VOAL

VOAL

Komentet

blank

Këndi i humorit: Një zotëri ka mbetur pa flokë dhe vuan shumë

Një zotëri ka mbetur pa flokë dhe vuan shumë.

Por ndërsa është me pushime, një mjek brazilian i thotë se ka një sekret për rritjen e flokëve: duhet të flejë 15 netë me kokën mes këmbëve të gruas së tij.

Të dy përpiqen: pas natës së parë nuk ndodh asgjë, pas tre netësh asgjë … natën e parafundit i mbijnë pak flokë, dhe natën e fundit është plot me flokë të bukur.

I lumtur, ai merr gruan e tij në teatër dhe sheh përballë një zotëri me një kokë që duket si një top bilardo.

I thotë gruas: “T’i them unë?”.

Dhe ajo: “Hajde, është dikush që nuk e njeh …”.

“Eh, por ti nuk e di sa vuan…”.

Bëjnë pak mbrapa dhe anash, derisa i shoqi e godet zotërinë në shpatull përballë dhe i thotë: “Më falni zotëri, nëse guxoj, por…”.

Por duke parë që zotëria (duke u kthyer) mban mustaqe madhështore, i shoqi ndalet dhe i thotë: “Nuk të them gjë se je një burrë i pistë!”.

blank

Këndi i humorit: Vajza, nëna dhe gjyshja janë vetëm në shtëpi

Vajza, nëna dhe gjyshja janë vetëm në shtëpi. Në një moment, vajza e vogël pyet:
– Mami, si erdha unë tek ti?

Nëna përgjigjet:
– O, zemra ime! ty të solli te unë një lejlek i mrekullueshëm!
– Po motrën time të vogël? – pyet sërish vajza.
– Atë e solli një buf i hatashëm!
– Po vëllain tim të vogël?
– E solli një fajkua madhështor!

Gjyshja nga kolltuku shikon nënën e vajzës duke qeshur:
– E kuptova se ishin 3 zogj të ndryshëm!!!

blank

Këndi i humorit: Në një liqen një burrë po peshkon por me rezultate të dobëta

Në një liqen një burrë po peshkon por me rezultate të dobëta. Pas pak i afrohet shoku i tij Marku, i cili duke parë gjahun e pakët të shokut të tij, i thotë:

– Shiko, unë kam një sistem të mirë. Tani të tregoj!

Dhe kështu ai fut gishtin tregues në ujë. Menjëherë më pas kap një troftë 2 kg! Pastaj zhyt gishtin përsëri në ujë dhe nxjerr një krap 5 kg !! Të nesërmen djali kthehet në pellg dhe gjen Markun i cili po kap shumë peshq duke përdorur të njëjtën metodë! Dhe kështu edhe për ditët në vijim.

Pas një jave djali nuk mund të rezistojë më nga kurioziteti dhe shkon te Marku:

– Të lutem më trego si e bën!

Marku:

– OK, është një gjë e thjeshtë! Thjesht prekni me gisht prapanicën e gruas dhe pastaj eja të peshkosh këtu!

Shoku falenderon dhe menjëherë vrapon në shtëpi. Me të mbërritur në kopsht ai sheh gruan e tij të përkulur mbi 90 gradë duke larë rrobat. Ai afrohet ngadalë dhe e prek në prapanicë.

Atëherë reagon gruaja:

– Aaahh! Mark, Mark, mashtrues! Do të shkosh sërish për peshkim me burrin tim?

blank

Këndi i humorit: Një industrialist i pasur merr një telefonatë nga avokati i tij

Një industrialist i pasur merr një telefonatë nga avokati i tij:
-Zotëri, kam një lajm të keq për të të dhënë: gruaja jote ka blerë një për njëzet mijë euro një fotografi që në një kohë të shkurtër do të vlejë shumë më tepër!
– Tingëllon si një marrëveshje shumë e mirë: a mendoni se ky është një lajm i keq?
– Po, Zotëri, sepse fotografia ka në qendër ty dhe sekretaren tënde!!!

blank

Këndi i humorit: Beta e vogël, pavarësisht se vazhdon klasën e tretë, është një feministe e zjarrtë

Beta e vogël, pavarësisht se vazhdon klasën e tretë, është një feministe e zjarrtë.
Një ditë mësuesja flet për Biblën. Në fund të mësimit, e pyet Betën.
– Beta, mund të më thuash si zuri fill njerëzimi?
– Menjëherë. Zoti e krijoi Adamin, por ai nuk ishte shumë i lumtur. Pra, për t’ia vërtetuar vetes se mund të bënte diçka më të mirë, ai krijoi menjëherë Evën!!!…

blank

Këndi i humorit: Një djalë po pastron kopshtin, kur sheh fqinjen e bukur dhe shumë bionde

Një djalë, në rrugën e shtëpisë së tij, po pastron kopshtin, kur sheh fqinjen e tij të bukur dhe shumë bionde që shkon te kutia postare, e hap, e shikon dhe e mbyll përsëri menjëherë më pas, dukshëm e mërzitur.

Menjëherë pas kësaj, vajza del sërish nga shtëpia, shikon në kutinë postare, e mbyll me një goditje dhe kthehet në shtëpi shumë e inatosur.

Herën e tretë, djali i afrohet dhe e pyet:

– Diçka jo në rregull?

Biondja:

– Gjithçka! Ai kompjuter i mallkuar vazhdon të më thotë se posta ka ardhur!

blank

Këndi i humorit: Një burrë hyn te mjeku me një pjepër nën hundë

Një burrë hyn te mjeku me një pjepër nën hundë, një karrotë në njërin vesh dhe një banane në tjetrin:

– Çfarë mendoni për mua, doktor?

Doktori e shikon….

Pasi e shikon për disa minuta doktori thotë:

– Mendoj se nuk po ushqeheni siç duhet!

blank

Këndi i humorit: Në Parajsën Tokësore, Zoti e pyet Adamin

Në Parajsën Tokësore, Zoti e pyet Adamin:
– Je i lumtur me Evën, gruan që kam krijuar për ty?
– Epo, mirë … – përgjigjet ai i pabindur.
– Çfarë nuk shkon? A nuk është mjaft e bukur? Nuk të pëlqen ajo?
Adami tund kokën:
– Jo, jo, Zot, nuk është kështu … vetëm se ajo më duket pak serioze…
– E pse?
– Epo, ajo që martohet me burrin e parë që takon …!

blank

Këndi i humorit: Një bionde shkatërron plotësisht makinën e saj në një aksident të frikshëm

Një bionde shkatërron plotësisht makinën e saj në një aksident të frikshëm. Për mrekulli ajo arrin të dalë nga rrënojat pa asnjë gërvishtje dhe po vendos buzëkuq kur vjen një polic rrugor.

– O Zot!- bërtet polici… -… makina e saj duket si një fizarmonikë që është shkelur nga një elefant. A jeni mirë, zonjë?

Ajo:

– Po zotëri oficer, jam mirë.

– Epo, zonjë, por si dreqin e katandise kështu?- pyet polici pasi ekzaminoi makinën e shkatërruar.

– Oh, oficer, gjëja më e çuditshme! Isha duke vozitur në këtë rrugë kur papritmas një PEMë shfaqet para meje. Kështu që kthehem djathtas dhe del një PEMË tjetër! Unë drejtohem në të majtë dhe del NJË PEMË TJETËR! Unë drejtohem djathtas dhe NJË PEMË TJETËR! Kështu që unë drejtohem në të majtë dhe …

Polici:

– Jo, jo zonjë, nuk është asnjë pemë në këtë rrugë për 30 km. Ky ishte freskuesi i ajrit të makinës që lëkundet përpara dhe mbrapa!!!

blank

Këndi i humorit: Burri kthehet i alarmuar në shtëpi

Burri kthehet i alarmuar në shtëpi. I drejtohet së shoqes:

– Grua, do ta ndërrojmë urgjentisht shtëpinë!

E shoqja është e habitur:

– Pse u dashka ta ndërrojmë urgjentisht, çfarë ka ndodhur?

Burri e sqaron:

– Mora vesh se portieri i pallatit tonë ka shkuar me të gjitha gratë e pallatit, përveç njërës…

E shoqja e qetëson menjëherë:

– E njoh unë, bre, atë gruan. Është ajo antipatikja e katit të tretë!!!

blank

Barceleta ma pasoja të vonuara

Arrestohet një burrë i dyshuar për vrasjen e gruas së tij. I pyetur në polici ai thotë se i ka thënë një barceletë gruas së tij që e ka bërë atë të qeshte aq shumë sa ka vdekur duke qeshur.

Është e qartë se komisari nuk beson, megjithatë ai i kërkon burrit të tregojë barceletën. Ai nguron ta bëjë këtë sepse, i thotë komisarit, – ju bën të qeshni.

Komisari ngul këmbë dhe burri tregon barceletën. Komisari qesh aq shumë sa vdes nga e qeshura në vend.

Dy policët e pranishëm që shoqëronin të akuzuarin… vdiqën pas dy ditësh….

blank

Këndi i humorit: Provimi i klasës së tetë; djali kthehet nga shkolla pasi ka dhënë provimin dhe babai i tij e pyet

Provimi i klasës së tetë; djali kthehet nga shkolla pasi ka dhënë provimin dhe babai i tij e pyet:
– Djalosh, si shkoi provimi!

I biri përgjigjet:
– Baba, katër orë rresht më morën në pyetje, por unë nuk thashë asgjë!!!


Send this to a friend