VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI JAVOR 19-25 SHKURT 2018

By | February 19, 2018

Komentet

HOROSKOPI E PREMTE 26 SHKURT 2021

Dashi

Nëse ndiheni pak si të alarmuar sot, mos u shqetësoni. Kjo mund të jetë një gjë e mirë. Përdorni pak kujdes në gjithçka që bëni për t’u qënë të sigurt. Kjo është e përshtatshme edhe në marrëdhënien tuaj sentimentale. Sa i përket parave, ka një shkëndijë interesante për ju.

Demi

Dinjiteti personal mund të jetë i rëndësishëm për ju sot. Kjo mund të vijë kur gjërat shkojnë keq ose nëse akuzoheni për diçka që nuk e keni bërë. Ju gjithmonë keni kontroll mbi dinjitetin tuaj. Veprimet tuaja të përditshme e pohojnë këtë. Mbroje fort dinjitetin tënd nëse sfidohet.

Binjaket

Mos u habisni nëse dikush ju përshkruan si konservator. Mund të jetë e vërtetë. Mund të tregojë se është e rëndësishme për ju të mbani kontroll mbi shumicën e gjërave. Jini krenarë për atë që jeni.

Gaforrja

Prindërit tuaj ndoshta ndikojnë në mënyrën se si ju mendoni, veproni dhe ndiheni, si në të kaluarën ashtu edhe tani. Merrni kohë për të mësuar më shumë në lidhje me shenjën e prindërve sot për t’ju ndihmuar ta kuptoni atë dhe marrëdhënien që keni.

Luani

Përqendrohuni te vetja juaj sot. Kujdesuni për shëndetin tuaj. Ju ndoshta e dini që kjo është diçka për të cilën duhet të kujdeseni gjithmonë, jo vetëm ndonjëherë. Rutinat ditore janë të rëndësishme. Varet nga ju që t’i përmbaheni atyre. Kujdesuni që mos lini pas dore marrjen e vitaminave.

Virgjeresha

Asnjë ëndërr nuk është shumë e madhe ose tepër vonë për tu përmbushur. Sot mund të jeni duke menduar për ëndrrat tuaja të veçanta. Ndoshta aspiron të bësh diçka vërtet të shkëlqyer. Çfarëdo që të jetë mund të ndodhë nëse besoni në veten tuaj dhe punoni fort.

Peshorja

Shanset janë të mira që ju të merrni një dorë ndihme nga dikush që është më i madh se ju. Mos hezitoni të kërkoni për mendimet, idetë dhe ndihmën e tyre. Ata ndoshta do të kënaqen duke qenë në gjendje ta bëjnë këtë për ju. Jini të hapur dhe pranoni mbështetjen që ju ofrohet.

Akrepi

Sot, mund të mendoni për konkurrencën dhe qëllimet e mundshme në të ardhmen. Për çfarë keni ëndërruar si fëmijë? A jeni afër realizimit të saj? Nëse jo, merrni kohë për të menduar gjëra të tilla dhe, nëse është e nevojshme, kthehuni në rrugën e duhur.

Shigjetari

Sot mund të mendoni për financat tuaja. Asnjëherë nuk është vonë për të mësuar në lidhje me kursimin dhe investimin, veçanërisht nëse ka diçka që dëshironi të bëni me të vërtetë, si udhëtimet. Pavarësisht se si kanë shkuar punët tuaja deri më sot, ndryshimi fillon tani.

Bricjapi

Merrni kohë sot për t’u kujdesur për shëndetin tuaj. A pushoni mjaftueshëm, hani ushqimet e duhura, merrni vitamina dhe ushtroheni çdo ditë? Të gjitha këto ju ndihmojnë të keni një jetë të shëndetshme. Të jetosh një jetë të gjatë dhe të shëndetshme është diçka që të gjithë e dëshirojmë.

Ujori

Sot mund t’ju duhet të organizoni gjërat dhe menaxhoni më mirë jetën tuaj. Eshtë e mundur të planifikoni çdo ditë në mënyrë që të keni kohë të mjaftueshme për të bërë atë që duhet të bëni, si dhe të bëni gjithçka që dëshironi të bëni. Vendoni prioritete në jetën tuaj.

Peshqit

A është jeta juaj ajo që keni ëndërruar se do të ishte? Nëse jo, merrni parasysh atë që mund të bëni për ta ndryshuar atë. Ndoshta ka ardhur momenti t’i thoni jo gjërave të vjetra dhe të hyni në veprim sot, jo neser, për t’i realizuar ato duhet të shtriheni në shpinë dhe të shikoni retë ose yjet. Ky aktivitet si fëmijë mund të ndezë disa ide për ju.

HOROSKOPI E ENJTE 25 SHKURT 2021

Dashi
Ndoshta do të duhet të bësh një zgjedhje midis thënies së së vërtetës dhe gënjeshtrës sot. Në disa rrethana, kjo mund të jetë e vështirë, veçanërisht nëse keni frikë se do të lëndoni ndjenjat e dikujt. Mos harroni se një gënjeshtër mund të marrë më shumë energji sesa e vërteta.
Demi
Dihet se jeni zemërmirë. Eshtë e rëndësishme për ju të besoni në instiktet tuaja për të parandaluar një problem në aspektin sentimental. Nëse mendoni se jeni duke u përdorur, përpiquni të tregoheni më i qartë.
Binjaket
Natyra juaj është intensive. Ju ndoshta i ndjeni gjërat thellë dhe kaloni shumë kohë në mendime. Mund të jetë koha të dilni dhe të kënaqeni. Çohuni nga karrigia dhe bëni një shëtitje. Takoni dikë për drekë ose bëni pak pazar ose joga.
Gaforrja
Ushqejeni mendjen tuaj sot. Ndërsa pa dyshim që ju pëlqen të jeni aktiv dhe shoqëror, gjithashtu mërziteni mjaft shpejt. Eksploroni një temë interesante ose mësoni një hobi të ri. Stimuloni mendjen tuaj dhe trupi juaj do të bëhet më energjik.
Luani
Nëse mendoni se keni diçka të vlefshme për të ofruar, konsiderojeni këtë me kujdes. Ju jeni natyrshëm miqësor dhe mund të merreni vesh me pothuajse këdo. Kjo tashmë mund të jetë forca juaj. Ju keni diçka të mrekullueshme për t’i sjellë grupit tuaj shoqëror.
Virgjeresha
Mos harroni të vini në punë aftësitë tuaja për zgjidhjen e problemeve sot. Ju keni një dhunti të vërtetë për të hetuar situatat dhe për të kuptuar se çfarë ka ndodhur. Nëse diçka vjen në rrugën tuaj që duket misterioze, përballuni me të me kurajë.
Peshorja
Mos u mashtroni nga të tjerët që nuk janë të drejt me ju. Nëse nuk e njihni mirë personin, besojini instikteve tuaja. Sigurohuni që personi që ju ndihmoni me të vërtetë e meriton atë dhe po ju tregon të gjithë historinë.
Akrepi
Mund të jetë e lehtë të kapeni pas disa gjërave të parëndësishme. Kontrolloni dy herë gjithçka dhe moderoni aktivitetet tuaja. Mos harroni të kaloni më shumë kohë me partnerin tuaj.
Shigjetari
Energjia që ndieni sot mund t’ju bëjë aq nervozë saqë të tjerët nuk dinë çfarë të bëjnë me ju. Merruni me punë fizike që të largoni stresin e akumuluar prej ditësh.
Bricjapi
Sipërmarrja në diçka të re dhe të ndryshme mund të jetë ajo që ju nevojitet. Ju keni një anë shumë solide, praktike të personalitetit tuaj, por nevoja për aventura ka të ngjarë të jetë po aq e fortë. Shkoni në një vend ku nuk keni qenë më parë dhe do të eksploroni gjëra të reja.
Ujori
Ju mund të dëshironi të mësoni diçka të re sot. Jeni të lirë të hulumtoni gjithçka që dëshiron zemra juaj. Rritja intelektuale është diçka që ju pëlqen, prandaj pse të mos kaloni kohë në internet ose në bibliotekë duke zbuluar më shumë rreth gjërave tuaja të preferuara?
Peshqit
Nëse sot rastis të takoni njerëz të rinj, bëni kujdes. Disa njerëz duken interesantë sepse janë të guximshëm ose të rrezikshëm. Ndoshta ata bëjnë gjëra që kurrë nuk do të ëndërroni t’i bëni. Kjo mund të duket interesante, por mund të çojë në telashe dhe t’ju dëmtojë nëse nuk jeni të kujdesshëm.

HOROSKOPI E MËRKURË 24 SHKURT 2021

Dashi
Nëse nuk jeni të sigurt në punën, marrëdhënien ose familjen tuaj dhe ndiheni të kërcënuar nga dikush, është koha të hidhni një vështrim mbi shkakun. Pse nuk ndiheni aq solid? Çfarë po shkakton pasigurinë tuaj? Kërkoni përgjigjet.
Demi
Ju mund të ndiheni të pasigurt për pamjen tuaj sot. Ky mund të jetë një cikël vicioz për ju. Në vend që të veçoni veten, merrni parasysh gjetjen e mënyrave për të pranuar veten siç jeni. Në aspektin profesional do të ndiheni i paplotësuar.
Binjakët
Xhelozia mund t’ju përfshijë sot. Çelësi për të gjitha është të kuptoni se ku dhe pse ndiheni të pasigurt. Nëse jeni xheloz për një shok, çfarë po ndodh në marrëdhënie? Kontrolloni shkakun e xhelozisë.
Gaforrja
Artet dhe zanatet mund të tërheqin vëmendjen tuaj sot. Edhe nëse anoni më shumë nga sporti, një vijë artistike ka të ngjarë të jetë mjaft e fortë tek ju. Lejoni vetes mundësinë për të eksploruar këtë, pasi energjia e ditës do t’ju japë shumë aftësi.
Luani
Të merresh vesh me të tjerët mund të jetë sfiduese sot. Ndikimi nga aspektet planetare mund të bëjë që ju të preferoni të tërhiqeni dhe të izoloheni. Ushtroni durim dhe shmangni konfliktet.
Virgjeresha
Ndikimi nga planetët mund të rrisë ndjeshmërinë tuaj për pothuajse gjithçka. Shanset janë të mira që aspekti profesional të jetë në favorin tuaj. Kujdesuni më shumë për shëndetin tuaj sot.
Peshorja
Ekziston një vijë e hollë midis ambicieve dhe fiksimit. Përpiquni të mendoni më shumë për realizimin e projekteve tuaja, por pa dëmtuar të tjerët. Me paratë do të keni një raport jo shumë të mirë sot.
Akrepi
Mos veproni impulsivisht sot. Mund të jetë e lehtë ta ngatërrosh këtë me spontanitetin. Mendoni gjithçka, siç janë vendimet, projektet apo kontratat. Kur bëhet fjalë për marrëdhëniet, bëni kujdes që të mos keni besim shumë shpejt.
Shigjetari
A është koha për të marrë një qasje më drastike ndaj një problemi? Nëse keni bërë disa përpjekje për të zgjidhur problemin tuaj, por pa rezultat, mund ta rimendoni. Së pari mendojini gjërat me kujdes.
Bricjapi
Trokitni në krijimtarinë tuaj për të zhbllokuar rrjedhën emocionale sot. Ky mund të jetë një mjet i fuqishëm. Kreativiteti është një pjesë e madhe e asaj që je, pothuajse aq e madhe sa komunikimi. Shprehuni përmes krijimtarisë dhe planifikoni të bisedoni me dikë të afërt.
Ujori
Sot do t’ju duhet t’i mendoni gjërat më me detaje në rast se po planifikoni të bëni një investim. Aspekti planetar nuk është shumë i favorshëm me paratë, por në dashuri do të jeni i përmbushur.
Peshqit
Koha është thelbësore për të gjithë. Përballuni me çfarëdo gjëje që ju shqetëson, në mënyrë që të filloni të rregulloni gjërat. Në dashuri mund të përballeni me disa keqkuptime ndërsa me paratë do t’ju duhet të merrni disa vendime drastike.

HOROSKOPI E MARTË 23 SHKURT 2021

Dashi
Një projekt mund të përfundojë me sukses sot. Diskutimet mund të bëhen tashmë për një tjetër, por ju nuk jeni të prirur të mendoni për këtë, të paktën jo menjëherë. Ju do të dëshironi të përfitoni nga arritjet tuaja dhe të relaksoheni për një kohë.
Demi
Nëse jeni të përfshirë në studimin e një teme të veçantë, sot mund të dëshironi ta zhysni veten në librat tuaj dhe të mësoni sa më shumë që të mundeni. Ju mund të zbuloni disa informacione befasuese.
Binjaket
Kjo nuk është dita për të bërë investime. Nëse jeni të interesuar, këshillohuni me një profesionist para se të investoni para. Edhe pasi të keni biseduar me një ekspert, është përsëri një ide e mirë të prisni një ose dy ditë para se të bëni investimin.
Gaforrja
A ju duket se një partner dashurie është me humor të keq sot? Në një moment shoku juaj mund të mos jetë entuziast dhe optimist për të ardhmen. Mos lejoni që kjo t’ju mërzisë shumë. Dëgjoni më shumë sesa flisni, dhe jini të durueshëm.
Luani
Nëse jeni duke bërë dy punë, sot njëra mund të kërkojë më shumë vëmendje prej jush. Ju prireni të jeni shumë të ndërgjegjshëm dhe të përgjegjshëm, kështu që kjo mund t’ju shqetësojë. Të gjithë rreth jush e dinë që ju jeni një pasuri e ndërmarrjes.
Virgjeresha
Dëshira juaj e natyrshme për të bërë diçka të re mund të duket se është zhdukur sot. Ju nuk mund të keni dëshirë të bëni asgjë jashtë detyrave rutinë që mund t’i bëni automatikisht. Relaksohuni sot, dhe nesër do të jeni vetvetja.
Peshorja
Dëshira për të qëndruar brenda dhe për t’u marrë me punë do të jetë e theksuar. Nëse vendosni rregull në shtëpi, do të vendosni rregull edhe jashtë saj. Në aspektin sentimental do të jeni mjaft i përmbushur.
Akrepi
Një kontroll që keni pritur të merrni mbi një projekt me siguri do të vonohet, Nuk është asgjë për t’u shqetësuar. Mos e humbni kohën tuaj duke u shqetësuar pa nevojë. Nëse e ndjen të nevojshme, bëni plane të paparashikuara për të kaluar mirë. Paratë po vijnë drejt jush.
Shigjetari
A po prisni një komunikim të rëndësishëm, ndoshta të lidhur me biznesin, Nëse vjen sot, ndoshta do të vijë vonë. Nëse mendoni se duhet të uleni përreth dhe ta prisni, gjeni diçka tjetër për të bërë ndërkohë ose do të çmendni veten.
Bricjapi
Ju mund të mos jeni vetvetja sot. Ju mund të dyshoni për gjithçka që ndodh në jetën tuaj. Ndoshta ka ardhur koha që të tregoheni më optimist dhe të largoni retë e zeza nga jeta juaj.
Ujori
Kujtimet e lumtura mund të notojnë në sipërfaqe sot dhe ju mund të pyesni veten pse. Diçka ose dikush që keni hasur në ditët e fundit mund t’ju ketë kujtuar një person të dashur. Një çështje dashurie pritet të marrë rrugën e duhur.
Peshqit
Sot mund të zhvillohet një takim në të cilin nuk doni të merrni pjesë. Mund të jetë një takim i gjatë dhe i mërzitshëm. Mendojeni në këtë mënyrë – është vetëm një orë apo më shumë. Përqendrohuni në atë që thuhet dhe jo tek koha.

HOROSKOPI I JAVËS 22-28 SHKURT 2021

Dashi – Hëna e plotë është arsyeja se përse do të ndiheni disi jashtë ritmit të zakonshëm gjatë përditshmërisë, pavarësisht rutinës tuaj ushqimore dhe fizike. Përpiquni të mos dorëzoheni dhe rifilloni kur të ndjeni se po e merrni veten. Në fund të javës do të shihni se një debat do t’ju japë mundësinë që të eksploroni mundësi dhe aventura të reja.

Demi – Një javë e mbushur me krijimtari dhe akvitete të ndryshme për të gjithë të lindurit e kësaj shenje. Megjithatë bëni kujdes që të mos reagoni me impuls sidomos në aspekin sentimental, pasi mund të bëni diçka për të cilën mund të pendoheni më vonë. Fundi i javës paraqitet i shkëlqyer sa i prëket aspektit profesional.

Binjakët – Do të ndiheni disi më të ndjeshëm në përditshmërinë tuaj këtë javë, ndaj bëni kujdes pasi mund të përfshiheni fare lehtë në zënka, apo tensione të kota. Në mesin e javës do të mund të eksploroni territore të reja. Miq dhe familjarë mund të rezervojnë lajme inkurajuese për ju. Megjithatë, evitoni vendime që kanë lidhje me biznesin gjatë ditës së diel.

Gaforrja – Për shkak të Hënës së plotë, nuk është ide e mirë që të konsumoni biseda dhe diskutime që kanë lidhje me mundësi të reja biznesi. Prisni pak ditë. Të enjten dhe të premten gjërat do të duken më mirë, sidomos për çështje që kanë të bëjnë me karierën dhe çështjet financiare.

Luani – Hëna e plotë në sektorin financiar mund të bëjë që të shpenzoni për gjëra që nuk ju nevojiten. Mendohuni mirë përpara se të bëni blerje, nëse doni të evitoni probleme që mund t’ju dalin në të ardhmen.

Virgjëresha – Hëna mund t’ju bëjë disi më emocionalë se zakonisht dhe t’ju pengojë, sidomos nëse keni shumë gjëra për të bërë. Do të ishte mirë ta ngjeshni sa më shumë axhendën tuaj në mënyrë që të mos keni kohë për t’u menduar. Në fundjavë, një mik apo person i dashur mund t’ju kërkojë ndihmë për diçka.

Peshorja – Ëndrrat mund të jenë shumë të forta gjatë ditës së hënë, kur Hëna do t’i bëjë ato më të gjalla dhe reale se zakonisht. Tregoni kujdes për gjërat që ju tërheqin vëmendjen, pasi mund të mos jenë aq të besueshme sa duken. Perspektiva e një tjetër personi do t’ju vinte shumë në ndihmë. Edhe në aspektin e krijimtarisë mund të jeni më frytdhënës, duke marrë mendimin apo edhe këshillën e dikujt.

Akrepi – Të hënën mund të jetë një rast shumë i mirë për të festuar, pasi Hëna e plotë ju bën tepër aktiv dhe me humor. Duke qenë se pjesa me e madhe e njerëzve do të jenë disi më të ndjeshëm se zakonisht, bëni kujdes me atë çka thoni apo sugjeroni. Evitoni çdo gjë për të cilën mund të pendoheni më vonë. Të enjten dhe të premten do të keni mundësinë të zgjidhni një çështje familjare. E diela parashikohet tepër romantike.

Shigjetari – Mund ta gjeni veten në qendër të vëmendjes gjatë ditës së hënë. Nëse bëhet fjalë për një publik të gjerë, do të ishte mirë që të mos tërhiqnit vëmendje, sidomos për arsye jo pozitive. Ky është momenti për t’u sjellë në mënyrë sa më rigoroze. Gjatë fundit të javës do t’ju jepet mundësia që të diskutoni çështje që i keni përzemër.

Bricjapi – Kjo javë do të jetë e favorshme për të eksploruar gjëra të reja. Megjithatë, me Hënën e plotë gjatë kësaj kohe, bëni mirë që të mos veproni me impuls. Do të ishte me mend nëse do të mendoheshit më parë për veprimet tuaja, në mënyrë që të mos pendoheni më vonë. Do të keni mundësinë që t’i shijoni diskutimet gjatë të enjtes dhe të premtes, që mund të çojë edhe në një bisedë të thellë që lidhet me çështje emocionale. Besojini intuitës tuaj të dielën.

Ujori – Dëshira e madhe për të shpenzuar mund t’ju bëjë që të blini gjëra që nuk ia vlejnë. Do të dilni më të fituar nëse prisni pak në fillim të javës, edhe nëse ajo që dëshironi ju duket si më e mira në botë. Më vonë gjatë javës mund ta gjeni veten duke pyetur se përse e kryet një veprim të tillë. Nëse keni dyshime, merrini mendim dikujt që besoni. Më vonë, opinioni juaj mund të jetë frymëzim për të tjerët që do t’ju marrin si shembull për çështje të caktuara.

Peshqit – Në fillim të kësaj jave në fokus do të jenë marrëdhëniet me njerëzit e tjerë. Hëna e plotë mund të nxjerrë në pah ndjenja të fshehura thellë brenda jush. Bëni kujdes kur diskutoni çështje delikate, pasi kërkojnë takt dhe diplomaci. Evitoni të bëni ose thoni çdo gjë për të cilën mund të pendoheni më vonë. E diela është dita më e favorshme, si në aspektin sentimental ashtu edhe për gjërat që do të zgjidhni të bëni

HOROSKOPI E HËNË 22 SHKURT 2021

Dashi

Ju do të jeni në gjendje të shijoni plotësisht të gjitha emocionet që dashuria do t’ju ​​dhurojë. Ju sillni energji pozitive në punën tuaj, bashkëpunimet e reja po shkojnë mirë dhe mund të merrni një propozim interesant.

Demi

Nëse keni pasur ndonjë vështirësi në dashuri, e diela do të jetë dita e duhur për t’u rikthyer çështjeve, në mënyrë korrekte. Puna kryesore: duhet të përqendroheni në gjërat e vogla, detajet.

Binjaket

Gjatë ditës së sotme, kushtojini vëmendje dashurisë: nëse ka ndonjë humor të keq në çift, përpiquni të merrni kohë, shmangni përplasjet. Sa i përket profesionit, preferohen udhëtimet dhe lëvizja, ide të reja me zhvillime konkrete muajin tjetër.

Gaforrja

Horoskopi i dates 22 shkurt tregon se sot do të ndiheni më mirë dhe dëshironi të dilni nga shtëpia. Në dashuri do të jeni shumë reflektues ndërsa për punë përdorni ditën për të planifikuar diçka për të bërë.

Luani

Sipas horoskopit (e Hene 22 shkurt 2021), Hëna do të jetë akoma në shenjën tuaj dhe në dashuri gjërat do të shkojnë shumë më mirë. Sa për punën, ju jeni duke pritur për një propozim të rëndësishëm. Duhet pritur.

Virgjeresha

Kjo ditë ju fton të jetoni në një mënyrë më të qetë të gjitha marrëdhëniet. Ju shpesh jeni të zënë dhe me shumë angazhime pune, por kjo nuk duhet t’ju largojë nga ndjenjat.

Peshorja

22 shkurt 2021 – Horoskopi specifikon që ju jeni gati për të hyrë në një fazë të rimëkëmbjes së madhe në dashuri, kështu që përpiquni të kuptoni se me kë jeni pranë. Ju jeni më të fortë dhe mund të përballeni me gjithçka.

Akrepi

Dashuria në këtë periudhë nuk është në të mirën e saj por ata që janë vetëm mund të kenë disa takime me fat në ditët në vijim. Përgjigjet e para të mira së shpejti mund të mbërrijnë në punë.

Shigjetari

Sot do të jetë një ditë interesante dhe emocionuese, për sa kohë që e lini veten të lirë. Në punë përpiquni të mos jeni pesimist dhe të mos i ekzagjeroni problemet.

Bricjapi

Tani është koha që të kërkoni diapazone të reja. Ndaloni qëndrimin në buzë të pishinës, eksploroni thellësi të reja! Për një gjë të tillë jeni më të gatshëm sesa mendoni.

Ujori

Ju jeni pak i lodhur, me shumë angazhime ju është dashur të përballeni në këto ditë. Shfrytëzoni rastin të rikuperoheni pak dhe të rigjeni ekuilibrin. Kini durim, pasi çdo gjë përfundon me sukses.

Peshqit

Jupiteri është aktiv gjatë këtij muaji: shijoni momentin dhe merrni shpërblimet gjatë kësaj fundjave. Edhe kufizimet e vendosura nga pandemia, dihet që nuk do t’ju pengojnë.

HOROSKOPI E DIEL 21 SHKURT 2021

Dashi

Dita e sotme nuk do të jetë shumë e lehtë për ju, por përsëri përpiquni të mos nxitoheni. Hëna jo në favor nuk iu ndihmon dhe shkakton tension në dashuri. Mos merrni vendime të nxituara në punë.

Demi

Sot do të jetë një ditë disi e hutuar. Ju do të keni nevojë për emocione të veçanta. Mundohuni të shmangni humbjen e parave.

Binjaket

Bëni kujdes, pasi pritet të jetë një ditë e trazuar. Për pjesën tjetër ju rekomandojmë që të rregulloni gjërat që të bëhen mirë si në familje ashtu edhe në punë, përndryshe rrezikoni të stresoheni shumë.

Gaforrja

Disa prej jush janë të pavendosur si në fushën sentimentale ashtu edhe në atë të punës, përkundër vështirësive në nivelin sentimental.

Luani

Duhet të përpiqesni të relaksoheni pak dhe të mblidhni atë që ka mbetur e paprekur në zemrën tuaj nga ditët e kaluara. Sigurisht durim, sepse duhej të punoje shumë për t’u mbrojtur nga sulmet e jashtme. Edhe në dashuri ka disa vështirësi, ndoshta ju keni vënë në dyshim disa siguri që keni pasur. Për fat të mirë, e diela do të jetë një ditë që do t’ju lejojë të rivendosni më shumë harmoni në çift.

Virgjeresha

Mundohuni të shmangni tensionet dhe kontrastet në dashuri, kështu që lërini gjërat të rrëshqasin mbi ju dhe shmangni ndërlikimet. Në punë preferohen marrëveshjet dhe kontratat.

Peshorja

21 shkurt 2021 – mund të jetë një ditë premtuese. Ju po bëni një punë të mirë, për javën e ardhshme e cila do të jetë e shkëlqyeshme (sidomos nga 24 shkurtii).

Akrepi

Jetës suaj ne çift nuk do i mungoje harmonia dhe çastet e këndshme sot. Shfrytëzojeni sa me shume qe te mundeni dhe do e kuptoni se gjithçka mes jush dhe partnerit është si me pare. Beqaret duhet te bëjnë kujdes dhe te mos bien pre e provokimeve te disa personave. Për financat mos dëgjoni aspak familjaret sepse ata do ju shtyjnë te bëni gabime.

Shigjetari

Do të ndiheni paksa të trazuar: shenja juaj ndonjëherë përfundon duke u nervozuar pa ndonjë arsye të mirëfilltë.

Bricjapi

Horoskopi i dates 21 shkurt ju tregon se gjatë kësaj dite do të jeni në gjendje të zgjidhni një problem që ju dukej si mal, gjithashtu falë ndihmës së një anëtari të familjes. Nëse keni pyetje të hapura me miqtë, është më mirë të sqaroheni këto ditë dhe mos prisni kohë.

Ujori

Në dashuri gjërat po lulëzojnë, nuk është rastësi që ju jeni në mesin e shenjave, në krye të vitit 2021. Për ata që kanë përjetuar një krizë ose një diskutim në një farë mase, tani është koha për rikuperim ose për të filluar sërish nga e para. Jupiteri së shpejti nuk do të jetë më kundër, kështu që mund të shëroheni nga pikëpamja ekonomike. Një takim biznesi mund të hapë mundësi për një ndryshim.

Peshqit

E shtuna dhe e diela kanë qenë ditë të mira, kështu që ndiheni mirë dhe me energji. Përpjekjet e javëve të kaluara janë zhdukur. Ka ardhur koha të shijoni sukseset tuaja.

HOROSKOPI E SHTUNË 20 SHKURT 2021

Dashi

Distanca me Shën Valentinin do të shkurtohet edhe më shumë, një ditë që mund t’i japë shumë surpriza Dashit. Tani që e keni çliruar veten nga një barrë e madhe, mund të doni më lirshëm, të shprehni pasionin tuaj pa rezerva. Edhe beqarët më të thekur do të gjejnë dëshirën për t’u përfshirë.

Demi

Nga sot do të keni disa lajme të mira në dashuri. Nga ana tjetër, nervozizmi i shkaktuar nga problemet në punë do t’ju krijojë disa probleme. Çdo bezdi mund të kapërcehet me disa lëvizje të befasishme.

Binjaket

Do të ketë shumë çështje për t’u adresuar. Nga pikëpamja sentimentale mund të ketë lajme të rëndësishme. Një djalë/vajzë? Një marrëdhënie e re?

Gaforrja

Horoskopi per daten 20 shkurt tregon se sot do të duhet të liroheni nga ndonjë barrë. Këto dy ditët e para të javës mund të jenë thelbësore për të nxjerrë disa guralecë nga këpuca juaj.

Luani

Horoskopi tregon se Hëna është në favorin tuaj. Fundjava do të jetë interesante nga kjo pikëpamje.

Virgjeresha

Disa prej jush nuk janë të bindur për partnerin, nëse jeni duke jetuar një lidhje në distancë, distanca ju bën të ndiheni keq. Një këshillë para se të merrni vendime të rëndësishme, mendoni, siç është përfundimi i një marrëdhënieje që ka zgjatur me vite.

Peshorja

Horoskopi specifikon që ju duhet të përpiqeni të qëndroni të qetë sepse ka ndoshta dikë që bën sikur nuk ju kupton. Përdorni diplomacinë. Ka probleme zvarritëse në punë që duhet t’i zgjidhni.

Akrepi

Si karakteristikë e shenjës nuk jeni shumë të durueshëm dhe mërziteni menjëherë dhe për një kohë të shkurtër. Rekomandohet të menaxhoni më mirë situatat dhe problemet që do të shfaqen pa qenë impulsivë dhe reflektuar më shumë.

Shigjetari

Mundohuni të jeni të kujdesshëm ndaj dashurisë dhe të përpiqeni të mos jeni xheloz dhe të mos zgjoni xhelozi, veçanërisht nëse ka histori klandestine. Sa i përket punës, duhet të gjejmë qetësi më të madhe.

Bricjapi

Shikoni xhepin tuaj. Marsi është i pafavorshëm për ju dhe kjo nuk ju ndihmon sepse ju bën të ndiheni shumë të lodhur. Përplasjet me Dashin dhe Peshoren po vijnë. Për ndjenjat që po përjetoni një fazë të trazuar, veçanërisht kjo do të ndodhë gjatë fundjavës, për shkak të sqarimeve që nuk janë bërë më parë.

Ujori

Lini mënjanë shqetësimet tuaja për të tjerët dhe bëjeni veten pak më egoist sot. Të gjithë po përfitojnë nga situata, përveç jush.

Peshqit

Dashuria do të shkojë shumë mirë sot: Nëse ka diçka për të sqaruar, kjo është koha e duhur. Beqarët duhet të shikojnë përreth. Më në fund, do të ketë një rimëkëmbje në punë.

HOROSKOPI E PREMTE 19 SHKURT 2021

Dashi

Sot do të jetë një ditë e nënshtruar për sa i përket dashurisë dhe e gjitha për shkak të Hënës jo në favorin tuaj. Për këtë arsye, shmangni diskutimet me partnerin. Disa polemika mund të ketë edhe në punë.

Demi

Do të jetë një ditë e mirë sot për ju. Në fakt, ju do të keni Marsin e favorshëm dhe Venusi gjithashtu së shpejti do të hyjë në shenjë. Në punë, përpiquni të zgjidhni ndonjë problem të vogël tani.

Binjakët

Ju po kaloni një kohë të mirë për dashurinë dhe më në fund kuptoni se çfarë dëshiron vërtet zemra juaj. Thjesht kushtojini vëmendje disa keqkuptimeve me partnerin tuaj. Në punë, mund të merrni ndihmë për zgjidhjen e një problemi.

Gaforrja

Horoskopi tregon se gjatë ditës së sotme mund të përjetoni ndonjë keqkuptim në dashuri ndërsa në punë gjërat do të shkojnë shumë më mirë. Një lajm i mirë po vjen.

Luani

Horoskopi sinjalizon se dy ditët e ardhshme do të jenë shumë pozitive dhe madje mund të jeni në gjendje të zgjidhni një problem të vogël si çift ose si familje. Në punë, mund të zgjidhni edhe një problem.

Virgjëresha

Ju ndiheni shumë më të fortë sot. Sa i përket dashurisë, nëse ekziston një marrëdhënie që nuk shkon më, ju jeni në gjendje ta lini atë pa keqardhje. Rekomandohen udhëtimet.

Peshorja

Horoskopi specifikon që ju duhet të jeni të kujdesshëm në dashuri dhe t’i lini gjërat në rrjedhën e tyre, dhe mos u nervozoni. Sot do të humbni lehtësisht durimin sepse do të jeni shumë nervozë. Vëmendje edhe në punë.

Akrepi

Për sot mund të keni disa situata interesante në lidhje me dashurinë dhe mund të bëni projekte të rëndësishme me partnerin tuaj. Lajmet pozitive janë të mundshme në punë.

Shigjetari

Sot do të jetë një ditë konfliktuale në dashuri, sepse do të keni Marsin në aspektin kritik, por Venusi është në anën tuaj. Mundohuni të shmangni argumentet dhe t’i kushtoni vëmendje shpenzimeve.

Bricjapi

Horoskopi ju tregon se do të jetë pak ditë e rëndë në dashuri. Mundohuni të shmangni sulmet e jashtme. Mund të ketë probleme në punë, por do të rekuperoheni shpejt.

Ujori

Sot do të jetë një ditë interesante në dashuri, thjesht duhet të përpiqeni të fitoni më shumë besim tek vetja. Ka disa çështje të pazgjidhura në punë.

Peshqit

Ju duhet relaksim prandaj përpiquni të organizoni diçka argëtuese me njerëzit që ju interesojnë. Në punë, përpiquni të jeni pak më të përulur dhe të pranoni këshillat e atyre që dinë më shumë se ju.

HOROSKOPI E ENJTE 18 SHKURT 2021

Dashi

Dashuria: Mundohuni të gjeni paqen e brendshme që ju mungon për një kohë: nëse dashuria nuk shkon siç duhet, pjesërisht është edhe faji juaj, sepse nuk dini si të merrni zgjidhjet e duhura. Një ditë mjaft monotone për beqarët, ka diçka që mund të të shqetësojë.

Puna: Mundësi të mira për ata që kërkojnë një punë të re. Mos u ndalni në propozimin e parë, por kërkoni mënyra alternative.

Demi

Dashuria: Disa Dem do të kenë një rikthim që nuk do t’i pëlqejë aspak. Përgatituni për të marrë thashetheme në emrin tuaj, por ju bëni më të mirën të një loje të keqe. Beqarët në vend të kësaj do të provojnë një tërheqje që mund të përfundojë në lidhje.

Puna: Adresoni pengesat direkt, t’i zgjidhni ato një herë e përgjithmonë. Çlirohuni nga gjithçka që nuk është e mirë për ju.

Binjakët

Dashuria: Dita e mbushur me ngjarje, madje edhe konfliktuale, që do t’ju bëjë të ndiheni të shqetësuar. Megjithatë, mos e humbni shpresën për një çështje delikate dashurie, së shpejti gjithçka do të restaurohet. Nëse jeni vetëm, shmangni një person që është i bezdisshëm dhe ziliqar.

Puna: Mendoni për forcimin e situatës tuaj ekonomike, kohët e fundit pasiguritë kanë shkaktuar disa probleme.

Gaforrja

Dashuria: Ju do të pushtoni shumë zemra dhe nëse juaja është tashmë e zënë ju do të përjetoni ndjesi të bukura. Yjet mbrojnë marrëdhëniet, madje edhe ato më të fundit. Venusi dhe Hëna mund të luajnë shaka të këqija për beqarët.

Puna: Ju do të jeni shumë aktiv në punë dhe çdo iniciativë juaja do të shkojë nëdestinacion me pëlqimin e atyre që janë përreth jush.

Luani

Dashuria: Një çështje e lidhur me dashurinë në çift mund t’ju lodhë. Ndoshta është koha të shikoni përreth për të marrë atë që jeta dëshiron t’ju ofrojë. Beqarët nër mund të kenë një ngjarje të papritur që nuk do ti pengojë ata të kenë një ditë të mirë.

Puna: Shpjegoni qartë vendimet tuaja dhe mos u dominoni nga ata që duan t’ju shohin ju vetëm në fund.

Virgjëresha

Dashuria: Ju mund të keni kënaqësi të madhe me të dashurin tuaj dhe të bëni diçka të rëndësishme së bashku. Mbrëmje romantike dhe intime për çiftet. Beqarët do të jenë në gjendje të përjetojnë momente me emocion të madh dhe për dikë takimi i një personi mund të jetë vendimtar.

Puna: Kini kujdes dhe vlerësoni shpenzimet. Pranoni nëse keni nevojë për ndihmë nga dikush që dëshiron t’ju ndihmojë.

Peshorja

Dashuria: Çështjet që duhet të qartësohen në sektorin sentimental janë shumë, por nëse keni pak dëshirë për të shpëtuar një marrëdhënie që tenton të shkatërrohet më mirë nisni nga kjo. Zemrat e vetmuara duhet t’u hapin zemrat e tyre gjërave të reja dhe dashurive të reja, vetëm në këtë mënyrë do të kenë kënaqësi të mëdha.

Puna: Plutoni dhe Venusi ju ftojnë për të marrë iniciativën në gjithçka që bëni, por me gatishmëri pranoni kritikat.

Akrepi

Dashuria: Nëse keni ndonjë dyshim që ju ka sulmuar për disa kohë, drejtojeni direkt të dashurit/ës tuaj dhe flisni me zemër të hapur. Prisni edhe kritika! Zemrat e vetmuara do të jenë në gjendje të kapërcejnë të gjitha tensionet e grumbulluara në ditët e mëparshme.

Puna: Një ditë shumë e zënë ju pret, por do të jeni në gjendje të bëni të gjitha emërimet.

Shigjetari

Dashuria: Është një moment vendimtar për dashurinë, prandaj përpiquni të kuptoni se çfarë ndjeni para se të mbani një marrëdhënie të gjatë. Ndonjëherë ne duhet të bëjmë zgjedhje për të shmangur vuajtjen e të tjerëve. Beqarët do të jetojnë momente të lumtura në shoqërinë e miqve.

Puna: Negativiteti i kolegëve do të përpiqet të bëjë që ju të humbni durimin tuaj, mos i jepni rëndësi provokimeve të tyre.

Bricjapi

Dashuria: Mërkuri vazhdon të komplikojë marrëdhëniet tuaja me të tjerët, por ju veproni me dinakëri dhe përdorni dialogun për të dalë të padëmtuar nga kjo ditë e ndërlikuar. Ndryshimet në humor mund të ndikojnë në zgjedhjet e beqarëve që do të bëjnë takime të reja.

Puna: Ju mund të keni nevojë për të gjithë kreativitetin tuaj që të jeni në gjendje të bëni një projekt që ju intereson veçanërisht.

Ujori

Dashuria: Kalimi i Venusit do t’ju ndihmojë të shpërndani çdo ngatërresë dhe të rindërtoni marrëdhënien me të dashurin/ën tuaj. Dita do të kalojë e qetë. Beqarët do të jenë në gjendje për të rivendosin një marrëdhënie të prishur papritmas për shkak të xhelozisë.

Puna: Ju keni të gjithë energjinë për të kryer me sukses projektet tuaja, prandaj mos u dorëzoni tani.

Peshqit

Dashuria: Do të përjetoni emocione shumë të forta, madje edhe jashtë lidhjes që keni dhe do të jetë e lehtë të bini në tundim. A do të jeni në gjendje t’i rezistoni ose do të hedhni në erë një marrëdhënie serioze për një pasion kalimtar. Beqarët me një dëshirë të madhe për të rënë në dashuri nuk do të duhet të bëjnë gjykime të nxituara.

Puna: Disa çështje urgjente do të kenë nevojë për vëmendjen tuaj të plotë. Shmangni stresin dhe tensionin me kolegët.

HOROSKOPI E MËRKURË 17 SHKURT 2021

Dashi

Do të jetë shumë pozitive për ju sa i përket dashurisë pasi keni Venus dhe Hënë të favorshme të cilat gjithashtu ju premtojnë takime interesante. Në punë duhet të mos ankoheni.

Demi

Do të jetë një ditë shërimi për dashurinë, veçanërisht nëse keni përjetuar një krizë me partnerin tuaj. Një problem i lidhur me shtëpinë mund të zgjidhet gjatë punës.

Binjakët

Edhe për ju Binjakët, gjërat do të shkojnë shumë mirë në dashuri dhe, në veçanti, favorizohen dashuritë e reja. Në punë jeni duke kërkuar zgjidhje: realizoni projekte.

Gaforrja

Horoskopi tregon se duhet të kërkoni pak qetësi në dashurinë që keni humbur. Nëse keni pasur probleme me partnerin, tani vendosni një dorë për të bërë paqe. Probleme dhe nervozizëm edhe në punë.

Luani

Horoskopi sinjalizon se do të keni një Hënë të favorshme e cila mund të zbulojë disa surpriza të bukura në dashuri. Në punë, nëse duhet t’ju ​​besohet diçka e re, pranoni pa hezitim.

Virgjëresha

Për ju e Virgjëreshës, do të jetë shumë pozitive në dashuri: dilni përpara nëse jeni të interesuar për dikë. Në punë mund të keni disa probleme ekonomike.

Peshorja

Horoskopi specifikon që mund të përjetoni disa tensione, veçanërisht nëse ndiheni nën presion sepse mendoni se partneri juaj po kërkon shumë. Lajme gjatë punës, veçanërisht nëse punoni në mënyrë të pavarur.

Akrepi

Do të jetë një ditë tranzicioni në dashuri: vraponi për të gjetur zgjidhje nëse ka pasur tensione ose keqkuptime. Kushtojini vëmendje shpenzimeve.

Shigjetari

Gjatë ditës Yjet ju mbrojnë në dashuri: përdorni ditën për të vazhduar biseda të rëndësishme edhe në familje. Mund të ketë argumente në punë, por ato do të funksionojnë në favorin tuaj.

Bricjapi

Horoskopi ju tregon se nuk është ende koha për dashuritë e mëdha që do të mbërrijnë në pranverë. Tani në dashuri mund të ketë kontraste. Në punë duhet të fillojmë projekte afatgjata tani.

Ujori

Gjatë ditës Yjet do të favorizojnë takimet, veçanërisht për ata që janë vetëm. Sa i përket punës, lajmet pozitive mund të vijnë: duhet të përpiqesh të synosh më të mirën, por të merresh me punë.

Peshqit

Mundohuni të keni kujdes në dashuri: Hëna mund të shkaktojë disa tensione në çift. Në punë gjithçka është në rregull.

HOROSKOPI E MARTË 16 SHKURT 2021

Dashi

Të lindurit e kësaj shenje mund të përballen me disa shqetësime gjatë kësaj dite. Këto shqetësime do të jenë të shtrira në sferën sentimentale, duke bërë që të përhumbeni në mendime.

Demi

Do të jeni nën ndikimin e favorshëm të yjeve, për shkak të pranisë së Marsit, i cili do e bëjë këtë të martë mjaft pozitive. Një e martë e favorshme parashikohet si në sferën sentimentale edhe në atë profesionale.

Binjakët

Hëna do të jetë e pranishme gjatë gjithë ditës tek të lindurit e kësaj shenje, duke e shtrirë praninë e saj si në sferën sentimentale edhe në atë profesionale. Do të jeni të mbushur me dyshime, lidhur me disa situata që vijojnë të mbeten pezull.

Gaforrja

Më në fund do të hyni në një periudhë të qetë sa i takon sferës profesionale. Do të tregoheni tejet pozitiv dhe gati për të lënë pas çdo problematikë, ndërkohë që sfera sentimentale do të jetë mjaft e favorshme.

Luani

Do të përjetoni një ditë e cila do të jetë e përqendruar kryesisht në gjëra të reja. Do të përfshiheni në sfida të cilat do ju rizgjojnë dëshirën për të vepruar, pavarësisht disa dyshimeve lidhur me të kaluarën.

Virgjëresha

Do të jeni nën ndikimin e favorshëm të yjeve gjatë gjithë kësaj dite. Pavarësisht ndonjë keqkuptimi në nivelin ndërpersonal, në sferën profesionale do të njihni vetëm sukses.

Peshorja

Do të përhumbeni në një sërë angazhimesh profesionale, të cilat do ju marrin shumë kohë. Pavarësisht gjetjes së bashkëpunimit në çift, do të hasni edhe në disa vështirësi.

Akrepi

Nën ndikimin e planetit Mars do t’iu duhet të përballeni me shumë sfida sa i takon sferës profesionale. Yjet këshillojnë që të braktisni çdo ankth dhe frikë, duke vlerësuar më mirë aftësitë tuaja.

Shigjetari

Do të përjetoni disa momente stresi si pasojë e disa fërkimeve profesionale dhe sentimentale gjatë kësaj dite. Po ashtu do ju duhet të ndaleni më gjatë në zgjidhjet që duhet të jepni.

Bricjapi

Do të korrni një sukses të rëndësishëm sa i takon sferës profesionale. Po ashtu do të ndjeni nevojën për të vijuar me angazhimet e rëndësishme, të cilat premtojnë sukses.

Ujori

Gjatë kësaj të marte do të jeni tejet dinamik! Mundohuni që të shmangni përfshirjen në diskutime në familje, por edhe në ambientin e punës. Gjithçka varet nga ju!

Peshqit

Do të jeni nën ndikimin e favorshëm të yjeve sidomos sa i takon sferës profesionale. Po ashtu duhet të tregoheni më të kuptueshëm në dashuri, me synimin e çuarjes përpara të projekteve të rëndësishme.


Send this to a friend