VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI JAVOR 21-27 MAJ 2018

By | May 21, 2018

Komentet

HOROSKOPI E PREMTE 3 KORRIK 2020

Dashi

Nëse do vijoni të silleni në mënyrë agresive kundrejt personave të caktuar, vetëm sa do të përkeqësoni gjendjen tuaj emocionale. Përpiquni të qetësoheni dhe të mbani veten nën kontroll. Asgjë nuk do të zgjidhni nëse nxitoheni.

Demi

Ka gjasa të viheni në qendër të vëmendjes gjatë ditës së sotme. Përdoreni këtë për të arritur atë çfarë dëshironi. Pranoni komplimentet dhe ndihuni krenarë për atë çfarë jeni.

Binjakët

Përkushtojuni më shumë ëndrrave tuaja. Bisedoni me një mikun/miken tuaj dhe ndani shqetësimet që mund të keni. Sa i përket jetës në çift, do të kaloni momente mjaft të bukura gjatë kësaj dite.

Binjakët

Nuk është momenti i duhur për të shpenzuar para për gjëra jo shumë të rëndësishme. Mund t’ju duhet të bëni disa shpenzime të papritura. Sa i përket aspektit profesional, bëni kujdes me një detyrë të rëndësishme që mund t’ju caktohet sot.

Gaforrja

Nëse vërtet doni të krijoni një lidhje më të ngushtë me dike pranë jush duhet të tregoheni më të vëmendshëm dhe më të përkushtuar. Mos kini frikë për përgjigjen që mund të merrni. Rëndësi ka që të tentoni.

Luani

Do të keni një ditë të mbushur plot aktivitet. Mund të ndiheni të lodhur në fund të ditës, por rezultati do të jetë i mirë. Sa i përket aspektit financiar, do të ndiheni të kënaqur.

Virgjëresha

Ekziston mundësia që sot të zhgënjeheni lidhur me një çështje të caktuar në aspektin profesional. Mos u shqetësoni por thjesht mos i besoni kujtdo në punë. Sa i përket aspektit personal, parashikohet një ditë pa zhvillime të veçanta.

Peshorja

Mund të merrni lajme të mira në punë. Nëse jeni duke menduar që të hapni një biznes, shanset janë që gjërat të shkojnë mirë. Sa i përket lidhjes në çift, nuk do të keni asgjë për tu shqetësuar.

Akrepi

Beqarët e kësaj shenje mund të jenë shumë afër krijimit të një lidhjeje të re romantike. Përpiquni të jeni plotësisht i sinqertë, në mënyrë që të mos pendoheni më pas. Bëni kujdes me veprimet në punë, pasi ka persona rreth jush që mund t’ju shkaktojnë probleme.

Shigjetari

Nëse jeni duke menduar që të investoni në një projekt, shanset janë që gjërat të mos shkojnë si duhet. Buxheti ka gjasa t’ju përmirësohet pasi mund të merrni një pagesë të mirë të vonuar.

Bricjapi

Në aspektin profesional, bëni mirë të mirëprisni çdo mundësi tunduese, dhe mos u dorëzoni në pengesën e parë. Parashikohet një rritje në detyrë. Sa i përket lidhjes suaj romantike, ka gjasa të merrni hapa të rëndësishëm ditët në vijim.

Ujori

Parashikohet një ditë pa zhvillime të rëndësishme. Ka gjasa që pjesën më të madhe të ditës ta kaloni në shtëpi. Do të gjeni kohë mjaftueshëm për tu relaksuar.

Peshqit

Dikush mund t’ju vërë nën presion lidhur me një çështje në aspektin profesional. Mos i kushtoni rëndësi personit në fjalë dhe veproni me qetësi. Vlerësoni rrethin shoqëror dhe mos hezitoni të merrni këshilla prej tyre.

HOROSKOPI E ENJTE 2 KORRIK 2020

Dashi
Do të çliroheni nga disa zakone të këqija të së kaluarës si egoizmi apo xhelozia. Ka gjasa që një problem i juaj të përkeqësohet, por nuk parashikohet të zgjasë shumë. Bëni kujdes nga persona që përpiqen të ulin reputacionin tuaj.
Demi
Ka gjasa të keni probleme financiare dhe të shpenzoni para në vendin e gabuar. Do të kaloni një mbrëmje të këndshme me miqtë. Mes tregoni gjithçka për marrëdhënien tuaj romantike.
Binjakët
Dikush mund t’ju ndihmojë në gjetjen e një burimi të ri parash. Kini më shumë besim në vetvete. Disa miq do t’ju bëjnë të ndiheni të lumtur sot.
Gaforrja
Mos u tregoni të dobët përballë disa vështirësive të përkohshme. Këto probleme do të zhduken shumë shpejt dhe do të ndiheni sërish të lumtur. Gjatë pjesës së parë të ditës do ndiheni shumë nervozë.
Luani
Do të ndiheni shumë mirë gjatë ditës së sotme. Është e rëndësishme që të vendosni se çfarë keni prioritet dhe të besoni në vetvete. Beqarët e kësaj shenje këshillohen të jenë më të qëndrueshëm në mendimet e tyre.
Virgjëresha
Sot do të ndiheni më të relaksuar dhe të çliruar nga shqetësimet që mund të keni pasur ditët e fundit. Përpiquni të jeni më të thejshtë nëse ju duhet të bëni një zgjedhje. Sa i përket marrëdhënies në çift, ka gjasa të kaloni një ditë kaotike.
Peshorja
Të lindurit e kësaj shenje nuk duhet të ndjekin këshillën e askujt sot. Mbajeni vetën nën kontroll dhe përpiquni të ndiqni kursin e duhur në jetë. Mos ngrini dyshime dhe tregohuni më te sigurt në fjalët tuaja.
Akrepi
Ka shumë mundësi që beqarët e kësaj shenje të kenë ndryshime në jetën sentimentale. Në punë do mendoni për disa projekte të reja. Të gjithë do ju inkurajojnë dhe do ju përgëzojnë për idetë origjinale që keni.
Shigjetari
Mund të zhvilloni një bisedë shumë të sinqertë me dikë pranë jush. Edhe nëse zbulon se ky person nuk ka mundësi t’ju ndihmojë, përpiquni ta kuptoni dhe ta mbështesni atë në situata të caktuara. Mos ndërmerrni vendime të nxituara për çështje biznesi sot.
Bricjapi
Fati do të buzëqeshë për Bricjapët gjatë ditës së sotme. Një marrëdhënie dashurie që konsiderohej e pashpresë do të rinisë dhe situata financiare do të përmirësohet. Përshtatjuni rrethanave dhe respektoni njerëzit rreth jush.
Ujori
Disa persona të kësaj shenje do të kërkojë më shumë privatësi dhe qetësi. Do të bënit mirë të vëzhgonit çfarë po ndodh lidhur me një çështje të caktuar, mendoni rreth saj dhe dilni në një përfundim.
Peshqit
Nëse dikush ju shtyn të kryeni një veprim që vërtet nuk dëshironi, është në interesin tuaj që të rezistoni. Nuk ka nevojë të shqetësoheni, por vetëm bëjani të ditur se doni të ndiqni planet tuaja. Sa i përket marrëdhënies në çift, parashikohet një ditë e qetë.

HOROSKOPI I MUAJIT KORRIK 2020

Dashi21. mars – 20. prill

Ka shume mundësi qe asgjë te mos ju shkoje si e dëshironi këtë muaj. Planetët do i keni kundër dhe problemet mund te zmadhohen me kalimin e ditëve. Ata qe janë ne një lidhje do jene kokëfortë dhe nuk do tolerojnë ne asnjë moment. Kjo mund ta acaroje partnerin, i cili gjithashtu nuk do hape rruge. Beqaret duhet te ruajnë sa me shume qetësinë sepse po u nxituar do e lëndojnë veten. Shëndeti mund te ketë disa shqetësime vetëm ditët e para sepse me pas gjendja do filloje te normalizohet. Do ndiheni ne forme te përkryer fizike dhe mendore. Financat mund te kenë tronditje te vogla për shkak te ndonjë shpenzimi te pamenduara. Gjithsesi nuk do e teproni. Ne pune do ju lindin ide nga me te ndryshmet sesi te arrini atje ku keni dashur gjithmonë. Do ja arrini qëllimit.

Demi21. prill – 21. maj

Ky muaj do jete paksa delikat për ju. Mund te keni probleme dhe zhgënjime te vazhdueshme. Ne disa raste madje do ndiheni edhe te izoluar dhe nuk do dini çfarë te bëni për te shpëtuar. Për beqaret gjërat nuk do ecin ashtu si i kishin menduar. Persona te trete do ua turbullojnë mendimet dhe do i shtyjnë te debatojnë ashpër me ata qe kane ne krah. Do kërkojnë te dominojnë dhe do flasin vrazhde. Beqaret do kenë shume dëshirë te dalin me personat qe do i ftojnë, por diçka nuk do i lere te veprojnë. Shëndeti here do jete i mire here i keq. Ne disa raste stresi do ju beje te ndiheni pa fuqi. Financat, nëse nuk arrini t’i menaxhoni me kujdes, mund te dobësohen jashtëzakonisht. Mos u nxitoni as për shpenzimet. Ne pune duhet te mbështeteni vetëm tek vetja sepse te tjerët do ua prishin planet. Gjerat nuk do jene te lehta, por as te pamundura.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Ky nuk do jete një muaj shume i qete. Here pas here do gjendeni përballë vështirësive dhe problemeve. Ata qe janë ne një lidhje do kalojnë turbullira te njëpasnjëshme dhe ne disa momente do mendojnë edhe për ndarje. Gjithsesi javën e fundit situata do ndryshoje si me magji. Beqaret duhet te dalin e te argëtohen sa me shume qe te mundin. Nëse do kenë mundësi mund te përfitojnë nga ftesat qe do ju bëhen. Shëndeti mund te ketë vetëm disa shqetësime te vogla për shkak te lodhjes ne pune, megjithatë asgjë për t’u alarmuar. Ne planin financiar do bëni mire te mos nxitoheni për te kryer investime. Ne pune mos ju besoni te gjitha atyre qe do ju thonë disa kolege sepse do e bëjnë çdo gjë qe t’iu prishin pune. Dëgjoni vetëm mendjen tuaj dhe keni për te arritur gjithnjë e me lart.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Humori do vije dite pas dite duke u përmirësuar gjate këtij muaji dhe kjo do beje qe gjerat te fillojnë te ecin si duhet ne çdo plan. Ata qe janë ne një lidhje do kenë disa probleme te vogla javën e pare dhe kjo për shkak te kokëfortësisë se te dyve. Pas datës 10 do rikthehet pasioni dhe emocionet e forta. Beqaret edhe pse nuk do jene ne humorin e duhur, nuk do i refuzojnë për asnjë moment ftesat qe do ju bëhen. Për këtë arsye kane për te gjetur personin me te përshtatshëm. Shëndeti duhet pasur me shume nen kujdes. Mundohuni te qëndroni sa me shume ne ajër te pastër dhe te mos neglizhoni asnjë lloj shqetësimi. Financat do jene te paqëndrueshme. Ne disa momente madje mund te gjendeni edhe ne situata delikate. Ne pune do ecni dalëngadalë drejt suksesit. Mund te merrni edhe propozime për një pune me te rëndësishme.

Luani23. korrik – 22. gusht

Ky nuk do jete muaj shume i mire për ju. Do kërkoni gjithmonë me shume nga vetja dhe nga tjetri dhe gjerat nuk do ju ecin si duhet. Ata qe janë ne një lidhje duhet t’i japin disi me shume prioritet jetës intime. Dijeni qe po e late pas dore partnerin do keni mosmarrëveshje me pas ose dikush tjetër do ua marre nga duart. Beqaret do joshin pa fund, por nuk dihet me rëndësi nëse do fillojnë një lidhje serioze apo do kenë thjesht aventura. Gjendja shëndetësore do vije dalëngadalë duke u përmirësuar. Do jeni me energjike se me pare dhe nervozizmi nuk do ekzistoje me. Gjendja e financave nuk do jete ne momentin me te mire. Tregohuni shume te matur me çdo lloj shpenzimi. Ne pune do jeni mjaft këmbëngulës dhe do arrini shume shpejt atje ku keni dashur gjithmonë.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Komunikimi me ata e ju rrethojnë nuk do jete shume i mire këtë muaj. Shpesh do debatoni edhe për gjerat me elementare. Ata qe janë ne një lidhje nuk do kalojnë gjithë kohës një periudhe te qete sidomos 15 ditët e para, megjithatë nuk duhet te dorëzohen. Pas ditëve te zymta do rivijne serish ngjyrat. Beqaret do kenë takime te njëpasnjëshme dhe ëndrrat do ju realizohen me shpejt nga sa mendonin. Shëndeti për fat te mire nuk do ketë shqetësime serioze. Mund te ndiheni vetëm te lodhur here pas here dhe mund t’iu dhembe koka. Sektori i financave do jete here pas here i paqëndrueshëm. Kujdes me çdo hap qe do hidhni sepse po filluan problemet serioze nuk do dini çfarë te bëni. Ne pune do jeni ambicioze, largpamës dhe te pandalshëm. Te gjitha planet do ju plotësohen një e nga një.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Këtë muaj do marrë fund ankthi dhe meraku. Do ndiheni me optimistë dhe buzëqeshja do mbizotërojë shumicën e kohës. Nuk do e keni problem as te realizoni njohje te reja. Te dashuruarit duhet te vene ne praktike çdo ide qe kane ne koke ne mënyrë qe te kenë një jete sentimentale sa me te bukur. Partneri do tregohet mjaft i përkujdesur. Beqaret nuk do durojnë gjate te qëndrojnë me atë status dhe do bëjnë te pamundurën për ta ndryshuar. Gjendja fizike dhe ajo morale do jene te shkëlqyera. Nuk do ndiheni aspak te lodhur. Sektori financiar do jete me i qëndrueshëm dhe do e keni me te lehte te kryeni investime. Ne pune do keni energjinë e duhur për t’i çuar projektet para. Kritikat qe do ju bëhen do i dëgjoni dhe do mundoheni te rregulloni gabimet.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Ky muaj do jete ideal për te kaluar me shume kohe me ata qe doni dhe për te zgjidhur disa probleme. Nëse jeni ne një lidhje, javët e para do jene te shkëlqyera. Nuk do keni as problemin me te vogël me partnerin dhe do ndiheni te qete. Javën e trete mund te jene disa persona te jashtëm qe do nxisin debatet, por gjithsesi asgjë për t’u alarmuar. Beqaret do i konkretizojnë ëndrrat e tyre pas disa takimeve interesante qe do realizojnë qe ditët e para. Çdo gjë ka për te qene ndryshe tashme. Për shëndetin do përkujdeseni me tepër se me pare dhe gjendja do mbetet gjithë kohës e mire. Edhe financat do vijnë dalëngadalë duke u përmirësuar. Çdo shpenzim do e kryeni te mirëmenduar. Ne pune do jeni te hapur për çdo lloj sfide, do i shprehni hapur mendimet dhe do hidhni hapat e duhura.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Gjatë këtij muaji priten dite plot ngjyra dhe aspak te zymta. Me komunikim dhe dëshirë të mire do arrini te zgjidhni edhe çështjet me delikate. Beqaret do tregohen me te duruar se me pare dhe nuk do inatosen për gjera te kota. Pas datës 10 pritet te vije një periudhe edhe me e begate. Për beqaret gjerat nuk do jene shume te qeta. Ata nuk do jene me te lidhur me te shkuarën dhe do duan te përfitojnë çdo moment për te njohur persona te rinj. Shëndeti mund te jete delikat ditët e para, por nëse tregoni me tepër kujdes dhe nuk e lini pas dore aktivitetin fizik, do rikuperoheni shpejt. Financat do kalojnë edhe periudha disi me te vështira, por me durim dhe menaxhim te mire situata do normalizohet. Ne pune do jeni te organizuar dhe do i përmbushni me se miri detyrat qe do iu jepen. Do ndiheni edhe me shume krenare për veten.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Do keni një jete mjaft emocionuese këtë muaj dhe shpesh do ju duket vërtet sikur jeni ne ëndërr. Shfrytëzojeni çdo sekonde sikur te jete e fundit. Ata qe janë ne një lidhje duhet te mendojnë te bëjnë gjera te reja e pse jo ndonjë çmenduri te vogël. Rutina është ajo qe e shkatërron me shume se çdo gjë tjetër një lidhje. Beqaret duhet ta shfrytëzojnë çdo ftese qe do ju behet për te pasur njohje te reja. Edhe sikur gjerat te mos shkojnë ashtu siç mund te keni dashur rëndësi ka te mos qëndroni vetëm. Shëndeti do ketë probleme serioze. Do jeni nervoze gjithë kohës, mund te prekeni nga virozat e stinës, por mund te keni edhe probleme me stomakun. Financat nuk do jene shume te trazuara, por çdo gjë mund te ndodhe nëse kryeni investime te pamenduara mire. Ne pune do ju mungoje serioziteti dhe mund t’i zhgënjeni tej mase shefat tuaj.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Gjatë këtij muaji do bëni te gjitha përpjekjet për te pasur një jete sa me te bukur dhe jo me debate. Emocionet do jene te forta jave pas jave. Te dashuruarit duhet t’i shprehin me tepër ndjenjat e tyre sepse ashtu personin ne krah do afrohet edhe me shume. Këtë muaj ata duhet te jene edhe me te gatshëm për te zgjidhur çdo mosmarrëveshje. Beqaret kane për te përjetuar emocione te forta qe javën e pare sepse do realizojnë takimin e shume ëndërruar. Gjithsesi javën e fundit duhet te tregohen pak me te matur. Shëndeti do jete i mire. Do jeni plot gjallëri dhe nuk do keni aspak shqetësime. Ne planin financiar duhet te merrni masa urgjente para se situata te përkeqësohet. Kurseni pak me shume sot qe te dilni te fituar nesër. Ne pune merruni fillimisht me gjerat me të vështira dhe me pas gjithçka do ju realizohet me shpejt.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Gjate gjithë këtij muaji do keni shume keqkuptime me partnerin tuaj dhe debatet do jene pa mbarim. Nuk do ndiheni aspak mire, përkundrazi here pas here do mbylleni ne vetvete dhe do vuani tej mase. Vetëm ne javën e fundit ambienti do filloje te stabilizohet. Për beqaret mund te ndodhe gjithçka kështu qe duhet t’i bëni sytë katër ne çdo moment. Shëndeti do jete i mire ne javën e pare, por duke mos u kujdesur për veten dhe duke e tepruar me qëndrimin ne diell gjendja mund te përkeqësohet. Kujdes! Gjendja e financave nuk do jete e keqe megjithatë do bënit mire sikur çdo shpenzim ta kryeni te mirë menduar. Kështu do shmangni problemet e papritura. Ne planin profesional do iu jepen mundësi te shkëlqyera dhe do arrini me shpejt atje ku keni dëshiruar.

HOROSKOPI E MËRKURË 1 KORRIK 2020

 

Dashi
Ju e dini tashmë që nuk mund t’i nënshtroheni çdo ideje impulsive që ju vjen. Mund të ndiheni konfuzë gjatë ditës së sotme për shkak të lodhjes së tepërt në punë. Rekomandohet t’i qëndroni planit tuaj fillestar.
Demi
Mos e teproni duke folur vetëm për suksesin tuaj, pasi famën që keni tani, mund të mos e keni më vonë. Familjarët do t’ju kërkojnë më shumë vëmendje. Ata kanë nevojë të kuptojnë se janë ende të rëndësishëm në jetën tuaj.
Binjakët
Fakti që mund të mos jeni shumë në ndjeni lidhur me një çështje të caktuar nuk do të thotë që nuk keni të drejtë të jepni një mendim. Flisni hapur dhe mos hezitoni të thoni mendimin tuaj, edhe pse mund të gaboni.
Gaforrja
Vlerësoni partnerin/partneren për atë çfarë ju fal çdo ditë, mbi të gjitha për dashurinë. Mund t’ju vijë një dhuratë e çuditshme, e cila do t’jua ndërlikojë ditën.
Luani
Duhet të jeni më të guximshëm për të pasur fitore në jetë. Ndonjëherë duhet të përpiqeni shumë për të marrë atë që dëshironi. Luftoni për atë që ju takon dhe mos lejoni të tjerët t’ju bëhen pengesë.
Virgjëresha
Dikush mund t’ju japë një mesazh të gabuar gjatë ditës së sotme. Mos veproni pa u menduar gjatë, pasi mund të gaboni edhe ju. Qëndroni larg zhurmës dhe grupeve ku nuk përshtateni.
Peshorja
Do të çliroheni nga tensioni që keni përjetuar prej disa kohësh. Sot do të përqendroheni te nevojat e të tjerëve, por bëni kujdes: mos u tregoni më bujarë seç duhet! Ka gjasa që partneri/partnerja juaj t’ju tregojë anën më të errët të tij/saj.
Akrepi
Nuk ka arsye për t’u shqetësuar për shëndetin, pasi problemet që keni janë kalimtare. Partneri/partnerja juaj do të ndihet mjaft mirë pranë jush sot dhe ka gjasa të kaloni një mbrëmje shumë të këndshme. Do të merrni përsipër një projekt mjaft të rëndësishëm për ju.
Shigjetari
Do të mendoni vazhdimisht për udhëtimet, teksa e ndjeni të nevojshme të relaksoheni. Gjendja financiare do t’ju përmirësohet, pasi do t’ju shlyejnë disa borxhe. Ndryshimi në pikëpamje mund të jetë shkaku i një debati me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj.
Bricjapi
Mos u ndjeni në siklet nëse dikush ju komplimenton për arritjet tuaja. Mos u shqetësoni për komentet që mund të vijnë më pas nga personat rreth jush. Thjesht shijoni atë çfarë keni arritur.
Ujori
Përgatituni të përballeni me pengesa gjatë ditës së sotme. Jo çdokush me të cilin/cilën mund të përballeni mund të ketë të njëjtin mendim me ju. Tregohuni tolerantë dhe përpiquni t’i kuptoni edhe mendimet e të tjerëve.
Peshqit
Nëse vërtetë dëshironi të humbisni kilogramë, duhet të tregoheni më aktivë dhe patjetër të bëni më shumë kujdes me dietën ushqimore. Së shpejti do të nisni t’i shihni gjërat më me pozitivitet. Përpiquni të shmangni rutinën gjatë ditës së sotme.

HOROSKOPI E MARTË 30 QERSHOR 2020

Dashi
Shmangni personat që ju nxisin përtej kufijve, pasi për shkak të tyre gjërat mund t’ju ecin keq. Nëse keni menduar që të kontaktoni një mik me të cilin nuk keni folur kohët e fundit, do të ishte ide mjaft e mirë. Do të mësoni shumë prej tij.
Demi
Bëni kujdes me lidhjen në çift. E vërteta është e hidhur ndonjëherë, por është më e vlefshme sesa zbutja e kësaj të vërtete me gënjeshtra të bardha. Sa më të sinqetërtë të tregoheni, aq më shumë do të prisni të njëjtën sjellje prej tyre.
Binjakët
Duhet të bëni një zgjedhje të rëndësishme gjatë ditës së sotme. Duhet të përdorni të gjithë energjinë tuaj për të shmangur një konflikt të mundshëm në aspektin profesional. Ruani qetësinë në mënyrë që të merrni rezultatin që dëshironi.
Gaforrja
Kujdesi do të jetë strategjia e duhur kur bëhet fjalë për të investuara para. Ndërsa kur bëhet fjalë për ndarjen e emocioneve, sa më ekstravagant të tregoheni aq më mirë do ishte. Ndihuni të kënaqur për ato çfarë keni në jetë.
Luani
Patjetër që duhet vetëbesim në bisedat me persona të rinj. Të takosh personat e duhur në kohën e duhur është edhe çështje fati. Sa i përket aspektit profesional, parashikohet një ditë e qetë.
Virgjëresha
Ekziston mundësia të përballeni me një sfidë të vështirë në aspektin profesional. Është momenti t’i tregoni të gjithëve që mund t’ia dilni mbanë. Sa i përket marrëdhënies në çift, partneri partnerja juaj mund të shfaqë ankesa ndaj sjelljes suaj kohët e fundit.
Peshorja
Situata me dikë që e keni njohur së fundmi po bëhet gjithnjë e më interesante. Çdo ditë keni dëshirë më shumë për ta njohur personin në fjalë. Nuk përjashtohet mundësia e krijimit të një marrëdhënieje romantike mes jush.
Akrepi
Mund të përfshiheni shumë në punë sot, saqë të harroni edhe sensin e kohës. Tërhiquni pak nga projektet për të cilat po punoni aktualisht. Përpiquni të shijoni çdo aspekt të jetës.
Shigjetari
Aktualisht duhet të rrezikoni paksa në aspektin profesional për të arritur atë çfarë dëshironi. Një mundësi e menjëhershme që mund t’ju vijë sot, ka gjasa të mos përsëritet më. Një fillim i ri mund të nisë, çfarë do t’ju japë vetëbesim për të ecur në një drejtim të ri të jetës.
Bricjapi
Do të dëshironi që të rregulloni gjithçka menjëherë dhe të zgjidhni të gjitha problemet që ju dalin përpara. Megjithatë ndalni një moment pasi s’mund të jeni hero për çdo gjë. Merrni kohën e duhur dhe veproni me kujdes.
Ujori
Përpjekjet e jashtëzakonshme të dikujt në grupin tuaj në punë po sjellin shumë mundësi aktualisht. Sot është pikërisht dita e duhur për të përfituar nga këto mundësi. Tregoni mirënjohjen absolute ndaj personit në fjalë.
Peshqit
Do të jetë një ditë e qetë si në aspektin profesional ashtu edhe personal. Do të keni kohë mjaftueshëm t’i përkushtoheni hobit tuaj. Për beqarët e kësaj shenje nuk përjashtohet mundësia e një ftese mjaft interesante gjatë ditës së sotme.

HOROSKOPI I JAVËS 29 QERSHOR – 5 KORRIK 2020

Dashi21. mars – 20. prill

Merkuri do ndikoje pozitivisht këtë jave ne jetën e çifteve. Do jeni te qete dhe te duruar. Besimi për njeri tjetrin do jete edhe me i madh. Beqaret nga ana tjetër do kenë mundësi pafund për takime. Përfitoni nga kjo për ta lënë pas vetminë dhe për te filluar një etape te re ne jetën tuaj. Para se te firmosni një kontrate apo te bëni një blerje kontrolloni mire qe te mos keni surpriza me financat me vone. Ato nuk do jene shume te qëndrueshme këtë jave. Shëndeti do jete i mire. Kujdes duhet te bëjnë ata qe merren me sport. Mos u lodhni tepër. Kokëfortësia juaj do shkaktoje tension ne pune. Tregohuni pak me shume diplomate. Edhe ne familje do keni debate.

Demi21. prill – 21. maj

Jeta ne çift do kaloje një jave mjaft harmonike. Duhet te bëni çmos qe te shmangni çdo situate irrituese. Beqaret do kenë një takim shume te veçante. Menjëherë do mendojnë se kane gjetur dashurinë e vërtetë, por kjo nuk është e vërtetë. Për te do keni vetëm një tërheqje te madhe fizike. Nëse tregoheni pak me te matur me shpenzimet financat nuk do kenë asnjë problem. Shëndeti do te mbrohet nga Jupiteri. Do keni vetëm disa dhimbje te vogla te shpinës, te cilat vijnë nga lodhja e madhe. Ne pune ka ardhur koha te veproni. Fale mbështetjes se Marsit do keni te gjitha mundësitë për te arritur atje ku doni. Ne familje do keni debate dhe zënka. Kujdes!

Binjaket22. maj – 21. qershor

Prioritet ketë jave do ketë jeta ne çift. Do kujdeseni mjaft për ta konsoliduar marrëdhënien tuaj me partnerin. Besnikëria është thelbësore për ju. Beqaret, nëse tregohen me te hapur do mund te takojnë persona shume interesante qe mund te bëhen edhe pjese e jetës se tyre. E keni vete ne dore. Financat nuk do te influencohen nga asnjë planet. Nuk do keni probleme, por kjo nuk do te thotë qe ju mund te shpenzoni sa te doni. Kujdes me shëndetin. Nëse largoni gatimet e skuqura dhe te thata, do ndiheni me mire. Konsumoni sa me shume fruta dhe perime. Ne pune do jeni ambicioze dhe energjike. Do dini mire se si ta shpenzoni këtë energji. Familja si zakonisht.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Jeta ne çift do filloje te marre tatëpjetën këtë jave. Mundohuni te jeni me tolerante dhe te rregulloni çdo problem qe keni me partnerin. Beqaret megjithëse nuk do jene ne humor te mire për disa dite, do takojnë personin qe kane ëndërruar. Mos e lini t’iu ike thjesht se jeni me te pavendosur sesa duhet. Largoni çdo shpenzim te tepruar dhe mos bëni transaksione këtë jave. Financat nuk do jene aspak te mira. Kujdesuni pak me shume për veten, mos pini me duhan, kujdesuni edhe për ushqimin dhe shëndeti do shkoje për mrekulli. Edhe pse ju duken te vështira, ju mund t’ia dilni mbanë t’i realizoni këto. Ne pune do jete jave me sukses. Familja ne tension.

Luani23. korrik – 22. gusht

Nen influencën e Neptunit ju do keni tendence ta ngrini ne piedestal te dashurin tuaj. Kujdes, këtë jave edhe mund te zhgënjeheni. Shume prej beqareve do kenë një romance dashurie këtë jave. Jeni aq te veçante saqë disa mendojnë se jeni specie ne zhdukje. Për sa iu përket financave ato do jene te qëndrueshme por ju do keni tendence te shpenzoni pak si tepër. Kujdes, ato e kane një limit. Shëndeti do jete përgjithësisht i mire, vetëm mos hani shume sepse nuk ju bën shume mire. Mundohuni te bëni edhe pak aktivitet fizik. Ne pune kjo jave do jete paksa delikate. Flisni me takt dhe mos bëni asgjë pa u menduar mire. Familja do jete ne harmoni.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Saturni dhe Urani do iu bëjnë aq besnike ndaj partnerit saqë do jeni një shembull për te tjerët. Nuk do keni probleme ne çift dhe do kaloni dite te bukura. Beqaret do kërkojnë edhe një lidhje serioze, por dhe shume liri. Nuk është kjo java me e përshtatshme për këtë gjë. Ose prisni ose sakrifikoni paksa lirinë tuaj. Plutoni do ju shtyje te bëni shpenzime te tepruara dhe financat do përkeqësohen edhe me tepër. Shëndeti do jete i mire, vetëm se do ndiheni pak te lodhur. Çlodhuni here pas here dhe ecni pak ne këmbë. Ne pune do arrini te realizoni disa nga objektivat qe i keni vene vetes. Klima ne familje do jete e ngrohte dhe pa probleme.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Edhe këtë jave do vazhdoje rutina ne lidhjen tuaj. Kjo rrezikon te shkaktoje probleme ne çift te cilat do jene pak te vështira për t’u zgjidhur. Beqaret nuk do vuajnë me nga vetmia. Priten aventura te reja, mbase edhe një lidhje me serioze. Jupiteri do iu ndihmoje te përmirësoni situatën financiare. Mund te luani edhe me ndonjë lotari por mos rrezikoni shume. Marsi do ndikoje se tepërmi ne shëndetin tuaj. Tregohuni vigjilente dhe nëse nuk ndiheni mire mos ngurroni te shkoni tek mjeku. Vetëm ai mund t’iu japë këshillat e duhura. Ne pune duhet te tregoheni te duruar. Mund te ketë edhe vonesa por ne fund te javës do arrini suksesin. Familja mire.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Do keni mosmarrëveshje ne çift, por asnjeri nuk do e ule hundën. Nuk është kjo mënyra e duhur për t’i zgjidhur problemet. Mundohuni te flisni me te. Ka shume mundësi qe gjate një feste apo një ceremonie, beqaret te njohin një person shume te veçante. Përfitoni! Për sa iu përket financave do keni tendence te shpenzoni me shume sesa duhet dhe situata do te përkeqësohet. Neptuni de e mbroje shëndetin tuaj, por Urani do ndikoje negativisht. Mundohuni te hiqni stresin dhe te bëni disa ushtrime fizike. Kujdes edhe nga gripi. Ne pune do jeni gjate gjithë javës dinamike dhe te vendosur për te ecur përpara. Ne familje nuk do jete klime shume e ngrohte.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Fale influences se Venusit do bëni çdo gjë ketë jave për t’ia kaluar sa me mire me personin qe doni. Askush dhe asgjë nuk mund t’ua prishe planet. Shume prej beqareve nuk do duan te krijojnë një lidhje. Me mire sepse nuk është periudha me e duhur për ta bere këtë. Problemet financiare do zgjasin edhe pak gjate javës. Kjo do iu pengoje te bëni shpenzimet qe kishit menduar. Shëndeti do jete shume i mire. Nuk do keni asnjë problem, por gjithsesi mire është te bëni pak fiskulture. Ne pune do keni mbështetjen e Jupiterit. Projektet qe keni nisur do shkojnë me tej fale këmbënguljes suaj. Ne familje duhet te tregoheni pak me tolerante se me pare.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Dashuria këtë jave nuk do shkoje aspak mire. Ju doni një partner kundërshtar qe te jete i afte t’i rezistoje edhe lojërave qe ju mund te bëni. Kujdes, nëse i thoni shpesh sesi ai duhet te ishte, rrezikoni ta humbni përgjithmonë. Beqaret nga ana tjetër do jene me te favorizuar. Nëse do doni te tërhiqni vëmendjen do ia dilni mbanë. Financat do jene te mira, mos u shqetësoni fare. Kjo nuk do te thotë qe ju mund te shpenzoni sa te doni. Për te qene mire me shëndet duhet te jeni me aktive dhe te lëvizni sa me shume. Ankthi dhe stresi janë armiq shume te këqij. Ne pune Plutoni do iu çojë drejt progresit. Përfitoni! Familja nuk do ketë probleme, qetësohuni.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Këtë jave do jeni te qete ne lidhjen tuaj. Fale ndikimit te Neptunit, shpirti juaj kritik do neutralizohet. Do i shihni me qarte edhe cilësitë e partnerit tuaj. Beqaret duhet t’i bëjnë sytë katër. Do takoni shume persona këtë jave dhe ndërmjet tyre do jete edhe personi me te cilin mund te kaloni jetën. Financat do jene te ekuilibruara, por një gabim i vogël mund ta përkeqësoje shume gjendjen. Për sa i përket shëndetit do jeni plot energji. Nuk do keni probleme te mëdha përveçse mund te ndiheni te lodhur. Ne pune do jete një jave pa shume ngarkese. Gjithsesi do arrini atje ku keni menduar. Familja shume mire. Nëse keni fëmijë merruni pak me shume me ta.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Këtë jave besimi qe keni tek partneri do te rritet edhe me tepër. Do bashkëpunoni shume me njeri-tjetrin dhe do flisni për çdo gjë. Për beqaret do ketë shume takime por nuk do takoni dot personin qe iu përshtatet. Mos u mërzitni, me mire qëndroni edhe pak vetëm sesa ne shoqëri te keqe. Me financat do keni shume fat. Qe gjithçka te shkoje për mrekulli duhet qe te tregoheni edhe pak te matur me shpenzimet. Me shëndetin nuk do keni probleme shqetësuese. Nëse ndiheni te lodhur mundohuni te bëni pak pushim. Mos e teproni me asnjë medikament. Ne pune do jete një periudhe shume efikase. Do ndërmerrni edhe projekte te reja. Familja do jete ne harmoni.

HOROSKOPI E HËNË 29 QERSHOR 2020

Dashi

Të ndash idetë tuaja të diskutueshme me të tjerët është diçka mjaft e mirë, por ndajini ato me njerëzit e duhur? Është koha e duhur të shpenzoni energjitë në këtë aspekt. Nëse do ta bëni këtë me persona që nuk ju kuptojmë, do të ishte kohë e humbur.

Demi

Mund të shpërqendroheni thjesht sot, megjithatë ka gjasa t’i realizoni ato çfarë dëshironi. Mos u zhgënjeni nëse dështoni në ndonjë çështje të caktuar, pasi jo gjithnjë mund t’ia dilni mbanë.

Binjakët

Disa gjëra nuk do t’ju bëjnë të lumtur aktualisht. Nëse ju streson diçka, shprehuni për t’u ndjerë më të çliruar. Sa i përket aspektit profesional, nuk parashikohen zhvillime të reja.

Gaforrja

Pavarësisht agjendës së ngarkuar sot, do të gjeni kohë edhe për diçka mjaft emocionuese. Dikush që e keni njohur së fundmi mund të jetë duke ndjekur hapat tuaja. Për beqarët e kësaj shenje nuk përjashtohet mundësia e një lidhjeje të re.

Luani

Një person që ka qenë mjaft i afërt me ju ka nisur që t’ju shmanget. Përdorni mënyrat tuaja më të mira për të zbuluar arsyen e tij. Përpiquni të sqaroni gjithçka para se gjërat të përkeqësohen edhe më tej.

Virgjëresha

Paratë do të jenë tema e ditës për ju sot. Ka gjasa të përballeni me probleme financiare. Lidhja juaj në çift do të jetë më mirë se kurrë sot.

Peshorja

Përgatituni të jepni më shumë se gjithë të tjerët në aspektin profesional sot. Do të jetë më mirë sesa të shpenzoni energjinë për të vendosur barazi. Gatishmëria për të qenë fleksibël sot do të mbahet mend nesër.

Akrepi

A jeni të shqetësuar që askush në punë apo askush nga qarku i miqve tuaj nuk po ju kupton aktualisht? Nëse e zgjeroni qarkun duke përfshirë edhe persona që nuk keni biseduar kurrë, do ta gjeni veten duke bërë aleanca të reja. Ka persona që do të bien dakord lehtësisht me ju dhe do të kenë interes t’ju dëgjojnë.

Shigjetari

Mos u intimidoni nga pritshmëritë e dikujt tjetër. Thjesht përpiquni të bëni më të mirën. Sapo të përfshiheni mirë në një çështje të caktuar, dyshimet tuaja do të veniten.

Bricjapi

Mjedisi juaj në shtëpi është shumë i rëndësishëm për lumturinë tuaj aktualisht. Eshtë vendi ku ju mbusheni me energji çdo ditë. Nëse nuk do të keni këtë ndjesi në shtëpi, nuk do të ndiheni të relaksuar në asnjë vend tjetër.

Ujori

Edhe pse mund t’i doni shumë miqtë tuaj, komunikimi me ta nuk do të jetë i lehtë. Megjithatë, përpiquni të respektoni mendimin e tyre. Në aspektin profesional, gjithçka parashikohet të shkojë mirë.

Peshqit

Nëse ndiheni të mbingarkuar mos nguroni të kërkoni ndihmë para se të jetë vonë. Do të jetë ide mjaft e mirë ngritja e një skuadre në kushte të tilla. Partneri/partnerja juaj do t’ju bëjë të ndiheni mjaft të lumtur dhe të veçantë.

HOROSKOPI E DIEL 28 QERSHOR 2020

Dashi21. mars – 20. prill

Ditë e mbushur me shume gëzim do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Ndjesia qe do përjetoni kur te ndodheni pranë partnerit do jete e jashtëzakonshëm. Beqaret do kenë një dite te ndërlikuar dhe nuk do kenë mundësitë te takojnë shpirtin e tyre binjak. Ne planin financiar mundet te përballeni edhe me vështirësi, por duhet te bëni durim dhe te mos dorëzoheni lehtësisht.

Demi21. prill – 21. maj

Çështjet financiare janë ato që do krijojnë problemet më të mëdha ne çift gjate kësaj dite. Do ju duket sikur është tjetri ai qe e tepron dhe ju keni sjellje korrekte. Pikërisht ky do jete gabimi me i madh qe do bëni. Beqaret do jene realiste dhe nuk do kërkojnë me ngulm te ndryshojnë statusin. Ne planin financiar me mire mos ndërmerrni shume rreziqe sepse keni për te pasur probleme serioze.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Për te gjithë ata çifte qe kane kaluar një periudhe te vështirë dhe me probleme, pritet një përmirësim i ndjeshëm. Për te tjerët, butësia dhe sensualiteti do te mbizotërojë. Planetët do te favorizojnë mjaft jetën sentimentale te beqareve. Edhe pse mund te takoni shpirtin binjak duhet te shikoni mire atje ku shkelni. Do kujdeseni mjaft për financat dhe do ulni shpenzimet.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Shenja juaj nuk do te ndikohet vetëm nga Venusi, por edhe nga Jupiteri i cili është ylli me i favorshëm i qiellit. Se bashku, këta dy planetë do ju sjellin mbarësi ne dashuri. Nëse jeni vetëm, pritet një takim. Kujdes, mos u bëni te paduruar sepse do bëni gabime! Ne planin financiar, do jeni ëndërrimtare dhe do shpenzoni me shume sesa duhet. Kujdes sepse financat nuk janë te stabilizuara.

Luani23. korrik – 22. gusht

Harmonia e çifteve mund te rrezikohet nga xhelozia apo thashethemet. Nëse jeni beqare, me ndihmën e planetëve gjerat mund te rregullohen. Ata do te ringjallin sharmin dhe sensualitetin tuaj. Me përpjekjet qe keni bere, paratë do te shtohen. Mos bëni shpenzime te mëdha. Ju nuk dini te rezistoni gjithmonë dhe për këtë shpesh ndesheni me arritje qe nuk ju çojnë askund.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Erdhi dhe qetësia ne jetën ne çift. Qielli do te jete i hapur. Me ndihmën e Marsit, i cili është mjeshtri i entuziazmit, ju nuk rrezikoni te bini ne humnere. Për beqaret, Venusi do te sjelle takime te bukura. Mos kini asnjë dyshim mbi aftësinë tuaj për te joshur dhe për te bindur. Ne planin material, sigurohuni mire për te shmangur surprizat e këqija qe mund të vijnë sot.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Lëvizja aktuale e yjeve do te favorizoje me tepër beqaret sesa çiftet. Kjo lëvizje do te ndikoje ne jetën tuaj dashurore dhe do te sjelle trokitje zemre. Energjia e çifteve do te jete e mire, sidomos nëse njeri prej partnereve, qe është shenja e peshores, i përket gjysmës se dyte te muajit. Perspektivat e reja qe do ju ofrohen do te jene akoma me interesante ne planin financiar. Përfitoni!

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Do te ketë lëkundje ne jetën tuaj ne çift. Duhet ta pranoni qe ju nuk keni bere shume përpjekje për te harmonizuar marrëdhënien me partnerin tuaj. Beqare! Personi qe do te takoni sot do ju zgjoje dëshirën për te tentuar aventura te reja, por kjo marrëdhënie do te vazhdoje nëse ju përpiqeni vërtet. Te ardhurat do te rriten dhe ju do ti shpenzoni ato atje ku keni me shume nevoje.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Urani dhe Neptuni do te ndikojnë ne jetën ne çift. Për pjesën me te madhe ky ndikim i rëndësishëm, do te përkthehet me një rilindje te pasionit. Venusi, përendesha e dashurisë, do t’ju japë beqareve fuqinë e joshjesh dhe do i beje me te ndjeshëm sesa zakonisht ndaj sharmit te seksit tjetër. Kujdes me harxhimet e tepruara. Financat nuk do jene gjithmonë te qëndrueshme.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Fale Neptunit, marrëdhëniet me partnerin tuaj do te humbasim intesitetin. Megjithatë, ju do te arrini te ndizni pasionin tek te tjerët. Shkurt, do te takoni kënaqësinë. Beqaret do te rrisin kërkimet por nuk do te kenë dëshirë te vendosin. Saturni do beje te mundur rregullimin e problemeve te rëndësishme qe lidhen me te mirat materiale. Gjithsesi qëndroni vigjilente gjithmonë.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Yjet do te kënaqen duke ju prishur atmosferën e qete ne çift dhe duke iu bere gjithmonë e me dyshues. Do ta keni te vështirë t’i rezistoni dëshirës për te bere skena xhelozie. Nëse jetoni vete, Hëna mund t’ju beje me këmbëngulës ne dashuri. Do arrini te bëni për vete atë qe doni. Shume planetë do iu ndihmojnë me financat. Provojeni fatin edhe me ndonjë loje sepse do fitoni goxha.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Beqare, fale qiellit plot me ngjyra venusiane do te mund te mund te eksploroni dashuri te mëdha, zbulime sensuale dhe performanca te reja. Do te gëzoheni me shume se kurrë dhe dashuria nuk do te mbaroje se nxituri kureshtjen tuaj. Për sa ju përket çifteve, ata do te ndjejnë flladin e erës qe vjen nga jashtë. Kujdesuni për buxhetin tuaj dhe mos ëndërroni shume. Fati nuk do jete me ju sot.

HOROSKOPI E SHTUNË 27 QERSHOR 2020

Dashi
Disa persona të kësaj shenje ka gjasa të mos kenë durim të bisedojnë me një mik dhe të ndajnë biseda konfidenciale me të. Marrëdhëniet kalojnë përmes fazave të ndryshme, ndaj mund të jetë e nevojshme që të bëni pak pushim në këtë aspekt.
Demi
Mos humbisni besimin në intuitën tuaj. Mos hezitoni t’i bëni një surprizë partnerit/partneres suaj, edhe pse mund të mos jeni të sigurt në idenë tuaj. Sa i përket aspektit profesional, parashikohet një ditë e qetë.
Binjakët
Nëse do të tregoheni të qetë dhe do të mendoheni thellësisht lidhur me një çështje të caktuar, mund të shmangni një konflikt në familje. Nuk keni pse shpenzoni energji për një “luftë” të panevojshme.
Gaforrja
Respektoni planet që keni bërë për ditën e sotme. Puna juaj do të vlerësohet, pavarësisht se do të përballeni me një situatë shumë të vështirë. Mos e humbni kontrolli, ndërkohë që do të ndërmerrni një vendim shumë të rëndësishëm.
Luani
Fakti që ju ndiheni të fort lidhur rreth diçkaje nuk do të thotë që njësoj ndihen edhe miqtë e tuaj. Nëse do të komentoni për diçka, mos prisni që të tjerët patjetër ta mirëpresin atë. Mënyra më e mirë për të mësuar më shumë rreth personave që doni është t’i dëgjoni teksa japin argumentet e tyre.
Virgjëresha
Po ju ndodhin shumë gjëra njëkohësisht, por nuk do të keni kohë t’i trajtoni të gjitha. Është e nevojshme të kërkoni ndihmën e miqve apo kolegëve tuaj. Për çiftet e martuar parashikohet një ditë mjaft e këndshme.
Peshorja
Duhet të ndiheni të lirë dhe të veproni ashtu siç dëshironi. Duhet të bëni pak pushim nga axhenda juaj ditore. Qëndroni larg thashethemeve, pasi mund t’ju sjellin probleme.
Akrepi
Miqtë do t’ju bëjnë të lumtur sot. Shmangni personat që ju afrohen për t’ju kërkuar borxh. Me familjen do të shpenzoni më shumë kohë se zakonisht.
Shigjetari
Shmangia e disa personave të caktuar nuk do t’ju ndihmojë ta kaloni dramën që mund të jeni duke përjetuar aktualisht. Ka gjasa që disa persona të ndërhyjnë në jetën tuaj. Duhet të jeni më të sigurt në vendimet që merrni për jetën tuaj.
Bricjapi
Fillimet e reja janë gjithmonë të vështira. Nëse doni që jeta juaj të ndryshojë, përpiquni të reflektoni. Përpiquni të kuptoni çfarë vlen realisht dhe çfarë duhet fshirë nga përditshmeria juaj. Përparimi që keni bërë në karrierë është meritë e juaja dhe nuk duhet t’ia dini për nder askujt.
Ujori
Po tregoheni shumë posesivë për gjërat tuaja. Bëni kujdes, ky fiksim nuk do të ndikojë mirë në gjendjen tuaj shpirtërore. Mund t’ju shfaqen probleme në lidhje me një miqësi, për shkak të xhelozisë. Mos harroni, çdokush ka të drejtë të kalojë kohën me ata që ndihen mirë, prandaj mos u zemëroni nëse nuk ju zgjedhin ju.
Peshqit
Dikush që e keni për zemër ka nevojë t’i qëndroni afër për t’i ngritur humorin. Ju nuk duhet të merrni përsipër barrën e zgjidhjes së problemeve të tij, por thjesht ta dëgjoni. Kjo është gjithçka që i nevojitet. Kujdesuni që të relaksoheni pas pune, në mënyrë që të jeni në formë për fundjavën.

HOROSKOPI E PREMTE 26 QERSHOR 2020

Dashi

Në dashuri duhet të përballeni me problemet, por mundohuni që të rrini të qetë. Kohëve të fundit keni qenë gjithmonë nervoz dhe në ankth. Në punë, mund të merrni lajme të cilat i prisnit prej kohësh.

Demi

Ky është momenti për të reflektuar me kujdes, lidhur me jetën tuaj sentimentale dhe problemet me të cilat po përballeni. Po ashtu është një moment mjaft i rëndësishëm për të ardhmen, ndaj mos nënvlerësoni askënd dhe asgjë. Dikush mund t’iu ketë inatosur.

Binjakët

Në dashuri do të ndiheni disi të tensionuar, ndaj do të bënit mirë që të ruanit qetësinë. Ndiheni shumë të lodhur. Situata paraqitet mjaft e komplikuar në punë dhe e vështirë për tu menaxhuar.

Gaforrja

Nëse ka disa probleme rreth të cilave duhet të flisni, bëni mirë që të prisni edhe pak ditë. Për dashurinë, e premtja do të jetë mjaft pozitive. Ndiheni të lodhur, por gjithsesi do të vijoni të ecni përpara. Në punë, mund të hasni në të papritura.

Luani

Raportet me të tjerët paraqiten mjaft të mira. Çiftet e qëndrueshme, mund të hedhin një hap më shumë. Një problem që ka të bëjë me blerje-shitjet, mund të gjejë zgjidhje.

Virgjëresha

Hëna do të ketë ndikim të favorshëm në shenjën tuaj, ndaj nëse ka diçka për të sqaruar, ky është momenti i duhur për ta bërë. Merrni një periudhë pushimi për të reflektuar lidhur me jetën sentimentale. Në punë do të ketë përmirësim, por duhet të angazhoheni më shumë.

Peshorja

Nëse keni probleme në punë, mundohuni që të mos i shfryni në jetën sentimentale. Lodhja do të jetë e pranishme, por para se të pushoni, ka disa probleme që kërkojnë zgjidhje. Në punë, bëni mirë që të mos rrezikoni, ndaj shmangni ndryshimet.

Akrepi

Çiftet të cilat prej pak kohësh kanë hedhur një hap më shumë, tashmë do të duhet të mendojnë për një projekt së bashku. Çlirohuni nga ngarkesat e kota. Në punë, mund të përballeni me probleme.

Shigjetari

Në dashuri, mundohuni që të mos gënjeheni nga një iluzion. Duhet të vini në punë logjikën për zgjidhjen e problemeve. Ky është një moment i komplikuar për punën, ndaj mundohuni që të mos ngatërroheni, nëse doni të merrni diçka.

Bricjapi

Në dashuri bëni mirë që të tregoheni të kujdesshëm, pasi mund të ketë afrim me dikë. Jo gjithmonë mund të keni të drejtë, ndaj dëgjojini edhe të tjerët. Sfera profesionale, paraqitet mjaft mirë.

Ujori

E premtja paraqitet mjaft pozitive për dashurinë, ku duhet të angazhoheni më shumë për tu rikthyer në lojë. Humori do të vijë duke u përmirësuar. Mund të keni dëshirë për ndryshime radikale në jetën tuaj.

Peshqit

Në dashuri duhet të tregoheni të kujdesshëm, pasi kjo ditë do të sjellë probleme dhe debate. Mundohuni që të mos inatoseni për çdo gjë, pasi mund t’iu kthehen të gjithë kundër. Ky është moment i komplikuar, sa i takon punës.

HOROSKOPI E ENJTE 25 QERSHOR 2020

Dashi
Shëndeti do të jetë shumë i mirë, pavarësisht nga një ditë e mbushur me stres. Burime të reja të ardhurash do të gjenerojnë përmes njerëzve që njihni. Kohë gëzimi me familjen dhe miqtë parashikohet gjatë kësaj dite.

Demi
Investimet janë të rekomanduara, megjithatë kërkoni këshilla të përshtatshme. Nëse jeni prind, fëmijët mund t’ju sjellin disa lajme emocionuese. Edhe çështjet e dashurisë janë pozitive për ju.

Binjakët
Shmangni një hap të nxituar në dashuri. Sot mund të ndiheni shumë në ankth gjatë gjithë ditës në punë. Dëshira juaj për të bindur të tjerët mbi një projekt do të rezultojë një dështim.

Gaforrja
Shmangni çdo investim afatgjatë dhe përpiquni të dilni jashtë dhe të kaloni momente të këndshme me miqtë tuaj më të mirë. Një person i padëshiruar mund t’ju marrë të gjithë kohën tuaj të lirë.

Luani
Ruani durimin si përpjekje e vazhdueshme për të garantuar suksesin. Mos lejoni anëtarët e familjes suaj të vendosin se çfarë duhet të bëni apo nuk duhet të bëni sot. I dashuri juaj do të kërkojë përkushtim.

Virgjëresha
Aftësia juaj për të ndihmuar njerëzit në nevojë do t’ju sjellë respekt. Jeta do të jetë me të vërtetë emocionuese kur bashkëshorti do të vijë te ju duke harruar të gjitha mosmarrëveshjet.

Peshorja
Duket se aktivitetet e shumta në punë ju kanë shkaktuar lodhje. Përpiquni të kurseni para. Disa njerëz mund t’ju bëjnë nervozë, thjesht injorojini ata. Do të jeni shumë i ndjeshëm ndaj sjelljes së të dashurit tuaj. Lajme të mira parashikohen nga një vend i largët.

Akrepi
Sot do të ndiheni të lodhur dhe ka të ngjarë të jeni të mërzitur për çështje të vogla. Përpiquni të kaloni një ditë të qetë me anëtarët e familjes. Sot do të ketë shumë çështje, të cilat kanë nevojë për vëmendje të menjëhershme.

Shigjetari
Investimet e bëra sot do të rrisin prosperitetin tuaj dhe pavarësinë financiare. Personaliteti juaj do t’ju ndihmojnë që të bëni disa miqësi të reja. Kujdesuni më shumë për veprimet dhe fjalët tuaja.

Bricjapi
Tensioni në vendin e punës mund t’ju bëjë të sëmurë. Disa çështje prone do të materializohen dhe do të sjellin përfitime të shkëlqyera. Ndihmoni partnerin tuaj në punë shtëpie për të zvogëluar ngarkesën e punës.

Ujori
Ndjenja e pasigurisë mund të shkaktojë probleme te ju. Miqtë do të jenë më mbështetës nga sa parashikoni. Jini të kujdesshëm që të mos bëni komente të panevojshme ndaj një kolegu.

Peshqit
Çështjet e dashurisë kanë marrë të gjithë vëmendjen tuaj. Nëse një lidhje romantike nuk po ecën si duhet, nuk duhet të mërziteni. Yjet ju favorizojnë gjatë ditëve të ardhshme. Edhe financat parashikohen të mira.

HOROSKOPI E MËRKURË 24 QERSHOR 2020

Demi
Edhe pse me siguri keni një arsye të mirë për të festuar, sot nuk është një ditë e mirë për vetëkënaqësi. Kurseni energjinë tuaj për një ditë tjetër. Sa i përket aspektit sentimental, gjasat janë që të merrni lajme inkurajuese.

Binjakët
Një shpërthim nga e kaluara juaj mund të ofrojë një shpërqendrim të këndshëm dhe shumë të nevojshëm për ju. Kjo do të injektojë në jetën tuaj më shumë energji dhe ide të reja. Disa plane sociale do t’ju duhet t’i shtyni për një kohë tjetër.

Gaforrja
Biseda me njerëzit e tjerë do t’ju bëjë jashtëzakonisht të lumtur sot. Do të ndiheni shumë mirë kur të dëgjoni se çfarë ata mendojnë për ju. Thyerja e akullit nuk ka qenë kurrë shumë e vështirë për ju, kështu që kjo duhet të jetë një ditë e lehtë për njohje interesante.

Luani
Filloni të bëni më shumë përpjekje në karrierën tuaj sot. Mos kini frikë, ose mos veproni nga paniku! Thjesht kujdesuni për biznesin në mënyrën e duhur dhe mos humbni kohë. Ju mendoni se keni gjithçka nën kontroll dhe ndoshta ashtu është, por gjithmonë ka synime më të mëdha për të arritur.

Virgjëresha
Kontrolli i shëndetit emocional është gjithmonë i rëndësishëm, sidomos tani. Përhapni dashurinë dhe jepuni përqafime njerëzve që i keni pranë zemrës.

Peshorja
Ju mund të merrni një kërkesë për nisjen e një bisede me dikë, me të cilin zakonisht nuk bisedoni. Edhe nëse nuk shikoheni gjithmonë sy më sy me këtë person, ju të dy mund të arrini një marrëveshje sot.

Akrepi
A janë qëllimet tuaja të skalitura në gur? Sa më të forta të jenë ato, aq më shpejt do të keni mundësi t’i arrini. Shumë gjëra mund të arrihen sot, por vetëm nëse e dini saktësisht se çfarë duhet të bëni.

Shigjetari
Po projektoni sot një atmosferë qetësie. Përqendrohuni më shumë në atë që njerëzit ju perceptojnë se jeni dhe jo mbi ata që jeni vërtet, veçanërisht sepse mund të jenë të dobishme për reputacionin tuaj!

Bricjapi
Ju po ndjeheni edhe më pasionantë dhe intensivë për një çështje që ka shumë rëndësi për ju dhe ky fokus do t’ju ndihmojë të bëni shumë përparim në mbrojtjen ose promovimin e tij.

Ujori
Ju e dini që duhet të jeni pak më të disiplinuar në jetë, sepse kjo gjë do të sillte një mundësi të shkëlqyer për ju në punë. Do të jeni shumë më të lumtur nëse e jetoni jetën me udhëzime.

Peshqit
Sot informacionet që do të merrni në lidhje me partnerin do t’ju fusin në dyshime. Mos arrini në konkluzione të pakuptimta, por sqaroni çdo keqkuptim përmes komunikimit. Në vendin e punës mund të përballeni me disa pengesa.