VOAL

VOAL

HOROSKOPI 4 QERSHOR 2015

June 4, 2015
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 30 NËNTOR 2022

Dashi

Në dashuri ju rekomandojmë të jeni të kujdesshëm: gjithçka rreth jush po ndryshon, ndaj duhet të qëndroni të qetë.

 

Demi

Në dashuri këto janë momente tranzicioni ndaj duhet të qëndroni të qetë dhe vërtet, nëse doni të përparoni në çift, mund të shpejtoni kohën drejt një bashkëjetese.

 

Binjakët

Jeni pak të lodhur, madje edhe xhelozë dhe kjo ndonjëherë ju bën të bëheni obsesiv dhe ankues në dashuri dhe në veçanti në çift.

Gaforrja

Në dashuri jeni thirrur për hapje dhe disponueshmëri më të madhe. Ju rekomandojmë ta bëni shpejt, duke filluar nga muaji dhjetor i cili ju fton të jeni më të pasionuar.

Luani

Në dashuri duhet t’i jepni fund disa lidhjeve dhe madje disa bisedave. Në këtë moment duhet të shmangim kthimin në të kaluarën. Në punë jeni nervozë por duhet të rezistoni. Dielli dhe planetët e tjerë janë në anën tuaj dhe kjo tregon një rikuperim të mundshëm të shpejtë.

 

Virgjëresha

Në këto 24 orë ka pak agjitacion në ajër. Në dashuri do jetë më mirë të bëni gjithçka me qetësi dhe të mos i trazoni shumë gjërat, përndryshe do ketë diskutime. Në punë ndiheni të lodhur sepse prireni të bëni shumë gjëra në të njëjtën kohë.

Luani

Afërdita është e favorshme sipas horoskopit, ndaj lëreni veten të dashuroheni dhe mos u izoloni. Kur yjet janë në favorin tuaj, është mirë të lëvizni për të marrë diçka më shumë. Konfirmimet po vijnë në punë. Jeni duke u marrë me një aktivitet intensiv dhe të frytshëm, jo ​​vetëm fizikisht, por edhe mendërisht.

Akrepi

Sot dita ec ngadalë, nuk duhet të humbisni durimin ndaj nëse diçka nuk ju shkon ashtu siç keni dashur, qëndroni të qetë. Duke filluar nga nesër ju filloni rikuperimin tuaj.

Shigjetari

Ky është një qiell që fton maturi, ndaj përpiquni të mos nxisni polemika sterile në vendin e punës dhe numëroni deri në 10 përpara se të ekspozoni veten dhe ndoshta të shpërtheni.

Bricjapi

Çiftet që e duan njëri-tjetrin më në fund kanë gjetur qetësi më të madhe. Vendi i punës nuk është koha për të nxituar në vendime.

Ujori

Nëse keni një projekt në pritje, ne besojmë se është koha për ta marrë atë dhe për të ecur përpara. Problemi i vetëm janë financat dhe sidomos shpenzimet që mund të jenë në rritje.

Peshqit

Sot ndikimi dashamirës i Jupiterit mund t’ju sjellë një ditë sa të bukur aq edhe të papritur, veçanërisht në çështjet që lidhen me punën apo financat. Një gëzim i mrekullueshëm ju pret për të bërë një ndryshim të madh në jetën tuaj dhe do ta gjeni në duart e atyre që nuk e prisnit.

 

blank

HOROSKOPI E MARTË 29 NËNTOR 2022

Dashi

Do të kënaqeni duke kaluar kohë me të dashurit tuaj dhe do të ftoni miqtë për drekë ose kafe. Mund të përpiqeni të maksimizoni energjinë tuaj duke qëndruar aktiv gjatë gjithë ditës dhe me shëndet të mirë.

 

Demi

Pjesëmarrja në një seminar mund të zgjerojë rrjetin tuaj profesional. Vetëvlerësimi juaj do të rritet falë sukseseve tuaja profesionale.

 

Binjakët

Është planifikuar një udhëtim aventuresk me miqtë më të mirë. Ju mund të fitoni në një mosmarrëveshje të vazhdueshme të pasurive të paluajtshme dhe së shpejti të zotëroni një pronë me krenari. Jeta romantike duket të jetë modeste!

 

Gaforrja

Do të bëheni një pasuri e vlefshme për organizatën ku punoni. Edhe në planin familjar gjërat duken premtuese.

 

Luani

Nëse nuk përpiqeni të ushqeheni shëndetshëm, mund të zbuloni se keni probleme me dispepsi. Në planin financiar duket se është një ditë e qetë. Ka mundësi që disa prej jush të udhëtojnë për punë.

 

Virgjëresha

Nëse po mendoni të bëni një investim në pasuri të paluajtshme, duhet të kërkoni këshillën e individëve me përvojë. Sot mund të shqetësoheni nga disa probleme në marrëdhënie.

 

Peshorja

Duhet të jeni gati për të përballuar disa situata të vështira në punë. Është e mundur që të mos keni më probleme shëndetësore dhe të vazhdoni të jetoni një mënyrë jetese të shëndetshme.

 

Akrepi

Ju mund të jeni në gjendje të përballoni gjithçka që duhet për të mbajtur një mënyrë jetese të shëndetshme, të rehatshme dhe luksoze falë situatës suaj të jashtëzakonshme financiare. Disa njerëz gjithashtu mund të investojnë në pasuri të paluajtshme.

 

Shigjetari

Sot, të afërmit mund të ndalojnë për të ndarë me ju një ëmbëlsirë, e cila mund t’ju bëjë të lumtur dhe të emocionuar. Planifikimi i udhëtimit mund të jetë i ndërlikuar. Çiftet e dashuruar mund të shijojnë kohën së bashku.

 

Bricjapi

Ata që janë prekur nga një problem shëndetësor së shpejti mund të ndihen më mirë dhe të fillojnë sërish rutinën e ushtrimeve. Është një ditë e mirë për karrierën tuaj për t’i kërkuar mbikëqyrësit tuaj një rritje ose promovim.

 

Ujori

Disa njerëz mund të fillojnë një biznes të ri. Ata që janë plotësisht të gatshëm të blejnë një shtëpi duhet të qëndrojnë pak më gjatë.

 

Peshqit

Shmangni diskutimin e diçkaje që mund të mos ju pëlqejë tek një anëtar i familjes. ju mund të shijoni një udhëtim me të dashurin tuaj!

blank

HOROSKOPI I JAVËS 28 NËNTOR – 4 DHJETOR 2022

Dashi

Dashuria: të gjitha ato marrëdhënie që i kanë rezistuar stuhive të fundit do të shërohen. Një takim i rastësishëm nuk duhet nënvlerësuar. Puna: jave ok per kontakte ose marrëveshje. Fat: ★★★★★

Demi

Dashuria: ata në çift do të duhet t’i kushtojnë vëmendje çështjeve të parave, pasi ekziston rreziku i debatit. Puna: do të duhet të lëvizni me kujdes, veçanërisht në dy ditët e para të javës. Fat: ★★★

Binjakët

Dashuria: më shumë turbullira në marrëdhënie, sidomos të mërkurën. Mundohuni të mos jeni shumë të zemëruar. Puna: Merkuri përballë do të çojë në probleme me shefat apo kolegët. Fat: ★★★★

Gaforrja

Dashuria: javë e përkryer për të sqaruar dashurinë. Beqarët duhet të vihen re dhe të shoqërohen më shumë. Konfliktet mund të lindin gjatë fundjavës, ndaj kini kujdes! Puna: keni shpenzuar shumë për një projekt të caktuar. Në fundjavë do ndiheni të nënshtruar dhe do ju duhet të rikuperoni. Fat: ★★★

Luani

Dashuria: vitalitet yjor. Çiftet prej shumë vitesh duhet të vënë një gur mbi atë që përjetuan në nëntor. Puna: do t’ju duhet të rikuperoni para. Në fundjavë mund të keni një gjeni. Bërat e favorizuara nga Marsi. Fat: ★★★★★

Virgjëresha

Dashuria: Marrëdhëniet do kalojnë një moment vendimtar. Javë mjaft e qetë. Puna: ata që kanë ndaluar së shpejti do të mund të largohen përsëri. Të mërkurën dhe të enjten pa qetësi. Fat: ★★★★

Peshorja

Dashuria: jave qe do mbyllet me disa polemika. Ata që janë të martuar ose që jetojnë së bashku duket se kanë një tension, por Venusi do t’i mbështesë çiftet. Dyshime me Gaforren dhe Dashin. Puna: biznese të favorizuara. Kushdo që ka pasur një problem mund të kandidojë për t’u mbrojtur. Fat: ★★★★

Akrepi

Dashuria: kërkuesi juaj mund të shkaktojë një krizë brenda një marrëdhënieje. Rikthe harmoninë, brenda dhe jashtë teje! Puna: jave qe fillon keshtu. Do të jeni në mes të një periudhe evolucionare. Fat: ★★★

Shigjetari

Dashuria: javë në të cilën mund të mbështeteni te Dielli, Mërkuri dhe Venusi. Emocione të reja në familje. Puna: Hidhni hapin tjetër në punë. Dikush duket se e ka zili suksesin tuaj. Fat: ★★★★★

Bricjapi

Dashuria: javë plot me yje frymëzues. Dashuritë dhe miqësitë e reja favorizohen. Mundohuni të mos mbylleni në një iriq. Puna: dobësi në fundjavë. Mundohuni të mbani marrëdhënie të mira profesionale të cilat mund të zhvillohen në të ardhmen. Fat: ★★★★

Ujori

Dashuria: një miqësi mund të evoluojë në diçka më shumë. Megjithatë, përpiquni të mos i nxitoni kohët! Puna: Do të përmirësojë situatën ekonomike, megjithëse mund të ketë disa pagesa të papaguara për t’u bërë. Fat: ★★★★★

Peshqit

Dashuria: pasiguritë janë gati të zhduken. Ju pret një javë reflektimi. Puna: deri të dielën do të duhet të bëni durim dhe të shtrëngoni grushtat. Fat: ★★★

blank

HOROSKOPI E HËNË 28 NËNTOR 2022

Dashi

I bukur ky qiell për beqarët, mund të takoni një person të këndshëm. Në punë, ju nxisni kontakte me qytete të tjera.

 

Demi

Kohët e fundit ka pasur shumë grindje me partnerin por sot ka mundësi të rikuperohet. Presioni në punë ndihet por angazhimi juaj do të shpërblehet.

 

Binjakët

Duhet më shumë kujdes në marrëdhëniet ndërpersonale, përndryshe rrezikoni të lëndoni ndjeshmërinë e të tjerëve. Në punë, nëse keni një negociatë të vazhdueshme, vendosni të gjitha të mirat dhe të këqijat në vendet e tyre.

 

Gaforrja

Sot Hëna në opozitë fton kujdes. Në punë përgatituni për një intervistë të rëndësishme.

 

Luani

Periudha interesante për ndjenjat, mund të shpëtoni nga një barrë. Marzhe interesante fitimi janë të mundshme në punë.

 

Virgjëresha

Në dashuri sot ka pak nervozizëm, është më mirë të shtyni gjithçka për nesër. Tension edhe në punë, numëroni deri në dhjetë para se të eksportoni.

 

Peshorja

Sot një person Luani ose Shigjetari mund t’ju intrigojë. Në punë, mund të pastroni marrëdhëniet që nuk i konsideroni të përshtatshme për përgatitjen tuaj.

 

Akrepi

Sot një angazhim familjar mund t’ju duket mjaft i rëndë. Në punë ka një dëshirë të madhe për të ndryshuar.

 

Shigjetari

Thjesht shikoni përreth dhe mos u mbyllni në shtëpi! Koha interesante në punë, favorizoni bashkëpunime të reja.

 

Bricjapi

Në dashuri, çiftet prej shumë vitesh kanë vendosur të provojnë sërish. Lajmet vijnë në punë.

 

Ujori

Në dashuri keni frenat e situatës në dorë dhe nëse ka diçka që nuk ju përshtatet, nuk do të hezitoni ta bëni veten të dëgjohet. Kënaqësia që vjen në punë deri në dhjetor.

 

Peshqit

Favorizoni marrëdhëniet me kohë të pjesshme. Në punë, nëntori përfundon në një mënyrë disi të çuditshme, sikur nyjet kanë dalë të gjitha së bashku.

 

blank

HOROSKOPI E DIEL 27 NËNTOR 2022

Dashi

Dëshira juaj për stimulim mund t’ju sjellë në telashe në çdo moment. Shanset janë që të gjeni mundësi emocionuese për t’u lidhur me miqtë dhe të njohurit.

 

Demi

Emocioni i ndjenjës së kuptuar në një nivel personal mund të jetë gjithashtu dehës. Ju mund të tundoheni të ndani informacione gjithnjë e më të ndjeshme për të intensifikuar përvojën.

 

Binjakët

Kujdes! Mos rrezikoni t’i çoni gjërat shumë larg dhe t’i bëni njerëzit të mos ndihen rehat. Lërini dëgjuesit tuaj të habitur aq sa të mos presin me padurim një bisedë tjetër me ju më vonë.

 

Gaforrja

Përpjekjet tuaja për të arritur lumturinë shtëpiake mund të bllokohen aktualisht nga kundërshtimet e paqarta të dikujt me të cilin ndani hapësirën.

 

Luani

Ata mund të mos e dinë saktësisht se çfarë duan, ata thjesht nuk duan atë që ju po përpiqeni të bëni!

 

Virgjëresha

Pavarësisht se sa shumë përpiqeni t’i adresoni ankesat e tyre në një nivel praktik, problemi mund të qëndrojë në diçka tjetër. Marrja e një pushimi dhe dëgjimi i vërtetë i tyre mund t’ju ndihmojë të negocioni kufijtë që plotësojnë nevojat e të gjithë të përfshirëve.

 

Peshorja

Ju mund të jeni të pasionuar për bindjet tuaja politike ose shpirtërore tani, deri në atë pikë sa nuk ju intereson se kush mund të lëndohet duke mbrojtur pikëpamjet tuaja.

 

Akrepi

Ky nivel ndershmërie brutale mund të jetë pikërisht ajo që ka nevojë për marrëdhënien tuaj intime.

 

Shigjetari

Ju mund t’i tregoni bindshëm dikujt tjetër se si ju zhgënjen. Mundohuni të merrni një ide se çfarë dëshironi që ata të bëjnë për këtë.

 

Bricjapi

Kjo dëshirë mund të jetë një sinjal i rëndësishëm për ju, duke shprehur shqetësimet tuaja për mungesën e kompensimit për punën tuaj të rregullt.

 

Ujori

Ju mund të keni nevojë të përcaktoni saktësisht se sa keni nevojë për të përballuar shpenzimet tuaja. Një rrezik financiar impulsiv mund t’ju tërheqë tani.

 

Peshqit

Pasi të keni hequr pasiguritë tuaja, mund të gjeni një mënyrë për të paguar faturat tuaja.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 26 NËNTOR 2022

Dashi

Në dashuri ka një tension të vogël që nga dje, nëse ka diçka që nuk shkon, është gjithmonë mirë të flasim për të. Në punë kini kujdes që të mos ushqeni polemika me shefat dhe përfaqësuesit.

 

Demi

Parajsa e trazuar për dashurinë, më mirë të mos ushqeni tensionet dhe të numëroni deri në dhjetë përpara se të eksportoni veten. Në punë, një kërkesë mund të pranohet.

 

Binjakët

Dielli dhe Hëna në kundërshtim rekomandojnë njëfarë maturie në ndjenja. Në punë sot e keni të vështirë të angazhoheni, ngadalësime të mundshme.

 

Gaforrja

Një qiell interesant për çiftet që e duan njëri-tjetrin, nuk e përjashtoj mundësinë për të hedhur një hap të rëndësishëm. Në punë favorizoni projekte të reja, dëshironi të përfshiheni.

 

Luani

Ditën e sotme humori është i luhatshëm, partneri është larg dhe ndihet mungesa e tij. Puna kërkon më shumë përqendrim, kohët e fundit e keni kokën diku tjetër.

 

Virgjëresha

Nëse vetëm kohët e fundit mund të keni takuar një person të mirë, mos e humbisni. Qiell interesant për biznesin, por kujdes financat.

 

Akrepi

Dritë jeshile për dialogun, çiftet që e duan njëri-tjetrin më në fund kanë gjetur një qetësi të caktuar. Yjet pozitivë në punë, një fitore e mirë është në rrugë e sipër.

 

Shigjetari

Sot disa çështje familjare mund t’ju shqetësojnë, përpiquni t’i shikoni gjërat edhe nga këndvështrime të tjera. Në punë dëshironi të ndryshoni dhe eksperimentoni edhe në fusha të ndryshme se zakonisht.

 

Bricjapi

Qiell interesant për takime, ndaj nëse jeni vetëm, mos u mbyllni në shtëpi! Në punë, kushtojini vëmendje kushteve të një marrëveshjeje.

 

Ujori

Sot mund të jeni protagonist i ndonjë sherri me partnerin, megjithatë përpiquni të mos i çoni gjërat shumë larg! Qiell interesant për përkthyes të pavarur.

 

Peshqit

Edhe pak ditë dhe më pas mund t’i thoni lamtumirë tensioneve që kanë karakterizuar javët e fundit, dritë jeshile për ndjenjat! Në punë keni nevojë për më shumë garanci.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 25 NËNTOR 2022

Dashi

Në dashuri ka pak tension, kini kujdes të mos i trazoni më tej gjërat. Në punë, nëse keni në duar një projekt ambicioz, mos e zvarritni më tej. Sillni përpara dhe mbrojeni.

Demi

Mund të ketë shumë mosmarrëveshje në familje. Kujdes në veçanti në marrëdhëniet ndërpersonale. Në punë nuk përjashtohet mundësia që të bëni zërin të dëgjohet për të arritur përmirësime.

Binjakët

Ka një person që ju pëlqen, por do të jeni të detyruar të merrni një vendim drastik, sepse tashmë janë të përkushtuar. Në punë po vijnë disa mundësi të mira, po i ngjiteni shpatit pas një periudhe jo aq të thjeshtë.

Gaforrja

Një qiell interesant për dashurinë, beqarët mund të shikojnë përreth dhe të mos mbyllen në shtëpi. Për sa i përket punës, ju jeni një profesionist i pavarur, do të ketë shumë mundësi për të provuar vlerën tuaj.

Luani

Nëse ka diçka që nuk shkon, mund të flisni ballë për ballë për këtë me partnerin tuaj. Në punë përpiquni të mos ushqeni polemikat me shefat dhe kontaktet sepse rrezikoni të debatoni pa nevojë me ata që ju rrethojnë.

Virgjëresha

Ndiheni veçanërisht të ndjeshëm, kushtojini vëmendje disa fjalëve shumë. Lodhja ndihet në punë, por në fund përpjekjet tuaja do të shpërblehen. Ju do të jeni në gjendje të demonstroni cilësitë tuaja.

Peshorja

Në dashuri mund të ketë mundësi të shkëlqyera për ata që kanë një histori të papërfunduar: përpiquni të kuptoni nëse ia vlen vërtet, përndryshe kthejeni faqen. Lodhja ndihet në punë, por në fund përpjekjet dhe sakrificat tuaja do të shpërblehen.

Akrepi

Në dashuri ky është një parajsë që ju fton të rizbuloni emocionet, pasi nuk i keni ndjerë prej kohësh. Në punë, nga ana tjetër, dëshironi të ndryshoni dhe të dilni nga rutina.

Shigjetari

Një moment shumë i rëndësishëm për ata që janë beqarë dhe janë në kërkim të një shpirti binjak. Por duhet të jeni më të guximshëm, të dilni, të takoni njerëz të rinj. Në punë është një periudhë plot tension dhe lajmet nuk do të vonojnë të vijnë.

Bricjapi

Qiell i shkëlqyer për takime, por kini kujdes sepse dikush mund të fshehë diçka tjetër pas një miqësie. A nuk është se ju ra në dashuri? Në punë ndihet lodhje por angazhimi juaj do të shpërblehet.

Ujori

Qiell i mrekullueshëm për çiftet, mund të keni një projekt të rëndësishëm në gatishmëri. Në punë ka një atmosferë risie, e favorizuar nga profesionistët e lirë. Ndoshta ju mund të provoni vlerën tuaj për të gjithë.

Peshqit

Pas disa ditësh do të jeni në gjendje të gjeni atë qetësi që ju ka munguar aq shumë në javët e fundit. Lodhja në punë ndihet por në fund angazhimet tuaja do të shpërblehen. Me pak fjalë, përveshni mëngët.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 24 NËNTOR 2022

Horoskopi Paul Fox Dashi

Jeni në një periudhë të formës në rënie, ndoshta për shkak të ndonjë shqetësimi fizik si p.sh. ftohja. Kini kujdes që të mos hidhni shqetësimin tuaj te njerëzit e tjerë ose në anën e karakterit tuaj. E rëndësishme është gjithmonë të reagosh, sigurisht që nuk është rasti të prishesh.

Demi

E nesërmja është padyshim e rëndësishme sepse ju lejon të merrni disa vendime themelore për jetën tuaj dhe të cilat do të ndikojnë në vitin 2023. Në vendin e punës gjërat mund të përmirësohen shpejt pas disa vështirësive të periudhës së fundit.

Binjakët

Gjëja e rëndësishme është të mbani mend se të gjithë ata që kanë qëndruar në vend dhe nuk kanë pasur fat në muajt e fundit më në fund do të mund të fillojnë përsëri.

Gaforrja

Ky horoskop sjell disa surpriza për ju Gaforre. Para së gjithash, ju mund të largoni njerëzit që nuk ju bëjnë të ndiheni mirë dhe të mendoni mirë për veprimet. Më pas, në punë, lajme të rëndësishme për të gjithë dhe në veçanti për ata që kanë biznesin e tyre.

Luani

Yjet ju thonë se jeni thirrur për të bërë zgjedhje të rëndësishme dhe, edhe nëse nuk ju pëlqen ideja, duhet t’i bëni që tani për ta pritur në mënyrën më të mirë këtë fundvit dhe fillimin e 2023-ës.

 

Virgjëresha

Yjet për sot ofrojnë ndjenja të zgjeruara. Ju keni një dëshirë të madhe për të qenë me njerëz të tjerë dhe gjithashtu me partnerin tuaj ka përmirësime në marrëdhënie.

Peshorja

Diskutime të mundshme brenda jetës së një çifti me partnerin tuaj, ndoshta edhe diskutime pozitive veçanërisht nëse ka plane partneriteti afatgjatë. Ndoshta do të thirreni për të bërë zgjedhje që do të ndryshojnë të ardhmen.

Akrepi

Hëna më në fund hyn në shenjën tuaj dhe tani e tutje mund të ndodhin shumë gjëra interesante si në anën e ndjenjave, ashtu edhe në atë të punës.

Shigjetari

Ju jeni në një pozicion me forcë të madhe. Të gjithë njerëzit që duan të përjetojnë emocione të forta do ta përjetojnë të dielën e ardhshme si një mundësi për të përjetuar dhe hequr njëfarë kënaqësie.

Bricjapi

Yjet për ju Bricjap tregojnë mundësinë e heqjes së kënaqësive të mëdha. Ju duhet ta vazhdoni dashurinë me besim, sepse nuk do të zhgënjeheni. Ju mund të dizajnoni diçka shumë solide, jeni gati për të arritur një qëllim të rëndësishëm profesional.

Ujor

Në këtë Horoskop është thelbësore që ju të mos kapeni nga ankthi apo nostalgjia për gjërat që kanë kaluar dhe tani të mbyllura. Duhet të ecësh drejt në rrugën që është e duhura. Zbatoni angazhimet tuaja në punë.

Peshqit

Nuk duhet të flisni shumë dhe rekomandimi është të mos prishni histori të rëndësishme për shkak të pamaturisë dhe mungesës së qetësisë. Mos u grindni për gjëra të vogla.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 23 NËNTOR 2022

Dashi

Priten emocione të mëdha për ata që janë beqarë. Ka të reja në fushën sentimentale. Por edhe në nivel profesional, të lindurit e kësaj shenje po ecin lart.

 

Demi

Jeni të fokusuar në problemin e një personi të dashur që mund t’ju largojë nga kushtimi i vëmendjes ndaj gjysmës suaj tjetër. Në punë sot nuk doni të ekspozoheni shumë: bëni gjërat me qetësi.

 

Binjakët

Nuk është koha për t’u përqendruar te dashuria, duhet ta përqendroni vëmendjen diku tjetër. Ju duhet t’i merrni gjërat me një kokërr kripë në vendin e punës, nuk është koha për të çekuilibruar veten.

 

Gaforrja

Lëreni të shkuarën, në dashuri ky është momenti i risisë. Është një periudhë mjaft me fat në sektorin profesional, shfrytëzojeni momentin.

 

Luani

Mundohuni të mos jeni shumë të çekuilibruar në dashuri, do të ishte më mirë të mos përpiqeni të përplaseni. Nuk është një kohë e mirë as në punë, e keni të vështirë të mbani në hap me angazhimet tuaja.

 

Virgjëresha

Përzë ata që ju bëjnë të humbni durimin, do të keni shumë mundësi në dashuri. Në fushën profesionale keni aftësi dhe vendosmëri për të kapërcyer vështirësitë.

 

Peshorja

Sot është një ditë në të cilën mund të kërkoni lehtësisht një dialog me partnerin tuaj, ndoshta për të zbutur keqkuptimet. Mundësi të mira ka edhe në vendin e punës.

 

Akrepi

Mund të filloni të mendoni për diçka të re veçanërisht nëse jeni vetëm. Sidoqoftë, duhet të zgjidhni disa pengesa në punë.

 

Shigjetari

Do të keni kapërcyer me sukses disa tensione në dashuri, ndërsa në punë kjo është koha e duhur për të filluar të mendoni për ndryshimet.

 

Bricjapi

Jeni në formë, tani mund të përqendroheni vërtet në rikuperimin e një historie dashurie. Forca juaj reflektohet edhe në nivel profesional, realizoni qëllimet tuaja.

 

Ujori

Mund të jetë rasti i duhur për të pasur një takim të papritur. Momenti është i favorshëm edhe në vendin e punës, mos hezitoni: zgjidhni!

 

Peshqit

Ndaloni dhe mendoni se çfarë dëshironi vërtet nga një marrëdhënie në çift, është koha të mendoni. Puna në këtë periudhë është e vrullshme.

blank

HOROSKOPI E MARTË 22 NËNTOR 2022

 

Dashi

Një ditë që mund t’ju japë emocione të veçanta. Në punë, kujdes për të përcaktuar saktësisht pikat e një marrëveshjeje.

 

Demi

Një qiell interesant për beqarët, qetësia rikthehet pas një periudhe të trazuar. Në punë ju favorizoni bashkëpunime të reja.

 

Binjakët

Sot mund t’i nënshtroheni shumë polemikave, kushtojini vëmendje fjalëve. Ujëra të trazuara edhe në punë, më mirë shtyjeni gjithçka për nesër.

 

Gaforrja

Marrëdhëniet ndërpersonale janë paksa nervoze, mos u dorëzoni pas provokimeve. Lajmet po shkojnë drejt punës.

 

Luani

Ditën e sotme humori është i luhatshëm, partneri është larg dhe ndihet mungesa e tij. Qielli i trazuar në punë, mos ushqeni polemika.

 

Virgjëresha

Yjet intrigues për ata që janë beqarë, mos u mbyllni në shtëpi! Puna kërkon më shumë përqendrim, vëmendje ndaj financave.

 

Peshorja

Yje interesante për dashuritë e reja, të sigurt që pas një miqësie nuk ka asgjë tjetër në fakt? Mbi punën e ardhshme të lajmeve.

 

Akrepi

Sot mund të jeni kritik ndaj partnerit tuaj, nëse ka diçka që nuk ju përshtatet, është më mirë të jeni gjithmonë të qartë. Në punë, kushtojini vëmendje kushteve të një marrëveshjeje.

 

Shigjetari

Qiell interesant për ata që duan të rizbulojnë emocione autentike, takime të preferuara! Në punë, përpiquni t’i vendosni në letër nevojat tuaja reale.

 

Bricjapi

Në dashuri ajri është i tensionuar, së fundmi me partnerin është e vështirë të gjesh një pikë takimi. Kushtojini vëmendje outputeve, së fundmi keni pasur shumë shpenzime.

 

Ujori

Në dashuri, nëse keni në krah personin e duhur, nuk e përjashtoj mundësinë për të hedhur një hap të rëndësishëm. Lajmet vijnë në punë.

 

Peshqit

Nëse jeni të interesuar, një person nuk mund ta kuptojë saktësisht se çfarë loje po luan. Në punë ajri është i tensionuar por në dhjetë ditë situata do të zhbllokohet.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 21-27 NËNTOR 2022

DASHI: Nga njëra anë, ditët e para do të jenë veçanërisht pozitive, me disa ndezje atmosferash pozitive dhe fat të mirë në fundjavë. Nga ana tjetër, gjysma e dytë e javës është gati t’ju rezervojë surpriza të pakëndshme mes grindjeve në zyrë dhe pasigurisë në dashuri. Jini gati për çdo gjë dhe ruani forcën tuaj për kohë të errëta.

DEMI: Të lindurit në Demi do të duhet të shtrëngohen, nuk do të jetë një javë e lehtë. Vlerësoni mirë çdo situatë përpara se të veproni me impuls, durimi është aleati juaj. Mos u dekurajoni dhe kaloni nëpër pengesat deri në fundjavë, kur më në fund mund të merrni frymë lehtësuese dhe të shijoni pak pasion.

BINJAKËT: Shumë djersë në ditët në vijim për të lindurit tek Binjakët, por do të mund të shijojnë frytin e punës së tyre. Disa situata në zyrë mund t’ju shqetësojnë, por jini të durueshëm – në fund do t’ia vlejë. Çështjet e zemrës janë gjithashtu pak irrituese. Ju shqetëson mungesa e përparimit. Ju keni ngecur në të njëjtin vend për një kohë të gjatë, dashuria juaj është e ndenjur. Prisni qartësi në ditët në vijim.

GAFORRJA: Një javë plot vështirësi i pret të lindurit në Gaforre. Disa momente vërtet të paharrueshme, aq shumë sa që së shpejti do të dëshironi t’i kaloni pas. Megjithatë, është e kotë të qash për qumështin e derdhur. Midis një problemi dhe një tjetri, përpiquni të gjeni kohë për të planifikuar më mirë të ardhmen tuaj. Mos i injoroni zilet e alarmit, mund të rrezikoni situatën tuaj, si në punë ashtu edhe në dashuri.

LUANI: Fat i mirë në horizont për të lindurit në Luan. Gjithçka po lulëzon si në punë ashtu edhe në dashuri, ditët e ardhshme do të mund t’i shijoni pa shumë mendime. Ndiheni më të fortë dhe më të shëndetshëm se kurrë, gati për të përballuar çdo sfidë. Por mos lejoni që besimi juaj të kthehet në arrogancë. Nënvlerësimi i rreziqeve nuk është kurrë një ide e mirë.

VIRGJËRESHA: Një valë pozitiviteti do t’i pushtojë të lindurit në Virgjëreshë në ditët në vijim. Mundësi të mëdha në zyrë, por edhe njohje të reja intriguese në dashuri. Të gjitha lajmet inkurajuese që do t’ju japin një ngarkesë optimizmi dhe gëzimi. Në veçanti, kini kujdes të mërkurave. Do të jetë dita më e favorshme, koha e përkryer për të marrë disa rreziqe të tjera.

PESHORJA: Të lindurit në Peshore do të mund të shijojnë disa ditë veçanërisht pozitive. Fati është në anën tuaj, sidomos në fundjavë dhe pavarësisht pengesave të shumta në punë, keni vendosmërinë t’i menaxhoni me lehtësi. Sa më e lëkundshme të jetë situata në dashuri, mund të hasni shumë bezdi. Tregohuni të kuptueshëm dhe të hapur me partnerin, mos iu nënshtroni padurimi.

AKREPI: Një lajm i mirë në ditët në vijim për të lindurit në Akrep. Java do t’ju japë pak dhimbje koke dhe shumë mundësi për t’u çlodhur. Në zyrë, asgjë nuk do të ngadalësojë përparimin tuaj, kështu që vazhdoni për një fundjavë pa stres. Pikërisht në këto ditë mund t’i kushtoni vëmendjen e duhur jetës tuaj të dashurisë. Ju dhe partneri juaj meritoni pak kohë për ju.

SHIGJETARI: Gjithçka është e heshtur në horizont për të lindurit në Shigjetar. Do të jenë ditë pak të mërzitshme dhe të dobëta pa shumë nota të larta, as pozitive e as negative. Nuk është ideale, por nuk është rasti të trazosh shumë gjërat. Shkoni përpara dhe kapeni fundjavën, ku mund të lëshoni pak avull dhe dëshirën tuaj për veprim. Por kini kujdes që të mos tërhiqeni shumë, mund ta vuani si në zyrë ashtu edhe në dashuri.

BRICJAPI: Të lindurit në Bricjap kanë fatin në anën e tyre në ditët në vijim. Për herë të parë pas disa kohësh, gjithçka duket se po kthehet në drejtimin e duhur. Lejojini vetes luksin për t’u përgjumur nga fati i mirë, pas kaq shumë përpjekjesh ju e meritoni. Ju gjithashtu mund të shijoni fishekzjarre të vërteta në dashuri, një haraç për ndikimin e Hënës dhe Venusit.

UJORI: Hëna në shenjë u jep të lindurve në Ujor një fundjavë me të gjitha zbukurimet. Çiftet do mund të rizbulojnë intimitetin e tyre, ndërsa beqarët mund ta gjejnë dashurinë në vende të papritura. Javë pozitive në të gjithë bordin, përveç një pengese të vogël të mërkurën. Mos u ngutni dhe prisni deri në fundjavë.

PESHQIT: Një javë e hidhur po vjen për të lindurit e Peshqve. Ditë të shkëlqyera të alternuara me ato të harrueshme, një periudhë e luhatshme që do t’ju bëjë pak konfuz. Mundohuni të mos e humbni shumë durimin, kapërceni pengesat e ndryshme me durim. Të vepruarit nga zemërimi vetëm sa do t’i përkeqësojë problemet dhe do ta përkeqësojë situatën.

blank

HOROSKOPI E HËNË 21 NËNTOR 2022

Dashi

Duket se këto ditë janë rikthyer disa shqetësime të vogla, mendoj edhe për ata që punojnë e bëjnë edhe gjëra të rëndësishme por që do të aspironin të merrnin më shumë rezultate. Ata që janë midis 40 dhe 50 vjeç e gjejnë veten duke bërë gjëra që nuk janë të pëlqyeshme ose që nuk sjellin kënaqësi të menjëhershme dhe të drejtë. Mendoj edhe për ata që nuk janë paguar dhe kanë pasur probleme ligjore.

Demi

Në ditët e para të nëntorit, disa kundërshtime planetare kufizuan gamën e veprimit, në disa raste shkaktuan edhe shqetësime, mosmarrëveshje dhe keqkuptime në punë. Në këto raste këshillohet të kuptohen hapat që duhen ndërmarrë për të shmangur një gabim, veçanërisht nëse ka një akuzë për t’u kapërcyer. Ose e gjetëm veten pothuajse të pavullnetshëm për të qenë në një gjendje shqetësimi si në dashuri ashtu edhe në punë.

Binjakët

Duket se kjo ditë është paksa e acaruar për arsye pune apo konflikte të vogla apo të mëdha që duhet të përpiqemi t’i kapërcejmë. Përfundimisht do të jeni në gjendje të gjeni paqe më të madhe mendore, edhe nëse ka shumë situata komplekse për t’u përballur. Deri në fund të nëntorit është mirë të paralajmëroni të gjithë ata që kanë një mosmarrëveshje të vazhdueshme. Ose u ndjenë të ofenduar nga një qëndrim i konsideruar i pasaktë nga ana e një kompanie, bashkëpunëtorësh ose miqsh të dyshuar.

Gaforrja

Marrëdhëniet që kanë lindur tani janë të rëndësishme, por besoj se zemrat e vetmuara mund të kenë përjetuar tashmë një ndjenjë të mirë në ditët e para të nëntorit. Kemi një horoskop që dalëngadalë po përmirësohet, vetëm sot më pëlqen pak më pak sepse ka lodhje të madhe dhe tension të brendshëm. Ka probleme për të zgjidhur në familje apo në punë.

Luani

Ka filluar periudha e rikuperimit dhe ndër të tjera kjo Hënë është interesante sot. Mërkuri fillon një tranzit të favorshëm. Nuk do të jetë aq e lehtë të rikuperosh gjithçka që humbi në pjesën e parë të nëntorit, por siç thonë ata që e nisin mirë janë në gjysmë të rrugës dhe ka një kapacitet të madh për veprim.

Virgjëresha

Është e mundur që nga tani deri në datën 26 të muajit të duhet të ndaloni dhe gjithashtu të bëni një kontroll i cili mund të jetë fizik ose ekonomik. Nuk ka pengesa të mëdha për të ardhmen, por ka diçka të tepërt për të eliminuar ose do t’ju duhet të ndiqni një rrugë që të përpiqeni të jeni në maksimumin tuaj.

Peshorja

Këta yje bëhen më emocionues dhe tani kemi edhe Merkurin dhe Venusin të favorshëm. Peshorja ka nevojë për një familje dhe është një nga shenjat më të rëndësishme për martesën dhe bashkëjetesën, aq sa më me fat, ata që kanë në krah partnerin e duhur, mund të kenë vendosur të martohen, të jetojnë së bashku ose do të kenë vendosur së shpejti.

Akrepi

Këtë javë ju vendosa në krye të tabelës së yjeve sepse besoj se keni kaq shumë gjëra për të thënë dhe se ka pasur një rritje të brendshme dhe sociale gjatë javëve të fundit. Disa gjëra sigurisht që nuk ju shkojnë mirë, por ka të ngjarë që tani të jeni paksa të shqetësuar për rinovimin e kontratës në prag të pranverës së vitit të ardhshëm.

Shigjetari

Ky është një qiell që fillon të mbushet me emocione të mira, Afërdita dhe Mërkuri janë në shenjën tuaj nga dita e 22-të dhe Dielli gjithashtu do të hyjë në hapësirën tuaj zodiake. Atëherë të mos harrojmë që në fund të vitit Jupiteri të kthehet i favorshëm, kështu që një rritje e ngadaltë por e paepur është duke u zhvilluar. Gjashtë javët e ardhshme do të sjellin sukses në rritje dhe ata që kanë një punë në kontakt me publikun do të shohin rritjen e miratimit të tyre.

Bricjapi

Është e dobishme për të shprehur mendimin e dikujt. Më kujtohet se ky është një moment që pothuajse do ta përkufizoja si eksperienca të reja, për dikë me përvojë apo praktikë. Ne do të kemi qiellin më të bukur nga fundi i pranverës 2023 dhe nëse dikush më ndjek çdo ditë, ata i dinë mendimet e mia. Unë besoj se shumë njerëz të Bricjapit nga tani deri në pranverën e vitit të ardhshëm do të kenë bashkëpunëtorë të tjerë pranë.

Ujori

Do të ishte një ide e mirë të lëvizni dhe gjithashtu të mendoni për një udhëtim në të ardhmen e afërt, për të rikuperuar një ndjenjë. Nëse një histori ka përfunduar kohët e fundit, nëse nuk është krijuar shumë shkëputje, mund të jetë më e lehtë të rikuperohet. Me shenjën e Dashit dhe Shigjetarit ka shpesh përplasje por ka edhe një bashkëpunim të mirë në bazë. Një dashuri mund të lindë tani, do të jetë më e ëmbël dhe më mbështjellëse.

Peshqit

Ka ende diçka për të zgjidhur, në dhjetë ditët e ardhshme një mosmarrëveshje është në pritje dhe duhet të zgjidhet. Qoftë një mosmarrëveshje dashurie apo një vonesë në punë, gjithçka duhet trajtuar me metodë dhe qartësi. Dy javët e ardhshme. Më pas, ato i sjellin nyjet në ngritje dhe gjithashtu mund të gjenerojnë një fazë fillestare të çorientimit me një kulm maksimal që do ta regjistrojmë në ditët 24 dhe 25.


Send this to a friend