VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Këndi i humorit: Një 92 vjeçar po ecën nëpër një park dhe sheh një bretkosë

By | April 15, 2018

Komentet

Këndi i humorit: Një burrë shkon me një vajzë tejet të bukur në një dyqan stolish dhe së bashku zgjedhin një diamant 50 000 euro

Një burrë shkon me një vajzë tejet të bukur në një dyqan stolish dhe së bashku zgjedhin një diamant 50 000 euro. Kur vjen koha për të paguar, burri nxjerr bllokun e tij të çeqeve dhe plotëson një për vlerën e blerjes. Shitësi, megjithatë, e shikon atë me një vështrim të shqetësuar dhe njeriu, duke ndjerë këtë, i thotë atij:

– Unë e di unë nuk jam një klient i rregullt dhe unë imagjinoj se ju pyesni nëse shuma ndodhet në bankë!

Shitësi reagon pak i zënë ngushtë:

– Unë kurrë nuk do t’ia lejojë vetes këtë gjë, por duke parë këto shifra …

Klienti, pa e lënë atë të përfundojë, propozon:

– Mos u shqetëso! Pra, le ta bëjmë këtë, sot është e premte, është ora 18 dhe bankat tani janë të mbyllura. Mbajeni çekun dhe gjithashtu diamantin! Të hënën, kur bankat të hapen, pas marrjes së çekut, menjëherë dërgojeni unazën tek e dashura ime!

Në këtë pikë, shitësi qetësohet. Të hënën ai shkon në bankë, ku i thonë atij se shuma nuk ndodhet. Shitësi e telefonon menjëherë klientin, i cili i përgjigjet:

– Ju fare lehtë mund të grisni çekun dhe ta mbani diamantin, sepse tashmë kam fjetur me vajzën që ishte me mua!!!

Këndi i humorit: Një mbrëmje, pas 45 vjetësh martese, një çift është në shtrat

Një mbrëmje, pas 45 vjetësh martese, një çift është në shtrat. Gruaja po mendon se burri i saj do ta puthë, çka ai nuk e ka bërë për një kohë të gjatë.

Ai godet supet e gjinjtë e saj dhe ndalet. Pastaj ai ngadalë zhvendos dorën në anën e brendshme të shalës së djathtë.  Ngjitet lart deri tek gjoksi, pastaj zbret sërish deri tek pulpët.

Gruaja habitet me gjithë këtë vëmendje të burrit pas kaq shumë kohësh. Në një moment burri ndalet menjëherë dhe, pa thënë asgjë, hap televizorin. Ledhatimet patën një efekt të madh te gruaja, kështu që ajo, me dashuri, e pyet:

“I dashur, është e mrekullueshme, pse ndaluat?”

Burri u përgjigj:

“E dashur, e gjeta telekomandën !!”

Këndi i humorit: Një burrë shkon tek mjeku

Një burrë shkon tek mjeku.
– Doktor, unë u ktheva në shtëpi javën e kaluar dhe gjeta gruan time në shtrat me elektricistin. Ajo më tha “Shko, pi një kafe në bar” dhe unë shkova atje.
– Po, por unë …
– Por kjo nuk është e gjitha. Të nesërmen u ktheva dhe e gjeta në shtrat me hidraulikun. Ajo më tha “Shko, pi një kafe në bar” dhe unë shkova atje. Dhe kjo u përsërit çdo ditë të javës. Doktor, unë jam i dëshpëruar!
– Po, por unë jam mjek. Unë nuk e kuptoj çfarë …
– Doktor, a nuk më bëjnë dëm gjithë këto kafe?

Këndi i humorit: Një çift ka vetëm dy javë që është martuar

Një çift ka vetëm dy javë që është martuar. Burri, edhe pse i dashuruar me gruan, nuk e mund dot instinktin e tij për të shkuar në bar me miqtë.

“E dashur, do të kthehem shumë shpejt…”.

“Ku po shkon gallof?” – e ndërpret ajo.

“Unë po shkoj në bar të marr vetëm një birrë”.

“A do një birrë, i dashur?” Ajo hap frigoriferin dhe bashkëshorti sheh shishe birre me shenja të markave të ndryshme.

Burri është i befasuar dhe i thotë: “Po, zemra ime e vogël, por në bar birra është e ftohur në pikën e duhur me …”.

Ai nuk mund të përfundojë fjalinë para se gruaja e tij të hapë frigoriferin dhe t’i japë një birrë tejet të ftohtë: “A është e ftohtë në pikën e duhur, gallofi im?”.

“Po, por  në bar ka meze me sallate, me patate të grira e të skuqura, me…. Faleminderit shumë për gjithë këto, zemërza ime, unë po shkoj në bar.”

Ajo nxjerr nga furrës një tabaka të mbushur me majonezë, sallatë ruse, salcë gjelbër, patate të skuqura, kikirikë, kërpudha.

Duke mos ditur se çfarë të shpikë më, burri përpiqet të kapet duke thënë: “Po, e dashur, po ata në bar këpusin rromuze, çfarë nuk nxjerrin nga goja”.

“Ti dëshiron fjalë të pista, zemra ime? Ti je një kokëbajgë e asgjë tjetër! Pije atë birrën tënde të ndyrë dhe ha ato mezet e neveritshme që t’i kam përgatitur me duart e mia, se sonte nuk do të shkosh askund tjetër!!”

Këndi i humorit: Një student 20-vjeçar ndan banesën me një vajzë të bukur

Një student 20-vjeçar ndan banesën me një vajzë të bukur.
Një ditë nëna e djalit e viziton atë për darkë dhe vëren atraktivitetin e madh fizik të vajzës; ajo fillon të pyesë nëse janë në marrëdhënie.
Djali, duke ditur karakterin dhe kuriozitetin e nënës së tij, e parashikon pyetjen dhe e siguron se ajo është vetëm qiramarrëse, e cila ndër të tjera është gjithashtu një vajzë shumë e mirë, shumë fetare.
Pas rreth një jave vajza i tregon studentit:
– “Që kur nëna jote erdhi për darkë, tigani im mungon.”
Djali përgjigjet:
– “Me të vërtetë nuk mendoj se nëna ime e mori tiganin, por unë do ta pyes sa më parë.”
Kështu që djali i shkruan një email nënës së tij, ku shënon fjalinë e mëposhtme:
– “Nëna ime e dashur, nuk dua të them se e ke marrë apo jo tiganin e dhomës sime, por që kur ke ardhur për darkë tek ne, nuk e gjejmë.”
Pas pak ditësh në përgjigjen e nënës thuhet:
– “I dashur biri im, nuk dua të them që fle ose nuk fle me shoqen e dhomës, por çështja është se, nëse ajo do të kishte fjetur në shtratin e saj javët e fundit, do ta kishte gjetur tashmë tiganin!”

Këndi i humorit: Një hajdut hyn në një shtëpi natën

Një hajdut hyn në një shtëpi natën. Në dritën e llambës së xhepit, ai fillon të kërkojë kudo nëpër sirtarë. Sapo gjen kutinë e bizhuterive, kur një zë thërret: “Jezusi po të shikon ty!” Vjedhësi ndalet, fik baterinë dhe dëgjon. Nuk ka zhurmë. Bindet se kishte një halucinacion, tund kokën dhe fillon të kërkojë përsëri. Përsëri zëri i parë thërret: “Jezusi po të sheh!” Hajdut vendos të zbulojë se nga vjen zëri, vërtitet derisa gjen një kafaz në një qoshe, ku ndodhet një papagall. Hajduti afrohet tek papagalli dhe e pyet:
“A fole ti?”
“Po” – përgjigjet papagalli. “E bëra për t’ju paralajmëruar!”
“Cili është emri yt?” e pyet hajduti.
“Moisi”! i përgjigjet papagallit.
“Moisi, çfarë emri !!! Cilët njerëz mund të thërrasin një papagall Moisi?” – thotë hajduti.
“Ndoshta të njëjtët njerëz që mund ta quajnë Jezus rottweilerin …” – përgjigjet papagalli.

Këndi i humorit: Një zonjë, në të pesëdhjetat e saj, kalon nga një farmaci dhe e sheh të shkruar në një shishe

Një zonjë, në të pesëdhjetat e saj, kalon nga një farmaci dhe e sheh të shkruar në një shishe: të marrësh një nga këto pilula dhe do të rinohesh njëzet vjet.
Zonja, e joshur nga ideja, blen një shishe.
Pas disa muajsh zonja shkoi në stacion, për të pritur djalin e saj njëzetvjeçar, të cilin nuk e kishte parë prej muajsh.
Sapo ndalet treni dhe pasagjerët fillojnë të zbresin, gruaja sheh djalin e saj dhe fillon të thërrasë:
– Gjin.. Gjin, jam këtu; a më sheh mua?
Djali e sheh i çuditur.
– Gjin, unë jam nëna jote; nuk më njeh?
– Më falni, nëna ime është një grua në moshë të pjekur! Ju jeni një vajzë; si mund të jeni nëna ime?
– Unë jam nëna jote, ti nuk më njeh nga zëri?
– Zëri është … ai i nënës sime, por pamja nuk është; jeni shumë e re.
– Në rregull, Gjin, do ta them të vërtetën: Pashë një reklamë në farmaci ku shkruhej: “Merr një nga këto pilula dhe do të jeni më i ri për njëzet vjet”, bleva një shishe dhe sapo e mora një, unë u rinova në moment.
– Në rregull, zonjë, mund të besoj se ju jeni nëna ime, por si e shpjegoni këtë fëmijë që po mbani në krahë?
– Ky është i gjori babai yt, i cili, duke dashur të bëhej më i ri se unë, gëlltiti gjithë shishen!!!

Këndi i humorit: Mësuesja i thërriste gjithmonë Hugos: Do të më çmendësh, Hugo!

Mësuesja i thërriste gjithmonë Hugos: “Do të më çmendësh, Hugo! Ti nuk vlen asgjë! Hugo, je koti.”

Një ditë, nëna e Hugos shkoi në shkollë për të parë se si po shkonte djali i saj. Mësuesi i tha se djali i saj ishte një fatkeqësi, ai kishte notat më të këqija të shkollës dhe se, në 25 vjet të mësimit, ajo kurrë nuk kishte parë një fëmijë të tillë, kaq koti. Nëna ishte aq e frikësuar nga kjo bisedë e sinqertë, saqë ajo vendosi të tërhiqte djalin e saj Hugo nga shkolla dhe të shkonte në Mexico City që ai të studionte në një qendër të specializuar.

Pas 25 vjetësh, e njëjta mësuese u diagnostikua me një sëmundje të rëndë të zemrës. Të gjithë mjekët e konsultuar ranë dakord se ajo kishte nevojë për një operacion shumë delikat dhe shumë të shtrenjtë, që vetëm një mjek i famshëm që jetonte në Mexico City mund të bënte. Mësuesja, e pashpresë, vendosi të shiste gjithçka që kishte dhe me kursimet e gjithë jetës së saj, filloi udhëtimin për të provuar operacionin e shtrenjtë që më në fund u krye nga mjeku fantastik, i cili deklaroi se operacioni ishte një sukses absolut. Kur mësuesja hapi sytë, ndjeu gjithë forcën që kthehej në trupin e saj dhe pa një doktor të ri duke qëndruar pranë saj dhe duke qeshur me të. Ajo donte të thoshte disa fjalë falënderimi, por ajo nuk mund të fliste, fytyra e saj u kthye në blu, ajo u përpoq të ngrinte dorën dhe madje u përpoq të bërtiste, por nuk mund ta bënte … Dhe shpejt … Ajo vdiq para syve doktorit që po përpiqej të kuptonte çfarë kishte ndodhur. Pastaj mjeku ktheu kokën dhe pranë saj pa Hugon, i cili punonte në pastrimin e spitalit. Ai kishte shkëputur frymëmarrjen artificiale për t’ia vënë fshesës me korrent. Çfarë mendoni ju? Se Hugo ishte bërë një kirurg i madh kardiovaskular? Më duket se ju keni lexuar shumë romane … Ai i cili ka lindur një koti, mbetet një koti gjatë gjithë jetës së tij!

Këndi i humorit: Natën e dasmës dy të porsamartuarit janë në shtrat

Natën e dasmës dy të porsamartuarit janë në shtrat. Dhëndërri është një djalë shumë i ndrojtur, por nusja përpiqet me çdo kusht që të thyejë akullin me këto fjalë:

– Zemër, kam ftohtë.

E dashur, merr këtë batanije!

Pas pak minutash nusja i afrohet burrit të saj me një zë të butë:

-Zemra ime, e di ti se unë kam ende ftohtë …

-Mos u shqetëso, e dashur, unë të jap një batanije tjetër menjëherë, kështu që është më mirë, apo jo?

-Faleminderit, zemër, por ti e di se unë kam ende ftohtë …

-A do një batanije të tretë?

-Dëgjomë pak, je idiot? Po a nuk të mësoi mami yt që ne gratë kemi një vend special nën barkun tonë?

-Po, e dashur! Me siguri prej andej po vjen gjithë ky i ftohtë!!!

Këndi i humorit: Bie zilja e telefonit tim celular, lexoj emrin në ekran dhe përgjigjem

“Bie zilja e telefonit tim celular, lexoj emrin në ekran dhe përgjigjem:

“Po, jam unë?”
“Përshëndetje, mbrëmje të mirë, shiko, unë po flas nga celulari i gruas sime, ajo thotë se shpesh merr telefonata nga ky numër…”
“Po
“Asgjë, unë doja të dija: por a jeni një individ privat apo një kompani?”
“Unë jam një person privat.”
“Por e njeh këtë numër? 338 87 91244 »
“Po, unë e njoh atë …”
“Aaa, e njihni atë?”
“Po, është numri i nënës sime”.
“Nuk duket, nuk është e mundur, si mund të jetë numri i nënës sate nëse është numri i gruas sime …”
“E shikon, pra, se gruaja jote është nëna ime”.
“Më falni … si mundet që gruaja ime të jetë nëna jote?”
“Babi, ke filluar të  rrokatesh.”
Mark .. !! ??

Këndi i humorit: Një mbret duhej të largohej për në betejë, por përpara se të largohej, ai i vuri mbretëreshës një rrip dëlirësie

Një mbret duhej të largohej për në betejë, por përpara se të largohej, ai i vuri mbretëreshës një rrip dëlirësie. Rripi kishte një teh thike mprehtë për këdo që do të guxonte ta prekte mbretëreshën në mungesë të tij. Kur u kthye, mbreti befasohet kur sheh se shumë nga kalorësit e tij më besnikë janë me një gisht të humbur, disa me të gjithë dorën e humbur dhe të tjerë me të tjera mungesa. Ndër këta, megjithatë, ndodhej një kalorës që ishte i padëmtuar, të cilit mbreti iu afrua, e përqafoi, duke e falënderuar për besnikërinë ndaj tij dhe e pyeti:

– Si mund ta paguaj besnikërinë tënde?

Por kalorësi ishte pa gjuhë dhe nuk mund të përgjigjej !!!

Këndi i humorit: Vajza e një të varfëri kthehet në shtëpi e shqetësuar dhe i thotë babait të saj

Vajza e një të varfëri kthehet në shtëpi e shqetësuar dhe i thotë babait të saj:

“Dëgjo, babë, më duhet të të jap një lajm, më premto se nuk do të zemërohesh … Kam mbetur shtatzënë …”

Dhe ai: “Shtatzënë?!?! Por si?!?! Kush ishte ai kafshë që të la shtatzënë? Ia tregoj unë atij… ”

“Jo, mos baba, të lutem, ai është një djalë i mirë, ai gjithashtu thotë se do të marrë përgjegjësitë e tij … të lutem mos i bëj asgjë. Ai po vjen për të zgjidhur gjithçka me ty … ”

“Me mua?!?! A do të vijë këtu që ta shtyp dhe ta thyej më dysh! ”

“Të lutem, baba, ai vjen këtu për të rregulluar gjithçka, të lutem mos i bëj asgjë!”.

Në një moment shihet dikush që vjen me Ferrarin …

“Shih baba po vjen …”

… po, po, unë do ta godas menjëherë në fytyrë, nuk ia fal minutën!”

“Jo, të lutem, babi, të lutem, le të rregullojmë gjithçka tani!”

Djali ndalon makinën, është i veshur me një kostum dhe kravatë, i bukur si dielli kur lind dhe thotë:

“Përshëndetje zotëri…”

“Mirëmëngjes, më thënke! Ti më ke lënë vajzën shtatzënë, do të të vras!! ”

“Ju zotëri, kam ardhur këtu për të rregulluar gjithçka, marr përgjegjësitë e mia dhe tashmë kam një projekt në mendje për të ardhmen. Pra, nëse fëmija është mashkull, unë kam dy tre fabrika, gjashtë dyqane të veshjeve të klasit të lartë. Kam disa gjimnaze, disa qendra sportive dhe ia jap të gjitha. Nëse është një femër, unë kam tri argjendari në qendër të kryeqytetit, kam tri kompani të tjera, aktivitete të ndryshme dhe ne do t’ia japim të gjitha asaj… dhe nëse ajo duhet të abortojë … ”

“BËNI FËMIJË TË TJERË!!!”