VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E SHTUNË 30 NËNTOR 2019

By | November 30, 2019

Komentet

HOROSKOPI E ENJTE 6 GUSHT 2020

Dashi

Kërkoni dikë që me të vërtetë e respektoni ose admironi. Nisni një bisedë me këtë person duke thyer akullin mes jush. Në aspektin profesional, gjasat janë që të filloni një projekt fitimprurës.

Demi

Pse ta harxhoni tërë energjinë tuaj te njerëzit e rinj që nuk i njihni shumë mirë? Ju duhet të përqendroheni te njerëzit që tashmë ju njohin dhe vlerësojnë. Ata meritojnë përfitimin e zgjuarsisë dhe ngrohtësisë suaj të mrekullueshme më shumë se kushdo tjetër.

Binjaket

Diçka po ju bën që t’i shikoni të tjerët në mënyrë objektive, dhe ju ndoshta do t’i shihni gjërat përmes një filtri. Mos u tregoni shumë dogmatikë në mendimet tuaja për personat që ju rrethojnë. Në planin financiar, parashikohet të merrni disa informacione interesante.

Gaforrja

Të qenit vetëm ka meritat e saj. Në fund të fundit, ju mund të bëni atë që dëshironi. Por a ju mungon fryma e ekipit? Nëse po, duhet të përqendroheni që të angazhoheni më shumë me njerëzit. Ju mund të bëni një ndryshim të vërtetë në jetën e njerëzve.

Luani

Pavarësisht nëse po filloni një lidhje apo jeni në një të tillë tashmë, mund të prisni që romanca juaj e vogël dhe e qetë të forcohet pak! Papritur ky person do të dëshirojë të jetë kudo që jeni ju. Me paratë nuk po kaloni një marrëdhënie të mirë sot.

Virgjeresha

Nëse detyrimet familjare janë qendra e botës tuaj tani, ndoshta po e ekzagjeroni pak, veçanërisht nëse ato po shkaktojnë një konflikt në jetën tuaj shoqërore. Mund të jetë e vështirë për të balancuar të dy botët, por ju mund ta bëni atë. Thjesht duhet të provosh pak më shumë. Mos kini frikë të kërkoni atë që ju nevojitet.

Peshorja

Ndonjëherë futesh në një fazë në të cilën gjithçka që dëshiron të bësh është të pushosh, dhe nganjëherë futesh në një fazë në të cilën gjithçka që dëshiron të bësh është punë. Nuk është fundi i botës. Ju nuk mund ta detyroni veten që të bëni atë që nuk doni.

Akrepi

A jeni penduar për një blerje të fundit? Nuk është për t’u habitur. Ju po bëheni më konservatorë rreth blerjeve tuaja. Nëse mund ta ktheni, veproni kështu. Mund të mos jetë i përshtatshëm, por do t’ju bëjë të ndiheni më mirë për veten tuaj. Nëse nuk mund ta ktheni, konsideroni që t’ia jepni një shoku që mund ta shijojë më shumë se ju.

Shigjetari

Sharmi juaj unik ju mundëson ta rrethoni veten tuaj me një larmi njerëzish. Eshtë një kohë e mirë për t’u lidhur me njerëz që mund të kenë disa mundësi interesante për karrierën tuaj. Pyesni njerëzit në lidhje me idetë e tyre, motivimet e tyre dhe ato që dëshirojnë më shumë.

Bricjapi

Sot mund të përballeni me disa pengesa rastësore në vendin e punës. Reagimi juaj duhet të jetë i qetë dhe pa nervozizëm. Sa i përket planit romantik, nëse nuk jeni në një lidhje sentimentale sot mund të njiheni me një person interesant.

Ujori

Eshtë koha për të hedhur një vështrim tjetër në kalendarin tuaj. Nëse po planifikoni të realizoni disa ditë pushime, është kohë e favorshme për ta bërë këtë. Sa i përket planit financiar, ai paraqitet pa ndonjë problem.

Peshqit

Ju keni mundësinë të merrni disa leksione të vlefshme sot, por do të duhet të konsultoheni me figurat e autoritetit në jetën tuaj siç janë prindërit, mësuesit, eprorët. Kur bëhet fjalë për të marrë trajnime apo këshilla që ju nevojiten, nuk mund të lejoni që asgjë t’ju ndalojë. Mendoni për veten tuaj dhe pastaj bëni atë që është më e mira për ju!

HOROSKOPI E MËRKURË 5 GUSHT 2020

Dashi

Një person i huaj mund të ketë një ndikim shumë pozitiv në jetën tuaj sot. Ato që mund të thonë mund t’ju befasojë. Eksplorimi i një kulture të ndryshme do të jetë kënaqësi dhe do t’ju frymëzojë për gjëra të reja në jetën tuaj.

Demi

Dita e sotme do t’ju sjellë një shans për të nxitur rutinën tuaj normale. Nëse dëshironi më shumë adrenalinë, keni fat! Besoni veten dhe thjesht shihni se çfarë ndodh. Pavarësisht nga rezultati, do të jeni më mirë.

Binjaket

A po ndiheni të mbingarkuar nga dikush apo diçka e re në jetën tuaj? Pavarësisht nëse jeni të mbingarkuar në një mënyrë të mirë apo në një mënyrë të keqe, dita e sotme ju sjell një shans për të marrë kontrollin që ju nevojitet kaq dëshpërimisht. Do të keni mundësi të drejtoni situatën ku dëshironi të shkojë.

Gaforrja

Në punë, ju duhet t’i kujtoni vetes që jo gjithçka prehet plotësisht mbi supet tuaja. Ndaloni t’i bëni presion vetes në aspektin profesional. Sot mund të njihni një person interesant që mund të rezultojë personi që keni endërruar gjithmonë.

Luani

Nëse jeni përpjekur të filloni një romancë të re, ose thjesht po kërkoni të forconi nivelin e romancës në marrëdhënien tuaj aktuale, sot mund të keni një mundësi të mrekullueshme! Ju mund të krijoni një ambient të përsosur për disa momente marramendëse dhe t’i tregoni dikujt të caktuar se sa i vlerësoni ato në jetën tuaj.

Virgjeresha

Ju keni pritur kohën e duhur për të kapur një shans dhe dita e sotme mund të rezervojë diçka interesante në aspektin profesional. Nëse tregoni gatishmërinë e duhur, gjithçka do të shkojë sipas planeve tuaja. Në marrëdhënien tuaj në çift, mund të kaloni një normale.

Peshorja

Emocionet e shëmtuara po rriten brenda jush sot, dhe nuk ka rëndësi pse. Po kaloni nëpër disa ndjesi të ndryshme dhe do t’ju duhet që t’i sqaroni ato. Nëse jeni në një lidhje, gjasat janë që të kaloni momente të mrekullueshme me partnerin.

Akrepi

Edhe nëse jeni në mes të një marrëveshje biznesi, duhet të dëgjoni instiktin tuaj nëse ai ju thotë të largoheni në minutën e fundit. Mendja juaj është e akorduar në energjitë e njerëzve të tjerë sot, dhe ju do të jeni në gjendje të kuptoni kur dikush po gënjen. Në dashuri, mësoni të jeni më tolerant.

Shigjetari

Mund të ndjehet si një aventurë kur një person tërheqës të hyjë papritur në orbitën tuaj. Para se të filloni një bisedë, vëzhgojeni atë për pak kohë. Dëgjoni ato që thonë, si e thonë dhe si reagojnë njerëzit ndaj tij. Ky është një person që i pëlqen të merret seriozisht.

Bricjapi

Ju jeni prekeni më shumë nga faktet dhe shifrat sesa nga lotët ose nga tradhtia. Ju jeni të uritur për mendimin analitik tani, dhe mendja juaj dëshiron të shohë gjërat në terma bardh e zi. Prandaj, do të shoqëroheni më shumë me njerëz që nuk janë të interesuar të bëjnë biseda të vogla, por që synojnë projekte të rëndësishme.

Ujori

Mos harroni se miqtë tuaj kanë jetën e tyre, edhe pse ata gjithmonë kanë qenë prane jush për të dëgjuar problemet tuaja dhe për t’ju inkurajuar. Do të ishte e këshillueshme që të tregoheni më i pavarur në disa vendime profesionale. Në dashuri, gjërat duken stabël.

Peshqit

Falë një arritjeje të kohëve të fundit, duhet të ndjeheni shumë më të sigurt! Ju mund të keni një mundësi të shkëlqyeshme për të fituar më shumë autoritet gjatë jetës tuaj dhe të vini në veprim disa ide të reja. Pavarësia juaj është diçka që duhet ta shijoni

HOROSKOPI E MARTË 4 GUSHT 2020

Dashi

Natyra juaj e dhembshur ju ka ndihmuar të krijoni disa marrëdhënie shumë të forta. Por dhembshuria juaj ndonjëherë mund të bëjë që të shqetësoheni për problemet që nuk janë tuajat. Problemet e njerëzve të tjerë, sipas përcaktimit, janë të tyre! Dhe ata duhet t’i zgjidhin ato. Nuk mund të përfshihesh aq shumë sa të vuani netë pa gjumë!

Demi

Emocionet tuaja më të thella kanë dalë në sipërfaqe shumë kohët e fundit, dhe ato mund të shkaktojnë që ju të veproni në një mënyrë shumë të paparashikueshme. Por e mira është se çfarëdo debati që do të nisni, ndoshta i ka ardhur koha që të diskutohet. Ju e dini, se përmes diskutimeve mund të bëhet përparim i vërtetë midis jush dhe dikujt që doni.

Binjaket

Popullariteti juaj është padyshim në rritje tani, por mund të rritet me një ritëm më të ngadaltë nga sa dëshironi. Megjithatë jeni në rrugën drejt famës dhe adhurimit. Kjo do t’ju ndihmojë të shijoni çdo moment dhe të vlerësoni njerëzit që ju japin gëzim. Transformimet që po kaloni nuk do t’ju japin kënaqësi të menjëhershme.

Gaforrja

Shëndeti juaj është diçka që duhet ta merrni më seriozisht sesa më parë. Vetëm sepse ndiheni mirë dhe dukeni shkëlqyeshëm nuk do të thotë që nuk do të përfitonit nga një kontroll. Do t’ju duhet të jeni në një formë perfekte për t’u marrë me disa çështje të rëndësishme profesionale. Në aspektin sentimental, mendoni më shumë për partnerin.

Luani

Mos u çuditni shumë nëse zbuloni se diçka është shumë më ndryshe nga sa mendonit. Shenjat ishin atje, por ju thjesht nuk morët kohë për t’i parë si duhet. Ky duhet të jetë një mësim për ju. Tani e tutje, shikoni më thellë në çështjet që ndikojnë në jetën tuaj. Mos ndiqni vetëm atë që thonë ata që janë në pushtet. Jo vetëm që do të fuqizoheni, por do t’u tregoni atyre se po i kushtoni vëmendje asaj që po bëjnë.

Virgjëresha

Mundohuni t’i shtyni gjërat në nivelin tjetër, veçanërisht në lidhje me njohuritë e përgjithshme. Ju duhet të ushqeni anën tuaj kureshtare me ide dhe debate të shëndetshme, jo duke harxhuar kohë me. thashetheme. Tregohuni më shumë aktiv kur bëhet fjalë për të mësuarit. Mendoni për mendjen tuaj si një muskul.

Peshorja

Ju pëlqejnë shumë të mirat materiale. Blerja do të jetë gjithçka që dëshironi të bëni sot. Kjo mund të jetë një mënyrë e shkëlqyeshme për të kaluar ditën, por a keni para për t’u zhytur në diçka të tillë? Situata financiare nuk ju favorizon prandaj do të tregoheshit të zgjuar nëse do të kurseni. Ju nuk keni nevojë t’i jepni vetes gjithçka që dëshironi gjatë gjithë kohës.

Akrepi

Një person shumë i sjellshëm mund të hyjë në jetën tuaj, dhe ju do të ndjeni një tërheqje magnetike drejt tij. Ndiqeni atë. Shkoni atje ku shkon ai. Ju keni pritur prej kohësh që dikush t’ju tregojë një mënyrë më të mirë për t’i bërë gjërat. Ky mentor do të ju ndihmojë të identifikoni një tërësi të re qëllimesh në jetën tuaj.

Shigjetari

A keni vërejtur se segmentet e rrethit tuaj shoqëror duket se po shkëputen në njësi më të vogla? Mund të përpiqeni të kuptoni pse po ndodh kjo, por cili është qëllimi? Riorganizimi ndodh gjatë gjithë kohës, dhe zakonisht është një proces organik dhe i nevojshëm. Edhe në aspektin romantik, mund të përballeni me ndryshime pozitive.

Bricjapi

Një nga miqtë tuaj mund të duket më i largët kohët e fundit. Nëse ky fakt nuk ju pëlqen, atëherë komunikoni me atë për të kuptuar se çfarë po ndodh mes jush. Ai do ta vlerësojnë gjestin edhe nëse nuk përgjigjet menjëherë. Në punë, mund të hasni në disa problematika teknike që do i kaloni me mjeshtëri.

Ujori

Një nga gjërat që ju bëni më mirë është ta mbani energjinë e lartë. Ju keni një aftësi të madhe për t’i bërë njerëzit të punojnë së bashku gjithashtu. Vendosini ato talente në përdorim të mirë në shërbim të të tjerëve. Një ditë do t’ju duhet një ndihmë, dhe do të ketë shumë njerëz të gatshëm për t’ju ndihmuar.

Peshqit

A ndiheni të dyzuar se si t’i drejtoheni dikujt për një çështje të vështirë? Përgjigja është që thjesht që ta filloni atë bisedë! Lërini ata të dinë se çfarë mendoni se është e gabuar dhe çfarë mendoni se duhet të bërë e drejtë. Sapo të filloni të flisni, gjërat menjëherë do të bëhen të qeta dhe do të ndiheni mirë.

HOROSKOPI I JAVËS 3-9 GUSHT 2020

Dashi21. mars – 20. prill

Këtë jave duhet te bëni shume kujdes nga ndikimi pervers i Neptunit. Papritur personi me te cilin ndani jetën mund te ndryshoje dhe do ju dalin plot keqkuptime. Veten me qetësi dhe dialog mund t’i zgjidhni problemet. Beqaret do influencohen pozitivisht nga yjet dhe optimizmi do i shoqërojë ne çdo moment. Ka mundësi qe nga mesi i javës ata te bien koke e këmbë ne dashuri me disa persona dhe mund te ndërmarrin hapa te mëdha. Financat do jene te begata. Edhe gjendja shëndetësore ka mundësi te përmirësohet shume dhe do ndieni energjike. Ne pune do jeni te përgjegjshëm dhe nuk do bëni gabime aspak. Jeta familjare do jete e mrekullueshme.

Demi21. prill – 21. maj

Fale Venusit, ka mundësi qe jeta juaj ne çift te ece me se miri këtë jave. Do gjeni gjuhen e përbashkët me partnerin dhe do përjetoni te dy emocione te këndshme. Beqaret gjithashtu do mbështeten nga yjet dhe do afrohen me tepër me personin qe kane rene koke e këmbë ne dashuri. Financat ne përgjithësi do jete te stabilizuara megjithatë nuk duhet te rrezikoni shume duke shpenzuar shuma marramendëse. Shëndeti do kete disa shqetësime te vogla, por asgjë për t’u shqetësuar. Një kure me fruta e perime dhe një gjumë me i mire do ju rikthejnë shpejt ne forme. Ne pune do bëni me shume përpjekje se me pare dhe situata do vije duke u përmirësuar ndjeshëm. Familja do jete e qete.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Ka mundësi qe këtë jave te mbizotërojë rutina ne jetën tuaj ne çift. Shpesh here kjo do ju duket mbytëse, por kujdes mos bini pre e ndonjë provokimi nga dikush. Disa do mundohen vetëm t’iu lëndojnë. Beqaret do kenë një jave te zakonshme dhe pa ndonjë takim mbresëlënës. Do ju duhet te presin ende disa kohe për te bere ndryshime. Financat ka mundësi te mos i menaxhoni si duhet dhe ne fundjave do ju dalin vështirësi. Shëndeti here do jete i mire dhe here mund te ketë disa shqetësime te vogla. Kujdesuni pak me tepër për ta. Ne pune do ju duhet me shume durim, këmbëngulje dhe largpamësi për te arritur majat. Ne familje do i rregulloni te gjitha problemet.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Jave e mbushur me çaste te lumtura do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Do ndiheni gjithë kohës mire pranë atij qe dashuroni. Beqaret do kenë plot takime interesante te cilat do i shfrytëzojnë ne maksimum. Shume gjera do ndryshojnë për ta qe ditën e mërkurë. Ne planin financiar nuk duhet te ndërmerrni shume rreziqe vetëm qe ta ndryshoni situatën ne te cilën ndodheni. Për shëndet me te mire, merruni me aktivitet fizik dhe ushqehuni ne mënyrën me te mire te mundshme. Ne pune do keni vështirësi për t’i konkretizuar te gjitha planet, por me pak sakrifica do mund t’ia dilni mbanë. Pranojeni edhe mbështetjen e kolegeve. jeta familjare do jete e trazuar.

Luani23. korrik – 22. gusht

Jave e vështirë do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Do jeni shume kokëfortë dhe nuk do pranoni te bëni ato qe do ju kërkojë partneri. Po nuk ndryshuar do pendoheni për gjithë jetën. Beqaret do i rikthehen një lidhjeje te vjetër, por kësaj here do mendohen me kujdes para se te hedhin hapa. Ne planin financiar do ju duhet akoma me tepër maturi dhe përkujdes. Hua nuk duhet te jepni për asnjë lloj arsyeje. Shëndeti do jete i kënaqshëm. Nuk do i ndieni me as shqetësimet qe kishit nga stomaku dhe nga shtylla kurrizore. Ne pune do jeni pasive dhe do i lini gjerat pas dore. Koleget do përfitojnë nga kjo sjellje e juaja dhe ju do humbni shume. Me familjaret gjerat do ecin me se miri.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Jave pozitive do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Do pajtoheni me partnerin dhe tashme do i shihni gjerat me një sy krejtësisht tjetër. Edhe momentet intime do shtohen. Beqaret do kenë plot mundësi si për aventura kalimtare ashtu edhe për lidhje serioze. Do jete ne dorën e tyre me pas nëse do përfitojnë apo jo. Buxheti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme, por kjo nuk do te thotë qe ju nuk do kryeni dot shpenzimet e nevojshme. Turbullirat yjore do sjellin shqetësime shëndetësore. Do ndiheni te lodhur, pa fuqi dhe mund te keni dhimbje ne disa pjese te trupit. Ne pune do i arrini një e nga një te gjitha objektivat qe i kishit vene vetes. Jeta familjare do jete e trazuar.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Venusi, përendesha e dashurisë do i vizitoje këtë jave ata qe janë ne një lidhje. Gjerat mes tyre kane për te ecur me mire dhe pasioni ka gjase te shtohet. Beqaret gjithashtu do ndihen te lumtur pasi qe ditët e para do vendosin te fillojnë një lidhje me personin qe e kane njohur para disa kohesh. Ne planin financiar duhet te tregoheni te kujdesshëm edhe sikur gjendja te jete e mire. Po filluan problemet situata mund te marre shpejt tatëpjetën. Gjendja shëndetësore ka për te qene shume here me e mire se një jave me pare. Do ndiheni energjike. Ne pune do jeni luftarake dhe mjaft elokuente. Çdo gjë qe keni dashur do e arrini. Ambienti ne familje do jete mjaft i ngrohte.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Jeta juaj ne çift do jete e privilegjuar gjate gjithë kësaj jave. Do keni një komunikim te ngrohte me partnerin dhe nuk do keni as mosmarrëveshjen me te vogël. Disa mund te marrin edhe vendime te mëdha. Beqaret do jene mjaft entuziaste sepse me ne fund do arrijnë ta bëjnë për vete personin për te cilin kane ëndërruar gjithë këto kohe. Ne planin financiar do iu jepet mundësia ta përmirësoni mjaft situatën. Përfitoni nga kjo për te hequr edhe disa para mënjanë. Gjendja shëndetësore nuk do jete e keqe, përveç ndonjë dhimbje koke apo shpine qe mund te ndieni për pak momente. Ne pune do ndryshoni tërësisht profil, por do keni me tepër arritje. Ne familje duhet te kërkoni falje për gabimet e bëra.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Këtë jave duhet te përkujdeseni me tepër për partnerin tuaj dhe nuk duhet ta lini atë pas dore. përgatisni surpriza për te dhe mos reshtni se ja shprehuri ndjenjat me mënyra nga me te ndryshmet. Beqaret do kenë plot takime premtuese, por nuk do ndihen ende gati te hedhin hapa. Le ta shfrytëzojnë këtë periudhe për t’u njohur me mire e me pas le te hedhin hapa. Sektori i financave do ketë përmirësime te jashtëzakonshme. Shpesh nuk do ju besohet se po ju ndodhin juve këto. Shëndeti do filloje te përmirësohet pas te martës. Nuk do keni me asnjë lloj shqetësimi. Ne pune do mbizotërojë gjate gjithë kohës rutina. Jeta familjare do ndriçohet nga dielli dhe çdo gjë do ece për mrekulli.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Jeta juaj ne çift do ketë prioritet absolut gjate gjithë kësaj jave. Mund te lini shume gjera te tjera pas dore vetëm e vetëm qe te kaloni me tepër kohe me partnerin dhe te dashuroheni si ta ndieni. Beqaret do jene flirtues ne pafundësi dhe do e kenë shume me te thjeshte ta bëjnë për vete këdo qe do pëlqejnë. Buxheti nuk do jete i keq ne fillim te javës, por për shkak te shpenzimeve te konsiderueshme qe do kryeni, gjendja mund te përkeqësohet. Mundohuni vetëm mos arrini fundin sepse zor se do rimëkëmbeni me pas. Shëndeti do lere për te dëshiruar. Do keni shqetësime te njëpasnjëshme. Ne pune mos u tregoni te pamatur, por mendohuni para se te veproni. Familja pa probleme.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Kjo jave nuk do filloje shume mire për ata qe janë ne një lidhje Shpesh do ndiheni konfuze dhe nuk do dini çfarë hapash te hidhni. Vetëm pas te premtes situata do normalizohet. Beqaret duhet te tregohen sa me realiste dhe nuk duhet te kërkojnë gjera te pamundura. Saturni do ju ndihmoje te ruani ekuilibrin ne planin financiar. Do ecni me llogari dhe kjo do i mbaje larg problemet. Shëndeti do jete i mire. Edhe ata qe kane qene me grip apo kane pasur shqetësime te ndryshme, do ndihen disi me te qete. Ne pune do keni pengesa te njëpasnjëshme dhe me zor do i arrini objektivat qe i kishit vene vetes. Ne familje mos u tregoni autoritare, por silluni sa me te qete.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Mos u tregoni te padrejte me partnerin tuaj gjate kësaj jave sepse ka rrezik qe ta largoni atë nga vetja. Mundohuni nga ana tjetër te ruani qetësinë dhe te leni pak me tepër lëshime. Beqaret do kenë dite pozitive dhe nga mesi i javës mund te takojnë edhe persona interesante. Ne planin financiar do ketë veçse përmirësim te situatës dhe do arrini t’i kryeni disa shpenzime me tepër nga zakonisht. Shëndeti nuk do jete ne formën me te mire, sidomos për ata qe kohet e fundit kane mbajtur dieta ekstreme. Ne pune do merrni promocione për shkak te arritjeve qe keni pasur. Shefat do ju shprehin se ndihen te privilegjuar qe ju kane ne stafin e tyre. Me familjaret tregohuni me bujare.

HOROSKOPI E HËNË 3 GUSHT 2020

Dashi
Nëse ndjeni se dikush ju ka bërë një padrejtësi, as mos e mendoni hakmarrjen. Ai person do ta marrë përgjigjen nga energjia juaj pozitive. Në aspektin profesional, gjasat janë që të merrni disa lajme shumë pozitive që do t’jua ndryshojnë ditën për mirë.

Demi
Vendosni detyrën e adresimit të marrëdhënieve tuaja me një mik në krye të listës suaj të përparësive sot. Ka shumë gjëra që po ndodhin në këtë raport, dhe ju keni një ide të mirë se çfarë është. Në aspektin financiar, mund të përballeni me një vendim që mund t’ju shkaktojë më së shumti zhgënjim.

Binjakët
Ju mund të merrni një konfirmim objektiv se sa tërheqës jeni me të vërtetë sot kur një i huaj t’ju bëjë një kompliment. Kjo rritje e besimit do të bëjë çudira për shëndetin tuaj fizik, si dhe për gjendjen tuaj mendore sepse do t’ju inkurajojë të merrni vendime të rëndësishme. Ju jeni shumë afër asaj që dëshironi të arrini.

Gaforrja
Çdo tranzicion në karrierë që po kaloni tani mund të jetë shumë emocionuese, por kini kujdes që të mos barazoni ndryshimin e karrierës me përmirësimin e karrierës! Kjo rutinë e re do të bëhet përfundimisht një rutinë e vjetër, pa marrë parasysh sa ngazëlluese janë fillimisht përgjegjësitë tuaja të reja. Ju duhet t’i jepni vetes kohë të vendoseni së pari në rolin tuaj të ri.

Luani
Nëse ju pëlqen ajo që dikush po bën ose thotë sot, tregojuni atyre se sa i admironi ata. Egoja juaj do të marrë një nxitje nga akti për të lavdëruar dikë tjetër, kështu që shkoni përpara dhe bëjeni atë. Jo vetëm që do ta bëni ditën e tyre më të mirë, por gjithashtu do t’u jepni atyre një mbështetje shumë të nevojshme.

Virgjëresha
Përmbajuni axhendës tuaj së pari, edhe nëse kjo kërkon që ju të shkaktoni disa konflikte në një grup. Në fund të fundit, jo gjithmonë mund të sakrifikoni atë që është më e mira për ty, në mënyrë që të jesh shoku më i mirë i të gjithëve. Në fund të fundit, njerëzit do të duhet t’ju respektojnë juve sepse i përmbaheni parimeve tuaja dhe nuk i nënshtroheni presionit të shumicës.

Peshorja
Natyra juaj bujare, e kujdesshme mund t’ju joshë që të hidheni në veprim sot. Ju shpresoni të bëni paqe! Por duhet të përpiqeni shumë për t’i rezistuar kësaj kërkese edhe nëse mendoni se rezistimi do t’i bëjë njerëzit të mendojnë se jeni egoist. Një investim që keni realizuar kohë më parë do të nisë të japë rezultatet e para.

Akrepi
Sapo të kuptoni se dikush ju ka zhgënjyer pa pushim, më në fund do t’i shihni për ata që janë në të vërtetë. Tani mund të bëhet e qartë se ai thjesht nuk është personi që mendonit se ishte, dhe është koha që ju ta pranoni. Të qenit në një standard të lartë nuk funksionon për të gjithë.

Shigjetari
Ka shumë energji të rëndë emocionale përreth jush, dhe kjo mund të bëjë që ju të filloni të ndjeheni pa humor dhe të ngadaltë. Mos u shqetësoni për këtë. Njerëzit që ju njohin dhe respektojnë nuk do të mërziten për këtë. Sa i përket një raporti, përpiquni të tregoheni sa më realist me pritshmëritë tuaja.

Bricjapi
Një takim i befasishëm me dikë nga e kaluara juaj mund të ngjallë shumë emocione të vështira sot. Ju duhet të organizoni këto emocione nëse doni t’i kaloni ato. Vendosini gjërat në perspektivë. Mos harroni se ato janë thjesht ndjenja.

Ujori
Dikush që e keni njohur për një kohë shumë të gjatë, papritmas mund t’ju shohë në një dritë krejt të re, dhe mund të përballeni me ndonjë pyetje të pazakontë. Ky shkëmbim mund të ngjallë ndjenja të thella për të dy dhe mund të krijojë një distancë të përkohshme midis jush. Mundohuni ta shihni këtë si një mundësi rritjeje, jo si pengesë në marrëdhënien tuaj.

Peshqit
Ambicia mund t’ju pengojë në rrugën tuaj tani sepse ju jeni duke e përdorur atë shumë! Në vend të kësaj, prisni për realizimin e gjërave pak më gjatë. Mos veproni me nxitim. Sa i përket aspektit sentimental, gjasat janë që të merrni disa sinjale pozitive nga partneri juaj.

HOROSKOPI E DIEL 2 GUSHT 2020

Dashi
Puna me një prej kolegëve tuaj do të jetë veçanërisht argëtuese dhe shpërblyese sot. Nuk do të ketë konflikte mes jush. Përkundrazi, do të ketë një harmoni të madhe. Ekziston një ndjenjë e mirënjohjes reciproke dhe të dy do të jeni duke e shijuar kete.
Demi
Njerëz nga e kaluara do të dalin përsëri para jush sot. Ka gjasa që kjo t’ju shqetësojë. Lërini gjërat të rrjedhin natyrshëm. Ata janë më të interesuar për ju sesa mund ta mendoni.
Binjakët
Nëse jeni duke kërkuar më shumë romancë në jetën tuaj, mund ta gjeni sot. Përpiquni ta rindërtoni marrëdhënien tuaj. Trajtimi i vetes si duhet nuk ju kushton asgjë. Beqarët e kësaj shenje pritet të kalojnë një ditë perfekte.
Gaforrja
Jini të kujdesshëm perpara disa problemeve sot. Nëse do te tregoheni të vemendshëm, mund të përfitoni më shumë nga konflikti dhe sfidat sesa nga paqja dhe qetësia, kështu që shihni anën pozitive të situatave të tilla.
Luani
Mund të takohesh me dikë sot, i cili/e cila do ju falë kënaqësi gjatë bisedave që mund të zhvilloni. Njihuni me këtë person dhe përpiquni të mësoni më shumë rreth teknikës së tij. Ekziston mundësia të merrni një detyrë të re në aspektin profesional.
Virgjëresha
Mund t’ju shfaqen disa pengesa të vogla sot. Ka gjasa që disa persona të përpiqen të ngadalësojnë ritmin tuaj në aspektin profesional. Sa i përket anës personale, dikush është përpjekur të tërheqë vëmendjen tuaj për një kohë të gjatë. Jini të hapur për biseda të reja dhe do të ndriçoni ditën e dikujt!
Peshorja
Nëse keni qenë duke pritur kohën e duhur për të dhënë një ide ose për të bindur dikë që të ndryshojë mendim lidhur me një çështje të caktuar, sot është dita e duhur! Do të jeni të mbushur plot energji dhe aftësi bindëse.
Akrepi
Mund të lexoni shumicën e njerëzve si një libër, por do të zbuloni se jo përherë mund të jetë e lehtë. Disa njerez rreth jush mund të jenë mjaft miqësorën por edhe të tërhequr njëkohësisht. Në vend që të lodhni veten per t’i kuptuar të gjithë , tërhiquni. Tregojuni atyre se edhe ju keni misteret tuaj.
Shigjetari
Miqësia për ju është shumë e rendësishme dhe jepni shumë për të. Por ndonjëherë ndjeni sikur nuk merrni të njejtën sjellje prej miqve tuaj. Kjo është thjesht një ndjesi e juaja, pasi jo të gjithë janë të aftë të përcjellin emocionet dhe t’ju tregojnë se sa i rëndësishëm jeni për ta.
Bricjapi
Ekziston mundësia të merrni një lajm mjaft të mirë sot. Energji pozitive që mund të merrni do t’ju ndihmojë të kaperceni mbi çdo pengesë para rrugës suaj dhe t’ju mbajë të përqendruar në gjërat që me të vërtetë kanë rëndësi në jetën tuaj. Ndajini këtë lajm të mirë edhe me miqtë tuaj.
Ujori
Mos u ndikoni nga emocionet e sotme dhe mos arrini në përfundime, pasi nuk është dita e duhur. Thjesht merrini gjërat me qetësi, përpunoni ato që keni mësuar dhe ndjehuni të kënaqur me gjithçka keni arritur deri sot. Fokusohuni më shumë tek e tashmja sesa tek e ardhmja. Mos lejoni që frika e së ardhmes të ndikojë te lumturia juaj.
Peshqit
Nëse gjatë kësaj kohe keni bërë durim teksa dikush ju ka sulmuar, është koha të ngrini zërin dhe t’i bëni ballë situatave të tilla të pakëndshme. Sa i përket marrëdhënies në çift, rekomandohet të mos i përshpejtoni gjërat, ndaj përpiquni t’i arrini synimet tuaja në mënyrë graduale.

HOROSKOPI I MUAJIT GUSHT 2020

Dashi

Muaji i gushtit do të trazohet pak nga pikëpamja e ndjenjave. Pas një qëndrimi të gjatë në shenjën e Binjakëve, Venusi futet në Gaforre: një tranzit jo i favorshëm për shenjën tuaj e cila rrezikon të sjellë tensione midis jush dhe partnerit tuaj. Kjo përsa ju përket fushës së ndjenjave por në fushën profesionale do të jetë shumë ndryshe. Duke filluar nga data 6/8 planeti Mërkur do të kthehet në favorin tuaj, duke ju dhënë kontakte të reja dhe stimuj të rinj. Shëndeti fizik do të sigurohet më Marsin në shenjën tuaj.

Demi

A jeni gati të provoni një muaj plot pasion? Duke filluar nga data 8/8 planeti Venus do të veprojë në favorin tuaj, duke ju dhënë shumë emocione të bukura. Për beqarët mund të ketë takime të destinuara të zgjasin dhe shumë përtej verës. Nga pikëpamja profesionale mund të mos shkojë mirë të paktën deri në datën 21/8 kur planeti Mërkur do të bëjë komunikimin me drejtuesit dhe kolegët më të vështirë. Por deri në fund të muajit ju do të jeni në gjendje të rikuperoheni: me Jupiterin dhe Saturnin në anën tuaj suksesi afatgjatë do të jetë i juaji.

Binjakët

Këtë muaj duke filluar nga data 8/8 –planeti Venus do të braktis shenjën tuaj pas një qëndrimi të gjatë. Në këtë pikë duhet të keni ide shumë të qarta në lidhje me fushën e ndjenjave: në të keqe e në të mirë sigurisht që jeni më të vetdijshëm për veten tuaj dhe këtë muaj do ta provoni atë duke treguar një pjekuri që do të habisë dhe partnerin tuaj. Mërkuri i favorshëm deri në datën 21/8 do t’ju ndihmojë të krijoni marrëdhënie të reja si afektive ashtu dhe profesionale. Planeti Marsi ju garanton shëndet të mirë.

Gaforrja:

Në muajin gusht shenja juaj do të qeveriset nga planeti Venus, i cili duke filluar nga data 8/8 do të shkëlqeje në shenjën tuaj, duke ju dhënë një muaj të mbushur me dashuri dhe pasion. Çiftet që sapo e kanë filluar lidhjen e tyre do të zbulojnë një mirëkuptim të ri dhe do të bëjnë plane për të ardhmen, ndërsa beqarët mund të kenë takime të destinuara që të zgjasin. Mërkuri në lidhje deri në datën 6/8 do të kthehet të buzëqeshe tek ju duke filluar nga data 21/8 duke ju sjell mundësi të reja dhe lajme të mira nga larg. Marsi në një pozicion të pafavorshëm për fat të keq do t’ju bëjë të ndjeheni pak më të lodhur.

Luani

Muaji gusht do të karakterizohet nga hyrja e Mërkurit: duke filluar nga data 8/8 ky planet do t’ju jap një ingranazh shtesë në marrëdhëniet ndërnjerzore, duke ju bërë vërtetë të parezistueshëm. Do të jeni në gjendje të shfrytëzoni aftësitë tuaja si në fushat afektive ashtu dhe në ato profesionale duke qënë gjithmonë karizmatik dhe super bindës. Do të jetë një verë plot energji, në të cilën do të rikuperoni një fillim mjaft të komplikuar të vitit.

Virgjëresha

Më në fund muaji gusht sjell pak qetësi në jetën tuaj sentimentale. Pas disa muajsh me Venusin në një pozitë jo të favorshme në shenjën tuaj, duke filluar nga data 8/8 planeti i dashurisë do të kthehet në anën tuaj, duke ju ndihmuar të zgjidhni çështjet e pazgjidhura me partnerin tuaj ose duke inkurajuar takime të reja.Për më tepër duke filluar nga data 21/8 edhe në sferën profesionale do të vijnë kënaqësi të mëdha: Mërkuri në bashkëpunim do t’ju japë mundësinë që ju po kërkoni, ndërsa Jupiteri do të sigurojë suksesin tuaj në planin afatgjatë.

Peshorja

Muaji gusht për fat të keq nuk do të jetë e lehtë për shenjën tuaj përsa i përket fushës së ndjenjave: duke filluar nga data 8/8 planeti Venus do të hyjë në shenjën e Gaforres duke ju sjellë tensione dhe grindje në jetën tuaj si çift. Për beqarët do të jetë e vështirë të bëjnë takime që tejkalojnë flirtimin e thjeshtë të verës. Marsi në kundërshtim për më tepër do t’ju bëjë të ndiheni mjaft të lodhur dhe të stresuar. Për fat të mirë mund të ketë disa mundësi të mira në vendin e punës në pjesën e parë të muajit, për pjesën tjetër lejoni vetes një relaksim.

Akrepi

Muaji gusht do të ‘vlojë’ për shenjën tuaj duke filluar nga data 8/8 . Venusi në Gaforre do të jetë i gatshmë për të zgjuar tek ju dëshirën për të dashuruar dhe shumë pasion. Pavarësisht nëse është një flirtim veror apo një histori dashurie e destinuar të zgjasë ka shumë pak rëndësi, pasi kënaqësitë nuk do të mungojnë këtë muaj të nxehtë. Kini kujdes, megjithatë, të mos bëni zgjedhje të rrezikshme në vendin e punës, të paktën deri në datën 21/8 pasi diçka mund të mos shkojë ashtu siç e prisnit .

Shigjetari

Më në fund mund të merrni frymë: duke filluar nga data 8/8 pas muajsh të gjatë torturash, Venusi nuk do të jetë më në kundërshtim me shenjën tuaj. Tani mund të gjeni qetësi. Çiftet që kanë arritur ti rezistojnë këtij tranzicioni të gjatë të kundërt të Venerës do të jenë më të fortë se kurrë. Nëse nga ana tjetër jeni përsëri beqar sigurisht do të ketë takime interesante, veçanërisht në gjysmën e parë të muajit. Marsi i favorshëm ju jep energji dhe forcën që ju duhet për të filluar të merreni me veten tuaj.

Bricjapi

Për fat të keq muaji gusht nuk sjell lajme të mirë përsa i përket fushës së ndjenjave. Duke filluar nga dta 8/ 8 planeti Venus do të vijë në kundërshtim me shenjën tuaj. Do të ketë mjaft javë të tensionuara midis jush dhe partnerit tuaj ku rreziku i luftimit do të jetë në rend të ditës. Por ka dhe një lajm të mirë për ju dhe ka të bëjë me sferën profesionale: duke filluar nga data 6/8 planeti i Mërkurit nuk do të jetë në kundërshtim me shenjën tuaj dhe në datën 21/8 do të kthehet tek ju t’ju favorizoj në mënyrë aktive:gjysma e dytë e vitit do të jetë i mbushur me suksese për ju.

Ujori

Muaji gusht për shenjën tuaj ka të ngjarë të jetë pak i sheshtë nga pikëpamja sentimentale. Pas një korriku që ‘goditi’ zemra tani do të keni mungesë emocionesh të rëndësishme dhe do të ndjeheni pak të hutuar. Fatkeqësisht duke filluar nga data 6/8 planeti Mërkur do të jetë në kundërshtim me shenjën tuaj dhe kjo do të rrezikojë disa vështërsi në komunikim si në familje dhe në punë. Marsi në shenjën e Dashit gjithashtu do t’ju bëjë të që të bëni shpenzime të kota. Jini të durueshëm pasi nga data 21/8 situata do të përmisohet ndjeshëm.

Peshqit

Lajme të shkëlqyera për shenjën tuaj e cila do të jetojë një gusht pasionant. Më në fund duke filluar nga data 8/8 planeti Venus nuk do të jetë më i pafavorshëm, por pas disa muajsh ai do të kthehet të buzëqesh tek ju duke ju dhuruar një gusht plot emocione veçanërisht në pjesën e parë të muajit. Fatkeqësisht duke filluar nga data 21/8 planeti Mërkur do të vijë në kundërshtim me shenjën tuaj: mund të ndodhin keqkuptime veçanërisht përsa i përket fushës profesionale por asgjë që nuk mund të zgjidhet.

HOROSKOPI E SHTUNË 1 GUSHT 2020

Dashi
Pa e kuptuar se si ose kur ndodhi, ju mund ta gjeni veten mes një konflikti sot. Por gjithçka që duhet të bëni është të përdorni aftësitë tuaja të ndërmjetësimit dhe do a kaloni edhe kete situate pa ndonjë vështirësi. Buzëqeshja juaj mund të sjellë paqe.
Demi
Punët e përditshme dhe bisedat e zakonshme mund të marrin një kuptim tjetër sot. Ka gjasa të hyni në një fazë të vështirë. Sfida sot është të qëndroni neutral ndaj ngjarjeve. Nuk është dita e duhur për të marrë vendime dhe as për t’i bërë njerëzit të drejtojne vemendjen ndaj jush.
Binjakët
Dikush nga e kaluara mund të kthehet në jeten tuaj sot, çfarë te lekund ekuilibrat e vendosura deri tani. Por shqetesimi juaj do të jetë i kotë. Ata thjesht mund të ofrojnë disa mundësi të reja, duke përfshirë edhe një romancë më të nxehtë. Beni kujdes me numrat e panjohur të telefonit.
Gaforrja
Eshtë koha të përqendroheni tek vetja. Fokusohuni në jetën tuaj dhe mos mendoni kaq shumë për të tjerët. Sa i përket aspektit financiar parashikohet një ditë e mirë.
Luani
Do të mendoni rreth mënyrës së duhur për të pasur sukses në punë dhe në jetën tuaj personale. Nëse i kushtoni vëmendjen e duhur kësaj çështje, mos bëni hapa pas. Duhet të përkushtoheni maksimalisht për të arritur qëllimet tuaja në jetë.
Virgjëresha
Beni kujdes nga një konflikt i mundshëm ditën e sotme. Kërkesat e dikujt mund t’ju bëjnë të humbni durimin. Mos u nervozoni kur njerëzit ju propozojnë gjëra që mund të mos funksionojnë. Dëgjojini ata, por mos ndermerrni asnjë veprim pa qartësuar idete tuaja më parë.
Peshorja
Nëse keni nisur një punë të re, mos u shqetësoni nëse në fillim nuk ju shkojnë gjërat ashtu siç dëshironi. Jepini vetes kohën që ju nevojitet për t’iu pershtatur rutinës tuaj të re, mjedisit te ri dhe njerëzve rreth jush. Sa i përket marrëdhënies në çift, mund të mësoni diçka të re për partnerin/paartneren tuaj që do ju fusë në mendime.
Akrepi
Sot do te jeni perpra zgjedhje mes asaj qe duhet te beni dhe asaj qe doni te beni. Vendosni per me te vlefshmen per ju. Nëse dikush po perpiqet të ketë vëmendjen tuaj sot, nuk është koha për një marrëdhënie të re.
Shigjetari
Nuk përjashtohet mundësia që gjërat të mos ju shkojnë sipas planit. Kjo periudhë do të jetë kalimtare sepse shume shpejt suksesi do të jetë në anën tuaj. Ditë jo shumë e konsoliduar sa i përket financave.
Bricjapi
Mund të ndiheni konfuz, pasi do të mendoni rreth disa ideve të reja. Do të kontaktoni me persona, të cilët do të tregohen të gatshëm të bashkëpunojnë me ju. Do të ishte mirë që përveç avantazheve të një projekti, të mendoni edhe rreth rreziqeve të mundshme.
Ujori
Përpara se t’i futeni rutinës së përditshme, përpiquni të kuptoni se çfarë po ndodh përreth. Bëni mirë të jeni i pranishëm kur bëhen diskutime, dëgjoni me vëmendje ato çfarë thuhen. Ndiqni instinktet, pasi po ndodhin gjëra të rëndësishme për ju.
Peshqit
Do të përpiqeni të eliminoni problemet në jetën tuaj personale. Nëse keni një partner, siguroji atij/asaj që jeni i/e qëndrueshëm në mënyrë që të shmangni xhelozitë. Nëse jeni beqar, bëni mirë të mendoni për të ardhmen.

HOROSKOPI E ENJTE 30 KORRIK 2020

Dashi

Kthejeni të gjithë vëmendjen tuaj drejt biznesit sot. Vërtet mund të dëshironi të merreni me gjithçka që kërkon dokumente zyrtare ose takime me profesionistë, por mos merrni asnjë vendim. Ndershmëria dhe integriteti janë një pjesë e rëndësishme e personalitetit tuaj.

Demi

Kaloni me shumë kohë me veten dhe miqtë tuaj sot. Nëse ndiheni të mbingarkuar, të nënvlerësuar ose thjesht të vetmuar, thirrni një mik. Zgjidhni dikë që ju njeh brenda dhe jashtë kështu që do të ndiheni plotësisht të qetë dhe të relaksuar.

Binjakët

Nëse po dilni me dikë, do të doni të siguroheni që ka të njëjtat pritshmëri si ju. Mund ta pyesni me mirësjellje për këtë. Është e mundur që bashkë me partnerin/en të përfshiheni në një pasuri të patundshme.

Gaforrja

Ditë e mirë për të treguar personalitetin tuaj. Rrisni vetevleresimin dhe mos u trembni nga pengesat qe do t’ju dalin para. Përdorni egon dhe inteligjencën për tu perballuar me sfidat që do të hasni gjatë ditëve dhe javëve të ardhshme.

Luani

Tregoni kujdes me impulsivitetin sot. Nuk duhet të shpërfillni atë që zemra po ju thotë të bëni, por bëni kujdes të veçantë që të mos veproni me shpejtësi. Gjërat nuk janë qarta plotësisht, dhe nxitimi mund të cojë drejt një rezultati të gabuar.

Virgjëresha

Do të ndiheni të mprehtë sot, kështu që mund t’i organizoni më mirë gjërat. Mirëpritini idetë e reja, thoni “PO” planeve për ndryshime. Nëse dikush dëshiron të bëhet pjesë e projekteve tuaja, lejojini ato. Është momenti i duhur për bashkëpunim.

Peshorja

Ndonjëherë nuk është e nevojshme të dini çdo detaj përpara se të përfshiheni në diçka të re. Në disa raste do të ishte shumë më mirë nëse nuk jeni shumë të informuar përpara. Tregohuni spontan dhe veproni me vetbesim. Të gjitha gjasat janë të dilni fitimtar ne fund.

Akrepi

Qëndrimi juaj i ri dhe i përmirësuar për marrjen e vendimeve po fillon të funksionojë. Rezultatet do te vijne ngadale, por do te jene te duhurat. Askush tjetër nuk do t’i shohë gjërat si ju, dhe kjo do te jete ne favorin tuaj.

Shigjetari

Jo të gjithë e dinë se kur duhet të tërhiqen dhe t’i japin dikujt tjetër kohën e duhur, por ju duhet ta bëni! Kur te merrni merita për një punë në grup, sigurohuni që të gjithë te marrin pjesën e tyre. Asgje nuk e hedh poshte punen tuaj, ndaj s’keni perse te ndiheni të kërcënuar kur njerëzit që punojne me ju të marrin merita gjithashtu.

Bricjapi

Jepuni të tjerëve atë që dëshironi të merrni prej tyre, dhe gjithçka do të funksionojë ashtu siç doni. Nëse kohët e fundit jeni ndjerë të tjetërsuar nga dikush, sot është dita e duhur t’i tregoni vendin.

Ujori

Do të jeni shumë kuriozë sesi mund të përfundojë një çështje e rëndësishme në aspektin profesional. Përpiquni të bëni kërkimet e duhura, në të kundërt pyesni njerëzit që mund t’ju japin pergjigjet që kërkoni. Jepini vetes kohë për të kuptuar konceptet pas çështjeve të ndërlikuara.

Peshqit

Vendosni prioritetet rreth atyre çfarë dëshironi të realizoni sot. Përpiquni të organizoheni, në mënyrë që gjërat të jenë më të lehta për ju. Nuk do t’ju mungojë mbështetja e partnerit/partneres suaj.

HOROSKOPI E MËRKURË 29 KORRIK 2020

Dashi
Njerëzit që kanë besim tek ju do të kërkojnë mbështetje për t’i ndihmuar të marrin vendimet e duhura. Ju jeni një bashkëpunëtor shumë i vlefshëm, veproni me diplomaci dhe siç ju ka hije. Flisni hapur kur ndjeni se diçka nuk shkon.
Demi
Nëse keni kërkuar një element të humbur apo ide të fshehur do ta gjeni atë në fjalët ose veprimet e dikujt që keni njohur për një kohë të gjatë. Dëgjoni ato që thonë, edhe nëse nuk dinë ta thonë me takt. Ata do t’ju ndihmojnë të përfundoni idetë tuaja.
Binjakët
Bëni kujdes me buxhetin gjatë ditës së sotme. Shqyrtoni nga afër faturat dhe vlerësoni anën tuaj financiare. Përpiquni të gjeni mënyra për të kursyer më shumë para.
Gaforrja
A jeni gati për një romancë të re? Sigurohuni mirë para se të nisni një marrëdhënie të re dhe nëse vërtet e dëshironi një gjë të tillë. Sa i përket aspektit profesional, parashikohen disa probleme të vogla.
Luani
Është shumë e rëndësishme të bëni kujdes me ushqimin. Disa persona të kësaj shenje duhet të nisin menjëherë një dietë ushqimore. Sa i përket jetës në çift, do të kaloni një periudhë mjaft të veçantë.
Virgjëresha
Nuk përjashtohet mundësia që gjërat të mos ju shkojnë sipas planit. Kjo periudhë do të jetë kalimtare sepse shume shpejt suksesi do të jetë në anën tuaj. Ditë jo shumë e konsoliduar sa i përket financave.
Peshorja
Nëse shihni diçka të gabuar dhe keni sugjerime se si ta përmirësoni, atëherë mos hezitoni ta bëni një gjë të tillë. Por mos e bëni këtë vetëm për të nxjerrë në pah aftësitë tuaja, pasi do të krijoni mënjehrë pakënaqësi.
Akrepi
Nëse keni nevojë që të ndryshoni ambient, provojeni. Do te shihni se do të ndiheni më mirë. Në punë dikush mund të përpiqet t’ju nxjerrë pengesa.
Shigjetari
Ekziston mundësia e një fillimi të ri fantastik për ju dhe një udhëtim i gjatë. Nuk përjashtohet mundësia e një ngërçi financiar. Sa i përket aspektit profesional, nuk parashikohen zhvillime të reja.
Bricjapi
Faktet dhe ndjenjat janë një kombinim i pamposhtur që do t’ju drejtojë çdo herë. Edhe nëse vendimi që duhet të merrni është i thjeshtë, mendoni sikur jeta juaj varet prej tij. Shqyrtoni të gjitha opsionet.
Ujori
Nëse doni të ecni përpara, mos shihni nga e kaluara. Kushtojini vëmendje asaj që po ndodh përreth jush dhe përqendrohuni. Lërini idetë e vjetra dhe mundësitë e humbura dhe bëhuni gati për sfida të reja.
Peshqit
Përpiquni t’i shmangni kritikat e tepërta, pasi ka gjasa të mos ua mirëpresin. Asgjë nuk është siç duket, kështu që kushdo që pretendon të ketë një kurë për gjithçka është marrëzi.

HOROSKOPI E MARTË 28 KORRIK 2020

Dashi
Mundohuni t’i kushtoni më shumë vëmendje njerëzve të rinj në jetën tuaj. Ju jeni model dhe keni disa ide interesante nga të cilat ata do të përfitonin. Nëse dikush që ju doni shumë jeton larg, mos harroni t’i përshëndesni me një mesazh apo t’i dërgoni një dhuratë.

Demi
Do të ndiheni të fortë dhe do të veproni me mençuri. Aktualisht mos i ndani informacionet me të tjerët. Nuk përjashtohet mundësia që t’ju jepet një pozicion drejtues në punë.

Binjakët
Ka gjasa që këshilla e dikujt t’ju çojë në drejtim të gabuar. Disa miq apo të afërm mund t’ju kundërshtojnë gjatë një bisede të rëndësishme sot. Megjithatë, përpiquni të mos e ndryshoni mendimin tuaj.

Gaforrja
Tregohuni një dëgjues i vëmendshëm sot, pasi do ta kuptoni menjëherë rezultatin. Ka gjasa të zbuloni disa gjëra që nuk i dinit më parë për rrethin tuaj të ngushtë. Megjithatë, rekomandohet të silleni me dinjitet.

Luani
Universi ju këshillon të mos jeni xheloz, sepse kjo do të krijojë më tepër energji negative rreth jush. Mundohuni ta shihni fitoren e tyre si të ndershme, në vend që ta shihni atë si një fyerje personale. Arritjet e dikujt tjetër nuk kanë asnjë lidhje me ju, kështu që nuk ka kuptim ta marrësh atë në fyerje.

Virgjeresha
Nëse nuk keni bërë asnjë plan për pushimet, sigurohuni që ta bëni atë sot. Edhe nëse nuk mund largoheni per disa kohë nga rutina e përditshme, angazhimi për të bërë diçka të vogël për veten do t’ju sjellë pozitivitet ne jetën tuaj.

Peshorja
A po ndiheni nën presion për të qenë aktiv tani, kur me të vërtetë nuk dëshironi të jeni? Ndiqni gjendjen tuaj shpirtërore, pavarësisht nga ato që mund të thonë të tjerët. Mos u ndikoni nga persona që janë të përqendruar në gjëra që nuk kanë rëndësi për ju.

Akrepi
Për idetë që ju keni tani, do tju duhet një përpjekje për t’i formësuar ato në praktikë. Mendimet tuaja të reja janë plot potencial, por kanë nevojë për një vizion të fortë për t’i shndërruar në realitet. Shikoni përreth dhe krijoni!

Shigjetari
Përralla e një miku mund t’ju bëjë të formuloni një plan hakmarrjeje sot. Vazhdoni të ecni përpara, sepse ka tre anë për çdo histori. Ajo që dini tani është vetëm një pjesë e figurës, dhe do të vijnë informacione të reja që do të ndryshojnë mënyrën se si ndiheni sot. Në qoftë se nuk doni të përfundoni me vezë në fytyrën tuaj, duhet të shmangni konfliktet. Lërini ata të luftojnë betejat e tyre dhe mësoni prej tyre.
Historia e një mikut/mikes suaj mund t’ju bëjë të mendoni ndryshe sot. Tregohuni më të vëmendshëm në aspektin familjar. Tregohuni të arsyeshëm dhe shmangni konfliktet.

Bricjapi
Fantazia do t’ju japë plot energji sot dhe do t’ju bëjë të mendoni pozitivisht. Ëndrrat ndonjëherë mund t’ju argëtojnë, sidomos nëse po kaloni një kohë të mërzitshme. Sa i përket aspektit profesional, parashikohesh ndryshime të rëndësishme.

Ujori
Të qëndrosh pranë dikujt që i pëlqen vetja nuk është ide e mirë. Përpiquni ta shmangni ose t’i tregoni vendin nëse do të jetë e nevojshme. Për beqarët e kësaj shenje parashikohet një ditë me zhvillime të veçanta.

Peshqit
Nëse sot ndiheni të vetmuar mos hezitoni t’i kërkoni ndihmë dikujt pranë jush. Do të keni nevojë për medimin e dikujt që ndodhet në të njëjtën situatë me ju ose që mund të ketë qenë më parë në këtë situatë. Ekziston mundësia që sot të merrni vendimin e duhur, por më parë do t’ju duhet të mblidhni më shumë informacion.

HOROSKOPI I JAVËS 27 KORRIK – 2 GUSHT 2020

Dashi

 

Mendojini me kujdes gjërat këtë javë para se të veproni, pasi vetëm kështu nuk do keni probleme. Ju jeni inteligjentë dhe këtë fakt nuk e mohon dot askush. Nëse jeni në një lidhje do keni debate të forta me partnerin pasi për asgjë nuk do bini dakord me njeri-tjetrin. Në shumë momente do ndiheni vërtet keq dhe do qani. Ju beqarët ka gjasë t’i riktheheni një historie te vjetër, por kësaj here gjerat kanë për të qenë tërësisht ndryshe. Financat nuk do jenë në gjendjen më të mirë të mundshme, gjithsesi nëse tregoheni te kujdesshëm dhe mendoni edhe për të ardhmen gjerat do normalizohen. Shëndeti do jetë më i kënaqshëm se një javë më parë. Nuk do keni më shqetësimet nga barku apo mesi. Edhe në punë do i keni gjërat shumë më të thjeshta dhe do arrini rezultate të larta.

Demi

 

Gjatë kësaj jave do hidhen hapa shumë të rëndësishme. Nëse keni qenë në pritje të një lajmi të madh çdo gjë do ju realizohet. Ju të dashuruarit do i keni mendimet më të qarta dhe do i kuptoni edhe gabimet që keni bërë më parë. Ju beqarët do jeni pafund joshës dhe tërheqës prandaj do e gjeni edhe personin që do iu përshtatet me tepër. Shumë gjera do ndryshojnë për ju duke filluar nga dita e mërkurë. Në planin financiar do jeni më me fat se kurrë më parë, prandaj gjendja do përmirësohet tej mase. Shëndeti mund të ketë shqetësime të vogla ditët e para, por situata do përmirësohet menjëherë. Në pune do ketë ndryshime rrënjësore, kështu që bëhuni gati. Edhe të papunët do marrin lajme pozitive.

Binjakët

 

Këtë javë do jeni të gatshëm të bëni edhe ndryshime për të mirën e të gjithëve. Do e lini pas frikën dhe druajtjen. Nëse jeni në një lidhje do kërkoni një jetë të qete dhe harmonike dhe do bëni çmos që ta arrini. Kënaqësia dhe mirëqenia duken në horizont. Ju beqarët jeni mërzitur aq shumë vetëm sa do mendoni edhe të martoheni pa dashuri. Mos u nxitoni, kësaj jave do keni një takim shumë të rëndësishëm. Saturni do ju ndihmojë të jeni të matur me shpenzimet dhe situata financiare do përmirësohet goxha. Kujdes me shëndetin. Neptuni do ketë ndikim të keq tek ju dhe mund të keni probleme me kolitin, diarre, dhimbje koke apo edhe probleme me gjumin. Në punë do jeni dinamikë dhe plot entuziazëm. Do i arrini objektivat që i keni venë vetes.

Gaforrja

 

Atmosfera do ngrohet kësaj jave për ju dhe gjërat do ecin në rrugën më të mirë të mundshme. Nëse keni një lidhje jo shume te qëndrueshme, këtë periudhë gjërat do fillojnë të ndryshojnë për mirë. Do jeni më afër partnerit tuaj të dashur. Dashuria do iu pushtojë edhe ju beqarët megjithatë mirë është të mos i shkëpusni këmbët nga toka. Shpenzime te tepruara mos kryeni sepse do jetë një jave delikate për sa iu përket financave. Urani dhe Neptuni do e mbrojnë shëndetin tuaj. Bëni vetëm pak kujdes me nervozitetin dhe çdo gjë do shkojë më së miri. Për sa i përket jetës profesionale do jetë javë ideale. Do i keni të gjitha kushtet e nevojshme për të arritur atje ku dëshironi.

Luani

 

Gjatë kësaj jave do ju ndriçohet çdo gjë dhe do e shihni realitetin ashtu si është. Nëse keni një lidhje më në fund do afroheni me partnerin tuaj falë disa projekteve të përbashkëta që do nisni. Keni për ta parë që kur bëheni bashkë jeni një skuadër e pathyeshme. Nëse jeni beqarët do realizojnë takime të reja në disa mbrëmje ku do jeni të ftuar. Ndonjëherë gjërat që rrjedhin natyrshëm janë ato më të bukurat e më të veçantat. Në planin financiar do reflektoni me kujdes para se të hidhni çdo lloj hapi dhe kjo do bëjë që të mos keni tronditje. Shëndeti do ketë probleme të vogla. Ditët e para do keni shqetësime nga barku dhe nga shpina. Në punë mos ecni kuturu, por ua vini njëherë veshin kolegëve të vjetër. Disa mund t’iu japin këshilla me vlerë.

Virgjëresha

 

Kjo javë do jetë e magjishme dhe e mbushur me risi. Çdo çast do jetë i përkryer. Në jetën tuaj në çift do ketë ndryshime rrënjësore gjatë kësaj jave, por çdo gjë do varet nga sjellja e kohëve të fundit. Nëse e keni dashur dhe e keni respektuar partnerin ai do ju bëjë surpriza dhe propozime për diçka më serioze. Nëse jeni grindur do vendosni të qëndroni pak kohë larg. Ju beqarët nuk duhet të pranoni asnjë ftese sepse do lëndoheni. Në planin financiar është momenti të këshilloheni me specialistë që të mos keni të papritura. Shëndeti do jetë disa ditë i mirë e disa ditë jo i qëndrueshëm. Nuk keni si t’iu shpëtoni virozave. Në punë do jeni ambiciozë dhe të arsyeshëm. Gjithçka do ju ecë më mirë nga më parë.

Peshorja

 

Në shumë ditë do ndiheni të ngarkuar dhe aspak mirë emocionalisht, megjithatë do e shtyni javën. Kohët e fundit keni pasur goxha debate me të dashurin tuaj të zemrës dhe kjo klimë e tensionuar nuk iu pëlqen aspak. Humori i partnerit do ndryshojë ashtu si edhe klima në çift. Nëse jeni beqarë dhe takoni dikë interesant mos u ngutni për asgjë. Nëse ju duhet një këshillë kërkojuani miqve. Kujdes me financat sepse po nuk e bëtë sot nesër do jetë shumë vonë. Shëndeti do shkojë mirë dhe ju do jeni dinamike. Gjithsesi mos punoni shumë sepse do lodheni. Në punë, Jupiteri do iu ndihmojë të kaloni çdo pengesë. Do arrini objektivat kryesore që i keni vënë vetes.

Akrepi

 

Paragjykime, mërzitje, debate dhe konflikte do ketë këtë javë. Shumicën e kohës do ndiheni keq. Situata për ju çiftet do jetë e tensionuar. Kësaj here nuk do jeni ju shkaktarët. Partneri po bëhet i padurueshëm dhe sado durim të keni nuk do e ruani dt harmoninë. Për ju beqarët priten flirte. Do pëlqeheni shumë gjatë kësaj jave, por aventurat që do kaloni mund te mos iu pëlqejnë shumë. Saturni ju këshillon të tregoheni vigjilentë me financat për të mos e përkeqësuar gjendjen. Për sa i përket shëndetit nuk do keni për çfarë te ankoheni pasi do jeni në formë shumë të mirë. Në punë duhet të jeni realiste dhe me këmbë në tokë nëse doni të merrni një drejtim të ri. Do merrni një vendim të rëndësishëm.

Shigjetari

 

Kjo javë ka për të qenë e jashtëzakonshme dhe e mbushur me lumturi. Juve që jeni në një lidhje, këtë jave do iu duket sikur do kaloni një muaj mjalti. Partneri do përkujdeset mjaft dhe disa dëshira do iu plotësohen. Neptuni nga ana tjetër do ndikojë pozitivisht tek jeta sentimentale e ju beqarëve. Tregohuni të ndershëm me ato që do shprehni dhe mos u nxitoni për asgjë. Me financat do tregoheni të matur dhe kjo është një cilësi shumë e nevojshme në këtë kohë të vështirë. Në planin shëndetësor nuk do ketë probleme. Rezistenca juaj fizike do jetë e jashtëzakonshme dhe nuk do keni asnjë shqetësim. Mundohuni të mos stresoheni. Ne pune do keni shumë fat dhe çdo objektiv do e arrini pa shumë mundim.

Bricjapi

 

Tregohuni më të organizuar këtë javë dhe mos lini asgjë pas dorë nëse doni që gjithçka t’iu shkojë mirë. Ndikimi i planetëve do ju bëjnë që të jeni më të mbyllur në lidhjen tuaj. Edhe pse mund të keni ndonjë konflikt të vogël, do e kaloni lehtë. Do jetë një javë e qetë, harmonike dhe do bashkëpunoni me njeri-tjetrin. Ju beqarët do joshni shumë, por nuk do e gjeni personin ideal. Buxheti do përmirësohet, por kjo nuk do të thotë që ju mund të shpenzoni sa të doni. Shëndeti në përgjithësi do jetë i mirë. Vetëm moshat më të mëdha mund të kenë probleme me gjumin. Në pune duhet të përfitoni nga mbështetja që po iu jep Jupiteri. Mos e lini t’iu ikë nga duart asnjë rast që do iu jepet.

Ujori

 

Ndonjëherë është më mirë t’ia mbathni nga vendi ku jeni dhe të bëni çdo gjë ndryshe. Kjo javë do jetë shumë më ndryshe nga më parë për juve që jeni në një lidhje. Do jeni të logjikshëm dhe do i pranoni gabimet që keni bërë. Ju beqarët do realizoni takime interesante të cilat kanë për të ndryshuar rrënjësisht të ardhmen. Emocionet do shumëfishohen. Financat do jenë akoma më të begata falë një trashëgimie që do merrni. E kishit ëndërruar prej kohësh këtë gjë. Shëndeti për fat të keq nuk do jetë i mirë. Do keni dhimbje grykësh, dhimbje koke dhe do jeni pa fuqi. Bëni vizita tek mjeku dhe merrni kura vitaminash. Në punë do jeni ekip i fortë dhe keni për ta përmbyllur me sukses atë që keni arritur.

Peshqit

 

Para se të hidhni çdo hap, reflektoni dhe mendohuni mirë këtë javë. Ndani ndonjë mendim edhe me miqtë e ngushtë. Ju qe jeni në një lidhje nuk duhet t’i dramatizoni gjërat sepse do e prishni harmoninë me dorën tuaj. Mundohuni që herë pas here të hapni edhe rrugë. Ju beqarët do jeni të ndjeshëm dhe ka rrezik të bini pre e çdokujt që do iu joshë. Kujdes me hapat sepse më pas nuk do ketë më kthim mbrapa. Në planin financiar do dini si ta mbani situatën nën kontroll. Nuk do kryeni aspak shpenzime të pamenduara dhe nuk do jepni as para hua. Shëndeti herë pas here do lërë për të dëshiruar. Do keni dhimbje stomaku, koke, mbase edhe veshkash. Në pune të gjitha përpjekjet e bëra së fundmi do shpërblehen me sukses dhe fitime.