VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Këndi humorit: Avokati takon klientin e tij në qeli

By | November 7, 2018

Komentet

Këndi i humorit: Del gjyshi dhe e thërret nipin nga dritarja

Del gjyshi dhe e thërret nipin nga dritarja:

-Eja futu shpejt ne shtepi, se po kalon mesuesja jote e te sheh duke luajtur, a i ke thene qe do mungoj se jam i semure?

-Jo, jo, gjyshi futu ti shpejt mbrenda, se i kam thene se me vdiq gjyshi!

Këndi i humorit: Një makinë godet një karrocë dhe nga goditja plagosen rëndë karrocieri dhe kali

Një makinë godet një karrocë dhe nga goditja plagosen rëndë karrocieri dhe kali. Nje polic i cili kishte aritur ne vend ngjarje shikon kalin i cili po vuante jashtezakonisht shume nga plaget e marra dhe nxjerr pistoleten dhe i qellon kalit duke u dhene fund vuajtjeve te tij. Me pistolete ne dore i drejtohet karrocierit dhe e pyet:
– Dhe ju jeni i plagosur?
– Jo, jo! Une i plagosur, asnjehere nuk kam qene me mire se kaq!

Këndi i humorit: Vjen vjehrra në vizitë tek e bija dhe shikon dhëndrin gjithë nerva duke mbledhur bagazhet

Vjen vjehrra në vizitë tek e bija dhe shikon dhëndrin gjithë nerva duke mbledhur bagazhet.

– Ore, çfarë ka ndodhur? pyet ajo.
– Si çfarë ka ndodhur?! shfryn dhëndri. Te them unë se çfarë ka ndodhur! I dërgova një sms gruas time ku i thoja qe sot kthehesha ne shtëpi. Kur vij ne shtëpi, çfarë gjej? Gruan time, ne krevatin tone me një burrë! Kaq ishte, do ndahemi, po iki përgjithmonë!
– Qetësohu njëherë, i thotë vjehrra. Diçka nuk shkon ne këtë mesele. nuk do ta bënte Moza një gjë te tille kurrë! Prit pak, se po shkoj te verifikoj menjëherë…

Pas disa minutash kthehet vjehrra duke buzëqeshur dhe i thotë dhëndrit:

– E shikon, a nuk te thashë qe diçka nuk shkonte. Është e thjeshte, Moza nuk ka marre asnjë sms prej teje se nuk ka pas bateri ne tel…

Këndi i humorit: Shkon një hajdut në shtëpinë e dy pleqve

Shkon një hajdut në shtëpinë e dy pleqve dhe iu thote qe do i vrase qe te dy. Si e ke emrin ti? – e pyeti plaken.
-Moza.
-Ty nuk po te vras se paske emrin e plakes time.
-Po ti? -e pyeti plakun.
-Rruzhdi, po shkurt me therrasin Moza..!

Këndi i humorit: Një burrë shkon në dyqanin e parashutave

Një burrë shkon në dyqanin e parashutave, kërkon me ble një parashutë.

Pasi e blen, e pyet shitësin:

-Si hapjet kjo, ju lutem?

Shitësi ia shpjegon: Tërhiqja këtë litarin këtu dhe parashuta hapet.

Blerësi pyet:

-Po nëse nuk hapet, pastaj…?

-Eja dhe ndërroje, merre një tjetër! – e sqaron shitësi.

Këndi i humorit: I thotë amerikani shqiptarit

 

I thotë amerikani shqiptarit:

-Ke degjuar per oqeanin Atlantik ..?

Shqiptari: -Kam dëgjuar…

Amerikani: -Unë e kam kaluar me not…!

I thote shqiptari amerikanit:

-Ke degjuar per Detin e Vdekur?


Amerikani: -Po, kam degjuar …


Shqiptari: -Unë e kam mbytë!

Këndi i humorit: Biondina shkon në spital dhe futet tek salla e gjinekologjisë

Biondina shkon në spital dhe futet tek salla e gjinekologjisë.
Doktori: Dëshironi të vizitoheni..?
Biondina: Jo dua të abortoj!
Doktori: Përse të abortoni? e keni menduar mire? eshte krim!
Biondina: Dyshoj që fëmija nuk është imi!!

Këndi i humorit: Fshati e pyet Nastradinin

Fshati e pyet Nastradinin:
– Sa vjeç je, o Nastradin?
Ai i thotë:
– Jam 40 vjeç.
Për çdo vit e pyesin. Përgjegjja gjithmonë 40 vjet.
Pyetja e dytë e fshatit:
– Përse Nastradin, ti gjithmonë po na thua se i ke 40 vjet?!
– Po unë jam burrë, burrat nuk i ndërrojnë fjalët.

Këndi i humorit: Na ishte njëherë një çift gjirokastrit

Na ishte njëherë një çift gjirokastrit, Semi dhe Sara. Nje dite dalin ne treg dhe Sara hedh syte ne nje dyqan fustanesh. Ne ate momentent u perqendrua ne nje fustan qe i pelqeu pa mase.

Semi i thote:
– Aq shume te pelqen ky fustan?
– Po – thote Sara
– Atehere do vijme ta shohim prap neser!

Këndi i humorit: Pleshti dhe elefanti shkuan në plazh

Pleshti dhe elefanti shkuan në plazh. Sapo arriten pleshti u fut menjehere ne det. Elefanti filloi te therriste pleshtin te dilte shpejt nga uji.

Kur pleshti doli, e pyeti:

-Po çfare ndodhi, mo elefant?

Elefanti i lehtesuar i thote:


-Oh, s’ka gje, jo! Mendova se mos kishe veshur kostumin tim të banjos!

Edi Rama dhe KlanTV!

Kryeministri i Shqipërisë ka përmbytur mediat shqiptare me daljet e tij.

Nuk i mjafton televizioni i tij privat ERTV.

Tek Klani sidomos nuk ka lënë emision:

tek Opinioni, tek Blendi Fevziu,

tek Xingu, tek Ermal Mamaqi,

tek Zona e Lirë,

tek Arian Cani.

Syri një portal pranë opozitës po pyet:

I ka mbetur pa shkuar veç në emisionin e pasdites Me Rudinën!

Insinuojnë apo gossipojnë sepse Rudina Magjistari ka qenë bashkëjetuesja për një kohë të gjatë e kryeministrit aktual, në periudhën blu të piktorit, kur ky ishte vetëm kryetar bashkie!

Le të shohim!

Këndi i humorit: Në një lokal me muzikë live kishin shkuar të gjitha kafshët e pyllit

Në një lokal me muzikë live kishin shkuar të gjitha kafshët e pyllit. Nder to edhe ariu.

Pronari i lokalit Luani dha lajmin qe çdo kafshe te pershendesi ke te doje dhe me cilen kenge te deshiroje.

Te gjithe pershendeten ke donin me kengen qe donin, me ne fund erdhi rradha e ariut.

Ai tha: Pershendes trurin tim me kengen “Mendja ime, kush te ndau prej meje”.