VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: GJERGJ JOZEF KOLA

Bazilika e Mariazell në Austri – qendër e bashkimit të popujve europianë – Nga GJERGJ JOZEF KOLA*

By | August 15, 2019

Refleksione të së djelës: EUROVISION! Identiteti kombëtar shqiptar nuk asht TALLAVAJA! – Nga GJERGJ JOZEF KOLA

By | May 19, 2019

Gjergj Jozef Kola tregon Projekt-Dramën e tij: “22 Drandofilat e Maria Tucit”, vajzës 22 vjeçare që torturohet nga 22 muaj në burgjet komuniste nga Hilmi Saiti

By | April 22, 2019

“Të ftuar në rrethin e dhjetë dantesk” të Flutura Açkës ose Nji Roman që shndrin mendjen Esse – nga Gjergj Jozef Kola

By | March 30, 2019

Vjena këto ditë kryeqendra e disa aktivitete me natyrën e karakterin shqiptar – Nga Gjergj Jozef Kola (fotot)

By | March 10, 2019

TESTAMENTI I ALBANOLOGJISË Ose (Si me ja shpjegue botes Atdheun.) – Nga GJERGJ JOZEF KOLA

By | March 3, 2019

NOBELI i paqes për Dr. RUGOVËN – Dramë nga GJERGJ JOZEF KOLA (Akti i parë)

By | January 20, 2019

Si sot 29 vjet ma pare ne nji te djele janari shkodranet vrane FRIGEN STALINISTO-HOXHIANE! Nga Gjergj Jozef Kola

By | January 13, 2019

Dramaturgu austro-shqiptar Gjergj Jozef Kola nderohet nga Kryeministri austriak Sebastian Kurz –

By | January 9, 2019

Karlo Radoja – i biri i të vërtetës qytetare – Ese mbi nji Autobiografi – Nga Gjergj Jozef Kola

By | August 7, 2018

Gjergj Jozef Kola: Leter e hapun Stefan Capalikut, nji kolegu dramaturg: Totalitarizmi dhe tallavaja jane binjake te se njejtes fryme

By | June 11, 2018

Letër e Hapun zonjës Voltana Ademi, kryatare e bashkisë Shkodër Nga Gjergj Jozef Kola

By | March 12, 2018

MARTIN CAMAJ NE SKENEN E TEATRIT ME AUTOR GJERGJ JOZEF KOLA Nga Ndoc Selimi

By | January 27, 2018

Skënderbeu do të kthehet- “I’ll be back” – Dramë kushtuar Skënderbeut – Nga Gjergj Jozef Kola

By | January 15, 2018

AKTORË PA KUJTESË – për me ruejtë përfundimisht kujtesën tonë. Refleksione nga Drama e Primo Shllakut Nga Gjergj Jozef Kola

By | November 28, 2017

Atdheu jone asht i vetmi ne bote ku mbi 60 % e mbajne vedin per shkrimtare! Nga Gjergj Jozef Kola

By | November 13, 2017

Shumë Urime dhe nji Mallkim – – djalit të gjykatësit shqiptar që në Tetor nisë Universitetin në Perëndim Nga Gjergj Jozef Kola

By | October 1, 2017

Khmerët e kuq të mesjetës – Refleksion nga Gjergj Jozef Kola

By | September 23, 2017

Ikja e Rezart Palluqit nga kafazi i realsocializmit – Nga GJERGJ JOZEF KOLA

By | September 11, 2015