VOAL

VOAL

HOROSKOPI 26 SHKURT 2017

February 26, 2017
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 7 QERSHOR 2023

Dashi

Dita premton të jetë intensive! Negociatat tuaja në pritje po zhvillohen në mënyrë të favorshme, por kini kujdes të mos shtyni shumë. Takimet interesante do të rrisin besimin tuaj dhe entuziazmi juaj natyror do të vlerësohet. Vetëm mbani mend, mos u përpiqni të bëni shumë gjëra në të njëjtën kohë. Mund të jetë konfuze.

“Veprimi është themeli kryesor i të gjithë suksesit.” -Pablo Picasso

 

Demi

Bukuria juaj është e pandalshme sot, por përdorni dritën tuaj për të joshur dhe jo për të verbëruar. Është një kohë e mirë për të nënshkruar dokumente zyrtare. Keni nevojë për diçka të re dhe të ndryshme dhe partneri juaj është aty për t’ju dhënë mbështetjen që ju nevojitet. Transmetoni qetësi dhe pozitivitet rreth jush.

“Çfarëdo që të ndodhë, ne ende i kemi librat.” – Gabriel García Márquez

 

 

Binjakët

Për sot, merrni parasysh të bëni një pushim për të përmirësuar strategjitë tuaja dhe për t’u rinovuar. Mos u mbingarkoni nga detyrat dhe mbani nën kontroll shqetësimet. Keni nevojë për paqe dhe qetësi për t’u fokusuar. Kini kujdes të mos merrni vendime të nxituara.

“Qetësia është virtyti i të fortit.” – Mahatma Gandhi

 

Gaforrja

Sot mund të vijë një surprizë sociale. Gjërat duket se shkojnë me një ritëm të furishëm, por duke ndërvepruar me të tjerët do të jeni në gjendje të mbani ritmin. Jeta juaj e dashurisë po merr një kthesë interesante, duke u bërë një lojë sfiduese. Përdorni zgjuarsinë tuaj për të erëzuar marrëdhënien tuaj.

“Gjëja më e mirë për ne është se të gjithë kanë diçka që askush tjetër nuk e ka.” Paulo Coelho

 

Luani

Rutina e shtëpisë sot mund të pësojë një ndryshim, ndoshta në shtëpi ose në familje. Kujdes nga përvojat e çuditshme dhe mendoni për pasojat. Sot është shansi juaj për të lënë gjithçka pas dhe për t’u çlodhur në shtëpi. Fuqia juaj joshëse është në rritje, përdorni atë për të çliruar pasionin tuaj.

“Frika jonë më e madhe nuk është se ne jemi të papërshtatshëm. Frika jonë më e madhe është se ne jemi të fuqishëm jashtë mase.” – Nelson Mandela

 

Virgjëresha

Sot, Virgjëresha, është dita për të shtyrë veten përtej kufijve tuaj, për të zgjeruar horizontet tuaja dhe për të realizuar ambiciet tuaja. Është një ditë e shkëlqyer për të bërë marrëveshje të reja dhe për të vënë në jetë planet tuaja. Partneri juaj duket se është më i thellë dhe më afër jush, tregojini atij mirënjohjen tuaj.

“Bëhu ndryshimi që dëshiron të shohësh në botë.” – Mahatma Gandhi

 

Peshorja

Sot, mbani një sy mbi pasuritë dhe asetet tuaja, mund të vijnë surpriza. Menaxhoni më mirë financat tuaja dhe punoni për të forcuar të ardhurat tuaja. Përpjekjet tuaja aktuale do të kenë pasoja pozitive në të ardhmen. Me partnerin do të gjeni më shumë afinitet sesa e kishit menduar.

“Ne duhet të jemi ndryshimi që duam të shohim”. – Mahatma Gandhi

 

Akrepi

Dita mund të sjellë surpriza, ndaj bëni durim me njerëzit e afërt. Do pasuroheni me njohuri të reja që do të jenë të vlefshme në të ardhmen. Komunikimi me njerëzit e afërt do të përmirësohet, tani është koha për të shprehur më me mjeshtëri dëshirat tuaja.

“Durimi është arti i shpresës.” – Luc de Clapiers

 

Shigjetari

Sot mund të shfaqen sekrete apo këndvështrime të reja. Do të jeni të interesuar të ndihmoni të tjerët, gjë që do të bëjë të ndjehet prania juaj. Entuziazmi juaj në dashuri është ngjitës dhe ju afron më shumë me partnerin. Guximi juaj është një cilësi pozitive.

“Bashkimi, jo përçarja, është detyra jonë e parë”. – Molieri

 

Bricjapi

Sot, jeta juaj e dashurisë mund të marrë frymë të pastër. Pavarësisht nëse jeni beqarë apo në çift, takimet apo ndryshimet e reja do të sjellin situata të reja. Mund të shfaqet gjithashtu diçka e re në lidhje me një mik ose anëtar të grupit. Hapni sytë dhe shikoni gjërat në një dritë të re.

“Ne kurrë nuk kemi forcë të mjaftueshme për të përballuar të këqijat e të tjerëve.” – La Rochefoucauld

 

Ujori

Sot, Ujori, është e rëndësishme të shmangni reagimet impulsive. Mos thoni ose mos bëni asgjë për të cilën mund të pendoheni më vonë. Të dashurit tuaj mund të mos e kuptojnë dëshirën tuaj për ndryshim, ndaj gjeni kohë për ta shpjeguar atë. Mos lejoni që presioni i partnerit të ndikojë tek ju.

“Nuk mund të jetosh pa dashur.” -Victor Hugo

 

Peshqit

Sot mund të ndodhin gjëra të papritura që do t’ju bëjnë të shihni mjedisin tuaj të përditshëm ose botën nga një këndvështrim tjetër. Mbani të hapur komunikimin dhe mos e privoni veten prej tij. Jeni gati t’i shikoni gjërat nga një kënd tjetër dhe kjo mund të hapë derën për një romancë të re.

“Dashuria është filozofia e fundit e tokës dhe e qiellit.” Camille Flammarion

blank

HOROSKOPI E MARTË 6 QERSHOR 2023

Dashi

Një ditë plot energji ju pret sot Dashi. Do të ketë shumë gjëra për të bërë, ndaj përqendroni vëmendjen tuaj në gjërat më të rëndësishme. Bëhuni gati për të kapur mundësitë që do të shfaqen. Gjithashtu, do të jeni me fat, veçanërisht nëse keni lindur në dhjetëditëshin e parë. Bëhuni gati për takime të reja që mund të sjellin harmoni në jetën tuaj të dashurisë.

“Jeta është si një aventurë, thjesht duhet të dish ta jetosh.” -Amelia Earhart

 

Demi

Do të jeni më produktivë sot, duke lënë mënjanë atë që duket jo thelbësore. Kini kujdes të mos shteroni të gjithë energjinë tuaj, moderoni impulset tuaja. Nëse keni nevojë për ndihmë për të kapërcyer shqetësimet, mos hezitoni të kërkoni mbështetje. Do të jetë gjithashtu një kohë e mirë për t’u fokusuar në çështjet familjare dhe për të diskutuar ide për përmirësimin e mjedisit në shtëpi.

“Jeta është si një kanavacë: varet nga ju se si ta ngjyrosni atë.” Paulo Coelho

 

Binjakët

Do të ndjeni një ndjenjë të papritur lirie, ndaj shmangni marrjen e vendimeve të mëdha sot. Shijoni qetësinë dhe qetësinë që do t’ju lejojë të rimbushni bateritë tuaja. Do të merrni lajme të mira dhe do të jeni optimistë, duke sjellë fat të mirë. Kjo është koha ideale për të nisur projekte të reja. Për më tepër, Afërdita do të përhapë një atmosferë paqeje në jetën tuaj të dashurisë, duke sjellë kënaqësi intensive pranë.

“Jeta është një aventurë që meriton të jetohet në maksimum.” -Maya Angelou

 

Gaforrja

Sot do të dëshironi të jeni më efikas, produktiv dhe të përmirësoni shëndetin tuaj. Bëni çmos që të organizoheni sa më mirë. Do të jeni më pak emocional se zakonisht, gjë që do t’ju bëjë shumë efektivë në zgjidhjen e situatave komplekse. Merrni masa paraprake kundër të ftohtit dhe erës, pasi ajri nuk do të jetë një mik i Gaforres sot. Do të jeni të rrethuar nga dashuri, mirëkuptim, ëmbëlsi dhe butësi. Përfitoni sa më shumë nga ky ndryshim në qasjen tuaj ndaj dashurisë dhe mos e lini kurrë veten vetëm.

“Jeta është si një vepër arti – ju takon juve ta bëni atë të jashtëzakonshme.” -Ralph Waldo Emerson

 

Luani

Sot mund të shijoni daljet shoqërore, aktivitete artistike, kohë argëtuese me fëmijët dhe takime romantike. Jini të hapur ndaj përvojave të reja interesante. Ndryshimi është një pjesë integrale e jetës suaj, ndaj përshtatuni me entuziazëm. Megjithatë, kini kujdes që të mos tërhiqeni shumë nga impulset, mbani gjithmonë një ndjenjë ekuilibri. Ndjenjat pasionante për partnerin do t’ju sjellin gëzim, vetëm sigurohuni që të jeni në gjendje të përmbushni angazhimet tuaja. Nëse jeni beqarë, ju presin takime të reja.

“Jeta është ose një aventurë e guximshme ose asgjë fare.” – Helen Keller

 

Virgjëresha

Ju po ndiqni rrugën tuaj me vrull pozitiv, Virgjëresha. Vërini gjërat në lëvizje dhe shprehni mendimet tuaja pa hezitim. Shmangni të qenit shumë vetëkritik. Zakonisht jeni të qetë, simpatik dhe kërkues të kënaqësisë. Jini të hapur dhe të shoqërueshëm. Një valë pasioni vazhdon të vijë, duke sjellë reflektime të thella mbi atë që kërkoni. Vazhdoni rrugën tuaj, përgjigjet do të vijnë në qershor.

“Jeta është një mundësi, shfrytëzojeni atë.” – Mario Andretti

 

Peshorja

Sot është një ditë për t’u shijuar, Peshorja. Ju keni një aftësi për ta vendosur veten në një dritë të mirë dhe sharmi juaj do t’ju hapë shumë dyer. Optimizmi juaj në rritje do t’ju japë energji shtesë. Përshtypjet pozitive që do të lini sot do t’i hapin rrugën favoreve nga ata që ju rrethojnë. Lëreni veten të habiteni nga ngjarjet e papritura që dita ka rezervuar për ju. Libidoja juaj do të jetë në rritje, duke ju bërë edhe më tërheqës. Përjetoni nivele të reja intimiteti me dikë dhe gjeni lumturinë e vërtetë brenda vetes.

“Jeta është si një vepër arti – ju takon juve ta bëni atë të jashtëzakonshme.” -Ralph Waldo Emerson

 

Akrepi

Sot do të ndiheni se gjërat po shkojnë shumë shpejt dhe biseda me të tjerët do t’ju ndihmojë të vazhdoni. Pranimi i gabimeve tuaja do t’ju ndihmojë të shmangni problemet e ardhshme, edhe nëse mund të jetë e pakëndshme me kolegët ose eprorët. Të luani sport do të ishte një mënyrë e mirë për t’u çlodhur. Mos e frenoni entuziazmin tuaj, momenti është i duhuri për situatën dhe do t’ju sjellë kënaqësi të jashtëzakonshme. Është koha për të deklaruar dashurinë tuaj dhe për të përballuar me guxim ndjenjat tuaja.

“Jeta është një mundësi e jashtëzakonshme, shfrytëzojeni sa më shumë.” – Steve Maraboli

 

Shigjetari

Do të ndjeni një nevojë të madhe për të ndërmarrë veprime sot, por përpiquni të merrni vendime me mend. Jini objektiv në zgjedhjet tuaja. Keni ndjenja dashurie për ata që ju rrethojnë. Jeta juaj emocionale ka një rëndësi të madhe për ju, Shigjetar. Të qenit i kujdesshëm do t’ju njohë nga njerëzit me ndikim. Përdorni aftësinë tuaj për të qenë të dobishëm për të tjerët. Ju po ndërtoni lidhje gjithnjë e më të pasionuara dhe intensive. Në disa raste, mund të ketë një pajtim. Paqartësia dhe pasiguria po zhduken nga jeta juaj e dashurisë dhe do të keni një vizion të qartë të rrugës suaj.

“Jeta është ose një aventurë e guximshme ose asgjë fare.” – Helen Keller

 

Bricjapi

Sot qielli ju premton një ditë lirie dhe miqësie. Lëreni imagjinatën dhe idetë tuaja më të mira të flasin për ju. Jini të gatshëm të rivlerësoni realisht planet tuaja të punës, por mos merrni vendime të nxituara. Pushoni në zgjedhjet tuaja, Bricjap. Dëshira juaj për njohje do të jetë një motivues i madh, por mos harroni t’i tregoni partnerit tuaj se si ndiheni vërtet për të.

“Jeta është një mundësi, shfrytëzojeni atë.” – Mario Andretti

 

Ujori

Sot do të kënaqeni duke biseduar me miqtë dhe familjen. Humori juaj bujar do t’ju lejojë t’i shihni gjërat në një dritë më optimiste. Bëhuni të vetëdijshëm për veprimet tuaja për të ecur në mënyrë efektive drejt mirëqenies financiare. Do të kuptoni më mirë vlerat e partnerit tuaj dhe mënyrën se si funksionon mendja e tij. Aftësia juaj për t’u përshtatur do të jetë karta juaj më e mirë. Dëgjoni me kujdes pa ndërprerë dhe do të gjeni shpjegimet që ju nevojiten.

“Jeta është një aventurë e jashtëzakonshme, zbuloni se çfarë ka rezervuar për ju.” -Oprah Winfrey

 

Peshqit

Mendimet tuaja natyrisht do të kthehen në aspektet më serioze të jetës. Jepini vetes një pushim dhe jini të vetëdijshëm për pasojat e teprimeve tuaja. Merrni një qasje më të ekuilibruar për të menaxhuar energjinë tuaj. Merrni pak kohë për të reflektuar. Do të përballeni me një problem që ka komprometuar motivimin tuaj në punë. Mos e shmangni. Ju do të jeni në gjendje të përballeni me problemin që keni përjetuar muajin e kaluar. Falë këndvështrimit tuaj realist, do të keni mjetet për të gjetur një zgjidhje të qartë.

“Jeta është si një vepër arti – ju takon juve ta bëni atë të jashtëzakonshme.” -Ralph Waldo Emerson

 

 

blank

HOROSKOPI I JAVËS 5-11 QERSHOR 2023

Dashi

Jini të sinqertë dhe të drejtpërdrejtë, pa frikë të shprehni të vërtetën tuaj. Në zyrë do t’ju duhet të bëni marifete për të zgjidhur problemet. Në dashuri tregoni guxim dhe përfitoni nga mbështetja e Venusit.

“Ju nuk do të dilni nga kjo rrëmujë pa e zbrazur thesin.”

 

Demi

Relaksohuni, do të jetë një javë e qetë. Përfitoni nga kjo periudhë për të rimbushur bateritë tuaja. Vera sjell shumë mundësi, ndaj shfrytëzojini ato dhe kërkoni diçka të re për të thyer monotoninë.

“Ndryshimi është çfarë ju duhet për t’ju shkundur nga mërzia.”

 

Binjakët

Keni energji të jashtëzakonshme, por kini kujdes që të mos nervozoheni kur nuk keni çfarë të bëni. Ruani qetësinë dhe mos i ngarkoni të tjerët me tension.

“Qetësia është çelësi i gjithçkaje.”

 

Gaforrja

Do të jenë ditë të mbushura me angazhime pune dhe probleme të vazhdueshme. Mos u dekurajoni, këmbëngulni deri në fund. Do të shihni dritën në fund të tunelit këtë fundjavë.

“Nuk mund të bësh tjetër vetëm të shtrëngosh dhëmbët”.

 

Luani

Forca juaj e brendshme ju bën të vendosur dhe të gatshëm për të përballuar çdo sfidë. Vera do të jetë një kohë shumë e mirë për ju. Në dashuri, përdorni energjinë tuaj për të bërë takime interesante.

“Përballoni çdo sfidë kokë më kokë”.

 

Virgjëresha

Do të jetë një javë e karakterizuar nga pengesa që do ju bëjnë nervozë. Mos lejoni që të ndikoheni negativisht dhe përpiquni të mos jeni të keq me të tjerët.

“Mbani nën kontroll ligësinë tuaj.”

 

Peshorja

Do të jeni duke u rikuperuar si në punë ashtu edhe në dashuri. Me partnerin do arrini një kompromis dhe do keni mundësi të reja në karrierë.

“Përpjekjet tuaja mund të hapin shtigje të reja.”

 

Akrepi

Do të gjeni stabilitet emocional. Përpara se të ktheheni në lojë në dashuri, kërkoni një ekuilibër me veten. Në punë, të ardhurat janë të ulëta dhe mund t’ju duhet të bëni disa sakrifica.

“Gjeni stabilitetin përpara se të merrni vendime.”

 

Shigjetari

Do të ndjeni një lidhje të fortë me partnerin, por përpiquni të kuptoni dëshirat tuaja. Mos e nënvlerësoni atë që keni tani. Ndoshta është koha për t’u rritur pak.

“Kuptoni dëshirat tuaja, por mos e nënvlerësoni atë që keni.”

 

Bricjapi

Ju mund ta trajtoni veten me pak relaksim në një javë të qetë. Shfrytëzojeni kohën tuaj të lirë për të bërë diçka personale dhe përpiquni t’i shtoni pak erëz jetës tuaj të dashurisë.

“Hiqni pluhurin nga interesat tuaja të vjetra dhe zbatojini idetë tuaja në praktikë”.

 

Ujori

Ju ndjeni nevojën për liri dhe risi. Thyeni rutinën dhe përpiquni të thyeni zinxhirët që ju shtypin. Kërkoni diçka që t’ju shkundë nga tortura juaj.

“Çliro veten nga prangat e monotonisë.”

 

Peshku

Përqendrohuni te dashuria dhe zgjidhni gabimet e ditëve të fundit. Jini të pranishëm dhe tregoni ndjenjat tuaja. Nëse gjithçka dështon, ndoshta është koha për të bërë një ndryshim.

“Bëni të qartë thellësinë e ndjenjave tuaja.”

blank

HOROSKOPI E HËNË 5 MAGGIO 2023

Dashi

Një aventurë emocionuese plot humor të mirë dhe animacion ju pret sot. Hëna e plotë do të tërheqë një skenar pozitiv për të ardhmen tuaj, duke ju ofruar shtigje tërheqëse. Ju mund të zgjidhni një udhëtim jashtë vendit ose të nisni një projekt autorial. Është koha të shkëlqeni dhe të zgjeroni horizontet tuaja, duke gjetur mënyra krijuese për të rritur biznesin tuaj ose për të fituar para shtesë. Mundësitë janë në horizont!

“Kurrë mos ndaloni së ëndërruari, sepse ëndrrat janë karburanti i shpirtit.” Paulo Coelho

Demi

Është koha të hiqni dorë nga modelet e vjetra dhe të bëni ndryshime në jetën tuaj. Merrni fuqinë tuaj dhe lëreni hënën e plotë të ndriçojë shtigjet drejt arritjeve më të mëdha. Kjo periudhë do të sjellë përgjigje ekzistenciale, zgjidhje të konflikteve familjare dhe plane të reja për jetën tuaj intime. Përfitoni nga kjo mundësi për të rikrijuar veten dhe për të përmirësuar gjendjen tuaj financiare. Do të ketë takime magjepsëse!

“Jeta është rezultat i zgjedhjeve që bëjmë. Nëse duam ta bëjmë atë më të mirë, duhet të bëjmë zgjedhje më të mira.” – Dr. Phil

Binjakët

Kjo e diel me hënë të plotë do të jetë plot emocione për ju. Rrugët drejt kënaqësisë më të madhe në dashuri dhe përmbushjes personale do të ndriçohen. Nëse jeni beqarë, mund të gjeni një romancë të re përmes një miqësie që mund të rezultojë shumë e veçantë. Në martesë, planet e reja do të intensifikojnë marrëdhënien, duke sjellë më shumë kënaqësi dhe romancë. Është fillimi i një cikli të ri jetësor!

“Lumturia arrihet kur kupton se ajo që ke nuk është aq e rëndësishme sa ajo që je”. – H. Jackson Brown Jr.

Gaforrja

Hëna e plotë do të ndriçojë fushat e punës, shëndetit dhe rutinës në jetën tuaj. Rrugët drejt një përmbushjeje më të madhe profesionale, ekuilibrit dhe mirëqenies do të jenë të qarta. Përfitoni nga kjo e diel për t’u kujdesur për veten duke caktuar një seancë terapie, duke iu përkushtuar aktivitetit fizik ose duke kryer analiza mjekësore. Vetëkujdesi do të jetë thelbësor në këtë fazë të rritjes së kërkesave dhe mundësive për zhvillim profesional.

“Shëndeti është pasuria më e madhe. Kënaqësia është thesari më i madh. Besimi është i afërmi më i afërt. Mençuria është drita më e madhe.” – Buda

Luani

Festoni fitoret e fëmijëve tuaj, planifikoni udhëtime, krijoni projekte dhe investoni në një të ardhme të ndritur. Objektivat profesionale do të riformulohen falë kalimit të Mërkurit përmes Uranit, duke favorizuar inovacionin dhe duke lehtësuar shpërndarjen e punës. Kjo hënë e plotë do të sjellë zgjidhje kreative, entuziazëm për projekte të reja, dhurim ndjenjash dhe fuqi personale. Është koha për të dizajnuar markën tuaj!

“Pavarësisht se sa i mirë është produkti ose shërbimi juaj, tregu do ta vlerësojë atë vetëm në bazë të mënyrës se si ata e perceptojnë atë.” – Elon Musk

Virgjëresha

Kjo hënë e plotë paralajmëron ndryshime, më shumë rehati dhe përmbushje të ëndrrave tuaja. Problemet e banimit, afeksionet familjare dhe shpëtimet nga e kaluara do të ndriçohen. Lajmet nga larg mund t’ju habisin dhe të shpejtojnë vendimet tuaja ose të parashikojnë një udhëtim. Është koha për të thyer barrierat, për të rifreskuar njohuritë tuaja dhe për të rinovuar filozofitë tuaja. Dashuria do të kapërcejë distancat dhe paragjykimet dhe martesa do të jetë në rritje.

“Lumturia nuk është diçka jashtë kutisë. Ajo vjen nga veprimet tuaja.” – Dalai Lama

Peshorja

Komunikimet do të përshpejtohen sot. Sqaroni dyshimet, ndryshoni planet, afrohuni më shumë me vëllezërit tuaj ose përkushtojuni studimit për të pasuruar repertorin tuaj. Lidhjet ndërkombëtare ose me të dashurit tuaj të largët do t’ju japin motivim dhe entuziazëm. Informacioni që do të dalë në dritë në këtë hënë të plotë do të zgjojë ëndrrat tuaja. Mund të mbështeteni në prestigj të madh, në zgjerimin e miqësive dhe marrëdhënieve profesionale.

“Komunikimi efektiv është ura lidhëse mes njerëzve dhe suksesit”. – Zig Ziglar

Akrepi

Kjo e diel do të sjellë zgjidhje financiare, mundësi biznesi apo mundësi për të rikuperuar humbjet nga investimet. Ulni entuziazmin tuaj për blerje ose vendime të shtrenjta. Një ftesë për të udhëtuar ose për t’u lidhur me dikë larg do të flasë me zemrën tuaj. Hëna e plotë do t’ju ndriçojë rrugën për të fituar më shumë dhe për të rritur standardet tuaja. Është koha për të bërë ndryshime në planin tuaj.

“Asnjëherë mos i vendosni të gjitha vezët tuaja në të njëjtën shportë.” – Warren Buffett

Shigjetari

Me hënën e plotë në shenjën tuaj, rrugët drejt përmbushjes më të madhe personale, zgjedhjet dhe planet e martesës do të ndriçohen. Riformuloni rutinën tuaj, zbuloni mjete teknologjike për të thjeshtuar jetën tuaj, merrni vendime biznesi dhe lehtësoni jetën tuaj të përditshme. Emocione të forta, karizëm, vetëvlerësim dhe një qëndrim më i madh do të shënojë këtë të diel. Shkoni përpara me besim!

“Vetëvlerësimi është çelësi i suksesit. Nëse nuk keni besim në veten tuaj, si do t’ju besojnë të tjerët?” – Eleanor Roosevelt

Bricjapi

Ëndrrat e qarta dhe zbuluese, përshtatja me spiritualitetin dhe frymëzimi për një projekt pune do të theksohen në këtë hënë të plotë. Përfitoni nga kjo periudhë për të rritur vetëdijen tuaj dhe për t’u ndërgjegjësuar për atë që ju nevojitet për të mbajtur një shëndet të mirë dhe një rutinë të lehtë dhe të ekuilibruar. Lajmet për fëmijët mund të shkaktojnë emocione të shtuara. Zbuloni sekretet dhe të vërtetat!

“Dituria fillon me habi.” – Sokrati

Ujori

Bashkohuni me një grup të ri, përqafoni një kauzë kolektive ose zgjeroni pjesëmarrjen tuaj shoqërore për të bërë një ndryshim në botë. Hëna e plotë do të ndriçojë rrugët e arritjeve dhe kontributit më të madh në zhvillimin e shoqërisë. Filloni me komunitetin tuaj, zgjidhni konfliktet dhe zhbëni konfuzionin falë një miqësie të veçantë. Kjo e diel do të sjellë takime domethënëse dashurie.

“Ju nuk mund ta ndryshoni botën vetëm, por mund të hidhni një gur në pellg dhe të bëni shumë valë.” – Nënë Tereza

Peshqit

Rrugët drejt së ardhmes, çështjet e karrierës dhe familjes do të ndriçohen të dielën me hënë të plotë. Vizualizoni se ku dëshironi të shkoni dhe bëni plane afatgjata. Një projekt shtëpie mund të synojë t’ju ofrojë më shumë rehati. Rinovoni konceptet, shkruani idetë dhe jini të hapur ndaj mësimeve të reja. Mund të emocionoheni për të studiuar dhe të filloni aktivitete të reja.

“Pavarësisht se sa i vështirë është kalimi, është e rëndësishme të vazhdosh të notosh.” – Dory (Finding Nemo)

blank

HOROSKOPI E DIEL 4 QERSHOR 2023

Dashi

Sot mund të ketë tensione në familje, sidomos te femrat. Do të ndaheni mes të vërtetës dhe dashurisë që ndjeni për ta. Përgjigjuni me vendosmëri, por pa e humbur durimin.

“E vërteta është si një luan; nuk keni pse ta mbroni atë. Lëreni të lirë dhe ai do të mbrohet.” – Shën Agustini

 

Demi

Sot do të jeni të dashur dhe të afërt me të dashurit tuaj. Ndikimet planetare do të nxisin dashurinë tuaj për ta. Tregojeni dashurinë tuaj me komplimente, dhurata të vogla dhe përqafime. Do të jeni sentimentalë dhe të butë.

“Dashuria nuk është vetëm diçka që ndjen, është diçka që e bën”. -David Wilkerson

 

Binjakët

Sot ana juaj e këndshme dhe e ngrohtë do të mbizotërojë. Si burrat ashtu edhe gratë do t’ju pëlqejnë. Është koha e përkryer për të kaluar me miqtë ose për të pranuar një ftesë të veçantë. Disponimi juaj i mirë do të infektojë njerëzit përreth jush.

“Optimizmi është çelësi i suksesit. Nëse jeni optimist, do të jeni më mirë dhe njerëzit rreth jush do të përmirësohen nga pozitiviteti juaj.” -Harvey Mackay

 

Gaforrja

Mund të takoni dikë që nuk e keni parë për një kohë të gjatë, i cili do të ketë ndryshuar shumë. Kini kujdes të mos e ngatërroni. Edhe rosa e shëmtuar mund të transformohet. Përqeshja mund të sjellë keqardhje.

“E kaluara është si një prolog; ajo mund të na ndihmojë të kuptojmë të tashmen, por nuk duhet të lejojmë që ajo të ndikojë në të ardhmen tonë.” -Ronald Reagan

 

Luani

Sot do të keni një ditë të ngarkuar. Shtëpia, familja ose partneri juaj do të kërkojnë vëmendjen tuaj. Kini kujdes të mos i kaloni kufijtë tuaj. Një krizë nervore mund të jetë afër.

“Nuk është ngarkesa që i thyen shpinën devesë, por mungesa e vetëbesimit”. – Eleanor Roosevelt

 

Virgjëresha

Sot mund të zbuloni ose përballeni me mistere, si në punë ashtu edhe në dashuri. Një element i së shkuarës mund të ndriçojë situatën aktuale. Hetoni dhe përpiquni të kuptoni më mirë.

“Njohuria është fuqi, dhe kurioziteti e mban njohurinë gjallë.” – Eleanor Roosevelt

 

Peshorja

Sot emocionet tuaja do të stimulohen. Përfitoni nga ana juaj femërore dhe e ndjeshme. Kërkoni njerëz që ndajnë emocionet dhe ëndrrat tuaja. Mundeni errësirën që mund të dëmtojë moralin tuaj.

“Emocionet janë ngjitëse. Nëse doni të përcillni lumturinë, duhet të jeni të lumtur”. Leo Buscaglia

 

Akrepi

Sot është koha për të vëzhguar jetën tuaj të brendshme, veçanërisht në fushën e dashurisë. Flisni për mendimet tuaja me një mik për të marrë një perspektivë objektive.

“Mençuria e vërtetë është të njohësh injorancën tënde.” – Sokrati

 

Shigjetari

Sot mund ta keni të vështirë të përballeni me emocionet tuaja. Mos e detyroni veten të jeni të gëzuar nëse nuk ju pëlqen. Pranoni disponimin tuaj dhe pasojat që ai sjell. Shkoni për një shëtitje dhe shijoni një darkë të përzemërt sonte.

“Bëhu vetvetja, të gjithë të tjerët janë tjetërgjë.” -Oscar Wilde

 

Bricjapi

Sot mund të pyesni veten nëse doni të dilni me dikë që doni. Merrni pak kohë për të reflektuar dhe shkruar atë që ndjeni. Takimet e ngarkuara emocionalisht mund të çojnë në konfuzion ose panik.

“Guximi nuk është mungesa e frikës, por pushtimi i saj.” – Nelson Mandela

 

Ujori

Sot veproni me maturi dhe rigorozitet për të qenë efektivë. Mos bëni supozime dhe verifikoni informacionin. Mos i ngatërroni ndjenjat me argumentet, shmangni krijimin e situatave të vështira për të tjerët.

“Logjika do t’ju çojë nga A në B. Imagjinata do t’ju çojë kudo.” – Albert Einstein

 

Peshqit

Ju filloni një periudhë pune intensive. Nëse keni ndonjë plan të pazakontë, prisni që gjërat të rregullohen. Është një kohë e mirë për të gjetur partnerë të përshtatshëm.

“Sekreti i suksesit është të përqendroheni në misionin tuaj dhe t’i qëndroni besnik atij.” -Oprah Winfrey

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 3 QERSHOR 2023

Dashi: gjërat po shkojnë mirë, në fakt ju ndiheni më të hapur për të bërë takime të reja, ata mund të jenë kalimtarë apo pse jo? Shumë interesante. Sytë tuaj kanë diçka të veçantë dhe nëse doni të përjetoni një aventurë duhet të ecni përpara pa asnjë frikë. Në punë kjo është një periudhë shumë me fat, në fakt nëse doni të krijoni një partneritet me të tjerët, yjet janë në anën tuaj. Keni shumë gjëra për të bërë dhe ndiheni pak të lodhur, pushoni më shumë.

 

Demi: nëse jeni duke përjetuar vështirësi me partnerin tuaj, ndoshta ka ardhur koha për t’i kapërcyer ato. Jeni më i qetë se dje, por jeni shumë i lodhur. Marsi është disonant, kështu që mund të sjellë shumë eksitim në mjedisin e punës. Duhet të shmangni angazhimet që janë shumë të lodhshme, më mirë t’i jepni vetes pak relaksim, ju keni vërtet nevojë për të!

Binjakët: duhet të ndaloni gjithmonë qëndrime agresive dhe të jeni shumë argumentues. Nëse keni fëmijë, ju këshilloj t’i kushtoni më shumë vëmendje. Edhe pse duket e vështirë, shumë shpejt do të arrini të zgjidhni problemet e vjetra. Sot në punë jeni shumë të pangopur, detyrojeni veten. Mos e teproni shumë me ushqimin, alkoolin dhe duhanin, duhet të mbani nën kontroll shëndetin tuaj.

Gaforrja: tregohuni të kujdesshëm dhe përpiquni të lini mënjanë xhelozinë në dashuri. Ndonjëherë duhet të keni parasysh ndjeshmëritë e njerëzve të tjerë, jo të gjithë mendojnë si ju. Në punë bëni kujdes që të zgjidhni me kujdes bashkëpunëtorët dhe për projektet tuaja të reja mos u mbështetni shumë tek të tjerët. Jeni shumë të lodhur, ndaj shmangni punën e tepërt dhe pushoni më shumë për të rimbushur bateritë tuaja.

Luani: një lajm i mirë vjen sepse sot yjet do të zbulojnë një dashuri shumë të rëndësishme. Nëse jeni të ndarë mes dy historive, kjo është koha e duhur për të vepruar. Afërdita dhe Marsi janë në shenjën tuaj, ndaj gjërat në punë do ecin edhe më mirë dhe nuk do bëni asnjë gabim. Do kaloni një mbrëmje duke u rikuperuar, por do jeni pak nervozë.

Virgjëresha: deri në fund të muajit do t’ju duhet të bëni një zgjedhje dhe në këtë moment dashuritë e reja janë të preferuarat. Nga pikëpamja emocionale jeni shumë i fortë. Në punë mos ndërmerrni hapa shumë të rrezikshëm, por mos e nënvlerësoni potencialin tuaj sepse jeni person i denjë. Sot do të jeni pak nervoz, ndoshta aktiviteti fizik do t’ju ndihmojë të qetësoni nervat.

Peshorja: këtë pasdite mund të keni një diskutim me dikë në familjen tuaj, nga pikëpamja sentimentale në vend të kësaj, mund të keni një takim interesant që në fund mund të jetë shumë i rëndësishëm. Nëse jeni të lodhur nga puna juaj, mund të mendoni për një ndryshim. Ata që punojnë për veten e tyre, nga ana tjetër, mund të kenë një mundësi të mirë brenda pak javësh. Mirë për shëndetin tuaj pasi ndiheni shumë më mirë.

Akrepi: përpiquni të ruani qetësinë, sidomos pasdite. Përplasjet e sotme mund të ndryshojnë përgjithmonë vizionin tuaj për dashurinë. Në vendin e punës ka një atmosferë ndryshimi, edhe nëse nuk jeni aspak të qetë dhe një qëndrim i një prej kolegëve tuaj mund t’ju bëjë të errët. Mos e lodhni veten, duhet të pushoni.

Shigjetari: në këtë muaj qershor do të keni mundësi të komunikoni më mirë me partnerin dhe konfliktet që kanë ekzistuar deri vonë janë kapërcyer. Yjet janë në anën tuaj dhe Hëna në shenjën tuaj do të sjellë disa lajme shumë interesante në vendin e punës. Mundohuni ta pastroni pak mendjen, keni nevojë për pak relaksim, nuk mund të mendoni gjithmonë për punën.

Bricjapi: përpiquni të mbani larg keqkuptimet me partnerin dhe mbi të gjitha të kontrolloni nervozizmin tuaj, këto ditë është padyshim i tepruar. Do ketë disa lajme shumë të rëndësishme në punë, bëhuni gati. Lajm i mirë për shëndetin tuaj sepse ndiheni shumë më mirë.

Ujori: gjatë këtij muaji do të jeni shumë dyshues në dashuri dhe së shpejti Afërdita dhe Marsi do të jenë në opozitë. Ju dukeni mirë pranë njerëzve të tjerë, por duhet të mësoni t’i lini gjërat t’ju rrëshqasin nga shpina. Në punë do ju kërkohet më shumë përkushtim, por keni nevojë për më shumë konfirmim. Sot ju këshilloj të shmangni situatat e vështira.

Peshqit: situatat e dashurisë duhet të rishikohen dhe t’i kushtojnë vëmendje të veçantë personave të lindur nën shenjën e Virgjëreshës. Lajm i mirë për beqarët, sepse kjo është koha e duhur për të nisur një histori të re dashurie. Në vendin e punës gjithçka po shkon mirë dhe ky do të jetë një sezon plot kërkesa të rëndësishme. Hëna është disonante, ndaj ju këshilloj të mos bëni shumë.

 

blank

HOROSKOPI E PREMTE 2 QERSHOR 2023

Dashi: sot është padyshim më i mirë se dje, në fakt kjo është koha e duhur për të zgjidhur problemet që kanë lindur së fundmi, ju lutem, përfitoni nga kjo! Nëse jeni në një lidhje për një kohë të gjatë, kjo është koha e duhur për të filluar të mendoni për të bërë plane në mënyrë të madhe. Në punë jeni gjithmonë të zënë, por mbani mend se duhet t’i kryeni gjërat. Ky është muaji i duhur për të mbledhur para. Mirë për shëndetin tuaj pasi ndiheni shumë më të fortë.

Demi: Jupiteri është në shenjën tuaj, por pavarësisht kësaj, në dashuri ka mosmarrëveshje, ndaj kini kujdes. Këshilla ime është të mos zemëroheni shumë dhe të mos jeni shumë pesimistë. Në punë, të paktën për sot, do të ishte më mirë të mos hidhni hapa shumë të rrezikshëm, ndaj qëndroni vetëm te roli juaj. Mundohuni të mos bëni shumë angazhime, përndryshe stresi do t’ju pushtojë.

Binjakët: janë të gjitha kushtet e duhura për të lindur një dashuri të madhe, në fakt ju jeni edhe më pak të zemëruar se muajin e kaluar. Në punë kohët e fundit keni qenë paksa shumë në ankth dhe ju mungon përqendrimi, përpiquni të punoni më shumë. Për sa i përket shëndetit, do të keni shqetësime të vogla në stomak, ndaj shmangni teprimin dhe pushoni më shumë.

Gaforrja: pritet një periudhë ndryshimesh të mëdha. Ata që janë beqarë mund të kenë takime shumë të rëndësishme, ndërsa ata që janë në një lidhje prej kohësh mund të mendojnë për një fëmijë. Në punë gjërat po shkojnë gjithnjë e më mirë dhe nëse keni një dëshirë të veçantë, ajo mund të realizohet deri në fund të muajit. Ju ia vleni dhe keni gjithçka që duhet për të marrë atë që dëshironi, kështu që mos u përmbaheni. Jeni pak të lodhur, duhet të pushoni më mirë.

Luani: po përjetoni një moment pozitiv, i përbërë nga përqendrim i mirë dhe rizbulimi i pasionit. Megjithatë, ju këshilloj të jeni të kujdesshëm, kështu që çfarëdo që dëshironi të bëni, lëvizni me shumë kujdes. Në punë mos i shtyni më gjërat, ka ardhur koha të përballeni me çdo gjë që nuk shkon. Për sa i përket shëndetit, në mbrëmje do të keni një shqetësim të vogël, por asgjë serioze, mos u shqetësoni.

 

Virgjëresha: duhet të shmangni pengimin e situatave të komplikuara. Nëse ju pëlqejnë dy persona, ndoshta është koha për të bërë një zgjedhje. Me një person të lindur në shenjën e Luanit do të përjetoni ndjenja pozitive. Mundohuni të gjeni sërish pak qetësi, ky është një moment i favorshëm për ju. Në punë duhet të zgjidhni sa më shpejt një çështje ligjore, ju lutem. Për sa i përket shëndetit, kushtojini vëmendje dietës suaj, ndoshta lëreni veten të ndiqet nga një profesionist.

 

Peshorja: për momentin keni një dëshirë të madhe për të bërë dhe do të përjetoni emocione në fushën profesionale që do t’ju sjellin avantazhe. Në punë, nëse prej gati dy vitesh përjetoni një ndalesë, tani është koha e duhur për të gjetur një zgjidhje. Mëngjesi do nisë shumë ngadalë, por pasdite gjërat do shkojnë shumë më mirë.

 

Akrepi: sot është dita e duhur për të pastruar keqkuptimet, ndaj përfitoni! Në punë kjo ditë pozitive favorizon kontaktet, por do të dëshironit të arrinit edhe më shumë, njiheni si shumë ambiciozë. Kohët e fundit keni qenë paksa shumë i shqetësuar, duhet të qetësoheni. A keni menduar ndonjëherë se një meditim i vogël mund t’ju ndihmojë?

 

Shigjetari: nëse keni diçka për të thënë, është më mirë ta bëni sot, mos shtyni asgjë për fundjavë. Një person që ju ka mërzitur kohët e fundit mund të kthehet, ju lutemi përpiquni të ruani qetësinë. Në punë gjërat po shkojnë shumë mirë, në fakt sot mund të mbyllni diçka që ka mbetur pa përfunduar ose të bëni diçka më pak të lodhshme se zakonisht. Mirë për shëndetin tuaj sepse jeni në një fazë rikuperimi.

 

Bricjapi: nëse doni dikë duhet t’i afroheni këtij personi dhe të jeni të sinqertë, do të shihni që nuk do të gaboni. Sot ndiheni shumë krijues. Në punë do keni shumë ide të mira dhe nëse keni një biznes të pavarur suksesi është i garantuar. Mos rrini deri vonë sonte, keni nevojë për pak më shumë pushim.

 

Ujori: sot diçka nuk shkon, ndaj kushtojini vëmendje shumë fjalëve. Mos e braktisni shumë veten ndaj mendimeve negative, do të keni disa shqetësime këtë muaj. Në punë për shkak të Jupiterit disonant do të përplaseni me dikë, jo të gjithë mund t’i kuptojnë vendimet tuaja. Për sa i përket shëndetit, shmangni teprimet, duhet të rikuperoni pak energji.

 

Peshqit: shmangni debatet e panevojshme me partnerin, përndryshe rrezikoni ta ktheni çdo diskutim në konflikt. Në punë fillon të shfaqet lodhja dhe në momentin e fundit do t’ju duhet të zgjidhni një problem. Do të arrini në fund të ditës shumë të lodhur, ndaj shmangni teprimin, keni nevojë për pak pushim.

blank

HOROSKOPI I MUAJIT QERSHOR 2023

Dashi

Gjatë javëve të ardhshme nuk do të mungojnë gjërat për të bërë dhe ndonjëherë do të keni vështirësi për të mbajtur gjithçka nën kontroll. Megjithatë, përpiquni të mos i dorëzoheni nervozizmit, por vazhdoni me qetësi dhe në fund të gjitha nyjet do të kthehen në shtëpi. Mos u mundoni t’ua impononi të tjerëve vizionin tuaj për gjërat, por tregohuni të hapur dhe të kuptueshëm edhe në lidhje me nevojat e njerëzve të tjerë. Jini të durueshëm dhe do të shihni që ngadalë çdo pjesë e jetës suaj do të përshtatet në mënyrë të përkryer.

Demi

Në muajin qershor do të shfaqet një sharm intrigues në shenjën tuaj duke ju bërë të parezistueshëm! Mos qëndroni brenda dhe nëse jeni të interesuar për dikë, mos hezitoni t’i tregoni atij interesin tuaj. Gjatë kësaj kohe mund të mbështeteni në miqësi të forta që do t’ju kujtojnë se sa me fat jeni që jeni në gjendje të mbështeteni në dashurinë e njerëzve që ju interesojnë. Organizoni një darkë të këndshme së bashku, në fund të fundit, komoditeti është shumë i rëndësishëm për ju, ashtu si ushqimi i mirë. Të mira janë edhe projektet e reja, nismat tuaja do të japin fryte.

 

Binjakët

Qershori do t’ju japë më shumë forcë dhe dëshirë për të shprehur lirshëm atë që mendoni se do të ndihet. Jeni të ngopur me kufizimet sociale dhe gjatë këtyre javëve durimi juaj është në grindje. Do t’ju duhet të merrni vendime, të përpiqeni t’i shikoni gjërat nga një këndvështrim tjetër dhe të hidhni hap pas hapi. Në dashuri, lëreni veten të udhëhiqeni nga ndjesitë dhe vendosni një gur të bukur në të kaluarën.

 

Gaforrja

 

Një energji dhe dëshirë e bukur për të bërë do të përgjojnë në shenjën tuaj në qershor! Mos e humbisni këtë moment pozitiv, por jini të zënë dhe jini të hapur, mundësitë interesante të punës do t’ju lejojnë të vini veten në linjë dhe të përjetoni veten edhe në role të ndryshme nga zakonisht. Punoni shumë dhe mendoni për qëllimin, rezultatet nuk do të vonojnë. Në dashuri gjërat do të ecin pa shumë pengesa, pse nuk organizoni një qëndrim relaksues me partnerin?

Luani

Në muajin qershor do t’ju duhet të përballeni me disa sfida, por me energjinë e duhur dhe mbështetjen e njerëzve që ju interesojnë, përfundimisht do të dilni fitimtarë. Mundohuni të mos i jepni rrugë tensionit, por shikoni gjërat nga një këndvështrim tjetër dhe rrethohuni me njerëz pozitivë. Për të lehtësuar stresin dhe për të rimbushur energjinë tuaj të brendshme, përkushtojuni aktiviteteve ujore, trupi dhe shpirti do të përfitojnë!

Virgjëresha

Gjatë këtyre javëve të nxehta do të keni mundësinë të vendosni në rregull aspekte të ndryshme të jetës suaj dhe të kuptoni se cilat janë nevojat tuaja reale tani. Brenda ju ndjeni një dëshirë të fortë për të ndërtuar diçka të rëndësishme me gjysmën tuaj të ëmbël dhe muaji qershor mund të jetë një pararojë e lajmeve emocionuese. Në punë, biznesi ecën pa shumë pengesa, por kujdes të mos shpenzoni shumë.

Peshorja

Muaji qershor do t’ju shohë veçanërisht të fortë dhe të vendosur, duke ju dhënë përshtypjen se jeni në gjendje të kapërceni çdo pengesë që ju del përpara. Të tjerët do t’ju shikojnë në një këndvështrim tjetër dhe do të jenë të lumtur të bashkohen me rrethin tuaj. Në punë nuk mungojnë gjërat për të bërë por nëse punoni fort në fund rezultatet dhe kënaqësitë nuk do të vonojnë. Kini kujdes të mos nxisni polemika të panevojshme, para se të ekspozoheni numëroni deri në dhjetë, përndryshe rrezikoni të dëmtoni ndjeshmërinë e një personi të dashur.

Akrepi

Një periudhë disi e ngarkuar për të lindurit e shenjës që në muajin qershor do të ndjejnë nevojën e fortë për t’iu përkushtuar punës më krijuese dhe intelektuale. Njohuritë tuaja mund t’ju hapin shtigje të papritura, duke ju dhënë mundësinë të përfshiheni. Në qershor, do të rizbuloni gjithashtu vlerën e familjes dhe do të dëshironi të kaloni më shumë kohë me të dashurit tuaj.

Shigjetari

Një muaj interesant për të lindurit e kësaj shenje që do të mund të eksperimentojnë me role të ndryshme nga të zakonshmet. Jeni një vërshim idesh dhe përkthyes të pavarur do të mund të llogarisin në një sërë mundësish interesante. Sidoqoftë, përpiquni t’i mbani këmbët në tokë dhe mos u mundoni në mbylljen e një marrëveshjeje. Epo dashuri, nëse keni personin e duhur pranë jush, më në fund mund të rizbuloni anën më të ëmbël dhe më romantike të jetës.

Bricjapi

Në muajin qershor, një zhavor dhe energji e mirë do të përgjojnë në shenjën tuaj, duke ju dhënë mundësinë për të fituar një sfidë. Ju dëshironi të përfshiheni, të provoni vlerën tuaj para të tjerëve dhe nuk do të mungojnë mundësitë për ta bërë këtë! Mos u shqetësoni për mendimet e të tjerëve, por punoni shumë për të arritur qëllimet tuaja, në fund do të dilni fitues. Megjithatë, mos harroni të mos e teproni dhe të përpiqeni ta shkëputni nga priza, edhe ju duhet të pushoni dhe të rimbusni bateritë tuaja.

 

Ujori

Muaji Qershor do të jetë veçanërisht interesant për krijuesit që do të jenë në gjendje të nisin bashkëpunime interesante. Keni shumë ide në mendje dhe me organizimin e duhur mund të fitoni disa sfida interesante. Megjithatë, lodhja – për shkak të një ritmi veçanërisht të vrullshëm – mund të ndihet, përpiquni të mos e teproni dhe, nëse është e nevojshme, kërkoni ndihmën e një personi të besuar. Epo dashuri, emocionet interesante mund ta bëjnë zemrën tuaj të rrahë përsëri!

Peshqit

Në muajin qershor do të jeni padyshim më lozonjarë dhe shakatarë, simpatia juaj do ju vendosë në një dritë tjetër dhe do të ketë shumë njerëz që do të duan të jenë pjesë e rrethit tuaj. Marrëdhëniet ndërpersonale, ndjeshmëria dhe ndjeshmëria juaj do t’ju bëjnë bashkëbiseduesin ideal, si dhe një shpatull të çmuar për të qarë. Edhe dashuria njeh një moment vërtet magjik, ndaj nëse keni dikë në zemër, mos hezitoni të hidheni!

blank

HOROSKOPI E ENJTE 1 QERSHOR 2023

Dashi: më në fund planetët janë aktivë dhe pozitivë, ndaj nuk keni pse të keni frikë dhe nga dita e 7-të do të ketë edhe emocione të reja. Kohët e fundit jeni pak i lodhur dhe më pak i vëmendshëm ndaj detajeve, ndoshta ka ndonjë tension që po ndodh? Në punë duhet të luftoni për të marrë atë që dëshironi, veçanërisht nëse keni një kontratë të përkohshme. Sot nuk do të jetë një ditë e lehtë, ndaj këshilla ime është të jeni të kujdesshëm në çdo gjë.

Demi: kujdes sepse duke filluar nga dita e 5-të, Afërdita dhe Marsi do të jenë në një aspekt kritik dhe do të jeni pak jotolerantë ndaj gjithçkaje dhe ndaj të gjithëve. Jeni shumë i zënë për shkak të punës, ju këshilloj që në çdo rast të jeni shumë të kujdesshëm me kolegët. Tregohuni të kujdesshëm në çdo gjë sepse sot është një ditë jashtë formës, ndaj bëni pak kujdes dhe mos e teproni.

Binjakët: një lajm i mirë për ata që janë në çift sepse gjërat po shkojnë shumë mirë, ata që janë beqarë në vend të kësaj mund të gjejnë personin e duhur, vetëm nëse do të angazhoheshin për të takuar njerëz të rinj. Pasdite kini kujdes që të mos lodheni shumë. Në vendin e punës, nëse jeni në kërkim të eksperiencave të para, yjet janë në anën tuaj, ndaj përkushtohuni në punë! Në këtë periudhë jeni të mbushur me mendime dhe gjithashtu keni pak ankthe të performancës.

Gaforrja: për fat të keq nuk do të mund të zgjidhni të gjitha problemet tuaja, por do të mund të përjetoni akoma një moment qetësie. Duhet të dëgjoni më shumë veten dhe t’u jepni hapësirë ​​nevojave tuaja më intime. Në punë ju pret një periudhë shumë e rëndësishme, ndaj shfrytëzojeni sa më shumë. Kohët e fundit e keni lënë paksa veten, kujdesuni më shumë për pamjen tuaj fizike.

 

Luani: çiftet që janë në krizë mund të rikuperojnë lidhjen e tyre sepse ky është një moment mjaft i favorshëm. Nga dita e 5-të Afërdita do të hyjë në shenjën tuaj dhe do të jetë në anën tuaj për shumë muaj. Në punë do jeni shumë të zënë sepse do keni shumë gjëra për të bërë, por ka ardhur koha për të bërë disa ndryshime të rëndësishme. Mos u shqetësoni shumë edhe sepse Hëna e kundërt sjell më shumë stres.

Virgjëresha: sot është një ditë e favorshme në të cilën mund të takoni edhe njerëz të rinj, keni shumë energji pozitive dhe ndiheni, në fakt, jeni në humor të shkëlqyer. Në punë realizoni projektet tuaja pa frikë, mund të fitoni një sfidë të mirë. Për sa i përket shëndetit tuaj, duhet të kontrolloni gjendjen e dhëmbëve tuaj.

Peshorja: sot është një ditë vërtet emocionuese dhe falë kalimit aktiv të Venusit, dashuria mund të jetë sërish pozitive. Megjithatë, jini të kujdesshëm, pasi mund të ketë ende çështje ligjore ose parash për t’u zgjidhur. Në vendin e punës, nëse keni nevojë të rinovoni një marrëveshje, brenda pak ditësh mund të merrni një propozim vërtet interesant. Gjithashtu është ditë e mirë për shëndetin tuaj sepse po përjetoni një situatë më të mirë astrologjike.

Akrepi: sot është një ditë që lë për të dëshiruar sepse në disa marrëdhënie ende nuk është e mundur të zgjidhni problemet. Nga ana tjetër, ata që kanë përgjegjësi të rëndësishme nuk ndihen aspak të ndihmuar. Në punë, ju rekomandoj t’i mbani paratë nën kontroll, sepse keni bërë shumë blerje kohët e fundit. Do të keni një mbrëmje shumë të lodhshme.

Shigjetari: sot mund të vendosni pak rregull në sferën tuaj private dhe gjithçka që do të lindë në orët e ardhshme favorizohet nga yjet. Në këtë muaj qielli është shumë pasionant. Në punë do bëni lëvizje të rëndësishme, mos kini frikë të bëni propozime të reja sepse do të pranohen me entuziazëm. Për sa i përket shëndetit, kini kujdes pasi mund të përjetoni shqetësime në stomak.

Bricjapi: Venusi në kundërshtim ju bën të keni ende tensione për të zgjidhur. Në punë përpiquni t’i merrni gjërat ngadalë, organizoni takime të reja dhe bëni propozime për ardhjen e javës së ardhshme. Lajm i mirë për shëndetin tuaj sepse yjet janë në anën tuaj, por kujdes mos e teproni.

Ujori: duhet të përpiqeni t’u jepni hapësirë ​​njerëzve të duhur, në vend që të jeni kokëfortë me ata që nuk e meritojnë aspak vëmendjen tuaj. Sot mund të keni atraksione fatale dhe dikush mund të bëjë zgjedhje vendimtare lidhur me ndryshime shumë të rëndësishme. Në punë, vijnë disa lajme që mund të çojnë në një ndryshim karriere. Jeni paksa shumë të stresuar, ndaloni herë pas here dhe jepini vetes pak pushim.

Peshqit: mund të përjetoni disa keqkuptime me partnerin, por mos u shqetësoni, këto janë gjëra që do t’i kapërceni brenda pak ditësh. Në çdo rast, këshilla ime është të thoni gjithmonë atë që nuk shkon, përderisa mbani gjakftohtësinë tuaj. Në punë do të ishte më mirë t’i shtyni të gjitha vendimet për javën e ardhshme. Në këtë periudhë jeni paksa shumë të shqetësuar, shmangni të bëni gjithçka me nxitim.
blank

HOROSKOPI E MËRKURË 31 MAJ 2023

Dashi

Disa mund të presin një përfitim financiar. Ndihma në frontin e shtëpisë do të vlerësohet shumë. Diçka që arrini në punë ka të ngjarë të lavdërohet në raund.

 

Demi

Udhëtarët e rrugës me siguri do të kalojnë. Kjo është një kohë e favorshme për të regjistruar një pronë në emrin tuaj.

 

Binjakët

Pjesëmarrja në një funksion apo ngjarje shoqërore është e mundur dhe do të jetë jashtëzakonisht emocionuese. Sugjerimi juaj për një mbrëmje ekskluzive ka të ngjarë të pranohet nga partneri!

 

Gaforrja

Kjo është koha për ta bërë jetën tuaj në shtëpi emocionuese. Dikush mund t’ju motivojë të tundni një këmbë për të qëndruar të shëndetshëm.

 

Luani

Paratë e shpenzuara mirë mund t’ju sjellin kënaqësi të brendshme. Një përgjegjësi e re në frontin profesional ka të ngjarë të vijë me më shumë fuqi dhe përfitime. Disa prej jush mund të vijnë së shpejti për të udhëhequr ekipin tuaj.

 

Virgjëresha

Ka një shans të mirë që disa prej jush të blejnë pronë. Kjo është një ditë e mirë për të takuar njerëz në rrethin tuaj shoqëror. Prisni një kohë të mirë në planin romantik me partnerin tuaj.

 

Peshorja

Ju mund të merrni diçka që dëshironi në prioritet. Qartësia e vizionit dhe qëndrueshmëria ka të ngjarë t’ju afrojnë me qëllimet tuaja profesionale.

 

Akrepi

Shanset janë që do të jeni në humor të mirë gjatë gjithë ditës, pasi e gjeni veten në formë dhe energjike. Një situatë emocionuese mund të zhvillohet në frontin e shtëpisë dhe të japë kënaqësi të pamasë.

 

Shigjetari

Do të kurseni kohë duke zgjedhur mënyrën e duhur të transportit. Sot e gjeni partnerin në humor të mirë, ndaj mos e humbisni rastin!

 

Bricjapi

Do t’ju besohet një projekt prestigjioz ose një detyrë pune. Ata që kërkojnë një ngritje ose promovim nuk do të zhgënjehen. Ka të ngjarë të bëheni qendra e tërheqjes në një mbledhje shoqërore.

 

Ujori

Reputacioni juaj do të përmirësohet në planin profesional. Nisma juaj në planin romantik ka të ngjarë të sjellë rezultate emocionuese.

 

Peshqit

Tensionet familjare, që kishin luajtur në mendjen tuaj, zhduken dhe qetësia do të përshkojë frontin e brendshëm.

blank

HOROSKOPI E MARTË 30 MAJ 2023

Dashi

Sot është një ditë e bukur por edhe mjaft e lodhshme nga pikëpamja e punës. Mundohuni të mos e humbni të gjithë energjinë pas angazhimeve tuaja profesionale dhe kushtojini pak kohë vetes dhe për të gjetur ekuilibrin tuaj.

 

Demi

Në këtë ditë do të mund të demonstroni të gjithë vlerën tuaj në punë dhe do të jeni shumë të lumtur për këtë. Jeta private po ecën mirë dhe kjo ju jep një dritë dhe energji të bukur.

 

Binjakët

Ditë e bukur që ju lejon të arrini shumë në punë. Nga pikëpamja sentimentale, përveç pak tensioni, pjesa tjetër po ecën në mënyrën më të mirë të mundshme.

 

Gaforrja
Bëhuni gati sepse do të vijë një moment i mirë mirëqenieje dhe relaksi pas kaq shumë përpjekjesh në punë. Edhe dashuria kthehet për të dhënë emocione të bukura, përpiquni t’i kushtoni më shumë kohë dhe vëmendje partnerit tuaj.

 

Luani

Dita e sotme do jetë paksa stresuese dhe e vështirë për t’u menaxhuar, por duhet të shtrëngoni dhëmbët. Ka shumë gjëra për të rregulluar, por pak nga pak do të bëni gjithçka. Në dashuri keni nevojë për më shumë vëmendje.

 

Virgjëresha

Sot në punë do jeni të detyruar të bashkëpunoni me të tjerët edhe nëse prireni të jeni njerëz shumë të pavarur. Në dashuri është një moment paksa delikat, duhet të keni durim.

 

Peshorja

Sot jeni plot energji dhe dëshirë për të bërë dhe në punë do jeni shumë produktivë pavarësisht disa pengesave të vogla për të kapërcyer. Në dashuri kthehet qetësia.

 

Akrepi

Sot do të jeni plot energji pozitive dhe dëshirë për ta bërë këtë, përpiquni të mos qëndroni brenda. Në dashuri do arrini të kuptoni nëse keni apo jo personin e duhur pranë jush.

 

Shigjetari

Kjo është dita e përsosur për të reflektuar mbi lëvizjet tuaja të ardhshme në dashuri, por edhe në punë. Lajme të mira dhe kënaqësi janë rrugës, bëhuni gati.

 

Bricjapi

Në dashuri po kaloni mirë dhe më në fund po filloni të ndjeni sërish emocione që nuk i keni ndjerë prej kohësh. Në punë ka ardhur koha për të pasur kënaqësi të mëdha.

 

Ujori

Ju jeni gjithmonë në kërkim të risive dhe ndryshimeve, por tani do t’ju duhet të prisni edhe pak përpara se t’i shihni ato të realizohen. Mundohuni të mos jeni shumë agresivë në dashuri.

 

Peshqit

Sot jeni plot energji dhe dëshirë për të bërë. Në punë do arrini të arrini gjithnjë e më shumë, ndaj vazhdoni të punoni shumë. Ne dashuri? Gjeni pak qetësi dhe intimitet me partnerin tuaj.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 29 MAJ – 4 QERSHOR 2023

Dashi – Dashuria: do të keni disa diskutime për t’u marrë, pasi do të kërkoni shpjegime. E marta 30/5 do të jetë dita më delikate! Puna: me yje aq të çrregullt sa më mirë të mos u lini vend situatave të paqarta. Fat: ★★★

Demi – Dashuria: nëse diçka nuk është në rregull, atëherë merreni me të menjëherë. Do të jetë një javë rishikimesh dhe pritjesh, kini kujdes nga inatet e vjetra me një ish. Puna: në këto ditë do të keni një intuitë të vlefshme dhe shumë përgjegjësi. Fat: ★★★★

Binjakët – Dashuria: përpiquni të rivendosni paqen pas stuhisë së përjetuar. Së shpejti Venusi do të jetë sërish i favorshëm dhe pasioni do të qetësohet. Puna: marrëveshjet që duhen rishikuar, veçanërisht nëse jeni një profesionist i pavarur. Ju mund të dështoni një provim. Fat: ★★★

Gaforrja – Dashuria: javë fantastike për të folur për dashurinë dhe për të bërë takime të reja. Polemikat e panevojshme me një Bricjap dhe një Dash, shmangini ato! Puna: Jupiteri i favorshëm ju fton të shfrytëzoni mundësitë më të mira për të ardhura dhe përparim në karrierë. Projektet me Peshqit. Fat: ★★★

Luani – Dashuria: duhet të shijoni një miqësi të re sepse nga qershori mund të evoluojë në diçka më të veçantë. Mund të refuzoni një propozim dashurie. Puna: tensione të vogla për të kapërcyer. Mundohuni të mos i trazoni shumë gjërat dhe bëni llogaritë. Fat: ★★★

Virgjëresha – Dashuria: do u jepni pak hapësirë ​​ndjenjave për shkak të punës. Do të jeni në ankth, por do t’ju duhet të qëndroni larg tensioneve. Marrëdhënia mes prindërve dhe fëmijëve do të prishet, kujdes! Puna: do të duhet të presim kohë më të mira. Fat: ★★★

Peshorja – Dashuria: Jupiteri është i favorshëm dhe situata juaj nuk mund të bëjë gjë tjetër veçse të përmirësohet. Megjithatë, ju duket se keni paragjykime në zemrën tuaj. Dikush ju ka vënë në sy! Puna: stabilizoni situatën financiare. Gjatë javës Jupiteri nuk do ju shqetësojë më dhe do mund të bëni zgjedhje të rëndësishme. Fat: ★★★★★

Akrepi – Dashuria: javë e vlefshme për të rikuperuar një ndjenjë ose për të bërë një marrëveshje. Puna: favorizohet tregtia. Ju do të jeni në gjendje të rinovoni një marrëveshje dhe të pohoni veten. Fat: ★★★★

Shigjetari – Dashuria: dëshira për të dashuruar. Zemrat e vetmuara mund të bëjnë një ndeshje të mirë dhe të kenë dashuri me shikim të parë. Puna: javë e mbushur me interesa, ide dhe risi. Risi! Fat: ★★★★

Bricjapi – Dashuria: favorizohet situata juaj sentimentale. Gjithçka në familje do jetë e menaxhueshme dhe ata që janë në një lidhje mund ta zyrtarizojnë. Puna: do ndiheni shumë të fortë dhe me ndihmën e Jupiterit do të arrini të diversifikoni apo ndryshoni partnerët. Fat: ★★★★★

Ujori – Dashuria: ndoshta nuk doni dashuri, vetëm shoqëri? Priten tensione. Puna: kujdes maksimal në qasjen financiare. Qershori do të sjellë dyshime me vete. Fat: ★★★★

Peshqit – Dashuria: nuk do të keni frikë të bini në dashuri, lëreni veten. Kjo do të jetë një javë e mirë. Çiftet janë gati të zgjerojnë familjen ose të zhvendosin shtëpinë. Nëse e keni gabim, kërkoni falje. Puna: koha për të korrur atë që keni mbjellë. Një sqarim i frytshëm po vjen. Fat: ★★★★★


Send this to a friend