VOAL

VOAL

HOROSKOPI E SHTUNË 10 GUSHT 2019

August 10, 2019
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI 28 SHTATOR 2022

Dashi
Tani që Hëna nuk e keni më përballë, mund të largoni kënaqësi të mëdha. Ndoshta mund të jetë një kohë e mirë për të gjetur një shpirt binjak. Periudha i kushtohet rikuperimit.

Demi
Hëna është në opozitë dhe kjo nuk është kurrë një shenjë e mirë. Në dashuri ka shumë konfuzion dhe shumë stres. Në punë duhet të jeni të qetë dhe të qetë të paktën deri në fund të muajit!

Binjakët
Në tetor do t’ju pushtojë pasioni. Partneri do të jetë i lumtur, nëse keni një të tillë, sepse do të keni netë intensive dhe të zjarrta. Nëse, nga ana tjetër, jeni beqarë, mund të kënaqeni me një natë me një të dashur të rastësishëm.

Gaforrja
Në dashuri mos u nxito dhe mos u zemëro. Mendoni më shumë përpara se të veproni. Në punë mos u zemëroni pa nevojë. Ju rrezikoni të bëni gabime serioze. Atëherë do të pendoheni.

Luani
Hënën disonante është e lehtë të nervozoheni dhe të humbni durimin edhe për gjëra të vogla. Mundohuni të flisni më shumë dhe të jeni diplomatikë, veçanërisht në dashuri.

Virgjëresha
E dashur Virgjëreshë, gjërat paraqiten veçanërisht mirë në dashuri, veçanërisht me të lindurit në shenjën e Akrepit. Në punë mund të mendoni për të ardhmen, me siguri dhe entuziazëm më të madh.

Peshorja
Peshore e dashur, në dashuri duhet ta lini veten për më shumë, përndryshe rrezikoni të mbeteni beqarë për gjithë jetën. Thjesht duhet të gjesh një pikë të qartë referimi dhe ta ndjekësh atë.

Akrepi
Hënën kaq pozitive, nuk mund të bësh gjë tjetër veçse të arrish gjëra të mëdha. Filloni të jeni më të sinqertë me ata që ju rrethojnë. Në punë mundohuni të rikuperoni pak qetësi, e cila ju ka munguar së fundmi.

Shigjetari
Në dashuri keni suksese të vogla, por domethënëse. Yjet ju mbrojnë edhe në punë. Mundësi të shkëlqyera për ata që duhet të fillojnë një projekt të ri.

Bricjapi
Mundësi të mëdha në dashuri. Nëse e kaluara ishte e dhimbshme dhe keni dhimbje, ndoshta duhet të ktheheni në rrugën e duhur dhe të mos qani shumë për “qumështin e derdhur”.

Ujori
Venusin që kthehet në krahun tuaj, mund të largoni kënaqësi të mëdha. Kështu që lëre veten të dashurohesh. Në punë ka nga ata që duan të ndryshojnë diçka, jeni të lodhur nga rutina e zakonshme.

Peshqit
Më në fund mund të kapërceni një krizë në dashuri dhe të rikuperoni marrëdhënien me partnerin. Flisni me njëri-tjetrin dhe sqarohuni. Në punë ka shumë projekte për të nisur dhe kjo ju vë në agjitacion dhe ankth.

blank

HOROSKOPI E MARTË 27 SHTATOR 2022

Dashi
Takimet e këtyre ditëve janë të diskutueshme, Afërdita hyn në një fazë konkurrence. Ata që kanë një rrugë të re për të trajtuar në punë emocionohen sepse duan më shumë.

Demi
Shanse të mira edhe për lidhje të reja, shpesh paksa të tensionuara me shenjën e Peshores. Ka nisur një javë e ngarkuar në punë.

Binjakët
Në dashuri është më mirë të lëvizni me kujdes në këtë kohë. Në punë është më mirë të gjeni bashkëpunëtorë të rinj.

Gaforrja
Jeni nervozë në marrëdhënien tuaj të dashurisë me një person tjetër. Ju duhet të gjeni paqe me veten në radhë të parë. Në punë jeni të rrethuar nga njerëz që nuk e kryejnë detyrën.

Luani
Kjo e martë është ditë e mirë në dashuri, të mërkurën ca më pak dhe zemra juaj është në ankth. Tani për tani ju duhet të relaksoheni në punë.

Virgjëresha
Kjo e martë është një ditë e shkëlqyer për t’u përballur me dikë. Entuziazëm edhe në punë, sidomos për më të rinjtë, rishtarët.

Peshorja
Ata që janë të ndarë nuk duan të kthehen pas, por historitë e reja mund të jenë intriguese. Keni pasur një problem në punë që mund të rikthehet.

Akrepi
Zemrat e vetmuara duhet të përfitojnë nga këto ditë për takime të reja. Në punë ka shqetësime për paratë.

Shigjetari
Hëna dhe Venusi janë të favorshme dhe ju mund të shkoni veçanërisht mirë me shenjën e Peshores. Ka një rikuperim në punë.

Bricjapi
Edhe këtë të martë diçka nuk shkon me marrëdhënien tuaj, veçanërisht me Dashin dhe Gaforren. Nuk ka asnjë lajm në punë, por disa arritje mund të vijnë në fillim të vitit të ardhshëm.

Ujori
Nëse ka probleme në marrëdhënie, do të jetë më mirë të flisni për këtë tani. Duke qenë se është një periudhë rikuperimi në punë, mund të shpresohet për diçka më shumë.

Peshqit
Dy ditët e ardhshme janë premtuese, nëse duhet të sqaroheni pas një sherri, kjo është koha e duhur. Njerëzit nuk ndryshojnë dhe as kolegët e tu nuk ndryshojnë, ti e merr çdo gjë seriozisht dhe pasojat dihen.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 26 SHTATOR – 2 TETOR 2022

Dashi
Personat e shenjës së Dashit nuk do kenë javë aq të mirë. Në dashuri është më mirë të qëndroni të qetë dhe të mos bini pre e provokimeve. Pas kësaj jave do të vijnë lajme të mira dhe takimet e së premtes do të jenë me fat. Në punë, mundësitë janë të shumta. Jupiteri është në anën tuaj, por ju duhet të pranoni një vonesë që po shkaktohet. Ndaj ruani qetësinë!

Demi
Në dashuri ka nga ata që u ka ndryshuar jeta dhe nga ana tjetër, tashmë kanë nisur një lidhje të re. Jeni në kërkim të qetësisë shpirtërore, nuk e duroni dot xhelozinë, por këtë javë në planin sentimental do të jetë paksa nervoze. Në punë nuk ka asnjë lajm dhe jeni pak të mërzitur. Përpiquni të qëndroni të qetë dhe të mbani nën kontroll situatën ekonomike. Kujdes nga shpenzimet e shumta!

Binjakët
Afërdita është gati të kthehet në anën tuaj dhe nga dita e Enjtë do të nisë një tranzit i qetë. Në dashuri, do të mund të rikuperoni diçka nga historia që keni. Qielli premton gjëra të mira, lëre veten të ndjekë rrjedhën… Në punë çdo gjë po fillon sërish dhe së shpejti do të arrini rezultate të shkëlqyera.

Gaforrja
Në dashuri ju është dashur të përballeni me disa zhgënjime, jeni të ndjeshëm në gjithçka që prekni. Mundohuni të qëndroni të qetë, veçanërisht ditën e hënë kur Hëna është disonante. Takimet janë të këndshme. Në punë, është koha për ta kthyer jetën në një tjetër etapë dhe për të bërë marrëveshje të reja. Idetë nuk do ju mungojnë!

Luani
Kjo është koha e duhur për të rikuperuar një dashuri. Një histori e lindur në fillim të Shtatorit mund të ecë përpara, përpiquni të qëndroni të qetë dhe me pasion të ndezur. Nuk mungojnë projektet. Në punë, Dielli, Marsi dhe Jupiteri janë në anën tuaj. Qielli është frymëzues, por duhet të jeni më të kujdesshëm nga pikëpamja ekonomike. Ju pëlqen të bëni pazar, por duket se tani nuk mund ta përballoni dhe aq!

Virgjëresha
Situata e dashurisë është e mirë, por planeti i Aferditës së shpejti do të largohet. Përpiquni të forconi një marrëdhënie, përfitoni nga prania e Afërditës tani dhe forconi lidhjen tuaj. Kjo do të bëjë që të ndjeheni të sigurt e mandej do të arrini të kapërceni çdo pengesë. Në punë, Jupiteri do të jetë në anën tuaj gjithsesi përpiquni të ecni përpara dhe t’u tregoni të gjithëve se kush jeni dhe sa vleni!

Peshorja
Planeti i Aferditës nga dita e Enjte do të jetë në anën tuaj dhe sipas kësaj pikëpamja sentimentale është premtuese. Mundohuni të shoqëroheni me njerëz të rinj dhe të mendoni për të ardhmen. Në punë, Marsi, Saturni dhe Dielli janë me ju. Nuk ju mungon energjia. Me këtë pozitivitet do të arrini të kapërceni çdo pengesë.

Akrepi

Dashuria po kthehet në jetën tuaj, një lidhje e re është gati të rindizet. E tërë java duket premtuese edhe për ata që nuk donin t’ia dinin më për histori të reja. Sidomos ditën e mërkurë Hëna do të jetë në anën tuaj! Në punë, përpiquni të ndryshoni jetën tuaj punë. Të Enjten dhe Premten yjet do të jenë me ju!

Shigjetari
Planeti i Marsit është kunder jush, në frontin sentimental, duken të gjëra rënda. Megjithatë, mundësitë nuk mungojnë, sidomos nëse ju është dashur të përballeni me një zhgënjim. Në aspektin profesional punoni gjithmonë fort, por rezultatet nuk janë aq të menjëhershme. Mos u shqetësoni dhe qëndroni të qetë. Do t’ju duhet të luftoni pak më gjatë, atëherë shpërblimet do të jenë aty!

Bricjapi
Në dashuri këtë javë mos e mundoni vetën, jeni të qetë. Por kushtojini vëmendje ditës së Hënë duke bërë sytë katër. Në punë, bëni pak më shumë përpjekje pasi jeta juaj profesionale po përmirësohet tani. Dhe ju mund të jepni gjithçka që të funksionojë!

Ujori
Nga e Mërkura planeti i Afërditës do të jetë në anën tuaj, ndaj dashuria premton për mirë. Ka shanse të mëdha që ju të përjetoni një dashuri me shikim të parë. Ndonjëherë duhet shumë pak për ta bërë zemrën tuaj të rrahë. Në punë, 25 dhe 26 Shtatori janë interesante, përpiquni të bëni disa propozime. Të enjten, megjithatë, mund të jeni të lodhur, ndaj ruani qetësinë.

Peshqit
Planeti i Afërditës nuk do të jetë në dizavantazh për pak ditë, ndaj situata sentimentale do të përmirësohet. Por përpiquni të kapërceni një zhgënjim nga e kaluara dhe të vazhdoni përpara. Në punë do ju duhet të kapërceni pengesat, por më mirë ruani qetësinë dhe shtyni çdo vendim për momente më të mira. Jeni pak të lodhur, por nuk mund të dorëzoheni tani!

blank

HOROSKOPI E HËNË 26 SHTATOR 2022

Dashi
Do të shijoni kohën e lirë. Jini të vëmendshëm në lidhje me financat tuaja. Ëndrra juaj mund të realizohet. Zgjidheni grindjen tuaj të gjatë. Një i moshuar mund të ju ofrojë mbështetjen.

Demi
Mungesa e vullnetit nuk do të jetë e mirë për ju. Talentet tuaja krijuese do të rezultojnë të jenë shumë fitimprurëse nëse përdoren siç duhet. Për disa njerëz, ardhja e re në familje do të sjellë momente feste.

Binjakët

Një ditë rekreacioni dhe argëtimi. Pagesat e vonuara do të rikuperohen. Do të merrni një telefonatë nga i dashuri juaj. I dashuri juaj nuk ju jep kohë të mjaftueshme, prandaj do t’i flisni hapur për këtë.

Gaforrja
Duke qenë se Hëna është në Virgjëreshë, do të provoni diçka të re. Është Koha për të dalë me miqtë dhe për të thyer monotoninë. Mbani larg frikën psikologjike me të menduarit pozitiv.

Luani
Do të shijoni një udhëtim shumë të mirë dhe takime sociale. Do të futeni në grindje me dikë të afërt. Ju mund të shpenzoni para në çështje ligjore. Është koha për të rinovuar marrëdhëniet tuaja dhe për të pasur kënaqësi.

Virgjëresha
Jini bujare dhe të sjellshme ndaj jetës, koha do t’ju shërojë dhimbjet. Asnjëherë mos u ankoni për gjendjen tuaj, pasi kjo është vetëm një provë që i plotfuqishmi po merr me ju për të vlerësuar forcën tuaj.

Peshorja
Mbani gjurmët e gjendjes suaj financiare dhe kufizoni shpenzimet pasi dita do t’ju vendosë në qoshe të ngushta në lidhje me hyrjet dhe daljet monetare.

Akrepi
Duhet të qëndroni vigjilentë dhe të kujdeseni më shumë për pronat tuaja të luajtshme pasi ndonjë prej tyre mund të vidhet. Mbështetja e njerëzve me shumë ndikim do t’i japë një shtysë të madhe moralit tuaj.

Shigjetari
Do të mbeteni nën një magji magjike shprese. Biznesmenët mund të pësojnë humbje të konsiderueshme në aktivitetet e tyre tregtare. Në të njëjtën kohë, mund t’ju duhet gjithashtu të shpenzoni para për të përmirësuar biznesin tuaj.

Bricjapi
Mund ta motivoni veten për të qenë optimist. Mund të shtojë besimin dhe fleksibilitetin tuaj. Mund të ketë përmirësime financiare nëse bëni investime konservatore.

Ujori
Është koha që ju të hiqni dorë nga zakoni i pijes. Përndryshe, mund të ndikojë negativisht në shëndetin tuaj. Kontrollimi i shpenzimeve ekstravagante mund t’ju ndihmojë të kurseni më shumë para.

Peshqit
Sjellja juaj e mirë mund të vlerësohet. Mund të ketë përmirësime financiare. Një shtëpi pa fëmijë mund të duket e zakonshme. Puna juaj e palodhur mund të shpërblehet.

blank

HOROSKOPI E DIEL 25 SHTATOR 2022

Dashi
Tensionet e vogla në dashuri kthehen mes të dieles dhe të hënës. Në punë është mirë që të mendoheni mirë se çfarë duhet të bëni përpara se të veproni.

Demi
Kjo ditë e fundit e javës fillon mirë në dashuri, Venusi dhe Hëna janë të favorshme. Në punë jo gjithmonë duhet të thoni jo, ndonjëherë duhet të përfshiheni.

Binjakët
Disa tensione po zbuten, por tetori nuk është muaji ideal për ndjenjat. Nëse shihni se jo gjithçka po funksionon mirë në punë, mos u grindni, shtyjeni ndonjë diskutim për në nëntor.

Gaforrja
Një person pranë jush nuk po ju kupton, num arrin të lexojë mendimet e tua dhe as ti pranojë ato. Ajo që duhet të bëni është të ruani gjakftohtësinë sa kohë asgjë nuk është tendencioze.

Luani
Moment pozitiv për ndjenjat, mos u qëndroni larg mundësive të dashurisë. Në punë veproni në mënyrë metodike dhe merrni një vendim.

Virgjëresha
Në dashuri, gjithçka është në rregull, kjo e diel është një ditë e shkëlqyer për ndjenjat. Hëna është ende në shenjën tuaj. Dhe si ditë e fundit e javës, është i mundur edhe një moment reflektimi për punën.

Peshorja
Keni nevojë për një person ku të mbështeteni, për ata që nuk e kanë, kjo është një e diel interesante për njohje të reja. Në punë do të përballeni me sfida.

Akrepi
Ka shumë tensione, por këtë të dielë duket më e lehtë për të folur. Nëse keni nisur një punë të re, mos u ndalni apo frenoni që në problemet e para që hasni.

Shigjetari
Bashkëjetesat dhe martesat e sapolindura duhen menaxhuar me kujdes. Për beqarët është një ditë intriguese. Në punë nëse nënshkruani një kontratë, kuptoni që duhet të bëni edhe ndonjë kompromis.

Bricjapi
Kjo është një e diel e mirë, më e mirë se ditët e tjera të javës që po mbyllet. Është gjithashtu një moment i rëndësishëm për punën, një shans i mirë për sukses.

Ujori
Marsi është i favorshëm, Venusi do të jetë në anën tuaj nga data 29. Historitë jozyrtare së shpejti mund të bëhen legale dhe të ditura për shumëkënd. Ka njëfarë nervozizmi në punë.

Peshqit
Mëngjesi i nënshtrohet pak stresit, mos i ndërlikoni gjërat duke nisur diskutime të kota në dashuri. Në punë, rikuperimi është i sigurt, por ka ende një klimë tensioni që s’po mbaron.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 24 SHTATOR 2022

Dashi
Venusi drejton situatën tuaj astrologjike. Çiftet duhet të flasin më shumë. E ndërkohë ka një qiell më të mirë për ata që punojnë në sektorin kreativ.

Demi
Hëna është në pozicion të mirë, Venusi stimulon shumë për të reja në dashuri, por edhe shtytje për lidhjet ekzistuese. Nga ana tjetër mos i nënvlerësoni ofertat e reja të punës.

Binjakët
Shtrëngoni dhëmbët në këtë periudhë shumë të veçantë, pa merak sepse nga e enjtja e javës së ardhshme diçka do të ndryshojë. Këto janë ditë të çuditshme edhe në punë, ajo që duhet të bëni është që të gjeni qetësinë shpirtërore, ose më mirë, bëni paqe me veten.

Gaforrja
Afërdita është e favorshme në dashuri. Kush nuk bie në dashuri kjo po i ndodh sepse ka frikë se mos bëjë zgjedhje të gabuara, por si mund ta dish?! Në punë nuk ka shumë zgjedhje, megjithatë jeni në pritje të propozimeve të reja.

Luani
Këto janë ditë interesante për të folur me dikë që ju pëlqen. Mund të debatoni me një shef në zyrë, por këtë herë do të keni të drejtë.

Virgjëresha
E shtuna dhe e diela do të jenë ditë interesante me Hënën në shenjën tuaj dhe Venusin që do të ndihmojë në dashuri. Ata që studiojnë apo ata që po mendojnë për një punë të re nuk duhet të dekurajohen.

Peshorja
Ata që janë ndarë do ta kenë më të lehtë të bëjnë takime të reja. Ky Diell në shenjën tuaj mund të ndikojë për t’u zgjidhur një mosmarrëveshje në punë.

Akrepi
Sfera e dashurisë paraqitet e mirë, veçanërisht me Virgjëreshën dhe Bricjapin. Në punë, e ardhmja jo e largët përfshin një sfidë.

Shigjetari
Në dashuri ka një siklet dhe jeni ndjerë të axhituar, por tani jeni në gjendje të reagoni më mirë ndaj provokimeve të partnerit/es. Punoni mirë dhe ndërkohë mund të merrni propozime të reja.

Bricjapi
Ekziston një ndjenjë e mirëqenies së përgjithshme, dashuria është aty! Kushdo që ka një problem në punë duhet të merret me të që ta zgjidhë shpejt.

Ujori
Disa konflikte me Virgjëreshën dhe Bricjapin ju shkaktojnë kokëçarje. Përfitoni nga kjo kohë për të bërë gjërat në të cilat besoni në nivel profesional.

Peshqit
Mendimet e dyta ndoshta janë një ide e mirë në sferën e dashurisë. Ditë e çuditshme duket të jetë kjo e shtunë 24. E megjithatë lëreni të kalojë pa u shqetësuar. Në punë, fokusohuni në një gjë në të njëjtën kohë. Mos harroni, nuk mbahen dy kunguj në një sqetull!

blank

HOROSKOPI E PREMTE 23 SHTATOR 2022

Dashi
Kjo periudhë do të jetë disi e rënduar sa i takon punës, ku zgjidhjet që prisnit do të vonojnë. Kjo gjë do të bëjë që të përfshiheni nga ankthi. I njëjti ankth do të dominojë edhe në raportet në çift.

Demi
Të lindurit e kësaj shenje i pret një e premte e ngarkuar me lodhje, gjatë së cilës do të keni shumë gjëra për të bërë. Megjithatë me kalimin e ditëve planetet do të pozicionohen në anën tuaj.

Binjakët
Java do të nisë më së miri në sajë të ndikimit të favorshëm të Hënës, e cila do të jetë gjithnjë e më pozitive. Edhe dielli nuk do të jetë më kundër jush, duke bërë që gjërat të përmirësohen. Kushtojini më shumë kohë dashurisë.

Gaforrja
Në sferën profesionale do të jeni mjaft të ngarkuar. Do të hasni jo pak në pishman, lidhur me mundësitë që i keni lënë t’iu kalojnë. Mundohuni që të mos e përcillni nervozizmin në raportin në çift.

Luani
Duhet të reflektoni lidhur me disa çështje të rëndësishme, në mënyrë që të dini si të veproni në të ardhmen. Nuk është rasti që të shkatërroni projektet tuaja për shkak të dëshirës për të dalë të parët. Mundohuni që të lini hapësirë edhe për të tjerët.

Virgjëresha
Yjet do të jenë në anën tuaj dhe do ju mbrojnë, ndaj shfrytëzojini sa më mirë mundësitë. Kjo është një periudhë mjaft e favorshme, në mënyrë që t’iu njihen meritat. Sa i takon dashurisë, duke nisur nga e premtja, situata do të përmirësohet.

Peshorja
Java do të nisë nën ritmin e duhur, por bëhet fjalë vetëm për një periudhë të shkurtër. Bëni mirë që të organizoheni, pasi dielli do të ketë ndikim tranzit në shenjën tuaj dhe do ju fuqizojë. Sa i takon dashurisë, Hëna do jetë në krahun tuaj.

Akrepi
Ju pret një ditë mjaft pozitive, ndaj përfitoni për të bërë sa më shumë që mundeni, pasi në ditët në vijim, do të ketë një rënie të lehtë. Shpesh e lini veten që të mposhteni, por mundohuni që të jeni sa më pozitiv.

Shigjetari
Kjo e premte është vërtetë e favorshme, ku do të jeni në rikuperim të ndjeshëm, në sajë të ndikimit të Hënës. Ka diçka që duhet të sistemoni në punë, pas një fillim muaji disi të rënduar.

Bricjapi
Kjo e premte do të jetë disi e ngarkuar, ku mund të keni shqetësime apo vonesa. Bëni mirë që ti shtyni diskutimet, për momentin kur yjet do të jenë në anën tuaj.

Ujori
Mundohuni që të mos lodheni, por të bëni vetëm gjërat më të domosdoshme. Kjo do të jetë një javë vërtetë pozitive, në sajë të ndikimit të favorshëm të diellit. Mundohuni që ti kushtoni më shumë kohë dashurisë.

Peshqit
Jeni në një fazë të ndjeshme rikuperimi, pas dy javëve shumë të ngarkuara. Më në fund do të mbusheni me frymë. Sfera profesionale do të ecë më mirë. Mundohuni veçse që të jeni më optimistë, sa i takon të ardhmes tuaj.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 22 SHTATOR 2022

Dashi
Epo në dashuri, Hëna është në anën tuaj këtë të enjte, përfitoni nga kjo ditë. Në punë mos u nxitoni çdo gjë ka kohën e vet. Dhe duhet të pranoni edhe ndihmën e dikujt!

Demi
Në dashuri përpiquni të mos nxitoni, mos u sulni të hidhni hapa të nxituar. Gjithçka duhet menaxhuar duke pasur gjërat nën kontroll. Në punë mundësitë nuk mungojnë, por ndjeni se dikush ka gabuar me ju!

Binjakët
Mundohuni të takoni njerëz të rinj, me të lindurit e shenjës së Luanit lidhja mund të jetë e veçantë. Për disa të tjerë, nëse keni nevojë të sqaroni diçka, përpiquni ta bëni pas datës 29 të muajit.

Gaforrja
Në dashuri jeni pak nervoz dhe keni nevojë të qartësoni zemrën. Në punë gjithçka ka ndryshuar dhe nuk jeni më të sigurt: kjo po ju frikëson!

Luani
Situata astrologjike është interesante në dashuri, Hëna është me ju. Në punë, gjithçka varet nga ju dhe vullneti juaj: kënaqësia nuk do të mungojë!

Virgjëresha

Në dashuri jeni paksa në krizë, por së shpejti gjithçka do të qartësohet. Por ju, duhet të ruani qetësinë. Në punë ju duhen disa burime financiare për të zhvilluar projekte!

Peshorja
Dita në dashuri premton për mirë dhe së shpejti do t’ju duhet të bëni një zgjedhje shumë të rëndësishme. Në punë, përpiquni të punoni më shumë, të studioni si funksionojnë gjërat dhe të krijoni marrëdhënie të reja.

Akrepi
Në dashuri po vini në dyshim ndjenjat tuaja dhe po testoni partnerin/en, ju pëlqen të ngacmoni, të provokoni. Në punë keni nevojë për liri. Tensionet nuk mungojnë, përpiquni të mbani nën kontroll shpenzimet!

Shigjetari
Venusi do të jetë kundër për disa orë, por në dashuri pak nga pak do të zgjidhen të gjitha keqkuptimet. Në punë do ju duhet të bëni një zgjedhje të rëndësishme, por kënaqësitë nuk mungojnë!

Bricjapi
Dita e enjte në dashuri është premtuese dhe sidomos mes të shtunës dhe të dielës qielli do t’ju buzëqeshë. Në punë nuk mund të thuash gjithmonë po. Nëse diçka nuk të pëlqen, duhet ta refuzosh.

Ujori
Në dashuri përpiquni të lini keqkuptimet. Duhet të ecni përpara dhe të ndiqni zemrën tuaj. Në punë tani do të mund të thoni mjaft. Nuk e duroni dot më një situatë!

Peshqit

Në dashuri përpiquni të sqaroheni me gjysmën tjetër. Në punë keni shumë angazhime për të përfunduar dhe pasdite lodhja do të ndihet!

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 21 SHTATOR 2022

Dashi
Hëna më në fund është në anën tuaj, ndaj dashuria po shkon mirë. Në punë dëshironi të ndryshoni diçka, por fillimisht duhet të kuptoni si të veproni. Dhe çfarë të bëni!

Demi
Në dashuri jeni pak të lodhur, përpiquni të shmangni situatat e sikletshme. Në punë, duhet të frenohen dhe të ngadalësoni pak ritmin!

Binjakët
Ditë e mirë për ndjenjat kjo e mërkurë lajme të mira do të vijnë së shpejti edhe sepse Venusi nuk do të jetë më në dizavantazh me shenjën tuaj. Në punë, përpiquni t’i mbani situatat nën kontroll.

Gaforrja
Në dashuri lëreni veten të ecni me zemër të hapur. Ndoshta do t’ju duhet të rifilloni “gjuetinë” nëse keni vendosur të mbyllni një histori. Në punë mundohuni të punoni më shumë, veçanërisht nëse keni të bëni me të lindurit e shenjës së Akrepit.

Luani
Nëse keni kohë që jeni beqar, lëreni veten të hidhet pas ndjenjave dashurore. Takimet e reja janë të favorizuara. Në punë, dikush është gati të ndihmojë për zgjidhjen e një problemi.

Virgjëresha
Një e mërkurë interesante për ndjenjat. Në punë mund të bëni kërkesa dhe rezultatet do të vijnë. Përqendrohuni më shumë në punë.

Peshorja
Dita është e mirë për dashurinë, Dielli së shpejti do të jetë në anën tuaj. Në punë gjithçka po shkon mirë, por ju është dashur të përballeni me shumë ndryshime!

Akrepi
Në dashuri jeni pak të lodhur, nuk e gjeni dot dëshirën për të bërë takime të reja. Në punë, dita është e veçantë. Gjithçka shkon me lëvizje të ngadalta, por së shpejti diçka do të ndryshojë!

Shigjetari
Hëna është në anën tuaj dhe të premten dielli do të jetë me ju. Lëreni veten të dashuroheni. Në punë, përpiquni t’i kontrolloni shpenzimet. Prandaj, kini parasysh sferën ekonomike!

Bricjapi
Lajm i mirë për dashurinë Hëna nuk është më në kah të kundërt, më mirë të filloni “një sulm të ri”, sërish nga e mërkura. Në punë, bashkëpunimet janë afër.

Ujori
Hëna është në dizavantazh me shenjën tuaj dhe në dashuri ndjehet lodhja. Në punë, jo gjithçka është e mundur tani, ndaj përpiquni të merrni kohë!

Peshqit
Mjaft me diskutime, lëreni veten të lëshohet pas pasionit dhe përpiquni të qartësoni gjërat më së pari në zemrën tuaj. Në punë ndryshimet janë të mundshme, por kujdes nga sfera ekonomike.

blank

HOROSKOPI E MARTË 20 SHTATOR 2022

Dashi

Hënën e keni përballë, jeni nervoz me ata që ju rrethojnë, veçanërisht me anëtarët e familjes. Kujdes edhe në punë, është më mirë t’i bëni gjërat me qetësi, edhe nëse duhet të ndryshoni një projekt.

Demi
Ky është një qiell i mirë për të lindurit e shenjës tuaj, lindin miqësi të rëndësishme dhe zemrat e vetmuara marrin lajme të mira. Ata që kanë pasur performancë të mirë në punë do të kenë mundësi të bëjnë zgjedhje të shkëlqyera.

Binjakët
Ata që kanë një çështje të hapur në dashuri do të jenë në gjendje të zgjidhin shumë gjëra, me Jupiterin e favorshëm. Kujdes në punë, pasi një person mund t’ju vërë në siklet.

Gaforrja
Keni hyrë në një javë të rëndësishme për të bërë zgjedhje dashurie. Në punë do të dëshironi të përfshiheni më shumë.

Luani
Yje të favorshme, është një javë e rëndësishme për të folur për ndjenjat me gjysmën tjetër. Një gjendje e mirë astrologjike në aspektin profesional, investoni në punë.

Virgjëresha
Koha për të bërë vlerësimin tuaj të një lidhje dashurie, është një moment i mirë për të kuptuar nëse ia vlen apo jo. Lëreni kohën të kalojë dhe disa probleme do të zgjidhen vetë në punë.

Peshorja
Pasdite stresuese në dashuri këtë të martë. Nëse partneri juaj ju vazhdimisht, mund të lodheni. Në punë, disa probleme ende nuk janë zgjidhur përfundimisht.

Akrepi
Në një foto të rikuperimit të përgjithshëm, është koha që ta lini veten të pushtoni nga një histori dashurie. Në punë ka pasur një krizë, por tani duhet kapërcyer.

Shigjetari
Nëse një histori dashurie shkon keq, mund të rikuperoni, por do të ishte më keq nëse tani mbani një qëndrim rigoroz. Koha e mirë për të nisur projekte të reja në punë.

Bricjapi
Ditë e qetë dhe pse me këtë Hënë në kah të kundërt. Do të dëshironi të dilni nga një marrëdhënie që shihni se nuk ju përshtatet më. Edhe në punë është një periudhë e lodhshme, merrni gjithçka më lehtë.

Ujori
Rimëkëmbje e mirë në dashuri, mirë duken gjërat sidomos me Peshoren dhe Binjakët. Në punë disa probleme do të zgjidhen por këtë të martë duhet të flisni për to.

Peshqit
Nëse vini në dyshim një lidhje, duhet ta bëni me kujdes. Situata e përgjithshme në punë nuk është më e mira, ka komplikime.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 19-25 SHTATOR 2022

Dashi
Jupiteri është në anën tuaj në dashuri, por kujdes nga diskutimet dhe problemet e vogla në familje. Mund të jeni pak të shqetësuar sidomos në datat 19 dhe 20, ndaj në fillim të javës është mirë të shmangni debatet.

Demi
Yjet janë në anën tuaj. Lëreni veten të dashuroheni, përpiquni të keni një marrëdhënie të mirë pasi keni në krah Venusin pozitiv. Mos u zhysni në marrëdhënie të vështira dhe mos harroni historitë që lindin tani mund të bëhen vërtet të rëndësishme.

Binjakët
Në dashuri po përpiqeni të mbyllni një kapitull të keq dhe të jetoni një lidhje të re. Por disa që janë beqarë nuk e kanë pranuar refuzimin dhe kanë frikë të fillojnë një lidhje të re. Gjithsesi, përgjigjet janë gati për të mbërritur dhe ditët ideale janë ato rreth 21 shtatorit.

Gaforrja
Ndjenjat janë teknika juaj e shpëtimit. Lëreni veten të rrjedhë pas dashurisë dhe besojini ata që ju rrethojnë, mjaft më me kaq shumë skepticizëm për çdokënd. Projektet e reja të jetës janë emocionuese dhe historitë e tipit duket se i shihni si të dobishme. Me pak fjalë, pasioni është rindezur.

Luani
Jupiteri është në anën tuaj, ju jeni të pasionuar dhe shpërblesat do të vijnë. Nga data 29, në fakt. Ditë kur ndjenjat do të jenë sërish protagoniste. Lëreni veten të hidhet pas ndjenjës së re, përpiquni të njihni një person dhe tregojini vetes se ju mundeni.

Virgjëresha
Në dashuri, njohjet e reja janë të rëndësishme, sidomos tani që Afërdita është në anën tuaj. Nëse jeni beqar, “lëshohuni”, keni nevojë të takoni një person të rëndësishëm. Jupiteri së shpejti do të jetë i favorshëm dhe historitë që lindin gjatë kësaj jave, janë premtuese.

Peshorja
Afërdita nga data 29 shtator do të jetë në në avantazh dhe dashuria do të trokasë në anën tuaj. Një miqësi mund të shndërrohet në diçka të rëndësishme. Lëre veten të shtendoset, dëgjo zemrën. Dhe kështu do të jeni në gjendje të buzëqeshni përsëri, pas një kohe të vështirë.

Akrepi
Në dashuri, përpiquni të përfshiheni, të lini veten të hidheni në ndjenjat që për ju janë tërheqëse. Favorizohen takime të reja, por përpiquni të mos breheni nga dyshimet. Ndaj tregohuni të kujdesshëm, veçanërisht nëse duhet t’i besoni dikujt.

Shigjetari
Afërdita është kundërshtare në dashuri, por ende për pak kohë dhe pas stuhisë dielli do të dalë përsëri. Marrëdhënia me një person të lindur në shenjën e Luanit është e mirë. Do të mund të përjetoni emocione të veçanta. Yjësia është premtuese, është plot pasion.

Bricjapi
Yjet janë në anën tuaj, duhet ta lini veten të dashuroheni dhe të takoni njerëz të rinj. Megjithatë, ju i urreni ata që ju presin krahët dhe e ndalin lirinë tuaj. Në punë idetë janë të qarta dhe po i miratojnë. Jeni konsistentë, të vendosur dhe sigurisht nuk dini si ta ndryshoni fytyrën në varësi të situatës. Një pikë në favorin tuaj!

Ujori
Në dashuri lëreni veten të hidhet pas ndjenjave, pasioni është rindezur. Ju duhet një person me të cilin të bisedoni, të ndjeni se jeni vetvetja, pa paragjykime. Në punë ndjeheni pak të lodhur. Ndonjëherë mendoni se nuk do t’ju kalojë, por duhet të qëndroni të qetë. Do të shihni që me qetësi do të jeni në gjendje të zgjidhni gjithçka dhe të kapërceni çdo pengesë!

Peshqit
Një lajm i mirë vjen sepse kjo është java e fundit e Venusit në dizavantazh, ndërsa Marsi do të vazhdojë një tranzit të trazuar. Takimet e reja në dashuri nuk ju kënaqin shumë, kujdes nga një ish dhe rikthimi i tij.

blank

HOROSKOPI E HËNË 19 SHTATOR 2022

Dashi
Ditë energjike do jetë kjo e hënë për te dashuruarit. Shumë gjëra të bukura do ndodhin mes jush dhe partnerit dhe kënaqësitë do jenë te forta. Beqaret do kenë një ditë interesante.

Demi
Nëse jeni në një lidhje, kjo e hënë ka për të qëne një ditë e kënaqshme edhe pse jo me emocione aq të forta sa kishit ëndërruar. Beqaret duhet të tregohen sa më të kujdesshëm.

Binjakët
Ata që janë në një lidhje të hënë do kenë arsye plot për të qënë të lumtur. Çdo çast ka për të qënë i mrekullueshëm dhe do ndihen me fat qe janë çift.

Gaforrja
Do ndiheni si të plogësht të hënën ju të dashuruarit dhe marrëdhënia me partnerin nuk do jetë aq e mire sa ju keni ëndërruar. Mundohuni t’i ndryshoni gjërat sa më parë.

Luani
Ditë e mbushur më momente të bukura do jetë kjo e sotmja për ata që janë në një lidhje. Nuk do keni aspak debate dhe probleme më të.

Virgjëresha
Ditë rutine do jetë kjo e hënë për ata që janë në një lidhje. Në disa momente do doni të largoni nga gjithçka dhe të kërkoni emocionet e munguara.

Peshorja
Marrëdhënia juaj me partnerin ka për të qenë shumë e trazuar të hënën. Në disa momente mund ta mendoni edhe ndarjen, por nuk do arrini ta hidhni dot këtë hap.

Akrepi
Në tërësi marrëdhënia në çift do jetë e mirë të hënën, pavarësisht ndonjë mosmarrëveshjeje te vogël që do kalojë sa hap e mbyll sytë. Dashurohuni si ta ndieni më atë që keni në krah.

Shigjetari
Dita e hënë do fillojë mirë, por në mesditë mund të ndodhin disa mosmarrëveshje të vogla. Mundohuni të jeni më tolerante dhe t’i pranoni gabimet tuaja. Beqaret nuk do preferojnë ta ndryshojnë statusin e tyre, por njohje të reja do pranojnë të kenë.

Bricjapi
Ditë e zakonshme do jete kjo e hënë për ata qe janë në një lidhje. Nuk do keni asnjë problem me partnerin tuaj, por nga ana tjetër asnjeri nuk do ketë nerva për të bërë surpriza.

Ujori
Do bëni më shumë lëshime ndaj partnerit tuaj gjatë kësaj ditë dhe marrëdhënia më të do filloje të përmirësohet ndjeshëm. Beqarët do kenë një ditë të mbushur më ngjyra, kënaqësi dhe emocione.

Peshqit
Mundohuni të mos e ndërlikoni më dorën tuaj në çift gjatë kësaj ditë sepse do vije një ditë kur do pendoheni pafund. Lëreni tjetrin të shprehë lirshëm atë që ndjen.


Send this to a friend