VOAL

VOAL

HOROSKOPI 5 KORRIK 2016

July 5, 2016
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI E MARTË 31 JANAR 2023

Dashi

Sot jeni pak nervozë në dashuri dhe mund të merrni disa kritika që thjesht nuk do t’ju mbajnë të heshtur. Në punë gjithmonë preferoni të mbështeteni vetëm tek vetja, por ndonjëherë mendimi i dikujt tjetër mund të jetë i dobishëm.

 

Demi

Mëngjesi do të jetë më i mirë se pasditja, veçanërisht nga pikëpamja e dashurisë ku mund të ketë diskutime me partnerin tuaj, veçanërisht me një Ujor ose një Akrep. Në punë, jini pak më pak të ngurtë.

 

Binjakët

Ditë e mirë për dashurinë dhe nëse ende nuk ia keni treguar dikujt dashurinë tuaj, tani është koha e duhur për ta bërë këtë. Në punë gjithçka shkon mirë, sidomos për ata që punojnë në fushën krijuese.

Gaforrja

Qielli i sotëm sjell disa dyshime të vogla dashurie ndaj kushtojini vëmendje maksimale dhe në punë prisni që të vijë një ndryshim i bukur, pak destabilizues në fillim, por më pas do t’ju çojë aty ku keni dashur të shkoni.

 

Luani

Kjo është një epokë e artë për dashurinë dhe do ketë një mënyrë për të hedhur hapa të rëndësishëm për çiftin. Në punë jeni gjithmonë plot energji dhe dëshirë për të bërë dhe ambicia juaj do ju çojë larg.

 

Virgjëresha

Ky qiell është shumë i bukur për ndjenja edhe nëse ka ende disa pengesa për të kapërcyer. Në punë realizoni projektet që besoni.

 

Peshorja

Ditë e bukur për të jetuar emocionet në maksimum edhe nëse nuk jeni ende plotësisht të qetë. Në punë keni nevojë për durim, por lajmet janë afër.

 

Akrepi

Është një ditë nervoze, ndaj kushtoni vëmendje në marrëdhëniet tuaja me të tjerët. Përsa i përket punës ndiheni pak të bllokuar dhe keni një dëshirë të madhe për rebelim, por duhet të keni durim.

 

Shigjetari

Kjo e martë nis me një energji të bukur për t’u derdhur në dashuri. Nga ana profesionale prisni propozime të këndshme.

 

Bricjapi

Më në fund po vijnë lajme të mira nga pikëpamja sentimentale ndërkohë që në punë ka ndryshime në pamje. Kujdes sepse mund të ndiheni të humbur dhe të pakënaqur.

 

Ujori

Dashuria po lulëzon kështu që nëse tashmë ka dikë që ju intereson, përpiquni të thelloheni. Në punë ka nevojë për një angazhim të madh, të paktën për momentin.

 

Peshqit

Ka ardhur koha për të bërë plane të rëndësishme për të ardhmen në dashuri dhe në punë do të ketë një mënyrë për të sqaruar atë që nuk funksionon. Kjo është një ditë e mirë, jini të kënaqur me atë që keni arritur deri tani.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 30 JANAR – 5 SHKURT 2023

Dashi

Siç parashikon horoskopi, java mund t’ju rezervojë një surprizë të këndshme në dashuri, ndoshta mes të premtes dhe të shtunës. Këta yje do të rindezin shkëndijën tek çiftet ku pasioni ka munguar kohët e fundit. Një ferment i caktuar gjithashtu do të fillojë të rritet në punë. Do të keni ide të mira dhe dëshirë për t’i zbatuar ato.

Demi

Në dashuri do të dëshironi të jeni shumë të kujdesshëm, të shmangni çdo tension mes jush dhe partnerit. Po afrohen ditë të shënuara nga disa mosmarrëveshje të vogla: kini kujdes! Nga pikëpamja profesionale, këto do të jenë ditë të mira për të vlerësuar, planifikuar, investuar dhe hartuar synime të reja për të arritur.

Binajkët

Duhet të përfitoni nga këto ditë për të adresuar sqarimet në pritje në dashuri. Kohët e fundit nuk kanë qenë të qeta dhe tani do të jetë e rëndësishme të zgjidhni të gjitha vështirësitë deri në fund të shkurtit dhe jo më vonë se fundi i shkurtit. Mundësi të reja të rëndësishme do të vijnë në punë që do të përfshijnë më shumë angazhim dhe më shumë përgjegjësi për të vazhduar.

Gaforrja

Më në fund, pas një dhjetori për t’u harruar, ju do të ktheheni në krye në dashuri. Që tani e tutje do të mund të rikuperoni qetësinë që ju ka munguar deri më tani në nivel emocional dhe sentimental, edhe nëse nuk do të jetë i menjëhershëm. Në punën tuaj ju është dashur të kapërceni një periudhë ngërçi, disa probleme që ju përthithën shumë. Më e keqja është tani pas jush.

 

Luani

Sipas horoskopit javor, do të arrini një pikë ku do të ndjeni nevojën për të dhënë arsyet tuaja, veçanërisht në dashuri dhe në familje. Kujdes, sidomos rreth të martës, sepse rreziku i debatit do të jetë i lartë. Në planin profesional do të jetë e nevojshme të ruani qetësinë në ditët e para të javës. Përpiquni të mos shfryni tensionet e lindura në shtëpi tek kolegët.

Virgjëresha

Dashuria do t’ju detyrojë të tregoni kujdes të veçantë, veçanërisht të premten. Mundohuni ta dëgjoni më shumë partnerin, kushtojini më shumë kohë dhe vëmendje, sepse muajt e fundit i keni dhënë prioritet profesionit dhe çështjeve praktike. Në punë mund të merrni pak kënaqësi nga e marta e tutje. E keni merituar, sepse keni punuar shumë.

Peshorja

Është koha që të mos ulni më kokën përballë mungesës së respektit apo bullizmit. Mundohuni të tregoni se çfarë ndjeni dhe mendoni për partnerin tuaj, flisni qartë dhe mos zvarritni ankesat e pathëna. Nëse ju duhet të përballeni me një ndryshim praktik, disa punë të veçanta, më mirë planifikoni gjithçka menjëherë dhe mos prisni deri në momentin e fundit.

 

Akrepi

Një fazë e re e jetës suaj dashurie do të fillojë, shumë më premtuese, falë kalimit të ri të Venusit. Nëse në të kaluarën ka pasur probleme, tani e tutje çdo mosmarrëveshje mund të kapërcehet me qetësi dhe durim. Në punë, mos u kapni nga frika, nëse jeni duke punuar në një projekt inovativ që po testohet. Mundohuni të relaksoheni.

 

Shigjetari

Siç parashikon horoskopi, java mund t’ju kapë të papërgatitur në dashuri. Në ditët në vijim, mund të hasni në mënyrë të paqartë, një takim që do t’ju hedhë jashtë ekuilibrit. Lëreni veten të tërhiqen nga ndjesitë që do të përjetoni. Në punë, do të dëshironi të vendosni bast gjithçka të enjten dhe të premten e ardhshme! Nëse dikush bën komente ose insinuata të këqija, lëreni gjithçka të rrëshqasë mbi ju dhe vazhdoni rrugën tuaj.

 

Bricjapi

Në dashuri do t’ju duhet ende shumë kujdes. Angazhimet e punës marrin një pjesë të madhe të kohës dhe energjisë tuaj, partneri mund të ndikohet. Tensione të vogla edhe me familjen e origjinës. Në frontin e punës, do të jeni në gjendje të vazhdoni ngjitjen tuaj drejt suksesit të patrazuar. Nëse hasni në diçka të papritur, do të gjeni lehtësisht zgjidhjen më të mirë.

Ujori

Koha e mirë për dashuri. Historitë e reja sentimentale do të lindin nën yje të mirë. Ata që janë vetëm prej disa kohësh mund të krijojnë një njohje interesante, ndërkohë që çiftet prej kohësh do të kenë më shumë mundësi për të rizgjuar pasionin. Nëse keni me vete probleme të vogla burokratike ose ligjore, do të jeni në gjendje t’i zgjidhni ato në javët e ardhshme. Qielli premtues për të punuar në projekte të reja.

Peshqit

Java juaj do të fillojë me këmbën e djathtë, por do të përfundojë edhe më mirë. Dashuria do pasurohet me pasion, romancë dhe sensualitet më të madh. Takime të reja përpara për zemrat e vetmuara. Në punë mund të ndodhë që t’ju duhet të ndërprisni një projekt që nuk ishte duke u nisur. Asgje serioze! Muajt ​​e ardhshëm do të ofrojnë mundësi të reja shumë më premtuese dhe fitimprurëse.

blank

HOROSKOPI E HËNË 30 JANAR 2023

Dashi

Kjo e hënë nis mirë edhe pse pak me lëvizje të ngadalta. Në dashuri ka ende diçka për të zgjidhur dhe kujdes në punë sepse edhe nëse pika e kthesës është afër qoshes, do të duhet të bëhen zgjedhje të kujdesshme.

 

Demi

Ditë e bukur për dashuri me një hënë të favorshme dhe shumë emocione të bukura për të ndarë me partnerin tuaj. Në punë keni nevojë për stimuj të rinj.

 

Binjakët

Ka pak tension në dashuri, nuk është një kohë e lehtë por duhet të shtrëngoni dhëmbët. Nuk është një moment i shkëlqyer në punë por surprizat do të vijnë shumë shpejt.

Gaforrja

Sot disa dyshime dashurie mund t’ju sulmojnë, por mos e lini veten të pushtoni nga shumë mendime. Për sa i përket punës, duhet ende pak durim përpara kërcimit në cilësi.

 

Luani

Në dashuri sot jeni pak të shqetësuar, ndoshta shumë lodhje të akumuluar. Në punë duhet të mbani sytë hapur dhe gjithashtu të bëni kujdes që të mos shpenzoni shumë para.

 

Virgjëresha

Në dashuri do të ketë një mënyrë për të përjetuar momente të bukura me partnerin dhe për të lënë mënjanë një krizë të afërt. Kënaqësia vjen në punë.

 

Peshorja

Peshore të dashura, kjo e hënë nis me pak pavendosmëri emocionale. Kuptoni se çfarë dëshironi me të vërtetë dhe merrni një moment për të rimbushur bateritë tuaja në punë.

 

Akrepi

Duhet të bëni zgjedhje të rëndësishme në dashuri dhe të filloni të vendosni themelet për të ardhmen. Në punë do ketë një mënyrë për të fituar edhe më shumë respekt nga kolegët.

 

Shigjetari

Yjet e sotëm flasin për një energji të bukur që duhet derdhur tërësisht në dashuri. Organizoni diçka të pazakontë me partnerin tuaj dhe përpiquni të mos e teproni në punë.

 

Bricjapi

Keni një dëshirë të madhe për të ndryshuar jetën tuaj, por fillimisht duhet të kuptoni se në cilin drejtim të shkoni. Dashuria është në një krizë, ashtu si puna, por gjithçka varet nga ju. Jini më objektivë dhe merrni vendime më konkrete.

 

Ujori

Dëshira për ndryshim është gjithmonë e pranishme për ju sot më shumë se kurrë. Në dashuri mund të filloni të mendoni se dëshironi dikë ndryshe dhe në punë jeni pak intolerantë. Merrni pak kohë për të kuptuar se çfarë dëshironi me të vërtetë.

 

Peshqit

Kini kujdes që Afërdita të mos ju bëjë ndonjë të keqe sot. Dashuria shkon pak në lëvizje të ngadalta ndërsa në punë gjithçka shkon mirë. Muajt ​​e ardhshëm do të jenë vendimtarë për rritjen tuaj profesionale, mos u dorëzoni.

blank

HOROSKOPI E DIEL 29 JANAR 2023

Dashi

Kjo fundjavë për të trajtuar të gjitha çështjet e mprehta në dashuri me të cilat nuk keni pasur guximin t’i përballeni deri tani. Në punë duhet të bëni zgjedhje.

 

Demi

Këtë të dielë do të na duhet të zgjidhim një problem të vogël në çift, të cilin e keni zvarritur prej pak kohësh. Në punë keni akumuluar pak lodhje por sot do ketë një mënyrë për të rimbushur bateritë.

 

Binjakët

Kjo ditë është e bukur për ndjenjat, por do të duhet të jeni të mirë në largimin e çdo dyshimi që mund t’ju sulmojë. Në punë duhet të nxirrni pak më shumë bindje.

Gaforrja

Dita fillon me disa mendime, por do t’ju duhet të bëni përpjekje për të mos rënë në humor të keq. Në punë bëhuni gati sepse së shpejti do të nisë një fazë e re ndryshimesh.

 

Luani

Kjo e dielë ofron emocione të bukura, mundohuni ta kaloni me personin që doni. Në punë është një kohë shumë e mirë, por duhet të ndani pak më shumë kohë të lirë.

 

Virgjëresha

Sot në dashuri mund të ketë zënka, kujdes, prej pak kohësh po ndiheni nën presion. Në sferën e punës, është më mirë të mos e teproni si zakonisht. Sot relaksohuni.

 

Peshorja

Shkurti është afër, kështu që filloni të bëni plane për të ardhmen e afërt si në sferën tuaj të dashurisë ashtu edhe në atë profesionale. Është koha për të bërë zgjedhje.

 

Akrepi

Në dashuri duhet të jeni pak më pak kritikë, përndryshe rrezikoni të prishni një marrëdhënie të mirë. Në punë është më mirë të bëni pak pushim për të eliminuar stresin, nesër do të mendoni për angazhimet tuaja.

 

Shigjetari

Ju duhet të hidheni në dashuri dhe jeni specialistë për këtë. Prisni të bëni takime interesante. Në punë duhet të vazhdoni të angazhoheni dhe të vendosni pasionin në të.

 

Bricjapi

Përpiquni të gjeni pak më shumë kohë për dashurinë dhe familjen. Për sa i përket punës, përpiquni të angazhoheni pak më shumë dhe t’i kushtoni vëmendje shpenzimeve të tepërta.

 

Ujori

Sot duhet të gjejmë pak energji dhe ekuilibër psikofizik. Merrni ditën për veten tuaj dhe maksimumi për të qenë me personin që doni. Nesër do të mendoni për punën.

 

Peshqit

Kjo e diel është shumë e bukur për ndjenjat edhe nëse mund të ndiheni pak të lodhur dhe të menduar. Sidoqoftë, mos u shqetësoni, pika e kthesës është afër qoshes.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 28 JANAR 2023

Dashi

Kjo ditë ofron emocione të bukura ndaj mos u përmbaheni në dashuri. Në punë ka ende nevojë për t’u përkushtuar dhe për të dhënë shumë, por kënaqësitë janë afër.

 

Demi

Kini kujdes sepse kjo ditë sjell disa dyshime dashurie. Megjithatë, përpiquni të pastroni kokën dhe të bëni zërin tuaj të dëgjohet në punë, tregojuni të gjithëve se kush jeni.

 

Binjakët

Këta yje ju nxisin t’i përkushtoheni pak më shumë dashurisë që keni mbajtur kohët e fundit. Në punë ndiheni pak të humbur, por e vetmja gjë që duhet të bëni është të rifitoni vetëbesimin.

Gaforrja

Beqarët e shenjës do mund të rikthehen në lojë të dashuruar dhe do të përpiqen të gjejnë një shpirt të ri binjak. Në punë ngrihuni në këmbë dhe nëse dikush tenton t’ju shkelë, reagoni.

 

Luani

Në dashuri do të bëni një kërcim në cilësi, mos kini frikë prej saj. Në punë, është më mirë të prisni pak përpara se të merrni vendime shumë të nxituara.

 

Virgjëresha

Këtë ditë do të ishte më mirë të mos tregoheni shumë kokëfortë në dashuri, hapuni pak më shumë për të dëgjuar njëri-tjetrin. Në punë duhet të përqendroheni, kjo është një ditë e rëndësishme.

 

Peshorja

Në dashuri kushtojini vëmendje sot sepse yjet flasin për zënka të mundshme, Në punë? Ju vërtet mund të bëni një ndryshim sot, angazhohuni.

 

Akrepi

Kjo nuk është dita ideale për dashurinë, keni ndjesi të çuditshme nga partneri. Në punë keni nevojë për pak më shumë qetësi dhe butësi.

 

Shigjetari

Këtë ditë do të ishte më mirë të mos e teproni dhe t’i përkushtoheni më shumë kujdesit për veten tuaj. Në punë, puna e palodhur do të shpërblehet, por mos harroni t’i jepni hapësirë ​​edhe ndjenjave tuaja.

 

Bricjapi

Në dashuri duhet të mbani këmbët në tokë dhe të analizoni situatën në mënyrë objektive. Gjithçka është ende në punë tani për tani, por mos i humbisni synimet për t’u arritur.

 

Ujori

Sot do të përshkoheni nga një dozë e mirë energjie, shfrytëzojeni për të bërë diçka të bukur me partnerin. Në punë gjithçka po shkon mirë, vazhdoni kështu.

 

Peshqit

Këtë ditë ka vetëm një gjë që nuk duhet të bëni, ajo është të shtypni emocionet tuaja. Hapni një dialog me partnerin tuaj dhe në sferën profesionale, tërhiqeni pak nga priza, lodhja e akumuluar është shumë.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 27 JANAR 2023

Dashi

Ka diçka sot për të zgjidhur në dashuri ndaj mos kini frikë të përballeni me biseda të vështira. Në punë do arrini të merrni diçka më shumë se zakonisht dhe ndoshta edhe një konfirmim të këndshëm.

Demi

Sot mund të ketë diskutime në dashuri, ndaj kini kujdes me fjalët tuaja. Për sa i përket sferës profesionale, kënaqësitë vijnë, kushtojini vëmendje vetëm disa kolegëve nga Luani apo Peshorja.

Binjakët

Kushtojini vëmendje maksimale në dashuri sepse yjet sot nuk janë në anën tuaj dhe mbi të gjitha disponimi është paksa i ulët. Nga ana profesionale, megjithatë, të gjitha përpjekjet do të shpërblehen.

Gaforrja

Për dashurinë nuk është një periudhë e jashtëzakonshme, ndoshta ka pak inat ndaj partnerit, por herët a vonë do t’ju duhet të përballeni edhe me biseda të vështira. Në punë, nga ana tjetër, pavarësisht lodhjes, është një kohë e mirë.

 

Luani

Kjo ditë nis me shumë lodhje që do ta derdhni si në dashuri ashtu edhe në punë. Ndjenjat janë lënë disi mënjanë për shkak të shumë angazhimeve profesionale të cilat tani janë qendra e ditëve tuaja, por të paktën në fundjavë, përpiquni të arrini.

 

Virgjëresha

Deri në fund të muajit të ardhshëm do të vijnë kënaqësi dhe madje disa dashuri të reja. Sot ka pak nervozizëm, sidomos në orët e para të ditës, më pas gjërat do të përmirësohen.

 

Peshorja

Ditë e bukur për të rikuperuar pak energji dhe pozitivitet. Dashuria bëhet sërish harmonike dhe puna të jep kënaqësi të madhe.

 

Akrepi

Prisni një kënaqësi të madhe në dashuri dhe për zemrat e vetmuara gjithashtu një takim interesant. Përfitoni nga favori i yjeve dhe merrni një moment për të rimbushur bateritë në punë.

 

Shigjetari

 

Duhet të keni pak qartësi në zemrën tuaj sepse ka ende një konfuzion. Është një moment me fat në punë ndaj prisni rikonfirmime të mira.

 

Bricjapi

Kjo Venus është e bukur dhe sjell shumë emocione në jetën tuaj. Ka ende shumë pasiguri në punë, tani për tani, duhet të jeni të duruar dhe të përpiqeni të jepni më të mirën.

 

Ujori

Tregohuni të kujdesshëm në dashuri sepse sot mund të ketë ndonjë konfrontim. Në punë, nga ana tjetër, është një periudhë e favorshme, më në fund të gjitha përpjekjet tuaja do të japin rezultat.

 

Peshqit

Nëse në çift ka pasur probleme kjo është dita e duhur për t’u rikuperuar. Për sa i përket punës, është një periudhë paksa e sheshtë por koha për të shkëlqyer do të vijë së shpejti.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 26 JANAR 2023

Dashi

Dita e sotme nis me një dozë të mirë pozitiviteti që duhet ta derdhni në sferën sentimentale. Në punë jeni në një situatë disi komplekse me kaq shumë gjëra për të bërë dhe disa pengesa për të menaxhuar.

Demi

Një moment shumë interesant vjen për dashurinë, ndaj përkushtojuni më shumë partnerit ose kërkimit të tij. Ka ndryshime në punë.

Binjakët

Në dashuri vjen koha për të marrë vendime të rëndësishme dhe në punë njësoj, do t’ju duhet të bëni zgjedhje dhe të mos e lini veten të rrëmbeheni nga të tjerët.

Gaforrja

Qielli i sotëm flet për dashurinë ndaj emocionet janë dritë jeshile. Për sa i përket punës, ka shumë mundësi të reja rritjeje, përfitoni prej tyre.

Luani

Kjo ditë sjell pak shqetësim të brendshëm, kini kujdes. Nuk ndiheni në fuqi të plotë por mos e humbni fokusin në punë sepse do të ketë një mënyrë për të bërë diçka më shumë.

Virgjëresha

Në dashuri vjen koha për të qenë më e qartë me partnerin dhe në punë, nga ana tjetër vijnë konfirmime të bukura që do t’ju japin shumë kënaqësi.

Peshorja

Përballoni pa frikë diskutimet e dashurisë, janë e vetmja mënyrë që çifti të piqet. Në punë duhet t’i kushtoni vëmendje parave dhe gjithashtu nervozizmit.

Akrepi

Ka shumë pasion në dashuri, përfitoni nga kjo ditë për të pasur pak më shumë intimitet me partnerin. Në punë duhet të vlerësoni me kujdes çdo propozim përpara se ta pranoni.

 

Shigjetari

Në dashuri kini kujdes të mos bëni gabime, përpiquni të jeni më të arsyeshëm. Gjithçka po shkon mirë në punë dhe do të ketë edhe një mënyrë për të rritur fitimet.

Bricjapi

Ky qiell është i bukur për dashurinë që do t’ju japë mundësinë të përjetoni emocione pa shumë mendime. Ka ende disa pengesa në punë, duhet të fillojmë të marrim vendime të rëndësishme.

Ujori

Sot nuk po ndiheni në fuqi, kështu që është më mirë të mbani një profil të ulët si në dashuri ashtu edhe në punë. Në nivel profesional ka disa ndryshime, por do të duhet paksa të mësoheni.

Peshqit

Ki kujdes sepse ka pasur një rënie në dashuri, por mos u shqetëso. Në punë do ju duhet të përballeni me disa diskutime por mundohuni ta bëni me kokën lart.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 25 JANAR 2023

Dashi

Kini kujdes sepse sot do ju pushtojnë disa dyshime në dashuri, ndoshta duhet ende të kuptoni nëse keni vërtet ndjenja për partnerin apo jo. Në nivel pune, kënaqësi të mëdha vijnë pas një periudhe përpjekjeje.

Demi

Sot do të jetë e nevojshme t’i përballoni problemet në çift me kthjelltësi dhe pa u kapur nga emocionet. Në punë kujdes nga çdo keqkuptim me kolegët.

Binjakët

Sot dashuria do t’ju ndriçojë ditën duke ju dhënë emocione të bukura. Në punë mund të shpërqendroheni lehtësisht, por përpiquni të mos e humbni shumë përqendrimin.

Gaforrja

Sot ndiheni veçanërisht emocional dhe keni një dëshirë dhe nevojë të madhe për dashuri. Përsa i përket punës, kushtojini vëmendje fjalëve, dikush mund të ofendohet dhe të ndikohet në harmoninë e ekipit.

Luani

Kjo ditë fillon paksa me lëvizje të ngadalta, por dashuria e të dashurve do t’ju bëjë të ktheheni plot energji. Në punë keni gjithmonë shumë gjëra për të bërë, por përpiquni të shijoni edhe pak kohë të lirë.

 

Virgjëresha

Në dashuri është më mirë të kini kujdes me fjalët sot, rrezikoni një sherr të fortë. Në punë mos u nervozoni nëse të tjerët nuk do t’ju dëgjojnë, për këtë herë është më mirë ta lini të shkojë.

 

Peshorja

Këtë ditë duhet të shkëputeni nga gjithçka dhe të përpiqeni të rimbushni bateritë tuaja. Në dashuri keni nevojë për një prani më të madhe dhe puna po ju merr gjithë kohën që keni në dispozicion.

Akrepi

Sot keni një nevojë të fortë për ndryshim, kështu që kënaqni nevojën tuaj si në dashuri ashtu edhe në punë. Mundohuni të ndryshoni zakonet tuaja dhe do të shihni që humori juaj do të rritet sërish.

 

Shigjetari

Sot ka pak humor të keq, sidomos në jetën private. Megjithatë, përpiquni të sqaroni se çfarë nuk shkon me partnerin tuaj dhe në punë lëreni veten të frymëzoheni nga krijimtaria juaj.

Bricjapi

Sot duhet t’i japim pak më shumë hapësirë ​​dashurisë dhe kultivimit të dashurive më të dashura. Është një kohë e vështirë në punë por duhet të shtrëngoni dhëmbët.

Ujori

Tregohuni të kujdesshëm në dashuri sepse dikush do të përpiqet të vendosë këmbët mbi ju. Rebel. Dhe në punë, ka shumë për të bërë, kështu që bëni pak më shumë përpjekje.

Peshqit

Kjo është një ditë e zbulimeve të dashura, ndaj mos kini frikë të flisni me partnerin tuaj dhe të tregoni se si ndiheni. Në punë është koha optimale dhe filloni të bëni plane të sakta për të ardhmen.

blank

Filmi “Everything Everywhere All at Once” fiton 11 nominime për çmimet Oscar

RFE/RL

Filmi “Everything Everywhere All At Once” është renditur të krye të nominimeve për çmimet Oscar, përkatësisht 11, duke nisur kështu garën për çmimet që ndan Akademia e Shkencave dhe Arteve të Shteteve të Bashkuara.

I dyti, me më shumti nominime – nëntë të tillë – është renditur filmi gjerman “All Quiet on the Western Front”, sikur edhe komedia e zezë irlandeze, “The Banshees of Inisherin”.

Të nominuar në kategorinë kryesore janë edhe filmat: “Top Gun: Maverick” dhe “Avatar: The Way of Water”, të cilët besohet u kanë ndihmuar njerëzve të kthehen nëpër kinema, pas pandemisë së koronavirusit.

Filmi më i nominuar “Everything Everywhere All At Once” portretizon një familje imigrante kinezo-amerikane që i nënshtrohet një kontrolli tatimor dhe më pas përfshihet në sfida tjera shumëdimensionale.

Ky prodhim është komentuar shumë kur është transmetuar për herë të parë, dhe ka arritur të fitojë mbi 100 milionë dollarë në gjithë botën.

Fituesit do të bëhen publikë në një ceremoni që do të organizohet më 12 mars, të cilën do ta udhëheqë komediani, Jimmy Kimmel.

Fituesit do të votohen nga mbi 10.000 aktorë, producentë, drejtorë dhe njohës të filmit, të cilët janë pjesë e Akademisë e Shkencave dhe Arteve në SHBA.

blank

HOROSKOPI E MARTË 24 JANAR 2023

Dashi

Momentet e lodhjes intensive nuk mund të përjashtohen. Megjithatë, shpirti është i gëzuar, sepse ju e dini se keni të drejtë dhe bëni atë që është e nevojshme.

 

Demi

Mprehni sytë dhe intuitën: gjatë ditës do të ketë takime emocionuese në vendet më të ndryshme.

 

Binjakët

Filloni të ecni në drejtimin e duhur për të nisur rrugëtimin tuaj personal drejt lumturisë autentike.

Gaforrja

Yjet ju ftojnë të mos hiqni dorë nga miqësitë që mund të kthehen në diçka më shumë, nga frika se mos refuzoheni. Nxirr guximin.

 

Luani

Yjet ju mbështesin në zakonet tuaja të reja dhe qëllimet e mira: një dietë, një trajtim, një pasion i ri do t’ju japë diçka më shumë.

 

Virgjëresha

Situata në punë po nxehet: ndiheni pak nervoz, por e dini se po luftoni për gjërat e duhura.

Peshorja

Nëse keni një punë të qëndrueshme dhe të sigurt, shmangni prishjen e saj për shkak të padurimin tuaj të përkohshëm me një punë ose një koleg.

 

Akrepi

Më në fund ndjeni sërish pasionin për të bërë atë që doni. Ndoshta edhe puna do të goditet nga kjo valë entuziazmi?

 

Shigjetari

Dita është e përshtatshme për t’u përballur me situata komplekse burokratike. Nëse ju duhet të zgjidhni një mosmarrëveshje, do të keni duart e duhura.

 

Bricjapi

Yjet mbrojnë zgjedhjet tuaja, megjithatë disa rezultate varen ekskluzivisht nga sa jeni të përkushtuar dhe sa vleni.

 

Ujori

Nuk është absolutisht e gabuar të bëni kërkesa të drejtpërdrejta në fushën e dashurisë, sepse jeni të mbështetur nga pasioni dhe energjia e aftë për të bërë këdo të kapitullojë.

Peshqit

Nëse zemra juaj është e lirë për një kohë të gjatë, në horizont bie në sy një ndjenjë e re: mos lejoni që gjërat të ndodhin vetë, lërini ngjarjet të kthehen në favorin tuaj.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 23-29 JANAR 2023

Dashi

– Dashuria: mos u ktheni sërish në tensionet e vjetra. Jeta juaj po ndryshon, në nivel dashurie, dhe ka nga ata që do të jenë të gatshëm t’i japin një pushim dhe të rebelohen. Puna: kjo javë do të sjellë frytet e para të mira të vitit. Mundësi më të mëdha për t’u vetëpunësuar. Fat: ★★★★

Demi

– Dashuria: do ju duhet të mbani nën kontroll disa vështirësi. Nga data 27 Afërdita do të bëhet sërish aktive, ndaj mos ushqeni emocionet tuaja. Puna: Mund të vijë një punë e rëndësishme. Megjithatë, nuk do të duhet të anashkaloni asnjë detaj! Fat: ★★★★

Binjakët

– Dashuria: po i jepni pak hapësirë ​​dashurisë dhe kjo mund të varet edhe nga puna. Nuk do të duhet të hezitoni përballë personit që ju pëlqen. Puna: këto ditë do të jenë thelbësore për të ardhmen. Besoni njerëzit e duhur. Do t’ju duhet të merreni me çështje të caktuara ekonomike ose ligjore. Fat: ★★★

Gaforrja

– Dashuria: do të duhet të prisni deri në datën 27 për të parë një përmirësim në sferën sentimentale. Kujdes nga xhelozia. Ata që janë ndarë do të mund të vazhdojnë këtë javë. Puna: Hiqni qafe turbullirat e brendshme që vazhdojnë që nga viti i kaluar. Së shpejti do të keni mundësinë të rinovoni një marrëveshje, ndërkohë mos e helmoni gjakun tuaj. Fat: ★★★★

Luani

– Dashuria: ndoshta disa njerëz të zemrës suaj kanë kontraktuar vështirësi dhe ju keni vrapuar në ndihmë. Një javë që ju gjen viktima të një situate të komplikuar. Puna: dëshira për të hequr një problem nga shpina. Ndoshta dikush ka luajtur pis? Ndaloni të shpenzoni para! Fat: ★★★

Virgjëresha

– Dashuria: do t’ju ​​duhet të vendosni limite në punën tuaj, edhe sepse do të rrezikojë t’ju ​​prishë ëndrrën për dashurinë. Kujdes për shpenzimet e shtëpisë dhe mos diskutoni për para. Puna: Para se të vijë shkurti do të keni shumë për t’u kujdesur. Të vetëpunësuarit do të jenë mjaft të suksesshëm! Një tregues i vlefshëm do të arrijë të shtunën. Fat: ★★★★

Peshorja

– Dashuria: jeni në mes të një kapitulli të ri në jetën tuaj. 2022 u mbyll me pasiguri të brendshme. Jeni vërtet të dashuruar? E diela interesante. Puna: pak dëshirë për t’u përkushtuar. Kujdes nga kundërshtimi i Jupiterit. Fat: ★★★★★

Akrepi

– Dashuria: javë që ju gjen të lodhur. Ju ka zhgënjyer një person? Qëndroni larg krahasimeve dhe mos i përfundoni marrëdhëniet. Puna: do të jeni më pak të prirur për të punuar. Mund të keni të bëni me një situatë të lodhshme ose të dhimbshme. Problemet me paratë për t’u rregulluar. Fat: ★★★

Shigjetari

– Dashuria: do të jetë një javë shumë e rëndësishme për marrëdhëniet: brenda ose jashtë! Diskutimet mes të martës dhe të mërkurës, veçanërisht me Peshqit dhe Virgjëreshën. Probleme që përfshijnë fëmijët, por ju do t’ia dilni. Puna: ata që synojnë të ndryshojnë do të duhet të veprojnë menjëherë sepse Jupiteri do të jetë në një aspekt të favorshëm. Fat: ★★★★

Bricjapi

– Dashuria: periudha në të cilën mendoni për çështjet e punës dhe të parave. Nëse doni të tërheqni fat, atëherë duhet të jeni më dashamirës ndaj tij. Takime të rëndësishme me Akrepin dhe Peshqit. Besoni një Dashi dhe jo një Shigjetari! Puna: nuk do t’ju duhet ta hidhni në peshqir. Hakmarrja e shumëpritur është gati për të mbërritur. Fat: ★★★

Ujori

– Dashuria: mund të shfaqet një dashuri shumë e dëshiruar. Deri në datën 27, shfrytëzojeni Venusin në shenjën tuaj dhe trajtoni disa çështje. Puna: pasiguritë në lidhje me paratë. Keni shpenzuar shumë muajt e fundit, ndoshta për shtëpinë. Mund të rinovoni një marrëveshje gjatë javës. Fat: ★★★★★

Peshqit

– Dashuria: e ardhme pozitive. Nga e premtja Venusi do të jetë në shtëpinë tuaj dhe do të jeni të privilegjuar. Puna: mundësitë do të jenë të shumta. Do të jeni më bindës dhe tërheqës në punën tuaj. Fundjava do të ofrojë shumë më tepër, ndaj nëse duhet të takoni dikë, atëherë bëjeni në fund të javës. Fat: ★★★★★

 

blank

HOROSKOPI E HËNË 23 JANAR 2023

Dashi

Bukur kjo e hënë për të jetuar dashurinë në maksimum dhe për të bërë plane për të ardhmen. Për sa i përket punës, gjithçka po shkon mirë pavarësisht shumë gjërave për të bërë dhe stresit.

Demi

Në këtë ditë do të mund të kontrolloni forcën e marrëdhënies suaj. Hapuni me partnerin sepse është dita e duhur për ta bërë. Projektet e reja vijnë në punë.

Binjakët

Ditë e bukur për ndjenjat dhe për sa i përket punës, bëni kujdes të mos ju kaplojnë shumë ankthet përndryshe rrezikoni të bëni gabime vetëm për shkak të nervozizmit.

Gaforrja

Bëni kujdes në dashuri sepse mund të ketë pak probleme me partnerin. Në punë mund të ketë keqkuptime me kolegët.

Luani

Kjo periudhë nuk është ideale për dashurinë por mos u kapni nga humori i keq. Në punë ka një lodhje të fortë, përpiquni të merrni më shumë kohë për të rimbushur bateritë.

Virgjëresha

Në dashuri duhet të sqaroni disa gjëra që nuk shkojnë bashkë me partnerin dhe në punë vijnë lajme interesante.

Peshorja

Kjo është një ditë për t’u përdorur për të bërë plane të rëndësishme për të ardhmen e marrëdhënies tuaj. Në punë do mund të përballeni më mirë me vështirësitë.

Akrepi

Në dashuri ka shumë lodhje dhe shumë keqkuptime me partnerin. Në punë duhet të bëni zgjedhje.

 

Shigjetari

Në dashuri do t’ju duhet të merrni një vendim, sepse mbajtja e dy njohjeve nuk është më e qëndrueshme. Në punë tregohuni ambiciozë sepse yjet po ju buzëqeshin.

Bricjapi

Në dashuri ka disa vështirësi, duhet të kuptoni nëse ia vlen të ndiqni lidhjen tuaj apo jo. Në punë duhet të keni durim, nuk është moment rozë.

Ujori

Në dashuri duhet të bëni zgjedhje radikale dhe për sa i përket punës prisni lajme të mira dhe ndoshta edhe një promovim.

Peshqit

Kjo është një periudhë e bukur për të përjetuar dashurinë në 360 gradë dhe për të qenë i përqëndruar në punë, kjo është koha e duhur për të bërë një kërcim të madh në cilësi.

 


Send this to a friend