VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Këndi i humorit: Një zotëri italian kthehet në shtëpi më herët se pritej

By | November 21, 2020
blank
3 Comments
  • author avatar
    nelson 4 months ago Reply

    Isshtë koha të ndaj dëshminë time, unë jam Nelson dhe i lumtur ndërsa ndaj dëshminë time këtu, unë u njoha me Baba Ogbogo nga nëna ime kur ajo zbuloi se unë nuk mund ta bëja gruan time shtatzënë pas 3 vitesh martesë. Pra, këto sollën kaq shumë telashe në martesën time dhe çuan në një divorc. ajo tha, ai është shumë shpirtëror dhe mund ta bëjë gruan time të kthehet tek unë me gëzim dhe ne mund të kemi fëmijë së bashku. Në fillim, unë dyshoja jo derisa e kontaktova atë dhe pastaj hodha magji të fuqishme mbi mua dhe e bëra gruan time të kthehej tek unë pasi bëra ato që ishin në nevojë dhe tani, ne jemi të lumtur me fëmijë të bukur. Nga dita që Great BaBa Ogbogo punoi për mua dhe zgjidhi problemet e mia. Unë bëra një zotim të fortë se për sa kohë që jetoj, unë do të vazhdoj të dëshmoj për mirësinë e veprave të tij të mëdha, dhe për ata që gjenden atje përballë marrëdhënieve dhe vështirësive martesore duhet ta kontaktojnë shpejt dhe të bëhen një dëshmitar i lumtur si unë. Unë heq kontaktin e tij këtu, Email: greatbabaogbogotemple@gmail.com ose arrij tek ai përmes numrit të tij WhatsApp. +2349020168697

    Ai bëri që ish gruaja ime të kthehej tek unë me gëzim

    Ai më shëroi nga një njeri impotent në një burrë të vërtetë.

Komentet

blank

Këndi i humorit: Një afariste për disa ditë ndodhej larg vendit për arsye pune

Një afariste për disa ditë ndodhej larg vendit për arsye pune.
Një ditë merr një letër nga i fejuari që ndodhej në Atdhe:
“E dashur, nuk e përballoj dot më këtë situatë dhe kam vendosur t’i jap fund marrëdhënies sonë. Largësia që na ndan është tepër e madhe. Më duhet të pranoj se të kam tradhtuar dhjetë herë qëkur je larguar. Dhe ti nuk e meriton këtë. Më vjen shumë keq. Të lutem, a mund të m’i kthesh fotot që t’i kam dhënë?
E fejuara, shumë e lënduar, iu kërkon kolegeve t’ia sjellin të gjitha fotot e të fejuarve, miqve, të afërmve, të njohurve. Dhe, bashkë me fotot e të fejuarit ia dërgon edhe 57 foto të të tjerëve. Dhe i shkruan:
“I dashur, nuk e di, kush vallë je në mesin e këtyre! Kërkoji fotot e tua në paketë dhe m’i kthe të tjerat!”

blank

Këndi i humorit: Pjerini i kërkon Plakut të Vitit të Ri

Pjerini i kërkon Plakut të Vitit të Ri:

“Plaku i Vitit të Ri, Plaku i Vitit të Ri, unë dua një vëlla!”

Plaku i Vitit të Ri i përgjigjet:

“Mrekulli! Ma sill mamanë tënde!”

blank

Këndi i humorit: Kishte kaluar një kohë e shkurtër që kur gruaja e Nastradinit ishte ndarë nga jeta

Kishte kaluar një kohë e shkurtër që kur gruaja e Nastradinit ishte ndarë nga jeta. Atij nuk i pëlqeu të mbetet vejan. Me ndihmën e disa miqve, ai gjeti një grua tjetër, një vejushë të ndershme që i shkonte për shtat.

Pas shtatë ditësh martesë, gruaja lindi një fëmijë. Nastradini shkoi në treg, bleu fletore, lapsa, libra dhe i vendosi pranë foshnjës.

Gruaja e tij e shikoi me habi dhe e pyeti: “Nastradin, do të duhet shumë kohë para se foshnja jonë të ketë nevojë për këto gjëra! Pse je ngutur kaq shumë?”

Nastradini i tha: “Je ti gabim, e dashur, një fëmije të lindur në shtatë ditë, në vend të nëntë muajve, me siguri do t’i duhen këto gjëra, për të thënë të paktën, në dy javë”.

blank

Këndi i humorit: Një grua e martuar dhe djali i saj janë në një lokal

Një grua e martuar dhe djali i saj janë në një lokal. Fëmija shikon nga një dritare dhe i thotë nënës së tij:

-“Mami, shiko një zotëri që po hidhet nga një rrokaqiell!”

Dhe nëna e tij përgjigjet:

“Thuaji atij burri që unë i kam vënë brirë, nuk i kam vënë flatra!”

blank

Këndi i humorit: Një i ri dëshiron të hyjë në politikë dhe i bën lutje partisë

Një i ri dëshiron të hyjë në politikë dhe i bën lutje partisë.
Sekretari i partisë, për ta provuar, bën sikur humbet 100 euro.
I riu, i padjallëzuar, i gjen dhe i kthen menjëherë tek ai.
Atëherë politikani menjëherë i thotë: “është më mirë që të gjesh një punë tjetër”!

Dhe ai i habitur: “pse?”

Politikani përgjigjet: “sepse për të bërë politikë kemi nevojë për dikë që e bën paranë të zhduket dhe të mos gjendet më!

blank

Këndi i humorit: Gruaja pyet fqinjen e saj të re

Gruaja pyet fqinjen e saj të re:
– “A do të kishit mirësinë të bëni banjo dielli e veshur vetëm bikini në kopshtin tuaj?”
– “Pse?” – pyet ajo tërë kureshtje.
– “Sepse është koha që im shoq kosit barin!”

blank

Këndi i humorit: Në sallon, me mamanë e Pjerinit, janë edhe zonjat më të rëndësishme të lagjes

Në sallon, me mamanë e Pjerinit, janë edhe zonjat më të rëndësishme të lagjes.
Pjerini vjen dhe thotë:
– Mama, më bëhet çiçi!
Sa kohë që zonjat nuk e kishin mendjen fare te Pjerini, mamaja u ngut dhe shkoi te i biri. E qortoi dhe i tha se nuk duhet ta përsërisë më fjalën “më bëhet çiçi”.
Atëherë si duhet të them:
– Më vjen të fishkëlloj, – tha mamaja.
Gjatë natës, Pjerini zgjohet dhe i thotë të atit:
– Baba, më vjen të fishkëlloj!
– E ti më zgjon mua në mes të natës se të ardhka të fishkëllosh?! Fli dhe mos u ndje!
Pas disa çastesh, vogëlushi, zgjohet përsëri dhe thërret:
– Baba, baba, më vjen të fishkëlloj!!
I ati ia kthen:
– Mirë, biri im, por fishkëllo lehtë këtu në veshin e babait…

blank

Këndi i humorit: Një grua shkatërroi plotësisht makinën e saj në një aksident të tmerrshëm

Një grua shkatërroi plotësisht makinën e saj në një aksident të tmerrshëm. Për mrekulli ajo arriti të dilte nga rrënojat pa një gërvishtje dhe po përdor buzëkuq kur mbërrin një polic në rrugë.

– O Zot! – thërret polici. – Makina e saj duket si fizarmonikë që është shkelur nga një elefant. A je mirë zonjë?

Gruaja:

– Po, oficer, jam mirë.

Polici:

– Epo, zonjë, por si vallë e ke katandisur kështu? Pyet polici pasi ka ekzaminuar makinën e shkatërruar.

Gruaja:

– Oh, oficer, gjëja më e çuditshme! Unë po vozisja në këtë rrugë kur papritmas kjo PEMË u shfaq para meje. Kështu që unë kthehem djathtas dhe ka një pemë tjetër! Unë drejtoj në të majtë dhe ka një tjetër pemë! Unë drejtoj djathtas dhe ka edhe një pemë tjetër! Kështu që unë kthehem majtas dhe … ”

Polici:

– Jo, jo, zonjë, nuk ka një pemë në këtë rrugë për 30 km. Ky ishte aromatizuesi i makinës suaj që lëkundej para dhe mbrapa!

blank

Këndi i humorit: Shën Thomai fluturon në qiell dhe tashmë shijon gëzimin e takimit me Jezusin

Shën Thomai fluturon në qiell dhe tashmë shijon gëzimin e takimit me Jezusin përsëri në Parajsë, por ai ende ka dyshime dhe prandaj i kërkon Jezusit të provojë se ai është vetë Jezusi që kishte njohur në Tokë.

Jezusi Pajtues e pyet atë që do të dëshironte si provë. Dhe Shën Thomas:

– E tëra çfarë ju duhet të bëni është të riprodhoni mrekullitë që keni bërë në Tokë. Ju kujtohet mrekullia juaj e parë, kur e ndryshuat ujin në verë?

Jezusi e çon Shën Tomën pranë një burimi dhe, HOP, uji shndërrohet në Château Margaux 82. Shën Thomai, pastaj i kërkon që të vazhdojë me demonstrimet e tij:

– Tani, do të doja që të ribëje mrekullinë e shumëfishimit të peshkut.

Të dy marrin një varkë, shkojnë në një liqen të vogël dhe, HOP, anija është e mbushur me peshq si me magji. Por Shën Thoma ende nuk është i bindur dhe ende kërkon provë:

– Ju lutem ecni mbi ujë dhe nuk do të dyshoj më.

Pastaj Jezusi, i cili ishte akoma në anije, hidhet në ujë dhe … zhduket nën ujë! Ai më vonë kthehet në sipërfaqe dhe thotë:

– Më vjen keq, Thoma, por kjo nuk funksionon më … Kam vrima në këmbë!

 

blank

Këndi i humorit: Burri dhe gruaja, në makinë, largohen për fundjavë

Burri dhe gruaja, në makinë, largohen për fundjavë.

Pas disa kilometrash:

– “I dashur, le të kthehemi, e kam harruar gazin ndezur!”

– “Mos u shqetëso, e dashur!”

– “Si të mos shqetësohemi, shtëpia mund të marrë flakë!!”

– “Mos u shqetëso, harrova të hapur rubinetin e lavamanit!!!”

blank

Këndi i humorit: Gruaja zgjohet në mëngjes dhe nuk e gjen burrin në shtrat

Gruaja zgjohet në mëngjes dhe nuk e gjen burrin në shtrat. E kërkon burri dhe e gjen në guzhinë.
Është ulur pranë tryezës dhe po pi kafé e po mendon. Ajo e shikon se ai fshin një lot në sy dhe e pyet:
“I dashur, çfarë ke kështu?”
Burri i drejtohet asaj:
“A të kujtohet para njëzet vjetësh bashkë kur takoheshim bashkë dhe ishim vetëm 16-vjeçarë?”
“Sigurisht, më kujtohet,” – i përgjigjet ajo.
“Të kujtohet kur babai yt na kapi në ndenjësen e prapme të veturës duke bërë dashuri?”
“Po më kujtohet,”- thotë ajo duke iu ulur pranë.
Burri vazhdon:
“A të kujtohet kur ai ma vuri mua tytën e armës në kokë dhe më kërcënoi: “O do ta marrësh grua vajzën time, ose do të përfundosh në burg njëzet vjet?”
“Sigurisht, i dashur, e kujtoj,” përgjigjet ajo e qetë.
Duke fshirë një tjetër lot, ai thotë:
“Eh, tani do të isha liruar!”

blank

Këndi i humorit: Trokitje në portë dhe një grua bukuroshe me një këmishë nate të zezë provokuese e hap derën

Trokitje në portë dhe një grua bukuroshe me një këmishë nate të zezë provokuese, në pritje të të dashurit, e hap derën.
Por në derë është postieri dhe ajo, për t’u shfajësuar dis, për atë paraqitje tepër të pazakonshme për atë mëngjes të hershëm, i thotë:
– Vishem kështu qëkur është larguar nga unë im shoq!
Postieri e pyet:
– E kur është larguar yt shoq?
Ajo përgjigjet:
– Sot në mëngjes, kur është larguar për të shkuar në punë!!


blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
Send this to a friend