VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Komentet

Këndi i humorit: Sadetja, 50 vjeçare nga fshati, hapi një faqe fb…

Sadetja, 50 vjeçare nga fshati, hapi një faqe fb…
Te nesermen kur merr me u fut ne fb ngatrṛon passwordin dhe ne ekran i del “Ju nuk jeni Sadetja” …
Dhe Detja shkruan:
– Pa per shpirt t’babs e futsha fmit n’dhe Sadetja jam…

Këndi i humorit: Dy burra të moshuar takohen te shtëpia e njërit prej tyre

Dy burra të moshuar takohen te shtëpia e njërit prej tyre.
Njeri thote:
-Keto ilaçet qe mora me bejne shume mire. Nuk harroj me asgje. Jam shume mire me mendjen.
Tjetri i thote:
– M’i trego pak ilaçet, t’i shikoj se çfare jane.
Ky i pergjigjet: Me thuaj nje emer luleje. -Trendafil.
-Jo, jo, nje tjeter
-Karafil.
– Jo, nje tjeter
-Manushaqe.
– Tamam ashtu. Manushaqe moj m’i jep pa ilaçet e mia, t’ia tregoj ketij shokut…

Këndi i humorit: Po udhëtoj me autobus. Shumë njerëz, rremujë dhe njërës prej pasagjereve i bie kuleta

Po udhëtoj me autobus. Shumë njerëz, rremujë dhe njërës prej pasagjereve i bie kuleta. Ulem e marr dhe mendoj si ti drejtohem per ta lajmeruar. Ti them zonje? Apo ta godas ne shpatull? Tek stacioni i parafundit ajo nuk zbriti, pra po shkon tek lagjia ime. E shikoj me vemendje, ajo ka nje shishe vere, pra po shkon te takoje nje burre. Vera duket e shtrenjte, pra burri duhet te jete i pashem. Ne lagjen time vetem dy burra jane te pashem: burri im dhe dashnori im. Tek dashnori im nuk po shkon se atje po shkoj vete. Pra po shkon tek burri im. Burri im ka dy dashnore: Lenen dhe Saren. Sara eshte jashte shtetit.

“Lena, te ra kuleta, urdhero!”
“Faleminderit, po nga e dinit emrin tim?!”

Këndi i humorit: Si po të shkon jeta me burrin gjirokastrit

– Si po të shkon jeta me burrin gjirokastrit…? – e pyet njëra shoqen e vet.
– Po mire si fillim gjerat ecnin normal… filluam te bashkejetonim per bukuri… dhe ta ndanim qerane bashke..
– E pastaj…?
– Pastaj mora vesh qe apartamenti ishte i tij

Këndi i humorit: Një pijanec hyn në një lokal dhe i thotë kamarierit

Një pijanec hyn në një lokal dhe i thotë kamarierit:
– Me bej nje dopio wiski. Jepu te gjitheve sa jane ketu dhe merre edhe vet nje dopio!
Kamarieri tere qef u jep te gjitheve nga nje dopio, e pi dhe vet.
Ne fund i kerkon leket pijanecit:
– Ore, çfare lekesh do ti? Une s’kam kokerr leku!
Atehere kamarieri i hyn dru dhe nxjerr jashte nga lokali.
Te nesermen vjen prap ky pijaneci dhe thote:
– Me bej nje dopio mua dhe te gjitheve sa jane ketu. Vet merre teke, se e kishe te pimen me sherr!

Këndi i humorit: Një lypës ulur para parlamentit i lutet Zotit

Një lypës ulur para parlamentit i lutet Zotit: O Zot sikur t’i fitoja 100 euro në ditë.
Një deputet i pasur e dëgjoi dhe “i prekur thellë” nga kjo lutje, hapi dritaren dhe gjuajti 50 euro nga një kat më i lartë.
Lypësi sheh paratë duke fluturuar dhe thotë:
-Po pse o Zot nga Parlamenti, ti e din se ata gjysmën e mbajne për vete!

Këndi i humorit: Babai dhe i biri janë duke ecur nëpër pyll

Babai dhe i biri janë duke ecur nëpër pyll.
Në një moment fëmija pengohet dhe bie.
Dhimbja ishte e fortë dhe ai filloi të bërtasë ” Ahhhhh!”
Ai shtangu i habitur kur dëgjoi një zë t’i kthehej nga mali ” Ahhhhh !” Plot kureshtje thirri ” Kush jeni ju ?”
Por e vetmja përgjigje që ai mori ishte : ” Kush jeni ju ? ”
Kjo e zemëroi pa masë dhe bërtiti : ” Ju jeni frikacak !” Dhe zëri përsëri i përgjigjet : ” Ju jeni frikacak ! ”
I hutuar shikon të atin dhe i thotë : çfarë po ndodh ?
I ati i thotë që të shikojë me kujdes dhe thërret :”Të dua shumë !” Dhe zëri i përgjigjet : ” Të dua shumë !”
Përsëri thërret :” Ju jeni i mrekullueshëm !” Zëri i përgjigjet :” Ju jeni i mrekullueshëm !” Djali u befasua por përsëri nuk ishte në gjendje të kuptonte se çfarë po ndodhte .
Kështu që i ati filloi ti shpjegojë : Njerëzit e quajnë “Jehonë “por në të vërtetë ajo është vetë jeta .
Jeta të jep gjithmonë atë që ti jep , është si një pasqyrë që tregon veprimet e tua .
A kërkon Dashuri ? Jep Dashuri ! Do Mirësi ? Jep Mirësi !
Nëse dëshiron që njerëzit të jenë të respektueshëm dhe të qetë me ty ,ji ti i pari i respektueshëm dhe i qetë ! Mos harro biri im : Ky ligj i natyrës zbatohet në çdo aspekt të jetës sonë ! Në të mirë e në të keq ti do të marrësh gjithmonë atë që jep !

Këndi i humorit: Një hardhuce po ecte nëpër pyll dhe papritur pa në një pemë majmunin tek po pinte cigare

Një hardhuce po ecte nëpër pyll dhe papritur pa në një pemë majmunin tek po pinte cigare.
-Ore, çfare ben atje lart?- pyeti hardhuca.
-Po dredh dhe po pi trefletesh. Do te vijsh ti?
U ngjit hardhuca lart ne peme, filluan te dridhnin e te pinin cigare pas cigareje. Ne nje moment hardhuca kishte etje per uje dhe i tha majmunit:
-Po shkoj te pi uje, se mu ngjit goja…
Shkoi ne nje lum aty prane dhe, teksa po perpiqej te pinte uje, nga qe ishte e hutuar, ra brenda ne uje.
-Ndihme ndihme, po mbytem, – filloi te therriste. E degjoi krokodili qe ishte ne lum dhe mendoi “kushurij te larget jemi, le ta ndihmoj”!
Dhe shkoi e nxori nga uji. E pyeti hardhucen:
-Moj, çfar pate qe re ne uje?
-Po ja po pinim trefletesh me majmunin. M’u moren mendte dhe rashe brenda!
-Trefletesh e ? Ah te kisha dhe un nje! – tha krokodili.
-Mos u shqeteso, mjafton te shkosh te majmuni qe eshte aty lart.
I gezuar krokodili shkoi tek pema qe i tha hardhuca. E pa majmuni tek po ngjitej tek pema, e shikoi me habi dhe i tha:
-Po mire, moj hardhuce, kaq shume uje paske pire?!!!

Këndi i humorit: Një fëmijë udhëton me autobus dhe fillon të këndojë

Një fëmijë udhëton me autobus dhe fillon të këndojë:
-Po të ishte babai im elefant e nëna elefanteshë, unë do isha elefant i vogël; po të ishte babi luan e nëna luaneshë, unë do isha luan i vogël…
Kështu vazhdon fëmija duke i përmendur të gjitha kafshët, por duke e nervozuar gjithnjë e më shumë shoferin e autobusit, i cili në një moment i tha:
-E po të ishte nëna jote prostitutë e babai homo, çfarë do të ishe?
-Shofer autobusi!!! – ia kthen fëmija.

Këndi i humorit: Një polic kishte dërgua familjen në plazh dhe mbas një muaji merr leje edhe ky dhe bashkohet me familjen

Një polic kishte dërgua familjen në plazh dhe mbas një muaji merr leje edhe ky dhe bashkohet me familjen.

Ne darke, kur femijet ishin ne gjume, takon gruan dhe i thote:

-Hajde grua, se s’po me durohet!

-Po ç’thua, mor burre, se eshte kabina e vogel e na degjojn femijet!!

-Hajde, pra, dalim nga plazhi se tani naten s’na sheh njeri.

E keshtu dalin dhe shtrihen ne rere, kur pas pak kohesh kalon patrulla e policise dhe i kapin.

Ky i nxjerr dokumentin dhe i thot qe jemi kolege.

-Ok, – i thone ata, ty s’po te arrestojm se je koleg i yni, po gruan s’e falim me se eshte e 3-ta here qe e kapim kete jave!!!

Këndi i humorit: Shkon Edi Rama në Kryeministri, por nuk e le roja të hyjë brenda

Shkon Edi Rama në Kryeministri, por nuk e le roja të hyjë brenda:

– E çfare ben ? Jam Edi Rama, me ler te hyj!

-Duhet te te shikoj dokumentin e indentifikimit, se ka shume veta qe i ngjajne Edi Rames.

– Por nuk e kam me vete.

-Ahh, me vjen keq , nuk mund t’ju le te hyni.

– Po tallesh ti ? A s’me ke pare ndonjehere ne televizor?

Te kam pare dhe i ngjani shume Edit, por nuk mund t’ju le te hyni. Ne qoftese je Edi Rama duhet ta vertetosh.

Per shembull,  po te vinte Erion Bodgani do t’i jepja topin te luante dhe ne qofte se luante mire , do ta merrja vesh qe ishte ai.

Ne qofte se vjen Artjola Toska do ta lija te kendonte e keshtu me rradhe…

– Por une nuk di te bej asgje…

-Ooohh, hyni brenda zoti Kryeminister!!!…

Këndi i humorit: U takuan në Parajsë me Zotin

U takuan në Parajsë me Zotin: Nje shqiptar, nje italian dhe nje gjerman. Pyesin gjermanin:

– Po ti nga se vdiqe?!

Ai i thote :

-Bleva nje mercedes CLS tip i fundit dhe kur dola ne rruge nga shpejtesia u perplasa me nje mur dhe vdiqa.

-Po ti , si vdiqe?-pyesin italianin

-Edhe une bleva nje ferrari i thote italiani dhe kur dola ne rruge nga shpejtesia u futa poshte nje kamioni dhe vdiqa.

-Po ti? – i thone shqipetarit , nga se vdiqe ?!

-Une.- thot shqiptari , bleva nje BMW X6 dhe … vdiqa nga uria.