VOAL

Please Wait ...
0%

Këndi i humorit: Zotëri dhe Zonja Murrash kanë dy djem

By | September 19, 2017

Komentet

Këndi i humorit: Një djalë gjatë darkës e pyeti të atin: “Baba, a janë tartabiqet për t’u ngrënë?”

Një djalë gjatë darkës e pyeti të atin: “Baba, a janë tartabiqet për t’u ngrënë?”

“Ma neverite, i tha i ati. Mos fol për gjëra të tilla ndërsa jemi duke ngrënë darkë.”

Pas darkës, babai e pyeti djalin: “Biri im, më thuaj tani çfarë do të më pyesje mua?”

“Oh, asgjë, baba, ishte një tartabiqe në supë në pjatën tënde, por tani ajo nuk është më.”

Këndi i humorit: Një ditë Gjini i kthye nga shkolla më herët se ditët e tjera

Një ditë Gjini i kthye nga shkolla më herët se ditët e tjera. Dhe mamaja e tij e pyeti: “Pse, Gjin, u ktheve kaq shpejt në shtëpi?”

Gjini u përgjigj: “U ktheva në shtëpi më herët se ditët e tjera, sepse isha i vetmi që iu përgjigj një pyetjeje të cilën ia bënë klasës sime.”

“Oh, im bir është gjeni, ” tha mamaja. – Po cila ishte pyetja?”

Gjini iu përgjigj: “Pyetja ishte: Kush e hodhi koshin e mbeturinave në kokën e drejtorit të shkollës?”

 

Këndi i humorit: Dy krupierë (punonjës të kazinos) qëndronin në kazino pranë tavolinës me zare

Dy krupierë (punonjës të kazinos) qëndronin në kazino pranë tavolinës me zare. Vjen një biondinë tërheqëse, i vë 20.000 dollarë në një numër dhe thotë:

“Mendoj se nuk keni asgjë kundër, por shumë më shumë fat kam kur jam lakuriq.”

Biondina zhvishet nudo, i merr zaret, i hedh dhe thote: “Hajdeni zaret e mija të dashura, zonjës i duhen rroba të reja!”

Kur zaret u ndalën, biondina po kërcen nga lumturia. “Ja ku është! Fitova, fitova!”

I përqafon ajo dy krupierët, e merr fitimin e saj e rrobat dhe ikën.

Krupierët me mosbesim e shikojnë njëri-tjetrin. Pas pak kohe njëri po e pyet tjetrin:

“Në cilin numër ranë zarat?”

“Nuk e kam idenë – mendova se ti po shikoje!”

Këndi i humorit: Një polic i thotë një shoku

Një polic i thotë një shoku:
-Kam nje makine qe ka 300 mijë kilometra, dua me e shit por s’ma marrin me shume se 500 mijë lekë.
-O, çfare budallai, ulja kilometrazhin dhe shife sa do ta kerkojne.
Ky e ben 150 mije kilometrazhin,takon perseri shokun e tij dhe i thote:
-E bera 150 mije , tani ma kerkojne 1milion
-O budalla, ulja akoma-i thote shoku
Ky e ul deri ne 50 mije kilometrazhin, takon shokun e tij dhe i thote :
-E bera 50 mijë kilometrazhin, tani ma kerkojne 3 milionë
-Po ç’pret, shite!
-Jo re, tani qe eshte gati e re jam tu e mbajt për vete, pse ta shes.

Këndi i humorit: Sanija kishte rezervuar nje natë magjike intime per burrin e saj Bexhetin në hotel

Sanija kishte rezervuar nje natë magjike intime per burrin e saj Bexhetin në hotel, se i dukej se ishin largu pak si çift.
E mori, dhe si surprizë, ia lidhi syte e hipi ne taksi dhe direkt e futi te dhoma switë e hotelit që ngjante si oaz, i mahnitur ….
Bexheti – Po ku jemi këtu, si quhet ky vend perrallor moj Sanije?
Sanija – Hotel ” Parajsa”, jemi në parajsë i dashur..
Bexheti – Parajsa?!!! po ti çdo këtu??!!!!!

Këndi i humorit: Dy nxënës po grindeshin kur mësuesja hyri në klasë për të filluar mësimin

Dy nxënës po grindeshin kur mësuesja hyri në klasë për të filluar mësimin. “Pse po grindeni kështu, nxënës?” i pyeti ajo.

Njëri nga nxënësit tha: “Ne i gjetëm dhjetë dollarë dhe vendosëm t’ia japim dikujt që tregon gënjeshtrën më të madhe.”

“A nuk ju vjen turp nga vetja,” iu tha mësuesja. “Kur unë isha në moshën tuaj, nuk e dija se çfarë është gënjeshtra.”

Djemtë ia dhanë dhjetë dollarët mësueses së tyre.

Këndi i humorit: Një oficer i policisë rrugore u përpoq të ndalonte një veturë dhe djaloshi në timon e rriti gjithnjë e më shumë shpejtësinë

Një oficer i policisë rrugore u përpoq të ndalonte një veturë dhe djaloshi në timon e rriti gjithnjë e më shumë shpejtësinë, gjersa e kuptoi se nuk mund t’i shpëtonte oficerit të policisë dhe e ndaloi veturën.

Edhe oficeri i policisë e ndaloi veturën e tij dhe tha: “Ishtenjë ndjekje tepër e gjatë dhe turni im pothuaj ka mbaruar, prandaj, nëse ti më jep një arsye për sjelljen tënde, unë të lë të shkosh në punën tënde.

Djaloshi mendoi pak sekonda dhe pastaj tha: “Gruaja më iku me një oficer të policisë rrugore javën e shkuar. Unë mendova se ai donte të ma kthente mbrapsht time shoqe!”

 

Këndi i humorit: Një burrë e një grua ishin duke bërë dush

Një burrë e një grua ishin duke bërë dush.
Papritmas bie zilja e deres, gruaja mbeshtillet me peshqir dhe shkon per ta hapur. Eshte shoku i ngushte i burrit te saj qe i thote:
Te jap 500€ nese e ul peshqirin te shikoj pjesen e siperme te trupit, dhe gruaja e ben
Shoku:-Te jap dhe 500€ po e hoqe komplet peshqirin, gruaja i bindet dhe pasi i jep leket shoku i burrit iken.

Kush ishte i thote burri?
Shoku yt i ngushte.-ja kthen gruaja
A ti dha 1000€ qe na kishte borxh??

Këndi i humorit: Mami e porosit të birin: Po nuk more 10 sot në shkollë, nuk të jap më as një kokërr leku.

Mami e porosit të birin: Po nuk more 10 sot në shkollë, nuk të jap më as një kokërr leku.
Bexheti i Vogël – ok, do përpiqem.
Pas dreke vjen Bexho i lumtur me nje buzeqeshje vesh me vesh:
Mami – Hë me thuj, si dole sot?
Bexho – isha shuuuuum afër 10ës o ma.
Mami – dmth ke marr 9?
Bexho – më jep 500 lek qe ta tregoj.
Mami – ok zemra mamit, tani me thuaj qe ke marr 9 sot na merri dhe 500 lek.
Bexho – isha shum pran 10ës o ma se e mori shoku i bankes time.

Këndi i humorit: Një burrë i martuar ishte në lidhje me sekretaren e tij

Një burrë i martuar ishte në lidhje me sekretaren e tij. Një ditë pasionet e tyre u shfrenuan në zyrë dhe vazhduan në shtëpinë e saj. Të sfilitur nga lodhja, ata ranë në gjumë dhe u zgjuan  vetëm të nesërmen aty nga ora 8 pasditë.

Teksa burri po vishte rrobat e tij, i tha sekretares t’ia merrte këpucët jashtë dhe t’ia bënte me barin dhe me baltën e livadhit. Ajo nuk e kuptoi pse duhej bërë kjo gjë, megjithatë bëri si i tha ai.

Dhe ai shkoi drejt e në shtëpinë e vet. “Ku ke qenë?” – e pyeti e shoqja. “E dashur,” i tha burri, “nuk kam ndërmend të të gënjej. Unë kam qenë duke bërë dashuri me sekretaren time. Më zuri gjumi dhe nuk u zgjova fare deri në orën tetë.”

E shoqja i hodhi sytë tek këpucët e tij dhe i tha: “Je gënjeshtar! Ti ke qenë duke luajtur golf!”

Këndi i humorit: Një anije po udhëtonte në Atlantik

Nje anije po udhetonte ne Atlantik.
Papritur degjohet nje e bertitur dhe nje njeri qe bie ne det.
Njerezit dalin dhe shohin qe kishte rene vajza trashaluqe e kapitenit.
Kapiteni thoshte: -Ju lutem ma shpetoni vajzen.
Ne qoftese e beni do tju jap gjysmen e pasurise dhe vajzen per grua.
Pas nje pauze te shkurter qe u duk sa nje shekull dëgjohet nje njeri qe hidhet ne det.
Marinari shpeton vajzen dhe kur ngjitet lart kapiteni i thote:
-Faleminderit shum, çfare do tani.
-Une dua t’me gjesh ate qe me shtyu se do ja……..

Këndi i humorit: Pasi Bimi i propozoi për martesë Lizës, babai i tij e mori djalin mënjanë

Pasi Bimi i propozoi për martesë Lizës, babai i tij e mori djalin mënjanë. “Bir, kur unë u martova me nënën tënde, gjëja e parë që bëra kur shkuam në shtëpinë tonë, unë i hoqa pantallonat e mia. Dhe i kërkova asaj t’i provonte. Ajo i provoi pantallonat e mia dhe i ranë tepër të mëdha, prandaj ajo nuk mund t’i mbante.

I thashë asaj: “Natyrisht, janë tepër të mëdha për ty. Unë do t’i mbaj pantallonat në këtë shtëpi dhe kështu do të jetë gjithmonë. Prej atëherë nuk kam pasur asnjë problem.”

Bimi e dëgjoi këshillën e babait dhe bëri të njëjtën gjë natën e martesës me Lizën. Pastaj Liza i hoqi pantallonat e saj dhe i tha edhe ajo Bimit t’i provonte si i rrinin. Bimi i provoi, por nuk i vishte dot pantallonat e Lizës, sepse ishin tepër të vegjël.

“Epo ç’është kjo punë,” – tha Bimi, “unë nuk mund t’i vesh pantallonat e tua.”

“Tamam, Bim, ” – i tha Liza, “dhe nëse nuk ndërron sjellje, ti kurrë nuk do t’i veshësh pantallonat e mia!”