VOAL

VOAL

HOROSKOPI E DIEL 29 KORRIK 2018

July 29, 2018
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 3 DHJETOR 2022

 

Dashi

Një situatë e rëndësishme, e vlefshme, aq sa brenda pak orësh do të arrini të kapërceni gjendjen e lodhjes fizike që ju ka shoqëruar që nga fillimi i kësaj jave. Kjo ditë premton mirë: ka ardhur koha të gjeni kohë për veten dhe të lini mënjanë shqetësimet tuaja.

Demi

Fundjavë në të cilat mund të dalin më shumë para se sa pritej: nëse keni ndërmend të dilni ose të darkoni në një klub, mësoni paraprakisht për kostot që duhet të përballoni. Në punë dhe në çështje me karakter praktik, ka ardhur koha të thellohemi në një situatë djegëse. Është më mirë në dashuri pas një periudhe të vështirë.

Binjakët

Periudha e lodhshme, sidomos për ata që vunë re një problem pune në pjesën e dytë të nëntorit, ose në çdo rast përjetuan mosmarrëveshje me shefat. Siç e kemi shpjeguar disa njerëz madje janë detyruar të mbrohen nga sulmet.

Gaforrja

Krizat në çiftet mund të kenë gjetur një moment shqetësimi më të madh gjatë ditëve të fundit, madje edhe në nivel profesional, pavarësisht rezultateve të mira, gjithçka ka qenë pak më e vështirë për t’u vazhduar, për shkak të një gjendjeje fizike jo të jashtëzakonshme. Në dashuri nuk mund të mbështeteni në vitalitet të madh.

Luani

Hëna po duket e mrekullueshme, shfrytëzojeni sa më shumë. Marrëdhëniet me të tjerët mund të bëhen forcë, por kujdes nga mosmarrëveshjet që mund të lindin me një shenjë Akrepi ose Bricjapi. Shtyjeni çdo vendim të rëndësishëm deri në fund të këtij muaji. Në dashuri gjendja emocionale përmirësohet pas një periudhe të vështirë.

Virgjëresha

Kjo periudhë është mjaft e lodhshme dhe të gjithë ata që janë përballur me një problem personal apo shëndetësor e dinë mirë. Mërkuri do të kthehet i favorshëm nga 6 dhjetori, përfitoni nga energjia fizike dhe mendore që rikuperoni gjatë fundjavës.

Peshorja

Kjo fundjavë ka lindur me Hënën në opozitë dhe është normale që ka ndonjë sherr të vogël për t’u shëruar ose një moment shqetësimi. Po i referohemi veçanërisht çifteve që kanë përjetuar vështirësi kohët e fundit.

Akrepi

Do të prireni të jepni një përshtypje jo shumë të vërtetë për veten tuaj, do të ishte mirë të fshihni, të paktën për sot, dyshimet dhe melankolinë tuaj. Në marrëdhëniet me të tjerët, bëni kujdes që të mos krijoni disonancë me njerëzit që ju rrethojnë. Nga 6 dhjetori yjet bëhen sërish pozitivë.

Shigjetari

Është e nevojshme të shfrytëzoni sa më shumë këtë fundjavë e cila mund të sjellë përfitime, Dielli, Hëna, Mërkuri dhe Venusi janë të favorshme! Në dashuri, hiqni gjërat që nuk ju kënaqin.

Bricjapi

Jeni në mes të një sezoni të mrekullueshëm në jetën tuaj që përfshin përpjekje fizike, një angazhim të jashtëzakonshëm në lidhje me gjërat që ju interesojnë më shumë, por, është mirë të dini, edhe një fitore të madhe. Ky qiell lejon lëvizje të mirë dhe kontakte me njerëz intrigues.

Ujori

Një ndryshim fatal në profesionin tuaj është brenda jush dhe do të njoftohet shumë shpejt. Mos harroni se të gjitha situatat konfuze që krijohen në këto orë do të anulohen dhe sqarohen me kalimin e kohës, ndaj mos e fashoni kokën para se të bini.

Peshqit

Çiftet në krizë duhet të jenë të kujdesshme ndaj kësaj situate disi të veçantë astrale. Edhe pse qielli është përgjithësisht pozitiv në funksion të muajit dhjetor, kjo ditë sërish krijon disa komplikime të vogla me partnerin dhe dëshirë për krahasime. Çiftet përjetojnë momente të tensionuara herë pas here.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 2 DHJETOR 2022

Dashi

Nëse jeni veçanërisht nervoz dhe i shqetësuar, nuk ka nevojë të debatoni me ata që ju rrethojnë. Mundohuni të ruani qetësinë. Rrezikoni të kapeni nga tensioni edhe në vendin e punës. Numëroni deri në dhjetë përpara se të hapni gojën.

Demi

Ata që kanë një marrëdhënie të qëndrueshme mund të realizojnë projekte të mëdha si martesë apo fëmijë. Beqarët mund të kenë disa telashe të mira, edhe nëse është veëm për një natë. Mos nxitoni në punë, jepini kohë pas kohe.

Binjakët

Ata që janë vetëm mund të bëjnë takime të reja, ju nuk mund të jeni vetëm për jetën. Bëhuni të zënë duke planifikuar disa dalje. Do të merrni oferta pune, por kujdes, nuk është e thënë që janë të duhurat për ju. Peshoni me qetësi të mirat dhe të këqijat përpara se të pranoni.

Gaforrja

Jeni më të qetë se ditët e fundit. Mund të gjeni zgjidhje që nuk i keni parë deri tani. Profesionalisht gjithçka po merr kthesën që keni shpresuar. Me pak fjalë, bëni pak durim, gjithçka do të shkojë mirë.

Luani

Hidheni veten në përleshje dhe mos kini frikë nëse diçka nuk ju shkon ashtu siç dëshironi. Takoni njerëz të rinj, si për dashuri ashtu edhe për miqësi. Mund të planifikoni projekte të reja pune, të provoni vlerën tuaj.

Virgjëresha

Sigurisht që nuk është një kohë e mirë, jeni gjithmonë shumë të prirur për të pasur diskutime që nuk çojnë në asgjë të mirë në dashuri. Në vend të kësaj, përpiquni të flisni me partnerin tuaj dhe të gjeni një zgjidhje. Nuk po shkon mirë në punë tani. Së shpejti do të jeni në gjendje të shpengoni veten.

Peshorja

Koha e komplikimeve të forta në marrëdhëniet sentimentale. Diçka nuk po shkon ashtu siç do të dëshironit në marrëdhënien tuaj me partnerin. Është paksa e vështirë edhe në nivel profesional. Ndoshta disa hyrje më pak po ju vënë në vështirësi.

Akrepi

Mundohuni të mos jeni shumë impulsiv, kjo sjellje mund të largojë personin që doni. Duhet ende pak kohë që planet tuaja të punës të realizohen.

Shigjetari

Ditë shumë e mirë, edhe nëse nuk jeni në formën tuaj më të mirë. Në punë përgatituni për ndryshime, do jetë me vend të mos ofendoheni nëse diçka nuk ju shkon ashtu siç dëshironi.

Bricjapi

Mundohuni të jeni të duruar me partnerin tuaj, ndiheni veçanërisht të shqetësuar dhe nuk mund të gjeni një zgjidhje. Gjendja juaj shpirtërore nuk do jetë e favorshme as në nivel profesional. Ju rrezikoni të debatoni me kolegët dhe eprorët.

Ujori

Rikthehet harmonia në çift për ata që kanë kaluar një periudhë tensionesh dhe diskutimesh. Në punë dëshironi të ndryshoni, jeni të lodhur nga rutina e zakonshme.

Peshqit

Jeni në fazën e rikuperimit kur bëhet fjalë për marrëdhëniet romantike. Hidheni veten në aventura të reja profesionale dhe mund të keni kënaqësi të tilla që nuk i keni pasur për një kohë të gjatë. Mund të keni disa marrëveshje të mira.

blank

HOROSKOPI I MUAJIT DHJETOR 2022

Dashi
Duke filluar nga muaji dhjetor dhe deri në majin e ardhshëm, kuzhina do të jetë vendi juaj i preferuar. E gjitha kjo falë Jupiterit që hyn në shenjën tuaj të zodiakut. Unë ju sugjeroj të regjistroheni për një kurs tavoline sa më shpejt të jetë e mundur, arti i shtrimit të tryezës. Përveç rikuperimit të mbulesave të tavolinave vintage të tezeve, do të dëshironi flauta xhami ultra-moderne Murano dhe qirinj dizajni. Për ju dhe mysafirët tuaj, argëtimi është i garantuar.

Demi
Venusi kthehet në favorin tuaj, por Saturni dhe Urani nuk e lëshojnë. Kjo është arsyeja pse ju e gjeni veten të etur për bukurinë përreth jush, por vini re me një kënaqësi të caktuar që shijet tuaja mjaft tradicionale janë gati për një spërkatje.

Një shembull: ju pëlqen trendi i ri i kombinimit të karrigeve të ndryshme me tavolinën e dhomës së ngrënies, por nuk bëni kompromis me paletën tone-në-ton. Ju nuk dëshironi të teproni me dhuntinë!

Binjakët
Pas një nëntori me disa hije, këtë muaj jeni plot energji dhe shkëlqeni sërish. Dëshironi një apartament të ndriçuar me dritat e stadiumit, një stacion pune me lojëra të lehta si ylli i popit Harry Style në skenë, një pemë Krishtlindjesh në dhomën e ndenjes që shkëlqen më shumë se bredhi në Piazza Duomo në Milano.

Për shëndetin e planetit dhe portofolin tuaj, asgjë nga këto nuk do të ndodhë. Sepse e juaja është një dritë simbolike dhe lumeni juaj i brendshëm do të jetë aq i fuqishëm sa të bëjë të shkëlqejë këdo që ju takon.

Gaforrja
Keni shumë nevojë për ngrohtësi, i dashur Gaforre. Aq më tepër nga data 10 dhjetor, kur Afërdita ju shikon anash si fqinji i vrenjtur kur bëni një festë në shtëpi.

Do të ishte ideale t’i bëni vetes një ndenjëse në rreshtin e parë përpara oxhakut. Nëse nuk mundeni, mos u shqetësoni. Ka shumë alternativa shumë të vlefshme: sobat e drurit të gjeneratës së fundit, për shembull, janë estetikisht të këndshme dhe efikase, për temperaturën e dhomës dhe të zemrës suaj. A e dini sa bukur është të lexosh në mbrëmje, ndoshta në një kabinë, përballë zjarrit që kërcit?

Luani

Ju nuk keni ndërmend të përmbaheni këtë Krishtlindje. Patjetër që synoni televizorin 85 inç të kompletuar me sedilje kinemaje (vintage) dhe një makinë kokoshkash.

Brenda je maksimalist: filozofia e “më pak është më shumë” nuk të tërheq aspak, edhe kur bëhet fjalë për përmasat. Divani i ri që keni vendosur t’i dhuroni vetes është aq i madh sa zë gjysmën e dhomës tuaj të ndenjes. Do të thotë që shezlong do ta zhvendosë atë në ulje: fqinjët më dembelë do t’ju falënderojnë.

 

Virgjëresha
Këtë muaj, gjithçka që mund të sjellë pak qetësi në shtëpi është e mirëseardhur: ngjyrat pastel në mure, bimët e shtëpisë që pastrojnë ajrin dhe shpërndarësit e esencës të nënshkruar nga yjet e dizajnit.

Gjithçka ndihmon për të shtrirë nervat tuaja të tendosura si lëkura në një divan Chesterfield. Unë mendoj se do të mësoheni me të shumë shpejt.

 

Peshorja

Peshorja, për të shfryrë energjinë e tepërt që të jep Marsi, po mendon të krijosh një hapësirë ​​fitnesi në shtëpi: një biçikletë ushtrimesh të palosshme, pesha, kazan dhe shumë vullnet të mirë. Jam i sigurt që mund të personalizoni edhe një palestër të vogël. Ndoshta me një qilim persian në vend të një tapeti joga.

Akrepi
Akrep, ju dëshironi aq shumë ngrohtësinë shtëpiake dhe stabilitetin, saqë e dekoroni shtëpinë tuaj si një kabinë japoneze, me drita zanash edhe rreth kabinës së dushit.

Alexa luan këngët e Krishtlindjeve me muzikë me tuba në të gjithë apartamentin, duke ndjekur komandat zanore që ju jepni drejtpërdrejt nga shtrati. Një zbulim i teknologjisë së lartë që për shumë është abc, por që ju mbush me krenari.

Shigjetari
Përfitoni nga dhjetë ditët e para të muajit për të shijuar kënaqësitë dimërore të dizajnit të brendshëm: fashë leshi dizajner, jastëkë kadifeje, tabaka çaji mjaft të mëdha për të mbajtur një filxhan për çaj të nxehtë bimor dhe qirinjtë tuaj të preferuar aromatike.

Më pas, Shigjetar, nga data 10 e muajit shpirti juaj i Krishtlindjeve do të jetë aq i ulët saqë do të dëshironi vetëm të shkëputni dritat e pemës së Krishtlindjes. Një fetë pandoro do ta bëjë gjithçka më të ëmbël.

 

Bricjapi
Ju duhet patjetër një hapësirë ​​për të reflektuar dhe kërkoni që ajo të mos jetë çdo hapësirë. Pavarësisht nëse është një tavolinë e vogël por antike në një cep të dhomës së ndenjes ose një studim i vërtetë i kompletuar me një bibliotekë që rivalizon Hogwart-in, shkollën magjike Harry Potter, nuk ka rëndësi për ju.

Mendja juaj ka nevojë vetëm për një vend të qetë për t’u shprehur. Bëjani të ditur këtë shokëve tuaj të dhomës, qoftë edhe atyre imagjinarë.

 

Ujori

Nuk ka dyshim, Ujor: edhe në dhjetor, stili juaj ideal do të jetë eklekticizmi madhështor dhe i guximshëm i Iris Arpfel, ikonës suaj të stilit.

Ju nuk dëshironi ngjyra neutrale apo dru thupër. Për ju vetëm printe kafshësh, natyrë e gjallë dhe e çrregullt dhe paleta me kontrast. Për këdo që dëshiron t’ju bëjë një dhuratë të këndshme për Krishtlindje, unë do t’i rekomandoja një antike moderne me hijeshi të padiskutueshme.

 

Peshqit

Shpresoni shumë që ky muaj dhjetor të kalojë shpejt dhe pa bërë dëme të mëdha, pasi së fundmi luhatjet tuaja të humorit janë ndjerë nga kati përdhes deri në papafingo me pamje nga rrokaqiejt.

Kujdesi është i domosdoshëm: është më mirë të mos merrni vendime drastike për sa i përket mobiljeve, por në rastin më të mirë të vendosni për një grup të ri çarçafësh, pasi do të jetë aty, nën mbulesa, ku do të dëshironi të qëndroni pjesën më të madhe të kohës.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 1 DHJETOR 2022

Dashi

Duhet të rikuperoheni në punë, nuk është e përshtatshme për ju të vazhdoni pa mbikëqyrje. Partneri juaj ju mbështet në të gjitha problemet që keni por duhet të flisni me të për atë që ju shqetëson. Sugjerimet e jashtme mund t’ju ndihmojnë të merrni vendime.

Demi

Mund të merrni të ardhura të papritura ose diçka që mund të vijë nga familja juaj. Puna grumbullohet, për të shmangur këtë është e rëndësishme të mos e shtyni dhe të organizoni në kohë. Yjet ju ndihmojnë për sa i përket shëndetit, duke ju lënë më shumë liri veprimi në fusha të tjera si dashuria.

Binjakët

Në dashuri nuk duhet ta lini veten të tërhiqet nga imagjinata. Yjet mund t’ju ndihmojnë në takime nëse nuk keni një partner të qëndrueshëm. Jeni energjikë dhe vitalë dhe kjo ju ndihmon shumë për të kapërcyer çdo problem që ju del përpara.

Gaforrja

Një ofertë pune shumë tërheqëse mund të vijë në tryezën tuaj, por duhet studiuar me kujdes. Qëndroni të qetë, relaksohuni për disa ditë dhe pushoni. Ju nuk dëshironi të jeni shumë aktiv në tavolina të shumta, kjo mund t’ju çojë në një kthesë. Përqendrimi është thelbësor për të arritur qëllimin.

Luani

Koha e mirë për biznes. Në vendin e punës, nëse doni të shmangni konfliktet, duhet të përfitoni sa më mirë nga një situatë e keqe. Nëse jeni të dashuruar, mos e teproni me bujarinë përndryshe dikush mund të abuzojë me altruizmin tuaj. Dialog dhe projekte të thelluara.

Virgjëresha

Ju shpenzoni më pak se sa kishit buxhetuar dhe kjo ju gëzon shumë. Këta yje mund t’ju ndihmojnë të arrini projektet tuaja dhe ju duhet të luftoni për të, sepse mund ta bëni. Yjet ju ndihmojnë edhe në anën e takimeve.

Peshorja

Një mik mund të jetë në vështirësi dhe ju takon juve t’i vini në ndihmë. Kjo ditë karakterizohet nga kontakte dhe stimuj, mund të zgjidhni edhe çështje ligjore dhe ndoshta të vendosni për ndonjë udhëtim.

Akrepi

Mund të merrni një shumë të konsiderueshme parash nga puna gjatë ditëve të ardhshme. Megjithatë, përpiquni të mos e ekzagjeroni me kostot përndryshe mund të shfaqen disa probleme. Në dashuri, relaksohuni dhe lëreni veten të rrëmbeheni nga dëshirat e partnerit.

Shigjetari

Nuk duhet të lejoni askënd t’ju vështirësojë gjërat në vendin e punës. Mendimi juaj është i rëndësishëm për njerëzit e tjerë dhe edhe nëse ka trazira në dashuri, qëndroni në rrugën tuaj. Bëni një pushim në rast të disa shqetësimeve shëndetësore.

Bricjapi

Puna juaj mund të bëhet një rutinë e vështirë për t’u toleruar, por ju duhet të rezistoni sepse në të ardhmen do të jetë më mirë. Nga ana e shëndetit ju jeni të fortë dhe kjo ju lejon të shijoni jetën në maksimum.

Ujori

Ka shumë gjëra në vendin e punës që nuk ju pëlqejnë, por duhet të jeni të fortë dhe t’i duroni të gjitha. Në dashuri do të merrni një lajm të mirë nëse dikush ju pëlqen, në shëndet filloni një periudhë të re, më me fat.

Peshqit

Lajmet për paratë që keni pritur do t’ju vijnë dhe do të inkurajoheni. Dëshironi të bëni miq të rinj dhe të takoni njerëz, mund të arrini shumë gjëra nëse bëni përpjekje. Kjo vlen edhe për studimet dhe akademikët. Gjithçka zgjidhet me qetësi.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 30 NËNTOR 2022

Dashi

Në dashuri ju rekomandojmë të jeni të kujdesshëm: gjithçka rreth jush po ndryshon, ndaj duhet të qëndroni të qetë.

 

Demi

Në dashuri këto janë momente tranzicioni ndaj duhet të qëndroni të qetë dhe vërtet, nëse doni të përparoni në çift, mund të shpejtoni kohën drejt një bashkëjetese.

 

Binjakët

Jeni pak të lodhur, madje edhe xhelozë dhe kjo ndonjëherë ju bën të bëheni obsesiv dhe ankues në dashuri dhe në veçanti në çift.

Gaforrja

Në dashuri jeni thirrur për hapje dhe disponueshmëri më të madhe. Ju rekomandojmë ta bëni shpejt, duke filluar nga muaji dhjetor i cili ju fton të jeni më të pasionuar.

Luani

Në dashuri duhet t’i jepni fund disa lidhjeve dhe madje disa bisedave. Në këtë moment duhet të shmangim kthimin në të kaluarën. Në punë jeni nervozë por duhet të rezistoni. Dielli dhe planetët e tjerë janë në anën tuaj dhe kjo tregon një rikuperim të mundshëm të shpejtë.

 

Virgjëresha

Në këto 24 orë ka pak agjitacion në ajër. Në dashuri do jetë më mirë të bëni gjithçka me qetësi dhe të mos i trazoni shumë gjërat, përndryshe do ketë diskutime. Në punë ndiheni të lodhur sepse prireni të bëni shumë gjëra në të njëjtën kohë.

Luani

Afërdita është e favorshme sipas horoskopit, ndaj lëreni veten të dashuroheni dhe mos u izoloni. Kur yjet janë në favorin tuaj, është mirë të lëvizni për të marrë diçka më shumë. Konfirmimet po vijnë në punë. Jeni duke u marrë me një aktivitet intensiv dhe të frytshëm, jo ​​vetëm fizikisht, por edhe mendërisht.

Akrepi

Sot dita ec ngadalë, nuk duhet të humbisni durimin ndaj nëse diçka nuk ju shkon ashtu siç keni dashur, qëndroni të qetë. Duke filluar nga nesër ju filloni rikuperimin tuaj.

Shigjetari

Ky është një qiell që fton maturi, ndaj përpiquni të mos nxisni polemika sterile në vendin e punës dhe numëroni deri në 10 përpara se të ekspozoni veten dhe ndoshta të shpërtheni.

Bricjapi

Çiftet që e duan njëri-tjetrin më në fund kanë gjetur qetësi më të madhe. Vendi i punës nuk është koha për të nxituar në vendime.

Ujori

Nëse keni një projekt në pritje, ne besojmë se është koha për ta marrë atë dhe për të ecur përpara. Problemi i vetëm janë financat dhe sidomos shpenzimet që mund të jenë në rritje.

Peshqit

Sot ndikimi dashamirës i Jupiterit mund t’ju sjellë një ditë sa të bukur aq edhe të papritur, veçanërisht në çështjet që lidhen me punën apo financat. Një gëzim i mrekullueshëm ju pret për të bërë një ndryshim të madh në jetën tuaj dhe do ta gjeni në duart e atyre që nuk e prisnit.

 

blank

HOROSKOPI E MARTË 29 NËNTOR 2022

Dashi

Do të kënaqeni duke kaluar kohë me të dashurit tuaj dhe do të ftoni miqtë për drekë ose kafe. Mund të përpiqeni të maksimizoni energjinë tuaj duke qëndruar aktiv gjatë gjithë ditës dhe me shëndet të mirë.

 

Demi

Pjesëmarrja në një seminar mund të zgjerojë rrjetin tuaj profesional. Vetëvlerësimi juaj do të rritet falë sukseseve tuaja profesionale.

 

Binjakët

Është planifikuar një udhëtim aventuresk me miqtë më të mirë. Ju mund të fitoni në një mosmarrëveshje të vazhdueshme të pasurive të paluajtshme dhe së shpejti të zotëroni një pronë me krenari. Jeta romantike duket të jetë modeste!

 

Gaforrja

Do të bëheni një pasuri e vlefshme për organizatën ku punoni. Edhe në planin familjar gjërat duken premtuese.

 

Luani

Nëse nuk përpiqeni të ushqeheni shëndetshëm, mund të zbuloni se keni probleme me dispepsi. Në planin financiar duket se është një ditë e qetë. Ka mundësi që disa prej jush të udhëtojnë për punë.

 

Virgjëresha

Nëse po mendoni të bëni një investim në pasuri të paluajtshme, duhet të kërkoni këshillën e individëve me përvojë. Sot mund të shqetësoheni nga disa probleme në marrëdhënie.

 

Peshorja

Duhet të jeni gati për të përballuar disa situata të vështira në punë. Është e mundur që të mos keni më probleme shëndetësore dhe të vazhdoni të jetoni një mënyrë jetese të shëndetshme.

 

Akrepi

Ju mund të jeni në gjendje të përballoni gjithçka që duhet për të mbajtur një mënyrë jetese të shëndetshme, të rehatshme dhe luksoze falë situatës suaj të jashtëzakonshme financiare. Disa njerëz gjithashtu mund të investojnë në pasuri të paluajtshme.

 

Shigjetari

Sot, të afërmit mund të ndalojnë për të ndarë me ju një ëmbëlsirë, e cila mund t’ju bëjë të lumtur dhe të emocionuar. Planifikimi i udhëtimit mund të jetë i ndërlikuar. Çiftet e dashuruar mund të shijojnë kohën së bashku.

 

Bricjapi

Ata që janë prekur nga një problem shëndetësor së shpejti mund të ndihen më mirë dhe të fillojnë sërish rutinën e ushtrimeve. Është një ditë e mirë për karrierën tuaj për t’i kërkuar mbikëqyrësit tuaj një rritje ose promovim.

 

Ujori

Disa njerëz mund të fillojnë një biznes të ri. Ata që janë plotësisht të gatshëm të blejnë një shtëpi duhet të qëndrojnë pak më gjatë.

 

Peshqit

Shmangni diskutimin e diçkaje që mund të mos ju pëlqejë tek një anëtar i familjes. ju mund të shijoni një udhëtim me të dashurin tuaj!

blank

HOROSKOPI I JAVËS 28 NËNTOR – 4 DHJETOR 2022

Dashi

Dashuria: të gjitha ato marrëdhënie që i kanë rezistuar stuhive të fundit do të shërohen. Një takim i rastësishëm nuk duhet nënvlerësuar. Puna: jave ok per kontakte ose marrëveshje. Fat: ★★★★★

Demi

Dashuria: ata në çift do të duhet t’i kushtojnë vëmendje çështjeve të parave, pasi ekziston rreziku i debatit. Puna: do të duhet të lëvizni me kujdes, veçanërisht në dy ditët e para të javës. Fat: ★★★

Binjakët

Dashuria: më shumë turbullira në marrëdhënie, sidomos të mërkurën. Mundohuni të mos jeni shumë të zemëruar. Puna: Merkuri përballë do të çojë në probleme me shefat apo kolegët. Fat: ★★★★

Gaforrja

Dashuria: javë e përkryer për të sqaruar dashurinë. Beqarët duhet të vihen re dhe të shoqërohen më shumë. Konfliktet mund të lindin gjatë fundjavës, ndaj kini kujdes! Puna: keni shpenzuar shumë për një projekt të caktuar. Në fundjavë do ndiheni të nënshtruar dhe do ju duhet të rikuperoni. Fat: ★★★

Luani

Dashuria: vitalitet yjor. Çiftet prej shumë vitesh duhet të vënë një gur mbi atë që përjetuan në nëntor. Puna: do t’ju duhet të rikuperoni para. Në fundjavë mund të keni një gjeni. Bërat e favorizuara nga Marsi. Fat: ★★★★★

Virgjëresha

Dashuria: Marrëdhëniet do kalojnë një moment vendimtar. Javë mjaft e qetë. Puna: ata që kanë ndaluar së shpejti do të mund të largohen përsëri. Të mërkurën dhe të enjten pa qetësi. Fat: ★★★★

Peshorja

Dashuria: jave qe do mbyllet me disa polemika. Ata që janë të martuar ose që jetojnë së bashku duket se kanë një tension, por Venusi do t’i mbështesë çiftet. Dyshime me Gaforren dhe Dashin. Puna: biznese të favorizuara. Kushdo që ka pasur një problem mund të kandidojë për t’u mbrojtur. Fat: ★★★★

Akrepi

Dashuria: kërkuesi juaj mund të shkaktojë një krizë brenda një marrëdhënieje. Rikthe harmoninë, brenda dhe jashtë teje! Puna: jave qe fillon keshtu. Do të jeni në mes të një periudhe evolucionare. Fat: ★★★

Shigjetari

Dashuria: javë në të cilën mund të mbështeteni te Dielli, Mërkuri dhe Venusi. Emocione të reja në familje. Puna: Hidhni hapin tjetër në punë. Dikush duket se e ka zili suksesin tuaj. Fat: ★★★★★

Bricjapi

Dashuria: javë plot me yje frymëzues. Dashuritë dhe miqësitë e reja favorizohen. Mundohuni të mos mbylleni në një iriq. Puna: dobësi në fundjavë. Mundohuni të mbani marrëdhënie të mira profesionale të cilat mund të zhvillohen në të ardhmen. Fat: ★★★★

Ujori

Dashuria: një miqësi mund të evoluojë në diçka më shumë. Megjithatë, përpiquni të mos i nxitoni kohët! Puna: Do të përmirësojë situatën ekonomike, megjithëse mund të ketë disa pagesa të papaguara për t’u bërë. Fat: ★★★★★

Peshqit

Dashuria: pasiguritë janë gati të zhduken. Ju pret një javë reflektimi. Puna: deri të dielën do të duhet të bëni durim dhe të shtrëngoni grushtat. Fat: ★★★

blank

HOROSKOPI E HËNË 28 NËNTOR 2022

Dashi

I bukur ky qiell për beqarët, mund të takoni një person të këndshëm. Në punë, ju nxisni kontakte me qytete të tjera.

 

Demi

Kohët e fundit ka pasur shumë grindje me partnerin por sot ka mundësi të rikuperohet. Presioni në punë ndihet por angazhimi juaj do të shpërblehet.

 

Binjakët

Duhet më shumë kujdes në marrëdhëniet ndërpersonale, përndryshe rrezikoni të lëndoni ndjeshmërinë e të tjerëve. Në punë, nëse keni një negociatë të vazhdueshme, vendosni të gjitha të mirat dhe të këqijat në vendet e tyre.

 

Gaforrja

Sot Hëna në opozitë fton kujdes. Në punë përgatituni për një intervistë të rëndësishme.

 

Luani

Periudha interesante për ndjenjat, mund të shpëtoni nga një barrë. Marzhe interesante fitimi janë të mundshme në punë.

 

Virgjëresha

Në dashuri sot ka pak nervozizëm, është më mirë të shtyni gjithçka për nesër. Tension edhe në punë, numëroni deri në dhjetë para se të eksportoni.

 

Peshorja

Sot një person Luani ose Shigjetari mund t’ju intrigojë. Në punë, mund të pastroni marrëdhëniet që nuk i konsideroni të përshtatshme për përgatitjen tuaj.

 

Akrepi

Sot një angazhim familjar mund t’ju duket mjaft i rëndë. Në punë ka një dëshirë të madhe për të ndryshuar.

 

Shigjetari

Thjesht shikoni përreth dhe mos u mbyllni në shtëpi! Koha interesante në punë, favorizoni bashkëpunime të reja.

 

Bricjapi

Në dashuri, çiftet prej shumë vitesh kanë vendosur të provojnë sërish. Lajmet vijnë në punë.

 

Ujori

Në dashuri keni frenat e situatës në dorë dhe nëse ka diçka që nuk ju përshtatet, nuk do të hezitoni ta bëni veten të dëgjohet. Kënaqësia që vjen në punë deri në dhjetor.

 

Peshqit

Favorizoni marrëdhëniet me kohë të pjesshme. Në punë, nëntori përfundon në një mënyrë disi të çuditshme, sikur nyjet kanë dalë të gjitha së bashku.

 

blank

HOROSKOPI E DIEL 27 NËNTOR 2022

Dashi

Dëshira juaj për stimulim mund t’ju sjellë në telashe në çdo moment. Shanset janë që të gjeni mundësi emocionuese për t’u lidhur me miqtë dhe të njohurit.

 

Demi

Emocioni i ndjenjës së kuptuar në një nivel personal mund të jetë gjithashtu dehës. Ju mund të tundoheni të ndani informacione gjithnjë e më të ndjeshme për të intensifikuar përvojën.

 

Binjakët

Kujdes! Mos rrezikoni t’i çoni gjërat shumë larg dhe t’i bëni njerëzit të mos ndihen rehat. Lërini dëgjuesit tuaj të habitur aq sa të mos presin me padurim një bisedë tjetër me ju më vonë.

 

Gaforrja

Përpjekjet tuaja për të arritur lumturinë shtëpiake mund të bllokohen aktualisht nga kundërshtimet e paqarta të dikujt me të cilin ndani hapësirën.

 

Luani

Ata mund të mos e dinë saktësisht se çfarë duan, ata thjesht nuk duan atë që ju po përpiqeni të bëni!

 

Virgjëresha

Pavarësisht se sa shumë përpiqeni t’i adresoni ankesat e tyre në një nivel praktik, problemi mund të qëndrojë në diçka tjetër. Marrja e një pushimi dhe dëgjimi i vërtetë i tyre mund t’ju ndihmojë të negocioni kufijtë që plotësojnë nevojat e të gjithë të përfshirëve.

 

Peshorja

Ju mund të jeni të pasionuar për bindjet tuaja politike ose shpirtërore tani, deri në atë pikë sa nuk ju intereson se kush mund të lëndohet duke mbrojtur pikëpamjet tuaja.

 

Akrepi

Ky nivel ndershmërie brutale mund të jetë pikërisht ajo që ka nevojë për marrëdhënien tuaj intime.

 

Shigjetari

Ju mund t’i tregoni bindshëm dikujt tjetër se si ju zhgënjen. Mundohuni të merrni një ide se çfarë dëshironi që ata të bëjnë për këtë.

 

Bricjapi

Kjo dëshirë mund të jetë një sinjal i rëndësishëm për ju, duke shprehur shqetësimet tuaja për mungesën e kompensimit për punën tuaj të rregullt.

 

Ujori

Ju mund të keni nevojë të përcaktoni saktësisht se sa keni nevojë për të përballuar shpenzimet tuaja. Një rrezik financiar impulsiv mund t’ju tërheqë tani.

 

Peshqit

Pasi të keni hequr pasiguritë tuaja, mund të gjeni një mënyrë për të paguar faturat tuaja.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 26 NËNTOR 2022

Dashi

Në dashuri ka një tension të vogël që nga dje, nëse ka diçka që nuk shkon, është gjithmonë mirë të flasim për të. Në punë kini kujdes që të mos ushqeni polemika me shefat dhe përfaqësuesit.

 

Demi

Parajsa e trazuar për dashurinë, më mirë të mos ushqeni tensionet dhe të numëroni deri në dhjetë përpara se të eksportoni veten. Në punë, një kërkesë mund të pranohet.

 

Binjakët

Dielli dhe Hëna në kundërshtim rekomandojnë njëfarë maturie në ndjenja. Në punë sot e keni të vështirë të angazhoheni, ngadalësime të mundshme.

 

Gaforrja

Një qiell interesant për çiftet që e duan njëri-tjetrin, nuk e përjashtoj mundësinë për të hedhur një hap të rëndësishëm. Në punë favorizoni projekte të reja, dëshironi të përfshiheni.

 

Luani

Ditën e sotme humori është i luhatshëm, partneri është larg dhe ndihet mungesa e tij. Puna kërkon më shumë përqendrim, kohët e fundit e keni kokën diku tjetër.

 

Virgjëresha

Nëse vetëm kohët e fundit mund të keni takuar një person të mirë, mos e humbisni. Qiell interesant për biznesin, por kujdes financat.

 

Akrepi

Dritë jeshile për dialogun, çiftet që e duan njëri-tjetrin më në fund kanë gjetur një qetësi të caktuar. Yjet pozitivë në punë, një fitore e mirë është në rrugë e sipër.

 

Shigjetari

Sot disa çështje familjare mund t’ju shqetësojnë, përpiquni t’i shikoni gjërat edhe nga këndvështrime të tjera. Në punë dëshironi të ndryshoni dhe eksperimentoni edhe në fusha të ndryshme se zakonisht.

 

Bricjapi

Qiell interesant për takime, ndaj nëse jeni vetëm, mos u mbyllni në shtëpi! Në punë, kushtojini vëmendje kushteve të një marrëveshjeje.

 

Ujori

Sot mund të jeni protagonist i ndonjë sherri me partnerin, megjithatë përpiquni të mos i çoni gjërat shumë larg! Qiell interesant për përkthyes të pavarur.

 

Peshqit

Edhe pak ditë dhe më pas mund t’i thoni lamtumirë tensioneve që kanë karakterizuar javët e fundit, dritë jeshile për ndjenjat! Në punë keni nevojë për më shumë garanci.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 25 NËNTOR 2022

Dashi

Në dashuri ka pak tension, kini kujdes të mos i trazoni më tej gjërat. Në punë, nëse keni në duar një projekt ambicioz, mos e zvarritni më tej. Sillni përpara dhe mbrojeni.

Demi

Mund të ketë shumë mosmarrëveshje në familje. Kujdes në veçanti në marrëdhëniet ndërpersonale. Në punë nuk përjashtohet mundësia që të bëni zërin të dëgjohet për të arritur përmirësime.

Binjakët

Ka një person që ju pëlqen, por do të jeni të detyruar të merrni një vendim drastik, sepse tashmë janë të përkushtuar. Në punë po vijnë disa mundësi të mira, po i ngjiteni shpatit pas një periudhe jo aq të thjeshtë.

Gaforrja

Një qiell interesant për dashurinë, beqarët mund të shikojnë përreth dhe të mos mbyllen në shtëpi. Për sa i përket punës, ju jeni një profesionist i pavarur, do të ketë shumë mundësi për të provuar vlerën tuaj.

Luani

Nëse ka diçka që nuk shkon, mund të flisni ballë për ballë për këtë me partnerin tuaj. Në punë përpiquni të mos ushqeni polemikat me shefat dhe kontaktet sepse rrezikoni të debatoni pa nevojë me ata që ju rrethojnë.

Virgjëresha

Ndiheni veçanërisht të ndjeshëm, kushtojini vëmendje disa fjalëve shumë. Lodhja ndihet në punë, por në fund përpjekjet tuaja do të shpërblehen. Ju do të jeni në gjendje të demonstroni cilësitë tuaja.

Peshorja

Në dashuri mund të ketë mundësi të shkëlqyera për ata që kanë një histori të papërfunduar: përpiquni të kuptoni nëse ia vlen vërtet, përndryshe kthejeni faqen. Lodhja ndihet në punë, por në fund përpjekjet dhe sakrificat tuaja do të shpërblehen.

Akrepi

Në dashuri ky është një parajsë që ju fton të rizbuloni emocionet, pasi nuk i keni ndjerë prej kohësh. Në punë, nga ana tjetër, dëshironi të ndryshoni dhe të dilni nga rutina.

Shigjetari

Një moment shumë i rëndësishëm për ata që janë beqarë dhe janë në kërkim të një shpirti binjak. Por duhet të jeni më të guximshëm, të dilni, të takoni njerëz të rinj. Në punë është një periudhë plot tension dhe lajmet nuk do të vonojnë të vijnë.

Bricjapi

Qiell i shkëlqyer për takime, por kini kujdes sepse dikush mund të fshehë diçka tjetër pas një miqësie. A nuk është se ju ra në dashuri? Në punë ndihet lodhje por angazhimi juaj do të shpërblehet.

Ujori

Qiell i mrekullueshëm për çiftet, mund të keni një projekt të rëndësishëm në gatishmëri. Në punë ka një atmosferë risie, e favorizuar nga profesionistët e lirë. Ndoshta ju mund të provoni vlerën tuaj për të gjithë.

Peshqit

Pas disa ditësh do të jeni në gjendje të gjeni atë qetësi që ju ka munguar aq shumë në javët e fundit. Lodhja në punë ndihet por në fund angazhimet tuaja do të shpërblehen. Me pak fjalë, përveshni mëngët.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 24 NËNTOR 2022

Horoskopi Paul Fox Dashi

Jeni në një periudhë të formës në rënie, ndoshta për shkak të ndonjë shqetësimi fizik si p.sh. ftohja. Kini kujdes që të mos hidhni shqetësimin tuaj te njerëzit e tjerë ose në anën e karakterit tuaj. E rëndësishme është gjithmonë të reagosh, sigurisht që nuk është rasti të prishesh.

Demi

E nesërmja është padyshim e rëndësishme sepse ju lejon të merrni disa vendime themelore për jetën tuaj dhe të cilat do të ndikojnë në vitin 2023. Në vendin e punës gjërat mund të përmirësohen shpejt pas disa vështirësive të periudhës së fundit.

Binjakët

Gjëja e rëndësishme është të mbani mend se të gjithë ata që kanë qëndruar në vend dhe nuk kanë pasur fat në muajt e fundit më në fund do të mund të fillojnë përsëri.

Gaforrja

Ky horoskop sjell disa surpriza për ju Gaforre. Para së gjithash, ju mund të largoni njerëzit që nuk ju bëjnë të ndiheni mirë dhe të mendoni mirë për veprimet. Më pas, në punë, lajme të rëndësishme për të gjithë dhe në veçanti për ata që kanë biznesin e tyre.

Luani

Yjet ju thonë se jeni thirrur për të bërë zgjedhje të rëndësishme dhe, edhe nëse nuk ju pëlqen ideja, duhet t’i bëni që tani për ta pritur në mënyrën më të mirë këtë fundvit dhe fillimin e 2023-ës.

 

Virgjëresha

Yjet për sot ofrojnë ndjenja të zgjeruara. Ju keni një dëshirë të madhe për të qenë me njerëz të tjerë dhe gjithashtu me partnerin tuaj ka përmirësime në marrëdhënie.

Peshorja

Diskutime të mundshme brenda jetës së një çifti me partnerin tuaj, ndoshta edhe diskutime pozitive veçanërisht nëse ka plane partneriteti afatgjatë. Ndoshta do të thirreni për të bërë zgjedhje që do të ndryshojnë të ardhmen.

Akrepi

Hëna më në fund hyn në shenjën tuaj dhe tani e tutje mund të ndodhin shumë gjëra interesante si në anën e ndjenjave, ashtu edhe në atë të punës.

Shigjetari

Ju jeni në një pozicion me forcë të madhe. Të gjithë njerëzit që duan të përjetojnë emocione të forta do ta përjetojnë të dielën e ardhshme si një mundësi për të përjetuar dhe hequr njëfarë kënaqësie.

Bricjapi

Yjet për ju Bricjap tregojnë mundësinë e heqjes së kënaqësive të mëdha. Ju duhet ta vazhdoni dashurinë me besim, sepse nuk do të zhgënjeheni. Ju mund të dizajnoni diçka shumë solide, jeni gati për të arritur një qëllim të rëndësishëm profesional.

Ujor

Në këtë Horoskop është thelbësore që ju të mos kapeni nga ankthi apo nostalgjia për gjërat që kanë kaluar dhe tani të mbyllura. Duhet të ecësh drejt në rrugën që është e duhura. Zbatoni angazhimet tuaja në punë.

Peshqit

Nuk duhet të flisni shumë dhe rekomandimi është të mos prishni histori të rëndësishme për shkak të pamaturisë dhe mungesës së qetësisë. Mos u grindni për gjëra të vogla.


Send this to a friend