VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E SHTUNË 14 KORRIK 2018

By | July 14, 2018

Komentet

HOROSKOPI E SHTUNË 15 DHJETOR 2018

Në jetën sentimentale mund të keni ndonjë shqetësim të vogël. Por përgjithësisht do të jetë një ditë e qetë. Ne sektorin e financave mund të keni ndonjë përmirësim të lehtë.

Pritet të merrni lajme të mira në sektorin e financave. Në vendin e punës mund të përfshiheni nga disa debate që mund të degjenerojnë nëse nuk ruani qetësinë.

Parashikohet të jetë një ditë mjaft e mirë në aspektin fizik. Kjo gjendje do të pasqyrohet edhe ne aspektin shpirtëror. Shfrytëzojeni këtë ditë për të bërë investime afatgjata.

Kushtojini më shumë vëmendje gjendjes së përgjithshme shpirtërore. Këshilloheni të merreni me sport, joga apo të praktikoni ushtrime frymëmarrjeje për më shumë energji.

Një ditë e kaluar me njerëz të dashur dhe që sjellin energji pozitive te ju është një ditë perfekte. Edhe në sektorin e financave gjërat do të shkojnë mjaft mirë.

Dita e duhur për të zgjidhur disa çështje të lëna pezull. Nëse po mendoni t’i realizoni ato, mos humbisni kohë, sepse nuk do të mungojë favorizmi planetar për të lindurit në këtë shenjë.

Po kaloni momente jo shumë optimiste, por situata do të përmirësohet nga pjesa e dytë e ditës. Kushtojini më shumë vëmendje përmirësimit të gjendjes shpirtërore.

Ditë e mirë për vendime të rëndësishme që mund të ndryshojnë jetën tuaj. Aspekti planetar është mjaft pozitiv ndaj shfrytëzojeni për të realizuar projektet tuaja.

Disa takime surprizë mund të sjellin ide të reja në aspektin profesional. Nëse jeni duke menduar për hapjen e një biznesi, gjërat do t’ju ecin mbarë. Mund të keni oferta të reja pune.

Mund të nisni një lidhje të re dashurie e cila parashikohet të zgjasë. Kjo gjë mund ta ndryshojë gjendje tuaj emocionale. Në punë jo gjithçka po ecën mirë.

Prej një kohe të gjatë nuk po arrini të gjeni veten në aspektin profesional. Duhet të reflektoni dhe njëkohësisht të këshilloheni me një person, i cili ka më shumë eksperiencë se ju.

Nëse nuk tregoni më shumë angazhim, asgjë nuk do të funksionojë si duhet. Gjithçka do ta arrini me shumë mund, por në fund rezultati do t’ju gëzojë shumë.

HOROSKOPI E PREMTE 14 DHJETOR 2018

Sot mund të takoni një mik të vjetër me të cilin mund të ndani kujtime të bukura. Edhe surprizat nuk do të mungojnë gjatë këtij takimi.

Kjo nuk është dita e përshtatshme për të vazhduar përpara me projektet tuaja. Disa pengesa të shkaktuara në mënyrë artificiale do të jenë të pakalueshme.

Mos lejoni që situata financiare të bëhet pengesë për realizimin e qëllimeve tuaja. Ku ka vullnet, ka edhe zgjidhje te suksesshme.

Sot situata në vendin e punës do të jetë mjaft pozitive. Do të arrini të nxirrni në pah anën tuaj më të mirë falë aftësive që keni në disa fusha të ndryshme.

Ditët e fundit mund të jeni ndjerë të lënë pas dore, por kjo jo për fajin tuaj. E tille ka qenë vendosja e planetëve. Shumë shpejt do të jeni sërish në qendër të vëmendjes.

Kjo e sotmja parashikohet të jetë një ditë me të papritura në fushën e ndjenjave. Mund të takoni një person, i cili ka potencialin për të ndryshuar jetën tuaj.

Parashikohet të jetë një ditë e ngarkuar më aktivitete. Nëse nuk e merrni me seriozitet, mund të mos arrini suksesin që kaq shumë e keni dëshiruar.

Përpiquni t’i kanalizoni të gjitha energjitë tuaja drejt qëllimit që i keni vënë vetes në punë. Pa shumë përpjekje, rruga nuk ka për të qenë e lehtë.

Mundohuni të gjeni paqe me veten. Mendoni pozitivisht dhe gjithçka do të jetë në favorin tuaj. Në dashuri keni nevojë për më shumë variacion.

Ka ardhur koha që idetë dhe mendimet tuaja t’i vini në zbatim në mënyrë të suksesshme. Nëse nuk angazhoheni sa duhet, gjasat janë që ato të mos realizohen.

Nuk do të mungojnë angazhimet në vendin e punës, por nuk do të jeni shumë i favorizuar për sukses. Merreni me sportivitet dhe qetësi.

Keni nevojë për më shumë ritëm në jetën tuaj, por jo gjithçka ecën sipas planeve. Prisni edhe pak dhe do të shikoni se situata do të kthehet në favorin tuaj.

HOROSKOPI E ENJTE 13 DHJETOR 2018

Sot do të mund të arrini të sqaroni një herë e mirë disa mosmarrëveshje në raport me dikë. Sot në aspektin krijues do të jeni në një ditë të mirë. Sa i përket çështjeve financiare, gjërat duken stabël.

Tregoni më shumë kujdes për gjendjen shëndetësore. Pak nervozizëm dhe mërzitje do të spikasin në ditën e sotme duke sjellë një sërë detyrimesh të papritura dhe shpenzimesh të kota.

Nga ana financiare ashtu si edhe nga ana sentimentale gjithçka do të shkojë mirë. Vendosja e planetëve ju bën më të qetë e si rezultat arrini që mendoni në mënyrë më të kthjellët.

Dita e sotme edhe pse në përgjithësi do të duket e qetë, do të ketë momente tensioni. Përpiquni që ta kaloni pasditen në shoqërinë e një personi, i cili përgjithësisht sjell energji pozitive tek ju.

Parashikohet një ditë me fat për të lindurit në shenjën tuaj. Gjërat mund të shkojnë mirë në aspektin ekonomik ku parashikohet të merrni frytet e investimeve tuaja. Edhe situata romantike duket e shëndetshme.

Nuk do t’ju mungojë dëshira për të çuar përpara disa projekte të lëna ne mes. Nëse ekziston vullneti atëherë gjithçka do të mund të realizohet. Edhe në fushën e ndjenjave do të keni fat.

Mos hezitoni të pyesni nëse nuk keni informacion mbi diçka. Me ndihmën e të tjerëve do të arrini të keni sukses në aspektin profesional. Një rritje pagese ose një shpërblim duket shumë afër.

Do të jeni mjaft tërheqës dhe joshës në sytë e partnerit tuaj falë rreshtimit te planeve që ju sjellin fat. Për pasojë do të arrini që të zgjidhni edhe disa mosmarrëveshje, të cilat ju kishin stresuar.

Parashikohet të jetë një ditë e ngarkuar me punë, por kjo gjë nuk ju bezdis. Ritmi është diçka që ju pëlqen. Një udhëtim i shkurtër do t’ju vlejë shumë për punën tuaj në të ardhmen e afërt.

Ditë me fat për të pasur sukses ne aspektin profesional. Në çështjet e dashurisë keni nevojë për më shumë energji pozitive. Kohët e fundit keni ndjere nevojën e një personi në krahun tuaj.

Situata ekonomike nuk është në momentet më të mira. Në dashuri do t’ju karakterizojë një entuziazëm dhe një dëshirë për të ndërrmarrë gjëra dhe vendime të rëndësishme. Është kjo fryma e duhur për të ecur përpara.

Po kaloni një fazë pak të vështirë shpirtërore, por yjet parashikojnë një periudhë me fat si në dashuri ashtu edhe në punë. Disa pengesa do t’i kaloni me sukses falë mbështetjes së një miku të mirë.

HOROSKOPI E MËRKURË 12 DHJETOR 2018

Shmangni debatet pa thelb. Zemrat mund të thyhen ose të fitohen, varësisht se sa mirë i luani letrat tuaja. Sot gjithçka ka të bëjë me cilësinë dhe veprimin. Përpjekjet do të japin rezultate jo të mira.

Pavarësisht se ju duket se stuhia po del jashtë kontrollit, do të jeni në gjendje ta përballoni atë. Kini besim në natyrën tuaj. Sot është një ditë që do të shihni shpërblimet e veprimeve tuaja të zellshme.

Jini gati për disa veprime, sepse jeni duke mbërritur një pikë kritike në ciklin tuaj emocional, kur zemra ndihet e rëndë. Duhet ndihma e një dore të fortë për t’ju çuar në një vend të sigurt.

Në një varg dramash intensive emocionale, gjëja e fundit që ju duhet është një tjetër. Për fat të keq, duket se sot e tillë do të jetë dita. Një skenar i pabesueshëm romantik po ju afrohet.

Ka shumë energji në shenjën tuaj. Çfarëdo që të ndodhë, mos lejoni që thëngjijtë të digjen. Vazhdoni të jeni një luftëtar. Mos harroni se në fund të ditës ju duhet të jeni të kënaqur vetëm me punën tuaj.

Trajtojini me kujdes çështjet e ngutshme, sidomos kur është fjala për çështjet romantike dhe nevojat emocionale. Mos i injoroni ndjenjat tuaja në asnjë rrethanë. Ndiqni instinktet përpara se të besoni ndonjë gjë tjetër.

Ndërsa përpiqeni të shprehni mendimet tuaja sot, mund të keni ndjesinë se dikush po hedh ‘rërë’ në fytyrën tuaj. Aftësia juaj për të nxjerrë jashtë loje të tjerët do të jetë mjeti juaj më i fuqishëm.

Mbështetja dhe stabiliteti janë çelësat për të ruajtur një situatë të shëndetshme, sidomos kur bëhet fjalë për emocione gjithnjë të luhatshme. Disa çështje në lidhje me pronën ka të ngjarë të shfaqen në një mënyrë dramatike.

Kjo parashikohet të jetë një ditë jashtëzakonisht sensuale, që ka gjasa të lëkundë emocionet tuaja. Mos u nxitoni! Do të jeni më mirë nëse tregoheni i rezervuar me vendimet tuaja.

Sot është dita juaj për të shkëlqyer në çdo mënyrë. Ka një përqendrim energjie në favorin tuaj, kështu që veproni me guxim dhe pa hezitim. Është koha e duhur për ju që të ecni përpara.

Zemra dhe emocionet tuaja janë në të njëjtën anë, por jo në anën që dëshironi. Shkak mund të jetë një ngjarje nga e kaluara. Përqendrohuni në të tashmen dhe lëreni pas të shkuarën.

Keni aftësinë për të ruajtur qetësinë edhe në momente tensioni. Bëjeni edhe sot këtë, sepse gjasat janë që të përballeni me disa probleme në sektorin e punës. Kjo situatë do të jetë kalimtare.

HOROSKOPI E MARTË 11 DHJETOR 2018

Yjet do ju favorizojnë sot ne aspektin profesional. Parashikohet të keni një promovim që do ju kënaqte. Nga aspekti romantik, mund te keni një nxitje te brendshme për aventurë, e cila nuk do të zgjasë shumë.

Një ditë e mbarë dhe plot fat parashikohet kjo e sotmja për të lindurit në shenjën tuaj. Gjithçka mund t’ju ecë mbarë sot si në aspektin profesional ashtu edhe në dashuri. Me paranë nuk keni marrëdhënie të mirë.

Mund të merrni lajme të mira në lidhje me paratë. Një investim të cilin e keni realizuar vite më parë mund t’ju sjellë fitime të kënaqshme. Në çështjet e dashurisë nuk jeni shumë i përmbushur.

Përpiquni të kaloni më shumë kohë me anëtarët e familjes. Duket se angazhimet e shumta kanë bërë që të lini pas dore njerëzit e afërt. Disa ngjarje të fundit mund ta forcojnë lidhjen tuaj.

Pas një periudhë të vështirë në fushën e ndjenjave dhe dashurisë, duket se po kaloni momente te qeta. Nuk keni nevojë për një partner për të qenë i lumtur. Duke menduar pozitivisht gjërat do ju ecin mbarë.

Dëshira për ndryshim është e madhe në profesionin tuaj, Opsionet nuk janë të shumta. Përpiquni të gjeni një zgjidhje brenda vetes dhe më pas ta konkretizoni atë. Ndihma e dikujt do jetë e nevojshme.

Parashikohen ndryshme pozitive në jetën sentimentale. Vendosja e planetëve ju sjell fat në dashuri. Nuk do të mungojnë eksperiencat e ndryshme, të cilat ju rrisin në karakter dhe ju formësojnë.

Keni një dëshirë të theksuar për variacione në jetë. Aktualisht nuk favorizoheni për të ndërmarrë iniciativa të mëdha. Prisni një moment tjetër për të pasur ndryshime të domethënëse.

Ditë e mbarë dhe me fat në fushën e parave. Duket se një shpërblim i majmë është në horizont. Më shumë sesa ana financiare, ju përmbush suksesi në aspektin profesional. Në dashuri jo gjithçka ecën mirë.

Një dhuratë simbolike mund t’jua bëjë ditën shumë të këndshme. Çështjet e dashurisë po ju ecin mjaft mirë sot. Sa i përket anës profesionale, do të merrni disa lajme të mira . Shfrytëzojeni aspektin e mirë që ju ofrohet.

Nuk është dita më e mirë për sukses në dashuri. Kjo nuk do të thotë se ju duhet të hiqni dorë nga synimet tuaja. Brenda pak ditësh aspekti planetar do të jetë favorizues jo vetëm në dashuri.

Situatë e favorshme në sektorin e parave. Nëse po planifikoni për të bërë një investim, fati nuk do ju mungojë ndaj këshilloheni për të vazhduar përpara me planet dhe projektet tuaja.

HOROSKOPI I JAVËS 10-16 DHJETOR 2018

 

Dashi21. mars – 20. prill

Do jeni shume entuziaste gjate kësaj jave dhe do bëni gjithçka mundni qe te riktheni harmoninë ne çift. Do e surprizoni partnerin tuaj dhe ai do ndihet mire qe iu ka pranë. Takimet pa te ardhme për beqaret do jene te shumta. Përfitoni nëse iu pëlqejnë dhe bëni durim nëse doni diçka me serioze. Ne planin financiar pritet te keni fat dhe te rregulloni problemet qe keni pasur. Kujdes me shëndetin. Hëna do jete ajo qe do influencoje me tepër dhe do iu beje me te dobët fizikisht. Ne jetën profesionale do ketë zhvillime mjaft pozitive. Do keni mundësi te modifikoni edhe mënyrën e te punuarit dhe ne fund te arrini suksesin. Familjes duhet t’i kushtoni me shume vëmendje.

Demi21. prill – 21. maj

Jupiteri do ua mbroje lidhjen gjate gjithë javës. Do ndiheni mire dhe do flisni pa droje për gjithçka me partnerin tuaj. Me ne fund edhe beqaret do mund te bien ne dashuri. Gjithë kërkimi i kohëve te fundit do japë frytet e veta. Pozicioni qe do ketë Neptuni do iu ndihmoje te ekuilibroni buxhetin edhe pse mund te keni vonesa ne hyrjen e te ardhurave. Për sa i përket shëndetit jo vetëm qe do keni rezistence te mire fizike por do mund t’i kaloni edhe disa probleme qe keni pasur. Nëse pini duhan lëreni sa me pare. Ne pune do jeni shume ta hallakatur dhe nuk do keni fare dëshirë te ecni para. Kujdes sepse po i late gjerat pas dore do humbni shume. Familja do ketë një gavete qete.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Merkuri do e mbroje gjate gjithë javës jetën ne çift. Ju do keni mundësi ta thelloni atë dhe te vendosni harmoninë. Beqaret do bien koke e këmbë ne dashuri me dike qe do takojnë. Mos u tregoni shume posesive. Do e keni te vështirë te ekuilibroni buxhetin duke qene se shpenzimet do jene me te mëdha. Mundohuni ta shtrëngoni pak rripin. Kujdes me hipertensionin dhe me gjumin gjate kësaj periudhe. Nëse nuk tregoheni te matur mund te përballeni me goxha probleme. Ne pune do jeni ambicioze dhe aktive. Do keni mundësi ta konsolidoni situatën dhe me mbështetjen e Marsit te arrini atje ku keni dëshiruar gjithmonë. Ne familje duhet te jepni me tepër mbështetje.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Fale Venusit marrëdhënia juaj ne çift gjate kësaj jave do jete me e ngrohte dhe pasioni do te rritet. Do kaloni një periudhe te mbushur me sensualitet. Ata qe kane pasur zënka do te pajtohen. Beqaret do jene paksa me te hallakatur dhe nuk do mund te gjejnë dot personin qe kane kërkuar prej kohesh. Me financat do keni fat. Disa prej jush ka mundësi te heqin edhe disa lek mënjanë. Shëndeti do jete i mbrojtur dhe do keni rezistence te mire fizike. Ruajeni sa me shume këtë dhe mos abuzoni me ushqimin. Ne pune mos u dekurajoni nëse nuk arrini menjëherë atje ku doni. Beni durim dhe gjithçka do shkoje ashtu si keni dëshiruar. Jeta familjare do jete e qëndrueshme.

Luani23. korrik – 22. gusht

Jua qe jeni ne një lidhje do kaloni një dite shume te bukur e cila do ua shtoje dëshirën për te krijuar një familje. Flisni me partnerin sa me shume dhe merrni vendime te përbashkëta. Beqaret duhet te tregohen shume te duruar nëse duan te gjejnë personin qe kane ëndërruar gjithmonë. I duruari i fituari. Me financat nuk do keni probleme, përkundrazi Urani do iu beje me dinamike me menaxhimin e tyre. Shëndeti do jete paska shqetësues. Mund te prekeni nga ndonjë epidemi apo alergji. Kujdes! Situata profesionale do te përmirësohet. Do ua tregoni te gjithëve sa te zotet jeni dhe do kënaqeni me arritjet tuaja. Jeta familjare do jete e qete dhe pa ndonjë gjë te veçante.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Duke pare konfigurimin e Merkurit ne qiellin e çifteve, ka rrezik qe te kaloni një jave paksa delikate. ju do jeni ne forme te shkëlqyer por komunikimi me partnerin do jete i vështirë. Mundohuni qe dialogu te mos shuhet tërësisht. Mundësitë e beqareve për te takuar dike qe iu pëlqen do jene reale. Kujdes mos fiksoheni pas dikujt qe nuk do ua ktheje me te njëjtën monedhe. Yjet do iu ndihmojnë me financat dhe ju do arrini ta stabilizoni buxhetin. Vazhdoni te kujdeseni për shëndetin edhe gjate kësaj jave ne mënyrë qe te mos keni probleme. Ne pune do keni fat dhe ka mundësi te arrini te gjitha objektivat qe i kishit vene vetes. Ne familje do jete jave e qete.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Mos provokoni xhelozinë e partnerit tuaj sot sepse me shume se te fitoni, do humbni. Kjo taktike është e rrezikshme dhe do sjelle mjaft debate. Për beqaret ambienti do ndryshoje tërësisht. Personi qe do takoni do jete fiks ai qe po kërkonit. Financat ne fillim te javës do jene te mira por nëse nuk bëni kujdes me impulsivitetin mund te përballeni me vështirësi. Shëndeti nuk do jete shume i mire. Do jete një jave delikate kjo gjate se cilës duhet te tregoheni sa me te vëmendshëm. Ne pune do ndiheni mire dhe do iu pëlqejë ajo qe bëni. Do jeni mjaft serioze dhe çdo sfide do e çoni deri ne fund. Do merrni vlerësime nga shefat. Jeta familjare do shkoje për mrekulli.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Ne planin sentimental do keni disa mosmarrëveshje gjate kësaj jave. Megjithatë planetët do iu ndihmojnë dhe ne ditët e fundit do kuptoheni me mire me njeri-tjetrin. Beqaret do jene shume joshës e sharmante. Përgatituni për surpriza dhe emocione shume te këndshme. Ne planin financiar do jeni shume këmbëngulës dhe te vendosur për te arritur ato qe doni. Do ia dilni mbanë me sukses. Nuk do keni për çfarë te qaheni për shëndetin. Do keni imunitet dhe do filloni ndonjë diete te shëndetshme. Ne pune do jeni gati te përballeni me gjithçka qe te merrni aprovimin qe kërkoni. Suksesi do jete i garantuar edhe fale yjeve. Jeta familjare nuk do ketë probleme.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Qielli do e favorizoje se tepërmi këtë jave jetën tuaj ne çift. U be kohe qe ishit te shqetësuar dhe nuk po iu gjenit dot zgjidhje problemeve. Beqareve nuk do iu mungojnë dashuriçkat. Disa edhe mund te pajtohen me te dashurit e mëparshëm. Puthjet e zjarrta do jene ne program. Financat do influencohen negativisht. Beni çmos qe te paktën te mos bini ne humnere. Për sa i përket shëndetit, ai nuk do jete i qëndrueshëm. Kujdes me lodhjen e tepërt dhe pagjumësinë. Ambicia ne pune do rritet edhe me shume. Nëse doni te arrini sa me lart ne jetën profesionale duhet te te kujdeseni për çdo veprim tuajin. Ne familje do keni disa divergjenca.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Duke qene se do keni shume ambicie profesionale gjete kësaj jave, do e kaloni ne plan te dyte jetën sentimentale. Beqaret nuk duhet te neglizhojnë asnjë takim sepse mund te takohen edhe me personin qe kane kohe qe e presin. Ekuilibri financiar do te dobësohet. Merrni masa te forta dhe ulni shpenzimet. Vetëm kështu mund t’ia dilni. Pjesa me e madhe do gëzojnë shëndet te mire, por ata qe hane me shume sesa duhet mund te kenë probleme me stomakun. urani do e shtoje edhe me tepër kuriozitetin ne pune dhe ju do doni te provoni gjera te reja. Nëse e vrojtoni mire udhën para se te hidhni hapin do arrini atje ku keni dashur gjithmonë. Ne familje do ndiheni mjaft mire.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Nëse keni një lidhje te forte, asnjë planet nuk do arrije ta destabilizoje atë. Te vështirë do e kenë javën ata qe kane pasur probleme deri me sot. Tregohuni sa me tolerante dhe me te kuptueshëm. Beqaret do kërkojnë një lidhje te qëndrueshme por nuk do mund ta gjejnë dot. Merkuri do jete i favorshëm për planin financiar. Do e organizoni me mire buxhetin dhe për disa te ardhurat do te rriten. Shëndeti do jete i shkëlqyer. Dielli dhe Venusi do iu bëjnë te jeni ne forme te mire fizike dhe psikologjike. Ne pune do jeni mjaft dinamike dhe nuk do neglizhoni as detajin me te vogël. Rezultatet qe do arrini do jene mjaft inkurajuese. Marsi do i rregulloje problemet familjare.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Jupiteri do influencoje gjate gjithë javës ne jetën tuaj ne çift. Ai do iu garantoje harmoni dhe mjaft kënaqësi. Shfrytëzojeni çdo moment. Beqaret do i shtojnë kërkimet. Edhe pse do keni takime pa fund nuk do mund te gjeni personin qe iu përshtatet. Nëse keni probleme financiare mos u dorëzoni por luftoni fort qe t’i rregulloni. Mund t’ia dilni. Shëndeti kryesisht do jete i mire. Mund te keni vetëm pak dhimbje koke nga lodhja dhe dielli. Kujdesuni pak me tepër dhe qëndroni me shume ne hije. Periudhe pozitive për jetën profesionale. Do merrni frytet e te gjithë punës qe keni bere deri me sot. Planifikoni çdo bëni me vone. Plutoni do sjelle turbullira ne jetën familjare.

HOROSKOPI E HËNË 10 DHJETOR 2018

Disa persona të kësaj shenje do të jenë shumë të ashpër gjatë komunikimit me kolegët në punë. Ka gjasa që nga një grup miqsh që keni qenë më parë të ktheheni në armiq, pasi do të mësoni disa informacione të rëndësishme. Ndërsa jashtë pune, ju presin momente shumë të lumtura.

Gjatë ditës së sotme do të merrni lajme të mira. Bëhet fjalë për shëndetin e një familjarit tuaj. Edhe në aspektin personal, gjërat do të ecin pozitivisht. Ndërsa sa i përket aspektit profesional, duhet të punoni gjithnjë e më shumë për të arritur rezultatet që doni.

Binjakët duhet t’i përkushtohet punës sot dhe të mos shpërqendrohen nga asgjë. Suksesi në karrierë varet vetëm nga ju. Ka gjasa t’ju rritet rroga. Në jetën personale do të jeni në harmoni. Pasdite mund të bëni disa blerje të vogla.

Disa persona të kësaj shenje do të përballen me ndenja të çrregullta. Një nga arsyet për këtë mund të jetë një debat në mëngjes me partnerin/partneren. Mund të lodheni shpejt në punë, çfarë nuk do të sjellë rezultate të mira për ju.

Sot do të tregoni fuqinë tuaj më të madhe. Mund të bëni një plan strategjik për t’i shpëtuar krizës financiare. Sa i përket aspektit personal, gjërat nuk do të shkojnë siç duhet. Ndërsa beqarët e kësaj shenje rrezikojnë të hapin një plagë të vjetër sot.

Do të kaloni një ditë jo me shumë entuziazëm. Më së shumti do të mendoni për ditët e pushimit që iu presin në fundvit ose mund të mendoni për një udhëtim. Edhe mbrëmja nuk do të jetë ashtu sikur e prisnit.

Duhet të tregoheni shumë të kujdesshëm sot me njerëzit që iu rrethojnë. Analizoni çdo fjalë që ata iu thonë dhe pranoni me dinjitet vlerësimet që iu bëjnë. Ndërsa sa i përket marrëdhënies në çift, duhet të tregoheni sa më të sinqertë.

Disa Akrepë kanë diçka që duan të ndryshojnë sot në jetën e tyre të përditshme. Kjo do të ndikojë edhe të njerëzit të cilët ju i konsideroni të afërt. Mos u bëni pesimist dhe mos lejoni këto emocione t’ju udhëheqin.

Do të ndiheni shumë komod gjatë ditës së sotme. Nuk do të keni asnjë problem si në aspektin personal ashtu edhe profesional. Do të kaloni një mbrëmje fantastike nën praninë e gjysmës suaj të zemrës.

Bricjapët mund të konfuzohen nga sjellja e disa personave të caktuar. Ka shumë mundësi që dikush t’ju shprehë pëlqimin e tij. Nëse nuk keni ndërmend të nisni një lidhje të re, gjeni fjalët e duhura për ta refuzuar atë duke mos e fyer.

Do të kryeni disa shpenzime për shkak të disa problemeve të papritura. Do ta keni të nevojshme të relaksoheni në shtëpi, pasi qëndrimi i gjatë jashtë mund t’ju shkaktojë irritim. Do t’ju duhen këshillat e familjarëve për një çështje të caktuar.

Do të keni rezultate të kënaqshme në punë. Madje do të ndiheni krenarë për veten. Megjithatë, mos harroni t’i jepni vëmendjen e duhur familjes suaj apo partnerit/partneres, përndryshe mund të përballeni me probleme në këtë drejtim.

HOROSKOPI E DIEL 9 DHJETOR 2018

Ata që janë në një lidhje do marrin vendime shumë të rëndësishme gjatë kësaj dite, të cilat do ua ndryshojnë tërësisht jetën. Me financat tregoni kujdes.

Sot debatet në çift do jenë të pashmangshme. Asgjë nuk do shkojë ashtu si ju e keni menduar në këtë plan. Problemet mund të lindin për shkak të situatës financiare.

Do kaloni momente shumë të lumtura sot pranë partnerit tuaj. Do e keni më të lehtë të flisni hapur dhe qetësisht me të.

Jeta sentimentale do jetë me e bukur gjatë kësaj dite. Do flisni më hapur me personin që keni në krah dhe me pak durim e qetësi do i zgjidhni edhe disa probleme të vogla që kishit pasur.

Me paratë keni një raport jo shumë të mirë. Në dashuri duhet të hidhni hapat e parë drejt zgjidhjes së mosmarrëveshjeve dhe debateve.

Dashuria në çift do influencohet pozitivisht nga yjet gjatë kësaj dite. Do ndiheni më së miri dhe do i kushtoni më tepër kohës jetës intime.

Sot marrëdhënia në çift do jetë pak e tensionuar. Përpiquni të zgjidhni problemet me komunikim. Sa u përket financave, gjithçka duket e qëndrueshme.

Dita mund të nisë me debate sot për çiftet, por me kalimin e orëve, situata do përmirësohet. Fatmirësisht partneri do tolerojë më tepër dhe do hapë rrugë.

Edhe pse jeni në një lidhje, do tundoheni jashtë mase sot nga një person që do takoni. Nuk do i mendoni pasojat, por shumë shpejt do e kuptoni gabimin.

Ditë e paqëndrueshme kjo e sotmja për ata që janë në një lidhje. Nuk do jeni me humor të mirë dhe për çdo gjë do debatoni me partnerin.

Ditë shumë e paqëndrueshme kjo e sotmja për ata që janë në një lidhje. Nuk do bini dakord për asgjë me partnerin dhe debatet do jenë të pafundme.

Shmangni debatet në çift. Yjet nuk janë në favorin tuaj në raportet e dashurisë. Në çështjet financiare keni nevojë për një ndihmë të fortë.

HOROSKOPI E SHTUNË 8 DHJETOR 2018

Do ta kaloni ditën pranë familjes. Kushtojini vëmendje familjarëve, në mënyrë që të krijoni një atmosferë të ngrohtë. Gjithashtu, bëni mirë të planifikoni se si do ta kaloni Vitin e Ri dhe se çfarë dhuratash do të bëni.

Do të bëni disa ndryshime në arredimin e shtëpisë. Madje, mund të blini pajisje të reja, duke zëvendësuar ato të vjetrat. Ndërsa sa i përket lidhjes suaj romantike, gjërat nuk do të shkojnë siç duhet dhe ka gjasa të debatoni shumë.

Binjakët duhet të bëjnë shumë kujdes sot, në mënyrë që të mos nxitohen. Nuk duhet të nxitoheni as për ato veprime që ju mendoni se jeni shumë të sigurt. Mbani veten nën kontroll dhe do të keni rezultate të kënaqshme, pavarësisht pengesave me të cilat mund të përballeni.

Do të kaloni një ditë të qetë dhe do të keni mjaftueshëm kohë për t’u relaksuar. Do të bëni ato aktivitete çfarë dëshironi, duke dalë krejtësisht nga rutina e përditshme. Nëse keni diçka që ju shqetëson, kushtojini vëmendjen e duhur. Ka shanse që ky problem të zgjidhet shumë shpejt.

Do të kaloni një të shtunë të këndshme. Do t’i përkushtoheni maksimalisht vetes suaj. Do të ishte mirë të kishit bërë disa plane më parë, megjithatë gjërat do t’ju shkojnë ashtu siç dëshironi. Në mbrëmje do t’i përkushtoheni partneres/partnerit tuaj.

Disa persona të kësaj shenje do të jenë shumë të interesuar për librat e psikologjisë. Ka gjasa që këto njohuri t’ju duhen sot. Kjo do t’ju ndihmojë t’i lini përshtypjet e duhura një personi të rëndësishëm në jetën tuaj.

Do ta keni të vështirë të flini apo të qetësoheni. Disa persona do të kenë nevojë për ndihmën tuaj sot. Mos u përpiqni të ndihmoni këdo, pasi çdo gjë ka kohën e duhur. Fillimisht duhet të mendoni për veten tuaj dhe të bëni plane për t’u argëtuar.

Është dita kur mund të shpenzoni kohën e duhur me partnerin/partneren tuaj. Do të planifikoni së bashku sesi të organizoni ditën. Personat e kësaj shenje që janë beqarë bëjnë mirë të dëgjojnë këshillat e miqve. Nëse dikush iu fton në një event, mos refuzoni.

Përpiquni të gjeni sot diçka për t’u argëtuar dhe për t’u ndjerë plotësisht të kënaqur. Të njëjtën gjë sugjerojini edhe miqve apo të afërmve tuaj. Në mbrëmje mund të jeni pjesë e një darke mjaft të këndshme, duke e përmbyllur ditën më mirë seç mund ta kishit menduar.

Sot bricjapët mund ta gjejnë veten në një event të pazakontë. Megjithatë, përpiquni të relaksoheni dhe gjërat do të ecin pozitivisht dhe do të ndiheni më pak të stresuar. Kini besim tek vetja, pasi kështu do të dukeni më të besuar para partneres/partnerit tuaj.

Kjo ditë nuk ka gjasa ta kujtoni si një ditë të veçantë. Do të vazhdoni të kryeni detyrat e lëna pas dore gjatë javës dhe do t’u përkushtoheni fëmijëve. Ndërsa beqarët e kësaj shenje rekomandohen të bëjnë kujdes për vetën.

Do të kryeni aktivitete emocionuese, më së shumti të lidhura me sportet ekstreme. Nëse nuk keni qenë asnjëherë pjesë e sporteve ekstreme në të kaluarën, sot do të ndryshoni tërësisht mendim për to. Ka gjasa të nisni një lidhje të re romantike.

HOROSKOPI E PREMTE 7 DHJETOR 2018

Do të përpiqeni maksimalisht të stabilizoni jetën tuaj. Gjëja e parë për të cilën duhet të kujdeseni është karriera. Mos refuzoni disa ndryshime në jetën tuaj, nëse janë ndryshime të arsyeshme. Sa i përket jetës personale, rekomandohet të mos ndërhyni në atë çfarë po ndodh, pasi nuk do të mund ta ndalni dot.

Personat e kësaj shenje mund të ndihen në ankth për të ardhmen e tyre. Ka gjasa që shkak për këtë të jetë një bisedë me partnerin/partneren tuaj. Mos i merrni për bazë të gjitha lajmet negative që ju vijnë sot.

Bëni kujdes me ushqimin! Duhet të mbani nën kontroll peshën, pasi ka gjasa të përballeni me disa problem shëndetësore. Një tjetër çështje e rëndësishme për ju do të jetë edhe zgjedhja e një dhurate. Mendoni në mënyrë kreative, pasi do t’ju ndihmojë ta zgjidhni lehtësisht këtë.

Ka gjasa të merrni një lajm shumë të mirë nga një i afërmi juaj, që do t’ju gëzojë pamasë. Ndërsa pasdite nuk parashikohet të keni ndonjë plan për t’u argëtuar, duke rënë në monotoni. Nuk do të keni mundësi të takoheni me partnerin/partneren tuaj për shkak të axhendës së tij/saj të ngarkuar.

Do të përjetoni emocione shumë të këndshme sot. Ndoshta mund të merrni pjesë në një event, ku do të ketë plot të huaj. Mos humbisni mundësinë për të lidhur kontakte edhe me ndokënd që mund t’ju tërheqë. Çiftet e martuara do të kalojnë një mbrëmje mjaft romantike.

Mos hezitoni të ndërmerrni vendime të rëndësishme sot. Ekziston mundësia që të vendosni për të ardhmen e martesës apo lidhjes suaj romantike. Në mbrëmje mund t’ju dalë një faturë e papritur, e cila është mjaft e kushtueshme.

Do të jetë një ditë pa ndonjë rezultat të rëndësishëm. Madje, nuk do të ndiheni aq energjik sa duhet. Bëni çfarë të mundeni për të qenë në formë dhe kujdesuni sa më shumë për shëndetin. Mos harroni t’i qëndroni strikt një diete të balancuar.

Akrepat mund të shmangnin me sukses shumë probleme sot. Duke treguar largpamësi, mund të sigurojnë marrëveshje shumë të mira biznesi. Sa i përket anës shëndetësore, do të çliroheni nga një problem që vuani prej kohësh.

Disa Shigjetarë do të shqetësohen rreth asaj çfarë mund të mos ndodhë kurrë. Kjo është një qasje e gabuar, e cila mund t’ju rëndojë psikologjikisht. Në vend që të mos përfshiheni nga paniku pa arsye, mendoni pozitivisht dhe bëni plane sesi ta kaloni sa më këndshëm mbrëmjen.

Bricjapët mund të gjejnë një hobi të ri. Bëhet fjalë për diçka interesante, por shumë të shtrenjtë. Dita do të kalojë qetë dhe me energji pozitive. Prioritet do të jenë komunikimi dhe takimi me miqtë.

Do të kaloni një të premte shumë të këndshme, por do të ndjeni mungesën e mikut/mikes suaj të ngushtë. Mos u shqetësoni dhe mos u ndjeni të ofenduar meqë ai/ajo nuk ka përmbushur premtimin. Në mbrëmje ju rekomandohet të shkoni në një vend, ku ju lidhin kujtime të shumta.

Rrezikoni të përfshiheni nga rutina dhe të mos gjeni kohën e duhur për t’u relaksuar. Gjatë ditës do të keni nevojë për ndihmë dhe mos hezitoni ta kërkoni atë. Ndërsa në darkë dikush do të ketë nevojë për ndihmën tuaj dhe për këtë arsye do të anuloni planet për sot.

HOROSKOPI E ENJTE 6 DHJETOR 2018

Do të kërkoni të arrini rezultate mbresëlënëse. Gjatë ditës fati juaj mund të ndryshojë shumë dhe bëhet fjalë për ndryshime pozitive. Ka gjasa t’ju kthehet një miku juaj i ngushtë. Në aspektin personal, diçka shumë e këndshme do të ndodhë.

Mos u tregoni të dobët përballë disa vështirësive të përkohshme. Këto probleme do të zhduken shumë shpejt dhe do të ndiheni sërish të lumtur. Gjatë pjesës së parë të ditës do ndiheni shumë nervozë, megjithatë bëni mirë të shpërfillni fjalët e disa personave që nuk ju bëjnë të ndiheni mirë.

Do të keni sukses në romancë. Nëse keni debatuar kohët e fundit me partneren/partnerin tuaj, sot ka gjasa që të pajtoheni. Disa persona të kësaj shenje mund të jenë në kërkim të dashurisë së vërtetë. Dëgjoni zemrën dhe ajo do t’ju sinjalizojë se ku të gjeni gjysmën tuaj perfekte.

Do të ndiheni shumë mirë gjatë ditës së sotme. Bëni mirë të jeni optimistë, pasi vetëm kështu mund të arrini sukses në jetën tuaj profesionale dhe personale. Është e rëndësishme që të vendosni se çfarë keni prioritet dhe të besoni në vetvete.

Personat e kësaj shenje këshillohen ta kalojnë këtë ditë duke shijuar ato çfarë kanë arritur. Ka gjasa që të arrini sukses edhe në një fushë me të cilën nuk jeni hasur më parë. Sa i përket aspektit personal, nuk do të ketë ndryshime.

Do ta kaloni ditën duke menduar për të shkuarën. Do të mërziteni teksa do të kujtoni një dështim në aspektin personal. Përpiquni që të mos qëndroni tek ato kujtime dhe të ecni përpara, pasi kështu mund të shkatërroni ditën.

Nuk do të jetë e nevojshme t’i vërtetoni çdo gjë dikujt. Çfarë problemi ka nëse jo të gjithë e vlerësojnë dinjitetin tuaj? E rëndësishme është që të vlerësoheni nga familja, miqtë dhe persona të tjerë të afërt.

Duhet të analizoni sërish marrëdhëniet tuaja me persona të seksit të kundërt. Duhet të mendoni nëse ka respekt, besim apo dashuri nga ana e partnerit/partneres suaj. Ndërsa personat e shenjës së akrepit që janë beqarë, duhet të punojnë më shumë për të kuptuar veten.

Disa Shigjetarë do ta shpenzojnë ditën nën hijen e dyshimit. Kjo ka të bëjë më së shumti me të ardhmen tuaj. Pyesni familjarët tuaj se çfarë mendojnë lidhur me këtë çështje. Por mund të mbështeteni edhe tek intuita juaj.

Mund të merrni një dhuratë të madhe. Ka gjasa të mos impresionoheni por bëni mirë t’i fshihni emocionet. Do të përballeni me disa situata të sikletshme si në familje, ashtu edhe në punë. Shmangni personat, të cilëve nuk iu kuptohet qëndrimi.

Ujorët nuk duhet të ndjekin këshillën e askujt sot. Mbajeni vetë jetën tuaj nën kontroll dhe përpiquni të ndiqni kursin e duhur. Mos ngrini dyshime dhe duhet të keni sa më shumë besim tek vetvetja.

Mund të ndiheni shumë mirë psikologjikisht sot. Megjithatë, mos u shqetësoni. Një sërë problemesh me të cilat jeni përballur do të përfundojnë shumë shpejt. Do të kaloni të qetë nën shoqërinë e partnerit/partneres suaj.

HOROSKOPI E MËRKURË 5 DHJETOR 2018

Personat e shenjës së Dashit duhet të përpiqen të gjejnë kompromis. Ka gjasa të përballeni me probleme në punë. Për t’i shmangur ato, bëni kujdes kur flisni me shefat tuaj. Në mbrëmje përpiquni të gjeni mënyrën më të mirë për t’u relaksuar.

Mund të gjeni kohë për t’iu përkushtuar paraqitjes suaj të jashtme. Do të bëni disa blerje, të cilat do t’ju ndryshojnë një pjesë të mirë të garderobës suaj, çfarë do t’ju ndihmojë për një udhëtim që do të realizoni së shpejti. Mund të konsumoni një bisedë të rëndësishme me partnerin/partneren tuaj.

Shumë persona të kësaj shenje do të komunikojnë lehtë me brezin e ri. Përpiquni t’u jepni atyre jo vetëm njohuri, por t’iu flisni edhe për ndjenjat shpirtërore. Ka gjasa që të mbrëmje të kërkoni mendimin e një personi me shumë përvojë, lidhur me një çështje që po ju mundon.

Mund të realizoni disa takime të rëndësishme gjatë kësaj të mërkure, të cilat do t’ju vlejnë shumë në aspektin profesional. Mbrëmja do të jetë shumë më e qetë. Ka gjasa të gjeni një objekt të çmuar ndërkohë që pastroni shtëpinë.

Shumë persona të kësaj shenje do të kënaqen nga arritjet e tyre. Falë zgjuarsisë që ju karakterizon, mund të zgjidhni një çështje të caktuar nga e cila varet e ardhmja juaj. Sa i përket jetës personale, mund të përballeni me një mosmarrëveshje të vogël me partnerin/partneren tuaj.

Mos shpenzoni më shumë se buxheti juaj sot, pasi do të rrezikoni ekuilibrin ekonomik. Gjithashtu, refuzoni personat që iu kërkojnë borxh. Mendohuni mirë para se të ndërmerrni një vendim të caktuar, sepse mund të pendoheni më pas.

Disa persona të kësaj shenje do të kenë disa ide sesi mund ta përmirësojnë jetën e tyre personale. Megjithatë, ky nuk duhet të jetë fokusi i vetëm për ditën e sotme, pasi keni edhe shumë detyra të tjera për të përmbushur. Mos bëni lëvizje të mëdha në aspektin ekonomik.

Mos besoni në krijimin e një aleance apo tek partneriteti në biznes. Qëndroni larg një skeme të tillë. Kjo do t’ju bëjë edhe më të fuqishëm. Sa i përket jetës personale, do t’ju shoqërojë fati i mirë.

Nuk do të ndiheni aq në formë sa për të realizuar dëshirat tuaja. Modestia do t’ju pengojë të arrini qëllimet. Kas gjasa të keni frikë t’i tregoni partnerit/partneres suaj diçka me shumë rëndësi për ju. Në jetën profesionale, do të jeni shumë të vendosur.

Do të shënoni sukses në karrierë ose në ndonjë marrëveshje biznesi. Mos harroni t’i përkushtoheni shëndetit. Ushtrohuni sa më shumë fizikisht, pasi kjo do t’ju ndikojë vetëm pozitivisht. Do të ishte mirë të gjeni kohë për t’u relaksuar dhe për t’iu përkushtuar familjes suaj.

Do të kaloni një ditë të lodhshme dhe të vështirë. Kjo mund të vijë edhe për shkak të problemeve në familje apo mungesa e partnerit/partneres së duhur për të përmbushur detyrat që i takojnë. Bëni mirë të mendoni pozitivisht dhe të gjeni mënyrën për ta kaluar këtë gjendje.

Është dita për t’iu përkushtuar më shumë të afërmve tuaj dhe të komunikoni me ta. Kërkoni këshilla prej tyre, sepse do t’ju ndihmojnë shumë. Me partnerin/partneren do të kaloni një ditë shumë të veçantë, madje mund të merrni një propozim, të cilin nuk e prisnit aspak.