VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Këndi i humorit: Në burg, duke pyetur njëri-tjetrin

By | February 25, 2021
blank

Komentet

blank

Këndi i humorit: Në aeroport, në një linjë të gjatë check-in për një fluturim në New York

Në aeroport, në një linjë të gjatë check-in për një fluturim në New York, ndërsa ishte duke pritur, një pasagjer vëren një person, me uniformën e pilotit dhe me kallamin tipik të bardhë të përdorur nga të verbërit, i cili hyn në kabinën e pilotimit.

Tejet i habitur, pasagjeri shikon përreth kur sheh një pilot tjetër që duket se është i verbër. Për të cilën, i shqetësuar, ai shkon te një stjuardesë e linjës ajrore dhe pyet:

– Më falni, por kush janë ata dy të verbër të veshur si pilotë?

Stjuardesa e siguron atë duke e sqaruar se, edhe nëse janë të verbër, ata janë dy pilotët më të mëdhenj bashkëkohorë që ekzistojnë dhe se me teknologjitë moderne në dispozicion, edhe një person i verbër mund të drejtojë një aeroplan.

Lajmi përhapet shpejt mes udhëtarëve të tjerë, të cilët, shumë të shqetësuar, nisen. Aeroplani rreshtohet dhe fillon afatin e gjatë për ngritje, por pas disa kilometrash … avioni nuk ngrihet dhe vazhdon të përshpejtohet … pista gati po mbaron dhe pasagjerët, në panik, fillojnë të bërtasin më fort dhe më fort kur, një metër nga fundi i pistës, avioni më në fund shkëputet nga toka.

Pasagjerët marrin frymë lehtësimi dhe, në kabinë, piloti komenton me bashkë-pilotin:

– Ditën që ata nuk bërtasin ne nuk ndihemi esëll!

blank

Këndi i humorit: Një burrë dhe grua vendosin të shkojnë me pushime në dy vende të ndryshme

Një burrë dhe grua vendosin të shkojnë me pushime në dy vende të ndryshme. Ai në polin e veriut dhe ajo në Santo Domingo.

Ai e thërret atë në telefon: “e dashur këtu, unë jam nën tridhjetë, jam i sëmurë nga i ftohti”

Dhe gruaja e tij i përgjigjet: “Unë jam nën një dhe jam mirë!”

blank

Këndi i humorit: Dy gra shumë të moshuara po bisedojnë për kohët e dikurshme

Dy gra shumë të moshuara po bisedojnë për kohët e dikurshme.

Njëra i thotë tjetrës: “Kur isha i ri, mjeku më zhvishte krejt për të më vizituar; tani ai thjesht më kërkon të nxjerr gjuhën!!”

Dhe tjetra:

“Eh, mike e dashur, mjekësia ka bërë përparime të mëdha!”.

blank

Këndi i humorit: Një aktivist për mbrojtjen e kafshëve me zemërim kritikon një zonjë

Një aktivist për mbrojtjen e kafshëve me zemërim kritikon një zonjë:

“Ju, zonjë, nuk dini sa kafshë duhej të vrisnin për të bërë peliçen që ju mbani veshur?!!!…”

 

Dhe zonja, me një ton edhe më arrogant, i përgjigjet:

“Ti, djalosh, nuk e di me sa kafshë më duhej ta bëja për ta blerë këtë peliçe!”

blank

Këndi i humorit: Në raftet e një farmacie është një ilaç i ri

Në raftet e një farmacia është një ilaç i ri, ku është shkruar: “I jashtëzakonshëm, të bën sërish të ri!”
Kalojnë dy të moshuar. Njëri i thotë tjetrit:
-E shikon? Një mrekulli!
Tjetri:
-A thua vërtet na bën sërish të rinj?
-Mbase, – përgjigjet i pari.
Të dy të moshuarit marrin nga një flakon. Ulen në një stol në park dhe fillojnë t’i pijnë.
Njëri prej tyre nis të ulërijë:
-E bëri punën vërtetë, unë jam bërë prap fëmijë!!!
Tjetri:
– E çfarë të ka ndodhur?
– I kam mbushur mbathjet!!! – i përgjigjet shoku.

blank

Këndi i humorit: Një bionde në mes të një rruge

Një bionde në mes të një rruge. Ndërsa ecën, ka bluzën hapur dhe gjoksin përjashta. Polici e sheh dhe i thotë:

– Zonjë, a e dini se mund t’ju gjobis për sjelljen tuaj?

– Pse?

– Ke dalë me gjoks zbuluar!

– Jezus, e kam harruar foshnjën në autobus!!!

blank

Këndi i humorit: Një oficer policie përpiqet të ndalojë një makinë për shpejtësi të tepëruar

Një oficer policie përpiqet të ndalojë një makinë për shpejtësi të tepëruar. Dhe djaloshi vetëm sa e rrit shpejtësinë derisa arrin 100 kilometër në orë. Polici, megjithatë, nuk i ndahet dhe ai përfundimisht e kupton se nuk mund të shpëtojë dhe, më në fund, ndalon.

Polici i afrohet makinës dhe i thotë: “Kam paur një ditë të gjatë pune dhe turni im pothuajse ka mbaruar, kështu që nëse mund të më jepni një justifikim të mirë për sjelljen tuaj, unë do t’ju lë të shkoni i lirë.”

Djali mendon për disa sekonda dhe më pas thotë: “Gruaja ime iku me një polic rreth një javë më parë. Unë mendova se mund të ishe ai oficer policie që po përpiqet të ma rikthejë atë!”

blank

Këndi i humorit: Natën e parë të martesës ia ka bërë fora

Natën e parë të martesës ia ka bërë fora. E tashmë ndihet disi i lehtësuar.

“Kam nevojë pikërisht të freskohem me diçka!” – i thotë ai vetes.

Dhe zbret në bar. Ndërsa nusja, e drobitur, merr një sy gjumë.

Baristi nuk gjen asgjë të freskët. Mezi gjen diçka sa për të lagur gojën.

“Mjaft, mirë!” – thotë dhëndërri i kënaqur dhe e merr pijen me vete. Shkon në banjo dhe fillon ta shterrojë shishen.

Nusja është zgjuar, shikon nga vrima e çelësit, dhe mrekullohet:

– Zoti i Madh, këtë nuk e dija për burrin tim: që karikohet si një stilograf!

blank

Këndi i humorit: Një burrë e merr mjekun në telefon

Një burrë e merr mjekun në telefon:

– Doktor, gruaja ime është shumë keq, është copë-copë!

Mjeku i përgjigjet:

-Ma sill këtu që ta montoj unë sa më shpejt!

blank

Këndi i humorit: Njëri shkon për t’u rrëfyer

Njëri shkon për t’u rrëfyer:

– At, ditë e natë dëgjoj në veshë një zë, i cili më thotë se çfarë duhet të bëj! A thua më kanë zënë magjitë, At?!

– Jo, biri im, nuk të kanë zënë magjitë. Je martuar!

blank

Këndi i humorit: Një avion transportonte një grup të marrësh mbi oqean

Një avion transportonte një grup të marrësh prej disa orësh mbi oqean. Papritmas një shpërthim shkatërron dyshemenë e avionit dhe të gjithë pasagjerët u kapën tek mbajtëset e bagazheve për të shpëtuar.

Por komandanti tërheq vëmendjen se, duke qenë tepër e rëndë pesha e pasagjerëve, njëri prej tyre duhej të hidhej në oqean për t’i shpëtuar të tjerët.

Një pasagjer i zgjuar atëherë thërret:

– Shumë mirë, për shpëtimin e të gjithëve, do të flijohem unë!

Sa i dëgjuan këto fjalë, të marrët shikuan njëri tjetrin dhe të gjithë filluan të duatrokasin!!!

blank

Këndi i humorit: Një biondinë filloi punë si pastruese në një qendër të madhe tregtare

Një biondinë filloi punë si pastruese në një qendër të madhe tregtare.

Ditën e parë, shefi thotë:

– Dhe mos harro të pastrosh ashensorin!

– Në të gjitha katet?!!- e pyet biondina.


blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
Send this to a friend