VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Këndi i humorit: Një polic ia blen të birit një makinë dhe e porosit të mos e ngasë me shpejtësi

By | November 3, 2018

Komentet

Këndi i humorit: Dy pijanecë kishin pirë dhe po shkonin për në shtëpi natën

Dy pijanecë kishin pirë dhe po shkonin për në shtëpi natën. Rruges per ne shtepi njeri shikon nje drite neoni dhe i thote tjetrit:
”E shikon ate drite atje?”
”Po.”
”Ai eshte dielli!”
”Jo, ajo eshte hena!”
Filluan duke u zene jo eshte dielli, jo eshte hena dhe vendosen te pyesnin nje polic te rastit:
”O polic, mund te na thuash se çfare eshte ajo drita: diell apo hene?”
Polici u mendua njehere dhe tha:
”Nuk e di, se nuk jam nga kjo lagje!!!”

Këndi i humorit: Dy miq takohen në bar dhe fillojnë të flasin për problemet e tyre bashkëshortore

Dy miq takohen në bar dhe fillojnë të flasin për problemet e tyre bashkëshortore:

– “Asgjë, Gjin… Me gruan time nuk është më pasioni i dikurshëm, mbarojmë punë brenda pak minutash …”
– “Ahhh, Cen, unë ende kam një mirëkuptim të përkryer me gruan time! Një orë në ditë kënaqësi të shfrenuar! ”
– “Ou!! Si veproni, Gjin? ”
– “Ehhh, duhet fantazi, Cen! Ne, për shembull, luajmë mjekun dhe pacientin! ”
– “Dhe si ia arrini të zgjatni deri një orë, Gjin?!?”
– “Shumë lehtë, Cen! E lë të presë 55 minuta në dhomën e pritjes! “

Këndi i humorit: Nxënësi e pyet mësuesin

Nxënësi e pyet mësuesin:

-Profesor, nëse nuk dal te dërrasa e zezë, ti më vë notën 2?

-Saktësisht! – përgjigjet mësuesi.

-Nëse dal te dërasa e zezë, më vë notën 4?

-Të paktën 4! – përgjigjet mësuesi.

-Pra, është çështje lëvizje. Nëse i vij shkollës rreth e rrotull, më vë të paktën notën 6?

Këndi i humorit: Një murgeshë e moshuar dhe një murgeshë e re po ecin në mënyrë paqësore në mbrëmje

Një murgeshë e moshuar dhe një murgeshë e re po ecin në mënyrë paqësore në mbrëmje, kur papritur ata e kuptojnë se po ndjekin një hije. Motrat pastaj përshpejtojnë me vendosmëri ritmin e tyre, por edhe silueta bën të njëjtën gjë.

Murgeshën e re pastaj i thotë murgeshës së moshuar:

– “Le të ndahem, kështu që ky individ mund të ndjekë vetëm një prej nesh!”

Murgeshë e moshuar e pëlqen mendimin  saj dhe njeriu e ndjek murgeshën e re. Murgesha e moshuar kthehet menjëherë në manastir, ku ajo është shumë e shqetësuar nëse kolegia e saj e re do të mbërrijë.

Papritmas dera e manastirit hapet dhe murgesha e re duket e raskapitur e me fytyrë të kuqe.

Murgesha e moshuar pyet menjëherë:

– “Pra, çfarë ndodhi?”

– “E pra” – u përgjigj ajo – “ai djalë vazhdoi të më ndiqte derisa arriti tek unë”.

– “Oh Zot i Madh, dhe pastaj?”

– “Ai më mbështeti në një qoshe!”

– “Oh, Zoti Mëshirues, pra çfarë ke bërë?”

– “Unë iu luta të ikte, ai nuk iku dhe unë ngrita fustanin!”

– “Oh, Zot i Madh, dhe ai?”

– “Ai uli pantallonat e tij!”

– “O Zot Mëshirues! Dhe pastaj?”

– “Dhe pastaj … Dhe pastaj … A nuk e dini se një murgeshë me një fustan të ngritur vrapon më shpejt se një burrë me pantallona të ulur?”

Këndi i humorit: Dy mikesha të ngushta flasin për dashuritë e tyre të dështuara

Dy mikesha të ngushta flasin për dashuritë e tyre të dështuara.

-E mban mend që të kam folur për të dashurin tim të ri? Ka vdekur në shtrat. Ka pësuar infarkt bash kur po bënim dashuri.

Mikesha mbetet pa mend:

-Shumë e habitshme? Unë kam dëgjuar se marrëdhëniet e shtratit i bëjnë mirë zemrës.

Ia kthen mikesha e parë:

-Është e vërtetë, por jo kur gruaja kthehet në shtëpi krejt papritur!

Këndi i humorit: Një grup miqsh 40-vjeçarë mendojnë se ku të takohen për drekë

Një grup miqsh 40-vjeçarë mendojnë se ku të takohen për drekë.
Së fundi bien dakord të shkojnë te Taivani, sepse kamarieret janë të këndshme.

Dhjetë vjet më vonë, në moshën 50 vjeçare, edhe një herë miqtë e analizuan ku të takoheshin për drekë.
Së fundi ata pajtohen që të shihen te Taivani, sepse ushqimi është i mirë dhe verërat të shkëlqyera.

Dhjetë vjet më vonë, në moshën 60 vjeçare, miqtë përsëri shqyrtojnë se ku duhet të takohen për drekë dhe në fund
ata bien dakord për Taivanin, sepse ai është një vend i qetë me një pamje të bukur të kryeqytetit.

Dhjetë vjet më vonë, në moshën 70 vjeçaree, miqtë diskutojnë se ku duhet të kenë drekën e tyre dhjetëvjeçare dhe zgjedhja bie
në Taivani, sepse restoranti është afër qendrës dhe nuk lodhen shumë deri atje.

Dhjetë vjet më vonë, në moshën 80 vjeçare, miqtë duhet të zgjedhin se ku mund të takohen për drekë. Së fundi ata vendosin
njëzëri të takohen tek Taivani, sepse atje nuk janë takuar asnjëherë!

Këndi i humorit: Gjini i shqetësuar shkon tek mjeku dhe i tregon për gruan

Gjini, i shqetësuar, shkon tek mjeku dhe i tregon për gruan: “Doktor, kam përshtypjen se gruaja ime është e shurdhër, sepse kur flas me të, unë duhet t’i përsëris gjërat”.

Dhe mjeku: “Epo, tani shko në shtëpi, qëndro 8 metra larg bashkëshortes dhe përpiqu t’i thuash asaj diçka. Nëse nuk merr përgjigjen, afrohu 6 metra, pstaj 4, pastaj 2 … kështu që ne mund të kuptojmë se sa serioz është problemi.

“Gjini kthehet në shtëpi, vendoset 8 metra larg nga gruaja e tij që është në kuzhinë duke përgatitur drekë dhe ai thotë: “E dashur, çfarë kemi për darkë?” Nuk ka përgjigje. Afrohet 6 metra dhe duke ripërsëritur pyetjen. Asnjë përgjigje. Afrohet 4 metra dhe përsërit të njëjtën pyetje. Asgjë.

Pastaj ai afrohet, deri në shpatullat e saj, prapa veshit dhe e pyet përsëri: “E dashur, çfarë kemi për darkë?”

Dhe gruaja e tij: “E ç’është ajo pyetje, Gjin! Është hera e katërt që po të them supë me perime !!!! “

Këndi i humorit: Një student i pasur hyn në provim të historisë në fakultet

Nje student i pasur hyn ne provim te historise ne fakultet. Profesori e pyet:
-Ku eshte hedhur bomba atomike ?
Ai nuk përgjigjet fare, ia dorezon nje tufe me para dhe e kalon provimin.

Te nesemen vjen nje fukara ne provim. Profesori e pyet:
-Ku eshte hedhur bomba atomike ?
-Ne Hiroshima dhe Nagasaki !
-Kur ?
-Ne vitin 1945.
-Sa njerez kane vdekur.
-Tre milione.
-Tani me thuaj emrat !!!

Këndi i humorit: E pyesin Gazmendin ku do të shkojë me pushime vitin tjetër

E pyesin Gazmendin ku do të shkojë me pushime vitin tjetër: në det apo në mal?

Ai përgjigjet:

-Vjet shkova në mal dhe gruaja ime mbeti shtatzënë. Sivjet shkova në det dhe prapë gruaja ime mbeti shtatzënë.

E pyesin sërish:

-Atëherë ku e ke vendosur të shkosh me pushime?

-Nuk ka rëndësi se ku do ta shkoj. Tashmë do ta marrë gjithnjë me vete gruan!

Këndi i humorit: Një burrë i martuar shkon në një hotel me të dashurën

Një burrë i martuar shkon në një hotel me të dashurën.
Dhe, mbas disa perkedheljesh, ajo i thote:
– Sadik, e di çfare do te me pelqente me shume ?
– Hë, çfare? – tha Sadiku…
– Te beja dashuri me ty, po pa mjeker.
Po Sadiku nuk ishte dakort:
– Degjo, vogelushe, nese do ta hiqja mjekren, ime shoqe me siguri do te me vriste.
E dashura u shtremberua pak ne fytyre, duke bere rolin e te dashuruares e mbas disa çastesh te zjarrta, ia mbushi mendjen dhe Sadiku u rrua.
Kur arriti ne shtepi ishte shume vone dhe, ne heshtje, u zhvesh e hyri ne krevat te e shoqja. Pa dashje beri zhurme dhe e shoqja u zgjua, ajo ia vendosi duart ne faqe e i thote:
– Qamil, çfare ben ketu ti ? A e di se nga momenti ne moment vjen im shoq dhe na vret te dyve…

Këndi i humorit: Një polic kthehet në kazermë me një bronkopneumoni të jashtëzakonshme

Një polic kthehet në kazermë me një bronkopneumoni të jashtëzakonshme. Të gjithë e pyesin:
– “Po si e ke marrë bronkopneumoninë?”
– “Eh … në tren, atje ishte i thyer xhami i dritares, dhe mua m’u desh të duroj erën në fytyrën time gjatë gjithë rrugës!”
– “Po nuk mund të ndërroje vend?”
– “Epo … me kë ta ndërroja? Nuk ishte askush në vagon!”

Këndi i humorit: Një polic ngrihet herët e pergjumësh, mbath një këpucë të zezë e një këpucë të kuqe

Një polic ngrihet herët e pergjumësh, mbath një këpucë të zezë e një këpucë të kuqe. Shkon te puna, e shikon shefi dhe i thote:
-Ku shkon ti me keto kepuce? Vrap ne shtepi e nderroi!
Duke ikur polici per ne shtepi. u kthye serish e i tha shefit:
-Shef, me falni, ne shtepi nje kepuce te kuqe e nje te zeze kam. Nuk kam me çfare t’i nderroj!!!