VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI I MUAJIT TETOR 2020

By | October 1, 2020

Komentet

HOROSKOPI E MËRKURË 28 TETOR 2020

Dashi

Siç parashikon horoskopi, do të jeni aq i fortë dhe i vendosur sa të rrezikoni të bëheni edhe kokëfortë. Dhe kjo është dobësia juaj për të cilën duhet të punoni. Ndonjëherë mendoni për diçka dhe e vini në veprim instiktivisht, pa e menduar pak. Në dashuri do të keni nevojë për durim dhe kujdes.

Demi

Do të ndiheni në konfuzionin më të madh. Kjo është normale, sepse gjithçka rreth jush po ndryshon! Do të ketë projekte më të qëndrueshme dhe konkrete për t’u bërë në lidhje me punën dhe shtëpinë. Në thelb, e gjithë jeta juaj do të duhet të riprogramohet. Jini shumë të kujdesshëm!

Binjakët

Siç parashikon horoskopi, do të jeni në gjendje të merrni frymë lehtësimi dhe të gjeni ekuilibrin tuaj pas dy ditësh shumë të lodhshme. Prisni, sepse nga 17 Dhjetori do të fillojë një fazë e re e jetës suaj, shumë e rëndësishme. Ju mund të përfundoni duke e kthyer tërë ekzistencën tuaj përmbys, duke përfshirë punën. Dikush madje do të duhet të dalë me një biznes të ri.

Gaforrja

Sipas parashikimeve astrologjike, këtë të mërkurë dhe të enjte do të keni nevojë për kujdesin më të madh, sepse do të jenë 48 orë kritike, me disa shqetësime më shumë. Do të jetë e nevojshme të mendoni me shumë kujdes dhe nëse ka ende ndonjë dyshim të pazgjidhur për shtëpinë, familjen ose marrëdhëniet, ka të ngjarë të ridalë në sipërfaqe.

Luani

Siç parashikon horoskopi, të mërkurën dhe të enjten do të rigjeni forcën e madhe, një ngarkesë të mirë energjie. Dhe, për më tepër, do të ndjeni se mund të flisni drejt! Sidoqoftë, do të duhet të shmangni veprimin pa rrezikuar, sepse në vitin 2021 do të ketë shumë planetë në kundërshtim. Ka edhe nga ata që do të vijnë të duan të trazojnë jetën e tyre! Nëse e gjeni veten duke luftuar me ndonjë humbje të vogël, përpiquni ta kapërceni atë me inteligjencë dhe mendje të shëndoshë.

Virgjëresha

Këtë të mërkurë dhe të enjte Hëna nuk do të jetë më kundër: 48 orë shumë interesante përpara! Kjo periudhë është gjithashtu shumë stimuluese për ata që duan të përballen me ndonjë sfidë të re ose për ata që kërkojnë dashuri. Të lindurit në Virgjëreshë që tashmë kanë një lidhje do të jenë në gjendje ta zyrtarizojnë atë në muajt e ardhshëm.

Peshorja

Siç tregon horoskopi i Paolo Fox, do të jeni mjaft të hidhëruar dhe nervozë. Ju presin dy ditë shumë të komplikuara, për shkak të kundërshtimit të Hënës, Marsit, Jupiterit dhe Saturnit. Mos u dëshpëroni, sepse duke filluar nga dhjetori, kjo pamje e rëndë astrologjike do të zgjidhet! Në ndërkohë, do të jetë e nevojshme të rindërtoni rolin tuaj, identitetin tuaj, në punë dhe në dashuri.

Akrepi

Sipas parashikimeve, të mërkurën dhe të enjten do të duhet të bëni gjërat e rëndësishme, sepse nga e premtja deri të dielën do të keni ditë shumë të lodhshme. Ka të ngjarë që pak lodhje të shfaqet që këtë të mërkurë në mbrëmje. Mundohuni të menaxhoni me qartësi projektet tuaja, pa u mposhtur nga kaosi.

Shigjetari

Siç tregon horoskopi, do të jeni plot gjallëri, forcë dhe energji! Të enjten, për më tepër, Venusi do të kthehet i favorshëm: pasioni do të rindizet në shumë çifte, por mbi të gjitha do të inkurajoheni të jeni më të sinqertë në dashuri. Ju nuk do të jeni më në gjendje të gënjeni veten dhe nëse po vazhdoni një marrëdhënie pa shumë bindje, mund të vendosni edhe t’i jepni fund.

Bricjapi

Nesër, të enjten dhe të premten do të jeni mjaft të ashpër. Ditë konflikti nga pikëpamja emocionale priten. Ndoshta do të mërziteni me dikë ose thjesht do të jeni si në siklet. Në dashuri do të duhet të lëvizni në majë të gishtave. Për fat të mirë do të keni shërim nga e shtuna.

Ujori

Nesër dhe në ditët në vijim do të jetë e nevojshme të filloni diçka të re! Jeta juaj po ndryshon plotësisht. Që ky transformim të marrë një kthesë pozitive, do të jetë e nevojshme të sqaroheni brenda vetes tuaj dhe të mos josheni nga ngjarjet në një mënyrë rastësore.

Peshqit

Sipas parashikimeve yjore, e mërkura do të jetë një ditë pozitive, por më e mira do të vijë gjatë fundjavës. Të shtunën dhe të dielën, në fakt, do të keni forcë dhe energji, falë Mërkurit në paraqitje të shkëlqyer. Përveç kësaj, Dielli do të jetë aty për të mbështetur punën dhe marrëdhëniet me të tjerët.

HOROSKOPI E MARTË 27 TETOR 2020

Dashi

Do të keni dëshirë të shpenzoni para dhe të argëtoheni me miqtë, por bëni kujdes sepse buxheti juaj financiar mund të dalë jashtë kontrollit. Keqkuptimi mes jush dhe partnerit tuaj mund të sjellë një situatë të pakëndshme.

Demi

Shmangni konfliktet pasi mund të ndikojnë negativisht në shëndetin tuaj. Mund ta gjeni veten në një situatë shumë emocionuese. Natyra juaj e çiltër do të gëzojë njerëzit rreth jush. Mos u mbështesni te të tjerët për të kryer detyrat tuaja.

Binjakët

Do të keni kohë mjaftueshëm për t’u relaksuar. Gjatë ditës së sotme do të keni mundësi të përfundoni edhe disa detyra, të cilat keni kohë që i keni lënë pezull. Besimi në vetvete do të jetë i lartë dhe performanca juaj në punë do të jetë më e mirë seç prisnit.

Gaforrja

Motivojeni veten për të qenë më optimistë. Kjo do t’ju rrisë besimin në vetvete dhe fleksibilitetin. Progresi i ngadaltë në punë do t’ju shkaktojë pak tension. Sa i përket jetës martesore, do të kaloni momente fantastike.

Luani

Bëni më shumë kërkime në skemat që ju janë propozuar për të investuar. Një lajm i mirë i papritur nga disa të afërm të largët do t’ju lumturojë ju dhe familjen tuaj. Partneri/ja do të jetë entuziast për planet tuaja të reja.

Virgjëresha

Gjendja financiare do të përmirësohet, teksa do të keni disa fitime të papritura. Ka gjasa të nisni një marrëdhënie të re romantike, e cila do të zgjasë. Në mbrëmje do të përjetoni një situatë që do t’ju mbajë paksa të tensionuar.

Peshorja

Diferencat në mendime mund të shkaktojnë irritim për ju. Ka gjasa që sot të takoni një person të cilin e shihni rrallë. Do të jeni në qendër të vëmendjes gjatë ditës së sotme, teksa dikush do t’ju shprehë mirënjohjen për ndihmën që i keni dhënë.

Akrepi

Puna juaj do të vlerësohet dhe do të sjellë rezultate. Idetë e reja do të jenë produktive në aspektin profesional. Bëni kujdes me dietën dhe kontrolloni peshën tuaj.

Shigjetari

Personat e kësaj shenje që vuajnë nga tensioni duhet të bëjnë kujdes. Rritja e të ardhurave do t’ju çojë drejt disa blerjeve të rëndësishme. Mos i ndani me të tjerët çështjet tuaja personale. Sot do të ndjeni mungesën e partnerit.

Bricjapi

Përpiquni t’i zgjidhni konfliktet, në mënyrë që të ndiheni të qetë. Fëmijët do t’ju bëjnë të ndiheni krenarë me arritjet e tyre. Mund t’ju prishen planet, pasi ka gjasa t’ju vijë një mik që nuk e prisnit.

Ujori

Sa i përket anës romantike, do të jetë dita juaj me fat. Shmangni personat që përpiqen të prishin gjendjen tuaj pozitive. Ka gjasa të tensionoheni për shkak të një debati në shtëpi.

Peshqit

Do të ndiheni shumë energjikë gjatë ditës së sotme. Mund të përfshiheni nga disa mendime romantike, të cilat do t’ju bëjnë të ndiheni mjaft mirë. Përpiquni t’i përfundoni vetë punët tuaja, pa ndihmën e të tjerëve.

HOROSKOPI I JAVËS 26 TETOR – 1 NËNTOR 2020

Dashi

Siç parashikon horoskopi për këtë javë, ju mund të keni shumë kundërshtime planetare, kështu që do të jetë më mirë të mbani një profil të ulët. Mbajeni edhe pak më shumë, sepse jeni afër dhjetorit, një muaj plot mundësi. Në punë, nëse dikush nuk ju jep atë që meritoni, do të duhet të krijoni një strategji të re.

Demi

Do të duhet shumë maturi në dashuri, veçanërisht nëse marrëdhënia juaj ka pasur disa momente të tensionuara. Mundohuni të mos diskutoni për paratë, sepse sa më afër fundit të vitit, shqetësimi më ekonomik do të bëhet një problem i paqëndrueshëm për çiftin.

Binjakët

Me Venusin përsëri të favorshëm, dashuria dhe jeta juaj afektive do të rifillojnë ngjitjen, por ju duhet të lini pas jush kujtimet e trishtuara. Kujdes sidomos në fillim të javës! Mund të ketë ende një farë konfuzioni në punë, por Jupiteri dhe Saturni i favorshëm do t’ju ndihmojnë dimrin e ardhshëm.

Gaforrja

Këto janë ditë të vlefshme për dashurinë, por muaji nëntor do të vendosë çiftet e lëkundur në vendin e tyre. Disa marrëdhënie afatgjata po kalojnë momente të tensionuara, por në përgjithësi prapë do të jetë një javë e mirë.

Luani

Sipas horoskopit, këtë javë do t’ju duhet t’i jepni hapësirë ​​ndjenjave, duke përfituar nga kthimi i Venusit në një pozicion të favorshëm. Çiftet do të duhet të marrin kohë për të adresuar një çështje praktike, qoftë në lidhje me pasurinë, strehimin apo një ndryshim.

Virgjëresha

Vendimet e marra në dashuri në kohët e fundit po dëshmojnë se janë fituese: nuk mund të shihej ndryshe harta juaj astrologjike e kësaj periudhe. Ata që janë ende beqarë do të thotë se kanë zgjedhur të jenë vetëm ose se janë kushtëzuar nga një dëmtim i së kaluarës.

Peshorja

Të mërkurën tjetër Venusi do të zbresë në shenjën tuaj dhe do të sjellë në plan të parë dashurinë. Ylli i dashurisë do të mbështesë të gjitha marrëdhëniet romantike, por ato me njerëz të pjekur dhe të besueshëm do të jenë veçanërisht të favorizuara.

Akrepi

Gjatë javës, një humor i keq ose ndonjë diskutim i nxehtë mund të lindë për shkak të një dështimi në dashuri. Nëse keni qenë duke pritur për përgjigje që nuk kanë ardhur kurrë, mund ta keni të vështirë të rikuperoni qetësinë tuaj dhe ta lini këtë përvojë pas jush.

Shigjetari

Siç parashikon horoskopi, java do të jetë pozitive për historitë e reja. Por nuk duhet të premtoni gjëra që nuk do të jeni në gjendje t’i mbani. Jini të sinqertë me veten: A ju pëlqen vërtet personi me të cilin dilni? Eshtë koha të jepni një përgjigje.

Bricjapi

Në dashuri, nëse ka pasur probleme në kohët e fundit, do të jetë e mundur t’i zgjidhni ato, veçanërisht në ditët e para të javës. Marrëdhëniet më të gjata do të bëjnë përparim të dukshëm në ditët në vijim. Në frontin e punës ende nuk ka garanci, prandaj përpiquni të kurseni diçka!

Ujori

Në dashuri po përjetoni një moment emocionesh të përziera. Nga njëra anë, një marrëdhënie shumë e mbyllur ju shtyp, nga ana tjetër ju doni të keni një pikë referimi të sigurt dhe të besueshme pranë jush. Për fat të mirë, më 28 tetor, Afërdita do të jetë përsëri e favorshme dhe do të ndihmojë.

Peshqit

Fundi i Tetorit do të karakterizohet nga disa ngatërrime në dashuri që do të duhet të përpiqeni t’i zgjidhni, duke ruajtur kthjelltësinë. Për fat të mirë, Nëntori do të fillojë si një muaj që do të ju lejojë të bëni paqe.

HOROSKOPI E HËNË 26 TETOR 2020

Dashi

Siç paralajmëron horoskopi, do të keni shumë planetë të pafavorshëm: si rezultat do të jeni mjaft nervozë dhe pa humor. Dashuria është aty në jetën tuaj, por fytyra të caktuara dhe pesha e shumë përgjegjësive ndihet dhe ju bëheni të grindur, në familje dhe në punë. Marrëdhënie të mira me Akrepin dhe Virgjëreshën; Nga ana tjetër, Peshorja dhe Bricjapi kërkojnë më shumë kujdes, sepse janë shenja shumë të ndryshme nga ju.

Demi

Kjo e hënë do të jetë një ditë e rimëkëmbjes së rëndësishme. Për më tepër, në fund të muajit, do të jeni në gjendje të përjetoni një moment pasioni të madh. Marrëdhëniet me Peshqit dhe Bricjapin janë shumë të mira, por Akrepi gjithashtu mund t’ju ​​tërheqë këto ditë. Bëni kujdes në menaxhimin e financave!

Binjakët

Siç parashikon horoskopi, do të jeni në gjendje të përfundoni një marrëveshje shumë të rëndësishme. Më në fund do të shpëtoni nga gjithë ankthi që ju ka munduar deri tani, kështu që do të keni më shumë hapësirë ​​për disa lajme të mira. Ju duhet të merrni pak kohë për veten tuaj! Shmangni debatet familjare për orët në vijim. Kuptim i mirë me Dashin, me Ujorin do të ketë një marrëdhënie më konfidenciale, ndërsa Luani do të rindezë pasionin.

Gaforrja

Sipas parashikimeve astrologjike, e hëna do të jetë një ditë e mirë për të kontrolluar forcën e marrëdhënies tuaj si çift. Ju do të keni shumë yje të gatshëm për të mbështetur jetën tuaj të dashurisë. Veçanërisht favorizoni historitë me Akrepin dhe Peshqit. Nëse, përkundrazi, kohët e fundit jeni mbyllur paksa në vetvete, do të jetë e nevojshme të rihapeni dhe të largoheni përsëri.

Luani

Siç rekomandohet nga horoskopi, këtë të hënë, si dhe në ditët në vijim, do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje të madhe shpenzimeve. Premton të jetë një javë intriguese për dashurinë. Dikush mund të hasë në një takim të veçantë, veçanërisht rreth të mërkurës. Dashi dhe Binjakët janë dy shenja që ju tërheqin në një mënyrë të veçantë. Zgjidhjet për probleme të caktuara do të vijnë shumë shpejt!

Virgjëresha

Do të jetë një ditë tjetër e karakterizuar nga një fat i madh dhe një qiell veçanërisht i favorshëm. Dhe nëntori do të jetë edhe më me fat, do të keni mundësi të shkëlqyera! Marsi ju fton të ndaleni për t’u rikuperuar, si mendërisht ashtu edhe fizikisht. Ka nga ata që duan të flasin me zemër të hapur me një person që është shumë i interesuar për ta. Ndjenjë e bukur me Akrepin, me Demin, Bricjapin dhe Peshqit do të keni një afrim të rëndësishëm.

Peshorja

Siç ju këshillon horoskopi, do të duhet të përpiqeni të zgjidhni një vështirësi personale: tani mundeni! Këto ditë keni perceptimin se mund të menaxhoni më mirë emocionet tuaja. Problemi i vetëm përfaqësohet nga një marrëdhënie konfliktuale me një person të lindur në shenjën e Gaforres. Në ditët në vijim mund të keni një takim intrigues, ndoshta me një Shigjetar, por do të duhet të lini mënjanë punën për një farë kohe.

Akrepi

Sipas parashikimeve, këtë të hënë mund të ndiheni paksa të trazuar. Nëse është kështu, shmangni çdo lloj konflikti, qoftë edhe verbal. Këto ditë ju rrethon një farë ankthi ose po përballeni me grindje në dashuri. Përveç kësaj, është një kohë e mirë për të zhvilluar projekte të rëndësishme dhe për të bërë miq të rinj. Favorizohen marrëdhëniet me Peshqit, Bricjapin dhe Demin.

Shigjetari

Siç parashikohet nga horoskopi, kjo e hënë do të jetë një ditë e reagimeve të rëndësishme. Ju jeni të mbrojtur nga një seri planetësh që lëvizin shpejt dhe nëse filloni një histori tani keni një shans shumë të mirë për ta vazhduar atë! Kushdo që është beqar për një kohë të gjatë duhet të përfshihet. Preferohen marrëdhëniet me Dashin dhe Luanin, ndërsa mund të lindin konflikte me Virgjëreshën dhe Binjakët.

Bricjapi

Vështirësitë në dashuri mund të lindin nesër dhe në ditët në vijim. Ka nga ata që do të vënë në dyshim marrëdhënien e tyre, edhe nëse ajo ka një histori të gjatë, dhe nga ata që do të duhet të përballen me një problem të vjetër. Sidoqoftë, historitë e reja do të mbrohen nga planetë të rëndësishëm. Do të duhet të keni durim të veçantë me Dashin dhe Gaforren, dhe të shmangni grindjet, ndërsa Peshorja mund t’ju shkaktojë disa probleme.

Ujori

Siç parashikon horoskopi, problemet ose vonesat në punë mund të rishfaqen. Në dashuri, megjithatë, një marrëdhënie e re mund të shkojë shumë larg, nëse nuk e pengoni, duke dëgjuar pjesën tuaj më të pangopur. Marrëdhëniet me Shigjetarin janë veçanërisht të favorizuara, më pak ato me Luanin!

Peshqit

Sipas parashikimeve, takimet e reja do të favorizohen këtë të hënë dhe në ditët në vijim. Historitë që do të fillojnë në këtë periudhë do të lindin nën shenjën më të mirë. Gjithçka që i përkushtoheni tani do të mbështetet nga yje të mirë, plus nëntori do t’ju lejojë të bëni shumë gjëra të tjera. Njohjet me një Dash, një Gaforre ose një Akrep janë intriguese.

HOROSKOPI E DIEL 25 TETOR 2020

Dashi

Mungesa e vullnetit tuaj mund t’ju bëjë viktimë të rrethanave. Do të jeni në humor për të udhëtuar. Eksploroni mundësinë e krijimit të marrëdhënieve të reja, për lumturi më të madhe. Ju do të keni probleme në bindjen e partnerit/partneres që t’i përshtatet planeve tuaja.

Demi

Mendoni pozitivisht, në mënyrë që të kapërceni pasiguritë tuaja, përndryshe frika mund të fillojë të mbizotërojë në mendimet tuaja. Një grindje mes jush dhe bashkëshortit/bashkëshortes mund të rezultojë në shqetësim për ju. Shmangni krijimin e rrethanave stresuese në jetën tuaj, pa shkak.

Binjakët

Jini optimist dhe shikoni anën e mirë të gjërave. Besimi juaj do të ndihmojë për të hapur dyert që çojnë në realizimin e aspiratave tuaja. Ndihma e një miku do të lehtësojë çdo problem financiar që mund të përjetoni.

Gaforrja

Mos i merrni gjërat si të mirëqena, mund të ketë ndryshime të papritura. Një mik mund të kërkojë këshillën tuaj në zgjidhjen e një problemi personal. Pas një debati të ashpër gjatë ditës, ka gjasa që të kaloni një mbrëmje të mrekullueshme me bashkëshortin tuaj.

Luani

Kujdesuni për shëndetin tuaj. Vëmendja e tepërt ndaj personit që dashuroni mund të japë efekt të kundërt nga ajo çfarë dëshironi. Sa i përket aspektit profesional, nuk parashikohen ndryshime.

Virgjëresha

Nëse dëshironi të sillni ndryshime, duhet të keni një plan konkret për të cilin mund të punoni. Mbani nën vëzhgim se ku po shpenzohen paratë tuaja, përndryshe mund të përballeni me probleme në të ardhshmen. Nuk përjashtohet mundësia e një grindjeje me partnerin/partneren tuaj.

Peshorja

Dikush me të cilin jetoni mund të zhgënjehet dhe mërzitet me sjelljen tuaj të rastësishme dhe të paparashikueshme. Mund të ndjeni mungesën e partnerit tuaj sot. Shtyni projektin dhe shpenzimet e reja.

Akrepi

Kushtojini më shumë vëmendje fjalëve që do të dëgjoni sot nga të tjerët. Ka gjasa që të zbuloni diçka që do t’ju interesojë pamasë. Besojini fakteve dhe mos i besoni intuitës.

Shigjetari

Kujdesuni për veten, pushoni dhe çlodhuni përndryshe lodhja mund të shkaktojë stres. Sot, mund të hasni një person në një mjedis shoqëror që mund t’ju japë disa këshilla të rëndësishme që do të forcojnë pozicionin tuaj financiar. Shmangni marrjen e vendimeve të nxituara në lidhje me jetën tuaj të dashurisë.

Bricjapi

Ka gjasa të përballeni me disa kritika për shkak të zakonit tuaj për të kritikuar menjëherë të tjerët. Do të përjetoni disa emocione të veçanta kundrejt një personi, çfarë do të dominojnë mendimet tuaja drejt mbrëmjes. Disa persona të kësaj shenje mund të marrin oferta të reja në biznes.

Ujori

Rekomandohen investime, por kërkoni këshillat e duhura. Një lajm i papritur mund t’ju lumturojë gjatë ditës. Silluni në mënyrë më origjinale kur dilni me partnerin/partneren tuaj.

Peshqit

Mos u tregoni shumë dyshues ndaj çështjeve të caktuara. Kjo nuk do t’ju ndihmojë aspak, madje mund të shqetësoni edhe njerëzit përreth. Sillni ndërmend premtimin që i keni bërë vetes vite më parë.

HOROSKOPI E SHTUNË 24 TETOR 2020

Dashi

Sjellja në një mënyrë diktatoriale me anëtarët e familjes do të çojë në debate dhe inate. Zgjidhni të vishni diçka që partneri juaj pëlqen t’jua shohë. Mendoni dy herë para se të ndërmerrni ndonjë projekt të ri. Do të preferoni të kaloni më shumë kohë vetëm, sesa me njerëzit e tjerë sot.

Demi

Shmangni dietën me shumë kalori për të mbajtur veten në formë. Çdo neglizhencë nga ana juaj në vendin e punës ose në biznes mund të çojë në humbje financiare sot. Anëtarët e familjes nuk mund t’i përmbushin pritshmëritë tuaja sot. Mos prisni që ata të plotësojnë çdo dëshirë tuajën.

Binjakët

Sukseset e së kaluarës do të rrisin besimin ndaj jush. Miqtë dhe anëtarët e familjes do t’ju zënë pjesën më të madhe të kohës. Ju mund të grindeni me bashkëshortin/en për një çështje të parëndësishme, por gjithçka do të kthehet në normalitet shumë shpejt.

Gaforrja

Miqtë do t’ju prezantojnë me dikë të veçantë i cili do të ketë një ndikim të jashtëzakonshëm në mendimet tuaja. Sot, me ndihmën e një miku të ngushtë, disa biznesmenë ka të ngjarë të fitojnë përfitime monetare. Këto para mund të kapërcejnë shumë nga problemet tuaja. Do të ketë një zhvillim të rëndësishëm në frontin tuaj personal, i cili do të sjellë gëzim për ju dhe të gjithë familjen tuaj.

Luani

Anëtarët e familjes ose bashkëshorti juaj mund t’ju shkaktojnë tension. Beqarët e kësaj shenje ka gjasa të përjetojnë një romancë të re. Për ta bërë ditën më të këndshme, merrni pak kohë për veten.

Virgjëresha

Përdorni kontaktet tuaja për të kaluar çështjet në dukje të vështira. Do të jetë një ditë përgjithësisht e bukur. Është e rëndësishme që të mendoni rreth të metave tuaja dhe të përpiqeni t’i rregulloni ato. Kjo do të sillte ndryshime pozitive në personalitetin tuaj.

Peshorja

Mundohuni të shmangni stresin e udhëtimeve në distanca të gjata. Për disa persona të kësaj shenje, sot qielli do të duket më i ndritshëm, lulet do të duken më të gjalla dhe gjithçka do të shkëlqejë rreth jush, sepse do të ndiheni të dashuruar! Puna në zyrë do të ketë ritëm, pasi nuk do të mungojë bashkëpunimi i plotë nga ana e kolegëve.

Akrepi

Mbrëmja me miqtë do të jetë e këndshme, por shmangni ngrënien ose pirjen e tepruar. Mos flisni rreth çështjeve personale apo veçanërisht për problemet tuaja, pasi mund të ndikojë negativisht në reputacionin tuaj. Do të mund ta kryeni në kohë shumicën e detyrave. Zvarritja e çështjeve të thjeshta do t’ju sjellë vetëm komplikime në jetë.

Shigjetari

Kaloni pak kohë me miqtë e ngushtë në mënyrë që të relaksoheni. Një atmosferë festive në shtëpinë tuaj do t’ju çlirojë nga tensioni. Sigurohuni që edhe ju të merrni pjesë dhe mos të mbeteni një “spektator” i heshtur. Ndërhyrja e një personi të tretë do të shkaktojë komplikime në jetën tuaj personale.

Bricjapi

Ata që kanë kaluar një krizë financiare, mund të marrin papritur fonde që do të eliminojnë disa probleme menjëherë. Kushtojini kohë të mjaftueshme familjes, lërini të ndjejnë se sa kujdeseni për ta. Do të përfitoni nga disa ndryshime që mund të ndodhin në punë.

Ujori

Ka gjasa që së shpejti të shihni ëndrrën tuaj duke u realizuar. Jepini ritëm lidhjes suaj romantike dhe vlerësojeni atë. Mund ta kaloni kohën e lirë në shtëpinë e dikujt afër jush në mbrëmje. Por gjatë kësaj kohe, diçka që ata do thonë mund t’ju ofendojë.

Peshqit

Kushtojini vëmendje asaj që hani dhe mos harroni vaktet, veçanërisht nëse jeni të prirur për migrenë. Argëtimi nuk do të mungojë gjatë kësaj dite. Partneri/ja juaj mund t’ju falë diçka të paharrueshme.

HOROSKOPI E PREMTE 23 TETOR 2020

Dashi

Do të çliroheni nga disa ndjesi si dyshimi, lakmia apo xhelozia. Mos investoni në ndërmarrje të përbashkëta dhe skema të dyshimta financiare. Mund të kaloni momente të bukura duke vizituar disa të afërm me të cilët keni kohë që nuk takoheni.

Demi

Do të keni fitime monetare që do t’ju ndihmojnë të krijoni qëndrueshmëri financiare. Do të jetë një ditë përgjithësisht e qetë si në aspektin profesional, ashtu edhe atë personal. Kur dy njerëz janë të dashuruar, ata mund të ndihen sikur e gjithë bota është e mbushur me gëzim. Sot mund të ndiheni pikërisht kështu.

Binjakët

Mungesa e vullnetit mund të ndikojë që të bëheni viktimë e rrethanave. Financat tuaja mund të përmirësohen gjatë ditës. Njohuritë dhe humori juaj do u bëjë përshtypje njerëzve rreth jush.

Gaforrja

Do të përpiqeni maksimalisht për të kapërcyer një problem të vështirë. Ekziston mundësia të keni një përmirësim të gjendjes financiare. Përveç plotësimit të nevojave tuaja si individ, rekomandohet të angazhoheni edhe në çështje të tjera që mund t’i vijë në ndihmë mikut apo mikeshës suaj.

Luani

Do të ndiheni në humor të mirë gjatë ditës së sotme. Përpiquni të kontrolloni shpenzimet sa më shumë të mundeni. Do të jetë një ditë kur do të keni vëmendjen që dëshironi.

Virgjëresha

Ekziston mundësia të përballeni me tension në punë, çka mund t’ju shkaktojë ankth. Ka gjasa t’ju duhet të merrni një vendim të rëndësishëm në aspektin profesional. Mund të merrni një ftesë të veçantë nga dikush pranë jush për në mbrëmje.

Peshorja

Një trup i fortë dhe një mendje e fortë janë parakushte për përparimin shpirtëror. Sot do të jeni në gjendje të kurseni një shumë të mirë parash. Mos e neglizhoni jetën tuaj shoqërore. Nuk përjashtohet mundësia e një ndryshimi të papritur të humorit në jetën tuaj romantike.

Akrepi

Ditë e mrekullueshme për të bërë gjëra që do t’ju bëjnë të ndiheni mirë me veten. Ekziston mundësia që një prej kolegëve t’ju sjellë shqetësim. Sa i përket marrëdhënies në çift, disa persona të kësaj shenje mund të përjetojnë momente të paharrueshme.

Shigjetari

Mendohuni dy herë para se të ndani informacione konfidenciale me bashkëshortin/en. Marrëdhënia juaj romantike ka gjasa të përballet me një ngërç. Bëni kujdes nëse duhet të nënshkruani ndonjë dokument ligjor gjatë ditës së sotme.

Bricjapi

Meditimi do t’ju mbushë me energji. Aktivitetet me miqtë do t’ju bëjnë të harroni problemet e ditës. Një moment i veçantë me partnerin/en do t’ju ngrejë humorin.

Ujori

Situata në familje mund të mos jetë aq normale apo e qëndrueshme sa mendoni. Sot, ekziston mundësia e një grindjeje apo mosmarrëveshjeje brenda familjes. Në këtë rast, harroni gjithçka dhe përpiquni të qetësoni situatën.

Peshqit

Do të jetë përgjithësisht një ditë e mbarë. Do të mendoni vazhdimisht disa momente nga e kaluara. Rekomandohet të mos ndani çdo ndjesi tuajën me të tjerët.

HOROSKOPI E ENJTE 22 TETOR 2020

Dashi

Siç paralajmëron horoskopi, do të keni nevojë për durim, nëse keni disa shqetësime të brendshme. Ka nga ata që po punojnë shumë për një projekt të komplikuar dhe nga ata që, nga ana tjetër, po përballen me një çështje ligjore ose financiare. Shqetësimi juaj do të shfaqet gjithashtu në një nivel fizik: ju e keni shkruar në fytyrë lodhjen e këtyre ditëve! Ju do të duhet të shtrëngoni dhëmbët deri në mes të dhjetorit, kohë pas së cilës do të vijë përparimi i vërtetë.

Demi

E enjtja do të jetë një ditë premtuese. Si person i mirë racional dhe praktik, këto ditë keni tendencë të dëshironi të fuqizoni ata që ju rrethojnë, ata që ju duan. Ju po kërkoni konfirmim dhe ju bezdis të humbni kohë me marrëdhënie të padobishme që nuk çojnë askund. Në orët e ardhshme do të keni mundësinë të vini në praktikë disa nga idetë tuaja.

Binjakët

Këtë të enjte dhe, aq më tepër nga java tjetër kur Venusi të kthehet i favorshëm, do të duhet të kompensoni kohën e humbur në dashuri. Ju presin tre ditë shumë aktive. Nëse java juaj filloi në këmbë të gabuar, ju do të jeni në gjendje të shëroheni mirë gjatë fundjavës, veçanërisht në marrëdhënien tuaj.

Gaforrja

Sipas parashikimeve astrologjike, do të ndiheni shumë të lodhur. Në këtë periudhë keni shumë dyshime, pendime për disa zgjedhje të bëra në një nivel pune dhe sentimental. Tani për tani, ju duhet vetëm pak më shumë qetësi, për t’i lejuar vetes atë lehtësi që nuk e keni ndier për një kohë të gjatë. Do të ketë shumë Gaforre që në nëntor do të vendosin t’i japin fund shumë situatave që nuk janë më të nevojshme.

Luani

Siç ju rekomandon horoskopi, nuk duhet të merrni mbi vete pesha të reja të panevojshme. Në këtë moment mund të thuash të hiqni dorë prej disa detyrave ose situatave të cilat, me kalimin e kohës, do të të rëndonin shumë! Në fund të tetorit, dashuria do të rikthehet për t’u bërë protagonistja absolute e jetës tuaj në nëntor.

Virgjëresha

Këtë të enjte do të keni Hënën, Venusin, Jupiterin dhe Saturnin në favor: premton të jetë një ditë me shumë fat. Eshtë e vështirë të mos merrni konfirmim ose kënaqësi të mirë në këtë moment me një qiell kaq bujar! Dhe në ditët në vijim do të shkojë edhe më mirë, veçanërisht në lidhje me marrëdhëniet. Ju duhet të përfshiheni, të dilni, të takoni njerëz të rinj, por mos qëndroni pa lëvizur.

Peshorja

Siç tregon horoskopi, do të jeni paksa të zemëruar dhe nervozë, sepse ka probleme ekonomike ose burokratike për t’u zgjidhur. Ju do të duhet të rishikoni me kujdes llogaritë dhe dokumentet! Ju jeni diplomatë personalisht, por në këtë periudhë është vërtet shumë e vështirë të buzëqeshësh me dhëmbët shtrënguar. Në nëntor,, do të jetë pothuajse e pamundur të shmangen debatet. Dikush do të mendojë edhe t’i japë fund një marrëdhënieje.

Akrepi

Sipas parashikimeve, e enjtja do të jetë një ditë interesante, por nga e premtja pasdite do shfaqet një farë acarimi. Dikush do të ndihet i shqetësuar për një anëtar të familjes. Dikush tjetër do të bëhet më kritik dhe më jotolerant ndaj disa marrëdhënieve që në kohët e fundit kanë qenë më shumë burim tensioni se gjithçka tjetër! Yjet ju nxisin të mos merrni vendime drastike këto ditë.

Shigjetari

Siç tregohet nga horoskopi, do jeni të rënë nga humori, mund të keni një rënie të vogël fizike, mbase keni pasur shumë gjëra për të bërë në ditët e fundit. Për fat të mirë do të keni yje shumë intrigues gjatë fundjavës! Nga 28 tetori në dashuri do të keni mundësinë të rikuperoni, të thoni hapur atë që mendoni dhe ndjeni. Kushdo që po ndjek një histori me pak bindje, përfundimisht do të duhet të marrë një vendim përfundimtar.

Bricjapi

Do të keni një forcë të madhe, falë Hënës, Jupiterit dhe Saturnit të favorshëm. Do të jetë një ditë interesante, sepse do të keni mundësinë të përballeni me të gjitha situatat që nuk funksionojnë më në jetën tuaj. Ka ende shumë probleme personale dhe të punës, por tani ndieni se keni energjinë e nevojshme dhe sigurinë absolute për të qenë në gjendje t’i kapërceni të gjitha këto!

Ujori

Siç parashikon horoskopi, do të jetë një ditë interesante, edhe pse mund të keni trazirë të brendshme dhe disa madje edhe shumë lodhje dhe konfuzion. Në orët e ardhshme sigurisht që nuk do t’ju mungojë një kapacitet i mirë për veprim dhe reagim ndaj situatave. Në dashuri mund të filloni të rikuperoni nga fundi i tetorit.

Peshqit

Sipas parashikimeve astrologjike, do të jetë një ditë shumë më e mirë se në të kaluarën. Shqetësimi i së hënës dhe të martës më në fund ka kaluar, por duhet të përpiqeni shumë që të mos mendoni vazhdimisht për gjithçka keni dhënë dhe marrë në kohët e fundit, sepse gjithmonë do të dilni të dëshpëruar! Nëse në dashuri po përjetoni një periudhë rishikimi, përpiquni të ndryshoni mënyrën tuaj të të bërit të gjërave, mënyrën tuaj të shfaqjes së dashurisë, pa pritur që personi tjetër të ndryshojë.

HOROSKOPI E MËRKURË 21 TETOR 2020

Dashi

Siç rekomandohet nga horoskopi të mërkurën dhe të enjten, do t’ju duhet të bëni kujdes të jashtëzakonshëm në marrëdhëniet ndërpersonale dhe me formën tuaj fizike. Hëna do të jetë në opozitë do të zgjojë ato kundërshtime planetare që ju kanë shqetësuar deri tani dhe që nuk do të zhduken para mesit të dhjetorit. Bëni kujdes!

Demi

Këtë të mërkurë dhe të enjte do të keni Hënën në një aspekt të favorshëm: suksesi i projekteve tuaja do të garantohet! Me yje si këta ju duhet të filloni të lëvizni, duke e vendosur veten në pah. Dhe kjo do të jetë edhe më e vërtetë për ata që kërkojnë horizonte të reja, rrugë të reja për të ndjekur. Gjëja e rëndësishme do të jetë të veproni deri në fund të Nëntorit.

Binjakët

Siç tregon horoskopi, do të gjeni pak më shumë energji dhe e enjtja do të jetë edhe më mirë. Ju do të jeni në gjendje të lini pas vetes stresin e fortë që keni përjetuar në dy ditët e para të javës dhe të vazhdoni angazhimet tuaja, me më shumë forcë. Nëse ka debate për t’u përballur në familje ose në dashuri, duhet të përfitoni nga fundjava, sepse yjet do t’ju ofrojnë një dozë të mirë force dhe pozitiviteti. Ka ardhur koha ta vendosni dashurinë në plan të parë!

Gaforrja

Sipas parashikimeve astrologjike, kjo e mërkurë dhe e enjte do të jenë dy ditë shumë kritike. Mundohuni të jeni të kujdesshëm! Tundimi do të jetë të tërhiqeni në vetvete. Fakti është, ju mund të keni hyrë në një situatë ose marrëdhënie kohët e fundit që ju bën të ndjeni parehati. Sidoqoftë, përpiquni të mos shfryni zemërimin tek tjetri. Ndoshta e juaja ishte një mënyrë për të provuar veten.

Luani

Siç ju inkurajon të bëni horoskopi, duhet të përpiqeni të racionalizoni idetë që keni në kokë dhe të lini mënjanë krenarinë tuaj! Nëse doni të rriteni, të arrini më shumë në një nivel profesional, duhet të keni parasysh se sa më shumë që kërkoni sukses, aq më shumë përgjegjësi dhe detyra keni mbi supe. Dhe gjëja e fundit që ju nevojitet tani do të jetë të merrni përsipër barrë të tjera, kryesisht të padobishme.

Virgjëresha

Të mërkurën dhe të enjten do të rikuperoni vendosmërinë e humbur në dy ditët e para të javës. Në 48 orët e ardhshme do të keni energji për të kursyer, një motivim të mirë dhe mundësinë për të zgjidhur disa probleme. Disa madje mund të marrin lajme të mira. Mos harroni të bëni vend edhe për dashurinë!

Peshorja

Siç parashikohet nga horoskopi, e mërkura dhe e enjtja do të jenë dy ditë disi të lodhshme. Nuk do të shkojë mirë, as në dashuri dhe as në punë. Ju duhet të shmangni grindjet dhe t’i kushtoni vëmendje të veçantë formës fizike. Për fat të mirë, në fund të muajit Hëna do të ulet në shenjën tuaj dhe do t’ju japë mbështetje!

Akrepi

Sipas parashikimeve, nesër dhe të enjten do të keni shumë vitalitet. Në këtë periudhë ju keni një aftësi të madhe për të vepruar, dëshirën për t’u përfshirë dhe gatishmërinë për të reaguar ndaj situatave. Sidoqoftë, do të duhet të bëni mirë llogaritë tuaja: nuk është koha më e mirë për të filluar një rrugë të re në karrierë, veçanërisht nëse nuk ka garanci. Shtrëngoni dhëmbët, edhe nëse puna nuk po ju jep gjithçka që dëshironi!

Shigjetari

Ashtu siç këshillon të bëni nesër horoskopi, do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm me shpenzimet tuaja. Në përgjithësi nuk jeni shumë të lidhur me paratë, ose të paktën jeni në varësi të asaj se sa mirë ju bën të ndiheni. Ndonjëherë, megjithatë, ndodh që të kurseni shumë dhe më pas t’i shpenzoni të gjitha së bashku! Në orët e ardhshme, mund të atakoheni nga disa dyshime në lidhje me paratë. Në dashuri, mund të lini pas tensionet dhe problemet e fillimit të vitit dhe të përgatiteni për një fund shumë më stimulues të muajit.

Bricjapi

Hëna do të vijë në shenjën tuaj: nuk do ju mungojë fati dhe gjallëria! Ju jeni një nga ato shenja që po revolucionarizon një pjesë apo edhe tërë ekzistencën e saj. Në këtë periudhë jeni duke rishikuar shumë njerëz ose situata, keni mbyllur shumë marrëdhënie të padobishme dhe tani ndiheni të gatshëm për të marrë rrugë të reja.

Ujori

Siç parashikon horoskopi, në ditët në vijim mund të ndjeni një shqetësim përreth jush, veçanërisht nëse ata që ju duan nuk ndajnë të njëjtën dëshirë për ndryshim. Deri më 11 shkurt 2021 do të ketë shumë Ujorë që do të kthejnë jetën e tyre përmbys, fizikisht përmes një transferimi, ose profesionalisht, mbase duke filluar një projekt të ri.

Peshqit

Sipas parashikimeve astrologjike, do të rikuperoni tokën e humbur ditët e fundit. Ju nuk keni një qiell të keq kur bëhet fjalë për marrëdhëniet, por gjërat patjetër do të përmirësohen në nëntor, falë një tranziti të favorshëm të Venusit. Në dashuri, ata që mendojnë për disa njerëz në të njëjtën kohë mund të kenë pasur edhe disa probleme, shqetësime dhe tani janë penduar për zgjedhjet e bëra.

HOROSKOPI E MARTË 20 TETOR 2020

Dashi

Siç parashikon horoskopi, Hëna do të jetë në formë të shkëlqyer: edhe nëse problemet nuk do të largohen në asnjë moment, tani e tutje ju mund t’i zgjidhni ato më lehtë. Një lajm interesant do të mbërrijë në punë deri në pranverën e ardhshme. Përfitoni nga ky moment për t’u organizuar, për të zgjidhur llogaritë dhe çështjet e papaguara. Buzëqeshni! Ju po dilni nga një periudhë shumë e lodhshme prej dy vitesh.

Demi

E marta do të jetë një ditë në rrezik konfliktesh: jini shumë të kujdesshëm! Në përgjithësi, ju po përjetoni një periudhë të një force të madhe, por ndonjëherë provokimet që vijnë nga mjedisi përreth ju bëjnë shumë nervozë, ato ju prishin qetësinë. Nëse ka probleme në familje, përpiquni t’i zgjidhni ato deri të shtunën dhe përpiquni të frenoni xhelozinë tuaj, përndryshe do të përkeqësoni situatën.

Binjakët

Siç tregon horoskopi, do të tronditeni pak, mbase edhe do jeni nervozë. Këto ditë shpesh jeni të zemëruar, sepse përgjigjet e rëndësishme nuk vijnë, as edhe informacione që keni pritur për një kohë të gjatë. Edhe nëse gjithçka duket e bllokuar, përpiquni të jeni të duruar!

Gaforrja

Sipas parashikimeve astrologjike, këtë të martë dhe deri në fund të vitit shpesh do të përjetoni konflikte të brendshme. Ka shumë të lindur në Gaforre që këto ditë e akuzojnë veten e tyre se kanë bërë zgjedhje të gabuara, e qortojnë veten e tyre për kënaqjen e njerëzve që nuk i meritonin. Ju duhet të filloni të përkëdhelni më shumë veten! Pse të mos ndryshoni diçka në punën tuaj? Kur një derë është e mbyllur, një derë tjetër hapet …

Luani

Duhet të përvishni mëngët dhe të përdorni këto yje për të arritur gjithçka që dëshironi. Ju jeni një shenjë shumë ambicioze që pëlqen të duket. Sidoqoftë, në funksion të vitit 2021, i cili do të jetë një vit mjaft delikat, do të duhet të rrezikoni vetëm në masën që të jeni gati të ndërmerrni rreziqe, madje edhe të mëdha. Viti i ardhshëm do t’ju kërkojë kujdes. Kushtojini vëmendje financave tuaja!

Virgjëresha

Ju do të jeni nën presion nesër. Ju mbeteni një nga shenjat më të forta të këtij 2020, por java juaj patjetër që ka filluar në këmbë të gabuar. Ju do të jeni shumë të shqetësuar, dikush madje edhe nervoz në një masë të tillë që mund të kenë siklete të vogla fizike, ndoshta në stomak. Në orët e ardhshme bëni shumë kujdes, madje edhe në marrëdhëniet me të tjerët!

Peshorja

Siç tregohet nga horoskopi, do të keni shumë forcë, por deri të mërkurën mund të përjetoni një rënie të vogël të energjisë. Kjo do të varet nga fakti se jo gjithçka shkon normalisht siç dëshironi. Në fakt, shumë të lindur në Peshore do të detyrohen të vlerësojnë disa shkurtime ose të rishikojnë zgjedhjet e caktuara që kanë bërë. Sa më afër mesit të dhjetorit, aq më mirë do të shkojnë gjërat.

Akrepi

Sipas parashikimeve astrologjike, të martën dita do të fillojë mirë, veçanërisht nga pikëpamja sentimentale. Do të ketë një mirëkuptim të veçantë me Ujorin dhe Peshoren. Dikush mund të ndihet pak nën presion, sepse po përjeton ditë të ngazëllyer: ka shumë gjëra për të menaxhuar, shumë projekte për të ardhmen, por ju po përparoni mirë! Bëni kujdes me shpenzimet tuaja.

Shigjetari

Do të duhet të përpiqeni të drejtoni agjitacionin tuaj të thellë, energjinë që ndjeni, për disa ndoshta do të jetë edhe zemërim, drejt një qëllimi të rëndësishëm në të ardhmen. Tani mund të lini pas vetes tensionet e pjesës së parë të vitit dhe t’i përkushtoheni plotësisht një projekti në vazhdim për të cilin ju interesoni shumë.

Bricjapi

Do të keni ende një dëshirë të madhe për t’u dalluar, për ta arritur atë që doni. Në këtë periudhë mund të luftoni shumë, sepse po dilni nga binarët tuaj të zakonshëm, por gjithashtu po rriteni shumë! Ka të ngjarë që në këtë periudhë të keni prishur disa nga vlerat tuaja të referencës. Në punë, disa projekte kanë filluar të stabilizohen, por do të duhet ende durim para se gjithçka të jetë e qartë.

Ujori

Siç përshkruan horoskopi, do të jetë një ditë e re shumë e veçantë. Ndërsa nga njëra anë ka emocione të veçanta për t’u përjetuar plotësisht, nga ana tjetër ka ende shumë hutime për t’u kapërcyer. Yjet ju inkurajojnë të mblidhni të gjithë forcën tuaj dhe ta shprehni atë! Në fund të tetorit, Venusi do të kthehet i favorshëm: marrëdhëniet që po shfaqen do të kenë një të ardhme të rëndësishme.

Peshqit

Sipas parashikimeve astrale, do të ndjeni një shqetësim të thellë dhe do të luftoni ta fshihni atë nga personat që ju rrethojnë. Ju nuk jeni në formë të shkëlqyer, por duhet të përpiqeni të reagoni. Përveç mendimeve të përditshme, ato që lidhen me jetën tuaj personale, këto ditë edhe rrethanat e jashtme janë sjellë për të përkeqësuar gjendjen tuaj shpirtërore. Ndonjëherë është e mjaftueshme për të lexuar lajme negative që morali juaj të bjerë shumë. Bëhuni të fortë!

HOROSKOPI I JAVËS 19-25 TETOR 2020

Dashi

Sipas horoskopit, këtë javë do të duhet të punoni shumë për të rigjetur mirëkuptimin në çift. Nëse është e nevojshme, do të duhet të sqaroni gjithçka që nuk po funksionon midis jush dhe partnerit tuaj, duke kërkuar zgjidhje konkrete dhe duke qenë të kujdesshëm që të mos bini në akuza. Marrëdhëniet me Gaforren dhe Bricjapin do të përmirësohen! Në punë, duhet të distancoheni nga ata që ju shkaktojnë ankth ose probleme. Ditët e para të javës do të jenë të mira për të propozuar idetë tuaja.

Demi

Do të jenë ditë shumë premtuese për dashuri, sidomos nga e Mërkura e tutje. Ata që janë vetëm duhet të përfshihen pa menduar shumë, ndërsa çiftet që kanë provuar ndonjë hezitim do të gjejnë një mënyrë për t’u rilidhur. Në punë, mos u nervozoni nëse ka një pengesë ose një vonesë të vogël. Në gjysmën e dytë të javës, mund të vijnë mundësi të reja që nuk duhet t’i humbni.

Binjakët

Në këtë moment, mund të lindin disa dyshime në dashuri. Kushdo që sapo ka filluar një marrëdhënie të re nuk do të jetë plotësisht i sigurt. Çiftet afatgjata mund të ndjehen pak të mërzitur, të lodhur. Asgjë edhe aq shqetësuese! Do të mjaftojë pak durim dhe përkushtim dhe gjërat do të shkojnë në vend. Tetori është një muaj i rëndësishëm për punën, por problemet personale mund të largojnë vëmendjen nga pjesa tjetër.

Gaforrja

Ju do të keni yje veçanërisht bujare, nëse vendosni ta mbyllni me të kaluarën tuaj, të përfshiheni në një marrëdhënie të re. Kini kujdes për Shigjetarin dhe Ujorin, sepse ata mund t’ju japin disa momente tensioni! Çiftet afatgjata duhet t’u kushtojnë vëmendje ditëve të martë dhe të enjte; pjesa tjetër e javës do të jetë e qetë. Në punë do të duhet të jeni të gatshëm dhe të përgjegjshëm dhe mund të arrini shumë.

Luani

Sipas horoskopit, java e re do të jetë shumë e mirë në dashuri. Ju nuk do të keni momente të mëdha tensioni, por as nuk do të keni emocione të forta. Kjo sepse do të zhyteni shumë në çështjet profesionale ose personale. Mund të ketë një problem për t’u zgjidhur: ruajeni qetësinë. Disa mundësi të reja mund të paraqiten gjatë kësaj jave, por do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, edhe me shpenzimet.

Virgjëresha

Me Venusin në shenjën tuaj do të jeni karizmatikë dhe magjepsës si kurrë më parë. Bëni një përpjekje të hiqni dorë nga kufizimet që i vendosni vetes! Keni nevojë për të kompensuar kohën e humbur. Në frontin e biznesit, do të keni shanse të shkëlqyera të dilni dhe të jeni të suksesshëm. Kush do të ndeshë një problem për t’u zgjidhur, një moment mjaft të komplikuar, do të jetë në gjendje të ketë një ndërhyrje të jashtme të papritur, por patjetër shpëtuese.

Peshorja

Bëhuni gati, sepse nga java tjetër Venusi do të vijë në shenjën tuaj. Nëse nuk përmbaheni për shkak të frikës ose pasigurisë, do të keni mundësi të arta për të sjellë ose rikthyer dashurinë në jetën tuaj. Edhe në punë më në fund do të keni një qiell më të favorshëm. Përvishni mëngët dhe merruni me punë, qoftë edhe për të kundërshtuar ndikimin e kundërt të Marsit.

Akrepi

Vazhdon të jetë një kohë shumë interesante për dashurinë. Mos përfitoni nga karizma që do t’ju duhet e të hidheni në marrëdhënie të pamundura ose, edhe më keq, në histori të shumta në të njëjtën kohë! Edhe në punë do keni yje shumë bujarë. Përballë disa vështirësive, shmangni grindjet për gjithçka ose dorëzimin ndaj tundimit për të hedhur gjithçka në erë.

Shigjetari

Sipas horoskopit, javën e ardhshme do të duhet të përpiqeni të sqaroni ndjenjat tuaja. Çfarë dëshironi vërtet? Dikush mund të ketë filluar një histori të re dhe tashmë është plot dyshime. Personi tjetër mund të jetë kthyer edhe në një barrë që ju doni ta hiqni qafe. Mundohuni të mos premtoni dete dhe male kur nuk jeni të bindur! Edhe ata që jetojnë një lidhje më të qëndrueshme do të duhet të përpiqen të mos bëjnë polemikë me partnerin. Në punë, nëse një projekt ka pësuar ndonjë vonesë ose ngadalësim, do të jetë në gjendje të rikuperohet deri në fund të këtij viti.

Bricjapi

Premton të jetë një javë madhështore për dashurinë. Beqarët do kenë më shumë mundësi për të takuar persona të këndshëm. Nëse jeni të interesuar për një person, duhet të bëni një hap përpara: yjet do t’ju ndihmojnë! Nëse jeni çift, do të duhet të përfitoni nga ditët në vijim për të rikuperuar mirëkuptimin e humbur në ditët e kaluara. Në punë do të keni Jupiterin dhe Saturnin në pamje të shkëlqyer: shfrytëzoni rastin për të rregulluar ato marrëdhënie paksa të çala.

Ujori

Ju duhet të merrni ca kohë për të reflektuar mbi marrëdhënien tuaj në çift, për të pastruar kokën dhe ndoshta të bëni plane të reja me partnerin. Ndonjëherë dëshironi të jeni në qendër të vëmendjes së partnerit, madje do të dëshironit të shihnit xhelozi ndaj jush. Herë të tjera ju mungon ajri, doni më shumë liri. Në punë nuk është koha të bëni zgjedhje të rrezikshme!

Peshqit

Venusi në aspektin e kundërt mund të sjellë ndonjë nervozizëm, në mos edhe zemërim. Ka nga ata që do t’i ankohen partnerit të tyre për gjithçka, të cilët do të mendojnë të hakmerren përmes disa shkeljeve. Beqarët nuk do të ndiejnë dëshirën për të takuar njerëz të rinj. Sidoqoftë, në punë, propozimet e reja mund të vijnë. Janë për t’u marrë në konsideratë.

HOROSKOPI E HËNË 18 TETOR 2020

Dashi

Siç parashikon horoskopi, do të jetë një ditë madhështore për atë që ka të bëjë me dashurinë. Nëse diçka e bukur ka lindur në shtator, tani e tutje ajo do të mbrohet në çdo mënyrë. Në punë, megjithatë, ju vazhdoni të zvarrisni problemet pas problemeve që nga fillimi i vitit.

Demi

Kjo e hënë dhe e martë do të jenë dy ditë të favorshme për ata që duan të rikuperojnë një lidhje në çift, të gjejnë harmoni me partnerin e tyre pas disa ditësh kontraste. Yjet do ju inkurajojnë të merrni vendime të rëndësishme. Në punë duhet të bëni atë që është rreptësisht e nevojshme dhe asgjë më shumë. Shtyni debatet për një herë tjetër.

Binjakët

Siç tregon horoskopi, e hëna dhe e marta do të jenë dy ditë të këqija. Ju mund të ndiheni shumë të zemëruar – prisni për të mërkurën para se të bëni zgjedhje ose të përfshiheni në debate. Në ndërkohë, përpiquni të qëndroni të qetë. Në punë, ata që duan të kërkojnë një punë të re do të mbështeten nga yjet, edhe pse lodhja fillon të ndihet gjithnjë e më shumë.

Gaforrja

Sipas parashikimeve astrologjike, Venusi do të jetë akoma në aspektin harmonik dhe do të mbështesë, në veçanti, çiftet e forta, ato afatgjata. Në punë, dikush mund të ndihet i pamotivuar për të bërë gjithmonë të njëjtat aktivitete. Ata që janë të rinj do të duhet të punojnë shumë për të ndërtuar një bazë të qëndrueshme ekonomike.

Luani

Duhet të filloni të sqaroni marrëdhënien tuaj si çift, të kuptoni se ku është. Mos i lini vend historive të dëmshme! Gjatë ditës në punë, pak nervozizëm mund të dalë në sipërfaqe. Nëse nuk jeni të kujdesshëm, do të rrezikoni të grindeni me ndonjë bashkëpunëtor ose një epror.

Virgjëresha

Do të jetë një ditë mjaft e qetë. Në dashuri nuk do të ketë probleme të mëdha, por polemika mund të lindin në mbrëmje. Bëni kujdes! Në frontin e punës, mundësi të reja janë gati të mbërrijnë për t’u kapur në ajër. Bëhuni gati!

Peshorja

Siç parashikohet nga horoskopi, Hëna do të jetë në aspektin harmonik: përveç marrjes së një doze të mirë energjie shtesë, mund të keni disa takime të reja. Në punë, mund të keni një mundësi të artë që do t’ju lejojë të tregoni cilësitë tuaja: përfitoni nga ajo! Do të keni ide për të mos u nënvlerësuar.

Akrepi

Sipas parashikimeve astrologjike, do të jetë një ditë shumë e favorshme në dashuri. Ndjenjat do të lulëzojnë! Në punë duhet të përpiqeni të mos humbni mundësitë që do ju trokasin në derë, edhe pse jo gjithmonë do të varet nga ju.

Shigjetari

Ju duhet të përpiqeni të jeni më racionalë dhe të ekuilibruar, sepse këto ditë dukeni intolerantë ndaj gjithçkaje dhe të gjithëve. Në punë, dikush mund të ndjehet i sikletosur nga ajo që bën. Nëse është kështu, kjo do të thotë që duhet të përvishni mëngët dhe të gjeni mënyra të reja, më të kënaqshme.

Bricjapi

Mund të ndiheni pak të pakënaqur nga pikëpamja e punës. Edhe nëse jo gjithçka shkon siç dëshironi, përpiquni të mos projektoni nervozizmin tuaj në marrëdhënie. Nëse po kaloni disa ndryshime të mëdha në karrierë, armatosuni me shumë dinakëri dhe mendje të shëndoshë.

Ujori

Falë Hënës në një aspekt të favorshëm, ju mund të përfshiheni dhe të takoni njerëz të rinj. Për më tepër, e hëna do të jetë dita e duhur për të filluar zgjidhjen e atyre problemeve të marrëdhënieve që kishin lindur në të kaluarën. Në punë, do të fillojë një fazë më premtuese që do të lërë gjurmë në jetën tuaj.

Peshqit

Sipas parashikimeve astrale, do të duhet të bëni shumë kujdes, sepse do të jeni shumë të lodhur dhe të shqetësuar. Çiftet që kanë përjetuar konflikte në ditët e fundit do të duhet të përpiqen shumë për të qenë të qetë. Në punë përpiquni të jeni të duruar dhe mos humbni durimin për gjithçka! Mundësi të reja në horizont!


Send this to a friend