’ju lejojë të përqendroheni në punë. Dikush afër jush do të dëshirojë që të kaloni kohë me të, por për shkak të mungesës së kohës, nuk do të jeni në gjendje ta përmbushni këtë. Kjo mund t’ju shqetësojë të dyve.

Peshorja
Mos ndrydhni ndjenjat dhe presionin brenda jush. Ndarja e problemeve tuaja me një person të besuar do t’ju ndihmojë. Shmangni ngritjen e çështjeve të diskutueshme, nëse sot jeni në një takim. Do të jetë një ditë e mbarë për biznesmenët.

Akrepi
Merrni parasysh pasojat e sjelljes suaj para se të veproni sot. Nëse është e mundur, shmangni situatat e komplikuara. Jeta juaj e dashurisë mund të marrë një kthesë magjike, thjesht përkushtohuni ndaj partnerit tuaj.

Shigjetari
Duhet të keni më shumë besim te vetja para se të filloni ndonjë projekt të ri. Mund të ndjeni një mungesë vëmendjeje nga bashkëshorti juaj, por në fund të ditës do të kuptoni se ai ishte të zënë duke bërë rregullime në përfitimin tuaj.

Bricjapi
Sjellja juaj do të vlerësohet sot. Jini të durueshëm dhe mirëkuptues me të dashurit tuaj. Këshillohuni me bashkëshortin përpara se të bëni ndonjë plan të rëndësishëm për ditën, për të shmangur çdo problem të mundshëm mes jush.

Ujori
Puna krijuese do t’ju qetësojë pa masë. Besimi juaj do të ketë një ndikim pozitiv në jetën profesionale. Kjo do t’ju mundësojë të bindni të tjerët të shohin këndvështrimin tuaj dhe t’ju mbështesin idetë.

Peshqit
Do të shihni një anë të re, të mrekullueshme të partnerit tuaj. Ditë mjaft romantike për çiftet e martuara. Përpiquni më shumë për të përmirësuar efikasitetin në vendin e punës.

HOROSKOPI E PREMTE 16 TETOR 2020

Dashi
Dëshirat do t’ju përmbushen dhe puna juaj do të fillojë të sjellë rezultate. Mos bëni gjykime të shpejta për njerëzit dhe motivet e tyre. Ata mund të jenë nën presion dhe mund të kenë nevojë për mirëkuptimin tuaj. Sot do të keni kohë mjaftueshëm; përdoreni atë për t’u çlodhur ose për të medituar.
Demi
Ekziston mundësia të merrni një dhuratë nga një i afërmi juaj. Ka gjasa që një miqësi të prishet sot. Dita e duhur për zbatimin e planeve dhe sipërmarrjeve të reja.
Binjakët
Bëni kujdes sot, pasi mund të dëmtoni njerëzit përreth jush. Aktivitetet me familjen tuaj do t’ju mbajnë në humor. Ka gjasa të shkoni në një udhëtim që do të rinovojë energjinë dhe pasionin tuaj.
Gaforrja
Planifikoni diçka të veçantë me të afërmit tuaj. Punoni në heshtje drejt qëllimeve tuaja dhe mos i zbuloni motivet para se të arrini sukses. Dita do të jetë e ngarkuar, por do të gjeni kohë mjaftueshëm në mbrëmje për të bërë diçka që ju pëlqen.
Luani
Miqtë tuaj do të jenë mbështetës dhe do t’ju mbajnë në humor. Shmangni marrjen e kredisë për biznes. Gjithashtu rekomandohet të shmangni një romancë në zyrë, pasi kjo mund të dëmtojë imazhin tuaj.
Virgjëresha
Shmangni përballjet e panevojshme, pasi kjo vetëm do t’ju shkaktojë stres. Një marrëveshje e re financiare mund të finalizohet sot. I dashuri juaj do të duket paksa i irrituar, gjë që do t’jua turbullojë mendjen.
Akrepi
Përgjegjësitë e papritura mund t’ju prishin planet e menduara për ditën e sotme. Partneri/partnerja juaj mund të mos e vlerësojë dashurinë tuaj. Sa i përket anës profesionale, do të merrni shumë mirënjohje nga kolegët tuaj.
Shigjetari
Gjendja juaj financiare nuk duket të jetë e favorshme sot, prandaj do ta keni të vështirë të kurseni para. Disa ndryshime në shtëpi do t’ju bëjnë shumë sentimentalë. Një partneritet i ri në biznes mund të provojë të jetë premtues sot.
Bricjapi
Ruani qetësinë përpara vështirësive, përndryshe mund të ketë komplikime në ditët në vijim. Koha e duhur për të vënë në provë ide të reja. Do të ketë një mungesë të qartë besimi mes jush dhe partnerit/partneres suaj.
Ujori
Merruni më shumë me aktivitete në natyrë. Mos tregoni gjithçka për planet dhe idetë e reja, derisa të jeni i sigurt se ato nuk do të dështojnë. Sa i përket anës financiare, parashikohet ditë e mbarë.
Peshqit
Përgjithësisht keni qenë gjithmonë i fortë përballë tundimeve, ndaj nuk do të keni frikë nga ftesat që mund t’ju vijnë. Në dashuri, gjërat do të nisin t’ju buzëqeshin. Ekziston mundësia të përballeni me një situatë të pakëndshme gjatë ditës së sotme në aspektin profesional.

HOROSKOPI E ENJTE 15 TETOR 2020

Dashi

Siç rekomandohet nga horoskopi, nuk do të duhet të prisni rezultate të menjëhershme, por gjithsesi kini durim. Hëna në disonancë mund të rikthejë disa situata që keni menduar se janë zgjidhur ose t’ju bëjë të provoni shumë provokime. Në realitet, do të duhet të prisni deri në dhjetor për të pasur përparimin e madh.

Demi

Falë Venusit në pamjen e shkëlqyer, mund të vendosni të afroheni me një person ose do të doni të rikuperoni një ndjenjë që dukej e mbaruar. Në fakt, shtatori mund të kishte shkaktuar disa ndarje, disa largime në dashuri. Megjithatë, ka pasur çifte, të cilët kanë përjetuar ndryshime të rëndësishme, por shumë të lodhshme, të tilla si një transferim dhe tani do të duhet të gjejnë qetësi.

Binjakët

Siç parashikon horoskopi, këtë të enjte dhe të premte do të keni forcë më të madhe dhe e meritoni atë, pas dy ditësh që ju kanë vënë nën presion! Dikush madje do të jetë në gjendje të zgjidhë një problem të vogël që u ngrit në orët e mëparshme. Dyshimet vazhdojnë në dashuri.

Gaforrja

Sipas parashikimeve astrologjike, këto dy ditë mund të keni një rënie të vogël të energjisë. Ndoshta do të ndiheni sikur i keni të gjithë kundër. Në të vërtetë, do të duhet të largoheni vetëm nga ata që mund t’ju shkaktojnë probleme. Provoni të jeni pak më mohues! Mbahuni, sepse jeta juaj do të përmirësohet në fund të vitit.

Luani

Siç parashikon horoskopi, të enjten dhe të premten do të keni forcë dhe sukses, si në dashuri ashtu edhe në punë. Nëse e gjeni veten ku të pranoni kushte pune që nuk ju pëlqejnë shumë, mos reagoni keq! Mos insistoni të dëshironi të kryeni situata të komplikuara me çdo kusht, sepse mund të jetë një rrezik i madh! Shumë shpejt dikush do të përjetojë një ndryshim të rëndësishëm, dikush tjetër do të rivlerësojë një person, një bashkëpunëtor, të cilin e kishte lënë mënjanë.

Virgjëresha

Kjo e enjte do të jetë një ditë tjetër premtuese. Ajo që ka më shumë rëndësi tani është të përfshiheni dhe të mos rrini në mbrojtje. Marrëdhëniet që janë forcuar, nëse është e mundur, do të jenë edhe më të forta. Ata që kërkojnë diçka të rëndësishme mund të zbulojnë se tashmë e kanë nën hundë!

Peshorja

Siç parashikon horoskopi, Hëna do të jetë në shenjë: do të gjeni forcë dhe optimizëm më të madh. Dikush madje do të jetë në gjendje të zgjidhë disa probleme të vogla. Nga mbrëmja, megjithatë, mund të përjetoni një rënie të vogël fizike që do ta ndjeni edhe të premten. Në punë mund të keni pasur disa vonesa të mëdha, por mundësi të rëndësishme do të vijnë në dy muajt e ardhshëm.

Akrepi

Sipas parashikimeve astrologjike, do të keni intuitë të mirë. Mërkuri në shenjën tuaj do t’ju ndihmojë të keni një vizion shumë të mençur për të ardhmen dhe do t’ju lejojë të zgjidhni një problem personal, ligjor ose ekonomik, për të marrë vendimet e duhura. Ju do të duhet t’i kushtoni vëmendje vetëm provokimeve! 2021 nuk do të jetë një vit që do t’ju lejojë të rriteni shumë, por do të jetë një vit i ruajtjes së atyre që keni arritur: kështu që duhet të përdorni nëntorin dhe dhjetorin për të rimarrë sa më shumë energji!

Shigjetari

Siç tregohet nga horoskopi, do të jetë një ditë më e mirë sesa të dyja që sapo kaluan. Ata që përjetuan një pushim të detyruar në muajt e parë të vitit tani do ta kenë të vështirë të rikuperohen. Projektet e reja të punës po ngrihen ngadalë, mbase do të jeni akoma të zemëruar me ata që donin të ndryshonin idenë tuaj, tek e cila besuat shumë. Në dashuri do të keni nevojë për maturi, ndoshta partneri është i largët.

Bricjapi

Sot dhe ditën e premte do të jeni nën një stres të vogël, mund të përjetoni disa momente tensioni. Vazhdon të jetë një javë me forcë të madhe, por në 48 orët e ardhshme mund të keni disa dështime të vogla. Ju do të duhet t’i kushtoni vëmendje të madhe marrëdhënieve me Dashin dhe Peshoren. Nëse do të debatohet me dikë, duhet të shprehni mendimin tuaj pa frikë.

Ujori

Siç parashikon horoskopi të enjten dhe në ditët në vijim, yjet do t’ju inkurajojnë të besoni në ëndrrën tuaj të madhe, të angazhoheni për të sjellë ndryshimin që dëshironi. Ka nga ata që do të vendosin të lëvizin, të cilët do të ndryshojnë rolin ose stilin e tyre të jetesës. 2021 do t’ju ndihmojë shumë në këtë drejtim!

Peshqit

Sipas parashikimeve astrologjike, e enjtja do të jetë pak më mirë sesa ditët e kaluara, por gjithsesi do të duhet të jeni të kujdesshëm, sidomos në dashuri. Ata që kanë jetuar ditë konflikti duhet të përpiqen të sqarojnë se çfarë ka ndodhur. Ndonjëherë ju silleni shumë vrazhdë me partnerin tuaj, veçanërisht nëse nuk po merrni vëmendjen e mjaftueshme. Mundohuni të mos e teproni me provokimet!

HOROSKOPI E MËRKURË 14 TETOR 2020

Dashi

Siç parashikon horoskopi, e mërkura do të jetë një ditë mjaft e qetë, por sigurisht jo e paharrueshme! Për fat të mirë, ju jeni në fund të një periudhe shumë të lodhshme. Ka shumë mundësi që të keni nevojë për ndihmë nga një avokat ose llogaritar për të dalë nga një situatë e caktuar në të cilën jeni futur vetë. Mundohuni të mbani nën kontroll nervozizmin tuaj!

Demi

E mërkura do të jetë një ditë që do të favorizojë dashurinë. Nëse jeni çift apo beqar do të keni mundësinë të përjetoni emocione të rëndësishme, madje edhe të merrni komplimente të këndshme. Do të ketë nga ata që kanë bërë tashmë hapin e madh ose do të bëhen gati. Ajo që ka më shumë rëndësi do të jetë përfshirja, dhënia hapësirë ​​aftësive tuaja, cilësive më të mira tuajat.

Binjakët

Siç tregohet nga horoskopi, do të jeni pak të lodhur dhe të mbingarkuar nga një mijë probleme. Eshtë dikush që po ju vë në provë durimin ose po përballeni me çështje të ndërlikuara biznesi ose dashurie.

Gaforrja

Sipas parashikimeve astrologjike, mund të ndiheni pak me rënie të humorit, do të jeni shumë të ndjeshëm, por në të njëjtën kohë rritet nevoja për t’u rikuperuar, për të shprehur plotësisht forcën tuaj. Java është e favorshme dhe ju do të dilni nga ky tunel. Ngadalë do të shpëtoni nga të gjitha ato vështirësi emocionale dhe psikologjike që ju kanë munduar në dy vitet e fundit.

Luani

Siç parashikon horoskopi, do të jeni shumë të fortë në dashuri, do të keni një karizëm të dukshme. Këto ditë duhet të tregoni shumë kujdes me paratë – ka disa çështje familjare ose biznesi shumë të komplikuara që do të duhet të zgjidhen. Marrëdhëniet e lindura në shtator do të kenë një zhvillim të mirë, ndërsa sa i përket punës ka ende probleme. Tani për tani do të ishte më mirë për ju të pranonit situatën aktuale, edhe nëse nuk jeni plotësisht të kënaqur.

Virgjëresha

Do të jetë edhe një ditë tjetër e rëndësishme, do të keni yje shumë të favorshëm. E enjtja dhe e premtja, nga ana tjetër, do të jenë dy ditë veçanërisht premtuese nga pikëpamja emocionale. Lajme interesante në horizont! Hija e vetme e këtyre ditëve mund të përfaqësohet nga një person që ka zili suksesin tuaj, nga dikush që do të përpiqet të bëjë një polemikë, për t’ju nxjerrë në një dritë të keqe. Nëse po, thjesht lërini gjërat dhe mos reagoni.

Peshorja

Siç parashikon horoskopi, mund të ndiheni të sulmuar nga të tjerët, dikush madje do të përfshihet në një mosmarrëveshje ligjore dhe do të duhet pak më shumë durim përpara se ta zgjidhni atë. Nga dhjetori i këtij viti do të filloni të rikuperoni! 2021, pra, do të jetë një vit shumë i rëndësishëm, në të cilin mund të bashkoni të gjitha pjesët e jetës suaj. Ju do të jeni të përkushtuar për të rindërtuar një identitet më të fortë, si profesionalisht dhe personalisht, por në fund të fundit do të dilni në krye.

Akrepi

Sipas parashikimeve, do të jetë një ditë shumë premtuese për ata që duan të realizojnë një projekt ose nëse keni nevojë të rikuperoni një shumë parash që keni humbur në muajt e fundit. Këto ditë nuk do të keni fitime të mëdha, por gjithsesi mund ta përmirësoni situatën tuaj ekonomike. Bëhuni gati për një fundjavë shumë interesante! Në ndërkohë, duhet të përpiqeni të rigjeni dashurinë dhe të përpiqeni të jeni më pak kritikë dhe kërkues ndaj të tjerëve.

Shigjetari

Siç parashikon horoskopi, do të jeni pak si të rënë moralisht. Nëse keni filluar kohët e fundit një projekt, mund të ndiheni keq, se po përparon shumë ngadalë. Disa Shigjetarë madje do të zemërohen, sepse kanë patur një projekt të rëndësishëm në mendje, por dikush ua ktheu shpinën në momentin e fundit dhe ua prishi planet. Mbi të gjitha, ju jeni që përpara disa ndërhyrjeve, e humbni plotësisht durimin! Në dashuri do ju duhet shumë maturi.

Bricjapi

Duhet të braktisni kuptimin tuaj praktik për pak kohë, lidhjen tuaj me realitetin dhe të realizoni një dëshirë. Këto ditë ju mund të fluturoni lart me imagjinatën tuaj, mund të shpresoni të merrni, madje me interes, atë që keni humbur muajt e kaluar, në punë dhe në dashuri. Venusi në një aspekt të favorshëm do t’ju japë disa lajme: përpiquni të përfshiheni!

Ujori

Siç parashikon horoskopi, nesër do të jetë një ditë interesante, do të keni mundësinë të shëroheni. Do të keni gjithashtu 48 orë që janë veçanërisht premtuese nga pikëpamja e marrëdhënieve. Edhe Ujorët më të pakapshëm, ata më të pasigurt do të duhet të fillojnë të mendojnë për të ardhmen në një mënyrë më të qëndrueshme dhe tradicionale. Lajme të reja vijnë së shpejti!

Peshqit

Sipas parashikimeve astrologjike, duhet të shmangni stresin në çdo mënyrë, sepse pak lodhje mund të shfaqet gjatë ditës. Tani po përjetoni emocione shumë komplekse. Ndoshta dikush është kundër jush ose jeni të prekur nga një problem i brendshëm shumë i thellë. Fakti është, ju ndiheni sikur keni dhënë shumë në të kaluarën dhe tani nuk po merrni atë që ju takonte.

HOROSKOPI E MARTË 13 TETOR 2020

Dashi

Siç tregon horoskopi, do të jetë një ditë në të cilën do të keni energji dhe emocione, por edhe shumë vështirësi për të kapërcyer. Ju mund të ndiheni pak të lodhur: është normale, sepse në kohët e fundit keni qenë duke menaxhuar situata shumë komplekse, mbase ka edhe një çështje ligjore ose financiare që është duke ju mërzitur. Bëhuni të fortë! Yjet po kthehen në favor dhe do t’ju ndihmojnë, edhe në mënyra të papritura, për të zgjidhur problemet tuaja.

Demi

Këtë të martë do të keni Hënën, Jupiterin dhe Saturnin në një aspekt të favorshëm: një ditë e rëndësishme ju pret! Përdoreni atë për t’u rikuperuar në punë, për të lënë tensionet e kaluara pas jush. Në dashuri do të jetë më e vështirë të gjeni nervin e së kaluarës, sepse dilni nga 48 orë më tepër kërkuese, në të cilat keni qenë nën një presion të madh dhe jo në formë të plotë.

Binjakët

Siç parashikon horoskopi, do të jeni shumë nervozë, të gatshëm të debatoni për gjithçka dhe do të jeni të shqetësuar deri të mërkurën. Për 48 orët e ardhshme duhet të shmangni grindjet dhe konfliktet, veçanërisht në dashuri. Nga e enjtja gjendja shpirtërore do të përmirësohet.

Gaforrja

Sipas parashikimeve astrologjike, këtë të martë do të vazhdojë kjo fazë e ndryshimit të thellë në të cilën po hiqni shumë maska ​​që keni mbajtur deri tani. Në dhjetor, Saturni nuk do të jetë më kundër: për ju do të thotë të bëheni më autentikë, më të sinqertë me veten dhe me të tjerët, pa pasur nevojë të shtireni. Tani gjëja e rëndësishme është të rikuperoheni, edhe me koston e thënies së gjërave që të tjerëve nuk u pëlqejnë.

Luani

Siç tregon horoskopi, mund të ndiheni mjaft të shqetësuar dhe të trazuar. Fakti është se ju keni filluar kohët e fundit një punë të re dhe do të duhet të përpiqeni të mësoheni, dhe ka shumë të ngjarë, do të jetë një punë me kohë të pjesshme. Edhe nëse keni përjetuar disa kontraste kohët e fundit, duhet të përpiqeni të përshtateni! Një shqetësim më i madh do të jenë ata që kanë lindur në Luan, të cilët mbajnë një rol drejtues dhe do të duhet të përpiqen të marrin më shumë rezultate, ndërsa tani për tani ka vetëm një rënie të vogël. Në dashuri do të jetë një ditë neutrale.

Virgjëresha

Kjo e martë do të jetë dita e duhur për të ndalur dhe reflektuar, për të sqaruar brenda vetes atë që dëshironi për të ardhmen. Humbja e kohës dhe yjeve të favorshëm si këta do të ishte një turp! Rezultatet që merrni, ndryshimet që shihni, do të varen shumë nga vendi ku keni filluar. Ata që tashmë kishin një histori të mirë dashurie ose një punë të rëndësishme do të vërejnë vetëm ndryshime të vogla, por gjithsesi do të ketë të tilla! Përkundrazi, ata që ende presin të përfshihen, do të duhet domosdoshmërisht të kuptojnë se çfarë duan të bëjnë.

Peshorja

Siç parashikohet nga horoskopi, kjo e martë, e mërkurë dhe e enjte do të jenë tre ditë energjike, më aktive. Nuk mund të thuhet se i keni zgjidhur të gjitha problemet tuaja, por po rimëkëmbeni pak nga pak. Tani e tutje ju mund të filloni të mendoni për të ardhmen tuaj me më shumë besim dhe motivim dhe, nëse mendoni se si jeni ndjerë verën e kaluar, tashmë keni bërë një hap të mirë përpara!

Akrepi

Sipas parashikimeve, këtë të martë dhe në ditët në vijim duhet të përpiqeni të rishikoni disa vendime biznesi. Mërkuri në shenjën tuaj do ju lejojë të rigjeni më shumë besim dhe madje të ktheheni me shpenzime, nëse keni pasur ndonjë shqetësim kohët e fundit. Kushdo që pret një shumë parash do të jetë në gjendje t’i marrë ato deri në fund të këtij muaji. Në dashuri, gjërat do të vazhdojnë në heshtje. Bëhuni të fortë!

Shigjetari

Siç rekomandohet nga horoskopi, do të duhet të shmangni konfliktet, sepse do të jeni shumë të lodhur dhe të trazuar. Ka nga ata që po përjetojnë situata shumë të lodhshme në punë, ndërsa të tjerë ndihen të pakënaqur dhe nuk po marrin rezultatet, përgjigjet që kanë pritur për ca kohë. Do të jetë e lehtë të nervozoheni! Në këtë ditë do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, veçanërisht në dashuri dhe në familje. Shtyjeni gjithçka për të enjten!

Bricjapi

Dy ditët e ardhshme, Hëna do të jetë në aspektin harmonik: do të keni një dozë të mirë energjie dhe dëshire për të bërë gjëra me inteligjencë dhe pjekuri. Një qiell i tillë premtues nuk do të duhej të shkonte dëm, duke u zhytur në histori ose situata të parëndësishme ose të trazuara. Mundohuni të preferoni gjëra të qeta, ashtu si jeni! Edhe nëse ndieni zilinë e të tjerëve, injorojeni. Fizikisht po shëroheni, por mos u ngutni gjithmonë!

Ujori

Siç tregohet nga horoskopi, ju do të ndiheni më mirë se në ditët e fundit. Sidoqoftë, ju jeni duke përjetuar një moment shumë të veçantë, një fazë transformimi të thellë dhe sa më afër që të jemi në fund të vitit, aq më shumë do të gjeni energji pozitive. Edhe njerëzit që në të kaluarën kanë qenë të shqetësuar, jokonvencionalë, mbase edhe pak shkelës, do të tërhiqen nga një stabilitet dhe siguri më e madhe.

Peshqit

Sipas parashikimeve astrologjike, këtë të martë dhe të mërkurë duhet të shmangni situata sfiduese, ato në të cilat do të jetë e vështirë të ruani kontrollin. Ata që janë në një rol drejtues mund të kenë pak më shumë vështirësi për të vazhduar gjërat. Do të jetë e vështirë të bindni disa njerëz, veçanërisht ata të Virgjëreshës dhe Shigjetarit, të kryejnë detyrat që do t’u caktoni atyre. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të mos merrni me acarim gjithçka, në punë dhe në dashuri!


Send this to a friend