VOAL

VOAL

HOROSKOPI E HËNË 4 MARS 2019

March 4, 2019
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI I JAVËS 29 MAJ – 4 QERSHOR 2023

Dashi – Dashuria: do të keni disa diskutime për t’u marrë, pasi do të kërkoni shpjegime. E marta 30/5 do të jetë dita më delikate! Puna: me yje aq të çrregullt sa më mirë të mos u lini vend situatave të paqarta. Fat: ★★★

Demi – Dashuria: nëse diçka nuk është në rregull, atëherë merreni me të menjëherë. Do të jetë një javë rishikimesh dhe pritjesh, kini kujdes nga inatet e vjetra me një ish. Puna: në këto ditë do të keni një intuitë të vlefshme dhe shumë përgjegjësi. Fat: ★★★★

Binjakët – Dashuria: përpiquni të rivendosni paqen pas stuhisë së përjetuar. Së shpejti Venusi do të jetë sërish i favorshëm dhe pasioni do të qetësohet. Puna: marrëveshjet që duhen rishikuar, veçanërisht nëse jeni një profesionist i pavarur. Ju mund të dështoni një provim. Fat: ★★★

Gaforrja – Dashuria: javë fantastike për të folur për dashurinë dhe për të bërë takime të reja. Polemikat e panevojshme me një Bricjap dhe një Dash, shmangini ato! Puna: Jupiteri i favorshëm ju fton të shfrytëzoni mundësitë më të mira për të ardhura dhe përparim në karrierë. Projektet me Peshqit. Fat: ★★★

Luani – Dashuria: duhet të shijoni një miqësi të re sepse nga qershori mund të evoluojë në diçka më të veçantë. Mund të refuzoni një propozim dashurie. Puna: tensione të vogla për të kapërcyer. Mundohuni të mos i trazoni shumë gjërat dhe bëni llogaritë. Fat: ★★★

Virgjëresha – Dashuria: do u jepni pak hapësirë ​​ndjenjave për shkak të punës. Do të jeni në ankth, por do t’ju duhet të qëndroni larg tensioneve. Marrëdhënia mes prindërve dhe fëmijëve do të prishet, kujdes! Puna: do të duhet të presim kohë më të mira. Fat: ★★★

Peshorja – Dashuria: Jupiteri është i favorshëm dhe situata juaj nuk mund të bëjë gjë tjetër veçse të përmirësohet. Megjithatë, ju duket se keni paragjykime në zemrën tuaj. Dikush ju ka vënë në sy! Puna: stabilizoni situatën financiare. Gjatë javës Jupiteri nuk do ju shqetësojë më dhe do mund të bëni zgjedhje të rëndësishme. Fat: ★★★★★

Akrepi – Dashuria: javë e vlefshme për të rikuperuar një ndjenjë ose për të bërë një marrëveshje. Puna: favorizohet tregtia. Ju do të jeni në gjendje të rinovoni një marrëveshje dhe të pohoni veten. Fat: ★★★★

Shigjetari – Dashuria: dëshira për të dashuruar. Zemrat e vetmuara mund të bëjnë një ndeshje të mirë dhe të kenë dashuri me shikim të parë. Puna: javë e mbushur me interesa, ide dhe risi. Risi! Fat: ★★★★

Bricjapi – Dashuria: favorizohet situata juaj sentimentale. Gjithçka në familje do jetë e menaxhueshme dhe ata që janë në një lidhje mund ta zyrtarizojnë. Puna: do ndiheni shumë të fortë dhe me ndihmën e Jupiterit do të arrini të diversifikoni apo ndryshoni partnerët. Fat: ★★★★★

Ujori – Dashuria: ndoshta nuk doni dashuri, vetëm shoqëri? Priten tensione. Puna: kujdes maksimal në qasjen financiare. Qershori do të sjellë dyshime me vete. Fat: ★★★★

Peshqit – Dashuria: nuk do të keni frikë të bini në dashuri, lëreni veten. Kjo do të jetë një javë e mirë. Çiftet janë gati të zgjerojnë familjen ose të zhvendosin shtëpinë. Nëse e keni gabim, kërkoni falje. Puna: koha për të korrur atë që keni mbjellë. Një sqarim i frytshëm po vjen. Fat: ★★★★★

blank

HOROSKOPI E HËNË 29 MAJ 2023

Dashi

Kjo ditë ju sheh shumë të pasigurt dhe dyshues, sidomos në dashuri. Kini shumë kujdes që të mos e hidhni poshtë një histori vetëm për shkak të një stresi të akumuluar. Në punë kërkoni më shumë ndershmëri dhe qartësi.

 

Demi

Ky qiell flet për një nervozizëm të vogël që mund të vijë, por që do të duhet të jeni të mirë në shmangien sa më shumë. Mundohuni të relaksoheni dhe mos e merrni veten shumë seriozisht. Kënaqësia vjen në punë.

 

Binjakët

Ju jeni plot dëshirë për të bërë dhe dëshironi të zgjeroni edhe më shumë gamën tuaj të veprimit. Megjithatë, përpiquni të mos mendoni vetëm për punën dhe kushtojini pak më shumë kohë partnerit tuaj.

 

Gaforrja
Dashuria është paksa e komplikuar sot dhe mund të ketë zënka me partnerin, kujdes. Nëse në çift ka probleme, është më mirë të qetësoheni pak para se të ndizni zjarre shumë të mëdha për t’i shuar. Në punë, është koha për të marrë një moment për të pushuar.

 

Luani

Ky qiell është i bukur për të hedhur themele të mira për një të ardhme rozë pune. Vazhdoni me angazhimin tuaj të zakonshëm, por përpiquni të mos e lini pas dore dashurinë. Kujdes nga paratë.

 

Virgjëresha

Kjo ditë ju sheh veçanërisht ambiciozë në punë. Përdoreni këtë ditë për të përfituar më shumë. Në dashuri, ka ardhur koha të jeni pak më romantike.

 

Peshorja

Kjo javë nis mirë, por humori juaj do të jetë paksa kërcimtar. Mundohuni të shmangni zënkat me partnerin dhe në punë është më mirë të mos e zvarritni.

 

Akrepi

Rutina po ju fik, por përpiquni të rebeloheni dhe të mos humbisni humorin tuaj të mirë. Në dashuri mund të gjeni lumturinë.

 

Shigjetari

Ju keni një epsh të madh endacak, kështu që lëreni veten të shkoni dhe përfitoni nga kjo shtysë. Në punë ka shumë përgjegjësi por edhe kënaqësi.

 

Bricjapi

Kjo e hënë fillon pak si poshtë. Keni ndjesinë e të qenit vetëm. Mundohuni të gjeni forcën tuaj të brendshme dhe një ekuilibër që keni humbur kohët e fundit.

 

Ujori

Ju mendoni se nuk jeni më të kënaqur me jetën tuaj, kështu që veproni në përputhje me rrethanat dhe filloni ta ndryshoni atë. E ardhmja është në duart tuaja, thjesht bëni zgjedhje të menduara që ju bëjnë të lumtur.

 

Peshqit

Kini kujdes sepse kohët e fundit jeni mbushur me mendime negative. Mundohuni të rizbuloni njëfarë optimizmi dhe të hiqni dorë nga polemikat ose kritikat nga të tjerët. Ju jeni të fortë dhe të mirë në atë që bëni, mos harroni kurrë këtë.

blank

HOROSKOPI E DIEL 28 MAJ 2023

Dashi

Takimet e reja janë të favorizuara këtë të diel, ndaj nëse jeni beqarë, përpiquni të dilni nga shtëpia dhe të jeni mes njerëzve. Në frontin e punës, përpiquni të jeni më pak të ngurtë dhe argumentues.

 

Demi

Dita e sotme do ju shtyjë të bëni zgjedhje dashurie, veçanërisht nëse jeni të pavendosur mes dy personave. Në punë do ketë të reja.

 

Binjakët

Yjet e sotëm shpërblejnë dashurinë, kështu që emocionet janë dritë jeshile. Dhe marrëdhëniet e sapolindura janë gjithashtu të favorizuara. Në punë do ketë një mënyrë për të pasur një kënaqësi të madhe.

 

Gaforrja
Në dashuri mund të ketë pak tension, kujdes. Nëse ka diçka që nuk ju shkon, bisedoni me partnerin dhe shmangni heshtjet. Në punë ka pak nervozizëm dhe stres por do ketë një mënyrë për tu rikuperuar.

 

Luani

Sot jeni shumë me fat dhe të etur për të dashuruar. Afinitet i mirë me shenjën e peshkut pavarësisht dallimeve në karakter. Në punë, pas kaq shumë përpjekjesh, vijnë kënaqësitë.

 

Virgjëresha

Sot merrni shumë nga partneri juaj, veçanërisht nëse keni pranë jush personin e duhur. Në punë duhet të kujdeseni pak më shumë për marrëdhënien me kolegët.

 

Peshorja

Ka ardhur koha për t’u bërë serioz në dashuri, ndaj nëse ju pëlqen dikush, deklarohuni. Në punë duhet të futeni pak më shumë në lojë pa frikë.

 

Akrepi

Sot jeni plot dëshirë për ta bërë këtë, organizoni disa udhëtime në natyrë në shoqërinë e miqve. Në punë së shpejti do arrini të vini në dorë projekte të rëndësishme.

 

Shigjetari

Ka ardhur koha për të bërë hapa të mëdhenj përpara nga pikëpamja sentimentale dhe lajme të mira po vijnë në punë. Vazhdoni me përpjekjet tuaja të zakonshme.

 

Bricjapi

Ata që janë në një lidhje për një kohë të gjatë mund të ndihen paksa të kafazit dhe me mungesë stimujsh, por përpiquni të mos hidhni gjithçka për një ndjesi kalimtare. Në punë është koha për kënaqësi.

 

Ujori

Kjo ditë ju sheh duke u përballur me njohje të reja, veçanërisht nëse jeni beqarë. Në punë, megjithatë, ka ende njëfarë pavendosmërie, por do të duhet të përpiqeni të kuptoni se çfarë dëshironi në të vërtetë.

 

Peshqit

Sot është një ditë ideale për dashurinë ndaj mos e kaloni të mbyllur në shtëpi. Në punë ka shumë gjëra për të bërë dhe stresi po ashtu, por shumë shpejt gjërat do të ndryshojnë.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 27 MAJ 2023

Dashi

Ditët e fundit ka një rënie të vogël nga pikëpamja fizike dhe mendore ndaj bëni kujdes. Stresi ishte i madh dhe po ashtu edhe gjërat për të bërë, por tani ka ardhur koha të kujdeseni më mirë për veten. Mundohuni të mos e neglizhoni edhe dashurinë.

 

Demi

Sot jeni më pozitivë se zakonisht, ndaj përfitoni nga ky favor i yjeve për të organizuar diçka të këndshme dhe për të kaluar më shumë kohë me partnerin tuaj. Sa i përket punës, përparimi i vërtetë do të vijë pas disa ditësh, kështu që shtrëngoni dhëmbët dhe vazhdoni kështu.

 

Binjakët

Përpiquni t’i kushtoni pak më shumë kohë dhe vëmendje dashurisë, pavarësisht nëse jeni në një lidhje për një kohë të gjatë apo së fundmi. Beqarët mund të mbështeten në takime të rëndësishme. Në punë gjithçka po shkon mirë.

 

Gaforrja

Duhet të gjeni pak më shumë qetësi në jetën tuaj, ndaj shmangni stresin dhe kushtojini më shumë kohë mirëqenies suaj. Diçka shkoi keq në dashuri, por tani është koha për t’u rikthyer në lojë. Mos ndërmerrni asnjë hap të rrezikshëm në punë.

 

Luani

Orët e ardhshme mund t’ju çojnë në shumë diskutime me partnerin tuaj, ndaj kushtojini vëmendje. Në punë, përpiquni të mbani një profil të ulët.

 

Virgjëresha

Pas ditëve të vështira po bëni gjithçka për të gjetur sërish pak qetësi. Mundohuni të lini pas vetes problemet sentimentale dhe ato të punës.

 

Peshorja

Ju po përjetoni një moment shqetësimi këto ditë, nuk ndiheni në formë dhe kjo ju bën veçanërisht nervoz. Mundohuni të gjeni pak qetësi dhe shijoni një ditë relaksi totale për të rimbushur bateritë tuaja.

 

Akrepi

Këtë fundjavë prisni lajme të mira nga të gjitha këndvështrimet. Është një kohë me fat dhe madje ndryshimet, nëse përballeni me qëndrimin e duhur, do të sjellin vetëm kënaqësi në jetën tuaj.

 

Shigjetari

E bukur kjo fundjavë që ju sheh të fortë. Në dashuri duhet të jeni më të sinqertë dhe ta tregoni ashtu siç është, edhe me rrezikun e debatit. Duhet të bëni gjithçka për të kuptuar nëse personi pranë jush është i duhuri.

 

Bricjapi

Jeni duke kërkuar lajme dhe rrugë të reja nga pikëpamja e punës, por duhet të bëni zgjedhje të arsyetuara dhe jo vetëm me nxitim. Mundohuni të kuptoni se çfarë dëshironi me të vërtetë edhe në dashuri.

 

Ujori

Sot jeni me pak humor, ndaj bëni kujdes. Është pak konfuze, por përpiquni të mos humbisni dhe gjeni menjëherë vullnetin për të bërë.

 

Peshqit

Një fundjavë disi dembele ju pret pas një jave veçanërisht të ngarkuar. Përfitoni nga këto ditë për të rikuperuar pak energji sepse yjet janë gjithmonë në anën tuaj.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 26 MAJ 2023

Dashi

Sot jeni duke u përballur me emocione të mëdha, ndaj përpiquni të shfrytëzoni sa më shumë ndikimin e mirë të yjeve. Në punë ka pak shpërqendrim dhe nuk ka dëshirë për të bërë asgjë, por duhet të gjeni një motiv për të vazhduar. Nuk është koha për t’u dorëzuar.

 

Demi

Vjen një mëngjes paksa nervoz por tashmë pasdite humori do jetë sërish i lartë ndaj shmangni zënkat me partnerin në orët e para të ditës. Në punë çdo gjë shkon ashtu siç duhet, edhe nëse ka pak pakënaqësi brenda jush.

 

Binjakët

Kohët e fundit e keni lënë pak pas dore dashurinë por më në fund pasioni po rikthehet për të dominuar jetën tuaj. Për sa i përket punës po provoni se vleni shumë, vazhdoni kështu.

 

Gaforrja
Përpiquni t’i kushtoni më shumë kohë partnerit që e keni lënë pak pas dore së fundmi. Shfrytëzoni sa më shumë fundjavën për të gjetur pak intimitet. Ka një lajm të mirë në punë.

 

Luani

Kohët e fundit keni qenë shumë të menduar dhe të shqetësuar, veçanërisht për çështjet e punës, por përpiquni të gjeni pak qetësi dhe shkëputeni për pak. Dashuria duhet të rizbulohet dhe të kujdeset pak më shumë.

 

Virgjëresha

Nëse jeni në dyshim në dashuri, ndiqni instinktet tuaja që do t’ju tregojnë se çfarë të bëni. Në punë, vazhdoni të punoni fort sepse është koha për të hedhur themelet për një të ardhme të rëndësishme.

 

Peshorja

Ka disa mendime më shumë se zakonisht në kokën tuaj, ndaj bëni kujdes sepse humori i keq mund të përhapet në jetën tuaj private. Në punë, vazhdoni me vendosmërinë tuaj të zakonshme.

 

Akrepi

Ka ardhur koha të shijoni më shumë të tashmen pa menduar shumë për të kaluarën. Dashuria mund të japë shumë, të hapet më shumë. Në punë, kujdes nga disa kolegë të djallëzuar.

 

Shigjetari

Mirë për takime të reja që mund të zgjojnë shumë pasion tek ju. Në punë, nga ana tjetër, ka pak lodhje dhe një rutinë që si zakonisht ju shtrëngon pak.

 

Bricjapi

Qielli i sotëm ju sheh paksa të shqetësuar mbi të gjitha për jetën private. Dashuria nuk po shkon ashtu siç dëshironi dhe kjo ju bën nervoz por duhet të mendoni më mirë për zgjedhjet tuaja. Nga ana tjetër, në punë gjërat janë më të mira.

 

Ujori

Përpiquni të mos nervozoheni shumë sot në dashuri, sepse mund të shkaktoni grindje të rrezikshme. Nga ana tjetër në punë ka ardhur koha për kënaqësi dhe propozime të reja.

 

Peshqit

Ka ardhur koha të jemi më konkret dhe më pak ëndërrimtar. Në punë çdo gjë po shkon mirë ndaj vazhdoni me organizatën tuaj dhe rezultatet do të vijnë. Në dashuri duhet të përpiqeni të rizbuloni të gjithë bukurinë e të qenit i dashuruar.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 25 MAJ 2023

Dashi

Bëhuni gati të përjetoni një nga shumë ditët e emocioneve të mëdha. Dashuria kthehet te protagonisti i jetës suaj dhe duhet të shijoni çdo moment të kësaj periudhe fatlume. Në punë do ketë mundësi të reja për të zgjedhur.

 

Demi

Kjo ditë ju shtyn të deklaroheni nëse ka dikë që ju intereson. Dashuria është e favorizuar. Në punë mund të ketë disa ndryshime por jo domosdoshmërisht negative. Ju vetëm do të duhet të mësoheni me disa gjëra të reja.

 

Binjakët

Ky moment është i shkëlqyer për çiftet që do të mund të rizbulojnë pak pasion ndaj organizoni diçka të këndshme për fundjavën. Në punë, mirë për marrëdhëniet me kolegët dhe përpiquni të lini pas ankthet e zakonshme.

 

Gaforrja
Kujdes në dashuri sepse mund të ketë fërkime me partnerin, mos bini në provokime. Një rikuperim i mirë vjen në punë, ndaj kini besim në aftësitë tuaja.

 

Luani

Yjet ju shpërblejnë si në dashuri ashtu edhe në punë. Ata që janë bashkë me shenjën e zjarrit janë të favorizuar dhe nga pikëpamja e punës është koha për të qenë të guximshëm dhe madje të rrezikoni për të marrë më shumë.

 

Virgjëresha

Nëse jeni ende beqarë, mos u shqetësoni sepse ka mundësi të mira për të njohur njerëz të rinj. Në punë ka të reja dhe mundësi për t’u kapur.

 

Peshorja

Në dashuri duhet të përpiqeni të qëndroni shumë të qetë dhe pa u nervozuar. Në punë gjërat janë pak më mirë se ditët e fundit, edhe nëse lajmet e vërteta do të vijnë në qershor.

 

Akrepi

Dita e sotme ju shtyn të bëni zgjedhje në dashuri, veçanërisht nëse jetoni në dy marrëdhënie paralele. Në punë, jini të kënaqur me qëllimet tuaja dhe mos mendoni gjithmonë dhe vetëm për të kaluarën.

 

Shigjetari

Yjet favorizojnë ndjenjat dhe ua lënë vendin emocioneve të bukura. Në punë mbërrijnë projekte të reja që do t’ju japin stimujt e rinj që keni kërkuar.

 

Bricjapi

Ka ardhur koha t’i kushtoni më shumë kohë dashurisë dhe në punë do t’ju duhet të merrni vendime, por ta bëni këtë me kokën tuaj dhe jo vetëm me zemrën tuaj. Duhet të jemi më racionalë.

 

Ujori

Në dashuri sot ka pak nervozizëm ndaj kushtojini vëmendje toneve që përdorni me partnerin. Në punë duhet të kuptoni se çfarë doni të bëni dhe ku.

 

Peshqit

Përpiquni të flisni më shumë me partnerin tuaj, veçanërisht nëse ka diçka që nuk shkon dhe nëse ndiheni të lënë pas dore. Në punë, pas një jave të ngarkuar, do të vijë një fundjavë më relaksuese.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 24 MAJ 2023

Dashi

Dita e sotme fillon me një lajm të mirë nga pikëpamja sentimentale, ndaj jepeni veten. Është një kohë e shkëlqyer në punë dhe do të arrini të merrni ato përgjigje që keni pritur prej kohësh.

 

Demi

Sot do të arrini të kapërceni disa pengesa që ju kishin bllokuar në dashuri, ndaj mos u shqetësoni më nëse gjërat kanë qenë më të ndërlikuara nga sa pritej. Në punë është një moment shumë i rëndësishëm dhe kontaktet janë të favorizuara.

 

Binjakët

Bëhuni gati sepse emocionet e bukura ju vijnë, ndaj nëse jeni në kërkim të dashurisë, mos u mbyllni në shtëpi. Mund të ketë disa përplasje të vogla në punë, kështu që mbani një sy dhe përgatituni të provoni vlerën tuaj.

 

Gaforrja

Kujdes në dashuri sepse sot jeni pak nervozë. I gjithë faji i një hëne të djallëzuar dhe Venusit që nuk po ndihmon shumë. Në punë është më mirë të ruani qetësinë sepse kënaqësitë janë afër.

 

Luani

Këta yje flasin për emocione të forta dhe dashuri që më në fund mund të lulëzojnë, ndaj shijoni këtë moment fati. Në punë dita do jetë e ngarkuar por produktive, vazhdoni kështu.

 

Virgjëresha

Ka ardhur koha të bëni zgjedhje në dashuri dhe të kuptoni se kë dëshironi në të vërtetë në krah. Ka shumë për të bërë në punë, por gjithçka që duhet të bëni është të organizoheni mirë dhe gjithçka do të shkojë mirë.

 

Peshorja

Në dashuri duhet të ruani qetësinë maksimale, sepse sot rrezikon të debatoni me partnerin. Në punë ka shumë gjëra të reja që vijnë muajin e ardhshëm.

 

Akrepi

Ka pak nervozizëm në ajër, ndaj tregohuni shumë të kujdesshëm në dashuri dhe në marrëdhëniet me të tjerët. Puna do t’ju japë një kënaqësi të madhe.

 

Shigjetari

Në dashuri ka ardhur koha për të kompensuar terrenin e humbur ditët e fundit. Për sa i përket sferës profesionale, lajme të rëndësishme dhe mundësi për t’u kapur janë pranë.

 

Bricjapi

Një periudhë e mirë rikuperimi po vjen që jeta juaj e dashurisë të bëhet më e qetë. Në punë kujdes nga çdo keqkuptim me kolegët.

 

Ujori

Hëna sot ju bën veçanërisht të qetë dhe të gatshëm për të përjetuar emocionet në maksimum, pavarësisht nëse jeni çift apo beqar dhe po përballeni me takime të reja. Në punë, bëni veten të numëroni më shumë.

 

Peshqit

Në dashuri ka diçka që duket se po vendos pak tension në jetën bashkëshortore. Mundohuni të flisni me partnerin tuaj për këtë. Në punë vazhdoni të angazhoheni ashtu siç po bëni tashmë sepse rezultatet nuk do të vonojnë.

blank

HOROSKOPI E MARTË 23 MAJ 2023

Dashi

Rikthehet një dëshirë e fortë për të dashuruar dhe për t’u rikthyer në lojë në një lidhje të re, ndaj përfitoni nga favori i yjeve për t’i dhënë shtysë të re jetës suaj dashurie. Në punë, është më mirë të tregoheni më tepër diplomatikë sot.

 

Demi

Ka ardhur koha të përfshiheni pak më shumë në dashuri dhe të kapërceni një krizë që ju ka munduar pak deri tani. Nga pikëpamja e punës, nxirrni jashtë gjithë shpirtin tuaj të sakrificës.

 

Binjakët

Dashuria nuk po shkon shumë mirë dhe ju ndjeni një distancë të fortë nga partneri. Mundohuni të kuptoni se cilat janë problemet në marrëdhënien tuaj dhe veproni në përputhje me rrethanat. Në punë, ka ardhur koha për t’u treguar të tjerëve vlerën tuaj.

 

Gaforrja
Sot 23 maj 2023 vjen pak qetësi në jetën bashkëshortore, shfrytëzojeni për të kaluar pak kohë cilësore me partnerin. Në punë është më mirë të afirmohet dhe të vendosë kushtet e veta.

 

Luani

Qetësia i kthehet jetës bashkëshortore dhe edhe beqarët do kenë shanse më të mira për të gjetur një shpirt binjak. Në punë, vazhdoni të punoni ashtu siç mundeni.

 

Virgjëresha

Kujdes nga kjo hënë e keqe që ju bën pak grindavec sot. Marrëdhëniet me të tjerët nuk do shkojnë shumë mirë dhe ndryshime të mëdha janë në ajër në punë.

 

Peshorja

Në dashuri përpiquni të jeni sa më të qetë sepse nuk është koha ideale për shpërthime apo zënka të kota. Jo çdo gjë po shkon mirë në punë, por duhet të keni durim.

 

Akrepi

Kjo ditë sjell shumë lajme në dashuri, por përpiquni të mësoni nga gabimet e së shkuarës. Në punë ka disa pengesa, por përpiquni t’i përjetoni vështirësitë me shkëputje.

 

Shigjetari

Në dashuri keni nevojë për vëmendje maksimale sepse mund të ketë disa probleme me partnerin. Në punë, nëse ka dyshime, tregohuni të durueshëm sepse do të duhet kohë për të gjetur zgjidhje.

 

Bricjapi

Dashuria kërkon vëmendje maksimale dhe nëse jeni në lidhje me disa persona në të njëjtën kohë do t’ju duhet të bëni zgjedhje. Në punë përfitoni nga ky moment me fat.

 

Ujori

Lajmet e mira dhe mundësitë për të përjetuar emocione të forta vijnë në dashuri. Në punë mund të ketë pengesa për të kapërcyer por asgjë shumë serioze.

 

Peshqit

Yjet e sotëm ju japin mundësi të mrekullueshme për të përjetuar emocione të forta. Në punë, kushtojini vëmendje çështjeve me para edhe nëse gjërat do të fillojnë të ecin më mirë nga fundi i muajit.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 22-28 MAJ 2023

 

Dashi – Dashuria: diçka do të lëvizë në favorin tuaj, ndaj kushtojini kohë të dashurit tuaj. Emocionet dhe mendimet ngrihen në qiell në 25/5. Puna: ata që duan një ndryshim pune ose një përmirësim të vogël mund të fillojnë të flasin për këtë gjatë javës. Projektet e reja do të marrin hov. Fat: ★★★★

Demi – Dashuria: dashuria nuk funksionon, mesa duket secili partner mendon për vete. Problemi aktual familjar? Puna: javë plot angazhime dhe përgjegjësi. Do të ndiheni sikur po mbani të gjithë botën mbi supet tuaja të pasigurta. E gjithë kjo do të çojë në tension, kini kujdes! Fat: ★★★

Binjakët – Dashuria: javë e mirë për çështjet e zemrës. Pasioni do të kthehet dhe Afërdita do t’ju ndihmojë të gjeni dashurinë nga 5 qershori. Ndërkohë tregohuni të guximshëm dhe përballoni çdo mosmarrëveshje në çift. Puna: problemi i parave. Ndoshta e keni ekspozuar veten shumë? Vazhdoni, yjet ju sigurojnë se do të keni ditë të qeta. Fat: ★★★★★

Gaforrja – Dashuria: ngjarje dashurie! Afërdita do të ndihmojë shumë, kështu që nuk mund të përjashtohen dështimet apo emocionet e paimagjinueshme. Zgjidhjet për çështjet familjare janë në rrugë e sipër. Puna: ata që kanë mbjellë mirë në të kaluarën do të mund të kenë një korrje të pasur. Kërkesat hyrëse, mund të fitoni më shumë falë kontakteve. Javë me ndikim dhe pozitive! Fat: ★★★★★

Luani – Dashuria: periudha e konfuzionit. Çiftet janë gati për të marrë një lajm të mirë, por ne do të duhet të presim për 3 qershor. Puna: disa ditë do t’ju duhet të përveshni mëngët. Mbërrin konfirmimet për ata që i presin. Mundohuni të provoni vlerën tuaj. Fat: ★★★★

Virgjëresha – Dashuria: ndjenja kompakte. Ju do të jeni në gjendje të zgjidhni çdo problem të kaluar. Të rinjtë do të jenë gati të lidhen me dikë në mënyrë serioze. Puna: do të jetë më mirë se në mars, por mos u lodhni. Do të jeni nën presion të hënën! Fat: ★★★★

Peshorja – Dashuria: java e rikuperimit. Flitet për shpenzime për shtëpinë dhe fëmijët, por edhe për përgjegjësi më të mëdha. Beqarët do të duhet të presin deri në qershor për të marrë diçka interesante. Në përgjithësi, ndjenjat do të jenë të sigurta nga armiqësitë. Puna: java e revanshit. Mund të përqendroheni në atë që ka rëndësi për ju dhe të distancoheni nga njerëzit toksikë. Fat: ★★★★

Akrepi – Dashuria: çdo gjë do shkojë mirë. Ndoshta partneri nuk është në të njëjtën gjatësi vale me ju? Ju mund të bëni kërkesa të hënën. Puna: javë në të cilën do të jeni plot kreativitet dhe autonomi, si dhe do të jeni të rrethuar nga njerëzit e duhur që do t’ju ndihmojnë në karrierën tuaj. Zgjedhje pune! Fat: ★★★★★

Shigjetari – Dashuria: pak lajme këtë javë, veçanërisht për ata që janë përballur me kriza. Zemrat e vetmuara do të donin të takonin dikë intrigues. Puna: Shmangni lëkundjen e tepërt të varkës dhe kini kujdes nga shpenzimet shtesë. Fat: ★★★

Bricjapi – Dashuria: Afërdita do jetë përballë, por do të keni një dëshirë të madhe për të dashuruar. Përmirësime për beqarët. Mesa duket do ketë disa ndryshime apo zgjedhje. Puna: rrota do të kthehet në favorin tuaj. Suksesi do të jetë mbi ne! Fat: ★★★★★

Ujori – Dashuria: ata që janë në krizë do të duhet të shmangin marrjen e vendimeve lehtë. Duket se ka padurim në disa marrëdhënie. Kontrolloni mirëmbajtjen e një raporti. Puna: problem për t’u zgjidhur për ata që punojnë vetë. Diskutimet janë planifikuar për të enjten. Fat: ★★★

Peshqit – Dashuria: mund të mbështeteni në aspektin e mirë të Venusit, por qetësia juaj do të lëkundet! Në dashuri ndjeni nevojën për të pasur konfirmime. Kujdes nga mosbesimi. Puna: do t’ju duhet të përballeni me një situatë ose një fjalim. Ndryshime të mundshme në ditët në vijim, por tensionet do të jenë të ulëta! Fat: ★★★

blank

HOROSKOPI E HËNË 22 MAJ 2023

Dashi

Në këtë ditë do të ndiheni shumë më të lehtë falë yjeve shumë më të qetë se ditët e fundit. Në dashuri rikthehet pak qetësi pas disa grindjeve dhe nervozizmit.

 

Demi

Ka një stres që vjen në jetën tuaj, kini kujdes. Në dashuri mund të ketë diskutime edhe për shkak të ndonjë ndryshimi të papritur të humorit tuaj. Më mirë të shmangni të qenit shumë impulsiv sot.

 

Binjakët

Keni nevojë për pak më shumë organizim dhe praktikë në jetën tuaj. Mundohuni të bëni zgjedhje të menduara pune dhe jo rezultat i shpërthimeve emocionale. Është koha për të marrë vendime të rëndësishme për të ardhmen.

 

Gaforrja
Në dashuri duhet të shprehni emocionet tuaja dhe këtë e bën edhe partneri juaj. Vetëm kini kujdes nga disa momente të humorit të keq që duhet të përpiqeni t’i luftoni. Në dashuri gjithçka shkon mirë.

 

Luani

Kjo ditë ju sheh pak nën presion dhe me pak energji në krahasim me zakonisht. Jeni shumë të lodhur dhe gjithashtu e keni të vështirë të flini mirë, por përpiquni të rebeloheni kundër kësaj gjendjeje që ju ka sulmuar javët e fundit.

 

Virgjëresha

Qielli i sotëm flet për emocione të bukura dhe përparim në dashuri. Ka vetëm disa bezdi në nivel profesional me disa pavendosmëri ose pengesa në punë.

 

Peshorja

Kjo javë nis shumë mirë, sidomos nga pikëpamja ekonomike. Në punë ka mundësi të shkëlqyera, mos i lini t’ju ikë. Ne dashuri? Mos harroni t’i kushtoni vëmendje partnerit tuaj.

 

Akrepi

Sot ju jeni plot dëshirë për të bërë. Në dashuri përpiquni të ekspozoni veten, veçanërisht nëse ka dikë që ju pëlqen, yjet janë në anën tuaj.

 

Shigjetari

Kjo e hënë nis me lëvizje të ngadalta. Yjet nuk janë në anën tuaj dhe po bllokojnë ngjitjen tuaj profesionale. Do të përmirësohet nga korriku.

 

Bricjapi

Kini kujdes sepse në jetën tuaj po vjen një rënie e vogël emocionale. Stresi është shumë, si dhe lodhja, ndaj kini kujdes nga disa probleme të vogla shpërqendruese në punë. Në çdo rast, përfitoni nga intuita që do t’ju çojë larg.

 

Ujori

Ky qiell flet për arritje të mëdha profesionale dhe ide të mëdha për të ardhmen. Sot jeni shumë kreativë dhe mundohuni të përfitoni nga ky moment i favorshëm për të bërë projekte të reja.

 

Peshqit

Kohët e fundit e keni lënë pas dore pak partnerin, por duhet t’i kushtoni më shumë kohë atij. Humori juaj është gjithmonë një kërcimtar, por përpiquni të largoni negativitetin.

blank

HOROSKOPI E DIEL 21 MAJ 2023

Dashi

Kjo e diel fillon me një diell të bukur dhe një hënë të bukur që ju bën më të hapur ndaj të tjerëve dhe të etur për të ndarë emocionet tuaja. Në dashuri ka një përmirësim të dukshëm dhe në punë do ketë një mënyrë për të bërë më shumë, por për të pushuar sot.

 

Demi

Me Jupiterin në shenjën tuaj do të ketë disa ndryshime në jetën tuaj, veçanërisht në jetën tuaj të punës, por kjo nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe. Në dashuri mund të bëni hapa përpara dhe të zyrtarizoni një histori.

 

Binjakët

Sot ju ndjeni një përgjegjësi të caktuar për të marrë vendime të rëndësishme dhe për ta bërë atë vetëm. Planetët që sundojnë dashurinë janë mjaft neutralë, kështu që nuk ka asnjë lajm për të ardhur.

 

Gaforrja
Pjesa e parë e vitit ishte veçanërisht e rëndë, por tani vjen pjesa më e mirë. Edhe ata që i japin fund një lidhjeje bashkëpunimi do të kenë propozime të reja për t’i kapur menjëherë. Për dashurinë sot ka një qiell të shkëlqyer.

 

Luani

Marsi është gati të hyjë në shenjën tuaj, duke sjellë pak nervozizëm, kujdes. Ju keni punuar shumë muajt e fundit, veçanërisht nëse keni kompaninë tuaj dhe nuk ka qenë e lehtë të arrini këtu ku jeni tani. Stresi është ende i lartë, por nuk duhet të humbasim humorin tonë të mirë. Në dashuri është më mirë të mos jeni shumë krenarë.

 

Virgjëresha

Këtë të diel përpiquni të mos tregoheni shumë të ashpër me partnerin dhe nëse në çift ka pasur probleme do ishte më mirë t’i zgjidhnit menjëherë me pak diplomaci. Në punë gjithçka nuk po shkon shumë mirë për shkak të një Saturni që është ende përballë.

 

Peshorja

Afërdita disonante sot mund të sjellë pak nervozizëm në dashuri, bëni kujdes. Për sa i përket aspektit profesional, gjërat janë më të mira falë edhe Jupiterit që nuk është më kundër.

 

Akrepi

Tranziti i ri i Marsit sjell pak nervozizëm dhe dëshirë për të hedhur gjithçka, por mos e bëni. Në punë do mund të tregoni vlerën tuaj për të gjithë dhe për këtë mund të merrni edhe një propozim të ri për përgjegjësi më të madhe.

 

Shigjetari

Kushtojini vëmendje kësaj të diele që lind me hënën e kundërt. Puna do ndikohet por edhe dashuria ku mund të ketë pak më shumë diskutim se zakonisht.

 

Bricjapi

Po përjetoni një periudhë evolucioni të madh që do t’ju çojë larg. Në punë ka rritje të mirë dhe në dashuri, me Venusin jo tamam të favorshme, ka ende disa dyshime.

 

Ujori

Sot jeni veçanërisht intolerant, për të gjithë fajin e Marsit të kundërt. Mos u frikësoni dhe mos hiqni dorë nga projektet e punës që do ju propozohen vetëm për marrjen e një pozicioni. Dashuria është pak e ashpër.

 

Peshqit

Kjo e diel do të jetë paksa e lodhshme me hënën disonante dhe diellin duke nisur një tranzit disi të veçantë. Ndiheni nën presion, por nëse jeni të rrethuar nga njerëz të bukur do të arrini ta kapërceni këtë moment vështirësie.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 20 MAJ 2023

Dashi

Një fundjavë e rëndësishme po vjen, preludi i një periudhe fillimesh të reja pune që mund t’ju çojë larg. Në pranverë diçka ka ndryshuar në jetën tuaj. Në dashuri, marrëdhëniet me Binjakët, Shigjetarin apo Luanin janë të shkëlqyera.

 

Demi

Përpiquni të mos lejoni që kritikat ndaj jush të ndikojnë shumë tek ju. Mund të përjetoni një moment të fortë nervozizmi që mund të çojë në ndërprerjen e bashkëpunimit ose marrëdhënieve miqësie. Kujdes. Në dashuri përpiquni t’i zgjidhni problemet dhe mos i përballoni ato në mënyrë agresive.

 

Binjakët

Kjo fundjavë është paksa e veçantë me diellin dhe hënën në shenjën tuaj, por ato i nënshtrohen disonancës së Saturnit. Ka kohë që nuk keni mundur të jeni të qetë dhe keni nevojë të fortë për ndryshim, veçanërisht në punë. Gjithsesi për të parë lajme do të duhet të prisni vitin e ri, tani për tani është më mirë të mësoni si të menaxhoni angazhimet dhe marrëdhëniet që keni.

 

Gaforrja

Me hënën që prek shenjën tuaj për tri ditë, emocionet favorizohen. Shijojeni fundjavën me partnerin sepse do jetë shumë pasionante. Saturni është ende pozitiv ndaj puna sjell konfirmime.

 

Luani

Kini kujdes sepse këto janë ditë të veçanta ku do të jeni mjaft të paduruar. Jeni të lodhur nga rregullat e vendosura nga të tjerët dhe dëshironi të revolucionarizoni gjithçka me qasjen tuaj inovative. Në dashuri yjet janë intrigues dhe nga qershori do të bëhet edhe më mirë.

 

Virgjëresha

Prej disa kohësh po ndjeni se diçka nuk po shkon mirë. Mundohuni të shkëputeni dhe shijoni këtë fundjavë me qetësinë më të madhe. Jepini më shumë hapësirë ​​dashurisë pa e ndikuar me ankesa të vazhdueshme për punën apo pakënaqësinë tuaj.

 

Peshorja

Ditë e bukur që sjell një përmirësim të dukshëm në jetën tuaj. Në dashuri, njeriu rikuperohet, edhe për çiftet që janë pak të lodhur nga rutina dhe arrin të gjejë një ekuilibër të mirë në punë. Megjithatë, më e mira do të vijë nga qershori.

 

Akrepi

Kjo është një periudhë shumë e veçantë ku ju alternoni momentet e forcës me momentet e rënies. Dashuria jep emocione të papritura ndaj qëndroni të sigurt dhe mund të ketë ndryshime në punë.

 

Shigjetari

Hëna është e kundërt kështu që sot do të ndiheni pak nën presion. Zakonisht jeni njerëz shumë iniciativë por sot mund të jeni të detyruar të qëndroni në shtëpi për të zgjidhur disa probleme praktike. Në dashuri përpiquni të jeni më konkret dhe mos u hidhni në histori iluzore.

 

Bricjapi

Jeni shumë të fortë dhe nuk ka njeri që mund t’ju ndalojë. Marrëdhëniet e punës janë gjithnjë e më të forta dhe të qëndrueshme dhe tani ju jeni në kontroll të situatës. Në dashuri mund të ketë disa paqartësi.

 

Ujori

Vjen një moment rikuperimi pas dy ditësh të rënda. Jupiteri është ende kundër jush dhe sjell disa probleme të natyrës ekonomike. Nga pikëpamja sentimentale favorizohen takime të reja.

 

Peshqit

Është koha për të hequr qafe shumë peshë. Diçka nuk po shkon ashtu siç dëshironi, prandaj kushtojini vëmendje, veçanërisht marrëdhënies me të tjerët, e cila mund të jetë paksa nervoze. Sot ndiheni pak kundër të gjithëve, por përpiquni të ruani qetësinë.


Send this to a friend