VOAL

VOAL

HOROSKOPI 16 MARS 2016

March 16, 2016

Komentet

HOROSKOPI E PREMTE 19 PRILL 2024

Horoskopi i Dashit

Të dashur Deshë, duket sikur energjia juaj po rritet në qiell, ndaj përfitoni nga kjo nxitje për të përballuar sfida të reja. Në punë ka mundësi që mund të mos duken në shikim të parë, vlerësojini me kujdes. Në planin financiar, kushtojini vëmendje detajeve: një shpërqendrim i vogël mund t’ju kushtojë shtrenjtë. Në dashuri dhe marrëdhënie shoqërore, periudha është pak lart e poshtë: merrni kohë për të reflektuar për atë që dëshironi vërtet.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 5

Horoskopi i Demit

Të dashur Dema, duket se dashuria nuk është realisht pika juaj e fortë në këtë periudhë, ndërsa në punë mund të hasni disa sfida interesante. Mbani një sy në financat tuaja, mund të ketë disa surpriza. Sa për fatin… epo, le të themi se është pak i luhatshëm. Nga ana tjetër, sigurisht që nuk ju mungon energjia!

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Binjakëve

Të dashur Binjakë, duket si një periudhë mjaft e ekuilibruar për ju. Mund të vini re disa sfida në financat dhe karrierën tuaj që do të kërkojnë vëmendje. Dashuria dhe energjia janë në një fazë neutrale, asgjë shumë emocionuese, por as shqetësuese. Përdoreni këtë kohë për të balancuar jetën tuaj shoqërore me kujdesin personal.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Gaforres

Të dashur Gaforre, duket se kjo periudhë ka përgatitur për ju një lloj slitë emocionale dhe të situatës. Energjia juaj luhatet shumë, gjë që mund të ndikojë si në karrierën tuaj ashtu edhe në marrëdhëniet tuaja personale. Në planin financiar, mbani një qasje të kujdesshme, nuk është koha për kumar. Në dashuri, mund të ndiheni pak konfuz, por mos harroni të komunikoni qartë për të shmangur keqkuptimet.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Luanit

Përshëndetje Luanë! Kjo periudhë duket të jetë një përzierje interesante për ju. Në dashuri mund të gjeni disa sfida, por asgjë që nuk mund ta përballoni me karizmin tuaj të zakonshëm. Në punë gjërat duken të qëndrueshme, qëndroni të fokusuar dhe gjithçka do të jetë mirë. Fati mund të mos jetë gjithmonë në anën tuaj, ndaj shmangni baste të mëdha. Financat tuaja kërkojnë vëmendje: planifikoni mirë shpenzimet e ardhshme. Energjia? Do të jeni mesatarisht të ngarkuar, aq sa për të përballuar rutinën e përditshme.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Virgjëreshës

Të dashur Virgjëresha, kjo periudhë duket se është një përzierje ulje-ngritjesh për ju. Aftësia juaj për t’u përshtatur me situatat mund të vihet në provë, por do të keni energji për të përballuar sfidat. Kujdes me financat, mund të ketë luhatje të papritura. Në dashuri ju këshilloj të ruani komunikim të hapur dhe të sinqertë.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Peshores

Peshore të dashur, duket se kjo periudhë ju sjell një sasi të mjaftueshme aventure dhe energjie të konsiderueshme për të përballuar përvoja të reja. Sidoqoftë, mund të ndiheni paksa të ekuilibruar nga brenda dhe shëndeti juaj mund të kërkojë më shumë vëmendje se zakonisht. Në dashuri gjërat po shkojnë mjaft mirë, por në punë ka disa sfida për të kapërcyer. Mbajeni intuitën tuaj të lartë dhe përpiquni ta balanconi më mirë kohën tuaj.

Dashuria: 4
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Akrepit

Akrepë, duket sikur shpirti juaj aventuresk është në më të mirën e tij kohët e fundit, shfrytëzojeni për të eksploruar horizonte të reja. Në dashuri, mund të ndiheni pak në gardh, ndaj gjeni kohë për të kuptuar se çfarë dëshironi në të vërtetë. Në punë gjërat janë të qëndrueshme por mos lejoni që rutina t’ju shkatërrojë. Financat tuaja kanë nevojë për menaxhim më të kujdesshëm në kohët e ardhshme dhe përpiquni të mbani energjinë tuaj të lartë!

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 3
Financat: 2

Energjia: 5

Horoskopi i Shigjetarit

Të dashur Shigjetarë, jeta juaj e dashurisë duket mjaft e qëndrueshme për momentin, ndërsa financat tuaja mund të shfaqin disa luhatje. Në punë ju presin sfida, por jeni në gjendje t’i përballoni me energji. Fati nuk është saktësisht në anën tuaj kohët e fundit, kështu që është më mirë të vazhdoni me kujdes kur merrni vendime të rëndësishme.

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Bricjapit

Përshëndetje, Bricjapë! Duket sikur energjia juaj është paksa lart e poshtë kohët e fundit, apo jo? Për financat mos u shqetësoni shumë, në horizont ka shenja të një stabilizimi të lehtë. Në frontin e dashurisë, mund të ketë disa sfida për të përballuar, por asgjë që nuk mund ta përballoni me pragmatizmin tuaj të zakonshëm. Në punë qëndroni të qetë dhe ecni përpara me vendosmëri.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 2

Horoskopi i Ujorit

Të dashur Ujorë, aventurieri juaj mund t’ju çojë në vende të reja dhe interesante, por kini kujdes të mos lini pas dore ekuilibrin tuaj të brendshëm. Në dashuri ka sfida që kërkojnë reflektim të thellë. Në punë gjërat duken të qëndrueshme, ndoshta ka ardhur koha të shtyni pak më shumë? Energjia juaj luhatet, ndaj dëgjoni trupin tuaj. Financat? Ata mund të përmirësohen me menaxhim të kujdesshëm.

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Peshqve

Hej Peshq, duket se kjo periudhë do të ketë ulje-ngritje për ju në një mënyrë mjaft të paparashikueshme. Në dashuri, gjërat mund të mos shkojnë ashtu siç shpresohet, ndaj mbajeni veten të hapur ndaj mundësive të reja. Gjithsesi në punë situata është më e qëndrueshme, por mos e humbni vigjilencën. Energjia juaj luhatet: përpiquni të gjeni një ekuilibër për të menaxhuar më mirë ditët tuaja.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 2

HOROSKOPI E ENJTE 18 PRILL 2024

Horoskopi i Dashit

Hej Deshë, shikoni, tani mund të duket sikur universi po të tërheq paksa shumë fort bishtin. Përshtatshmëria dhe ekuilibri juaj i brendshëm janë testuar, por mos lejoni që kjo të dëmtojë krijimtarinë tuaj të lindur. Në dashuri gjërat janë më të mira nga sa mendoni, mjafton pak durim dhe do të shihni që gjithçka do të qartësohet. Në punë… le të themi se është koha të përveshni mëngët! Dhe sa i përket financave, mbani një sy në investimet tuaja.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 5

Horoskopi i Demit

Kështu, Dema, duket se yjet kanë vendosur t’ju japin pak kohë në disa fusha, por mos i ngrini shumë shpresat. Në dashuri mund të hasni disa pengesa, ndaj mbani një profil të ulët dhe shmangni pritshmëritë e mëdha. Në punë ka sinjale të përziera, mund të ketë ditë të mërzitshme ose ndoshta një surprizë të vogël pozitive (por jo fishekzjarre). Fati? Mos u mbështetni shumë shpesh te Lady Luck. Me financat, menaxhoni çdo qindarkë me kujdes dhe energji… mirë, përpiquni ta mbani në krye me pushim të mirë!

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Binjakëve

Hej Binjakë, duket sikur universi ka përgatitur një përzierje surprizash për ju. Disa aspekte të jetës suaj mund të mos jenë aq të shkëlqyera, por hej, gjithmonë ka vend për pak rreshtim argjendi. Mos u stresoni shumë nëse disa gjëra shkojnë keq, përqendrohuni në atë që shkon mirë dhe punoni prej andej. Mbani mend: fati është i pakapshëm dhe financat… mirë, mbani një sy në portofolin tuaj!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Gaforres

Hej Gaforre, me sa duket ka disa valë të përziera që të vijnë. Përputhshmëria mund t’ju mashtrojë, ndaj mos prisni të jeni mirë me të gjithë. Përshtatshmëria është në një litar të ngushtë, por ju dini si të kërceni mbi të. Kujdes për shëndetin dhe financat: mund të ketë disa tronditje të lehta. Por hej, nuk ju mungon kurrë intuita dhe ndoshta kjo do t’ju drejtojë drejt zgjedhjeve çuditërisht të mençura këtë kthesë.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Luanit

Hej, Luanë! Duket se yjet janë pak kapriçiozë kohët e fundit. Në fushën e dashurisë mund të përjetoni disa lëkundje emocionale, por asgjë të pakapërcyeshme. Në punë, kini kujdes që të mos tërhiqeni në rryma kundërproduktive, mbani kokën mbi supe. Fati juaj duket si një rrotë Ferris: tani jeni në krye, tani e gjeni veten poshtë në tokë, merreni filozofikisht! Financat? Kontrolli dhe maturia do të jenë mantrat tuaja për t’i lundruar pa probleme. Dhe energjia… le të themi se do të keni nevojë për suplemente ose një filxhan kafe të mirë.

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 4
Energjia: 1

Horoskopi i Virgjëreshës

Hej Virgjëresha, duket sikur je gati të lundrosh në disa ujëra pak të trazuar. Në dashuri mund të hasni disa pengesa, por asgjë të pakapërcyeshme. Në punë ka sfida por edhe mundësi të fshehura, mbajini sytë hapur! Fati nuk është me të vërtetë në anën tuaj, ndaj bëni kujdes me vendimet e nxituara. Financat kërkojnë maturi dhe menaxhim të kujdesshëm të kursimeve. Energjia luhatet: dëgjoni trupin tuaj dhe jepini vetes pushim kur është e nevojshme.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 2

Horoskopi i Peshores

Hej, Peshore! Kohët e fundit, dashuria mund t’ju duket si një fushë e minuar dhe dridhjet në punë nuk janë saktësisht të denjë për ovacione. Por, a e dini çfarë? Ju mund të gjeni një copë të vogël ari të papritur në portofolin tuaj. Energjia juaj luhatet si marrja e Wi-Fi: ndonjëherë plot, ndonjëherë… epo, le ta themi kështu, ideale për një sy gjumë. Mos harroni të kërkoni zërin tuaj të brendshëm, mund të jetë më afër se sa mendoni.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 4
Financat: 5
Energjia: 3

Horoskopi i Akrepit

Hej Akrepë, duket sikur universi ka disa ulje dhe ngritje në pritje për ju. Ndërsa disa fusha të jetës suaj mund të ndjejnë peshën e yjeve kapriçioz, të tjerët do t’ju befasojnë këndshëm me një prekje të fatit të pakërkuar. Mbani mend, secila fazë ka arsyen e saj të ekzistencës, merreni ashtu siç vjen dhe përdorni atë qëndrueshmëri të famshme për të cilën jeni njohur.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 5

Horoskopi i Shigjetarit

Hej, Shigjetarë! Kjo është një nga ato periudha ku jeta duket se jep e merr me një ekuilibër pothuajse poetik. Në dashuri ka sfida por edhe mirëkuptime të thella, në punë mund të ndjeni peshën e rutinës, por ka vend për fitore të vogla personale. Fati? Mos u mbështetni te Lady Luck, përkundrazi ndërtoni rrugën tuaj ditë pas dite. Financat tuaja kanë nevojë për vëmendje, ndaj mos u bëni pazar. Mbani veten të ngarkuar me energji pozitive sepse do t’ju duhet.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Bricjapit

Pra, Bricjapë, duket se yjet kanë në pritje për ju disa ulje-ngritje. Në fushën e dashurisë mund të gjeni disa lëkundje, por asgjë që do t’ju bëjë të humbni ekuilibrin – ju jeni të vdekshëm, apo jo? Në punë bëhuni gati për sfida, disa të drejtuara drejt suksesit, të tjerat… epo, le të themi interesante. Fati duket se është si një rrotë rulete kohët e fundit: rrotullo dhe rrotullo dhe shiko se ku do të mbërrijë. Financat janë të qëndrueshme, pa jaht por as ramen në çdo vakt! Energjia luhatet: dozoje mirë!

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 4
Energjia: 3

Horoskopi i Ujorit

Përshëndetje Ujorë! Kjo është një kohë me ulje dhe ngritje, ndaj mos lejoni që gjërat e vogla t’ju rrëzojnë. Ndoshta në dashuri ka sfida, por asgjë që nuk mund ta përballoni me vendosmërinë tuaj të zakonshme. Në punë? Ju mund të ndiheni sikur po vozitni kundër valës, por këmbëngulja shpërblehet, më besoni. Financat duken të qëndrueshme, asgjë e bujshme, por më mirë kështu sesa një slitë ekonomike! Energjia luhatet: shfrytëzoni momentet tuaja për të rimbushur bateritë tuaja.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 4
Energjia: 3

Horoskopi i Peshqve

Miq Peshq, duket sikur po përjetoni një periudhë ulje-ngritjesh. Ju mund të ndiheni sikur jeni në një varkë të vogël në mes të oqeanit, por mbani mend: edhe detet më të trazuara qetësohen përfundimisht. Përputhshmëria juaj me të tjerët mund të testohet, përdorni intuitën tuaj për të lundruar në këto ujëra të turbullta. Për sa i përket shëndetit, kujdesuni për veten pa lënë pas dore aspektet mendore dhe emocionale.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 2

HOROSKOPI E MËRKURË 17 PRILL 2024

DASHI **

Është e vërtetë që keni reputacionin e punëtorëve të palodhur, por sot do të jeni shumë më të prirur për të shijuar jetën, për t’u argëtuar, për të takuar miq dhe për të lënë mënjanë angazhimet tuaja të zakonshme. Në sferën private gjithçka do të jetë mirë.

DEMI**

Mirëkuptimi fizik me partnerin tuaj është i mirë, por ai mendor do të lërë për të dëshiruar pa mundësi mirëkuptimi. Rekomandohet një periudhë reflektimi për të dy. Favorizohen blerjet e pasurive të paluajtshme.

BINJAKËT**

Mos jini naiv kur merreni me situata. Euforia mund t’ju bëjë të nënvlerësoni angazhimet tuaja. Në sferën emocionale, kushtojini vëmendje partnerit që duhet të vuajë mungesat tuaja, qoftë edhe ato mendore.

GAFORRJA***

Do të jeni të gjallë, luftarakë dhe plot jetë. Ju do të jeni në gjendje të ngrohni zemrën edhe të partnerit më të ftohtë apo më të shqetësuar. Gjatë mëngjesit do të keni mundësinë të shfrytëzoni një mundësi zhvillimi profesional të lidhur me teknologjitë e reja!

LUANI**

Kjo e mërkurë është e përshtatshme për meditim, për introspeksion serioz që nuk mund ta shtyni më. Të ndalosh për të vlerësuar situatën është, të paktën një herë në muaj, një sjellje e mençur e mbështetur nga kalimi i Hënës!

VIRGJËRESHA***

Në fushën e dashurisë, zgjidhni qëllimin tuaj dhe vazhdoni me vendosmëri: do të arrini në shenjë, pavarësisht nëse është një aventurë e re apo rikthimi i shkëlqimit në jetën tuaj në çift. Nuk do ju mungojnë idetë dhe imagjinata ndaj ndaloni së fantazuari dhe nisuni punës.

PESHORJA***

Do të keni mundësi të jashtëzakonshme për të promovuar imazhin tuaj. Do të theksoni shprehjen intelektuale dhe krijuese dhe rëndësinë e kontakteve sociale për të përmirësuar pozicionin tuaj. Në çdo rrethanë do të dini si ta bëni veten të mirëpritur.

AKREPI **

Disa debate me tjetrin priten në pjesën e parë të ditës, veçanërisht nëse punoni në të njëjtin vend. Gjithçka do të bëhet e qartë gjatë mbrëmjes, kur partneri juaj, më romantik se kurrë, do t’ju deklarojë dashurinë e tij.

SHIGJETARI **

Yjet zbulojnë aspektet më të buta dhe sentimentale të jetës. Klima favorizon dashurinë dhe dashurinë familjare: nëse mund t’i bashkoni të dyja, do të jeni njerëzit më të lumtur në Tokë. Megjithatë, nëse jeni në një marrëdhënie klandestine, kini kujdes nga sytë kureshtarë.

BRICJAPI***

Falë Hënës së mbarë në sekstil, gjithçka që mund të duket gri në fillim do të marrë së shpejti tone qetësuese dhe të ndritshme. Gjithçka që duhet të bëni është të shprehni dëshirat tuaja dhe do ta keni të lehtë t’i shihni ato të përmbushura plotësisht.

UJORI**

Lajmet që prisni nuk po vijnë, të paktën për sot; do t’ju duhet të prisni më gjatë dhe për shkak të kësaj ndoshta mund ta humbni pak durimin. Mundohuni të mendoni për diçka tjetër! Nëse nuk e takoni partnerin, vështirë se do ta kuptoni karakterin e tij.

PESHQIT **

Nëse partneri juaj ju lë pas dore, mos bëni një tragjedi, por zbuloni arsyen: mund të jetë faji juaj. Përdorni të gjitha armët joshëse që keni në përpjekje për të tërhequr vëmendjen e tij me ato lojëra që vetëm ju dini t’i luani.

HOROSKOPI E MARTË 16 PRILL 2024

Horoskopi i Dashit

Përshëndetje Deshë! Duket se yjet janë pak me temperament kohët e fundit, apo jo? Mos prisni shumë nga fusha sentimentale në këtë periudhë, ndoshta është më mirë të përqendroheni te vetja. Në punë mund të keni disa lëkundje, por asgjë që nuk mund ta përballoni me shpirtin tuaj luftarak. Fati ju shikon nga larg, ndoshta dërgon një sinjal herë pas here. Financat janë të qëndrueshme, por kini parasysh humbjet e energjisë – energjia juaj duket se po kërcen tani.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 2

Horoskopi i Demit

Pra, Dema, dëgjoni këtë. Në dashuri dukeni pak lart e poshtë, mos prisni fishekzjarre çdo ditë por mos prisni as heshtje të akullta. Në punë, fryn një erë e lehtë ndryshimi që mund të jetë freskuese dhe e bezdisshme. Fati? Nuk është Shën Bernardi juaj i besueshëm për momentin, më mirë të mos llogarisni shumë në këtë. Financat varen në balancë si një artist trapezi: kujdes nga ato blerje impulsive! Dhe energjia… le të themi se mund të dëshironi të merrni parasysh atë rutine që grumbullon pluhur në qoshe.

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Binjakëve

Hej, Binjakë! Duket se kur bëhet fjalë për dashurinë, yjet sugjerojnë pak qetësi, mund të mos jetë një periudhë fishekzjarre. Në punë ka sinjale të përziera, mbajini sytë hapur dhe përdorni zgjuarsinë. Fati është tallës, herë duket se ka shpatullën tuaj dhe herë të tjera kthehet nga ana tjetër. Financat? Tiller i qëndrueshëm për të shmangur valët e padëshiruara. Dhe energjia… le të themi se keni parë ditë më të mira, por edhe më të këqija.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 3
Energjia: 2

Horoskopi i Gaforres

Përshëndetje Gaforre, duket sikur yjet kanë një periudhë mjaft neutrale për ju, me pak sfida aty-këtu. Energjia juaj mund të lëkundet si një anije në det të hapur, ndaj bëni kujdes që të mos mbyteni nga dallgët. Për sa i përket dashurisë, ju sugjeroj t’i mbani këmbët të vendosura fort në tokë dhe të mos prisni fishekzjarre çdo ditë. Në punë mund të ndjeni nevojën për një pushim, merrni nëse mundeni! Dhe hej, nga ana financiare: mbase është koha e duhur për të shmangur shpenzimet.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Luanit

Luanë, duket sikur gjërat janë paksa në ekuilibër kohët e fundit, apo jo? Ju mund të ndiheni sikur po ecni në një litar të ngushtë në disa aspekte të jetës. Dashuria mund të paraqesë disa sfida, por mos e lini t’ju dekurajojë shumë. Në punë bëni kujdes që të mos humbni ekuilibrin, qëndroni të fokusuar dhe gjithçka do të shkojë mirë. Financat… mirë, mbani një sy në kursimet tuaja. Energjia juaj luhatet më shumë se një sinjal i paqëndrueshëm Wi-Fi, ndërsa fati luan me ju fshehurazi.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Virgjëreshës

Hej Virgjëresha, duket se yjet kanë disa ulje-ngritje për ju. Aftësia juaj për t’u përshtatur mund të testohet, por mbani mend se çdo re ka një argjend të gjallë. Në dashuri prisni disa tronditje, ndoshta nuk është koha e duhur për pritshmëri shumë të guximshme. Qëndroni të qetë në punë, sfidat e vogla mund të kthehen në mundësi të mëdha nëse trajtohen me mençuri. Për sa i përket financave, eh… më mirë kini një sy në atë portofol! Energjia luhatet: bëni pushime kur mundeni.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Peshores

Pra, Peshore, duket se kjo periudhë është si një nga ato seriale që nuk di t’i duash apo t’i urresh. Në dashuri mund ta gjeni veten duke kaluar disa ulje-ngritje, asgjë dramatike, por jini gati për disa slitë të vogla emocionale. Në punë? Epo, le të themi se është koha e duhur për të mbajtur sytë hapur, ka mundësi të fshehura edhe në detajet më të vogla. Fatmirësisht, kohët e fundit fati ju bën shumë shpesh. Financat janë të qëndrueshme, por shmangni blerjet impulsive për të qenë në anën e sigurt. Energjia luhatet: mos harroni të pushoni!

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Akrepit

Akrepë, duket se yjet po luajnë pak me ty së fundmi. Në dashuri mund të ketë sfida për t’u përballur, jo gjithçka shkon ashtu siç dëshironi, por mos u frikësoni. Në punë ka shenja stabiliteti, ndaj merrni frymë dhe ecni përpara me besim. Fat… mirë, le të themi se është më mirë të mos llogarisni shumë në Lady Luck në këtë periudhë. Financat janë një fushë e minuar: kujdes ku shkelni! Energjia luhatet më shumë se disponimi i një diva para debutimit.

Dashuria: 2
Puna: 4
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Shigjetarit

Hej Shigjetarë, duket sikur universi ka një përzierje surprizash për ju! Disa aspekte janë të hapura, ndërsa të tjera… mirë, le të themi se mund të dëshironi t’i mbani sytë hapur. Energjia juaj ka qenë në një slitë rul kohët e fundit dhe kjo reflektohet kudo në jetën tuaj. A ka sinjale kontradiktore në dashuri dhe në punë? Mund të jetë koha për të përmirësuar CV-në tuaj. Në planin financiar nuk jeni të prishur, por ndoshta shmangni nxitimin në shitje.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 5

Horoskopi i Bricjapit

Hej Bricjapë, duket sikur universi ka vendosur të mos të japë dorën në dashuri, a? Mund të gjeni disa pengesa gjatë rrugës. Nga pikëpamja e punës, ka njëfarë stabiliteti, por jo fishekzjarre. Financat janë në një vijë të mirë midis “uh-oh” dhe “ok”, kështu që kushtojini vëmendje detajeve! Fati duket se po fle këtë raund, por ne jemi në anën e energjisë: ju keni vendosmërinë e duhur për të përballuar rutinën.

Dashuria: 1
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Ujorit

Hej Ujorë, duket sikur ka disa ulje-ngritje në horizont. Dëgjoni, mund të ndiheni sikur universi po ju teston profesionalisht, por mos u shqetësoni shumë. Emocionalisht gjërat janë shumë, nuk duket dramë, por as zemra kudo. Financat tuaja? Epo, ata mund të jenë më të qëndrueshëm, kini kujdes se ku i hidhni paratë tuaja! Energjia është një lloj yo-yo kohët e fundit, kështu që dëgjoni trupin tuaj kur thotë “pauzë”. Fati luan fshehurazi: varet nga ju që ta gjeni!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Peshqve

Hej Peshq, yjet sugjerojnë një reflektim të vogël për pajtueshmërinë tuaj me të tjerët. Nga pamja e tij, mund ta gjeni veten duke u përballur me disa sfida kur bëhet fjalë për përshtatshmërinë dhe shëndetin. Nuk është më e mira, e di. Nga ana tjetër, duket sikur keni një lloj prekjeje magjike kur bëhet fjalë për financat tuaja, kushedi se çfarë është duke gatuar! Dhe ndërsa jeni atje duke notuar në rrjedhën e sipërme në karrierën tuaj, mbani mend se energjia juaj nuk është e pafundme, merrni momentet tuaja për të rimbushur bateritë tuaja.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 5
Energjia: 3

HOROSKOPI I JAVËS 15-21 PRILL 2024

Horoskopi i Dashit

Hej Deshë, duket sikur ka disa sfida që ju vijnë, por mos e mundni veten. Energjia juaj luhatet dhe mund të ndiheni pak nën mot. Në dashuri gjërat po shkojnë më mirë se sa pritej ndërsa jeni në punë… le të themi se duhet të përveshni mëngët! Financat tuaja janë një sharrë: monitorojini mirë. Po, diçka në shpirtin tuaj kërkon ekuilibër, dëgjojeni!

Dashuria: 4
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 3
Energjia: 2

Horoskopi i Demit

Hej Dema, duket se yjet kanë pak ulje-ngritje për ju. Dashuria mund t’ju ikë nëse nuk jeni të kujdesshëm, ndërsa në punë ka të ngjarë të ndiheni sikur jeni në një xhiro: ndonjëherë lart, ndonjëherë … jo aq shumë. Fati ka vendosur të luajë fshehurazi me ju, le të shpresojmë që ajo të jetë e mirë për t’ju kërkuar. Financat tuaja? Asgjë që nuk mund ta trajtoni me pak kujdes. Dhe energjia? Epo, ju keni pasur ditë më të mira, por kafeja nuk mund të rregullojë asgjë.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 4
Energjia: 2

Horoskopi i Binjakëve

Hej Binjakë, duket se universi ka në pritje për ju disa ulje-ngritje! Pajtueshmëria juaj po shkëlqen me dikë të afërt, ndërsa fati mund t’ju mashtrojë. Ka sfida në punë, por asgjë që nuk mund ta përballoni. Kushtojini vëmendje shëndetit tuaj: bëni një pushim nëse keni nevojë. Në aspektin financiar, kini kujdes se ku i vendosni këmbët (dhe paratë). Mos harroni, çelësi është të ruani ekuilibrin!

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi Gaforres

Hej Gaforre, duket se yjet kanë pak ulje-ngritje për ju. Në dashuri mund të keni disa tronditje, por mos u dëshpëroni. Në punë, gjithçka që shkëlqen nuk është flori, por as hekuri i vjetër. Pasuria ju bën syrin me maturi, përfitoni prej tij pa pritur Hënën. Tregohuni të kujdesshëm me financat tuaja: pa blerje të pakujdesshme! Energjisë? Mund të jetë më mirë, ndaj dozoje mirë që të mos ndihesh i shkurtër.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 1
Energjia: 2

Horoskopi i Luanit

Hej Luanë, duket se yjet kanë një mesazh të përzier për ju. Ndërsa disa aspekte të jetës suaj mund të ecin pa probleme, të tjerat kërkojnë pak më shumë durim. Mbani sytë hapur për disa mundësi të papritura dhe përpiquni të ruani ekuilibrin kur bëhet fjalë për shëndetin tuaj fizik dhe emocional. Fati mund të jetë i pakapshëm këtë herë, ndaj kini kujdes të mos mbështeteni shumë tek zonja me sy të lidhur!

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Virgjëreshës

Hej Virgjëreshë, duket sikur universi ka përgatitur një përzierje interesante për ju. Nuk është koha për të qenë të turpshëm, ka shenja të vogla që mund të çojnë në gjëra të mëdha nëse qëndroni vigjilentë. Në punë, ndoshta jo gjithçka shkon ashtu siç dëshironi, por duroni. Dashuria? E komplikuar, por kush kërkon gjen! Kushtojini vëmendje shëndetit dhe financave tuaja: një vështrim i kujdesshëm mund të shmangë dhimbjet e kokës në të ardhmen.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 1
Energjia: 3

Horoskopi i Peshores

Pra, Peshore, duket se yjet kanë planifikuar disa ulje dhe ngritje për ju. Në sferën e dashurisë mund të gjeni disa pengesa për të kapërcyer, në punë, megjithatë ka sfida që kërkojnë prekjen tuaj të ekuilibruar. Fati nuk është saktësisht në anën tuaj, por as kundër tij: varet nga ju që ta luani mirë. Financat… le të themi se është më mirë t’i kushtoni vëmendje shpenzimeve tuaja. Energjisë? Mund të jetë një slitë emocionale, ndaj përpiquni të ruani ekuilibrin e brendshëm.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Akrepit

Akrepë, duket sikur qielli po luan me ju pak zare. Përputhshmëria juaj mund të testohet, ndaj kini kujdes për njohje të reja. Në fushën e punës, ka sfida që do t’ju kërkojnë të nxirrni në pah atë kreativitet të fshehur. Dashuria? Mund t’ju japë njëfarë kënaqësie, por pa e ekzagjeruar, mbani një profil të ulët. Edhe financat kërkojnë menaxhim të kujdesshëm: është më mirë të shmangni shpenzimet e çmendura! Për sa i përket shëndetit dhe energjisë… le të themi se mund të ndjeni nevojën për të kaluar disa mbrëmje relaksuese.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 1
Energjia: 3

Horoskopi i Shigjetarit

Hej Shigjetarë, duket sikur kozmosi ka disa ulje dhe ngritje në pritje për ju. Në dashuri mund të hasni disa pengesa, por asgjë që nuk mund të kapërcehet me një dozë të mirë durimi. Në punë gjërat duken të qëndrueshme mesatarisht, ndaj mos u frikësoni. Fat? Epo, mund të dalë më mirë, por mbani mend se ndonjëherë nuk duhet shumë për ta kthyer situatën. Financat kërkojnë vëmendje: kujdes shpenzimet! Energjia luhatet: përpiquni të dëgjoni trupin tuaj.

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Bricjapit

Hej Bricjapë, duket sikur ka një lloj lëkundjeje kozmike me të cilën keni lëvizur kohët e fundit. Ndërsa disa fusha të jetës suaj janë pak të lëkundshme, të tjera tregojnë shenja premtuese. Mos lejoni që pengesat e vogla t’ju shkatërrojnë rrjedhën, përkundrazi përqendrohuni në pikat e forta që dalin ngadalë.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 5

Horoskopi i Ujorit

Hej Ujorë, duket sikur universi po luan zare me ju! Disa aspekte janë pak të çuditshme, ndërsa të tjerët ju befasojnë këndshëm. Nuk është koha për të bërë baste të mëdha në dashuri apo financa, por mund të gjeni surpriza pozitive në ekuilibrin dhe energjinë tuaj të brendshme. Puna dhe shoqëria? Hm, ka pasur ditë më të mira.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Peshqve

Hej Peshq, duket se yjet kanë një mesazh të përzier për ju. Ndonëse disa gjëra mund të mos shkojnë ashtu siç do të dëshironit, të tjerat do t’ju befasojnë në një mënyrë pozitive. Mos harroni të mbani sytë hapur dhe zemrën tuaj të gatshme për çdo mundësi, mund të ketë një kthesë të papritur në horizont.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 1
Energjia: 5

HOROSKOPI E HËNË 15 PRILL 2024

DASHI***

Dielli ndriçon shenjën tuaj, duke i sjellë dikujt një ditëlindje të lumtur. Në dashuri, hidhuni pas një ftese, jini spontan dhe reagoni me impuls, nëse doni të kërkoni viktima. Sot një kënaqësi në fushën profesionale do ta përfundojë punën.

DEMI**

Jupiteri në shenjën tuaj do ju çojë drejt shoqërimit, kontakteve të reja, të cilat do krijojnë mundësi intriguese dhe do ju bëjnë të harroni periudhat e gjata të vetmisë. Dëgjoni këshillat e mençura të një shoku nëse doni të bëni realitet një ëndërr shumë interesante.

BINJAKËT**

Ndiqni shqisën tuaj të gjashtë, e cila sot do t’ju udhëheqë të sigurt në rrugën më të mirë dhe do të mund t’i përfundoni të gjitha detyrat tuaja pa shumë përpjekje. Më në fund, mund t’i kushtoni pak kohë një aktiviteti që nxit interesin tuaj.

GAFORRJA**

Me Hënën në shenjën tuaj, duhet t’ju pëlqejë gjithçka në këtë ditë të rëndësishme, e cila do t’ju presë një takim të pazakontë dhe jo pa një ndjenjë të caktuar. Potenciali i mbrëmjes do të jetë gjithashtu shumë i këndshëm, në emër të shkeljes së shëndetshme.

LUANI **

Guximi dhe impulset në dashuri do t’ju bëjnë të ëndërroni dhe do t’ju tërheqin të gjithë vëmendjen, ndërsa për detyrat e tjera do të mbeten vetëm thërrime. Përballoni ditën e punës me qartësi dhe vendim dhe do të arrini të mbyllni një negociatë apo kontratë interesante.

VIRGJËRESHA***

Do të ketë një kthesë përfundimtare në profesion që do t’ju lejojë të arrini qëllimet që keni vendosur dhe për të cilat keni punuar shumë. Në planin e zemrës nuk do të ketë ndonjë lajm të madh, por do të keni gjithçka që ju nevojitet për t’u ndjerë mirë.

PESHORJA**

Do të merrni një fitore të vogël, për të cilën keni punuar shumë për ta arritur, në një çështje pune ose biznesi: nëse nuk doni të ngjallni xhelozinë e kolegëve, shmangni shfaqjet. Një shqetësim sentimental do të reduktohet.

AKREPI***

Përballë një mundësie të re, mos e lini veten të ndikoheni nga frika dhe shqetësimet. Përveshni mëngët, është koha për t’u zënë: aksionet janë të larta dhe ia vlen pak përpjekje! Partneri do ju kuptojë duke ju qenë pranë në mënyrën më të mirë.

SHIGJETARI***

Mos harroni rëndësinë e gjesteve të vogla dashurie, të tilla si një puthje ose një përkëdhelje. Pa dyshim që personi i afërt do t’i vlerësojë shumë. Disa rregullime të vogla në shtëpi ose në zyrë do të jenë të mjaftueshme për të krijuar një mjedis më të favorshëm për ju.

BRICJAPI**

Do të keni një mori angazhimesh, madje të këndshme, por jo më pak të lodhshme dhe në fund do të mbeteni të kënaqur me rezultatet e arritura. Në historitë tuaja të dashurisë ka shumë racionalitet, sepse keni frikë të jetoni dita-ditës dhe dëshironi të planifikoni të ardhmen.

UJORI***

Momentet e ëmbla dhe intriguese shumohen. Edhe nëse e keni humbur besimin tek i dashuri juaj, sot do ta kuptoni se e keni gabuar dhe do ta lini veten të mbaheni sërish në krahët e tij. Trajtojeni veten me një udhëtim të shkurtër ose një shëtitje romantike së bashku.

PESHQIT **

Sot situata aktuale e punës nuk do ju kënaqë dhe do përpiqeni të gjeni mundësi që i përshtaten më shumë personalitetit tuaj. Nëse prej disa kohësh po kërkoni një partner ideal, gjatë kësaj mbrëmje do të keni mundësinë të tregoni një njohje të re.

HOROSKOPI E DIEL 14 PRILL 2024

DASHI***

Kjo ditë do t’ju sjellë një formë fizike të lakmueshme dhe një pasion të jashtëzakonshëm. Lëreni humorin dhe lumturinë të jenë karta juaj e vizitës në marrëdhëniet me të tjerët. Do të përjetoni momente shumë të këndshme me të dashurin tuaj.

DEMI**

Disa keqkuptime në familje dhe në çifte takimesh mund të prishin ecurinë e qetë të ditës. Jepini më shumë hapësirë ​​fjalëve dhe më pak melankolisë. Nëse jeni ende beqarë, dëgjoni mesazhet subkoshientë që ju dërgon një mik.

BINJAKËT***

Do të jeni në formë të shkëlqyer, gati për të përballuar botën me gëzim. Falë vitalitetit dhe optimizmit tuaj të pashërueshëm, miqtë do të pëlqejnë të jenë në shoqërinë tuaj. Mos u mundoni të mbytni ndjenjat e forta që ndjeni, përkundrazi shprehini ato në mënyrë spontane.

GAFORRJA**

Qielli mbi ju ka gjithçka që duhet për t’ju ndihmuar ta përfundoni javën me një notë të lartë. Dashuritë dhe pushtimet tuaja do të ecin me not, për të mos thënë që nismat tuaja në fusha të tjera do të jenë të suksesshme. Praktikoni sportin tuaj të preferuar, por pa e detyruar atë.

LUANI **

Jini të vendosur në kërkimin e zgjidhjes së një problemi, sepse dikush mund të mos tolerojë qëndrimin tuaj të frikshëm dhe të pasigurt. Përfitoni nga festa publike për të rigjeneruar trupin dhe mendjen, por edhe për t’i dhënë më shumë gjallëri marrëdhënies në çift.

VIRGJËRESHA **

Dita do jetë e favorshme për nisma, programe të pazakonta, argëtime të dëshiruara prej kohësh por të pa realizuara. Gjithçka që duhet të bëni është të vendosni se si ta kaloni të dielën, mundësisht në harmoni me të dashurin tuaj. Për ata që janë beqarë ka një lajm në horizont.

PESHORJA **

Sot do të mund ta jetoni marrëdhënien tuaj të zakonshme me intensitet më të madh, por gjithashtu do të jeni në gjendje të vlerësoni me optimizëm një situatë të palumtur dhe ta zgjidhni atë pa shumë vuajtje. Një rrethanë do t’ju lejojë të gjeni ndonjë mik të rremë.

AKREPI **

Yjet minojnë fushën tuaj të shtatë, atë të marrëdhënieve. Disa prej jush do të ndihen të pakënaqur me rutinën normale në çift dhe do të zhyteni nga dëshira për aventura. Të tjerët, megjithatë, do të duhet të ndihen të qetësuar emocionalisht nga partneri i tyre.

SHIGJETARI***

Për të kaluar në maksimum një të diel duhet të ndiqni këshillat e Hënës dhe të shkëputeni në mënyrë drastike nga çështjet profesionale; pa kompjuter apo celular fare. Ju duhet t’i përkushtoheni me trup dhe shpirt partnerit tuaj.

BRICJAPI**

Dita do të nisë me disa pengesa, të cilat do ju vendosin në humor të keq, por falë favorit të yjeve do t’ia dilni mirë. Për të dhënë më të mirën, përpiquni ta bëni jetën tuaj të rehatshme: do të mjaftojnë disa masa paraprake të vogla!

UJORI**

Sot do ju kërkohet gjithë vetëkontrolli për të mos rënë pre e emocioneve. Do e gjeni veten përballë njerëzve kërkues dhe kjo, në vend që t’ju inkurajojë, do t’ju bëjë më të kujdesshëm. Nëse kujdeseni për marrëdhënien tuaj në çift, ka ardhur koha të sqaroni çdo dyshim.

PESHQIT***

Do të jetë një ditë e përshtatshme për realizimin e ëndrrave dhe shpresave. Kanalizoni energjitë tuaja në fushën që ka më shumë rëndësi për ju. Një ngarkesë e fortë emocionale do t’i japë një shtysë të re marrëdhënieve të dashurisë. Lëvizni me delikatesë në një marrëdhënie që sapo ka filluar.

HOROSKOPI E SHTUNË 13 PRILL 2024

DASHI **

Një ditë për të jetuar mes të tjerëve. Pranoni bashkëpunimin dhe ndihmën e më shumë njerëzve: nuk është koha për të bërë gjithçka vetëm, kërkoni aleatë të rinj. Mbani parasysh se do të keni ndihmën e Mërkurit dhe jeta juaj do të rrjedhë në drejtimin e duhur.

DEMI**

Jupiteri në shenjën tuaj do t’ju bëjë të arsyeshëm në shkallën e duhur. Prandaj duhet të përpiqeni gjithmonë ta mbani gjallë dialogun në mënyrë harmonike me partnerin, në mënyrë që marrëdhënia juaj të mos kthehet në një burg plot keqkuptime.

BINJAKËT**

Hëna në shenjën tuaj do të lëvizë ditën tuaj. Nuk do t’ju mungojnë idetë dhe nëse keni guximin t’i ndani me të tjerët, ato do të japin fryte të mira. Zgjidh nyjet e fundit që të lidhin me një histori të përfunduar.

GAFORRJA***

Do të kuptoni se keni nevojë për më shumë dashuri dhe se dëshironi të ndiheni si objekt i interesit të dikujt. Kjo do të çlirojë një pasion të furishëm tek beqarët; për ata që janë në çift, megjithatë, do të jetë një e enjte me harmoni të madhe.

LUANI***

Do të bëni njohje interesante që do të jenë të dobishme edhe në profesionin tuaj dhe do t’ju hapin horizonte të reja. Ndër surprizat e ndryshme që mund t’ju rezervojë një udhëtim jashtë qytetit, do të jetë ajo e një atraksioni fatal, të favorizuar nga Hëna në trinë.

VIRGJËRESHA**

Mos lejoni që të ndikoheni as nga Hëna negative dhe as nga gjykimi i familjarëve tuaj që janë të vendosur të pengojnë realizimin e një projekti që ju intereson shumë. Sektori emocional është shumë më i mirë: do të jeni në gjendje t’i shprehni ndjenjat tuaja më të thella të dashurit tuaj.

PESHORJA **

Ju pret një ditë me dy tehe. Ata që janë të prirur për të shkelur do të përballen me rrethana që nuk e lejojnë fare, ndërsa ata që kanë vapë më pak intensive do të kenë një fundjavë më relaksuese. Mos abuzoni me dialektikën në dashuri!

AKREPI **

Një rrethanë e rastësishme do t’ju bëjë të hutuar dhe të pasigurt, deri në atë pikë sa të shtyni shumicën e vendimeve dhe të ktheheni vazhdimisht te ato pak që keni arritur të merrni. Një fjalë e tepërt mund të shkaktojë fërkime me një mik të vjetër.

SHIGJETARI*

Nëse keni të bëni me të afërmit, do t’ju duhet të përballeni me një diskutim të papritur dhe të pakëndshëm. Sidomos nëse pika në fjalë ka të bëjë me punën apo paratë, mos i fshihni qëllimet dhe nevojat tuaja reale pas “smoke screen” klasik.

BRICJAPI***

Jeni të ringjallur, gjithçka po shkon mirë dhe rezultatet nuk mungojnë. Miqtë do t’ju tregojnë se janë gjithmonë pranë jush dhe nëse është e nevojshme, gjithashtu të gatshëm t’ju japin një dorë, duke ju bërë të ndiheni një lehtësim të madh. Gëzuar ndarjen e projekteve me të dashurit tuaj!

UJORI**

Jo gjithmonë gjërat do të ecin mirë, sidomos këtë të shtunë. Reagoni filozofikisht ndaj një takimi të humbur ose një ngjarjeje të papritur familjare. Emocionalisht do jeni pak të pakënaqur por, për fat, kjo atmosferë nuk do të zgjasë shumë.

PESHQIT **

Një punë në grup që ju shqetëson do të ketë rezultate më të mira se sa pritej. Nëse arrini të mos bëheni autoritar me ata që duhet të bashkëpunojnë me ju, do të keni mundësinë të merrni një rezultat të mirë. Në dashuri nuk do të mungojnë lufta, por kjo sigurisht që nuk do t’ju trembë.

HOROSKOPI E PREMTE 12 PRILL 2024

DASHI **

Është një kohë për nderime, dafina dhe pushtime: Marsi kalon tranzit në shenjën tuaj, duke ju mbytur me shumë energji dhe një frymë mahnitëse iniciative që do t’ju shtyjë të guxoni gjithnjë e më shumë në sport dhe në jetën tuaj private. Fati do ju ndihmojë por mbi të gjitha besnikëria do të shpërblehet.

DEMI**

Disa aspekte planetare disonante do t’ju japin shumë energji, por jo gjithmonë do t’ju lejojnë ta kontrolloni atë. Nëse kujdeseni për punën tuaj, gjeni kohë për të aplikuar më shumë veten dhe jini më diplomatik me njerëzit përreth jush.

BINJAKËT***

Dita, falë Hënës në shenjë, premton të jetë fitimprurëse nga të gjitha pikëpamjet. Do të ketë takime të reja dhe kontakte të rëndësishme dhe kjo do t’ju lejojë të arrini sukses si në fushën sentimentale ashtu edhe në atë profesionale.

GAFORRJA**

Nuk ju pëlqen më puna juaj dhe keni në plan të ndryshoni. Ka mundësi të ndryshme, por ju jeni pak konfuz kështu që përpara se të nisni një rrugë të re, konsultohuni me një ekspert. Bëjuni një dhuratë të vogël atyre që ju duan për t’i falënderuar për gjithçka që kanë bërë.

LUANI **

Do të pranoni me entuziazëm një sfidë pikante, vetëm për të zbuluar se nuk keni armët e duhura për ta mbajtur atë deri në fund. Tërheqja është e ndaluar, do të ishte e dobët: përpiquni të jeni thjesht vetvetja; yjet parashikojnë një fund surprizë për ju.

VIRGJËRESHA***

Në vendin e punës, planetët premtojnë bashkëpunime të reja dhe fitimprurëse. Dini se si të zgjidhni njerëzit më të përshtatshëm për të përfshirë në projektin tuaj. Nëse jetoni në një marrëdhënie të bazuar në ndjenja të konsoliduara, yjet do t’ju japin një shtysë të re.

PESHORJA **

Një ditë relaksuese dhe e këndshme nuk do të kërkojë asgjë më shumë se një harmoni të mirë me njerëzit që doni më shumë. Pas kësaj, sigurohuni që edhe të tjerët të gjejnë pak hapësirë ​​dhe disponueshmëri për të shprehur shijet e tyre.

AKREPI***

Lëvizni me qetësi dhe mendoni përpara se të merrni vendime të rëndësishme në punë. Ju mund të bëni gabime në kohën dhe vlerësimet, dhe rregullimi i gjërave nuk do të ishte i lehtë. Jeta juaj e dashurisë do të ofrojë më shumë siguri dhe harmoni nga sa keni marrë ditët e fundit.

SHIGJETARI **

Aktivitetet tuaja do të vazhdojnë me një ritëm të shpejtë dhe produktiv. Do të ketë një fazë të përkohshme dekoncentrimi ose vështirësie pas qasjes së adoptuar, atëherë do të rifitoni kontrollin e plotë të iniciativave tuaja.

BRICJAPI**

Miqësia dhe një sens i veçantë humori do t’i bëjnë të gjithë t’ju duan, madje edhe ata që nuk kanë besim. Një person i fuqishëm do ju bëjë një ofertë pune interesante, për të mos u refuzuar. Nëse dashuria nuk shkon siç duhet, miqësia do t’ju japë gëzim të madh.

UJORI**

Ka të ngjarë që këto ditë të keni rënë viktimë e një mashtrimi. Planifikimi i mirë i angazhimeve që ju presin do t’ju ndihmojë në ato momente kur improvizimi nuk mjafton. Mundohuni të mos debatoni me partnerin.

PESHQIT **

Yje të ndryshëm sot do të tentojnë të krijojnë konfigurime plot tension si për t’ju vënë në litar dhe për t’ju bërë të humbni durimin. E vetmja rrugë fituese do të jetë ajo e qetësisë së gjithanshme, një cilësi që nuk është e veçantë për ju: por ju provoni gjithsesi!

HOROSKOPI E ENJTE 11 PRILL 2024

DASHI **

Në dashuri me siguri do të thithni një ajër qetësie. Do të ndiheni të animuar nga ndjenja edhe më të forta dhe një dëshirë e shtuar për të komunikuar me partnerin. Nëse jeni beqarë, shkëndija e dashurisë mund të lindë nga një takim.

DEMI**

Yjet janë sërish në anën tuaj dhe do t’ju sjellin racionalitet dhe stabilitet, intuitë dhe dëshirë për risi. Do të varet nga ju që të gjeni ekuilibrin e duhur për t’u çliruar nga rutina dhe për t’i dhënë ngjyrë të re marrëdhënieve që janë bërë gri për shkak të përditshmërisë.

BINJAKËT**

Në këtë ditë, një pengesë rrezikon t’ju vendosë në humor të keq. Për të dhënë më të mirën tuaj, përpiquni ta bëni jetën tuaj të rehatshme: disa rregullime të vogla do të jenë të mjaftueshme për të marrë një mjedis më mikpritës që është më i favorshëm për harmoninë tuaj të brendshme.

GAFORRJA

Ju pret një ditë e qetë, në të cilën gjithçka do të jetë e lehtë dhe e qetë. Shfrytëzojeni rastin për të kaluar disa orë me ata që ju duan, ndoshta jashtë qytetit. Pak pafytyrësi do t’ju lejojë të merrni menjëherë diçka që e dëshironit prej disa kohësh.

LUANI **

Hëna e kundërt do t’ju bëjë kontrast dhe do të kontribuojë në krijimin e një atmosfere nervoze dhe mjaft kërkuese; mos u përfshini në çështje që nuk ju shqetësojnë nga afër. Dashuritë dhe miqësitë do të ndërthuren dhe do të përplasen: qëndroni të qetë!

VIRGJËRESHA **

Një ngjarje befasuese do t’ju bëjë të ndryshoni mendimin tuaj për një person. Do t’i dërgoni një ftesë të këndshme, por ajo nuk do të mund të pranojë për shkak të forcës madhore. Në punë do të gjeni veshë të gatshëm për të dëgjuar projektet tuaja dhe për të investuar disa burime në to.

PESHORJA***

Shqyrtoni propozimet e reja, do të mund të bëni një hap përpara në karrierën tuaj dhe të gjithë do të jenë të kënaqur me ju. Ndikimet e mira astrale do të zgjerojnë harmoninë e çiftit, duke ju dhënë ndjesinë e të qenit vërtet në paqe dhe të aftë për të përballuar çdo situatë.

AKREPI **

Dëshira për të marrë më shumë mund t’ju tradhtojë ata prej jush që kanë një biznes të pavarur dhe t’ju shtyjë të mos vlerësoni siç duhet rreziqet e një operacioni; maturia nuk është pika juaj e fortë, por këtë herë më mirë bëni kujdes.

SHIGJETARI **

Po kaloni një periudhë pavendosmërie dhe keqkuptimi me partnerin, por sot do të keni mundësi të trajtoni këtë temë. Dashuria juaj do të jetë e gatshme t’ju dëgjojë dhe të hedhë dritë mbi dyshimet tuaja. Në profesionin tuaj, mos u shqetësoni për një vonesë të mundshme.

BRICJAPI*

Do të duhet të mbani nën kontroll agresionin i cili mund të jetë përgjegjës për disa lëvizje të gabuara. Edhe ju mund të përfitoni nga kjo ditë për të zgjidhur problemet familjare dhe keqkuptimet që ekzistojnë prej disa kohësh.

UJORI**

Do të hapen rrugë të reja, veçanërisht në fushën emocionale. Fatkeqësisht, do ta kuptoni vetë se nuk jeni mjaft të pjekur për të marrë vendime të rëndësishme. Merrni gjithë kohën që ju nevojitet për të kuptuar atë që dëshironi në të vërtetë.

PESHQIT **

Jeni shumë mendjemëdhenj në vendin e punës dhe ndonjëherë shkelni personalitetin e kolegëve ose punëdhënësve tuaj. Ky defekt i juaji mund të çojë në telashe serioze ndaj kini kujdes. Në dashuri, jini vigjilentë sepse ka një stuhi në horizont.

HOROSKOPI E MËRKURË 10 PRILL 2024

DASHI***

Qetësia dhe pasioni do të jenë brenda mundësive tuaja sot, duke e bërë më të këndshme çdo lloj miqësie apo marrëdhënie pune. Në sferën e dashurisë do të paraqiteni si joshës të aftë për të lindur interesa shumë premtuese në zemrat e të tjerëve.

DEMI**

Hëna do ta bëjë ditën tuaj plot ngjarje, me një sërë shkrepjesh të suksesshme dhe takime të frytshme. Duket se sot fati dëshiron të luajë me ju duke përzier letrat në tavolinë.

BINJAKËT***

Do të keni shoqëri të mrekullueshme me partnerin, duke vibruar në unison si kurrë më parë: harmonia e “sferave qiellore” do të reflektohet në marrëdhënien tuaj në çift, duke krijuar një atmosferë intriguese dhe shumë të veçantë. Në vendin e punës priten ndryshime të shkëlqyera.

GAFORRJA**

Në jetën tuaj në çift do të jeni të prirur të jeni të shqetësuar, të prekshëm dhe gjithmonë do të dëshironi të keni të drejtë, pa dëgjuar as çfarë ka për të thënë partneri juaj. Në vend të kësaj, do t’ju duhet të përfitoni nga dita për të dëgjuar dhe rigjeneruar veten dhe marrëdhënien tuaj emocionale.

LUANI **

Të sigurtë dhe simpatikë, nuk do ta keni të vështirë të tërhiqni personin që doni në rrjetin tuaj. Do të jetë pak më e vështirë për ta bindur atë se keni ndryshuar dhe se ndjenjat tuaja janë të sinqerta. Mbrëmja do jetë argëtuese në shoqërinë e miqve tuaj më të ngushtë, por mos e teproni.

VIRGJËRESHA***

Në fushën e punës do jeni të zënë, por edhe shumë të motivuar nga ajo që mund t’ju ndodhë dhe nga rezultatet që do të arrini. Nëse jeni prej disa kohësh në një lidhje në çift, sot dashuria do gjejë jetë të re, qoftë edhe me ndonjë lajm të papritur.

PESHORJA **

Ju do të jeni në gjendje të përmirësoni anën më të gjerë të karakterit tuaj. Të përthithur nga interesat tuaja të shumta, do të jeni pak të hutuar në shtëpi dhe jo shumë të vëmendshëm ndaj dëshirave të të dashurit tuaj dhe kjo do të ushqejë humor të keq dhe debate budallaqe që zgjidhen lehtësisht.

AKREPI **

Përplasjet dhe keqkuptimet në profesion nuk duhet t’ju thyejnë, por t’ju japin energji për të ecur përpara me guxim. Në marrëdhënien tuaj në çift, shmangni spiunimin e çdo sjelljeje të partnerit, sepse mund të përfundoni duke shkaktuar një alarm të caktuar.

SHIGJETARI **

Në këtë ditë do të shfaqen anët më të mprehta dhe më polemike të karakterit tuaj të vështirë, me kontraste pasuese: ju preferoni qetësinë. Në mbrëmje do ketë një bashkim të çuditshëm mes dashurisë dhe punës për ata që janë ende beqarë.

BRICJAPI**

Falë rezultateve të mira të marra në punë dhe shoqërisë së njerëzve miqësorë, do ta gjeni veten të gëzuar gjatë gjithë ditës. Megjithatë, mos e shfrytëzoni këtë mundësi për ta marrë lehtë një detyrë: mund të arrini rezultate të shkëlqyera, por, padyshim, vetëm me angazhimin e duhur!

UJORI**

Nuk është e lehtë të pajtoheni me të tjerët, sepse rrallë bëni një hap prapa nga idetë tuaja. Mund të përpiqeni të jeni pak më pak të shqetësuar dhe kështu të fitoni disa miq më shumë! Po humbisni kohë të çmuar në punë!

PESHQIT **

Mos nxitoni të zgjidhni situata që ende duhet të ripunohen dhe përdorni një pengesë të detyruar për të studiuar me qetësi strategji të reja. Rruga drejt harmonisë me partnerin do të jetë ajo e disponueshmërisë së zemrës, jo ajo e kritikës.

HOROSKOPI E MARTË 9 PRILL 2024

Horoskopi i Dashit

Ah, Dashi! Ka disa dridhje mjaft interesante në këtë kohë kozmike që mund të ndikojnë në jetën tuaj në mënyra të pazakonta. E ndjeni atë energji? Mund të jetë pak me gunga, kështu që përpiquni të mbani ritmin pa u lodhur. Dashuria duket se lundron në ujëra të qeta, por për financat është më mirë të mbani sytë hapur, një shpenzim i papritur mund të trokasë në derë. Në punë, qëndroni të fokusuar dhe mos lejoni shpërqendrimet e vogla të sabotojnë planet tuaja afatgjata.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 4
Horoskopi i Demit

Hej Demi, duket sikur gjërat po shkojnë mjaft mirë përsa i përket dashurisë, por mos prisni fishekzjarre çdo ditë, mirë? Në punë mund të ndiheni sikur jeni në një rrugë me pengesa të pafundme, qëndroni aty! Fati është pak i luhatshëm: një ditë je zgjuar dhe tjetra… mirë, le të themi se do të ishte më mirë të mos mbështetesh vetëm te fati i mirë. Financat janë të qëndrueshme, asgjë e bujshme por as flamuj të kuq për të raportuar. Për sa i përket energjisë, përpiquni të ruani ritmin pa e tepruar.

Dashuria: 4
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 4
Horoskopi i Binjakëve

Hej Binjak, tingëllon sikur universi ka disa ulje dhe ngritje në pritje për ju. Përputhshmëria juaj mund të testohet, por mos lejoni që kjo t’ju dekurajojë shumë. Duket se keni një sasi të mirë fati në anën tuaj, përdorni atë në avantazhin tuaj! Në frontin e dashurisë, gjërat mund të jenë më mirë – ndoshta është koha të tërhiqeni dhe të reflektoni? Dhe ja, karriera duket premtuese – mbajini sytë hapur për mundësitë. Mbani veten të ekuilibruar me disa aktivitete rekreative për t’u kujdesur për shëndetin tuaj.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 5
Financat: 2
Energjia: 3
Horoskopi i Gaforres

Hej Gaforre, dëgjo, kjo nuk është koha për të kërcyer nëpër rrathë në dashuri. Ka pak statikë në ajër dhe marrëdhëniet mund t’i keni pak të vështira. Në punë? Mund të jetë më mirë të përqendroheni në atë që tashmë keni në vend që të kërkoni aventura të reja të rrezikshme. Fati juaj po lëkundet tani, kështu që asgjë shumë emocionuese, por as tragjike. Kur bëhet fjalë për financat, mbani një sy në atë portofol! Dhe energjia… le të themi se mund të nxjerrësh vendosmërinë e duhur kur të nevojitet.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 3
Horoskopi i Luanit

Hej, Leo! Duket sikur yjet po luajnë ping-pong me fatin tuaj – pak lart e poshtë. Në dashuri mund të gjeni disa pengesa, asgjë të pakapërcyeshme, por kini kujdes nga të papriturat. Mbani fokusin tuaj në punë: ka sfida në horizont që kërkojnë të gjithë energjinë tuaj leonine. Financiarisht? Kushtojini vëmendje detajeve! Dhe për sa i përket energjisë së përgjithshme… mirë, do të keni mjaft zhavor për të trajtuar çdo gjë!

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 4
Energjia: 4
Horoskopi i Virgjëreshës

Hej Virgjëreshë, duket se yjet kanë përgatitur një përzierje interesante për ju. Përputhshmëria juaj mund të lëkundet si një gjethe në erë, prandaj kini kujdes. Përshtatshmëria dhe cilësia janë fjalë kyçe, do të keni disa ditë ku do të ndiheni si kameleon, të tjera… jo dhe aq. Dashuria është një fushë e minuar, vazhdoni me kujdes! Por mos u shqetësoni, karriera juaj tregon shenja stabiliteti. Shëndeti dhe energjia? Ju mund të dëshironi të investoni në disa vitamina shtesë.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 4
Energjia: 2
Horoskopi i Peshores

Kështu, Bilancino, duket se yjet janë pak kapriçioz së fundmi. Sa për dashurinë, le të themi se nuk është vërtet koha e përrallave të Disney-t, mbajini sytë hapur dhe përdorni kokën. Në punë mund të ndiheni sikur jeni në një maratonë të pafund, por mbani mend: të rezistosh është të fitosh. Fat… hm, mund të jetë më mirë, mos llogaritni shumë te Lady Luck tani për tani. Financat janë të qëndrueshme por pa fishekzjarre, menaxhoni mirë atë që keni dhe gjithçka do shkojë mirë. Energjisë? Mund të lëkundet më shumë se zakonisht, ndaj dëgjoni trupin tuaj!

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 2
Horoskopi i Akrepit

Hej Akrep, me siguri duket se kohët e fundit universi ka vendosur të luajë pak me ju. Kjo nuk është koha më e mirë për çështjet e zemrës, ndaj merrni pak kohë për të reflektuar përpara se të bëni lëvizje të guximshme. Në punë, mund të ndiheni sikur po vozitni kundër grurit, por mos lejoni që kjo t’ju dëmtojë shpirtin luftarak. Fat? Epo, le të themi se mund të jetë më bujare, por kini kujdes sepse mund t’ju vijë ndonjë surprizë e vogël. Financat janë të qëndrueshme, asgjë emocionuese, por pa alarm. Po energjia juaj? Me pak më shumë relaksim do të rikthehet te yjet.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 4
Horoskopi i Shigjetarit

Hej Shigjetar! Dëgjo, nuk është koha për të vënë bast për të fituar kuaj në dashuri dhe financa. Mbani një profil të ulët atje, yjet sugjerojnë se mund të hasni në disa pengesa. Megjithatë, duket sikur keni një avantazh kur bëhet fjalë për energjinë dhe kreativitetin: përdorni ato në avantazhin tuaj! Në punë? Epo, le të themi se rutina nuk do të të hajë të gjallë… akoma.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 4
Horoskopi i Bricjapit

Hej Bricjap! Në këtë periudhë era po fryn në drejtime disi të çuditshme. Unë mendoj se disa gjëra mund të jenë më mirë, por nuk është gjithçka fatkeqësi dhe errësirë, mirë? Ndoshta sfera sentimentale ju bën të ngrini hundën dhe ka ditë më të mira në punë. Fati duket se lëkundet, ndonjëherë lart, ndonjëherë poshtë. Financat? Lëreni mënjanë për ditët me shi! Energjia luhatet: dëgjoni atë trup që keni më shpesh!

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 3
Horoskopi i Ujorit

Hej, Ujori! Duket sikur universi ka përgatitur disa ulje-ngritje për ju. Mund të ndjeni nevojën për një rikthim në financat, ndërsa shoqërisht jeni një yll në rritje. Ne dashuri? Epo, mund të jetë më mirë, por mund të jetë edhe më keq. Në punë, megjithatë, ka një dridhje të çuditshme, sikur diçka po gatuhet, por nuk është ende gati… kështu që mos u shqetësoni, eh! Dhe mbani mend: pasuria favorizon guximtarët.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 1
Energjia: 5
Horoskopi i Peshqve

Hej, Peshku i Vogël! Jeta është një slitë me ulje dhe ngritje, apo jo? Gjatë kësaj kohe mund të ndjeni se disa gjëra janë më të mira se të tjerat. Ndoshta ka një tension në ajër për sa i përket financave apo karrierës, mos u shqetësoni, keni intuitën për të lundruar edhe në ujëra të rrëmbyeshëm. Dashuria duket e qëndrueshme, por mos merrni asgjë si të mirëqenë, ruajtja e ekuilibrit të duhur të brendshëm do të jetë çelësi. Dhe mbani mend: një aventurë e vogël mund t’i nxisë gjërat!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 2
Energjia: 3


Send this to a friend