VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Komentet

Këndi i humorit: Një vajzë nëntëvjeçare vjen në shtëpi nga shkolla duke qarë dhe i thotë nënës

Një vajzë nëntëvjeçare vjen në shtëpi nga shkolla duke qarë dhe i thotë nënës:

– Nuk dua të shkoj më në shkollë! Të gjithë më ngacmojnë sepse e kam gjysmën e flokëve të mi të drejtë e të kuq dhe gjysmë të zi e kaçurrel, kam një këmbë më të gjatë se tjetra, një sy blu dhe një kafe. Po pse mami? Si mund të jem vajza e shëmtuar e një gruaje kaq e re, të bukur dhe perfekte si ti?

Mami i thotë:

– Duhet ta dini vogëlushja ime: që kur isha 17 vjeçe, më ftuan në një aheng në atë vilën e të pasurve në kodër. Unë shkova me miqtë e mi dhe për disa orë gjithçka ishte mirë. Pastaj të gjithë u dehëm, u hodhëm në pishinë plotësisht të zhveshur dhe ishte një rrëmujë. Një turmë e çmendur vazhdoi deri në mëngjes.

E mrekulluar, vajza pyet nënën e saj:

– Por mami, shkove me kaq shumë burra?

Dhe nëna i përgjigjet:

– Shiko bija ime, ti je me shumë fat që nuk je duke lehur!!!

Këndi i humorit: Gjyshja ia rrëfen mbesës së vogël sekretet e jetës

Gjyshja ia rrëfen mbesës së vogël sekretet e jetës:
– Ti e di, e dashur, në jetën e një gruaje ka vetëm një dashuri të madhe.
– Dhe cila ishte e juaja, gjyshe?
– Marinarët!

Këndi i humorit: Në shkollë mësuesja i porosit fëmijët

Në shkollë mësuesja i porosit fëmijët:
– Nxënës, nuk duhet t’i puthni kurrë kafshët; kështu transmetohen sëmundjet!
Një nga nxënësit i përgjigjet:
–  Është e vërtetë, mësuese! Halla ime puthi qenin e saj dhe ai ngordhi dy ditë më vonë!

Këndi i humorit: Një rreshter i ushtrisë pyet një rekrut të ri

Një rreshter i ushtrisë pyet një rekrut të ri:

– Si e ke emrin ushtar

Djali përgjigjet:

– Genc Tomorri, zotëri!

Atëherë rreshteri thotë:

– Është një mal i lartë që ka mbiemrin tënd!

Dhe ushtari bërtet:

– Po, por nuk kemi asnjë lidhje gjaku, zotëri!!!

Këndi i humorit: Si çdo mëngjes, tre gjyshër nëntëdhjetë vjeç takohen në kopsht për të biseduar

Si çdo mëngjes, tre gjyshër nëntëdhjetë vjeç takohen në kopsht për të biseduar dhe për të kaluar ca kohë së bashku jashtë. Petro arrin pak më vonë se zakonisht dhe i gjen dy miqtë e tij tashmë të ulur në pankinë. Ai gjithashtu ulet dhe pyet dy të tjerët:

– Mirëmëngjes djema, si jeni?

Gimi i përgjigjet:

– Si do që unë të shkoj, tani jemi pleq, kjo është e vërteta! Një ditë mora një kuti shumë të rëndë në dorë dhe më duhej ta thërrisja gruan për të më ndihmuar, sepse isha gati të rrëzohesha. E çfarë t’ju them, djema, nuk më binden krahët! Nuk kam më forcë në krahët e mi!

Goni përgjigjet:

– Pardje gjeta një djalë që po dëmtonte makinën time dhe, sapo fillova ta ndiqja, rashë në tokë. Këmbët më kanë braktisur! Nuk i kam më këmbët e dikurshme!

Pastaj ai pyet:

– Po ti, Petro?

Plaku përgjigjet:

– Jam më keq se ti. Një ditë në shtëpi pashë kujdestaren e shkallës, e tërhoqa poshtë dhe u hodha mbi të! Sapo fillova ta zhvishja, ajo më tha: “Z. Petro, po sot është hera e tretë!” Kujtesa, djema! Kam humbur plotësisht kujtesën!!!

Këndi i humorit: Dy shokë, njëri prej të cilëve ka një patë të gjallë nën krah, takohen në rrugë

Dy shokë, njëri prej të cilëve ka një patë të gjallë nën krah, takohen në rrugë. Dhe bien dakord të shkojnë në kinema për të parë një film me dritë të kuqe. Por djali nuk dëshiron të heqë dorë nga pata dhe shoku i tij e këshillon që ta fusë brenda pantallonave. Në kinema, ndërsa të dy po diskutojnë për përmbajtjen e filmit, pata nxjerr kokën nga zinxhiri i pantallonave të djalit dhe një grua ulur pranë tij i thotë shoqes:

– Marta, djali pranë meje nxori zogun!

Shoqja i përgjigjet:

– Nuk do të thotë gjë, të gjithë e bëjnë këtë në këtë kinema!

Dhe shoqja i thotë:

– Po, por është duke m’i ngrënë kokoshkat!!!

Këndi i humorit: Pas një operacioni plastik në gji, mjeku pyet pacienten

Pas një operacioni plastik në gji, mjeku pyet pacienten:
– Pra zonjë, a jeni i kënaqur me madhësinë?
– Po, ato janë perfekte. E dini, doktor, kam edhe një kërkesë tjetër: dëshiroj të kisha sy më të mëdhenj.
– Nuk ka problem! Infermiere, jepja zonjës të shohë faturën.

Këndi i humorit: Një grua e re merr në shtëpi një mik shumë të ngushtë të burrit të saj

Një grua e re merr në shtëpi një mik shumë të ngushtë të burrit të saj me të cilin ka pasur një lidhje të nxehtë për rreth një vit. Pasi bëjnë dashuri, ata po bisedojnë duke u përqafuar me njëri-tjetrin në shtrat kur telefoni bie. Gruaja përgjigjet:

– Po, sigurisht! Jam e lumtur per ty! Epo, argëtohu. Really? Por është e shkëlqyeshme! Pershendetje!

I intriguar, i dashuri që ka dëgjuar vetëm një pjesë të bisedës e pyet atë:

– Kush ishte?

Ajo përgjigjet:

– Oh, ishte burri im që thërriste nga varka në liqen!

I dashuri e pyet atë edhe më kurioz:

– E çfarë të tha ai?

Dhe ajo përgjigjet në heshtje:

– Ai më tha se sa po argëtohet duke peshkuar me ty!!!

Këndi i humorit: Dy fqinj, një burrë dhe një grua, janë të apasionuar pas kopshteve të perimeve

Dy fqinj, një burrë dhe një grua, janë të apasionuar pas kopshteve të perimeve dhe secili kultivon tokën e vet.

Por zonja, pasi vizitoi kopshtin e fqinjit, thërret e zhgënjyer:

“Ah, sikur të kisha domate shumë të kuqe!”

Dhe burri i rrëfen asaj:

“Në fakt unë kam një sistem të veçantë për t’i bërë keshtu domatet, por ju betohuni se nuk ia zbuloni askujt!”

Ajo betohet, kështu që ai shpjegon:

“Kur hëna është e plotë, unë zhvishem plotësisht dhe vrapoj rrotull domateve tri herë, dhe ditën tjetër unë i gjej ato kaq të kuqe dhe të bukura “.

Ajo gjithashtu dëshiron të provojë, kështu që pret me durim hënën e plotë, zhvishet plotësisht dhe vrapon rrotull domateve.

Një kohë të shkurtër më vonë të dy takohen përsëri: “Pra, zonjë, si shkoi me domatet?”

“Ah, asgjë prej gjëje, gjithmonë të gjelbëra por nuk më zini besë nëse shikoni si janë rritur dhe trashur trangujt! ..”.

Këndi i humorit: Në një garë gramatikore në Universitetin e Oksfordit

Në një garë gramatikore në Universitetin e Oksfordit, 200 pjesëmarrësve iu kërkohet të shprehin idenë e paqes, qetësisë dhe lumturisë në një fjali të vetme.

Fiton pjesëmarrësi që ka shkruar fjalinë “Gruaja ime po fle”.

Të gjithë çohen në këmbë dhe duartrokasin. Presidenti i jurisë, një burrë i martuar, thotë, me lotë në sy:

“Është një gjeni!”

Këndi i humorit: Njëri shpëton në rrugë një zotëri të moshuar kinez, i cili po pësonte një sulm në zemër

Njëri shpëton në rrugë një zotëri të moshuar kinez, i cili po pësonte një sulm në zemër. Ai e shoqëron kinezin në spital. Pasi i ka shpëtuar rrezikut, i sëmuri i kërkon që të mbetet vetëm për vetëm me të. Ai hyn në dhomën e spitalit dhe e gjen kinezin duke pushuar. I afrohet dhe papritmas kinezi zgjohet duke bërtitur:

– Hong chin cha! Hong chin chau ching chin chin chuu!

Pastaj fiket përgjithmonë. Njeriu që e kishte shpëtuar atë është i pikëlluar dhe mendon për fjalët e fundit të kinezit. Një herë shkon me pushime në Kinë tek një mik dhe i kujton ato fjalë, kështu që e pyet mikun e tij:

– Çarë do të thotë “Hong chin chau ching chin chin chuu”?

Dhe shoku përgjigjet:

– Idiot! Hiqe këmbën tënde nga tubi i oksigjenit që më mban gjallë !!!

Këndi i humorit: Sherlock Holmes dhe Dr. Watson janë në një shesh kampingu për pushime

Sherlock Holmes dhe Dr. Watson janë në një shesh kampingu për pushime. Pas një darke të bollshme dhe një shishe të shkëlqyer vere, të dy shkojnë në tendë dhe bien në gjumë të thellë. Në një moment, në mes të natës, Holmes zgjohet dhe shtrëngon mikun e tij, duke i thënë:

– Watson, Watson, shiko lart në qiell dhe më trego çfarë shikon.

Watson shprehet:

– Unë shoh miliona e miliona yje, Holmes!

Sherlock pyet:

– Dhe çfarë nxjerr nga ajo?

Watson reflekton gjatë dhe më pas përgjigjet:

– Epo, nga një këndvështrim astronomik, kjo më bën të mendoj se ka miliona e miliona galaktika në univers dhe për këtë arsye, miliarda planetë. Nga një këndvështrim astrologjik më bën të vërej se Saturni është në shenjën e Luanit. Nga këndvështrimi i orës, duke parë Hënën, unë nxjerr përfundimin se është rreth 3:15. Nga pikëpamja meteorologjike, pres që nesër të kemi një ditë të bukur. Nga pikëpamja teologjike, më bën të kuptoj se Zoti është fuqi e pafund dhe se ne jemi vetëm një pjesë shumë e vogël dhe e parëndësishme e universit. Po pse me pyet? E çfarë ju sugjeron e gjithë kjo?

Holmes qëndron i heshtur për një moment dhe më pas bërtet:

– Watson, ti je një budalla! Dikush e vodhi tendën tonë!!!


Send this to a friend