VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Këndi i humorit: Një bionde shkon në një dyqan të afërt dhe i kërkon një shitësi nëse ajo mund të blejë televizorin në qoshe

By | July 13, 2018

Komentet

Këndi i humorit: Një burrë nxiton me qenin e tij tek veterinari

Një burrë nxiton me qenin e tij tek veterinari. Doktori i thotë se qeni ka ngordhur. Burri i shqetësuar kërkon një mendim të dytë. Veterinari shkon në dhomën e prapme dhe del me një mace. Macja nuhat trupin e qenit dhe mjaullin. Veterinari thotë: “Më vjen keq, por edhe macja mendon se qeni juaj ka ngordhur.” Burri ende nuk dëshiron të pranojë se qeni i tij është i ngordhur. Veterinari sjell në një Labrador të zi. Laboratori afrohet, i merr erë qenit dhe leh. Veterinari thotë: “Më vjen keq, por edhe Labradori mendon se qeni juaj është i ngordhur.” Burri më në fund pranon diagnozën dhe pyet se sa duhet të paguajë. Veteterinri përgjigjet: “$ 650.” “650 dollarë për të më thënë qeni im ka ngordhur?” – thërret burri. “Epo,” përgjigjet veterinari, “unë do t’ju kisha ngarkuar vetëm $ 50 për diagnozën time fillestare. $ 600 shtesë do të bëhen për zbulimin që bënë macja dhe Labradori”.

Këndi i humorit: Po shkonin në kishë për t’u martuar, kur një çift i ri u përfshi në një aksident fatal

Po shkonin në kishë për t’u martuar, kur një çift i ri u përfshi në një aksident fatal. Çifti e gjeti veten të ulur jashtë Portës së Perlës në pritje të Shën Pjetrit për t’i dërguar në Qiell. Ndërsa pritnin, filluan të pyesin: A mund të martohemi ata në Qiell? Kur erdhi Shën Pjetri, ata e pyetën. Shën Pjetri tha: “Nuk e di, kjo është hera e parë që dikush ka kërkuar. Më lër të shkoj të mësoj, ‘” – dhe u largua. Çifti u ul dhe priti, dhe priti. Dy muaj kaluan dhe çifti ishin ende duke pritur. Duke pritur, ata filluan të pyesin veten se çfarë do të ndodhte nëse nuk do të funksiononte; a mund të merrni një divorc në qiell? Pas një muaji tjetër, më në fund, Shën Pjetri u kthye, ishte disi i lodhur. “Po,” e njoftoi ai çiftin, “Mund të martoheni në Qiell.” “I madh je!” – tha çifti: “Por ne po pyesnim veten, çka nëse gjërat nuk funksionojnë? A mund të marrim edhe një divorc në Qiell?” Shën Pjetri, me shumë zemërim, e përplasi letrën e tij në tokë. “Çfarë nuk shkon?” pyeti çifti i frikësuar. “OH, KINI MENDJEN !,” tha Shën Pjetri, “M’u deshën tre muaj për të gjetur një prift këtu! A keni ndonjë ide se sa kohë do të më duhet për gjetjen e një avokati?”

Këndi i humorit: Bosi bisedon me vartësin

Bosi bisedon me vartësin:

Bosi: A besoni në jetën pas vdekjes?
Vartësi: Jo, sepse nuk ka prova për këtë.
Bosi: Por ka prova tani!
Vartësi: Si është e mundur?
Bosi: Kur dje jeni larguar nga puna duke thënë se do të shkoni në varrimin e xhaxhait tuaj, xhaxhai juaj erdhi këtu duke ju kërkuar, sepse kishit lënë takim!

Këndi i humorit: Një bionde shkon në një dyqan të afërt dhe i kërkon një shitësi nëse ajo mund të blejë televizorin në qoshe

Një bionde shkon në një dyqan të afërt dhe i kërkon një shitësi nëse ajo mund të blejë televizorin në qoshe. Shitësi e shikon dhe thotë se nuk u shërben biondeve, kështu që ajo kthehet në shtëpi dhe ngjyros flokët zi. Të nesërmen ajo kthehet në dyqan dhe kërkon të njëjtën gjë, dhe përsëri, shitësi thotë se nuk u shërben biondeve. E frustruar, biondja shkon në shtëpi dhe ngjyen flokët e saj përsëri, në ngjyrë të kuqe. E sigurtë se shitësi do t’ia shiste televizorin, ajo kthehet dhe kërkon një shitës tjetër këtë herë. Për habinë e saj, ky shitës thotë gjithashtu se ai nuk u shërben biondeve. Biondja e pyet shitësin: “Si e dini se unë jam bionde vallë?” Shitësi e sheh atë në mënyrë të neveritshme dhe thotë: “Ky nuk është televizor, është mikrovalë!”

Këndi i humorit: Një dentist i thotë mamasë së një pacienti

Një dentist i thotë mamasë së një pacienti:

-Më vjen keq, zonjë, por ti duhet të më paguash 100 dollarë për dhëmbin që ia hoqa djalit tënd.”

Mama bërtiti:

– 100 dollarë! A nuk the ti se duhet të paguaj vetëm 20 dollarë?

-Po, – iu përgjigj dentisti, “por yt bir ulëriu me zë aq të lartë saqë u trembën katër pacientë të tjerë dhe u larguan nga klinika!

Këndi i humorit: I thotë zysha Benit

I thotë zysha Benit:
-Po ku je, mor çun, pse vjen 20 minuta me vonesë???
-Po ja, o zysh, i kishte humbur njerit nje 10 mije lekeshe ne rruge…
-Po ti, ç’po beje, po e ndihmoje per ta gjetur?
-Po jo, moj zysh, une e kisha shkelur me kembe dhe po prisja te ikte…

Këndi i humorit: Në kohën e eksodit masiv të gjithë burrat e fshatit u nisën për kurbet, vetem Xhevdeti nuk iku

Ne kohen e eksodit masiv te gjithe burrat e fshatit u nisen per kurbet, vetem Xhevdeti nuk iku.
Nje dite i thote gruaja: Te gjithe burrat e fshatit iken ne kurbet, vetem ti ngele ketu, ik edhe ti se me vjen zor nga shoqet.  Te gjitha i shikon me telefona me rrobe e kepuce te reja une prap me keto te vjetrat.
-Epo mire, – i thote burri, – une nuk do ik ne kurbet, po do hyp lart ne çati e do rri atje e ti do ma sjellesh buken atje.  Kur te pyesin, thuaj qe kam ik ne Itali.
Hyp Xhevdeti lart ne çati e per nje jave gruaja ja çonte buken çdo dite lart.
Pas nje jave, gruas i vjen dashnori ne shtepi.
Xhevdeti i shikon nga lart e thote me vete:
– E çfare te beje qe jam ne Itali, se po te isha e Shqiperi ta tregoja une ty qefin!

Këndi i humorit: U kthye nga Kina, ku kish kaluar disa vjet si diplomat në ambasadë dhe shokët e pyetën

U kthye nga Kina, ku kish kaluar disa vjet si diplomat ne ambasade dhe shoket e pyeten:
– Si i thone 1-shit kinezçe?
– Ciu, – u pergjigj ai.
– Po 2-shit?
– Ciu, ciu…
– Po 1000? -e pyeten perseri.
– Ciu cëërrrrrr….

Këndi i humorit: Një burrë në stadium kishte gjithë ndeshjen që rrinte duke sharë me vete e duke turfulluar

Nje burre ne stadium kishte gjithe ndeshjen qe rrinte duke share me vete e duke turfulluar:
-He, pike e zeze, 2 mije njerez ne stadium, he, pike e zeze, 2 mije njerez ne stadium, he, pike e zeze, 2 mije veta ketu plus 22 futbolliste ne fushe plus 3 albitra 2025 veta ne stadium.
Ngrihet e i thote njeri i acaruar:
-Ore ti, ç’ke me njerezit, se na çave veshet, ke gjithe ndeshjen qe i numeron, shih ndeshjen, o shoku, se na merzite!
-Po jo, o shoku, s’kam gje me njerezit, e kam me ate zogun qe kaloi qepar, ne 2025 veta qe jemi ne stadium mua e gjeti te me dhjesi…

Këndi i humorit: Një burrë lajmëroi në polici për humbjen e gruas së tij e për dy ditë nuk e gjetën asgjëkund!!

Një burrë lajmëroi në polici për humbjen e gruas se tij e për dy ditë nuk e gjetën asgjëkund!!
Pas dy ditesh, kthehet gruaja ne shtepi dhe e pyet burri:
-Ku ishe moj grua?? Te kerkuam gjithandej!!
-Lere, mor burre, me moren 2 burra e me çuan ne nje mal e me perdhunuan 3 ditë.
-Po ti 2 dite je humbur!!?
-Epo do shkoj dhe sot…

Këndi i humorit: Një gjykatës i pakorruptuar e pyet të pandehurin

Një gjykatës i pakorruptuar e pyet të pandehurin:

Gjykatesi: – I pandehur, kam 20 vjet në këtë profesion dhe nuk i kam nderruar makinat luksoze qe ke nderruar ti ne dy vjet, si e shpjegon këtë ti??

I pandehuri i përgjigjet:

– Epo, ça t’thotë vllai ty, ndrro zanat, plako!

Këndi i humorit: Një polic shikon një fëmijë duke pirë cigare dhe fillon e qorton

Nje polic shikon nje femije duke pire cigare dhe fillon e qorton:
– A e di qe duhani te shkurton jeten? – i thot polici.
– Jo , se kuptoj si ta shkurtoka jeten– i pergjigjet femija.
– Prit ta shpjegoj une. Sa vjeç je ti? – e pyet polici.
– 10 vjeç, – i pergjigjet femija.
– E shikon , – i thote polici – po te mos kishe nisur cigaren, do ishe 15 vjeç tani…