VOAL

Please Wait...

HOROSKOPI 23 GUSHT 2016

By | August 23, 2016

Komentet

HOROSKOPI E MËRKURË 3 MARS 2021

Dashi

Ju mund të zbuloni se instinktet tuaja janë të drejta, veçanërisht kur njerëzit e tjerë janë të shqetësuar. Kjo intuitë e rritur ka të ngjarë të ndihmojë ata që janë afër jush më shumë sesa keni pritur ndonjëherë. Shfrytëzojeni në maksimum ditën dhe mbani mend ato që mësoni.

Demi

Ngjarjet shoqërore dhe aktivitetet në grup mund të sjellin interesa të reja, të cilat ofrojnë një fushë të pasur njohurish për ju. Dikush mund të rekomandojë libra mbi këtë temë. Kjo mund të jetë shumë emocionuese, veçanërisht pasi shumë njerëz të rinj që ndajnë këtë interes mund të vijnë në jetën tuaj.

Binjakët

Ju mund të dëgjoni lajme në lidhje me zbulimet e fundit në disa fusha që ngjallin interesin tuaj. Ajo që do mësoni mund të ndikojë në jetën tuaj në një mënyrë thellësisht pozitive. Sa i përket aspektit sentimental, ndoshta do të kaloni disa momente të sikletshme.

Gaforrja

Një partner i ri i mundshëm dashurie mund të shfaqet. Ndoshta do të jetë dikush nga një shtet i largët, nga një vend i huaj, ose në një fushë si ligji ose arsimi. Ju mund të keni shumë interesa të përbashkëta me këtë person. Sot aspekti financiar paraqitet i shëndetshëm.

Luani

Anëtarët e familjes mund të sjellin disa lajme befasuese për ju sot. Edhe pse pozitiv, një lajm mund t’ju zgjojë disa dyshime. Mos lejoni që emocioni të mbingarkojë logjikën tuaj. Kjo vlen edhe në marrëdhënien me partnerin.

Virgjëresha

Ftesa për disa ngjarje shoqërore interesante në lagjen tuaj mund të vijnë sot. Ju mund të dëgjoni nga disa miq që po planifikojnë të marrin pjesë, kështu që mund t’i prisni me entuziazëm këto ngjarje. Kini parasysh se mund të takoni edhe njerëz të rinj që dëshmojnë se janë kontakte të vlefshme biznesi.

Peshorja

Një lajm i mirë që përfshin një shumë të vogël parash, mund të vijë sot. Ftoni një mik për drekë. Të dy do të argëtoheni. Më pas, ju mund të dëshironi ta shpenzoni pjesën tjetër të parave në diçka joserioze, por mos shkoni aq larg.

Akrepi

Marrëdhëniet me miqtë e ngushtë duhet të përmirësohen nga komunikimi i shtuar. Një raport i ri intelektual mund t’ju afrojë më shumë në aspektin profesional. Marrëdhëniet romantike, në veçanti, intensifikohen përmes interesave të ndërsjella të zbuluara rishtas, ndoshta duke përfshirë kultura të huaja.

Shigjetari

Shumë detyra të papërfunduara mund të kenë nevojë për vëmendjen tuaj sot. Nëse nuk tregoheni i përpiktë, mund të hasni në disa pengesa veçanërisht në punë. Sa i përket dashurisë, ajo paraqitet në formë shumë të mirë.

Bricjapi

Disa lajme të shkëlqyera për fatin e mirë të një shoku mund të jenë emocionuese dhe ju mund të kaloni shumë kohë në telefon. Një lajm mund të ndryshojë jetën tuaj thellësisht në planin afatgjatë. Sa i përket aspektit financiar, përpiquni të mendoni për disa ide inovative.

Ujori

Kur bëhet fjalë për menaxhimin e parave sot, duhet të dëgjoni instinktin tuaj, pavarësisht nëse përfshin financa personale, shqetësime të lidhura me punën ose fondet e një grupi me të cilin jeni të lidhur. Bëni disa hulumtime për të verifikuar njohuritë tuaja dhe më pas ndiqini ato.

Peshqit

Bëni ndonjë shëtitje për të larguar mendimet negative që janë në kokën tuaj prej disa ditësh. Nëse filloni të mendoni pozitivisht, gjëra pozitive do të nisin të ndodhin. Ju keni nevojë për një ndryshim në marrëdhënien tuaj në çift.

HOROSKOPI E MARTË 2 MARS 2021

Dashi
Lajmi i mirë është se aspekti profesional do të shkojë mirë. Nëse jeni prindër, fëmijët do të kërkojnë diçka çdo pesë minuta dhe ju mund të ndjeni presion nga të gjitha anët. As jeta juaj e dashurisë nuk është e imunizuar nga dyshimi që duket se qëndron mbi kokën tuaj. Asnjë kompromis nuk është i mundur për ju.

Demi
Sot rimendoni të gjitha vlerat shoqërore të rëndësishme për ju. Konceptet e krijuara të pronësisë janë veçanërisht të meritueshme për t’u marrë parasysh. Pasi keni dëgjuar për një kohë të gjatë për të gjitha ato gjëra që “thjesht nuk janë bërë”, a nuk është më mirë të mendoni se mbase ato duhet të bëhen?

Binjakët
Sot është dita ideale për të ndryshuar gardërobën. Ndoshta duhet të dëgjoni gjykimin tuaj të mirë për një ndryshim në vend që të shqetësoheni aq shumë për atë që njerëzit e tjerë mund të mendojnë. Në aspektin profesional do të jeni i kënaqur.

Gaforrja
Tema e ditës është njohuria dhe të mësuarit. A keni studiuar fushën që vërtet keni dashur? A ndiheni keq që nuk keni ndjekur ndonjë shkollë apo program të tillë? Nëse këto çështje janë më të rëndësishmet në mendjen tuaj sot, mos harroni se krijimtaria juaj ka pak të bëjë me gradat që mbani.

Luani
Rreshtimi planetar është i favorshëm dhe ju jeni në procesin e korrjes së përfitimeve. Ishte vetëm çështje e vetëdijesimit dhe zgjidhjes së situatave të caktuara në lidhje me nevojën tuaj për njohje shoqërore. Mos kini aq nevojë për aprovim. Mjafton të bëni ato që dini të bëni më mirë.

Virgjëresha
Ju mund të ndiheni të mbërthyer nga modelet që shoqëria aktualisht ofron. Ndërsa luftoni për të arritur përkufizimin tuaj të vërtetë inovativ, njerëzit e tjerë ndonjëherë kritikojnë qëndrimin tuaj mjaft të çlirët. Nëse idetë tuaja janë tepër radikale, ato janë tepër konvencionale. Ka vend për të dyja pikëpamjet.

Peshorja
Rezultatet e ndikimit të planetëve do të jenë pozitive për shenjën tuaj. Nëse gjithçka shkon sipas planit, ju do të fitoni njohuri mbi shumë fusha të ndryshme. Në aspektin sentimental, do të kaloni momente shumë romantike me partnerin.

Akrepi
Një krizë e vogël është akoma një krizë. Ju mund ta prisni një të tillë në jetën tuaj personale sot. A po i ndani përgjegjësitë në mënyrë të barabartë me partnerin? A po bëni secili një përpjekje të barabartë për të ruajtur harmoninë? Bërja e pyetjeve është hapi i parë për t’iu përgjigjur atyre.

Shigjetari
Diçka duhet të ndryshojë. Pasqyra juaj ofron shtysën për zgjidhje të rëndësishme sot. A është koha të filloni një dietë, të angazhoheni për të ushtruar më shumë, ose të forconi vendosmërinë tuaj për të lënë duhanin? Çdo gjë që bëni për të përmirësuar pamjen tuaj do t’ju bëjë të ndiheni shumë më mirë me veten.

Bricjapi
E vetmja gjë e mirë për të qenë në një slitë emocionale është se kurrë nuk ndiheni në të njëjtën mënyrë për një kohë të gjatë. Një moment je lart, pastaj poshtë. Ju nuk mund ta kuptoni se çfarë dëshironi. Do të jeni shumë më mirë vetëm. Diçka më e rëndësishme mund të dalë nga këto momente vetmie.

Ujori
Mendimet obsesive, në veçanti, do të përpiqen të mbysin disa çështje më të ngutshme nga e kaluara që kanë nevojë për zgjidhje një herë e përgjithmonë. Tani është koha të zgjoheni dhe të hyni në veprim. Në aspektin financiar, tregoni kujdes me nënshkrimin e kontratave.

Peshqit
Ka diçka në ajër që ju shtyn drejt ndryshimit ose ripërtëritjes. Ndoshta është koha për të ndryshuar veshjet tuaja ose për të rimodeluar shtëpinë tuaj. Në vendin e punës shmangni debatet pa kuptim. Lërini gjërat të sqarohen pas disa ditësh.

HOROSKOPI I MUAJIT MARS 2021

DASHI

Ka të ngjarë ta keni të vështirë për të shijuar momentet në një mënyrë më të hapur dhe më të gjallërishme me të tjerët. Edhe pse ju kërkoni dashuri dhe afeksion, intimiteti është paksa i vështirë për ju. Do të jeni shumë të kujdesshëm për t’u bërë të afërt me njerëzit dhe ndarjen e ndjenjave tuaja. E gjithë kjo, sidomos në pjesën e parë të muajit, pasi Venera në kombinim me Saturnin krijojnë aspekte jo shumë të favorshme në këtë drejtim. Në pjesën e dytë të muajit do të intensifikohen pasionet tuaja dhe do të sjellë dinamikë në marrëdhënien tuaj (Venera në aspekt të favorshëm me Plutonin). Me kalimin e Venerës në Dem, do të keni mundësi të favorshme për të pasur fitime të qëndrueshme, pasi do t’i menaxhoni financat tuaja me më shumë përgjegjësi. Nga 24 marsi, Hëna e Re në shenjën tuaj, mundësi e favorshme për bashkëpunim të ri, të frytshëm dhe afatgjatë (të njëjtin ndikim do ta ndjejnë dhe Gaforrja, Peshorja dhe Bricjapi ).

DEMI

Këtë muaj me hyrjen e Venerës në shenjë tuaj do të jeni shumë tërheqës. Ju do të jeni tërheqës kryesisht për njerëzit me prirje artistike ose mistike (Venera – Neptuni të favorshëm). Nga 8 Marsi, liria personale do të jetë shumë e rëndësishme. Marrëdhëniet tradicionale nuk janë të rekomanduara në këtë transit mes Venerës dhe Uranit në shenjën tuaj. Do të jeni mjaft spontan dhe të zgjoheni më lehtë emocionalisht dhe seksualisht. Gjithashtu, do të keni më pak vetëpërmbajtje kur ndjenjat tuaja të jenë trazuar. Nga 14 marsi, mund të keni realizim bashkëpunimesh të rëndësishme pune, dhe mund të jenë me persona jashtë vendit.

BINJAKËT

Në gjysmën e parë të marsit mund të keni realizimin e qëllimeve të përbashkëta për të cilat më parë keni rënë dakord me partnerin dhe për të cilat keni investuar kohë dhe energji (Dielli-Jupiteri aspekt i favorshëm në fushën tuaj të dashurisë). Do të ndjeheni të kënaqur dhe të përmbushur. Do të keni mundësi të rritni financat tuaja të përbashkëta dhe të mbështetni njëri-tjetrin në gjithçka. Nëse jeni ‘single’, lidhja e Marsit me Jupiterin në dekadën e tretë të marsit do t’ju motivojë të sillni diçka cilësore në lidhjen tuaj të re emocionale. Mund të keni ndryshime në një shtëpi, siç janë rinovimet ose blerja e diçkaje të re. Në pjesën e dytë të muajit priten lëvizje fitimprurëse, fitime më të mira nëse jeni në industrinë e ndërtimtarisë ose bankare.

GAFORRJA

Në fillim të muajit, mund të ndjeni tendencën e një ftohjeje emocionale mes jush dhe partnerit tuaj, pasi mund të mos pajtoheni me qëllimet e përbashkëta që kanë rëndësi parësore (Venera-Saturni jo të favorshëm). Në pjesën e dytë të muajit do të keni mundësi të zgjidhni çdo mosmarrëveshje. Një udhëtim i përbashkët në horizont. Nëse jeni ‘single’ gjysma e dytë e marsit do të jetë dinamike në fushën emocionale dhe mundësi e mirë për njohje premtuese. Nga 20 marsi do të keni zhvillime shumë pozitive në punë, me moton “mundem ta bëj” dhe do të trajtoni sfidat e punës me kënaqësi. Gaforreve të papunë do t’u jepet mundësi e mirë punësimi kryesisht në fushat e marrdhënjeve me publikun/klientin ose burimeve njerëzore.

LUANI

Në gjysmën e parë të muajit ka të ngjarë t’ju mungojë ngrohtësia emocionale dhe do t’ju duhet më shumë butës. Kjo do të shkaktojë ftohje kalimtare. Gjysma e dytë do të sjellë interesa të reja dhe aktivitete të përbashkëta në marrëdhëniet tuaja. Nëse jeni luan i lirë, përpjekjet tuaja për të tërhequr vëmendjen e personit që ju pëlqen nuk do të jenë të lehta, merreni si një periudhë testi të durimit tuaj. Në 10-ditëshin e parë të muajit, raportet në punë jo të lehta, me nevojë rishikimi me kujdes të marrëveshjeve. Pastaj Mërkuri bëhet i favorshëm që sjell përmirësim të komunikimeve, forcim raportesh në punë ose mundësi punësimi të atyre në kërkim të saj.

VIRGJËRESHA

Në dekadën e parë të Marsit do të ndjeni një rritje të mosmarrëveshjeve me partnerin, por këto komplikime mund të evitohen nëse i kushtoni më shumë vëmendje partnerit dhe do të kuptoni se çfarë dëshiron nga ju. Ju mund ta idealizoni partnerin tuaj pa kuptuar saktësisht nevojat (Dielli- Neptuni pak të favorshëm ). Nga 24 Marsi do të afroheni më shumë dhe do të keni më shumë harmoni në marrëdhënie. (Venera-Neptuni të favorshëm ). Virgjëreshat single, do të jeni mjaft dinamik në fushën e emocioneve dhe do t’ju jepen disa mundësi për të hyrë në një lidhje të re emocionale. Hëna e plotë në shenjën tuaj 9 mars, do të rrisë shumë nevojën të mbaroni/përmbyllni punët e hapura ‘TANI’, këtë tendencë do ta ndjejnë edhe shenjat Binjakët, Shigjetari dhe Peshqit.

PESHORJA

Muaj i favorshëm për raportet në dashuri, harmoni në komunikim me partnerin, nuk do të mungojnë diskutimet për plane të reja në shtëpi ose shoqëri. Ata që janë beqarë, duhet ta shfrytëzojnë rrezatimin qe ju përforcon Venera në Dem dhe nëse vërtet ju pëlqen dikush, mos hezitoni të bëni hapin e parë, mos prisni, rrëmbeni dashurinë. Në punë mund të jeni paksa të nxituar, ose të mos keni durimin që ju karakterizon, jeni më të vendosur për të mbaruar me ngulm punët e hapura deri në mes të muajit, në mënyrë të filloni objektivat e reja.

AKREPI

Me hyrjen e Venerës në Dem në fushën tuaj të dashurisë, do të sjelli risi, freski në marrëdhënjet tuaja të dashurisë, do të dilni nga monotonia për rrëmbime të emocioneve të reja. Butësia juaj do të rritet bashkë me sinqeritetin në pjesën e dytë të muajit. Nëse jeni të lirë, ky muaj mund të jetë shumë i favorshëm për një lidhje të re, pasi Venera do jetë e favorshme me tre planete tjera si Jupiteri, Neptuni, Plutoni- dashuri, idealizëm, transformim me bollëk. Në punë, fillimi i muajit me ritëm të ulët, nuk rekomandohen investime të reja. Në pjesën e dytë të muajit Dielli-Neptuni të favorshëm sjellin mundësi për fillime kreative.

SHIGJETARI

Në përgjithësi nuk shquheni për durim, por këtë muaj e thyeni këtë tendencë, duke u bërë më të durueshëm me partnerin tuaj për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve, pasi disa nga keqkuptimet që keni, do të përsëriten dhe do të detyroheni të rinegocioni. Do të keni mundësi të arrini një marrëveshje, në mënyrë që të mos ketë më paqartësi. Shigjetarët beqarë kanë mundësi të mirë të përcaktojnë çfarë duan, më pas çdo gjë bëhet më e thjeshtë. Në punë ju kërkohet të jeni më të angazhuar dhe praktik, pasi keni tendencë të bëni shumë gjëra njëkohësisht dhe rezultati të mos jetë ai që prisni.

BRICJAPI

Me katër planete në shenjën tuaj (JU-SA-PL-MA) vazhdoni të jeni të favorizuarit, me shumë gjasa po vazhdoni të shijoni harmoninë që dominon jo vetëm në planin sentimental, por edhe atë shoqërorë dhe biznes/ karrierë. Gjithsesi, siç e dini ju më së miri, duke qenë se jeni autokritikë të natyrshëm, gjërat kanë nevojë të mbahen në kujdes të vazhdueshëm për një sukses të vazhdueshëm. Pjesa e parë e muajit nuk favorizon kontratat e reja, por ato nuk do të mungojnë. Objektivat tuaja do të realizohen, por me një vonesë ose nga mungesa e burimeve finansiare ose nga nevoja për rishikim të partneriteteve.

UJORI

Këtë muaj do të jeni më të ndjeshëm dhe me imagjinatë të shtuar. Nëse jeni të lidhur, partneri mund ta vërejë këtë distancë që ju edhe pa dashje mund ta krijoni. Do t’ju tërheqin gjërat artistike, krijuese si dhe ato mistike. Nëse jeni single, shfrytëzoni bollëkun e ëndrrave, vizioneve dhe dëshirave, pasi jo gjithmonë e keni vullnetin dhe qëndrueshmërinë për t’i bërë ato konkrete. Mërkuri retro do të kthehet të shenjën tuaj, e cila do t’ju ndihmojë të riorganizoni planet tuaja në punë dhe të dilni me disa ide që keni tentuar t’i realizoni më herët. Do të jetë e nevojshme të hartoni një strategji më të mirë, pasi s’do t’ju mungojnë idetë e duhura, si dhe njerëzit që t’ju ndihmojnë ta vendosni atë në veprim.

PESHQIT

Në fillim të muajit ka të ngjarë të riformuloni disa pyetje në lidhje me ndershmërinë dhe besimin ndaj partnerit tuaj (Mërkuri retro në fushën tuaj të sekreteve, pikëpyetjeve ). Do të ishte e këshillueshme që këtë herë të bëni një përpjekje serioze për ta zgjidhur këtë dilemë. Nga 16 marsi Mërkuri hyn në shenjën dhe fushën tuaj të dashurisë, partneri juaj do të fillojë të mbështetet më shumë tek ju. Peshqit beqarë, dikush me të cilin keni pasur deri tani një miqësi, takimet e rastit do të fillojnë të rrisin tërheqjen mes jush. Në punë, Mërkuri dhe Marsi të favorshëm, do t’ju lejojë të filloni negociata të reja për punët që planifikoni të ndërrmerrni. Do keni ide të reja se si të arrini më shumë sukses në takimet dhe prezantimet e biznesit.

HOROSKOPI I JAVËS 1-7 MARS 2021

Dashi

Katër yje për Dashin. Në dashuri do të jetë më pak e vështirë, sepse ka shumë të ngjarë në dy javët e para të shkurtit të keni rifituar besimin tek ndjenjat. Mundohuni të mos jeni instiktiv kur zemëroheni, mos u tërhiqni në vetvete: hapuni për emocione të reja. Në punë, ndjeni shumë lodhje por edhe diçka e bukur në funksion të pranverës së ardhshme. Duhet të takoni njerëz për të folur rreth punës, të keni iniciativë!

Demi

Tre yje për Demin. Çiftet në krizë prej muajsh nuk e kanë gjetur ekuilibrin e tyre, edhe për shkak se dy javët e para të shkurtit ishin shumë të rënda. Mundohuni të mos debatoni me të afërmit, por një takim ose një prani krejtësisht e papritur nuk përjashtohet. Në punë, një periudhë jo e lehtë për tu menaxhuar, por këtë javë do të ketë një rikuperim të lehtë. Nga pikëpamja ekonomike ende nuk keni siguri, ashtu siç nuk ka arritur konfirmimi i një pune.

Binjakët

Katër yje për Binjakët. Koha e shkëlqyeshme për të bërë zgjedhje në dashuri: nga e Premtja Marsi hyn në shenjën tuaj. Është gjithashtu e mundur që puna të mbizotërojë mbi zemrën dhe t’ju bëjë të largoheni nga afeksionet: përpiquni t’i mbani nën kontroll këto situata. Në punë, e rëndësishme për ata që kërkojnë një punë të re, por edhe për ata që duan të ndihmojnë dikë të gjejë qetësinë profesionale. Ata që kanë hapur një biznes kohët e fundit do të shërohen: yje favorizojnë profesionistët e pavarur!

Gaforrja

Pesë yje për shenjën e Gaforres. Venusi këto ditë zë një pozicion të favorshëm: E Mërkura do të jetë një ditë pozitive për ndjenjat, për të bërë zgjedhje dhe për të lënë pas emocionet. Nëse mendoni se jeni të dashuruar, përpiquni të flisni hapur. Në punë, koha e duhur për të marrë vendime të menduara. Negociata të rëndësishme do të fillojnë nga fundi i majit dhe do të zgjasin deri në mes të korrikut. Venusi është i favorshëm: me fat profesionet krijuese!

Luani

Katër yje për Luanin. Shkurti është një muaj për të harruar ndjenjat: sapo jeni kthyer nga një ndarje dhe koha e rikuperimit do të zgjasë. Tani doni më shumë liri të brendshme: kjo periudhë nuk është e shkëlqyer, por sigurisht më e mirë se e kaluara. Në punë, qielli është i favorshëm, por përpiquni të hetoni se çfarë ka ndodhur në ditët e fundit. Mund të keni lënë një punë ose ndoshta ka pasur ndryshime – por mos kini frikë, zgjedhjet tuaja nuk ishin të gabuara!

Virgjëresha

Katër yje për shenjën e Virgjëreshës. Venusi është në opozitë dhe situata për dashurinë është e veçantë. Akrepi dhe Bricjapi janë shenjat që mund t’ju kënaqin më shumë: tani keni nevojë për qetësi shpirtërore dhe jo për njerëz të pasigurt. Bëni kujdes gjatë fundjavës. Në punë, mund të keni marrë një detyrë të rëndësishme – nuk është e lehtë të merresh me punë tani. Zgjedhje fitimprurëse që vijnë për dikë, por kini kujdes nga shpenzimet e së Premtes.

Peshorja

Pesë yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshores. Nëse një dashuri ka lindur në shkurt, tani është koha për ta jetuar edhe më shumë. Horoskopi i qetë dhe pozitiv për ndjenjat: deri në fund të muajit mund të arrini edhe rezultate të shkëlqyera. Ata që janë beqarë për disa kohë mund të takojnë dashurinë e tyre: aktualisht ndiheni të lirë dhe nga e enjtja edhe më sensual. Në punë, transformime të rëndësishme gjatë rrugës: ditët e para të marsit janë të mira dhe nëse punoni vetë apo kërkoni diçka ndryshe, kjo është periudha është e mirë!

Akrepi

Katër yje për shenjën e Akrepit. Venusi është në pamje të shkëlqyeshme. Zemrat e vetmuara së shpejti mund të përjetojnë një histori të bukur dashurie, veçanërisht në gjysmën e dytë të marsit e cila është më intriguese. Ndoshta tani ka një marrëdhënie me një person i cili deri para disa ditësh ju dukej shumë i largët. Në punë, këto ditë nëse keni bërë ndonjë kërkesë, përgjigjet do të vijnë. Jupiteri dhe Saturni, megjithatë, janë kundër: mos prisni aq shumë, përpiquni të gjeni qetësi në mjedisin tuaj.

Shigjetari

Tre yje për shenjën e Shigjetarit. Wshtë e vështirë të biesh në dashuri tani, veçanërisht për ata që kanë pasur zhgënjime në të kaluarën. Jeni të lodhur, nuk keni besim: mund t’i përkushtoheni vetëm historive të pakërkuara të dashurisë, kush e di. Në punë, disa raporte janë në mosmarrëveshje: nga e enjtja Marsi fillon një tranzit. Studentët dhe ata që janë në pritje të telefonatave duhet të veprojnë me qetësi, mos u ngutni.

Bricjapi

Tre yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapit. Dashuria në muajt e fundit është dukur shumë larg, shumë shqetësime për punën. Tani, megjithatë, ju doni të përfshiheni përsëri dhe që nga e Mërkura mund të ndryshojë pak. Në punë, bëni një hap mbrapa: në shkurt keni pasur një kënaqësi, por në këtë periudhë duhet të rishikojmë disa zgjedhje. Ditët e para të marsit do të shënohen nga shqetësime, jini të kujdesshëm!

Ujori

Tre yje për Ujorin. Dëshironi një dashuri të veçantë, diçka që ju largon nga e kaluara dhe që ju bën më të lumtur dhe më pozitiv. Madje mund të kënaqeni me emocione, kush e di. Ju jeni gjithmonë të pavendosur sepse nuk doni të lidheni plotësisht me një person. Në punë, kohë interesante por duhet të ndryshoni jetën tuaj. Nuk ju mungon vullneti, por nuk keni para të mjaftueshme. Mundohuni të planifikoni diçka që nuk e çrregullon shumë llogarinë tuaj bankare.

Peshqit

Katër yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshqve. Venusi është në shenjën tuaj dhe kjo periudhë është pozitive për dashurinë. Tani gjithçka është në duart tuaja: lini veten të shkoni në emocione të reja dhe të rigjeni besimin te ndjenjat. Në punë, një javë interesante, por nuk mungon nervozizmi me kolegët, sidomos të Premten. Mund të ketë disa propozime interesante: bëni kërkesat tuaja sepse ato mund të merren në konsideratë midis muajit maj dhe qershor, kush e di. Hidhini një sy!

HOROSKOPI E HËNË 1 MARS 2021

Dashi
Ju mund të ndiheni më energjik sesa keni qënë prej disa kohësh. Aspektet planetare të ditës ofrojnë një energji të fuqishme që do të rrisin mprehtësinë tuaj mendore dhe forcën fizike, dhe kjo me të vërtetë mund t’ju ndihmojë të trajtoni dhe të përfundoni çdo detyrë që është grumbulluar.
Demi
Nëse ka diçka që dëshironi të realizoni, dita e sotme është ajo e duhura. Aspektet qiellore do të shohin një rritje të forcës fizike dhe mendore që mund të bëjë mrekulli për ju. Hidhni çdo pasiguri ose mungesë besimi në plehra dhe merrni hapat që ju nevojiten për të trajtuar projektin ose qëllimin tuaj.
Binjakët
Nëse jeni ndjerë i ngadaltë kohët e fundit, sot do të shihni një rritje të energjisë që do të rrisë shumë kreativitetin dhe forcën tuaj fizike. Shfrytëzoni rastin për një aktivitet sportiv ose shëtitje të gjatë. Ushtrimet mund të drejtojnë energjinë tuaj fizike dhe t’i japin mendjes tuaj një shans të kthjellohet.
Gaforrja
Nëse ka diçka interesante që dëshironi të provoni, bëjeni këtë. Aventura sjell emocion dhe energji, dhe këto janë thelbësore për ju. Kërkohet stimulim i vazhdueshëm për ta mbajtur të shëndetshëm psikikën tuaj. Përjetoni diçka të re sot. Edhe nëse është vetëm një shëtitje në një vend ku nuk keni qenë kurrë, do t’ju japë adrenalinën që ju nevojitet.
Luani
Energjia e sotme do t’ju ndihmojë të bëni hapa drejt rregullimit të gjërave, Organizimi është një aktivitet i mirë për sot. Krijimi i rendit sjell një ndjenjë paqeje dhe kontrolli personal. Organizimi mendor si përcaktimi i qëllimit, hartimi i buxhetit, ose caktimi i kohës do ta shtojnë këtë ndjenjë.
Virgjeresha
Energjia e ditës ju bën gati për pothuajse gjithçka. Duke pasur parasysh qasjen tuaj ndonjëherë radikale ndaj çdo gjëje që bëni, mund t’ju duhet të frenoni veten. Ju gjithashtu keni një qasje humanitare ndaj jetës. Nëse ndjekja e dëshirave tuaja dëmton të tjerët, kjo mund të krijojë një konflikt të brendshëm serioz.
Peshorja
Sot mund të jetë një kohë e shkëlqyeshme për të provuar për herë të dytë diçka që nuk ka funksionuar herën e parë. Dështimi dhe refuzimi janë pjesë e jetës, dhe ato me të vërtetë shtojnë karakter. Duke u kthyer në ring, ju siguroni që karakteri që po i shtoni është i guximshëm dhe me këmbëngulje, i suksesshëm.
Akrepi
Aftësia juaj për të gjetur qasje inovative ndaj detyrave mund t’ju shërbejë për mirë. Dita e sotme është plot energji dhe mprehtësi mendore. Do të zbuloni se shumica e gjërave vijnë lehtë. Mundohuni t’i shihni gjërat nga të gjitha këndet. Mund të ketë zgjedhje shumë më tepër sesa keni menduar.
Shigjetari
Nëse punët janë mbledhur si mal, sot është dita për të bërë diçka. Forca dhe mprehtësia mendore e shtuar janë aty, dhe projektet që nuk mund të arrinit më parë do të realizohen lehtësisht. Shfrytëzoni maksimalisht energjinë e siguruar nga aspektet planetare. Bëni atë që duhet bërë dhe më pas do të ndiheni mirë.
Bricjapi
Mos u shqetëso për të qenë produktiv sot. Falë energjisë së lartë të siguruar nga aspektet planetare, mund të jetë një nga ditët më efikase që keni pasur për një kohë të gjatë. Nëse keni një hobi krijues, përpiquni të punoni për ta realizuar. Në dashuri do të ndiheni i plotësuar sot.
Ujori
Prisni një shtim të energjisë tuaj fizike sot. Eshtë një ditë e shkëlqyeshme për të pastruar dollapët dhe dhomat. Disa ushtrime si biçikleta ose ecja do të jenë më të këndshmet. A jeni aty ku keni dashur të jeni në këtë fazë të jetës tuaj? A ka ndryshime që duhen bërë? Ushtroni si trurin ashtu edhe trupin.
Peshqit
Nëse disa projekte ose detyra duken të vështira për t’u përfunduar, përfitoni nga energjia e siguruar nga aspektet e sotme planetare. Kjo energji do t’ju japë të gjithë zgjdhjet që ju nevojiten. Aftësitë tuaja të komunikimit dhe bashkëpunimit do të rriten. Ju mund të merrni vendime shumë më shpejt se zakonisht. Kaloni një ditë produktive!

HOROSKOPI E DIEL 28 SHKURT 2021

Dashi

A jeni i kënaqur me karrierën tuaj aktuale? Nëse jo, filloni duke bërë një plan. Ka hapa specifikë që mund të ndiqni për të përfituar sa më shumë nga mundësitë në dispozicion. Shihni se çfarë mund të gjeni dhe shkoni drejt një të ardhmeje më përmbushëse.

Demi

Mos kini frikë nga ndonjë ndryshim që ju pret. Edhe nëse mendoni se nuk përshtateni mirë, keni më shumë përshtatshmëri nga sa e kuptoni. Pa ndryshime, jeta do të bëhej e ndenjur. Mundohuni ta shihni ndryshimin si një aventurë dhe një portë drejt lumturisë dhe përmbushjes më të madhe.

Binjaket

Bëni ëndrrat tuaja një mjet për të depërtuar drejt suksesit. Pavarësisht nëse mendoni se ëndrrat janë njohuri mistike ose valë të rastit të trurit, ka shumë për të kuptuar prej tyre. Ata mund të tregojnë diçka për të cilën duhet të kujdeseni. Merrni parasysh të eksploroni këtë zonë.

Gaforrja

Ndiqni instiktet tuaja, edhe nëse keni një tendencë për të dëgjuar më shumë arsyen, lëreni atë mënjanë sot. Ndërsa veshët tuaj dëgjojnë fjalë, intuita juaj mund të dëgjojë atë që është midis fjalëve dhe të pathënave, duke ju siguruar një pamje më të madhe se çdo gjë që paraqitet.

Luani

Ushqejeni mendjen tuaj me njohuri të reja. Vizitoni një librari ose lexoni disa informacione interesante në internet. Nëse keni më shumë kohë, vizitoni bibliotekën ose mësoni rreth disa kurseve që mund të jenë perfekte për ju. Njerëzit shpesh janë burimi më i mirë. Kërkojini dikujt të shpjegojë diçka, nëse kjo është ajo që ju nevojitet.

Virgjeresha

Mundohu t’i shihni ëndrrat e këqija si mënyra të sigurta për të kuptuar ndjenjat. Çfarë po ju frikëson? Pse ndiheni të pasigurt? Merrni parasysh këto pyetje dhe kërkoni përgjigje. Në dashuri do përjetoni emocione të forta.

Peshorja

Energjia nga aspektet planetare të sotme mund t’i japë forcë dhe inkurajim jetës tuaj. Shfrytëzoni rastin për të përzgjedhur gjërat që dëshironi më shumë nga të gjitha. Kthehuni në rrugën e duhur për një jetë të përmbushur duke hedhur hapa drejt dëshirave tuaja.

Akrepi

Shikoni avancimin e karrierës ose arsimit tuaj sot. Energjia mund të favorizojë zgjerimin dhe rritjen. Kur ishte hera e fundit që keni mësuar një aftësi të re? Nuk ka pse të ketë lidhje me punën. Mos ndaloni së kërkuari mënyra për të zgjeruar njohuritë tuaja.

Shigjetari

A e njihni intuitën tuaj si një pasuri të vlefshme? Disa njerëz e bëjnë dhe disa jo. Në cilin grup jeni? Eshtë më lehtë të besosh në realitetin konkret, faktik sesa në gjërat që nuk mund t’i shikosh ose prekësh. Por intuita juaj mund t’ju shërbejë më shumë sesa mund ta kuptoni.

Bricjapi

Përdorni kreativitetin tuaj për t’i bërë gjërat të ndodhin sot. Mos harroni se krijimtaria jo gjithmonë merr formën e një produkti të përfunduar. Përdoreni atë për të gjetur mënyra inovative për t’iu afruar një detyre, projekti ose problemi. Besoni në aftësinë tuaj për të zbuluar mundësi të tilla.

Ujori

Gjeni disa mënyra të reja për të zgjeruar horizontin tuaj. Rrjeti ka një sasi të pafund informacioni për të eksploruar. Mendoni se çfarë do të kënaqeni të mësoni. Ndoshta një aftësi e re për punën tuaj ose një kurs që ju tregon se si t’i bëni gjërat do t’ju ndihmojë.

Peshqit

Dil nga rutina jote. Bëjeni këtë për të zgjeruar horizontet tuaja. Aspektet planetare e favorizojnë këtë. Të ecësh me një ritëm tjetër mund të të japë shumë më tepër sesa imagjinon. Provoni diçka që nuk e keni menduar kurrë më parë.

HOROSKOPI E SHTUNË 27 SHKURT 2021

Dashi

Kjo është një ditë e shkëlqyeshme për të shprehur krijimtarinë tuaj. Artet ka të ngjarë të jenë shumë të rëndësishme për ju. Mund të zbuloni se asgjë nuk ju sjell më shumë kënaqësi në një ditë si kjo. Ju do të zbuloni se angazhimi në aktivitete krijuese mund të jetë gjëja perfekte për ju.

Demi

Nëse ndiheni të lodhur, mund t’ju duhet të shtriheni, të mbyllni sytë dhe të dëgjoni ndonjë muzikë qetësuese. Ju punoni shumë pjesën më të madhe të kohës, kështu që mund t’i bëjë mirë trupit dhe mendjes që thjesht të relaksoheni dhe të dëgjoni muzikën tuaj të preferuar.

Binjaket

Dita e sotme mund të sjellë ndjenja të forta. Kjo mund të mos jetë e re, pasi keni një tendencë t’i ndjeni gjërat thellë. Por mund të jetë pak e vështirë të gjesh një mënyrë për ta shprehur këtë. Ndërsa jeni krijues, gjetja e aktivitetit të duhur për t’ju drejtuar nuk është gjithmonë e lehtë.

Gaforrja

Mos harroni se shprehja artistike mund të ndodhë në shumë mënyra. Nuk ka të bëjë gjithmonë me vizatimin e një pikture, të kënduarit të një kënge, të luajturit muzikë, apo të aktrimit. Mënyra se si rregulloni shtëpinë ose hapësirën tuaj të punës është një shprehje artistike.

Luani

Ju mund të zbuloni se dita e sotme ju sjell forcë të madhe fizike dhe energji. Duke pasur parasysh këtë, ju me të vërtetë mund të dëshironi të bëni një punë të vështirë, sfiduese fizike. Merrni parasysh të dhuroni sende që nuk i përdorni më ose shisni gjëra që nuk ju duhen nga të cilat mund të bëni para.

Virgjeresha

Eshtë koha kryesore për të qënë i angazhuar. Aktivitetet që kërkojnë fokus ose krijimtari do të mbështeten. Fuqia fizike dhe energjia do t’ju inkurajojnë të bëni diçka aktive. Nëse jeni ndjerë i ngadaltë, i lodhur ose pak nën humor, aspekti i sotëm planetar mund t’i japë fund kësaj.

Peshorja

Ana juaj aktive mund të shfaqet sot. Ndërsa mund të jeni jashtëzakonisht i përqendruar në punën e trurit, ju gjithashtu doni të jeni aktiv dhe të bëni punë fizike. Kur keni një projekt si pastrimi i shtëpisë tuaj, mund të jeni shumë të shpejtë dhe efikas. Kjo është një ditë e mirë për të arritur shumë gjëra.

Akrepi

Nëse jeni ndjerë i lodhur ose i sëmurë kohët e fundit, gjërat do të ndryshojnë për ju. Ju shpesh mund të përjetoni humor të keq, dhe ky mund të jetë një zhgënjim i vërtetë. Gjendja juaj emocionale mund të ndikojë në mënyrën se si ndihet trupi juaj. Sigurohuni që të kujdeseni për ndjenjat tuaja, si dhe për trupin tuaj.

Shigjetari

Ju ndoshta do të jeni shumë i zënë sot, gjë që mund t’ju përshtatet fare mirë. Kjo mund të funksionojë në favorin tuaj nëse keni disa punë për të përfunduar. Të qenit aktiv dhe kryerja e gjërave do të jetë e natyrshme për ju. Në marrëdhënien tuaj dashurore mund të ketë pak luhatje.

Bricjapi

Aftësia juaj për të mbrojtur vendimet tuaja dhe për të mos lënë të tjerët të ndikojnë tek ju mund të rritet. Kjo do të jetë veçanërisht e vërtetë nëse keni arritur në një rezolutë që zgjidh një problem. Të tjerët shpesh mund të përpiqen të ndryshojnë vendimet tuaja. Ndoshta kjo është për shkak se ata kanë sukses, por jo sot.

Ujori

Ju mund të ndjeni një nevojë të vërtetë për të lëvizur sot. Pothuajse të gjithë preferojnë aktivitete të qeta, libra dhe art. Por shëndeti juaj mund të ketë probleme nëse nuk jeni aktiv, Ajri i pastër, ushtrimet dhe rrezet e diellit janë jetike për mirëqenien tuaj.

Peshqit

Sot, me siguri do të keni në dispozicion shumë energji për t’u angazhuar në të gjitha llojet e aktiviteteve. Përfundoni çdo punë që e keni lënë pas dore. Sa i përket aspektit sentimental, përpiquni t’i çoni gjërat në një nivel tjetër.

HOROSKOPI E PREMTE 26 SHKURT 2021

Dashi

Nëse ndiheni pak si të alarmuar sot, mos u shqetësoni. Kjo mund të jetë një gjë e mirë. Përdorni pak kujdes në gjithçka që bëni për t’u qënë të sigurt. Kjo është e përshtatshme edhe në marrëdhënien tuaj sentimentale. Sa i përket parave, ka një shkëndijë interesante për ju.

Demi

Dinjiteti personal mund të jetë i rëndësishëm për ju sot. Kjo mund të vijë kur gjërat shkojnë keq ose nëse akuzoheni për diçka që nuk e keni bërë. Ju gjithmonë keni kontroll mbi dinjitetin tuaj. Veprimet tuaja të përditshme e pohojnë këtë. Mbroje fort dinjitetin tënd nëse sfidohet.

Binjaket

Mos u habisni nëse dikush ju përshkruan si konservator. Mund të jetë e vërtetë. Mund të tregojë se është e rëndësishme për ju të mbani kontroll mbi shumicën e gjërave. Jini krenarë për atë që jeni.

Gaforrja

Prindërit tuaj ndoshta ndikojnë në mënyrën se si ju mendoni, veproni dhe ndiheni, si në të kaluarën ashtu edhe tani. Merrni kohë për të mësuar më shumë në lidhje me shenjën e prindërve sot për t’ju ndihmuar ta kuptoni atë dhe marrëdhënien që keni.

Luani

Përqendrohuni te vetja juaj sot. Kujdesuni për shëndetin tuaj. Ju ndoshta e dini që kjo është diçka për të cilën duhet të kujdeseni gjithmonë, jo vetëm ndonjëherë. Rutinat ditore janë të rëndësishme. Varet nga ju që t’i përmbaheni atyre. Kujdesuni që mos lini pas dore marrjen e vitaminave.

Virgjeresha

Asnjë ëndërr nuk është shumë e madhe ose tepër vonë për tu përmbushur. Sot mund të jeni duke menduar për ëndrrat tuaja të veçanta. Ndoshta aspiron të bësh diçka vërtet të shkëlqyer. Çfarëdo që të jetë mund të ndodhë nëse besoni në veten tuaj dhe punoni fort.

Peshorja

Shanset janë të mira që ju të merrni një dorë ndihme nga dikush që është më i madh se ju. Mos hezitoni të kërkoni për mendimet, idetë dhe ndihmën e tyre. Ata ndoshta do të kënaqen duke qenë në gjendje ta bëjnë këtë për ju. Jini të hapur dhe pranoni mbështetjen që ju ofrohet.

Akrepi

Sot, mund të mendoni për konkurrencën dhe qëllimet e mundshme në të ardhmen. Për çfarë keni ëndërruar si fëmijë? A jeni afër realizimit të saj? Nëse jo, merrni kohë për të menduar gjëra të tilla dhe, nëse është e nevojshme, kthehuni në rrugën e duhur.

Shigjetari

Sot mund të mendoni për financat tuaja. Asnjëherë nuk është vonë për të mësuar në lidhje me kursimin dhe investimin, veçanërisht nëse ka diçka që dëshironi të bëni me të vërtetë, si udhëtimet. Pavarësisht se si kanë shkuar punët tuaja deri më sot, ndryshimi fillon tani.

Bricjapi

Merrni kohë sot për t’u kujdesur për shëndetin tuaj. A pushoni mjaftueshëm, hani ushqimet e duhura, merrni vitamina dhe ushtroheni çdo ditë? Të gjitha këto ju ndihmojnë të keni një jetë të shëndetshme. Të jetosh një jetë të gjatë dhe të shëndetshme është diçka që të gjithë e dëshirojmë.

Ujori

Sot mund t’ju duhet të organizoni gjërat dhe menaxhoni më mirë jetën tuaj. Eshtë e mundur të planifikoni çdo ditë në mënyrë që të keni kohë të mjaftueshme për të bërë atë që duhet të bëni, si dhe të bëni gjithçka që dëshironi të bëni. Vendoni prioritete në jetën tuaj.

Peshqit

A është jeta juaj ajo që keni ëndërruar se do të ishte? Nëse jo, merrni parasysh atë që mund të bëni për ta ndryshuar atë. Ndoshta ka ardhur momenti t’i thoni jo gjërave të vjetra dhe të hyni në veprim sot, jo neser, për t’i realizuar ato duhet të shtriheni në shpinë dhe të shikoni retë ose yjet. Ky aktivitet si fëmijë mund të ndezë disa ide për ju.

HOROSKOPI E ENJTE 25 SHKURT 2021

Dashi
Ndoshta do të duhet të bësh një zgjedhje midis thënies së së vërtetës dhe gënjeshtrës sot. Në disa rrethana, kjo mund të jetë e vështirë, veçanërisht nëse keni frikë se do të lëndoni ndjenjat e dikujt. Mos harroni se një gënjeshtër mund të marrë më shumë energji sesa e vërteta.
Demi
Dihet se jeni zemërmirë. Eshtë e rëndësishme për ju të besoni në instiktet tuaja për të parandaluar një problem në aspektin sentimental. Nëse mendoni se jeni duke u përdorur, përpiquni të tregoheni më i qartë.
Binjaket
Natyra juaj është intensive. Ju ndoshta i ndjeni gjërat thellë dhe kaloni shumë kohë në mendime. Mund të jetë koha të dilni dhe të kënaqeni. Çohuni nga karrigia dhe bëni një shëtitje. Takoni dikë për drekë ose bëni pak pazar ose joga.
Gaforrja
Ushqejeni mendjen tuaj sot. Ndërsa pa dyshim që ju pëlqen të jeni aktiv dhe shoqëror, gjithashtu mërziteni mjaft shpejt. Eksploroni një temë interesante ose mësoni një hobi të ri. Stimuloni mendjen tuaj dhe trupi juaj do të bëhet më energjik.
Luani
Nëse mendoni se keni diçka të vlefshme për të ofruar, konsiderojeni këtë me kujdes. Ju jeni natyrshëm miqësor dhe mund të merreni vesh me pothuajse këdo. Kjo tashmë mund të jetë forca juaj. Ju keni diçka të mrekullueshme për t’i sjellë grupit tuaj shoqëror.
Virgjeresha
Mos harroni të vini në punë aftësitë tuaja për zgjidhjen e problemeve sot. Ju keni një dhunti të vërtetë për të hetuar situatat dhe për të kuptuar se çfarë ka ndodhur. Nëse diçka vjen në rrugën tuaj që duket misterioze, përballuni me të me kurajë.
Peshorja
Mos u mashtroni nga të tjerët që nuk janë të drejt me ju. Nëse nuk e njihni mirë personin, besojini instikteve tuaja. Sigurohuni që personi që ju ndihmoni me të vërtetë e meriton atë dhe po ju tregon të gjithë historinë.
Akrepi
Mund të jetë e lehtë të kapeni pas disa gjërave të parëndësishme. Kontrolloni dy herë gjithçka dhe moderoni aktivitetet tuaja. Mos harroni të kaloni më shumë kohë me partnerin tuaj.
Shigjetari
Energjia që ndieni sot mund t’ju bëjë aq nervozë saqë të tjerët nuk dinë çfarë të bëjnë me ju. Merruni me punë fizike që të largoni stresin e akumuluar prej ditësh.
Bricjapi
Sipërmarrja në diçka të re dhe të ndryshme mund të jetë ajo që ju nevojitet. Ju keni një anë shumë solide, praktike të personalitetit tuaj, por nevoja për aventura ka të ngjarë të jetë po aq e fortë. Shkoni në një vend ku nuk keni qenë më parë dhe do të eksploroni gjëra të reja.
Ujori
Ju mund të dëshironi të mësoni diçka të re sot. Jeni të lirë të hulumtoni gjithçka që dëshiron zemra juaj. Rritja intelektuale është diçka që ju pëlqen, prandaj pse të mos kaloni kohë në internet ose në bibliotekë duke zbuluar më shumë rreth gjërave tuaja të preferuara?
Peshqit
Nëse sot rastis të takoni njerëz të rinj, bëni kujdes. Disa njerëz duken interesantë sepse janë të guximshëm ose të rrezikshëm. Ndoshta ata bëjnë gjëra që kurrë nuk do të ëndërroni t’i bëni. Kjo mund të duket interesante, por mund të çojë në telashe dhe t’ju dëmtojë nëse nuk jeni të kujdesshëm.

HOROSKOPI E MËRKURË 24 SHKURT 2021

Dashi
Nëse nuk jeni të sigurt në punën, marrëdhënien ose familjen tuaj dhe ndiheni të kërcënuar nga dikush, është koha të hidhni një vështrim mbi shkakun. Pse nuk ndiheni aq solid? Çfarë po shkakton pasigurinë tuaj? Kërkoni përgjigjet.
Demi
Ju mund të ndiheni të pasigurt për pamjen tuaj sot. Ky mund të jetë një cikël vicioz për ju. Në vend që të veçoni veten, merrni parasysh gjetjen e mënyrave për të pranuar veten siç jeni. Në aspektin profesional do të ndiheni i paplotësuar.
Binjakët
Xhelozia mund t’ju përfshijë sot. Çelësi për të gjitha është të kuptoni se ku dhe pse ndiheni të pasigurt. Nëse jeni xheloz për një shok, çfarë po ndodh në marrëdhënie? Kontrolloni shkakun e xhelozisë.
Gaforrja
Artet dhe zanatet mund të tërheqin vëmendjen tuaj sot. Edhe nëse anoni më shumë nga sporti, një vijë artistike ka të ngjarë të jetë mjaft e fortë tek ju. Lejoni vetes mundësinë për të eksploruar këtë, pasi energjia e ditës do t’ju japë shumë aftësi.
Luani
Të merresh vesh me të tjerët mund të jetë sfiduese sot. Ndikimi nga aspektet planetare mund të bëjë që ju të preferoni të tërhiqeni dhe të izoloheni. Ushtroni durim dhe shmangni konfliktet.
Virgjeresha
Ndikimi nga planetët mund të rrisë ndjeshmërinë tuaj për pothuajse gjithçka. Shanset janë të mira që aspekti profesional të jetë në favorin tuaj. Kujdesuni më shumë për shëndetin tuaj sot.
Peshorja
Ekziston një vijë e hollë midis ambicieve dhe fiksimit. Përpiquni të mendoni më shumë për realizimin e projekteve tuaja, por pa dëmtuar të tjerët. Me paratë do të keni një raport jo shumë të mirë sot.
Akrepi
Mos veproni impulsivisht sot. Mund të jetë e lehtë ta ngatërrosh këtë me spontanitetin. Mendoni gjithçka, siç janë vendimet, projektet apo kontratat. Kur bëhet fjalë për marrëdhëniet, bëni kujdes që të mos keni besim shumë shpejt.
Shigjetari
A është koha për të marrë një qasje më drastike ndaj një problemi? Nëse keni bërë disa përpjekje për të zgjidhur problemin tuaj, por pa rezultat, mund ta rimendoni. Së pari mendojini gjërat me kujdes.
Bricjapi
Trokitni në krijimtarinë tuaj për të zhbllokuar rrjedhën emocionale sot. Ky mund të jetë një mjet i fuqishëm. Kreativiteti është një pjesë e madhe e asaj që je, pothuajse aq e madhe sa komunikimi. Shprehuni përmes krijimtarisë dhe planifikoni të bisedoni me dikë të afërt.
Ujori
Sot do t’ju duhet t’i mendoni gjërat më me detaje në rast se po planifikoni të bëni një investim. Aspekti planetar nuk është shumë i favorshëm me paratë, por në dashuri do të jeni i përmbushur.
Peshqit
Koha është thelbësore për të gjithë. Përballuni me çfarëdo gjëje që ju shqetëson, në mënyrë që të filloni të rregulloni gjërat. Në dashuri mund të përballeni me disa keqkuptime ndërsa me paratë do t’ju duhet të merrni disa vendime drastike.

HOROSKOPI E MARTË 23 SHKURT 2021

Dashi
Një projekt mund të përfundojë me sukses sot. Diskutimet mund të bëhen tashmë për një tjetër, por ju nuk jeni të prirur të mendoni për këtë, të paktën jo menjëherë. Ju do të dëshironi të përfitoni nga arritjet tuaja dhe të relaksoheni për një kohë.
Demi
Nëse jeni të përfshirë në studimin e një teme të veçantë, sot mund të dëshironi ta zhysni veten në librat tuaj dhe të mësoni sa më shumë që të mundeni. Ju mund të zbuloni disa informacione befasuese.
Binjaket
Kjo nuk është dita për të bërë investime. Nëse jeni të interesuar, këshillohuni me një profesionist para se të investoni para. Edhe pasi të keni biseduar me një ekspert, është përsëri një ide e mirë të prisni një ose dy ditë para se të bëni investimin.
Gaforrja
A ju duket se një partner dashurie është me humor të keq sot? Në një moment shoku juaj mund të mos jetë entuziast dhe optimist për të ardhmen. Mos lejoni që kjo t’ju mërzisë shumë. Dëgjoni më shumë sesa flisni, dhe jini të durueshëm.
Luani
Nëse jeni duke bërë dy punë, sot njëra mund të kërkojë më shumë vëmendje prej jush. Ju prireni të jeni shumë të ndërgjegjshëm dhe të përgjegjshëm, kështu që kjo mund t’ju shqetësojë. Të gjithë rreth jush e dinë që ju jeni një pasuri e ndërmarrjes.
Virgjeresha
Dëshira juaj e natyrshme për të bërë diçka të re mund të duket se është zhdukur sot. Ju nuk mund të keni dëshirë të bëni asgjë jashtë detyrave rutinë që mund t’i bëni automatikisht. Relaksohuni sot, dhe nesër do të jeni vetvetja.
Peshorja
Dëshira për të qëndruar brenda dhe për t’u marrë me punë do të jetë e theksuar. Nëse vendosni rregull në shtëpi, do të vendosni rregull edhe jashtë saj. Në aspektin sentimental do të jeni mjaft i përmbushur.
Akrepi
Një kontroll që keni pritur të merrni mbi një projekt me siguri do të vonohet, Nuk është asgjë për t’u shqetësuar. Mos e humbni kohën tuaj duke u shqetësuar pa nevojë. Nëse e ndjen të nevojshme, bëni plane të paparashikuara për të kaluar mirë. Paratë po vijnë drejt jush.
Shigjetari
A po prisni një komunikim të rëndësishëm, ndoshta të lidhur me biznesin, Nëse vjen sot, ndoshta do të vijë vonë. Nëse mendoni se duhet të uleni përreth dhe ta prisni, gjeni diçka tjetër për të bërë ndërkohë ose do të çmendni veten.
Bricjapi
Ju mund të mos jeni vetvetja sot. Ju mund të dyshoni për gjithçka që ndodh në jetën tuaj. Ndoshta ka ardhur koha që të tregoheni më optimist dhe të largoni retë e zeza nga jeta juaj.
Ujori
Kujtimet e lumtura mund të notojnë në sipërfaqe sot dhe ju mund të pyesni veten pse. Diçka ose dikush që keni hasur në ditët e fundit mund t’ju ketë kujtuar një person të dashur. Një çështje dashurie pritet të marrë rrugën e duhur.
Peshqit
Sot mund të zhvillohet një takim në të cilin nuk doni të merrni pjesë. Mund të jetë një takim i gjatë dhe i mërzitshëm. Mendojeni në këtë mënyrë – është vetëm një orë apo më shumë. Përqendrohuni në atë që thuhet dhe jo tek koha.

HOROSKOPI I JAVËS 22-28 SHKURT 2021

Dashi – Hëna e plotë është arsyeja se përse do të ndiheni disi jashtë ritmit të zakonshëm gjatë përditshmërisë, pavarësisht rutinës tuaj ushqimore dhe fizike. Përpiquni të mos dorëzoheni dhe rifilloni kur të ndjeni se po e merrni veten. Në fund të javës do të shihni se një debat do t’ju japë mundësinë që të eksploroni mundësi dhe aventura të reja.

Demi – Një javë e mbushur me krijimtari dhe akvitete të ndryshme për të gjithë të lindurit e kësaj shenje. Megjithatë bëni kujdes që të mos reagoni me impuls sidomos në aspekin sentimental, pasi mund të bëni diçka për të cilën mund të pendoheni më vonë. Fundi i javës paraqitet i shkëlqyer sa i prëket aspektit profesional.

Binjakët – Do të ndiheni disi më të ndjeshëm në përditshmërinë tuaj këtë javë, ndaj bëni kujdes pasi mund të përfshiheni fare lehtë në zënka, apo tensione të kota. Në mesin e javës do të mund të eksploroni territore të reja. Miq dhe familjarë mund të rezervojnë lajme inkurajuese për ju. Megjithatë, evitoni vendime që kanë lidhje me biznesin gjatë ditës së diel.

Gaforrja – Për shkak të Hënës së plotë, nuk është ide e mirë që të konsumoni biseda dhe diskutime që kanë lidhje me mundësi të reja biznesi. Prisni pak ditë. Të enjten dhe të premten gjërat do të duken më mirë, sidomos për çështje që kanë të bëjnë me karierën dhe çështjet financiare.

Luani – Hëna e plotë në sektorin financiar mund të bëjë që të shpenzoni për gjëra që nuk ju nevojiten. Mendohuni mirë përpara se të bëni blerje, nëse doni të evitoni probleme që mund t’ju dalin në të ardhmen.

Virgjëresha – Hëna mund t’ju bëjë disi më emocionalë se zakonisht dhe t’ju pengojë, sidomos nëse keni shumë gjëra për të bërë. Do të ishte mirë ta ngjeshni sa më shumë axhendën tuaj në mënyrë që të mos keni kohë për t’u menduar. Në fundjavë, një mik apo person i dashur mund t’ju kërkojë ndihmë për diçka.

Peshorja – Ëndrrat mund të jenë shumë të forta gjatë ditës së hënë, kur Hëna do t’i bëjë ato më të gjalla dhe reale se zakonisht. Tregoni kujdes për gjërat që ju tërheqin vëmendjen, pasi mund të mos jenë aq të besueshme sa duken. Perspektiva e një tjetër personi do t’ju vinte shumë në ndihmë. Edhe në aspektin e krijimtarisë mund të jeni më frytdhënës, duke marrë mendimin apo edhe këshillën e dikujt.

Akrepi – Të hënën mund të jetë një rast shumë i mirë për të festuar, pasi Hëna e plotë ju bën tepër aktiv dhe me humor. Duke qenë se pjesa me e madhe e njerëzve do të jenë disi më të ndjeshëm se zakonisht, bëni kujdes me atë çka thoni apo sugjeroni. Evitoni çdo gjë për të cilën mund të pendoheni më vonë. Të enjten dhe të premten do të keni mundësinë të zgjidhni një çështje familjare. E diela parashikohet tepër romantike.

Shigjetari – Mund ta gjeni veten në qendër të vëmendjes gjatë ditës së hënë. Nëse bëhet fjalë për një publik të gjerë, do të ishte mirë që të mos tërhiqnit vëmendje, sidomos për arsye jo pozitive. Ky është momenti për t’u sjellë në mënyrë sa më rigoroze. Gjatë fundit të javës do t’ju jepet mundësia që të diskutoni çështje që i keni përzemër.

Bricjapi – Kjo javë do të jetë e favorshme për të eksploruar gjëra të reja. Megjithatë, me Hënën e plotë gjatë kësaj kohe, bëni mirë që të mos veproni me impuls. Do të ishte me mend nëse do të mendoheshit më parë për veprimet tuaja, në mënyrë që të mos pendoheni më vonë. Do të keni mundësinë që t’i shijoni diskutimet gjatë të enjtes dhe të premtes, që mund të çojë edhe në një bisedë të thellë që lidhet me çështje emocionale. Besojini intuitës tuaj të dielën.

Ujori – Dëshira e madhe për të shpenzuar mund t’ju bëjë që të blini gjëra që nuk ia vlejnë. Do të dilni më të fituar nëse prisni pak në fillim të javës, edhe nëse ajo që dëshironi ju duket si më e mira në botë. Më vonë gjatë javës mund ta gjeni veten duke pyetur se përse e kryet një veprim të tillë. Nëse keni dyshime, merrini mendim dikujt që besoni. Më vonë, opinioni juaj mund të jetë frymëzim për të tjerët që do t’ju marrin si shembull për çështje të caktuara.

Peshqit – Në fillim të kësaj jave në fokus do të jenë marrëdhëniet me njerëzit e tjerë. Hëna e plotë mund të nxjerrë në pah ndjenja të fshehura thellë brenda jush. Bëni kujdes kur diskutoni çështje delikate, pasi kërkojnë takt dhe diplomaci. Evitoni të bëni ose thoni çdo gjë për të cilën mund të pendoheni më vonë. E diela është dita më e favorshme, si në aspektin sentimental ashtu edhe për gjërat që do të zgjidhni të bëni


Send this to a friend