VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Komentet

Këndi i humorit: Një grua po kalon nëpër një zonë të largët të Arizonës

Një grua po kalon nëpër një zonë të largët të Arizonës kur makina e saj ndalet larg nga çdo qendër e banuar. Një indian që po udhëton mbi kalë e sheh atë dhe i ofron asaj një udhëtim në qytetin më të afërt. Meqenëse nuk ka alternativa të tjera të mundshme, gruaja pranon me dëshirë, kështu që hyp në kalë. I gjithë udhëtimi zhvillohet në heshtje, përveç faktit se çdo pesë minuta indiani bërtet:

– Yeeeehaaaa!

I bëjnë jehonë kodrat përreth dhe muret e kanioneve deri në fshatrat më të largët. Kur ata arrijnë më në fund në një qytet të vogël, Indiani shoqëron gruan në një stacion shërbimi, e lëshon atë dhe ulërin një herë të fundit:

– Yeeeehaaaa!

Pastaj ai largohet. Pronari i stacionit të shërbimit që ka qenë dëshmitar në vendin e ngjarjes, pyet gruan:

– E çfarë bëre për ta eksitur atë Indian në këtë mënyrë?

Gruaja përgjigjet:

– Asgjë, unë thjesht u ula pas tij mbi kalë, vendosa krahët rreth belit të tij dhe u mbajta në bririn e shalës për të mos rënë.

Atëherë, burri i shpjegon duke buzëqeshur:

– Zonjë, Indianët nuk e përdorin shalën!!!

Këndi i humorit: Një burrë hyn në një dyqan elektronik dhe menjëherë shkon në departamentin e kamerës

Një burrë hyn në një dyqan elektronik dhe menjëherë shkon në departamentin e kamerës. Një nga një ajo i merr ato në dorë, kontrollon çmimin dhe nuk vendos kurrsesi për blerjen. Një shitës që e njeh atë i afrohet dhe e pyet:

– Mund të ju ndihmoj?

Burri përgjigjet:

– Po, faleminderit! Më duhet t’ia bëj një dhuratë një mikeshe që po feston ditëlindjen e saj nesër dhe kam menduar për një aparat fotografik 18 megapixel, pasi ajo është një amatore e fotografisë!

Dhe nëpunësi e pyet atë:

– Dhe me çfarë objektivi e doni aparatin?

Dhe burri i përgjigjet:

– Epo, dua ta çoj në shtrat!!!

Këndi i humorit: Një grua e re merr në shtëpi një mik shumë të ngushtë të burrit të saj

Një grua e re merr në shtëpi një mik shumë të ngushtë të burrit të saj me të cilin ka pasur një lidhje të nxehtë për rreth një vit. Pasi bëjnë dashuri, ata po bisedojnë duke u përqafuar me njëri-tjetrin në shtrat kur telefoni bie. Gruaja përgjigjet:

– Po, sigurisht! Jam e lumtur per ty! Epo, argëtohu. Really? Por është e shkëlqyeshme! Pershendetje!

I intriguar, i dashuri që ka dëgjuar vetëm një pjesë të bisedës e pyet atë:

– Kush ishte?

Ajo përgjigjet:

– Oh, ishte burri im që thërriste nga varka në liqen!

I dashuri e pyet atë edhe më kurioz:

– E çfarë të tha ai?

Dhe ajo përgjigjet në heshtje:

– Ai më tha se sa po argëtohet duke peshkuar me ty!!!

Këndi i humorit: Një burrë i dehur hyn në një bar dhe bërtet

Një burrë i dehur hyn në një bar dhe bërtet:
– Gëzuar Vitin e Ri të gjithë!!!
– Më falni, ju e dini … – i thotë baristi – tani jemi në Tetor!
– Tetor? Jo! Këtë herë gruaja ime më vret: Unë kurrë nuk jam kthyer në shtëpi kaq vonë!!!

Këndi i humorit: Një burrë pyet mikun e tij

Një burrë pyet mikun e tij:

– Renato, a je në favor të të drejtave të barabarta midis burrave dhe grave?

Dhe shoku përgjigjet:

– Absolutisht po! Jam lodhur duke iu nënshtruar gruas sime!!!

Këndi i humorit: Një burrë i moshuar është ulur në një park dhe po qan

Një burrë i moshuar është ulur në një park dhe po qan. Një i ri i afrohet dhe ofron mbështetjen e tij. Në lot plaku i tregon historinë e tij:

– Jam e dashuruar me një grua 25-vjeçare!

Atëherë djali e pyet:

– Epo, ç’të keqe ka?

Duke qarë, plaku përgjigjet:

– Ju nuk e kuptoni! Ne bëjmë dashuri çdo mëngjes para se të shkoj në punë. Në mesditë ajo kthehet në shtëpi, ne përsëri bëjmë dashuri, pastaj gatuajmë drekë për mua. Pasdite, ajo bën pushim në punë, vrapon në shtëpi dhe drejt e në shtrat!

Plaku nuk mund të vazhdojë më dhe fillon të qajë më i dëshpëruar. Djali i thotë:

– Nuk e kuptoj, më duket se ke një marrëdhënie të mrekullueshme! Atëherë pse po qan?

Në lot, plaku përgjigjet:

– Kam harruar ku banoj!!!

Këndi i humorit: Gjatë një interviste pune, punëdhënësi pyet kandidatin

Gjatë një interviste pune, punëdhënësi pyet kandidatin:

– Si është niveli juaj në anglisht?

Burri përgjigjet:

– Shkëlqyeshëm!

Në atë moment, punëdhënësi dëshiron ta provojë atë dhe e pyet:

– Epo, ma përkthe në anglisht “si t’i kuptojmë gratë”!

Kandidati përgjigjet menjëherë:

– Mission impossible!

Dhe punëdhënësi thërret:

– Shumë mirë, jeni i punësuar !!!

Këndi i humorit: Dy fqinj, një burrë dhe një grua, janë të apasionuar pas kopshteve

Dy fqinj, një burrë dhe një grua, janë të apasionuar pas kopshteve të perimeve dhe secili kultivon tokën e vet.

Por zonja, pasi vizitoi kopshtin e fqinjit, thërret e zhgënjyer:

“Ah, sikur të kisha domate shumë të kuqe!”

Dhe burri i rrëfen asaj:

“Në fakt unë kam një sistem të veçantë për t’i bërë keshtu domatet, por ju betohuni se nuk ia zbuloni askujt!”

Ajo betohet, kështu që ai shpjegon:

“Kur hëna është e plotë, unë zhvishem plotësisht dhe vrapoj rrotull domateve tri herë, dhe ditën tjetër unë i gjej ato kaq të kuqe dhe të bukura “.

Ajo gjithashtu dëshiron të provojë, kështu që pret me durim hënën e plotë, zhvishet plotësisht dhe vrapon rrotull domateve.

Një kohë të shkurtër më vonë të dy takohen përsëri: “Pra, zonjë, si shkoi me domatet?”

“Ah, asgjë prej gjëje, gjithmonë të gjelbëra por nuk më zini besë nëse shikoni si janë rritur dhe trashur trangujt! ..”.

Këndi i humorit: Famullitari i një qyteti të vogël feston vitin e tij të 25-të të priftërisë

Famulltari i një qyteti të vogël feston vitin e tij të 25-të të priftërisë. Filloni fjalimin tuaj:

– Të dashur bashkëqytetarë, është shumë e vështirë për një famulltar të mbajë një fjalim para besimtarëve. Ekzistojnë disa anekdota që mund t’ju tregoja, por ju gjithashtu e dini se ekziston një sekret rrëfimtar. Kështu që unë do të përpiqem t’ju them këtë: kur arrita në komunitetin tuaj, menjëherë e pyeta veten se ku isha. Në fakt, tashmë në rrëfimin tim të parë mbërriti një djalë i cili më rrëfeu se ai e kishte tradhtuar së pari gruan e tij me kunatën, pastaj me mbesën e tij dhe që ai kishte transmetuar tek të dyja një sëmundje veneriane, të cilën e kishte marrë nga sekretarja e tij. Shkurt, i martuar me marrëdhënie të rregullta jashtëmartesore me sekretaren. Fillova të shqetësohesha, nëse dita duket që në mëngjes, si do të shkonin hallet e komunitetit tonë! Por në fund të fundit, në gjithë këto vite, kuptova se vendi juaj nuk është aq i keq dhe se, me të vërtetë, ky rrëfim i parë ishte dhe mbeti përjashtimi i vetëm.

Fjalimi përfundon me duartrokitje dhe të gjithë kthehen për të kërkuar kryetarin e bashkisë i cili duhej të përfundonte ceremoninë. Por kryetari nuk është aty. Pas rreth dhjetë minutash, kryetari i bashkisë arrin. Ai kërkon falje për vonesën për shkak të angazhimeve të tjera, merr skenën dhe fillon fjalimin e tij:

– Mbaj mend shumë mirë kur mbërriti famulltari ynë, sepse atë ditë, pata nderin të isha i pari që u rrëfye!!!

Këndi i humorit: Në komisariatin e policisë po bëhej një provim me gojë

Në komisariatin e policisë po bëhej një provim me gojë. Dhe policët thirren një nga një për provimin. Mësuesi thërret policin e parë:
-Pyetja per ty është kush e ka bërë librin ‘Bageti e bujqesi’?
-Unë s’e kam bërë, s’di gje, s’kam asnje informacion.
Ok i thote mesuesi dhe therret policin tjeter:
– Edhe per ty e njejta pyetje: kush e ka ber librin ‘Bageti e bujqesi’?
-Për Zotin as unë nuk e kam bërë!
-Ok, i thotë mesuesi dhe therret tjetrin dhe keshtu dhe me tjetrin e njejta pergjigje. Mesuesi acarohet dhe therret shefin dhe i thote:
-Ore, po a jane ne terezi keta, i pyes kush e ka ber librin ‘Bageti e bujqesi’ dhe te gjith me pergjigjen s’e kam ber une!!!
-Ashtuuu…he, ata e kane ber tutkunat, veç se s’duan te tregojne.!!

Këndi i humorit: Një mbrëmje, dy miq takohen dhe njëri pyet tjetrin

Një mbrëmje, dy miq takohen dhe njëri pyet tjetrin:

– Oh, miku im, si je?

Tjetri i përgjigjet:

– Më lër rehat! Sot nuk më shkon për mbarë asgjë!

I pari atëherë e pyet:

– E çfarë ndodhi?

Tjetri përgjigjet:

– Së pari kam djegur picën në furrë, pastaj birra  m’u bë akull në frigorifer dhe, më e keqja, e dashura më tha që është shtatzënë!

Në këtë pikë miku bërtet:

– Uau! Të paktën një gjë tërhiqe në kohën e duhur!!!

Këndi i humorit: Ai kthehej shumë vonë dhe i shqetësonte shumë komshinjtë

Ai kthehej shumë vonë dhe i shqetësonte shumë komshinjtë, aq sa nuk mund te flinin. Nje mengjes komshiu i thote:
-Ju lutem shume, mos i perplasni ato kepuce aq fort, se nuk mund te fleme. Na zgjon dhe na tremb edhe femijet.”…
-Me falni! – ua kthen burri, – nuk ka per te ndodhur më.
Po ate nate ai kthehet perseri vone si gjithmone i dehur, heq kepucet, e merr njeren e perplas fort, nderkohe u kujtua çfare i kish thene komshiu dhe me kujdes e le kepucen tjeter poshte. Atëhere shkon te flere. Por pas nje ore degjohet nje ze:
– “Po aman ore kur do ta hedhesh dhe tjetren qe te fleme pastaj rehat”.