VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Jozefina Topalli e mprehi shpatën edhe një herë për situatën – Nga Elida Buçpapaj

By | June 28, 2017
blank
17 Comments
 • author avatar
  Shpresa 4 years ago Reply

  Te lumte pena moj burrnesh

  • author avatar
   Elida Buçpapaj 4 years ago Reply

   Te flm shume e dashur Shpresa. Te perqafoj fort

 • author avatar
  Arber 4 years ago Reply

  Te lumte pena Elida.
  Josi nuk e ka kuptu akoma cfare efekti ka pase tek demokratet e vertete dalja ne konference me gjeneralin e 97es.
  Disa njerez nuk e dine cfare eshte Turpi.

  • author avatar
   Elida Buçpapaj 4 years ago Reply

   I nderuar Arber,
   Ju flm shumë.
   Po ca momente per te mire apo per te keq nuk harrohen kurre.
   Ju pershendes
   Elida

 • author avatar
  Beneta 4 years ago Reply

  I ke thene te gjitha Elida. Me se vertete.

  • author avatar
   Elida Buçpapaj 4 years ago Reply

   Te flm shume e dashur Beneta. Perqafime, Elida

 • author avatar
  Meri 4 years ago Reply

  I ke thene shume, perveç se haku i Gil Bakallit e Pjeter Arbnorit te vrafte edhe ma keq ça i ke ba ti Zhoz….

 • author avatar
  Altin Vata 4 years ago Reply

  Zonja Buçpapaj,
  Për ç’farë fitoret të PD-së po bani fjalë,sepse heren e fundit që unë kontrollova rezultatet e votimeve n’Shkoder, PD ka fitu me nji grusht votash diferencë!
  E kjo për mu nuk asht fitore,por humbje,duke pasë parasysh se jena n’Shkoder që i ka dhanë mbeshtetje PD-së per gadi 30 vjet!
  Mos u merr me Jozefinen,por merru me patriotin tand Sali komunisti që po orkestron çdo levizje behind the scenes!
  Faleminders
  Altini

 • author avatar
  Teuta Murataj 4 years ago Reply

  Super.Ke thene shume gjera por ke lene shume te tjera.U terbuan sikur kane lindur mbi kolltuk e nuk e leshojne te behet kiameti.Te lumte.

  • author avatar
   Elida Buçpapaj 4 years ago Reply

   Flm shume e dashur Teuta Murataj. Ju perqafoj. Persheendetjet e mia.

 • author avatar
  Anonymous 4 years ago Reply

  SA her fliste Jozefina ne kuvend une skuqesha nga turpi e mendoja se kishim perfaqsimin me te ulet ne foltorene Kuvendit,, por ne kete vend cudirash ka mbetur edhe pak kohe qe do mprehin shpatat Jozefinat,, por besoj jemi drejt fundit,,,

 • author avatar
  Maqo 4 years ago Reply

  Elida! Shkodren nuk e ka ba demokrate Lul Basha! Shkodra nuk ka pi hapa mr ken antikomuniste si Ti.
  Kthehu në Atdhe e mos na çaj trapin nga Zvicra.
  U bane ti me ba analiza…

  • author avatar
   Elida Buçpapaj 4 years ago Reply

   Maqo ti pi hapa jozi, une kam 26 vjet qe baj analiza dhe i njoh dham e dhamballe kolltukofaget e Tiranes. Ne Zvicer rri se m’u asht ba Atdhe i pare se Atdheun tim kane 21 vjet prej 1996 qe e shqyejne hienat politike te te tan ngjyrave. Ti meso me fol me nje grua perndryshe mos i persekuto grate se joz nuk perfaqeson grate shqiptare. Ajo perfaqeson veç qejfin e saj per pushtet. A morre vesh?! Jeni mesu veç me fol jozi ne gazetaret duhet ta nigjojme. A i keni mend ne krye. Mblidhini nese jo!

 • author avatar
  Vangjel Stefa 4 years ago Reply

  Deri ne nje far vendi jam dakord me ju zonja Elida.Si gazetare e respektuar mundet te me shpjegoni cpesoi Basha mbas takimit famkeq me Ramen? Ku vajten premtimet e cadres ? Sa per Jozin e gjeneralin Imamin jam 100 perqind me ju pershendetje per nje grua e gszetare si ju, nga nje demokrat i vitit 90 qe jeton ne mergim ne Triedtr

 • author avatar
  Anonymous 4 years ago Reply

  Mua personalismi xhozefina me pelqen , asnje politican nuk eshte perfekt originale. Eshte nje Grua me kurajo burrnore democrate.opozita e ben punen e saj trasparente.me unitet arrihet cdo fitore.mos u per percani per nje karrike me shume dhe nje me pak.ecni perpara.

 • author avatar
  Andi 4 years ago Reply

  Zonja Bucpapaj!
  Nuk shoh asnje lloj koherence te ju. Ne nje artikull nje nje website tjeter pashe nje shkrim tuajin ne te cilin e kritikoje Lulezim Bashen per viziten e tij ne USA.
  I kerkonit me te drejte te thonte hapur kush e kish ftuar etj etj etj. Me ate shkrim isha plotesisht dakord.
  Ne kete shkrim Ju shkruani pro Lulezim Bashes dhe kundra Jozefines.
  Pyetja ime eshte: keni prirjen te jeni kritike? pra per cdo person te beni kritike? sepse nuk e shoh llogjike te shash nje person e pak me vone ta paraqesesh pozitiv.
  Perdorni gjithashtu dhe shprehjen: i Biri Cajup Ismailit pra doni te theksoni djali i ish funksionarit komunist.
  Ju pyes Keni patur guximin tja thoni ndonjehere Sali Berishes – ti je komunist? Ndoshta vone pasi ai ka rene nga fiku.As kete nuk e besoj pra pyetja me e sakte eshte: a do kishit patur guximin ti thoni Sali Berishes – ti je komunist ateher kur ai ishte ne Zenit?
  Nuk besoj se do e kishit kete guxim.
  Do isha i gezuar ta komentonit qendrimin tim.
  P.S Nuk me intereson fare Jozefina Topalli. Per mua Partia Komuniste nuk ka mbaruar se ekzistuari, vazhdon te jete e gjalle ne Konstruktin Partia Demokratike e Shqiperise

Komentet

blank

Minjtë e kanalizimeve sulmojnë luanin! – Nga Aurel Dasareti

Është për t’u habitur dhe mahnitëse se sa energjike bëhen partitë e korruptuara politike (kriminelët mes tyre) kur papritmas kërcejnë si gjelat dhe duan të vallëzojnë kur një parti e re i shkel në gishtat e këmbëve.
 
Minjtë ose parazitët e tyre mund të transmetojnë disa sëmundje shumë të rënda. Vlerësohet se këta minj kanë kontribuar në përhapjen e dhjetëra sëmundjeve siç është murtaja. Disa nga speciet kanë pasur një domethënie të madhe për njerëzimin, si kafshë jashtëzakonisht të dobishme në kërkimet mjekësore. Në rastin tonë si eksperiment kur bëhet fjalë për çmendurinë e kokëmishëve. Po ku ka çmenduri më të madhe kur nga të gjitha anët sulmohet një nga zonjat më të respektuara që ka pasur populli shqiptar, babai hero i së cilës u masakrua nga tradhtarë?! Pse e sulmojnë në vend që me aktivitetin atdhedashës dhe dobiprurës të saj të jenë krenarë?! 
Që ajo (Donika) është krenare për rrënjët e saj na bën edhe më shumë krenarë për të! Nëse babai i saj i ndjerë do të jetonte, do të ishte shumë i lumtur me atë që vajza e tij ka arritur.
 
Ne jemi me fat që e kemi në qeverisjen e shtetit më të ri të Evropës bijën e madhe të shqiptarisë. Dhe, ajo përhap shpresë reale mes njerëzve që dëshirojnë një Kosovë ndryshe. Donika, ti krenaria e kombit, nderit dhe gjakut tonë pellazg-ilir, ke mbështetjen e të gjithë shqiptarëve të ndershëm – të trojeve dhe diasporës.

PS: Isha në një vizitë të shkurtër në Shqipëri, u ktheva disa orë më parë, kjo letër është shkruar në shpejtësi.
blank

Lulzim Basha dha qytetari, kulturë e shpresë – Nga HYSEN ARAPI

Quajini e vleresojini si te doni.
Per mua zgjedhjet ishin farsa e rradhes, nje atentat i rende ndaj demokracise dhe sovranitetit te vendit!
Lulzim Basha ishte ai qe dha qytetari, kulture e shprese , por mjerisht ai ka ardhur parakohe ne politiken shqiptare dhe ne nje shoqeri te papjekur , te traumatizuar, te terrorizuar dhe ende shume te indoktrinuar nga komunizmi.
Tani hijenat majtas e djathtas me arritjen e qellimeve te tyre ,nuk kane pune me masakren zgjedhore , por me kryqezimin e Lulzim Bashes.
E filloi Vuçiçi dhe do ta perfundojne dishepujt e tij ne Shqiperi, qe per fat te keq nuk jane te pakte.
Gongu ka rene!
blank

KOALICIONI I LEGENAVE – Nga TAULANT DEDJA

Edi Rama nuk ishte i vetëm në këto zgjedhje. Edi Rama nëse “fiton” ka fituar në koalicion me Topallët, me Patozët, me Hajdarët, me Murrizët, me Topët, me Bodet, me Doshët, me Blushët, me Fevzinjtë, me Merohalet, me analistët bythëlëpirës e co. si dhe me të gjithë ata që thonin pse Luli, pse Monika, pse Meta, pse leshi. Edi Rama nëse do mbajë pushtetin do ta mbajë me paratë e oligarkeve (Llucave, Kastratëve, Maneve, Nushajve, Fushave e co.) dhe me koalicionin e legenave! Ju që na tregoni që po fitoi, ka “fituar” i vetëm, lutem mos na fyeni inteligjencën! Nuk ka parti në botë, në një vend normal, që të marrë më shumë vende në parlament se ka marrë 8 vjet më parë, pasi ka qeverisur në mënyrë skandaloze dy mandate e pasi i është mbyllur sistematikisht dera e BE. Pikë!
blank

Pse qeveria e Shqipërisë nuk e përshëndet dhe nuk bashkohet me kërkesën e presidentit Bajden drejtuar dje Serbisë për njohjen e Kosovës? – Nga SHABAN MURATI

 

Në rubrikën “Shënime nga blloku i diplomatit”, publicisti dhe bashkëpunëtori i DITA për diplomacinë dhe rajonin, Shaban Murati ngre një pyetje që ngjall debat.

“Një pyetje e natyrshme”, – shkruan Murati dhe shton:

“Përse qeveria e Shqipërisë nuk e përshëndet dhe nuk bashkohet me kërkesën zyrtare të presidentit të ri amerikan Xho Bajden drejtuar me shkresë zyrtare në 7 shkurt 2021 Serbisë për njohjen e Kosovës, në një kohë që qeveria e Shqipërisë e ka përshëndetur brenda ditës planin e kryeministrit grek për zgjerimin e ujrave territoriale greke në detin dhe në ishujt grekë të Jonit?”

blank

Në Shqipëri qeverisin pakicat etnike, krahinore, fetare, etj – Nga SHABAN MURATI

Në Shqipëri, si në të gjitha shtetet demokratike të botës, me zgjedhje parlamentare qeveritë zgjidhen nga shumica.

Por në Shqipëri, ndryshe nga të gjitha shtetet demokratike të botës, pas zgjedhjeve qeverisin pakicat etnike, krahinore, fetare, etj.

blank

Në Shqipëri ka patur dhe ka një realitet diskriminimi krahinor dhe gjuhësor – Nga SHABAN MURATI

Dëshmia më e gjallë që në Shqipëri ka patur dhe ka një realitet diskriminimi krahinor dhe gjuhësor është fakti që diskriminuesit lëshohen me histerizëm për të linçuar të diskriminuarit sa herë që këta ankohen se ka diskriminim krahinor dhe gjuhësor.

Duhen shekuj për të mësuar se demokracia para së gjithash është barazi.

blank

Shqipëria nuk i është borxhlije asnjë qyteti dhe asnjë krahine – Nga SHABAN MURATI

Shqipëria nuk i është borxhlije asnjë qyteti dhe asnjë krahine. Të gjithë qytetet, katundet dhe krahinat i janë borxhli Shqipërisë. Nëse sot krerët e pushtetit e ndjejnë veten borxhli ndaj grupeve krahinore, që i sollën në pushtet apo i mbajnë në pushtet, është detyrim i tyre personal dhe familjar, jo i shqiptarëve dhe aq më pak i kombit.
Narrativa e sotme folkloriko-historike allasovjetike, që rrëfejnë shesheve e sokakëve krerët e politikës duke hiperbolizuar dhe duke keqpërdorur historinë krahinore në funksion të legalizimit të sundimit të sotëm, është mentalitet tribal dhe feudal i mesjetës, është përçarje krahinore dhe një përdhosje e demokracisë.
blank

Falënderim Jubilar – Nga SHABAN MURATI

Falenderoj nga zemra të gjithë shokët, miqtë, dashamirët dhe lexuesit e mi në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, Lugina e Preshevës, Mali i Zi, Greqi, Turqi, Itali, Suedi, Bullgari, SHBA e kudo në diasporë, që më uruan me rastin e jubileut të ditëlindjes sime dhe vlerësuan kontributin e veprimtarisë dhe të krjimtarisë sime mbi 50 vjeçare në shërbim të kombit.
Ndjehem i detyruar të falenderoj edhe Shtetin, të cilit ditën e 75 vjetorit të lindjes sime nuk i punonin telefonat…
blank

Prandaj, atij nuk duhet t’i besohet – Nga Aurel Dasareti

Thuhet se shqiptari Dritan Abaz-oviç do të ndikoj në ndryshimin e politikës diskriminuese ndaj shqiptarëve të Malit të Zi. Edhe unë do t`u pajtohesha me këtë nëse Abazoviçi të ishte shqiptar, por nuk është.

Ndërsa gjithë bota e civilizuar e njeh dhe e kujton Gjergj Kastriotin – Skënderbe me respekt pa u përpjekur të mohojnë origjinën e tij shqiptare, Dritan Abazo-viçi e bëni të kundërtën. E përgënjeshtron prejardhjen e tij të vërtet duke e “bërë” serb. Me përgënjeshtrimin e tij, Abazoviçi “jonë” është shumë më i ngjashëm me atë harbutin tjetër Milo Paskal sesa me Milo Gjukanoviq,  që për ndryshim nga këta antikombëtarë shqipfolës, e mbron popullin e vet malazez.

Normalisht se partitë pro-serbe të Malit të Zi e “duan” Abazoviçin i cili me agjendën për “liritë fetare”, synon forcimin e pushtetit politik të Kishës Ortodokse Serbe në Mal të Zi.

Dritan Abazoviq: Skenderbeu me prejardhje serbe.

blank

 

Duaji armiqtë tuaj në rast se miqtë (bashkëkombësit) tuaj rezultojnë të jenë një bandë bastardësh.

Kalofshi mirë dhe kini kujdes nga virusi (i radhës) kinez.

Aurel Dasareti

 

blank

Të bojkotohet ABC News me pakon DigitAlb, ku shfrynë tërbimin Mustafa Nano – Nga Gani Mehmetaj

Të dëgjosh fjalët e Mustafa Nanos në  “Provokacija” të “ABC news” është si të dëgjosh të lehurat e qenit endacak, rrugëve të përbaltura. Por të paguash kanalin televiziv, apo komplet DigitAlbin, ku ai shfrynë një mllef kafshëror kundër shqiptarëve të Dardanisë është e pafalshme nga ne që e paguajmë këtë kanal, është edhe më e turpshme nga ata që i shkojnë në program. Ne e paguajmë që ai të leh kundër nesh.
Prandaj duhet ta bojkotojmë IPKO-n dhe Kujtesën, nëse nuk e heqin kanalin e Mustafa Nanos nga pakoja e DigitAlbit. Unë propozojë që ti jepet një afat dhjetëditor dy apo tri platformave tona që e kanë këtë mercenarë të Serbisë në transmetimin e tyre.
blank

Reformat duhet të bëhen shpejt, por ato duhet të jenë të plota dhe të përkufizuara saktësisht – Nga ROMEO GURAKUQI

Reformat duhet te behen shpejt, por ato duhet te jene te plota dhe te perkufizuara saktesisht:

1.institucionet e drejtesise se re nuk mund te plotesohen nga prokuroret e diktatures, militantet e PS, te ndervarurit dhe pengjet e baroneve te Tiranes. Mungesa e kuadrove te rinj te sistemit mund te kompensohet me te diplomuarit me cikel te plote ne universitetet perendimore, duke shfuqizuar pengesen ligjore per ata;

2. Reforma Elektorale duhet te paraprihet nga korigjimi i ndarjes administrative, rishperndarja e kolegjeve zgjedhore, duke respektuar te drejten e krahinave historikisht te formuara dhe komuniteteve, per perfaqesim te percaktuar ne Parlament.

3. Rivendosja ne sistemin e larte qeverises dhe udheheqes te shtetit, administrates se nalte e Konventave Themelvenese Kushtetuese mbi strukturimin e burimeve njerezore.

4. Korigjimi i sistemit zgjedhor ne perputhje me parimin e perfaqesimit te drejtperdrejte te sovranit, perfshire emigrantet, sipas regjistrimit te origjines ne Shqiperi.

blank

PD-së më 2005 pushtetin në tavolinë ia dhuroi Fatos Nano – Nga SHABAN MURATI

Të vazhdosh të thuash sot se PD-në në pushtet në 2005 e solli shoqata joqeveritare “KOP” don të thotë të tallesh me KOP-in dhe me historinë, sepse PD-së në vitin 2005 pushtetin në tavolinë ia dhuroi kryetari i PS, Fatos Nano, në bazë të marrëveshjes së fshehtë të Triestes të shkurtit 1992 midis tij dhe kryetarit të PD Sali Berisha për rotacionin, marrëveshje e pazbardhur edhe sot e kësaj dite.


Send this to a friend