VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Komentet

blank

Këndi i humorit: Dy sicilianë takohen dhe njëri i thotë tjetrit

Dy sicilianë takohen dhe njëri i thotë tjetrit:
– Shiko çfarë kam blerë!
Nxjerr nga xhepi një tabletë dhe thotë:
– Kjo është Viagra!
Tjetri e pyet:
– E për çfarë shërben kjo?
– Me këtë në shtrat… dy a tri herë! – sqaron ai.
– Epo, atëherë, qenka qetësues!!

blank

Këndi i humorit: Njëri, që nuk kishte mëkatuar kurrë në tokë, vdes dhe shkon në parajsë

Njëri, që nuk kishte mëkatuar kurrë në tokë, vdes dhe shkon në parajsë. Sidoqoftë, para se të hyjë, ai kalon para derës (gjysmë të mbyllur) të ferrit dhe shikon një mizëri njerëzish që hanë si derra, lazanja, pulë të pjekur, salcice, etj, etj.

Ai arrin para derës së parajsës rreth mesditës dhe Shën Pjetri e hap dhe e fton të ulet sepse dreka ishte pothuajse gati.

Pas 10 minutash Shën Pjetri kthehet dhe i jep një tabaka njeriut të shenjtë, i cili befasohet kur sheh vetëm një sanduiç me djathë. Dhe kështu historia përsëritet për një javë. Njeriu i shenjtë, duke mos rezistuar më, i thotë Shën Pjetrit:

– Më falni, Shenjtëria juaj, por para se të mbërrija këtu kalova para derës së ferrit dhe ata po hanin çdo gjë të mirë, nuk e kuptoj pse këtu më sillni vetëm bukë dhe djathë!!!

Shën Pjetri:

– Shikoni, por çfarë po ndodh në trurin tënd, sigurisht që nuk mund ta vë kuzhinën në funksion vetëm për ty dhe mua!!!

 

blank

Këndi i humorit: Pas shumë javësh në paqe, burri vendos të përballet me gruan:

Pas shumë javësh në paqe, burri vendos të përballet me gruan:
-A është e vërtetë se ti je martuar me mua jo sepse më doje, por sepse gjyshi m’i kishte lënë një milion dollarë me testament?!
Gruaja i përgjigjet:
– Mos u bëj qesharak! Mua nuk më intereson se kush t’i ka lënë!!!

blank

Këndi i humorit: -Kush ta paska nxirë kështu syrin, e dashur?

-Kush ta paska nxirë kështu syrin, e dashur?

– Burri im.

– Burri yt? Mendova se ishte në një udhëtim pune.

– Edhe une!

blank

Këndi i humorit: Një gjel paraqitet te koteci i një fshatari dhe i thotë se dëshiron të bëjë dashuri me një pulë

Një gjel paraqitet te koteci i një fshatari dhe i thotë se dëshiron të bëjë dashuri me një pulë.
Fshatari i thotë:
– Nëse më paguan, ta zgjedh pulën më të mirë të kotecit!
Gjeli pranon dhe fshatari i zgjedh pulën më të mirë. Pas pak fshatari kthehet dhe e gjen gjelin duke ia ndukur pulës së gjorë të gjitha pendët.
-Ore, çfarë bën?!!- i ulëret fshatari.
Gjeli i përgjigjet:
– Këtë për të cilën kam paguar, e dua krejtësisht të zhveshur!

blank

Këndi i humorit: Burri dhe gruaja po grinden me zë të lartë

Burri dhe gruaja po grinden me zë të lartë. Në kulmin e shamatës, gruaja thotë:

– Të paralajmëroj se, po vazhdove, rrezikon që unë të nxjerr bishën që kam brenda vetes!!!

Burri ia kthen:

– Punë e madhe! Mua të shkretit edhe miushët më futin frikën!!!

blank

Këndi i humorit: Dy shokë vdesin në një aksident

Dy shokë vdesin në një aksident. Njëri nga të dy, i cili ishte sjellë gjithmonë mirë në jetë, menjëherë e gjen veten në Parajsë, por për habinë e tij të madhe, nuk e gjen shokun e tij.

Ai i kërkon Shën Pjetrit lajme dhe zbulon se shoku i tij ka përfunduar në ferr. Duke pasur parasysh historinë e tij të mirë në jetë, ai merr nga Shën Pjetri lejen për të vizituar mikun e tij për herë të fundit.

Ky e çon nëpër ferr dhe për habinë e tij të madhe zbulon se ai është i përbërë nga pyje shumë të gjelbërta, dhe nga rrugë ku vajzat e bukura janë pa rroba dhe bëjnë gjeste provokuese. Pastaj e pyet shokun e tij të mallkuar:

– Po këto gra mund të shihen vetëm ose ju gjithashtu mund të …

Dhe shoku:

– Sigurisht, nëse dëshironi, mund të largohesh me atë që preferon në pyll.

Shoku zgjedh më të mirën dhe shkon në pyll. Pas një ore ai del i djersitur dhe i lodhur dhe i bërtet shokut të tij:

– Kam një orë që përpiqem t’ia bëj, por nuk ia bëj dot!

Dhe shoku:

– Sigurisht, ky është ferr!

blank

Këndi i humorit: Pesë bionde dhe një brune ishin kapur pas një litari në një greminë

Pesë bionde dhe një brune ishin kapur pas një litari në një greminë.
Pesha e të gjashtave bashkë ishte e madhe dhe litari do këputej, njëra duhej të lëshohej që të shpëtonin të tjerat.
Si përfundim, brunia vendosi e tha që do lëshohem unë…
Atëherë biondet, duke dashur t’i shprehin mirënjohjen për vendimin e saj, filluan të duartrokisnin!!

blank

Këndi i humorit: Dashuri me shikim të parë…

Një burrë nga rruga sheh një femër të bukur që shikon nga dritarja e katit të dytë, ai ngjitet deri në katin e dytë, por kur arrin dhe ngjitet mbi dritare gjen një truprojë shtatëlartë dhe të fuqishëm që e ndalon.

Ditën tjetër djali kthehet poshtë dritares së vajzës së bukur që është vetëm me të brendshme dhe kështu ai vendos të provojë përsëri të ngjitet në ndërtesën deri në katin e dytë.

Por kur arrin këtu gjen truprojën shtatlatë dhe të fuqishëm që e ndalon.

Ditën e tretë djali, gjithmonë duke kaluar nën dritaren e saj, e sheh atë plotësisht pa rroba dhe vendos të provojë përsëri fatin e tij. Ai ngjitet lart, ngjitet në prag të dritares dhe e gjen gruan plotësisht të zhveshur dhe më pas bërtet:

– Po mirë, ku është truproja?

blank

Këndi i humorit: Një polic rrugor merr telefonatë për një aksident automobilistik

Një polic rrugor merr telefonatë për një aksident automobolistik. Kur arrin në vendin e aksidentit, shikon një veturë krejtësisht të shkatërruar, ndërsa aty pranë shikon një majmun. Ai bën shenja me duar dhe polici i thotë:
-Me sa duket dashke të më thuash diçka?
Majmuni bën shenjën e pohimit me kokë.
-Domethënë e ka parë aksidentin?
Majmuni pohon prapë.
-Atëherë, çfarë ka ndodhur?
Majmuni çon kanoçen te goja dhe bën sikur pi.
-Domethënë po pinin?
Majmuni pohon me kokë.
– Po tjetër?
Majmuni çon gishtat te goja për të treguar se po tymosnin.
-Domethënë po tymosnin marihuanë?
Majmuni pohon me kokë.
-Po tjetër?
Majmuni përqafon policin.
-Domethënë po bënin dashuri?
Majmuni pohon me kokë.
Polici i drejtohet:
-Domethënë po pinin, po tymosnin dhe po bënin dashuri.
Majmuni prapë pohon.
Atëherë ia drejton pyetjen e fundit:
-Po ti çfarë po bëje?
Majmuni bën shenjën se ai ishte në timon.

blank

Këndi i humorit: Një burrë shkon tek doktori që të interesohet për të shoqen

Një burrë shkon tek doktori që të interesohet për të shoqen.

-Z. Doktor, ime shoqe ka shumë frikë.

-Ju lutem, më thoni si e manifeston këtë frikë jot shoqe?- e pyeti doktori.

– Po ja, për shembull, mbrëmë unë gjeta një burrë në dollapin e dhomës sonë të gjumit. E kishte vënë që të ruante rrobat e saj!!!

blank

Këndi i humorit: Një mjek po bën xhiron e tij në pavijonet e një spitali mendor

Një mjek po bën xhiron e tij në pavijonet e një spitali mendor. Ai arrin në një korsi dhe një i çmendur, i cili është ulur në buzë të shtratit, bën sikur ka një timon në dorë dhe bën zhurma të mëdha:

– VROOOMMM … VROOOOOMMMMM … VROOOM … VROOOM … PSTCHHHH …

Mjeku lexon në regjistrin mjekësor se burri ishte shofer kamioni. Pastaj e pyet:

– Çfarë po bën?

Burri:

– Asgjë, duhet të çoj një ngarkesë në Brindisi!

Doktori më pas lëviz në shtratin e dytë dhe sheh siluetën e një burri nën mbulesa që dridhet lart e poshtë. Pastaj ai i afrohet shtratit, ngre mbulesat dhe gjen pacientin e zhveshur në bark, duke goditur në mënyrë ritmike legenin e tij në dyshek. Mjeku i hutuar:

– Çfarë po bën?

Dhe njeriu:

– Ndërsa ai shkon në Brindisi, unë jam në shtrat me gruan e tij!


Send this to a friend