VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI I JAVËS 11-17 SHKURT 2019

By | February 11, 2019

Komentet

HOROSKOPI E MARTË 19 SHKURT 2019

Do kaloni momente mjaft emocionuese pranë partnerit të zemrës dhe nuk do doni të ndaheni prej tij. Financat do jenë të paqëndrueshme, prandaj kujdes me shpenzimet veçanërisht për gjëra që nuk nevojiten.

Duhet të bëni gjithçka që marrëdhënia juaj me partnerin të jetë më e mirë. Edhe për ata që kanë pasur tensione, situata do të stabilizohet. Beqarët do kenë mundësi për të pasur njohje të reja e mjaft interesante.

Financat do kenë përmirësime të ndjeshme falë maturisë që keni treguar me shpenzimet. Ata që janë çift do përballen me zhgënjime dhe do ndihen keq. Beqarët nuk do kenë shumë gjasa të fillojnë një lidhje serioze.

Të ardhurat nuk do kenë ndryshime të mëdha pozitive. Do jeni shumë të ndjeshëm ndaj fjalëve të një kolegu. Beqarët do kenë një ditë pozitive dhe në mbrëmje priten disa takime.

Financat do jenë mjaft të ekuilibruara dhe nuk do keni tronditje të mëdha. Gjatë kësaj dite, dyshimet mbi vazhdimësinë e jetës suaj në çift do jenë të mëdha. Mundohuni të mos merrni vendime të nxituara në çështjet financiare.

Planetët do jenë të pozicionuar negativisht në planin financiar dhe do ju duhet që të ulni shpenzimet. Mjedisi i turbullt yjor mund të ndikojë mjaft në jetën tuaj në çift gjatë kësaj dite. Tregohuni pak më të duruar me partnerin.

Financat do jenë përgjithësisht të mira, por duhen shmangur investimet shumë të mëdha. Jeta juaj në çift do të marrë një drejtim shumë më të mirë gjatë kësaj dite. Do kuptoheni me njëri-tjetrin dhe do bëni më shumë tolerime se më parë.

Klima në jetën tuaj romantike nuk do jetë aspak e mirë gjatë kësaj dite. Do keni vështirësi për të ruajtur një komunikim të ngrohtë dhe nuk do mundni dot ta mbani për vete xhelozinë.

Me financat duhet të vazhdoni të tregoheni të matur. Nuk ka ardhur ende koha të bëni shpenzime të mëdha. Jeta sentimentale e çifteve do të vazhdojë të mbrohet nga yjet edhe gjatë kësaj dite.

Për shkak të faturave apo shpenzime të nevojshme që do ju duhet të bëni, financat do jenë në situatë jo fort të mirë. Beqarët do njihen me disa persona, por duhet të kalojnë disa ditë para se të japin fjalën për diçka më tepër.

Impulsiviteti dhe pamaturia do sjellin probleme financiare. Nëse kohët e fundit e keni lënë pas dore atë që keni në krah për shkak të angazhimeve profesionale, sot gjithçka do ndryshojë për mirë.

Ne planin financiar nuk duhet në asnjë mënyrë të ndërmerrni rreziqe të mëdha dhe as të jepni para hua. Sot duhet me patjetër të ruani ekuilibrin. Marrëdhënia në çift nuk do jetë shumë e qetë gjatë kësaj dite.

HOROSKOPI I JAVËS 18-24 SHKURT 2019

 

Dashi21. mars – 20. prill

Ata qe janë ne një lidhje afatgjate do merren vesh për bukuri me partnerin e tyre dhe gjithçka do ju ece si e kane planifikuar. Edhe ata qe kane pasur probleme do ndihen me te qete. Beqaret duhet te tregohen te matur me hapat qe do hedhin sepse disa persona mund t’i lëndojnë pa mase. Financat do varen nga mënyra sesi ju do i menaxhoni. Po u nxituat për shpenzimet do keni probleme serioze. Gjendja shëndetësore do ketë probleme. Nuk do ndiheni te fuqishëm dhe shpesh do keni dhimbje koke. Ne pune do jeni ambicioze me shume se kurrë me pare dhe askush nuk do ju ndaloje te arrini atje ku keni dashur. Jeta familjare do jete here pas here e paqëndrueshme.

Demi21. prill – 21. maj

Ndikimi i Merkurit do jete goxha pozitiv për jetën sentimentale te çifteve këtë jave. Secili do shprehe lirisht mendimin e tij dhe toleranca do mbizotërojë ne çdo moment. Ditët me te bukura do jete e enjtja dhe e shtuna. Beqaret do kenë shume kërkesa dhe nuk do kënaqen me personat qe do takojnë. Ne planin financiar do jeni me te kthjellet se me pare dhe nuk do hidhni hapa te nxituara. Shëndeti mund te kenë probleme vetëm nëse nuk kujdeseni për ato qe do hani. Sporti gjithashtu do jete i rëndësishëm për t’iu mbajtur ne forme. Ne pune mos u ndalni asnjë moment edhe sikur sfidat të duken fillimisht të pakalueshme. Po u dorëzuat shpejt te tjerët do gëzohen. Jeta familjare do vazhdoje te mbetet e qete.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Jeta juaj ne çift ka rrezik te jete mjaft e trazuar këtë jave. Do jeni me tepër xheloze nga sa duhet dhe do debatoni për gjene me te vogël me partnerin. Beqaret do preferojnë aventurat me shume sesa një lidhje serioze. Mundësitë për to do jene te mëdha dhe ne çdo moment te ditës. Me shpenzimet do jeni impulsive dhe gjendja financiare nuk do jete ne gjendjen me te mire. Ndryshoni sa me pare strategji. Shëndeti nuk do ketë probleme për pjesën me te madhe. Shmangni edhe kafene, çajin, alkoolin, duhanin dhe salcat pikante për t’u ndier me ne forme. Ne pune vështirësitë do jene goxha te mëdha. Vetëm duke bashkëpunuar me koleget do arrini atje ku doni, ne te kundërt do vazhdoni gjate te qëndroni atje ku jeni. Jeta familjare do lere për te dëshiruar.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Pasioni ne çift do shumëfishohet gjate kësaj jave dhe kënaqësitë do jene te paimagjinueshme. Do ja kaloni mjaft mire dhe do merrni edhe vendime me rëndësi. Beqaret do kenë një periudhe te favorshme dhe te mbushur me takime impresionuese. Shfrytëzojini sepse rralle jepen mundësi te tilla. Ne planin financiar do jeni me fat dhe do mund te kryeni investime me tepër se me pare. Disa persona do ua shlyejnë edhe borxhet dhe do jeni me te qete. Për shëndet te mire duhet te shmangni ushqimet e fast food-it dhe pijet me gaz. Privilegjoni perimet dhe frutat. Ne pune do jeni te zotet dhe do arrini me shpejt nga sa mendonit atje ku keni dëshiruar. Po vazhduat ne këtë mënyrë shume shpejt do ngriheni edhe ne detyre. Ne familje do keni nje dite te zakonshme.

Luani23. korrik – 22. gusht

Perspektivat janë goxha te mira këtë jave për gjithë te dashuruarit. Do ja kaloni mire me partnerin dhe do i lini pa krahëve te gjitha pengesat qe keni hasur ne te shkuarën. Beqaret do kenë një periudhe te mbushur me takime impresionuese dhe do jete ne anën e tyre përzgjedhja e personin te duhur. Financat do jene prioritare ne çdo moment. Do e frenoni veten kur te kryeni shpenzime dhe buxheti nuk do jete i keq. Shëndeti do jete me i qëndrueshëm se një jave me pare. Do kujdeseni për veten dhe do ushqeheni si duhet. Edhe gjendja psikologjike do jete e shkëlqyer. Ne pune do ketë ndryshime te mëdha sidomos për ata qe kane qene te papune deri me sot. Shfrytëzojini te gjitha mundësitë qe do iu jepen. Me familjaret do keni konflikte te njëpasnjëshme dhe nuk do i pranoni gabimet.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Jave e begate do jete kjo për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do merrni vesh me se miri me partnerin dhe do jeni gati te bëni se bashku çdo lloj çmendurie. Beqaret ka mundësi te bien ne dashuri me një person qe me pare e kane tallur dhe e kane ofenduar. Ne planin financiar do jete një periudhe e favorshme dhe gjendja do konsolidohet tej mase. Do e hidhni çdo hap me shume maturi. Gjendja shëndetësore nuk do jete e keqe ne përgjithësi vetëm se ata qe punojnë ne pune krahu mund te kenë dëmtime neper duar. Ne pune do keni ndryshime te menjëhershme dhe do afroheni pranë objektivave kryesore. Jeta familjare do jete mjaft e kënaqshme dhe e mbushur me gëzim.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Asnjë planet nuk do ketë ndikim këtë jave ne jetën tuaj ne çift kështu qe çdo gjë do jete ne dorën tuaj. Mundohuni te ruani ekuilibrin dhe ta surprizoni ne disa momente partnerin. Beqaret nuk duhet te kërkojnë menjëherë te martohen me një person qe do njohin sepse ne këtë mënyrë do e trembin atë. Ne planin financiar nuk do jeni aspak me fat dhe gjendja do vazhdoje te mbetet goxha delikate. Shëndeti do kërkojë me tepër përkujdes dhe maturi. Nëse do ndiheni te lodhur, shtrihuni dhe mos qëndroni gjate zgjuar ne mbrëmje. Ne pune do jeni me te përgjegjshëm se disa kohe me pare dhe do dini si te dilni nga situatat e vështira. Jeta familjare nuk do ketë probleme.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Jeta juaj ne çift do e jete e mbushur me pasion dhe emocione te forta gjate gjithë kësaj jave. Ju dhe partneri jeni bere për njeri-tjetrin dhe as qe ju shkon ndonjëherë ne mendje te ndaheni. Beqaret ose do bëjnë ose do marrin deklarata te forta dashurie te cilat do ua ndryshojnë përgjithmonë te ardhmen. Gjendja e financave do mbetet goxha e ekuilibruar kështu qe mund t’i lejoni vetes ndonjë shpenzim me shume. Shëndeti do mbetet i mire për aq kohe sa ju te përkujdeseni për veten tuaj. Ne pune do keni vullnet dhe dinamizëm prandaj do i arrini me shpejt objektivat qe i kishit vene vetes. Ne këtë mënyrë do i përmirësoni me shpejt edhe te ardhurat. Familja pa probleme.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Gjate gjithë kësaj jave do merrni bekimin e yjeve dhe gjithçka ka për t’iu ecur ashtu si keni dashur. Pasioni dhe bashkëpunimi do mbizotërojë gjithë kohës. Për beqaret do ndizet drita jeshile dhe jeta do ju marre një tjetër drejtim. Mund te bëni projekte interesante edhe për te ardhmen. Ne planin financiar nuk do keni aspak probleme, kështu qe peritoni te hiqni ndonjë para mënjanë. Saturni do jete planeti qe do ju japë gjallëri dhe mbrojtje imunitare. Nuk do keni as shqetësimin me te vogël shëndetësor. Ne pune do keni arritje te mëdha dhe gjithçka do ju ece sipas planeve qe keni bere dikur. Do ndiheni mire me veten tuaj. Ne familje do mbizotërojë disiplina dhe rregulli.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Hëna do jete pozicionuar keq gjate gjithë kësaj jave ne jetën tuaj ne çift dhe mund te lindin mosmarrëveshje me partnerin. Asgjë nuk ka për t’iu ecur ashtu si e kishit menduar. Beqaret do fillojnë te ndiejnë për dike, por do kenë druajtje t’ia thonë. Mos u vononi shume sepse dikush tjetër do ua rrëmbejë. Ne planin financiar do i keni idetë e qarta dhe do dini sa shpenzime te kryeni e sa para te hiqni mënjanë. Shëndetin duhet ta keni me nen kujdes sepse mund te prekeni edhe nga ndonjë sëmundje ngjitëse. Ne pune do jeni me te organizuar dhe do luftoni fort për te arritur me te mirën. Do keni edhe bashkëpunëtore te forte. Jeta familjare nuk do jete e keqe.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Do keni dëshira te çmendura sot ju qe jeni ne një lidhje do bekoni qe partneri t’ua plotësojë te gjitha. Gjithçka do varet nga humori i partnerit. Beqaret do flirtojnë me shume persona dhe ka rrezik te krijojnë një përshtypje te keqe për veten. Financat do i menaxhoni me shume përkujdes dhe zgjuarsi dhe do ju dalin para edhe për te hequr mënjane. Shëndetin nuk do mund ta mbani dot te qëndrueshëm. Do keni shqetësime nga koka, nga barku dhe madje edhe nga dhembet. Merrni masa pa qene shume vone. Ne pune mos prisni gjithmonë nga te tjerët, por mundohuni qe t’ia dilni mbanë vete. Edhe nëse pengoheni do mësoni nga gabimet. Jeta familjare do mbetet e kënaqshme.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Mos u mundoni te bëni konkurrence me partnerin tuaj gjate kësaj jave sepse do e keni betejën te humbur. Sado qe te mundoheni nuk do mund te përgatisni aq shume surpriza sa ai. Gjithsesi me e rëndësishmja është qe do ndiheni te dy te lumtur. Beqaret do jene te paqëndrueshëm dhe dite pas dite do kërkojnë gjera te reja. Nuk priten ndryshime te statusit. Plutoni do ndikoje pozitivisht tek financat. Gjendja do përmirësohet ndjeshëm. Shëndeti do lere për te dëshiruar. Mund te prekeni nga gripi ose rrufa. Ne pune do jeni ambicioze dhe nuk do ndaleni përballë asnjë lloj sfide. I keni vene disa qëllime vetes dhe do i arrini se s’bën ato. Me familjaret do e stabilizoni marrëdhënien.

HOROSKOPI E HËNË 18 SHKURT 2019

 

 

Bëni kujdes pasi mund të përfshiheni në një konflikt me kolegët ose shefat tuaj. Shkak për irritimin mund të jetë një mosmarrëveshje në familje. Flisni me miqtë dhe shprehni problemet tuaja, pasi do t’ju ndikojë mjaft mirë në gjendjen psikologjike.

Tregohuni më të kujdesshëm kur punoni me pajisje elektrike. Sa i përket anës financiare, gjërat nuk do të shkojnë ashtu siç e kishit parashikuar. Shkak për këtë mund të bëhet nisja e një aventure të re. Do të kaloni një mbrëmje romantike nën praninë e partneres/partnerit tuaj.

Do ta keni të vështirë të dalloni të vërtetën nga gënjeshtra. Kjo nuk do t’ju ndihmojë aspak gjatë një interviste për punë apo gjatë një takimi biznesi. Kërkoni të vërtetën jo vetëm përmes fjalëve, por edhe gjesteve.

Gjatë kësaj të hënë do të përballeni me disa probleme të vogla. Përpiquni që të ruani qetësinë, në mënyrë që të shkoni drejt një zgjidhjeje. Disa Gaforre do të përmirësojnë marrëdhëniet me disa miq të vjetër.

Luanët këshillohen të jenë më kreativë. Ka gjasa të ndihmoni një prej miqve tuaj për një çështje personale. Gjatë kësaj të hëne nuk do të keni shumë mundësi për t’u relaksuar, pasi do të jetë e mbushur plot aktivitete.

Të lindurit e kësaj shenje rekomandohen të ndjekin intuitën. Ndoshta kjo do t’ju ndihmojë edhe në marrëdhëniet personale. Mos refuzoni mundësitë për udhëtime apo për ndonjë event argëtues. Ka gjasa që dikush të shfaqë dukshëm interes ndaj jush.

Duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë paraqitjes suaj fizike sot. Mund të merrni një ftesë për një takim romantik, i cili do t’ju bënte të ndjeheni mjaft mirë. Gjithashtu, ka gjasa që ky takim t’ju ndryshojë rrjedhën në jetën tuaj personale.

Kjo e hënë do t’ju kalojë pa u vënë re. Dita e sotme do të rezultojë e suksesshme për këdo që do të dëshirojë të punojë në grup. Do t’i jepni fund një problemi me të cilin keni kohë që përballeni në familje.

Disa Shigjetarë do të jenë shumë optimist sot. Kjo do t’ju ndihmojë shumë nëse përfshiheni në aktivitete të ndryshme. Mund t’ju vijë një ofertë shumë e mirë që do të ketë lidhje direkte me financat tuaja. Mos refuzoni asnjë projekt.

Bricjapët do të tregojnë rritje të interesit ndaj disa çështjeve të panjohura. Është e rëndësishme që kjo mos të ndikojë në lidhjet aktuale. Mos kërkoni të zbuloni sekrete, pasi mund të përfshiheni edhe në mosmarrëveshje.

Ujorët do të jenë të irrituar në disa momente të ditës. Këtë do ta shfaqni më së shumti gjatë komunikimit me familjarët. Ka gjasa që dikush pranë jush të mos mbajë një premtim që iu ka dhënë. Megjithatë, rekomandohet që të mos e gjykoni ashpër personin në fjalë.

Kjo e hënë do të jetë mjaft produktive. Nëse gjatë ditës do të përfshiheni në një konflikt, mos u tërhiqni nga qëndrimi juaj pasi mund të keni të drejtë. Bëni kujdes të mos bëheni pre e mashtrimeve.

HOROSKOPI E DIEL 17 SHKURT 2019

Ju duhet të përballeni me faktet dhe të zgjidhni problemet sa më shpejt që mundeni. Kjo është mënyra e vetme që ju mund t’i tejkaloni ato. Injorimi i realitetit të situatës nuk do t’ju ndihmojë.

Sot mund të karakterizoheni nga shumë energji krijuese, që ju bën të aftë të realizoni disa detyra të rëndësishme. Shprehni ndjenjat tuaja ndaj një personi që e pëlqeni prej kohësh.

Kujdesi për miqtë tuaj dhe problemet e tyre ju bën një mik të mirë, por a janë prioritetet tuaja duke ndryshuar? Sot mendoni më shumë për gjërat që doni të ndryshoni në jetën tuaj. Në dashuri do të merrni lajme të mira.

Sot do të karakterizoheni nga një ndjenjë optimizmi që ju bën t’i shikoni edhe të panjohurit si miq të afërm. Në çështjet e parave pritet të merrni lajme të mira dhe investimet do të jenë të favorizuara.

Ndërsa jeta juaj fillon të lidhet me dikë tjetër, ju mund të ndjeni një ndjesi gjithnjë e në rritje përgjegjësie ndaj këtij personi. Ju dhe natyra juaj bujare dhe e dhembshur dëshironi ta kontaktoni dhe ta ndihmoni atë që të bëjë rregullimet e nevojshme.

Me të gjitha kurthet që ju keni evituar kohët e fundit, a nuk mendoni se ka ardhur momenti që të organizoni një festë? Tërhiquni nga rutina juaj e përditshme dhe krijoni një ditë të veçantë sot.

Skena është gati për debutimin tuaj. Njerëzit që ju rrethojnë janë dashamirës ndaj jush dhe për këtë arsye nuk duhet të shqetësoheni për të bërë një përshtypje të mirë. Me paratë tregoni më shumë vëmendje.

Njerëz jo të zgjuar që thonë gjëra të pakuptimta do të jenë të gjithë rreth jush sot, duke ju bërë të ndiheni të argëtuar dhe jashtëzakonisht inteligjent gjatë gjithë ditës. Kjo ndjenjë e superioritetit mund të jetë një mjet i dobishëm në të gjitha ndërveprimet tuaja.

Përpiquni të argëtoheni më shumë dhe të lini pas shqetësimet. Sot dita juaj do të jetë e mbushur me informacione të rëndësishme, që nëse i trajtoni siç duhet, mund të ndryshojnë jetën tuaj.

Ju e dini se çfarë po bëni, prandaj mos hezitoni të merrni kontrollin dhe t’i shtyni gjërat në drejtimin e duhur. Fakti që ju i inkurajoni opinionet e njerëzve të tjerë është një nga cilësitë tuaja më të forta, por duhet të dini të vendosni një kufi.

Dikush i afërt me ju prej një kohe të gjatë premton se do të ndryshojë, por ju nuk keni parë shumë prova për këtë deri sot. Në dashuri ndjeni një lloj zhgënjimi, por me pesimizëm nuk mund të sillni ndryshim pozitiv.

E gjithë vëmendja pozitive e miqve ju bën të ndiheni mirë, por mos lejoni që kjo t’ju bëjë arrogantë. Në punë mund të përballeni me disa probleme të vogla për shkak të disa personave që nuk ju mbështesin fort.

HOROSKOPI E SHTUNË 16 SHKURT 2019

Do të jeni të mbushur plot emocione gjatë ditës së sotme. Ka gjasa të keni mosmarrëveshje me një prej të afërmve tuaj ose konflikt me fqinjët. Do të keni fat sa i përket udhëtimeve dhe blerjeve. Beqarët e kësaj shenje që dëshirojnë të shmangin vetminë, këshillohen të mos flirtojnë me këdo.

Të lindurit e kësaj shenje kanë të gjitha shanset për të kaluar një ditë shumë të gëzuar. Nuk rekomandohet t’i përgjigjeni provokimeve nga persona të ashpër. Lejoni veten të merrni frymë thellë, kini besim në vetvete dhe veproni ndaj ëndrrave tuaja.

Bëni kujdes me lidhjen tuaj romantike. Shmangni presionin dhe fjalët e tepërta. Opsioni më i mirë është të mos bini pre e një konflikti me partnerin/partnerin tuaj. Në fund të ditës do të befasoheni nga një surprizë shumë e këndshme.

Gaforret do të kalojnë një ditë plot takime duke mos përjashtuar këtu edhe takimet romantike. Mos refuzoni ftesat që mund t’ju vijnë për të takuar miq, për të shkuar në një festë apo në një event kulturor. Do të bënit mirë të ndryshonit mjedis.

Disa Luanë do të mërziten nga monotonia e kësaj të shtune. Do t’ju duhet të përshtateni me planet e familjarëve tuaj, të cilët dëshirojnë që të qëndrojnë në shtëpi. Në mbrëmje do të keni mundësi të dilni me miqtë tuaj, me të cilët do të argëtoheni pafund.

Virgjëreshat duhet të përzgjedhin me kujdes rrethin e tyre të afërt. Mund t’i besoni pa kuptuar një personi dinak. Pjesa tjetër ditës do të kalojë pa probleme. Kushtojini vëmendje aktivitetit fizik.

Të lindurit e kësaj shenje nuk do të jenë në humor sot. Ka gjasa që të anuloni një plan për në fundjavë, për shkak të dikujt që e ka kërkuar atë. Në mbrëmje gjërat do të ndryshojnë pozitivisht. Do të keni mundësi të ktheheni në atë që ju e konsideroni si qëllimin tuaj kryesor.

Akrepët nuk rekomandohen ta kalojnë këtë të shtunë me punë shtëpie. Bëni mirë t’i lini për një ditë tjetër këto detyra dhe të merreni me diçka më argëtuese. Nëse jeni në kërkim të dashurisë, sot mund të jetë dita juaj me fat.

Duhet të mendoheni më shumë për ide të reja. Kjo do t’ju ndihmojë për projektet tuaja në të ardhmen. Gjithashtu, rekomandohet të jeni më të kujdesshëm në marrëdhënien romantike. Duhet ta shprehni më shumë dashurinë.

Mos i refuzoni kërkesat e partnerit/partneres suaj këtë të shtunë. Sa i përket anës financiare, do të jetë dita juaj e duhur. Në mbrëmje do të bënit mirë të relaksoheshit dhe të qëndronit pranë familjes.

Ka gjasa që të përfshiheni nga pesimizmi. Do të bëheni nostalgjik për të kaluarën. Përpiquni që të dilni nga kjo gjendje sa më shpejt të jetë e mundur. Pasdite mund të zhvilloni një takim shumë interesant.

Gjatë kësaj dite do të bëni hapa përpara. Kjo e shtunë premton të jetë një ditë plot argëtim, por edhe produktive në të njëjtën kohë. Do të ishte e udhës të punonit në kolektiv.

HOROSKOPI E PREMTE 15 SHKURT 2019

E premtja do t’ju sjellë disa fitore të mëdha. Ka gjasa të rriteni në përgjegjësi në punë dhe t’ju rritet rroga. Ata që kanë biznesin e tyre, nuk duhet të braktisin idetë kreative. Rekomandohet të eksperimentoni në biznes dhe në marrëdhëniet tuaja personale.

Të lindurit e kësaj shenje duhet të bëjnë kujdes në punë. Është e rëndësishme të tregoni profesionalizëm, pasi kjo mund të rrisë shanset për një takim prestigjioz. Ata që kanë menduar të ndryshojnë vendin e punës, do t’u buzëqeshë fati.

Binjakët këshillohen të heshtin, pasi mund të bëheni pjesë e një konflikti. Megjithatë, në përgjithësi do të jetë një ditë e qetë. Gjithashtu, ka gjasa që sot t’i jepni shans një romance të re, e cila do t’ju falë emocione pafund.

Kjo e premte nuk premton të jetë dita juaj e duhur. Do të vini re indiferencë nga ana e miqve të ngushtë ose e partnerit/partneres suaj. Do të bënit mirë të kryenit aktivitetet që ju dëshironi, në mënyrë që të çliroheni nga stresi.

Do të përjetoni një gjendje të paqëndrueshme emocionale. Megjithatë, kjo nuk do të zgjasë shumë. Sa i përket anës financiare, do të jetë dita e duhur. Përgjithësisht dita do të kalojë lehtë, pa ndonjë ngjarje dramatike.

Virgjëreshat rekomandohen që të shmangin zhvillimin e ndonjë bisede serioze. Mund të përfshiheni në problemet e dikujt tjetër. Përqendrohuni te vetja dhe te prioritetet tuaja. Përpiquni fort që të përfundoni një projekt të rëndësishëm, që keni nisur.

Disa Peshore do të kenë dëshirë të relaksohen gjatë kësaj të premteje, duke marrë parasysh punën e lodhshme që ju keni bërë gjatë javës. Kjo ditë është ideale për t’u relaksuar dhe për të qëndruar me të afërmit tuaj. Për ata që nuk mund ta shmangni punën sot, kërkoni ndihmën e të tjerëve.

Të lindurit e kësaj shenje do të kalojnë një ditë vërtet të këndshme. Propabiliteti për takime romantike është i lartë. Ndoshta dikush do të gjejë partnerin perfekt për të ngritur një biznes. Fat i mirë parashikohet edhe në çështjet financiare.

Shigjetarët do të arrijnë aty, ku të tjerët nuk munden sot. Ndoshta kjo i referohet faktit që mund të mësoni një informacion sekret. Por mund të krijoni edhe një lidhje të re romantike, në bazë të njohjeve të reja.

Disa Bricjapë do të punojnë këtë të premte më shumë se ditët e tjera. Ka gjasa që të përballeni me një konflikt në familje. Megjithatë, nuk përjashtohet mundësia për të kaluar një mbrëmje të këndshme nën praninë e partnerit/partneres suaj.

Do të jetë një ditë e mbushur me shqetësime. Rrezikoni që një konflikt me një nga të afërmit tuaj të përshkallëzohet, por mund të bëhet fjalë edhe për një problem financiar. Mos hezitoni të kërkoni ndihmë nga ata persona që ju i besoni.

Do të jetë një ditë përgjithësisht monotone. Do të ishte e udhës që të shmangnit rutinën e përditshme. Mos lejoni problemet të dominojnë mendimet tuaja. Bëhuni optimistë për t’i parë gjërat me sy tjetër dhe për të ecur përpara.

HOROSKOPI E ENJTE 14 SHKURT 2019

Të lindurit e kësaj shenje, që janë në një lidhje do të kalojnë një ditë shumë të këndshme dhe plot emocion. Ndërsa beqarët sugjerohet që t’i kushtojnë vëmendje paraqitjes së tyre dhe t’i japin asaj sa më shumë shkëlqim. Mos blini dhurata ekstravagante, pasi nuk do të kenë impaktin që dëshironi.

Sot do të përjetoni gjëra të reja. Është e rëndësishme t’i kushtoni vëmendje suksesit dhe më pas do t’ju ndjekë edhe fati. Ka gjasa që të përballeni me disa probleme në lidhjen tuaj. Sot mund të nisë edhe një luftë për lidership në punën tuaj.

Ka gjasa që sot t’i bëheni barrë dikujt. Mbajini të sigurta sekretet tuaja dhe mos u tundoni t’i tregoni ato. Gjithashtu, mos harroni njerëzit e afërt, të cilët presin vëmendje nga ana juaj.

Do të tregoheni të tërhequr nga pjesa tjetër e kolektivit. Ndoshta do të jeni të shpërqendruar për shkak të lidhjes suaj romantike. Ka gjasa të zhvilloni një bisedë befasuese me dikë, që nuk flisni shpesh. Mbrëmjen do të ishte mirë që t’ia kushtonit vetes suaj.

Do të përballeni me një problem të vogël në familje për shkak të një keqkuptimi. Edhe në punë mund t’ju krijohet një situatë e tensionuar. Megjithatë, mbrëmja do të jetë më e qetë dhe do të ishte mirë t’i përkushtoheshit romancës.

Të lindurit e kësaj shenje do të shprehin sot iniciativat e tyre për të ardhmen. Këtu mund të përfshihet një profesion i ri ose një projekt biznesi. Fati i mirë do të ndjekë ata që janë të angazhuar në një fushë kreative.

Dita e sotme do të mbetet gjatë në kujtesën tuaj. Do të kaloni momente shumë të bukura me të afërmit tuaj. Megjithatë, kjo nuk duhet t’ju shpërqendrojë nga puna aktuale. Mund t’ju besohet një projekt i ri ose mund t’ju japin përgjegjësi të reja në punë.

Akrepët do të kenë disa ide brilante, por bëni kujdes kur t’i shprehni ato pasi duhet të jeni me këmbë në tokë. Në përgjegjësi, kjo e enjte do të kalojë mirë, me lehtësi dhe me rezultate produktive. Përpiquni të shmangni egoizmin.

Për disa Shigjetarë, 14 shkurti do të mbahet mend si një ditë shumë e lumtur. Madje, mund t’ju vijë një suprizë e mrekullueshme. Bëni kujdes nga disa persona të afërt që iu rrethojë. Mendojini mirë këshillat që ata mund t’ju japin.

Përpiquni të gjeni kohë për tu relaksuar. Kjo do të jetë shumë e nevojshme si fizikisht ashtu edhe psikologjikisht. Do të ndiheni të lodhur nga informacionet e tepërta. Kaloni më shumë kohë më fëmijët, shijoni natyrën ose bëni një shëtitje në ajër të pastër.

Për Ujorët 14 shkurti do të kalojë në qetësi. Do të keni mundësi të shënoni rezultat në biznes ose të zgjidhni një problem serioz në familje. Në mbrëmje do të zhvilloni një takim të rëndësishëm. Beqarët e kësaj shenje duhet t’i kushtojnë më shumë kohë paraqitjes së tyre.

Peshqit do të tregohen egoistë gjatë ditë së sotme. Përpiquni t’i kushtoni më shumë vëmendje çështjeve me rëndësi. Këtë të enjte ka gjasa të zgjidhni edhe një ngërç financiar ose të zgjidhni një mosmarrëveshje me një prej kolegëve tuaj.

HOROSKOPI E MËRKURË 13 SHKURT 2019

Dikush do të përpiqet t’ju kontrollojë. Ka gjasa të dëgjoni një thashethem për dikë pranë jush. Mos u besoni informacioneve të paverifikuara. Në mbrëmje rekomandohet që të shkoni në vendin tuaj të preferuar të argëtimit.

Disa Dema do të kenë shumë besim në vetvete. Kjo do t’ju ndihmojë të arrini sukses në karrierë. Megjithatë, shmangni presionin e tepërt në marrëdhëniet personale. Silluni me xhentilesë dhe takt. Mos provoni sot sporte ekstreme.

Këtë të mërkurë do të përballeni me disa rrethana të ndryshme. Ka gjasa që të mos realizoni disa prej planeve tuaja, për shkak të disa arsyeve të rëndësishme. Bëni durim, pasi gjithçka do të marrë drejtimin e duhur në mbrëmje. Disa Binjakë do të realizojnë një takim romantik, të cilin keni ditë që e prisni.

Gaforret nuk do të kalojnë një ditë të vështirë. Disa prej synimeve tuaja do të realizohen lehtësisht. Megjithatë, mos besoni se do të ndodhin mrekullitë. Përpiquni të kontrolloni fjalët, pasi ka gjasa të ofendoni dikë.

Luanët nuk do të kenë besim tek aftësitë e tyre sot. Ndoshta shkaku i këtij pesimizmi do të jetë një incident në mëngjes. Nuk keni pse t’i provoni vetes se jeni të mirë për gjithçka. Sjellja juaj do të vlerësohet nga partneri/partnerja.

Të lindurit e kësaj shenje duhet t’i pranojnë këshillat e të afërmve të tyre. Ndoshta e vërteta që ata do të thonë do t’ju tingëllojë hidhur, por bëni mirë ta vlerësoni me objektivitet atë që po ndodh rreth jush. Vazhdoni të ndiqni ëndrrat tuaja.

Peshoret mund të triumfojnë sot. Ekziston një probabilitet i lartë që të shënoni sukses në marrëdhëniet tuaja personale. Sot ka gjasa të festoni në familje për një rast të veçantë. Rekomandohet të mos e neglizhoni dikë që do ju shfaqë ndjenjat.

Akrepat mund të bëjnë gjithçka këtë të mërkurë. Do të zgjidhni një problem shumë të ndërlikuar. Në mbrëmje nuk do të ndiheni mirë nga ana shëndetësore. Megjithatë, kjo gjendje do të kalojë shumë shpejt.

Dita e sotme do t’ju duket shumë e gjatë dhe e lodhshme. Shanset janë të larta që të bëni gjëra që do t’ju irritojnë, ose stresojnë. Këtu mund të përfshihet edhe mungesa e një keqkuptimi me të afërmit tuaj, ose një mosmarrëveshje me një prej kolegëve tuaj.

Bricjapët nuk duhet të ndërmarrin sot rolin e mentorit. Personi të cilit do t’i jepni dije nga eksperienca juaj do të rezultojë i pakujdesshëm ose mosmirënjohës. Bëni mirë të lidheni me persona që keni besim dhe që tregojnë interes për problemet tuaja.

Bëni kujdes me shëndetin. Mund të keni nevojë të shkoni te mjeku, ose të bëni analiza mjekësore. Mbrëmjen do ta kaloni në qetësi, të izoluar nga informacione të panevojshme.

Ka gjasa të shënoni sukses në biznes. Gjithashtu, mund të komunikoni me një person me influencë. Do të karakterizoheni nga optimizmi gjatë kësaj të mërkure, i cili do t’ju ndihmojë shumë të ecni përpara.

HOROSKOPI E MARTË 12 SHKURT 2019

Të lindurit e kësaj shenje mund të provojnë gjëra të reja sot. Është e rëndësishme se nëse keni vendosur të eksperimentoni, të mos e vini në dyshim suksesin. Kjo e martë nuk është dita e duhur për të krijuar marrëdhënie të ngushtë me dikë.

Disa Demë do ta kalojnë të martën me optimizëm fals. Mund të bëheni pre e shpresës së kotë për sukses dhe ëndrrat tuaja nuk do të përmbushen. Merreni në konsideratë këtë paralajmërim dhe qëndroni me këmbë në tokë.

Binjakët këshillohen ta kalojnë ditën në paqe. Shmangni entuziazmin e tepërt në biznes dhe mos merrni në përgjegjësi detyrën e dikujt tjetër, pasi kjo mund t’ju shkaktojë stres. Mund të luftoni paksa me emocionet tuaja. Nëse ndiheni në vështirësi, mos hezitoni të kërkoni ndihmën e një shokut/shoqes suaj.

Gaforret duhet të ulin nivelin e aktivitetit. Ka gjasa që gjatë kësaj dite t’ju vihen në rrezik ato që keni arritur me shumë mundim. Mbajeni në mendje këtë këshillë dhe shpenzojeni energjinë duke u fokusuar tek detajet. Në mbrëmje mund të merrni një dhuratë nga të afërmit tuaj.

Disa Luanë do ta kalojnë ditën duke u kënaqur dhe duke qenë në harmoni me të gjitha sferat e jetës. Rrethanat do të jenë të përshtatshme për të arritur sukses në biznes. Mos bëni eksperimente me marrëdhëniet në dashuri.

Virgjëreshat do të përballen me një sërë problemesh sot. Këto probleme janë të lidhura me çështje të vogla në punë dhe në jetë. Ka shanse që ti zgjidhni shpejt këto probleme nëse nuk shpërqendroheni nga fjalët e të tjerëve. Sa i përket marrëdhënies suaj romantike mund të ndiheni të zhgënjyer sot.

Sot do të jeni të mbrojtur nga dikush, i cili nuk do ta nxjerrë këtë në pah para jush. Ai/ajo do t’ju mbrojë nga agresioni i disa personave të panjohur dhe do të ndiheni të sigurt përballë disa problemeve dhe ngacmimeve. Shprehini shqetësimet tuaja, pasi kjo do t’ju ndihmojë shumë edhe psikologjikisht.

Disa Akrepë do të ndihen shumë të lodhur sot dhe nuk do të kenë dëshirë të kryejnë aktivitete të ndryshme. Do të ishte mirë që të gjenit mundësi për t’u relaksuar. Megjithatë edhe nëse do të gjeni pak kohë për veten tuaj do të shpërqendroheni nga disa probleme brenda familjes.

Do të ndiheni të irrituar gjatë ditës së sotme, madje në disa momente do të reagoni me agresivitet. Megjithatë, kjo mund t’ju ndihmojë në konkurrimin e rivalëve tuaj. Shmangni metodat e padrejta dhe mos u manipuloni nga të tjerët.

Bricjapët do të mund të shënojnë sukses në biznes. Duhet të nisni të zbatoni planet që keni bërë për të arritur qëllimet tuaja në të ardhmen. Bëni kujdes me emocionet. Për beqarët e kësaj shenje, vazhdoni të luftoni për të gjetur gjysmën tuaj më të mirë.

Për shumë Ujorë, 12 shkurti do të jetë një ditë e mbushur plot punë dhe me shqetësime në familje. Shihini punët me pozitivitet në mënyrë që të ecni përpara. Në mbrëmje rekomandohet që të relaksoheni dhe të shijoni shoqërinë e miqve tuaj të ngushtë.

Peshqit nuk duhet t’i harrojnë disa gjëra të vogla që i sjellin rehati. Duhet të merrni një vendim të rëndësishëm për të forcuar marrëdhëniet tuaja personale. Pra, nëse jeni të martuar, mos e vononi zhvillimin e një bisede të nevojshme.

HOROSKOPI I JAVËS 11-17 SHKURT 2019

 

Dashi21. mars – 20. prill

Jave pozitive dhe e mbushur me momente te veçanta kjo për ata qe e kane tashme një lidhje. Do përjetoni kënaqësi te reja me partnerin tuaj dhe emocionet do jene te papërshkrueshme. Beqaret do realizojnë takime te njëpasnjëshme, por asnjeri nuk do u mbushe mendjen aq shume sa për te hedhur hapa. Gjendja e financave fatmirësisht nuk do përbëjë asnjë lloj problemi. Do ndiheni mire dhe te qete kur te shpenzoni. Shëndeti do ketë shqetësime te vogla ditët e para, por pas masave qe do merrni gjithçka do përmirësohet. Ne pune yjet do kenë ndikim te madh. Ato do ju ndihmojnë t’i arrini shpejt objektivat dhe do merrni shpërblime te majme. Klima ne familje do jete e ngrohte.

Demi21. prill – 21. maj

Priten aventura te rrezikshme këtë jave për ju qe jeni ne një lidhje dhe gjithçka qe keni ndërtuar deri tani mund te shkatërrohet brenda disa orëve. Mos bëni gabime për te cilat do pendoheni se tepërmi. Beqaret do kenë një jave te paqëndrueshme dhe shpeshherë do ndihen te përhumbur. Për buxhetin nuk do përkujdeseni shume, megjithatë fati do jete me ju dhe situata nuk do ketë aspak tronditje. Shlyeni sa me pare te gjitha borxhet e marra prej kohesh. Shëndeti fizik si dhe ai moral do jene goxha me te mira. Do kujdeseni për gjithçka dhe sidomos për ushqimin. Ne pune çdo gjë do ece si zakonisht. Nuk priten gjera te jashtëzakonshme kështu qe bëni thjesht atë qe do ju duket me e mira. Familja e qete.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Venusi do ketë ndikim mjaft pozitiv gjate kësaj jave ne jetën tuaj sentimentale. Do merreni vesh për çdo gjë me partnerin dhe marrëdhënia ne çift do thellohet me tepër. Beqaret do pranojnë te njihen me personat qe do i joshin dhe disa mund te afrohen edhe me tepër nga fundjava. Zemra do ju rrahe edhe me fort. Financat do kenë përmirësime te paimagjinueshme. Edhe vete nuk do dini sesi do ju ndodhin gjithë ato gjera pozitive. Shëndeti gjithashtu do jete i kënaqshëm. Do keni energjinë dhe dinamizmin qe ju ka munduar deri me sot. Ne pune do i përkushtoheni me pasion çështjeve te rëndësishme dhe do arrini shpejt atje ku e keni planifikuar. familja nuk do jete ne periudhën me te mire.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Do ketë rivalitet te forte këtë jave ndërmjet jush dhe atij qe keni ne krah, prandaj ne disa momente mund te lindin edhe mosmarrëveshje te vogla. Tregohuni pak me tolerante. Beqaret do bien koke e kombe ne dashuri me dike qe do e njohin ditën e mërkure. As vete nuk e kishin menduar se gjerat mund t’iu ndryshonin ne këtë mënyrë. Buxhetin do e menaxhoni me shume përkujdes dhe maturi prandaj çdo gjë do iu ece mire ne këtë sektor. Gjendja shëndetësore nga ana tjetër do lere për te dëshiruar. Mund te ndiheni te dobët dhe pa force si dhe mund te keni dhimbje stomaku. Ne pune do jeni me shume fat dhe mund te merrni edhe propozime për rritje ne detyre. Familja pa asnjë problem.

Luani23. korrik – 22. gusht

Ju qe jeni ne një lidhje duhet te dilni sa me shume dhe te argëtoheni gjate kësaj jave. Vetëm ne këtë mënyrë do e largoni rutinën dhe do ndiheni te gëzuar. Beqaret ka shume mundësi qe te fillojnë një lidhje serioze me një person te cilin e kane pasur pranë, po asnjëherë nuk e kane pare me atë sy. Ne planin financiar mos kërkoni qe situata te përmirësohet menjëherë sepse mund te bëni gabime. Gjendja shëndetësore do jete shume me e mire se me pare. Mund te keni vetëm disa probleme te vogla me tretjen e ushqimit. Jeta profesionale do vazhdoje te mbetet e njëjtë. Te papunët do jene me shume fat dhe do fillojnë pune goxha fitimprurëse. Jeta ne familje do jete goxha e mire.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Jave shume e qete do jete kjo për gjithë te dashuruarit. Qe ditët e para do i zgjidhin keqkuptimet dhe do afrohen me tepër me njeri-tjetrin. Beqaret do joshin gjate gjithë kohës me mënyra te ndryshme dhe do arrijnë ta bëjnë për vete atë qe duan. Gjendja financiare fatmirësisht do ketë përmirësime te vogla dhe do dilni nga situata delikate. Shëndeti gjithashtu do jete i shkëlqyer. Do jeni dinamike dhe nuk do prekeni aspak nga infeksionet apo alergjitë e sezonit. Fusha profesionale do jete gjithë kohës e mbrojtur nga Jupiteri, planeti i fatit. Te gjitha përpjekjet e bëra do kurorëzohen me sukses dhe do ndiheni shume me mire se me pare. Ne familje do mbizotërojë mirëqenia.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Venusi do ju nxite te jeni me tolerante dhe me bashkëpunues me partnerin tuaj këtë jave. Me durim do ja dilni te zgjidhni gjithçka. Paragjykimet lërini mënjanë. Beqaret do e gjejnë me ne fund princin e tyre te kaltër dhe do fillojnë me te një lidhje pasionante. Buxheti me ne fund do ekuilibrohet pas shume përpjekjeve qe keni bere. Kur doni ju mund ta arrini atë qe programoni. Ne planin financiar do jete Merkuri ai qe do ju mbështesë fort dhe do ju tregoje rrugën te cilën duhet te ndiqni. Gjendja shëndetësore do mbetet e mire për shkak te perkudjesit te treguar dhe mënyrës se te ushqyerit. Jeta profesionale do jete tejet e qëndrueshme. Do i kaloni vështirësitë qe keni pasur me pare. Familja do ketë jave te bekuar.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Këtë jave asgjë nuk ka për te ecur mire ne jetën tuaj ne çift. Do jeni shpeshherë me nerva dhe do debatoni ashpër. Mund te thoni edhe gjera te pamenduara te cilat di i dhembin partnerit. Beqaret do jene te angazhuar me çështje te tjera te rëndësishme dhe do e kalojnë ne plan te dyte dashurinë. Ne planin financiar duhet te bëni te pamundurën derisa ta stabilizoni situatën sepse po i late gjerat pas dore hendeku mund te thellohet me tepër. Gjendja shëndetësore nuk do jete e keqe, megjithatë për me tepër energji duhet te merreni me më shume aktivitet fizik. ne pune do hidhni hapa galopante dhe do ndiheni krenare për veten. Marrëdhënia me familjaret do vazhdoje te mbetet e mire.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Jave goxha e animuar dhe e mbushur me surpriza kjo për ata qe janë ne një lidhje. Partneri do ketë me tepër kohe te lire dhe atë do e kaloje me ju. Beqaret duhet te reflektojnë me kujdes ne mënyrë qe te mos hedhin hapa te nxituara. Ndonjëherë edhe me mire te qëndruarit vetëm sesa ne shoqëri te keqe. Financat duhet t’i menaxhoni me më shume kujdes. Investimet e panevojshme dhe shlyerjet e borxheve lërini për me vone. Shëndeti do varet nga imuniteti dhe perkujdesi juaj. Mos abuzoni me kafen, me duhanin, me alkoolin apo me gjerat pikante sepse do ju lindin shqetësime me vone. ne pune tregohuni te kujdesshëm dhe mos ua tregoi idetë qe keni te gjithë kolegeve. Disa do ju prishin planet. Familja e qete.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Këtë jave, surprizat ne jetën tuaj ne çift do jene te njëpasnjëshme. Do ndiheni si ne një ëndërr nga e cila do preferoni te mos zgjoheni. Beqaret do pëlqejnë dike, por do ngurrojnë te hedhin vete hapat e pare. Po nuk e bëtë shpejt te tjera do ua kalojnë. Financat do i menaxhoni me mire se kohet e fundit dhe gjendja do filloje te stabilizohet paksa. Shëndeti nuk do jete i mire. Do keni shqetësime nga koka, dhembet, barku dhe muskujt. Mire është te bëni pak regjim qe ta kaloni me shpejt gjendjen delikate. Puna do jete me pak stresuese se me pare dhe do arrini me shpejt tek objektivat qe i kishit vene vetes. Te papunët do jene me fat. Për një jete te mire familjare do ju duhet durim dhe tolerance.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Nen ndikimin e madh te Marsit ju do bëni te pamundurën qe te krijoni një klime sa me romantike ne jetën tuaj ne çift. Do përgatisni surpriza ne çdo moment dhe do e bëni partnerin t’iu dashuroje me shume se zakonisht. Beqaret jo vetëm qe do njihen me persona te rinj, por do mund te fillojnë edhe lidhje serioze te cilat do iu japin kënaqësi te pafundme. Ne planin financiar Plutoni do sjelle fat me shumice. Nuk priten probleme. Shëndeti here do jete i mire dhe here mund te paraqesë shqetësime te vogla. Mire është te mos lini pas dore asnjë detaj sado te vogël. Ne pune duhet te reflektoni disa here para se te hidhni hapa ne mënyrë qe te mos gaboni asnjë moment. Jeta familjare do jete paksa e trazuar.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Jave e qete dhe e bukur për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do i merrni gjerat shtruar dhe nuk do keni aspak mosmarrëveshje me partnerin. Beqaret do përjetojnë emocione te forta gjate mesit te javës. Shume gjera kane për te ecur ashtu si ata i kishin ëndërruar. Financat do i mbani gjithë kohës nen kontroll prandaj asgjë e keqe nuk ka për te ndodhur me to. Do e dini mire sa te shpenzoni dhe sa te hiqni mënjanë. Gjendja shëndetësore do lere paksa për te dëshiruar ne ditët e para, megjithatë gjithçka do përmirësohet nga fundjava. Kujdes me te ftohtin dhe me lodhjen. Ne pune mendohuni gjere e gjate para se te hidhni çdo lloj hapi. Nuk është e lehte te arrish suksesin menjëherë. familjen do e keni pike mbështetëse.

HOROSKOPI E HËNË 11SHKURT 2019

Mos e humbni kohën tuaj të çmuar duke u përpjekur të ndryshoni sjelljen e një personi të bezdisshëm këtë mëngjes. Ruajeni energjinë për më vonë, nëse përballeni me ndonjë problem. Lajmi i mirë është se do të shihni dritë në fund të tunelit.

Nëse nuk e ndjeni veten në një linjë me miqtë tuaj, kjo nuk do të thotë se opinioni që ata kanë për ju nuk është pozitiv. Në aspektin financiar, mund të përballeni me probleme, nëse nuk tregoni kujdes maksimal me një investim.

Në këto momente mund ta dashuroni punën tuaj, por ka një dritë shumë të ndritshme që ndriçon në të ardhmen tuaj profesionale. Ju do të merrni atë që meritoni. Nuk ka arsye të ndihesh i pashpresë. Në të vërtetë keni çdo arsye të ndiheni shpresëplotë.

Energjia e mirë është jashtëzakonisht ngjitëse sot, kështu që nëse nuk ndjehesh mirë me njerëzit që ju rrethojnë, bëj një ndryshim. Në dashuri parashikohen disa zhvillime pozitive që do ju bëjnë të buzëqeshni.

Do të jetë një ditë shumë e mirë për ju, veçanërisht nëse shmangni ndonjë marrëdhënie financiare me të tjerët. Shkëmbimi i parave ose investimi i parave nuk do të ishte diçka e zgjuar sot. Prisni derisa të bëni hulumtimet e duhura. Nuk ka nevojë të nxitoni.

Ju keni një shpirt shumë bujar dhe njiheni si person që është gjithmonë aty për të ofruar ndihmë. Dikush i afërt me ju nuk po arrin potencialin e tij dhe ju takon që të bëni diçka për këtë. Mos jini shumë kritik, thjesht ofroni disa këshilla.

Bëhuni gati që rutina juaj e përditshme të prishet, por për mirë. Ekziston një surprizë emocionuese që po vjen shpejt dhe do të shtyjë disa nga planet tuaja. Përpiquni të jeni fleksibël në disa projekte.

Të kesh romancë në jetën tënde nuk do të thotë thjesht të jesh i dashuruar. Të jesh romantik thjesht do të thotë të kënaqesh duke parë gjërat në një mënyrë më ideale, të bukur dhe shpresëdhënëse. Investoni në lumturi dhe ajo do të kthehet te ju.

Energjia që do t’ju karakterizojë në mëngjes do t’ju bëjë që ta nisni ditën mbarë. Do të arrini të përmbushni disa obligime që i kishit lënë pas dorë. Mos humbisni kohë, por shfrytëzojeni këtë moment për të arritur qëllimet tuaja.

Konkurrenca mund të jetë frikësuese sot, por ju keni një gjë që asnjë nga kundërshtarët tuaj nuk e ka, kreativitetin. Përdoreni atë në avantazhin tuaj dhe kurrë nuk do të zhgënjeheni.

Mos u tregoni shumë modest sot, por tregoni se për çfarë meritoni vlerësim. Në punë do të jeni i pakonkurrueshëm. Në dashuri, gjithçka do të shkojë në mënyrë perfektë, veçanërisht nëse tregoni durim.

Sot bota do të duket si një pasqyrë, sepse do të shihni pak nga të tjerët te çdo person me të cilin bashkëveproni. Ndjeshmëria juaj do të jetë maksimale, duke ju bërë më të hapur ndaj eksperiencave të reja.

HOROSKOPI E DIEL 10 SHKURT 2019

Dita e diel për këtë shenjë do të sjellë përjetime e situata të pakëndshme. Ju mund të bëni sjellje të pazakonta për t’i rënë në sy një personi që ju pëlqen. Gjysma e dytë e ditës ka të ngjarë të përbëhet nga udhëtime dhe takime jashtë shtëpisë tuaj.

Për të lindurit në këtë shenjë dita e sotme nuk rekomandohet për të bërë blerje të shtrenjta. Ju mund të ndihmoni një mik të ngushtë për të gjetur një zgjidhje për një problem të tij personal. Shëndeti juaj fizik mund të kërkojë gjithashtu një vëmendje të veçantë.

Nëse dëshironi mund ta ktheni këtë të diel në një ditë feste. Duhet vetëm dëshira e mirë, sepse do të rrethoheni nga pozitiviteti dhe dashuria nga miqtë e ngushtë dhe familja. Megjithatë, mund të ndodhë që në një moment të keni nevojë për privatësi.

Gaforret sot mund të gjejnë një hob të ri. E diela nuk ka gjasa t’ju shkaktojë ankth. Megjithatë, nuk rekomandohet të bëni blerje të panevojshme apo të filloni një projekt biznesi të ri. Ekziston rreziku që çdo transaksion financiar të çojë në ulje të të ardhurave tuaja.

Gjatë kësaj të diele mund të përballeni me disa mosmarrëveshje ose të pësoni një zhgënjim. Gjithashtu, do të dëshironi të surprizoni miqtë tuaj të ngushtë me dhurata të vogla. Ka gjasa të nisni një lidhje të re romantike.

Duhet të tregoheni të kujdesshëm kur komunikoni me të afërmit tuaj, pasi mund të ofendohen. Gjithkush ka të drejtën e mendimit të tij personal. Në mbrëmje mund të merrni disa lajme të papritura. Për fat të keq, ky lajm mund të jetë zhgënjyes.

Peshoret mund të kalojnë një ditë të qetë, por një situatë e vogël e pakëndshme nuk përjashtohet.  Mos nxitoni të jeni kudo. Mos jepni premtime që nuk mund t’i mbani. Mos kërkoni shumë nga vetja ose mos kërkoni mangësi në sjelljen e partnerit tuaj dhe përpiquni të bëni më të mirën për të parandaluar skena xhelozie.

Të lindurit e kësaj shenje do ta kalojnë ditën duke i dhënë makinës. Familja do të ketë shumë nevojë për ndihmën tuaj. Megjithatë do të kaloni një mrënje krejtësisht ndryshe nga të tjerat, ku nuk do të mungojnë surprizat dhe miqësia e ngrohtë.

Mundohuni që t’i kushtoni më shumë vëmendje familjes, mbi të gjitha në ditë pushimi. Gjithashtu, mos harroni të kujdeseni edhe për veten. Bëni shumë kujdes me ushqimin, pasi mund të ndiheni në vështirësi nëse e teproni.

Është dita e duhur për të kaluar sa më shumë kohë me fëmijët. Duke u aktivizuar në lojërat e tyre do t’ju ndikojë mjaft mirë edhe ju fizikisht. Në mbrëmje ka gjasa të takoni dikë me të cilin do të zhvilloni një bisedë shumë të rëndësishme për karrierën tuaj.

Ujorët do të zgjidhin një problemin, me të cilin kanë kohë që përballen. Mund të shlyeni një borxh që ka kohë që ju mundon. Sa i përket lidhjes suaj romantike, gjithçka do të shkojë si normalisht. Beqarët e kësaj shenje do të jenë ende në pritje të dashurisë.

Peshqit rekomandohen t’ia kalojnë këtë ditë relaksit. Shitja në ajër të pastër mund të jetë zgjedhja e duhur për ju. Gjithashtu do të argëtoheni nën praninë e miqve tuaj më të ngushtë. Ka mundësi që disa prej tyre të kenë nevojë për ndihmën ose këshillën tuaj.