VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI 5 MARS 2016

By | March 5, 2016
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI I MUAJIT GUSHT 2021

Dashi

Keni ende disa dyshime për të ardhmen tuaj, edhe pse disa çështje kanë marrë zgjidhje që në fund të pranverës. Situata në sferën profesionale paraqitet e vështirë për t’u menaxhuar, si pasojë e mosmarrëveshjeve me ndonjë koleg, apo ndryshimit të eprorëve. Megjithatë, rëndësi ka të dini se do të shpëtoni pa pasoja nga kjo situatë kaotike. Është më mirë që problemet t’i vini në dukje, që t’i zgjidhni në kohën e duhur. Marsi rikthehet në pozicion jo të favorshëm prej datës 13 gusht. Kujdes me çështjet ligjore dhe financiare, sidomos nëse janë të mbartura që nga e shkuara.

Për sa i përket ndjenjave, lidhjet e dashurisë të nisura rishtas nuk janë fort emocionuese. Të lindurit në shenjën e dashit që kanë dalë së fundmi nga një raport dashuror, nuk duhet të hidhem menjëherë në një tjetër. Marrëdhëniet në krizë, që i kanë bërë ballë një periudhe të gjatë plot me sprova, tashmë do t’i gëzohen një periudhe qetësie, sepse Mërkuri dhe Dielli janë në pozicion mjaft të favorshëm. Në harkun kohor 10-19 gusht mund të ndodhë një përballje mjaft domethënëse dhe epshi është në nivele shumë të larta. Gjatë udhëtimi mund të takoni një person vërtet të rëndësishëm. Flirtet rastësore do të ikin bashkë me gushtin.

Ndërsa në aspektin fizik, pritet që lodhja e akumuluar të largohet gjatë këtij muaji, që zakonisht i kushtohet pushimit. Megjithatë, jo të gjithë të lindurit në shenjën e Dashit do të kenë mundësi të bëjnë pushime të gjata, si pasojë e problemeve ekonomike të muajve të fundit. Shmangni tensionet rreth datës 22 dhe përpiquni t’i organizoni pushimet në pjesën e parë të muajit. Lodhja mendore mund të sjellë si pajojë dhimbje koke, inflamacione apo dhimbje dhëmbësh. Shkoni te mjeku dhe merruni pak me veten.

Demi

Marsi vazhdon t’ju sprovojë sistemin nervor deri më 13 gusht, ndërkohë që Jupiteri nuk ju vjen në ndihmë të zgjidhni problemet në punë. Disa vendime apo sjellje tuajat gjatë javëve të fundit nuk u kanë pëlqyer të gjithëve. Nuk duhet të bini pre e lodhjes së skajshme apo depresionit. Saturni në pozicion mjaft të favorshëm do t’ju ndihmojë të mos e humbni ekuilibrin, por gjithsesi planet afatgjata ekonomike duhet t’i shtyni për një moment të dytë. Nëse punoni me kohë të pjesshme ose me qira, duhet të mbani orën me paratë dhe ta menaxhoni më mirë jetesën.

Ata që po kërkojnë punë, mund të vendosin kontaktet e para. Për sa i përket ndjenjave, është shumë e rëndësishme të gjeni pakëz qetësi shpirtërore. Mundësitë janë të ndryshme. Ata që kanë dalë nga një krizë dashurore, do të jenë të gatshëm të rindezin pasionin. Ndërkohë, ata që janë ndarë rishtas, do të jenë të predispozuar të krijojnë njohje të reja. Ata që janë prej kohës në një lidhje të qëndrueshme, do të zgjidhin disa çështje ekonomike apo profesionale, për të shmangur debatet e pakëndshme, sepse nervozizmi i njërit nga partnerët pasqyrohet te marrëdhënia në çift. Të rinjve kjo verë e nxehtë u ka rezervuar disa flirte që lindin krejt papritur.

Pjesa e dytë e gushtit është më e favorshme, sidomos rreth datës 22. Përkushtojuni pak më tepër formës fizike. Gjatë verës merruni pak me kujdesin ndaj lëkurës, trupit dhe mendjes. Mos i sforconi fuqitë fizike, sidomos të shtunën, më datë 11. Fyti është pikë e dobët e të lindurve në shenjën tuaj, kini kujdes me ajrin e kondicionuar dhe luhatjet e temperaturës, sidomos më datë 18.

Binjaket

Pasi te kalojnë pese ditët e para te muajit, gjate te cilave komunikimi do lere për te dëshiruar, gjithçka me pas do ece me se miri. nuk do keni aspak mosmarrëveshje me partnerin, përkundrazi do flisni hapur me te dhe do ani gati te programoni te ardhmen. Çdo gjë do e keni nen kontroll. Beqaret do bëjnë mire te mos kërkojnë dike ne baze kriteresh sepse kane për te mbetur vetëm përgjithmonë. Shëndeti here pas here do jete delikat për shkak te lodhjes. Çlodhuni here pas here dhe mos neglizhoni vitaminat e proteinat. Ne planin financiar do ju duhet një mbështetje e madhe nga te afërmit qe t’ia dilni mbanë, ne te kundërt situata do përkeqësohet ndjeshëm. Ne pune, 10 ditët e para do jene disi te paqëndrueshme, ndërkohë qe me pas gjerat do ecin për mrekulli.

Gaforrja

Dymbëdhjetë muajt e fundit kanë sjellë mundësi të jashtëzakonshme për shumë njerëz, disa me fuqi dhe ndikim të konsiderueshëm. Jupiteri, dhënësi i dhuratave dhe fatit të mirë, vizitoi Gaforren nga qershori i vitit 2013 deri në korrik të 2014. Gjatë kësaj kohe, ju me shumë gjasa ishit shumë të zënë, duke u marrë me realizimin e projekteve të reja.Now you will begin to see the fruits of your labors.Tani ju do të filloni të shihni frytet e punës tuaj. Mendoni përsëri për të gjitha fillimet e reja që nisët gjatë dymbëdhjetë muajve të fundit. Fitimet që ju do të shihni në dymbëdhjetë muajt e ardhshëm – dhe veçanërisht këtë muaj – do të lidhen drejtpërdrejtë me veprimet që ndërmorrët gjatë kësaj periudhe që sapo përfunduat. Ndonëse jo të gjitha projektet që “mbollët” do të lulëzojnë, disa prej tyre do të sjellin kaq shumë përfitime, që mund të jenë të vlefshme jo vetëm tani, por edhe për vitet që do të vijnë, ndoshta edhe për dekadën e ardhshme.

Zhvendosja e Jupiterit nga Gaforrja drejt Luanit gjatë muajit të kaluar e ka iniciuar këtë prirje të re. Ju do tju duhet të bëni pjesën tuaj duke kërkuar kompensimin që mendoni se ju takon. Siç thuhet zakonisht, pushteti nuk jepet- ai duhet marrë. Gjatë dymbëdhjetë muajve të ardhshëm, ndërkohë që Jupiteri do të jetë në shenjën tuaj deri në gusht të 2015, ju do ta keni më të lehtë se zakonisht, për të parë sesi llogaria juaj bankare do të rritet në mënyrë të konsiderueshme Jeta nuk do tju ofrojë gjithmonë të tilla mundësi të arta financiare, kështu që ju duhet të jeni i vendosur për të përfituar nga të gjitha mirësitë që jeta po jua ofron ndërsa Dielli po shkëlqen. Vazhdoni ti “ushqeni” projektet që ju filluat vitin e kaluar dhe të jeni i sigurt se ju mund të bëni që këto projekte të rriten dhe të kenë një sukses të madh.

Edhe pse shumica e mirësisë do të drejtohet në sektorin tuaj të të ardhurave të fituara, ju do të keni fat të mirë financiar edhe në shtëpinë tuaj të tetë të parave të njerëzve të tjerë. Ky sektor udhëheq komisionet, trashëgimitë, cështjet e gjykatës ose zgjidhjet e divorceve dhe shitjet e pronës, prandaj do të jetë një fushë tjetër e fitimit të mundshëm. Ju do të keni një vit të tërë me bollëk, por fillimi i gushtit do të jetë veçanërisht i dobishëm, pasi javët e ardhshme do të jenë nën energjinë e Hënës së Re të shfaqur në 26 korrik (muajin e kaluar). Këtë muaj negociatat dhe veprimet tuaja do të kenë ndikim për të ardhmen tuaj- prandaj bëni më të mirën tuaj. Hëna e Plotë e 10 gushtit ka të ngjarë të bëjë të mundur që një transaksion financiar jetik të përfundojë me sukses. Afërdita do të jetë në shtëpinë tuaj të financës nga 12 gushti deri në 5 shtator, një tjetër tregues ky sesi po shkëlqen fati juaj- Afërdita sjell monedha ari me vete, kështu që ka të ngjarë të keni disa fonde më tepër për ti shtuar më shumë luks jetës suaj.

Një ditë e shkëlqyer për të nënshkruar dokumenta për çdo lloj marrëveshje financiare do të jetë 1 ose 2 gushti, kur Mërkuri (kontratat) dhe Jupiteri (fitim, zgjerimi, dhe vlerësimi) do të bashkohen për ta bërë sipërmarrje tuaj me rëndësi jetike, në qoftë se ju e përdorni këtë ditë.

Lajme të mira mund të arrijnë në 8 gusht, një ditë potencialisht e fuqishme për të tërhequr para në dorë (ose premtimin për një çek së shpejti), në sajë të takimit të Uranit, planetit te suprizave me Diellin dhe Mërkurin, në shtëpinë tuaj të pagës. Lajmet do të jenë të papritura dhe karriera juaj është gati për të ecur më tepër. Kjo është një ditë e shkëlqyer.

Dashuria mund të jetë shumë e ndritshme më 15 gusht, kur Marsi dhe Plutoni do të kombinohen për të krijuar ëmbëlsi, pasion dhe ndoshta edhe një angazhim serioz. Megjithatë këto planete njihen edhe që sjellin situata ekstreme, kështu që duhet të jeni të kujdesshëm – ju mund të debatoni me partnerin tuaj sepse ndiheni sikur ai/ajo me qëndrimin e vet, ju ka vendosur në një qoshe. Në të vërtetë, në qoftë se gjërat nuk kanë passion brenda, ju noshta kaloni ditë të tëra pa e parë njëri tjetrin në sy. Kur bëhet fjalë për një marrëdhënie të ngushtë romantike/dashurore, kjo do të jetë një nga ato ditë që mund të nxjerrë në sipërfaqë më të mirën ose më të keqen e situatës. Megjithatë, unë dua të jem optimiste dhe shpresoj që do të jetë “më e mira që keni parë ndonjëherë”.

.Java e fundit e gushtit është një kohë e mirë për të udhëtuar dhe Hëna e Re në 25 gusht do të veprojë si një zanë magjike për tju dhënë mundësinë që të largoheni nga qyteti juaj. Kjo Hënë e Re gjithashtu do tju sigurojë edhe mjetet e duhura për tu nisur. Ju mund të mos keni bërë asnjë plan që të largoheni, por një ofertë e mundshme do të jetë kaq joshëse, saqë ju nuk mund ta refuzoni atë. Një nga shqetësimet tuaja lidhur me këtë udhëtim mund të ketë lidhje me kujdesin e fëmijës/ve tuaj, por ekziston mundësia që të punësoni dikë. Për ti kujdesuar ata- pyesni në hotel. Nëse jeni akoma e pamartuar, mund të acaroheni me angazhimet e punës së partnerit tuaj, i cili nuk mund tju shoqërojë; por kjo nuk ka pse tju ndalojë pasi ju mund të shkoni me motren apo mikeshat tuaja.

Luani

Me Diellin, Venusin dhe Marsin në paraqitje të shkëlqyeshme me Jupiterin mund të merrni diçka më shumë gjatë javëve në vazhdim. Energjia e madhe e favorizuar nga Marsi, është tregues i mirë. Në punë patjetër që do të keni diçka ekstra. Në dashuri mund të keni vështirësi nëse mbani një qëndrim tepër kritik. Të qenit i mbyllur mund t’ju ndalojë të jetoni një histori të rëndësishme. Mos lejoni që një qëndrim shumë arrogant t’ju pengojë të përjetoni emocione të bukura.

Virgjëresha

Duhet të punoni për të vendosur se cilat projekte vlejnë të zbatohen. Vera do t’iu ndihmojë në planifikimin e angazhimeve, për të ardhmen. Në dashuri, megjithatë, ky është një muaj që ofron emocione të bukura. Ata që janë vetëm për ca kohë duhet të argëtohen, të përfitojnë nga ditët e fundit të muajit sepse do të karakterizohen nga yjet. Saturni ju nxit të krijoni marrëdhënie që mund të bëhen të rëndësishme. Mos lejoni që pasiguritë dhe zhgënjimet t’ju heqin buzëqeshjen përsëri.

Peshorja

Fundi i korrikut, hëna e plotë e datës 27, me siguri do t’ju ketë sjellë ndryshime në jetën dashurore. Të paktën e dini ku qëndroni – hëna e plotë nxjerr të vërtetat në shesh. Teksa nis gushti, Urani dhe Marsi do të jenë ende të lidhur në një valle të ngushtë e të nevrikosur. E njëjta valle që nisi në mes të majit dhe do të vazhdojë deri në mes të shtatorit. 1 gushti mund të jetë një ditë e mbushur me tension. Duket se do t’ju nevojitet të ndryshoni mënyrën si zgjidhni një problem që e hasni shpesh, pasi metodat e zakonshme s’do t’ju bëjnë punë. Mosmarrëveshjet që do të keni me partnerin tuaj romantik, miqtë ose fëmijët, do të rrotullohen rreth parave.

Pa dyshim, statusi juaj i tanishëm financiar është bërë i paparashikueshëm, gjë që s’do t’ju bëhet krah në mosmarrëveshje. Situata do t’ju mbajë gjithë kohës në tension. Kini parasysh se teksa përballeni me mungesë të përkohshme parash të disponueshme, gjithashtu keni mundësinë për të fituar më shumë para nga ç’keni fituar më parë në jetë.

Vazhdoni të punoni drejt qëllimeve tuaja. Saturni dhe Urani janë në sinkron të rrallë dhe këto planete do t’ju shpëtojnë dhe do t’ju tregojnë rrugën drejt stabilizimit të çështjeve financiare. Gjiashtu, duke pasur Jupiterin fatsjellës në shtëpinë e dytë të të ardhurave të fituara deri në nëntor, jeni shumë me fat pasi kjo do të thotë se pasiguritë tuaja të varfërimit të papritur s’do të bëhen realitet. Kërkoni më shumë mënyra për të fituar para dhe do t’i gjeni.

Ekstreme të tilla si ky financiar – shpenzime të larta, të ardhura të larta – janë të zakonta kur Urani thërret Dashin në shtëpinë tuaj të tetë, një trend që nisi në maj të 2021. Në 7 nëntor, Urani do të tërhiqet sërish në shenjën e Dashit dhe problemet tuaja me paratë do të pakësohen. Urani do të kthehet në shenjën e Demit më 6 mars 2022, për të qëndruar aty për shatë vite. Momentalisht, po dëshmoni ndikimin e Uranit dhe keni shansin të mësoheni me kursimin dhe kujdesin ndaj parave para se të mësoheni me luhatjet e Uranit.

Eklipsi diellor i 11 gushtit do t’ju mbështesë dhe do t’ju hapë mundësi të reja për të bërë miq. Do të keni shansin të jeni më të shoqërueshëm, gjë që është gjithmonë ideale për një Peshore si ju. Sidoqoftë, shqetësimet në lidhje me sa para duhet të shpenzoni do të mbizotërojnë në jetën tuaj shoqërore. Nëse po merrnit në konsideratë t’i bashkoheshit një klubi shoqëror ose profesional, është ideja perfekte. Gjithmonë, nëse mund të përballoni tarifat. Nëse po, anëtarësohuni më 11 shtator.

Afërdita, planeti i bukurisë, lumturisë, luksit dhe hijeshisë, do të jetë në shenjën tuaj gjatë gjithë muajit, prej 6 gushtit deri më 9 shtator, duke theksuar karizmën tuaj. Ky vibrim i këndshëm do të ndezë jetën tuaj shoqërore.

Më 7 gusht, Afërdita në shenjën e Peshores dhe i dashuri i saj Marsi në shenjën e Ujorit do t’i kthejnë 4-6 dhe 7 gushtin në ditë fantastike për romancë.

Mërkuri do të jetë në prapavijë këtë muaj, që prej 25 korrikut deri më 18 gusht. Mos merrni vendime të rëndësishme dhe të shpejta deri në fund të gushtit.

Marsi do të dalë nga prapavija gjithashtu, më 27 gusht. Lini sa më shumë hapësirë të mundeni rreth kësaj date. Ndodhitë do të ecin më shpejt pasi Marsi të mbledhë energjitë dhe të bëjë përpara me shpejtësi për javë të tëra. Sigurisht, jeta juaj emocionale do të përfitojë prej gjendjes së mirë të Marsit. Nëse doni të bëni fertilizim in vitro, skedulojeni procedurën në shtator, as më vonë, as më herët.

Muaji mbaron mrekullisht bukur. Hëna e plotë në shenjën e Peshqve më 26 gusht do të jetë një prej më të mirave të vitit. Do të ndriçojë shtëpinë tuaj të gjashtë dhe do të përfundoni një projekt pune. Me një dorë nga Saturni, projekti juaj do t’u bëjë përshtypje njerëzve të duhur – klientëve, shefave dhe kolegëve. Puna juaj në këtë projekt do t’ju rrisë vlerën dhe do t’ju sjellë në dorë detyra më të sofistikuara.

Një trekëndësh mbresëlënës i artë do të shfaqet në qiell këtë hënë të plotë më 26 gusht, i cili do t’ju ndihmojë të bëni një ëndërr realitet. nëse doni të bëni ndryshime në shtëpi ose prona, çdo gjë do të shkojë mbarë duke përfshirë dizenjon, vendndodhjen dhe aftësinë tuaj për të gjetur njerëzit e duhur.

Duket se jeni shumë të zotët për të gjetur paratë për këtë projekt në shtëpi. Mbështetja nga familja do të jetë e fortë dhe nëse ju duhet një hua, kërkojani prindërve të parët. Kur vjen puna tek pronat e paluajtshme, jeni shumë me fat. Planifikoni në gusht dhe zbatoni në shtator, sidomos në 11 shtator. Shmangni 18 shtatorin.

1 gushti do të jetë i mbushur me tension, por vetëm nëse hapni një bisedë kontroversiale me të dashurin, partnerin apo fëmijët

Nëse ndiheni në lodhur, merrni javën e fundit të gushtit për t’u qetësuar. Do të keni kohë të arratiseni, të shijoni privatësinë dhe kohën e lirë.

Akrepi

Gushti do të jetë koha për të zgjidhur problemet familjare që lidhen me të afërmit që nuk jetojnë në vendbanimin tuaj. Në disa raste, veprime të tilla do të kërkojnë një udhëtim. Këtë muaj, tregohuni të kujdesshëm në gjithçka rreth parave. Mos jini entuziastë për ndonjë propozim që premton t`ju sjellë të ardhura ose fitime më të larta. Ekziston një problem ose një situatë tjetër e pakëndshme që lidhet me një dokument ose një kontratë financiare.

Një mosmarrëveshje me një vajzë ose një grua të re do të kthehet në një pamje të shëmtuar derisa një nga dy palët të vendosë se është më mirë të heqësh dorë. Do të keni marrëdhënie të komplikuara me gratë e lindura nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit. Ngjarjet e mira ose ndikimet e dobishme në këtë muaj do të prekin kontaktet tuaja profesionale dhe planet që do të vendosni vetë për të realizuar. Gushti gjithashtu do të jetë i favorshëm për ata që janë të papunë dhe që kërkojnë punë. Ngjarjet e ndryshme në shtëpinë tuaj do të kërkojnë shqyrtim para se të vendosni për ndryshimet, përmirësimet, blerjet më të shtrenjta ose zhvendosjen në një shtëpi të re.

Shigjetari

Ky muaj në dashuri nuk ka mungesë të momenteve pozitive dhe mjaft sfiduese. Çiftet që kanë qenë së bashku për njëfarë kohe do të jenë në gjendje të planifikojnë të ardhmen. Është gjithashtu një moment shumë i rëndësishëm për ata që po përpiqen të formalizojnë një lidhje dhe hyrja e Mërkurit në shenjën e zodiakut ndihmon për të reflektuar dhe gjetur zgjidhjet e duhura. Muaji nëntor është pozitiv edhe për beqarët, nuk do të mungojnë takimet me fat, edhe nëse njohjet e reja do të jenë veçanërisht të pasionuara dhe të angazhuara.

Bricjapi

Një periudhë e mbushur plot me ngjarje për ata që dinë ta shfrytëzojnë më së miri këtë pozicionim të favorshëm të yjeve. Investimet, transferimet e parave apo shitblerjet mund të sjellin fitime në planin afatgjatë. Studentët që po përgatiten për vjeshtën do të kenë një ndihmë të çmuar nga Saturni dhe do të mund të konkretizojnë projekte të rëndësishme, si për shembull, kalimi nga stazhi te puna e mirëfilltë, apo nga ëndrra në sirtar te gjetja e një vendi punë. Çdo gjë është e mundur. Edhe pasionet personale mund të shndërrohen në zanate. Mos harroni që shoqëria aktuale i vlerëson ata që guxojnë. Mund të arrini suksesin përmes ndonjë ideje brilante, sidomos falë teknologjisë. Një mundësi e mirë pune paraqitet me datë 23.

Çiftet që vendosën të martoheshin apo bashkëjetonin gjatë verës do të jenë të qeta dhe do të bëjnë plane të mëdha për të ardhmen. Nëse keni nisur një histori dashurie rishtas, do të ndiheni më të kënaqur. Kur horoskopi është kaq pozitiv sa juaji këtë muaj, është e pamundur që t’u bësh ballë risive, flas këtu edhe për ata që ndihen të trishtuar e të vetmuar. Do të keni takime të reja dhe propozime interesante. Mos gjykoni në mënyrë drastike dhe mos iu shmangni ndjenjave. Lëreni veten të lirë dhe do të përjetoni ndjesi shumë të bukura.

Edhe ky është një muaj i shkëlqyer për t’u martuar, për të nisur bashkëjetesën, për të ngjizur një fëmijë, apo për të bërë zgjedhje të rëndësishme. Gushti është muaji ideal për ripërtëritjen fizike. Muajt e fundit keni harxhuar shumë energji dhe tani duhet të merrni veten. Edhe ata që kanë pasur probleme, do të vërejnë një përmirësim të ndjeshëm, sidomos në harkun kohor 22-31 gusht. Bëni shumë kujdes me ushqimin, që të shmangni problemet në stomak, sidomos në datat 28-31 gusht. Janë të vetmet ditë disi të vështira në një periudhë tejet pozitive.

Ujori

Marsi në Ujor është duke ju dhënë një rol dominant në çfarëdo lloj gjëje që po bëni. Është e vërtetë që tani Marsi është në prapavijë, por kjo do të përfundojë në fund të këtij muaji. Nëse s’keni pasur durim për të parë progresin, kjo është e kuptueshme. Marsi është karburanti që ju fusni në makinë për të ecur dhe nëse nuk ka ju s’mund të shkoni larg. Në 27 gusht Marsi do të jetë në vijë të drejtë në shenjën tuaj dhe ky është një lajm i mirë. Përmirësimin do ta shihni duke filluar nga Shtatori.

Edhe Mërkuri është në prapavijë që prej 26 korrikut dhe do të kthehet në 18 gusht. Një tjetër arsye për të festuar. Hëna e plotë e 27 korrikut ishte një eklips dhe jo shumë i lehtë. Kështu, nëse jeni ndjerë sikur donit t’i jepni fund një lidhjeje, të largoheni nga një punë apo shtëpi, keni pasur të drejtë. Papritur gjërat u bënë paksa kritike muajin e kaluar. Mund të jeni ende duke mbledhur copëzat e asaj çfarë ndodhi edhe tani që hymë në gusht.

Një problem me një kontraktor, dizajner apo një person me të cilin ti ndan një hapësirë të caktuar mund ta keni në Shator rreth datës 18-të. Nëse s’jeni prezent fizikisht në shtëpinë tuaj mund ta keni mendjen tek mirëqënia e dikujt nga pjestarët e familjes, ndoshta njëri nga prindërit.

Më 11 gusht do të merrni ndihmë nga një partner apo bashkëpunëtor. Ky mund të jetë bankier, sipërmarrës, avokat apo i një tjetër profesioni-do ta zbuloni kur ai të shfaqet. Mos firmosni asnjë dokument deri muajin tjetër,dita më e mirë për këtë është 11 shtatori.

Fundi i muajit sjell një Hënë fantasike në shenjën e Peshqve. Nëse jeni i përfshirë në një projekt krijues do të mblidhni një shumë të mirë parash.

Dita më e mirë për dashurinë dhe qejfin do të jetë 7 gushti kur Afërdita dhe i dashuri i saj Marsi do të zhvillojnë pasionin dhe romancën kryesisht për shenjën tuaj. Nëse jeni vetëm, dilni një nga këto ditë pasi mund të jetë rezervuar një takim i veçantë. Pjesa tjetër e muajit ju jep mundësi për të dhënë dhe për të marrë dashuri duke filluar që nga 6 gushti deri në 9 shtator.

Peshqit

Do të keni shqetësime për një burrë të moshuar në familjen tuaj. Ngjarje të ngjashme ose situata të tjera të papritura do të shkaktojnë nevojën për kosto më të. Disa prej jush do të kërkojnë edhe një hua nga miqtë ose nga një institucion krediti. Në gusht mund të zgjidhni problemet tuaja serioze dhe madje ta ktheni situatën specifike në avantazhin tuaj dhe të përfitoni. Nëse keni një partner romantik ose martesor të lindur nën shenjën e Bricjapit, Virgjëreshës ose Demi në gusht, ai / ajo mund t’ju befasojë me një sërë sugjerimesh. Gushti do të shqetësojë shumë prej jush me lajme të pakëndshme për një vajzë apo një grua të re. Gratë mbi 35 vjeç do të mësojnë nga gabimet apo problemet e kaluara. Fati do të jetë në anën tuaj, do të dalin mundësi të reja për zhvillim. Burrat mbi moshën 35 vjeçare do të kenë shqetësime të ndryshme rreth martesës ose familjes së tyre.

blank

HOROSKOPI E DIEL 1 GUSHT 2021

Dashi
Vetëvlerësimi juaj mund të sfidohet sot nga një koleg jo shumë i sjellshëm. Mos i pranoni gjërat në shikim të parë. Ka një kuptim shumë më të thellë nën sipërfaqe, dhe do të tregoheshit jo i zgjuar të mos e njihnit atë. Gjendja financiare parashikohet e mirë.
Demi
Do të habiteni se sa larg mund të shkoni me përpjekje minimale. Sjelljet e mira shoqërore do t’ju ndihmojnë të lundroni shpejt atje ku duhet të jeni. Përfitoni sa më shumë nga kjo energji duke synuar majën dhe duke mos pushuar derisa të arrini atje.
Binjaket
Fleksibiliteti është një pjesë e rëndësishme e sotme. Merrni një qasje të qetë ndaj sfidave të ditës. Mbani një mendje të hapur dhe jini pranues ndaj ideve dhe opinioneve të të tjerëve. Ju keni shumë fuqi në dispozicion. Do të ishte turp ta humbisni atë.
Gaforrja
Mos u ndjeni nën presion nga gjërat që nuk doni të bëni. Një shqetësim sentimental mund t’ju nxisë të veproni. Mos lejoni që njerëzit e tjerë t’ju drejtojnë. Siguroni pozicionin tuaj dhe jini të fortë. Mundohuni të mos tundoheni në situata që e dini se do të jenë të këqija për ju.
Luani
Jini të vetëdijshëm se mund t’ju duhet të ndryshoni kursin tuaj në mënyrë që t’i përshtateni dinamikës së grupit. Mundohuni të punoni me ata përreth jush për të arritur një qëllim të përbashkët. Në dashuri sot mund të keni suksesin që e kërkoni prej kohësh.
Virgjeresha
Sot është një nga ato ditë në të cilën prosperiteti është shumë më afër nga sa mendoni. Ju mund ta dini se çfarë kërkoni, por ju takon juve të bëni hapin e parë drejt arritjes së qëllimit. Mos e lini mendjen tuaj kureshtare të pushojë derisa të gjeni përgjigjet që tingëllojnë të vërteta për ju.
Peshorja
Pavendosmëria mund t’ju lërë të pafuqishëm dhe në një udhëkryq sot. Të tjerët mund të jenë po aq të pavendosur sa i përket rrugës që duhet ndjekur. Në të njëjtën kohë, mund të ndiheni nën presion për të ndërmarrë veprime të menjëhershme dhe jeni lodhur duke pritur që të tjerët të bëjnë lëvizjen e parë.
Akrepi
Komunikimi është një aspekt kryesor i ditës. Nëse ecni me rrjedhën, do të uleni pikërisht aty ku duhet të jeni. Sa i përket aspektit sentimental sot mund të takoni një person shumë interesant me të cilin mund të zhvilloni një raport shumë të shëndetshëm.
Shigjetari
Ju mund të përfitoni nga një mendim shumë konstruktiv, dhe sigurisht një reflektim i qetë sot. Vendimet impulsive mund t’ju çojnë në shtigje që nuk janë zgjidhja më e mirë për ju tani. Relaksohuni dhe përpiquni të mos mendoni shumë për problemet me të cilat përballeni.
Bricjapi
Ju mund të ndjeni se keni humbur kontaktin me realitetin. Sigurohuni që të lidheni me jetën reale dhe bëni pak planifikim për të balancuar anën tuaj sentimentale. Në raport me paratë sot do të keni një mundësi të mirë.
Ujori
Ju keni mundësinë sot t’i bëni gjërat të funksionojnë shumë mirë, por do t’ju duhet të mbështeteni në të gjithë diplomacinë tuaj. Shmangni mosmarrëveshjet në vendin e punës sepse mund të përfshiheni në keqkuptime. Me paratë so gjërat do të shkojnë mirë.
Peshqit
Eshtë e habitshme se sa gjëra mund të zgjidhen duke folur për çështje të caktuara hap pas hapi. Një frikë e caktuar po ju përndjek dhe nuk do të largohet deri sa të bisedoni me një person të afërt. Në dashuri, duhet të kaloni më shumë kohë me partnerin tuaj.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 31 KORRIK 2021

Dashi
Një premtim i caktuar romantik që do të bëni këshilloheni që ta mbani sot. Në rast të kundërt rrezikoni të humbisni kredibilitetin. Sa i përket aspektit financiar, gjasat janë që të keni zhvillime pozitive nëse tregoni zgjuarsinë e nevojshme.

Demi
Ka raste kur edhe ju, të cilët jeni të duruar dhe të disiplinuar prireni të zemëroheni me diçka. Sot mund ta humbisni plotësisht në lidhje me një person të caktuar. Fantazia është e mirë brenda arsyes, por shumë do t’ju sjellë zhgënjim.

Binjakët
Më mirë vonë se sa keq është kryefjala e ditës. Ka kaq shumë gjëra të reja që janë duke ndodhur sot. Takimet e reja premtojnë shumë dhe duket se parashikojnë diçka të mirë për të ardhmen.

Gaforrja
Diçka e madhe mund të ndodhë pranë jush ose zonës ku banoni. Ndoshta do t’ju duhet të qëndroni pak më shumë në shtëpi. Përdoreni këtë moment për të bërë diçka krijuese në aspektin sentimental.

Luani
Ju keni talente të fshehura që mund t’ju zbulohen sot. Ndoshta bashkëpunimi me dikë të ri ju bën të bëni gjëra që nuk i kishit menduar kurrë. Nuk keni nevojë të ndërmerrni veprime tani. Kënaquni me potencialin tuaj të pashfrytëzuar.

Virgjëresha
Ju jeni një individ i sjellshëm, i kujdesshëm. Sot shqetësimi juaj për të tjerët mund të jetë aq i fortë sa të ndërmerrni hapa për të bërë diçka konkrete për ata. Ju mund të dëgjoni për një kauzë të denjë që do të përfundojë për shkak të mungesës së gatishmërisë tuaj.

Peshorja
Sot mund të zhvilloni një kuptim më të thellë të asaj që është me të vërtetë e rëndësishme për ju. Ju mund të habiteni nga ajo që zbuloni. Ndoshta ju është dashur pak kohë për ta mësuar këtë, por tani nuk ka më kthim mbrapa.

Akrepi
Ju mund të jeni të ftuar në një festë ku pritet të hapet një botë e tërë ngjarjesh të reja dhe emocionuese. Ju mund të ribashkoheni me një mik të mirë nga e kaluara juaj i cili mund të hapë të gjitha llojet e dyerve profesionale për ju. Jini të hapur për këdo që takoni.

Shigjetari
Ndonjëherë është më mirë të jesh me fat sesa i zgjuar. Këtë do ta mësoni sot pasi fati i mirë ju vë në vendin e duhur në kohën e duhur. Mund të takoni dikë që bën një ndryshim të madh në karrierën tuaj.

Bricjapi
Jini të hapur për çdo ftesë që ju vjen ose për çdo person të ri që takoni. Ndryshimi është në ajër për ju dhe ju duhet vetëm të jeni pranues në mënyrë që të ndodhë. Eksploroni të gjitha interesat tuaja dhe besoni në intuitën tuaj.

Ujori
Sot mund të zgjoheni dhe të kuptoni se ka vend serioz për përmirësim. Ndërkohë, ka shumë që mund të bësh duke pastruar rrëmujat dhe duke riorganizuar raftet e librave në një mënyrë më tërheqëse. Në dashuri sot mund të keni shumë fat.

Peshqit
Qielli është kufiri sot, ndërsa zbuloni se dikush diku ka disa ndjenja shumë pozitive për ju. Duket se do të kapeni në befasi nga ekstravaganca e zjarrit të tyre. Ata mund t’ju premtojnë tokën dhe hënën, por derisa t’i merrni ato, mos u ngutni për asgjë.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 30 KORRIK 2021

Dashi

Dilni nga modaliteti serioz për një ditë dhe lëreni veten të ndiheni i lumtur. Kjo është një ditë për t’u argëtuar, kështu që lirohuni dhe shprehuni lirshëm në mënyrën më të mirë që e shihni të arsyeshme. Kuptoni sa fuqi keni në natyrën tuaj gazmore.

Demi

Ju keni një ndikim tepër të fortë tek të tjerët sot. Sharmi juaj do t’ju çojë në çdo vend ku dëshironi të shkoni, prandaj përdoreni atë sipas dëshirës tuaj. Theksoni pozitiven dhe ecni në anën me diell të rrugës. Buzëqeshni dhe sillni gëzim për njerëzit që takoni.

Binjaket

Largoni agresionet tuaja sot. Qeshni pak! Transformojeni energjinë tuaj në diçka zemërgjerë, argëtuese dhe të dashur. Kjo do t’ju marrë një rrugë të gjatë. Gjëra të vogla mund të shfaqen që mund të prishin rutinën tuaj të përditshme, por një buzëqeshje e ngrohtë është gjithçka që ju nevojitet për të zbutur çdo zhgënjim.

Gaforrja

Është një ditë e shkëlqyer për ty sot. Qasja juaj gazmore për çdo situatë është ajo që kërkohet nga ju. Kaloni kohë me fëmijët dhe shijoni botën e tyre magjike. Shpërndani lirshëm dashurinë tuaj tek njerëzit përreth jush. Një qëndrim miqësor do t’ju çojë larg.

Luani

Bëni një pushim sot. Lëreni natyrën tuaj romantike të dalë në pah. Mos u ndjeni fajtorë që nuk jeni aq serioz sa mendoni se duhet të jeni. Fituesi i ditës është ai që mund të buzëqeshë më shumë. Hyni në këtë garë me synimin për të fituar. Shpërblimet do të zgjasin një kohë të gjatë.

Virgjeresha

Valët e oqeanit nuk kanë nevojë të jenë domosdoshmërisht në pragun tuaj për t’ju vendosur në atë gjendje shpirtërore romantike sot. Nëse jeni duke kërkuar një lidhje të re, kini kujdes që të mos përfshiheni në fantazi të kota. Ju mund të përfundoni duke u rrëzuar në tokë.

Peshorja

Përdoreni energjinë e sotme të ngrohtë dhe të dashur. Kjo është një ditë për të vlerësuar atë që keni, veçanërisht njerëzit që ju duan. Komplimentoni të tjerët dhe tregojini se sa kuptim kanë për ju. Këto fjalë dhe vepra do të kenë një efekt të valëzuar që do t’ju sjellë shumë fat të mirë.

Akrepi

Me energjinë e sotme planetare në lojë, mos u habitni nëse bini përsëri në dashuriqoftë edhe me partnerin tuaj. Nëse jeni duke kërkuar atë person të veçantë për të hyrë në jetën tuaj, mund t’i takoni aty ku vera dhe poezia rrjedhin lirshëm. Kënaquni me energjinë që do t’ju rrethojë.

Shigjetari

Ju pëlqen të jeni të dashuruar dhe të shijoni të gjitha përfitimet që vijnë kur adhuroheni dhe adhuroni një tjetër. Sidoqoftë, mund të zbuloni se sot i gjithë ky nocion shkon shumë larg. Ka një fuqi të madhe pas emocioneve tuaja, dhe ju duhet ta shprehni atë.

Bricjapi

Vështirësitë kanë përfunduar dhe është koha për të rritur ritmin. Jini krenarë për atë që keni për t’i ofruar botës. Jini i guximshëm në marrëdhëniet me të tjerët. Merrni kohë për të shprehur veten plotësisht në mënyrë krijuese. Sa më e madhe të jetë buzëqeshja që mbani, aq më tej do të shkoni në pothuajse çdo situatë.

Ujori

Një gjest i sjellshëm dhe një fjalë e ngrohtë nuk do të harrohet. Lëreni shpirtin tuaj bujar dhe të sjellshëm të shkëlqejë. Hapini krahët gjerësisht për të përhapur dashurinë në botën përreth jush. Eshtë dita perfekte për të qeshur dhe dhënë dashuri, kështu që bëni pjesën tuaj.

Peshqit

Gjërat duhet të shkojnë jashtëzakonisht mirë për ju sot, kështu që mos u trembni nga asnjë pjesë e saj. Në fakt, shfrytëzojeni këtë mundësi të shkëlqeni sa më shumë që të mundeni. Ekziston një fuqi e jashtëzakonshme pas vetëbesimit tuaj, ndaj trajtoni gjithçka me energji dhe entuziazëm.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 28 KORRIK 2021

Dashi
Veproni sipas instikteve tuaja dhe nuk do të gaboni. Ju mund të duhet të hiqni dorë nga kontrolli dhe të lini mënjanë të menduarit logjik. Do të ishte më mirë të eksploroni opsionet në aspektin profesional. Mund të merrni lajme pozitive në aspektin sentimental.
Demi
Ju keni pjesën e munguar për të cilën njerëzit kanë nevojë në çdo situatë sot. Bëni biseda të lehta në situata shoqërore. Ju keni aftësinë të bëni përshtypje të tek të gjithë, kështu që niseni ditën me këmbën e djathtë. Çohuni nga shtrati më herët se zakonisht dhe bëni një shëtitje të shpejtë nëpër lagje.
Binjaket
Lërini emocionet pas dhe lëreni mendjen të marrë kontrollin. Gjërat mund të turbullohen nëse nuk i qëndroni besnik komunikimit që po zhvillohet. Jini të vetëdijshëm për ndikimin e fjalëve tuaja në rrethin shoqëror. Sa i përket aspektit profesional do t’ju duhet të merrni vendime të rëndësishme.
Gaforrja
Ju duhet të jeni në gjendje të vlerësoni emocionet tuaja nga një perspektivë tjetër sot. Shfrytëzoni këtë mundësi për të ndërmarrë veprime bazuar në ato që zbuloni. Sigurohuni që veprimet tuaja bazohen në praktike dhe nuk po veproni me nxitim në përgjigje të manovrave të dikujt tjetër.
Luani
Thashethemet mund të jenë të shfrenuara, por ky nuk është justifikim për të kontribuar në to. Jini të vetëdijshëm se ajo që thoni ka një ndikim të fortë tek njerëzit përreth jush. Ka të ngjarë të përhapet në shumë më tepër veshë sesa mendoni. Sot duhet të mendoni më shumë për aspektin sentimental.
Virgjeresha
Eshtë e rëndësishme të ndërmarrësh veprime në një ditë si kjo. Besojini vetes dhe instinkteve tuaja. Shpesh ju keni këshillën e përsosur për të gjithë përveç vetes tuaj. Hezitimi do të ketë vetëm pasoja negative. Ju keni të gjitha faktet që ju nevojiten. Tregoni guxim.
Peshorja
Mos u ndjeni i detyruar të qëndroni në një situatë jo të shëndetshme me njerëz që nuk transmetojnë pozitivitet. Mund të jetë koha që të prishësh disa lidhje me gjërat që nuk po funksionojnë më për ty. Ndjehuni mirë kur largoheni nga zakonet e vjetra.
Akrepi
Merrni frymë thellë dhe mbushni mushkëritë tuaja me forcën energjike. Imagjinoni veten në një mal që shikon mbi një oqean të gjerë. Zgjero vetëdijen tuaj në mënyrë që asgjë të mos i shpëtojë vëmendjes tuaj. Mbani veten larg rrëmujave dhe jini të hapur për aventura të reja.
Shigjetari
Kjo është një ditë për të ndërmarrë veprime. Veproni me zemrën tuaj dhe ecni përpara me planet tuaja. Personaliteti juaj tërheq shumë vëmendje. Nëse tashmë jeni në një lidhje të përhershme, prisni surpriza sot. Bëni diçka që e doni dhe mos hiqni dorë pa e realizuar.
Bricjapi
Nëse jeni beqar dhe kërkoni dashuri, mund të prisni që ajo të vijë në një mënyrë misterioze sot. Ju mund ta gjeni veten shumë të tërhequr nga dikush ndërsa jeni në një mbledhje virtuale, ose kur vizitoni një mik. Ky do të jetë fillimi i një faze unike në jetën tuaj.
Ujori
Mund të jetë e vështirë për ju të merreni me disa gjëra sot. Fokusi juaj duket se hidhet nga një problem në tjetrin pa gjetur zgjidhje. Ju duhet të bëni më shumë hulumtime, të pyesni dhe të grumbulloni fakte. Mbani të hapura kanalet tuaja të komunikimit me personat në vendin e punës.
Peshqit
Në përgjithësi ju pëlqen të ndërtoni gjërat në një mënyrë të ngadaltë të qëndrueshme dhe të krijoni rrugën për zhvillimin e pasionit të vërtetë. Thjesht do të duhet të jeni spontan në lidhjen tuan romantike. Në raport me vendin e punës, sot do të duhet të tregoni gatishmëri per më shumë sfida.

blank

HOROSKOPI E MARTË 27 KORRIK 2021

Dashi
Ana juaj filantropike mund të dëshirojë të shfaqet dhe të bëjë punë të mira sot. Modaliteti juaj i paracaktuar është të kujdeseni për të tjerët. Kjo është mirë, por sigurohuni që të mos e shterojë forcën tuaj jetësore. Ju nuk jeni përgjegjës për veprimet e të tjerëve.
Demi
Sot është një ditë e mrekullueshme dhe ju mund të arrini shumë duke përdorur zgjuarsinë e mprehtë. Informacioni po fluturon shpejt. Merrni atë që ju pëlqen dhe hidhni pjesën tjetër. Sa më i informuar të jeni, aq më të pajisur do të jeni për të trajtuar vendimet e ditës.
Binjakët
Jeta juaj mund të duket si një udhëtim intensiv me slitë që nuk ndalet kurrë. Por thellë brenda e kupton që nuk do ta kishe në asnjë mënyrë tjetër. Bëni një pushim nga gjithçka sot nëse mundeni. Komunikoni mendimet dhe ndjenjat tuaja. Duke folur, do të ndiheni shumë më mirë për situatën.
Gaforrja
Truri juaj mund të gumëzhijë si një zgjua bletësh sot. Kjo eshte diçka e mire. Tani ka një informacion të madh për tu përpunuar. A keni menduar të blini disa pajisje të reja elektronike ose pajisje të vogla për shtëpinë tuaj? Tani është një kohë e shkëlqyeshme për të bërë një hulumtim mbi këtë projekt.
Luani
Mos supozo automatikisht se mund të zgjidhësh të gjitha problemet e tua i vetëm. Thjesht duke folur me të tjerët mund t’ju ndihmojë për të ndriçuar një situatë që ju ka hutuar më herët. Të gjithë kemi probleme dhe çështje për t’u marrë me to. Ju nuk jeni vetëm.
Virgjëresha
Çohu herët dhe puno. Keni shumë energji emocionale dhe fizike që duhet t’ju ndihmojnë të përmbushni gjithçka që duhet të bëni. Energjia planetare është në anën tuaj. Përfitoni nga ajo për të thënë atë që keni në mendje dhe afrohuni një hap më afër kudo që të keni nevojë. Natyra juaj aktive, e pranueshme është e spikatur.
Peshorja
Flisni më shumë sot. Ndoshta askush nuk e ka dëgjuar pikëpamjen tuaj për një kohë të gjatë. Vetëm se njerëzit nuk kërkojnë mendimin tuaj nuk do të thotë se nuk është i vlefshëm. Ju keni një mprehtësi të pabesueshme që të tjerët nuk e kanë.
Akrepi
Njerëzit me natyra shumë të ndryshme shpesh e shohin njëri-tjetrin shumë tërheqës dhe ky mund të jetë rasti me rreshtimin e sotëm të planetëve. Nëse jeni në gjendje të merrni pjesë në një festë ose në një rast tjetër shoqëror, mund të takoni dikë me të cilin ndieni një marrëdhënie të menjëhershme.
Shigjetari
Askush nuk do t’i plotësojë nevojat tuaja sot, prandaj ngrihuni dhe bëjini gjërat vetë. Energjia qiellore në lojë mund t’ju inkurajojë të jeni më aventureske kur bëhet fjalë për jetën tuaj të dashurisë. Ka raste kur do të ishte në dobi për ju që të mos qëndroni kaq ngurtë në shoqërinë e njerëzve të caktuar.
Bricjapi
Marrëdhënia juaj mund të zhvillohet bukur, nëse jeni të interesuar të ndihmoni njëri-tjetrin për të jetuar në potencialin tuaj të plotë. Vendosni kontakt me njerëz që nuk i keni takuar për një kohë të gjatë. Ju mund të jeni mjaft produktivë sot në situata të papritura.
Ujori
Jini të fortë dhe tregojuni njerëzve mendimet tuaja edhe nëse mendoni se ndjenjat e tyre do të lëndohen. Detyra juaj është të mbroni emocionet tuaja. Një person i veçantë mund të provojë të jetë mjaft sfidues në një diskutim të caktuar. Sa i përket aspektit financiar, mund të duhet të tregoni më kujdes me shpenzimet.
Peshqit
Edhe pse ekziston një element i pasionit përreth, mund të duhet pak punë për ta materializuar atë. Konfigurimi planetar tregon se nëse jeni të interesuar të afroheni me një person të caktuar, mund t’ju duhet t’i joshni me njohuri. Gjendja emocionale paraqitet mjaft e mirë sot.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 26 KORRIK – 1 GUSHT 2021

Dashi

Klima yjore do ngrohet edhe më shumë gjatë kësaj jave. Pas të martës do fillojë një etape shumë më e bukur dhe me emocionuese për të gjithë. Edhe për ju beqarët do jetë një jave e këndshme dhe e mbushur me takime mbresëlënëse. Do ndiheni shumë mirë dhe të lumtur për zgjedhjet që do bëni. Financat do përmirësohen në mënyrë të jashtëzakonshme dhe do ngeleni të habitur edhe vetë. Shfrytëzojeni rastin për të hequr edhe disa para mënjanë. Shëndetin mos e lini shumë pas dore sepse situata mund të ndërlikohet në atë gradë sa nuk do dini çfarë të bëni më pas. Në punë do jeni shumë profesionistë, kërkues ndaj vetes dhe këmbëngulës.

Demi

Shfrytëzojeni në maksimum çdo moment gjatë kësaj jave dhe bëni atë që do ndieni. Po u treguat bujarë dhe nga ana tjetër serioze në punë çdo gjë do ju realizohet si e keni menduar. Nëse jeni në një lidhje do kaloni një javë shumë pasiononte dhe me dëshira pak ekstreme. Nëse ju japin kënaqësi mos e privoni veten. Do keni shumë imagjinatë. Jeta e ju beqarëve do jetë e mbushur plot me takime. Mund të mos ketë dashuri të vërtetë, por shumë aventura të këndshme. Me paratë duhet të tregoheni të matur. Mos jepni hua sepse do mbeteni edhe për vete keq. Shëndeti nuk do jetë dhe aq i mirë. Do jeni në ankth dhe do keni probleme me qarkullimin e gjakut. Këshillohuni me mjekët për çdo problem. Këmbëngulja në punë do ju bëjë të arrini ato që doni.

Binjakët

Marsi nuk do ketë ndikimin më të mirë në jetën tuaj gjatë kësaj jave dhe ka rrezik që gjërat të mos ju ecin si i keni planifikuar. Do nxitoheni, nuk do ua vini veshin të tjerëve dhe mendjemadhësia do ju çojë në rrugën e gabuar. Në jetën në çift do keni disa keqkuptime. Për t’i rregulluar ato duhet të jeni më të hapur dhe të flisni më shume me partnerin. Për ju beqarët do ketë ndryshime të rëndësishme. Mund të kthehet në dashuri edhe një miqësi juaja e vjetër. Jeta ka dhe të papritura. Për sa ju përket financave priten ditë të mira. Planetët do ju mbështesin. Shëndeti nuk do ketë probleme sepse ju do kujdeseni më shumë për të. Pasi keni qenë të gëzuar nga sukseset e jetës profesionale mund te kaloni edhe disa momente mërzitjeje. Tregohuni të duruar gjithmonë sepse do fitoni.

Gaforrja

Jepini fund rebelimit dhe mos ju kundërvini të gjithëve gjatë kësaj jave sepse do gaboni. Nga ana tjetër idetë që keni në mendje shprehini pa u druajtur. Marrëdhënia me partnerin nuk do jetë shumë e mirë. Debatet dhe konfliktet rrezikojnë të prishin lidhjen tuaj. Nëse tregoheni pak më tolerante dhe të kuptueshëm situata dhe mund të ndryshojë. Ju beqarët mund të krijoni edhe një lidhje gjatë kësaj periudhe e cila do ju japë shumë sadisfaksion. Fati do ju shoqërojë çdo ditë në sektorin financiar. Më të privilegjuarit do jenë ata të fushës ekonomike. Shëndeti nuk do jetë ai që do dëshironit. Do ndjeheni të lodhur, të stresuar dhe mund të keni edhe dhimbje koke. Edhe në punë do keni fat me shumicë. Mos hezitoni të merrni edhe rreziqe.

Luani

Këtë javë energjia do ju rrethojë gjithë kohës dhe do ndiheni për mrekulli. Gjithçka do ju ecë në drejtimin perfekt. Për të dashuruarit kjo do jetë një periudhë mjaft e mirë për të reflektuar mbi lidhjen që keni. Vazhdimësia e saj do varet nga mënyra sesi ju silleni dhe veproni. Ju beqarët do keni më shumë se kurrë dëshirë të krijoni një lidhje të qëndrueshme dhe të fortë. Do jetë një periudhë me shume fat për ju. Sektori i financave do jetë i mbrojtur dhe ju do keni mundësi t’i shtoni ato. Mos bëni shumë shpenzime. Shëndeti nuk do jetë i shkëlqyer, por i mirë. Bëni kujdes me ushqimin dhe mos hani çdo gjë që ju del para. Në punë do bëni hapa përpara. Do jeni shumë dinamike dhe me besim në vetvete.

Virgjëresha

Influenca pozitive e yjeve do sjellë ekuilibrin gjatë kësaj jave. Ju të dashuruarit do i keni mendimet më të qarta dhe do i kuptoni edhe gabimet që keni bërë më parë. Ju beqarët do jeni pafund joshës dhe tërheqës prandaj do e gjeni edhe personin që do iu përshtatet me tepër. Shumë gjera do ndryshojnë për ju duke filluar nga dita e mërkurë. Në planin financiar do jeni më me fat se kurrë më parë, prandaj gjendja do përmirësohet tej mase. Shëndeti mund të ketë shqetësime të vogla ditët e para, por situata do përmirësohet menjëherë. Në punë do ketë ndryshime rrënjësore, kështu që bëhuni gati. Edhe të papunët do marrin lajme pozitive.

Peshorja

Kjo javë do jetë më e qetë për ju. Do jeni shumë më kreativë dhe më origjinalë. Dëgjojeni zemrën, besojini vetes dhe aftësive tuaja sepse do dilni të fituar. Disa planetë do e mbrojnë marrëdhënien tuaj në çift. Do kaloni dite mjaft të bukura dhe të lumtura. Nëse keni menduar për një fëmijë kjo është periudha e duhur. Ju beqarët më shumë sesa për dashuri do keni nevojë për qëndrueshmëri dhe qetësi. Yjet do ju ndihmojnë. Financat do hyjnë në një periudhë mjaft të favorshme. Mos u bëni të paduruar sepse përmirësimi do vijë dalëngadalë. Rezistenca fizike nuk do jetë shumë e mirë. Merruni me ndonjë lloj sporti dhe çlodhuni sa më shumë. Optimizmi që keni në punë do ju çojë në rrugë të mbarë. Do keni edhe më shumë ambicie.

Akrepi

Për fatin tuaj të mirë gjithçka do stabilizohet këtë javë. Ambienti në jetën tuaj në çift do jetë më i ngrohtë. E mërkura, e enjtja dhe e shtuna janë ditët ideale për të marrë edhe disa vendime ose për të bërë plane afatgjata. Ju beqarët do keni plot njohje, por nuk pritet të nisë ndonjë lidhje e jashtëzakonshme që do ju bëjë të drithëroheni. Buxheti do jetë më i ekuilibruar kështu që mund të përfitoni të hiqni edhe ndonjë para mënjanë. Për shëndet të mirë, duhet të keni kujdes me higjienën, duhet të flini më tepër dhe të ushqeheni në mënyrë të ekuilibruar. Në punë do jeni shumë të përqendruar dhe do arrini të gjitha objektivat që do i vini vetes.

Shigjetari

Komunikoni, shprehini ndjenjat dhe mendimet dhe gjërat do ju ecin edhe më mirë gjatë kësaj jave. Nëse jeni në një lidhje do kërkoni të përmirësoni marrëdhënien me partnerin. Do ja bëni qejfin për çdo gjë dhe në fundjavë do ju duket sikur s’keni pasur ndonjëherë probleme. Ju beqarët do keni një takim dhe mbase edhe një lidhje. Kujdes mos u jepni menjëherë sepse nuk do jetë e qëndrueshme dhe do vuani. Dashuria e vërtetë do vijë pak më vonë. Financat do jenë për mrekulli dhe ju do bëni blerjet që keni menduar. Tregohuni edhe pak të matur. Për sa i përket shëndetit do jeni të nervozuar dhe të stresuar. Mundohuni të çlodheni herë pas here. Në punë do filloni këtë jave një projekt të ri dhe do ja dilni me sukses.

Bricjapi

Këtë javë duhet të reflektioni më gjatë, të vendosni prioritete dhe të mos nxitoheni. Gjatë fundjavës mund të ndiheni edhe pasa të turbullt në mendime. Nëse jeni në një lidhje dhe kohët e fundit ajo ka lënë për të dëshiruar duhet të flisni me partnerin dhe të mundoheni t’i zgjidhni problemet. Mos prisni një ndryshim të menjëhershëm sepse gjërat bëhen dalëngadalë. Ju beqarët do mundoheni të fitoni më shume lek në mënyrë që të krijoni një lidhje serioze apo të martoheni. Të gjithë duhet të bëni të pamundurën për të mos prishur shume lek dhe të bëni pak ekonomi. Kujdesuni pak me shumë edhe për shëndetin, sidomos për lëkurën. Në punë duhet ta studioni me kujdes terrenin para se të merrni një vendim me rëndësi.

Ujori

Marsi dhe Venusi do lëshojnë valë të mira këtë javë. Ata do ju ndihmojnë profesionalisht dhe do ju nxitin të tregoheni më të dashur. Asnjë planet nuk do influencojë mbi lidhjen tuaj në cift, por kjo nuk do të thotë që punët do shkojnë keq. Do jeni plot sharm dhe dëshirë për të jetuar. Edhe partneri do ju trajtojë mirë këtë javë. Ju beqarët do flirtoni shumë dhe do keni takime. Do kaloni një javë të mirë, por nuk do ketë gjëra serioze. Financat nuk do jenë të mira. Shëndeti do ketë disa probleme dhe ju duhet të kujdeseni më tepër. Mundohuni të mos stresoheni dhe flini më shumë. Perspektivat në punë janë shumë të mira. Përpiquni dhe pak më shumë dhe do arrini atje ku doni.

Peshqit

 

Këtë javë duhet patjetër të bëni ndryshime në mënyrë që asnjë çast të mos jetë e mërzitshme. Nëse keni një lidhje flisni hapur me atë që keni në krah dhe shprehini dëshirat një e nga një. Ju beqarët do keni një javë të mbushur me njohje të reja dhe emocione. Do e ndryshoni edhe perceptimin që keni pasur për dashurinë. Në planin financiar duhet ta shtrëngoni fort rripin sepse po filluan problemet keni për të pasur vështirësi akoma më të mëdha. Shëndeti do ketë shqetësime. Mund të jeni nervozë, mund të keni dhimbje muskujsh dhe probleme me gjumin. Në punë do keni fushë të lirë për të bërë çdo gjë që do mendoni.

blank

HOROSKOPI E HËNË 26 KORRIK 2021

Dashi
Përzieni realitetin tuaj me pak fantazi sot. Mundohuni të kaloni kohë duke medituar dhe pastruar kokën nga shqetësimet e përditshme. Aktivitetet qetësuese dhe relaksuese janë mënyra më e mirë për të kaluar sot. Shëtisni me miqtë dhe hyni thellë në biseda për tema të interesante.
Demi
Lëreni veten të hyni në modalitetin krijues sot. Largojuni realitetit tuaj të tanishëm dhe eksploroni fantazitë tuaja përmes përpjekjeve artistike. Nuk ka asnjë kufizim për gjërat që mund të realizohen në një ditë si kjo. Shtyni kufijtë tuaj dhe provoni gjëra të reja. Ju mund të jeni në gjendje të shkoni shumë më lart sesa mendoni.
Binjaket
Gjërat po hyjnë në vendin e tyre mjaft bukur. Mënyra juaj bindëse është e mjaftueshme për t’i çuar njerëzit atje ku dëshironi. Kontrolli është i gjithi i juaji nëse e dëshironi. Mos harroni se ndërsa pranoni lavdërime për sukses, ju gjithashtu duhet të jeni të gatshëm të pranoni fajin e dështimit.
Gaforrja
Mos lejoni që pavendosmëria t’ju pengojë. Në të njëjtën kohë, mos e shikoni si diçka negative. Çelësi për sot është të shkosh me rrjedhën. Zgjero ëndrrat e tua siç dëshiron. Argëtohuni dhe jini të gatshëm të merrni përgjegjësinë e plotë për veprimet tuaja.
Luani
Endrrat tuaja nuk do të bëhen kurrë të vërteta nëse nuk besoni dhe veproni sipas tyre. Askush tjetër nuk do ta bëjë atë për ju. Duhet t’i merrni gjërat në duart tuaja. Kuptoni që mund të arrini atje në shumë mënyra. Hapi i parë është gjithmonë të besoni në veten tuaj dhe faktin se gjithçka është e mundur.
Virgjeresha
Nëse njerëzit fillojnë t’ju bezdisin sot ose ju japin një kohë të vështirë për pamjen tuaj, mos i kushtoni vëmendje. Ju keni të drejtë të jetoni jetën tuaj në çdo mënyrë që dëshironi. Bëhu personi që dëshiron të jeni. Sa i përket parave, sot mund të hasni në ndonjë vështirësi.
Peshorja
Endrrat tuaja janë plotësisht brenda mundësive tuaja. Ka forca në punë sot që ju ndihmojnë për të arritur qëllimet tuaja. Ju duhet të keni një humor pozitiv gjatë gjithë ditës, dhe njerëzit do të jenë shumë të përgjegjshëm ndaj jush. Lërini fantazitë tuaja të udhëheqin rrugën.
Akrepi
Sot është dita juaj për të ëndërruar shumë. Mendoni për atë që dëshironi më shumë nga jeta. Synoni yjet. Nuk ka asnjë kufizim për sa larg mund të shkoni. Kufizimi juaj i vetëm është imagjinata juaj. Mos u shqetësoni nëse plani juaj nuk duket se ka kuptim racional.
Shigjetari
Zgjeroni mendjen deri në pikat më të largëta të saj sot. Ekziston një mundësi e pabesueshme që hapet në të cilën mund të bëni përparime të mëdha në një fushë krijuese. Lëreni artistin brenda jush të ketë shkëlqim. Mos u ndal derisa ta arrish synimin.
Bricjapi
Mendja juaj mund të duket mjaft e turbullt sot, por mos lejoni që kjo t’ju pengojë. Në fakt, ju mund ta përdorni këtë ndjenjë ëndërrimtare në avantazhin tuaj. Mundohuni të sillni më shumë magji në jetën tuaj. Sa më shumë që i pranoni ndjenjat dhe idetë tuaja të çuditshme, aq më shumë gjërat do të vijnë në vend.
Ujori
Kjo është një ditë e shkëlqyeshme për ju, në të cilën emocionet tuaja do të jenë të forta. Besoni se instiktet tuaja po ju shërbejnë mirë, më mirë se çdo shenjë tjetër. Ju nuk keni asgjë për të humbur duke ndjekur zemrën. Sillni më shumë nga bota juaj e fantazisë në jetën tuaj të përditshme.
Peshqit
Gjërat mund të bëhen pak konfuze sot. Mos u ndjeni sikur duhet të kuptoni të gjitha. Në fakt, kjo mund të jetë e pamundur. Çfarëdo që të bëni, sigurohuni që të jeni vetvetja. Le të shkëlqejë natyra juaj krijuese. Sigurohuni që të merrni parasysh nevojat e njerëzve të tjerë.

blank

HOROSKOPI E DIEL 25 KORRIK 2021

Dashi

Ndoshta ndjenja juaj e vetëvlerësimit nuk është në nivelin më të lartë dhe ju po përpiqeni ta kompensoni këtë duke sabotuar marrëdhënien tuaj me ushqimin. Trupi juaj meriton respekt dhe ju duhet t’i jepni karburantin e duhur që i nevojitet për të qenë i shëndetshëm.

Demi

Rreshtimi planetar sjell një rritje të energjisë në një marrëdhënie aktuale. Pavarësisht nëse është dukur e gabuar kohët e fundit, ajo do të përfitojë nga një ndryshim i pozicionit. Cilido qoftë problemi, mund të jetë që ju duhet të hidhni një vështrim në vizionin tuaj për të ardhmen.

Binjaket

Intensiteti i ditës mund të sjellë kundërshtime të papritura. Mos i nënvlerësoni emocionet e një të dashuri. Qëndroni përballë çështjeve romantike dhe jini realist në lidhje me zgjidhjet e tyre. Askush nuk pret që t’i keni të gjitha përgjigjet, prandaj mos pretendoni.

Gaforrja

Jepuni të dashurve tuaj vëmendjen që u nevojitet sot. Mos lejoni të kalojë një ditë tjetër pa thënë se i doni. Jeta është e shkurtër dhe bëhet më e shkurtër çdo ditë që kalon. Bëhuni luftarak për një çështje serioze që kërkon të zgjidhet. Ju jeni përgjegjës për ndjenjat tuaja.

Luani

Çdo stres emocional që ndjeni do të komplikohet nëse nuk trajtohet menjëherë. Sa më shumë të përballeni me të tashmen, aq më pak do të pendoheni në të ardhmen. Njerëzit mund të mos i kuptojnë nevojat dhe shqetësimet tuaja derisa t’i verbalizoni qartë ato. Me paratë tregoni kujdes.

Virgjeresha

Të luash lojëra nuk do të të çojë askund. Forca e vërtetë është ngritja në këmbë dhe demonstrimi se ju mund të thoni atë që ndjeni në çdo situatë, veçanërisht në lidhje me një të afërm. Nëse ndieni nevojën për të thënë diçka, thojeni atë. Mos prisni derisa situata të përshkallëzohet.

Peshorja

Ndaloni përpjekjet për të ndjerë emocionet e të gjithëve dhe përqendrohuni tek tuajat. Bëni një dallim të qartë midis nevojave tuaja dhe atyre të të tjerëve. Shprehni ndjenjat tuaja. Kërkoni ndihmë nëse keni nevojë. Njerëzit e tjerë nuk janë lexues të mendjes. Ata ndoshta nuk kanë ide se çfarë po ndieni.

Akrepi

Mund të duket sikur asnjëra anë e shtratit nuk është ana e duhur për tu zgjuar. Përqendrohu në zemrën tënde, sepse po përpiqet të të tregojë se kërkon pak vëmendje. Emocionet mund të jenë duke u rritur, prandaj kini kujdes se si silleni me veten dhe të tjerët.

Shigjetari

Ju mund të ndiheni sikur jeni duke u kryqëzuar dyfish nga një person i dashur sot, Ndoshta fjalët tuaja po përdoren kundër jush në një mënyrë të tillë që ju bën të dukeni si njeri i keq. Sa i përket aspektit financiar, ai paraqitet i shëndetshëm dhe do të vazhdojë të përmirësohet.

Bricjapi

Energjia e sotme qiellore rrit etjen tuaj për të bërë një përpjekje më shumë kur një person i caktuar shqetësohet. Sapo të filloni të komunikoni nga zemra, gjërat do të ndryshojnë. Në lidhje me çështjet e parave, do të keni mundësi të siguroni të ardhura të kënaqshme.

Ujori

Tensioni mund të jetë ai që ju nevojitet në mënyrë që të bëheni më të vetëdijshëm për çështjet që kanë të bëjnë me sjelljen tuaj. Sa më i sinqertë të jeni në lidhje me dhimbjen që ju kanë shkaktuar njerëzit, aq më shumë dashuri do të rrjedhë në të ardhmen. Hapni kanalet e komunikimit me partnerin.

Peshqit

Konfigurimi i sotëm planetar ju jep mundësinë të njihni dikë për të cilin nuk kishit shume interes. Energjia në ajër do të thotë që gjërat nuk mund të qëndrojnë të fshehura; ato me siguri do të dalin në shesh. Eshtë e mundur që ju të ndiheni të frymëzuar për të bërë lëvizjen e parë dhe për të zbuluar emocionet tuaja më të thella.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 24 KORRIK 2021

Dashi

Fokusi juaj do të përqendrohet te emocionet tuaja sot, megjithëse përqendrimi tek vetvetja do të jetë mjaft sfiduese. Mos bini pre e viktimizimit. Qëndroni në këmbë për veten tuaj edhe nëse kjo do të thotë që të tjerët mund t të mërziten. Ju jeni përgjegjës për ndjenjat tuaja dhe të askujt tjetër.

Demi

Mbajtja e ekuilibrit mund të mos jetë detyra më e lehtë sot, por nëse dikush mund ta bëjë këtë, ju mundeni. Mendime të forta nga të tjerët mund të shfaqen për t’ju sfiduar. Ju keni municione në arsenalin tuaj. Ju mund të mësoni mjaft duke pranuar këtë sfidë dhe duke u përfshirë në një debat të nxehtë. Kini besim në veten tuaj.

Binjakët

Dëshira është emri i lojës sot. Nëse e dëshironi, mund ta merrni, por nuk do të vijë lehtë. Trofeu do të shkojë për personin që e dëshiron më shumë. Tregojuni njerëzve përreth jush se sa mund të arrini. Ju do të impresiononi të tjerët me vullnetin dhe vendosmërinë tuaj të pabesueshme. Mos u bëj viktimë e grerëzës që mund të të thumbojë.

Gaforrja

Sot është si të luash një lojë në fushën tënde të shtëpisë. Ju keni tifozë që ju mbështesin dhe e njihni territorin. Përfitoni nga gjërat e vogla që vijnë drejt jush. Ka një forcë dramatike në punë që është e çrregullt, por jashtëzakonisht e fuqishme për sa kohë që ju ruani kontrollin. Qëndroni të përqendruar në qëllimet tuaja.

Luani

Kërkoni ndihmën e të tjerëve sot. Shkëmbimi i informacionit është thelbësor për gjetjen e pjesëve të fundit të enigmës. Realizimi i gjërave është i rëndësishëm dhe i nevojshëm, por në një moment duhet të kuptoni se hapi tjetër i madh kërkon një sasi të caktuar të kontributit nga të tjerët. Mblidhni të dhëna dhe zbatojini ato në situatën tuaj.

Virgjëresha

Kjo është një ditë e shkëlqyer për ju. Egoja juaj është e fortë. Gjërat e bukura po rrjedhin në rrugën tuaj. Ju duhet të shijoni një humor të mirë që do të tërheqë njerëz dhe situata të favorshme për ju. Praktikisht nuk ka asnjë kufizim për suksesin e kësaj dite. Jini krenarë por jo të bezidsshëm.

Peshorja

Emocionet tuaja mund të jenë pak të çrregullta. Mund të jetë e vështirë për ju të përqendroheni në diçka sot. Gjërat vazhdojnë të zhvendosen nga një temë në tjetrën me pak rezolucion. Të tjerët nuk janë të prirur të jenë shumë dashamirës ndaj ndjenjave tuaja, prandaj mos e prisni këtë. Eshtë një ditë më e mirë për t’u përqëndruar tek mendja juaj sesa tek zemra.

Akrepi

Aspekti aktual në lojë mund të thotë që ju e keni të vështirë të ndiheni të vendosur dhe të merrni një vendim në lidhje me një marrëdhënie të caktuar në të cilën keni qenë i përfshirë. Ndoshta keni nevojë për më shumë liri, e megjithatë ju pëlqen edhe ndjenja e të pasurit dikë që t’i drejtoheni në kohë telashesh.

Shigjetari

Energjia e ditës është e çrregullt, dhe ju ndoshta do të jeni duke shkuar nga një vend në tjetrin. Mos u shqetësoni nëse përballeni me prishjen e ndonjë plani sot. Ju mund të ndiheni sikur po përpiqeni të kapni një peshk të rrëshqitshëm me duar të lyera. Relaksohuni. Gjithmonë mund të kapni një peshk tjetër më vonë nëse keni nevojë.

Bricjapi

Çohuni dhe vazhdoni përpara sot. Ju nuk keni kohë për të humbur. Mendja juaj do të jetë e zënë me trajtimin e shumë detyrave, por kjo ju përshtatet fare mirë. Ju jeni të pajisur mirë për të përballuar shumë situata të furishme që ka të ngjarë të shfaqen. Sa I përket aspektit sentimental mund të përballeni me disa surpriza.

Ujori

Zemra juaj mund të përjetojë disa luhatje të egra sot. Mund të duket sikur emocionet tuaja janë në një tren që ka dale nga shinat. Gjëja më e mirë që mund të bëni është të uleni dhe t’i shkruani ato. Ju jeni shumë më pak konfuzë sesa mendoni. Kur keni dyshime, këshillohuni me dikë që e doni dhe i besoni. Shkoni me instiktet tuaja.

Peshqit

Aspekti aktual në lojë mund të sjellë vetëm një lloj eksitimi në jetën tuaj të dashurisë, pa të cilin mund të funksiononi shumë mire. Nëse një ngjarje ju trondit, ju mund të keni dëshirë të reagoni në një mënyrë që në të vërtetë rezulton e papërshtatshme. Para se të bëni ndonjë gjë tepër ekstreme, prisni pak dhe lejoni që rrjedha e ngjarjeve të zbulojë një element që në fund të fundit do t’ju bëjë të qeshni.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 23 KORRIK 2021

Dashi
Zakonisht ju pëlqen të jeni shumë i drejtpërdrejtë prandaj mund ta befasoni veten sot, nën ndikimin e energjisë aktuale planetare. Keni pak tension në ajër këtë ditë sa i përket aspektit financiar. Eshtë koha për të përcaktuar nëse mënyra se si aktualisht fitoni para po funksionon për ju, Nëse jo, ky aspekt nxit fuqimisht veprimin drejt një zgjidhjeje më të mirë.

Demi
Nuk ka asnjë justifikim për përtacinë sot. Çohuni nga shtrati para mesditës. Sa më aktiv të jeni, aq më i lumtur do të jeni. Dilni nga shpella juaj dhe shprehni mendimet tuaja para të tjerëve. Dilni në ajër të hapur dhe dëgjoni se çfarë ka natyra për të thënë. Jini aktivë dhe fleksibël. Nuk ka asgjë të rëndë në emocionet e njerëzve sot.

Binjakët
Mos lejoni që gjërat të ngecin në aspektin financiar. Eshtë koha për të marrë masa. Shikoni sesa thellë mund të shkoni në gjithçka që bëni sot. Mbuloni një gamë të gjerë temash. Bëni një pushim nga intensiteti juaj i zakonshëm emocional dhe shijoni rrezet e diellit dhe bisedat e lehta. Në dashuri mund të përballeni me disa sfida.

Gaforrja
Ju mund të ndiheni sikur keni ardhur në dritë sot. Një peshë është hequr, por ka ende një dramë të madhe emocionale që duhet të zgjidhet vetë. Shkoni për një shëtitje ose vrapim këtë pasdite dhe punoni në rritjen e kapacitetit tuaj të mushkërive. Sa më aktiv të jeni, aq më shumë do të jeni në gjendje të zgjidhni situatën tuaj.

Luani
Bëni një pushim nga normaliteti sot. Shikoni gjërat përreth jush. Gëzoni një natë me miqtë dhe merrni një rol aktiv në bisedë. Shikoni një film ose shfaqje. Bëni më shumë shoqëri dhe do të jeni në gjendje të çlironi tensionin që mund të mos e kuptoni se keni brenda. Me paratë do të keni një raport shumë të mirë.

Virgjëresha
Rreshtimi i sotëm i planetëve mund të thotë që ju nuk jeni mjaft të sigurt se si t’i qaseni një teme të caktuar, edhe pse teorikisht duhet të jetë kënaqësi për të folur. Ju ndjeni në zemrën tuaj se i dashuri juaj i ri është mjaft i apasionuar pas jush edhe pse mund të mos e shprehë këtë në mënyrë të qartë. Sa i përket financave, do t’ju duhet të kurseni më shumë.

Peshorja
Sot është një ditë e shkëlqyeshme për të kërcyer nga shtrati dhe për të bërë gjërat që duhen përfunduar. Mund të ndiheni të pavendosur, por mos u shqetësoni. Ju nuk keni pse të merrni ndonjë angazhim të madh. Dilni hapur dhe thoni atë që keni në mendje. Merruni me ndonjë aktivitet fizik që ju bën të merrni frymë thellë.

Akrepi
Konfigurimi i sotëm qiellor mund t’ju inkurajojë të jeni edhe më të fshehtë se zakonisht. Nuk është se ju mendoni të jeni kaq enigmatik, ose të fshihni të vërtetën nga partneri juaj, Ju mund të përjetoni një shpërthim të papritur të energjisë fizike, duke ju shtyrë të arrini synimet tuaja financiare.

Shigjetari
Është koha për të vënë në punë aftësitë tuaja të komunikimit. Emocionet tuaja janë të lidhura fuqimisht me veprimet tuaja, dhe gjërat do të marrin një ton shumë më të lehtë sesa në dy ditët e fundit. Merrni frymë thellë dhe gjeni një mënyrë për të çliruar tensionin tuaj të ndrydhur.

Bricjapi
Qëndrueshmëria juaj fizike është e përshtatshme sot për të realizuar qëllimet tuaja. Këshilloheni të shkoni në palestër për të çliruar një pjesë të asaj energjie të ndrydhur. Sa i përket aspektit financiar sot do të duhet të fokusoheni më shumë për të gjetur mënyrat më të mira për të fituar para.

Ujori
Në përgjithësi ju pëlqen të bëni kompromis kur bëhet fjalë për të marrë vendime me partnerin tuaj dhe urreni të prishni ekuilibrin delikat të marrëdhënies duke u treguar shumë egoist ose kërkues. Megjithatë, energjia e sotme planetare mund t’ju inkurajojë të paraqitni mendimin tuaj në një mënyrë të tillë që i dashuri juaj të dijë se çfarë dëshironi dhe të mos guxojë të refuzojë.

Peshqit
Merrni një rol më aktiv dhe thoni atë që keni për të thënë. Pjesëmarrja juaj në bisedë është thelbësore për të ruajtur një rrjedhë të shëndetshme të energjisë. Gjërat që ju thoni do të kenë një efekt të thellë tek të tjerët, prandaj zgjidhni fjalët tuaja me kujdes. Bëhuni një pjesëmarrës në të gjitha situatat sot. Sa i përket raportit sentimental, do të vijë duke u forcuar.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 22 KORRIK 2021

Dashi

Veprimi vendimtar nga ana juaj do të ndihmojë në zgjidhjen e një problemi të gjatë. Do të ketë lëvizje pozitive në planin e dashurisë. Ju mund të këshilloni një person më të ri në lidhje me vlerën e menaxhimit të mirë të kohës dhe mënyrën se si ata duhet ta shfrytëzojnë atë në mënyrë produktive. Ju dhe bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund të merrni disa lajme të mirëpritura sot.

Demi

Kujdesuni për shëndetin dhe sigurohuni që të ketë rregull në jetën tuaj. Një burim i ri i të ardhurave në mund të gjenerohet përmes dikujt që njihni. Aftësia juaj për t’u bërë përshtypje të tjerëve do të sjellë përfitime.

Binjakët

Do të jeni plot shpresë sot. Ju duket se e dini saktësisht se për çfarë kanë nevojë dhe duan njerëzit nga ju, por përpiquni të mos jeni shumë bujar në shpenzimet tuaja sot. Njerëzit me të cilët jetoni aktualisht nuk mund të jenë shumë të lumtur me ju, pavarësisht se çfarë bëni për t’i kënaqur ata.

Gaforrja

Aktiviteti fizik mund të jetë një metodë efektive e kontrollit të peshës për ju. Njerëzit e kësaj shenje që kanë interesa biznesi jashtë shtetit ka të ngjarë të përfitojnë financiarisht sot. Të afërmit do t’ju ofrojnë mbështetje dhe do të lehtësojnë barrën që ju rëndon në mendje. Nga ana profesionale duket sikur e gjithë ngarkesa e punës ka rënë mbi ju. Sot mund të shkoni në një park ose qendër tregtare me anëtarët e familjes. Të afërmit e bashkëshortit tuaj mund të prishin harmoninë e jetës suaj martesore.

Luani

Mos u shqetësoni kur përballeni me situata të ndërlikuara. Merrni pjesë në aktivitete shoqërore për ta mbajtur veten në humor. Çiftet e martuara mund të duhet të shpenzojnë shumë para për arsimimin e fëmijëve të tyre sot.

Virgjëresha

Shmangni çdo gjë që partneri juaj mund ta konsiderojë të papëlqyeshme. Ata që kanë lidhje me artin dhe teatrin do të gjejnë disa mundësi të reja për të dhënë më të mirën e tyre krijuese. Kërkesat e fëmijëve tuaj mund t’ju shkaktojnë stres sot.

Peshorja

Neglizhenca e partnerit/partneres suaj mund t’ju prishë humorin. Dashuria dhe ushqimi i mirë do t’ju ndriçojnë ditën sot. Tregohuni të vëmendshëm në jetën tuaj profesionale

Akrepi

Ka gjasa të keni përfitime monetare nga ana e nënës suaj sot. Do të jetë një ditë emocionuese, pasi mund të merrni një dhuratë të këndshme nga i dashuri/e dashura juaj. Çështjet e taksave dhe sigurimeve do të kenë nevojë për vëmendje.

Shigjetari

Pjesëmarrja në sporte dhe aktivitete të tjera në natyrë do t’ju ndihmojë të rikuperoni energjinë. Gjetja e fajit te të tjerët pa nevojë mund t’ju bëjë objekt kritike. Romanca do të rregullojë gjendjen tuaj emocionale.

Bricjapi

Një periudhë e shkurtër tensioni mund të mbizotërojë në jetën tuaj sot, por mbështetja e familjes do t’ju ndihmojë. Gjërat duket se janë në favorin tuaj në punë. Ju mund të zhgënjeheni nga mungesa e mbështetjes nga gjysma juaj më e mirë në një kohë nevoje.

Ujori

Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta mund të jenë produktive për ju për fitime afatgjata. Komplikimet e shkaktuara nga ana e familjes së bashkëshortit/bashkëshortes suaj mund të ju mërzisin pak. Do të jeni të vetëdijshëm se koha mund të jetë e paktë dhe do të dëshironi të kaloni ca kohë në vetmi.

Peshqit

Sot do ta kuptoni më shumë se asnjëherë tjetër se partneri/partnerja juaj është ai/ajo që do t’ju dojë deri në përjetësi. Nëse keni kohë të lirë, përpiquni të bëni diçka krijuese. Vlerësoni kohën tuaj dhe përdorni atë në mënyrë produktive.


Send this to a friend