VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E DIEL 27 TETOR 2019

By | October 27, 2019

Komentet

HOROSKOPI I JAVËS 19-25 TETOR 2020

Dashi

Sipas horoskopit, këtë javë do të duhet të punoni shumë për të rigjetur mirëkuptimin në çift. Nëse është e nevojshme, do të duhet të sqaroni gjithçka që nuk po funksionon midis jush dhe partnerit tuaj, duke kërkuar zgjidhje konkrete dhe duke qenë të kujdesshëm që të mos bini në akuza. Marrëdhëniet me Gaforren dhe Bricjapin do të përmirësohen! Në punë, duhet të distancoheni nga ata që ju shkaktojnë ankth ose probleme. Ditët e para të javës do të jenë të mira për të propozuar idetë tuaja.

Demi

Do të jenë ditë shumë premtuese për dashuri, sidomos nga e Mërkura e tutje. Ata që janë vetëm duhet të përfshihen pa menduar shumë, ndërsa çiftet që kanë provuar ndonjë hezitim do të gjejnë një mënyrë për t’u rilidhur. Në punë, mos u nervozoni nëse ka një pengesë ose një vonesë të vogël. Në gjysmën e dytë të javës, mund të vijnë mundësi të reja që nuk duhet t’i humbni.

Binjakët

Në këtë moment, mund të lindin disa dyshime në dashuri. Kushdo që sapo ka filluar një marrëdhënie të re nuk do të jetë plotësisht i sigurt. Çiftet afatgjata mund të ndjehen pak të mërzitur, të lodhur. Asgjë edhe aq shqetësuese! Do të mjaftojë pak durim dhe përkushtim dhe gjërat do të shkojnë në vend. Tetori është një muaj i rëndësishëm për punën, por problemet personale mund të largojnë vëmendjen nga pjesa tjetër.

Gaforrja

Ju do të keni yje veçanërisht bujare, nëse vendosni ta mbyllni me të kaluarën tuaj, të përfshiheni në një marrëdhënie të re. Kini kujdes për Shigjetarin dhe Ujorin, sepse ata mund t’ju japin disa momente tensioni! Çiftet afatgjata duhet t’u kushtojnë vëmendje ditëve të martë dhe të enjte; pjesa tjetër e javës do të jetë e qetë. Në punë do të duhet të jeni të gatshëm dhe të përgjegjshëm dhe mund të arrini shumë.

Luani

Sipas horoskopit, java e re do të jetë shumë e mirë në dashuri. Ju nuk do të keni momente të mëdha tensioni, por as nuk do të keni emocione të forta. Kjo sepse do të zhyteni shumë në çështjet profesionale ose personale. Mund të ketë një problem për t’u zgjidhur: ruajeni qetësinë. Disa mundësi të reja mund të paraqiten gjatë kësaj jave, por do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, edhe me shpenzimet.

Virgjëresha

Me Venusin në shenjën tuaj do të jeni karizmatikë dhe magjepsës si kurrë më parë. Bëni një përpjekje të hiqni dorë nga kufizimet që i vendosni vetes! Keni nevojë për të kompensuar kohën e humbur. Në frontin e biznesit, do të keni shanse të shkëlqyera të dilni dhe të jeni të suksesshëm. Kush do të ndeshë një problem për t’u zgjidhur, një moment mjaft të komplikuar, do të jetë në gjendje të ketë një ndërhyrje të jashtme të papritur, por patjetër shpëtuese.

Peshorja

Bëhuni gati, sepse nga java tjetër Venusi do të vijë në shenjën tuaj. Nëse nuk përmbaheni për shkak të frikës ose pasigurisë, do të keni mundësi të arta për të sjellë ose rikthyer dashurinë në jetën tuaj. Edhe në punë më në fund do të keni një qiell më të favorshëm. Përvishni mëngët dhe merruni me punë, qoftë edhe për të kundërshtuar ndikimin e kundërt të Marsit.

Akrepi

Vazhdon të jetë një kohë shumë interesante për dashurinë. Mos përfitoni nga karizma që do t’ju duhet e të hidheni në marrëdhënie të pamundura ose, edhe më keq, në histori të shumta në të njëjtën kohë! Edhe në punë do keni yje shumë bujarë. Përballë disa vështirësive, shmangni grindjet për gjithçka ose dorëzimin ndaj tundimit për të hedhur gjithçka në erë.

Shigjetari

Sipas horoskopit, javën e ardhshme do të duhet të përpiqeni të sqaroni ndjenjat tuaja. Çfarë dëshironi vërtet? Dikush mund të ketë filluar një histori të re dhe tashmë është plot dyshime. Personi tjetër mund të jetë kthyer edhe në një barrë që ju doni ta hiqni qafe. Mundohuni të mos premtoni dete dhe male kur nuk jeni të bindur! Edhe ata që jetojnë një lidhje më të qëndrueshme do të duhet të përpiqen të mos bëjnë polemikë me partnerin. Në punë, nëse një projekt ka pësuar ndonjë vonesë ose ngadalësim, do të jetë në gjendje të rikuperohet deri në fund të këtij viti.

Bricjapi

Premton të jetë një javë madhështore për dashurinë. Beqarët do kenë më shumë mundësi për të takuar persona të këndshëm. Nëse jeni të interesuar për një person, duhet të bëni një hap përpara: yjet do t’ju ndihmojnë! Nëse jeni çift, do të duhet të përfitoni nga ditët në vijim për të rikuperuar mirëkuptimin e humbur në ditët e kaluara. Në punë do të keni Jupiterin dhe Saturnin në pamje të shkëlqyer: shfrytëzoni rastin për të rregulluar ato marrëdhënie paksa të çala.

Ujori

Ju duhet të merrni ca kohë për të reflektuar mbi marrëdhënien tuaj në çift, për të pastruar kokën dhe ndoshta të bëni plane të reja me partnerin. Ndonjëherë dëshironi të jeni në qendër të vëmendjes së partnerit, madje do të dëshironit të shihnit xhelozi ndaj jush. Herë të tjera ju mungon ajri, doni më shumë liri. Në punë nuk është koha të bëni zgjedhje të rrezikshme!

Peshqit

Venusi në aspektin e kundërt mund të sjellë ndonjë nervozizëm, në mos edhe zemërim. Ka nga ata që do t’i ankohen partnerit të tyre për gjithçka, të cilët do të mendojnë të hakmerren përmes disa shkeljeve. Beqarët nuk do të ndiejnë dëshirën për të takuar njerëz të rinj. Sidoqoftë, në punë, propozimet e reja mund të vijnë. Janë për t’u marrë në konsideratë.

HOROSKOPI E HËNË 18 TETOR 2020

Dashi

Siç parashikon horoskopi, do të jetë një ditë madhështore për atë që ka të bëjë me dashurinë. Nëse diçka e bukur ka lindur në shtator, tani e tutje ajo do të mbrohet në çdo mënyrë. Në punë, megjithatë, ju vazhdoni të zvarrisni problemet pas problemeve që nga fillimi i vitit.

Demi

Kjo e hënë dhe e martë do të jenë dy ditë të favorshme për ata që duan të rikuperojnë një lidhje në çift, të gjejnë harmoni me partnerin e tyre pas disa ditësh kontraste. Yjet do ju inkurajojnë të merrni vendime të rëndësishme. Në punë duhet të bëni atë që është rreptësisht e nevojshme dhe asgjë më shumë. Shtyni debatet për një herë tjetër.

Binjakët

Siç tregon horoskopi, e hëna dhe e marta do të jenë dy ditë të këqija. Ju mund të ndiheni shumë të zemëruar – prisni për të mërkurën para se të bëni zgjedhje ose të përfshiheni në debate. Në ndërkohë, përpiquni të qëndroni të qetë. Në punë, ata që duan të kërkojnë një punë të re do të mbështeten nga yjet, edhe pse lodhja fillon të ndihet gjithnjë e më shumë.

Gaforrja

Sipas parashikimeve astrologjike, Venusi do të jetë akoma në aspektin harmonik dhe do të mbështesë, në veçanti, çiftet e forta, ato afatgjata. Në punë, dikush mund të ndihet i pamotivuar për të bërë gjithmonë të njëjtat aktivitete. Ata që janë të rinj do të duhet të punojnë shumë për të ndërtuar një bazë të qëndrueshme ekonomike.

Luani

Duhet të filloni të sqaroni marrëdhënien tuaj si çift, të kuptoni se ku është. Mos i lini vend historive të dëmshme! Gjatë ditës në punë, pak nervozizëm mund të dalë në sipërfaqe. Nëse nuk jeni të kujdesshëm, do të rrezikoni të grindeni me ndonjë bashkëpunëtor ose një epror.

Virgjëresha

Do të jetë një ditë mjaft e qetë. Në dashuri nuk do të ketë probleme të mëdha, por polemika mund të lindin në mbrëmje. Bëni kujdes! Në frontin e punës, mundësi të reja janë gati të mbërrijnë për t’u kapur në ajër. Bëhuni gati!

Peshorja

Siç parashikohet nga horoskopi, Hëna do të jetë në aspektin harmonik: përveç marrjes së një doze të mirë energjie shtesë, mund të keni disa takime të reja. Në punë, mund të keni një mundësi të artë që do t’ju lejojë të tregoni cilësitë tuaja: përfitoni nga ajo! Do të keni ide për të mos u nënvlerësuar.

Akrepi

Sipas parashikimeve astrologjike, do të jetë një ditë shumë e favorshme në dashuri. Ndjenjat do të lulëzojnë! Në punë duhet të përpiqeni të mos humbni mundësitë që do ju trokasin në derë, edhe pse jo gjithmonë do të varet nga ju.

Shigjetari

Ju duhet të përpiqeni të jeni më racionalë dhe të ekuilibruar, sepse këto ditë dukeni intolerantë ndaj gjithçkaje dhe të gjithëve. Në punë, dikush mund të ndjehet i sikletosur nga ajo që bën. Nëse është kështu, kjo do të thotë që duhet të përvishni mëngët dhe të gjeni mënyra të reja, më të kënaqshme.

Bricjapi

Mund të ndiheni pak të pakënaqur nga pikëpamja e punës. Edhe nëse jo gjithçka shkon siç dëshironi, përpiquni të mos projektoni nervozizmin tuaj në marrëdhënie. Nëse po kaloni disa ndryshime të mëdha në karrierë, armatosuni me shumë dinakëri dhe mendje të shëndoshë.

Ujori

Falë Hënës në një aspekt të favorshëm, ju mund të përfshiheni dhe të takoni njerëz të rinj. Për më tepër, e hëna do të jetë dita e duhur për të filluar zgjidhjen e atyre problemeve të marrëdhënieve që kishin lindur në të kaluarën. Në punë, do të fillojë një fazë më premtuese që do të lërë gjurmë në jetën tuaj.

Peshqit

Sipas parashikimeve astrale, do të duhet të bëni shumë kujdes, sepse do të jeni shumë të lodhur dhe të shqetësuar. Çiftet që kanë përjetuar konflikte në ditët e fundit do të duhet të përpiqen shumë për të qenë të qetë. Në punë përpiquni të jeni të duruar dhe mos humbni durimin për gjithçka! Mundësi të reja në horizont!

HOROSKOPI E DIEL 18 TETOR 2020

Dashi
Shmangni të qenit pesimist për problemet tuaja. Kjo vetëm do t’ju parandalojë të shihni mundësitë pozitive që ju dalin përpara. Sot, ju mund të shpenzoni para për riparimin e një pajisjeje elektronike. Bashkëshorti/bashkëshortja dhe fëmijët do t’ju kushtojnë shumë kujdes dhe vëmendje sot.
Demi
Shmangni përballjet me një person për të cilin mendoni se është egoist. Eksploroni mundësi të reja investimi që vijnë në rrugën tuaj, por angazhohuni vetëm pasi të keni studiuar qëndrueshmërinë e këtyre projekteve. Kjo do të jetë një ditë përgjithësisht e mbarë për ju.
Binjakët
Mos i detyroni njerëzit të bëjnë gjëra për ju. Dikush që njihni mund t’ju kërkojë një hua ose favor të madh sot. Ndihma për ta mund t’ju vërë në një pozitë të vështirë.
Gaforrja
Ekziston mundësia që sot të shpenzoni më shumë para se ditët e tjera. Bëni kujdes nga ato që thoni, pasi mund të dëmtoni ndjenjat e një të afërmi të moshuar. Ndonjëherë, qetësia është mënyra më e mirë për të reaguar ndaj një situate.
Luani
Do të jetë një ditë e bukur dhe do të merrni të gjithë vëmendjen që dëshironi. Do të keni shumë gjëra në mendje sot dhe do të keni probleme në vendosjen e prioriteteve. Mos u dorëzoni menjëherë para kërkesa të partnerit/partneres suaj.
Virgjëresha
Disa persona të kësaj shenje do ta kalojnë ditën duke u kënaqur dhe duke qenë në harmoni në të gjitha sferat e jetës. Rrethanat do të jenë të përshtatshme për të arritur sukses në biznes. Mos bëni eksperimente me marrëdhëniet në dashuri.
Peshorja
Mbani emocionet tuaja nën kontroll kur negocioni marrëveshje biznesi. Ekziston mundësia të irritoheni për një çështje të caktuar. Madje mund të reagoni edhe me agresivitet. Rekomandohet të nisni të zbatoni planet që keni bërë për të arritur qëllimet tuaja në të ardhmen.
Akrepi
Nuk është dita e duhur për të ngritur një çështje që mund të hapë shumë diskutim, madje mund të çojë edhe në shqetësim. Ju mund të ndërmerrni një udhëtim të shkurtër dhe mjaft të ëmbël romantik. Një problem që ju ka shqetësuar së fundmi mund të zgjidhet.
Shigjetari
Një ditë e mbarë për të lindurit e kësaj shenje. Yjet ju favozirojnë në familje, në punë dhe në dashuri. Shfrytëzojeni këtë shans për të nisur një biznes që mund t’ju sjellë të ardhura.
Bricjapi
Sot do të jeni plot energji dhe duhet ta përdorni atë për të përfunduar detyrat në pritje. Bashkëpunëtorët tuaj do të bezdisen nëse shmangni dhënien e përgjigjeve të drejtpërdrejta për pyetjet e tyre. Çdo punë vullnetare që mund të bëni sot do t’ju falë një ndjenjë të madhe kënaqësie.
Ujori
Mos ekzagjeroni me planet tuaja pasi nuk mund t’i realizoni ato. Do të keni më shumë kohë për veten tuaj sot, pavarësisht rutinës së përditshme. Ushtrimet e lehta si vrapimi ose ecja do t’ju bëjnë të ndiheni të lehtësuar.
Peshqit
Nëse jeni duke kërkuar punë mos neglizhoni të aplikoni së shpejti. Në dashuri mund të lindë një problem ose një krisje besimi në çift.

HOROSKOPI E SHTUNË 17 TETOR 2020

Dashi
Një mik i vjetër mund t’ju kërkojë ndihmë financiare sot. Nipërit dhe mbesat do të jenë një burim kënaqësie e jashtëzakonshme për gjyshërit e kësaj shenje zodiakale. Partneri juaj do t’ju befasojë me diçka vërtet të bukur. Përqendrohuni në punë dhe në përparësitë tuaja.

Demi
Përpiquni të shmangni udhëtimet me distanca të gjata sot. Ata që ende nuk kanë marrë pagat e tyre mund të fillojnë të shqetësohen për çështjen e parave dhe mund të jenë të prirur për të kërkuar kredi. Përpiquni më shumë për harmoninë në familjen tuaj.

Binjakët
Natyra juaj gazmore do të sjellë lumturi për të tjerët sot. Do të jetë një ditë emocionuese për lidhjen tuaj në çift. Planifikoni diçka të veçantë në mbrëmje dhe përpiquni ta bëni atë sa më romantike të jetë e mundur. Ndërsa plotësoni nevojat e familjes, mos harroni të merreni me veten.

Gaforrja
Çrregullimet emocionale mund t’ju shqetësojnë. Mos nënshkruani asnjë dokument biznesi/ligjor pa e lexuar mirë. Përpiquni të krijoni sa më shumë kontakte me miq të rinj. Nuk përjashtohet mundësia e një situate të vështirë në aspektin profesional.

Luani
Një lajm i mirë i papritur gjatë ditës do të sjellë lumturi për të gjithë familjen. Mos i neglizhoni kërkesat e partnerit, pasi mund të krijohen probleme në marrëdhënien tuaj.

Virgjëresha
Mund të përballeni me një dilemë, e cila nuk do t’ju lejojë të përqendroheni në punë. Dikush afër jush do të dëshirojë që të kaloni kohë me të, por për shkak të mungesës së kohës, nuk do të jeni në gjendje ta përmbushni këtë. Kjo mund t’ju shqetësojë të dyve.

Peshorja
Mos ndrydhni ndjenjat dhe presionin brenda jush. Ndarja e problemeve tuaja me një person të besuar do t’ju ndihmojë. Shmangni ngritjen e çështjeve të diskutueshme, nëse sot jeni në një takim. Do të jetë një ditë e mbarë për biznesmenët.

Akrepi
Merrni parasysh pasojat e sjelljes suaj para se të veproni sot. Nëse është e mundur, shmangni situatat e komplikuara. Jeta juaj e dashurisë mund të marrë një kthesë magjike, thjesht përkushtohuni ndaj partnerit tuaj.

Shigjetari
Duhet të keni më shumë besim te vetja para se të filloni ndonjë projekt të ri. Mund të ndjeni një mungesë vëmendjeje nga bashkëshorti juaj, por në fund të ditës do të kuptoni se ai ishte të zënë duke bërë rregullime në përfitimin tuaj.

Bricjapi
Sjellja juaj do të vlerësohet sot. Jini të durueshëm dhe mirëkuptues me të dashurit tuaj. Këshillohuni me bashkëshortin përpara se të bëni ndonjë plan të rëndësishëm për ditën, për të shmangur çdo problem të mundshëm mes jush.

Ujori
Puna krijuese do t’ju qetësojë pa masë. Besimi juaj do të ketë një ndikim pozitiv në jetën profesionale. Kjo do t’ju mundësojë të bindni të tjerët të shohin këndvështrimin tuaj dhe t’ju mbështesin idetë.

Peshqit
Do të shihni një anë të re, të mrekullueshme të partnerit tuaj. Ditë mjaft romantike për çiftet e martuara. Përpiquni më shumë për të përmirësuar efikasitetin në vendin e punës.

HOROSKOPI E PREMTE 16 TETOR 2020

Dashi
Dëshirat do t’ju përmbushen dhe puna juaj do të fillojë të sjellë rezultate. Mos bëni gjykime të shpejta për njerëzit dhe motivet e tyre. Ata mund të jenë nën presion dhe mund të kenë nevojë për mirëkuptimin tuaj. Sot do të keni kohë mjaftueshëm; përdoreni atë për t’u çlodhur ose për të medituar.
Demi
Ekziston mundësia të merrni një dhuratë nga një i afërmi juaj. Ka gjasa që një miqësi të prishet sot. Dita e duhur për zbatimin e planeve dhe sipërmarrjeve të reja.
Binjakët
Bëni kujdes sot, pasi mund të dëmtoni njerëzit përreth jush. Aktivitetet me familjen tuaj do t’ju mbajnë në humor. Ka gjasa të shkoni në një udhëtim që do të rinovojë energjinë dhe pasionin tuaj.
Gaforrja
Planifikoni diçka të veçantë me të afërmit tuaj. Punoni në heshtje drejt qëllimeve tuaja dhe mos i zbuloni motivet para se të arrini sukses. Dita do të jetë e ngarkuar, por do të gjeni kohë mjaftueshëm në mbrëmje për të bërë diçka që ju pëlqen.
Luani
Miqtë tuaj do të jenë mbështetës dhe do t’ju mbajnë në humor. Shmangni marrjen e kredisë për biznes. Gjithashtu rekomandohet të shmangni një romancë në zyrë, pasi kjo mund të dëmtojë imazhin tuaj.
Virgjëresha
Shmangni përballjet e panevojshme, pasi kjo vetëm do t’ju shkaktojë stres. Një marrëveshje e re financiare mund të finalizohet sot. I dashuri juaj do të duket paksa i irrituar, gjë që do t’jua turbullojë mendjen.
Akrepi
Përgjegjësitë e papritura mund t’ju prishin planet e menduara për ditën e sotme. Partneri/partnerja juaj mund të mos e vlerësojë dashurinë tuaj. Sa i përket anës profesionale, do të merrni shumë mirënjohje nga kolegët tuaj.
Shigjetari
Gjendja juaj financiare nuk duket të jetë e favorshme sot, prandaj do ta keni të vështirë të kurseni para. Disa ndryshime në shtëpi do t’ju bëjnë shumë sentimentalë. Një partneritet i ri në biznes mund të provojë të jetë premtues sot.
Bricjapi
Ruani qetësinë përpara vështirësive, përndryshe mund të ketë komplikime në ditët në vijim. Koha e duhur për të vënë në provë ide të reja. Do të ketë një mungesë të qartë besimi mes jush dhe partnerit/partneres suaj.
Ujori
Merruni më shumë me aktivitete në natyrë. Mos tregoni gjithçka për planet dhe idetë e reja, derisa të jeni i sigurt se ato nuk do të dështojnë. Sa i përket anës financiare, parashikohet ditë e mbarë.
Peshqit
Përgjithësisht keni qenë gjithmonë i fortë përballë tundimeve, ndaj nuk do të keni frikë nga ftesat që mund t’ju vijnë. Në dashuri, gjërat do të nisin t’ju buzëqeshin. Ekziston mundësia të përballeni me një situatë të pakëndshme gjatë ditës së sotme në aspektin profesional.

HOROSKOPI E ENJTE 15 TETOR 2020

Dashi

Siç rekomandohet nga horoskopi, nuk do të duhet të prisni rezultate të menjëhershme, por gjithsesi kini durim. Hëna në disonancë mund të rikthejë disa situata që keni menduar se janë zgjidhur ose t’ju bëjë të provoni shumë provokime. Në realitet, do të duhet të prisni deri në dhjetor për të pasur përparimin e madh.

Demi

Falë Venusit në pamjen e shkëlqyer, mund të vendosni të afroheni me një person ose do të doni të rikuperoni një ndjenjë që dukej e mbaruar. Në fakt, shtatori mund të kishte shkaktuar disa ndarje, disa largime në dashuri. Megjithatë, ka pasur çifte, të cilët kanë përjetuar ndryshime të rëndësishme, por shumë të lodhshme, të tilla si një transferim dhe tani do të duhet të gjejnë qetësi.

Binjakët

Siç parashikon horoskopi, këtë të enjte dhe të premte do të keni forcë më të madhe dhe e meritoni atë, pas dy ditësh që ju kanë vënë nën presion! Dikush madje do të jetë në gjendje të zgjidhë një problem të vogël që u ngrit në orët e mëparshme. Dyshimet vazhdojnë në dashuri.

Gaforrja

Sipas parashikimeve astrologjike, këto dy ditë mund të keni një rënie të vogël të energjisë. Ndoshta do të ndiheni sikur i keni të gjithë kundër. Në të vërtetë, do të duhet të largoheni vetëm nga ata që mund t’ju shkaktojnë probleme. Provoni të jeni pak më mohues! Mbahuni, sepse jeta juaj do të përmirësohet në fund të vitit.

Luani

Siç parashikon horoskopi, të enjten dhe të premten do të keni forcë dhe sukses, si në dashuri ashtu edhe në punë. Nëse e gjeni veten ku të pranoni kushte pune që nuk ju pëlqejnë shumë, mos reagoni keq! Mos insistoni të dëshironi të kryeni situata të komplikuara me çdo kusht, sepse mund të jetë një rrezik i madh! Shumë shpejt dikush do të përjetojë një ndryshim të rëndësishëm, dikush tjetër do të rivlerësojë një person, një bashkëpunëtor, të cilin e kishte lënë mënjanë.

Virgjëresha

Kjo e enjte do të jetë një ditë tjetër premtuese. Ajo që ka më shumë rëndësi tani është të përfshiheni dhe të mos rrini në mbrojtje. Marrëdhëniet që janë forcuar, nëse është e mundur, do të jenë edhe më të forta. Ata që kërkojnë diçka të rëndësishme mund të zbulojnë se tashmë e kanë nën hundë!

Peshorja

Siç parashikon horoskopi, Hëna do të jetë në shenjë: do të gjeni forcë dhe optimizëm më të madh. Dikush madje do të jetë në gjendje të zgjidhë disa probleme të vogla. Nga mbrëmja, megjithatë, mund të përjetoni një rënie të vogël fizike që do ta ndjeni edhe të premten. Në punë mund të keni pasur disa vonesa të mëdha, por mundësi të rëndësishme do të vijnë në dy muajt e ardhshëm.

Akrepi

Sipas parashikimeve astrologjike, do të keni intuitë të mirë. Mërkuri në shenjën tuaj do t’ju ndihmojë të keni një vizion shumë të mençur për të ardhmen dhe do t’ju lejojë të zgjidhni një problem personal, ligjor ose ekonomik, për të marrë vendimet e duhura. Ju do të duhet t’i kushtoni vëmendje vetëm provokimeve! 2021 nuk do të jetë një vit që do t’ju lejojë të rriteni shumë, por do të jetë një vit i ruajtjes së atyre që keni arritur: kështu që duhet të përdorni nëntorin dhe dhjetorin për të rimarrë sa më shumë energji!

Shigjetari

Siç tregohet nga horoskopi, do të jetë një ditë më e mirë sesa të dyja që sapo kaluan. Ata që përjetuan një pushim të detyruar në muajt e parë të vitit tani do ta kenë të vështirë të rikuperohen. Projektet e reja të punës po ngrihen ngadalë, mbase do të jeni akoma të zemëruar me ata që donin të ndryshonin idenë tuaj, tek e cila besuat shumë. Në dashuri do të keni nevojë për maturi, ndoshta partneri është i largët.

Bricjapi

Sot dhe ditën e premte do të jeni nën një stres të vogël, mund të përjetoni disa momente tensioni. Vazhdon të jetë një javë me forcë të madhe, por në 48 orët e ardhshme mund të keni disa dështime të vogla. Ju do të duhet t’i kushtoni vëmendje të madhe marrëdhënieve me Dashin dhe Peshoren. Nëse do të debatohet me dikë, duhet të shprehni mendimin tuaj pa frikë.

Ujori

Siç parashikon horoskopi të enjten dhe në ditët në vijim, yjet do t’ju inkurajojnë të besoni në ëndrrën tuaj të madhe, të angazhoheni për të sjellë ndryshimin që dëshironi. Ka nga ata që do të vendosin të lëvizin, të cilët do të ndryshojnë rolin ose stilin e tyre të jetesës. 2021 do t’ju ndihmojë shumë në këtë drejtim!

Peshqit

Sipas parashikimeve astrologjike, e enjtja do të jetë pak më mirë sesa ditët e kaluara, por gjithsesi do të duhet të jeni të kujdesshëm, sidomos në dashuri. Ata që kanë jetuar ditë konflikti duhet të përpiqen të sqarojnë se çfarë ka ndodhur. Ndonjëherë ju silleni shumë vrazhdë me partnerin tuaj, veçanërisht nëse nuk po merrni vëmendjen e mjaftueshme. Mundohuni të mos e teproni me provokimet!

HOROSKOPI E MËRKURË 14 TETOR 2020

Dashi

Siç parashikon horoskopi, e mërkura do të jetë një ditë mjaft e qetë, por sigurisht jo e paharrueshme! Për fat të mirë, ju jeni në fund të një periudhe shumë të lodhshme. Ka shumë mundësi që të keni nevojë për ndihmë nga një avokat ose llogaritar për të dalë nga një situatë e caktuar në të cilën jeni futur vetë. Mundohuni të mbani nën kontroll nervozizmin tuaj!

Demi

E mërkura do të jetë një ditë që do të favorizojë dashurinë. Nëse jeni çift apo beqar do të keni mundësinë të përjetoni emocione të rëndësishme, madje edhe të merrni komplimente të këndshme. Do të ketë nga ata që kanë bërë tashmë hapin e madh ose do të bëhen gati. Ajo që ka më shumë rëndësi do të jetë përfshirja, dhënia hapësirë ​​aftësive tuaja, cilësive më të mira tuajat.

Binjakët

Siç tregohet nga horoskopi, do të jeni pak të lodhur dhe të mbingarkuar nga një mijë probleme. Eshtë dikush që po ju vë në provë durimin ose po përballeni me çështje të ndërlikuara biznesi ose dashurie.

Gaforrja

Sipas parashikimeve astrologjike, mund të ndiheni pak me rënie të humorit, do të jeni shumë të ndjeshëm, por në të njëjtën kohë rritet nevoja për t’u rikuperuar, për të shprehur plotësisht forcën tuaj. Java është e favorshme dhe ju do të dilni nga ky tunel. Ngadalë do të shpëtoni nga të gjitha ato vështirësi emocionale dhe psikologjike që ju kanë munduar në dy vitet e fundit.

Luani

Siç parashikon horoskopi, do të jeni shumë të fortë në dashuri, do të keni një karizëm të dukshme. Këto ditë duhet të tregoni shumë kujdes me paratë – ka disa çështje familjare ose biznesi shumë të komplikuara që do të duhet të zgjidhen. Marrëdhëniet e lindura në shtator do të kenë një zhvillim të mirë, ndërsa sa i përket punës ka ende probleme. Tani për tani do të ishte më mirë për ju të pranonit situatën aktuale, edhe nëse nuk jeni plotësisht të kënaqur.

Virgjëresha

Do të jetë edhe një ditë tjetër e rëndësishme, do të keni yje shumë të favorshëm. E enjtja dhe e premtja, nga ana tjetër, do të jenë dy ditë veçanërisht premtuese nga pikëpamja emocionale. Lajme interesante në horizont! Hija e vetme e këtyre ditëve mund të përfaqësohet nga një person që ka zili suksesin tuaj, nga dikush që do të përpiqet të bëjë një polemikë, për t’ju nxjerrë në një dritë të keqe. Nëse po, thjesht lërini gjërat dhe mos reagoni.

Peshorja

Siç parashikon horoskopi, mund të ndiheni të sulmuar nga të tjerët, dikush madje do të përfshihet në një mosmarrëveshje ligjore dhe do të duhet pak më shumë durim përpara se ta zgjidhni atë. Nga dhjetori i këtij viti do të filloni të rikuperoni! 2021, pra, do të jetë një vit shumë i rëndësishëm, në të cilin mund të bashkoni të gjitha pjesët e jetës suaj. Ju do të jeni të përkushtuar për të rindërtuar një identitet më të fortë, si profesionalisht dhe personalisht, por në fund të fundit do të dilni në krye.

Akrepi

Sipas parashikimeve, do të jetë një ditë shumë premtuese për ata që duan të realizojnë një projekt ose nëse keni nevojë të rikuperoni një shumë parash që keni humbur në muajt e fundit. Këto ditë nuk do të keni fitime të mëdha, por gjithsesi mund ta përmirësoni situatën tuaj ekonomike. Bëhuni gati për një fundjavë shumë interesante! Në ndërkohë, duhet të përpiqeni të rigjeni dashurinë dhe të përpiqeni të jeni më pak kritikë dhe kërkues ndaj të tjerëve.

Shigjetari

Siç parashikon horoskopi, do të jeni pak si të rënë moralisht. Nëse keni filluar kohët e fundit një projekt, mund të ndiheni keq, se po përparon shumë ngadalë. Disa Shigjetarë madje do të zemërohen, sepse kanë patur një projekt të rëndësishëm në mendje, por dikush ua ktheu shpinën në momentin e fundit dhe ua prishi planet. Mbi të gjitha, ju jeni që përpara disa ndërhyrjeve, e humbni plotësisht durimin! Në dashuri do ju duhet shumë maturi.

Bricjapi

Duhet të braktisni kuptimin tuaj praktik për pak kohë, lidhjen tuaj me realitetin dhe të realizoni një dëshirë. Këto ditë ju mund të fluturoni lart me imagjinatën tuaj, mund të shpresoni të merrni, madje me interes, atë që keni humbur muajt e kaluar, në punë dhe në dashuri. Venusi në një aspekt të favorshëm do t’ju japë disa lajme: përpiquni të përfshiheni!

Ujori

Siç parashikon horoskopi, nesër do të jetë një ditë interesante, do të keni mundësinë të shëroheni. Do të keni gjithashtu 48 orë që janë veçanërisht premtuese nga pikëpamja e marrëdhënieve. Edhe Ujorët më të pakapshëm, ata më të pasigurt do të duhet të fillojnë të mendojnë për të ardhmen në një mënyrë më të qëndrueshme dhe tradicionale. Lajme të reja vijnë së shpejti!

Peshqit

Sipas parashikimeve astrologjike, duhet të shmangni stresin në çdo mënyrë, sepse pak lodhje mund të shfaqet gjatë ditës. Tani po përjetoni emocione shumë komplekse. Ndoshta dikush është kundër jush ose jeni të prekur nga një problem i brendshëm shumë i thellë. Fakti është, ju ndiheni sikur keni dhënë shumë në të kaluarën dhe tani nuk po merrni atë që ju takonte.

HOROSKOPI E MARTË 13 TETOR 2020

Dashi

Siç tregon horoskopi, do të jetë një ditë në të cilën do të keni energji dhe emocione, por edhe shumë vështirësi për të kapërcyer. Ju mund të ndiheni pak të lodhur: është normale, sepse në kohët e fundit keni qenë duke menaxhuar situata shumë komplekse, mbase ka edhe një çështje ligjore ose financiare që është duke ju mërzitur. Bëhuni të fortë! Yjet po kthehen në favor dhe do t’ju ndihmojnë, edhe në mënyra të papritura, për të zgjidhur problemet tuaja.

Demi

Këtë të martë do të keni Hënën, Jupiterin dhe Saturnin në një aspekt të favorshëm: një ditë e rëndësishme ju pret! Përdoreni atë për t’u rikuperuar në punë, për të lënë tensionet e kaluara pas jush. Në dashuri do të jetë më e vështirë të gjeni nervin e së kaluarës, sepse dilni nga 48 orë më tepër kërkuese, në të cilat keni qenë nën një presion të madh dhe jo në formë të plotë.

Binjakët

Siç parashikon horoskopi, do të jeni shumë nervozë, të gatshëm të debatoni për gjithçka dhe do të jeni të shqetësuar deri të mërkurën. Për 48 orët e ardhshme duhet të shmangni grindjet dhe konfliktet, veçanërisht në dashuri. Nga e enjtja gjendja shpirtërore do të përmirësohet.

Gaforrja

Sipas parashikimeve astrologjike, këtë të martë do të vazhdojë kjo fazë e ndryshimit të thellë në të cilën po hiqni shumë maska ​​që keni mbajtur deri tani. Në dhjetor, Saturni nuk do të jetë më kundër: për ju do të thotë të bëheni më autentikë, më të sinqertë me veten dhe me të tjerët, pa pasur nevojë të shtireni. Tani gjëja e rëndësishme është të rikuperoheni, edhe me koston e thënies së gjërave që të tjerëve nuk u pëlqejnë.

Luani

Siç tregon horoskopi, mund të ndiheni mjaft të shqetësuar dhe të trazuar. Fakti është se ju keni filluar kohët e fundit një punë të re dhe do të duhet të përpiqeni të mësoheni, dhe ka shumë të ngjarë, do të jetë një punë me kohë të pjesshme. Edhe nëse keni përjetuar disa kontraste kohët e fundit, duhet të përpiqeni të përshtateni! Një shqetësim më i madh do të jenë ata që kanë lindur në Luan, të cilët mbajnë një rol drejtues dhe do të duhet të përpiqen të marrin më shumë rezultate, ndërsa tani për tani ka vetëm një rënie të vogël. Në dashuri do të jetë një ditë neutrale.

Virgjëresha

Kjo e martë do të jetë dita e duhur për të ndalur dhe reflektuar, për të sqaruar brenda vetes atë që dëshironi për të ardhmen. Humbja e kohës dhe yjeve të favorshëm si këta do të ishte një turp! Rezultatet që merrni, ndryshimet që shihni, do të varen shumë nga vendi ku keni filluar. Ata që tashmë kishin një histori të mirë dashurie ose një punë të rëndësishme do të vërejnë vetëm ndryshime të vogla, por gjithsesi do të ketë të tilla! Përkundrazi, ata që ende presin të përfshihen, do të duhet domosdoshmërisht të kuptojnë se çfarë duan të bëjnë.

Peshorja

Siç parashikohet nga horoskopi, kjo e martë, e mërkurë dhe e enjte do të jenë tre ditë energjike, më aktive. Nuk mund të thuhet se i keni zgjidhur të gjitha problemet tuaja, por po rimëkëmbeni pak nga pak. Tani e tutje ju mund të filloni të mendoni për të ardhmen tuaj me më shumë besim dhe motivim dhe, nëse mendoni se si jeni ndjerë verën e kaluar, tashmë keni bërë një hap të mirë përpara!

Akrepi

Sipas parashikimeve, këtë të martë dhe në ditët në vijim duhet të përpiqeni të rishikoni disa vendime biznesi. Mërkuri në shenjën tuaj do ju lejojë të rigjeni më shumë besim dhe madje të ktheheni me shpenzime, nëse keni pasur ndonjë shqetësim kohët e fundit. Kushdo që pret një shumë parash do të jetë në gjendje t’i marrë ato deri në fund të këtij muaji. Në dashuri, gjërat do të vazhdojnë në heshtje. Bëhuni të fortë!

Shigjetari

Siç rekomandohet nga horoskopi, do të duhet të shmangni konfliktet, sepse do të jeni shumë të lodhur dhe të trazuar. Ka nga ata që po përjetojnë situata shumë të lodhshme në punë, ndërsa të tjerë ndihen të pakënaqur dhe nuk po marrin rezultatet, përgjigjet që kanë pritur për ca kohë. Do të jetë e lehtë të nervozoheni! Në këtë ditë do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, veçanërisht në dashuri dhe në familje. Shtyjeni gjithçka për të enjten!

Bricjapi

Dy ditët e ardhshme, Hëna do të jetë në aspektin harmonik: do të keni një dozë të mirë energjie dhe dëshire për të bërë gjëra me inteligjencë dhe pjekuri. Një qiell i tillë premtues nuk do të duhej të shkonte dëm, duke u zhytur në histori ose situata të parëndësishme ose të trazuara. Mundohuni të preferoni gjëra të qeta, ashtu si jeni! Edhe nëse ndieni zilinë e të tjerëve, injorojeni. Fizikisht po shëroheni, por mos u ngutni gjithmonë!

Ujori

Siç tregohet nga horoskopi, ju do të ndiheni më mirë se në ditët e fundit. Sidoqoftë, ju jeni duke përjetuar një moment shumë të veçantë, një fazë transformimi të thellë dhe sa më afër që të jemi në fund të vitit, aq më shumë do të gjeni energji pozitive. Edhe njerëzit që në të kaluarën kanë qenë të shqetësuar, jokonvencionalë, mbase edhe pak shkelës, do të tërhiqen nga një stabilitet dhe siguri më e madhe.

Peshqit

Sipas parashikimeve astrologjike, këtë të martë dhe të mërkurë duhet të shmangni situata sfiduese, ato në të cilat do të jetë e vështirë të ruani kontrollin. Ata që janë në një rol drejtues mund të kenë pak më shumë vështirësi për të vazhduar gjërat. Do të jetë e vështirë të bindni disa njerëz, veçanërisht ata të Virgjëreshës dhe Shigjetarit, të kryejnë detyrat që do t’u caktoni atyre. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të mos merrni me acarim gjithçka, në punë dhe në dashuri!

HOROSKOPI I JAVËS 12-18 TETOR 2020

Dashi

Sipas horoskopit, këtë javë do të favorizohen takime të reja. Ata që janë në një lidhje afatgjatë mund të kenë pasur tensione me partnerin e tyre, ndoshta të lidhura me paratë. Për fat të mirë, tetori do të lejojë të rigjeni një harmoni më të madhe. Kini kujdes për fundjavën: debate të reja mund të lindin! Në punë do të duhet të jeni të duruar: po shëroheni, por ngadalë. Disa situata do të zhbllokohen.

Dem

Në dashuri do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, sidomos të hënën dhe të martën! Ju dëshironi më shumë sinqeritet, por partneri juaj nuk duket se mendon në të njëjtën mënyrë. Jini më të kujdesshëm në familje. Në punë java do fillojë në këmbë të gabuar, por me Jupiterin dhe Saturnin në favor do të jeni në gjendje të rikuperoni. Do të duhet një kokë e ftohtë, veçanërisht nëse jeni vonë me disa dërgesa.

Binjakët

Në dashuri do të jenë ditë premtuese, veçanërisht për ata që duan të bëjnë njohje të reja. Ata që janë në lidhje me një Dash, një Akrep ose një Binjak do të jenë në gjendje të gjejnë bashkëpunim më të madh dhe të lënë pas turbulencën e javëve të fundit. Provoni të dëgjoni partnerin tuaj më shumë. Në punë, Mërkuri në favor do ju mbështesë. Përvishni mëngët dhe punoni shumë!

Gaforrja

Në dashuri, mund të lindin tensione, të shkaktuara nga fakti se personi tjetër nuk është në gjendje të shkëputet nga e kaluara. Mos u dëshpëroni! Çdo vështirësi mund të kapërcehet duke vendosur pak vullnet. Gjatë fundjavës Hëna do të vijë në shenjën tuaj: shfrytëzoni rastin për t’u afruar me partnerin. Në punë Jupiteri do të jetë në aspektin e kundërt: mund të keni vështirësi në lidhje me ndonjë kontratë ose para. Mund të keni njohje të mira të shtunën!

Luani

Sipas horoskopit, java do të jetë shumë premtuese në dashuri, falë Venusit në shenjë. Bëhuni gati të përjetoni një të dielë shumë emocionuese. Deri më 15 tetor do të jeni plot gjallëri dhe optimizëm, prandaj shfrytëzoni rastin të përfshiheni. Në punë do të duhet të jeni të vendosur dhe shumë të duruar, edhe kur ndiheni të gjykuar nga të gjithë!

Virgjëresha

Dëshira për të bërë njohje të reja rritet, për t’u përfshirë në dashuri. Mundohuni të largoni frikën dhe të guxoni – yjet janë në favor! Në frontin e punës, do të dëshironit që më në fund të kishit mundësinë e duhur për të provuar vlerën tuaj, një herë e përgjithmonë. Nëse merreni me punë, kjo mundësi do të vijë!

Peshorja

Shtatori ishte një muaj pa dyshim i pafat nga pikëpamja sentimentale. Të premten Hëna do të jetë në aspektin harmonik: shfrytëzojeni rastin të guxoni, për të rikuperuar harmoninë e humbur me partnerin tuaj. Në punë do të duhet të shtrëngoni dhëmbët, veçanërisht nëse lind pak lodhje fizike. Të reja priten së shpejti!

Akrepi

Në dashuri, marrëdhëniet e sapolindura do të duhet të kalojnë provimin e tetorit, aq më tepër nëse jeni në takim me një person të shenjës së Demit ose Ujorit. Nëse përballeni me ndonjë sqarim, do të ishte e mençur të prisni deri në fundjavën e ardhshme. Në punë keni një dëshirë në rritje për ndryshim, qoftë ai një rol apo mjedisi i punës. Së pari, sidoqoftë, lëri mënjanë edhe të gjitha hezitimet!

Shigjetari

Siç thotë horoskopi, dashuria mund të rikthehet në modë këtë javë. Nëse keni përjetuar momente krize muajt e fundit, tani e tutje mund të mbështeteni në favorizimin e yjeve për të gjetur një mirëkuptim me partnerin tuaj. Ju mund të përjetoni momente plot pasion. Nëse ju pëlqen një person, duhet të përdorni të hënën për të bërë një hap përpara. Në punë mund të kryeni projekte të reja me rezultate të mira. Kujdes vetëm të mërkurën dhe të enjten: disa pengesa shfaqen!

Bricjapi

Në dashuri do të duhet të përballeni me tensione të reja: mbase ditët e fundit keni projektuar të gjithë shqetësimin e shkaktuar nga problemet e punës në çift dhe tani po paguani pasojat. Për fat të mirë, në tetor Venusi ndodhet në një aspekt të favorshëm dhe do t’ju ndihmojë të rikuperoni qetësinë e humbur. Historitë që lindin në këto ditë janë të destinuara të zgjasin me kalimin e kohës. Në punë do të keni një sukses të madh!

Ujori

Fillimi i javës do të kërkojë kujdes. Po kaloni një periudhë konfuzioni, veçanërisht në dashuri, dhe mund të tërboheni dhe të vendosni të ktheni gjithçka përmbys! Në punë keni gjetur më shumë motivim. Do të keni shumë ide në kokën tuaj, shumë qëllime për të arritur: thjesht përpiquni t’i kushtoni vëmendje financave tuaja!

Peshqit

Në dashuri do të jetë një javë shumë intriguese, veçanërisht për beqarët, për ata që sapo janë dashuruar me një person dhe po mendojnë të shpallin fejesën. Marrëdhëniet me Virgjëreshën dhe Shigjetarin do të kërkojnë një farë kujdesi. Në punë mund të lini lodhjen e gushtit pas jush dhe të përgatiteni për një kohë më stimuluese. Vetëm e premtja mund të jetë një ditë pak më e trazuar.

HOROSKOPI E HËNË 12 TETOR 2020

Dashi
Tregohuni të duruar, pasi përpjekjet tuaja të vazhdueshme do të garantojnë sukses. Fillimi i ditës mund të jetë i mirë, por do të ketë shpenzime në mbrëmje, të cilat do t’ju shqetësojnë. Shëndeti i bashkëshortit mund t’ju shkaktojë shqetësime dhe stres.

Demi
Sot do të jeni plot energji, çfarëdo që të bëni, do të jeni në gjendje ta bëni në gjysmën e kohës që shpenzoni normalisht. Sa i përket anës financiare, filloni të kurseni menjëherë dhe shmangni shpenzimet e tepruara. Fëmijët mund të kërkojnë ndihmën tuaj për të përfunduar projekte shkollore. Mund të ketë një surprizë të këndshme në jetën tuaj në çift.

Binjakët
Rivlerësoni aspiratat tuaja për të shijuar jetën në maksimum. Joga do t’ju përmirësonte gjendjen fizike dhe shpirtërore. Përpiquni të krijoni një marrëdhënie të fortë dhe të besueshme me fëmijët tuaj. Lërini pas problemet e së kaluarës dhe ecni përpara duke menduar pozitivisht.

Gaforrja
Do të ndiheni plot shpresë gjatë ditës së sotme. Ata që janë të lidhur me artin dhe teatrin do të gjejnë disa mundësi të reja për të dhënë më të mirën e mundshme. Sot, ju mund të uleni me anëtarët e familjes dhe të diskutoni për një çështje të rëndësishme. Fjalët tuaja mund të shqetësojnë familjarët, por do të arrini në disa përfundime të rëndësishme.

Luani
Paratë që keni kursyer për disa kohë, mund t’ju duhet t’i shpenzoni sot për diçka mjaft të rëndësisme. Neglizhenca e partnerit mund të prishë marrëdhënien tuaj. Sot mund të kujtoni ditët e mira. Zgjidh një grindje të gjatë sot, pasi nesër mund të jetë tepër vonë.

Virgjëresha
Sot mund të shpëtoni nga një sëmundje me të cilën jeni përballur prej disa kohësh. Ata që kanë kaluar një krizë financiare, mund të marrin papritur fonde që do të eleminojnë disa probleme menjëherë. Romanca do t’ju turbullojë mendjen, ndërsa takoni të dashurin tuaj.

Peshorja
Sot do të mund të shijoni sukseset tuaja në punë dhe në karrierë. Megjithatë, duhet të jeni më të bindur në arritjen e qëllimeve tuaja. Nëse merreni me biznes, intensifikojeni punën dhe angazhimin tuaj.

Akrepi
Përpiquni të jeni më i qëndrueshëm emocionalisht. Ekziston mundësia të pësoni humbje financiare, nëse sot investoni duke u bazuar tek këshillat e të tjerëve. Natyra dhe personaliteti juaj i këndshëm do t’ju ndihmojnë të krijoni miq të rinj dhe të përmirësoni kontaktet.

Shigjetari
Merrni më shumë kohë për veten tuaj për tu relaksuar. Të qenit novator do t’ju sjellë para shtesë. Do të jeni në humor sot dhe do të përcillni dashuri. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj do t’ju kthejë në ato ditë të para të romancës.

Bricjapi
Mund të shqetësoheni për shkak të pasigurive, të cilat janë vetëm produkt i imagjinatës suaj. Nëse përpiqeni t’i impononi dikujt mendimet tuaja, do të dëmtoni vetëm interesat tuaja. Ekziston mundësia të realizoni një udhëtim që do të rinovojë energjinë dhe pasionin tuaj. Partneri juaj do të jetë mbështetës i ideve dhe planeve tuaja.

Ujori
Fillojeni ditën duke u ushtruar fizikisht. Investimet në pasuri të paluajtshme do të të jenë fitimprurëse. Dita e duhur për të rifreskuar kontaktet dhe marrëdhëniet e vjetra.

Peshqit
Përpiquni të mbani veten nën kontroll dhe të mos nervozoheni. Realizoni vetëm ato gjëra që janë të rëndësishme për ju. Për çështje të tjera do të keni kohë mjaftueshëm të merreni ditët në vijim.

HOROSKOPI E DIEL 11 TETOR 2020

Dashi

Këtë të diel ju duhet të rikuperoni pak më shumë qetësi shpirtërore. Përfitoni nga kjo, sepse Hëna do të jetë përsëri e favorshme dhe do t’ju japë më shumë optimizëm dhe energji. Dashi, i cili ka qenë shumë i zënë me punë për një kohë të gjatë, dhe që ka qenë nën presion për disa çështje ligjore ose ekonomike prej muajsh, duhet veçanërisht të përfitojë nga kjo.

Demi

Mund të përjetoni një rënie të vogël fizike. Nuk do të jetë asgjë për t’u shqetësuar, por mund të prishë pak trendin pozitiv të kësaj periudhe të fundit. Në orët e ardhshme duhet të flisni me veten nëse është vërtet e nevojshme! Dita do të jetë në rrezik tensionesh, veçanërisht për marrëdhëniet e lindura kohët e fundit. Demat që janë martuar ose transferuar së fundmi duhet të lërë mënjanë fjalimet e dashurisë dhe të përqendrohet më shumë te paratë.

Binjakët

Siç parashikohet nga horoskopi, do të gjeni një vitalitet më të madh. Sidoqoftë, do të duhet shumë kujdes, veçanërisht në familje. Ekziston rreziku i grindjes për paratë ose menaxhimin e fëmijëve. Në përgjithësi, dashuria do të shkojë mirë, ndërsa në punë do të ketë ende probleme për t’u zgjidhur, disa që lidhen me paratë. Studentët do të duhet të përveshin mëngët dhe të synojnë lart.

Gaforrja

Sipas parashikimeve, do të keni shumë forcë shtesë. Shumë Gaforre do të kenë arritur të kapërcejnë edhe ato sëmundje të vogla që i kanë munduar kohët e fundit. Tani e tutje, dashuria mund të kthehet në modë. Ju duhet të përpiqeni të relaksoheni pak më shumë dhe të lini tensionet dhe mendimet negative pas.

Luani

Siç parashikohet nga horoskopi, këtë të diel do të jeni shumë aktivë dhe energjikë dhe do të jeni në gjendje të lini pas vetes problemet që keni përjetuar javët e fundit. Gradualisht do të ktheheni në lëvizje! Dikush do të ketë rikuperuar qetësi të brendshme më të madhe; dikush tjetër do të ketë marrë një lajm interesant për punën. Fakti është që, nëse keni personin e duhur pranë, do të dëshironi të filloni përsëri të bëni projekte të rëndësishme për të ardhmen tuaj.

Virgjëresha

Këtë të diel do të shpërtheni me energji që duhet ta përdorni për të shfrytëzuar çdo mundësi të re. Çdo projekt apo dëshirë që doni të arrini, duhet t’i shkoni pas! Eshtë gjithashtu një periudhë pozitive nga pikëpamja e marrëdhënieve. Ju do të merrni miratime dhe vlerësime dhe nëse dini si të dilni në pah, mund të merrni propozime interesante. Një moment shumë premtues edhe për ata që studiojnë.

Peshorja

Siç tregon horoskopi, do të jetë një ditë e përshtatshme për t’u rikuperuar. Nëse keni pasur një debat të shtunën, në orët e ardhshme mund të korrigjoni dhe mendoni për të ardhmen me më shumë qetësi. Edhe nëse keni pasur një vit shumë të lodhshëm, gjërat do të bëhen më mirë për ju tani e tutje. Deri në fund të dhjetorit, ju do të duhet të punoni shumë për të rifituar më shumë stabilitet dhe për të rindërtuar rolin tuaj profesional.

Akrepi

Sipas parashikimeve, mund të ndjeni pak shqetësime. Ata që kanë humbur qetësinë e tyre mendore ditët e fundit do të përpiqen ta rifitojnë atë. Nëse keni pasur një problem, mund ta gjeni veten duke u përballur me të sot. Hiqni dorë nga ankthet dhe mendimet tuaja negative dhe bëni një përpjekje për të rifituar më shumë gjallëri. Edhe sepse do të duhet të kapërceni vështirësitë, tensionet e përjetuara gjatë ditëve të kaluara. Mos e përfundoni një marrëdhënie me ngut: mendoni me qetësi, para se të vendosni. Një projekt mund të marrë krahë!

Shigjetari

Këtë të diel mund të filloni t’i vendosni aftësitë tuaja në linjë. Këto do të jenë ditë shumë të favorshme për punën tuaj. Disa projekte do të fillojnë në majë të gishtërinjve, por do të kenë mundësi të shkëlqyera për t’u rritur në muajt e ardhshëm. Nga ana tjetër, dashuria do të jetë pak më e komplikuar për t’u menaxhuar, të paktën deri më 28 tetor, për sa kohë që Venusi është në opozitë.

Bricjapi

E diela do të jetë një ditë që do të lehtësojë kontaktet, prandaj përfitoni prej saj! Beqarët duhet të ekspozohen, të dalin dhe të takojnë njerëz të rinj. Venusi do të jetë akoma në pamje të mirë dhe do të ishte turp të mos e shfrytëzoni atë! Çiftet që kanë kohë bashkë, do të dëshirojnë të bëjnë projekte ambicioze. Nevoja për më shumë konfirmime rritet tek ju, si në punë ashtu edhe në dashuri.

Ujori

Siç tregohet nga horoskopi, nesër ju mund të shfaqni stresin emocional të përjetuar në javët e fundit. Puna ju ka shkaktuar shumë mërzitje: kushtojini vëmendje të madhe fjalëve që thoni, mos e nxirrni shqetësimin tuaj ndaj të tjerëve. Ju vazhdoni të përjetoni emocione të kundërta, por sa më afër që të jemi me fundin e vitit, aq më shumë do të gjeni ekuilibër, mençuri dhe forcë.

Peshqit

Sigurisht, Venusi disonant nuk ndihmon për të sqaruar ndjenjat tuaja tani! Tani për tani ju ndjeni nevojën për të kuptuar se kush ju do me të vërtetë, kujt mund t’i besoni në të ardhmen. Ka paqartësi që mund t’ju mundojnë në ditët në vijim! Në punë Mërkuri do të jetë në anën tuaj: do të keni një shërim të mirë dhe dikush madje do të marrë një konfirmim. Kjo do të jetë edhe më e vërtetë për ata që punojnë çdo ditë ose mbi bazë komisionesh, ose për ata që kanë filluar kohët e fundit një punë ose janë në krye të një projekti, një aktiviteti ose një kompanie.

HOROSKOPI E SHTUNË 10 TETOR 2020

Dashi

Siç parashikon horoskopi, do të keni Marsin në shenjë që do ju bëjë pak të ngazëllyer dhe Hënën në kundërshtim që do të rrisë energjinë. Nëse do të punoni gjatë fundjavës mund të ndiheni veçanërisht të trazuar. Duhet të mbaheni, çlirimi juaj është pranë. Në ndërkohë, përpiquni t’u kushtoni vëmendje provokimeve dhe të përqendroheni në sferën e ndjenjave.

Demi

Ju do të keni shumë forcë nesër. Yjet do të jenë aq të favorshëm saqë dikush mund të përjetojë edhe emocione të reja, të dashurohet. Vetëm ata që janë tepër të mbyllur në vetvete nuk do të gëzojnë përfitimet. Gjatë fundjavës mund të merrni një kënaqësi të madhe. Prisni një telefonatë të rëndësishme deri në fund të muajit.

Binjakët

Siç parashikon horoskopi, pritet një ditë disi e çuditshme. Ju mund ta gjeni veten duke debatuar për paratë, ndoshta diçka nuk është në rregull: sigurohuni që të mos zemëroheni! Nëse ndonjë anëtar i familjes provokon, përpiquni të qëndroni të qetë. Do të jeni me humor të keq ose dikush do ju bezdisë.

Gaforrja

Sipas parashikimeve yjore, nesër Hëna do të arrijë në shenjën tuaj dhe do t’ju mbushë me forcë. Nëse jeni gati të ndani disa momente të veçanta, mund ta bëni në orët e ardhshme. Më mirë akoma nëse me një Virgjëreshë apo një Dem. Do të jetë koha më e mirë për të ndaluar dhe reflektuar mbi atë që dëshironi në të ardhmen dhe të lini pas një Prill për t’u harruar.

Luani

Siç është parashikuar nga horoskopi, të shtunën dhe të dielën do të keni dy ditë në të cilat mund të shëroheni nga një këndvështrim emocional. Nëse shfaqen mundësi të reja, ju mund t’i kapni ato, por ta dini se ato do të jenë me kohë të pjesshme. Dikush mund të dëshirojë të ndryshojë punë pas shumë vitesh. Bëni kujdes me shpenzimet dhe dashuritë e dikurshme, tani të zhdukura! Mos i tërhiqni hapat zvarrë.

Virgjëresha

E shtuna dhe e diela do të jenë dy ditë të rëndësishme për dashurinë. Dikush do të dashurohet, dikush tjetër do të rizbulojë një ndjenjë. Të gjitha vendimet që merrni tani do të kenë efekte të rëndësishme, gjithçka që dëshironi do të mund të arrihet. Ka nga ata që tashmë kanë filluar një projekt!

Peshorja

Duhet të filloni të bëni propozime, duke bërë kërkesa në punë. Megjithëse asgjë nuk do të lëvizë për momentin, shumë gjëra do të ndryshojnë nga 2021. E rëndësishme është të filloni të mbillni farën. Kushdo që ka një projekt, një punë, një studio do të duhet të presë deri më 20 dhjetor për të parë situatën të zhbllokuar. Një lajm i rëndësishëm do të mbërrijë deri në mars. Në Krishtlindje ka edhe nga ata që do të vijnë nga një moment shumë i komplikuar.

Akrepi

Sipas parashikimeve astrologjike, Hëna në një aspekt të favorshëm do t’ju japë një emocion të bukur. Në dashuri do të jetë më mirë të qëndroni të matur, të mos jeni të nxituar në vendimet tuaja. Nëse keni bërë ndonjë gabim në muajt e kaluar, tani e tutje do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm për të mos e përsëritur. 48 orë pritet të korrigjojnë një mosmarrëveshje që ka lindur në dashuri ose në familje.

Shigjetari

Ashtu siç këshillohet të bëni nga horoskopi për të shtunë dhe të diel, do të jetë më mirë për ju të pushoni, të mos organizoni gjëra të mëdha, por të qëndroni pak të qetë, ndoshta të reflektoni për punën. Ndoshta do të kapërceni një angazhim ose do të jeni ju që dëshironi të largoheni nga ndonjë shqetësim. Duket si një fundjavë disi e komplikuar nga pikëpamja sentimentale. Edhe ata që po përjetojnë një marrëdhënie të mirë si çift në ditët në vijim mund të ndjehen pak të mërzitur.

Bricjapi

Venusi do të jetë në pamje të shkëlqyer: një ditë ndriçuese për dashurinë ju pret. Nëse keni personin e duhur pranë, me yje si këto premton të vijë një fundjavë fjalë për fjalë magjike. Beqarët mund të dalin në pah. Plagët e kaluara, pesimizmi nuk duhet të lejohen të prishin këtë fundjavë.

Ujori

Siç rekomandohet nga horoskopi për këtë të shtunë dhe të diel, do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm. Keni ditë që ndiheni nervozë dhe të lodhur. Ju është dashur të përballeni me vonesa, shpenzime të papritura, tendosje fizike. Nëse në orët e ardhshme ndjeni tension në dashuri ose midis njerëzve të afërt, jini të kujdesshëm, mos rrezikoni!

Peshqit

Sipas parashikimeve, të shtunë dhe të diel do të keni forcë të mirë dhe do të jeni në gjendje të rikuperoni ekuilibrin tuaj të brendshëm. Ju me siguri do të ndiheni më pozitivë se në ditët e fundit! Mbani mend, megjithatë, se Venusi është në opozitë dhe mund t’ju ngacmojë për t’ju bërë të rilidheni me dikë nga e kaluara, dikush që nuk e meriton vëmendjen tuaj. Në ditët në vijim do të dëshironi të vini në dyshim dashurinë dhe miqësitë.


Send this to a friend