VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI 5 MARS 2016

By | March 5, 2016

Komentet

HOROSKOPI E ENJTE 3 DHJETOR 2020

Dashi
Jini të vëmendshëm, pasi dikush mund të përpiqet t’ju bëjë shembull me një rast aspak të mirë. Mund të ketë një rritje të përkohshme të stresit në jetën tuaj. Një mirëkuptim më i mirë me bashkëshortin tuaj do të sjellë paqe dhe lumturi në shtëpinë tuaj.

Demi
Mendohuni mirë para se të merrni vendime gjatë ditës së sotme. Çështjet e brendshme mund të kërkojnë vëmendjen tuaj të menjëhershme. Suksesi është padyshim i juaji, nëse bëni ndryshime thelbësore në kohën e duhur.

Binjakët
Pozicioni juaj financiar do të përmirësohet përmes fitimeve të papritura. Sot do të ketë një mungesë romance në jetën tuaj, pasi partneri/partnerja juaj mund të ketë disa probleme me shëndetin. Beqarët e kësaj shenje rekomandohen të dalin dhe të krijojnë kontakte me miq të rinj.

Gaforrja
Suksesi nga disa veprime në të kaluarën do të ngrejë besimin në vetvete. Të qenit inovativ do t’ju sjellë para shtesë. Motivoni fëmijët të përmbushin pritshmëritë tuaja. Por gjithashtu lejojini atyrë lirinë për të provuar dhe dështuar dhe më pas të provojnë përsëri.

Luani
Partneri/partnerja juaj mund të presë të bëni një përpjekje të veçantë për të sot. Do të keni disa arsye për tu ndjerë të kënaqur sot. Sa i përket aspektit profesional nuk parashikohen ndryshime.

Virgjëresha
Çështjet në pritje mund të bëhen më të errëta dhe shpenzimet do t’ju turbullojnë mendjen. Do të jetë një ditë e mirë për të rinovuar kontaktet dhe marrëdhëniet e vjetra. Ekziston mundësia për nisjen e një marrëdhënie të re romantike.

Peshorja
Përdorimi i pakujdesshëm i një pajisje elektroshtëpiake mund t’ju shkaktojë probleme. Tregohuni mirëkuptues dhe të dhembshur me të afërmit tuaj. Do të jetë një ditë e suksesshme për ata që merren me punë krijuese.

Akrepi
Të gjitha investimet tuaja duhet të bëhen me një perspektivë afatgjatë. Një lajm i mirë i papritur do të ndryshojë pozitivisht ditën tuaj. Mos tërhiq vëmendjen pa qenë e nevojshme në jetën tuaj në çift.

Shigjetari
Ju mund të merrni një dhuratë të papritur nga një mik apo i afërm. Jeta juaj në çift duket e qëndrueshme dhe e sigurt. Çështjet e taksave dhe sigurimeve do të kenë nevojë për vëmendje të veçantë.

Bricjapi
Ka gjasa të ndiheni shumë të lodhur për shkak të mungesës së pushimit. Investimet e bëra sot do të rrisin prosperitetin dhe sigurinë tuaj financiare. Tregohuni me takt sot me partnerin/partneren tuaj, pasi mund të mos jetë në humor.

Ujori
Jeta në çift mund të marrë një kthesë magjike sot. Një partneritet i ri do të provojë të jetë premtues në aspektin profesional. Nëse po përballeni me probleme ligjore, është dita e duhur për të vizituar një avokat.

Peshqit
Shmangni personat që kërkojnë hua vazhdimisht. Natyra gazmore e anëtarëve të familjes do të lehtësojë atmosferën në shtëpi. Një romancë e re do t’ju bëjë të ndiheni mjaft mirë dhe të shijoni çdo moment.

HOROSKOPI E MËRKURË 2 DHJETOR 2020

Dashi

 

Nuk do jeni as të përpiktë dhe as të rregullt gjatë kësaj dite kështu që do përballeni me probleme. Ju të dashuruarit do jeni shumë agresivë me partnerin tuaj dhe kjo mund të sjellë probleme serioze me të. Asnjëri nuk do i kuptojë gabimet dhe secili do kërkojë të dalë e veta. Ju beqarët nuk do ndiheni ende gati për ta ndryshuar statusin, pasi kohët e fundit po ja kaloni mirë me miqtë e ngushtë. Në punë duhet të ecni me hapat e kolegëve sepse përndryshe do mbeteni mbrapa. Shtojini edhe pak më tepër përpjekjet. Buxheti duhet pasur më tepër nën kujdes. Shmangni investimet e ekzagjeruara dhe dhëniet e huave.

Demi

 

Dielli do sjellë më shumë Diell gjatë kësaj dite dhe çdo gjë do jetë më e bukur. Pozitiviteti do ju shoqërojë gjatë gjithë kohës. Ju të dashuruarit do e konsolidoni jetën tuaj dhe do ndiheni shumë më të qetë. Gjërat do ju ecin ashtu si e kishit ëndërruar. Ju beqarët do jeni të përqendruar tek një çështje që ka lidhje me punën dhe nuk do dëshironi të dalin nëpër takime. Në punë do keni imagjinatë të zhvilluar dhe do dini si të veproni në çdo situatë. Shkallët do i ngjitni një e nga një pa u nxituar aspak. Edhe kolegët do i keni përherë mbështetje. Në planin financiar do keni fat me shumicë. Do ndiheni të qete kur të shpenzoni për gjërat më të nevojshme.

Binjakët

 

Do e keni të vështirë të përqendroheni gjatë kësaj dite dhe nuk do doni të bëni asnjë lëvizje. Në shumë momente do ju pushtojë pesimizmi. Për ju të dashuruarit do jetë ditë e paqëndrueshme kjo e sotmja. Asgjë nuk do ecë si e keni ëndërruar. Ju beqarët nuk do qëndroni edhe për shumë kohe me këtë status. Takimet do jene disa dhe dikush mund t’iu tërheqë goxha. Për punën ka për të qenë një ditë e qetë megjithatë mos u përgatitni për arritje të jashtëzakonshme. Në planin financiar do jeni mjaft këmbëngulës dhe nuk do lejoni që situata të tronditet aspak. Edhe familjaret do i keni pas vetes.

Gaforrja

 

Do jeni shumë intelektualë gjatë kësaj dite dhe në çdo moment do e dini mirë çfarë hapash të hidhni për të mirën e të gjithëve. Nëse keni një lidhje dhe doni që gjërat me partnerin të ecin më mirë se kohët e fundit, do ju duhet me patjetër të ndryshoni zakonet e përditshme. Kokëfortësia dhe mendjemadhësia janë ato që duhen lënë mënjanë. Ju beqarët as që do e mendoni ta ndryshoni statusin sepse ndiheni për mrekulli edhe ashtu si jeni. Në punë do jeni më të vendosur se kurrë për t’i shkuar gjërave deri në fund. Do merrni edhe promocione nga shefat. Në planin financiar më në fund do merrni masa që situata të mbetet e mirë.

Luani

 

Miqtë tuaj do jenë mbështetje e madhe dhe e çmuar sot. Ata do iu mbështesin në çdo moment dhe do iu japin këshillat e duhura. Ju që keni një lidhje do bini dakord me partnerin tuaj dhe do filloni projekte të përbashkëta me të. Kjo gjë do ju afrojë edhe më tepër se më pare. Nëse jeni beqarë vetëm sa do lodheni duke kërkuar dashurinë sepse nuk do jeni me fat dhe nuk do e gjejnë atë. Nuk ka ardhur ende momenti juaj. Në punë nuk do jeni të motivuar mjaftueshëm, por falë mbështetjes së miqve kolegë do arrini të hidhni hapat e nevojshme. Financiarisht do jeni në një gjendje të kënaqshme. Do mund të shpenzoni pa frike për çdo gjë që do e keni të nevojshme.

Virgjëresha

 

Marsi do mundohet t’iu bëjë disi më të disiplinuar gjatë kësaj dite. Duhet të përpiqeni me sa të mundeni të mos turbulloheni asnjë moment. Nëse keni një lidhje mos u tregoni mosbesues kundrejt partnerit tuaj. Nëse ju e ruani në çdo hap që do hedhë ai edhe mund të mërzitet. Ju beqarët do filloni të pëlqeni mjaft një koleg pune. Edhe ai ka kohë që iu pëlqen, por nuk ua ka shprehur nga frika se mund të humbe edhe miqësinë që keni krijuar. Në punë do mbizotërojë gjatë gjithë kohës qetësia dhe do dini të përshtateni me çdo lloj situate. Të gjitha këto do ju ndihmojë të hidhni hapa të mëdha para. Për sektorin financiar dita e sotme do jetë e mrekullueshme. Gjithsesi mos u tregoni aspak impulsive për të shpenzuar.

Peshorja

 

Në çdo fushë të jetës do dini të ruani kontrollin dhe të merrni vendimet e duhura në çdo moment. Ju të dashuruarit do keni momente plot e përplot me ndodhi të këndshme. Së bashku me partnerin do bëni edhe plane për të ardhmen. Kujdes, sepse gjithë këto emocione mund t’iu bëjnë të humbisni drejtimin. Ju beqarët do filloni të pëlqeni dikë që e njihni prej kohësh dhe që e kishit tallur dikur për shkak të pamjes. Nëse jeni në kërkim të një punë sot do merrni një lajm të rëndësishëm. Mundësi të reja dhe të jashtëzakonshme do shfaqen para jush kështu që duhet ta shfrytëzoni deri në fund. Në planin financiar kënaquni me ato që do iu sjellin planetët. Po të kishit më shumë para mund të shpenzonit më shumë.

Akrepi

 

Hëna dhe Plutoni do ju vënë herë pas here në dyshim gjatë kësaj dite dhe nuk do arrini të ruani dot qetësinë si më parë. Dashuria për ju që jeni në një lidhje nuk do shkojë shumë mirë. Do qëndroni pak larg njëri- tjetrit, por në fund të ditës do kuptoni se nuk mund të bëni dot pa të. Edhe për ju beqaret dita do jetë pak delikate. Fillimisht do entuziazmoheni, por më vonë do e kuptoni se jeni gabuar për atë që pëlqenit. Në punë nuk do tregoheni shumë të disponueshëm për të bashkëpunuar kështu që mund të keni edhe mosmarrëveshje. Mund të arrini t’iu thoni “ndal” edhe disa gjërave që nuk ju kanë pëlqyer. Financat do jenë shumë të mira, gjithsesi mirë është të tregoheni pak të matur me shpenzimet e tepruara.

Shigjetari

 

Mundohuni të jeni sa më realistë gjatë kësaj dite sepse po nuk e bëtë këtë gjë gjërat do ju marrin tatëpjetën. Ju të dashuruarit do bëni gjëra të pamenduara dhe do merrni goxha kritika nga partneri. Pranojini gabimet dhe gjeni mënyrën më të mire për të kërkuar falje. Nëse jeni beqarë nuk duhet ta kërkoni dashurinë mbi qiell ndërkohë që ai në fakt është mbi tokë dhe shumë më afër nga sa mendoni. Nëse puna juaj lidhet me artin, krijimin dhe komunikimin, keni për të pasur rezultate më të mira se të tjerët. Do jeni të frymëzuar dhe do keni ide mjaft origjinale. Në planin financiar do jeni me goxha fat dhe do ndiheni të qete kur të shpenzoni.

Bricjapi

 

Mërkuri do ju bëjë mjaft intuitivë gjatë gjithë kësaj dite kështu që do arrini të kuptoheni më së miri me ata që keni pranë. Ju të dashuruarit do jeni më të pavarur se kurrë më parë dhe do bëni çdo gjë që do ndieni. Mbrëmja do jetë më e mirë për të kaluar momente intime. Nëse jeni beqarë ka rrezik të josheni nga persona jo me shumë vlera dhe nëse pranoni të filloni lidhje me ta do zhgënjeheni e do vuani. Në punë do jeni të jashtëzakonshëm dhe të gjithë do ju adhurojnë. Do dini të analizoni çdo gjë deri në detajet më të vogla dhe nuk do bëni gabime. Ka mundësi të nënshkruani edhe një kontratë fantastike. Në planin financiar do iu jepen mundësi të mira që ta përmirësoni situatën.

Ujori

 

Për fat të mirë Hëna do e zbukurojë çdo moment sot. Nuk do keni më asnjë lloj meraku dhe nuk do ndieni ankth si më parë. Ju të dashuruarit do kaloni momente shumë të mira me atë që keni në krah. Do përjetoni kënaqësi dhe emocione të pafundme që do ju mbushin me optimizëm. Ju beqarët do ua kushtojnë gjithë kohën e lirë miqve dhe nuk do e keni mendjen për të filluar një lidhje serioze. Në punë disa bashkëpunëtorë do ju kritikojnë për mospërqëndrimin në disa momente dhe kjo do ju zgjojë. Pas mesdite situata ka për të qenë shumë më ndryshe. Në planin financiar gjendja do jetë e shkëlqyer dhe do kryeni edhe investime afatgjata. Do ndiheni mirë në çdo moment sepse nuk do e keni problem të kryeni çdo shpenzim.

Peshqit

 

Edhe pse mund të kaloni një ditë të ngarkuar asnjë moment nuk do ju mungojë frymëzimi. Do jeni të qeshur. Ju të dashuruarit do kaloni momente mjaft pasiononte. Do përjetoni ndjesi të reja të cilat do ua shtojnë dëshirën për të jetuar. Ju beqarët do realizoni takime nga më të veçantat dhe do hidhni hapat e para drejt krijimit të një lidhjeje. Në punë mundet t’i keni gjërat shumë më të vështira nga më parë, por kjo nuk do të thotë që të dorëzoheni menjëherë. Mos i ndalni përpjekjet deri në fund të ditës. Në planin financiar do jeni më të organizuar se më parë dhe do dini si t’i kryeni me maturi shpenzimet. Nuk do mendoni vetëm për të sotmen.

HOROSKOPI I MUAJIT DHJETOR 2020

Dashi

Keni përpara një muaj në të cilin do të bëni miqësi dhe njohje të reja interesante me njerëz nga afër dhe larg. Në Dhjetor do të keni një humor shumë më të mirë. Do të jeni shumë më optimistë për të ardhmen tuaj. Dhjetori do të jetë padyshim një muaj shumë emocional për ju, në të cilin shumë do të ndiejnë mungesën e njerëzve të rëndësishëm që janë në Botën tjetër. Gjatë muajit do të keni më shumë kontakte me miqtë dhe të afërmit (dhe jo vetëm gjatë ditëve të pushimeve. Një ngjarje e rëndësishme në jetën e një personi në familjen tuaj do t’ju bëjë të qani ose t’ju ndikojë shumë emocionalisht. Në dhjetor është e mundur të merrni ose dërgoni para, si dhe transaksione dhe veprime të tjera financiare që lidhen me një person në rrethin tuaj të të afërmve ose partnerëve të biznesit. Ju do të merrni një lajm ose një ofertë që do t’ju bëjë të mendoni seriozisht para se të reagoni ose të jepni një përgjigje. Shumë do të përjetojnë një ngjarje familjare në lidhje me një fejesë, martesë, ditëlindje, ditë emri. Gjatë këtij muaji do të jetë pak më e vështirë për të realizuar pritshmëritë tuaja në lidhje me një person. Vonesat ose pengesat e papritura janë të mundura. Në dhjetor, ju mund të humbni ose harroni diçka, por do ta gjeni. Gjatë këtij muaji ju do të udhëtoni në mënyrë që të takoni të afërm, miq ose të vizitoni vendin tuaj të preferuar. Prisni një ngjarje interesante ose vizitë. Gratë do të kenë takime ose biseda interesante në lidhje me fëmijët. Ofertat që do të merrni këtë muaj, pa marrë parasysh se cila fushë e jetës ndikon tek ju, do të jenë interesante dhe premtuese.

Demi

Në dhjetor të afërmit do të jenë arsyeja e mbledhjes në shtëpinë tuaj. Gjatë këtij muaji, shumë do të marrin para nga një i afërm. Shumë prej jush tani do të kenë angazhime në lidhje me paratë nga një trashëgimi, qira ose pension. Në dhjetor, kini kujdes nga humbja ose dëmtimi i një dokumenti me karakter financiar (kartë bankare, llogari kursimesh, të dhënat elektronike). Këtë muaj do të takoni një mashkull për punë familjare, profesionale ose romantike. Dhjetori do të jetë një kohë për romancë dhe dashuri. Edhe nëse nuk keni një partner në këtë moment, kjo do të jetë një kohë e mirë për ta gjetur një. Gratë do të jenë të ngarkuara me disa probleme të pritshme apo të papritura që lidhen zakonisht me një pronë. Burrat do të kenë pritshmëri optimiste për zhvillimin e punëve të tyre financiare. Marrëdhënia juaj me Gaforren, Akrepin ose Peshqit do të përqendrohet në mënyrë rigoroze në një qëllim ose detyrë të veçantë.

Binjakët

Do të angazhoheni në një ngjarje të rëndësishme në jetën e një vajze apo një gruaje të re. Gjatë këtij muaji do të ndërtoni plane të rëndësishme të mbushura me shpresa ose pritshmëri pozitive për të ardhmen. Do të përjetoni emocione të forta rreth një ngjarjeje që lidhet me një burrë. Dhjetori mund të lidhet me një lajm shtatzënie ose lindje të një djali. Burrat do të luajnë një rol të rëndësishëm në jetën tuaj në dhjetor, veçanërisht ata që janë miq ose kolegë. Do të ketë surpriza nga ana e tyre. Shumë gjëra do të jenë në gjendje t’ju befasojnë këtë muaj. Në dhjetor, do të kënaqeni duke blerë diçka për shtëpinë. Nëse është e nevojshme, do të merrni ndihmë financiare nga të afërmit. Dhjetori do të jetë një kohë e mirë për të përfunduar një marrëveshje pronësie ose toke. Nëse keni fermën tuaj, risitë që do të bëni këtë muaj do të jenë shumë të suksesshme dhe të përshtatshme për ju. Një problem financiar do të zgjidhet shpejt. Gratë do të kenë një marrëdhënie (personale, profesionale ose familjare) me një burrë. Burrat do të kenë pritshmëri specifike jetën e tyre të dashurisë.

Gaforrja

Në dhjetor do të kaloni një periudhë të rëndësishme, me një optimizëm të madh, me një dëshirë për një ndryshim të rëndësishëm ose sukses. Ky do të jetë një muaj i mbarë për çështjet ligjore ose gjyqësore që janë zvarritur për një kohë jashtëzakonisht të gjatë ose kanë qenë problematike për ndonjë arsye. Dhjetori do të jetë një kohë e mirë për trajtim ose terapi nëse është e nevojshme. Këtë muaj do të keni një kohë të mirë për të udhëtuar. Në dhjetor, dashuria, miqësia ose marrëdhënia juaj familjare do të ketë një zhvillim të mirë. Ky do të jetë një muaj i mbarë për një propozim martese, një fejesë, ose bashkëjetesë. Gjatë këtij muaji, kini kujdes me gjërat që u jepni fëmijëve ose të rinjve në familje. Është e mundur që ata t’i përdorin pa kujdes dhe kështu të shkaktojnë dëme ose aksidente të padëshiruara. Momentet e pakëndshme këtë muaj do të përfshijnë një marrëdhënie me një grua e cila do të fajësojë të tjerët për problemet e saj. Për disa prej jush, dhjetori sjell angazhime në lidhje me trashëgiminë. Këtë muaj do të trishtoheni edhe nga lajmet e pakëndshme në lidhje me një person që njihni. Gratë do të arrijnë shumë këtë muaj dhe gjithçka do të varet nga ambiciet dhe vullneti i tyre për t’i realizuar qëllimet. Burrat do të jenë shkaku i një konflikti të pakëndshëm në shtëpinë tuaj.

Luani

Do të përjetoni emocionalisht një situatë në jetën e miqve, fqinjëve ose kolegëve tuaj. Kjo do të jetë një ngjarje që do të kërkojë më shumë mbështetje morale dhe emocionale nga ju dhe të tjerët. Gjatë këtij muaji, miqësitë tuaja do të vihen në provë, me njerëz që mendonit se ju dhanë siguri dhe që mund t’u besonit. Situatat dhe përvojat e ndryshme ndonjëherë i ndryshojnë njerëzit. Në shtator, do të merrni pjesë në një mbledhje të rëndësishme familjare. Ky është një muaj në të cilin shumë do të marrin pjesë në një fejesë, martesë ose ngjarje të rëndësishme. Në fund të vitit në plan të parë do të kuptoni se sa e rëndësishme është harmonia dhe mirëkuptimi në marrëdhëniet midis brezave të ndryshëm në një familje. Shmangni stresin, sepse në përgjithësi, dhjetori mund të jetë një muaj shumë produktiv për ju. Jini të durueshëm dhe kini besim në fatin tuaj. Surprizat e këtij muaji do t’ju tregojnë nëse jeni në rrugën e duhur. Dhjetori do të jetë një kohë për dashuri dhe aventura romantike. Për disa prej jush, një flirt në punë do të jetë i shkurtër, por do të lërë pas një kujtim të veçantë. Gratë duhet të jenë të kujdesshme me shëndetin e tyre dhe mbi të gjitha të mbajnë veten të qëndrueshme dhe të shëndetshme mendërisht dhe emocionalisht. Burrat do të ndahen me një koleg ose mik.

Virgjëresha

Në dhjetor do të befasoheni nga ngjarjet, zhvillimi i të cilave do të ndryshojë rrënjësisht shpresat dhe pritshmëritë tuaja. Më shumë gjasa, ato do të kenë një ndikim negativ mbi ju, i cili do të shkaktohet nga gënjeshtra, mashtrimi ose veprime të tjera të ngjashme. Gjatë këtij muaji, veprimet e fshehta ose manipuluese të njerëzve të tjerë do të kenë një zbulim të papritur. Një nga ngjarjet e rëndësishme të këtij muaji do të jetë e lidhur me lajme në lidhje me një grua që jeton në një qytet tjetër. Ky do të jetë një muaj i mbarë për martesë, për krijimin e një familjeje të re. Do të keni më shumë stres në punën tuaj, sepse shumë njerëz do të mbështeten tek ju dhe nuk do të jeni në gjendje të merrni ndihmën e mjaftueshme për të përballuar detyrat që ju janë caktuar. Në dhjetor, mbështetuni te burimet dhe aftësitë tuaja personale. Flirtimi në zyrë do të krijojë konflikt dhe madje skandal. Burrat do të jetë në gjendje për t`i treguar vendin një personi që po i dëmton privatësinë. Gratë do të përjetojnë vështirësi të shoqëruara me përvoja të pakëndshme, emocionale.

Peshorja

Në dhjetor do të jeni në gjendje të zgjidhni problemet tuaja financiare ose problemet që mund të kenë lindur muajt e mëparshëm. Është e mundur të gëzoheni për një sukses, të siguroni një burim të ri të të ardhurave, të filloni një punë të re më të mirëpaguar. Këtë muaj, lajmet që lidhen me shqetësimet serioze në jetën e të afërmve, miqve ose të njohurve tuaj do t’ju bëjnë të mendoni për disa kthesa të papritura në jetë. Këto ngjarje do të jenë një përvojë e rëndësishme jetësore edhe për ju. Askush nuk e di se në çfarë situate mund të ndodhet ose çfarë përvojash do të sjellë fati i tij. Gjatë këtij muaji do të keni angazhime më serioze në lidhje me dokumentet. Do të përballeni me burokraci të panevojshme ose me shumë formalitete që do t’ju nervozojnë. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të pastruar shtëpinë tuaj nga sende të panevojshme ose të vjetruara. Gjatë këtij muaji, ka të ngjarë të mashtroheni ose të vidheni nga dikush që i ka planifikuar veprimet paraprakisht. Nëse jeni në një proces gjyqësor të një natyre financiare, jini të përgatitur për ndërlikime të pakëndshme. Nëse jeni në procesin e një ndryshimi të rëndësishëm në jetën tuaj, për të cilën keni nevojë për më shumë burime financiare, mund të përballeni me vonesa të përkohshme. Një situatë stresuese e lidhur me një të afërm do t’ju bëjë të kuptoni edhe një herë se gjërat e këqija në jetë vijnë shpejt. Bëni kujdes me pajisjet elektrike. Gratë do të përjetojnë tension ose stres në lidhje me një grua të afërt. Burrat do të gëzojnë lajme të mira financiare dhe mundësi të reja në dhjetor.

Akrepi

Në dhjetor do të ngarkoheni me telashe ose probleme të ndryshme që lidhen me një djalë të ri. Shumë do të jenë të lumtur këtë muaj për mysafirët që do kenë. Ky do të jetë një muaj i mbarë për të udhëtuar për të takuar të afërm, miq ose për të bërë njohje të reja. Për disa prej jush, dhjetori do të jetë koha e një ndryshimi të madh. Surprizat këtë muaj do të kenë të bëjnë me një fëmijë. Ju gjithashtu do të habiteni nga lajmet që lidhen me shtatzëninë e një gruaje, për të cilën ky do të jetë një gëzim i shumëpritur. Gjatë këtij muaji do të jeni në gjendje të arrini shumë gjëra, të filloni dhe të kryeni detyra dhe plane të rëndësishme. Do të përjetoni edhe një sërë emocionesh të këndshme. Gjatë këtij muaji, shmangni marrëdhëniet financiare me miqtë, pasi rrezikoni të përkeqësoni marrëdhënien tuaj. Në dhjetor, fati do të gjejë një mënyrë për t’ju befasuar këndshëm me një dokument të një natyre financiare, me një fitim ose dhuratë të papritur, ose me një blerje të suksesshme me një çmim të mirë. Gratë Akrep do të përjetojnë një muaj vendimesh dhe ndryshimesh të rëndësishme. Gjithçka do të varet nga gatishmëria juaj për të shkuar me guxim drejt horizonteve të reja, të panjohura në jetën tuaj. Burrat do të konsiderojnë një punë të re ose mundësi biznesi, por ndoshta do të jetë e vështirë për ju të merrni një vendim këtë muaj.

Shigjetari

Në dhjetor do të përjetoni një ngjarje të rëndësishme në lidhje me një person nga rrethi juaj i të afërmve, i cili do të lërë një gjurmë të qëndrueshme në jetën tuaj. Është e mundur që gjatë këtij muaji të keni një angazhim në lidhje me përkujtimin e një të dashuri të vdekur. Injoroni komentet ose thashethemet që ndikojnë në privatësinë tuaj. Sidomos ato që kanë të bëjnë me të kaluarën tuaj ose të partnerit tuaj. Gjatë këtij muaji do të keni planet tuaja për një ndryshim në shtëpi. Ka shumë të ngjarë të hasni në rezistencë ose mungesë bashkëpunimi nga njerëzit me të cilët jetoni ose punoni. Në dhjetor do të përjetoni një konflikt në familjen tuaj në lidhje me interesat ose dëshirat tuaja materiale. Do të mërziteni ose zhgënjeheni nga lajmet e pakëndshme në lidhje me një person që jeton larg. Një incident ose aksident i pakëndshëm është i mundur gjatë udhëtimit me një person nga rrethi juaj i miqve ose kolegëve. Do të përpiqeni për mirëkuptim, harmoni dhe intimitet më të madh me njerëzit përreth jush. Ky do të jetë një muaj i mbarë për të krijuar miqësi dhe kontakte të reja. Do të diskutoni për lajmet ose një ngjarje në lidhje me një vajzë apo një grua të re në familjen tuaj. Në dhjetor do të bëni një mbledhje me të afërmit në lidhje me fejesën, martesën, lindjen e fëmijës, përvjetorin, ditëlindjen dhe më tepër. Gratë mund të bëjnë papritur një udhëtim ose të përjetojnë një ngjarje të papritur në lidhje me një person nga një qytet ose vend tjetër. Burrat do të takojnë njerëz të rinj të cilët do të kenë një ndikim të madh në jetën e tyre në muajt ose vitet e ardhshme.

Bricjapi

Në dhjetor do t’ju kërkohet të ndryshoni planet tuaja ose të bëni plane të reja për të përcaktuar veprimet tuaja të ardhshme. Këtë muaj do të keni një takim interesant ose të rëndësishëm. Njerëz të rinj do të shfaqen në rrethin tuaj të miqve, kolegëve ose të afërmve. Në Dhjetor, do të keni një takim, vizitë ose mbledhje, me shumë gjasë lidhur me një të afërm i cili jeton ose punon në një qytet apo vend tjetër. Jo gjithçka që ai ose ajo do të tregojë për jetën e tij, do të jetë e vërtetë. Dhjetori do t’ju sjellë një shans për të realizuar mundësitë e humbura. Ju mund të gjeni papritur artikuj të harruar ose të vjedhur për veten tuaj. Gjatë këtij muaji do të merrni këshilla ose informacione të dobishme nga një mik apo koleg. Papritur për disa prej jush, ndërlikime të përkohshme në lidhje me udhëtimet në distanca të gjata mund të ndodhin në dhjetor. Vonesat ose pengesat mund të ndodhin edhe me paratë.  Nëse do të udhëtoni këtë muaj, jini të kujdesshëm me të gjitha dokumentet dhe paratë që do t’ju duhen për këtë udhëtim. Dhjetorin do ta mbani mend me një ngjarje apo lajm në lidhje me një shtatzëni të papritur. Gjatë këtij muaji, jini të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja financiare me njerëz të tjerë. Gratë Bricjap do të gëzojnë një kontratë, marrëveshje ose lloj tjetër informacioni në lidhje me të ardhurat e mira këtë muaj ose vitin e ardhshëm. Burrat duhet të kenë kujdes nga gënjeshtrat dhe manipulimet e grave.

Ujori

Në dhjetor do të jeni në gjendje të hiqni qafe shqetësimet tuaja dhe të keni më shumë qartësi për problemet ose shqetësimet tuaja. Në dhjetor do t’ju jepet një shans të bëni shumë gjëra të mira dhe të qëndroni të lumtur me veten tuaj. Do të jetë e rëndësishme të ruani ndershmërinë, mirësjelljen dhe modestinë në veprimet tuaja. Gjatë këtij muaji, marrëdhëniet tuaja personale ose profesionale që nuk ju kanë shkaktuar ndonjë problem deri më tani do të kalojnë nëpër sprova të ndryshme. Kini kujdes me shfaqjet e mbindjeshmërisë, ose xhelozisë. Këtë muaj do të bëni një mbledhje me miqtë ose fqinjët tuaj në lidhje me një ngjarje në shtëpinë e tyre. Ky do të jetë një muaj i mbarë për të zgjidhur një problem financiar. Gjatë këtij muaji mund të forconi pozicionin tuaj në vendin e punës. Do t’ju jepet mundësia të realizoni një shans ose ide të humbur. Do të jeni të ftuar në një mbledhje që lidhet me një person në rrethin tuaj të të afërmve ose miqve. Dhjetori mund të mbahet mend me një blerje të re në shtëpinë tuaj. Ju jeni gati për të marrë para ose do të përjetoni një zhvillim të favorshëm të marrëdhënieve financiare me një grua. Burrat do të kenë mundësinë të lënë pas një humbje emocionale, fizike ose financiare. Gratë do përballen me një problem shëndetësor. Ju duhet ta prisni vitin e ri me më shumë shpresë dhe optimizëm.

Peshqit

Do të kaloni një periudhë shumë të tensionuar dhe dinamike. Do të keni më shumë angazhime në jetën e përditshme dhe më shumë detyra që do të duhet të përfundojnë në kohë. Gjatë këtij muaji do të konsideroni ide, propozime ose mundësi për të ardhura më të mira, për punë shtesë dhe më tepër. Në dhjetor, do të merreni me problemet dhe shqetësimet tuaja. Do të kërkoni mënyra për t’i zgjidhur ato në mënyrë të arsyeshme. Kjo do të jetë e rëndësishme për ju para se ato të bëhen më serioze ose më të vështira për t’u zgjidhur. Ndoshta zgjidhja e tyre do t’ju kushtojë para. Zhvillimi i marrëdhënies tuaj personale, miqësore ose profesionale do t’ju befasojë këtë muaj. Do të ndiheni konfuzë dhe të pasigurt për atë që po kaloni. Në dhjetor, do të merrni para ose një dokument financiar që do t’ju çlirojë nga çdo frikë ose ankth. Planet në lidhje me një fëmijë do të diskutohen. Gjatë këtij muaji, ju mund të ofendoheni nga fjalët dhe veprimet e dikujt që qëllimisht do të veprojë kundër jush. Gratë do të ndahen me miqtë, dhe kjo nuk do të jetë aspak e papritur për to. Burrat do të gëzohen me një nga sukseset e tyre personale.

HOROSKOPI E MARTË 1 DHJETOR 2020

Dashi
Ju kurrë nuk keni qenë të mirë në marrjen e urdhrave, veçanërisht nëse ato vijnë nga një epror. Por sot, ato vijnë për të mirën e përbashkët, ndaj do t’ju duhet t’i zbatoni. Në aspektin profesional, parashikohet një rritje në detyrë.
Demi
Një partner ose një mik i dashur me të cilin ndani mendimet tuaja më të thella mund t’ju bëjë një ofertë mjaft të çuditshme, por jashtëzakonisht të mrekullueshme. Për fat të mirë, është koha e përkryer për një aktivitet të tillë, ndaj mund ta pranoni atë.
Binjakët
Sot mendja juaj është e gatshme për romancë. Ju i doni të gjitha! Biseda të thella, kuptimplota, por dhe flirtim intensiv. Për fat të mirë, me planetët të rreshtuar në mënyrën si janë për momentin, ju jeni të favorizuar në këtë drejtim.
Gaforrja
Nëse mund të arrini të kaloni gjithçka që universi ka vendosur të hedhë drejt rrugës suaj për momentin, gjë që do të jetë shumë interesante, ju mund të kaloni gjithçka. Pavarësisht nëse është një figurë autoriteti, partner apo mik i mirë, do të bëni gjithçka që ata kërkojnë pa asnjë ankesë.
Luani
Sot do të ishte një ditë e mirë për të qëndruar i vetëm. Njerëzit mund të jenë paksa bezdisës dhe gjaknxehtësia mund të ndizet. Nuk ka kuptim të hysh në një argument të panevojshëm. Bëni lojë të sigurt duke shmangur personat që shkaktojnë nervozizëm.
Virgjëresha

Rutina juaj do të prishet seriozisht, por për të parën herë nuk do të mërziteni shumë për këtë. Kjo do të ndodhë për një arsye të mirë. Ndoshta është partneri juaj, një mik i mirë ose shefi juaj që e kërkon favorin. Kushdo qoftë ai, me të vërtetë ka nevojë për ndihmën tuaj.
Peshorja
Mos u përpiqni të fshihni ndjenjat nga ata njerëz që doni dhe që ju duan. Lajmi i mirë është se tani situata është shumë e mirë. Kjo do t’ju ndihmojë për nisjen e një marrëdhënieje të re sentimentale.
Akrepi
Ju mund të jeni akoma pak i irrituar për ngjarjet e së kaluarës, por në të vërtetë është koha që thjesht t’i harroni ato. Bëjani vetes këtë favor dhe vazhdoni përpara. Mbajtja e inateve vetëm ju dëmton. Jeta është shumë e shkurtër! Jetoni në të tashmen dhe shihni drejt së ardhmes.
Shigjetari
Sipas mendimit tuaj, jeta ka për qëllim të jetë një seri pushimesh të zgjatura. Nuk është se jeni i papërgjegjshëm. Në fakt, është një mënyrë e mirë për të tejkaluar problemet me të cilat përballeni herë pas here. Edhe sot do t’ju duhet të mendoni pozitivisht përballë sfidave.
Bricjapi
Sot do të jetë një ditë e mrekullueshme. Vazhdoni derisa ta besoni absolutisht. ‘Fal, harro dhe vazhdo përpara’ duhet të jetë sot motoja juaj. Nëse përballeni me probleme në dashuri, largojeni energjinë negative nga vetja.
Ujori
Do t’ju duhet që sot të tregoni më shumë angazhim në vendin e punës. Nëse përballeni me ndonjë problem, kërkoni këshilla nga dikush. Në aspektin sentimental, gjithçka do të shkojë sipas planeve.
Peshqit
Vetëkontrolli nuk ka qenë kurrë lart në listën tuaj të cilësive që admironi te vetja. Përpiquni të tregoni pak përmbajtje me blerjet në internet që të mos dëmtoni plotësisht llogarinë tuaj bankare.

HOROSKOPI I JAVËS 30 NËNTOR – 6 DHJETOR 2020

Dashi

 

Këtë javë do jetë jeta profesionale ajo që do ju shqetësojë më shumë. Do ju duket shpesh sikur nuk do kuptoheni nga shefat dhe nga ana tjetër nuk do i dëgjoni aspak këshillat që do iu jepen. Nëse jeni në një lidhje nuk duhet ta teproni me kërkesat sepse partneri do ndihet keq kur të mos ua plotësojë dot të gjitha. Tregohuni realistë dhe gjërat kanë për t’iu ecur për mrekulli. Ju beqarët mire do jetë të mos luani shumë me zjarrin nëse nuk doni të digjen keq. Po i morët gjërat shtruar gjithçka do ju ecë më mirë. Shëndeti nuk do jetë i keq. Çlodhuni sa të mundni dhe shmangni qëndrimin jashtë. Financat do jenë në një gjendje delikate kështu që duhet të shmangni çdo lloj shpenzimi të tepruar. Në punë do jeni tejet të ngarkuar dhe në disa momente nuk do dini çfarë të bëni më pare. Ecni me plane.

Demi

 

Këtë javë klima do jetë goxha e tendosur për ju dhe shpesh do bëheni nervozë. Shumë here do ju duket sikur nuk do i arrini dot qëllimet dhe kjo do ju stresojë pamasë. Ju të dashuruarit do jetoni në një klimë të qetë dhe pa emocionet që keni ëndërruar gjithmonë. Në shumë momente do ju duket sikur kurrë më gjërat nuk do lulëzojnë. Ju beqarët do jeni më sensualë dhe ka mundësi të kaloni edhe ditë të lumtura. Me shëndetin duhet të jeni më vigjilentë dhe të kujdeseni për çdo shqetësim para se gjendja të përkeqësohet. Financat nuk do jenë të shkëlqyera dhe kjo do ju mërzitë goxha. Në punë nuk do ua vënë veshin për ato që do kërkoni dhe asgjë nuk do iu ecë si keni dashur.

Binjakët

 

Gjatë kësaj jave do i përkushtoheni më tepër jetës tuaj sentimentale për shkak të një konflikti apo një shqetësimi që do ekzistojë. Do ngrini disa pikëpyetje qe nuk do ju lejojë të merrni frymë lirisht. Do keni diskutime goxha të gjata me partnerin dhe do vendosni pikat mbi “i” për disa çështje delikate. Ju beqarët do realizoni takime mbresëlënëse që ditët e para dhe gjatë gjithë javës do përjetoni emocione të këndshme. Shëndeti nuk do ketë aspak probleme dhe vështirësi, përkundrazi do jeni energjike dhe dinamike. Financat do varen nga mënyra sesi ju do i menaxhoni. Po nuk kryet çmenduri gjendja do mbetet e kënaqshme. Në pune do keni ide shumë të mira sesi të arrini atje ku keni dëshiruar. Do lodheni e do mundoheni paksa, por rezultatet do ua mbushin zemrën me gëzim.

Gaforrja

 

Asgjë nuk do ju shkojë ashtu si e kishit menduar gjatë kësaj jave. Ju të dashuruarit do keni një periudhë të mbushur me lumturi dhe emocione pa fund. Partneri do iu surprizojë gjatë gjithë kohës dhe do iu bëjë shpeshherë të ndiheni si në ëndërr. Ju beqarët jo vetëm që do keni takime, por ato shumë shpejt do shndërrohen në lidhje serioze ose martesa. Lodhja do ndikojë së tepërmi tek shëndeti. Nga ana tjetër mbrohuni edhe nga i ftohti, i cili nuk është i zakonshëm. Në planin financiar mos prisni përmirësime të mëdha, por gëzohuni me situatën e qëndrueshme që do ekzistojë. Në planin profesional, planetët do jenë në anën tuaj dhe do iu sjellin fat. Mund t’iu bëhen edhe disa propozime të papritura, por mjaft interesante.

Luani

 

Nëse nuk bëni më të mirën nga vetja për të ruajtur qetësinë këtë javë gjërat do bëhen më delikate. Nëse keni një lidhje, jeta juaj do mbrohet nga të gjithë planetët. Dielli do sjellë ngrohtësinë dhe do iu nxitë të tregoheni më mirëkuptues me njëri-tjetrin. Për ju beqarët do jetë periudhë e favorshme për takime interesante. Mos kërkoni menjëherë të krijoni lidhje serioze, por merrini gjërat shtruar. Shëndeti do ketë disa shqetësime. Mos hani më tepër sesa duhet sepse stomaku juaj do jetë i ndjeshëm dhe do keni dhimbje. Në planin financiar do iu duhet të merrni disa vendime me të vërtetë të vështira, prandaj bëni kujdes. Në punë mundohuni të ndryshoni rutinën dhe të provoni përvoja të reja. Me pak mundim do arrini atje ku dëshironi.

Virgjëresha

 

Do ndiheni si të rilindur gjatë kësaj jave dhe rrahjet e zemrës do shtohen edhe më shumë. Nëse keni një lidhje, marrëdhënia me partnerin do jetë më e mirë. Nuk do i mbani inat njëri-tjetrit dhe do dini të kërkoni falje. Ju beqarët duhet të dilni nëpër takime, por nuk duhet t’i pranoni sa hap e mbyll sytë propozimet që do iu bëhen. Shëndeti nuk do jetë i keq, gjithsesi yjet këshillojnë të bëni pak më tepër kujdes me ushqimet. Nëse keni pasur probleme me qarkullimin e gjakut do keni përmirësime. Paratë do jenë shqetësimi juaj më i madh. Situata nuk do jetë e qëndrueshme prandaj duhen marrë masa edhe më strikte. Nëse puna në të cilën jeni nuk iu përmbush dhe nuk ndiheni rehat, kërkoni diçka tjetër. Java do jetë e përshtatshme.

Peshorja

 

Javë e paqëndrueshme pritet të vijë dhe do gjendeni përballë shumë vështirësive. Për ju që jeni në një lidhje qetësia, harmonia dhe besimi tek njeri-tjetri do jenë pikat më të forta. Nuk do keni aspak mosmarrëveshje. Ju beqarët do realizoni një takim mbresëlënës dhe deri në fund të javës do mund të filloni një lidhje të qëndrueshme. Shëndeti do jetë edhe më i mirë nga sa e kishit menduar. Nuk do ju mungojë energjia dhe hareja në çdo çast. Buxheti nuk do jetë në gjendjen më të mirë të mundshme, por ju do dini si t’i menaxhoni dhe do e mbani gjendjen të stabilizuar. Në punë do provoni eksperienca të reja dhe do ja dilni me sukses. Po tentove gjithmonë e arrin atë që dëshiron.

Akrepi

 

Kjo javë do jetë shumë emocionuese. Gjithçka do fillojë me qetësi për ju që jeni në një lidhje, por pas të mërkurës pasioni do rikthehet në mënyrë të vrullshëm. Do ndiheni aq mirë saqë me zor do e besoni se jeni në realitet. Ju beqarët nuk duhet të bëjnë sakrifica ekstreme vetëm për të ndryshuar statusin. Me thjeshtësi dhe një komunikim të mirë ata mund të arrijnë çdo gjë që dëshirojnë. Shëndeti do jetë goxha i mirë. Do jeni ne forme të shkëlqyer fizike dhe morale. Buxheti do jetë aq i mirë saqë mund t’i kryeni pa frikë edhe investimet e mëdha që keni menduar. Në punë do bashkëpunoni me disa kolegë dhe do arrini majat.

Shigjetari

 

Kjo do jetë një javë e mbushur me çaste të lumtura dhe me gëzim të pafund. Ju që jeni në një lidhje ka rrezik ta kaloni partnerin në plan të dytë duke u marrë fillimisht me disa probleme familjare. Flisni sa më hapur me të dhe shpjegojani me kujdes situatën. Ju beqarët do keni disa probleme dhe nuk do e keni shumë mendjen për të flirtuar me. Gjendja shëndetësore ka për të qenë disa herë më e mirë se më parë. Nuk do i keni as shqetësimet nga stomaku dhe nga shtylla kurrizore. Buxhetin do e keni gjithë kohës nën kujdes kështu që për asnjë çast nuk do ju dalin probleme. Në punë do arrini shumë lart për shkak të durimit, këmbënguljes dhe vendosmërisë tuaj.

Bricjapi

 

Gjatë kësaj jave planetët do ju ndihmojnë të kuptoni edhe më mirë aftësitë që keni. Ju të dashuruarit, edhe pse do keni disa mosmarrëveshje me partnerin në ditët e para të javës, duhet të keni kurajën t’i përballoni ato. Klima do fillojë të ngrohet pak nga pak nga fundi i javës. Ju beqarët do keni mundësi të shumta për aventura emocionuese. Përfitoni nëse kjo është ajo që dëshironi. Në sektorin e shëndetit gjërat do shkojnë më së miri. Do keni rezistencë të mirë dhe nuk pritet as shqetësimi më i vogël. Në planin financiar ka ardhur koha të tregoheni të kursyer nëse doni që financat mos kenë tronditje të mëdha. Në pune do jetë periudhë e favorshme për plotësimin e disa prej objektivave. Do e dini mirë ku të orientoheni dhe do arrini atë që keni programuar prej kohësh.

Ujori

 

Kjo ka për të qenë një javë pozitive për të gjithë. Ju që jeni në një lidhje do e surprizoni partnerin me sjelljen tuaj shembullore. Do kujdeseni më tepër për të dhe do ia plotësoni dëshirat. Ai do ndihet mirë edhe pse do i duket çudi ky ndryshim i menjëhershëm. Ju beqarët më në fund do përjetoni emocionet e të qenit në një lidhje. Shëndeti nuk do jetë aspak problematik edhe pse lodhja do bëjë të veten. Flini me tepër dhe do keni më shumë energji . Mjedisi yjor nuk do jetë aq i përshtatshëm për sektorin e financave. Mos shpenzoni më shumë sesa ua mban xhepi sepse do keni probleme të mëdha më vonë. Në jetën profesionale do jeni plot vullnet dhe dëshirë për të ecur përpara. Inteligjenca dhe kujdesi që keni do iu çojë atje ku dëshironi.

Peshqit

 

Kjo javë nuk do jetë perfekte për ju, megjithatë planetët do ju ndihmojnë të merrni frymë më lirisht. Nëse keni një lidhje, marrëdhënia me partnerin nuk do jetë e kënaqshme. Do tregoheni shumë kërkues dhe kritikues njëkohësisht, çka nuk do i pëlqejë aspak atij që keni në krah. Ju beqarët nuk duhet të ecni me sy mbyllur dhe të shohin nga do iu çojë rruga sepse do përballeni me zhgënjime. Fizikisht do ndiheni mirë, megjithatë disa ushtrime fizike dhe pak më tepër kujdes me ushqimin do iu ndihmonte të kishit energji më tepër. Financat do jenë të qëndrueshme nëse shpenzoni vetëm për gjerat e nevojshme dhe nuk e teproni me gjërat e panevojshme. Në planin profesional do keni fat me shumicë dhe do jeni më të suksesshmit nga kolegët. Shefat do iu japin edhe mundësi të shprehni mendimet që keni mbi një temë delikate.

HOROSKOPI E HËNË 30 DHJETOR 2020

Dashi

Sot shënohet fillimi i një faze të re në jetën tuaj. Papritmas pikëpamja juaj do të jetë shumë më pozitive. Ju e kuptoni që gjërat janë të mundshme dhe se jeni të aftë! Fillimi i aventurave të reja dhe trajtimi i sfidave të reja ndihet emocionuese.

Demi

Diçka e re po nis mes jush dhe një personi interesant, por mos nxitoni në këtë marrëdhënie. Ju duhet ta merrni gjithçka ngadalë nëse nuk doni ta ngatërroni kokën tuaj. Para se gjërat të thellohen, duhet të kaloni më shumë kohë vetëm.

Binjaket

Pavarësisht nëse jeni të përgatitur ose jo, më në fund do të përballeni me sfidën të cilën e keni kërkuar! Pastroni mendjen dhe përqendrohuni në qëndrimin e freskët. Përmbushja e të gjitha dëshirave tuaja është e mundur në jetë vetëm nëse i merrni gjërat ngadalë dhe me fokusim.

Gaforrja

Më në fund mund t’i jepni fund përplasjeve që keni pasur me një figurë autoriteti nëse thjesht dorëzoheni dhe bini dakord t’i lini ata të jenë bosi! Qëllimet tuaja nuk ndryshojnë prandaj përqendrohuni në fushat për të cilat bini dakord. Dorëzohuni dhe jepini vetes një pauzë.

Luani

Kjo mund të jetë një nga ato ditë kur çfarëdo që të bëni do të jetë kënaqësi. Ju mund të keni një kohë të mirë duke bërë gjithçka nëse qëndroni optimistë! Ju keni të drejtë të keni fat të mirë pa asnjë presion, kështu që pikërisht këtë do të keni. Largoni gjërat e këqija nga jeta juaj.

Virgjeresha

Mos i merrni gjërat shumë seriozisht tani. Gjithçka në cilën jeni përzier tani duhet të bëjë një rrugë të gjatë para se të finalizohet, kështu që ndihuni të lirë të lehtësoheni dhe të tërhiqeni nga puna për pak. Bërja e kësaj do t’ju ndihmojë të qëndroni me shpirt optimist dhe të qeshur, gjë që do t’i bëjë gjërat shumë më të lehta.

Peshorja

Dhënia e një ndihme dikujt është diçka që duhet të bësh sepse është gjëja e duhur për të bërë, jo sepse dëshiron që njerëzit të të shohin si vetëmohues. Gjeni një mënyrë tjetër për të promovuar veten. Reklama juaj më e mirë është të jeni vetëm vetvetja.

Akrepi

Pavarësisht nëse keni të bëni me një ndryshim të madh apo të vogël të jetës, sot është dita për të filluar ta bëni atë të ndodhë. Yjet po favorizojnë shumë fillimet e reja. Përdorni energjinë tuaj në maksimum dhe nxirrni gjërat në drejtimin e duhur sa më shpejt që të mundeni.

Shigjetari

Kënaquni me faktin që sot mund të bëni gjithçka që dëshironi të bëni, sa herë që dëshironi. Kjo liri është e paçmuar dhe është diçka që duhet ta shijoni me vetëdije më shpesh.

Bricjapi

Qëllimi që i keni vënë vetes është jashtëzakonisht i arritshëm nëse këmbëngulni. Humbja është gjithmonë në xhep kështu që nuk ka pse të shqetësoheni. Nëse përqendroheni dhe i përmbaheni planeve tuaja të vendosura me kujdes, gjithçka do të shkojë mirë.

Ujori

Papritmas rutina juaj e përditshme do të ndihet ngushëlluese, jo e mërzitshme. Ky është një lajm i mirë sepse nuk duket sikur do të ketë shumë ndryshime në javët e ardhshme. Modelet e jetës suaj po bashkohen për të formuar një pamje shumë interesante dhe ju do të jeni mjaft të kënaqur për ta jetuar atë.

Peshqit

Ju keni një mendje shumë të mprehtë. Përdoreni atë për të prerë negativitetin që dikush do të lëshojë sot drejt jush. Në aspektin profesional, do t’ju duhet të përballeni me disa pengesa artificiale që nuk duhet të ishin aty.

HOROSKOPI E DIEL 29 NËNTOR 2020

Dashi
Mos u varni nga fati. Ju duhet të rifilloni stërvitjen dhe të kryeni aktivitete që do të jenë të mira për shëndetin tuaj. Kontrolloni shpenzimet pasi do të jetë një nga problemet ëe mund të përballeni me partnerin/partneren tuaj.
Demi
Joga dhe meditimi do t’ju ndihmojnë të mbani trupin në formën dhe të ndiheni mirë psikologjikisht. Sigurohuni që çdo investim që bëni të bëhet me mençuri. Bëni kujdes me çështjet personale. Mos i tregoni ato në publik pasi mund t’ju dëmtohet reputacioni.
Binjakët
Ekziston mundësia që sot të mblidhni një borxh të vjetër. Do të ndjeni dashurinë përreth jush. Do të jetë një ditë e shkëlqyeshme për aktivitetet shoqërore, si dhe ato fetare.
Gaforrja
Humori i bashkëshortit/bashkëshortes suaj do t’ju zbukurojë ditën. Do të jetë një ditë plot energji dhe parashikohen fitime të papritura. Mund të përballeni me një çështje që do të kërkojë vëmendjen tuaj të menjëhershme.
Luani
Përfitoni nga koha e lirë për të ndihmuar një anëtar të familjes për një çështje të rëndësishme. Falja e partnerit/partneres suaj lidhur me një gabim të së kaluarës do të ketë një efekt të fortë pozitiv në marrëdhënien tuaj. Kompetencat tuaja profesionale mund të vihen në provë.
Virgjëresha
Një udhëtim i shkurtër për të vizituar një mik apo të afërm, do të jetë një pushim relaksues nga rutina juaj e përditshme. Hapat e guximshëm do të sillnin shpërblime të favorshme. Përgjithësisht do të jetë një nga ato ditë kur gjërat nuk do të lëvizin ashtu siç dëshiron
Peshorja
Mos i detyroni njerëzit të bëjnë gjëra për ju. Pozicioni juaj financiar do të përmirësohet përmes fitimeve të papritura. Një lajm i mirë i papritur në lidhje me fëmijët, do t’ju sjellë lumturi.
Akrepi
Personaliteti do t’ju ndihmojnë të krijoni disa miq të rinj. Përpiquni ta kuptoni dhe të tregoheni të duruar me partnerin/partneren tuaj sot për shkak të gjendjes së tij/saj të paqëdrueshme emocionalisht. Mbështetja e vlefshme nga një mik do t’ju ndihmojë në çështjet profesionale.
Shigjetari
Shmangni përballjet e panevojshme, pasi kjo vetëm do t’ju shkaktojë stres. Kjo mund të mos jetë një ditë shumë fitimprurëse, daj kontrolloni gjendjen e parave dhe kufizoni shpenzimet. Sjellja e çrregullt e partnerit/partneres suaj mund t’ju prishë romancën.
Bricjapi
Një lajm i papritur mund t’ju ndriçojë ditën. Jeta në çift do të marrë një kthesë të bukur sot. Disa persona të kësaj shenje do të përjetojnë ndjenjën e të qenit i dashuruar.
Ujori
Do të jetë një ditë përgjithësisht e bukur dhe e mbushur me argëtim. Nëse dilni për të bërë pazar, beni kujdes me blerjet e panevojshme. Mund të ndiheni të neglizhuar nga partneri/partnerja dhe kjo mund të bëjë që të rivlerësoni marrëdhënien tuaj.
Peshqit
Vetëm ju e dini se çfarë është më e mira për ju, ndaj tregohuni të fortë, të vendosur dhe të gatshëm të jetoni rezultatet. Jini origjinal në pamjen dhe sjelljen tuaj kur dilni me personin e zemrës. Disa persona të kësaj shenje do të harrojnë disa ankesa nga e kaluara dhe do të çmojnë të tashmen.

HOROSKOPI E SHTUNË 28 NËNTOR 2020

Dashi
Jepini përparësi shëndetit sot. Entuziazmi do të sjellë rezultate të favorshme dhe do të lehtësojë tensionet e brendshme. Një udhëtim i papritur, për disa persona të kësaj shenje do të jetë stresues.

Demi
Do të dukeni shumë tërheqës para të tjerëve sot. Dëshirat tuaja do të përmbushen, teksa fati do të vijë në rrugën tuaj. Anëtarët e familjes do të mbështesin pikëpamjet tuaja. Sot mund të rijetoni disa kujtime emocionuese.

Binjakët
Një lajm i mirë i papritur nga të afërmit që ndodhen larg vendit, do të sjellë lumturi për të gjithë familjen. Ju dëshironi të arrini shumë gjatë kësaj fundjave, por mund të zhgënjeheni nëse lejoni zvarritje të kota.

Gaforrja
Teknikat tuaja të komunikimit dhe aftësitë e punës do të jenë mbresëlënëse. Miqtë tuaj do të jenë mbështetësit më të mirë. “Kambanat” e dasmës mund të bien për disa, ndërsa për disa të tjerë romanca është ajo që do t’i mbajë në humor të mirë.

Luani
Mundohuni të kontrolloni shpenzimet dhe të blini vetëm artikujt thelbësorë. Miqtë dhe bashkëshorti do t’ju bëjnë të ndiheni komodë dhe do t’i falin lumturi ditës suaj. Bëni kujdes në punë.

Virgjëresha
Mos u tregoni dominues në qëndrimet tuaja me anëtarët e familjes. Ndryshimi i qëndrimit do t’u sjellë atyre shumë gëzim. Mund të gjendeni në një situatë emocionuese pranë një personi të veçantë.

Peshorja
Mbani dietën tuaj nën kontroll dhe ushtrohuni fizikisht për të qëndruar në formë. Investimet në pasuri të paluajtshme do të provojnë të jenë fitimprurëse. Do të shpenzoni kohë për të qëndruar pranë partner/it/es suaj.

Akrepi
Do të jetë një ditë e mbarë në aspektin profesional. Do të shfaqni aftësitë tuaja më të mira. Ka gjasa t’ju jepet një mundësi e re promovimi.

Shigjetari
Vizita e një miku të vjetër do ta zbukurojë mbrëmjen tuaj. Së bashku do të rijetoni kujtimet e vjetra. Dëgjoni këshillat e dhëna nga të tjerët, në mënyrë që të përfitoni plotësisht nga të gjitha mundësitë që ju vijnë sot.

Bricjapi
Mos hezitoni të shijoni disa nga gjërat më të mira në jetë. Dita do të jetë plot lumturi, pasi bashkëshorti/ja juaj do të bëjë përpjekje maksimale për t’ju sjellë gëzim. Dita do të jetë e mbarë edhe në aspektin financiar.

Ujori
Nëse keni probleme shëndetësore, shqetësimi i tepërt vetëm mund ta përkeqësojë situatën. Kushtojini kohë të mjaftueshme familjes, bëjini të kuptojnë se kujdeseni për ta. Nëse jeni të martuar, sot do të dashuroheni përsëri me bashkëshortin/en tuaj.

Peshqit
Parashikohet një rritje në të ardhurat tuaja nga një investim i kaluar. Çështjet e taksave dhe sigurimeve do të kenë nevojë për vëmendje. Sot partneri/ja do t’jua shprehë hapur ndjenjat, më shumë se çdo herë tjetër.

HOROSKOPI E PREMTE 27 NËNTOR 2020

Dashi
Është koha të përqendroheni në rrugën që synoni të ndiqni. Nëse harxhoni kohë me shqetësimin se çfarë mendojnë të tjerët, do të humbisni momentin. Mos mendoni vetëm për nesër, sepse rrezikoni të humbisni të sotmen.
Demi
Ka shumë keqkuptime që po ndodhin në jetën tuaj kohët e fundit, dhe kjo mund t’ju pengojë të afroheni me dikë. Mos harroni se nuk ka asgjë të keqe të bëni një pushim nga njerëzit që po ju trajtojnë në mënyrën e gabuar.
Binjakët
Modestia juaj nuk do t’ju sjellë asgjë të mirë, prandaj hiqni dorë sot dhe hidhuni në qendër të vëmendjes. E vetmja gjë që duhet të bëni është të krijoni kontakte të reja. Ju jeni duke projektuar një energji të parezistueshme dhe duhet ta shfrytëzoni atë në mënyrë më efektive.
Gaforrja
Deklarata juaj bankare mund të mos jetë aq e shëndetshme sa dikur, por kjo nuk do të thotë që nuk mund të jeni aq të lumtur sa dikur. Ju nuk duhet ta lejoni çështjen e parave të kontrollojë gjendjen tuaj shpirtërore dhe të filloni të kuptoni se jeni kaq me fat në shumë aspekte.
Luani
Mënyra më e mirë për t’iu qasur një problemi sot është arsimi. Mësojeni veten duke hulumtuar çdo aspekt të forcave dhe njerëzve përreth jush. Kur ta dini se çfarë i motivon ata, do të dini si t’i motivoni, dhe fuqia do të jetë në duart tuaja.
Virgjëresha
Shtresat e shumta të personalitetit tuaj ju bëjnë një person më të pasur, më të evoluar, por secila shtresë nuk po merr vëmendjen e duhur. Është koha të riorganizoni elementët e vetes dhe të sillni disa nga aspektet që janë thellë nën sipërfaqe deri në majë.
Peshorja
Një valë e madhe krijimtarie do t’ju godasë sot. Ky mund të jetë fillimi i një periudhe shumë produktive. Përqendrohuni në prodhim. Sasia është më e rëndësishme tani. Rezistojini tundimit për të kufizuar veten, sepse ideja më e mirë do të krijojë një plan tjetër.
Akrepi
Kur ishte hera e fundit që keni pasur ndonjë argëtim të modës së vjetër? Ka ardhur koha të punoni shumë për të kaluar një kohë të mirë në jetën tuaj. Bëni gjithçka që duhet për të pasur të qeshura sot. Argëtimi me disa nga problemet që keni, është mënyra më e mirë për t’i përballuar.
Shigjetari
Kjo nuk është dita më e mirë për t’u përpjekur ta shtyni një marrëdhënie në një nivel më të thellë. Ju dini diçka që ata nuk e dinë, por nëse e përdorni këtë sekret për t’u lidhur me dikë, nuk do t’ju dalë mirë. Nëse doni të afroheni me dikë, duhet të jeni besnikë ndaj asaj.
Bricjapi
Diçka e madhe po vjen, dhe mund të vijë para se të jeni plotësisht gati për të. Përgatitja është tema e madhe për ju sot, dhe do të ishte mirë të kontrollonit dy herë financat tuaja. Kërkoni mundësi për të udhëtuar. Gjërat do të fillojnë të bëhen emocionuese.
Ujori
Ju keni energji dhe shkëlqim për të zhvilluar biseda unike me njerëz nga të gjitha sferat e jetës, dhe aftësia juaj për të dëgjuar atë që njerëzit thonë është shumë për t’u vlerësuar. Popullariteti juaj do t’ju kujtojë se sa i vlefshëm jeni për njerëzit e tjerë dhe do t’ju lërë të buzëqeshur gjatë gjithë ditës.
Peshqit
Vendosja e të gjitha shpresave tuaja te një person nuk është një ide e mençur tani, prandaj përpiquni të jeni realistë për pritshmëritë tuaja. Ky person mund të mos jetë i aftë t’ju japë atë që ju dëshironi. Gjërat po funksionojnë mirë në aspektin profesional, prandaj relaksohuni.

HOROSKOPI E ENJTE 26 NËNTOR 2020

Dashi

Ju nuk mund të jeni gjithmonë drejtues, dhe është e rëndësishme të mësoni se si të tërhiqeni dhe t’ia dorëzoni kontrollin dikujt tjetër kur situata e kërkon këtë. Sot, sigurohuni që të dini se kur duhet t’i shfaqni idetë tuaja dhe kur të kafshoni gjuhën duke mos thënë asgjë.

Demi

Shmangni gjithçka që edhe nga distanca duket si një luftë për pushtet sot. Ka disa ego të mëdha të përfshira në betejë, dhe disa prej tyre pëlqejnë të bëjnë lojë të pistë. Konsideroni se çfarë është më e mira për ju, duke mos menduar se çfarë mendojnë të tjerët.

Binjakët

Përqendrohuni në kuptimin e emocioneve tuaja dhe mos harroni të përpiqeni të kuptoni pse dikush tjetër po vepron në mënyrë kaq të çuditshme. Duhet të keni një këndvështrim të ri në lidhje me një mik të vështirë. Ju nuk po u bëni asnjë favor, duke u ofruar këshilla që ata kurrë nuk do t’i ndjekin.

Gaforrja

Dëgjoni me veshët hapur sot, sepse diçka që dikush do të thotë mund të jetë shumë e dobishme për ju. Ose do të sigurojë një të dhënë të rëndësishme për zgjidhjen e një misteri, ose do t’ju ofrojë një mundësi për të filluar një bisedë me dikë. Njerëzit janë të etur për të bërë një bisedë të zgjuar me një person të zgjuar si ju.

Luani

Përfshirja në disa konflikte mund të duket sot e pakapërcyeshme, por nuk është. Bëni një pushim herët gjatë ditës dhe prisni që gjërat të çlirohen nga negativiteti. Një kompromis mund të garantohet, prandaj jini të gatshëm të jepni pak më shumë se gjithë të tjerët. Gatishmëria juaj për të qenë fleksibël do të kujtohet për mirë.

Virgjëresha

Të shohësh të gjitha anët e një personi mund të jetë një zgjim i vrazhdë nga një gjendje ëndrre, por duhet të zgjohesh dikur. Mundohuni të jeni më mendjehapur se kush është ai në të vërtetë dhe do të shihni të gjithë personin, jo vetëm qenien e idealizuar që keni krijuar. Kjo do të jetë një përvojë e mirë, jo zhgënjyese.

Peshorja

Një valë bujarie ju godet sot, dhe ju do të jeni edhe dhurues, edhe marrës. Do të dëshironi të ndani të gjitha lajmet tuaja të mira dhe të jepni të gjithë afeksionin dhe dashurinë që mund të dhuroni, por gjithashtu do të jeni gati të merrni dhuratat për të cilat keni punuar kaq shumë.

Akrepi

Keni nevojë për më shumë emocion në jetën tuaj, prandaj përfshihuni në një debat argëtues. Asnjëherë nuk është ide e keqe të përzihen gjërat në jetën tuaj, por sot duhet të ndiheni të lirë të përfshiheni pak në diskutime. Do të kënaqeni kur të dëgjoni se çfarë thonë njerëzit e tjerë.

Shigjetari

Ju mund të merrni një dhuratë të bukur, megjithëse nuk do të jetë diçka materiale. Dikush do t’ju japë dhuratën e mirëkuptimit. Një bisedë në dukje e pafajshme do të mbjellë një ide në kokën tuaj që do ta zbatoni shumë shpejt. Në dashuri, jeni i favorizuar sot.

Bricjapi

E gjithë disiplina që i keni imponuar vetes mund të fillojë të shpërblehet në një mënyrë të madhe tani. Ka një vijë përfundimi mbresëlënëse, dhe ka shumë të ngjarë ta kaloni atë deri në fund të ditës! Bëhuni gati që disa njerëz t’ju ofrojnë mbështetje në ndonjë projekt.

Ujori

Shtyjeni marrëdhënien tuaj më të re duke parashtruar më shumë pyetje. Dhe më e rëndësishmja, shtyjeni veten që të merrni një sfidë të re. Kjo është koha e përkryer për t’u ushtruar më shumë, për të filluar një plan të ri dietik, ose për të lënë pas një zakon të keq.

Peshqit

Sot, mund ta gjeni veten duke menduar të bëni gjëra që nuk do t’i kishit ëndërruar kurrë para disa vitesh. Duket sikur ambiciet tuaja të shëndetshme po bëhen edhe më të shëndetshme, dhe ky është një zhvillim shumë pozitiv për ju dhe familjen tuaj. Me situatën financiare do t’ju duhet të tregoni kujdes.

HOROSKOPI E MËRKURË 25 NËNTOR 2020

Dashi
Ju duhet të rregulloni kohën tuaj të lirë! Orët tuaja shtesë janë të ndara këtu dhe atje gjatë gjithë ditës. Por nëse ju duhet disa minuta për t’i rirregulluar ato, do të jeni në gjendje t’i merrni vetes një copë të madhe kohe që mund ta plotësoni me argëtimin që keni dëshiruar!

Demi
Koha është shumë e rëndësishme tani. Veproni shumë shpejt dhe do të ecni përpara me disa projekte. Ju duhet të jeni në gjendje t’i kushtoni vëmendje ndryshimeve në qëndrimet e njerëzve përreth jush në mënyrë që të kuptoni se kur duhet të bëni lëvizjen tuaj. Dëgjoni më shumë sesa flisni.

Binjakët
Eshtë kënaqësi të kesh gjithmonë plane, por mund të rrezikosh të humbasësh veten në të gjithë zhurmën e krijuar. Ju duhet të jeni të sinqertë me veten dhe me njerëzit që kujdesen për ju. Dhe nëse keni nevojë të bëni gjëra për veten tuaj pa marrë parasysh nevojat e të tjerëve, atëherë duhet ta bëni këtë.

Gaforrja
Energjia juaj po lëkundet sot, prandaj nuk është diçka e zgjuar që të angazhoheni për ndonjë gjë tani. Ju nuk do të jeni aq i besueshëm sa jeni zakonisht, dhe mund të zhgënjeni miqtë tuaj. Zgjidhni aktivitete që ju mundësojnë të bëni një pushim sa herë që ju nevojitet.

Luani
Koha ju mungon tani dhe ju nuk keni luksin të jeni në gjendje të prisni që njerëzit e tjerë të zbulojnë se çfarë ide të mrekullueshme keni. Eshtë koha për vetë-promovim! Kur shihni një person me ndikim, duhet të bëni që ata t’ju dëgjojnë, natyrisht në mënyrën më të mirë, më simpatike!

Virgjeresha
Të bësh hulumtime mund të mos jetë ideja juaj për argëtim, por sa argëtim do të ishte nëse përfundonit duke marrë një vendim të gabuar, të shtrenjtë? Merrni kohë sot për të kuptuar më mirë opsionet dhe situatën tuaj. Lexoni më shumë dhe kontrolloni në internet për të parë se çfarë mund të zbuloni.

Peshorja
Ju jeni mjaft i zgjuar për të njohur kufijtë tuaj, kështu që kur të pranoni që po i afroheni me shpejtësi njërit prej tyre, ndaloni! Shikoni përreth dhe kërkoni ndihmë. Nëse vazhdoni dhe i thoni vetes që thjesht do të merreni me të, po luani një lojë të rrezikshme. Me kujdes duhet të tregoni me paratë.

Akrepi
Fuqia juaj e vullnetit mund të testohet herët sot, por nuk do ta keni problem ta kaloni këtë provë! Ju keni një zotërim të mirë të asaj që po ndodh dhe e dini se sa të larta janë shanset, kështu që nuk ka asnjë mënyrë që t’i nënshtroheni tundimit tani.

Shigjetari
Ndonjëherë, të qenit i sinqertë mund të jetë diçka simpatike. Ju do të dini se si të përdorni sasinë e duhur të diplomacisë pa dëmtuar mesazhin tuaj. Ju mund t’i bëni njerëzit të kuptojnë se kanë gabuar pa i bërë të ndihen sikur i akuzoni për ndonjë gjë.

Bricjapi
Rezervuari juaj i energjisë mund të fillojë të boshatiset, por mos kini frikë. Nëse jeni i përfshirë në ndonjë lloj konkursi që kërkon qëndrueshmëri fizike ose aftësi mendore, do të dilni shumë mirë. Në dashuri mund të keni surpriza të këndshme.

Ujori
Sot, e vetmja pyetje që duhet t’i bëni vetes është se ku po shkoni me profesionin tuaj? Njohja e të gjitha përgjigjeve nuk është gjithmonë e këshillueshme.
Mund t’ju ndalojë të argëtoheni, dhe mund t’ju ndalojë të shihni gjërat në një dritë të re. Kurseni energjinë tuaj dhe mos u përpiqni të kuptoni pse gjërat po ndodhin ashtu siç po ndodhin sot.

Peshqit
Në të gjitha aktivitetet tuaja sot, entuziazmi juaj do të dalë në sipërfaqe. Kjo energji e lehtë, pozitive është ngjitëse dhe do të përhapet tek të gjithë njerëzit tuaj. Kështu që edhe pa e kuptuar, do të bëheni një lloj drejtuesi. Ju i bëni ata të lumtur, ata ju bëjnë të lumtur.

HOROSKOPI E MARTË 24 NËNTOR 2020

Dashi

Edhe pse nuk ka pengesa në rrugën tuaj tani, sërish nuk po ecni përpara me një projekt. Ndoshta nuk keni kohë, para ose nuk keni mbështetje të mjaftueshme. Cilido qoftë justifikimi, ai është thjesht një justifikim. Bëhuni krijues dhe plotësojini vendet bosh vetë.

Demi

Nëse sot përpiqeni t’i shpjegoni dikujt diçka konfuze, mund ta gjeni veten në një situatë të ndërlikuar. Ka shumë paqartësi në gjërat me të cilat jeni duke u marrë tani, prandaj kini durim. Me kalimin e kohës, njerëzit do t’i kuptojnë më mirë qëllimet tuaja dhe do të jenë të etur t’ju ndihmojnë që t’i realizoni ato.

Binjakët

Shfaqja e agresivitetit do t’ju bëjë më shumë dëm sesa dobi tani. Mundohuni shumë të jeni më të butë, veçanërisht me miqtë dhe anëtarët e familjes, të cilët mund të mos e kuptojnë se po kaloni disa probleme tani. Lajmi i mirë është që ju do të jeni pranë një personi që gjithmonë ju ndihmon të buzëqeshni.

Gaforrja

Ju nuk duhet të flisni ose të veproni shumë shpejt sot. Jo vetëm që të tjerët do t’i interpretojnë keq qëllimet tuaja, por ata mund të mendojnë se nuk po i dëgjoni. Besimi ndonjëherë mund të duket si arrogancë. Njihni audiencën tuaj. Mundohuni t’i dëgjoni më shumë njerëzit rreth jush.

Luani

Tensioni që po ndjeni tani do të zhduket plotësisht nëse i jepni vetes pak kohë për të menduar rreth asaj që po kaloni. Nuk ka asnjë arsye për panik apo shqetësim. Merrni frymë thellë dhe do të ndjeni pozitivitetin duke u rikthyer. Dhe, sapo të ndodhë kjo, do të filloni të ndjeni një farë entuziazmi për atë që po bëni tani.

Virgjëresha

Zgjedhja ndonjëherë mund të jetë e vështirë, por sot do të jetë interesante të shqyrtoni mundësitë tuaja dhe të kuptoni se cila është më e mira për ju. Është një ditë e mirë për të marrë një kthesë të papritur, gjithashtu. Në mes të rutinës suaj të zakonshme, duhet të zgjidhni të bëni diçka që askush nuk e pret.

Peshorja

Ju do të jeni si një rreze dielli kudo që të shkoni. Askush nuk mund të trishtohet kur ju ka pranë. Është një ditë e shkëlqyer për të folur me njerëz të tjerë, prandaj përpiquni të organizoni një bisedë në grup edhe nëse është virtual. Njerëzit nuk duan thjesht të kalojnë kohën me ju; ata kanë nevojë të kalojnë kohën me ju.

Akrepi

Përqafimi i ideve dhe projekteve të reja për ju duket shumë argëtues tani, por jo të gjithë të tjerët ndajnë etjen tuaj për inovacion sot. Shumë njerëz po tregohen tepër të kujdesshëm tani, dhe ata mund të mos jenë të gatshëm të rrezikojnë.

Shigjetari

Pretendimi se një problem thjesht do të zhduket një ditë, nuk është një zgjidhje. Vetëm do t’ju shkaktojë më shumë stres. Ashtu si heqja e një fashe, sa më shpejt që të merreni me të, aq më pak dhimbje do të ndjeni. E vetmja gjë që mund të bëni është ta filloni gjithçka me kushtet e tua, gjë që është një avantazh.

Bricjapi

Kujdesuni që t’i bëni në kohë të gjitha pagesat e faturave. Kështu ju mund t’i kurseni vetes shumë dhimbje koke dhe shqetësime më vonë. Përpiquni ta shikoni gjithçka nga një pikëpamje krejtësisht të re. Në aspektin financiar, jo gjithçka do të shkojë sipas parashikimeve.

Ujori

Një person i bezdisshëm nuk e kupton që po shtyp një nga butonat tuaj më të mëdhenj, prandaj përpiquni të mos zemëroheni shumë me ta. Ka shumë gjëra që po ndodhin tani midis jush dhe komunikimi mund të mos përmirësohet së shpejti.

Peshqit

Mos harroni se jeni një lider për personat që keni përreth. Ata ndjejnë se mund të kenë besim te ju. Kjo do të rrisë përgjegjësinë që të mos i zhgënjeni. Mos harroni se para se të jeni një lider, jeni një njeri me nevojat dhe dobësitë tuaja.


Send this to a friend