VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E HËNË 8 KORRIK 2019

By | July 8, 2019

Komentet

HOROSKOPI I JAVËS 28 SHTATOR – 4 TETOR 2020

Dashi

Siç parashikon horoskopi, java e re do të nisë mirë nga pikëpamja sentimentale. Beqarët mund të takojnë papritmas një person interesant. Historitë e sapolindura do të kenë shumë fat. Konfirmime të rëndësishme mund të mbërrijnë në punë në ditët në vijim. Do të ketë shumë lajme deri në fund të vitit.

Demi

Ju duhet të përpiqeni të mos i dramatizoni gjërat në dashuri, përndryshe do të rrezikoni të keni dy ditë mjaft të rënda. Jeni shumë të trazuar këto ditë: të sigurt që ende e doni partnerin tuaj? Në punë, një javë plot premtime e angazhime. Nëse përpiqeni të filloni projekte të reja, prisni disa përpjekje fillestare. Ju duhet të përdorni një strategji të mirë dhe një orar të mirëorganizuar. Kushtojini vëmendje shpenzimeve!

Binjakët

Në dashuri duhet të përpiqeni të përfshiheni. Takimet e preferuara me një Dash, një Peshore ose një Akrep. E diela do të jetë një ditë veçanërisht premtuese! Kini kujdes për disa bezdi të vogla taksash gjatë ditëve të para të tetorit. Në punë do të duhet të jeni gati të përfitoni nga mundësitë e reja, sidomos të premten e ardhshme! Të hënën dhe të martën, megjithatë, tensione të reja mund të lindin. Në çdo rast, deri në fund të vitit do të jeni në gjendje të rikuperoni kohën dhe paratë e humbura.

Gaforrja

Hëna do të jetë në aspekt harmonik: E marta dhe e mërkura mund të bëhen dy ditë plot emocione në dashuri, nëse doni ta lini veten të shkojë. Në punë do të duhet të keni kujdes të mos e teproni, të mos kërkoni shumë nga trupi juaj. Mundësi të rëndësishme dhe disa lajme janë gati të mbërrijnë.

Luani

Sipas horoskopit, javën tjetër Venusi në shenjë do të vazhdojë të favorizojë jetën tuaj të dashurisë. E premtja do të jetë një ditë për të shënuar në kalendar! Në punë do të duhet të mbani mendjen të kthjellët dhe të mos bëni ndonjë lëvizje të nxituar. Për fat të mirë, Marsi do të jetë në favor dhe do të ndihmojë në gjetjen e disa zgjidhjeve për problemet ligjore.

Virgjëresha

Një javë shumë intriguese ju pret nga këndvështrimi i dashurisë. Aq më tepër nëse marrim parasysh faktin që Venusi, të premten e ardhshme do të vijë në shenjën tuaj: të mos përfshiheni do të ishte një turp i vërtetë! Në punë, edhe nëse keni kolegë armiqësorë, vazhdoni drejt përpara. Yjet ju inkurajojnë të punoni në projekte më ambicioze.

Peshorja

Nga kjo javë rrota do të fillojë të kthehet në drejtimin e duhur. Eshtë koha të lini pas vetes tensionet e gushtit dhe shtatorit dhe të hapni një fazë shumë më interesante në dashuri. Kushtojini vëmendje vetëm lidhjeve me Peshoren dhe Bricjapin. Në punë mund të keni provuar tashmë ndonjë përmirësim, por për momentin lodhja është e tepërt. Mundohuni të pushoni edhe pak!

Akrepi

Në dashuri do të duhet të bëni shumë kujdes. Mërkuri do të hyjë në shenjë: përpiquni të shmangni çdo formë polemikash deri të shtunën në mbrëmje. Ndoshta dikush do të jetë i pavendosur midis dy marrëdhënieve: mendoni me shumë qetësi, para se të merrni një vendim! Në punë do të jetë një javë bindëse. Projektet e reja mund të vijnë së bashku, megjithatë ju mendoni se ka ardhur koha për një përparim të madh.

Shigjetari

Sipas horoskopit, këtë javë do të keni Venusin dhe Marsin në një aspekt të favorshëm. Nëse muajt e fundit kanë qenë të lodhshëm në dashuri, gjërat tani do të jenë shumë më mirë! Në punë, periudha nga tetori deri në dhjetor do të jetë shumë premtuese për projekte të reja.

Bricjapi

Shumë shpejt Venusi do të jetë përsëri aktiv dhe do të nxisë ndjenjat. Ata që kërkojnë takime të reja do të kenë mundësi të shkëlqyera. Marrëdhëniet jo transparente mund të sqarohen, dikush madje do të jetë në gjendje të afrohet me një person që nuk ka takuar për ca kohë. Shkëlqyeshëm të dielën, ndërsa të premten dhe të shtunën mund të shfaqen tensione.

Ujori

Në dashuri mund të ketë probleme të reja, por nuk do të varet domosdoshmërisht nga tjetri. Ju jeni shumë konfuzë, ndryshoni mendje shumë shpesh. Ju duhet të ndaleni dhe të reflektoni dhe të sqaroheni brenda vetes. Në punë keni një dëshirë të madhe për të ndryshuar. Astrologu sugjeron që ju duhet të filloni të bëni kërkesa, mbase diçka do të ndodhë në muajt e ardhshëm! Kushtojini vëmendje financave tuaja!

Peshqit

Ju duhet të përpiqeni të jeni më pak kërkues në dashuri, të mos kërkoni shumë nga partneri juaj. Ata që kanë shumë hezitim, do të duhet të sigurohen për të sqaruar brenda ditëve të ardhshme, sepse gjatë muajit tetor yjet do të imponojnë një vendimarrje. Një javë shumë inkurajuese përpara në punë, do të keni shumë ide të mira. Ditët e enjte dhe e premte janë të shkëlqyera.

HOROSKOPI E HËNË 28 SHTATOR 2020

Dashi
Po hyni në një periudhë mjaft të mirë në jetën tuaj. Është koha e duhur për të nisur një hobi të ri. Do të jeni të hapur për ide të reja.

Demi
Kaloni më shumë kohë duke kërkuar shembuj të botës reale, ide inovative ose koncepte të reja filozofike. Gjendja financiare për fat te ju do të jetë optimale. Ata që janë ne një lidhje do e forcojnë bashkëpunimin në çift.

Binjakët
Shqetësimet e reja që keni në lidhje me karrierën tuaj nuk do të zhduken shpejt, prandaj përballuni me ta si person inteligjent që jeni. Është koha të bëni një bisedë me dikë që i besoni dhe nuk ka pse të jetë dikush që është i lidhur ngushtë me ju.

Gaforrja
Ekziston mundësia që gjërat mund të mos ecin ashtu siç i kishit parashikuar. Shmangni debatet e kota në punë dhe mos lejoni që diskutimet të dalin jashtë kornizës suaj.

Luani
Mund të shpërqendroheni vazhdimisht gjatë ditës së sotme. Disa prej këtyre situatave mund të jenë edhe argëtuese. Bëhuni pozitivë dhe fleksibël.

Virgjëresha
Dita e duhur për të nisur një projekt që kishit dashur ta realizonit prej disa kohësh. Universi po ju dërgon shumë energji pozitive. Nëse të gjitha elementet kyçe i keni vënë në vend, ndihuni të lirë të nisni një aventurë.

Peshorja
Dilni për të eksploruar dhe do të gjeni disa surpriza të këndshme. Pavarësisht nëse bëni një shëtitje ose rezervoni një fluturim, ka njerëz dhe vende të reja për t’u njohur më mirë. Ju jeni kuriozë tani, dhe e njëjta gjë e vjetër nuk do t’ju kënaqë. Krijimtaria juaj do të marrë një shtysë dhe qëndrimi juaj do të ndryshojë.

Akrepi
Ekziston një probabilitet i lartë që dikush për një periudhë kohore të reagojë ashpër, duke ju përfshirë edhe ju. Por nuk duhet të përpiqeni të modifikoni sjelljen tuaj në mënyrë që ta shmangni atë, sepse do të përfundoni duke stresuar veten. Thjesht vazhdoni si normalisht.

Shigjetari
Miqësia do të thotë shumë për ju, por nuk është puna juaj t’i bëni miqtë tuaj të lumtur. Por si mik, është detyra juaj t’u tregoni se i mbështesni dhe jeni pranë tyre kur kanë nevojë për dikë. Sa i përket aspektit profesional, parashikohet ditë e mbarë.

Bricjapi
Duhet të ruani ekuilibrin mes të qenit praktik dhe idealist. Përveshni mëngët dhe punoni, në mënyrë që të arrini atë që realizoni. Dashuria do të kërkojë më shumë angazhim nga ana juaj.

Ujori
Bëni kujdes me buxhetin, pasi ka gjasa që të shpenzoni shumë gjatë ditës së sotme. Bëni gjithçka që mundeni për të kursyer kohën dhe për të realizuar planet tuaja. Nuk përjashtohet mundësia e një debati në familje.

Peshqit
Kushtoji vëmendje një personi që po bën çmos për t’ju shmangur! Ose bëhet fjalë për diçka për të cilën nuk duan të të tregojnë ose kanë frikë se ti e di tashmë për këtë. Gjurmimi do të jetë në interesin tuaj më të mirë.

HOROSKOPI E DIEL 27 SHTATOR 2020

Dashi

Sot nuk është një ditë për të hezituar kur shihni se diçka ose dikush po shkon në drejtim të gabuar. Ju nuk keni pse ta vendosni veten në pozicionin e të qenit polici i botës, por duhet të flisni kur të shihni një padrejtësi. Krizat e vogla të ditës suaj duhet të trajtohen pa u bërë më të mëdha.

Demi

Eshtë koha për të bërë një pushim nga të qenit kaq serioz. Të mësosh të qeshësh me jetën kërkon një praktikë, prandaj filloni sot. Gjatë gjithë ditës do të jeni në gjendje të krijoni një atmosferë të këndshme përreth jush, e cila do t’ju mundësojë juve dhe të gjithë njerëzve tuaj të preferuar të argëtoheni shumë!

Binjaket

Ju keni ecur me ritëm të ngadalë për një kohë të gjatë, dhe sot ju duhet të përpiqeni të arrini njerëzit që kanë lëvizur para jush. Do t’ju duhet të fusni të gjithë energjinë tuaj në këtë qëllim të vetëm. Lajmi i mirë është se të gjithë duan që ju të arrini suksesin dhe për këtë nuk do t’ju mungojë ndihma.

Gaforrja

Bëni shumë kujdes për njerëzit me të cilët ndani biznesin tuaj sot. Nuk është se nuk mund t’i besosh askujt; vetëm se disa njerëz (dhe ju ndoshta e dini kush janë ata) nuk janë aq të aftë për mirëbesim. Tregoni kujdes nga ata njerëz që duan të dinë gjithçka rreth jush

Luani

Mos kini frikë të përdorni lajka për të marrë atë që dëshironi sot. Eshtë një mjet i fuqishëm dhe që nuk e përdorni sa duhet! Ekziston gjithashtu një shans që ju të jeni vetë marrësi i disa komenteve të këndshme. Sa i përket aspektit sentimental, ai do të vijë duke u përmirësuar.

Virgjeresha

Gërmoni për më shumë informacion sot. Kurdoherë që hasni dikë ose diçka që nuk e kuptoni, atëherë duhet të bëni gjithçka që të mundeni për të edukuar veten në lidhje me të. Kurioziteti juaj intelektual ju ka çuar në shumë vende interesante në të kaluarën, dhe do ta bëjë përsëri nëse e lejoni!

Peshorja

Duke ndarë disa histori nga e kaluara juaj me dikë tjetër do t’ju afrojë më shumë me të. Por mbani disa informacione rezervë. Në aspektin profesional, gjasat janë që të merrni një rritje në detyrë të cilën nuk e keni pritur. Tregoni vullnetin e duhur për të kapur momentin.

Akrepi

Një nga miqtë ose bashkëpunëtorët tuaj ka kohë që ju ka dhënë mesazhe të përziera, dhe ju po ngatërroheni gjithnjë e më shumë për gjërat. Para se të humbni durimin tuaj, përpiquni të kuptoni gjithçka shpejt duke bërë sa më shumë pyetje!

Shigjetari

Sot parashikohet të jetë një ditë e qetë pa shumë aksion. Kjo nuk do të thotë se nuk duhet të përpiqeni që t’i trazoni pak ujërat për të pasur më shume emocion. Në aspektin sentimental parashikohet të njihni një person interesant.

Bricjapi

Shumicën e kohës ju pëlqen të jeni pranë njerëzve të tjerë, por sot mund të jetë një nga ato ditë kur njerëzit ju fërkojnë në mënyrën e gabuar. Përmbahuni për të bërë ndonjë gjykim për dikë ose diçka. Prisni derisa të filloni t’i shihni njerëzit në një mënyrë më objektive. Kjo është një ditë e shkëlqyeshme vetëm për një shëtitje solo ose një natë të qetë.

Ujori

Ju e dini se çfarë doni të bëni tani, kështu që injoroni çdo koment negativ që vjen nga persona të parëndësishëm. Ekziston një mundësi që shumë komente negative mund ta kenë burimin nga xhelozia. Në vend të kësaj, dëgjoni ato zëra në kokën tuaj që ju inkurajojnë të ecni përpara.

Peshqit

Jo të gjithë duhet të dinë çdo mendim tuaj të fundit. Sot, mos e ngatërroni sinqeritetin me ndarjen e tepërt të informacioneve. Mbajini të gjitha kartat tuaja nën mëngë dhe mos lejoni që të gjithë të dinë saktësisht se çfarë keni në mendjen tuaj. Nëse i lini të gjithë të dinë gjithçka rreth jush, çfarë do të kurseni për më vonë?

HOROSKOPI E SHTUNË 26 SHTATOR 2020

Dashi
Sot nuk është dita për të hezituar nëse shihni diçka që nuk po shkon mirë. Nuk keni pse ndiheni sikur po bëni rolin e policit, por nëse shihni një padrejtësi pse mos të flisni? Dilini gjërave ballë për ballë.

Demi
Mos merrni çdo gjë seriozisht. Përpiquni t’i merrni gjërat më me sportivitet dhe qeshni më shumë. Kjo do t’ju ndihmojë si në jetën personale por edhe profesionale. Njerëzve iu pëlqen shumë të qëndrojnë pranë personave të lumtur.

Binjakët
Keni qenë më i ngadaltë se kushdo tjetër për një periudhë kohore dhe sot është e rëndësishme që të komunikoni me persona që ju kanë dhënë gjithnjë mbështetje. Partneri/partnerja juaj mund të shfaqë pakënaqësi ndaj jush.

Gaforrja
Bëni kujdes me atë që do ndani. Nuk është e thënë të mos i tregoni askujt, por disa persona nuk i mbajnë dot sekretet. Nëse dikush përpiqet të marrë informacion nga ju duke insistuar vazhdimisht, thjesht heshtni.

Luani
Ekziston mundësia të përdorni komplimente për të marrë atë që dëshironi, sot. Thjesht sigurohuni që ato që thoni të bazohen në të vërteta. Megjithatë, mund të jeni edhe ju personi që do ju komplimetojnë.

Virgjëresha
Kërkoni më shumë informacion, nëse jeni vërtet të interesuar rreth një personi apo diçkaje të caktuar. Të marrësh informacion për personin që jeni të interesuar, do të jetë gjithashtu mjaft interesante.

Peshorja
Do të jetë një ditë e mbarë sa i përket aspektit financiar. Ekziston mundësia të gjeni një objekt mjaft të rëndësishëm për ju, që ka lidhje direkt me anën tuaj sentimentale. Të ndash diçka nga e kaluara me dikë do t’ju afrojë shumë me personin në fjalë.

Akrepi
Një nga miqtë tuaj apo bashkëpunëtorët do t’ju japë disa mesazhe që do t’ju bëjnë konfuz për një periudhë kohore. Tregohuni të duruar dhe mos hezitoni të pyesni. Sa i përket anës profesionale, parashikohet një ditë e zakonshme.

Shigjetari
Nëse sot nuk ndiheni në humor dhe nuk dëshiron të bëni asgjë, merrni kohën e duhur. Ka gjasa të bëni një udhëtim të papritur, çfarë mund t’ju lodhë shumë. Ka gjasa që dikush të përpiqet të përhapë fjalë të pavërteta për ju.

Bricjapi
Ka gjasa të ndërmerrni disa hapa të guximshëm, të cilat do të shpërblehen shumë shpejt. Sot është një nga ato ditë kur gjërat në dashuri nuk do të ecin ashtu siç dëshiron. Mos bëni kritika të nxituara.

Ujori
Kohët e fundit jeta juaj personale ka qenë fokusi i vëmendjes së disa personave të cilët nuk janë miqtë tuaj më të mirë. Tregohuni të kujdesshëm. Problemet në pritje duhet të zgjidhen së shpejti dhe ju e dini që fillimisht duke të mendoni pozitivisht.

Peshqit
Do të jetë një ditë mjaft e mirë për personat e kësaj shenje që merren me biznes. Nëse dëshironi që t’i realizoni sukseset në planin financiar, ju nevojitet një përqendrim i mirë.

HOROSKOPI E PREMTE 25 SHTATOR 2020

Dashi

Dikush që njihet si i rezervuar mund t’ju befasojë sot kur të shfaqë një tjetër anë të natyrës së tij. Gjërat po ndryshojnë për ta, dhe ju mund të jeni një frymëzim për disa nga këto ndryshime. Mos hezitoni të jepni ndihmën tuaj.

Demi

A po kërkoni diçka pasionante në jetën tuaj? Tashmë që mund të keni përfunduar detyrat, të zbuloni se çfarë do të bëni më tej do t’ju duket e vështirë. Mund të frymëzoheni nga pasionet e personave që respektoni më shumë.

Binjakët

Është koha që të bëni një vlerësim të gjendjes suaj shëndetësore. Nëse nuk keni bërë kontroll prej disa kohësh, duhet të lini një takim me mjekun së shpejti vetëm për ta lehtësuar mendjen. Sa i përket aspektit professional, parashikohet një ditë e mirë.

Gaforrja

Bëni kujdes sesi shpreheni aktualisht. Përpiquni të tregoheni më objektiv dhe më të qetë. Në aspektin ekonomik parashikohen ditë të mira.

Luani

Mund të bëni shumë përparim në një nga marrëdhëniet tuaja. Përdorni këtë fazë të qetë të jetës për të vlerësuar se ku jeni dhe ku doni të jeni me këtë person. Fjalët që po dëgjoni mund të kenë një kuptim të dyfishtë. Dikush po përpiqet t’ju tregojë diçka.

Virgjëresha

Dikush rreth jush ka disa ide, të cilat rekomandohet t’i merrni parasysh. Është e rëndësishme t’i vlerësoni të tjerët dhe të dëgjoni se çfarë thonë edhe nëse nuk kërkoni këshillë prej tyre.

Peshorja

Sfidat me të cilat mund të përballeni tashmë do të kenë të bëjnë më shumë me gjendjen tuaj emocionale sesa fizike. Përpiquni t’i qëndroni planeve tuaja. Ju keni forcën të qëndroni të përkushtuar ndaj asaj që dëshironi.

Akrepi

Dita e duhur për t’i hedhur një vështrim tjetër një situate që ju ka shqetësuar prej disa kohësh. Vizioni juaj është mëse i qartë dhe do të jeni të gatshëm t’i shihni gjërat siç janë në të vërtetë.

Shigjetari

Po ndjeni presionin e një afati që duket se po vjen shumë shpejt. Nëse keni nevojë për ndihmë, mos hezitoni të kërkoni! Nuk është koha të jesh krenar dhe të veprosh sikur ke gjithçka nën kontroll, kur e di që në të vërtetë nuk është ashtu.

Bricjapi

Njoftoni bashkëpunëtorët për idenë tuaj të fundit lidhur me një projekt të caktuar. Këto plane me siguri do t’i entuziazmojnë dhe ata. Thoni gjithçka që keni në mendje. Sa i përket klidhjes suaj në çift, përpiquni atë bëni atë më të veçantë.

Ujori

Edhe nëse nuk i kuptoni ndenjat tuaja të thella, mos i fshihni, sidomos ndaj personit që i ka shkaktuar ato. Është momenti i duhur të hapni zemrën. Nëse fshihni atë që ndjeni, mund t’ju shkaktohet një problem më i madh.

Peshqit

Një person që ka pushtet mbi ju mund të marrë një vendim shumë të keq, por nuk do të keni seç të bëni lidhur me këtë. Nuk do të jeni në gjendje ta kundërshtoni këtë vendim, të paktën jo aktualisht. Tregoni durim derisa të vijë momenti i duhur.

HOROSKOPI E ENJTE 24 SHTATOR 2020

Dashi
Ka shumë rrugë që mund të ndiqni, por mos e humbisni kohën duke u përpjekur të kuptoni se cilën të zgjidhni. Mos u zhgënjeni nëse duhet të vazhdoni rrugën që keni nisur. Fakti që është e njohur për ju nuk do të thotë se nuk do t’ju ofrojë mundësi të reja.
Demi
Do të keni një lloj energjie që disa njerëz mund ta konsiderojnë të frikshme, megjithatë ata sërish nuk do të jenë në gjendje të qëndrojnë larg. Njerëzit duan të lidhen me ju më shumë se kurrë tani. Ekziston mundësia e një sipërmarrjeje të re.
Binjakët
Ka gjasa që sot të keni shumë nevojë për pushim. Shmangia e disa detyrave do t’ju bëjë të ndiheni mirë. Hiqni dorë nga disa përgjegjësi, të cilat nuk mund t’i përmbushni.
Gaforrja
Ka disa çështje që po ‘ziejnë’ në shtëpinë tuaj, por ato nuk do të dalin në pah aktualisht. Nëse e keni të vështirë të merreni vesh me një prej anëtarëve të familjes apo me partnerin/partneren tuaj, sonte mund të ndryshojë situata. Gjërat nuk do të jenë aq të vështira sa duken.
Luani
Opinioni publik do të jetë në anën tuaj sot. Ka gjasa që gjithçka që do të sugjeroni, pavarësisht se sa e çuditshme mund të jetë, do të pranohet. Kjo do t’ju vërë në një pozitë, ku do të keni mundësi të merrni rol drejtues.
Virgjëresha
Përpiquni të shmangni mërzitjen për arsye të dobëta. Ju duhet stimul dhe ju duhet tani! Nuk është dita e duhur për të zhvilluar biseda me miq për çështje shumë personale.
Peshorja
Do të dini ta vlerësoni shumë mirë të bukurën. Mos e kurseni mendimin për artin, natyrën dhe lulet. Nëse jeni në një lidhje, partneri/partnerja juaj do t’ju kushtojë më shumë vëmendje dhe do të tërhiqet më shumë prej jush.
Akrepi
Keni ndjesinë, gjithnjë e më shumë, se keni përgjegjësi të madhe për zgjidhjen e një problemi në aspektin profesional. Mos fajësoni veten për gjëra që nuk varen vetëm nga ju. Sa i përket lidhjes në çift, parashikohet një ditë e mirë.
Shigjetari
Bëni kujdes me shëndetin. Nëse ka kaluar kohë që kur keni bërë një vizitë, caktojeni sot. Kohët e fundit mund të keni shmangur disa detyra, ndaj është koha t’i ktheheni disiplinës.
Bricjapi
Përpiquni t’i prisni krahëhapur sfidat gjatë ditës së sotme. Nuk janë ditët me diell ato që sjellin mësimet më të rëndësishme në jetë, janë pengesat dhe surprizat e pakëndshme që ju bëjnë më të fortë. Dita e sotme mund të mos jetë dita më e mirë e jetës suaj, por mund t’ju ofrojë shanse për të ecur përpara.
Ujori
Një person i ri po hyn në jetën tuaj. Gjestet e tij/saj do t’ju bëjnë të ndiheni të respektuar. Gjithashtu, do të ndiheni të fuqizuar nga besimi që do të ketë ndaj jush.
Peshqit
Dikush po përdor sharmin për të marrë atë që dëshiron, ndërsa ju po veproni sipas metodës së vjetër: ju po punoni për ta! Në vend që të mërziteni për këtë padrejtësi, pse të mos përfshiheni edhe ju në lojë?

HOROSKOPI E MËRKURË 23 SHTATOR 2020

Dashi
A jeni gati të nisni një aventurë të re sot? Jeni nervozë? Sapo të zhyteni në aventurën e sotme, do të ndiheni mirë dhe do ta gjeni veten aty. Ka gjasa të përjetoni një surprizë mjaft të këndshme këtë të mërkurë.
Demi
Përse të mos mendoni fillimisht për veten tuaj sot? Lumturia duhet të jetë prioritet për ju. Nëse nuk jeni i lumtur me jetën tuaj, si mund të jeni një partner, punonjës apo shok i lumtur? Shpenzoni më shumë kohë për veten.
Binjakët
Nëse punoni me vetëdije për ta vendosur veten në disa situata të ndryshme sfiduese, do të shpërbleheni shumë për sa i përket romancës. Bëhuni gati për shumë lëvizje në aspektin personal! Kjo është thjesht maja e ajsbergut për ju, sepse gjatë ditëve të ardhshme do të hyni në një fazë më të këndshme dhe më të fuqishme se më parë.
Gaforrja
Të jesh pjesë e një grupi nuk vlen nëse nuk je aktiv. Nëse me të vërtetë nuk doni të përfshiheni, bëjini vetes (dhe të gjithë të tjerëve) një nder dhe largohuni nga grupi. Kujtoni arsyen se për çfarë ndodheni aty dhe vendosni.
Luani
Një marrëdhënie e vjetër mund të kalojë në një tjetër fazë. Dikush nga e kaluara mund të rikthehet në jetën tuaj. Ka gjasa që një gjë e tillë t’ju rikthejë buzëqeshjen. Pikëpamjet e tij/saj unike ju kanë munguar prej një kohe të gjatë.
Virgjëresha
Nënshtrojuni impulseve tuaja sot dhe mos e censuroni veten. Do të ndiheni mirë me vëmendjen që do ju kushtohet. Megjithatë, nuk duhet të mungojë ana juaj kreative.
Peshorja
Do të jetë një ditë e mrekullueshme. Ekziston mundësia të flirtoni me dikë që vërtet e dëshironi. Nëse vërtet e ndjeni ta bëni një gjë të tillë, mos hezitoni dhe shijoni çdo moment.
Akrepi
Do të jetë një ditë përgjithësisht e qetë. Mund të mos përfshiheni nëpër aventura, por njëkohësisht edhe nuk do të mërziteni. Bëni kujdes me financat.
Shigjetari
Është e rëndësishme për ju t’ju duan miqtë, por mos e teproni vetëm për t’i bërë ata të ndihen të lumtur. Ndoshta po kërkojnë më shumë seç duhet prej jush. Tregohuni të sinqertë lidhur me këtë dhe mos kurseni asnjë mendim tuajin.
Bricjapi
Bisedoni me dikë me të cilin nuk flisni zakonisht. Dëgjojeni dhe punoni fort për të respektuar atë çfarë thotë. Do të jeni ju përgjegjës për vijën e këtij dialogu.
Ujori
Nëse vërtet dëshironi, mund të kontaktoni me dikë me të cilin keni kohë që takoheni. Tregohuni të duruar. Do të jetë një ditë e mbarë dhe do keni kontrollin e plotë të saj. Askush nuk do të bëhet problem për ju.
Peshqit
Gjeni një balancë mes jetës personale dhe asaj profesionale. Mund të jeni duke i privuar vetes vëmendjen që ju duhet për t’u ndjerë të lumtur. Mos anashkaloni detaje të rëndësishme për jetën tuaj.

HOROSKOPI E MARTË 22 SHTATOR 2020

Dashi
Lëreni stresin pas krahëve duke u marrë me stërvitje dhe shëtitje në natyrë. Vitamina D e marrë nga ekspozimi në diell do t’ju bëjë të ndiheni në mënyrë të përsosur. Në aspektin profesional, gjëra të mira do të vijnë në jetën tuaj.
Demi
Arti i flirtit kërkon shumë kohë për t’u mësuar, por ju po bëheni mjaft ekspert. Është koha të përdorni ato aftësi prej eksperti që keni mësuar! Nëse jeni aktualisht në një lidhje, bëhuni gati që gjërat të shkojnë në një nivel shumë më të nxehtë.
Binjakët
Ju duhet të dini se ku të drejtoheni për informacionin që do t’ju ndihmojë më shumë në jetë. Miqtë janë ata me të cilët duhet të flisni për jetën tuaj sentimentale, problemet e punës dhe çështje të tjera personale. Por mos flisni me ata për çështje financiare.
Gaforrja
Ka shumë detaje të vogla që mund të shndërrohen në çështje të mëdha. Ndoshta gjëja e fundit që dëshironi të bëni është të korrigjoni ose kontrolloni edhe një herë punën tuaj, por duhet ta bëni. Kjo do t’ju kursejë shumë më shumë nga koha juaj në planin afatgjatë.
Luani
Përkundër faktit që po ndiheni më mirë sesa në të shkuarën, tani për tani nuk është koha të dilni dhe të festoni. Ju nuk jeni shumë impulsiv zakonisht, por sot duhet të silleni edhe më konservatorë. Këshilloheni të kaloni më shumë kohë me familjarët.
Virgjëresha
Sot është një ditë e shkëlqyeshme për të provuar një ushqim, hobi, sport ose aventurë të re që gjithmonë keni qenë paksa i frikësuar ta provoni më parë. Frika juaj ka filluar të zhduket dhe guximi juaj po rritet, pjesërisht sepse mendja juaj është e uritur për stimulim të ri. Do të jeni i zjarrtë dhe plot energji.
Peshorja
Nëse jeni bllokuar në mes të një dileme tani, të bëni diçka që mendoni se është e drejtë edhe nëse nuk jeni plotësisht të sigurt se është e drejtë është më mirë sesa të mos bëni asgjë fare. Ndaloni përpjekjen për të gozhduar çdo detaj të vetëm. Ju nuk mund të eliminoni çdo problem të mundshëm. Është koha të filloni të veproni!
Akrepi
Kaloni më shumë kohë me miqtë tuaj sot. Miqësitë kërkojnë më shumë angazhim se çdo gjë tjetër, por shpërblimi është vërtet i dobishëm. Shihni se çfarë mund të bëni për t’u treguar njerëzve që keni pranë se sa kujdeseni për ta.
Shigjetari
Njerëzit me të cilët shoqëroheni sot do të jenë shumë të rëndësishëm. Disa njerëz do të duket se janë në të njëjtën gjatësi vale me ju, por të tjerët mund t’ju çmendin absolutisht. Sapo të ndjeni se dikush po ju trajton në mënyrë të gabuar, distancohuni nga ata.
Bricjapi
Bëni një përpjekje për të qenë më shumë me këmbë në tokë. Kaloni kohë me njerëzit që jetojnë një mënyrë jetese të ndryshme. Shikoni pak se cilat janë çështjet, qëllimet dhe shqetësimet e tyre më të mëdha. Kështu do të jeni më mirënjohës për atë që keni.
Ujori
Kjo mund të duket si një ditë tipike, por ndërsa çdo orë kalon, ju mund të filloni të shihni gjithnjë e më shumë veprime dhe ngjarje
misterioze që po kultivohen. Kjo është diçka emocionuese dhe nuk duhet ta injoroni. Në dashuri mund të merrni shumë surpriza të bukura.
Peshqit
Një marrëdhënie që ju mendonit se ishte prishur përtej çdo riparimi, ende ka shpresë. Gjeni se si mund ta vendosni atë në rrugën e rimëkëmbjes. Janë dy persona të përfshirë në këtë situatë të çrregullt dhe secili prej jush duhet të kërkojë falje. Bëhu një hero dhe bëhu i pari që zgjat një degë ulliri.

HOROSKOPI I JAVËS 21-27 SHTATOR 2020

Dashi

21 Mars – 19 Prill

Këtë javë do keni shumë mosmarrëveshje juve që jeni në një lidhje dhe herë pas here do mendoni t’i jepni fund gjithçkaje. Mirë është që të mateni disa herë para se të vendosni sepse mund të pëndoheni më pas. Beqarët sado e do mundohen nuk do mund ta gjejnë dot shpirtin e tyre binjak. Për fat të mirë miqtë dhe familjarët nuk do i lënë asnjë çast të mërziten. Duhet te bëni edhe disa kohë durim. Situata financiare do jetë disi konfuze, prandaj do bëni mirë të mos kryeni shpenzime të pamenduara. Në punë edhe pse do jeni te shqetësuar dhe të ngarkuar nuk do shpërqendroheni, përkundrazi do i arrini shpejt objektivat. Në familje do dini si të silleni dhe çdo gjë do ecë për mrekulli.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Me bekimin e yjeve, jeta juaj ne çift do jete harmonike dhe e veçante këtë jave. Do qëndroni me tepër kohe pranë partnerit tuaj dhe do i shprehni ndjenjat akoma me më shume intensitet. Beqaret do kenë një jave plot me ngjyra dhe takime mbresëlënëse. Shfrytëzojini sa te mundni dhe me pas vendosni nëse do përfitoni apo jo. Financat do jene shume here me te mira se me pare kështu qe mund te bëni edhe ndonjë investim te vogël. Fizikisht do ndiheni përgjithësisht mire. Do keni rezistence te shkëlqyer dhe nuk do keni shqetësime nga barku. Jeta profesionale shpesh do lere për te dëshiruar. Nuk do i arrini dot objektivat sado qe te mundoheni. Ne familje do keni disa mosmarrëveshje.

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Këtë jave duhet te lini çdo gjë tjetër pas dore dhe t’i përkushtoheni me tepër partnerit tuaj. Nëse nuk e bëni këtë gjë mund ta humbni atë pak nga pak. Beqaret do jene gjithë kohës si te përhumbur dhe nuk do arrijnë dot te përfitojnë nga mundësitë qe do iu jepen. Perspektivat materiale do jene te shkëlqyera. Gjendja do përmirësohet me tepër nga sa ju keni menduar. Mund te kryeni ndonjë investim ose mund te hiqni edhe disa para mënjanë. Gjendja shëndetësore do jete delikate ditët e para, por duke filluar qe nga e mërkura gjithçka do përmirësohet. Do ndiheni te qete. Ne pune do ju jepen mundësi te shkëlqyera për ta treguar veten se kush jeni. Jeta familjare e qete.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Ka kohe qe iu mungon qëndrueshmëria ne çift? Këtë jave duhet te bëni te pamundurën për ta përmirësuar situatën, pasi po e late pas dore gjithçka do marre tatëpjetën. Beqaret do ngatërrohen me disa persona jo shume te përshtatshëm dhe mund te zhgënjehen shpejt. Nuk duhet ecur asnjëherë me sy mbyllur. Ne planin financiar duhet te jeni te matur dhe te mos kryeni shpenzime te ekzagjeruar. Shëndeti do ketë shqetësime te vogla për shkak te ndryshimit te temperaturave. Kujdesuni me tepër për veten. Ne pune do ju duhet te kërkoni ndihmën e kolegeve për te arritur atje ku dëshironi. Çdo gjë do ju ece si keni dashur. Jeta familjare do jete e këndshme.

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Jeta juaj ne çift do jete shume e ndërlikuar këtë jave. Nuk do arrini dot te merreni vesh për asgjë me personin qe keni ne krah dhe debatet do jene te njëpasnjëshme. Kujdes me çdo vendim qe do merrni. Beqaret nga ana tjetër do takojnë disa persona te veçante me te cilët mezi do presin te fillojnë nga një lidhje. Gjithçka do jete ndryshe duke filluar nga dita e mërkurë. Financat nuk do jene te këqija, por për shkak te shpenzimeve te nevojshme qe do ju duhet te bëni gjendja mund te ketë tronditje te vogla. Për shëndetin as nuk duhet te shqetësoheni aspak. Do jeni ne forme me te mire se kurrë me pare. Urani do jete planeti qe do iu nxite te ecni ne rrugën e duhur ne pune. Familja me disa probleme te vogla.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Jupiteri do e mbroje jetën tuaj ne çift gjate gjithë kësaj jave. Gëzimi, lumturia dhe harmonia do mbizotërojë ne çdo moment. Do ndiheni shpesh si neper ëndrra. Beqaret do jene entuziaste dhe pasionante me shume se kurrë me pare. Do jeni te arsyeshëm dhe nuk do nxitoheni për te hedhur hapa te nxituara. Perspektivat financiare nuk do jene te mira prandaj do bëni mire te mateni me çdo shpenzim qe te kryeni. Shëndeti ne përgjithësi do jete i mire. Nuk do ndieni me asnjë lloj shqetësimi. Ne pune do jeni me te hapur ndaj sfidave te reja dhe kjo do ju ndihmoje te bëheni edhe me te njohur. Priten arritje te mëdha. Jeta ne çift do vazhdoje te mbetet e mire dhe pa probleme.

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Dielli do beje edhe me te bukur jetën tuaj ne çift gjate kësaj jave. Do jeni gati te ndërmerrni edhe aventura me partnerin vetëm qe kënaqësitë te jene te forta. Beqaret nga ana tjetër do kenë dite te mbushura me gëzim dhe me emocione. Mire do jete te përfitojnë sa te mundin nga çdo ftese sepse vetëm kështu do e ndryshojnë statusin. Ne planin financiar fati do ju buzëqeshë, kështu qe pa bere sakrifica do keni mundësi te kryeni sa shpenzime te doni. Gjendja shëndetësore për fat te keq nuk do jete e mire. Pjesa me e madhe do kenë shqetësime nga koka dhe nga barku. Flisni sa me pare me ndonjë mjek. Ne pune do filloni projekte te reja me një rëndësi te madhe. Jeta familjare nuk do jete problematike.

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Do jeni shume te shqetësuar për një çështje familjare gjate kësaj jave dhe nuk do dashuroheni ashtu si do e ndjeni me partnerin. Mire do jete te flisni hapur me partnerin dhe t’ia tregoni situatën. Beqaret do pëlqejnë shume persona njëherësh dhe nuk do arrijnë dot te vendosin për personin me te përshtatshëm. Financat do jene tërësisht ne dorën tuaj. Po u treguat te matur me shpenzimet nuk do keni probleme, ne te kundërt nuk do dini nga t’ia mbani. Shëndeti nuk do jete gjithë kohës i qëndrueshëm. Mund te keni edhe probleme te vogla, por jo alarmuese. Ne pune do ju duhet me tepër durim dhe këmbëngulje për te arritur atje ku keni dëshiruar. Jeta familjare nuk do ketë probleme.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Do i jepni prioritet absolut jetës suaj ne çift gjate kësaj jave dhe mbi partnerin nuk do vini askënd. Çdo çast do jete me i veçante se me pare. Beqaret do fillojnë aventura te këndshme me disa persona dhe do kënaqen me to. Financat do përmirësohen dite pas dite dhe ju do ndiheni gjithmonë te qete kur te kryeni çdo lloj shpenzimi. Për shëndet me te mire duhet te kufizoni sa te mundni konsumimin e kafes dhe te cigares dhe duhet te merreni me tepër me sport. Ne pune do vini kandidature për një pozicion te ri. Jepni çdo gjë nga vetja për ta marre atë vend pune sepse ka për t’iu ndryshuar e ardhmja. Jeta familjare nuk do ketë asgjë për t’u veçuar.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Merkuri do e mbroje gjate gjithë javës jetën tuaj ne çift. Ju do qëndroni me afër partnerit dhe do e keni me te lehte te flisni me te edhe për gjera delikate. Beqaret do fiksohen keq pas dikujt dhe do bëjnë gjera ekstravagante për ta bere te bjere ne krahët e tyre. Dita më me fat do jete e enjtja. Ne planin financiar do jete Marsi ai qe do ju nxite te kryeni shpenzime te pamenduara. Gjendja do vije duke u përkeqësuar gjithnjë e me shume. Shëndeti për fat te mire nuk do paraqesë kurrfarë problemi apo shqetësimi. Do ndiheni ne forme te shkëlqyer. Ne pune do bëni mire te mos neglizhoni asnjë detaj te vogël sepse do keni vështirësi te mëdha. Ne familje do keni disa incidente.

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Do jeni shume melankolike gjate kësaj jave juve qe jeni ne një lidhje dhe mund ta neglizhoni partnerin. Ai mund te mërzitet kështu qe shprehjani ato qe ndjeni. Beqaret do kërkojnë lidhje serioze me disa persona qe sapo do njohin. Gjithsesi për çdo hap duhet te bëjnë kujdes ne mënyrë qe nesër te mos pendohen. Ne planin financiar do dini si te silleni e si te veproni ne çdo moment prandaj gjendja do mbetet e qëndrueshme. Merkuri do jete planeti qe do ndikoje pozitivisht tek shëndeti dhe do iu japë energjinë qe do ju duhet. Ne pune do jete jave inkurajuese. Do lodheni paksa, por arritjet do ju gëzojnë pa mase. Me familjaret do keni debate dhe mosmarrëveshje.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Këtë javë do keni një komunikim të mirë juve qe jeni në një lidhje dhe gjërat do ju ecin më mirë se kurrë ndonjëherë më parë. Shfrytëzojeni sa të mundeni çdo moment. Beqarët do kenë një javë te zakonshme dhe pa ndonjë takim mbresëlënës. Duhet ende të presin edhe disa kohë për te ndryshuar statusin. Buxheti nuk do jetë në gjendjen me te mire te mundshme kështu qe mire do jete te mateni para se te shpenzoni. Me shëndetin do keni disa shqetësime te vogla ditët e para te cilat me kalimin e ditëve do përmirësohen. Ne pune do ju duhet te ndërmerrni iniciativa nëse doni te arrini atje ku keni dëshiruar. Po ja late gjerat kohës do mbeteni mbrapa. Ne familje duhet te jeni me te përgjegjshëm.

HOROSKOPI E HËNË 21 SHTATOR 2020

Dashi

Bëni një shëtitje që do t’ju bëjë mirë për gjendjen shpirtërore. Kontrolloni shpenzimet tuaja dhe përpiquni të mos jeni tepër bujar më shumë sesa duhet. Në dashuri parashikohen surpriza.

Demi

Gjëja e fundit që dëshironi sot është një ditë stresi dhe plot dilema. Përpiquni ta jetoni këtë ditë në maksimum dhe të shpenzoni shumë në argëtim. Mos e privoni veten nga kënaqësitë e jetës.

Binjaket

Shpenzimet e papritura mund të shkaktojnë presion financiar. Temperamenti juaj mund t’ju shtyjë në një situatë problematike sot në punë. Por në dashuri do të ndiheni i plotësuar.

Gaforrja

Një udhëtim i papritur mund të jetë i mundimshëm, i cili do t’ju bëjë të mërzitur. Dikush me të cilin jetoni do të mërzitet nëse nuk i jepni shumë vëmendje. Armiqtë e fshehtë do të jenë të etur për të përhapur thashetheme rreth jush.

Luani

Ditë e mirë për rekreacion dhe argëtim. Nëse merreni me biznes tregoni më shumë vëmendje ndaj shpenzimeve të panevojshme. Do të kaloni një pasdite të këndshme me partnerin tuaj.

Virgjeresha

Sot është një ditë e mirë për të ndjekur interesin tuaj shpirtëror. Shpenzimet rriten, por rritja e të ardhurave gjithashtu është e mirë. Është koha e duhur për sukses dhe lumturi në aspektin sentimental.

Peshorja

Të gjitha investimet duhet të bëhen me kujdes të madh. Nuk favorizoheni në këto momente për të ndërmarrë aventura të rrezikshme veçanërisht kur këtu përfshihen edhe paratë.

Akrepi

Disa probleme të fjetura do të shfaqen duke sjellë presion mendor dhe stres. Tendenca juaj për t’i lënë gjërat pas dore do të sjellë zhgënjim. Megjithatë kjo periudhë kalimtare do t’i lërë vendin kënaqësisë.

Shigjetari

Shmangni argumentet dhe konfrontimet e panevojshme me të tjerët. Nuk është një ditë shumë e mirë për çështjet e dashurisë. Me pak mirëkuptim dhe tolerancë dita do të kalojë pa probleme.

Bricjapi

Hapat e guximshëm dhe vendimet kurajoze do të sillnin shpërblime të favorshme. Sot është një nga ato ditë kur gjërat në dashuri nuk do të lëvizin ashtu siç dëshiron.

Ujori

Pasiguria në lidhje me financat do të krijojë tensione në mendjen tuaj. Shmangni një hap të nxituar në dashuri. Nëse një punë nuk ju sjellë kënaqësi shpirtërore, hiqni dorë prej saj tani që nuk jeni shumë vonë.

Peshqit

Kujdesuni për mirëqenien tuaj përndryshe gjërat mund të marrin një kthesë për keq. Çështjet në pritje bëhen më të zymta dhe shpenzimet më të mëdha. Për më shumë paqe mendore, merruni me sport.

HOROSKOPI E DIEL 20 SHTATOR 2020

Dashi
Të veprosh në mënyrë impulsive nuk do të jetë aspak problem sot. Kujdesi ka vendin e vet në jetë, por jo sot. Do të ndiheni mirë si në jetën personale ashtu edhe profesionale.
Demi
Ka njerez perreth jush qe merren shume me veten, madje dikush prej tyre mund të sillet me arrogancë. Mos lejoni që sjellja e tyre të ndikojë tek ju. Sa i përket marrëdhënies në çift, disa persona të kësaj shenje rekomandohen të jenë më seriozë.
Binjakët
Mos lejoni që veprimet tuaja të diskutohen nga të tjerët sot. Bëni gjithçka që mendoni se është gjëja e duhur, pa marrë parasysh se çfarë thotë dikush tjetër. Sigurisht, mund të përfliteni se jeni egoist, por vetëm nga njerëz që veprojnë nga xhelozia.
Gaforrja
Planet tuaja të ardhshme po bëjnë që të tërhiqeni paksa nga problemet e përditshme. Megjithatë mos lejoni që përqendrimi në të ardhmen të mos ju lejojë të bëni punën e duhur sot. Gjithcka ka kohën e vet.
Luani
Mund të gjendeni në një situatë, ku do të ndiheni të papërgatitur. Përpiquni të jeni i qetë. Nervozizmi vetëm do të bëjë që të vendosni një mur të pakapërcyeshëm. Eshtë koha të lini personalitetin tuaj të vërtetë të dalë në pah.
Virgjëresha
Çdo bisedë që mund të keni me një person të rëndësishëm sot në aspektin profesional do të shkojë mirë, nëse nuk nxirrni në pah më shumë seç duhet arritjet tuaja. Thjeshtësia do t’ju sjellë shumë më shumë respekt sesa krenaria.
Peshorja
Mund të kënaqeni pafund pas disa lajmeve të rëndësishme sot. Ekziston mundësia për rritje të përgjegjësive në aspektin profesional. Bëhuni gati të viheni në qendër të vëmendjes.
Akrepi
Mënyra më e shpejtë për të rritur vetëbesimin është të provoni diçka që nuk e keni provuar kurrë më parë. Sigurisht, mund të jetë pak e frikshme, por parashikohet se sfida do të kalojë me sukses! Sa i përket marrëdhënies në çift, momente mjaft të bukura po afrojnë.
Shigjetari
Një mundësi e re për punë mund të vijë në rrugën tuaj, kështu që nëse doni ta kapni atë, mos e humbni shansin sot! Rekomandohet të dilni pak nga zona juaj e rehatisë. Nëse vërtet e dëshironi, patjetër që mund ta realizoni!
Bricjapi
Ju keni perjetuar aq shumë sa të kuptoni se askush nuk është perfekt. Jeni tepër kërkues ndaj vetes, por mos e teproni me pakënaqësitë. Vlerësoni arritjet tuaja.
Ujori
Një kompromis i fundit që keni bërë mund të duket se ka qenë gabim, por duhet t’i jepni pak më shumë kohë vetes para se të përpiqeni të zhbëni atë që keni bërë. Eshtë më mirë të vijoni të shihni përpara dhe të mbani “gishtat kryqëzuar”.
Peshqit
Duhet t’i kushtoni me teper rendesi gjendjes suaj shëndetësor. Kujdeseni më mirë për veten tuaj! Flini më shumë dhe ushqehuni shëndetshëm.

HOROSKOPI E SHTUNË 19 SHTATOR 2020

Dashi
Nëse jeni në mes të një grindjeje të ashpër me një person të dashur, mund të prisni që temperatura të nxehet edhe sot. Sinqeriteti është i rëndësishëm në çdo marrëdhënie të shëndetshme, por ndonjëherë duke i treguar partnerit atë që dëshiron të dëgjojë, është humbje kohe.
Demi
T’i nënshtrohesh presionit të kolegëve nuk është një ide e mirë për ty. Dërgon mesazhin e gabuar se kush jeni dhe kjo ju bën vetëm të bëni gjëra që nuk dëshironi t’i bëni me njerëz që nuk i respektoni vërtet. Bëhuni mjaft të guximshëm sot për të ecur në rrugën tuaj kur shtytja vjen në forcë.
Binjakët
Në jetën tuaj tani mungon motivimi. Ajo që ju duhet vërtet është dikush ose diçka që të ndezë një zjarr brenda jush! Pra, kërkoni një stimulim. Gjeni një mentor, dikë që ka arritur qëllimin që dëshironi të arrini. Të gjithë kanë nevojë për disa udhëzime për të arritur atje ku duan të jenë.
Gaforrja
Sa më shumë të shpenzoni tani, aq më pak para do të keni më vonë. Duke shtrënguar rripin tuaj tani, do të jeni në gjendje të liroheni më vonë. Ju duhet të mësoni se kënaqësia e vonuar mund të jetë shumë më e ëmbël se ajo e menjëhershme.
Luani
Shumë ngrohtësi do të vijë në rrugën tuaj sot, dhe e gjitha vjen nga miqtë tuaj. Dini t’i zgjidhni njerëzit përreth jush. Rëndësia e tyre në jetën tuaj është më e rëndësishme se kurrë, prandaj gjeni kohë sot për të folur me ta.
Virgjëresha
Kërkohet të veproni kur bëhet fjalë për një projekt serioz. Por përsëri do të arrini të argëtoheni me të. Tani ka shumë gëzim përreth jush, megjithëse mund të jetë e vështirë për ju ta prekni atë. Një mik i vjetër ka një interes të ri dhe ai do të përpiqet t’ju fusë edhe ju në të.
Peshorja
Ekziston një lider i lindur thellë brenda jush dhe është koha që ta lini atë të marrë drejtimin. Njerëzit shijojnë perspektivën unike që ju i sillni gjithçkaje dhe ata do të reagojnë mirë ndaj ideve tuaja të reja. Në jetën tuaj familjare, ju po fitoni gjithnjë e më shumë kontroll mbi një çështje që keni frikë se do t’ju mbingarkojë.
Akrepi
Përpiquni pak më shumë në karrierën tuaj sot. Mund të jetë e nevojshme për të shmangur një krizë. Mos u frikësoni. Thjesht kujdesuni për biznesin në mënyrën e duhur dhe do të jeni mirë. Keni menduar se keni gjithçka nën kontroll, por është diçka e vogël që e keni harruar.
Shigjetari
Kulturat e huaja, ushqimi, muzika, vallëzimi dhe politika kanë një interes të veçantë për ju tani. Jeni më të etur për të shtyrë përtej asaj që dini për botën. Ju dëshironi një stimulim të pazakontë, dhe kjo është një shenjë e rëndësishme që ju do të kaloni nëpër një fazë rritjeje.
Bricjapi
A keni një mik apo bashkëpunëtor që po merr vendime të këqija që mund t’u dëmtojë të ardhmen? Ndërhyni dhe bëni çfarë të mundeni për t’i ndihmuar t’i kuptojnë gjërat. Mund të tingëllojë si një taktikë e ashpër, por kjo do t’i ndihmojë ata të shohin se atje ku janë drejtuar mund të mos jetë një vend i mirë për të shkuar.
Ujori
Sigurisht, ju mund të ndiqni çdo impuls të vetëm që keni për të eksploruar interesa të reja, njerëz dhe perspektiva të karrierës, por a do t’ju bëjë kjo e lumtur? Ndonjëherë ndjekja e rregullave është mënyra më e mirë për të ecur përpara. Mos i jep askujt ndonjë arsye për të qenë në keqkuptim me ty.
Peshqit
Ju keni kaq shumë pushtet mbi trupin gjendjen tuaj shpirtërore, dhe është koha që të filloni ta përdorni atë. Një ndryshim pozitiv është duke ndodhur në jetën tuaj sentimentale. Ju jeni në pistën e nisjes për një jetë më të mirë. Bëhuni gati për t’u ngjitur!


Send this to a friend