VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Komentet

Këndi i humorit: Dy shokë shkuan në Amerikë dhe pas disa vitesh u stabilizuan në një pallat 20 katesh

Dy shokë shkuan në Amerikë dhe pas disa vitesh u stabilizuan në një pallat 20 katesh. Doda ishte në katin e 11, ndërsa Kola në katin e 19. Del Doda në ballkon, se donte t’i thoshte diçka Kolës, e bërtet:
– O Kooooolë!
Disa herë keshtu. Më në fund, del një amerikan në kat të 15 dhe i thotë Dodës:
– Po pse bërtet aty, mo vëlla?! Merre në telefon burrin e botës!
Doda:
– Ueee, sa mirë!
Faaaap, merr në telefon Kolën:
– O Kolë?! Aty je, mer?
– Po, – i thotë Kola.
Doda:
– Po dil o vëlla në ballkon të të them diçka!

Këndi i humorit: Një burrë i thyer në moshë po udhëtonte në tren me djalin e tij

Një burrë i thyer në moshë po udhëtonte në tren me djalin e tij, i cili ishte 25 vjeç !
Në fytyrën e djalit, që ishte ulur afër dritares, shihej nje gezim i madh !
Në atë moment, djali nxori dorën jashtë dritares dhe ndjeu se era po kalonte përmes dorës së tij dhe bërtiti :

-Baba, shiko si drunjtë po ecin pas nesh !
Plaku buzëqeshi !
Pranë tyre ishte ulur një çift , që po dëgjonte bisedën mes babait dhe të birit dhe u ndjenë pak në pozicion të keq !
Si ka mundësi që ky djalë 25-vjeçar të sillet si fëmijë?!-menduan ata!
Papritmas djali bërtiti :
-Baba shiko liqenin, shiko retë si vijnë pas nesh!
Ky çift prapë u habit nga sjellja e këtij djali !
Më pas filloi të bjerë shi !
Pikat e shiut filluan të bien në dorën e djalit, të cilit i shkëlqente fytyra nga gëzimi. !
Papritmas ai bërtiti:
-Baba, po bie shi, pikat e tij kanë mbushur dorën time !..Shiko … shiko…
Në fund, çifti nuk pati më durim dhe iu drejtua plakut:
-Pse nuk shkoni te ndonjë mjek për të gjetur ilaç për këtë djalë?!
Plaku u përgjigj:
-Ne sapo dolëm nga spitali, birit tim tani i ka ardhur shikimi dhe po sheh per here te pare ne jeten e tij !

Nuk duhet ti gjykojme asnjehere njerzit pa i njohur.

Këndi i humorit: Pyet mësuesja nxënësit

Pyet mësuesja nxënësit:
– Si e kuptoni shprehjen “vdekje e qetë”?
Beni ngre dorën:
– Hë Beni si mendon ti?
– Psh…mësuese,me vdekje të qetë kuptoj si në rastin e gjyshit tim i cili vdiq duke fjetur.
– Shumë mirë Beni, shumë shembull i spikatur, – po me vdekje të tmerrshme çfarë kuptoni?
Prapë Beni ngre dorën:
– Hë Beni, na thuaj!
– Atëherë ….si shokët e gjyshit tim…!
– Pse, si vdiqën ata?
– Ishin në makinën e gjyshit tim, kur atë e zuri gjumi…

Këndi i humorit: Dy njerëz duke u kthyer në shtëpi pas një darke argëtimi

Dy njerëz duke u kthyer në shtëpi pas një darke argëtimi, vendosën t’i bien shkurt nga varrezat….
Në mes të varrezave ndalen nga një zhurme që vinte nga hijet, tap-tap… Duke u dridhur nga frika afrohen, shohin një burrë të vjetër me çekiç e daltë në dorë duke punuar në gurin e një varri:
– O sa na trembet, por çfarë po bëni, more zotëri???… Ne kujtuam se ishte ndonjë fantazmë….
– Po ja, këta idiotët ma kanë shkruar emrin gabim!!!

Këndi i humorit: Një djalë të ri dhe të bukur e zë nata dhe gjen strehim në një familje të pasur

Një djalë të ri dhe të bukur e zë nata dhe gjen strehim në një familje të pasur.

Pasi hëngrën e pinë, i zoti i shtëpisë e pëlqeu shumë këtë djalin, ndaj i tha: ti do flesh te dhoma e Bebit!

Mendoi djali: kush dëgjon natën të qarat e një bebeje…

Jo, faleminderit, – thotë – po fle tek ky mullari këtu jashtë.

Në mëngjes një vajzë e bukur i sjell kafen djalit.

I mahnitur nga bukuria e saj, djali e pyet: -Si të quajnë?

-Une jam Bebi, goca e pronarit. Po ti?

-Unë jam kërriçi, djali i gomarit që fjeti mbrëmë te mullari i barit ..

Këndi i humorit: – Çfarë të ka ndodhur, dukesh shumë serioze???

– Çfarë të ka ndodhur, dukesh shumë serioze???
– Problemi është që çova burrin për të më blerë patate dhe ma shtypi makina!!
– Po tani çfarë do bësh?
– Po bëj makarona për drekë… u pa puna!

Këndi i humorit: Në Amerikë u hap një dyqan me 6 kate ku shiteshin burra

Në Amerikë u hap një dyqan me 6 kate ku shiteshin burra.
Dhe shkoi një grua për të gjetur burrë. Në hyrje të dyqanit shkruheshin rregullat që duhet të ndiqte çdo kliente.
-Ligji nr 1 ishte: në dyqan mund të hyje vetëm një herë.
-Ligji nr 2: në çdo kat mund të gjejsh burrë vetem duke ngjitur katet.
-Ligji nr 3: nuk mund të zbresesh katet përveçse kur të ikësh.
Kështu hyri gruaje në katin e parë ku shkruhej:
-Burra me punë.
Gruaja u ngjit në katin e dytë ku shkruhej:
-Burra me punë që duan fëmijët.
Gruaja vazhdoi, u ngjit në katin e tretë ku shkruhej: -burra me punë që duan fëmijët dhe janë të pashëm.
Gruaja u ngjit në katin e katërt ku shkruhej: -burra me lekë që duan fëmijët, janë të pashëm dhe që ndihmojnë gratë në punët e shtëpisë.
“Le të ngjitem dhe një kat (pestin) më lart,” tha gruaja dhe aty lexonte:
-Burra me lekë që duan fëmijët, janë të pashëm dhe që ndihmojnë gratë në punët e shtëpisë dhe që janë shumë romantikë.
Gruaja e vendosi të merrte burrë nga kati i pestë, por nuk duroi e u ngjit në katin e gjashtë, ku gjeti të shkruar:
-Je vizitoria e 31.456.012 – në këtë kat këtu nuk ka burra, ky kat është për të treguar që gratë nuk kënaqen asnjëherë e me asgjë!!!!……

Këndi i humorit: Një burrë e merr doktorin në telefon

Një burrë e merr doktorin në telefon:
-Alo, doktor!
-Po- i thotë doktori…
-Ka pirë gruaja shishen e benzinës duke menduar se ishte ujë, si t’ia bëj?

-Si po reagon ???-pyet doktori.
-Po sillet vërdallë nëpër shtëpi si e çmendur…
-Po mirë, s’është problem,-thote doktori… Mbyll derën që mos të dalë jashtë deri sa t’i mbarohet benzina!!!

Këndi i humorit: Më në fund Kujtimi fillon punë në shtet

Kujtimi fillon më në fund punë në shtet. Ditën e parë të punës e thërret shefi në zyrë:
– Mirëmëngjes Kujtim, urime për punën! Shpresoj të kemi një bashkëpunim të niveleve më të larta. Në lidhje me orarin duhet të vini si gjithë të tjerët nga ora 8 deri në 16:30. Keni ndonjë gjë për të thënë:
– Shiko shef, faleminderit për mundësinë që më dhatë, po unë kam një problem të vogël. Bëra një aksident para ca vitesh dhe i ka humbur të dy “topet”. Jua thashë, megjithëse nuk ka lidhje me punën!
– Atëherë gjërat ndryshojnë, -Ju, Kujtim, do vini në punë nga ora 10 deri në orën 11, pasi pjesën tjetër të ditës ne kruajmë “topet” dhe kështu ju nuk keni pse të ndiheni i diskriminuar…..

Këndi i humorit: Një çift fshatarësh po bënin xhiro në xhadenë e fshatit dhe vajza pyet djalin

Një çift fshatarësh po bënin xhiro në xhadenë e fshatit dhe vajza pyet djalin:
– Ej, o Gzimo, kur e merr vesh kali që pela do “muhabet”?
– E nuhat, zemër e nuhat!
Pasoi kaloi pak kohë, vajza e pyet prapë:
– Po qeni kur e kupton që qenushja do “muhabet”?
– E nuhat zemër, e nuhat!
Pak më vonë e pyet përsëri:
– Po demi ku e kupton që lopa do “muhabet”?
– E nuhat zemër, e nuhat nuk e di se sa herë duhet të ta them, i thotë djali i nevrikosur!
– Atëherë o Gzimo, ti… o je pederast, o je ftof edhe të janë bllokuar hundët!!!!!

Këndi i humorit: Dy budallenj arratisen nga çmendina dhe ndalojnë në një repart ushtarak

Dy budallenj arratisen nga çmendina dhe ndalojnë në një repart ushtarak. Njëri prej tyre merr një pushkë dhe ja drejton tjetrit. Ky i fundit afrohet dhe vendos njërin sy tek gryka e pushkës…. kur të parit i rrëshket dora dhe gjuan:
– Boooom!
Ndërkohë i afrohet tjetrit dhe i thotë:
– Mos m’i hap sytë ashtu si i habitur, se edhe unë u tremba!!!

* * *

Një grua nga një fshat i humbur, shkon për të bërë vizitën e saj të parë te gjinekologu. Futet brenda. Pasi përshëndeten, doktori i thotë:
– Zhvishuni zonjë!
Pas pak zonja i përgjigjet:
– Doktor… unë u zhvesha, po ti??

Këndi i humorit: Nji emigrant kthehet n’Shqipni mbas katër viteve

Nji emigrant kthehet n’Shqipni mbas katër viteve që kishte jetu e punu jashtë shtetit.
Kur afrohet te shpija, sheh t’shoqen tuj ndejt n’ballkon në katin e dytë dhe thotë me vedi: po i baj surprizë, nuk po e thërras prej ktu.
Futet tinzash prej penxheres e kadekadalë njitet nalt nëpër shkalla. Del n’ballkon, ia mbyll sytë dhe i thotë: gjeje, kush jam?
– ….hahaha Fredi, elektriçisti, po kush tjetër moj zemër!