VOAL

Please Wait ...
0%

Këndi i humorit: Një burrë hyn në një bar dhe e pyet kamerjerin sa kushton një kafè

By | September 13, 2017

Komentet

Këndi i humorit: Një herë ishte një burrë dhe gjendej diku në rrugën Morinë – Kukës

Një herë ishte një burrë dhe gjendej diku në rrugën Morinë – Kukës.
Ishte dimer, ngrice e madhe. Beri autostop qe ta merte dikush qe ta shpinte ne Kukes, ora ishte 2:00 e nates e makinat ishin te pakta qe kalonin.
Dhe asnjera nuk ndaloi qe ta merrte, duart i ishin ngrire e nxire nga te ftohtet.
Kuptoi qe, nese dikush nuk do ndalonte ne ate ore, do ishte i vdekur, shpresa te tjera nuk kishte.
Dhe mendoi: Meqe do vdes, le te shtrihem ne mes te rruges, qe dikush te me gjeje!!
Sapo u shtri, pa nje makine qe po ecte ngadale drejt tij,u ngrit me vrap drejt makines, hapi deren dhe hyri brenda:
-Ah ketu qenka parajsa, shume faleminderit qe ndal…ove… Kthehu koken, pa nga sedilja e shoferit dhe s’kishte shofer!!!
Filloi te çmendej nga frika kur makina filloi te ecte…
Aman, qenka makine xhindesh a jashtoksoresh!! Beri te hapi deren e te zbrese, kujtoi ftohtin e ngricen qe ishte jashte!!
Gjithe ankth se ku te zbriste!! O xhind, ketu do qendroj, ketu!!
Pas disa minutash, pak para se te mberrinte ne Kukes, makina vazhdonte te ecte dhe ndaloi prane nje benzinate dhe u degjua zëri i Dedës që tha: Kam që te tuneli qe e shtyj, se mbaroi nafta!

Këndi i humorit: Plaku ia dha këto tri porosi të çmuara djalit

Plaku ia dha këto tri porosi të çmuara djalit:
– Biri im, mos harro: Nëse takohesh me Lopë, dili mbrapa.
– Mos harro, bir: Nëse takohesh me Kalë, mos i rri mbrapa.
– Por sidomos, ki mendjen, biri im: Nëse takohesh me politikanë, mos iu rri as mbrapa e as para, silliu rrotull e rrotull, se politikanëve nuk iu besohet as nga mbrapa e as nga para.

Këndi i humorit: Shkon një djalë në berberhane dhe pyet berberin

Shkon një djalë në berberhane dhe pyet berberin:
-Sa duhet te pres qe te qethem?
-Dy ore, i thote berberi, se kam njerez.
Mbas dy ditesh prape ky djali:
-Sa duhet te pres qe te qethem?
-Tre ore, i thote berberi, se kam shume njerez.
Dy dite me vone ai djali prape e pyet.
-Sa duhet te pres qe te qethem?
-Nje ore e gjysem, i thote berberi.
Berberi u be kureshtar dhe i thote punetorit té tij ta ndjeki nga pas.
Kthehet punetori mbas gjysem ore duke qeshur:
-He, i thote berberi, ku shkoi ai
Punetori qeshte me lot, ndersa u pergjigj:
-Te shtepia jote!

Këndi i humorit: Një lab po i bënte si gangster një laluci

Një lab po i bënte si gangster një laluci.

Labi :- Merre nje pistolete ti, nje une, me nga 1 plumb secila dhe do bejme nje duel se kush eshte me i forti ..
Laluci :- Ore, lem rehat mua, se nuk jam per keto gjera une …
Labi :- Hec ketu, ore, te bejme duel, leri llafet …
Laluci :- Opo, lem mua ti. po meqenese je kaq gangster, e vret dot ate lopen qe po kullot atje ??!
Labi :- Po ti, ore, mua me provokon dhe bam gjuan labi dhe e rrezon lopen ne toke …
Laluci :- Haha, po tani qe nuk ke me plumb, a ku ne te semes do vesh ti !?!?!?!

Këndi i humorit: Gruaja për t’i bërë dhuratë burrit për 10 vjetorin e martesës ia lidh sytë dhe e çon në një “lokal nate”

Gruaja për t’i bërë dhuratë burrit per 10 vjetorin e marteses ia lidh sytë dhe e çon ne një “lokal nate”. Kur arrin te dera i flet badigardi:
-Hë, ç’kemi Bexhet..?
Gruaja e habitur se nga e njeh?
Dhe ky i thote e kam ne palester ndaj me foli. Gruaja e besoi dhe u futen brenda.
Vjen kamarierja te mare porosine dhe thote :
– Bexhet, te sjell pijen tende te preferuar?
Gruaja serisht çuditet, por burri i mbush mendjen qe dhe kjo eshte ne palester dhe ndonjehere flasin per pijet e preferuar. Dhe kete e beson gruaja dhe porosit edhe ajo.
Kur del kercimtarja ne skene afrohet te tavolina e tyre e thote:
-Bexhet, te bëj kercimin tend te preferuar?.. .
Epo ketu nuk duron gruaja. E bindur qe burri i saj eshte klient aty dhe del jashte me nxitim dhe ndalon taksine.
Burri e ndjek dhe futet dhe ai ne taksi. Duke u perpjekur t’ia mbushi mendjen qe ajo e kishte keqkuptuar ne atë moment flet taksisti:
-Ho mër Bexho, e veshtire kjo e sotmja ë ?

Këndi i humorit: Beni vogël po ecte me makinë me babin e vet në një rruge ku kishte femra trotuaresh

Beni vogël po ecte me makinë me babin e vet në një rruge ku kishte femra trotuaresh.
Beni: O ba, çfare bejne ato femrat ne trotuar?
l ati i ndier ne siklet i thote: Ato shesin Kenaqesi.
Shkon ne shpi Beni dhe mendon: “Une kam nevoje te jem i umtur ndaj do shkoj te blej lutmuri me keto 20 euro qe me dha gjyshja.”
Shkon Beni dhe pyet nje nga vajzat e rruges:
-A mund te me japesh pak lumturi per 20 euro?
Ajo e sheh ge ishte minoren dhe do i thoshte jo, por nuk donte te humbiste 20 euroshin ndaj pranon dhe e merr Benin te shpia e vet. Ne kembim te 20 euroshit ajo i ofron per te ngrene
3 feta buke me çokokreme nutella.
Kur shkon Beni ne shtepi prindrit e pyesin te shqetesuar:
-A mund te na thuash ku ishe?
-Babi, une shkova te blija lumturi te ato vajzat qe pame bashke.
I ati i tmerruar:
-E çfare te ndodhi, me thuaj a je mire Beni?
-Po, çdo gje shkoi mire me dy te parat, por te e treta u dorzova dhe vetem e lepiva..

Këndi i humorit: Gjini niset për në shkollë dhe mamaja e porosit

Gjini niset për në shkollë dhe mamaja e porosit:

“Në qoftë se ti merr sot notë të mirë, unë do t’i jap dhjetë euro!”

Gjini kthehet nga shkolla dhe i thotë mamasë:

“Kam një sihariq për ty, mami!”

Mamaja, shumë e lumtur, thotë: “Atëherë ke marrë not të mirë, Gjin?

Gjini i përgjigjet, po aq i lumtur: “Jo mami, por ti ke kursyer dhjetë euro!”

Këndi i humorit: Llazi nga Lushnja kishte njohur Lefterinë nga Gjirokastra në facebook dhe ishin lidhur për seriozisht

Llazi nga Lushnja kishte njohur Lefterinë nga Gjirokastra në facebook dhe ishin lidhur për seriozisht. Nje mbremje Lefteria e ftoi Llazin te shpia vet që të benin dashuri, por ky duhej te priste poshte ballkonit, per sinjalin e Lefterisë qe do hidhte lekun nga ballkoni dhe, sa te dilnin mami dhe babi qe ishin ftuar ne dasem ate nate, ky te ngjitej lart.
– Kur te degjosh tringellimen e lekut, ngjitu lart, i tha Lefteria Llazit.. Ok?
Pas pesë minutash del kjo ne ballkon dhe hedh nje 500 lekësh (te vjetra) dhe Llazi me te degjuar tringellimen e lekut u sul direkt si ujk i terbuar.
Lefteria shkoi dhe u shtri ne krevat dhe po priste me padurim.
Kaluan 5 minuta, ky hiç, kaluan 10 ky prap hiç. Ore kaloi gjysmë ore dhe ky humbameno nuk po ngjitej lart te Lefteria qe kishte marr zjarr e gati sa spo digjej gjithë pallati.
Del në ballkon kjo dhe e therret…
– O Llazi, o Llazi , po hajde re lart ç’ben akoma aty?
– Ja moj, po kerkoj ate 500ndëshen që hodhe ti!!
– Po hajde lart, ore, se e kisha lidhë me spango dhe e terhoqa prap!

Këndi i humorit: Janë dy shokë pijanecë, që kanë mbetur natën jashtë dhe nuk dinë nga t’ia mbajnë

Janë dy shokë pijanecë, që kanë mbetur natën jashtë dhe nuk dinë nga t’ia mbajnë.

Njëri prej tyre shkon dhe troket tek shtylla e neonit. Shoku tjetër e qorton: “E ke kot që troket, nuk është askush brenda!”

Ky i kthehet atij:

“Mua më thua, a nuk e shikon dritën ndezur?!?”

Këndi i humorit: Humor myzeqar

Nje fshatar afrohet duke bertitur:- Ore Kiu, kapter Rrapoja po te ashtus gruan, aty rreze gardhit i ke. Kiu rremben cfurkun dhe vrapon . Rrapoja ,permbys mbi gruan, vetem leviz paksa,as per te zbuluar revolen. Kiut iu pre vrulli: – Javash,ore,se eshte e lodhur e shkreta,ka punuar tere diten ne are,-thote me ze te mekur.
***
Mbremje jubilare ne kuader te 25 vjetorit te clirimit ne qytetin e Fierit. Pas fjales se rastit nga sekretari i pare i komitetit te partise,del konferencierja dhe ben anoncimin : Ju ftoj te ndiqni nje koncert me kenge trimerie myzeqare. Çel programin kenga ” O lele po vjen gjermani”.
***
Po nga Myzeqeja. Burri vjen ne shtepi I alarmuar,pas nje sinjali qe gruaja e tradhetonte. Gruaja e trembur e fsheh jaranin ne musander. Burri me revole ne te dy duart,shtyn deren e musandres me kembe she sheh dashnorin lakuriq,qe mbante nje brisk roje ne dore. Sprapset dy hapa dhe I thote: – Ç‘te bej ‘re ç’te bej qe i kam duart e zena( me revole).

Këndi i humorit: Gruaja merr burrin në telefon nga materniteti

Gruaja merr burrin në telefon nga materniteti :

-Alo, burre, linda djale.

-Vertet! Jam i lumtur, po si eshte?

-Është i shendetshëm, vetem se nuk kisha qumesht gjiri dhe e ushqeva te krevati perballë – dhe femija doli i zi.

-S’ka problem zemer, do marr prinderit, t’iu jap lajmin.

E keshtu burri merr te atin:

-Alo, baba, u bera me çun!

-Hajde, me jete te gjate, po si eshte nipçja?

-Mirë, baba, eshte i shendetshem, vetem se gruaja s’kishte qumesht gjiri dhe e ushqevi te komshija – dhe doli femija i zi.

-Aha,po s’ka gje, more bir, se edhe kur linde ti jot eme s’kishte qumesht dhe te ushqyem me qumesht lope, prandaj ti ke dalë viç!

Këndi i humorit: Burri hyn me vrap në shtëpi, e kap në befasi gruan dhe i jep një të puthur…

Burri hyn me vrap ne shtepi, e kap ne befasi gruan dhe i jep nje te puthur…
Si pergjigjie mori nje te puthur te nxehte si asnjehere tjeter.
– Me thuaj, si dukem pa mustaqe ??
E pyet burri me nje buzeqeshje ne buze.
– Ahaaa! Ti qenke i dashur?