VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI 29 QERSHOR 2016

By | June 29, 2016
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI E MARTË 30 NËNTOR 2021

Dashi

Sado e keqe që mendoni se është gjendja juaj financiare, problemet tuaja zgjidhen lehtësisht. Nuk është se po shpenzoni më shumë para se sa keni, por se nuk po mbani gjurmët e asaj që shpenzoni. Mbajtja më e mirë e të dhënave do t’ju ndihmojë të lehtësoni ankthin tuaj.

Demi

Dita e sotme është e mirë për marrëdhënie. Pavarësisht nëse është personale apo profesionale, mund të prisni që të ndodhin gjëra të mira. Ju mund të thirreni për të marrë pjesë në një projekt të pazakontë grupi dhe për të krijuar disa miqësi potencialisht të bukura. Ju rrezatoni një atmosferë dashurie dhe ngrohtësie.

Binjaket

Ju meritoni një ditë pushimi. Pse të mos zhvendoseni nga detyrat tuaja dhe të rrethoheni me vepra të bukura arti? Më mirë akoma, përpiquni të krijoni disa vetë. Kreativiteti dhe intuita juaj janë në kulmin e të gjitha kohërave. Kombinimi mund të prodhojë diçka me vlerë të vërtetë.

Gaforrja

Ju pret një ditë emocionuese dhe intensive. Kurioziteti juaj është në kulm dhe sot kombinohet me një imagjinatë të gjallë. Pavarësisht nga profesioni juaj, ju mund të prisni ta shihni botën në një mënyrë krejtësisht të re sot.

Luani

Ka të ngjarë që të keni punuar shumë dhe shumë gjatë. A nuk mendoni se ka ardhur koha për një pushim të vogël? Disa ditë pushimi dhe relaksi do t’ju rinojnë. Ndoshta duhet të bëni një shëtitje të shkurtër jashtë qytetit ose jashtë vendit.

Virgjeresha

Është koha për të zgjeruar horizontet tuaja. Nuk ka më pritshmëri që ngjarjet të ndryshojnë vetë. Ju jeni rritur mjaftueshëm për të kuptuar se nëse ndryshimi do të ndodhë, ju duhet ta bëni atë të ndodhë. Si rezultat, dita e sotme është më e ngarkuar sesa zakonisht.

Peshorja

Sado që dëshironi të ndryshoni situatën tuaj financiare, mos veproni me nxitim. Nëse ka disa opsione për të zgjedhur, ju këshillojmë të përmbaheni nga marrja e ndonjë vendimi derisa mendimet tuaja të jenë kristalizuar. Mos u nxitoni për të shkuar drejt suksesit.

Akrepi

Është një nga ato ditët kur çdo gjë që thua për të pastruar konfuzionin vetëm sa i ngatërron gjërat më shumë. Ju dëshironi të kaloni një mbrëmje argëtuese me miqtë, por keni frikë se do t’i përkeqësoni gjërat. Miqtë tuaj ju duan edhe në ditët kur aftësitë tuaja sociale nuk janë në kulmin e tyre!

Shigjetari

Vetëm për shkak se jeni të stresuar tani nuk do të thotë se duhet të jeni të stresuar nesër, ose pjesën tjetër të ditës për këtë çështje. Ka hapa që mund të ndërmerrni për të qetësuar shpirtin tuaj të trazuar. Ndaloni, mbyllni sytë dhe pushoni duke marrë frymë thellë. Do të habiteni se sa freskuese do të jetë për ju.

Bricjapi

Tendenca juaj është të nxitoni në një projekt të ri. Partneri juaj, veçanërisht, ndihet pak i mërzitur dhe i lënë jashtë për momentin. Bëni atë që mundeni për ta qetësuar partnerin. Mund të jetë koha për të lënë mënjanë projektin tuaj në favor të një daljeje romantike.

Ujori

Jashtë me të vjetrën dhe brenda me të renë! Kjo duket të jetë mantra juaj për ditën e sotme, veçanërisht kur bëhet fjalë për shtëpinë tuaj. Energjia dhe motivimi juaj janë të larta, por jo të gjithë kanë energjinë tuaj! Merrini gjërat në mënyrë graduale sa i përket dashurisë.

Peshqit

Sot mund t’ju duket një ditë e vështirë në lidhje me dashurinë. Ka të ngjarë të përballeni me një farë ambivalence nga ana e partnerit tuaj aktual. Duket se nuk mund të kaloni një pengesë dhe kjo po shkakton një shqetësim të madh. Mos u shqetësoni shumë. Partnerit tuaj i duhet vetëm kohë për të zgjidhur gjithçka.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 29 NËNTOR – 5 DHJETOR 2021

Dashi

 

Vizioni i gjerë që do keni për jetën do ju ndihmojë të kaloni çdo sfidë të vështirë që do ju dalë dhe do dhe ecni në rrugën e duhur. Planetët do influencojnë pafund sektorin e ndjenjave për ju të dashuruarit. Nuk do keni për çfarë të qaheni sepse partneri do kujdeset mjaft për ju. Frika dhe hezitimi do iu pengojë as juve që jeni vetëm për të gjetur dashurinë. Hiqini komplekset dhe lëreni veten të lirë. Në planin financiar do tregoheni më të matur se kurrë. Buxheti do jetë i mirë dhe ju do mund të bëni edhe ndonjë investim të vogël. Tek shëndeti do ndikojë Mërkuri. Ai do iu mbrojë, por duhet me patjetër të bënin kujdes me ushqimin e tepruar. Po nuk morët masa tani do keni probleme më vonë. Në punë do keni vështirësi për t’u përqendruar. Mos i dramatizoni gjërat para kohe.

Demi

 

Dëgjojeni më shumë zemrën tuaj këtë javë dhe ndiqni intuitën pasi ato nuk do ju çojnë në drejtim të gabuar. Ju të dashuruarit do jeni akoma më shumë pasionantë dhe do e mbani në pëllëmbë të dorës atë që keni në krah. Nuk do mungojnë as surprizat nga ju dhe gjithashtu nga ai që keni në krah. Ju beqarët duhet të njihen më mirë me disa persona para se të japin fjalën. Në planin financiar do keni fat me shumicë dhe do arrini t’i shlyeni një e nga një të gjitha borxhet. Jupiteri do ju mbrojë nga çdo lloj problemi shëndetësor dhe do ndiheni plotësisht të qetë. Në pune do përfundojë periudha e vështirë dhe çdo gjë për ju do jetë më e lehtë për t’u arritur.

Binjakët

 

Ka ardhur koha t’u shkoni gjërave deri në fund këtë javë dhe të mos keni aspak frikë. Problemet e së shkuarës mundohuni t’i lini pas krahëve. Ju që jeni në një lidhje duhet të përgatiteni për kënaqësi pa fund. Marsi do iu mbështesë gjatë gjithë kohës dhe do jeni shumë sensualë. Ndonjë ditë mund të përjetoni edhe net plot pasion. Ju beqarët do i shtoni aventurat e dashurisë. Sharmi dhe bukuria juaj do tërheqë vëmendjen e të gjithëve. Nuk do kujdeseni fare për buxhetin këtë javë, por gjithsesi planetët nuk do iu lënë në baltë. Me shëndetin nuk do keni probleme. Edhe nëse vuani prej kohësh nga diçka do keni përmirësime të dukshme. Në punë do jeni të vendosur t’iu shkoni gjërave deri në fund dhe do ia dilni mbanë. Bravo për guximin.

Gaforrja

 

Javë e zakonshme dhe pa probleme serioze. Ju të dashuruarit nuk duhet te bëni asgjë që nuk i pëlqen partnerit tuaj sepse mund të keni probleme serioze me të. Merreni çdo gjë shtruar dhe mendoni për të dy palët. Ju beqarët nuk do mendoni shumë për jetën sentimentale sepse do jeni të zënë me punë dhe angazhime të tjera. Buxheti nuk do jetë aspak i keq nëse shpenzoni me kursim dhe maturi. Po u treguat të pamatur situata do marrë tatëpjetën. Shëndeti duhet pasur më në kujdes se asnjëherë më parë. Do keni dhimbje barku, shpine dhe koke. Në punë do jeni të duruar dhe këmbëngulës. Mund të lodheni paksa, por në fund do arrini atje ku e keni planifikuar.

Luani

 

Kjo ka për të qenë një javë pozitive për të gjithë. Nëse jeni në një lidhje gjithmonë do bëni gjënë e duhur dhe më të mirën për të dyja palët. Në fundjavë nuk do mungojnë as surprizat nga të dyja palët. Ju beqarët do jeni me fat dhe do e gjeni princin tuaj të kaltër. Ai do jetë fiks ashtu si e keni ëndërruar gjithmonë. Në planin financiar do i kuptoni gabimet e bëra deri tani dhe do mundoheni të gjeni një zgjidhje për çdo problem. Shëndeti për fat të keq do ketë probleme të mëdha. Do hani pa fund dhe kjo mund t’iu sjellë probleme edhe me stomakun përveçse me jashtëqitjen. Kujdes edhe më të nxehtin që do fillojë. Në punë do lodheni pak, por do kënaqeni kur të arrini atje ku keni dashur.

Virgjëresha

 

Mërkuri do ketë ndikimin më të madh këtë javë dhe do jeni më të ndërgjegjshëm për të komunikuar e për t’u shprehur. Planetët do iu shtyjnë t’i jepni më shumë ngjyra jetës suaj në çift. Në ndonjë moment mund të ketë edhe debate të vogla, por që do kalojnë pa u kuptuar shumë. Ju beqarët do udhëhiqeni nga një energji shumë e madhe dhe nga pasioni. Do dashuroni në çmenduri sepse do gjeni edhe personin e duhur. Në planin financiar reagoni mirë para se të veproni sepse situata nuk paraqitet shumë e favorshme. Në përgjithësi shëndeti do jetë i mirë. Kujdes duhet të bëni vetëm me ushqimin e tepruar. Ruajeni veten edhe nga infeksionet. Në punë do merrni shumë kënaqësi dhe ato që prisnit do iu realizohen.

Peshorja

 

Këtë javë asgjë nuk do ju ecë mirë dhe do e humbisni tërësisht arsyen. Influenca e planetëve në planin sentimental të çifteve do jetë negative. Do përballeni me vështirësi dhe do debatoni fort. Ju beqarët do keni mjaft takime, por përsëri nuk do e takoni dot atë që keni ëndërruar prej kohësh. Nëse nuk ndiheni të sigurt mos krijoni kot së koti një lidhje. Në planin material do fillojë një periudhe mjaft pozitive. Do keni mundësi edhe të shpenzoni, por edhe të hiqni disa lek mënjanë. Shëndeti do jetë kryesisht i mirë, përveç ndonjë gripi sezonal. Konsumoni më shumë fruta dhe perime. Në punë do tregoheni më të hapur dhe do merrni iniciativa të reja. Dikush do iu bëjë një ofertë të cilën duhet ta mendoni njëherë.

Akrepi

 

Hidheni pak krahëve të shkuarën e hidhur këtë jave dhe ecni përherë me skema. Ju që jeni në një lidhje do keni disa mosmarrëveshje me partnerin sepse sjellja e tij do iu duket e papranueshme. Do kishit preferuar që ai të tregohej më i hapur me ju. Më në fund, falë mbështetjes së Venusit edhe ju beqarët do mund të takoni personin ideal. Jeta juaj do të ndryshojë rrënjësisht. Edhe me financat do keni shumë fat. Buxheti juaj do të rritet mjaft dhe kjo do iu lejojë të bëni pak më shumë shpenzime. Falë mbështetjes së Marsit dhe Venusit tek shëndeti, nuk do keni për çfarë të shqetësoheni. Merruni edhe me pak sport. Në punë do jeni të vendosur të realizoni të gjitha objektivat dhe do ia dilni mbanë me sukses.

Shigjetari

 

Në disa momente do ndiheni si të përhumbur këtë javë megjithatë nuk do dorëzoheni dhe do mundoheni ta bëni jetën më të bukur. Çdo gjë do jetë e qetë për ju çiftet dhe kjo sepse lidhja juaj do bazohet tek ndershmëria dhe sinqeriteti. Që ne momentin parë që shihni se diçka nuk po shkon mirë, ju merrni iniciativën dhe flisni me partnerin. Edhe për ju beqarët do jetë një javë shume e mirë. Mos besoni tek reklamat për te bere shpenzime, por kurseni sa me shumë te mundni. Dielli dhe Saturni do jenë planetët që do e mbrojnë shëndetin tuaj. Kujdes me ushqimin e tepërt sepse mund të sjellë pasoja tek stomaku. Pozitiviteti do iu ndihmojë të zgjidhni të gjitha problemet profesionale. Mos ngurroni as të kërkoni të drejtat tuaja.

Bricjapi

 

Në shumë ditë do ndiheni të ngarkuar dhe aspak mirë emocionalisht, megjithatë do e shtyni javën. Kohët e fundit keni pasur goxha debate me të dashurin tuaj të zemrës dhe kjo klimë e tensionuar nuk iu pëlqen aspak. Humori i partnerit do ndryshojë ashtu si edhe klima në çift. Nëse jeni beqarë dhe takoni dikë interesant mos u ngutni për asgjë. Nëse ju duhet një këshillë kërkojuani miqve. Kujdes me financat sepse po nuk e bëtë sot nesër do jetë shumë vonë. Shëndeti do shkojë mirë dhe ju do jeni dinamike. Gjithsesi mos punoni shumë sepse do lodheni. Në punë, Jupiteri do iu ndihmojë të kaloni çdo pengesë. Do arrini objektivat kryesore që i keni vënë vetes.

Ujori

 

Këtë javë do jeni shumë më të vendosur dhe të bindur plotësisht për të hedhur hapa para. Mirëqenia do mbizotërojë gjithë kohës në jetën tuaj në çift. Do kaloni vetëm momente të bukura pranë partnerit dhe as që do mendoni t’i hidhni sytë diku tjetër. Ju beqarëve do ju rëndojë pafund vetmia dhe kjo mund t’iu shtyjë të bëni gjëra të gabuara. Kujdes sepse prej tyre do varet gjithë e ardhmja. Buxheti nuk do jetë ashtu si keni dashur dhe mund të bëni edhe sakrifica për të mos u rrënuar plotësisht. Nëse familjaret ju ofrojnë ndihme pranojeni e mos u tregoni krenarë. Shëndeti për fat të mirë do jetë i qëndrueshëm dhe nuk do keni asnjë lloj shqetësimi. Në punë do jeni të motivuar dhe do arrini atje ku keni ëndërruar gjithmonë.

Peshqit

 

Në disa momente do ndiheni si të përhumbur këtë javë megjithatë nuk do dorëzoheni dhe do mundoheni ta bëni jetën më të bukur. Çdo gjë do jetë e qetë për ju çiftet dhe kjo sepse lidhja juaj do bazohet tek ndershmëria dhe sinqeriteti. Që ne momentin parë që shihni se diçka nuk po shkon mirë, ju merrni iniciativën dhe flisni me partnerin. Edhe për ju beqarët do jetë një javë shume e mirë. Përfitoni sa me shume! Mos besoni tek reklamat për te bere shpenzime, por kurseni sa me shumë te mundni. Dielli dhe Saturni do jenë planetët që do e mbrojnë shëndetin tuaj. Kujdes me ushqimin e tepërt sepse mund të sjelle pasoja tek stomaku dhe mëlçia. Pozitiviteti do iu ndihmojë të zgjidhni të gjitha problemet profesionale. Mos ngurroni as të kërkoni të drejtat tuaja.

blank

HOROSKOPI E HËNË 29 NËNTOR 2021

Dashi

Sot mund të jetë e vështirë të përqendrohesh në punët e shtëpisë. Mendja juaj është në çështje më të mëdha, siç janë interesat shpirtërore dhe intelektuale/ Relaksohuni në shtëpi, lexoni, shikoni TV dhe gatuani nëse duhet të bëni diçka. Punët tuaja mund të presin derisa të ndiheni më energjikë.

Demi

A ndiheni sikur po përballeni me një shpatull të ftohtë? Ju mund të keni nevojë të flisni, por e keni të vështirë të filloni një bisedë. Ia vlen të bëni përpjekje, edhe nëse një i dashur është i mërzitur. Ajo që zbulohet mund të ketë një ndikim të thellë në marrëdhënien tuaj.

Binjaket

Dita e sotme shënon një fillim të rëndësishëm vjetor për ju. Kozmosi po ju kërkon të fshini pllakën dhe të filloni gjithçka në mënyrë të freskët. Ju jeni në kontroll të fatit tuaj. Merrni një rrugë të re. Suksesi është i juaji nëse nuk keni frikë të rrezikoni.

Gaforrja

Sot krijohet një lidhje e mrekullueshme me dikë tjetër. Ky person tjetër mund të jetë një bashkëpunëtor. Sido që të jetë, kjo lidhje po ju ndihmon të arrini lartësi të reja në lidhje me karrierën tuaj. Besoni në këtë marrëdhënie. Kjo do të ndihmojë në tuaj.

Luani

Kjo është koha juaj për të shkëlqyer. Ju keni më shumë ndikim në karrierën tuaj sesa mendoni. Të tjerët ju respektojnë dhe besojnë në idetë tuaja. Do të ndiheni të inkurajuar të merrni iniciativën për të diskutuar një çështje të caktuar që ju dhe një i dashur keni pasur nevojë të diskutoni për disa kohë.

Virgjeresha

Duke pasur parasysh atmosferën e ditës, ka të ngjarë të tërhiqeni fuqishëm nga një person i caktuar. Ju tërhiqeni nga pasioni i tyre i thellë dhe intensiteti me të cilin ata ndjekin çdo gjë ose këdo me të cilin dëshirojnë të përfshihen. Por jepini vetes disa ditë përpara se të nxitoni për të hyrë në veprim.

Peshorja

Nëse do të shkoni në një festë intime ose në një aktivitet tjetër të vogël, atëherë mund t’ju duhet të gjeni një mënyrë për t’i mbajtur këmbët shumë fort të ankoruara në tokë. Ka të gjitha gjasat që ju mund të përfshiheni në një valë pasioni që mund t’ju befasojë plotësisht. Mos u dorëzoni shumë shpejt ndaj kësaj romance; ju duhet më shumë kohë.

Akrepi

Dashuria është shumë e thellë dhe ekzotike sot. Ju keni çdo mundësi për të lënë një përshtypje të thellë tek ai person që keni parë nga larg dhe t’i prekni zemrën në një mënyrë të veçantë. Por mos u jepni atyre gjithçka menjëherë. Lëreni lojën të zgjasë edhe pak.

Shigjetari

Ju mund ta shkoni shumë larg për sa i përket sagës së vazhdueshme të jetës suaj të dashurisë. Mund të prisni që të zhvillohet një situatë në të cilën më në fund do të keni mundësinë të kaloni pak kohë me dikë që e keni dëshiruar prej kohësh. Mos e prishni këtë mundësi duke qenë shumë intensive në takimin e parë.

Bricjapi

Jini të kujdesshëm sot. Dikush mund të përpiqet t’ju sjellë në një pozicion komprometues. Për më tepër, nëse ata ia dalin me qëllimet e tyre të liga, mund të mos e keni të lehtë të shpëtoni nga kthetrat e tyre. Çfarëdo që të bëni, mos u dorëzoni!

Ujori

Ju mund të mos jeni në gjendje të frenoni valën e pasionit që kërcënon t’ju përfshijë shumë gjatë. Yjet po e bëjnë gjithnjë e më të vështirë rezistimin. Mos u ndjeni nën presion për të marrë një vendim tani në aspektin profesional. Është më mirë të presësh.

Peshqit

Shpirti juaj ndihet i mbyllur në aspektin profesional. Bëni një përpjekje të vetëdijshme për të çliruar veten. Flisni me punëdhënësit tuaj se cilat janë nevojat tuaja dhe se si ato mund të përmbushen më mirë. Punoni së bashku si një ekip.

blank

HOROSKOPI E DIEL 28 NËNTOR 2021

Dashi
Përpiquni t’i zgjidhni problemet personale përmes të kuptuarit dhe arsyes. Mos i transmetoni këto çështje në publik, përndryshe reputacioni juaj mund të dëmtohet. Partneri juaj do të mërzitet nëse neglizhoni t’i kushtoni vëmendje të mjaftueshme sot.

Demi
Një mesazh i papritur nga një burim i largët, do të sjellë emocione për të gjithë familjen. Do të ndjeni dashurinë e partneerit/partneres suaj rreth jush sot. Përpgjithësisht do të jetë një ditë e bukur.

Binjakët
Sjellja juaj fëmijërore dhe e pafajshme do të luajë një rol kyç në zgjidhjen e një problemi familjar. So t do të ndiheni më të dashuruar se kurrë. Adoptimi i teknikave dhe teknologjive të reja do të jetë i rëndësishëm, për t’ju ndihmuar të ecni me ritmin e kohës.

Gaforrja
Sot do të jeni nën magjinë e shpresës. Udhëtimi mund të jetë stresues për disa, por do të jetë shpërblyes financiarisht. Përfitoni nga koha e lirë që keni duke i dhënë ndihmë një anëtari të familjes.

Luani
Dikush mund të shfaqet në familjen tuaj dhe kjo do të çojë në festë të lumtur. Gjatë ditës suaj të ngarkuar, do të kuptoni se jeni person me fat, sepse i/e dashura juaj do të ketë gjithë vëmendjen ndaj jush. Propozimet e reja do të duken joshëse, por bëni kujdes të mos merrni vendime të nxituara.

Virgjëresha
Me fat janë ata që përdorin logjikën për të kontrolluar zemërimin e tyre. Sigurohuni që të kontrolloni zemërimin tuaj përpara se ai të marrë kontrollin mbi ju. Do të ketë fitime të moderuara financiare nëse i investoni kursimet tuaja me një këndvështrim afatgjatë. Vizitoni një mik i cili mund të ketë nevojë për ndihmë.

Peshorja
Sot do të keni energji të bollshme, por presionet e punës duket se nuk ju bëjnë të ndiheni mirë. Faturat e papritura mund të rrisin përgjegjësinë tuaj financiare. Mbështetja e vlefshme nga një mik do t’ju ndihmojë në çështjet profesionale.

Akrepi
Shmangni konfrontimet e panevojshme, pasi kjo do t’ju shkaktojë vetëm stres. Kjo mund të mos jetë një ditë shumë fitimprurëse, ndaj kontrolloni situatën tuaj financiare dhe kufizoni shpenzimet tuaja. Sjellja e çrregullt e partnerit mund të prishë ndjenjën e romancës sot.

Shigjetari
Mund t’ju mungojë energjia dhe entuziazmi edhe pse suksesi në planet e vazhdueshme duket i afërt. Bëni kujdes që të mos ofendoni padashur dikë në shtëpi dhe të përshtateni me nevojat e familjes suaj. Një takim romantik i papritur mund t’ju ngatërrojë mendimet.

Bricjapi
Sot do të jeni të relaksuar dhe në humorin e duhur për t’u kënaqur. Do të jeni të prirur të shpenzoni shumë për të tjerët. Sot do ta kuptoni se dashuria e partnerit ka një kuptim të madh për ju.

Ujori
Vetëm ju e dini se çfarë është më e mira për ju, ndaj jini të forte dhe të vendosur. Tregohuni origjinal në pamjen dhe sjelljen tuaj. Kontaktet e reja që do të krijoni sot do t’i japin një shtysë të re karrierës suaj.

Peshqit
Jini të durueshëm, pasi përpjekjet tuaja të vazhdueshme do t’ju sjellin rezultate të mira. Jeta juaj e dashurisë do të jetë plot shpresë për të ardhmen. Bëni kujdes në vendin tuaj të punës. Tregohuni më të vëmendshëm.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 27 NËNTOR 2021

Dashi
Dikush që e njihni mirë mund t’ju thotë një gjë, ndërsa intuita juaj ju thotë një tjetër. Do të ndiheni të inkurajuar për të kërkuar një marrëdhënie të bazuar në një këndvështrim më shpirtëror se disa nga ato të mëparshmet në të cilat keni qenë të përfshirë.
Demi
Ndjenjat janë shumë të gjalla sot dhe incidentet nga e kaluara mund të ndikojnë në mënyrën se si i shikoni ngjarjet aktuale. Nëse shpresoni të takoni atë person të veçantë, atëherë provoni të merrni pjesë në një diskutim, një debat ose një kurs të ri studimi.
Binjakët
Emocionet mund të rriten me energjitë e sotme astrale. Miqtë tuaj mund të përplasen me njëri-tjetrin dhe madje të futen në grindje. Qëndroni jashtë saj! Është më mirë të përqendroheni në trajtimin e problemit dhe të largoni arsyen e tensionit në vend që të përpiqeni ta kontrolloni atë.
Gaforrja
Disa njerëz me të cilët kaloni shumë kohë mund të futen në një debat mbi konceptet shpirtërore ose metafizike. Kjo mund t’ju bëjë ju dhe të gjithë të tjerët shumë të parehatshëm. Nuk është koha për të provuar të ndërmjetësoni. Të dyja palët e përfshira janë shumë të lidhura me pikëpamjet e tyre.
Luani
Mosmarrëveshjet dhe temperamenti i nxehtë mund të pengojnë përfundimin e një projekti të rëndësishëm. Të gjithë janë shumë të tensionuar për të dëgjuar arsyen. Në vend të kësaj, dëgjoni atë që ata kanë për të thënë dhe veproni në përputhje me rrethanat. Qëndroni objektiv!
Virgjëresha
Merrni vitaminat tuaja dhe mos e përdorni kafen si stimulues. Bëni një shëtitje të shpejtë për të kthjelluar mendimet dhe për të vënë në lëvizje endorfinat. Fokusohuni më shumë tek çështjet e shëndetit.
Peshorja
Emocionet tuaja mund të turbullojnë intuitën tuaj sot. Ju mund të mos i kuptoni mendimet dhe ndjenjat e të tjerëve siç bëni zakonisht dhe mund të ndiheni në disavantazh. Sot do t’ju duhet të mbështeteni vetëm në logjikë. Intuita është më e dobishme kur kombinohet me intelektin.
Akrepi
Sot mund të ndiheni veçanërisht plot pasion dhe me dëshirën për të kaluar kohë me partnerin. Megjithatë, partneri juaj mund të pengohet nga përgjegjësi të tjera ose mund të mos jetë në humor. Kjo mund të jetë zhgënjyese, por mos u zemëroni. Ju nuk po refuzoheni, megjithëse mund të duket kështu.
Shigjetari
Çështjet e vështira do t’ju godasin rëndë në planin personal. Ju mund të përpiqeni të hiqni dorë nga gjërat që ndjeni. Kjo nuk është një mënyrë shumë e shëndetshme për t’u marrë me situatat sentimentale. Me paratë do t’ju duhet të tregoni kujdes.
Bricjapi
Aktivitetet romantike nuk do ta pengojnë karrierën tuaj. Në vend të kësaj, ato do ta ndihmojnë atë shumë. Shijimi i momenteve intime tani do t’ju japë qetësi edhe kur puna të bëhet intensive javën e ardhshme. Vetëm sigurohuni që të mos e përzieni biznesin me kënaqësinë.
Ujori
Kushtojini vëmendje këshillave që ju vijnë nga vëllezërit e motrat ose njerëzit që sillen si vëllezër e motra në jetën tuaj. Këta njerëz ju njohin mirë dhe kanë shumë për të thënë për qëllimin e karrierës suaj. Ata mund të shohin gjëra për punën tuaj që ju nuk jeni në gjendje t’i shihni.
Peshqit
Një temë e madhe për ju sot do të jetë “hapësira personale”. Është e rëndësishme që kur jeni duke punuar, të keni kufij të mirëpërcaktuar – si fizikë ashtu edhe mendorë. Sigurohuni që të tjerët t’i respektojnë këto kufij. Hapësira juaj është e rëndësishme.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 26 NËNTOR 2021

Dashi
Edhe pse një fazë e jetës suaj mund të ketë përfunduar, është më mirë të filloni të ecni përpara. Pra, shfrytëzojeni këtë mundësi për të filluar nga e para. Keni shumë për të ofruar, ndaj filloni sot. Kjo mund të ketë lidhje edhe me dashurinë.
Demi
Sot do të keni një shans për të ndryshuar disa fusha të jetës tuaj, veçanërisht jetën tuaj të dashurisë. Ju do të kërkoni aventurë – jo në kuptimin fizik të një udhëtimi por në kuptimin metafizik të një udhëtimi brenda vetes.
Binjakët
Energjia planetare e ditës mund të ndihmojë në transformimin e një situate brenda marrëdhënies suaj aktuale që ka zgjatur shumë. Do të bënit mirë të filloni një lloj diskutimi, ose ndoshta të kërkoni këshilla nga një person që mund t’ju ndihmojë me vështirësitë specifike nëpër të cilat keni kaluar.
Gaforrja
Nuk ka kohë më të mirë se e tashmja për të bërë ndryshime, dhe për të qenë i sinqertë, ndryshimi është e vetmja gjë për të cilën mund të jemi të sigurt. Energjia e ditës tani ju shtyn përpara. Ju keni qenë të shqetësuar për disa kohë në prag të një marrëdhënieje të re, por tani mund të merrni një vendim.
Luani
Ju mund të jeni të informuar për disa zhvillime të rëndësishme. Ju mund të merrni një avantazh të mirë sa i përket investimeve ose një bakshish të majmë në tregun e aksioneve. Edhe pse duket se financat tuaja do të kenë një përmirësim të dukshëm, mos u nxitoni për asgjë.
Virgjëresha
Miqtë janë një pjesë e rëndësishme e jetës suaj. Ndërsa rriteni, do të zbuloni se ato bëhen edhe më të mëdha. Sot mund të zgjeroni rrethin tuaj të miqve. Ndoshta do t’i bashkoheni një grupi me interesa të ngjashme me tuajat. Ndoshta do të njiheni me dikë me të cilin ndjeni një lidhje të menjëhershme.
Peshorja
Sot po ndjeni emocione kontradiktore. Është e mundur që të kënaqeni me aktivitetet tuaja. Ajo që keni është një problem besimi, jo një problem kompetence. Sot mund të keni një përvojë që ju tregon se sa kompetentë dhe inteligjentë jeni. Shfrytëzo çdo mundësi që të jepet!
Akrepi
Ndiqni temat që ju interesojnë. Pavarësisht se sa ezoterike apo e çuditshme, jepini vetes luksin për të ndjekur një interes që mund të kthehet në një pasion. Është e mundur që studimet tuaja t’ju bëjnë t’i bashkoheni një grupi njerëzish me të njëjtin mendim.
Shigjetari
Kjo do të jetë një ditë emocionuese. Sigurisht që do të jetë e ngarkuar. Jeni në humor për të bërë diçka ndryshe, pasi ndjenja juaj e aventurës është rritur. Pse të mos ftoni disa miq që të dalin me ju këtë pasdite? Me siguri do të shijoni ndryshimin e ritmit.
Bricjapi
Udhëtimi në vende të largëta është një mundësi. Ndërsa jeni gati për një ndryshim, mos u hidhni në rastin e parë që ju vjen. Ajo që po ju ofrohet është një angazhim afatgjatë, nëse jo një angazhim i përjetshëm. Mendoni dy herë përpara se të thoni po.
Ujori
Prisni të merrni disa lajme përrallore sot. Mund të jetë një promovim, ngritje në detyrë, projekt i ri sfidues ose një kombinim i tyre. Ju gjithashtu mund të merrni lajme të mira në departamentin e romancës. Sigurisht që keni bërë përpjekje, disa prej tyre mbinjerëzore. Tani do të shpërbleheni.
Peshqit
Është koha për të përmirësuar aftësitë tuaja kompjuterike. Teknologjia është këtu për të qëndruar, kështu që ju mund ta përqafoni atë në vend që t’i rezistoni. Mendja juaj është e etur për të përvetësuar informacione të reja. Kjo do të thotë që ju mund të mësoni aspektet më të ndërlikuara të teknologjisë kompjuterike.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 25 NËNTOR 2021

Dashi
Nuk do të zhgënjeheni sot. Gjatë ditëve në vijim do të lini mënjanë mënyrën tuaj analitike të të menduarit dhe do t’i lini ndjenjat tuaja t’ju udhëheqin. Do të jeni të vëmendshëm ndaj njerëzve që doni. Nëse dikush ka nevojë për ndihmën tuaj, mund të mbështetet tek ju.

Demi
Dita e sotme është e mrekullueshme për krijimtarinë, veçanërisht atë që tregon stilin tuaj të veçantë. Ju jeni produktiv, megjithëse ajo që keni krijuar është vetëm një pasqyrim i modës më të fundit. Në raport me partnerin do të ndiheni e plotësuar.

Binjakët
Sot dikush mund të pyesë se për çfarë po mendoni. Shpesh mendoni për gjëra që janë të paarritshme për të tjerët. Sot do të jetë sikur të keni hyrë brenda vetes në kërkimin tuaj për përgjigje për pyetjet shpirtërore ose sekretet e jetës. Do të jetë një ditë reflektimi.

Gaforrja
Ju pëlqen të keni diskutime shumë serioze për çështje të rëndësishme edhe gjatë natës. Ju e rindërtoni botën ashtu siç dëshironi ta shihni me miqtë tuaj. Kjo është e vërtetë edhe sot. Jeni të lodhur apo keni nevojë të jeni vetëm për të menduar për gjërat?

Luani
A veproni shpesh sikur bota është statike dhe asgjë nuk ndryshon? Ndonjëherë ju mund të mendoni se njerëzimi është në një mënyrë të caktuar, bota është në një mënyrë të caktuar, dhe kështu kjo është ajo që ju do të bëni. Gjithçka po evolon rreth jush. Bëjeni edhe ju këtë.

Virgjëresha
Sot lërini emocionet tuaja të përzihen me mendimet tuaja. Çfarë dobie ka t’i thuash vetes se duhet të të pëlqejë diçka nëse vërtet nuk mund ta durosh? Çfarë dobie kanë parimet e mëdha nëse zemra juaj nuk është dakord me to? Merrni kohë për të vendosur kokën në sinkron me zemrën tuaj sot.

Peshorja
Sot mund të keni dëshirë të shkoni në të kaluarën tuaj. Gjysma juaj ndjen nostalgji për ditët e vjetra që keni kaluar. Gjysma tjetër jeton për të ardhmen dhe nuk ka frikë të projektojë të panjohurën. Edhe pse kjo tingëllon pak kontradiktore, të dyja këto anë e ndihmojnë botën të ecë përpara.

Akrepi
Jeni të ndjeshëm ndaj botës që ju rrethon. Është sikur po mendon me zemër. Nëse do të kishit shpresuar të fshihni diçka nga dikush, nuk do të funksionojë. Edhe nëse nuk thua asgjë, është e shkruar në fytyrën tënde. Me partnerin tregohuni i hapur.

Shigjetari
Nëse do t’ju duhej të bënit një test sot dhe do të kishit një zgjedhje midis poezisë dhe fizikës, nuk do të hezitoni. Poezia. Sot ka të bëjë me interpretim, jo me analizë. Një ndryshim në atmosferë gjatë ditëve në vijim do të ndikojë në të menduarit tuaj.

Bricjapi
Keni talent për të shkruar? Duket se keni një mënyrë të saktë dhe të qartë për të shprehur veten. Dhe është e mundur që ta përdorni këtë dhunti në karrierën tuaj. Sot mund të dëshironi ta përdorni për të shprehur ndjenjat tuaja për dikë.

Ujori
Ju keni një ditë të këndshme përpara. Njerëzit mund të mos jenë shumë lozonjarë, por do të jenë edhe më të kujdesshëm në marrëdhëniet e tyre. Vetëm kështu ju pëlqejnë! Gjithçka është në anën tuaj për t’i shprehur ndjenjat tuaja dikujt të afërt. Beje tani!

Peshqit
Ju duhet të prisni të ndjeni ngrohtësi në kontaktet tuaja me njerëzit e tjerë sot. Marrëdhëniet tuaja do të kenë diçka veçanërisht të butë dhe të kujdesshme. Ju mund t’u besoni njerëzve të tjerë. Mos kini frikë të flisni për ndjenjat tuaja më intime me një mik.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 24 NËNTOR 2021

Dashi

Duhet ta lini veten më të lirë. Jeni të lodhur duke qenë një person i kontrolluar plotësisht. Ju mund t’i shprehni lirisht nevojat tuaja. Flisni me partnerin për dëshirat që keni. Marrëdhënia juaj mund të përfitojë vetëm nga qëndrimi juaj.

Demi

Aspektet e tanishme planetare mund të ndryshojnë qasjen tuaj ndaj jetës. Pothuajse me detyrim, do t’ju duhet të thelloni marrëdhëniet tuaja me njerëzit që keni takuar kohët e fundit. Ndoshta do të tërhiqeni nga një prej tyre, por kini kujdes, pasi ky person mund të mos ndihet njësoj për ju.

Binjakët

Mund të ketë një aspekt të natyrës suaj që ju e injoroni. Ju gjithmonë duhet të jeni përgjegjës në një marrëdhënie. Do të ishte e mençur ta ndryshoni këtë. Konfigurimi planetar mund t’ju ndihmojë ta bëni këtë tani. Njerëzit do të jenë shumë më pranues ndaj jush.

Gaforrja

Mos lejoni që emocionet tuaja t’ju pushtojnë sot. Nëse mund t’i zotëroni, do të keni forcën vitale të dhjetë njerëzve. Mund të jesh i pamposhtur. Ju mund të bëni gjithçka që dëshironi të bëni dhe askush nuk mund t’ju ndalojë. Nëse e ndani këtë energji me të tjerët, ata mund të përfundojnë duke u ndjerë si ju.

Luani

Më në fund sot do të kuptoni se si është të jesh në krye të gjërave. Madje, do të ndjeni se keni lindur për ta bërë atë. Në çdo rast, do ta koordinoni bukur ditën. Ju jeni maestro që drejton një orkestër të plotë. Do t’u tregoni atyre që ju rrethojnë se çfarë të bëjnë gjatë gjithë ditës.

Virgjëresha

Ndryshe nga rastet e tjera, sot do të shfaqni ndjenjat tuaja të vërteta. Edhe kur i fshihni ato janë ende aty, thellë brenda jush. Ju mund të mendoni se shfaqja e ndjenjave tuaja është një shenjë dobësie, por sot do t’i tregoni botës se zemra juaj nuk është prej guri dhe do ta lini veten të lirë.

Peshorja

Sjellja juaj do të përmirësojë jetën tuaj të dashurisë. Nuk jeni më të hutuar prej tij gjatë momenteve pasionante. Do të përqendroheni dhe do të shijoni çdo moment me partnerin dhe nuk do të humbni në mendimet tuaja si zakonisht.

Akrepi

Do të keni shumë qëndrueshmëri në javët në vijim. Energjia juaj do të rritet, falë tranziteve mbizotëruese planetare. Ju lulëzoni në dëshirat romantike dhe krijimtarinë tuaj. Duhet të përpiqeni të qëndroni në kontroll të situatave. Mos lejoni që emocionet tuaja apo të dikujt tjetër të pushtojnë jetën tuaj.

Shigjetari

Ju jeni një person sensual. Keni një forcë të fortë emocionale. Sot ajo energji do të rritet dhe do të shprehet fuqishëm. Njerëzit me të cilët do të takoheni, do të mahniten nga fuqia juaj. Ju lehtë mund të joshni të gjithë botën. Mundohuni ta mbani nën kontroll këtë energji.

Bricjapi

Ju pëlqen të takoni njerëz të rinj dhe të flisni me ta, por rrallë përfshiheni personalisht. Ju mbani gjithmonë një distancë të caktuar me personin, të cilin keni përballë. Sot do të pyesni veten nëse po humbisni përvoja interesante, duke kontrolluar kaq fort emocionet tuaja, apo nëse mbrojtja juaj është e lartë për një arsye të mirë.

Ujori

Me siguri do të ndiheni pak të humbur sot. Do t’ju duhet të merrni një vendim në të ardhmen e afërt dhe jeta juaj do të ndikohet shumë prej tij. A duhet të dëgjoni dëshirat tuaja? A duhet të jenë ato në krye të jetës suaj, apo duhet të përpiqeni të frenoni ndjenjat tuaja dhe të merrni rrugën më praktike? Është diçka për të menduar.

Peshqit

Sot do të ndryshoni qasjen tuaj ndaj marrëdhënieve. Në të kaluarën, ata bazoheshin në ndjenja, por tani do të vendosni se duhet të jenë më racionalë. Ju mund të ndjeni se ky ndryshim i papritur i qëndrimit tuaj mund të çojë në marrëdhënie më të forta dhe më të qëndrueshme.

blank

HOROSKOPI E MARTË 23 NËNTOR 2021

Dashi
Dyshimet për një partneritet biznesi mund të kenë një efekt energjik te ju sot. Jeni të vendosur për të zgjidhur çdo problem apo mosmarrëveshje që mund të keni me partnerin. Ju ndoshta do ta bëni këtë, pasi suksesi përmes vendosmërisë dhe punës së palodhur tregohet fuqishëm. Ju gjithashtu mund të bëni një mik të ri të favorshëm.
Demi
Pasiguria për të ardhmen tuaj financiare mund t’ju bëjë të zhvilloni një lloj plani kursimi, ose investimi për t’ju dhënë më shumë siguri. Ndoshta do të gjeni ndihmën që ju nevojitet, pasi planetët tregojnë se duhet të keni sukses në çdo gjë që provoni. Sa i përket dashurisë, do të keni disa propozime interesante.
Binjakët
Ndiheni plot energji dhe gati për të marrë përsipër pothuajse çdo gjë. Çfarëdo që të filloni sot, veçanërisht projektet kreative, duhet të kenë sukses, pavarësisht nga pengesat që ju dalin. Në dashuri mund të keni fat dhe të gjeni partnerin që kërkoni prej kohësh.
Gaforrja
Sot mund të keni një impuls të parezistueshëm për të rregulluar shtëpinë tuaj. Ju dëshironi t’i bëni një pastrim të plotë, të bëni pak dekorim, ose ndoshta të bëni disa riparime të vogla, por të nevojshme. Një objekt i ri, qoftë një skulpturë apo pikturë, mund ta frymëzojë këtë dëshirë. Vendi juaj duhet të duket i mrekullueshëm kur të keni mbaruar.
Luani
Një detyrë ose qëllim specifik mund t’ju nxisë të bëni shumë telefonata, të shkruani shumë letra, ose të bëni shumë vrap. Ju ndiheni veçanërisht të vendosur. Do të keni sukses në këtë apo çdo gjë tjetër që provoni sot. Bisedat do të jenë produktive dhe mund t’ju nxisin drejt projekteve të reja.
Virgjëresha
Nëse keni menduar të punoni jashtë shtëpisë suaj, kjo është koha për të vënë në veprim planet tuaja. Çdo gjë në lidhje me paratë ose shtëpinë mund të ketë sukses tani. Të gjitha shenjat tregojnë se puna dhe vendosmëria juaj do të sjellë rezultatet që dëshironi. Një vizitor do t’ju japë disa këshilla interesante që do t’ju vlejnë.
Peshorja
Edhe pse herë pas here dëshironi të kaloni një ditë të tërë vetëm, kjo nuk është koha. Ju keni shumë qëllime specifike në mendje për të cilat dëshironi të kujdeseni sot, ndoshta duke përfshirë të shkruarit ose të folurit. Kjo është një kohë e mirë për të filluar pothuajse çdo lloj projekti.
Akrepi
Aftësitë ose talentet e panjohura që nuk e dinit se i kishit mund t’ju vendosin në një drejtim që çon në rritjen e të ardhurave, nëse jeni të gatshëm të bëni pak punë të vështirë. Kjo padyshim do të çojë në rritjen e vetëbesimit, duke krijuar një efekt domino që e bën të ardhmen tuaj më të ndritshme. Çfarëdo që të ndodhë sot, sado e çuditshme të duket, shkoni me rrjedhën.
Shigjetari
Një komunikim i papritur me një mik mund t’ju shtyjë në një rrugë që ndryshon jetën tuaj. Kjo mund të përfshijë mundësi biznesi, ose mund të zbuloni një interes ose grup të ri ku dëshironi të bashkoheni. Sido që të jetë, mund t’ju tërheqë vëmendjen dhe t’i mbajë energjitë tuaja të fokusuara për një kohë të gjatë.
Bricjapi
Çfarëdo vështirësish që mund të kenë dalë gjatë ditëve të fundit, ju keni fuqinë për t’i kapërcyer ato, për të fituar forcë të re dhe për të ecur përpara. Energjia juaj fizike është e mirë, nuk do të lodheni. Ndoshta do të vazhdoni dhe do të kujdeseni për çdo punë të përditshme që ju del përpara.
Ujori
Shoqërimi juaj me një grup mund të mundësojë përparimin tuaj shpirtëror sot. Mund të shfaqen çështje emocionale të së kaluarës, por mos u dëshpëroni. Shikojeni si një mundësi për të çliruar traumat e vjetra që ju kanë kufizuar. Kapërcimi i kufizimeve të çdo lloji emocional, shpirtëror ose fizik është një qasje veçanërisht produktive.
Peshqit
Paratë ose burime të tjera mund t’ju vihen në dispozicion sot, në mënyrë që të rritni perspektivat e karrierës ose të përparoni në profesionin tuaj. Kjo do t’ju duket shumë inkurajuese, pasi do të hidhni shumë energji në këtë interes. Kjo është koha për të qenë ambicioz. Ju keni atë që duhet për të ecur përpara.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 22-28 NËNTOR 2021

Dashi

 

Këtë javë duhet të jeni shumë të kujdesshëm dhe të mos hidhni asnjë hap të gabuar. Ju të dashuruarit nuk do kaloni një ditë të qetë. Partneri nuk do jetë dakord me çdo gjë që ju do dëshironi të bëni dhe kjo mund të sjellë debate. Sido që të vijnë punët, mos bëni asgjë që atij nuk i pëlqen nëse doni që lidhja juaj të vazhdojë. Ju beqarët duhet të shihni rreth e rrotull kudo që të shkoni sepse personat interesante mund të shfaqen papritur. Në planin financiar asgjë nuk do shkojë si ju keni menduar. Problemet do jenë të mëdha dhe të njëpasnjëshme. Për fat të mirë shëndeti do jetë më i qëndrueshëm. Nuk do keni shqetësime serioze. Në punë do jeni të fiksuar edhe pas detajeve më të vogla. Suksesi këtë javë do jete i garantuar.

Demi

 

Mos lejoni rutinën t’iu pushtojë këtë jave sidomos ju të dashuruarve sepse do mërziteni, do grindeni me partnerin dhe asgjë e mirë nuk do iu ndodhe. Për beqaret Marsi do krijoje mundësi te njëpasnjëshme për takime. Jeta e tyre mund te ndryshojë njëherë e përgjithmonë. Ditët më me fat do jenë ato në fundjavë. Buxhetin nuk do e mbani dot nën kontroll prandaj situata mund të vije duke u përkeqësuar gjithnjë e më shumë. Shëndeti mund të jetë delikat ditët e para, ndërkohë që pas të mërkurës situata do ndryshojë për mirë. Në punë nuk duhet të dekurajoheni nga problemet që do ju dalin sepse me pak përpjekje gjithçka do kalojë.

Binjakët

 

Gjatë kësaj jave mundohuni të mos humbisni kontrollin dhe t’i vendosni vetes disa qëllime. Ju të dashuruarit do ndërmerrni iniciativa dhe do i bëni ditët më të bukura. Emocionet do jenë të forta dhe të ndryshme ditë pas dite. Ju beqarët nuk do i realizoni dot takimet që keni ëndërruar, por nuk do kaloni një periudhe të keqe. Duke dalë me miqtë dhe të afërmit do argëtoheni pafund. Në planin financiar nuk do keni asnjë lloj problemi kështu që mund të shpenzoni të qete për gjërat që do iu duhen. Për shëndetin do përkujdeseni me tepër nga zakonisht prandaj që as në këtë plan nuk do keni shqetësime. Në punë që ditët e para planet do iu realizohen si i kishit menduar kështu që euforia do iu pushtojë.

Gaforrja

 

Këtë javë do keni nevojë të merrni frymë lirisht dhe mund të vendosni t’ia mbathni diku. Ju të dashuruarit do bëni gjithçka që keni në dorë që të krijoni një klimë sa më romantike dhe sensuale në lidhjen tuaj. Partneri do iu ofrojë mbështetjen e tij. Ju beqarët duhet të përgatiteni për një lidhje serioze këtë javë. Më në fund as ju nuk do jeni më vetëm. Kujdes nga pamaturia në sektorin financiar sepse problemet që mund të lindin do jenë shumë të vështira për t’u përballuar. Shëndeti do jetë në përgjithësi i qëndrueshëm, por herë pas here do ndiheni edhe në ankth. Saturni do iu bëjë të reflektoni mirë para se të merrni një vendim në punë. Karriera do te ecë para dita ditës. Edhe koleget do iu përgëzojnë sinqerisht për arritjet.

Luani

 

Përfitoni nga influenca pozitive e planetëve për të përmirësuar jetën tuaj. Nëse keni një lidhje tregohuni të sinqerte me atë që keni në krah dhe pranoni të bashkëpunoni. Nëse jeni beqarë nuk do kaloni javën që prisnit. Edhe pse do keni takime nuk do e gjeni personin që po kërkoni. Dëshira juaj për të ndërmarrë rreziqe mund të sjellë përfitime në planin financiar. Do keni edhe mbështetjen e Plutonit. Probleme me shëndetin do keni vetëm nëse nuk tregoheni të kujdesshëm kur keni pasur shqetësime që më parë. Gjithsesi nga fundi i javës përmirësimet do jenë të ndjeshme. Në jetën profesionale duhet të merreni më tepër me organizimin e punës.

Virgjëresha

 

Përkujdesi dhe delikatesa që do keni këtë javë do ju bëjnë të shkëlqeni kudo. Jeta juaj në çift do ketë bekimin e Neptunit. Jo vetëm që do jeni më tolerantë e të kuptueshëm, por do përkujdeseni edhe për detajet më të vogla. Nuk do mungojnë as surprizat e veçanta nga të dy palët. Ju beqarët ka rrezik të tërhiqeni nga persona shumë të ndryshëm me ju dhe po hodhët hapa mundet të lëndoheni. Në planin financiar do jetë e vështirë të ruani ekuilibrin, pasi përveç dëshirës do jetë edhe nevoja e madhe për të bërë shpenzime. Shëndeti deri ditën e enjte nuk do ketë shqetësime. Më vonë kujdesuni pak më tepër për ushqimin në mënyrë qe te shmangni problemet me stomakun. Në punë do i arrini të gjitha objektivat që i keni vënë vetes.

Peshorja

 

Javë e turbullt do jetë kjo që po vjen. Herë do lindë dielli dhe herë do mbizotërojë zymtësia. Ka rrezik që jeta juaj në çift të ketë probleme. Do jeni gjithë kohës në ankth dhe mjaft xhelozë për atë që keni në krah. Kujdes mos e teproni sepse do keni ndërlikime më shumë. Për ju beqarët do jetë një javë e mirë. Do keni takime dhe nuk do ngurroni të hidhni hapat e parë. Për sa iu përket financave do i përmirësoni ato dhe do mundoheni të vendosni një ekuilibër. Shëndeti nuk do ketë asgjë për t’u shqetësuar. Do filloni edhe një aktivitet të ri sportiv që do iu bëjë të ndiheni më mirë. Jeta profesionale pritet të jetë shumë e favorshme gjatë kësaj periudhe. Nëse keni një problem të vjetër për ta zgjidhur ka ardhur koha e përshtatshme.

Akrepi

 

Po u treguat të logjikshëm dhe po nuk u nxituat për asgjë, çdo gjë ka për t’iu ecur mirë këtë javë. Nëse nuk doni të keni debate e probleme në jetën tuaj në çift, duhet t’i dëgjoni me kujdes këshillat dhe sugjerimet e partnerit. Mos bëni gjëra që atij nuk i pëlqejnë sepse vetëm sa do mërziteni të dy palët. Ju beqarët më mirë të prisni edhe disa kohë në vend që të hidhni hapa pa qenë të bindur. Në planin financiar mos kryeni shpenzime të shumta sepse do ju nevojiten para për ditët në vijim. Shëndeti do jetë goxha më i mirë se më parë. Edhe nëse keni pasur shqetësime nga mesi, shpina apo barku do jeni më të qetë. Në punë do jeni guximtarë, këmbëngulës dhe sfidues. Arritjet do jenë edhe më të mëdha nga sa mendonit.

Shigjetari

 

Këtë javë do jeni shumë të hapur dhe gati të bëni çdo gjë që keni ëndërruar. Nëse jeni në një lidhje gjërat do ju ecin për mrekulli me partnerin dhe të gjithë do ju kenë zili. Ju beqarët mund të keni dashuri me shikim të parë, por do tregoheni të logjikshëm dhe nuk do hidhni asnjë hap të nxituar. Pas të premtes për ju do fillojë një etapë më e bukur. Financat do fillojnë të normalizohen goxha pas të martës. Logjika dhe ndihma e planetëve do jetë e vyer. Shëndeti nuk do jetë shumë i mirë. Stresi dhe ankthi do bëjnë punën e vet. Në punë nuk duhet të filloni projekte pa qenë të bindur sepse mund të pendoheni më vonë. Nga ana tjetër merreni çdo gjë me qetësi dhe pa u nxituar që të mos gaboni.

Bricjapi

 

Mos i besoni askujt këtë javë dhe mundohuni të reflektoni gjatë para se të veproni. Ju të dashuruarit do i shtoni dozat e fantazisë dhe origjinalitetit dhe gjërat kanë për t’iu ecur akoma më mirë. Për asgjë nuk do ankoheni, përkundrazi do emocionoheni nga disa surpriza të jashtëzakonshme që do ju përgatisë partneri. Ju beqarët ka mundësi të vendosni ta çoni më tej një njohje të re dhe do ja kaloni mjaft mirë. Në planin financiar mos u tregoni impulsivë sepse keni për të pasur probleme serioze. Shëndeti për fat të mirë do jetë i shkëlqyer, pavarësisht lodhjes dhe situatave që mund të kaloni. Në punë më në fund do i konkretizoni disa nga planet e hershme dhe rezultatet do jenë pozitive.

Ujori

 

Falënderojini gjithë kohës yjet këtë javë sepse ato do ju përkëdhelin. Do jetë Marsi ai që do e mbrojë në çdo moment jetën tuaj në çift këtë javë. Priten vetëm momente të bukura dhe tejet emocionuese, kështu që mos u shqetësoni. Ju beqarët do jeni shumë të izoluar dhe kjo nuk do iu lejojë të keni njohje të reja. Nuk do jetë periudhe me fat për ju. Buxheti nuk do jetë aspak i keq. Do jeni të kujdesshëm me shpenzimet që do kryeni dhe do i menaxhoni me maturi paratë që do ju mbeten. Shëndeti do jetë disi më i mirë se më parë. Kujdesi që keni treguar kohët e fundit do japë rezultatet e veta. Në punë duhet t’i hidhni hapat me qetësi dhe maturi, pasi po nxituat situata mund të dalë jashtë kontrollit.

Peshqit

 

Kjo do jetë me të vërtetë një javë fantastike dhe e mbushur me alegri. Ju që jeni në një lidhje mund të vendosni edhe data për fejesa, martesa apo edhe zgjerim në familjeje. Më e rëndësishmja është që do përjetoni emocione pozitive. Ju beqarët që nuk besoni në dashuri me shikim të parë, këtë javë do surprizoheni pa masë. Në planin financiar duhet t’i rregulloni patjetër disa probleme urgjente sepse po i latë pas dore situata mund të ndërlikohet edhe me tepër. Shëndeti herë pas here mund të ketë shqetësime të vogla që do vijnë si pasojë e lodhjes së tejskajshme. Në punë do jeni profesioniste të vërtetë dhe do arrini majat

blank

HOROSKOPI E HËNË 22 NËNTOR 2021

Dashi
Nevojat e të tjerëve do të ndërhyjnë në dëshirën tuaj për t’u kujdesur për veten. Mund të ketë zhgënjim në jetën tuaj të dashurisë, por mos u trishtoni. Jepini fuqi vetes për të ecur përpara. Jepini jetës tuaj më shumë ngjyra.
Demi
Do të jeni mjaft të angazhuar me punë duke lënë pas dore familjen. Shikoni vetëm anët pozitive të gjërave sot duke i lënë mënjanë keqkuptimet. Paratë nuk do ju mungojnë, por edhe shpenzimet do të jenë të shumta.
Binjakët
Dilni në një shëtitje të gjatë, për të mbajtur veten në formë të mirë. Nëse merrni një ftesë për një event shoqëror, pranojeni këtë me hijeshi. Do të shihni një anë të re, të mrekullueshme të partnerit tuaj.
Gaforrja
Vullneti juaj mund të shpërblehet sot, pasi do përballeni me një situatë shumë të ndërlikuar, të cilën do e zgjidhni më së miri. Jini të matur gjatë marrjes së disa vendimeve për jetën tuaj personale. Pozicioni juaj aktual i parave pritet të përmirësohet shumë shpejt. Partneri/partnerja juaj do të humbasë durimin nëse neglizhoni mendimet e tij/saj.
Luani
Nëse nuk keni qenë mirë nga ana shëndetësore kohët e fundit, ka shumë gjata ta kaloni këtë gjendje sot mdhe të përfshiheni në aktivitete në natyrë. Mos bëni asnjë angazhim nëse nuk jeni të sigurt se do t’i respektoni ato. Ata që kanë qenë shumë të zënë ditët e fundit, më në fund do të shijojnë pak kohë të lirë.
Virgjëresha
Nëse do të shkoni në një udhëtim, kujdesuni për gjërat me vlerë dhe bagazhet tuaja. Tregohuni origjinal në pamjen dhe sjelljen tuaj kur dilni me të dashurin/dashurën tuaj. Sot, mund të gjeni një send të vjetër në shtëpi dhe të kaloni një pjesë të mirë të ditës duke e restauruar.
Peshorja
Shqetësimet lidhur me paratë mund të zgjidhen sot dhe do të gëzoni një stabilitet relativ financiar. Kjo do të jetë një ditë e shkëlqyer për të përkëdhelur veten dhe për të bërë gjërat që ju pëlqejnë më shumë. Shmangni të qenit kokëfortë në marrëdhënien tuaj të dashurisë.
Akrepi
Mos e mbingarkoni veten dhe mos harroni të gjeni kohë për të pushuar dhe për t’u çlodhur. Sjellja e çrregullt e partnerit/partneres mund t’ju shqetësojë. Sot mund t’ju vijë një dhuratë surprizë.
Shigjetari
Një ditë e mrekullueshme për të bërë gjëra që do t’ju bëjnë të ndiheni mirë me veten. Mund të gjendeni në një situatë të re emocionuese, e cila mund t’ju sjellë edhe përfitime financiare. Sjellja e një anëtari të familjes mund t’ju shqetësojë.
Bricjapi
Meditimi dhe joga duhet të praktikohen për përfitime shpirtërore dhe fizike. Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta mund të jenë produktive për ju, për përfitime afatgjata. Mbajeni jetën tuaj të dashurisë të gjallë, duke u angazhuar më shumë.
Ujori
Vetëbesimi juaj do t’ju ndihmojë t’ju happen dyert që të çojnë në realizimin e aspiratave tuaja. Luani sipas rregullave, pasi përfshirja në diçka të fshehtë mund të çojë në telashe sot. Zgjidheni një problem që ju mundon, pasi nesër mund të jetë shumë vonë.
Peshqit
Kjo mund të mos jetë një ditë shumë e mirë për nënat në pritje, ndaj rekomandohet të tregoheni mjaft të kujdesshëm gjatë kryerjes së rutinës suaj normale. Jeta juaj e dashurisë mund të marrë një kthesë magjike.

blank

HOROSKOPI E DIEL 21 NËNTOR 2021

Dashi

Zakonisht ju pëlqeni një këndvështrim të butë romantik, sa i përket jetës suaj të dashurisë. Do të kënaqeni duke u takuar me të tjerët që kanë një qasje më eksperimentale ndaj dashurisë, dhe megjithëse kjo mund të mos çojë në asgjë të thellë dhe intime. Sot mund të bëni disa miq të ngrohtë dhe të mrekullueshëm.

Demi

Eksperimentimi në të gjitha nivelet është kryefjala e sotme. Nuk ka asnjë mënyrë që ju ose e dashura juaj të mund ta kaloni ditën në ndonjë mënyrë tjetër përveçse të provoni të gjitha llojet e gjërave të reja. Dilni nga rutina dhe veproni me spontanitet.

Binjaket

Idetë tuaja janë përrallore, por mënyra juaj për t’i zbatuar ato nuk është aq efektive. Përdorini këto ide për të çuar përpara karrierën tuaj. Bëhuni më praktik. Sa i përket aspektit sentimental sot mund të merrni disa informacione interesante për një person që e pëlqeni.

Gaforrja

Ritmi i ditës është shumë i favorshëm për veten dhe punën tuaj. Të tjerët janë në gjendje t’ju mbështesin. Mos ngurroni të mbështeteni tek miqtë nëse ngecni në ndonjë mënyrë. Me ngadalë dhe qëndrueshmëri do të fitoni garën. Sa i përket dashurisë do të keni fat.

Luani

Edhe pse nuk do ta pranoni këtë për shumë njerëz, ju keni një qasje shumë eksperimentale ndaj dashurisë në një nivel të caktuar. Ju do të keni një nxitje për të eksploruar një mundësi pak më tej. Ju dhe një person i dashur mund të kënaqeni duke provuar disa teknika të reja emocionuese.

Virgjeresha

Mund të arrini deri në pikën që pothuajse të ndërprisni një lidhje të caktuar romantike. Nëse kjo është ajo që dëshironi, atëherë vazhdoni dhe bëni një pushim. Mendoni me kujdes përpara se të ndërmerrni ndonjë veprim të papritur ne raport me partnerin.

Peshorja

Shumë nga ato që ju ndodhin në mënyrë romantike sot varen nga mënyra se si i komunikoni disa gjëra partnerit tuaj. Planifikoni përpara sa i përket karrierës! Mendoni gjërat përpara se të hidhni hapin e parë. Grackat mund të shmangen me zgjuarsi në punë.

Akrepi

Jeni një hap përpara njerëzve që ju rrethojnë. Në vend që të zhgënjeheni nga ritmi i tyre i ngadaltë, gjeni kohë për t’i nxitur ata në mënyrën tuaj të të menduarit. Jini të durueshëm, mbështetës dhe mirëkuptues. Të bësh këtë do ta përshpejtojë procesin dhe do t’i bëjë të gjithë më të lumtur.

Shigjetari

Jo të gjithë i shohin gjërat ashtu siç i shihni ju. Në mendjen tuaj, duket se të tjerët janë ngecur në epokat e errëta veçanërisht sot. Jepini atyre një pushim dhe përpiquni të mos i nxisni shumë. Sa më shumë t’i impononi, aq më shumë do t’ju rezistojnë. Jini mendjehapur.

Bricjapi

Emocionet tuaja janë nën kontroll dhe kjo po jua bën më të lehtë të përqendroheni në punën tuaj. Ndjenja juaj e realitetit është e fortë duke ju ndihmuar të stabilizoni dhe të realizoni ëndrrat tuaja. Tani është koha për të manifestuar mendimet dhe dëshirat tuaja.

Ujori

Ju dëshironi që të kishit besimin e së djeshmes që ende digjet brenda jush sot. Fatkeqësisht, nuk është kështu. Sot ka letargji deri në ditën që po jua bën të vështirë për të përqafuar guximin që keni pasur një ditë më parë. Në aspektin financiar do të ndiheni të plotësuar.

Peshqit

Ndiheni më të kërcënuar dhe më nervoz se zakonisht, gjë që mund të ketë një efekt në jetën tuaj të dashurisë. Sa i përket aspektit profesional sot mund të merrni disa propozime interesante që e avancojnë karrierën tuaj.


blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
Send this to a friend