VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Këndi i humorit: Pjerini kthehet në shtëpi i trishtuar dhe babai pyet

By | June 18, 2021
blank

Komentet

blank

Këndi i humorit: Pas shumë javësh në paqe, burri vendos të përballet me gruan:

Pas shumë javësh në paqe, burri vendos të përballet me gruan:
-A është e vërtetë se ti je martuar me mua jo sepse më doje, por sepse gjyshi m’i kishte lënë një milion dollarë me testament?!
Gruaja i përgjigjet:
– Mos u bëj qesharak! Mua nuk më intereson se kush t’i ka lënë!!!

blank

Këndi i humorit: -Kush ta paska nxirë kështu syrin, e dashur?

-Kush ta paska nxirë kështu syrin, e dashur?

– Burri im.

– Burri yt? Mendova se ishte në një udhëtim pune.

– Edhe une!

blank

Këndi i humorit: Një gjel paraqitet te koteci i një fshatari dhe i thotë se dëshiron të bëjë dashuri me një pulë

Një gjel paraqitet te koteci i një fshatari dhe i thotë se dëshiron të bëjë dashuri me një pulë.
Fshatari i thotë:
– Nëse më paguan, ta zgjedh pulën më të mirë të kotecit!
Gjeli pranon dhe fshatari i zgjedh pulën më të mirë. Pas pak fshatari kthehet dhe e gjen gjelin duke ia ndukur pulës së gjorë të gjitha pendët.
-Ore, çfarë bën?!!- i ulëret fshatari.
Gjeli i përgjigjet:
– Këtë për të cilën kam paguar, e dua krejtësisht të zhveshur!

blank

Këndi i humorit: Burri dhe gruaja po grinden me zë të lartë

Burri dhe gruaja po grinden me zë të lartë. Në kulmin e shamatës, gruaja thotë:

– Të paralajmëroj se, po vazhdove, rrezikon që unë të nxjerr bishën që kam brenda vetes!!!

Burri ia kthen:

– Punë e madhe! Mua të shkretit edhe miushët më futin frikën!!!

blank

Këndi i humorit: Dy shokë vdesin në një aksident

Dy shokë vdesin në një aksident. Njëri nga të dy, i cili ishte sjellë gjithmonë mirë në jetë, menjëherë e gjen veten në Parajsë, por për habinë e tij të madhe, nuk e gjen shokun e tij.

Ai i kërkon Shën Pjetrit lajme dhe zbulon se shoku i tij ka përfunduar në ferr. Duke pasur parasysh historinë e tij të mirë në jetë, ai merr nga Shën Pjetri lejen për të vizituar mikun e tij për herë të fundit.

Ky e çon nëpër ferr dhe për habinë e tij të madhe zbulon se ai është i përbërë nga pyje shumë të gjelbërta, dhe nga rrugë ku vajzat e bukura janë pa rroba dhe bëjnë gjeste provokuese. Pastaj e pyet shokun e tij të mallkuar:

– Po këto gra mund të shihen vetëm ose ju gjithashtu mund të …

Dhe shoku:

– Sigurisht, nëse dëshironi, mund të largohesh me atë që preferon në pyll.

Shoku zgjedh më të mirën dhe shkon në pyll. Pas një ore ai del i djersitur dhe i lodhur dhe i bërtet shokut të tij:

– Kam një orë që përpiqem t’ia bëj, por nuk ia bëj dot!

Dhe shoku:

– Sigurisht, ky është ferr!

blank

Këndi i humorit: Pesë bionde dhe një brune ishin kapur pas një litari në një greminë

Pesë bionde dhe një brune ishin kapur pas një litari në një greminë.
Pesha e të gjashtave bashkë ishte e madhe dhe litari do këputej, njëra duhej të lëshohej që të shpëtonin të tjerat.
Si përfundim, brunia vendosi e tha që do lëshohem unë…
Atëherë biondet, duke dashur t’i shprehin mirënjohjen për vendimin e saj, filluan të duartrokisnin!!

blank

Këndi i humorit: Dashuri me shikim të parë…

Një burrë nga rruga sheh një femër të bukur që shikon nga dritarja e katit të dytë, ai ngjitet deri në katin e dytë, por kur arrin dhe ngjitet mbi dritare gjen një truprojë shtatëlartë dhe të fuqishëm që e ndalon.

Ditën tjetër djali kthehet poshtë dritares së vajzës së bukur që është vetëm me të brendshme dhe kështu ai vendos të provojë përsëri të ngjitet në ndërtesën deri në katin e dytë.

Por kur arrin këtu gjen truprojën shtatlatë dhe të fuqishëm që e ndalon.

Ditën e tretë djali, gjithmonë duke kaluar nën dritaren e saj, e sheh atë plotësisht pa rroba dhe vendos të provojë përsëri fatin e tij. Ai ngjitet lart, ngjitet në prag të dritares dhe e gjen gruan plotësisht të zhveshur dhe më pas bërtet:

– Po mirë, ku është truproja?

blank

Këndi i humorit: Një polic rrugor merr telefonatë për një aksident automobilistik

Një polic rrugor merr telefonatë për një aksident automobolistik. Kur arrin në vendin e aksidentit, shikon një veturë krejtësisht të shkatërruar, ndërsa aty pranë shikon një majmun. Ai bën shenja me duar dhe polici i thotë:
-Me sa duket dashke të më thuash diçka?
Majmuni bën shenjën e pohimit me kokë.
-Domethënë e ka parë aksidentin?
Majmuni pohon prapë.
-Atëherë, çfarë ka ndodhur?
Majmuni çon kanoçen te goja dhe bën sikur pi.
-Domethënë po pinin?
Majmuni pohon me kokë.
– Po tjetër?
Majmuni çon gishtat te goja për të treguar se po tymosnin.
-Domethënë po tymosnin marihuanë?
Majmuni pohon me kokë.
-Po tjetër?
Majmuni përqafon policin.
-Domethënë po bënin dashuri?
Majmuni pohon me kokë.
Polici i drejtohet:
-Domethënë po pinin, po tymosnin dhe po bënin dashuri.
Majmuni prapë pohon.
Atëherë ia drejton pyetjen e fundit:
-Po ti çfarë po bëje?
Majmuni bën shenjën se ai ishte në timon.

blank

Këndi i humorit: Një burrë shkon tek doktori që të interesohet për të shoqen

Një burrë shkon tek doktori që të interesohet për të shoqen.

-Z. Doktor, ime shoqe ka shumë frikë.

-Ju lutem, më thoni si e manifeston këtë frikë jot shoqe?- e pyeti doktori.

– Po ja, për shembull, mbrëmë unë gjeta një burrë në dollapin e dhomës sonë të gjumit. E kishte vënë që të ruante rrobat e saj!!!

blank

Këndi i humorit: Një mjek po bën xhiron e tij në pavijonet e një spitali mendor

Një mjek po bën xhiron e tij në pavijonet e një spitali mendor. Ai arrin në një korsi dhe një i çmendur, i cili është ulur në buzë të shtratit, bën sikur ka një timon në dorë dhe bën zhurma të mëdha:

– VROOOMMM … VROOOOOMMMMM … VROOOM … VROOOM … PSTCHHHH …

Mjeku lexon në regjistrin mjekësor se burri ishte shofer kamioni. Pastaj e pyet:

– Çfarë po bën?

Burri:

– Asgjë, duhet të çoj një ngarkesë në Brindisi!

Doktori më pas lëviz në shtratin e dytë dhe sheh siluetën e një burri nën mbulesa që dridhet lart e poshtë. Pastaj ai i afrohet shtratit, ngre mbulesat dhe gjen pacientin e zhveshur në bark, duke goditur në mënyrë ritmike legenin e tij në dyshek. Mjeku i hutuar:

– Çfarë po bën?

Dhe njeriu:

– Ndërsa ai shkon në Brindisi, unë jam në shtrat me gruan e tij!

blank

Këndi i humorit: Një ditë Paola kthehet në shtëpi dhe i thotë mamasë

Një ditë Paola kthehet në shtëpi dhe i thotë mamasë:
-Mama, gjyshi është mekanik?
E ëma, e habitur nga pyetja e së bijës, i përgjigjet:
– Natyrisht, jo?
– Atëherë, çfarë po bën ai poshtë autobusit?!!! – e pyet prapë Paola.

blank

Burri gjirokastrit i thotë gruas së tij lushnjare

Burri gjirokastrit i thotë gruas së tij lushnjare:

-Obobo, sa shtrenjt ka shkuar benzina!!!

Gruaja lushnjare i përgjigjet:

-Po ti s’ke makinë, re!

– S’kam makinë, po kam çakmak. Dhe çakmaku nuk punon me ujë!!!- ia kthen gjirokastriti.

 


Send this to a friend