VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI 4 SHTATOR 2016

By | September 4, 2016

Komentet

HOROSKOPI E PREMTE 22 JANAR 2021

Dashi

Sot do jeni plot me ide interesante dhe nuk do bëni aspak gabime. Do merrni frymë lirisht dhe buzëqeshja do jetë mbizotëruese. Falë Venusit, perëndeshës së dashurisë, jeta juaj në çift do kalojë një periudhë euforike. Marrëdhënia me partnerin do të pushtohet nga ngrohtësia, bashkëpunimi dhe sensualiteti. Ju beqarët duhet t’i shprehni të gjitha ndjenjat në mënyrë që të përjetoni ato që keni menduar prej kohësh. Në punë, me pak më shumë diplomaci do kaloni çdo sfidë dhe do hidhni hapa akoma më përpara. Performacat kanë për të qenë të shkëlqyera. Paraja, nuk do iu shqetësojë aspak. Neptuni do iu ndihmojë mjaft në planin financiar. Përfitoni sa më shumë.

Demi

Yjet do iu japin mundësinë të reflektoni më shumë sot dhe të vendosni disa objektiva që doni të arrini. Në vijimësi do ndiheni edhe më të qetë. Hëna do ndikojë se tepërmi tek ju të dashuruarit. Nëse mendoni se rutina iu ka mërzitur mjaft atëherë ka ardhur koha të bëni ndryshime. Mos u vononi shumë sepse më vonë gjërat mund të komplikohen. Nëse ju beqarët keni pasur një takim kohët e fundit, Marsi do i përshpejtojë pak gjërat. Në punë më në fund do merrni aprovimin për një kërkesë që keni bërë dhe shumë gjëra do ju ndryshojnë njëherë e përgjithmonë. Nëse iu duhet të bëni ndonjë shpenzim bëjeni, por pa boshatisur llogarinë tuaj bankare.

Binjakët

Mërkuri do ju bëjë më entuziastë gjatë kësaj dite. Nuk do e mbani mendjen tek hallet e problemet që keni pasur, por do mendoni me pozitivizëm për të ardhmen. Jeta sentimentale për ju të dashuruarit do shkojë mirë dhe nuk do ketë asnjë problem që duhet t’iu shqetësojë. Për sa iu përket ju beqarëve, Marsi do e shtojë edhe më shumë dëshirën tuaj për të dashuruar. Një pjesë e ëndrrave tuaja do fillojnë të realizohen. Në punë ambienti do jetë i ndërlikuar në mëngjes, por pas diskutimit me shefat do i keni idetë më të qarta. Me financat duhet të bëni shumë kujdes. Shikoni njëherë sa e keni buxhetin dhe më vonë merrni një vendim. Kujdes edhe me shpenzimet.

Gaforrja

Mirë është që sot të kujdeseni pak më shumë për veten dhe jo të fiksoheni vetëm për të mbrojtur ata që ju rrethojnë. Dijeni se askush nuk mendon njësoj për ju. Fale influencës së shumë planetëve, atmosfera për ju të dashuruarit do jetë e ngrohtë dhe dita do jetë e mbushur plot gëzim. Mos u shqetësoni për asgjë. Ju beqarët do tërhiqeni mjaft nga personat shumë më të mëdhenj. Kujdes, vërtet mund të jenë më të pjekur, por nuk do mund t’iu bëjnë dot të lumtur. Në punë nuk do keni probleme apo pengesa nëse arrini ta menaxhoni padurimin. Më mirë bëjeni çdo gjë me ngadalë dhe duke i peshuar më tepër gjërat. Në sektorin financiar do keni shumë fat të përmirësoni buxhetin. Merkuri do iu mbështetë.

Luani

Sot Hëna dhe Marsi do iu japin shumë alternativa që ju t’ia dilni mbanë kudo. Do jeni shumë të frymëzuar he të bindur në vetvete. Venusi do kujdeset për ju të dashuruarit. Marrëdhënia me partnerit do jetë e ngrohtë, sensuale dhe do mbizotërojë bashkëpunimi. Ju beqarët edhe pse do hasni disa pengesa do i shprehni ato që ndieni. Pritet një dite me shumë fat për ju. Në punë nuk duhet të nxitoheni shumë sepse në fakt gjërat do ju ecin më së miri dhe kolegët kanë besim tek ju. Në planin financiar do mundoheni të ruani një ekuilibër dhe do kontrolloni dëshirat për të shpenzuar pa kufij.

Virgjëresha

Duhet të reflektoni gjatë kësaj dite para se të hidhni hapa sepse nesër pasojat mund të jenë të rënda. Ju që jeni ne një lidhje do mundoheni të verifikoni aftësitë tuaja për të joshur, por kjo do iu çojë në fillimin e një aventure të re. Mos kujtoni se kjo dashuriçkë nuk do ketë pasoja tek ekuilibri i lidhjes suaj. Ju beqarët nuk duhet të prisni mrekulli këtë herë edhe pse të ndikuar nga Plutoni mund të keni njohje të reja. Në punë vetëm falë ndihmës së kolegëve dhe besimit të shefave keni për të arritur atje ku doni. Financat nuk do jenë të këqija, por nuk është momenti për shpenzime të mëdha.

Peshorja

Planetët do kenë ndikim të keq tek jeta juaj sot dhe për shkak të kapricove të shumta mund të keni edhe konflikte të forta. Influenca e keqe e Uranit do sjellë probleme për ju të dashuruarit. Do filloni të dyshoni për ndjenjat e partnerit. Mos thoni gjëra për të cilat mund të pendoheni. Ju beqarët do keni një takim që do zhvillohet në një klimë të qetë dhe plot dritë. Lidhja që do krijoni do jetë serioze. Në punë nuk do jetë një nga ditët më të mira kështu që do e keni të nevojshme të luftoni fort për të arritur atë që doni. Mëngjesi do jetë më i përshtatshëm për të rregulluar gjendjen tuaj financiare. Pasdite, tregohuni më të matur me shpenzimet.

Akrepi

Gjatë gjithë kësaj dite do keni një nevojë jetikë për t’u ndier të nevojshëm për të gjithë dhe do ofroni mbështetje pa kushte. Nëse keni një lidhje, falë mbështetjes së Neptunit do të mbretërojë bashkëpunimi midis jush. Do e bëni partnerin të ndjehet mirë dhe do i thoni fjalë të ngrohta. Mundohuni të jeni edhe pak më tolerantë. Nëse jeni beqarë do keni një jetë sociale shumë aktive. Mërkuri do iu japë mbështetjen e tij gjithë kohës. Në punë nuk do ju mungojë asnjë moment vullneti dhe energjia kështu që priten vetëm arritje të njëpasnjëshme. Për sa iu përket financave, pritet që situata të jetë e mirë, por nuk mund të bëni investime shumë të mëdha.

Shigjetari

Jo çdo gjë do jetë e lehtë për ju sot, megjithatë nëse favorizoni komunikimin dhe mundoheni të jeni të matur gjërat edhe mund të normalizohet dhe të ecin si duhet. Venusi do jetë mjaft i favorshëm për ju të dashuruarit, por Plutoni do ndikojë negativisht. Ose do jeni të lumtur ose do kaloni një ditë të mbushur me tension. Mund të lindin edhe debate. Ju beqarët duhet të bëni kujdes pasi personat që do takoni nuk janë për ju. Prisni edhe pak për shpirtin binjak. Në punë mos kërkoni të ecni shpejt me projektet e nisura sepse mund të pengoheni dhe mund të rrëzoheni. Situata financiare do fillojë të përmirësohet.

Bricjapi

Gjatë kësaj dite do dini si të “luani” dhe do dilni përherë të fituar. Keni mësuar nga gabimet dhe nuk doni t’i përsërisni më ato. Ju të dashuruarit do kërkoni harmoninë mbi të gjitha. Sot do filloni ta përforconi lidhjen tuaj edhe pse në një moment mund të lindë edhe pak tension ju do jeni të vendosur t’i bëni ballë. Ju beqarët do jeni të parrezistueshëm dhe do keni sukses në dashuri. Në punë do jeni pafundësisht ambiciozë dhe ta pandalshëm. Nuk do neglizhoni asgjë dhe do arrini gjithë objektivat. Mungesa e realizmit në planin financiar do iu sjellë probleme. Pakësoni sa të mundni shpenzimet.

Ujori

Gjatë kësaj dite do keni ndryshime të shpeshta humori dhe nuk do jeni shumë të sigurt se çfarë doni të bëni. Marrëdhënia me partnerin do vihet në pikëpyetje dhe mund të marrë një kthesë të gabuar. Një darkë romantike mund të bëjë edhe mrekulli për të konsoliduar lidhjen tuaj. Për sa iu përket ju beqarëve, planetët do vënë në plan të parë çështjet e zemrës. Priten takime të reja e pasionante. Në punë do ndodhë një ndryshim. Mos kini frikë, por besoni më shumë tek vetja. Me maturi dhe këmbëngulje patjetër që do arrini gjithçka. Yjet do ndikojnë pozitivisht, por edhe negativisht tek financat. Tregohuni më të matur.

Peshqit

Sot do jeni të gatshëm të bëni çdo gjë që dëshironi dhe madje për të arritur majat të përballeni me këdo. Për ju të dashuruarit, në përgjithësi dita do jetë plot bashkëpunim. Nëse jeni në të njëjtën punë apo keni të njëjtin profesion do bëni pak garë me njëri tjetrin, por dita do mbyllet mirë. Ju beqarët do keni një takim që do iu lerë me gojë hapur. Do kërkoni me çdo kusht të krijoni një lidhje me të. Në punë do jeni të përgjegjshëm, diplomatë dhe të kujdesshëm. Qëllimet që i keni vënë vetes do i arrini me çdo kusht. Do merreni pak më shumë me sektorin financiar dhe kjo do sjellë një përmirësim të ndjeshëm.

HOROSKOPI E ENJTE 21 JANAR 2021

Dashi

Sot do të hasni në pengesa të shumta. Disa prej tyre do i keni krijuar vetë, ndërsa disa të tjera do t’iu kapin në befasi. Nuk këshillohet që ta shtyni veten drejt situatave ku kërkoni të merrni çdo gjë me çdo kusht.

Demi

Prakticiteti do të jetë virtyti juaj kryesor sot. Ju mund ti vlerësoni gjërat me sy, kështu që mos i humbni ato. Nëse gjërat nuk ecin mirë sot, nxirrni mësime, por mos e humbni kurrë shpresën. Mos u mërzisni nëse një eksperiment i pari i juaji dështon, pasi shkak për këtë mund të kenë qenë rrethanat.

Binjakët

Teoritë tuaja do të testohen në praktikë sot. Tregohuni të gatshëm për të vënë në zbatim një planin tuaj sa më parë. Ndoshta do t’iu duhet të hiqni dorë nga disa shpresa tuajat të cilat aktualisht janë të pamundura, për të zbatuar diçka më praktike.

Gaforrja

Partneri juaj do të ketë tendencë të mbrojë interesin e tij. Këtë gjë mund ta bëjë në një formë të ashpër pa ju marrë parasysh. Mundohuni të mos acaroheni, për shkak të një zgjedhje të tij që nuk e pëlqeni. Mos u tregoni shumë agresivë dhe hakmarrës, por zbusni krenarinë tuaj dhe shprehitë posesive.

Luani

Është koha që të kaloni nga fjalët në veprime, bëhuni më pragmatik me një qëllim të orientuar. Ndryshimet janë të pashmangshme dhe nëse gjërat po shkojnë mirë, ju nuk duhet të keni ndonjë problem serioz. Bëni një ndryshim të kursit tuaj dhe përgatituni për tu përballur me një krizë që ajo mund të sjellë.

Virgjëresha

Kjo ditë nuk do të jetë e lehtë për virgjëreshat, por në fund të saj të gjitha ndryshimet do të jenë të favorshme. Fëmijët mund të kërkojnë liri dhe pavarësi, por kjo nuk do të thotë se nuk ju duan më. Ata të cilët kanë prirje krijuese dhe profesione të pavarura, do të shënojnë një progres të dukshëm.

Peshorja

Atmosfera e ditës së sotme nxit konflikte dhe skandale të cilat mund të ndikojnë negativisht në situatën tuaj. Do të jetë dy herë më e vështirë që të kontrolloni veten, nëse jeni tepër të ndjeshëm dhe gjaknxehtë. Paqja sot në shtëpi dhe familje, mund të vihet përmes një beteje jo të lehtë.

Akrepi

Yjet ju mbështesin ndaj mos u frikësoni nëse planet tuaja rrëzohen. Në dashuri do të keni ndjenja reciproke. Megjithatë rrethanat ndoshta do të kërkojnë më shumë qëndrueshmëri, mendje të shëndoshë, guxim dhe shkathtësi.

Shigjetari

Jo çdo gjë do të shkojë ashtu si ju dëshironi. Situatat mund të zëvendësohen nga rutina monotone dhe frymëzimi artistik mund të rezultojë një zhgënjim. Fati që mund t’iu ketë prekur, mund të largohet papritmas nga ju, në qoftë se nuk punoni për të zgjidhur një problem.

Bricjapi

Do të keni një situatë nën kontroll, por rezultati i ngjarjeve mund të rezultojë i paparashikueshëm. Nëse nuk jeni lojtar nga natyra, mos ndërmerrni asgjë. Ngjarjet, mund të kthehen lehtësisht kundër jush, kur ju as që nuk e prisni.

Ujori

Yjet nuk ju këshillojnë që të tregoni aktivitet dhe entuziazëm të tepruar. Planet tuaja mund të ndërpriten nga një rastësi fatale. Mundësia e ndryshimeve të papritura në çështjet e familjes suaj po bëhet më e lartë. Nëse ngjarjet nuk kanë të bëjnë me ty personalisht, injoroji ato.

Peshqit

Mund të zhgënjeheni papritmas nga dikush më 20 prill, madje mund të përballeni ashpër me dikë, që që mund të shkaktojë humbjen tuaj. Por nëse tregoheni një peshk tipik, nuk keni asgjë për tu shqetësuar.

HOROSKOPI E MËRKURË 20 JANAR 2021

Dashi

Ju do të jeni në gjendje të shijoni plotësisht të gjitha emocionet që dashuria do t’ju ​​dhurojë. Ju siellni energji pozitive në punën tuaj, bashkëpunimet e reja po shkojnë mirë dhe mund të merrni një propozim interesant.

Demi

Situata sentimentale nuk është më e mira, mund ta quajmë pak kritike: përpiquni të jeni të disponueshëm dhe të besoni në dashuri. Në punë keni një dëshirë të madhe për të bërë, mbase shumë! Janari nuk është muaji për të rrezikuar, sidomos financat, kohë pas kohe.

Binjakët

Kini kujdes nga argumentet në dashuri, përpiquni t’i shmangni ato. Të Shtunën dhe të Dielën Hëna do të jetë në shenjën tuaj. Një periudhë pozitive ju pret në punë, por shmangni mosmarrëveshjet me Shigjetarin dhe Peshqit.

Gaforrja

Lodhja e bën vetën, ndoshta do të ishte më mirë të shtyhej një debat për ditë tjetër. Kushtojini vëmendje me Shigjetarin dhe Luanin. Në punë është një periudhë e mirë: mundësi të reja dhe projekte të reja.

Luani

Dashuria është gjithmonë në plan të dytë, ju i kushtoni të gjithë energjinë tuaj punës dhe fatkeqësisht kjo nuk ju lejon të keni një ekuilibër. Në fakt, edhe në punë jeni nën presion; problemi, sidoqoftë, mund të mos jeni ju, por ambienti në të cilin jeni. Ndoshta po kërkoni diçka tjetër dhe jeni zhgënjyer?

Virgjëresha

Periudha është pozitive, si për ata që tashmë kanë një marrëdhënie, ashtu edhe për ata që kërkojnë. Beqarë, mos kërkoni të pamundurën si gjithmonë. Të dashur, ndoshta ju jeni duke menduar seriozisht për forcimin e marrëdhënies. Në punë, gjërat po përparojnë por mund të rishfaqet një problem që mund ta keni harruar.

Peshorja

Bëni kujdes nga dashuria, Hëna është disonante, përpiquni të vazhdoni me kujdes. Një ndryshim i mundshëm është në rrugën për të punuar, i cili mund t’ju japë pasiguri. Paraja është gjithmonë një problem, ka shumë shpenzime, më pak të ardhura. Mos u dekurajoni megjithatë, gjërat do të punojnë mirë.

Akrepi

Dita fillon me dashuri, por kini kujdes sepse në mbrëmje diçka mund të ndërlikohet. Në punë Janari nuk është muaji i rreziqeve, përpiquni të përqendroheni në ato që keni tashmë.

Shigjetari

Është një ditë shumë interesante, dashuria mbetet e qëndrueshme, falë edhe Hënës së favorshme. Nga pikëpamja e biznesit, disa dyer po hapen, jini gati për atë që do të vijë: mundësitë në horizont.

Bricjapi

Shmangni ndërlikimet e panevojshme pasi nuk do t’ju bëjnë mirë, veçanërisht nëse ato përfshijnë njerëz nga e kaluara juaj. Në sferën profesionale, diskutimet janë të pranishme, por ato nuk do të bëjnë gjëra të rëndësishme. Problemi, mbase, është se në bezdisjen e parë shpejt mërziteni: mbani qetësinë.

Ujori

Nëse zemra juaj është vetëm në këtë periudhë, ju jeni pak i pavendosur: filloni diçka serioze ose jetoni momentin. Bisedoni me veten tuaj. Është koha e duhur për të marrë një vendim.

Peshqit

Sot fjala kyçe është ‘interesante’: kënaqni marrëdhëniet dhe ndjenjat, ato mund t’ju japin surpriza të këndshme. Në punë, mos kini frikë të ndryshoni drejtim, qoftë edhe rrënjësisht. Mund të jetë një zgjedhje shumë e rëndësishme.

HOROSKOPI E MARTË 19 janar 2021

Dashi

Edhe ata persona që do jenë totalisht të përhumbur në dashuri, duhet të bëjnë një hap pas, ose të rrinë në heshtje, pasi parashikohen tensione të forta të cilat duhen menaxhuar me kujdes. Kjo e martë do ju gjejë të përhumbur në aktivitete dhe situata që ndryshojnë papritur. Do ju duhet të jetoni disa emocione më shumë.

Demi

Do të ndjeni që t’iu rrahë zemra fort, gjë që do të jetë diçka ideale për shumë prej jush, të cilët kanë nevojë që të rigjejnë ekuilibrin me ndjenjat. Në sajë të ndikimit të Saturnit dhe Mërkurit, do të jeni të mbushur gjithë ide krijuese. Për gjithë ata që dëshirojnë të zgjerojnë familjen, kjo është një periudhë mjaft e favorshme.

Binjakët

Shumë prej jush do të gjenden përballë një sërë pengesash, të cilat duhet t’i kalojnë në mënyrë diplomatike. Që prej fundit të dhjetorit, raporti në çift nuk është më i qartë, ku ka dyshime dhe xhelozi të shumta. Është më mirë që të bëni durim, se sa të thoni gjëra të gabuara. Do të përjetoni momente tensioni dhe mungesë vendosmërie, lidhur me raportin ku jeni të përfshirë.

Gaforrja

Parashikohet një ditë mjaft interesante. Do të ndjeni nevojën për të vënë në rregull jetën tuaj dhe për të mbajtur nën kontroll emocionet, sidomos nëse së fundmi jeni përballur me dyshime të shumta. Kush e ka gjetur veten të përfshirë në dy histori dashurie, do ti duhet të bëjë një zgjedhje të rëndësishme duke vendosur ekuilibrin. Kjo është një ditë që parashikon rikuperim emocional.

Luani

Kjo e martë do të jetë mjaft e rëndësishme, për tu rikthyer në lojë sa i takon ndjenjave. Venusi dhe Marsi do të sjellin përforcim ndjenjash dhe raporti në çift. Mund të tërhiqeni nga një person çmendurisht. Kjo gjë është mjaft e mirë, sidomos nëse keni kaluar një krizë dhe dëshironi të rikuperoni.

Virgjëresha

Do të arrini që të rigjeni qetësinë, pasi së fundmi keni përjetuar momente aspak të lehta. Do të përballeni me të gjitha shqetësimet që ju kanë munduar, duke arritur të ndryshoni totalisht për mirë, rrjedhën e ditës suaj.

Peshorja

Do arrini që të qëndroni larg personave konfliktualë, duke arritur të gjeni qetësinë e munguar. Sa i takon punës, mund të mendoni që të vlerësoni më mirë një nismë të ndërmarrë, duke korrur sukses. Do t’iu duhet të lini përshtypje të mirë, duke bërë një lojë të dyfishtë.

Akrepi

Kush është në kërkim të qetësisë, do arrij që ta gjejë gjatë kësaj dite. Ndikimi i favorshëm i Mërkurit do ju dhurojë qetësi, ku në dashuri do arrini që të bëni zgjedhje të mëdha dhe mund ta shihni të ardhmen me më shumë optimizëm. Jeni të mbushur me pasiguri, të cilat duhet ti kaloni.

Shigjetari

Kjo është një prej ditëve më të mira të javës. Jeni të lirë të ndryshoni stilin e jetës dhe të merrni vendime të rëndësishme, pa u përballur me asnjë pengesë. Kush është i përfshirë mes dy zgjedhjeve, duhet ta shtyjë për një moment tjetër në mënyrë që të shmangë konfliktet.

Bricjapi

Në dashuri do të ketë pakënaqësi. Nëse flisni shtruar me partnerin/en, do arrini që të gjeni një zgjidhje të përbashkët, duke forcuar raportin në çift. Bëni mirë të reflektoni dhe të shmangni konfliktet, në sektorët e tjerë të jetës.

Ujori

Kjo ditë do ju gjejë në formë të shkëlqyer fizike. Megjithatë do të ketë situata të cilat do ju fusin ankth, sidomos në vendin e punës. Raportin në çift duhet ta mbani nën kontroll gjatë kësaj jave, pasi rrezikoni që të gaboni.

Peshqit

Dashuria do të kthehet në qendër të kësaj dite, por mbani parasysh se është momenti për të bërë sqarime. Bëni kujdes të mos gjeni ngushëllim në histori paralele, pasi rrezikoni të krijoni konfuzion. Bëni mirë të ndiqni zemrën tuaj. Nëse jeni vetëm apo së fundmi jeni ndarë, tashmë do të ndjeni nevojën për tu rikthyer në lojë.

HOROSKOPI I JAVËS 18-24 JANAR 2021

Dashi

Planetët do ju mbështesin fort gjatë gjithë kësaj jave dhe do ua ndriçojnë mendimet. Nëse jeni në një lidhje kjo ka për të qenë një javë shume e bukur. Herë pas here nuk do bini dakord me partnerin, por shpejt do reflektoni dhe do arrini të bashkëpunoni për më të mirën e të dy palëve. Ju beqarët do takoheni me shume persona dhe do jenë disa që do ju pëlqejnë. Njihuni më mirë me ta para se të merrni vendimet përfundimtare në mënyrë që zemra të mos ju lëndohet. Gjendja shëndetësore nuk do jetë e keqe. Merruni edhe më shumë me aktivitet fizik dhe keni për t’u ndier për mrekulli. Në punë do jeni gjithë kohës në kërkim të sfidave të reja dhe do keni arritje të njëpasnjëshme. Do ndiheni të qetë dhe shpesh krenarë për veten.

Demi

Këtë javë do keni shumë forcë brenda vetes dhe do mundoheni ta bëni çdo moment të animuar. Atmosfera ne jetën tuaj ne çift do jetë herë pas here elektrizuese, por do kaloni edhe momente pasionante. Ju beqarët duhet të njiheni me sa më shumë persona dhe më pas të mendoni të bëni zgjedhjen përfundimtare. Në planin material nuk do dini çfarë të bëni në disa momente sepse do gjendeni në vështirësi. Pranojeni ndihmën që do iu japin familjaret. Gjendja shëndetësore nuk do jetë ashtu si e keni pritur. Herë pas here mund të përballeni edhe me shqetësime, dhimbje muskujsh apo dhimbje stomaku. Për punën do jetë periudhë e lavdishme. Do dini çfarë hapash të hidhni në çdo moment dhe do merrni plot vlerësime.

Binjakët

Nëse nuk bën më të mirën nga vetja për të ruajtur qetësinë këtë jave gjërat do bëhen më delikate. Për ju që jeni në një lidhje do jetë një periudhë e tensionuar. Nuk do toleroni aspak dhe do këmbëngulni gjithmonë që të dalë e juaja. Kujdes sepse po vazhduat në këtë rruge do e shkatërroni atë që keni ndërtuar deri sot. Ju beqarët do ndiheni të mikluar nga disa persona që sapo i keni njohur dhe do hidhni hapa të nxitura. Në planin financiar do jeni të shpërqendruar sepse situata do jetë goxha e turbullt. Shëndeti nuk do jetë në gjendjen më të mirë. Do keni djegie stomaku dhe dhimbje barku. Kujdes me produktet që do konsumoni. Në punë do jeni goxha serioze dhe të zotët. Do arrini atje ku dëshironi.

Gaforrja

Planetët do iu japin forcë dhe gjallëri për të arritur çdo gjë që dëshironi këtë javë. Do jeni edhe më origjinalë e kreativë. Me partnerin do keni disa probleme të vogla dhe për disa ditë mund të qëndroni edhe larg njëri-tjetrit. Saturni do jetë planeti që do ju bëjë t’i mendoni gjërat më seriozisht dhe në fundjavë situata do ndryshojë për mirë. Ju beqarët do bëni çdo gjë për të rënë në sy. Mund të merrni ftesa të rëndësishme dhe jeta do ju ndryshojë menjëherë. Financat do përmirësohen jashtëzakonisht shumë falë një shpërblimi të majmë që do merrni nga puna. Përfitoni për të bërë disa investime për shtëpinë. Për shëndetin do kujdeseni deri në detaje dhe gjendja do mbetet e kënaqshme. Jeta profesionale do ecë para me ritme më të shpejta.

Luani

Këtë javë do bëni më të mirën për të pasur një jetë më të qetë. Shpesh mund të dilni edhe nga parimet që keni. Ju të dashuruarit ka mundësi të merrni vendime shumë të rëndësishme të cilat do ua ndryshojnë përgjithmonë jetën. Të afërmit, si tuajit ashtu edhe të partnerit, do jenë një mbështetje e fortë. Ju beqarët do keni takime, por tashmë nuk do filloni aventura kalimtare. Këtë jave do fillojë një histori serioze, e konsoliduar dhe afatgjatë. Buxhetin gjithashtu do dini si ta menaxhoni me më shumë përkujdes dhe maturi kështu që gjendja do mbetet e kënaqshme. Në disa momente mund të ndihmoni edhe të afërmit. Shëndeti nuk ka për të qenë aspak i keq, duhet thjesht të përkujdeseni pak më tepër për kilogramët e tepërt. Në punë do jeni shumë kërkues ndaj vetes dhe nuk do ndaleni derisa të arrini atë që dëshironi.

Virgjëresha

Vizioni i qartë që do keni për jetën do ju ndihmojë të kaloni çdo sfidë të vështirë që do ju dalë dhe do dhe ecni në rrugën e duhur. Planetët do influencojnë pafund sektorin e ndjenjave për ju të dashuruarit. Nuk do keni për çfarë të qaheni sepse partneri do kujdeset mjaft për ju. Frika dhe hezitimi do iu pengojë as juve që jeni vetëm për të gjetur dashurinë. Hiqini komplekset dhe lëreni veten të lirë. Në planin financiar do tregoheni më të matur se kurrë. Buxheti do jetë i mirë dhe ju do mund të bëni edhe ndonjë investim të vogël. Tek shëndeti do ndikojë Mërkuri. Ai do iu mbrojë, por duhet me patjetër të bënin kujdes me ushqimin e tepruar. Po nuk morët masa tani do keni probleme më vonë. Në punë do keni vështirësi për t’u përqendruar. Mos i dramatizoni gjërat para kohe.

Peshorja

Mërkuri do ju bëjë shumë energjikë gjatë kësaj jave dhe do jeni të pandalshëm. Nëse jeni në një lidhje, nuk do i mbani asnjë sekret personit që keni në krah përkundrazi do thurni plane për një të ardhme së bashku. Ju beqarët nga ana tjetër do jeni gjithë kohës në kërkim të personit ideal pa e kuptuar se dikush po i vëzhgon prej kohesh. Propozimet do jenë të veçanta. Financat herë do jenë të qëndrueshme dhe herë problematike. Kujdes me çdo hap që do hidhni. Shëndeti nuk do jetë në gjendjen më të mirë. Stresi mund të shkaktojë goxha probleme. Në punë do e vazhdoni me vrull projektin e nisur dhe nuk do ndaleni derisa t’ia dilni mbanë.

Akrepi

Asnjë problem serioz nuk do ju ndodhë gjatë kësaj javë. Gjërat e vogla do i kaloni sa hap e mbyll sytë. Nëse jeni në një lidhje do kaloni një javë shumë pasiononte dhe me dëshira pak ekstreme. Nëse ju japin kënaqësi mos e privoni veten. Do keni shumë imagjinatë. Jeta e ju beqarëve do jetë e mbushur plot me takime. Mund të mos ketë dashuri të vërtetë, por shumë aventura të këndshme. Me paratë duhet të tregoheni të matur. Mos jepni hua sepse do mbeteni edhe për vete keq. Shëndeti nuk do jetë dhe aq i mirë. Do jeni në ankth dhe do keni probleme me qarkullimin e gjakut. Këshillohuni me mjekët për çdo problem. Këmbëngulja në pune do ju bëjë te arrini ato që doni.

Shigjetari

Këtë javë duhet të shpreheni sa më shumë. Edhe sikur nga ato që do thoni të lindin mosmarrëveshje është shumë më mirë sesa të jeni të qetë në pamje, por të vuani përbrenda. Ju beqarët nuk duhet të prisni që dikush t’iu trokasë në derë dhe t’iu thotë se do të krijoje një lidhje me ju. Po nuk dolët dhe po nuk pranuat ftesa për njohje të reja do mbeteni me të njëjtin status. Për financat do jetë një javë e begatë dhe me plot përmirësime. Rezistenca fizike mund të ketë herë pas here disa tronditje. Tregoni më tepër kujdes për veten. Në punë duhet të prisni pak kohë për të arritur rezultatet e duhura nëse keni nisur së fundmi një projekt të ri. Asgjë nuk mund të realizohet menjëherë.

Bricjapi

Javë e mbushur me surpriza nga më të ndryshmet pritet të vijë. Do adhuroni të provoni gjëra të reja dhe do punoni fort për t’ia dalë. Nëse keni një lidhje jeta juaj do të rigjallërohet dhe ju do të zbuloni kënaqësi të reja. Mundohuni ta shfrytëzoni sa më shumë këtë javë plot ngjyra. Ju beqarët do luftoni shumë për të fituar betejën në dashuri. Edhe pse do lodheni pak do dilni fitimtarë. Përgatituni për ndryshime. Financat nuk do kenë asnjë problem dhe të gjitha këto falë maturisë që keni treguar kohët e fundit. Mos bëni më shumë shpenzime sesa keni bërë. Gjendja fizike në përgjithësi do jetë e mirë. Problemet mund të lidhen vetëm me pjesën nervore pasi do jeni paksa të stresuar. Në planin profesional, do ndikoheni nga Mërkuri, i cili do iu bëjë të pasigurt dhe dyshues.

Ujori

Mos ushtroni presion tek askush gjatë kësaj jave, organizohuni dhe dëgjojeni më shumë zemrën. Keni për ta parë se kështu çdo gjë do ju ecë më së miri. Ju që keni një lidhje dashuria do iu buzëqeshë sërish. Saturni do ua bëjë jetën më të rregullt dhe do iu ndihmojë nëse keni për të marrë një vendim të rëndësishëm. Për ju beqarët do jetë periudhë e shkëlqyer. Gjithçka do shkojë më së miri dhe ju do takoheni me personin e ëndrrave. Financat do të përmirësohen më shumë sesa mendonit. Përfitoni për të shlyer borxhet. Neptuni do iu sjellë më tepër energji dhe dinamizëm. Edhe pse java ka qenë e ngarkuar ju çuditërisht nuk do e ndieni lodhjen dhe nuk do keni probleme shëndetësore. Në punë do keni mundësi të realizoni disa projekte të vogla që i kishit menduar.

Peshqit

Ka ardhur koha t’u shkoni gjërave deri në fund këtë javë dhe të mos keni aspak frikë. problemet e së shkuarës mundohuni t’i lini pas krahëve. Ju që jeni në një lidhje duhet të përgatiteni për kënaqësi pa fund. Marsi do iu mbështesë gjatë gjithë kohës dhe do jeni shumë sensualë. Ndonjë ditë mund të përjetoni edhe net plot pasion. Ju beqarët do i shtoni aventurat e dashurisë. Sharmi dhe bukuria juaj do tërheqë vëmendjen e të gjithëve. Nuk do kujdeseni fare për buxhetin këtë javë, por gjithsesi planetët nuk do iu lënë në baltë. Me shëndetin nuk do keni probleme. Edhe nëse vuani prej kohësh nga diçka do keni përmirësime të dukshme. Në punë do jeni të vendosur t’iu shkoni gjërave deri në fund dhe do ia dilni mbanë. Bravo për guximin.

HOROSKOPI E HËNË 18 JANAR 2021

Dashi

Hëna do ua bëjë pak më të vështirë jetën sot dhe do ju duhet të tregoheni shumë më të kujdesshëm. Nëse jeni në një lidhje do kaloni vështirësi të njëpasnjëshme. Nuk do ndiheni mirë për asnjë moment dhe do preferoni t’ia lini gjithçka kohës. Mundohuni të mos nervozoheni e as të merrni vendime. As ju beqarët nuk do keni fat në dashuri kështu që më mirë të merreni me diçka tjetër që të mos mërziteni vetëm. Në punë ka ardhur momenti të mblidhni të gjitha forcat dhe të bëni të pamundurën për të arritur qëllimin përfundimtar. Financat nuk do jenë aspak të këqija, pasi kohët e fundit keni ditur t’i bëni me shumë kujdes llogaritë.

Demi

Venusi dhe Marsi do ua zbukurojnë edhe më shumë jetën gjatë kësaj dite. Jeta juaj në çift do jetë e mbushur me momente të lumtura. Emocionet do jenë më të fuqishme se asnjëherë më parë dhe kjo do ju entuziazmojë. Nëse jeni beqarë do keni veçse mundësi për aventura kalimtare, asgjë më shumë sesa aq. Gjithsesi e mira është të tregohen sa më të rezervuar me çdo person të ri që do takoni. Në punë do ecni ngadalë, por me hapa shumë të sigurta. Po vazhduat kështu keni për të arritur shumë lart. Buxheti do jetë i kënaqshëm kështu që duhet ta shfrytëzoni rastin për të shlyer disa borxhe të hershme.

Binjakët

Tregohuni sa më vigjilentë me paratë gjatë kësaj dite sepse përndryshe do keni surpriza të pakëndshme. Hua mos merrni për asnjë lloj arsyeje. Nëse jeni në një lidhje do kaloni një ditë intensive. Bashkëpunimi do mbizotërojë gjithë kohës dhe harmoninë tuaj do e kenë zili të gjithë. Nëse ende zemra juaj nuk ka filluar të rrahë fort për dikë sot duhet të keni më shumë besim tek miqtë dhe të pranoni sugjerimet. Në punë imagjinata do ju ndihmojë të arrini çdo gjë që dëshironi. Për ju nuk do ketë asgjë të pamundur. Priten emocione shume të këndshme.

Gaforrja

Gjatë kësaj dite Jupiteri dhe Urani do ju japin më shumë liri veprimi dhe do bëni atë që do ndieni për momentin. Për ju të dashuruarit kanë për të ndodhur shumë gjëra të jashtëzakonshme. Emocionet do shumëfishohen dhe do ju duket sikur jeni mbi re. Ju beqarët do jeni gati ta pranoni propozimin e dikujt dhe do filloni një lidhje serioze. Në punë keni për të arritur rezultatet të shkëlqyera fale vendosmërisë dhe përpjekjeve të shumta, për ju asgjë nuk është e pamundur. Gjendja e të ardhurave nuk do jetë aq e mirë sa mendonit. Lërini për më vonë disa investime dhe mos shpenzoni shuma të mëdha.

Luani

Rutina do jetë shumë shqetësuese gjatë kësaj dite dhe shpesh do ndiheni vërtet të mërzitur. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë tejet e vështirë. Nuk do merreni vesh mirë me atë që keni në krah dhe mund të debatoni ashpër. Ju beqarët do keni mundësi vetëm për aventura kalimtare, asgjë më tepër sesa aq. Buxhetin do e menaxhoni me shumë përkujdes. Në punë do jeni më të ndërgjegjshëm për të gjitha gabimet që keni bërë, por kushtet nuk do ju lejojnë t’i ndreqni ato menjëherë. Edhe sot do kaloni një ditë delikate. Nuk do kryeni aspak investime të panevojshme të cilat do mund ta tronditnin situatën.

Virgjëresha

Pavarësisht përpjekjeve që do bëni sot gjërat për ju nuk o ecin aspak mirë. Për ju të dashuruarit ndikimi i yjeve do jetë shumë negativ. Për këtë arsye do lindin debate dhe mosmarrëveshje në çdo moment. Ju beqarët nuk do mundni dot të përfitoni nga ftesat që do ju bëhen dhe do mbeteni sërish me të njëjtin status. Në punë do i shtoni dozat e imagjinatës dhe do tentoni gjëra të reja, por për fat të keq kolegët do ua prishin të gjitha planet. Ata ju kanë zili dhe nuk duan që ju t’ua kaloni. Në planin financiar nuk do ndodhë asgjë e jashtëzakonshme, por mundohuni sa të mundni të ruani qëndrueshmërinë.

Peshorja

Jeta juaj do jetë shumë më e thjeshtë gjatë kësaj dite dhe do ndiheni me më tepër besim tek vetja. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë e shkëlqyer. Do ja kaloni më së miri pranë partnerit dhe nuk do ju mbetet qejfi edhe nëse ai ju bën ndonjë kritikë. Në fund të fundit ai ju do të mirën dhe dëshiron që ju të jeni perfektë. Beqarët çfarëdo qe te bëjnë nuk do mund ta ndryshojnë statusin. Sipas Dritare.net, në punë do veproni me shumë pasion dhe do jeni të gatshëm edhe të përballeni me kolegët vetëm që të arrini atje ku doni. Në planin financiar do bëni të pamundurën që ta ndryshoni situatën dhe do ja dilni mbanë.

Akrepi

Në mëngjes do jeni paksa nervozë sot, megjithatë situata do qartësohet shumë shpejt. Për ju të dashuruarit është dita ideale për të reflektuar gjerë e gjatë dhe për të marrë vendime të rëndësishme në jetën tuaj. Do e shihni se do ndiheni më mirë te dyja palët. Për ju beqarët do fillojë një etapë e re shumë më e bukur nga më parë e cila do i beje ta shohin boten me një sy tjetër. Në punë do keni shumë dyshime për gjithçka dhe nuk do guxoni të hidhni hapa të menjëhershme. Mirë është t’i dëgjoni këshillat e miqve. Buxheti do ekuilibrohet tej mase kështu që do ndiheni më të lirshëm për të bërë edhe ndonjë shpenzim më tepër sesa zakonisht.

Shigjetari

Gjatë kësaj dite do i mendoni gjërat gjerë e gjatë para se të veproni dhe kjo do ju mbajë larg problemeve. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë e mbushur me momente të lumtura. Asgjë dhe askush nuk do ua prishë harmoninë dhe çdo moment zemra do ju rrahë pa mbarim. Për ju beqarët do ketë njohje me të vërtetë interesante dhe shumë gjëra mund të ndryshojnë për mirë. Në punë mund të nënshkruani një kontratë të re dhe rrugë të tjera do ju hapen për vazhdimësinë. Do ndiheni edhe më të kënaqur. Buxheti mund të keni disa vështirësi për shkak të ndryshimit të banesës apo të disa shpenzimeve të domosdoshme që duhet të kryeni.

Bricjapi

Edhe pse në përgjithësi gjërat do ju ecin mirë sot, nuk duhet të prisni që yjet t’ua servirin çdo gjë në pjatë të argjendtë. Edhe ju duhet të bëni përpjekje. Nëse keni një lidhje, marrëdhënia juaj me partnerin do përmirësohet tej mase. Do i shihni gjërat më me realizëm e madje do pranoni se edhe ju vetë keni bërë me parë gabime. Ju beqarët do arrini më në fund të realizoni takimet tuaja më të bukura dhe do filloni një marrëdhënie të qëndrueshme. Në punë duhet të reflektoni gjerë e gjatë para se të hidhni hapa. Nëse jeni konfuzë më mirë mos veproni. Në planin financiar duhet të merrni masa më strikte që gjendja mos ketë tronditje.

Ujori

Yjet do ua rregullojnë disi humorin gjatë kësaj dite dhe do jeni disi më entuziastë se më parë. Ju që keni një lidhje nuk do i përkushtoheni sa duhet partnerit tuaj sot dhe duke e lënë pas dore dikush tjetër do përfitojë për t’ua marrë. Vetëm kur të mos e keni më pranë vetes do e kuptoni sa vlera ka pasur. Ju beqarëve nuk do ju mungojnë mundësitë për takime, por ju do jeni konfuzë dhe nuk do dini çfarë të bëni. Në punë do iu jepen detyra të reja për gjëra për të cilat jeni vërtet kompetentë. Mos hezitoni as të tentoni gjëra të reja. Edhe financat do jenë delikate e të trazuara. Kujdes me çdo hap në mënyrë që të mos ketë probleme serioze.

Peshqit

Do jeni në humor më të mirë gjatë kësaj dite dhe do e merrni gjithçka me optimizëm. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë sensuale dhe e mbushur me kënaqësi të paimagjinueshme. Ndonjëherë nuk do ju besohet se jeni në realitet dhe po i përjetoni vërtet të gjitha ato ndjesi. Ju beqarët do keni disa takime shumë të bukura, por do preferoni të prisni edhe pak para se të hidhni hapa më tej. Sektori profesional do kalojë edhe peripeci, por ju nuk duhet të alarmoheni. Merrini gjërat sa më shtruar dhe do dilni të fituar. Gjendja e financave ka për të qenë përherë e kënaqshme.

HOROSKOPI E DIEL 17JANAR 2021

Dashi

Hëna kësaj here do ju bëjë edhe më të ndjeshëm ndaj botës që ju rrethon. Nga ana tjetër nuk do e humbisni asnjë moment realizmin dhe do jeni të vëmendshëm. Jupiteri do të influencoje jetën tuaj në çift. Ky planet i fatit do favorizoje marrëdhënien që keni krijuar duke ju bërë më bashkëpunues me njëri-tjetrin. Ju beqarët duhet te tregoheni pak të matur në çështjet e dashurisë. Nuk është dita e duhur për t’u angazhuar seriozisht kështu që shihni vetëm t’ia kaloni sa më mirë. Në punë do ju duhet të bëni disa rregullime te vogla që gjërat t’iu ecin më natyrshëm. Situata financiare do jetë e kënaqshme, kështu që ju mund të bëni edhe ndonjë shpenzim më tepër.

Demi

Gjatë gjithë kësaj dite do bëni gjithçka që të përshtateni me situatat që do ju vijnë. Në asnjë moment nuk do shkoni kundër rrymës. Ju të dashuruarit do mundoheni të arrini harmoninë në çift më shumë sesa të kaloni një ditë plot pasion. Do bëni gjithashtu përpjekje të bashkëpunoni e të flisni më shumë me partnerin. Ju beqarët do keni shumë takime, por nuk do keni dëshirë të krijoni një lidhje serioze. Nga fundi i ditës ky mendim edhe mund të ndryshojë. Në punë shefat do ju përkrahin në iniciativat e reja që doni të ndërmerrni dhe do ju përgëzojnë mjaft. Kjo do jetë një shtysë edhe më e madhe për të bërë gjithçka edhe më mirë. Financat, edhe pse do shpenzoni goxha, do jenë të mira.

Binjakët

Nëse nuk arrini dot të bëni lëshime dita e sotme ka për të qenë e vështirë. Kujdes edhe me impulsivitetin e kokëfortësinë. Ju që jeni në një lidhje, do keni vështirësi për ta kuptuar partnerin. Ai nuk do dijë çfarë të bëjë që të afrohet dhe situata nuk do jetë ashtu si duhej të ishte. Nëse përpiqeni pak gjërat mund të fillojnë të rregullohen nga fundi i ditës. Nëse jeni vetëm, ju pret një takim i mrekullueshëm kështu që përgatituni. Në punë përpiquni të jeni më bashkëpunues me kolegët edhe pse e dini që ata nuk janë të besueshëm e madje servile. Sot për sot nuk keni zgjidhje tjetër. Në planin financiar, Merkuri do iu sjellë fat. Më të mëdhenjtë e familjes do iu japin ndihmën e tyre.

Gaforrja

Shmangni sa më shumë kokëfortësinë sot sepse do futeni në probleme pa rrugëzgjidhje. Ambienti yjor do favorizojë dashurinë për ju që keni një lidhje. Nëse tregoheni të martuar do mund të gjeni edhe pasionin dhe sensualitetin. Mosmarrëveshjet e kohëve të fundit do të harrohen menjëherë. Ju beqarët do jeni plot sharm dhe do keni fat në dashuri. Kujdes nga xhelozia e disa personave që iu rrethojnë. Në punë do vazhdoni të përparoni në rrugën e suksesit. Shumica e kolegëve dhe shefave do ju adhurojnë, por ka dhe nga ata që nga zilia nuk do ju përgëzojnë. Në planin financiar do iu jepen shumë mundësi për të rregulluar çdo gjë dhe këmbëngulja do jetë një pikë e fortë.

Luani

Dita e sotme do jete e kënaqshme, por si gjithmonë ju do kërkoni gjithnjë e më shumë. Arritja e majave dhe kënaqësitë e mëdha janë përherë ëndrrat tuaja. Nëse keni një lidhje partneri juaj do jetë me shumë fat pasi do i shtoni dëshirën për të jetuar. Do ndiheni të dy mirë dhe do keni surpriza. Ju beqarët do mendoni se dashuria është një lloj sëmundje nga e cila më në fund do prekeni. Në punë Venusi do ju ndihmojë të veproni me shumë kujdes dhe të mateni para se të hidhni hapa. Do negocioni edhe me kolegët. Financat shumë persona do mundohen t’ua destabilizojnë. Mundohuni te mos i besoni askujt përveç vetes tuaj dhe bëni çmos për të rregulluar problemet.

Virgjëresha

Mundohuni të mos i besoni shumë pamjes së jashtme sot sepse keni për t’u zhgënjyer. Nga ana tjetër ruani sa më shumë gjakftohtësinë. Ju që keni një lidhje keni për të kaluar një krizë të rëndë dhe do keni ndryshime në jetën tuaj. Shumica e konflikteve do jenë për shkak të mungesës së komunikimit. Nëse jeni beqarë dhe keni rënë në dashuri me dikë që prej shumë kohësh sot do keni një ditë me fat. Ndjenjat do keni mundësi t’i shprehni më tepër. Në punë do ju duhet edhe më shumë maturi. Këshillave të familjarëve duhet t’ua vini veshin, ndërsa të disa kolegëve dyshues jo dhe aq. Në planin financiar mundohuni të ruani një ekuilibër dhe mos bëni shumë shpenzime.

Peshorja

Duhet të luftoni më shumë sot dhe gjithmonë duhet t’iu shkoni gjërave deri në fund. Po latë diçka pas dore asgjë nuk do ju realizohet në kohë. Ju të dashuruarit do keni një ditë përgjithësisht të qetë dhe pa probleme. Gjithsesi bëni kujdes me ato që do thoni për të mos nxitur konflikte. Ju beqarët do flirtoni së tepërmi. Nëse pëlqeni një lidhje të qëndrueshme do ju realizohet dëshira. Në punë mund të keni debate të vogla me disa kolegë që duan t’iu marrin pozicionin që keni dhe do shpërqendroheni. Në planin financiar duhet të bëni shumë kujdes. Planetët mund të ndikojnë negativisht tek ju dhe do ju nxitin të bëni gabime të njëpasnjëshme.

Akrepi

Do jeni optimistë dhe me besim tek vetja gjatë kësaj dite. Në përgjithësi gjërat do ju ecin më së miri në çdo sektor. Nëse keni një lidhje Marsi do e mbrojë lidhjen tuaj. Ai do ju bëjë më joshës dhe do zgjojë pasionin. Pas kaq kohësh do arrini lumturinë e kërkuar. Për ju beqarët nuk do jetë një ditë shumë e lehtë. Do keni disa takime, por nuk do gjeni personin që po kërkoni dhe mund të mërziteni pak. Në punë do dini si të veproni në çdo rast dhe për ju asgjë nuk do jetë e pamundur. Kritikat e ziliqarëve as nuk do ju bëjnë përshtypje. Në planin financiar duhet të tregoheni më vigjilentë sepse do jetë një situate paksa delikate. Kujdes edhe me shpenzimet.

Shigjetari

Ka mundësi që dita e sotme të jetë disi delikate për ju dhe në disa momente mund të ndiheni të pasigurt. Ju që keni një lidhje nuk do jeni shumë diplomatë dhe të qenit të drejtpërdrejtë mund të sjellë debatet të herëpashershme. Nëse jeni beqarë më në fund do mund të shpreheni lirisht dhe ka gjasa të marrin përgjigje pohuese nga dikush. Në punë mundet edhe të mërziteni duke bërë gjithë kohës të njëjtat gjëra. Pranojini propozimet e reja pa ju dridhur qerpiku. Yjet do ua mbrojnë gjithë kohës të ardhurat dhe ky sektor do jetë plotësisht i mbrojtur. Lejojini vetes edhe ndonjë shpenzim për qejfin tuaj.

Bricjapi

Dita e sotme ka për të qenë shumë herë më e mirë nga më parë kështu që lëreni veten të lirë dhe bëni atë që do ndieni. Për ju të dashuruarit do jetë ditë e favorshme dhe mjaft e privilegjuar. Nuk do keni mosmarrëveshje me partnerin dhe do i shihni gjërat me largpamësi. Ju beqarët do hallakateni kot së koti dhe nuk do e ndryshoni as sot statusin tuaj. Në punë sado që të mundoheni nuk do arrini atë që doni. Gjithsesi avantazhi është se do e merrni çdo gjë me pozitivitet. Shpenzimet kontrollojini me kujdes pasi në të kundërt situata do ju dalë jashtë kontrollit tërësisht. Ndihmën e miqve duhet ta pranoni sepse do ju duhet.

Ujori

Ditë monotone ka për të qene kjo e sotmja për të gjithë. Edhe nëse keni një lidhje do ja lini gjërat kohës dhe herë pas here do ndiheni keq, pa dëshirë për të vazhduar dhe mund të mbylleni në vetvete. As ju beqarët nuk do keni fat në dashuri, kështu që ju duhet të prisni edhe pak për ndryshime. Më mirë ta kaloni kohën e lirë me miqtë e ngushtë sepse nuk keni për t’u mërzitur. Në punë keni për të korrur ato që keni mbjellë. Nëse keni bërë përpjekjet e duhura çdo gjë do ju ecë më së miri. Marsi do ju nxitë të tregoheni dorëlëshuar me shpenzimet dhe gjendja ka për të pasur goxha tronditje.

Peshqit

Planetët do ua bëjnë çdo gjë të mrekullueshme sot dhe në çdo moment do përjetoni kënaqësi të papërshkrueshme. Venusi do jetë planeti që do ketë ndikimin më të madh tek jeta juaj në çift dhe do ju bëjë të përjetoni emocione shumë të forta. Zemra e beqarëve nuk do ndihet mirë as sot. Mërzitja do i pushtojë herë pas here, por nuk do kenë çfarë të bëjnë tjetër veçse të presin. Në punë, nëse ju duhet të jepni përgjigje për disa propozime, kërkoni disa orë kohë për reflektim. Në planin financiar nuk ka për të ndikuar asnjë planet kështu që situata do varet plotësisht nga mënyra sesi ju do menaxhoni.

HOROSKOPI E SHTUNË 16 JANAR 2021

Dashi

Ju sot do të ndjeheni pak të lodhur, prandaj bëni vetëm gjërat që janë të nevojshme. Të ardhurat ekonomike janë të nevojshme urgjentisht për të kryer projekte të rëndësishme, gjithashtu kërkoni ndihmë nga familja ose miqtë e besuar.

Demi

Këtë të shtunë Saturni dhe Hëna janë të favorshme, por kushtojini vëmendje çështjeve profesionale në mënyrë të barabartë. Fundjava do t’i kushtohet ndjenjave, dashurisë, plot emocione të forta dhe pasion. Partneri do të sigurojë disa momente mjaft të bukura për ju.

Binjakët

Ju keni qenë duke bërë më të mirë të një situate të keqe për disa kohë. Për këtë arsye, në përgjithësi, jeni në gjendje të reagoni fuqishëm. Çështjet e dashurisë do të përmirësohen dhe shumë shpejt ju do të gjeni njeriun tuaj të zemrës.

Gaforrja

Kjo do të jetë një ditë e qetë. Sot nuk duhet të jeni shumë i prekshëm nëse dikush është më i mirë se ju në disa situata, gara të parëndësishme nuk duhet të shkaktojnë stres. Në punë disa propozime të reja do t’ju zbukurojnë ditën.

Luani

Hëna do të jetë në favorin tuaj gjë e cila do të sjellë shumë gjëra të reja në fushën profesionale. Fundjava do të jetë interesante nga kjo pikëpamje. Me financat duhet të tregoni kujdes pasi shumë shpejt disa lëkundje në gjendjen tuaj ekonomike do të vijnë.

Virgjëresha

Disa prej jush nuk janë të bindur për partnerin, nëse jeni duke jetuar një lidhje në distancë, distanca ju bën të ndiheni keq. Një këshillë para se të merrni vendime të rëndësishme, mendoni, siç është përfundimi i një marrëdhënieje që ka zgjatur me vite.

Peshorja

Mos u dorëzoni para problemeve të vogla, pasi nuk janë një arsye e fortë për të ndaluar planet apo projektet për të cilat keni punuar shumë. Bëni durim derisa gjërat të ndryshojnë për mirë.

Akrepi

Bëni kujdes dhe mos neglizhoni, kur bëhet fjalë për problemet shëndetësore. Do ta nisni ditën mbarë, por ka gjasa të shpenzoni shumë para në mbrëmje. Mund të përballeni me vështirësi në lidhjen tuaj romantike.

Shigjetari

Sot do të ndiheni të mbushur plot shpresë. Do të përpiqeni të harroni disa momente të pakëndshme nga e kaluara. Në mbrëmje do të dëshironi të qëndroni vetëm pranë familjes suaj, pasi e shihni si mënyrën e vetme për të gjetur qetësi.

Bricjapi

Disa persona të kësaj shenje do të duhet të bëjnë shumë përpjekje për të ruajtur pozicionin e mëparshëm. Mund të përballeni me një sfidë të paparashikuar. Gjatë punës ka gjasa t’ju shfaqen disa probleme, për shkak të mosmarrëveshjeve me një prej kolegëve tuaj.

Ujori

Ju e dini shumë mirë vlerën e parave, por është e nevojshme të kujtoni se është momenti të kurseni. Mos e shpenzoni ditën duke u marrë me detaje të vogla në shtëpi apo punë. Ka shumë gjasa që sot të përfundoni një projekt apo plan tuajin.

Peshqit

Një person i ri mund të bëhet pjesë e jetës suaj, duke ju sjellë emocione mjaft të veçanta. Shfrytëzoni çdo gjë rreth jush për të arritur aty ku duhet, por mos e tejkaloni cakun.

HOROSKOPI E PREMTE 15 JANAR 2021

Dashi

Në fushën e punës ka gjëra të padobishme me të cilat nuk doni më të përballeni. Sigurisht që jo duke u nervozuar do të jeni në gjendje të zgjidhni problemet tuaja dhe të eleminoni gjithçka të keqe.

Demi

Kjo është një ditë e rëndësishme, më në fund fotografia juaj astrale parashikon një rikuperim. Kjo do të thotë që në një nivel fizik përpjekjet e ditëve të fundit do të jenë një kujtim dhe në një nivel mendor që stresi do të lërë vend për qetësi.

Binjakët

Ne nuk duhet t’i kushtojmë vëmendje kësaj gjendje shpirtërore e cila është plotësisht kalimtare. Nesër do të jetë një ditë në të cilën mund të diskutoni shumë por këshilla është të shmangni hapat e nxituar.

Gaforrja

Horoskopi tregon se do të ketë njerëz rreth jush që nuk janë shumë të sigurt dhe ky qëndrim përfundon duke ju ndikuar. Java filloi pak keq, kishte kaq shumë tensione dhe kaq shumë vështirësi: kini durim.

Luani

Horoskopi sinjalizon se mund të ketë një krizë dashurie ose një ndarje. Shumë prej jush gjithashtu do të duhet të përballen me një ndryshim në punë brenda gjysmë viti.

Virgjëresha

Do të jetë një ditë kur disa prej jush do të duhet të ndalen dhe të mendojnë për pak kohë. Këshilla është që të planifikoni hapat e ardhshëm.

Peshorja

Horoskopi specifikon se duket se në këto ditë jeni i zënë me shumë gjëra. Ju dëshironi të gjeni një ekuilibër që ka munguar në kohët e fundit.

Akrepi

Duket se shpirti juaj është shumë i trazuar. Problemet e dashurisë duhet të zgjidhen sa më shpejt që të jetë e mundur, por diskutimet duhet të shtyhen për në fundjavë kur të gjeni qetësinë për ta bërë këtë.

Shigjetari

Nesër do të ndiheni pak të rëndë, jo fizikisht por mendërisht edhe për shkak të punës.

Bricjapi

Horoskopi ju tregon se do të jetë një ditë “në anën tuaj”. Edhe ata që janë ndarë kohët e fundit ose kanë një marrëdhënie prapa tyre mund ta shohin të kaluarën e tyre në pragun e tyre.

Ujori

Midis kësaj të enjteje dhe të premteje mund të përjetoni një pasion të madh. Nëse ka dashuri të madhe, mund të përjetoni emocione dhe ndjesi që nuk i keni provuar për një kohë të gjatë.

Peshqit

Për momentin është shumë e rëndësishme që të bëni një analizë të jetës tuaj. Kjo është e vërtetë si për nga ndjenjat ashtu edhe për marrëdhëniet e çiftit.

HOROSKOPI E ENJTE 14 JANAR 2021

 

Dashi
Do ëndërroni me shume nga sa duhet sot ju te dashuruarit dhe ka rrezik qe gjerat t’iu dalin jashtë kontrollit. Mundohuni te riktheheni me këmbë ne toke. Beqaret do takojnë dike papritur dhe do bien koke e këmbë ne dashuri. As vete nuk e kishin menduar ndonjëherë se gjithçka mund te ndodhte kështu. Me financat do tregoheni te kujdesshëm dhe nuk do keni aspak probleme.

Demi
Dielli do e ngrohe tej mase sot jetën tuaj ne çift. Me ne fund do arrini t’i zgjidhni me qetësi edhe disa mosmarrëveshje te vogla qe keni pasur dikur. Beqaret nuk duhet te presin te takojnë një person perfekt sepse te tilla nuk ka. Ne planin financiar gjithçka do ece ashtu si duhet. Nuk do keni as vështirësi për te kryer ndonjë shpenzim pak me tepër sesa zakonisht.

Binjaket
Mos e provokoni kot me kot partnerin tuaj sot sepse ai nuk do jete ne humor dhe mund te lindin probleme serioze. Beqaret do futen ne një etape tyre ne jetën e tyre dhe gjithçka do ju ece për mrekulli. Ëndrrat ka mundësi t’iu bëhen realitet. Financat nuk do jene aq te mira sa duhet, prandaj nuk këshillohet te kryeni investime. Prisni edhe pak sa situata te ndryshoje.

Gaforrja
Dite pozitive dhe e thjeshte kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Beni atë qe do ndieni pa menduar aspak se çfarë do vije me pas. Edhe beqaret duhet te bëjnë te njëjtën gjë sepse jeta është e shkurtër dhe me vone do pendohen qe nuk e kane shfrytëzuar sa duhet. Buxheti fatmirësisht do ketë disa përmirësime fale përmbylljes me sukses te disa projekteve.

Luani
Dite fantastike dhe e mbushur me çmenduri kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Asnjëherë nuk e kishit imagjinuar se mund te bënit gjera te tilla. Beqaret ka rrezik te fillojnë histori dashurie qe nuk do i çojnë askund. Ne planin financiar duhet te kërkoni sa me pare ndihme dhe t’i rregulloni problemet qe kane kohe qe ju kane dale.

Virgjeresha
Dite mjaft harmonike dhe e mbushur me surpriza te njëpasnjëshme kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Duhet te shfrytëzoni çdo sekonde deri ne maksimum. Beqaret do realizojnë disa takime vendimtare te cilat jo vetëm do ju ndryshojnë te ardhmen, por mund t’i çojnë edhe ne një shtet tjetër. Për financat mos u shqetësoni. Gjendja e tyre do jete e shkëlqyer.

Peshorja
Te dashuruarit do kalojnë sfida te vështira dhe stuhi te mëdha. Shpesh do ndihen keq, por do e kuptojnë se gjitha ka ndodhur për fajin e vet. Beqaret do kenë vetëm disa flirtime me disa persona dhe asgjë me shume sesa kaq. Nuk ka ardhur ende dita e tyre e lumturisë. Financat nuk do jene te këqija, por nëse vazhdoni te shpenzoni edhe sot kuturu, situata mund te dale jashtë kontrollit.

Akrepi
Një pjese e dëshirave do ju plotësohen sot juve qe jeni ne një lidhje, ndërkohë qe për te tjerat duhet te bëni pak durim. Rëndësi ka qe dita do jete e kënaqshme. Beqaret mund te realizojnë takime, por nuk do ndihen ende gati për te hedhur hapa. Financat me ne fund, pas gjithë atyre përpjekjeve do i konsolidoni. Do jeni te qete dhe do e kuptoni se keni bere çmenduri te pafalshme.

Shigjetari
Lidhja juaj është shume e forte dhe askush nuk do mundet ta prishe atë. Ju te dy merreni vesh edhe vetëm me gjeste dhe shikime. Kujdes vetëm nga zilia e disa personave qe ju rrethojnë. Beqaret duhet te tregohen te sinqerte me personat qe do takojnë sepse po i gënjyen nuk kane për te fituar asgjë. Përmirësime financiare nuk do ketë, por as përkeqësime nuk priten sot.

Bricjapi
Dite mjaft e animuar kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Duke filluar qe ne orët e mesditës e deri ne mbrëmje do përjetoni emocione te pafundme. Beqaret do jene sensuale dhe do bëjnë për vete cilindo person qe do pëlqejnë. Gjithçka do jete me ndryshe për ta qe sot e tutje. Për financat përkujdesuni çdo çast dhe do e shihni qe gjerat do rrjedhin si duhet.

Ujori
Dite shume e zakonshme kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Beni thjesht atë qe do ju duket me e logjikshmja pa menduar për asgjë tjetër. Beqaret do bëjnë mire te mos nxitohen sepse ne rast te kundërt situata mund t’iu dale jashtë kontrollit. Gjendja e financave do stabilizohet fale edhe ndihmës qe do ju ofrojnë disa familjare. Do jeni me te qete ne mbrëmje.

Peshqit
Çdo gjë do ece me mire sot ne jetën tuaj ne çift. Do i keni te qarta mendimet dhe do bëni atë qe është me e mira për te dy. Beqaret nuk duhet te kërkojnë gjera te pamundura sepse mund te përballen me zhgënjime dhe do vuajnë se tepërmi me vone. Gjendja e financave do ndryshoje si me magji. Mund te fitoni ndonjë lotari ose do merrni një shpërblim ne pune.

HOROSKOPI E MËRKURË 13 JANAR 2021

Dashi

Dita do të fillojë shumë mirë por do të keni ndryshime humori që mund të prishin gjithçka. Për këtë arsye, jini të kujdesshëm edhe në dashuri. Në punë, rishikoni disa gjëra.

Demi

Një lajm i shkëlqyeshëm për ju nesër veçanërisht në lidhje me sferën e ndjenjave falë pranisë pozitive të Venusit. Sa për punën mundohuni të mos bëni shumë.

Binjakët

Vëmendje në dashuri: në fakt dita do të jetë e dobishme, sidomos në mëngjes, për të pastruar disa keqkuptime që kanë lindur me partnerin. Mundohuni të relaksoheni pak.

Gaforrja

Horoskopi tregon se me të vërtetë do të kuptoni se dëshironi të ndryshoni diçka në jetën tuaj dhe do të keni një dëshirë të lindur për të udhëtuar. Në punë, pranoni një ndryshim vetëm nëse vërtet ia vlen.

Luani

Horoskopi sinjalizon se Venusi nuk është më kundër dhe situata të caktuara në dashuri mund të zhvillohen pozitivisht. Në punë përpiquni të planifikoni gjithçka për të mos u vonuar.

Virgjëresha

Do të duhet të përpiqeni të jeni shumë më të qartë me partnerin dhe të sqaroni situata të caktuara. Kushtojini vëmendje diskutimeve me familjen dhe miqtë: edhe nëse doni të vërtetoni idetë tuaja, përpiquni të kuptoni edhe të tjerët.

Peshorja

Horoskopi specifikon që do të keni mundësinë të takoni njerëz të rinj dhe të sqaroheni me të njohurit e vjetër. Mund të ketë ndryshime në punë dhe mund të duhet të lini diçka prapa.

Akrepi

Do të fitoni në dashuri falë Hënës së favorshme. Kur bëhet fjalë për punën, ju jeni shumë të motivuar dhe mund të zgjasni një marrëveshje dhe të bëni zgjedhje të dobishme për të ardhmen.

Shigjetari

Do të jetë një ditë pozitive për dashurinë kështu që nëse jeni të interesuar për dikë, merrni zemër dhe hap përpara. Në vend të kësaj, mos u tregoni shumë kërkues në historitë e krijuara. Ka qëllime në punë që mund t’i arrini më lehtë.

Bricjapi

Horoskopi ju tregon se do të jetë një ditë pozitive. Në dashuri, përkushtojuni më shumë partnerit ndërsa në punë mund të zgjidhni një situatë të vështirë, por kushtojini vëmendje shpenzimeve.

Ujori

Do të jetë një ditë intriguese sa i përket ndjenjave: shumë pasion me partnerin. Në vend të kësaj, jini të kujdesshëm në familje pasi mund të ketë ndonjë tension me një anëtar të familjes.

Peshqit

Harrojeni të kaluarën dhe jetoni të tashmen duke u përpjekur të takoni njerëz të rinj që mund të çojnë në diçka vërtet shumë të rëndësishme. Në punë duhet të keni kujdes që të mos i merrni gjërat shumë sipërfaqësisht

HOROSKOPI E MARTË 12 JANAR 2021

Dashi

Hëna në aspektin e favorshëm ju ndihmon të zgjidhni problemet, por kini kujdes të njëjtën gjë. Do të përjetoni pak padurim në punë.

Demi

Sot do të vuani në lidhje me dashurinë por më pas Venusi bëhet përsëri i favorshëm. Mund të ketë disa lajme në punë, por keni nevojë për vullnet të mirë. Ka një shërim të mirë psikofizik.

Binjakët

Do të jetë një ditë plot energji falë ndikimit pozitiv të Hënës. Nëse në punë besoni se keni pësuar një padrejtësi, tani është koha për një revansh, por përpiquni t’i bëni gjërat me qetësi.

Gaforrja

Horoskopi tregon se do të jetë një ditë e qetë që do të kalojë në një mënyrë vërtet të sheshtë. Në dashuri dhe në punë, bëni kujdes që të mos dorëzoheni. Gjërat së shpejti do të qetësohen.

Luani

Horoskopi sinjalizon se do të ketë shumë dashuri: nëse jeni duke jetuar një histori të rëndësishme, ky është momenti kur mund të ketë ndryshime të mëdha në jetën tuaj. Në punë, duhet të përpiqeni të bëni më shumë, të mos llogarisni te të tjerët.

Virgjëresha

Do të ndodhë një ndryshim i madh në rutinën tuaj – dhe mund të jetë shumë e vështirë për ju të mësoheni më këtë. Ky ndryshim mund të mos jetë i përhershëm, por do të zgjasë për një kohë të gjatë, kështu që rruga më e sigurt dhe më e mençur për ju është të supozoni se kjo është mënyra e re për t’i bërë gjërat.

Peshorja

Horoskopi specifikon që ju duhet të përpiqeni të qëndroni të qetë sepse ka ndoshta dikë që bën sikur nuk ju kupton. Përdorni diplomacinë. Ka probleme zvarritëse në punë që duhet t’i zgjidhni.

Akrepi

Do të jetë dita e duhur për të përjetuar ndjesi të veçanta, për sa kohë që nuk jeni të fiksuar pas së kaluarës apo marrëdhënieve të pamundura. Sa për punën, ju mund të bëni një zgjedhje të mirë.

Shigjetari

Do të jetë një ditë e rimëkëmbjes në dashuri. Dita është interesante, përpiquni ta jetoni me qetësi. Një lajm i mirë mund të mbërrijë në punë, një ndryshim në pranverë.

Bricjapi

Horoskopi ju tregon se do të jetë një ditë pozitive, veçanërisht në dashuri, pasi Venusi bëhet i favorshëm dhe do të ndihmojë jo vetëm në lidhje me ndjenjat, por edhe për të rindërtuar një situatë të caktuar profesionale.

Ujori

Mundohuni të shmangni polemikat dhe përplasjet, sepse keni Hënën e kundërt. Ju nuk jeni në formën më të mirë, përpiquni të shmangni përpjekjet dhe të mbani shpenzimet nën kontroll.

Peshqit

Dita mund të jetë intriguese, edhe nëse ndiheni pak të lodhur: thjesht përpiquni të shmangni polemikat. Në punë është koha e duhur të shikoni përreth jush dhe të përfshiheni edhe në sektorë të tjerë


Send this to a friend